Об утверждении Правил уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 271. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2005 года N 3833. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 214
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 271 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 сентября 2006 года N 214 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
В соответствии со статьями 22-1 , 34 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан, представления отчета об итогах их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Казахстанская ассоциация реестродержателей" и организатора торгов.

Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттерінің-эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 271 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 13 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3833. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 214 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі  N 214   қаулысымен .
_________________________________
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  22-1,  34-баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттерінің-эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан тізілім ұстаушыларының қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне және сауда-саттықты ұйымдастырушыға жіберсін.

4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 июля 2005 года N 271
Правила
уведомления о выпуске депозитарных расписок или
иных ценных бумаг, базовым активом которых являются
эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, представления отчета об итогах
их размещения, а также выдачи разрешения на выпуск
или размещение производных ценных бумаг на
территории иностранного государства
1. Настоящие Правила устанавливают порядок уведомления уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан (далее - депозитарные расписки и/или иные ценные бумаги), представления отчета об итогах их размещения, а также условия и порядок выдачи уполномоченным органом разрешения на выпуск производных ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства.
2. Эмитент либо иное лицо, планирующие осуществить выпуск депозитарных расписок или иных ценных бумаг, в течение тридцати календарных дней после принятия органом эмитента решения о выпуске направляет в уполномоченный орган уведомление, составленное в произвольной форме, с указанием наименования эмитентов-резидентов Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которых являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг, сведений об указанных эмиссионных ценных бумагах (вид, национальные идентификационные номера, количество, номинальная стоимость), сведений о депозитарных расписках или иных ценных бумагах (предполагаемые вид, количество, соотношение к базовому активу, номинальная стоимость, сроки выпуска, страна выпуска, валюта выпуска, сумма выпуска, андеррайтеры (менеджеры) выпуска), а также информации о предложении эмитента своим акционерам посредством письменного уведомления или публикации в средствах массовой информации приобрести депозитарные расписки или иные ценные бумаги, конвертируемые в простые акции эмитента и выполнении условий, предусмотренных подпунктами 4) и 5) пункта 1 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин. организаций от 17 июня 2006 года N 130 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК).

4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2005 жылғы 30 шілдедегі
N 271 қаулысымен
бекітілген
Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі
Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де
бағалы қағаздарды шығару жөнінде хабардар ету,
оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті
беру, сондай-ақ шет мемлекеттің аумағында туынды
бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға
рұқсат беру ережесі
1. Осы Ереже қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды (бұдан әрі - депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар) шығару жөнінде хабардар ету, оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті беру тәртібін, сондай-ақ уәкілетті органның шет мемлекеттің заңдарына сәйкес туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру шарттарын және тәртібін белгілейді.
2. Эмитент не депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығаруды жоспарлаған өзге тұлға эмитент органы шығарылым туралы шешімді қабылдағаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылуға жоспарланған депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің атауын, көрсетілген эмиссиялық бағалы қағаздар туралы мәліметтерді (түрі, ұлттық бірегейлендіру нөмірі, саны, номиналды құны), депозитарлық қолхаттар немесе өзге де бағалы қағаздар туралы мәліметтерді (болжамды түрі, саны, базалық активке ара қатынасы, номиналды құны, шығару мерзімі, шығарған елі, шығару валютасы, шығару сомасы, шығару андеррайтерлерін (менеджерлерін), сондай-ақ жазбаша хабарлама жасау немесе бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау арқылы депозитарлық қолхаттарды немесе эмитенттің жай акцияларына айырбасталатын өзге де бағалы қағаздарды сатып алу жөніндегі эмитенттің өз акционерлеріне ұсынысы және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  22-1-бабы  1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көзделген талаптардың орындалуы туралы ақпараттарды көрсете отырып, еркін нысанда жасалған хабарламаны жібереді).
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасы төрағасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N  130  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

3. Эмитент либо иное лицо, осуществившее выпуск депозитарных расписок или иных ценных бумаг, в течение месяца с даты окончания размещения представляет в уполномоченный орган отчет об итогах их размещения, составленный в произвольной форме и содержащий информацию о странах выпуска и размещения, валюте выпуска, сумме выпуска, андеррайтерах (менеджерах) выпуска, учетной организации, осуществляющей подтверждение прав на депозитарные расписки и иные ценные бумаги, идентификационных кодах, количестве и цене выпущенных ценных бумаг на момент размещения, список собственников депозитарных расписок.
Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг рассматривается уполномоченным органом в течение четырнадцати календарных дней с даты его представления. По результатам рассмотрения данного отчета уполномоченный орган направляет организации-резиденту Республики Казахстан уведомление о принятии его к сведению по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае выявления несоответствия отчета об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг требованиям, предусмотренным абзацем первым пункта 3 настоящих Правил, уполномоченный орган уведомляет об этом эмитента либо иное лицо, представившее отчет, которое не позднее тридцати календарных дней со дня получения уведомления представляет в уполномоченный орган доработанный отчет. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин. организаций от 17 июня 2006 года N 130 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК).
4. Для получения разрешения на выпуск производных ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства (далее - выпуск) или размещение производных ценных бумаг на территории иностранного государства (далее - размещение) организация-резидент Республики Казахстан в течение тридцати календарных дней после принятия органом эмитента соответствующего решения представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление о выдаче разрешения на выпуск или размещение, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о выпуске или размещении с указанием полного наименования эмитента, государства, по законодательству которого будет осуществлен выпуск ценных бумаг и (или) государства, на территории которого будет осуществлено размещение, валюты выпуска, суммы выпуска, андеррайтеров (менеджеров) выпуска, количества, номинальной стоимости;
3) для получения разрешения на размещение, помимо документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 4 настоящих Правил, представляются:

3. Эмитент не депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығарған өзге тұлға орналастыру аяқталған күннен бастап бір ай ішінде уәкілетті органға еркін нысанда жасалған және шығарған әрі орналастырған елі, шығару валютасы, шығару сомасы, шығару андеррайтерлері (менеджерлері), депозитарлық қолхаттарға немесе өзге де бағалы қағаздарға құқықтарды растайтын есеп жүргізетін ұйым, бірегейлендіру кодтары, орналастыру сәтіне шығарылған бағалы қағаздардың саны және бағасы туралы ақпараты, депозитарлық қолхаттарды меншіктенушілердің тізімі бар оларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті ұсынады.
Депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті уәкілетті орган ол ұсынылған күннен бастап он төрт күнтізбелік күн ішінде қарайды. Осы есепті қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган Қазақстан Республикасының резидент ұйымына осы Ереженің  3-қосымшасына  сай нысан бойынша назарға алғаны туралы хабарламаны жібереді.
Депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің осы Ереженің 3-тармағының бірінші абзацында көзделген талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган бұл жөнінде эмитентті не есеп берген өзге тұлғаны хабардар етеді әрі ол хабарламаны алған күннен бастап отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей уәкілетті органға пысықталған есепті ұсынады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасы төрағасының 2006 жылғы 17 маусымдағы N  130  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Шет мемлекеттің заңдарына сәйкес туынды бағалы қағаздарды шығаруға (бұдан әрі - шығару) немесе шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды орналастыруға (бұдан әрі - орналастыру) рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының резидент ұйымы эмитент орган тиісті шешімді қабылдағаннан кейін отыз күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған, шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру туралы өтінішті;
2) эмитенттің толық атауын, оның заңдары бойынша бағалы қағаздар шығарылымы жүзеге асырылатын мемлекетті және (немесе) оның аумағында орналастыру жүзеге асырылатын мемлекетті, шығару валютасын, шығару сомасын, шығару андеррайтерлерін (менеджерлерін), санын, номиналды құнын көрсете отырып, эмитент органының шығару немесе орналастыру туралы шешімінің көшірмесін;
3) осы Ереженің 4-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа, орналастыруға рұқсат алу үшін мынадай құжаттар ұсынылады:

документы, подтверждающие выполнение условий, предусмотренных пунктом 1 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг";
документы, подтверждающие выпуск производных ценных бумаг, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на государственный и русский языки (если выпуск произведен в соответствии с законодательством иностранного государства).
5. Организация-резидент Республики Казахстан представляет оригиналы документов, если настоящими Правилами не установлено представление копий документов (копии заверяются подписью первого руководителя и оттиском печати). При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подпись первого руководителя и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
6. Документы, представленные организацией-резидентом Республики Казахстан для получения разрешения, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней с даты их представления. В случае представления дополнительных документов срок рассмотрения документов исчисляется заново.
7. По результатам рассмотрения документов, представленных организацией-резидентом Республики Казахстан для получения разрешения, уполномоченный орган выдает организации-резиденту Республики Казахстан разрешение на выпуск или размещение по формам согласно приложениям 1 , 2 к настоящим Правилам.
8. Решение о выдаче разрешения на выпуск или размещение производных ценных бумаг принимается первым руководителем уполномоченного органа или его заместителем.
9. Уполномоченный орган отказывает организации-резиденту Республики Казахстан в выдаче разрешения в случае невыполнения условий, предусмотренных статьей 22-1 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", или представления неполного пакета документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, либо их несоответствия требованиям пункта 5 настоящих Правил.
10. Уполномоченный орган раскрывает информацию о выданных разрешениях на выпуск или размещение производных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по запросу заинтересованных лиц.
Приложение 1 к
Правилам уведомления о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных бумаг, базовым
активом которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов Республики
Казахстан, представления отчета об итогах
их размещения, а также выдачи разрешения на
выпуск или размещение производных ценных
бумаг на территории иностранного государства
_________________________
(наименование эмитента)
Разрешение
на выпуск депозитарных расписок или иных эмиссионных
ценных бумаг, базовым активом которых являются
эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, на территории иностранного государства
______________________________________ разрешает выпуск производных
(наименование уполномоченного органа)
ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента)
в соответствии с законодательством ________________________________
(наименование государства)
следующих видов ___________________________________________________
(вид производных ценных бумаг, их количество,
___________________________________________________________________
номинальная стоимость).
Руководитель
(заместитель руководителя)                   (подпись)
уполномоченного органа
Приложение 2 к
Правилам уведомления о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных бумаг, базовым
активом которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов Республики
Казахстан, представления отчета об итогах
их размещения, а также выдачи разрешения на
выпуск или размещение производных ценных
бумаг на территории иностранного государства
_________________________
(наименование эмитента)
Разрешение
на размещение депозитарных расписок или иных
эмиссионных ценных бумаг, базовым активом которых
являются эмиссионные ценные бумаги эмитентов-резидентов
Республики Казахстан, на территории иностранного государства
___________________________________________ разрешает размещение
(наименование уполномоченного органа)
производных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента)
на территории ___________________________________________________ ,
(наименование иностранного государства)
выпуск которых зарегистрирован ____________________________________
(наименование регистрирующего
_______________________________________________ , следующих видов
органа, его место нахождения)
___________________________________________________________________
(вид ценных бумаг, их количество, идентификационный код,
___________________________________________________________________
номинальная стоимость).
Руководитель
(заместитель руководителя)                   (подпись)
уполномоченного органа
Приложение 3 к
Правилам уведомления о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных бумаг, базовым
активом которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов Республики
Казахстан, представления отчета об итогах
их размещения, а также выдачи разрешения на
выпуск или размещение производных ценных
бумаг на территории иностранного государства
_________________________
(наименование эмитента)
Уведомление
о принятии к сведению отчета об итогах размещения
депозитарных расписок или иных эмиссионных ценных бумаг,
базовым активом которых являются эмиссионные ценные
бумаги эмитентов-резидентов Республики Казахстан
_____________________________________ принимает к сведению отчет об
(наименование уполномоченного органа)
итогах размещения _________________________________________________
(указывается вид, количество, идентификационный
___________________________________________________________________
код, цена и сумма размещения, страна размещения),
представленный ____________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента).
Руководитель
(заместитель руководителя)                   (подпись)
уполномоченного органа

"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  22-1-бабының  1-тармағында көзделген шарттардың орындалуын растайтын құжаттар;
мемлекеттік және орыс тілдеріндегі нотариат куәландырған аударманы (егер шығарылым шет мемлекеттің заңдарына сәйкес жасалған болса) қоса бере отырып, туынды бағалы қағаздардың шығарылымын растайтын құжаттар.
5. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы, егер осы Ережеде құжаттардың көшірмелерін ұсыну белгіленбеген болса, құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады (көшірмелер бірінші басшының қолымен және мөрмен куәландырылады). Құжаттағы парақ саны көп болғанда, оның әр парағы куәландырылады не құжат тігіліп, тігілген жердің түйініне және парақтың шетіне желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының қолы және мөр бедері ішінара қағаз пломбыға, ішінара құжаттың парағына қойылуы тиіс.
6. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарын уәкілетті орган олар ұсынылған күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде қарайды. Қосымша құжаттар ұсынылған жағдайда құжаттарды қарау мерзімі қайтадан есептеледі.
7. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарын қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган Қазақстан Республикасының резидент ұйымына осы Ереженің 1,  2-қосымшаларына  сай нысандар бойынша шығаруға немесе орналастыруға рұқсат береді.
8. Туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға рұқсат беру туралы шешімді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары қабылдайды.
9. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  22-1-бабында  көзделген шарттарды орындамаған немесе осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетін ұсынбаған не олар осы Ереженің 5-тармағының шарттарына сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган оған рұқсат беруден бас тартады.
10. Уәкілетті орган мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының шет мемлекеттің аумағында туынды бағалы қағаздарды шығаруға немесе орналастыруға берген рұқсаттар туралы ақпаратты ашады.
Депозитарлық қолхаттарды немесе
базалық активі Қазақстан
Республикасы резиденттері
эмитенттерінің эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын
өзге де бағалы қағаздарды шығару
жөнінде хабардар ету, оларды
орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ
шет мемлекеттің аумағында туынды
бағалы қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 1-қосымшасы
__________________
(эмитенттің атауы)
Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан
Республикасы резиденттері эмитенттерінің эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын өзге де эмиссиялық бағалы
қағаздарды шет мемлекеттің аумағында шығаруға берілген
Рұқсат
_______________________________________________ (уәкілетті
органның атауы) __________________ (мемлекеттің атауы) заңдарына
сәйкес Қазақстан Республикасының резидент ұйымының
___________________________________ (эмитенттің толық атауы және
орналасқан жері) мынадай туынды бағалы қағаздар түрлерін
___________________________________ (туынды бағалы қағаздардың
түрі, олардың саны, номиналды құны)  шығаруға рұқсат береді.
Уәкілетті органның басшысы                         (қолы)
(басшының орынбасары)
Депозитарлық қолхаттарды немесе
базалық активі Қазақстан
Республикасы резиденттері
эмитенттерінің эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын
өзге де бағалы қағаздарды шығару
жөнінде хабардар ету, оларды
орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ
шет мемлекеттің аумағында туынды
бағалы қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 2-қосымшасы
__________________
(эмитенттің атауы)
Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан
Республикасы резиденттері эмитенттерінің эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын өзге де бағалы қағаздарды
шет мемлекеттің аумағында орналастыруға берілген
Рұқсат
_______________________________________________ (уәкілетті
органның атауы) __________________ (мемлекеттің атауы) заңдарына
сәйкес Қазақстан Республикасының резиденті-ұйымының
___________________________________ (эмитенттің толық атауы және
орналасқан жері) ____________________________________ мынадай
туынды бағалы қағаздар түрлерін ________________________________
(туынды бағалы қағаздардың түрі, олардың саны, бірегейлендіру
коды, номиналды құны) бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат береді.
Уәкілетті органның басшысы                         (қолы)
(басшының орынбасары)
Депозитарлық қолхаттарды немесе
базалық активі Қазақстан
Республикасы резиденттері
эмитенттерінің эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын
өзге де бағалы қағаздарды шығару
жөнінде хабардар ету, оларды
орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті беру, сондай-ақ
шет мемлекеттің аумағында туынды
бағалы қағаздарды шығаруға немесе
орналастыруға рұқсат беру
ережесінің 3-қосымшасы
__________________
(эмитенттің атауы)
Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі
Қазақстан Республикасы резиденттері эмитенттерінің
эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге де
бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары
жөніндегі есепті назарға алу туралы
Хабарлама
_______________________________________________ (уәкілетті
органның атауы) ____________________________________ (эмитенттің
толық атауы және орналасқан жері) ұсынған
____________________________________ (түрі, саны, бірегейлендіру
коды, бағасы және орналастыру сомасы, орналастырылған елі
көрсетіледі) орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті назарға
алады.
Уәкілетті органның басшысы                         (қолы)
(басшының орынбасары)