Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) водохозяйственной и (или) канализационной систем
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 18 апреля 2008 года N 133-ОД и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 апреля 2008 года N 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2008 года N 5216. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 июля 2020 года № 51 и Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 121.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 01.07.2020 № 51 и Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 27.04.2021 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) водохозяйственной и (или) канализационной систем.
2. Департаменту по регулированию в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Оспанова М.М. и ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан Омарова Т.Е.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
Н. Алдабергенов
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Куришбаев
Утвержден
совместным приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий
от 18 апреля 2008 года N 133-ОД и
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

Су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстарымен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2008 жылғы 25 сәуірдегі N 263 Бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 12 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5216 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 1 шілдедегі № 51 және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 121 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 01.07.2020 № 51 және ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 27.04.2021 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстарымен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Құбыржолдары және су кәрізі жүйелері саласындағы реттеу департаменті (А.Г. Асқарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары М.М. Оспановқа және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы Т.Е. Омаровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
_____________Н. Алдабергенов
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
төрағасының 2008 жылғы
18 сәуірдегі N 133-НҚ және
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің

от 25 апреля 2008 года N 263
Перечень видов деятельности, технологически связанных
с регулируемыми услугами (товарами, работами) водохозяйственной
и (или) канализационной систем
1. Доставка воды на хозяйственно-питьевые нужды специализированным транспортом от точек водозабора.
2. Услуги на внутридомовых системах и приборах учета:
1) техническое обслуживание внутридомовой системы водоснабжения;
2) техническое обслуживание внутридомовой системы канализации;
3) установка приборов учета;
4) поверка приборов учета расхода воды, находящихся в собственности потребителей воды.
3. Услуги на наружных сетях и сооружениях:
1) техническое обслуживание наружных сетей водопровода;
2) техническое обслуживание наружных сетей канализации;
3) ликвидация утечек воды и прорыва на водопроводных и канализационных сетях;
4) промывка и прочистка канализационной сети;
5) проведение гидравлических испытаний водопроводных систем;
6) проведение гидравлических испытаний канализационных систем;
7) подключение нового объекта, непредусмотренного проектом (в схеме городского водопровода) к сети, находящейся на балансе субъекта естественной монополии;
8) повторное подключение после оплаты задолженности;
9) ремонт сетей, сооружений и оборудования водопроводного хозяйства;
10) ремонт сетей, сооружений и оборудования канализационного хозяйства;
11) откачка сточных вод из септиков и выгребных ям юридическим и физическим лицам.
4. Услуги по анализу воды:
1) из водоисточников (поверхностные, подземные);
2) из систем водоснабжения;
3) из систем канализации.
5. Услуги (работы) на водохозяйственных системах и гидротехнических сооружениях, задействованных при предоставлении регулируемых услуг своим потребителям:
1) содержание и эксплуатация гидротехнических сооружений, водохранилищ комплексного назначения, магистральных водопроводов и хозяйственных объектов;
2) капитальный и текущий ремонт, реконструкция и строительство гидротехнических и водохозяйственных сооружений, систем водоснабжения и водоотведения;
3) авторский надзор по разработанным проектно-сметным документациям;
4) установка водоизмерительных приборов;
5) реализация электрической энергии, вырабатываемой гидроэлектростанциями, входящими в состав гидроузлов, при оказании услуг по регулированию поверхностью стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений;
6) услуги по проведению биомелиорации водохранилищ, связанных с подачей воды на хозяйственно-питьевые нужды, путем охраны и воспроизводства рыбных запасов (молоди рыбы).
Сноска. Перечень дополнен пунктом 5 в соответствии с совместным приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 31.07.2015 № 584 и и.о. Министра сельского хозяйства РК от 31.07.2015 № 19-1/714 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2008 жылғы 25 сәуірдегі N 263
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелерінің реттеліп
көрсетілетін қызметтерімен (тауарларымен, жұмыстарымен)
технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
1. Бас тоған көздерінен шаруашылық-ауыз су мұқтаждарына арнаулы көлікпен су жеткізу.
2. Үй ішіндегі жүйелерге және есептеу құралдарына арналған қызметтер:
1) сумен жабдықтаудың үй ішіндегі жүйесіне техникалық қызмет көрсету;
2) кәріздің үй ішіндегі жүйесіне техникалық қызмет көрсету;
3) есептеу құралдарын орнату;
4) су тұтынушылардың меншігіндегі судың шығысын есептеу құралдарын тексеру.
3. Сырттағы желілер мен құрылыстарға арналған қызметтер:
1) су құбырының сыртқы желілеріне техникалық қызмет көрсету;
2) кәріздің сыртқы желілеріне техникалық қызмет көрсету;
3) су құбырлары және кәріз желілерінде судың ағуы мен бұзуын жою;
4) кәріз желісін жуу және тазалау;
5) су құбырларының жүйелеріне гидравликалық сынақтар өткізу;
6) кәріз желілеріне гидравликалық сынақтар өткізу;
7) табиғи монополия субъектісі балансындағы (қалалық су құбыры схемасындағы) желіге жобамен көзделмеген жаңа объектіні қосу;
8) берешектерін төлегеннен кейін қайта қосу;
9) су құбыры шаруашылығының желілерін, құрылыстары мен жабдықтарын жөндеу;
10) кәріз шаруашылығының желілерін, құрылыстары мен жабдықтарын жөндеу;
11) заңды және жеке тұлғаларға септиктер мен қазылған шұңқырлардан ағынды суларды сорып төгу.
4. Мыналар:
1) су көздерінен (беткі, жер асты);
2) сумен жабдықтау жүйелерінен;
3) кәріз жүйелерінен суды талдау бойынша қызметтер.
5. Өз тұтынушыларына реттелетін қызметтерді ұсыну кезінде іске қосылған су шаруашылығы жүйелері мен гидротехникалық құрылыстардағы қызметтер (жұмыстар):
1) гидротехникалық құрылыстарды, кешенді мақсаттағы су қоймаларын, магистралды су құбырларын және шаруашылық объектілерін ұстау және пайдалану;
2) гидротехникалық және су шаруашылығы құрылыстарын, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін күрделі жөндеу және ағымдағы жөндеу, реконструкциялау және салу;
3) әзірленген жобалау-сметалық құжаттамалар бойынша авторлық қадағалау;
4) су өлшегіш аспаптарды орнату;
5) тіреуіш гидротехникалық құрылыстар көмегімен ағын үстін реттеу бойынша қызметтер көрсету кезінде су тораптары құрамына кіретін гидроэлектр станциялары өндірген электр энергиясын өткізу;
6) балық запастарын (балық шабақтары) қорғау және өсімін молайту арқылы шаруашылық-ауыз су қажеттіліктеріне су берумен байланысты су қоймаларын биомелиорациялауды өткізу бойынша қызметтер.
Ескерту. 5-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.07.2015 № 584 және ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 31.07.2015 № 19-1/714 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.