О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата города Жезказган Карагандинской области от 22 апреля 2010 года N 10/38. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жезказган Карагандинской области 17 мая 2010 года N 8-2-115. Утратило силу - постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 11 апреля 2011 года N 09/04
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 11.04.2011 N 09/04 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года N 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года", в целях организованного проведения призыва на срочную воинскую службу акимат города Жезказгана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В апреле-июне и октябре-декабре 2010 года провести призыв граждан на срочную воинскую службу. Призыву на срочную воинскую службу подлежат граждане от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на освобождение и отсрочку от призыва на воинскую службу, а так же граждане, утратившие право на отсрочку от призыва.
2. Для организации и проведения призыва утвердить состав городской комиссии по призыву согласно приложению 1.
3. В случае болезни и отсутствия по другим уважительным причинам членов городской комиссии по призыву утвердить резервный состав городской комиссии по призыву согласно приложению 2.
4. Утвердить состав медицинской комиссии согласно приложению 3.
5. Для проведения медицинского освидетельствования граждан при призыве на воинскую службу рекомендовать начальнику Жезказганского зонального представительства Управления здравоохранения Карагандинской области (Кабикенов Кенжетай Кабикенович) на основании статьи 44 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", обеспечить необходимое количество медицинских работников на весь период работы в призывной комиссии, с сохранением места работы и занимаемой должности членов медицинской комиссии, снабдить медицинскую комиссию медикаментами, инструментарием (по согласованию).

2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 10/38 қаулысы. Қарағанды облысы Жезқазған қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 мамырда N 8-2-115 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі N 09/04 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2011.04.11 N 09/04 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы N 960 Жарлығына сәйкес, мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдасқан түрде өткізу мақсатында Жезқазған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру өткізілсін. Әскери қызметке шақырудан босатылуға және кейінге қалдырылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі азаматтар, сонымен қатар шақырудан кейінге қалдырылу құқығын жоғалтқан азаматтар мерзімді әскери қызметке шақырылуға жатады.
2. Шақыруды ұйымдастыру және өткізу үшін қалалық шақыру комиссиясының құрамы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Шақыру комиссиясының мүшелері ауырып қалған және басқа себептермен болмай қалған жағдайда қалалық шақыру комиссиясының резервтік құрамы 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Медициналық комиссияның құрамы 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасының Жезқазған аймақтық өкілдігінің бастығына (Қабыкенов Кенжетай Қабыкенұлы) "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44 бабы негізінде, әскери қызметке шақыру кезеңінде азаматтарды медициналық куәландырудан өткізу үшін, қажетті мөлшерде медициналық жұмыскерлермен қамтамасыз етуді, шақыру комиссиясы жұмысының барлық кезеңінде медициналық комиссия мүшелерінің жұмыс орындарын және атқарып отырған қызметінің сақталуы, медициналық комиссияны дәрі-дәрмекпен, құрал-сайманмен жабдықталуы ұсынылсын (келісім бойынша).

6. Государственному учреждению "Управление внутренних дел города Жезказган" (Абеуов Аркалык Баженович) в соответствии со статьями 18, 44 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" рекомендовать:
1) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) сообщать в установленный срок в государственное учреждение "Управление по делам обороны города Жезказгана Карагандинской области" сведения о призывниках и военнообязанных, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие;
3) обеспечить доставку лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу, а также охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников (по согласованию).
7. Начальнику государственного учреждения "Отдел образования, физической культуры и спорта города Жезказгана" (Дарибаев Жанбырбай Абжаметович), начальнику государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Жезказган" (Мырзаханов Баглан Мырзаханович) согласно статьи 44 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" выделить необходимое количество технических работников в распоряжение государственного учреждения "Управление по делам обороны города Жезказгана Карагандинской области".
8. Акимам сел Талап (Ниязбеков Марат Абдыкариевич), Кенгир (Кенжебаев Абдрахим Рысбаевич), Малшыбай (Мейрамов Елжас Даулетярович) извещать призывников о вызове в государственное учреждение "Управление по делам обороны города Жезказгана Карагандинской области", обеспечить доставку граждан на призывную комиссию и отправку их для прохождения воинской службы.
9. Начальнику государственного учреждения "Отдел финансов города Жезказгана" (Байкасынов Айып Асылханович) на основании Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" рекомендовать произвести финансирование мероприятий, связанных с проведением призыва 2010 года за счет средств местного бюджета.
10. Начальнику государственного учреждения "Управление по делам обороны города Жезказгана Карагандинской области" (Акатов Манас Улжабаевич) рекомендовать:
1) оборудовать призывной участок, агитационный пункт для проведения воспитательной и культурно-массовой работы с призывниками;
2) о ходе подготовки и результатах призыва молодежи в Вооруженные Силы Республики Казахстан представить информацию в аппарат акима города по завершению призыва.
11. Постановления акимата города Жезказгана от 8 апреля 2009 года N 10/01 "О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером N 8-2-82, опубликованное в газете "Сарыарқа" от 16 мая 2009 года N 53 и в газете "Жезказганская правда" от 20 мая 2009 года N 35), от 24 сентября 2009 года N 26/02 "О внесении изменений в постановление акимата города Жезказган от 8 апреля 2009 года N 10/01 "О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 8-2-97, опубликовано в газете "Сарыарқа" от 28 октября 2009 года N 107 и в газете "Жезказганская правда" от 28 октября 2009 года N 79) признать утратившими силу.

6. "Жезқазған қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (Әбеуов Арқалық Бәженұлы) "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18, 44 баптарына сәйкес:
1) әскери міндеттерін орындаудан жалтарған адамдарды іздестіруді және ұстауды;
2) "Қарағанды облысы Жезқазған қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне анықтау немесе алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан әскерге шақырушылар мен әскери міндеттілер туралы мәліметтерді белгіленген мерзімде хабарлау;
3) әскери қызметке шақырудан жалтарған адамдарды жеткізуді, сондай-ақ әскерге шақырылушылардың жөнелтілуі және кетуі кезінде қоғамдық тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын (келісім бойынша).
7. "Жезқазған қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығына (Дәрібаев Жанбырбай Әбжаметұлы), "Жезқазған қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (Мырзаханов Бағлан Мырзаханұлы) "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44 бабына сәйкес "Қарағанды облысы Жезқазған қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағына техникалық қызметкерлердің қажетті санының бөлінуін қамтамасыз етсін (келісім бойынша).
8. Талап (Ниязбеков Марат Әбдікәріұлы), Кеңгір (Кенжебаев Әбдірахим Рысбайұлы), Малшыбай (Мейрамов Елжас Даулетярұлы) селоларының әкімдері әскерге шақырушыларды "Қарағанды облысы Жезқазған қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне шақырылғаны туралы хабарлап, азаматтарды шақыру комиссиясына жеткізуді және оларды әскери қызмет өткеру үшін жөнелтуді қамтамасыз етсін.
9. "Жезқазған қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бастығына (Байқасынов Айып Асылханұлы) "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы негізінде 2010 жылдың шақыруды өткізуге байланысты шараларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылсын.
10. "Қарағанды облысы Жезқазған қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы (Ақатов Манас Олжабайұлы):
1) әскерге шақырылушылармен тәрбиелік және мәдени-бұқаралық
жұмыстар жүргізу үшін үгіт пункіттерін, шақыру учаскелерін жабдықтау;
2) жастарды Қазақстан Республикасының Қарулы күштеріне шақыруға әзірлік барысы және оның нәтижесі туралы ақпаратты қала әкімінің аппаратына әскерге шақыру аяқталған соң тапсыру ұсынылсын.
11. "2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы" 2009 жылғы 8 сәуірдегі N 10/01 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 8-2-82 нөмірімен тіркелген, 2009 жылдың 16 мамырындағы N 53 "Сарыарқа" газетінде және 2009 жылдың 20 мамырындағы N 35 "Жезказганская правда" газетінде жарияланған), "Жезқазған қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 8 сәуірдегі N 10/01 "2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2009 жылғы 24 қыркүйектегі N 26/02 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 8-2-97 нөмірімен тіркелген, 2009 жылдың 28 қазанындағы N 107 "Сарыарқа" газетінде және 2009 жылдың 28 қазанындағы N 79 "Жезказганская правда" газетінде жарияланған) Жезқазған қаласы әкімдігі қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

12. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Жезказгана С. Габдулуахитова.
13. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким города Жезказгана                     К. Балмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения      Абеуов Аркалык
"Управление внутренних дел города          Баженович
Жезказгана"
Начальник Жезказганского зонального        Кабикенов Кенжетай
представительства Управления               Кабикенович
здравоохранения Карагандинской области
Начальник государственного учреждения      Акатов Манас
"Управление по делам обороны города        Улжабаевич
Жезказгана Карагандинской области"
Приложение 1
к постановлению акимата
города Жезказгана
от 22 апреля 2010 года N 10/38
Состав
городской комиссии по призыву
Акатов Манас Улжабаевич           - начальник государственного
учреждения "Управление по
делам обороны города
Жезказгана Карагандинской
области", председатель
комиссии;
Габдулуахитов Серикжан            - заместитель акима города
Жезказгана, заместитель
председателя комиссии;
Члены комиссии:
Абенов Абдынасыр Молдабаевич      - заместитель начальника
государственного учреждения
"Управление внутренних дел
города Жезказган" (по
согласованию);
Муканов Амангелды Муканович       - врач-невропатолог,
председатель медицинской
комиссии;
Титова Ирина Анатольевна          - медицинская сестра,
секретарь комиссии
Приложение 2
к постановлению акимата
города Жезказгана
от 22 апреля 2010 года N 10/38
Резервный состав
городской призывной комиссии
Мырхиев Асан Ибрагимович          - временно исполняющий
обязанности заместителя
начальника государственного
учреждения "Управление по
делам обороны города
Жезказгана Карагандинской
области", председатель
комиссии;
Аханов Бейбут Музарафович         - заместитель акима города
Жезказгана, заместитель
председателя комиссии;
Члены комиссии:
Мухаметканов Марат Мухтарович     - заместитель начальника
государственного учреждения
"Управление внутренних дел
города Жезказгана" (по
согласованию);
Михальченко Марина Михайловна     - врач-терапевт, председатель
медицинской комиссии;
Жанбуршина Майра Умешевна         - медицинская сестра,
секретарь комиссии
Приложение 3
к постановлению акимата
города Жезказгана
от 22 апреля 2010 года N 10/38
Состав медицинской комиссии
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 19.08.2010 N 18/05 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
1. Врач–невропатолог,
председатель комиссии          - Муканов Амангелды Муканович

12. Осы қаулының орындалуын бақылау Жезқазған қаласы әкімінің орынбасары С. Ғабдулуахитовке жүктелсін.
13. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қаласының әкімі                  Қ. Балмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Жезқазған қаласының ішкі істер            Әбеуов Арқалық
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің        Бәженұлы
бастығы
Қарағанды облысы денсаулық сақтау          Қабыкенов Кенжетай
басқармасының Жезқазған аймақтық           Қабыкенұлы
өкілдігінің бастығы
"Қарағанды облысы Жезқазған                Ақатов Манас
қаласының қорғаныс істері жөніндегі        Олжабайұлы
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
Жезқазған қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 22 сәуірдегі
N 10/38 қаулысына
1-қосымша
Қалалық шақыру комиссиясының
құрамы
Ақатов Манас Олжабайұлы           - "Қарағанды облысы Жезқазған
қаласының қорғаныс істері
жөніндегі басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, комиссия төрағасы;
Ғабдулуахитов Серікжан            - Жезқазған қаласы әкімінің
орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары;
Комиссия мүшелері:
Әбенов Абдынасыр Молдабайұлы      - "Жезқазған қаласының ішкі
істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары
(келісім бойынша);
Мұқанов Амангелді Мұқанұлы        - жүйке-тамыр дәрігері,
комиссия төрағасы;
Титова Ирина Анатольевна          - медицина бибісі,
комиссияның хатшысы
Жезқазған қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 22 сәуірдегі
N 10/38 қаулысына
2-қосымша
Қалалық шақыру комиссиясының
резервтік құрамы
Мырхиев Асан Ибрагимұлы           - "Қарағанды облысы Жезқазған
қаласының қорғаныс істері
жөніндегі басқармасы"
мемлекеттік мекеме бастығы
орынбасарының міндетін
уақытша атқарушы, комиссия
төрағасы;
Аханов Бейбіт Мұзарафұлы          - Жезқазған қаласы әкімінің
орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Мұхаметқанов Марат Мұхтарұлы      - "Жезқазған қаласының ішкі
істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары
(келісім бойынша);
Михальченко Марина Михайловна     - терапевт-дәрігері, қалалық
медициналық комиссия
төрағасы;
Жанбуршина Майра Өмешқызы         - медицина бибісі,
комиссияның хатшысы
Жезқазған қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 22 сәуірдегі
N 10/38 қаулысына
3-қосымша
Медициналық комиссияның құрамы
Ескерту. 3 қосымшаға өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2010.08.19 N 18/05 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
1. Жүйке–тамыр дәрігері,
комиссия төрағасы              - Мұқанов Амангелді Мұқанұлы

2. Врач–хирург                    - Касенов Садыкбек Касенович
3. Врач-стоматолог                - Нуркенова Нескен Акимовна
4. Врач–офтальмолог               - Ерназарова Аклима Танатовна
5. Врач-терапевт                  - Михальченко Марина
Михайловна
6. Врач-дерматолог                - Оспанова Гульдара Оспановна
7. Врач-отоларинголог             - Нуржанова Гульмира
Сериковна
8. Врач-психиатр                  - Купенова Майра
9. Врач-фтизиатр                  - Мелымко Елена Ивановна
10. Секретарь комиссии            - Титова Ирина Анатольевна
11. Средний медицинский персонал  - 4 человек

2. Оташы (хирург)                 - Қасенов Садықбек Қасенұлы
3. Тіс дәрігері                   - Нұркенова Нескен Әкімқызы
4. Дәрігер-офтальмолог            - Ерназарова Ақлима Танатқызы
5. Дәрігер-терапевт               - Михальченко Марина
Михайловна
6. Тері аурулары дәрігері         - Оспанова Гүлдара Оспанқызы
7. Дәрігер-отоларинголог          - Нұржанова Гүлмира Серікқызы
8. Дәрігер-психиатр               - Күпенова Майра
9. Дәрігер-фтизиатр               - Мелымко Елена Ивановна
10. Комиссия хатшысы              - Титова Ирина Анатольевна
11. Орта медициналық персонал     - 4 адам