О повышении базовых ставок земельного налога на 50 процентов
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 15 января 2010 года № 262. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 17 февраля 2010 года № 9-14-120. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 1 апреля 2016 года № 18
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 01.04.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 387, 379, 381 и 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 40 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога на 50 процентов, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино:
1) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 11.03.2015 № 278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
) на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков);
3) на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, включая земли занятые под постройки;
4) на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.12.2010 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года); от 11.03.2015 № 278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение маслихата "Об изменении базовых ставок земельного налога" от 23 марта 2003 года № 167 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 2149, опубликовано в районной газете от 25 апреля 2003 года "Көзқарас-Взгляд").

Жер салығының базалық ставкасын 50 пайызға көтеру туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 262 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 ақпанда № 9-14-120 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 18 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 18 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салықтар және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 387, 379, 381 және 383-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 40-бабына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына және казиноға бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық ставкалары 50 пайызға көтерілсін:
1) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2015.03.11 № 278 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
) елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда);
3) жеке тұлғаларға өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге, құрылыс алып жатқан жерлерді қоса алғанда;
4) елді мекендер шегінде орналасқан өнеркәсіп жерлеріне.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 349 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді); 2010.12.21 № 390 (алғашқы рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді және 2011 жылдың 1 қаңтарынан пайда болған қатынастарға таратылады); 2015.03.11 № 278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Мәслихаттың "Жер салығының базалық ставкаларын өзгерту туралы" 2003 жылғы 23 наурыздағы № 167 шешімінің (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2149 нөмірімен тіркелген, 2003 жылғы 25 сәуірдегі "Көзқарас-Взгляд" газетінде жарияланды) күші жоғалды деп танылсын.

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии
Костанайского районного
маслихата С. Байгабулов
Секретарь
Костанайского
районного маслихата А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Налоговое управление по Костанайскому
району налогового Департамента по
Костанайской области налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан"
_________________________ Б. Сулейменов

3. Осы шешім баспасөзде бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы С. Байгабулов
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы қаржы Министрлігінің
салық комитеті Қостанай облысы бойынша салық
Департаментінің Қостанай ауданы бойынша салық
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________________ Б. Сулейменов