О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 января 2011 года № 666. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27.06.2014 № 250/36-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», «О государственных наградах Республики Казахстан», «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», «О статусе столицы Республики Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Астаны по перечню согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Е. Оспанов
Секретарь маслихата
города Астаны                              В. Редкокашин
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV
ПРАВИЛА
оказания социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан города Астаны
Настоящие Правила оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны (далее – Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», от 12 декабря 1995 года «О государственных наградах Республики Казахстан», от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан».
Раздел 1. Общие положения

Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасы туралы
Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 410/54-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2011 жылғы 24 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 666 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.06.2014 № 250/36-V (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «Ережесі», «Ереже», «Ережемен», «Ережеде», «Ереженің», «Ережеге», «ережесіне», «ережесінде», «ережесінің», «ережесін» деген сөздер «Қағидасы», «Қағида», «Қағидамен», «Қағидада», «Қағиданың», «Қағидаға», «қағидасына», «қағидасында», «қағидасының», «қағидасын» деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы мәслихатының 27.03.2014 № 225/31-V (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы", "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес, Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Е. Оспанов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 410/54-IV шешіміне
1-қосымша
Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету
ҚАҒИДАСЫ
Осы Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы (бұдан әрi – Қағида) 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары туралы" 1995 жылғы 12 желтоқсандағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесi туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы қағидалар

1. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – Социальная помощь) оказывается в виде предоставления бесплатных услуг, в форме денежных выплат и в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта.
Порядок оказания, размеры и виды Социальной помощи устанавливаются настоящими Правилами.
2. Социальная помощь предоставляется гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане.
3. Источником финансирования Социальной помощи является бюджет города Астаны.
4. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – Программа), администратором которой является Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Администратор), и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели на соответствующий финансовый год.
5. В целях реализации Программы Администратор в соответствии с законодательством о государственных закупках определяет поставщиков услуг по оказанию Социальной помощи в виде предоставления бесплатных услуг (далее – Поставщики), заключает договоры о государственных закупках, в которых оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.
6. Для оказания Социальной помощи Городской филиал г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ГЦВП) по мере необходимости предоставляет Администратору сведения о гражданах, относящихся к категориям, указанным в Правилах, а также ежемесячно сведения о вновь назначенных и прибывших гражданах, зарегистрированных в базе данных ГЦВП (на электронных и бумажных носителях).
7. В случае снятия с регистрации в городе Астане или смерти получателя Социальной помощи предоставление Социальной помощи прекращается с месяца установления указанного факта.
8. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) малообеспеченные семьи – семьи, совокупный доход которых ниже стоимости продовольственной корзины, из числа получателей адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет;
2) Совет ветеранов – городской филиал общественного объединения «Организация ветеранов Республики Казахстан»;
3) члены постоянно действующих комиссий Совета ветеранов – лица пенсионного возраста, осуществляющие совместно с Советом ветеранов работу с ветеранами войны и труда, пенсионерами;

1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек (бұдан әрi – Әлеуметтiк көмек) қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол ақысын төлеуден босату түрiнде және ақшалай төлемдер түрiнде тегiн қызметтердi көрсету түрiнде ұсынылады.
Әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi, мөлшерi және түрлерi осы Қағидамен белгiленедi.
2. Әлеуметтiк көмек Астана қаласында тiркелген және тұрақты тұратын азаматтарға көрсетіледі.
3. Астана қаласының бюджеті Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру көзi болып табылады.
4. Әлеуметтiк көмек "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы" мемлекеттiк мекемесi әкiмшісі (бұдан әрi – Әкiмші) болып табылатын "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер" бюджеттiк бағдарламасына (бұдан әрi – Бағдарлама) сәйкес және тиiстi қаржылық жылға қала бюджетiнде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде ұсынылады.
5. Әкiмші мемлекеттiк сатып алулар туралы заңнамаға сәйкес Бағдарламаны iске асыру мақсатында Әлеуметтiк көмек көрсету жөнiндегi қызметтi жеткiзушiлердi (бұдан әрi – Жеткiзушiлер) анықтайды, тараптардың мiндеттерi мен осы мiндеттердi орындау шарттары аталған мемлекеттiк сатып алулар туралы шарттар жасасады.
6. Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң "Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының Астана қалалық филиалы (бұдан әрi – ЗТМО) қажеттiлiгіне қарай Әкiмшіге осы Қағидада көрсетiлген санаттарға жататын азаматтар туралы мәлiметтердi, сондай-ақ ай сайын ЗТМО деректер қорында тiркелген, жаңадан тағайындалған және келген азаматтар туралы мәлiметтердi (электрондық және қағаз жеткiзушiлерде) ұсынады.
7. Әлеуметтiк көмек алушы Астана қаласынан тiркеуден шыққан немесе қайтыс болған жағдайда осы айғақтың белгiлi болған айынан бастап Әлеуметтiк көмек көрсету тоқтатылады.
8. Осы Қағитдада мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аз қамтылған отбасылар – жиынтық табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен, атаулы әлеуметтік көмек және он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алушылар санынан отбасылар;
2) Ардагерлер кеңесi – "Қазақстан Республикасының ардагерлер ұйымы" қоғамдық бiрлестiгiнiң қалалық филиалы;
3) Ардагерлер кеңесінің үнемi жұмыс iстейтiн комиссия мүшелерi – Ардагерлер кеңесiмен бiрiгiп, соғыс және еңбек ардагерлерiмен, зейнеткерлермен жұмыс жүргiзетiн зейнеткерлiк жастағы адамдар;

4) дети, оставшиеся без попечения родителей – дети, которые остались без попечения единственного или обоих родителей, в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными (ограниченно дееспособными), отбыванием родителями наказания в местах лишения свободы, уклонением родителей от воспитания ребенка или от защиты его прав и интересов, в том числе при отказе родителей взять своего ребенка из воспитательного или лечебного учреждения, а также в иных случаях отсутствия родительского попечения;
5) инвалиды с детства – лица, которые имеют нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленные заболеваниями, последствиями травм или дефектами, приводящие к ограничению жизнедеятельности и наступившие до достижения восемнадцати лет;
6) выпускники детских домов – опекаемые детских домов, приютов, содержавшиеся в них по решению органов опеки и попечительства;
7) комиссия по присуждению грантов – городская комиссия по назначению денежных выплат выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города, которая создается акиматом города Астаны и утверждается маслихатом города;
8) ветераны труда – лица пенсионного возраста, не получающие помощи от организаций и предприятий из которых они вышли на пенсию, ввиду прекращения их деятельности;
9) заслуженные ветераны войны и труда – ветераны войны и труда, принимающие активное участие в общественной жизни города;
10) маршруты городского пассажирского транспорта – регулярные маршруты автомобильных перевозок пассажиров города Астаны, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о транспорте;
11) многодетные матери – многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алка» и «Кумыс алка»;
12) многодетные семьи – семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия – до времени окончания ими учебных заведений, но не более чем до достижения 23-летнего возраста; от имени семьи имеет право обратиться мать, отец либо опекун (попечитель) детей;
13) нуждающиеся пенсионеры – пенсионеры из числа одиноко проживающих, получателей минимального размера пенсии и государственного социального пособия по возрасту;
14) ветераны войны – участники и инвалиды Великой Отечественной войны;

4) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар – ата-ана құқықтарының шектелуiне немесе олардан айырылуына, ата-анасы хабар-ошарсыз кеттi деп танылуына, олар өлдi деп жариялануына, әрекетке қабiлетсiз (әрекет қабiлетi шектеулi) деп танылуына, ата-анасының бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеуiне, ата-анасының баласын тәрбиелеуден немесе оның құқықтары мен мүдделерiн қорғаудан жалтаруына, оның iшiнде ата-анасының өз баласын тәрбиелеу немесе емдеу мекемелерiнен алудан бас тартуына байланысты, сондай-ақ ата-анасы қамқорлық жасамаған өзге де жағдайларда жалғыз басты ата-анасының немесе екеуiнiң де қамқорлығынсыз қалған балалар;
5) бала жасынан мүгедектер – он сегіз жасқа толғанға дейiн басталған және тiршiлiк-тыныс-тіршілігінің шектелуiне әкеп соқтыратын кемiстiктер немесе жарақаттар, сырқаттардың салдарынан ағза қызметтерiнің тұрақтылығы бұзылуынан денсаулығы бұзылған адамдар;
6) балалар үйлерiнің түлектерi – қамқорлық және қорғау органдарының шешiмi бойынша балалар үйлерiнде тұратын қамқорлыққа алынғандар;
7) гранттарды беру жөніндегі комиссия – қаланың жоғары оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшiн жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiне ақшалай төлемдердi тағайындау бойынша Астана қаласының әкiмдiгімен құрылатын және қала мәслихатымен бекiтiлетiн қалалық комиссия;
8) еңбек ардагерлерi – олардың қызметі тоқтатылуына байланысты олар зейнеткерлікке шыққан кәсiпорындар мен ұйымдардан көмек алмайтын зейнеткерлiк жастағы адамдар;
9) еңбегi сiңген соғыс және еңбек ардагерлерi – қаланың қоғамдық өмiрiне белсене ат салысқан соғыс және еңбек ардагерлерi;
10) қалалық жолаушылар көлiгiнің бағыттары – Қазақстан Республикасының көлiк туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын Астана қаласының жолаушыларын автомобильмен тұрақты тасымалдау бағыттары;
11) көп балалы аналар – "Алтын алқа" және "Күмiс алқа" алқаларымен наградталған көп балалы аналар;
12) көп балалы отбасылар – бiрге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары, оның iшiнде жалпы бiлiм беретiн, жоғары және орта кәсiптiк оқу орындарында күндiзгi оқу нысанында оқитын балалары бар, бiрақ әрi дегенде 23 жасқа толғанға дейiн, балалары кәмелеттiк жасқа толғаннан кейiн оқу орнын бiтiретiн уақытқа дейiнгі отбасылар; отбасы атынан анасы, әкесі болмаса балалардың қамқоршысының (қорғаншысы) хабарласуына құқығы бар;
13) мұқтаж зейнеткерлер – жалғызбасты тұратын, ең төмен мөлшерде зейнетақы және жасы бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушылар санынан зейнеткерлер;

15) дети-сироты – дети, потерявшие обоих или единственного родителя.
Раздел 2. Социальная помощь в виде предоставления бесплатных услуг
Сноска. Раздел 2 дополнен главой 6 в соответствии с решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
9. Настоящий раздел определяет порядок оказания Социальной помощи в виде предоставления следующих видов бесплатных услуг:
1) зубопротезирование, за исключением протезов из драгоценных металлов, (далее – зубопротезирование);
2) санаторно-курортное лечение;
3) перевозка инвалидов города Астаны, испытывающих затруднение при передвижении;
4) подписка на официальные периодические печатные издания.
Социальная помощь, указанная в подпункте 4) настоящего пункта, оказывается до 1 июля 2011 года;
5) обеспечение лекарственными средствами.
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 5) в соответствии с решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Оплата услуг Поставщиков производится Администратором согласно заключенным договорам о государственных закупках на основании представленных реестров оказанных услуг, актов выполненных работ и списков граждан, получивших Социальную помощь, сверенных с базой данных ГЦВП.
11. Ветеранам войны Социальная помощь, указанная в пункте 9 настоящих Правил, предоставляется вне очереди.
12. Денежная компенсация за неиспользованную Социальную помощь в виде предоставления бесплатных услуг не выплачивается.
Глава 2. Социальная помощь на зубопротезирование
13. Социальная помощь на зубопротезирование предоставляется один раз в два года следующим категориям граждан:
1) ветеранам войны и лицам, приравненным к ним, статус которых определен статьями 68 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним»;
2) пенсионерам по возрасту;
3) инвалидам первой и второй групп;
4) многодетным семьям.
14. Администратор, в течение десяти календарных дней с момента заключения договоров с Поставщиками услуг по зубопротезированию, через местные средства массовой информации информирует население о сроках и местах проведения регистрации на зубопротезирование граждан, относящихся к категориям, указанным в пункте 13 настоящих Правил.
15. Основанием для оказания социальной помощи на зубопротезирование являются оригиналы удостоверения личности и удостоверения, подтверждающего принадлежность к категориям граждан, указанным в пункте 13 настоящих Правил.

15) тұлдыр жетiмдер – бiр немесе екi ата-анасынан айырылған балалар.
2-бөлім. Тегiн қызметтердi көрсету түрiнде әлеуметтiк көмек 1-тарау. Жалпы қағидалар
9. Осы тарау келесi тегiн қызмет түрлерiн көрсету түрінде Әлеуметтiк көмектiң тәртiбiн анықтайды:
1) тiс протездеу, бағалы металдардан жасалған протездерден басқа, (бұдан әрі – тiс протездеу);
2) шипажайлық-курорттық емделу;
3) Астана қаласының жүрiп-тұруы қиын мүгедектерiн тасымалдау;
4) ресми мерзімді баспасөз басылымдарына жазылым.
Осы тармақтың 4) тармақшасына көрсетілген Әлеуметтік көмек 2011 жылдың 1 шілдесіне дейін көрсетіледі.
5) дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. Әкiмші Жеткiзушiлер қызметтерiн төлеудi көрсетiлген қызметтердiң ұсынылған тiзiмдемелерi мен атқарылған жұмыстардың актiлерi және ЗТМО деректер базасымен салыстырылған әлеуметтiк көмек алушы азаматтар тiзiмдерiнiң негiзiнде жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға сәйкес жүргiзедi.
11. Осы Қағиданың 9-тармағында көрсетiлген Әлеуметтiк көмек соғыс ардагерлерiне кезектен тыс берiледi.
12. Тегiн қызмет көрсету түрiндегi пайдаланылмаған Әлеуметтiк көмектiң ақшалай өтемақысы төленбейдi.
2-тарау. Тiс протездеуге Әлеуметтiк көмек
13. Тiс протездеуге Әлеуметтiк көмек екi жылда бiр рет азаматтардың мына санаттарына:
1) соғыс ардагерлері мен "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-баптарымен мәртебесi анықталған соғыс ардагерлерiне, соларға теңестiрiлген тұлғаларға адамдарға;
2) жасы бойынша зейнеткерлерге;
3) бірінші және екінші топ мүгедектерiне;
4) көп балалы отбасыларға ұсынылады.
14. Әкiмші Жеткiзушiлермен шарт жасасқаннан кейiн он күнтiзбелiк күн iшiнде осы Қағиданың 13-тармағында көрсетiлген санаттарға жататын азаматтардың тiстерiн протездеуге тiркеу жүргiзетiн орындар мен мерзiмдері туралы жергiлiктi бұқаралық ақпарат құралдары арқылы халықты хабардар етедi.
15. Тiс протездеуге Әлеуметтiк көмек көрсету үшін осы  Қағиданың13-тармағында көрсетiлген азаматтар санатына жататындығын растайтын куәлiгi мен жеке куәлiгiнiң түпнұсқалары негiздеме болып табылады.

16. Поставщики ежемесячно, до 10 числа следующего месяца, представляют Администратору реестры оказанных услуг и акты выполненных работ.
Глава 3. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение
17. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветеранам войны;
2) лицам, приравненным к ветеранам войны, статус которых определен статьями 68 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним».
18. Санаторно-курортное лечение граждан, указанных в пункте 17 настоящих Правил, осуществляется в специализированных учреждениях, расположенных на территории Республики Казахстан.
19. Срок прохождения санаторно-курортного лечения определяется медико-социальной экспертизой при территориальном подразделении Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и указывается в санаторно-курортной карте.
Право на санаторно-курортное лечение предоставляется не более одного раза в год.
20. Оплата стоимости проезда до места прохождения санаторно-курортного лечения и обратно производится за счет собственных средств получателя санаторно-курортного лечения.
21. Граждане, указанные в пункте 17 настоящих Правил, обращаются за получением путевок на санаторно-курортное лечение (далее – Путевки) к Администратору с заявлением и представляют копии следующих документов (с оригиналами для сверки):
1) удостоверение личности заявителя;
2) документы, подтверждающие принадлежность к категориям граждан, указанным в пункте 17 настоящих Правил.
После принятия заявления с необходимыми документами заявителю выдается отрывной талон с указанием даты и номера регистрации заявления.
Кроме указанных документов в сроки, указанные в пункте 26 настоящих Правил получателем представляется также санаторно-курортная карта.
22. Администратор согласно поступившим заявлениям в соответствии с графиком заезда, представленным Поставщиком, формирует списки граждан на предоставление Путевок в порядке очередности (регистрации заявлений).
23. В случае отказа заявителя от прохождения санаторно-курортного лечения по собственному желанию Путевка подлежит возврату Администратору и выдаче другому заявителю согласно списку.
24. При неиспользовании Путевки по уважительным причинам она может быть по возможности заменена на Путевку другого периода согласно графику заезда, но не позднее трех дней до начала заезда, указанного в Путевке, подлежащей обмену.
25. Санаторно-курортное лечение по поданному заявлению не предоставляется в случае отсутствия обращения по дважды направленным заявителю по почте письменным уведомлениям Администратора о необходимости явки за получением Путевки.

16. Жеткiзушiлер ай сайын келесi айдың 10-на дейiн көрсетiлген қызметтер тiзiлiмдерi мен атқарылған жұмыс актiлерiн Әкiмшіге ұсынады.
3-тарау. Шипажайлық-курорттық емделуге Әлеуметтiк көмек
17. Шипажайлық-курорттық емделуге Әлеуметтiк көмек келесi азаматтардың санаттарына:
1) соғыс ардагерлеріне;
2) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-баптарымен мәртебесi анықталған соғыс ардагерлерiне, соларға теңестiрiлген тұлғаларға берiледi.
18. Осы Қағиданың 17-тармағында көрсетiлген азаматтардың шипажайлық-курорттық емделуi Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан мамандандырылған мекемелерде жүзеге асырылады.
19. Шипажайлық-курорттық емделуден өту мерзімін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық құрылымы жанындағы медициналық-әлеуметтік сараптама белгілейді және шипажайлық-курорттық картада көрсетіледі.
Шипажайлық-курорттық емделу құқығы жылына бiр рет берiледi.
20. Шипажайлық-курорттық емделу орнына дейiнгi және керi қайту жолақысының құнын шипажайлық-курорттық емделу алушының жеке қаражаты есебiнен жүргiзiледi.
21. Осы Қағиданың 17-тармағында көрсетiлген азаматтар шипажайлық-курорттық емделуге Жолдамаларды алуға Әкiмшіге өтiнiшпен (бұдан әрi – Жолдамалар) хабарласады және төмендегi құжаттардың көшiрмелерін (салыстыру үшін түпнұсқаларымен) ұсынады:
1) өтiнiш берушiнiң жеке басы куәлігі;
2) осы Қағиданың 17-тармағында көрсетiлген азаматтардың санаттарына жататындығын растайтын құжаттар.
Қажеттi құжаттармен өтiнiштi қабылдағаннан кейiн өтiнiш берушiге өтiнiш берушiнiң тiркелу нөмiрi мен мерзiмi көрсетiлген жыртылмалы талон берiледi.
Осы Қағиданың 26-тармағында көрсетiлген мерзiмде аталған құжаттардан басқа алушы шипажайлық-курорттық картасын ұсынады.
22. Әкiмші келiп түскен өтiнiштерге сәйкес Жеткiзушi ұсынған келу кестесiне сәйкес кезек тәртiбiмен (өтiнiштердi тiркеу) жолдамаларды ұсынуға азаматтардың тiзiмiн жасайды.
23. Шипажайлық-курорттық емделуден өтiнiш берушi өз талабы бойынша бас тартқан жағдайда, Жолдама Әкiмшіге қайтарылуы және тiзiмге сәйкес басқа өтiнiш берушiге берiлуi тиiс.
24. Жолдама дәлелдi себептер бойынша пайдаланылмаған жағдайда, берiлген жолдама мүмкiндiгiнше келу кестесiне сәйкес басқа кезеңнiң жолдамасына, бiрақ ауыстырылуға тиiс жолдамада көрсетiлген келу уақытына дейiн үш күннен кешiктiрiлмей ауыстырылуға жатады.
25. Жолдаманы алуға келу қажеттілігі жөнінде өтініш берушіге Әкiмшінің екi рет почтамен жолданған жазбаша хабарламалары бойынша хабарласпаған жағдайда, берілген өтініш бойынша шипажайлық-курорттық емделу ұсынылмайды.

26. Заявителю не позднее пяти календарных дней до начала санаторно-курортного лечения необходимо получить у Администратора Путевку при предъявлении санаторно-курортной карты.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. В выдаваемой Путевке, подписанной первым руководителем Администратора (либо его заместителем) и скрепленной печатью, указываются фамилия, имя и отчество лица, которому предоставлено право санаторно-курортного лечения.
28. Поставщики ежемесячно по окончании санаторно-курортного лечения предоставляют Администратору списки лиц, прошедших санаторно-курортное лечение.
Глава 4. Перевозка инвалидов города Астаны,
испытывающих затруднение при передвижении
29. Перевозка инвалидов города Астаны, испытывающих затруднение при передвижении, то есть инвалидов «колясочников», осуществляется в пределах города специализированным транспортом Поставщика услуги.
30. Поставщик обеспечивает бесперебойное функционирование диспетчерской службы, техническую исправность специализированного транспорта, маркировку автомобилей надписью «Инватакси» и телефонами диспетчерской службы, безопасные и комфортные условия проезда для инвалида и другие условия в соответствии с заключенным договором о государственных закупках.
31. Перевозка осуществляется в соответствии с поступившей на телефон диспетчерской службы Поставщика заявкой инвалида. В заявке указываются следующие сведения:
1) Ф.И.О. инвалида;
2) группа инвалидности;
3) номер пенсионного удостоверения;
4) адрес проживания (адрес нахождения на момент вызова);
5) адрес места назначения;
6) время доставки;
7) необходимость (отсутствие необходимости) сопровождающего лица;
8) контактный телефон.
32. Услуга по перевозке предоставляется одному инвалиду общей продолжительностью не более четырех часов в день и не более двух часов единовременно.
33. Если у инвалида отсутствует сопровождающее лицо, оно обеспечивается Поставщиком.
34. По окончании поездки пассажир-инвалид расписывается о выполнении заказа в реестре оказанных услуг, представленном Поставщиком.
35. Ежемесячно до 5 числа следующего месяца Поставщик представляет Администратору акты и реестры оказанных услуг, содержащие сведения, указанные в пункте 31 настоящих Правил и сведения о продолжительности оказания услуги.
Глава 5. Социальная помощь на подписку
на официальные периодические печатные издания
36. Социальная помощь на подписку на официальные периодические печатные издания города Астаны (далее – Подписка) на государственном или русском языках, (по выбору подписчиков) предоставляется ветеранам войны.

26. Өтiнiш берушi шипажайлық-курорттық емделудiң басталуынан  бес күнтiзбелiк күннен кешікпей шипажайлық-курорттық емделу картасын ұсынған жағдайда Әкiмшіден жолдаманы алу қажет.
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
27. Әкiмшінің бiрiншi басшысымен (немесе оның орынбасарымен) қол қойылған және мөрмен бекiтiлiп берiлген Жолдамада шипажайлық-курорттық емделуге құқылы тұлғаның тегi, аты және әкесiнiң аты көрсетiледi.
28. Жеткiзушiлер ай сайын шипажайлық-курорттық емделу аяқталғаннан кейiн Әкiмшіге шипажайлық-курорттық емделуден өткен азаматтардың тiзiмiн ұсынады.
4-тарау. Астана қаласының жүрiп-тұруы қиын
мүгедектерiн тасымалдау
29. Астана қаласының жүрiп-тұруы қиын мүгедектерiн, яғни "арбамен жүретiн" мүгедектердi тасымалдау қызметтерi қызмет Жеткiзушiнiң мамандандырылған көлiгiмен қала шегiнде жүзеге асырылады.
30. Жеткiзушi мемлекеттiк сатып алу туралы жасалған шартқа сәйкес диспетчерлiк қызметтiң үздiксiз жұмыс iстеуiн, мамандандырылған көлiктiң техникалық жарамдылығын, автомобильдiң "Инватакси" деген жазуымен және диспетчерлiк қызметтiң телефондарымен, мүгедектер үшін жол жүрудiң қауiпсiз әрi ыңғайлы жағдайын және басқа да жағдайлар жасауды қамтамасыз етедi.
31. Тасымалдау Жеткiзушiнiң диспетчерлiк қызметiнiң телефонына келiп түскен мүгедектердiң өтiнiштерiне сәйкес жүзеге асырылады. Өтiнiште төмендегiдей мәлiметтер көрсетiледi:
1) мүгедектiң аты-жөнi;
2) мүгедектiк тобы;
3) зейнеткерлiк куәлiгiнiң нөмiрi;
4) тұратын мекен-жайы (шақыру кезiнде тұрған мекенжайы);
5) баратын жерiнiң мекен-жайы;
6) жеткiзiлетiн уақыты;
7) iлестiрiп жүретiн тұлғаның қажеттiлiгi (қажет еместiгi);
8) байланыс телефоны.
32. Тасымалдау қызметi бiр мүгедекке жалпы ұзақтығы күнiне төрт сағаттан және бiр уақытта екi сағаттан аспайтын уақытқа ұсынылады.
33. Егер мүгедекте iлестiрiп жүретiн тұлға болмаса, ол қызметтi Жеткiзушi қамтамасыз етедi.
34. Жол жүру аяқталғаннан кейiн мүгедек жолаушы Жеткiзушi ұсынған көрсетiлген қызметтер тiзiлiмдемесiне тапсырыстың орындалуы туралы қолын қояды.
35. Жеткiзушi ай сайын келесi айдың 5-не дейiн Әкiмшiге осы  Қағиданың31-тармағында көрсетiлген мәліметтерді, қызмет көрсетудiң ұзақтығы туралы мәлiметтерді, актiлер мен көрсетiлген қызметтер тiзiлiмiн ұсынады.
5-тарау. Ресми мерзімді баспасөз басылымдарына
жазылуға әлеуметтік көмек
36. Әлеуметтік көмек мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі (жазылушының таңдауы бойынша) ресми мерзімді баспасөз басылымдарына жазылуға (бұдан әрі – Жазылу) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне беріледі.

37. Подписка производится по полугодиям и только на одно наименование периодического издания на семью.
38. Администратор заключает договоры с Поставщиками услуг по подписке на периодические издания с условием адресной доставки периодических изданий подписчикам.
Глава 6. Обеспечение лекарственными средствами
38-1. Социальная помощь на обеспечение лекарственными средствами при амбулаторном лечении предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветеранам войны и лицам, приравненных к ним, статус которых определен статьями 5-8 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним»;
2) пенсионерам, получателям пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
38-2. Исключен решением маслихата города Астаны от 26.06.2012 № 48/5-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
38-3. Администратор ежегодно до 3 января представляет в Центральный клинический госпиталь для инвалидов Великой Отечественной войны Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Клинический госпиталь) списки граждан, относящихся к категориям, указанным в пункте 38-1 настоящих Правил, а также сведения о вновь назначенных и прибывших гражданах.
38-4. Граждане, относящиеся к категориям, указанным в пункте 38-1 настоящих Правил, нуждающиеся в лекарственных средствах, обращаются в Клинический госпиталь для получения льготного рецепта установленного образца.
38-5. Лекарственные средства в рамках Социальной помощи предоставляются по перечню лекарственных средств для бесплатного обеспечения отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны при амбулаторном лечении (далее – Перечень лекарственных средств) согласно приложению к настоящим Правилам.
Клинический госпиталь в соответствии с утвержденным Перечнем лекарственных средств и списков граждан, представленных Администратором, производит выдачу льготных рецептов установленного образца по мере обращения.
Сноска. Пункт 38-5 в редакции решения маслихата города Астаны от 31.08.2012 № 64/8-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38-6. Отпуск лекарственных средств производится в аптечных учреждениях Поставщиков согласно предъявленным льготным рецептам установленного образца, выданным Клиническим госпиталем.

37. Жазылу жарты жыл бойынша және отбасына мерзімді басылымының тек бір атауына жүргізіледі.
38. Әкімші мерзімді басылымдарға жазылу қызметтері Жеткізушілерімен жазылушылардың мерзімді басылымдарын атаулы мекен-жайына дейін жеткізу талабы көзделген шарт жасасады.
6-тарау. Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету.
Ескерту. 6-тараумен толықтырылды - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
38-1. Амбулаторлық емделуде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге Әлеуметтік көмек азаматтардың мына санаттарына:
1) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-8 баптарымен мәртебесі белгіленген соғыс ардагерлеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға";
2) Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбектері үшін зейнетақы алушыларға ұсынылады.
38-2. Алынып тасталды.
Ескерту. 38-2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2012.06.26 № 48/5-V (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
38-3. Әкімші Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне арналған Орталық клиникалық госпиталіне (бұдан әрі – Клиникалық госпиталь) осы Қағиданың 38-1 тармағында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың тізімдерін, сондай-ақ жаңадан тағайындалған және келген азаматтар туралы мәліметтерді жыл сайын 3 қаңтарға дейін ұсынады.
38-4. Осы Қағиданың 38-1 тармағында көрсетілген санаттарға жататын дәрі-дәрмек құралдарына мұқтаж азаматтар Клиникалық госпитальге белгіленген үлгідегі жеңілдікті рецептті алуға хабарласады.
38-5. Әлеуметтiк көмек шеңберiнде осы Қағидаға қосымшаға сәйкес амбулаторлық емделуде Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың санаттарын тегін қамтамасыз ету үшін дәрі-дәрмек құралдарының тізбе (бұдан әрі – дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесi) бойынша дәрi-дәрмек құралдары ұсынылады.
Клиникалық госпиталь Әкiмшi ұсынған дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесi бекiтiлген мен азаматтардың тiзiмдерiне сәйкес, хабарласуына қарай белгiленген үлгiдегi жеңiлдiктi рецепттердi берудi жүзеге асырады.
Ескерту. 38-5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 2012.08.31 № 64/8-V (осы шешім алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
38-6. Клиникалық госпиталь берген белгіленген үлгідегі ұсынылған жеңілдікті рецепттерге сәйкес дәрі-дәрмек құралдары Жеткізушілердің дәріханалық мекемелерінде жіберіледі.

38-7. Поставщики ежемесячно, до 5 числа следующего месяца, представляют Администратору реестры отпущенных лекарственных средств и оригиналы выданных льготных рецептов.
Раздел 3. Социальная помощь в виде денежных выплат
Глава 1. Общие положения
39. Настоящий раздел определяет порядок оказания Социальной помощи в виде:
1) денежных выплат ветеранам войны и лицам, приравненным к ним;
2) компенсации на приобретение твердого топлива;
3) единовременных денежных выплат к праздничным и знаменательным датам;
4) денежных выплат выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны;
5) денежных выплат гражданам, удостоенным звания «Астана қаласының құрметті азаматы»;
6) денежных выплат лицам, попавшим в трудную жизненную ситуацию.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Социальная помощь в виде денежных выплат производится через отделения банков второго уровня города Астаны путем перечисления денежных средств на лицевые счета или картсчета получателей.
41. Отделения банков второго уровня города Астаны составляют акты сверки выплаченных сумм Социальной помощи в виде денежных выплат и ежеквартально представляют их Администратору.
Глава 2. Денежные выплаты ветеранам войны и лицам, приравненным к ним
42. Денежные выплаты ветеранам войны и лицам, приравненным к ним, осуществляются на оплату коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон.
Сноска. Пункт 42 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Денежные выплаты ветеранам войны и лицам, приравненным к ним, осуществляются ежемесячно в следующих размерах:
1) ветеранам войны, зарегистрированным и проживающим в благоустроенных квартирах – в зависимости от площади занимаемого жилья:
до 35 квадратных метров – 5 месячных расчетных показателей;
от 35 до 50 квадратных метров – 6 месячных расчетных показателей;
от 50 до 80 квадратных метров – 7 месячных расчетных показателей;
от 80 квадратных метров и более – 8 месячных расчетных показателей;
2) ветеранам войны, зарегистрированным и проживающим в индивидуальных жилых домах, – 5 месячных расчетных показателей;
3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к ветеранам войны, статус которых определен статьями 6, 8 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», – 2,4 месячных расчетных показателей;

38-7. Жеткізушілер ай сайын келесі айдың 5-не дейін жіберілген дәрі-дәрмек құралдарының тізілімдемелері мен берілген жеңілдікті рецепттердің түпнұсқаларын Әкімшіге ұсынады.
3-бөлім. Ақшалай төлемдер түрiндегi әлеуметтiк көмек 1-тарау. Жалпы қағидалар
39. Осы бөлiм Әлеуметтiк көмектiң мына:
1) соғыс ардагерлері мен соларға теңестірілген тұлғаларға ақшалай төлемдер;
2) көмірді сатып алуға өтемақылар;
3) мерекелiк және айтулы күндерге бiржолғы ақшалай төлемдер;
4) Астана қаласының жоғары оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшiн жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiне ақшалай төлемдер;
5) "Астана қаласының Құрметті азаматы" атағы берілген азаматтарға ақшалай төлемдер;
6) өмірдің қиын жағдайына тап болған адамдарға ақшалай төлемдер.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
40. Ақшалай төлемдер түрiндегi Әлеуметтiк көмектi жүзеге асыру ақшалай қаражатты Астана қаласының екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары мен карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.
41. Астана қаласының екiншi деңгейдегi банк бөлiмшелерi ақшалай төлемдер түрiндегi Әлеуметтiк көмектiң төленген сомалары бойынша салыстыру актiсiн құрайды және оларды тоқсан сайын Әкiмшіге ұсынады.
2-тарау. Соғыс ардагерлері мен соларға теңестірілген
тұлғаларға ақшалай төлемдер
42. Ақшалай төлемдер соғыс ардагерлері мен соларға теңестірілген тұлғаларға коммуналдық қызметтерді, тұрғын үйді ұстауға, телефонға абоненттік төлемдерді төлеуге төлемдерді жүзеге асырады.
Ескерту. 42-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
43. Соғыс ардагерлері мен соларға теңестірілген тұлғаларға ақшалай төлемдер ай сайын мына мөлшерде пайдалы алаңына байланысты:
1) тұрмысқа жайлы пәтерлерде тiркелген және тұратын соғыс ардагерлерiне:
1) 35 шаршы метрге дейiн – 5 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
35 шаршы метрден 50 шаршы метрге дейiн – 6 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
50 шаршы метрден 80 шаршы метрге дейiн – 7 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
80 шаршы метрден және одан жоғары – 8 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
2) жеке тұрғын үйлерде тұратын және тіркелген соғыс ардагерлеріне – 5 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
3) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 8-баптарында мәртебесi берiлген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне жеңiлдiктер мен кепiлдер бойынша теңестiрiлген адамдарға ай сайын – 2,4 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;

4) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, – 4,4 месячных расчетных показателей.
С 1 июля 2011 года денежная выплата лицам, указанным в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, также осуществляется и на приобретение официальных периодических печатных изданий города Астаны в размере 0,3 месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 43 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Администратор формирует списки граждан, относящихся к категориям, указанным в пункте 43 настоящих Правил, на основании базы данных ГЦВП.
45. В случае регистрации по одному месту жительства нескольких лиц, имеющих право на денежную выплату ветеранам войны и лицам, приравненным к ним, за исключением лиц, указанных в подпункте 3) пункта 43 настоящих Правил, она осуществляется только одному из них.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Компенсация на приобретение твердого топлива
46. Компенсация на приобретение твердого топлива производится пенсионерам и инвалидам города, проживающим в частных жилых домах с местным (печным) отоплением, являющихся для них единственным жильем.
47. Компенсация производится в размере 8 месячных расчетных показателей на отопительный сезон.
48. В случае проживания в одном частном жилом доме нескольких лиц, имеющих право на получение компенсации на приобретение твердого топлива, она выплачивается только одному из них.
49. Для оформления компенсации на приобретение твердого топлива гражданин предъявляет Администратору заявление и копии следующих документов (с оригиналами для сверки):
1) удостоверение личности;
2) пенсионное удостоверение или справка об инвалидности;
3) книга регистрации граждан либо адресная справка;
4) справка об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество, выданная территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 49 с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 28.03.2013 № 118/14-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. Компенсация на приобретение топлива перечисляется на лицевой счет гражданина в течение десяти дней с момента подачи заявления.

4) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерiне ай сайын – 4,4 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде жүргiзiледi.
Ақшалай төлемдер 2011 жылдың 1 шілдесінен бастап осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, сондай-ақ 0,3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде Астана қаласының ресми мерзімді баспасөз басылымдарын сатып алу жүзеге асырылады.
Ескерту. 43-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
44. Әкімші ЗТМО деректер қорының негізінде осы Қағиданың 43-тармағында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың тізімін қалыптастырады.
45. Соғыс ардагерлеріне, соларға теңестірілген тұлғаларға ақшалай төлемге құқығы бар бірнеше адам бір тұрғылықты мекенжай бойынша тіркелген жағдайда, төлем осы Қағиданың 43-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген тұлғалардан басқа тек қана біреуіне жүргізіледі.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3-тарау. Көмірді сатып алуға өтемақы
46. Жергілікті жылытатын жекеменшік құрылыстарында тұратын қаланың зейнеткерлері мен мүгедектеріне өтемақы көмірді сатып алуға жүргізіледі.
47. Өтемақы жылыту маусымына 8 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.
48. Көмірді сатып алуға өтемақы алуға құқығы бар бір жекеменшік тұрғын үйде бірнеше адам тұрған жағдайда, өтемақы тек қана бiреуiне берiледi.
49. Көмірді сатып алуға өтемақыны ресімдеу үшін азамат Әкімшіге өтініш пен мына құжаттардың көшірмелерін (салыстыру үшін түпнұсқалармен):
1) жеке куәлігі;
2) зейнеткерлік куәлігі немесе мүгедектігі жөніндегі анықтама;
3) азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтамасы;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органымен берілген жылжымайтын мүлікке тіркелген құқығының болмауы (болуы) жөніндегі анықтаманы ұсынады.
Ескерту. 49-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 28.03.2013 № 118/14-V шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
50. Көмір сатып алуға өтемақы азаматтың жеке шотына өтініш берген кезден бастап он күн ішінде аударылады.

Глава 4. Единовременные денежные выплаты к праздничным
и знаменательным датам
51. Единовременные денежные выплаты к праздничным и знаменательным датам в размере 3000 (три тысячи) тенге предоставляются следующим категориям граждан:
15 февраля (День вывода ограниченного контингента советских войск из Афганистана) – участникам и инвалидам войны в Афганистане;
8 марта (Международный женский день) – многодетным семьям, многодетным матерям, членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов;
22 марта (Наурыз мейрамы) – малообеспеченным семьям (из числа получателей адресной социальной помощи), членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов;
26 апреля (День памяти жертв аварии на Чернобыльской атомной электростанции) – лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции;
1 мая (праздник единства народа Казахстана) – нуждающимся пенсионерам (из числа одиноко проживающих), членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов;
31 мая (День памяти жертв политических репрессий) – жертвам политических репрессий;
1 июня (День защиты детей) – детям-сиротам;
6 июля (День Столицы) – малообеспеченным семьям (из числа получателей ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет), членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов, заслуженным ветеранам войны и труда, ветеранам труда;
30 августа (День Конституции Республики Казахстан) – нуждающимся пенсионерам (из числа получателей минимального размера пенсии), членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов;
1 октября (День пожилых) – нуждающимся пенсионерам, достигшим семидесяти и более лет;
10 октября (День инвалидов) – инвалидам и детям-инвалидам до восемнадцати лет;
16 декабря (День Независимости) – нуждающимся пенсионерам (из числа получателей государственного социального пособия по возрасту), членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов.
Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. К 9 мая (День Победы) единовременные денежные выплаты предоставляются членам постоянно действующих комиссий Совета ветеранов и получателям специального государственного пособия по категориям:
ветераны войны, узники фашизма, не вступившие в повторный брак вдовы погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих в Великой Отечественной войне – по 10000 (десять тысяч) тенге;

4-тарау. Мерекелiк және айтулы күндерге әлеуметтiк көмек
51. Мерекелiк және айтулы күндерге 3000 (үш мың) теңге мөлшерінде біржолғы Ақшалай төлем азаматтардың мына санаттарына берiледi:
15 ақпанда (Ауғанстаннан кеңестiң шектеулi әскери контингентiн әкету күнi) – Ауғанстан соғысына қатысушылары мен мүгедектерiне;
8 наурызда (Халықаралық әйелдер күнi) – көп балалы отбасыларға, көп балалы аналарға, Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссияларының мүшелеріне;
22 наурызда (Наурыз мейрамы) – аз қамтылған отбасыларға, Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссияларының мүшелеріне;
26 сәуiрде (Чернобыль атом электрстанциясы апатының құрбандарын еске алу күнi) – Чернобыль атом электростанциясы апатының зардаптарын жоюға қатысушы тұлғаларға;
1 мамырда (Қазақстан халықтарының бiрлiгi мерекесi) – мұқтаж зейнеткерлерге (жалғызбасты тұратындар санынан), Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссияларының мүшелеріне;
31 мамырда (Саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу күнi) – саяси қуғын-сүргiн құрбандарына;
1 маусымда (Балаларды қорғау күні) – тұлдыр жетімдерге;
6 шiлде (Елорда күнi) – табысы аз отбасыларға (ай сайын он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақы алушылар санынан), Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссия мүшелеріне, еңбегi сiңген соғыс және еңбек ардагерлеріне, еңбек ардагерлеріне;
30 тамыз (Қазақстан Республикасының Конституциясы күнi) – мұқтаж зейнеткерлерге (ең төмен мөлшердегі зейнетақы алушылар санынан), Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссияларының мүшелеріне;
1 қазанда (Қарттар күнi) – жетпіске келген одан асқан мұқтаж зейнеткерлерге;
10 қазанда (Мүгедектер күнi) – мүгедектерге және он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға;
16 желтоқсанда (Тәуелсiздiк күнi) – мұқтаж зейнеткерлерге (жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар санынан) берiледi, Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссияларының мүшелеріне.
Ескерту. 51-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
52. 9 мамырда (Жеңіс күні) бiржолғы ақшалай төлемдер Ардагерлер кеңесінің тұрақты жұмыс істейтін комиссия мүшелеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға мына санаттарға:
Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектерi, немiс тұтқындары, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi – 10000 (он мың) теңгеден;

лица, приравненные по льготам и гарантиям к ветеранам войны, статус которых определен статьями 68 Закона Республики Казахстан «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – по 4000 (четыре тысячи) тенге.
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Администратор формирует списки граждан, относящихся к категориям, указанным в пунктах 51, 52 настоящих Правил, на основании базы данных ГЦВП, сведений Совета ветеранов и отделений социальной помощи на дому одиноким престарелым и инвалидам при аппаратах акимов районов города.
Глава 5. Денежные выплаты выпускникам общеобразовательных школ
для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны
§ 1. Общие положения
54. Денежные выплаты выпускникам общеобразовательных школ для оплаты очной формы обучения в высших учебных заведениях города Астаны (далее – Денежная выплата на обучение) предоставляются выпускникам общеобразовательных школ города из числа:
детей-сирот;
выпускников детских домов;
инвалидов с детства;
детей, оставшихся без попечения родителей;
детей из многодетных семей.
55. Денежные выплаты производятся в размере фактической стоимости обучения в соответствующем высшем учебном заведении города и в пределах средств, предусмотренных на данные цели в бюджете города на соответствующий финансовый год.
56. Перечень специальностей, обучаемых за счет Денежных выплат на обучение, определяется комиссией по присуждению грантов в зависимости от структуры спроса на рынке труда города.
§ 2. Перечень документов, необходимых для получения
Денежных выплат на обучение
57. Претенденты на получение Денежных выплат на обучение представляют Администратору заявление и копии следующих документов (с оригиналами для сверки):
1) удостоверение личности;
2) книга регистрации граждан либо адресная справка;
3) свидетельство о смерти родителей (для детей-сирот);
4) справка об инвалидности (для инвалидов с детства);

мәртебесi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-баптарында белгiленген жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша қатысушылар мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар – 4000 (төрт мың) теңгеден берiледi.
Ескерту. 52-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
53. Әкімші ЗТМО деректер базасының, Ардагерлер кеңесiнің және қала аудандары әкімдерінің аппараттары жанындағы жалғыз басты қарттар мен мүгедектерге үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелері мәліметтерінің негізінде осы Қағиданың 51, 52-тармақтарында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың тiзiмдерiн қалыптастырады.
5-тарау. Астана қаласының жоғары оқу орындарында оқу
ақысын төлеу үшiн жалпы бiлiм беретiн мектептер
түлектерiне ақшалай төлемдер § 1. Жалпы қағидалар
54. Астана қаласының жоғары оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшiн жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiне ақшалай төлемдер (бұдан әрi – оқуға Ақшалай төлем) қаланың жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерi санынан:
тұлдыр жетiмдер;
балалар үйлерiнiң түлектерi;
бала жасынан мүгедектер;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
көпбалалы отбасы балаларға беріледі.
55. Ақшалай төлемдер қаланың тиiстi жоғары оқу орнында оқудың нақты құны мөлшерiнде және тиiстi қаржы жылына қала бюджетiнде осы мақсаттарға қарастырылған қаражат шегiнде жүргізіледі.
56. Оқуға Ақшалай төлемдер есебiнен оқытылатын мамандықтар тiзбесi қаланың еңбек нарығындағы сұраныс құрылымына қарай жыл сайын грант беру бойынша комиссиямен анықталады.
§ 2. Оқуға Ақшалай төлемдер алу үшiн қажеттi
құжаттардың тiзбесi
57. Оқуға Ақшалай төлем алуға үмiткерлер Әкiмшіге өтініш пен мына құжаттардың көшірмелерін (түпнұсқада және көшiрмеде) ұсынады:
1) жеке куәлiгi;
2) азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтамасы;
3) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлiгi (тұлдыр жетiмдерге);
4) мүгедектiгi жөнінде анықтама (бала жасынан мүгедектерге);

5) документ, подтверждающий статус многодетной семьи (для детей из многодетных семей);
6) свидетельство о рождении (для детей-сирот);
7) государственный сертификат, выданный по результатам единого национального тестирования или комплексного тестирования (далее – тестирование), проводимого по технологиям, разработанным Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 57 с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 28.03.2013 № 118/14-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Прием Администратором документов от претендентов на получение Денежных выплат на обучение заканчивается за 2 дня до заседания комиссии по присуждению грантов.
§ 3. Порядок назначения Денежных выплат на обучение
59. Государственное учреждение «Управление образования города Астаны» ежегодно к первому мая представляет Администратору списки выпускников общеобразовательных школ города текущего года из числа лиц, указанных в пункте 54 настоящих Правил.
60. Администратор в соответствии с представленными списками выпускников общеобразовательных школ производит прием документов от претендентов на получение Денежных выплат на обучение, рассматривает их на предмет соответствия предъявляемым требованиям и формирует макет дел для дальнейшего представления комиссии по присуждению грантов.
61. Отбор претендентов на получение Денежных выплат на обучение производится по максимальному количеству набранных при тестировании баллов из категорий, указанных в пункте 54 настоящих Правил.
62. Отбор производится в пределах каждой из указанных категорий в последовательности, приведенной в пункте 54 настоящих Правил, причем полное обеспечение одной из категорий Денежными выплатами на обучение в пределах выделенных на данные цели в текущем году бюджетных средств исключает отбор из следующей.
63. При производстве отбора в пределах каждой из категорий комиссия по присуждению грантов вправе в первоочередном порядке обеспечивать Денежными выплатами на обучение выпускников из неполных семей, набравших при тестировании необходимое минимальное количество баллов.
64. Денежные выплаты на обучение не назначаются выпускникам общеобразовательных школ, не набравшим при тестировании необходимого минимального количества баллов.
65. Комиссия по присуждению грантов ежегодно в срок до 25 августа рассматривает документы претендентов на получение Денежных выплат на обучение и выносит решение.

5) көп балалы отбасы мәртебесiн растайтын құжат (көп балалы отбасының балалары үшiн);
6) туу туралы куәлiк (тұлдыр жетiмдерге);
7) ұлттық бiрыңғай тестiлеудiң немесе Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Бiлiм беру мен тестiлеудiң мемлекеттiк стандарттарының ұлттық орталығы әзiрлеген технология бойынша өткiзiлетiн кешендi тестiлеудiң (бұдан әрi – тестiлеу) нәтижесi бойынша берiлген мемлекеттiк сертификаты.
Ескерту. 57-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 28.03.2013 № 118/14-V шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
58. Әкiмші оқуға Ақшалай төлемдер алуға үмiткерлерден құжаттар қабылдауды грант беру бойынша Комиссия отырысына дейiн 2 күн бұрын аяқтайды.
§ 3. Оқуға Ақшалай төлемдердi тағайындау тәртiбi
59. "Астана қаласының Бiлiм басқармасы" мемлекеттiк мекемесi жыл сайын бiрiншi мамырға осы Қағиданың 54-тармағында көрсетiлген тұлғалар санынан ағымдағы жылдың жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiнiң тiзiмдерiн Әкімшіге ұсынады.
60. Әкiмші жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiнiң ұсынылған тiзiмдерiне сәйкес үмiткерлерден оқуға Ақшалай төлемдер алуға құжаттар қабылдауды жүргiзедi, қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарастырып, одан әрi грант беру бойынша комиссияға ұсыну үшiн iстер макетін қалыптастырады.
61. Оқуға Ақшалай төлемдер алуға үмiткерлердi iрiктеу тестiлеу кезiнде ең жоғары алған ұпай саны бойынша осы Қағиданың 54-тармағында көрсетілген санаттар iшiнен жүргiзiледi.
62. Iрiктеу осы Қағиданың 54-тармағында біртіндеп келтірілген көрсетілген санаттардан әрқайсысына көрсетiлген шегiнде бiртiндеп келтiрiлген жағдайда жүргiзiледi, әрi ағымдағы жылы осы мақсаттарға бөлiнген бюджеттiк қаражат шегiнде оқуға ақшалай төлемдер санатының бiреуiн толық қамтамасыз ету келесiнiң iрiктеуiн алып тастайды.
63. Iрiктеу жүргiзiлген кезде әр санаттар шегiнде гранттар беру бойынша Комиссия бiрiншi кезектi тәртiпте тестiлеу кезiнде қажеттi ең төменгi ұпайдан кем алған толық емес отбасы түлектерiн оқуға Ақшалай төлемдермен қамтамасыз етуге құқығы бар.
64. Тестiлеу кезiнде қажеттi ең төменгi баллдан кем алған жалпы бiлiм беретiн мектептер түлектерiне оқуға Ақшалай төлем тағайындалмайды.
65. Гранттар беру бойынша комиссия жыл сайын 25 тамызға дейiнгі мерзімде оқуға Ақшалай төлемдер алуға үмiткерлердiң құжаттарын қарастырады және шешiм шығарады.

66. Администратор на основании решения комиссии по присуждению грантов заключает с высшими учебными заведениями города и получателями Денежных выплат на обучение договор на оказание образовательных услуг (далее – Договор).
67. После подписания Договора Администратор в течение десяти банковских дней производит оплату за первый год обучения путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя Денежных выплат на обучение.
68. Получатель Денежной выплаты на обучение в течение трех банковских дней с момента поступления денежных средств производит оплату за обучение и предъявляет квитанцию об оплате Администратору.
Деньги с лицевого счета получателя Денежных выплат на обучение снимаются с согласия Администратора.
69. Денежные выплаты на обучение за последующие годы обучения производятся ежегодно к началу учебного года.
§ 4. Порядок прохождения обучения
70. С момента зачисления получателя Денежной выплаты на обучение Администратор совместно с высшим учебным заведением осуществляет контроль за прохождением его обучения.
71. Администрация высшего учебного заведения должна своевременно уведомлять Администратора о низкой успеваемости, периодическом непосещении занятий без уважительных причин, других случаях существенного нарушения учебной дисциплины согласно Уставу заведения, что является основанием для отчисления и/или прекращения Денежных выплат на обучение.
72. В случае отчисления получателя Денежной выплаты на обучение, высшее учебное заведение в течение пяти дней уведомляет Администратора с представлением копии приказа.
73. При отчислении из высшего учебного заведения получателя Денежной выплаты на обучение комиссия по присуждению грантов по представлению администрации высшего учебного заведения может отчисленного студента заменить студентом того же высшего учебного заведения по профильной специальности из числа лиц, указанных в пункте 54 настоящих Правил.
В случае отсутствия кандидатуры для замены в пределах профильной специальности администрация высшего учебного заведения может рекомендовать студента по другой специальности.
Администратор вправе запросить кандидатуру для замены из других высших учебных заведений города.
74. В случае отсутствия представления о замене отчисленного студента высшее учебное заведение производит возврат оплаченных средств в бюджет города Астаны с учетом вычета расходов за обучение.
75. В случае отчисления из высшего учебного заведения взыскание выплаченной суммы на обучение с получателя Денежной выплаты на обучение не производится.
76. Получатель Денежной выплаты на обучение, вышедший в академический отпуск по состоянию здоровья, может в дальнейшем получать Денежную выплату на обучение после восстановления.

66. Әкiмші Гранттар беру бойынша комиссия шешiмiнiң негiзiнде қаланың жоғарғы оқу орындарымен және оқуға Ақшалай төлемдер алушыларымен бiлiм беру қызметтерiн көрсетуге шарттар (бұдан әрi – Шарт) жасасады.
67. Әкiмші он банктік күн ішінде Шартқа қол қойғаннан кейiн оқуға Ақшалай төлем алушының дербес есеп шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен алғашқы оқу жылына төлемақы жүргiзедi.
68. Оқуға Ақшалай төлем алушы ақшалай қаражат түскеннен кейiн 3 банктiк күн iшiнде оқу ақысын төлейдi және Әкiмшіге төлем туралы түбiртектi ұсынады.
Әкiмшінің келiсiмiмен оқуға Ақшалай төлем алушының есеп шотынан ақша алынады.
69. Келесi оқу жылдарға оқуға Ақшалай төлем жыл сайын оқу жылының басында жүргiзiледi.
§ 4. Оқу өту тәртiбi
70. Әкiмші жоғарғы оқу орнымен бiрiгiп, оқуға Ақшалай төлем алушының оқуға кiрген кезiнен бастап оның оқуын бақылауды жүзеге асырады.
71. Жоғарғы оқу орнының әкiмшiлiгi үлгерiмi төмен болғаны, себепсiз үнемi оқуға қатыспағаны немесе оқуға Ақшалай төлем есептеу және/немесе тоқтату үшiн негiз болып табылатын оқу орнының Жарғысына сәйкес басқа да оқу тәртiбiн бұзғаны жөнінде Әкiмшіні уақытылы хабардар етуге мiндеттi.
72. Егер оқуға Ақшалай төлем алушы оқудан шығарылса жоғарғы оқу орны бес күн iшiнде оқудан шығарылғандығы туралы бұйрықтың көшiрмесiн ұсынып Әкiмшіні хабардар етедi.
73. Гранттарды беру бойынша комиссия жоғарғы оқу орны әкiмшiлiгiнiң ұсынысы бойынша оқудан шығарылған оқуға Ақшалай төлем алушының орнына осы Қағиданың 54-тармағында көрсетiлген тұлғалар iшiнен бейiндi мамандық бойынша осындай жоғарғы оқу орнының басқа студентiмен ауыстыруына болады.
Бейiндi мамандық шегiнде ауыстыру үшiн үмiткер болмаған жағдайда, жоғарғы оқу орнының әкiмшiлiгi басқа мамандық бойынша студенттi ұсынуына болады.
Әкiмші қаланың басқа жоғары оқу орындарынан ауыстыру үшiн үмiткердi сұрастыруға құқылы.
74. Оқудан шығарылған студенттiң орнын ауыстыру туралы ұсыныс болмаған жағдайда, жоғарғы оқу орны оқу шығындарын шегеру есебiмен Астана қаласы бюджетiнiң кiрiсiне төленген қаражатты қайтаруды жүргiзедi.
75. Оқуға Ақшалай төлем алушы жоғарғы оқу орнынан шығарылған жағдайда оқуға төленген сомалары өндiрiлмейдi.
76. Денсаулығына байланысты академиялық демалысқа шыққан Ақшалай төлем алушы оқуға қайтадан оралғаннан кейiн одан әрi оқуға Ақшалай төлем алуына болады.

77. После окончания высшего учебного заведения и получения диплома соответствующего образца получатель Денежной выплаты на обучение в десятидневный срок уведомляет об этом Администратора.
Глава 6. Денежные выплаты гражданам,
удостоенным звания «Астана қаласының құрметті азаматы»
Сноска. Наименование главы 6 раздела 3 в редакции решения маслихата города Астаны от 11.03.2011 № 439/59-IV(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
78. Денежные выплаты гражданам, удостоенным звания «Астана қаласының құрметті азаматы» осуществляются ежемесячно в размере 4 месячных расчетных показателей на основании списков, представленных Администратору маслихатом города Астаны.
Сноска. Пункт 78 в редакции решения маслихата города Астаны от 11.03.2011  № 439/59-IV(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
79. Исключен - решением маслихата города Астаны от 11.03.2011  № 439/59-IV(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Денежные выплаты лицам, попавшим в трудную жизненную ситуацию
80. Денежные выплаты осуществляются лицам, попавшим в трудную жизненную ситуацию, обусловленную такими причинами, не зависящими от их воли, как стихийное бедствие (пожар, наводнение и др.) и иные чрезвычайные ситуации природного и техногенного характера.
81. Указанные денежные выплаты осуществляются в следующих размерах:
65 месячных расчетных показателей на семью при утрате, порче, нанесении значительного ущерба имуществу;
15 месячных расчетных показателей на погибшего – в случае наличия летальных исходов членов семьи.
82. Для получения указанных денежных выплат лицо (либо представитель семьи), попавшее в трудную жизненную ситуацию, обращается к Администратору с заявлением и копиями следующих документов (с оригиналами для сверки):
1) удостоверение личности (иной документ, удостоверяющий личность);
2) книга регистрации граждан либо адресная справка;
3) документы, подтверждающие факт чрезвычайной ситуации, принадлежность утраченного, испорченного имущества, а в случае летальных исходов – документы, подтверждающие факт смерти члена семьи и родственные отношения с ним.
Сноска. Пункт 82 с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 28.03.2013 № 118/14-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
83. Администратором рассматриваются обращения за получением указанных денежных выплат, поступившие не позднее трех месяцев со дня возникновения стихийного бедствия или чрезвычайной ситуации.

77. Жоғарғы оқу орнын бiтiрген соң және тиiстi үлгiдегi дипломды алғаннан кейiн ол туралы оқуға Ақшалай төлем алушы он күн мерзiм iшiнде Әкiмшіні хабардар етедi.
6-тарау. "Астана қаласының Құрметті азаматы" атағы берілген
азаматтарға ақшалай төлемдер
Ескерту. 6-тараудың атауы жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
78. "Астана қаласының Құрметті азаматы" атағы берілген азаматтарға ақшалай төлемдер Астана қаласы мәслихатымен Әкімшіге ұсынылған тізімдердің негізінде ай сайын төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 78-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
79. Алынып тасталды - Астана қаласы мәслихатының 2011.03.11 N 439/59-IV (алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-тарау. Өмірдің қиын жағдайына тап болған адамдарға
ақшалай төлемдер
80. Ақшалай төлемдер олардың еркіне байланысты емес себептерден дүлей зілзала сияқты (өрт, су тасқыны және т.б) және басқа да табиғи және техногендік сипаттағы төтенше өмірдің қиын жағдайына тап болған адамдарға жүргізіледі.
81. Көрсетілген ақшалай төлемдер мына мөлшерде:
мүлікке елеулі зиян келтірілгенде, бүлінсе, жойылса отбасына – 65 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
отбасы мүшелері қайтыс болғанда – қаза болған адамға 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырылады.
82. Өмірдің қиын жағдайына тап болған адам (немесе отбасы өкілі) ақшалай төлем алу үшін Әкiмшіге өтініш және мына құжаттардың көшірмелерін (түпнұсқамен салыстыру үшін):
1) жеке куәлiгi (жеке басын растайтын басқа құжат);
2) азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтамасы;
3) төтенше жағдай фактісін растайтын құжаттар, жойылған, бүлінген мүліктің, ал қаза болған жағдайда отбасы мүшелерінің қайтыс болу фактісін және оларға қатысты туыстығын растайтын құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 82-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 28.03.2013 № 118/14-V шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
83. Көрсетілген ақшалай төлемдерді алуға келіп түскен өтініштер Әкімшімен үш айдан кешікпей дүлей зілзала немесе төтенше жағдай пайда болған күннен бастап қаралады.

84. Денежные выплаты лицам, попавшим в трудную жизненную ситуацию, перечисляются на лицевые счета в банках второго уровня в течение десяти дней с момента подачи заявления.
Раздел 4. Социальная помощь в виде освобождения от оплаты
проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта
85. Социальная помощь в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветеранам войны и лицам, приравненным к ним;
2) пенсионерам по возрасту и выслуге лет, а также получателям государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшим пенсионного возраста;
3) инвалидам и детям-инвалидам до восемнадцати лет;
4) многодетным семьям;
5) многодетным матерям.
86. Государственное учреждение «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны» (далее – Управление):
1) определяет перевозчиков, обслуживающих маршруты городского пассажирского транспорта (далее – перевозчики) в соответствии с законодательством о транспорте;
2) организует перевозки по маршрутам городского пассажирского транспорта на территории города Астаны;
3) обеспечивает изготовление бланков льготных проездных билетов установленного образца для дальнейшей передачи Администратору;
4) осуществляет контроль за качеством обслуживания маршрутов городского пассажирского транспорта;
5) ежемесячно обеспечивает учет выполненных работ путем изготовления актов выполненных работ по перевозке граждан, указанных в пункте 85 настоящих Правил, осуществленных перевозчиками, и до 10 числа следующего месяца предоставляет их Администратору;
6) обеспечивает распределение бюджетных средств, выделенных на данные цели, между перевозчиками.
87. Администратор:
1) производит выдачу льготных проездных билетов установленного образца гражданам, указанным в пункте 85 настоящих Правил, согласно базе данных ГЦВП, лично при предъявлении удостоверения личности и удостоверения, подтверждающего право пользования бесплатным проездом;
2) обеспечивает компенсацию расходов перевозчиков на проезд указанных категорий граждан на основании актов выполненных работ, предоставленных Управлением.
88. Основанием для освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта являются льготный проездной билет установленного образца и оригинал документа, подтверждающего принадлежность к льготным категориям граждан.

84. Өмірдің қиын жағдайына тап болған адамдарға ақшалай төлемдер екiншi деңгейлi банктерде жеке шоттарына өтініш берген кезден бастап он күн ішінде аударылады.
4-бөлiм. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде
жол ақысын төлеуден босату түрiнде әлеуметтiк көмек
85. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол ақысын төлеуден босату түрiнде Әлеуметтiк көмек азаматтардың келесi санаттарына:
1) соғыс ардагерлеріне және соларға теңестiрiлген адамдарға;
2) жасы бойынша және еңбек сiңiрген жылдары бойынша зейнеткерлерге, сонымен қатар зейнеткерлік жасқа жеткен жасына байланысты және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға;
3) мүгедектер мен он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға;
4) көп балалы отбасыларға;
5) көп балалы аналарға берiледi.
86. "Астана қаласының Жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – Басқарма):
1) көлік туралы заңнамаларға сәйкес қалалық жолаушылар көлігінде қызмет көрсететін тасымалдаушыларды (бұдан әрі – тасымалдаушы) анықтайды;
2) Астана қаласының аумағында қалалық жолаушылар көлігінің бағыттары бойынша тасымалдауды ұйымдастырады;
3) Әкімшіге одан әрі беру үшін белгіленген үлгідегі жеңілдікті жол жүру билеттерінің бланкісін дайындауды қамтамасыз етеді;
4) қалалық жолаушылар көлігінің бағыттарын қызмет көрсету сапасына бақылауды жүзеге асырады;
5) ай сайын осы Қағиданың 85-тармағында көрсетілген тасымалдаушылармен жүзеге асырылған азаматтарды тасымалдау бойынша атқарылған жұмыстардың актісін дайындау жолымен атқарылған жұмыстарды есепке алуды қамтамасыз етеді және келесі айдың 10-на дейін оларды Әкімшіге ұсынады;
6) осы мақсаттарға бөлінген бюджеттік қаражатты бөлуді тасымалдаушылар арасында қамтамасыз етеді.
87. Әкiмші:
1) ЗТМО деректер базасына сәйкес Қағиданың 85-тармағында көрсетiлген азаматтарға жеке куәлiктi және тегiн жол жүру билетiн пайдалану құқығы расталған куәлiк көрсеткен кезде "Астана қаласының Жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – Басқарма) дайындаған белгiленген үлгiдегi жеңiлдiктi жол жүру билеттерiн берудi жүргiзедi;
2) Басқарма ұсынған атқарылған жұмыстардың актiлерi негiзiнде тасымалдаушылар арасында бюджеттiк қаражатты бөлудi және көрсетiлген азаматтардың санаттарына жол жүруге тасымалдаушылардың шығын өтемақысын қамтамасыз етедi.
88. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол ақысын төлеуден босату үшiн азаматтардың жеңiлдiктi санаттарына жататынын растайтын және куәлiгiнiң түпнұсқасы мен белгiленген үлгiдегi жеңiлдiктi жол жүру билеттерi негiздеме болып табылады.

89. Администратор производит повторную выдачу льготных проездных билетов один раз в год (год исчисляется периодом в двенадцать месяцев с момента предыдущего первичного получения или замены льготного проездного билета) по обращениям граждан в случаях порчи, утери или кражи льготного проездного билета с документальным подтверждением данных фактов (предоставление испорченного билета, справки со «стола находок», соответствующего объявления в периодических изданиях города о признании недействительным украденного (утерянного) льготного проездного билета, подтверждение обращения в органы внутренних дел по факту кражи).
Приложение
к Правилам оказания
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан города Астаны от
13 декабря 2010 года № 410/54-IV
Перечень
лекарственных средств для бесплатного обеспечения отдельных
категорий нуждающихся граждан города Астаны при амбулаторном
лечении
Сноска. Правила дополнены перечнем в соответствии с решением маслихата города Астаны от 31.08.2012 № 64/8-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 21.11.2012 № 83/10-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование лекарственных препаратов (МНН)
Форма выпуска, дозировка
1
2
3
1.
Адеметионин
таблетки 400 мг
2.
Азапентацен полисульфонат натрия
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице
3.
Азитромицин
капсулы 500 мг
4.
Активированный уголь
таблетки
5.
Альфа-токоферола ацетат, фитоменадион
холекальциферол, цинка оксид, цианокобаламин,
аскорбиновая кислота, пантотеновая кислота,
ретинола ацетат, тиамина мононитрат, пиридоксина
гидрохлорид, рибофлавин, фолиевая кислота, фосфор,
хрома хлорид, бетакаротен, биотин, ванадия
метаванадат, железа фумарат, йод (калия йодид),
калий, калия хлорид, кальций, кремния оксид,
магния оксид, марганца сульфат, меди оксид, натрия
молибдат, натрия селенат, никеля сульфат,
никотинамид, олово
таблетки
6.
Гель алюминия гидроксида, магния гидроксида
суспензия для приема во
внутрь 170 мл
7.
Амбазон
таблетки для рассасывания
8.
Амброксол
таблетки 30 мг
9.
Аминофиллин

89. Әкiмші азаматтардың өтiнiштерi бойынша (алғашқы алдыңғы алған немесе жеңiлдiктi жол жүру билеттерiн ауыстырған кезден бастап жыл екi ай кезеңi болып есептеледi) жеңiлдiктi жол жүру билеттерiн қайтадан берудi бүлдiргендiгi, жоғалғандығы және ұрланғандығы туралы құжатпен расталғанда ("iздеу салу үстелiнiң" анықтамасы, мерзiмдiк басылымдағы ұрланған (жоғалған) жеңiлдiктi жол жүру билетiнiң жарамсыз деп танылғаны туралы хабарландыру, ұрлау айғағы бойынша iшкi iстер органдарына өтiнiштi растау) жылына бiр рет жүргiзедi.
Астана қаласындағы мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек көрсету
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 410/54-IV қағидасына
қосымша
Амбулаторлық емделу кезінде Астана қаласындағы мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарын тегін қамтамасыз ету үшін
дәрі-дәрмек құралдарының тізбесі
Ескерту. Қағида қосымшамен толықтырылды - Астана қаласы мәслихатының 2012.08.31 № 64/8-V (осы шешім алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2012.11.21 № 83/10-V (осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Р/с №
Дәрілік препараттардың атауы (ХПА)
Шығарылу нысаны, мөлшері
1
2
3
1.
Адеметионин
таблеткалар 400 мг
2.
Азапентацен натрий полисульфонаты
флакон-тамызғыдағы ерітінді (көзге тамызатын тамшы)
3.
Азитромицин
капсулалар 500 мг
4.
Белсендендірілген көмір
таблеткалар
5.
Альфа-токоферол ацетаты, фитоменадион холекальциферол, мырыш оксиді, цианокобаламин, аскорбин қышқылы, пантотен қышқылы, ретинол ацетаты, тиамин мононитраты, пиридоксин гидрохлориді, рибофлавин, фолий қышқылы, фосфор, хром хлориді, бетакаротен, биотин, ванадий метаванадаты, темір фумараты, йод (калий йодиді), калий, калий хлориді, кальций, кремний оксиді, магний оксиді, марганец сульфаты, мыс оксиді, натрий молибдаты, натрий селенаты, никель сульфаты, никотинамид, қалайы
таблеткалар
6.
Алюминий гидроксидінің гелі, магний гидроксиді
ішке қабылдауға арналған суспензия 170 мл
7.
Амбазон
соруға арналған таблеткалар
8.
Амброксол
таблеткалар 30 мг
9.
Аминофиллин

таблетки 6,25 мг, 12,5 мг
75.
Аденозин, Dl-карнитина гидрохлорид (в т.ч.
карнитина основания), антитоксической фракции
печени (в т.ч. цианкобаламина), карнитина оротат
(в т.ч. кислоты оротовой и карнитина),
пиридоксина гидрохлорид, цианкобаламин
капсулы
76.
Кетоканозол
крем 2 % 15 г
77.
Кетопрофен
капсулы 50 мг, крем 5 % 30 г
78.
Кларитромицин
таблетки 500 мг
79.
Ксероформ, красавки экстракт густой, цинка сульфат
глицерин
суппозитории ректальные
80.
Ксилометазолин
капли в нос во флаконе 0,1 %
10 мл
81.
Лактулоза
сироп для приема во внутрь во
флаконе 120 г
82.
Левомицитин, метилурацил
мазь 40,0
83.
Левофлоксацин
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице 5 мг/мл 5
мл
84.
Лейкопластырь
в катушках 2 см*500 см
85.
Лидокаин
раствор для инъекций 2 % 2,0
86.
Лизаты бактерий: Streptococcus pneumoniae type
I,II,III,V,VIII,XII,
Haemophilus influenzae type B
Klebsiella pneumoniae
Staphylococcus aureus
Acinetobacter calcoaceticus baumannii variety
Moraxella catarrhalis
Neisseria subflava flava variety
Neisseria subflava perflava variety
Streptococcus pyogenes group А
Streptococcus dysgalactiae group C
Enterococcus faecium
Enterococcus faecalis
Streptococcus group G
спрей назальный 20 мл
87.
Лоперамид
таблетки лингвальные 2 мг
88.
Лоратадин
таблетки 10 мг
89.
Лорноксикам
лиофилизат для внутривенного
и внутримышечного введения во

таблеткалар 6,25 мг, 12,5 мг
75.
Аденозин, Dl-карнитин гидрохлориді (соның ішінде, карнитин негізі), бауыр антитоксикалық фракциясы (соның ішінде, цианкобаламин), карнитин оротаты (соның ішінде, орото қышқылы және карнитин), пиридоксин гидрохлориді, цианкобаламин
капсулалар
76.
Кетоканозол
крем 2 % 15 г
77.
Кетопрофен
капсулалар 50 мг, крем 5 % 30 г
78.
Кларитромицин
таблеткалар 500 мг
79.
Ксероформ, итжидектің қою экстрактісі, мырыш сульфаты, глицерин
ректальді суппозиторилер
80.
Ксилометазолин
мұрынға арналған флакондағы тамшы 0,1 % 10 мл
81.
Лактулоза
ішке қабылдауға арналған сироп 120 г
82.
Левомицитин, метилурацил
жақпамай 40,0
83.
Левофлоксацин
флакон-тамызғыдағы ерітінді (көзге тамызатын тамшы) 5 мг/мл 5 мл
84.
Лейкопластырь
катушкада 2 см*500 см
85.
Лидокаин
инъекцияға арналған ерітінді 2 % 2,0
86.
Бактерий лизаттары: Streptococcus pneumoniae type I,II,III,V,VIII,XII,
Haemophilus influenzae type B
Klebsiella pneumoniae
Staphylococcus aureus
Acinetobacter calcoaceticus baumannii variety
Moraxella catarrhalis
Neisseria subflava flava variety
Neisseria subflava perflava variety
Streptococcus pyogenes group А
Streptococcus dysgalactiae group C
Enterococcus faecium
Enterococcus faecalis
Streptococcus group G
назальді спрей 20 мл
87.
Лоперамид
лингвальді таблеткалар 2 мг
88.
Лоратадин
таблеткалар 10 мг
89.
Лорноксикам

сироп 250,0
190.
Экстракт простаты (сампрост)
суппозитории ректальные
191.
Экстракт ромашки, экстракт календулы,
тысячелистника травы
экстракт жидкий для
внутренного и наружного
применения во флаконе 50 мл
192.
Экстракт тимьяна жидкий, экстракт корней
первоцвета жидкий
эликсир во флаконе 130,0
193.
Экстракты валерианы лекарственной, мелиссы
лекарственной, зверобоя продырявленного,
боярышника обыкновеннного, поссифлоры инкарнаты,
хмеля обыкновенного, бузины черной
таблетки 200 мг
194.
Экстракты дымянки, расторопши
капсулы
195.
Экстракты: didomocarpus pedicellata, saxifraga
ligulata, rubia cordifolia, cyperus scariosus,
achyranthes aspera, onosma bracteatum, vernonia
cinerea, иумие, извести силикат
таблетки
196.
Экстракт гинкго билоба, троксерутин
гель в тубах 40 г
197.
Эмоксипин
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице 1 % 5 мл
198.
Эналаприла малеат, гидрохлортиазид
таблетки
199.
Эпросартан
таблетки 600 мг
200.
Этиловый эфир альфа-бромизовалериановой кислоты,
фенобарбитал, масло мяты
капли для перорального
применения во
флаконе-капельнице 25 мл
201.
Тамсулозина гидрохлорид
таблетки 400 мг
202.
Финастерид
таблетки 5 мг
203.
Желчь, чеснок, листья крапивы, активированный уголь
таблетки покрытые оболочкой
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV
Перечень
некоторых решений маслихата города Астаны, утративших силу
1. Решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 ноября 2007 года за № 478, опубликовано в газетах «Астана хабары» № 192-194 от 29 ноября 2007 года, «Вечерняя Астана» № 187 от 29 ноября 2007 года).
2. Решение маслихата города Астаны от 30 января 2008 года № 50/8-IV «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 17 октября года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 марта года за № 491, опубликовано в газетах «Астана хабары» № 32-33 от 8 марта 2008 года, «Вечерняя Астана» № 27 от 8 марта 2008 года).
3. Решение маслихата города Астаны от 9 июля 2008 года № 116/18-IV «О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 августа 2008 года за № 542, опубликовано в газетах «Астана хабары» № 99 от 21 августа 2008 года, «Вечерняя Астана» № 102 от 21 августа 2008 года).

сироп 250,0
190.
Простат экстракты (сампрост)
ректальді суппозиторилер
191.
Түймедақ экстракты, қырмызыгүл экстракты, мыңжапырақ шөбі
флакондағы ішке және сыртқа қолдануға арналған сұйық экстракт 50 мл
192.
Жебіршөптің сұйық экстракты, бәйшешек тамырының сұйық экстракты
флакондағы эликсир 130,0
193.
Дәрілік шүйіншөп экстракты, дәрілік мелисса, тесілген шайқурай, кәдімгі долана, поссифлора инкарнаты, кәдімгі құлмақ, қара жеміс
таблеткалар 200 мг
194.
Аран, алатікен экстракттары
капсулалар
195.
Экстракттар: didomocarpus pedicellata, saxifraga ligulata, rubia cordifolia, cyperus scariosus, achyranthes aspera, onosma bracteatum, vernonia cinerea, мумие, әктің силикаты
таблеткалар
196.
Гинкго билоба экстракты, троксерутин
құтыдағы гель 40 г
197.
Эмоксипин
флакон-тамызғыдағы ерітінді 1 % 5 мл (көзге тамызатын тамшы)
198.
Эналаприл малеаты, гидрохлортиазид
таблеткалар
199.
Эпросартан
таблеткалар 600 мл
200.
Альфа-бромизовалериан қышқылының этил эфирі, фенобарбитал, жалбыздың майы
флакон-тамызғыдағы пероральді қолдануға арналған тамшы 25 мл
201.
Тамсулозин гидрохлориді
таблеткалар 400 мг
202.
Финастерид
таблеткалар 5 мг
203.
Өт, сарымсақ, қалақай жапырақтары, белсендірілген көмір
қабыршықпен қапталған таблеткалар
Астана қаласы мәслихатының
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 410/54-IV шешіміне
2-қосымша
Астана қаласы мәслихатының күші жойылды деп
танылған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2007 жылғы 23 қарашада № 478 болып тіркелген, 2007 жылғы 29 қарашадағы № 192-194 "Астана хабары", 2007 жылғы 29 қарашадағы № 187 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
2. Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 50/8-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 3 наурызда № 491 болып тіркелген, 2008 жылғы 8 наурыздағы № 32-33 "Астана хабары", 2008 жылғы 8 наурыздағы № 27 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
3. Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 9 шілдедегі № 116/18-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 15 тамызда № 542 болып тіркелген, 2008 жылғы 21 тамыздағы № 99 "Астана хабары", 2008 жылғы 21 тамыздағы № 102 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).

4. Решение маслихата города Астаны от 29 января 2009 года № 187/30-IV «О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 16 февраля 2009 года за № 563, опубликовано в газетах «Астана акшамы» № 19 от 19 февраля 2009 года, «Вечерняя Астана» № 21 от 19 февраля 2009 года).
5. Решение маслихата города Астаны от 31 марта 2009 года № 197/31-IV «О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 апреля 2009 года за № 574, опубликовано в газетах «Астана акшамы» № 48 от 5 мая 2009 года, «Вечерняя Астана» № 53-54 от 7 мая 2009 года).
6. Решение маслихата города Астаны от 18 сентября 2009 года № 248/38-IV «О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 октября 2009 года за № 594, опубликовано в газетах «Астана акшамы» № 120 от 27 октября 2009 года, «Вечерняя Астана» № 128 от 27 октября 2009 года).
7. Решение маслихата города Астаны от 20 ноября 2009 года № 279/41-IV «О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2009 года за № 608, опубликовано в газетах «Астана акшамы» № 1 от 7 января 2010 года, «Вечерняя Астана» № 1-2 от 7 января 2010 года).
8. Решение маслихата города Астаны от 21 апреля 2010 года № 345/46-IV «О внесении дополнений в решение маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года № 16/4-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 мая 2010 года за № 628, опубликовано в газетах «Астана акшамы» № 51 от 18 мая 2010 года, «Вечерняя Астана» № 56 от 18 мая 2010 года).

4. Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 187/30-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 16 ақпанда № 563 болып тіркелген, 2009 жылғы 19 ақпандағы № 19 "Астана ақшамы", 2009 жылғы 19 ақпандағы № 21 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
5. Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы № 197/31-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 29 сәуірде № 574 болып тіркелген, 2009 жылғы 5 мамырдағы № 48 "Астана ақшамы", 2009 жылғы 7 мамырдағы № 53-54 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
6. Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі № 248/38-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 22 қазанда № 594 болып тіркелген, 2009 жылғы 27 қазандағы № 120 "Астана ақшамы", 2009 жылғы 27 қазандағы № 128 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
7. Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 20 қарашадағы № 279/41-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 30 желтоқсанда № 608 болып тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтардағы № 1 "Астана ақшамы", 2010 жылғы 7 қаңтардағы № 1-2 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
8. Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 345/46-IV "Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы № 16/4-IV "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету ережесі туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 14 мамырда № 628 болып тіркелген, 2010 жылғы 18 мамырдағы № 51 "Астана ақшамы", 2010 жылғы 18 мамырдағы № 56 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).