Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2005 года N 78. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 17 марта 2005 года N 3497. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 апреля 2009 года № 173
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.04.2009 № 173.
В соответствии с пунктом 3 статьи 223 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года № 110 «Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Учитывая, что согласно статье 15 Бюджетного кодекса Республики Казахстан если законодательными актами Республики Казахстан предусмотрено право государственных учреждений реализовывать товары (работы, услуги), не относящиеся к их основной деятельности, плата за которые не носит обязательного характера и определяется по соглашению с физическим или юридическим лицом, то деньги от реализации таких товаров (работ, услуг) могут оставаться в распоряжении государственного учреждения, администраторам бюджетных программ в установленном законодательством порядке принять необходимые меры по приведению отраслевых законодательных актов Республики Казахстан в соответствие с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемый Классификатор перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
4. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Саткалиева В. А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и действует до 1 января 2006 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2005 года № 78
Некоторые приказы
Министра финансов Республики Казахстан,
подлежащие признанию утратившими силу
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской помощи, депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 мая 1999 года за № 771, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 1999 г., № 10).

Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 17 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3497. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2009 жылғы 21 сәуірдегі N 173 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.04.21 N 173 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 223-бабының 3-тармағына және "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 15-бабына сәйкес егер Қазақстан Республикасының заң актілерінде мемлекеттік мекемелердің өздерінің негізгі қызметтеріне жатпайтын, төленетін ақысының міндетті сипаты болмайтын әрі жеке және заңды тұлғамен келісім бойынша айқындалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу құқығы көзделген болса, мұндай тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша мемлекеттік мекеменің иелігінде қалу мүмкіндігін ескере отырып, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қазақстан Республикасының салалық заңнама актілерін заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келтіру жөніндегі қажетті шаралар қабылдасын.
2. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышы бекітілсін.
3. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (В.А. Сәтқалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2006 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2005 жылғы 12 наурыздағы
N 78 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының
ТІЗБЕСІ
1. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1999 жылғы 27 мамырда N 771 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық кесімдер бюллетенінде жарияланды, 1999 жылғы, N 10).

2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 сентября 1999 года № 496 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 октября 1999 года за № 919).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 октября 1999 года № 570 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 октября 1999 года за № 941).
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 1999 года № 650 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 января 2000 года № 1019).
5. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 20 июля 2000 года № 331 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 августа 2000 года за № 1228).
6. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2000 года № 496 «О внесении дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 ноября 2000 года за № 1305).
7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2001 года № 177 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 мая 2001 года за № 1484).
8. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 мая 2001 года № 278 «О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 июня 2001 года № 1556).
9. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 августа 2001 года № 381 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 сентября 2001 года № 1649).

2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N 496 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1999 жылғы 4 қазанда N 919 болып тіркелді).
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 18 қазандағы N 570 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1999 жылғы 20 қазанда N 941 болып тіркелді).
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 8 желтоқсандағы N 650 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 6 қаңтарда N 1019 болып тіркелді).
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 20 шілдедегі N 331 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 21 тамызда N 1228 болып тіркелді).
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 24 қарашадағы N 496 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 28 қарашада N 1305 болып тіркелді).
7. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 7 сәуірдегі N 177  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 2 мамырда N 1484 болып тіркелді).
8. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 28 мамырдағы N 278 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 27 маусымда N 1556 болып тіркелді).
9. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 15 тамыздағы N 381 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 24 қыркүйектегі N 1649 болып тіркелді).

10. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года № 537 «О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 декабря 2001 года № 1704).
11. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 марта 2002 года № 88 «О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 марта 2002 года № 1802).
12. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2002 года № 302 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 июля 2002 года за № 1932).
13. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июля 2002 года № 324 «О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июля 2002 года за № 1927).
14. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 октября 2002 года № 478 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 октября 2002 года № 2028).

10. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 537 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2001 жылғы 27 желтоқсанда N 1704 болып тіркелді).
11. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 4 наурыздағы N 88 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 21 наурызда N 1802 болып тіркелді).
12. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 1 шілдедегі N 302  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 27 шілдеде N 1932 болып тіркелді).
13. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 15 шілдедегі N 324 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 23 шілдеде N 1927 болып тіркелді).
14. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 5 қазандағы N 478  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 29 қазанда N 2028 болып тіркелді).

15. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2002 года № 552 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 ноября 2002 года за № 2046).
16. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2002 года № 638 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 января 2003 года № 2130).
17. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 мая 2003 года № 191 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 мая 2003 года за № 2326).
18. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июля 2003 года № 254 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 июля 2003 года за № 2414).
19. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года № 342 «О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 177 «Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи, депозитных сумм и страховых возмещений государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 октября 2003 года за № 2523).

15. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 1 қарашадағы N 552 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 20 қарашада N 2046 болып тіркелді).
16. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 25 желтоқсандағы N 638 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 20 қаңтарда N 2130 болып тіркелді).
17. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 191  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 27 мамырда N 2326 болып тіркелді).
18. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 254  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 26 шілдеде N 2414 болып тіркелді).
19. "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 342 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 11 қазанда N 2523 болып тіркелді).

4) на расширение учебно-производственных мастерских и подсобных хозяйств;
5) на поощрение обучающихся и на оказание материальной помощи отдельным социально незащищенным слоям учащихся;
6) на питание учащихся, находящихся в школах с продленным днем и в группах продленного дня школ и школ-интернатов;
7) на расходы по содержанию столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт, хозяйственные и другие расходы);
8) на оплату выполненных работ учащимися школ;
9) на проведение экскурсий и школьных вечеров;
10) на текущий ремонт школ, учебных корпусов и общежитий;
11) на развитие пришкольного участка и на обновление оборудования школьных мастерских;
12) на устройство спортивных площадок;
13) на выдачу стипендий и премирование отличившихся в общественно- полезном труде учащихся;
14) на оздоро-
вительные мероприятия;
15) на покрытие расходов по питанию участников соревнований, по оплате труда арбитров (судей) и медицинских работников;
16) на организацию учебного процесса по дополнительным учебным программам;
17) на оплату труда руководителей кружков;
18) на мероприятия, связанные с организацией кружков;
19) на оплату труда работников, оказывающих платные образовательные услуги;
20) на установление доплат, надбавок, премий и других выплат стимулирующего характера;
21) на приобретение оборудования, инвентаря (в том числе мягкого) и обмундирования;
22) на хозяйственные расходы (оплата за отопление, электро-
энергию, водоснабжение и другие коммунальные расходы, на приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, на оплату услуг по обслуживанию здания, на оплату транспортных услуг и прочие расходы на приобретение товаров);
23) расходы на реконструкцию и капитальный ремонт зданий и сооружений;
24) на оплату труда воспитателей и вспомогательного персонала лагерей отдыха;
25) на ремонт музыкальных инструментов;
26) на расходы, связанные с эксплуатацией и ремонтом двигателей;
27) на затраты, связанные с производ-
ственной деятельностью учебно-
вспомога-
тельных, подсобных хозяйств и учебно-опытных участков, в том числе на оплату труда работников, занятых в этой деятельности;

4)оқу-өнді-
рістік
шеберхана-
лары мен
көмекші
шаруашылық-
тарды
кеңейтуге;
5) білім
алатындарды
мадақтауға
және
оқушылардың
әлеуметтік
қорғалмаған
жекелеген
бөлігіне
материалдық
көмек
көрсету;
6)ұзартыл-
ған күні бар мектеп терде және мектептер мен мектеп -интернат- тардың ұза ртылған күн  тобы- ндағы білім
алатындарды
тамақтан-
дыру;
7) асхана-
ларды ұстау
жөніндегі
шығыстарға
(жалақы,
тамақ өнім-
дерін сатып
алу,жабдық-
тар мен
мүкәммал
сатып алу,
күрделі
жөндеу,
шаруашылық
және басқа
да шығыс-
тар);
8) мектеп
оқушылары-
ның орын- даған жұ- мыстарын
төлеуге;
9) экскур- сия және мектеп кеш терін өт- кізуге;
10) мектеп-
ті, оқу
корпустары
мен жатаха-
наларын
ағымдағы
жөндеуге;
11) мектеп
жанындағы
учаскені
дамытуға
және мектеп
шеберхана-
ларының
жабдықтарын
жаңартуға;
12) спорт
алаңдарын
салуға;
13) қоғам-
дық-пайдалы
еңбекте
көзге түскен
оқушыларға
стипендия-
лар мен сыйақылар беруге;
14) сауық-
тыру іс-
шараларына;
15) жарысқа
қатысушы-
ларды та- мақтандыру,
арбитрларды
(соттарды)
және меди-
цина қыз- меткерлер- інің ең- бегіне ақы төлеу жө- ніндегі
шығыстарды
жабуға;
16) қосымша
оқу бағдар-
ламалары
бойынша оқу
процесін
ұйымдасты-
руға;
17) үйірме
басшылары-
ның еңбе- гіне ақы
төлеуге;
18) үйірме-
лерді ұйым-
дастыруға
байланысты
іс-шаралар-
ға;
19) ақылы
білім беру
қызметтерін
көрсететін
қызметкер-
лердің
еңбегіне ақы тө- леуге;
20) ынта-
ландыру
сипатында
қосымшаақы,
үстемақы,
сыйлық және
басқа да
төлемдер
белгілеуге;
21) жабдық-
тар және
мүккәммал
(оның ішін-
де жұмсақ)
және киім-
кешек сатып
алуға;
22)шаруашы-
лық шығыс-
тарға (жы- луға,элек- тр энер- гиясына,
сумен жаб-
дықтауға
төлеу және
ағымдағы
және шаруа-
шылық мақ-
саты үшін
заттар мен
материал-
дарды сатып
алуға басқа
да шығыс- тар,
үйлерге қыз
мет көрсету
бойынша ақы
төлеуге,
көліктік
қызметтерді
сатып алуға
және өзге де тауар- ларды са- тып алудың
шығыстары);
23) үйлер
мен ғима- раттарды қайта жа- ңартуға және күрде-
лі жөндеуге
арналған
шығыстар;
24) демалыс
лагерьлерi
тәрбиешіле-
рінің және
көмекші қызметкер-
лерінің еңбегіне
ақы төлеу- ге;
25) музыка-
лық аспап-
тарды жөн-
деуге;
26) двига-
тельдерді
пайдалануға
және жөн-
деуге бай-
ланысты
шығыстар;
27) оқу-кө-
мекші, қо-
салқы ша-
руашылық-
тардың және
оқу-тәжіри-бе учаске- лерінің өндірістік қызметіне байланысты шығындарға,
оның ішінде
осы қызмет-
пен айналы-
сатын қыз-
меткерлер-
дің еңбегі-
не ақы
төлеуге;

1) Сохранение и развитие природных комплексов;
2) охрана животного и растительного мира;
3) проведение восстановительных и защитных мероприятий в лесах, включая санитарные рубки и рубки ухода;
4) очистка и благоустройство территории;
5) развитие инфраструктуры, связанной с охраной объектов природно-заповедного фонда, туристической, рекреационной и ограниченной  хозяйственной деятельностью;
6) оплата услуг внештатных работников для обеспечения  природоохранной деятельности особо охраняемой природной территории, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок ухода и санитарных рубок, лесокультурных работ, а также работников, осуществляющих ограниченную хозяйственную деятельность;

1) Табиғи
кешендерді
сақтау және
дамыту;
2) жануар-
лар және
өсімдік-
тер дүние- сін қор- ғау;
3) санитар
лық кесу
мен күтім
кесулерін
қоса алған да,орманды қалпына келтіру
және қорғау
іс-шарала-
рын жүргі- зу;
4) аумақты
тазалау жә-
не абаттан-
дыру;
5) табиғи
қорықтық қор объек-
тілерін
қорғау мен
рекреация-
лық және
шектеулі
шаруашылық
қызметтер-
мен байла- нысты инф- рақұрылымды дамыту;
6) ерекше
қорғалатын
табиғат
аумақтарын
табиғат
қорғау
қызметімен
қамтамасыз
ету үшін
штаттан тыс
қызметкер
лердің,
оның
ішінде өрт
сақшылары-
ның, күтім
кесулері мен
санитарлық
кесуді, орман
өсіру
жұмыстарын
жүзеге
асыратын
қызметкер-
лердің,
сондай-ақ
шектеулі
шаруашылық
қызметін
жүзеге
асыратын
қызметкер-
лердің
қызметтері-
не ақы төлеу;

7)приобретение средств связи, транспорта и оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для восстановительных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;
8) строительство, реконструкция и ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с природоохранной деятельностью;
9) проведение научных исследований в области особо охраняемых природных территорий;

7) байла-
ныс құрал-
дарын,
көлік және
өртке қарсы,
орман қорғау
және орман
өсіру мақсат-
тарындағы
жабдықтар,
механизм-
дер мен
материал-
дар,
қалпына
келтіру
жұмыстары
үшін тұқымдар
мен көшет
материа-
лын,
жанар-
жағар
май материал-
дарын, арнайы
киімдер,
қару-жарақ
және арнайы
қорғау
материалдарын сатып алу;
8) табиғат
қорғау
қызметіне
байланысты
ғимараттар,
құрылыстар
мен өзге де
объектілер
салу, қайта
жаңғырту және
жөндеу;
9) ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
саласында
ғылыми
зерттеулер
жүргізу;

10) организация и содержание музеев природы и выставок;
11)развитие и благоустройство рекреационных зон;
12) совершенствование рекламной и издательской деятельности;
13) экологическая пропаганда;
14) предупреждение и ликвидация негативных экологических последствий.
(131, 132, 134, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411, 421, 431,)
Закон Республики Казахстан «Об особо охраняемых природных территориях» (ст. 78 п.1), постановление Правительства Республики Казахстан от 21.08.2002 г. № 933 «Об утверждении Правил о порядке образования и использования  средств особо охраняемых природных территорий, являющихся юридическими лицами», приказ Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды от 9.08.2000 г. № 317П «Об утверждении Ставки  платы за использование территорий государственных природных заповедников и национальных природных парков и цены за  оказываемые ими услуги», согласованный с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке  малого бизнеса от  11.08.2000 г., приказ Управления делами Президента Республики Казахстан от 5.04.2001 г. «Об утверждении Ставки платы за использование территории Государственного национального  природного парка «Бурабай» и цены на оказываемые им услуги на 2001 год», согласованные с Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке  малого бизнеса от 23.04.2001 г.
РБ
РБ
МБ
МБ
10
10
10
10
5
5
5
5
212
694
254
354
040
007
010
006
100
000
000
000
12
Средства  особо охраняемых природных территорий от следующих видов ограниченной хозяйственной деятельности:

10) табиғат
мұражайлары
мен көрме- лер ұйым- дастыру
және ұстау;
11) рекреа-
циялық
аймақтарды
дамыту және
абаттандыру;
12) жарнама
және баспа
қызметін
жетілдіру;
13)экология
лық наси- хат;
14)келеңсіз
экологиялық
зардаптар
дың алдын алу және оларды жою
(131, 132,
134, 139,
141, 142,
143, 144,
145, 146,
147, 149,
151, 159,
411, 421,
431)
"Ерекше
қорға-
латын
табиғи
аумақ-
тар
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Заңы
(78-б.,
1-т.)
"Заңды
тұлға-
лар
болып
табы-
латын
ерекше
қорға-
латын
табиғи
аумақ-
тар қа-
ражатын
құрау
мен
пай-
далану
тәртібі
жөнін-
дегі
ережені
бекіту
туралы"
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
21.08.
2002
жылғы
N 933
қау-
лысы,
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Табиғи
монопо-
лияларды
реттеу,
бәсе-
келес-
тікті
қорғау
және
шағын
биз-
несті
қолдау
агентті-
гімен
11.08.
2000
жылы
келі-
сілген
"Мемле-
кеттік
табиғи
қорық-
тар мен
ұлттық
табиғи
парк-
тердің
аумақ-
тарын
пайда-
ланғаны
үшін
төлем
алу
ставка-
ларын
және
олар
көрсе-
тетін
қызмет-
тер үшін
баға
бекіту
туралы"
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Табиғи
ресурс
тар
және
қорша-
ған
ортаны
қорғау
минис-
трлі-
гінің
9.08.
2000
жылғы
317Б
бұй-
рығы,
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Табиғи
моно-
полия-
ларды
реттеу,
бәсе-
келес-
тікті
қорғау
және
шағын
биз-
несті
қолдау
агент-
тігімен
23.04.
2001
жылы
келі-
сілген
"2001
жылға
арнал-
ған
"Бура-
бай"
мемле-
кеттік
ұлттық
табиғи
паркі-
нің
аумағын
пайда-
ланғаны
үшін ақы
төлеу
ставка-
ларын
және
олар
көрсе-
тетін
қызмет-
терге
баға
бекіту
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Прези-
денті Іс
Басқар-
масының
5.04.
2001
жылғы
бұйрығы
РБ
РБ
ЖБ
ЖБ
10
10
10
10
5
5
5
5
212
694
254
354
040
007
010
006
100
000
000
000
12
Шектеулі
шаруашы
лық қыз- меттің
мынадай
түрлері-
нен
ерекше
қорғала-
тын та- биғи ау- мақтар
қаражат-
тары:

1) осуществляемых  исключительно на специально выделенных участках с заказным режимом и  регулируемым режимом хозяйственной деятельности: кустарных и народных промыслов, производство сувениров и рекламной продукции, проведение спортивной, любительской охоты и рыболовства;
2) осуществляемых в зонах заказного режима:
проведение рубок ухода за лесом и санитарных рубок; выращивание посадочного материала и создание защитных  и озеленительных насаждений вне особо охраняемых  природных территорий, выращивание рыбопосадочного материала, производство продукции для проведения биотехнических мероприятий

1) шаруа-шылық
қызметті
тапсырысты ре- жиммен
және
реттейт-
ін ре- жиммен
арнайы
бөлінген
учаске-
лерге айырықша жүзеге
асырыла-
тын:
қолөнер
және ха лық кә- сіпшілі-
гі,кәде-
сыйлар мен
жарнама
өнімде-
рін өн- діру,
спорт, аң аулау және
балық ау
лау әуес-
қойлығы;
2)тапсы-
рыс режи-
міндегі
белдеме-
лерде
жүзеге
асырыла
тын:
отырғызу
материалдарын
өсіру
және
ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
дан тыс
қорғаныш
ағашта-
рын отырғызу
және
көгалдандыру, ба
лық өсіру
материал
дарын
көбейту,
биотехни
калық
іс-шара-
лар үшін өнім
өндіру

7) приобретение средств связи, транспорта и оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для восстановительных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;
8) строительство, реконструкция и ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с природоохранной деятельностью;
9) проведение научных исследований в области особо охраняемых природных территорий;

7) байланыс
құралдарын,
көлік және
өртке қарсы,
орман қорғау
және орман
өсіру мақсат-
тарындағы
жабдықтар,
механизмдер
мен материал-
дар, қалпына
келтіру
жұмыстары
үшін тұқымдар
мен көшет
материалын,
жанар-жағар
май материал-
дарын, арнайы
киімдер,
қару-жарақ
және арнайы
қорғау
материалдарын сатып алу;
8) табиғат
қорғау
қызметіне
байланысты
ғимараттар,
құрылыстар
мен өзге де
объектілер
салу, қайта
жаңғырту және
жөндеу;
9)  ерекше
қорғалатын
табиғи
аумақтар
саласында
ғылыми
зерттеулер
жүргізу;

10) организация и содержание музеев природы и выставок;
11) развитие и благоустройство рекреационных зон;
12) совершенствование рекламной и издательской деятельности;
13) экологическая пропаганда;
14) предупреждение и ликвидация негативных экологических последствий.
(131, 132, 134, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411, 421, 431)
То же
Услуги, предоставляемые санитарно-эпидемиологическими учреждениями
РБ
РБ
МБ
МБ
5
5
5
5
2
2
2
2
226
694
269
369
006
003
002
002
103
000
100
100
17
Услуги, предоставляемые санитарно-
эпидемиологическими учреждениями по проведению профилактической дезинфекции, дезинсекции, дератизации помещений и других объектов по договорам с физическими и юридическими лицами
Расходы, связанные с проведением дезинфекции, дезинсекции, дератизации помещений и других объектов, на материально-
техническое оснащение
(111, 112, 113, 121, 122, 125, 131, 132,  139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 149, 151, 152,  159, 411)
Закон Республики Казахстан «О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения», постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года № 802 «Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским  лепрозорием»
РБ
МБ
МБ
5
5
5
2
2
2
226
269
369
006
002
002
102,103
100
100
18
Услуги, предоставляемые санитарно-
эпидемиологическими учреждениями по обучению декретированной группы населения санитарным правилам и гигиеническим нормативам
Расходы, связанные с обучением декретированной группы населения санитарным правилам и гигиеническим нормативам, на материально-
техническое оснащение
(111, 112, 113, 121, 122, 139, 141, 142, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411)
То же
РБ
РБ
МБ
МБ
5
5
5
5
2
2
2
2
226
694
269
369
006
003
002
002
102,103
000
100
100
19
Услуги, предоставляемые санитарно-
эпидемиологическими учреждениями по проведению санитарно-
эпидемиологических экспертиз, лабораторных исследований по договорам с физическими и юридическими лицами
На расходы, связанные с проведением санитарно-эпидемиологических экспертиз, лабораторных исследований, на материально-
техническое оснащение
(111, 112, 113, 121, 122, 125, 131, 132, , 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 149, 151, 152,  155, 159, 411)
То же
РБ
5
2
226
006
102
20
Услуги, предоставляемые Республиканской санитарно-
эпидемиологической станцией по обеспечению нормативно-технической
документацией
На расходы  Республиканской  санитарно-эпидемиологической станции, связанные с производством  печатной продукции, на материально-
техническое оснащение
(111, 112, 121, 122, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 149, 159, 411)
Закон Республики Казахстан «О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения,
постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года № 802 «Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским лепрозорием»
Услуги, предоставляемые органами судебной экспертизы
РБ
5
9
226
017
000
26
Услуги, предоставляемые органами судебной экспертизы по производству судебной экспертизы
Покрытие расходов, понесенных органами судебной экспертизы в связи с ее  производством, на профессиональную подготовку и повышение квалификации судебных экспертов, совершенствование материально-
технического обеспечения судебно-экспертной деятельности
(131, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 159, 411, 431)
Закон Республики Казахстан «О судебной экспертизе», постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года № 802 «Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых санитарно-эпидемиологическими, туберкулезными, психоневрологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, Казахским республиканским  лепрозорием»
РБ
5
9
226
017
000
27
Услуги, предоставляемые органами судебной экспертизы по проведению научных и научно-методических исследований, не входящих в программы, утвержденные Министерством образования и науки Республики Казахстан
Расходы, связанные с проведением  научных и научно-методических исследований, на профессиональную подготовку и повышение квалификации судебных экспертов, совершенствование материально-
технического обеспечения судебно-экспертной деятельности
(111, 112, 121, 122, 131, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411)
То же
РБ
3
9
221
002
000
55
Проведение судебной экспертизы по гражданским и уголовным делам, а также участие сотрудников Центра судебной экспертизы
Министерства юстиции Республики Казахстан в качестве специалистов по гражданским делам
Профессиональная подготовка и повышение квалификации судебных экспертов, совершенствование материально-
технического обеспечения  судебно-экспертной деятельности
(139, 141, 142, 143, 144, 146, 149, 151, 152, 159, 411, 412)
Закон Республики Казахстан «О судебной экспертизе» (ст.ст. 20, 22), постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года № 486 «Об утверждении Инструкции по использованию средств от реализации платных услуг, предоставляемых Центром  судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан»
РБ
3
9
221
002
000
56
Услуги, предоставляемые органами судебной экспертизы по проведению научных и научно-методических исследований, не входящих в программы, утвержденные  Министерством образования и науки Республики Казахстан
Проведение научных и научно-методических исследований, не входящих в программы, утвержденные  Министерством образования Республики Казахстан
(139, 142, 149, 151, 152)
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями уголовно-исполнительной системы
РБ
РБ
3
3
6
6
221
221

10) табиғат
мұражайлары
мен көрме- лерін
ұйымдастыру
және ұстау;
11) рекреа-
циялық
аймақтарды
дамыту және
көркейту;
12) жарнама
және баспа
қызметін
жетілдіру;
13)экология-лық насихат;
14)келеңсіз
экологиялық
зардаптар-
дың алдын алу және оларды жою
(131, 132,
134, 139,
141, 142,
143, 144,
145, 146,
147, 149,
151, 159,
411, 421,
431)
Сол
сияқты
Санитарлық-эпидемиологиялық
мекемелер ұсынылатын қызметтер
РБ
РБ
ЖБ
ЖБ
5
5
5
5
2
2
2
2
226
694
269
369
006
003
002
002
103
000
100
100
17
Жеке және
заңды
тұлғалар
мен жаса- латын
шарт
бойынша
үй-жай-
ларға
және
басқа да
объекті-
лерге
профилак
тикалық
дезинфек-ция,
дезинсек-ция,
дератиза-ция
жүргізу
жөнінде-
гі са- нитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
мекеме-
лер ұсы-
нылатын
қызметтер
Үй-жайларға
және басқа
да объекті-
лерге дезин-
фекция,
дезинсекция,дератиза-
ция жүргі- зуге байла-
нысты,мате-
риалдық-
техникалық
жарақтанды-
руға шығыс-
тар
(111, 112,
113, 121,
122,
131, 132,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 149,
151, 152,
159, 411)
"Халық-
тың са-
нитар-
лық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сала-
уатты-
лығы
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Заңы,
"Сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық,
тубер-
кулез-
дік,
психо-
невро-
логия-
лық
меке-
мелер,
сот
сарап-
тамасы
орган-
дары,
Қазақ
респу-
блика-
лық
лепро-
зорийі
ұсы-
натын
тауар-
лар мен
қызмет
көрсе-
тулерді
сатудан
түскен
қара-
жатты
пай-
дала-
нудың
ере-
жесін
бекіту
туралы"
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
2000
жылғы
26
мамыр-
дағы
N 802
қаулысы
РБ
ЖБ
ЖБ
5
5
5
2
2
2
226
269
369
006
002
002
102,103
100
100
18
Халықтың
декретив-тік тобын
санитар-
лық ере-
желер мен ги- гиеналық
норма-
тивтерді
оқыту
бойынша
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
мекеме-
лер ұсы- натын
қызмет-
тер
Халықтың
декретивтік
тобын
санитарлық
ережелер мен
гигиеналық
нормативтер-ді оқытуға
байланысты,
материалдық-техникалық
жарақтанды-
руға шығыстар
(111, 112,
113, 121,
122, 139,
141, 142,
144, 145,
146, 147,
149, 151,
159, 411)
Сол
сияқты
РБ
РБ
ЖБ
ЖБ
5
5
5
5
2
2
2
2
226
694
269
369
006
003
002
002
102,103
000
100
100
19
Заңды
және жеке
тұлғалар-мен шарт
бойынша
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
сарапта-
малар,
зертхана-лық зерт-
теулер
өткізу
бойынша
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
мекеме-
лер ұсы- натын
қызмет-
тер
Санитарлық-
эпидемиоло-
гиялық са-
раптамалар,
зертханалық
зерттеулер
өткізуге
байланысты
шығыстарға,
материалдық-техникалық
жарақтанды-
руға
(111, 112,
113, 121,
122,
131, 132,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 149,
151, 152,
155, 159,
411)
Сол
сияқты
РБ
5
2
226
006
102
20
Республи-калық
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
станция
норматив-тік-тех-никалық
құжатта-
мамен қамтама-
сыз ету
бойынша
ұсынатын
қызмет-
тер
Республикалық сани- тарлық-
эпидемиоло-
гиялық
станцияның
баспа өнімін
өндіруге
байланысты
шығыстарына,материал-
дық-техникалық жарақ-
тандыруға
(111, 112,
121, 122,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 149,
159, 411)
"Халық-
тың са-
нитар-
лық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сала-
уат-
тылығы
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Заңы,
"Сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық,
тубер-
кулез-
дік,
психо-
невро-
логия-
лық
меке-
мелер,
сот
сарап-
тамасы
орган-
дары,
Қазақ
респуб-
ликалық
лепро-
зорийі
ұсы-
натын
тауар-
лар мен
қызмет
көрсе-
тулерді
сатудан
түскен
қара-
жатты
пайда-
ланудың
ереже-
сін
бекіту
туралы"
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
2000
жылғы
26
мамыр-
дағы
N 802
қаулысы
Сот сараптамасы органдары
ұсынатын қызметтер
РБ
5
9
226
017
000
26
Сот
сарапта-
масы
өндірісі
бойынша
сот
сарапта-
масы
органда-
ры ұсы- натын
қызмет-
тер
Сот сарапта-
масы органда-
ры өнді- ріске
байланысты
әкелген,
ғылыми және
ғылыми-әдіс
темелік
зерттеулер-
ге,сот са- рапшыларын кәсіби
даярлау мен
біліктілі-
гін арт- тыруға,
сот-сараптама қызме-
тінің
материалдықтехникалық
қамтамасыз
етілуін
жетілдіруге
байланысты
шығыстарды
жабу (131,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 159,
411, 431)
"Сот
сарап-
тамасы
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Заңы,
"Сани-
тарлық-
эпи-
демиоло-
гиялық,
туберку-
лездік,
психо-
невроло-
гиялық
мекеме-
лер, сот
сарап-
тамасы
орган-
дары,
Қазақ
респуб-
ликалық
лепро-
зорийі
ұсынатын
тауарлар
мен
қызмет
көрсету-
лерді
сатудан
түскен
қаражат-
ты
пайдала-
нудың
ережесін
бекіту
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіметі-
нің 2000
жылғы 26
мамырда-
ғы N 802
қаулысы
РБ
5
9
226
017
000
27
Қазақс-
тан
Республи
касы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
бекіткен
бағдарла
маға
кірмей-
тін
ғылыми
және
ғылыми-
әдістеме
лік
зерттеу-
лер
жүргізу
бойынша
сот
сарапта-
ма ор- гандары
ұсынатын
қызмет-
тер
Ғылыми және
ғылыми-әдіс-темелік
зерттеулер-
ге, сот сарапшы-
ларын кәсіби
даярлау мен
біліктілі-
гін арт-
тыруға,
сот-сараптама қызме-
тінің ма-
териалдық-
техникалық
қамтамасыз
етілуін
жетілдіруге
байланысты
шығыстар
(111, 112,
121, 122,
131, 139,
141, 142,
143, 144,
145, 146,
147, 149,
151, 159,
411)
Сол
сияқты
РБ
3
9
221
002
000
55
Азамат-
тық және
қылмыс-
тық істер
бойынша
сот
сарапта-
масын
жүргізу,
сондай-
ақ Қазақ-
стан
Республи-касы
Әділет
министр-
лігінің
Сот
сарапта-
масы
орталығы
қызмет-
керлері-
нің
азамат-
тық
істер
жөнінде-
гі
мамандар
ретінде
қатысуы
Сот сарапшы-
ларын кәсіби
даярлау және
біліктілі-
гін арт-
тыру, сот- сараптама
қызметінің
материалдық
техникалық
қамтамасыз
етілуін
жетілдіру
(139, 141,
142, 143,
144, 146,
149, 151,
152, 159,
411, 412)
"Сот
сарапта-
масы
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның Заңы
(20, 22-
баптар),
"Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Әділет
министр-
лігінің
Сот
сарапта-
масы
орталығы
ұсынатын
ақылы
қызмет
көрсету-
лерді
іске
асырудан
түскен
қаражат-
ты пай-
далану
жөнінде-
гі
нұсқау-
лықты
бекіту
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіметі-
ңің 2000
жылғы 31
наурыз-
дағы
N 486
қаулысы
РБ
3
9
221
002
000
56
Қазақс-
тан
Республи-касы
Білім жә
не ғылым
министр-
лігі
бекіткен
бағдар-
ламаға
кірмей-
тін
ғылыми
және
ғылыми-
әдістеме
лік  зерт-
теулер
жүргізу
бойынша
сот са- раптама-
сы ор- гандары
ұсынатын
қызмет-
тер
Қазақстан
Республика-
сы Білім және ғылым
министрлігі
бекіткен
бағдарлама-
ға кір-
мейтін
ғылыми және
ғылыми-әдіс-темелік
зерттеулер
жүргізу
(139, 142,
149, 151,
152)
Сол
сияқты
Қылмыстық-атқару жүйесінің мемлекеттік
мекемелері ұсынатын қызметтер
РБ
РБ
3
3
6
6
221
221

262
361
455
460
017
008
009
006
006
000
000
000
000
000
47
Услуги, предоставляемые государственными библиотеками
1) на укрепление материально-
технической базы государственных библиотечных учреждений;
2) на оплату труда специалистов, привлекаемых для оказания услуг;
3) на хозяйственные расходы (оплата за отопление, электроэнергию, водоснабжение, оплата услуг связи и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих целей, оплата транспортных услуг);
4) на приобретение литературы для пополнения библиотечных фондов; на издание научной и методической литературы по вопросам сохранности книжного фонда, социологии чтения;
5) на приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
6) на обучающие тренинги, семинары, конференции, проводимые по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц; на проведение массовых мероприятий (литературные вечера, выставки, презентации, конкурсы, дни книги, фестивали);
7) на изготовление и тиражирование бланочной продукции, брошюр, авторефератов, читательских билетов, листков требований, печатание обложки, гребешковый переплет; на реализацию изданий библиотек, копий звукозаписей, видеофильмов, фонограмм; на ремонт, реставрацию и переплет книг, журналов, фото-, кино-, видеосъемку, микрокопирование отдельных статей, материалов из книг, журналов, газет
(139, 141, 142, 143, 144, 145, 149, 159, 411)
Закон "О культуре" от 24 декабря 1996 года; Постановление Правительство РК "Об утверждении Правил использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными  библиотеками и государственными музеями-
заповедниками" от 8.08.2002 г. № 884
РБ
8
1
200
008
100
48
Услуги, предоставляемые государственными музеями-
заповедниками
1) на укрепление материально-
технической базы государственного музея заповедника;
2) на оплату труда специалистов, привлекаемых для оказания платных услуг;
3) на хозяйственные расходы (оплата за отопление, электроэнергию, водоснабжение, оплата услуг связи и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих целей, оплата транспортных услуг);
4) на аренду помещений и приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц.
(139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 411)
То же
Услуги, предоставляемые воинскими частями Вооруженных сил, войсковыми частями Пограничной службы Комитета Национальной безопасности Республики Казахстан
РБ
3
5

262
361
455
460
017
008
009
006
006
000
000
000
000
000
47
Мемлекет-тік кітапха-
налар
көрсете-
тін
қызмет-
тер
1) мемлекет-тік кітапхана
мекемелерінің матер-
иалдық-
техникалық
базасын
нығайтуға;
2)қызметтер
көрсету үшін
тартылған
мамандарға
еңбекақы
төлеуге;
3)шаруашы-
лық шығыс-
тарға (жылытуға,
электр
энергиясына, сумен жабдық-
тауға,
байланыс
қызметтері-
не ақы төлеуге
және басқа да комму- налдық
шығыстарға,
ағымдағы
мақсаттар
үшін заттар
мен мате- риалдар сатып
алуға,көлік
қызметтер-
іне ақы төлеуге);
4)кітапхана
қорларын
толықтыру
үшін әдебиет-
тер сатып
алуға; кітап
қорының,
әлеуметтік
оқудың сақтығы
мәселелері
жөніндегі
ғылыми және
әдістемелік
әдебиетті
шығаруға;
жеке және
мемлекеттік
емес заңды
тұлғалардың
өтініштері
(өтінімдері)бойынша оқыту
жүргізу үшін оқу құралда-
рын, көрнекілік материал-
дарды сатып
алуға;
6) жеке және
мемлекеттік
емес заңды
тұлғалардың
өтініштері
(өтінімдері)бойынша
жүргізіле-
тін оқыту тренингте-
ріне,семи-
нарларға,
конференция-ларға; жаппай
іс-шаралар
жүргізуге
(әдебиет
кештерін,
көрмелер,
презента-
циялар,
конкурстар,
кітап күнде
рін, фести-
вальдар);
7) бланк
өнімдерін,
кітапшалар,
автореферат-тар, оқырман
билеттерін
талап ету
парақтарын
дайындауға
және таралым-
дауға мұқаба-
сын басып
шығаруға,
кішкене
парақтарды
түптеуге;
кітапхана
басылымда
рын,дыбыс баспа
көшірімде-
рін,бейне
фильмдерді,
фонограмма-
ларды сатуға;
кітаптарды,
журналдарды
жөндеуге,
қайта жаңғыр-
туға және
түптеуге,
жеке баптар-
ды, кітап-
тардан, журнал-
дардан,
газеттерден
алынған
материалдар-дың фото-
киносын,
бейне түсірі-
мін, микро
көшіруге
(139, 141,
142, 143,
144, 145,
149, 159,
411)
"Мәдени-
ет тура-
лы" 1996
жылғы 24
желтоқ-
сандағы
Заңы;
"Мемле-
кеттiк
кiтапха-
налар
мен мем-
лекеттiк
мұражай-
қорықтар
ұсынатын
тауар-
ларды
сатудан
және
қызмет-
тер
көрсету-
ден
түскен
қаражат-
ты пай-
далану
ережесiн
бекiту
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіметі-
нің
2002
жылғы 8
тамызда-
ғы N 884
N 182
қаулысы
РБ
8
1
200
008
100
48
Мемлекет-тік
мұражай-
қорықтар
көрсете-
тін қыз-
меттер
1) мемлекет-тік мұражай-
қорықтың
материалдық-техникалық
базасын
нығайтуға;
2)қызметтер
көрсету үшін
тартылатын
мамандарға
еңбекақы
төлеуге;
3)шаруашы-
лық шығыс-
тарға
(жылытуға,
электр
энергиясына,сумен жабдық-
тауға,
байланыс
қызметтері-
не ақы төлеуге
және басқа да комму-
налдық
шығыстарға,
ағымдағы
мақсаттар
үшін заттар
мен мате-
риалдар сатып
алуға, көлік
қызметтері-
не ақы төлеуге;
4) үй-жайды
жалдауға,
жеке және
мемлекеттік
емес заңды
тұлғалардың
өтініштері
(өтінімдері)бойынша оқыту
жүргізу үшін оқу құралда-
рын,көрнекі-лік материал-
дарды сатып
алуға
(139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 411)
Сол
сияқты
Қазақстан Республикасының Қарулы күш әскери бөлiмдерi,
Ұлттық қауіпсiздiк комитетi Шекаралық қызмет
әскери бөлімдерi көрсететiн қызметтер
РБ
3
5

410
001
000
49
Услуги по обеспечению военнослужащих, проходящих службу на пограничных заставах, в обособленных закрытых гарнизонах и членов их семей продовольствием за плату
1) приобретение продуктов питания;
2) приобретение материалов для текущих хозяйственных целей и предметов быта;
3) оплата труда работников, привлеченных на договорной основе;
4) оплата коммунальных услуг, электро- теплоэнергии
(131, 139, 141, 144, 145, 149)
Закон Республики Казахстан "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей", Постановление ПРК от 30 октября  2002  года № 1152 «Отдельные вопросы обеспечения продовольствием за плату военнослужащих и использования средств от реализации товаров и услуг, предоставляемых воинскими частями»
Услуги, предоставляемые специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел Республики Казахстан
РБ
3
1
201
001
001,002
050
Защита жизни и здоровья физических лиц, охрана имущества юридических лиц и физических лиц, в том числе при его транспортировке, консультирование и подготовка рекомендаций по способам охраны и правомерной защиты от противоправных посягательств, образовательные услуги по проведению специальной подготовки охранника, охрана имущества юридических лиц и физических лиц техническими средствами,  передача в аренду технических систем передачи извещения,  реализация собственникам систем безопасности, товаров
1) заработная плата (111, 112, 113,  114);
2) взносы работодателей (121, 122, 125, 126);
3) приобретение товаров (131, 132, 134, 135, 139);
4) приобретение услуг и работ (141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149);
5) другие текущие затраты (151, 152, 155, 157, 159);
6) трансферты физическим лицам (332);
7) приобретение товаров, относящимся к основным средствам (411);
8) капитальный ремонт зданий, помещений, сооружений (431)
Закон Республики Казахстан «Об охранной деятельности» от 19 октября 2000 года,
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года № 1448 «Об утверждении Правил использования поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел Республики Казахстан»
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями лесного хозяйства
РБ
РБ
МБ
МБ
10
10
10
10
3
3
3
3
212
212
254
254
036
036
006
005
100
101
000
000
52
Услуги, оказываемые  физическим и юридическим лицам, в том числе путем участия в конкурсе  по государственным закупкам по: проведению  учебных практик, оказанию консультационной и технической помощи в области лесного хозяйства
1) проведение лесохозяйственных  мероприятий на участках  государственного лесного фонда;
2) подготовку и повышение  квалификации специалистов для лесного и охотничьего  хозяйства;

410
001
000
49
Оқшаулан-ған жабық
горнизон-дарда
шекара-
лық
застава-
ларда
қызмет
өткеріп
жатқан
әскери
қызметші-лерді
және
олардың
отбасы
мүшеле-
рін ақысы
үшін
өніммен
қамтама-
сыз ету
жөнінде-
гі қыз-
меттер
1) тамақ
өнімдерін
сатып алуға;
2) ағымдағы
шаруашылық
мақсаттар
үшін матери-
алдар және
тұрмыс затта-
рын сатып
алуға;
3) шартты
негізде
тартылған
қызметкер-
лердің еңбе
гіне ақы
төлеуге;
4)коммунал-
дық қызмет-
терге ақы
төлеуге,
электр-жылу
энергиясы
(131, 139,
141, 144,
145, 149)
"Әскери
қызмет-
шiлер
мен
олардың
отбасы
мүшеле-
рiнiң
мәрте-
бесi
және
оларды
әлеу-
меттiк
қорғау
туралы"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Заңы,
"Әскери
қызмет-
шiлердi
азық-
түлiкпен
ақылы
қамтама-
сыз ету
және
әскери
бөлiмдер
ұсынатын
тауарлар
мен
көрсете-
тiн
қызмет-
терiн
сатудан
түскен
қаражат-
ты
пайдала-
нудың
жекеле-
ген
мәселе-
лерi"
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіметі-
нің 2002
жылғы 30
қазанда-
ғы N
1152
қаулысы
Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының
мамандандырылған күзет бөлiмшелерi көрсететiн қызметтер
РБ
3
1
201
001
001,002
050
Жеке тұл-
ғалардың
өмірі мен
денсау-
лығын
қорғау,
заңды
тұлғалар-дың және
жеке тұл-
ғалардың
мүлкін,
оның
ішінде
оны тасы-
малдау
кезінде
қорғау
құқыққа
қарсы
қол сұғу-
шылықтан
қорғау
мен құ-
қыққа
сәйкес
қорғау
тәсілі
жөнінде-
гі кон-
суль-
тация
беру
және ұсы-
ныстар
дайындау
арнайы
күзетші
даярлау
жүргізу
жөнінде-
гі білім
беру қыз-
меттері
техника-
лық құ-
ралдар-
мен заңды
тұлғалар-дың және
жеке тұл-
ғалардың
мүлкін
қорғау
техника-
лық жүйе-
лерді
жалға
беру ха-
барлама-
лар беру
меншік-
тенуші-
лердің
қауіп-
сіздік
жүйеле-
рін
тауар-
ларды
өткізуі
1) жалақы
(111, 112,
113, 114);
2) жұмыс
берушілер-
дің жарна-
лары (121,
122,
126);
3) тауар-
ларды сатып
алу (131,
132, 134,
135, 139);
4) жұмыстар
мен қызмет-
терді сатып
алу (141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149); 146);
5) басқа
ағымдағы
шығындар
(151, 152,
155, 157,
159);
6) жеке
тұлғаларға
берілетін
трансферт-
тер (332);
7) негізгі
құралдарға
жататын
тауарларды
сатып алу
(411);
8) ғимарат-
тарды, үй-
жайларды,
құрылыстар-
ды күрделі
жөндеу
(431)
"Күзет
қызметі
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
2000
жылғы
19
қазан-
дағы
Заңы,
"Қазақ-
стан
Респу-
бли-
касы
iшкi
iстер
орган-
дары-
ның
маман-
данды-
рылған
күзет
бөлiм-
шеле-
рiнiң
мемле-
кеттiк
меке-
мелерi
ұсы-
натын
қыз-
мет-
тердi
сату-
дан
алы-
натын
түсiм-
дердi
пайда-
лану
ере-
жесін
бекiту
туралы"
Қазақ-
стан
Респу-
бли-
касы
Үкіме-
тінің
2002
жылғы
29 қа-
занда-
ғы N
1448
қаулысы
Мемлекеттік орман шаруашылығы
мекемелері көрсететін қызметтер
РБ
РБ
РБ
МБ
10
10
10
10
3
3
3
3
212
212
254
254
036
036
005
006
100
101
000
000
52
Орман
мекеме-
лерінің
жеке жә-
не заңды
тұлға-
ларға
ақылы
қызмет-
тер көр-
сетуі
есебінен, оның
ішінде:
орман шаруашы-
лығы
саласын-
дағы оқу
практи-
каларын
өткізу,
консуль-
тациялық
және
техника-
лық кө-
мек көр-
сету бо-
йынша
мемле-
кеттік
сатып
алу
жөнінде-
гі кон-
курсқа
қатысу
жолымен
алатын
қаражаты
Мемлекеттік
орман қоры
учаскеле-
рінде орман
шаруашылығы
іс-шара-
ларын
жүргізуге;
Орман және
аң шаруша-
лығы үшін
мамандар
даярлау
және білік-
тілігін
арттыру;

3) поощрение работников лесных учреждений за трудовые показатели;
(111, 112, 113, 121, 122, 131, 132, 134, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411, 421, 431)
Лесной кодекс (ст.112), Земельный кодекс (гл.13),
постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года № 1003 «Об утверждении Правил образования и использования средств государственных учреждений лесного хозяйства»
РБ
РБ
МБ
МБ
10
10
10
10
3
3
3
3
212
212
254
254
036
036
005
006
100
101
000
000
53
Услуги, оказываемые  физическим и юридическим лицам, в том числе путем участия в конкурсе по государственным закупкам по:
- выращиванию посадочного материала и сбору лесных семян;
- созданию озеленительных, защитных, плантационных и иных насаждений;
2) реализации продукции, полученной при осуществлении рубок ухода и санитарных рубок, в том числе для обеспечения населения топливом, побочных лесных пользований

3) орман мекеме-
лерінің
қызметкер-
лерін еңбек
көрсеткіш-
тері үшін
көтермелеу
(111, 112,
113, 121,
122, 131,
132, 134,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 151,
159, 411,
421, 431)
Орман
кодексі
(112-
бап),
Жер
кодексі
(13-
та-
рау),
"Орман
шаруа-
шылығы
мемле-
кеттiк
меке-
меле-
рiнiң
қара-
жатын
құрау
және
пай-
далану
ере-
жесiн
бекiту
туралы"»
Қазақ-
стан
Респу-
бли-
касы
Үкіме-
тінің
2003
жылғы
30 қыр-
күйек-
тегі
N 1003
қаулысы
РБ
РБ
РБ
МБ
10
10
10
10
3
3
3
3
212
212
254
254
036
036
005
006
100
101
000
000
53
Орман ме
кемеле-
рінің.
1) Жеке және
заңды
тұлға-
ларға,
оның
ішінде
мыналар:
- егу ма
териалын
өсіру жә
не орман
тұқымда-
рын жинау;
- көгал-
дандыру
қорғау,
планта-
циялық
және өз-
ге екпе
ағашта-
рын құру
бойынша
мемлекет-тік сатып
алу жө-
ніндегі
конкурс-
қа қатысу
жолымен
ақылы
қызмет-
тер
көрсету;
2) күтім
үшін ке-
су және
санита-
риялық
мақсатқа
кесуді
жүзеге
асыру
үшін
алынған
өнімді,
оның
ішінде
халықты
отынмен
қамтама-
сыз ету
үшін,
қосымша
ағаштар-
ды сату

1) проведение лесохозяйственных      мероприятий на участках государственного лесного фонда;
2)строительство и содержание      лесохозяйственных дорог, противопожарное обустройство лесов;
3) проектно-
изыскательские работы в области охраны,  защиты, пользования лесным фондом, воспроизводство лесов и лесоразведения;
4) оплату услуг внештатных  сезонных работников для   обеспечения лесохозяйственной деятельности лесных учреждений, работников по осуществлению рубок ухода и санитарных рубок, побочных лесных пользований, а также работников, осуществляющих переработку лесных ресурсов;
5) приобретение средств  связи, транспорта, оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для лесокультурных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;
6) приобретение оборудования и механизмов, необходимых для переработки лесных ресурсов;
7) строительство, реконструкцию и ремонт зданий,  сооружений и иных объектов, связанных с функционированием лесных учреждений;
8) поощрение работников лесных учреждений за трудовые показатели;
(111, 112, 113, 121, 122, 131, 132, 134, 139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 149, 151, 159, 411, 421, 431)
То же

1) мемлекет-
тік орман
қоры учаске-
лерінде ор-
ман шаруа-
шылығы іс-
шараларын
жүргізуге;
2) орман шаруа-
шылығы
жолдарын
салуға және
ұстауға,
ормандарды
өртке қарсы
абаттан-
дыруға;
3) орман
қорын қор-
ғау, сақ-
тау, пайда-
лану сала-
сындағы жо-
балау-зерт-
теу жұмыс-
тарына,
ормандар
мен орман
екпелерін
өсіруге;
4) орман
мекемелері-
нің орман
шаруашылығы
қызметін
қамтамасыз
ету үшін
штаттан тыс
маусымдық
қызметкер-
лерге, кү-
тім үшін
кесу және
санитария-
лық мақсат-
та кесуді,
қосымша
ағаштарды
кесуді жү-
зеге асыру
жөніндегі
қызметкер-
лердің,
сондай-ақ
орман ре-
сурстарын
өңдеуді жү-
зеге асыра-
тын қызмет-
керлерге
ақы төлеу- ге;
5)өртке
қарсы орман
қорғау және
орман да-
қылдары мақ
сатындағы
байланыс
құралдарын,
көлікті,
жабдықтарды,тетіктер
мен мате-
риалдарды,
орман дақыл
дары жұмыс-
тары үшін
тұқымдар
мен егу
материалын,
жанар-жағар
май матери-
алдарын,
киім кешек,
қару-жарақ
пен арнайы
қорғану
құралдарын
сатып алу- ға;
6) орман
ресурстарын
өңдеу үшін
қажетті
жабдықтар
мен тетік-
терді сатып
алуға;
7) орман
мекемелері-
нің жұмыс
істеуіне
байланысты
ғимараттар-
ды, құры-
лыстар мен
өзге де
объекті-
лерді салу,
қайта жа-
ңарту және
жөндеуге;
8) орман
мекемелері-
нің қызмет-
керлерін
еңбек көр-
сеткіштері
үшін көтер-
мелеуге пай
даланады
(111, 112,
113, 121,
122, 131,
132, 134,
139, 141,
142, 143,
144, 145,
146, 147,
149, 151,
159, 411,
421, 431)
Сол сияқты