О внесении дополнения и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 февраля 2009 года № 21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2009 года № 5624. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок согласования руководящих работников финансовых организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2952), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 19 февраля 2005 года № 35 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3509, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, июнь 2005 года, № 15, ст. 111), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года № 35 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4168), постановлением Правления Агентства от 30 марта 2007 года № 76 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам представления документов в Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4670), постановлением Правления Агентства от 30 апреля 2007 года № 120 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4708), постановлением Правления Агентства от 25 июня 2007 года № 169 «О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4839), постановлением Правления Агентства от 24 декабря 2007 года № 273 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5123), постановлением Правления Агентства от 29 октября 2008 года № 160 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 «Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5408, опубликованное 31 декабря 2008 года в газете «Юридическая газета» № 197 (1597)), постановлением Правления Агентства от 29 декабря 2008 года № 232 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Агентства по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по вопросам лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг и согласования руководящих работников» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5523), следующие дополнение и изменение:
в Правилах выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 ақпандағы N 21 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5624 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2952 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 19 ақпандағы N 35 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3509 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2005 жылғы маусым, N 15, 111-құжат), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4168 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінде құжаттарды ұсыну мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық кесімдерге толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 30 наурыздағы N 76 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4670 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 120 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4708 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 169 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4839 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 273 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5123 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 29 қазандағы N 160 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5408 тіркелген, 2008 жылғы 29 желтоқсанда "Заң газеті" газетінде N 197 (1597) санында жарияланған), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау және басшы қызметкерлерді келісу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 232 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5523 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларымен бірге мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдары басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесінде:

подпункт 4) пункта 4 после слова «носителях» дополнить словами «(фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3х4)»;
пункт 4-4 изложить в следующей редакции:
«4-4. Финансовая организация для согласования кандидата на должность руководящего работника, одновременно занимающего должность руководящего работника в другой финансовой организации, согласованного с уполномоченным органом (далее - согласованный руководящий работник), представляет в уполномоченный орган:
ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что сведения о кандидате, в том числе указанные в приложениях 1, 1-1 к настоящим Правилам, документально проверены финансовой организацией (заявителем) и кандидат соответствует требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан к руководящим работникам финансовой организации;
копию выписки из решения уполномоченного органа финансовой организации о назначении (избрании) кандидата;
копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
сведения о кандидате согласно приложениям 1, 1-1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова

4-тармақтың 4)-тармақшасы "мәліметтерді" деген сөзден кейін "(1-қосымшадағы фотосурет 3x4 мөлшермен ашық түсте жасалған)" деген сөздермен толықтырылсын;
4-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-4. Қаржы ұйымы уәкілетті органмен келісілген (бұдан әрі - келісілген басшы қызметкер), бір уақытта басқа қаржы ұйымының басшы қызметкері лауызымын атқарып отырған кандидатты басшы қызметкері лауазымына келісу үшін уәкілетті органға мыналарды береді:
кандидат туралы мәліметтер, оның ішінде осы Ереженің 1, 1-1-қосымшаларында көрсетілгендер қаржы ұйымымен (өтініш берушімен) құжаттама жағынан тексерілгенін және кандидат Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне қойылған талаптарға сәйкес келетінін көрсетіп, еркін нысанда жасалған өтінішті;
қаржы ұйымы уәкілетті органының кандидатты тағайындау (сайлау) жөніндегі шешімінен үзінді көшірменің көшірмесін;
кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
электронды және қағаз жеткізушідегі осы Ереженің 1, 1-1-қосымшаларына сәйкес кандидат туралы мәліметтерді.".
2. Осы қаулы ол бірінші рет ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау департаменті (Н.Қ. Қасқаманова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ө. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төрайым                                           Е. Бахмутова