Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Уральска
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 2 июля 2008 года № 9-14. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральск Западно-Казахстанской области 15 июля 2008 года № 7-1-101. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21 октября 2013 года № 17-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21.10.2013 № 17-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и руководствуясь статьями 67 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции Решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2009 № 15-12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Установить размер ежемесячной социальной помощи следующим категориям нуждающихся граждан города Уральска:
1) исключен - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.04.2012 № 4-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2) незрячим инвалидам 1-ой и 2-ой группы и больным диабетом для проезда в городском общественном транспорте в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) исключен - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2012 № 9-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, или выполнении служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия, в размере 2 000 тенге;
5) военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 2 000 тенге;

Орал қаласы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы мәслихаттың 2008 жылғы 2 шілдедегі № 9-14 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 15 шілдеде № 7-1-101 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2013 жылғы 21 қазандағы № 17-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 21.10.2013 № 17-10 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Атауға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2009.03.31 № 15-12 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20 бабы, Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 56 бабы 1 тармағының 4) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 67 баптарын басшылыққа алып, Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2009.03.31 № 15-12 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
1. Орал қаласы азаматтарының келесі санаттарына ай сайын берілетін әлеуметтік көмек мөлшері белгіленсін:
1) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.04.12 № 4-10 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2) қала қоғамдық көліктерінде жүруіне байланысты берілетін жолақы үшін 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көз жанарынан айырылған 1-ші және 2-ші топтағы зағип мүгедек жандарға және қант диабеті ауруына шалдыққандарға;
3) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.12.12 № 9-4 (ресми жарияланған күннен бастап  қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
4) әскери міндеттерін орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, майданда болуына байланысты немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өткізу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына 2 000 теңге мөлшерінде;
5) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өткізу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге 2 000 теңге мөлшерінде;

6) лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детям, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей в размере 2 000 тенге;
7) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии в размере 2 000 тенге;
8) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города, и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" в размере 2 000 тенге;
9) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере 2 000 тенге;
10) участникам боевых действий на территории других государств, а именно: военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решением правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств в размере 2 000 тенге;
11) военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий в размере 2 000 тенге;
12) вдовам погибших в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, в размере 2 000 тенге;

6) Чернобыль АЭС-iндегi апаттық, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға, сондай-ақ ата-анасының бiрiнің радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балаларына 2 000 теңге мөлшерінде;
7) Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдарына, яки сол кездердегі қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда болған адамдарға 2 000 теңге мөлшерінде;
8) қоршау кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға 2 000 теңге мөлшерінде;
9) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмілетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 2 000 теңге мөлшерінде;
10) басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес, басқа мемлекеттік аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, мемлекеттік қауіпсіздік Комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде) 2 000 теңге мөлшерінде;
11) жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілеріне 2 000 теңге мөлшерінде;
12) Ұлы Отан соғысында қайтыс болғандардың қайталап некеге отырмаған жесірлеріне 2 000 теңге мөлшерінде;

13) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, в размере 2 000 тенге;
14) семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, в размере 2 000 тенге;
15) исключен - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2012 № 9-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
16) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 3 000 тенге;
17) исключен - Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.04.2012 № 4-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
18) лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях - 2 000 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2009 № 15-12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования), от 12.04.2012 № 4-10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования), от 12.12.2012 № 9-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Единовременная социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан предоставляется на основании заключения комиссии по социальным выплатам отдельным категориям граждан акимата города Уральска (далее - комиссия)в виде:
1) выплат в экстренной социальной поддержке (лечение, бытовые нужды, смерть одного из членов семьи, лечение онкологических и туберкулезных больных и другие трудные обстоятельства) не более двух раз в год, в размере, установленном комиссией;
2) выплат малообеспеченным семьям (гражданам), безработным, проживающим в индивидуальных жилых домах, у которых среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума, а также одиноко проживающим и супружеским парам пенсионеров, инвалидам, среднедушевой доход которых в месяц не более двадцатикратного месячного расчетного показателя на приобретение твердого топлива в размере 12 минимальных расчетных показателей один раз в год и на проведение газификации в размере, установленном комиссией;
3) выплат отдельным категориям гражданам к праздничным датам (9 мая, 1 июня, 1 октября) в размере, установленном комиссией:
ко Дню Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
ко дню пожилых людей - пенсионерам, одиноким престарелым гражданам, нуждающимся в помощи;
ко дню Защиты детей - детям-инвалидам до 16 лет;
гражданам, достигшим возраста 100 лет и старше;

13) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердің отбасыларына 2 000 теңге мөлшерінде;
14) бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердің отбасыларына 2 000 теңге мөлшерінде;
15) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.12.12 № 9-4 (ресми жарияланған күннен бастап  қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
16) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 3 000 теңге мөлшерінде;
17) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.04.12 № 4-10 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
18) 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдарға - 2 000 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2009.03.31 № 15-12 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.04.12 № 4-10 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.12.12 № 9-4 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін біржолғы әлеуметтік көмек Орал қаласы әкімдігінің азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем төлеу жөніндегі комиссияның (одан әрі - комиссия) қорытындысы негізінде төмендегі түрде беріледі:
1) шұғыл әлеуметтік қолдау төлемдері (емделу, тұрмыстық қажеттіліктер, отбасы мүшелерінің қайтыс болуы, онкологиялық және туберкулез ауруына шалдыққандардың емделуіне т.б. ауыр жағдайларда) комиссия белгілеген мөлшерде жылына екі реттен артық емес;
2) жеке меншік тұрғын үйлерде тұратын, жан басына шаққанда орташа табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен нашар қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға), жұмыссыз, сондай-ақ айлық табысы жиырма айлық есептік көрсеткіштен артық емес жалғыз тұратын және ерлі зайыпты зейнеткерлер, мүгедектер үшін қатты отын сатып алуға ең төменгі 12 есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет және тұрғын үйді газдандыру үшін комиссия белгілеген мөлшеріндегі төлемдер;
3) азаматтардың жекелеген санаттарына мереке күндеріне берілетін (9 мамыр, 1 маусым, 1 қазан) комиссия белгілеген мөлшеріндегі төлемдер:
Жеңіс күніне - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Қарттар күніне - көмекке мұқтаж зейнеткерлер, жалғызбасты қартайған азаматтарға;
балаларды қорғау күніне - 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
жүз жасқа толған және одан асқан азаматтарға;

3-1) выплаты единовременной помощи, предоставляемые к праздничным и памятным датам, осуществляются в следующих размерах:
военнослужащим, проходившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войны - 50 000 тенге;
военнослужащим действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим - 50 000 тенге;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - 10 000 тенге;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда" - 3 000 тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - 3 000 тенге;
военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Совета Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий - 10 000 тенге;

3-1) мереке және даталы күндеріне берілетін бір жолғы көмекті төлеу келесі мөлшерде жүзеге асырылады:
бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майдандағы армия флот құрамына кірген бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшілер, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілерге – 50 000 теңге;
бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілері, партизандар мен астыртын күрес жүргізушілер, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерін, әскери-теңіз базалары мен аэродромдар салу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әрi зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшiлерге теңестiрiлген жұмысшылар мен қызметшiлерге – 50 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелетін қалаларда болған адамдарға – 10 000 теңге;
қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға – 3 000 теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 3 000 теңге;
бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан-Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне; бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған жұмысшылар мен қызметшiлерге - 10 000 теңге;

лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах - 10 000 тенге;
военнослужащим, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия - 10 000 тенге;
лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей - 10 000 тенге;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - 10 000 тенге;
семьям погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции - 10 000 тенге;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции - 10 000 тенге;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - 3 000 тенге;
жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак - 3 000 тенге;
семьи военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время - 5 000 тенге;

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апатына тiкелей қатысқан адамдарға - 10 000 теңге;
бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге - 10 000 теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балаларына - 10 000 теңге;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасына - 10 000 теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасына - 10 000 теңге;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердiң, сондай-ақ азаматтардың отбасына - 10 000 теңге;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда - 3 000 теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың қайталап некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 3 000 теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің қайталап некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 3 000 теңге;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасына - 5 000 тенге;

лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 3 000 тенге;
лицам, имеющим одновременно право на получение единовременной помощи по нескольким основаниям, единовременная помощь выплачивается по одному основанию по их выбору;
Сноска. Подпункт 3-1 в редакции Решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28.05.2012 № 5-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2012 № 9-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4) выплат инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на протезирование зубов в размере 15 000 тенге один раз в год;
5) выплат гражданам, больным туберкулезом на документирование и для обеспечения дополнительным питанием в размере 3 месячных расчетных показателей один раз в год;
6) выплат детям-инвалидам до 18 лет на лечение и проведение операции за пределами области в размере установленном комиссией;
7) выплат семьям, воспитывающих детей-инвалидов до 18 лет в размере установленном комиссией;
8) выплат ко дню памяти воинов-интернационалистов – участникам и инвалидам войны в Афганистане;
9) выплат ко дню памяти жертв аварии на Чернобыльской атомной электростанции – лицам, принимавшим участие и семьям погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными Решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2009 № 15-12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования), от 20.04.2010 № 28-3, от 28.05.2012 № 5-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования), от 28.05.2012 № 9-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
3. Максимальный размер выплат всех видов социальной помощи, не включая ежемесячную социальную помощь отдельным категориям граждан, не должен превышать размера 50 месячных расчетных показателей в год.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования за исключением пункта 1 решения, действие которого распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2008 года.

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 3 000 теңге;
бірнеше негіздеме бойынша біржолғы көмекті алуға бірдей құқығы бар тұлғаларға біржолғы көмек олардың таңдауы бойынша бір негіздеме бойынша төленеді;
Ескерту. 3-1 тармақшасы жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.05.28 № 5-5 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2012.12.12 № 9-4 (ресми жарияланған күннен бастап  қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4) Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тіс салдыруына жылына бір рет 15 000 теңге мөлшеріндегі төлемдер;
5) туберкулезбен ауыратын азаматтарды құжаттандыруға және оларды қосымша тамақтандыруға жылына бір рет 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі төлемдер
6) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға облыстан тыс жерлерде операция жасауға және емделуге комиссия белгілеген мөлшерде;
7) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды бағып отырған отбасына комиссия белгілеген мөлшерде;
8) интернационалист жауынгерлерді еске алу күні - Ауғанстан соғысына қатысушылары мен мүгедектерiне төлемдер;
9) Чернобыль атом электрстанциясы апатының құрбандарын еске алу күнi – Чернобыль атом электростанциясы апатының зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға және қаза тапқан адамдардың отбасына төлемдер.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2009.03.31 № 15-12 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.04.20 № 28-3,  2012.05.28 № 5-5 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.12.12 № 9-4 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. Жекелеген азаматтар санаттарына ай сайын берілетін әлеуметтік көмекті қоспағанда, барлық әлеуметтік көмек түрлерінің ең жоғары көлемі жылына 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспауы тиіс.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, шешімнің 1 тармағынан басқа, оның қолданысы 2008 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға таратылады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам и делам молодежи Уральского городского маслихата.
Председатель 9-ой очередной
сессии Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского
городского маслихата

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Орал қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер мен жастар ісі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Орал қалалық мәслихатының кезекті
9-шы сессиясының төрайымы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы