О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 декабря 2008 года № 237. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2009 года № 5541. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2014 года № 167
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2014 № 167 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вниманию пользователей!
Постановление вводится в действие с 1 января 2010 года, за исключением абзацев с пятого по двадцатый пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования (см. п. 2 ).
В целях реализации Законов Республики Казахстан от 23 октября 2008 года " О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы ", от 20 ноября 2008 года " О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллективного инвестирования и деятельности накопительных пенсионных фондов " Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4175), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 12 августа 2006 года № 148 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4365), постановлением Правления Агентства от 23 февраля 2007 года № 36 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4599, опубликованным в марте-апреле 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803, опубликованным в мае-июле 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан), постановлением Правления Агентства от 25 июня 2007 года № 172 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4842), постановлением Правления Агентства 28 марта 2008 года № 39 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 62 "Об утверждении Правил ведения системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5218) следующие дополнения и изменения:
в Правилах ведения системы реестров держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмдерiнiң жүйесiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 237 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5541 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 27 тамыздағы № 167 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.08.27 № 167 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы Заңын , "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4175 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін енгізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 148 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4365 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 36 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4599 тіркелген, 2007 жылғы наурыз-сәуірде Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған ), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2007 жылғы шілде-тамызда жарияланған ), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 172 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4842 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 62 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 28 наурыздағы N 39 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5218 тіркелген) енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу ережесінде:

пункт 1 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) единая система лицевых счетов - сформированная центральным депозитарием база данных, отражающая совокупность сведений, содержащихся в системах реестров держателей ценных бумаг, ведение которых осуществляется регистраторами.";
дополнить пунктами 1-21-31-4 следующего содержания:
"1-2. Регистратор, созданный в организационно-правовой форме акционерного общества, не должен быть аффилированным лицом эмитента, его руководящих работников и акционеров (участников) эмитента, владеющих самостоятельно или совместно с аффилированными лицами десятью и более процентами голосующих акций (долей) данного эмитента.
Регистратор, созданный в иной организационно-правовой форме, не заключает договор на ведение системы реестров держателей ценных бумаг с юридическими лицами, предусмотренными абзацем вторым пункта 1-4 настоящих Правил.
1-3. Регистратор проводит аудит годовой финансовой отчетности и ежегодно публикует в средствах массовой информации финансовую отчетность в течение тридцати календарных дней после утверждения высшим органом регистратора.
При проведении аудита регистратор предоставляет всю необходимую документацию (материалы), запрашиваемую аудиторской организацией.
1-4. Регистратор, созданный в организационно-правовой форме акционерного общества, ведет учет аффилированных лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Регистратор, созданный в иной организационно-правовой форме, в порядке, установленном внутренними документами регистратора, ведет учет следующих лиц:
1) участников;
2) физических лиц, состоящих в близком родстве (родитель, брат, сестра, сын, дочь), браке, а также свойстве (брат, сестра, родитель, сын или дочь супруга (супруги)) с физическим лицом, являющимся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета регистратора;
3) членов исполнительного органа, наблюдательного совета регистратора;
4) членов исполнительного органа, органа управления, наблюдательного совета юридического лица, указанного в подпунктах 1), 5), 6), 7), 8), 9) настоящего пункта;
5) юридических лиц, которые контролируются лицом, являющимся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета регистратора;
6) юридических лиц, по отношению к которым лицо, являющееся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета регистратора, является крупным акционером либо имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
7) юридических лиц, по отношению к которым регистратор является крупным акционером или имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;

1-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) жеке шоттардың бірыңғай жүйесі – жүргізілуін тіркеушілер жүзеге асыратын, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесіндегі мәліметтердің жиынтығын көрсететін, орталық депозитарий қалыптастырған деректер базасы;";
мынадай мазмұндағы 1-2, 1-3, 1-4 тармақтармен толықтырылсын:
"1-2. Акционерлік қоғам ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған тіркеуші эмитенттің, оның басшы қызметкерлерінің және жеке немесе аффилиирленген тұлғаларымен бірге осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының (үлесінің) он және одан астам пайызын иемденетін эмитент акционерлерінің (қатысушыларының) аффилиирленген тұлғасы болмауы тиіс.
Басқа ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған тіркеуші бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізуге осы Ереженің 1-4-тармағының екінші абзацында көрсетілген заңды тұлғалармен шарт жасаспайды.
1-3. Тіркеуші жылдық қаржылық есептілікке аудит жүргізеді және тіркеушінің уәкілетті органымен бекітілгеннен кейін 30 күнтізбелік күннің ішінде жыл сайын бұқаралық ақпарат құралдарында қаржылық есептілікті жариялайды.
Тіркеуші аудит жүргізілгенде, аудиторлық ұйым сұратқан барлық қажетті құжаттаманы (материалдарды) береді.
1-4. Акционерлік қоғам ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған тіркеуші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аффилиирленген тұлғаларды есепке алуды жүргізеді.
Басқа ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған тіркеуші мына тұлғаларды есепке алуды тіркеушінің ішкі құжаттарында белгіленген тәртіпте жүргізеді:
1) қатысушыларды;
2) тіркеушінің атқарушы органының, бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын жеке тұлғамен жақын туыстықта (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, ұлы, қызы), некеде тұрған, сондай-ақ жекжаттары болатын (ерінің (зайыбының) аға-інісі, апа-сіңлісі, ата-анасы, ұлы немесе қызы) жеке тұлғаларды;
3) тіркеушінің атқарушы органының, бақылау кеңесінің мүшелерін;
4) осы тармақтың 1), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында аталған заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының, бақылау кеңесінің мүшелерін;
5) тіркеушінің атқарушы органының, бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлғамен бақыланатын заңды тұлғаларды;
6) тіркеушінің атқарушы органының, бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлға оған қатысты ірі акционер не мүшелігінде он және одан астам пайыз мөлшеріндегі үлеске құқығы бар болатын заңды тұлғаларды;
7) оларға қатысты тіркеуші ірі акционер не мүлігінде он және одан астам пайыз мөлшеріндегі үлеске құқығы бар болатын заңды тұлғаларды;

8) юридических лиц, которые совместно с регистратором находятся под контролем третьего лица;
9) лиц, связанных с регистратором договором, в соответствии с которым они определяют решения, принимаемые регистратором.
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Действия регистратора по формированию системы реестров заключаются в приеме, проверке, обработке, введении сведений, представленных эмитентом и держателем ценных бумаг, в систему реестров и направлении распоряжения центральному депозитарию об отражении в единой системе лицевых счетов сведений, введенных в систему реестров.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Формирование системы реестров считается завершенным после получения подтверждения от центрального депозитария об отражении в единой системе лицевых счетов сведений, введенных в систему реестров.";
в пункте 5 :
в подпункте 12) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) документы, подтверждающие отражение в единой системе лицевых счетов, сведений, внесенных в систему реестров.";
в пункте 6 :
в подпункте 6) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) об отражении в единой системе лицевых счетов, сведений, внесенных в систему реестров.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Сведения, составляющие систему реестров, отражаются в единой системе лицевых счетов.";
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Сделка, не отраженная в единой системе лицевых счетов, не является зарегистрированной.";
дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. При отсутствии оснований для отказа в исполнении приказа клиента, регистратор в течение трех календарных дней с момента получения приказа направляет отчет об исполнении приказа после получения подтверждения центрального депозитария об отражении сделки в единой системе лицевых счетов.";
пункт 54 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) получения отказа центрального депозитария в отражении сделки в единой системе лицевых счетов;";
в пункте 63 :
в подпункте 11) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) документы, подтверждающие отражение в единой системе лицевых счетов сведений, внесенных в систему реестров.";
пункт 64 исключить;
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. В случае утери или утраты сведений, составляющих систему реестров, на электронных и (или) бумажных носителях регистратор:
в течение одного рабочего дня письменно извещает об этом эмитента, уполномоченный орган и центральный депозитарий;
в целях восстановления сведений, составляющих систему реестров, на бумажных носителях опубликовывает в печатных изданиях, перечень которых определяется внутренними документами Регистратора, информацию о необходимости предоставления заинтересованными лицами документов;
в целях восстановления сведений, составляющих систему реестров, на электронных носителях регистратор направляет запрос центральному депозитарию о предоставлении ему сведений, содержащихся в единой системе лицевых счетов, отражающих сведения утерянной или утраченной системы реестров, ведение которой осуществляется регистратором;
восстанавливает утерянные или утраченные данные в течение двух недель со дня их утери или утраты.";
дополнить пунктами 65-265-3 и 65-4 следующего содержания:

8) тіркеушімен бірлесіп үшінші тұлғаның бақылауындағы заңды тұлғаларды;
9) тіркеуші қабылдайтын шешімдерді айқындайтын шартпен тіркеушімен байланысты тұлғаларды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тізілімдер жүйесін қалыптастыру бойынша тіркеушінің іс-әрекеті эмитент және бағалы қағаздарды ұстаушы берген мәліметтерді қабылдаумен, тексерумен, өндеумен, тізілімдер жүйесіне енгізумен және тізілімдер жүйесіне енгізілген мәліметтерді жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсету туралы орталық депозитарийге өкімді жіберумен сипатталады. ";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Тізілімдер жүйесін қалыптастыру орталық депозитарийден тізілімдер жүйесіне енгізілген мәліметтерді жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетілгені туралы орталық депозитарийдің растауын алғаннан кейін аяқталады. ";
5-тармақта:
12) тармақшадағы "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) тізілімдер жүйесіне енгізілген мәліметтерді жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетілгенін растайтын құжаттар;";
6-тармақта:
6) тармақшасындағы "туралы мәліметтер болады." деген сөздер мен тыныс белгісі "туралы;" деген сөзбен және тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) тізілімдер жүйесіне енгізілген мәліметтерді жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсету туралы мәліметтер болады.";
мынадай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Тізілімдер жүйесін құрайтын мәліметтер жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 24-1 тармақпен толықтырылсын:
"24-1. Жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетілмеген мәміле тіркелінген болып табылмайды.";
мынадай мазмұндағы 53-1 тармақпен толықтырылсын:
"53-1. Клиенттің бұйрығын орындаудан бас тарту үшін негіз болмағанда, тіркеуші бұйрықты алған сәттен бастап үш күнтізбелік күн ішінде жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде мәміле көрсетілгені туралы орталық депозитарийдің растауын алғаннан кейін бұйрық орындалғаны жөніндегі есепті жібереді.";
54-тармақ мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) орталық депозитарийдің мәмілені жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетуден бас тартуын алған;";
63-тармақта:
11) тармақшадағы "." тыныс белгісі ";" тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) тізілімдер жүйесіне енгізілген мәліметтер жеке шоттардың бірыңғай жүйесінде көрсетілгенін растайтын құжаттар.";
64-тармақ алынып тасталсын;
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 65. Тізілімдер жүйесін құрайтын электрондық (қағаз) жеткізушідегі мәліметтер жоғалған немесе жоғалтып алынған жағдайда, тіркеуші:
бір жұмыс күні ішінде ол туралы эмитентке, уәкілетті органға және орталық депозитарийге хабарлайды;
тізілімдер жүйесін құрайтын мәліметтерді қалпына келтіру мақсатында, Тіркеушінің ішкі құжаттарында тізбесі айқындалатын баспасөз басылымдарында қағаз жеткізушіде мүдделі тұлғалардың құжаттарды беруі қажеттілігі жөніндегі ақпаратты жариялайды;
тізілімдер жүйесін құрайтын мәліметтерді қалпына келтіру мақсатында, тіркеуші электрондық жеткізушіде орталық депозитарийге жүргізілуін тіркеуші жүзеге асыратын жоғалған немесе жоғалтып алынған тізілімдер жүйесінің мәліметтерін көрсететін, жеке шоттардың бірыңғай жүйесіндегі мәліметтерді оған беру жөніндегі сұранысты жібереді;
жоғалған немесе жоғалтып алынған мәліметтерді олар жоғалған немесе жоғалтып алынған күннен бастап екі апта ішінде қалпына келтіреді.";
мынадай мазмұндағы 65-2, 65-3 және 65-4 тармақтармен толық ырылсын:

"65-2. Регистратор не реже одного раза в месяц не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным, производит сверку данных собственного учета количества эмиссионных ценных бумаг, находящихся на лицевых счетах, открытых в системе реестров, с данными центрального депозитария.
65-3. В случае расторжения с эмитентом договора регистратор направляет центральному депозитарию сформированный на дату расторжения договора реестр держателей ценных бумаг для проведения сверки данных системы реестров с данными единой системы лицевых счетов.
65-4. В случае если по результатам сверки, осуществляемой в соответствии с пунктами 65-2 и 65-3 настоящих Правил, данные системы реестров соответствуют (не соответствуют) данным единой системы лицевых счетов, уполномоченные представители сторон, осуществляющие сверку, подтверждают соответствие (несоответствие) данных путем подписания акта сверки (акта несоответствия).
В случае оформления акта несоответствия стороны, осуществлявшие сверку, в течение одного рабочего дня с даты составления акта несоответствия уведомляют об этом уполномоченный орган.";
пункт 66 :
абзац первый после слов "письменное уведомление" дополнить словами "центральному депозитарию и";
абзац второй после слова "направляет" дополнить словами "центральному депозитарию и";
в пункте 67 :
абзац первый после слова "регистратор" дополнить словами "в течение одного рабочего дня уведомляет об этом центральный депозитарий и";
в абзаце девятом слова "В случае лишения регистратора лицензии" заменить словами "В случае лишения либо прекращения действия лицензии регистратора";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Документы, указанные в пункте 67 настоящих Правил, передаются в бумажной и (или) электронной форме, после подписания акта сверки с центральным депозитарием, подтверждающего соответствие данных единой системы лицевых счетов с данными системы реестров регистратора.
После получения от прежнего регистратора реестра держателей ценных бумаг, сформированного на дату расторжения договора, новый регистратор направляет его центральному депозитарию для проведения сверки.".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года, за исключением абзацев с пятого по двадцатый пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.

"65-2. Тіркеуші айына бір реттен кем емес есептік айдан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей тізілімдер жүйесінде ашылған, жеке шоттардағы эмиссиялық бағалы қағаздардың санын жеке есепке алудың деректерін орталық депозитарийдің деректерімен салыстырып тексеруді жүргізеді.
65-3. Эмитентпен шартты бұзған жағдайда, тіркеуші тізілімдер жүйесінің деректерін жеке шоттардың бірыңғай жүйесінің деректерімен салыстырып тексеру үшін орталық депозитарийге шартты бұзу күнінде қалыптасқан бағалы қағаздарды ұстаушыларының тізілімін жібереді.
65-4. Осы Ереженің 65-2 және 65-3 тармақтарына сәйкес жүзеге асырылатын салыстырып тексеру нәтижесі бойынша тізілімдер жүйесінің деректері жеке шоттардың бірыңғай жүйесінің деректерімен сәйкес келген (сәйкес келмеген) жағдайда, салыстырып тексеруді жүзеге асыратын тараптардың уәкілетті өкілдері деректердің сәйкес келгенін (сәйкес келмегенін) салыстырып тексеру актісіне (сәйкес келмеу актісіне) қол қою арқылы растайды.
Салыстырып тексеруді жүзеге асырған тараптар сәйкес келмеу актісін ресімдеген жағдайда, сәйкес келмеу актісін жасаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ол туралы уәкілетті органға хабарлайды.";
66-тармақта:
бірінші абзац "күн ішінде" деген сөздерден кейін "орталық депозитарийге және" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзац "күн ішінде" деген сөзден кейін "орталық депозитарийге және" деген сөздермен толықтырылсын;
67-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шартты бұзған жағдайда, тіркеуші бір жұмыс күні ішінде ол туралы орталық депозитарийге хабарлайды және эмитенттің жазбаша хабарламасында көрсетілген жаңа тіркеушіге осы эмитенттің тізілімдер жүйесін құрайтын мына құжаттарды өткізеді:";
тоғызыншы абзацта " Тіркеушіден лицензия айырған жағдайда " деген сөздер "Тіркеушіні лицензиясынан айырған не лицензиясының қолданылуын тоқтатқан жағдайда," деген сөздермен ауыстырылсын;
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Осы Ереженің 67-тармағында көрсетілген құжаттар қағаз және (немесе) электрондық нысанда жеке шоттардың бірыңғай жүйесіндегі деректер тіркеушінің тізілімдер жүйесіндегі деректермен сәйкес келетінін растайтын орталық депозитариймен жасалған салыстырып тексеру актісіне қол қойылғаннан кейін беріледі.
Бұрынғы тіркеушіден шартты бұзу күнінде қалыптасқан бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімдерін алғаннан кейін, жаңа тіркеуші оны орталық депозитарийге салыстырып тексеруді жүргізу үшін жібереді.".
2. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланған күннен кейінгі он күн өткеннен соң қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының бесінші-жиырмасыншы абзацтарын қоспағанда, 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.

3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, организатора торгов, организаций, осуществляющих профессиональную деятельность на рынке ценных бумаг, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова

3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, сауда-саттықты ұйымдастырушыларға, бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.А. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                        Е. Бахмутова