О внесении изменений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года N 185-ОД "Об утверждении Правил об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 августа 2006 года N 203-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2006 года N 4377. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 25 апреля 2013 года № 130-ОД.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 25.04.2013 № 130-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2  статьи 15-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года N 185-ОД "Об утверждении Правил об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2438, опубликованный 6 сентября 2003 года в "Официальной газете" N 36, внесены изменения и дополнения  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 ноября 2003 года N 270-ОД,  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 21 апреля 2005 года N 142-ОД,  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 марта 2006 года N 78-ОД,  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 16 июня 2006 года N 156-ОД), следующие изменения:
в  Правилах об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденных указанным приказом:

"Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөніндегі ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 30 шілдедегі N 185-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 203-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 6 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4377. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 130-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 25.04.2013 № 130-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 15-1-бабының 2-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөніндегі ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 30 шілдедегі N 185-НҚ  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2438 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 6 қыркүйекте N 36 нөмірінде жарияланған, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 қарашадағы N 270-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 142-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 17 наурыздағы N 78-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 16 маусымдағы N 156-НҚ  бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбi жөніндегі ережесінде:

в подпункте 2) пункта 2:
слова "отраслевых технических и технологических норм" заменить словами "технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии";
в пункте 3:
в абзаце четвертом:
слова "отраслевых технических и технологических норм" заменить словами "технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий.";
в пункте 7:
слова "отраслевых технических и технологических норм" заменить словами "технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии";
слова "и прошедших экспертную оценку в компетентном и уполномоченном органе" заменить словами "уполномоченным органом в установленном им порядке";
абзац первый пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Система оплаты труда и должности работников, относящихся к административному персоналу субъекта, определяются компетентным органом. Нормативная численность административного и производственного персонала субъекта утверждаются уполномоченным органом в установленном им порядке. При этом нормативная численность административного и производственного персонала, должности работников, относящихся к административному персоналу, система оплаты труда субъекта согласовываются с уполномоченным государственным органом по труду или его территориальными органами.".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере телекоммуникаций и аэронавигации Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Алиев И. Ш.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Нефедова А.П.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Председателя
Согласован:
И.о. Министра труда
и социальной
защиты населения
Республики Казахстан

2-тармақтың 2) тармақшасында:
"Салалық техникалық және технологиялық нормалар" деген сөздер "шикізат, материалдар, отын, энергия шығыстарының техникалық және технологиялық нормалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
төртінші абзацта:
"салалық техникалық және технологиялық нормалардың" деген сөздер "шикізат, материалдар, отын, энергия шығыстарының техникалық және технологиялық нормаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкiлеттi орган - табиғи монополиялар салаларында қызметті бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган.";
7-тармақта:
"салалық техникалық және технологиялық нормаларға" деген сөздер "шикізат, материалдар, отын, энергия шығыстарының техникалық және технологиялық нормаларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"құзыреттi және уәкiлеттi органда бекiтiлген және сараптамалық бағалаудан өткен" деген сөздер "уәкілетті органның ол белгілеген тәртіппен бекітілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Субъектінің әкімшілік персоналына жататын қызметкерлерге ақы төлеу жүйесін және олардың лауазымдарын құзыретті орган айқындайды. Субъектінің әкімшілік және өндірістік персоналының нормативтік санын уәкілетті орган өзі белгілеген тәртіппен бекітеді. Бұл ретте субъектінің әкімшілік және өндірістік персоналының нормативтік саны, әкімшілік персоналына жататын қызметкерлердің лауазымдары, еңбекке ақы төлеу жүйесі еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен немесе оның аумақтық органдарымен келісіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Телекоммуникациялар және аэронавигация саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Е.Ш.Әлиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.П.Нефедовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің міндетін атқарушы

16 августа 2006 года

2006 жылғы»16 тамыз