Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23 февраля 2010 года № 177. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 30 марта 2010 года № 3-12-117. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 19 октября 2011 года № 262
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 19.10.2011 № 262.
Руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить размер жилищной помощи по нижеследующему:
социальная норма полезной площади жилья для расчета жилищных пособий на одного человека - 18 квадратных метров, для семьи, состоящей из одного человека в пределах однокомнатной квартиры - 31 квадратных метров, электропотребление на семью для расчета - 120 квт/час, если ниже 120 квт, то в расчет берется объем фактического потребления;
в период отопительного сезона для жителей города, сельских округов, пользующихся газовым отоплением, начисление производится по социальной норме отапливаемой площади;
величина дохода от личного подсобного хозяйства (домашнего скота, приусадебного участка, огорода, дачного участка)учитываемого в совокупном доходе семьи за квартал принимается в размере 5-кратной величины расчетного показателя семьей, проживающих в городе и в сельской местности;
для граждан, не имеющих дохода, в том числе для зарегистрированных в центре занятости населения в качестве безработных, кроме занятых уходом за ребенком в возрасте до года и за инвалидами первой группы при начислении жилищных пособий принимаются следующие показатели:
для граждан в возрасте от 18 до пенсионного возраста два месячных расчетных показателя;
2. Утвердить порядок оказания жилищной помощи по нижеследующему:
жилищное пособие предоставляется физическим лицам, постоянно проживающим в Хромтауском районе, являющимися собственниками или нанимателями жилья, независимо от формы собственности, если расходы за потребление коммунальных услуг (центральное тепловое и индивидуальное газообеспечение, горячее, холодное водоснабжение, канализация, электроснабжение, мусорудаление и техобслуживание зданий) в пределах нормы площади жилья превышают 8% от совокупного дохода семьи;
по заявлению граждан местный исполнительный орган перечисляет предоставляемые выплаты на счета поставщиков коммунальных услуг;
компенсация услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон малообеспеченным гражданам, являющимися абонентами городских сетей, перечисляет на личные счета получателей жилищной помощи в банках второго уровня.

Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін анықтау
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 ақпандағы № 177 шешімі. Ақтөбе облысы Хромтау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 наурызда № 3-12-117 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 19 қазандағы № 262 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2011.10.19 № 262 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабын, Қазақстан Республикасының «Тұрғын үй қатынастастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңының 97 бабының 2 тармағын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысын басшылыққа ала отырып, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Тұрғын үй көмегінің мөлшері төмендегідей болып бекітілсін:
тұрғын үй көмегін есептеу үшін тұрғын үйдің негізгі алып отырған алаңынан аспаған жағдайда, әлеуметтік алаңының нормасы отбасының әр мүшесіне 18 шаршы метрден, отбасының құрамы бір адам болса бір бөлмелі пәтердің көлемімен теңдеп 31 шаршы метр және отбасына электр қуатының пайдалануы сағатына 120 квт есебінің шегінде бекітіледі, бірақ 120 квт-тан кем болса, онда есепке нақты пайдаланған мөлшері алынады;
жылытатын мерзімде газ жылуын пайдаланатын қала және ауылдық жерлер тұрғындары үшін жылытылатын мерзімге есеп жылытылатын алаңның әлеуметтік нормасы бойынша жүргізіледі;
жанұяның тоқсандағы жиынтық табысына есептелетін жеке көмекші шаруашылықтан алынатын табыс көлемі (үй малынан, үй жанындағы учаскеден, бақшадан, саябақтан) қалада, ауылдық жерде тұратын жанұяларға мөлшері 5 есе шама көрсеткішімен алынады;
бір жасқа дейінгі баланы күтумен айналысатындардан және бірінші топтағы мүгедектерден басқа табысы жоқ азаматтарға, оның ішінде жұмыспен қамту орталығында жұмыссыз деп тіркелгендерге тұрғын үй жәрдемақысын есептегенде келесідей көрсеткіштер қолданылады:
18 жастан зейнеткер жасына дейінгі азаматтарға - екі айлық есептік көрсеткіш.
2. Тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі төмендегідей бекітілсін:
тұрғын үй көмегі Хромтау ауданында тұратын меншік түріне қарамастан тұрғын үйдің иесі немесе тұрғын үйді жалдаушы жеке тұлғаларға, егер коммуналдық қызметтерді (орталықтандырылған жылуға, жеке газбен жабдықтау, ыстық, салқын сумен жабдықтау, кәрізге (канализация), электрмен жабдықтау, қоқыс шығару және ғимараттарға техникалық күтім жасау) тұтынғаны үшін төлеген ақы тұрғын үй алаңы нормасы шегінде отбасының жиынтық табысының 8 пайызынан асқан жағдайда беріледі;
жергілікті атқарушы орган азаматтардың өтініші бойынша берілетін өтемақыны коммуналдық қызмет көрсеткен жабдықтаушылардың есеп-шоттарына аударады.
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігіне төленетін өтемақы әр аз қамтамасыз етілген азаматтардың екінші дәрежелі банктердегі жеке есеп шотына аударады.

3. Признать утратившим силу решения районного маслихата, ранее принятые по данному вопросу согласно приложения № 1 (прилагается).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии            Секретарь районного
районного маслихата                 маслихата
Г. Нурьянова                    Д. Мулдашев
Приложение № 1
к решению № 177 от 23 февраля 2010 года
Список
утративших силу решений районного маслихата
1. Решение Хромтауского районного маслихата от 06.12.2001г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», номер госрегистрации 1008 от 05.04.2001 г.
2. Решение Хромтауского районного маслихата от 21.02.2002 г. № 6 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 1512 от 28 февраля 2002 года.
3. Решение Хромтауского районного маслихата от 26.11.2002 г. № 9 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 1879 от 9 февраля 2002 года.
4. Решение Хромтауского районного маслихата от 05.10.2004 г. № 3 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 2957 от 2 ноября 2004 года, опубликованное 12 декабря 2004 года в № 45 районной газеты «Хромтау».
5. Решение Хромтауского районного маслихата от 08.12.2004 г. № 1 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 2995 от 14 декабря 2004 года, опубликованное 31 декабря 2004 года в № 55 районной газеты «Хромтау».
6. Решение Хромтауского районного маслихата от 24.12.2004 г. № 3 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 3043 от 2 февраля 2005 года, опубликованное 11 февраля 2005 года в № 6 районной газеты «Хромтау».

3. № 1 қосымшаға сәйкес аудандық мәслихаттың осы сұрақтар жөнінен бұрын қабылданған шешімдерінің күші жойылды деп танылсын (қоса беріледі).
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан күннен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат             Аудандық мәслихат
сессиясының                 төрайымы хатшысы
Г.Нұрьянова                     Д.Молдашев
2010 жылдың 23 ақпанындағы
№ 177 шешімге № 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың күшін жойған
шешімдерінің тізімі
Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2001 жылдың 5 сәуіріндегі 1008.
2. Хромтау аудандық мәслихатының 21.02.2002 ж. № 6 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2002 жылдың 28 ақпанындағы 1512.
3. Хромтау аудандық мәслихатының 26.11.2002 ж. № 9 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2002 жылдың 9 желтоқсанындағы 1879.
4. Хромтау аудандық мәслихатының 05.10.2004 ж. № 3 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2004 жылдың 2 қарашасындағы 2957, аудандық «Хромтау» газетінің 2004 жылдың 12 желтоқсанындағы № 45 санында жарияланған.
5. Хромтау аудандық мәслихатының 08.12.2004 ж. № 1 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2004 жылдың 14 желтоқсандағы 2995, аудандық «Хромтау» газетінің 2004 жылдың 31 желтоқсанадғы № 55 санында жарияланған.
6. Хромтау аудандық мәслихатының 24.12.2004 ж. № 3 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2005 жылдың 2 ақпанындағы 3043, «Хромтау» газетінің 2005 жылдың 11 ақпанындағы № 6 санында жарияланған.

7. Решение Хромтауского районного маслихата от 02.08.2008 г. № 103 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 3-12-12 от 29 августа 2005 года, опубликованное 7 октября 2005 года в № 40 районной газеты «Хромтау».
8. Решение Хромтауского районного маслихата от 16.02.2007 г. № 189 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 3-12-41 от 28 февраля 2007 года, опубликованное от 15 марта 2007 года в № 15 районной газеты «Хромтау».
9. Решение Хромтауского районного маслихата от 29.10.2007 г. № 14 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 3-12-49 от 5 ноября 2004 года, опубликованное 15 ноября 2007 года в № 47 районной газеты «Хромтау».
10. Решение Хромтауского районного маслихата от 22.04.2009 г. № 116 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 06.12.2001 г. № 8 «О расчетах по начислению жилищных пособий», зарегистрированное в областном департаменте юстиции за № 1008 от 5 апреля 2001 года», номер госрегистрации 3-12-92 от 5 июня 2009 года, опубликованное 11 июня 2009 года в № 26 районной газеты «Хромтау».

7. Хромтау аудандық мәслихатының 02.08.2005 ж. № 103 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2005 жылдың 29 тамызындағы 3-12-12, аудандық «Хромтау» газетінің 2005 жылдың 7 қазанындағы № 40 санында жарияланған.
8. Хромтау аудандық мәслихатының 16.02.2007 ж. № 189 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2007 жылдың 28 ақпанындағы 3-12-41, аудандық «Хромтау» газетінің 2007 жылдың 15 наурызындағы № 15 санында жарияланған.
9. Хромтау аудандық мәслихатының 29.10.2007 ж. № 14 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Облыстық әділет департаментінде 2001 жылдың 5 сәуірінде 1008 санды номермен тіркелген «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2007 жылдың 5 қарашасындағы 3-12-49, аудандық «Хромтау» газетінің 2007 жылдың 15 қарашасындағы № 47 санында жарияланған.
10. Хромтау аудандық мәслихатының 22.04.2009 ж. № 116 «Хромтау аудандық мәслихатының 06.12.2001 ж. № 8 «Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау есебі туралы» шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу енгізу туралы» шешімі, мемлекеттік тіркеу номері 2009 жылдың 5 маусымындағы 3-12-92, аудандық «Хромтау» газетінің 2009 жылдың 11 маусымындағы № 26 санында жарияланған.