О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях
Постановление Акимата Павлодарской области от 14 июня 2004 года N 169/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 июня 2004 года за N 2621. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 декабря 2009 года N 236/18
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 декабря 2009 года N 236/18.
Сноска. В названии и по всему тексту после слова "заведениях" исключено слово "области" - в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 19.08.2009 N 167/12.
Сноска. В названии и по всему тексту слова "Правила назначения", Правилами назначения", "Правилам назначения" заменены соответственно словами "Инструкцию по назначению", "Инструкцией по назначению", "Инструкции по назначению" - в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 19.08.2009 N 167/12.
В целях оказания адресной социальной помощи отдельным категориям граждан акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Настоящая Инструкция детализирует порядок предоставления социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
Сноска. Пунк 1 в редакции постановления акимата Павлодарской области от 19.08.2009 N 167/12.
2. Приемным Комиссиям при высших учебных заведениях (по согласованию) до 10 августа соответствующего года представить в управление координации занятости и социальных программ области списки абитуриентов, набравших в сумме при едином национальном тестировании 45 и более баллов и не получивших государственный образовательный грант или кредит (далее - Списки).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 01.08.2005 N 249/6; 09.08.2006 N 226/8; 10.08.2007 N 213/7; 20.08.2008 N 220/8.
3. Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 01.  08.2005 N 249/6.
4. Акимам городов и районов:
создать на местах комиссии по проведению отбора претендентов на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях согласно потребности рынка труда (далее Комиссии по отбору претендентов);
представить списки претендентов, прошедших отбор на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях, акты обследования социально-бытовых условий их проживания, а также иные необходимые документы, предусмотренные Правилами, в управление координации занятости и социальных программ области до 15 августа соответствующего года.

Аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2004 жылғы 14 маусымдағы N 169/5 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 18 маусымда N 2621 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 236/18 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009.12.25 N 236/18 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауында және барлық мәтіні бойынша
"түлектеріне" деген сөзден кейінгі "облыстың" деген сөзі алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімідгінің 2009.08.19 N 167/12 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауында және барлық мәтіні бойынша "тағайындау ережесі", "тағайындау ережесінде", "тағайындау  ережесіне" деген сөздер тиісінше "тағайындау жөніндегі нұсқаулық", "тағайындау жөніндегі нұсқаулықта", "тағайындау жөніндегі нұсқаулыққа" деген сөздермен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімідгінің 2009.08.19 N 167/12 қаулысымен.
Облыс азаматтарының жекелеген санаттарына атаулы әлеуметтiк көмек көрсету мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы Нұсқаулық аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау тәртібін нақтылайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009.08.19 N 167/12.
2. Жоғары оқу орындары жанындағы қабылдау Комиссиялары (келiсiм бойынша) бiрыңғай ұлттық тестiлеу кезiнде жиыны 45 және одан артық балл жинаған, мемлекеттiк оқыту гранты немесе мемлекеттiк оқыту кредитiн ала алмаған абитуриенттер тiзiмiн тиісті жылдың 10 тамызына дейін облыс жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы беретiн болсын (бұдан әрi - Тiзiмдер).
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01 N 249/6; 2006.08.09 N 226/8; 2007.08.10 N 213/7; 2008.08.20 N 220/8 қаулыларымен.
3. Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01  N 249/6 қаулысымен.
4. Қалалар мен аудандар әкiмдерiне:
жергілікті жерлерде еңбек нарығындағы қажеттiлiкке сәйкес  жоғары оқу орындарында оқуға арналған әлеуметтiк көмектi алуға үмiткерлерге iрiктеу жүргiзу жөнiндегi комиссиялар (бұдан әрi - үмiткерлердi iрiктеу жөнiндегi комиссиялар)құрылсын;
Жоғары оқу орындарында оқытуға арналған әлеуметтiк көмектi алуға iрiктеуден өткен үмiткерлер тiзiмiн, олардың әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайларын тексеру кесiмдерiн, сондай-ақ қағидада қарастырылған қажеттi құжаттарды облыс жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына тиісті жылдың 15 тамызына дейiн ұсынсын.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 01.08.2005 N 249/6; 09.08.2006 N 226/8; 20.08.2008 N 220/8.
5. Управлению координации занятости и социальных программ области до 19 августа соответствующего года представить на рассмотрение Комиссии необходимые документы, предусмотренные Правилами, с целью назначения социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 01.08.2005 N 249/6; 09.08.2006 N 226/8; 20.08.2008 N 220/8.
6. Комиссии до 23 августа соответствующего года подготовить и направить в соответствующие высшие учебные заведения окончательные списки получателей указанной социальной помощи.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 01.08.2005 N 249/6.
7. Признать утратившим силу постановление акимата области от 1 апреля 2003 года N 70/4 "О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях" (НГР 1724 от 15 апреля 2003 года).
8. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов
Утверждены
постановлением акимата области
от 14 июня 2004 года N 169/5
"О назначении социальной помощи
выпускникам общеобразовательных
школ из малообеспеченных семей
и оставшимся без попечения
родителей, для оплаты обучения
в высших учебных заведениях"
Инструкция
по назначению социальной помощи выпускникам
общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и
оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения
высших учебных заведениях
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок предоставления социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
2. Условия назначения социальной помощи
Сноска. Раздел 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 19.08.2009 года N 167/12.
2. Социальная помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей, средне-душевой доход в которых не превышает установленной по области величины прожиточного минимума (2 квартал соответствующего года), и выпускникам, оставшимся без попечения родителей, (далее - Социальная помощь) назначается на конкурсной основе по решению Комиссии. Акты обследования социально-бытовых условий их проживания составляются один раз при назначении Социальной помощи за весь период обучения в высшем учебном заведении до получения диплома об образовании.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01 N 249/6; 2006.08.09 N 226/8; 2008.08.20 тамыздағы N 220/8 қаулыларымен.
5. Облыс жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына тиісті жылдың 19 тамызына дейiн қағидада қарастырылған қажеттi құжаттарды жоғары оқу орындарына оқуына ақы төлеу үшiн әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн Комиссияның қарауына ұсынсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01 N 249/6; 2006.08.09 N 226/8; 2008.08.20  N 220/8 қаулыларымен.
6. Комиссия тиісті жылдың 23 тамызына дейiн аталған әлеуметтiк көмектi алушылардың қорытынды тiзiмiн сәйкес тиiстi жоғары оқу орындарына дайындасын және жiберсiн.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01 N 249/6 қаулысымен.
7. Облыс әкiмдiгiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi "Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп түлектерiне жоғары оқу орындарындағы оқуды төлеуге арналған әлеуметтiк көмек тағайындау туралы" (2003 жылғы 15 сәуiрдегi МТН 1724) N 70/4 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi                                Қ. Нұрпейiсов
Облыс әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 14 маусымдағы
"Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы
және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп
түлектерiне жоғары оқу орындарындағы
оқуына ақы төлеу үшiн әлеуметтiк
көмек тағайындау туралы"
N 169/5 қаулысымен бекiтiлдi
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп түлектерiне
жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн
әлеуметтiк көмек тағайындау
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау тәртібін нақтылайды.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009.08.19 N 167/12.
2. Әлеуметтiк көмектi тағайындау шарты
Ескерту. 2-тарауға өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009.08.19 N 167/12 қаулысымен.
2. Жан басына шаққандағы табыс облыс бойынша (тиiстi жылдың 2-тоқсаны) белгiленген күн көрiс минимумының мөлшерiнен аспайтын, аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы орта бiлiм беретiн мектеп түлектерiне жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн әлеуметтiк көмек (бұдан әрi - әлеуметтiк көмек) конкурстық негiзде Комиссия шешiмi бойынша тағайындалады. Олардың тұратын жерлерiн әлеуметтiк - тұрмыстық жағдайларын тексеру актiлерi бiлiмi туралы диплом алғанға дейiн жоғары оқу орнында оқыған барлық кезең үшiн әлеуметтiк көмек тағайындағанда бiр рет жасалады.

Сноска.Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением постановлением акимата Павлодарской области от 12.09.2005 N 284/7.
3. Не допускается назначение Социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, набравшим в сумме при едином национальном тестировании менее 45 баллов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8; 10.08.2007 N 213/7; 20.08.2008 N 220/8.
Отбор претендентов на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях производится по максимальному количеству набранных баллов. При равенстве баллов преимущественное право имеют обладатели аттестатов об окончании общеобразовательных школ с отличием.
3. Размер Социальной помощи
4. Социальная помощь оказывается ежегодно в размере фактической стоимости обучения в соответствующем учебном заведении.
4. Перечень документов, необходимых для
назначения социальной помощи
5. Лицо, претендующее на получение Социальной помощи, предоставляет в городские и районные отделы занятости и социальных программ следующие документы:
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8.
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) акт обследования социально-бытовых условий проживания выпускника общеобразовательной школы из малообеспеченной семьи и оставшегося без попечения родителей, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) справку с места жительства;
4) справки о заработной плате трудоспособных (работающих) членов семьи или копию трудовой книжки на неработающих (для выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей);
5) копию свидетельства о смерти родителей (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
6) решение о назначении опекуна (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
7) трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом города или района, студентом и руководителем высшего учебного заведения по форме согласно приложению 3 к Правилам;
8) ходатайство акима города или района о необходимости подготовки для региона специалиста данной категории с гарантией его трудоустройства согласно приложению 4 к Правилам;
9) РНН.
6. Акты обследования социально-бытовых условий проживания претендентов на Социальную помощь составляют городские и районные отделы занятости и социальных программ.
Лицо, получившее Социальную помощь на основании решения Комиссии, дополнительно предоставляет в городской или районный отдел занятости и социальных программ:
номер лицевого счета, открытого в филиале Народного банка по месту жительства;
трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный тремя сторонами.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.09.12 N 284/7 қаулысымен.
3. Кешендi тестiлеуде 45 ұпайдан кем жинаған аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған түлектерге жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн әлеуметтiк көмек тағайындалмайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8; 2007.08.10 N 213/7; 2008.08.20  N 220/8 қаулыларымен.
Жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн әлеуметтiк көмектi алуға үмiткерлердiң iрiктелуi жинаған ұпайдың ең жоғары саны бойынша жүргiзiледi. Ұпайлары тең болғанда жалпы бiлiм беру мектебiн бiтiргенi туралы үздiк аттестатын иеленушi басымды құқылы болады.
3. Әлеуметтiк көмектiң мөлшерi
4. Әлеуметтiк көмек облыстың тиiстi оқу орнындағы нақты оқу құны мөлшерiнде көрсетiледi.
4. Әлеуметтiк көмектi тағайындау үшiн
қажеттi құжаттар тiзiлiмi
5. Әлеуметтiк көмектi алуға үмiткер тұлға қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері келесi құжаттарды ұсынады:
1) Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша өтiнiш;
2) Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша түлек отбасының әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайын тексеру актiсi;
3) тұрғылықты жерiнен анықтама;
4) жұмысқа қабiлеттi (жұмыс iстеушi) отбасы мүшелерiнiң жұмыс ақысы туралы анықтама немесе жұмыс iстемейтiндердiң еңбек кiтапшаларының көшiрмесi (аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы жалпы бiлiм беру мектеп түлектерi үшiн);
5) ата-аналарының қайтыс болғаны туралы куәлiктiң көшiрмесi (ата - анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беру мектеп түлектерi үшiн);
6) қамқоршы тағайындау туралы шешiм (ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беру мектеп түлектерi үшiн);
7) Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша қала немесе аудан әкiмi, студент және жоғары оқу орнының басшысы қол қойған бiлiм беру қызметтерiн көрсету үш жақты шарты;
8) Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес өңiр үшiн осы санаттағы маманды даярлау қажеттiлiгi туралы, оны жұмысқа орналастыру кепiлдiгiмен қала немесе аудан әкiмiнiң қолдау хаты;
9) СТТН.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8 қаулысымен.
6. Осы әлеуметтiк көмекке үмiткер отбасының әлеуметтiк - тұрмыстық жағдайын тексеру актiлерiн қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жасайды.
Әлеуметтiк көмектi алған тұлға Комиссия шешiмi негiзiнде халықты әлеуметтiк қорғау қалалық басқармалары, аудандық бөлiмдерiне қосымша мәлiметтер:
тұрғылықты жерi бойынша Халықтық банк филиалынан ашылған жеке есеп шотының нөмiрiн;
үш тарап қол қойған, бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге үш жақты шартты ұсынады.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8.
5. Учет и отчетность
7. После поступления денежных средств на лицевые счета лица, получившие Социальную помощь, обязаны внести полученную сумму за обучение в высшее учебное заведение и представить справку об оплате в городской или районный отдел занятости и социальных программ:
8. Высшие учебные заведения представляют ежегодно в управление координации занятости и социальных программ области выписки из приказов о переводе и отчислении студентов из малообеспеченных семей, а также оставшихся без попечения родителей, получающих Социальную помощь, на следующий курс.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями  акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8; 20.08.2008 N 220/8.
9. В случае отчисления из высшего учебного заведения получателя социальной помощи взыскание выплаченной суммы социальной помощи не производится, по результатам учебной сессии два раза в год решением Комиссии право обучения вместо отчисленного студента предоставляется студенту из малообеспеченной семьи и оставшемуся без попечения родителей, обучающемуся в этом же учебном заведении на "хорошо" и "отлично", рекомендованному ректоратом, оплата за обучение указанного студента производится в установленном порядке.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 9 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 01.08.2005 N 249/6;  внесены изменения от 19.10.2006 N 283/11.
Приложение 1
к Инструкции по назначению социальной
помощи выпускникам общеобразовательных
школ из малообеспеченных семей и
оставшимся без попечения родителей,
для оплаты обучения в высших
учебных заведениях
Акиму (города, района)
от_______________________
ф.и.о
_________________________,
проживающего по адресу:
_________________________
_________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас назначить мне социальную помощь для оплаты обучения в
_____________________________________________________________
(наименование вуза)
по специальности ____________________________________________,
_____________________________________________________________
выделяемую студентам из малообеспеченных семей и студентам - сиротам.
Необходимые документы для получения данной социальной помощи прилагаю.
Подпись:
дата:
Приложение 2
к Инструкции по назначению социальной
помощи выпускникам общеобразовательных
школ из малообеспеченных семей и
оставшимся без попечения родителей,
для оплаты обучения в высших
учебных заведениях
Акт
обследования социально-бытовых условий проживания
выпускника общеобразовательной школы из малообеспеченной
семьи или оставшегося без попечения родителей
от "____" _____________________200__года

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8 қаулысымен.
5. Есеп жүргiзу мен есеп беру
7. Әлеуметтiк көмектi алған тұлғалар ақшалай қаражаттың жеке есеп шоттарына түскеннен кейiн, алған сомасын оқуды төлеу үшiн жоғары оқу орнына өткiзуге және әлеуметтiк қорғау қалалық басқармасы немесе аудандық бөлiмiне төлеу туралы анықтама тапсыруға мiндеттi.
8. Жыл сайын жоғары оқу орындары аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорынсыз қалған әлеуметтiк көмек алушы студенттердiң, келесi курсқа көшкенi және шығарып жіберуі туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8; 2008.08.20 N 220/8 қаулыларымен.
9. Әлеуметтiк көмек алушыны жоғары оқу орнынан шығарып жiберген жағдайда төленген әлеуметтiк көмек сомасын өндiрiп алынбайды, сессияның нәтижелерi бойынша жылына екi рет Комиссияның шешiмiмен шығарып жiберiлген студенттiң орнына ректоратпен ұсынылған аз қамтамасыз етiлген отбасындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сол оқу орында "жақсы" және "үздiк" оқып жүрген студентке оқу құқығы берiледi, көрсетiлген студенттiң оқуына ақы төлеу белгiленген тәртiпте жүргiзiледi.
Ескерту. Қаулы 9-тармақпен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2005.08.01 N 249/6 қаулысымен; өзгерту енгізілді - 2006.10.19 N 283/11 қаулысымен.
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы
және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп
түлектерiне жоғары оқу орындарындағы
оқуына ақы төлеу үшiн әлеуметтiк
көмек тағайындау жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
(Қаланың, ауданның) әкiмiне
_______________________
_______________________
мекен-жайда тұратын
_______________________
_______________________
аты, әкесiнiң аты, тегi
ӨТIНIШ
Маған ___________________________________________________
жоғары оқу орнының атауы)
______________________________________________мамандығы бойынша
оқу ақысын төлеу үшiн аз қамтамасыз етiлген отбасылары және жетiм-студенттерге бөлiнетiн әлеуметтiк көмектi тағайындауыңызды өтiнемiн.
Осы әлеуметтiк көмектi алу үшiн қажеттi құжаттарды қоса берiп отырмын.
Өтiнiш иесiнiң қолы:
Күнi:
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы
және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп
түлектерiне жоғары оқу орындарындағы
оқуына ақы төлеу үшiн әлеуметтiк
көмек тағайындау жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы немесе ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беретiн мектеп
түлектерiнiң әлеуметтiк-тұрмыстық тұру жағдайын
зерттеу актiсi
200__ жылғы "____" ________

1. Ф.И.О._____________________________________________________
2. Год рождения ______________________________________________
3. Дом. адрес, телефон________________________________________
4. Состав семьи:______________________________________________
______________________________________________________________
5. Заработная плата, пособия, пенсия членов семьи:____________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
6. Что имеется в личном пользовании родителей, опекунов
(движимое, недвижимое имущество, подсобное хозяйство):________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Совокупный доход семьи (с указанием дохода на одного человека):
______________________________________________________________
______________________________________________________________
8. Состояние жилищно-бытовых условий: ________________________
______________________________________________________________
9. Сумма оплаты за коммунальные услуги:_______________________
10. Какими льготами пользуется:_______________________________
______________________________________________________________
11. Данные удостоверения личности:____________________________
______________________________________________________________
12. Дополнительные сведения:__________________________________
______________________________________________________________
13. Заключение по акту обследования:__________________________
______________________________________________________________
Подпись проверяющего:_________________________________________
Примечание: пункты 5-7 заполняются только для выпускников из малообеспеченных семей.
Приложение 3
к Инструкции по назначению социальной
помощи выпускникам общеобразовательных
школ из малообеспеченных семей и
оставшимся без попечения родителей,
для оплаты обучения в высших
учебных заведениях
ДОГОВОР
на оказание образовательных услуг
г. Павлодар                          "____"_________2004 года
__________________________________________________________________ именуемый в дальнейшем "Исполнитель", в лице ректора
___________________________________________________________,
действующий на основании Устава, с одной стороны, и аким города или района, именуемый в дальнейшем "Заказчик", в лице акима______________________________________________________,
действующий на основании Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", с другой стороны, заключили настоящий договор на оказание образовательных услуг __________________,именуемому в дальнейшем "Студент".

1. Аты, әкесiнiң аты, тегi ____________________________________
2. Туған жылы__________________________________________________
3. Мекенжайы, тел. ____________________________________________
4. Отбасы құрамы: _____________________________________________
_______________________________________________________________
5. Отбасы мүшелерiнiң жұмысақысы, жәрдемақысы, зейнетақылары: ______________________________________________________________
________________________________________________________
6. Ата-аналарының, қамқоршыларының жеке иелiктерiнде не бар:
(жылжымалы, жылжымайтын мүлiк, қосалқы шаруашылық) ____________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
7. Отбасының жиынтық табысы (әр адамның табысы көрсетiлсiн): __
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
8. Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайының жай-күйi: ___________________
_______________________________________________________________
9. Коммуналдық қызметтер үшiн төлем сомалары: _________________
10. Қандай жеңiлдiктердi пайдаланады: _________________________
_______________________________________________________________
11. Жеке төлқұжат мәлiметтерi: ________________________________
12. Қосымша мәлiметтер: _______________________________________
_______________________________________________________________
13.Тексеру актiсi жөнiндегi қорытындысы: ______________________
_______________________________________________________________
Тексерушiнiң қолы: ____________________________________________
Ескерту: 5-7 тармақтар тек қана аз қамтамасыз етiлген отбасылары
түлектерi үшiн толтырылады.
Аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы
және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған,
жалпы бiлiм беретiн мектеп түлектерiне
жоғары оқу орындарындағы оқуына
ақы төлеу үшiн әлеуметтiк көмек
тағайындау жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
Бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге арналған
ШАРТ
Павлодар қаласы                  2004 жыл "___"  _________
Бiр жағынан, бұдан әрi "Орындаушы" деп аталатын, Жарғы негiзiнде
қызмет атқаратын, ректордың атынан __________________
_________________________________________ және екіншi жағынан,
____________________________________________________ бұдан әрi
"Тапсырыс берушi" деп аталатын, Қазақстан Республикасының 2001
жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi
мемлекеттiк басқару туралы" Заңы негiзiнде iс-қимыл жасайтын қала
немесе аудан әкiмi _____________________________________, бұдан әрi
"Студент" деп аталатын ______________________бiлiм беру қызметтерiн
көрсетуге арналған осы шартты жасасты.

1. Предмет договора
1. "Исполнитель" принимает на себя обязательства обучения "Студента" по специальности________________________
____________________________________________________________, соответствующей государственному общеобразовательному стандарту образования, утвержденному центральным исполнительным органом в области образования, по очной форме обучения с присвоением ему по окончании полного курса обучения, сдачи государственных экзаменов, защиты дипломного проекта (работы) соответствующей квалификации и выдачей диплома установленного образца о высшем профессиональном образовании.
2."Заказчик" обязуется осуществлять финансирование обучения "Студента", согласно настоящему договору, за предоставление образовательных услуг для получения высшего профессионального образования.
2. Права и обязанности сторон
3. Обязанности "Исполнителя":
1) в соответствии с типовыми правилами приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, на основании решения областной комиссии по назначению социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях зачислить на конкурсной основе в число студентов вуза гр. _____________________________
2) ознакомить "Студента" с лицензией вуза на право ведения образовательной деятельности, уставом вуза, правилами внутреннего распорядка, а также другими документами, регулирующими порядок приема и организацию учебно-воспитательного процесса вуза;
3) обеспечить обучение "Студента" в соответствии с требованиями государственного стандарта образования;
4) при успешном завершении обучения выдать "Студенту" диплом государственного образца, установленного Министерством образования и науки РК;
5) ежегодно предоставлять в управление координации занятости и социальных программ области выписку из приказа о переводе студента на следующий курс или об его отчислении.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 20.08.2008 N 220/8.
4. Права "Исполнителя":
1) "Исполнитель" вправе требовать от "Заказчика" и "Студента" добросовестного и надлежащего исполнения обязательств, взятых на себя в соответствии с настоящим договором;
2) "Исполнитель" вправе применять к "Студенту" меры дисциплинарного воздействия за невыполнение обязанностей, предусмотренных уставом вуза, правилами внутреннего распорядка и настоящим договором.
5. Обязанности "Заказчика":
1) "Заказчик" обязан ежегодно, по мере финансирования, оплачивать стоимость обучения в течение всего срока обучения "Студента" путем перечисления бюджетных средств на его расчетный счет;

1. Шарттың мәнi
1. Бiлiм саласында орталық атқарушы орган бекiткен мемлекеттiк жалпы бiлiм беру стандартына сәйкес, күндiзгi оқу нысанында оқудың толық курсын бiтiрген соң, мемлекеттiк емтихан тапсыру, бiлiктiлiгiне сәйкес дипломдық жобаны (жұмысты) қорғау және белгiленген үлгiдегi жоғары кәсiптiк бiлiм туралы диплом беруге "Орындаушы" өзiне "Студенттi" ____________________ мамандығы бойынша оқытуға мiндеттеме алады.
2. "Тапсырыс берушi" жоғары кәсiптiк бiлiм алу үшiн осы шартқа сәйкес бiлiм беру қызметтерiн көрсеткен үшiн "Студенттiң" оқуын қаржыландыруды жүзеге асыруға мiндеттенедi.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
3. "Орындаушының" мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнына қабылдаудың үлгi тәртiптерiне сәйкес, аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы студенттер және жетiм-студенттерге жоғары оқу орындарындағы оқуларына ақы төлеу үшiн әлеуметтiк көмектi тағайындау жөнiндегi облыстық комиссиясының шешiмi негiзiнде жоғары оқу орнының студенттерi қатарына конкурстық негiзде азамат ______________________________________________ қабылдау;
2) "Студенттi" бiлiм беру қызметiн жүргiзу құқығына арналған лицензиясымен, жоғары оқу орны жарғысымен, iшкi тәртiп ережелерiмен, сондай-ақ жоғары оқу орнының қабылдау тәртiбiн реттейтiн және тәрбиелiк-оқу үрдiсiн ұйымдастырудың басқа құжаттарымен таныстыру;
3) "Студенттiң" оқуын мемлекеттiк жалпы бiлiм беру стандарты талаптарына сәйкес қамтамасыз ету;
4) оқуды ойдағыдай бiтiрiп шыққан жағдайда, "Студентке" Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi белгiлеген, мемлекеттiк үлгiдегi диплом беру;
5) жыл сайын студенттiң келесi курсқа көшкенi туралы немесе оның шығып қалғаны туралы бұйрықтың көшiрмесiн жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсыну.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8; 2008.08.20 N 220/8 қаулыларымен.
4. "Орындаушының" мiндеттерi:
1) "Орындаушы" осы шартқа сәйкес "Тапсырыс берушi" мен "Студенттiң" алған мiндеттемелерiнiң адал және тиiстi орындалуына талап қоюға құқылы;
2) "Орындаушы" жоғары оқу орны жарғысымен, iшкi тәртiп ережелерiмен және осы шартпен қарастырылған мiндеттердi орындамағаны үшiн "Студентке" тәртiптiк жаза шараларын қолдануға құқылы.
5. "Тапсырыс берушiнiң" мiндеттерi:
1) "Тапсырыс берушi" жыл сайын қаржыландыруына қарай  "Студенттiң" барлық оқу кезеңiнде оқыту құнын оның есеп шотына бюджет қаражатын аудару жолымен төлеуге мiндеттi;

2) "Заказчик" обязан предоставить "Студенту" место для прохождения практики по согласованию с "Исполнителем" и трудоустроить "Студента" после окончания вуза.
6. Права "Заказчика":
"Заказчик" вправе требовать от "Исполнителя" и "Студента" добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей, взятых на себя в соответствии с настоящим Договором.
7. Обязанности "Студента":
1) овладеть знаниями, умениями и практическими навыками в полном объеме государственных общеобразовательных стандартов образования;
2) выполнять учебную программу в соответствии с учебным планом и графиком вуза;
3) соблюдать правила внутреннего распорядка, выполнять другие требования, предусмотренные уставом вуза;
4) бережно относиться к учебному инвентарю и информационным ресурсам вуза;
5) уважительно и корректно относиться к преподавателям, сотрудникам и студентам вуза;
6) в случае пропуска обязательных занятий по болезни и иной уважительной причине предоставлять вузу официальные оправдательные документы;
7) по окончании университета отработать не менее трех лет по полученной квалификации по месту персонального распределения;
8) возместить в течение месяца в бюджет города или района все денежные средства, затраченные на подготовку "Студента", в случае невыполнения обязательств, указанных в пункте 7) настоящего договора.
Сноска Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 19.08.2009 года N 167/12.
8. Права "Студента":
1) получать дополнительные услуги за дополнительную оплату;
2) бесплатно пользоваться фондом учебной, учебно-методической и научной литературы на базе библиотеки и читального зала вуза в порядке, предусмотренном уставом вуза;
3) свободно выражать собственные мнения и убеждения;
4) требовать к себе уважительного отношения;
5) требовать от "Исполнителя" добросовестного и надлежащего исполнения взятых на себя обязательств в соответствии с настоящим договором.
3. Стоимость услуг и порядок расчетов
9. Договорная цена устанавливается на каждый год обучения, зависит от плановых затрат, индексации цен, налогового законодательства РК, изменения условий подготовки специалистов.
10. На 2004/2005 учебный год оплата установлена в размере ________________________________________________ тенге.
11. В последующие годы размер оплаты за оказываемые ежегодные образовательные услуги устанавливается "Исполнителем" и доводится "Заказчику" к 1 августа текущего года.
4. Порядок разрешения споров
12. Все споры, возникающие из настоящего договора или по поводу настоящего договора, разрешаются с согласия сторон.

2) "Тапсырыс берушi" "Орындаушымен" келiсе отырып, "Студенттiң" практика өтуi үшiн орын беруi және жоғары оқу орнын бiтірген соң "Студенттi" жұмысқа орналастыруға мiндеттi.
6. "Тапсырыс берушiнiң" құқығы:
"Тапсырыс берушi" осы шартқа сәйкес "Орындаушы" мен "Студенттiң" алған мiндеттерiнiң адал және тиiстi орындалуына талап қоюға құқылы.
7. "Студенттiң" мiндеттерi:
1) мемлекеттiк жалпы бiлiм беру оқу стандартының толық көлемiндегi бiлiм, машық және практикалық дағдыларды меңгеру;
2) жоғары оқу орнының оқу жоспары мен кестесiне сәйкес оқу бағдарламасын орындау;
3) iшкi тәртiп ережелерiн, жоғары оқу орнының жарғысында қарастырылған басқа да талаптарды орындау;
4) жоғары оқу орнының оқу құрал-жабдықтары мен ақпараттық ресурстарына ұқыпты қарау;
5) жоғары оқу орнының оқытушыларына, қызметкерлерi мен студенттерiне құрметпен және сыпайылықпен қарау;
6) ауырғаны немесе басқа дәлелдi себептермен мiндеттi сабақты босатқан жағдайда, жоғары оқу орнына ресми ақтау құжаттарын тапсыру;
7) жоғары оқу орнын бiтiргеннен соң алған бiлiктiлiгi бойынша арнайы бөлiнген жерiнде кем дегенде үш жыл жұмыс iстеу;
8) Осы шарттың 7-тармағында көрсетiлген мiндеттемелерiн орындамаған жағдайда, "Студенттi" даярлауға жұмсалған барлық ақшалай қаражатты қала (аудан) бюджетiне бiр ай iшiнде қайтару.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімідгінің 2009.08.19 N 167/12 қаулысымен.
8. "Студенттiң" құқығы:
1) қосымша ақы төлеп, қосымша қызметтер алу;
2) жоғары оқу орнының жарғысында қарастырылған, тәртiпте жоғары оқу орнының кiтапханасы мен оқу залы базасында оқу, әдiстемелiк оқу және ғылыми әдебиет қорымен тегiн пайдалану;
3) жеке пiкiрлерi мен сендiрулерiн еркiн айту;
4) өзiне құрметпен қарауды талап ету;
5) осы шартқа сәйкес "Орындаушының" өзiне алған мiндеттерiнiң адал және тиiстi орындалуын талап ету.
3. Қызметтiң құны және есеп айырысу тәртiбi
9. Келiсiм баға оқу жылына жеке тағайындалады, жұмсалған жоспарлық шығынға бағаның индекстелуiне, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына, мамандарды даярлау жағдайының өзгеруiне байланысты болады.
10. 2004/2005 оқу жылына _____________________________ теңге мөлшерiнде тағайындалды.
11. Келесi жылдардағы жыл сайын көрсетiлетiн бiлiм беру ақысының мөлшерiн "Орындаушы" тағайындайды және ол туралы "Тапсырыс берушiге" сол жылдың 1-тамызына дейiн хабарлайды.
4. Таластарды шешу тәртiбi
12. Осы шарттан немесе осы шартқа байланысты пайда болған барлық таластар тараптар келiсiмiмен шешiледi.

1. Общие положения
1. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Комиссия является постоянно действующим органом и создана в целях проведения конкурса и отбора выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшихся без попечения родителей, для назначения им социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
2. Задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение документов выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшихся без попечения родителей, претендующих на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях;
2) проведение по документам, представленным управлением координации занятости и социальных программ области, отбора выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшихся без попечения родителей, в целях назначения им социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8; 20.08.2008 N 220/8.
4. По результатам проведенного конкурса Комиссия направляет документы в городские и районные отделы занятости и социальных программ для назначения социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 09.08.2006 N 226/8.
5. Комиссия в соответствии с основными задачами выполняет следующие функции:
1) проверяет правильность документов, представленных на рассмотрение;
2) определяет выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшихся без попечения родителей, которые будут получать социальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведения области;
3) определяет объем денежных средств на выплату социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, для оплаты обучения в высших учебных заведениях.
3. Права Комиссии
6. Комиссия вправе требовать от студента добросовестного отношения к учебе, своевременной сдачи сессий.
7. При недобросовестном исполнении указанных требований Комиссия вправе лишить студента данной социальной помощи при наличии подтверждающих документов.

1. Жалпы ережелер
1. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң актiлерiне, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актiлерiне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Комиссия тұрақты қызмет ететiн орган болып табылады және жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн әлеуметтiк көмектi аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата - анасының қамқорлығынсыз қалған мектеп түлектерiне конкурс және iрiктеу жүргiзу үшiн құрылған.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
3. Мыналар:
1) жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеуге арналған әлеуметтiк көмектi алуға үмiттенушi аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған мектеп түлектерiнiң құжаттарын қарау;
2) облыс жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы ұсынған құжаттар бойынша жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшiн әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған мектеп түлектерiне iрiктеу жүргiзу Комиссияның негiзгi мiндеттерi болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8; 2008.08.20 N 220/8 қаулыларымен.
4. Комиссия жүргiзiлген конкурс нәтижесi бойынша аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған мектеп түлектерiне жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеуге арналған әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн құжаттарды қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне жолдайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2006.08.09 N 226/8 қаулысымен.
5. Комиссия негiзгi мiндеттерiне сәйкес мынадай функцияларды атқарады:
1) қарауға ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексередi;
2) жоғары оқу орындарындағы оқу ақысын төлеуге арналған әлеуметтiк көмектi алатын аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы орта бiлiм беретiн мектеп түлектерiне анықтайды;
3) аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы орта бiлiм беретiн мектеп түлектерiне жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеуге арналған әлеуметтiк көмектi төлеуге ақшалай қаражат көлемiн анықтайды.
3. Комиссияның құқықтары
6. Комиссия студенттен оқуға ынталы түрде қатысуын, сессияларын уақытында тапсыруын талап етуге құқылы.
7. Осы талаптарды ынтасыз орындағанда растайтын құжаттар болған жағдайда Комиссия студенттен осы әлеуметтiк көмектi алып қоюға құқылы.