О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2009 года № 99. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2009 года № 5710. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 59 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность организаторов торгов с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2817), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3072, опубликованным 11 ноября 2005 года в газете "Юридическая газета" № 209-210 (943-944)), от 28 мая 2005 года № 164 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3706), от 25 июня 2007 года № 173 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4848, опубликованным 5 сентября 2007 года в газете "Юридическая газета" № 135 (1338)), от 22 августа 2008 года № 128 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года № 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1865" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5318), следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетов организаторами торгов, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 мамырдағы N 99 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 25 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5710 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 59 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 59 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бағалы қағаздармен және өзге қаржы құралдарымен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2817 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3072 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2005 жылғы 27 қырк ү йекте N 113 (737) санында жарияланған), "Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3706 тіркелген), "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 173 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4848 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 128 қаулыларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5318 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін :
аталған қаулымен бекітілген Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесінде :

в подпункте 3) пункта 1 слово "категории" заменить словами "сектора (категории)";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Организатор торгов ежеквартально, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляет в уполномоченный орган следующие отчеты за отчетный квартал:
1) отчет организатора торгов о количестве ценных бумаг и количестве эмитентов, чьи ценные бумаги включены в список организатора торгов, в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
2) отчет организатора торгов об объемах сделок, в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
3) отчет организатора торгов о капитализации эмитентов, чьи ценные бумаги включены в список организатора торгов, в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам;
4) отчет организатора торгов о совершенных сделках по инвестированию собственных активов, в соответствии с приложением 13 к настоящим Правилам;
5) отчет организатора торгов о структуре вкладов в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 14 к настоящим Правилам;
6) отчет организатора торгов о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц, в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам;
7) отчет организатора торгов о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 16 к настоящим Правилам;
8) отчет организатора торгов о структуре операций "обратное РЕПО" и "операция "РЕПО", совершенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 17 к настоящим Правилам.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отчеты, указанные в пунктах 1, 2 и подпунктах 1), 2) и 3) пункта 2-1 настоящих Правил, представляются в электронной форме, определенной уполномоченным органом и позволяющей осуществлять их электронную обработку (финансовый анализ и сортировку).
Отчеты, указанные в подпунктах 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 2-1 настоящих Правил, представляются в уполномоченный орган на бумажном носителе.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 10 :
в наименовании таблицы:
слова "Отчет фондовой биржи" заменить словами "Отчет организатора торгов";
слова "официальный список фондовой биржи" заменить словами "список организатора торгов";
в графе "Секторы официального списка" таблицы слово "официального" исключить;
в приложении 11 :
в наименовании таблицы слова "Отчет фондовой биржи" заменить словами "Отчет организатора торгов";
в графе "Секторы официального списка" таблицы слово "официального" исключить;
в приложении 12 :
в наименовании таблицы:
слова "Отчет фондовой биржи" заменить словами "Отчет организатора торгов";
слова "официальный список фондовой биржи" заменить словами "список организатора торгов";
в графе "Секторы официального списка" таблицы слово "официального" исключить;

1-тармақтың 3) тармақшасында "санаттарына" деген сөз "секторларына (санаттарына)" деген сөздермен ауыстырылсын ;
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Сауда-саттықты ұйымдастырушы тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға есепті тоқсан үшін мынадай есептерді ұсынады :
1) сауда-саттықты ұйымдастырушының бағалы қағаздар саны және осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес с ауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне бағалы қағаздары енгізілген эмитенттер саны туралы есебі ;
2) осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес мәмілелер көлемі туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі;
3) осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес с ауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне бағалы қағаздары енгізілген эмитенттерді капиталдандыру туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі ;
4) осы Ереженің 13-қосымшасына сәйкес меншікті активтерді инвестициялау жөніндегі жасалған мәмілелер туралы сауда-саттық ұйымдастырушының есебі ;
5) осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес меншікті активтер есебінен орналастырылған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар құрылымы туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі;
6) осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі;
7) осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі;
8) осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес меншікті активтер есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операция" операцияларының құрылымы туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының есебі.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Ереженің 1, 2-тармақтарында және 2-1-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген есептер уәкiлеттi орган айқындаған және оларды электрондық өңдеуге (қаржылық талдауға және сұрыптауға) мүмкіндік беретiн электрондық нысанда ұсынылады.
Осы Ереженің 2-1-тармағының 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген есептер уәкілетті органға қағаз жеткізушіде ұсынылады.";
3-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшада :
кестенің атауында:
"қор биржасының" деген сөздер "сауда-саттықты ұйымдастырушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
" қор биржасының ресми " деген сөздер "сауда-саттықты ұйымдастырушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
кестенің " Ресми тізімнің секторлары " деген бағандағы сөздер "Тізімнің секторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-қосымшада :
кестенің атауында "қор биржасының" деген сөздер "сауда-саттықты ұйымдастырушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
кестенің " Ресми тізімнің секторлары " деген бағандағы сөздер "Тізімнің секторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-қосымшада :
кестенің атауында:
" қор биржасының " деген сөздер "сауда-саттықты ұйымдастырушының" деген сөздермен ауыстырылсын;
" қор биржасының ресми тізіміне " деген сөздер "сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
кестенің " Ресми тізімнің секторлары " деген бағандағы сөздер "Тізімнің секторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить приложениями 13, 14, 15, 16 и 17 согласно приложениям 2 3 4 5 и 6 к настоящему постановлению соответственно.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 3
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации) о ценных
бумагах, входящих в отдельные сектора (категории) списка
за период с ________________ по __________________
Наиме-
нова-
ние
эми-
тента
цен-
ных
бумаг
Иденти-
фикаци-
онный
номер
ценной
бумаги
Дата
Код
цен-
ной
бума-
ги
Ва-
люта
но-
ми-
нала
Номи-
нал
Количество сделок
вклю-
чения
ценной
бумаги
в
список
исклю-
чения
из
списка
(в том
числе
при
пога-
шении)
в
с
е
г
о
раз-
меще-
ние
вто-
рич-
ный
ры-
нок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Сектор _________ списка
Категория списка _________
Подкатегория списка _____________
1.
Вид ценной бумаги _________
1.
1
1.
n
Итого по
____ (вид
ценной
бумаги)
категории
_____
(коли-
чество
эмитен-
тов)
(количество
ценных бумаг)
Х
Х
Х
2.
Вид ценной бумаги _________
2.
1
2.
n
Итого по
____ (вид
ценной
бумаги)
категории
_____
(коли-
чество
эмитен-
тов)
(количество
ценных бумаг)
Х
Х
Х
Итого по
категории
списка
____
(коли-
чество
эмитен-
тов)
(количество
ценных бумаг)
Х
Х
Х
Итого по
сектору
______
списка
(коли-
чество
эмитен-
тов)
(количество
ценных бумаг)
Х
Х
Х
продолжение таблицы
Объем сделок, тенге
Мини-
мальная
цена
сделки
Макси-
мальная
цена
сделки
Средне-
взвешенная
цена сделок
Последняя сделка
все-
го
раз-
ме-
щение
вторич-
ный
рынок
дата
цена
12
13
14
15
16
17
18
19
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 13
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации) о совершенных
сделках по инвестированию собственных активов
за период с __________________ по __________________
Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
Дата
соверше-
ния
сделки
Наимено-
вание
брокера и
(или)
дилера
Оплата услуг
Вид
сделки 1
Рынок 2
Вид ценной
бумаги и
наименова-
ние ее
эмитента 3
брокера
и (или)
дилера
банка
фондо-
вой
биржи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Национальный
идентификаци-
онный номер/
международный
идентифика-
ционный номер
Валюта
номиналь-
ной стои-
мости
(цены
разме-
щения) 4
Номиналь-
ная стои-
мость
одной
ценной
бумаги
(цена раз-
мещения)
Объем
сделки
(штук
ценных
бумаг)
Валюта
плате-
жа 4
Цена
покупки
одной
ценной
бумаги 5
Доход-
ность по
ценным
бумагам
(в про-
центах) 6
Сумма
сдел-
ки 7
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее).
2 Указывается вид рынка ценных бумаг (организованный или неорганизованный). Если сделка совершена на организованном рынке ценных бумаг, то указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка.
3 В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.

осы қаулыға 2 3 4 5 және 6-қосымшаларға сәйкес 13, 14, 15, 16 және 17-қосымшалармен толықтырылсын .
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                 Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 1-қосымша
"Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне 3-қосымша
___________ бастап ___________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының (ұйымның атауы)
тізімнің жекелеген секторларына (санаттарына) кіретін
бағалы қағаздар туралы есебі
N
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың бiрегейлендiру нөмiрi
Күні
Бағалы қағаздың коды
Номинал валютасы
Номинал
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі, теңге
Мәміленің ең төменгі бағасы
Мәміленің ең жоғары бағасы
Мәміленің орташа мөлшерленген бағасы
Соңғы мәміле
бағалы қағазды тізімге енгізу
тізімнен шығару (оның ішінде өтеу барысында)
барлығы
орналастыру
қайталама рынок
барлығы
орналастыру
қайталама рынок
күні
бағасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Тізім секторы _________
Тізім санаты _________
Тізімнің шағын санаты _________
1 .
Бағалы қағаздың түрі _________
1.1
1.n
____ санат (бағалы қағаздың түрі) ___ бойынша жиынтығы
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
х
х
х
х
х
х
х
х
2.
Бағалы қағаздың түрі _________
2.1
2.n
____ санат бойынша жиынтығы (бағалы қағаздың түрі) ___
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
х
х
х
х
х
х
х
х
_____ тізім санаты бойынша жиынтығы
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
х
х
х
х
х
х
х
х
______ тізім секторы бойынша жиынтығы
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
х
х
х
х
х
х
х
х
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 2-қосымша
" Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне 13-қосымша
_______________ бастап ________________ дейінгі кезеңде
сауда-саттықты ұйымдастырушының (ұйымның атауы) меншікті
активтерді инвестициялау жөніндегі жасалған мәмілелер
туралы есебі
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
N
Мәмілені жасау күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қызмет көрсетулерді төлеу
Мәміле түрі 1
Рынок 2
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің 3 атауы
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі/халықаралық бірегейлендіру нөмірі
Номиналдық құнды валюта (орналастыру бағасы) 4
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру құны)
Мәміле көлемі (бағалы қағаздардың данасы)
Төлем 4 валютасы
Бір бағалы қағаздың 5 сатып алу бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілігі (пайызбен) 6
Мәміле 7 сомасы
Брокердің және (немесе) дилердің
банктің
қор биржасының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескерту:
1 Мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу және басқа) көрсетіледі.
2 Бағалы қағаздар рыногының түрі (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған) көрсетіледі. Егер, мәміле бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында жасалса, онда мәміле жүзеге асырылған сауда-саттық жүйесінің сауда-саттықты ұйымдастырушысы көрсетіледі.
3 Халықаралық рынокта мәміле жасалған жағдайда REUTER жіктелімі бойынша сауда-саттық кодтары пайдаланылады.

4 Коды валют указываются в соответствии с государственным классификатором Республики Казахстан ГК РК 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ___________________________ дата ___________________
Исполнитель ______________________ дата ___________________
Телефон: _______________________
Место для печати"
Приложение 3
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 14
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации) о структуре
вкладов в Национальном Банке Республики Казахстан и банках
второго уровня, размещенных за счет собственных активов
по состоянию на "___" __________ 20__ года
Наимено-
вание
статей
в раз-
резе
банков/
банка
Наиме-
нование
банка
Дата
перево-
да
денег 1
Код
бан-
ка
Валюта
вклада
Рейтинг/
листинг
Срок
вклада
в днях
Ставка
возна-
гражде-
ния по
вкладу
(в про-
центах
годовых)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Вклады
до
востре-
бования
1.
1
1.
n
2.
Срочные
вклады
2.
1
2.
n
3.
Условные
вклады
3.
1
3.
n
4.
Всего
продолжение таблицы
Сумма основного
долга по вкладу
Вознаграждение
по вкладу
Дата
заключения
и номер
договора
банковского
вклада
Итого
текущая
стоимо-
сть
вклада
Сумма
вклада 2
Приме-
чание 3
в
тенге
в ино-
стран-
ной
валюте
в
тенге
в ино-
стран-
ной
валюте
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечания:
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.
3 Если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги, то следует проставлять слово "да".
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ___________________________ дата ___________________
Исполнитель ______________________ дата ___________________
Телефон: _______________________
Место для печати"
Приложение 4
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 15
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации)
о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц
по состоянию на "___" __________ 20__ года
Наименование
юридического
лица
Код
юриди-
ческого
лица
Балансовая
стоимость,
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
штуках)
Доля
участия в
уставном
капитале
эмитента
(%)
Дата
приобре-
тения
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Простые
акции
1.1
1.n
2.
Привилегиро-
ванные акции
2.1
2.n
3.
Вклады и паи
3.1
3.n
4.
Всего
П ервый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ___________________________ дата ___________________
Исполнитель ______________________ дата _________________
Телефон: _______________________
Место для печати"
Приложение 5
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 16
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации)
о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
по состоянию на ___________ 20__ года
(в тысячах тенге)
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Количе-
ство
ценных
бумаг (в
штуках)
Номиналь-
ная
стоимость
Валюта
номиналь-
ной
стоимости
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государствен-
ные ценные
бумаги
Республики
Казахстан
1.
1
1.
n
2.
Негосударс-
твенные
эмиссионные
ценные бумаги
эмитентов
Республики
Казахстан
2.
1
2.
n
3.
Негосударс-
твенные ценные
бумаги
иностран-
ных эмитентов
3.
1
3.
n
4.
Паи
иностранных
инвестиционных
фондов
4.
1
4.
n
5.
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций
5.
1
5.
n
6.
Государствен-
ные ценные
бумаги
иностранных
эмитентов
6.
1
6.
n
7.
Производные
ценные бумаги
7.
1
7.
n
8.
Всего
продолжение таблицы
Суммарная текущая стоимость (за вычетом
резервов на возможные потери)
Дата
Лис-
тинг/
рей-
тинг
При-
меча-
ние 1
ценные
бума-
ги,
име-
ющиеся
в на-
личии
для
прода-
жи, в
том
числе:
начи-
слен-
ное
возна-
гра-
ждение
торго-
вые
ценные
бумаги, в том
числе:
начи-
слен-
ное
возна-
гра-
ждение
ценные
бумаги,
удер-
жи-
ваемые
до
пога-
шения,
в том
числе:
начи-
слен-
ное
возна-
гра-
ждение
прио-
бре-
тения
пога-
шения
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1 Если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги,
то следует проставлять слово "да".
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ______________________ дата ______________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ___________________________ дата ___________________
Исполнитель ______________________ дата ___________________
Телефон: _______________________
Место для печати"
Приложение 6
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 мая 2009 года № 99
"Приложение 17
к Правилам представления отчетов
организаторами торгов
Отчет
организатора торгов (наименование организации) о структуре
операций "обратное РЕПО" и "операция "РЕПО", совершенных
за счет собственных активов
по состоянию на "___" __________ 20__ года
Содержа-
ние
операции
Наимено-
вание
эмитента
и вид
ценной
бумаги
Национальный
идентифи-
кацинный номер
Валюта
номи-
нальной
стои-
мости
Дата
Откры-
тия
опе-
рации
закры-
тия
опера-
ции
1
2
3
4
5
6
7
1.
Операции
"обратное
РЕПО"
1.1
Прямой
способ
1.1.1

4 Валюта кодтары "Валюталар және қорларды белгілеуге арналған кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеушісіне сәйкес валюта кодтары көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәмілені жүзеге асыруды растайтын бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін нақты төрт белгіге дейінгі баға көрсетіледі (биржа куәлігі, брокердің және (немесе) дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растама).
6 Борыштық бағалы қағаздар бойынша жылдық пайызбен кірістілігі көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен алу не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан өтеуге кірістілік).
7 Мәмілені орындаумен байланысты шығыстар ескерілмеген үтірден кейін нақты екі белгіге дейінгі сома ескеріледі.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға__________
күні_________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға___________күні_________________
Орындаушы________________________________күні___________________
Телефон:_______________________
Мөрге арналған орын"
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 3-қосымша
" Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесіне 14-қосымша
20__ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
сауда-саттықты ұйымдастырушының (ұйымның атауы) меншікті
активтер есебінен орналастырылған Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
құрылымы туралы есебі
N
Банктер/ банк бойынша баптардың атауы
Банктің атауы
Ақша аударымының күні і1
Банктің коды
Салым валютасы
Рейтинг/ листинг
Салым мерзімі күндермен
Салым бойынша сыйақы ставкасы (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негізгі борыш сомасы
Салым бойынша сыйақы
Банктік салым шартының жасалған күні және нөмірі
Салымның ағымдағы құнының жиынтығы
Салым сомасы 2
Ескерту 3
теңгемен
шетел валютасында
теңгемен
шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1.
Талап етілгенге дейінгі салымдар
1.1
1.n
2.
Мерзімді салымдар
2.1
2.n
3.
Шартты салымдар
3.1
3.n
4.
Барлығы
Ескерту:
1 Салым енгізілген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктегі банктік шотына инвестициялық шоттан ақша аударым жасалған күні не мерзімінен бұрын қайтарған күні немесе шарт бұзылған жағдайда – инвестициялық шотқа ақша аударымы күні көрсетіледі.
2 үтірден кейін нақты екі белгіге дейін жинақталған сыйақы ескерілген сома көрсетіледі.
3 Егер бағалы қағаздарға меншік құқығына шектеу болса, онда "иә" деген сөзді қою керек.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға__________
күні_________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға___________күні_________________
Орындаушы________________________________күні___________________
Телефон:_______________________
Мөрге арналған орын"
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 4-қосымша
" Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне 15-қосымша
20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
сауда-саттық ұйымдастырушының (ұйымның атауы) басқа
заңды тұлғаларының капиталына инвестициялардың
құрылымы туралы есебі
N
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның коды
Баланстық құны (мың теңгемен)
Саны (данамен)
Эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі (%)
Сатып алу күні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жай акциялар
1.1
1.n
2.
Артықшылық берілген акциялар
2.1
2.n
3.
Салымдар және пайлар
3.1
3.n
4.
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________ күні ___________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________ күні ___________________
Орындаушы ________________________________
күні ___________________
Телефон:_______________________
Мөрге арналған орын"
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 5-қосымша
"Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне 16-қосымша
20 __ жылғы ___________ жағдай бойынша
сауда-саттық ұйымдастырушының (ұйымның атауы) меншікті
активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есебі
(мың теңгемен)
N р/р
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (данамен)
Номиналды құны
Валюта номиналдық құны
Ағымдағы жиынтық құны (ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде)
Күні
Листинг/ рейтинг
Ескерту 1
сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар, оның ішінде:
Есептелген сыйақы
сауда-саттық бағалы қағаздары, оның ішінде:
Есептелген  сыйақы
өтелгенге дейінгі ұсталынатын бағалы қағаздар, оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Сатып алу
Өтеу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
1.n
2.
Қазақстан Республикасы эмитенттерінің мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
2.n
3.
Шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
3.1
3.n
4.
Шетелдікинвестициялық қорлардың пайлары
4.1
4.n
5.
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
5.n
6.
Шетел эмитенттерінің мемлекеттік бағалы қағаздары
6.1
6.n
7.
Туынды бағалы қағаздар
7.1
7.n
8.
Барлығы
1 Егер бағалы қағаздарға меншік құқығына шектеу бар болса, онда "иә" деген сөзді қою керек
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ____ күні _____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ___ күні ______
Орындаушы _______________ күні ________________
Телефон:________________
Мөрге арналған орын"
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 26 мамырдағы
N 99 қаулысына 6-қосымша
" Сауда-саттық ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне 17-қосымша
20 __ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
сауда-саттықты ұйымдастырушының (ұйымның атауы) меншікті
активтер есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операция"
операцияларының құрылымы туралы есебі
N р/р
Операция мазмұны
Эмитенттің атауы және бағалы қағаздың түрі
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі
Номиналдық құнның валютасы
Күні
Операция мерзімі күндермен
Сыйақы ставкасы
Бағалы қағаздар саны
Операция сомасы теңгемен
Листинг/ рейтинг
операцияны ашу
операцияны жабу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
"кері РЕПО" операциясы
1.1
Тура тәсіл