Об утверждении форм отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" и карточки № 2-З "Карточка учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" и Инструкции по их заполнению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2011 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2011 года № 6794. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 129
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 28.10.2014 № 129.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений", а также единого учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму карточки № 2–З "Карточка учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Инструкцию по заполнении форм отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" и карточки № 2-З "Карточка учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2008 года № 73 "Об утверждении статистического отчета формы № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5640).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами
Приложение 1
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 26 января 2011 года № 13
Форма 2-З
Отчет "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по
делам об административных правонарушениях"

"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З нысанды статистикалық есепті және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасы" № 2-З карточканы және оларды толтыру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2011 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 ақпанда № 6794 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 28 қазандағы № 129 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 28.10.2014 № 129 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңын, сонымен қатар Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды бірыңғай есепке алу мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З нысанды есеп;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасы" № 2-З карточкасының нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З нысанды есепті және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасы" № 2-З карточканы толтыру бойынша Нұсқаулық.
2. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З нысанды статистикалық  есепті және оны құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 11 желтоқсандағы № 73 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5640 тіркелген) күшін жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының әділет Министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері мен Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                      Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 26 қаңтардағы
№ 13 бұйрығына
1-қосымша
2-З Нысан
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету
шараларына тартылған тұлғалар туралы" есеп

1. Наименование субъекта правовой статистики и специальных учетов ____________________
2. Ф.И.О лица, подвергнутого мерам обеспечения производства по делу об
административном правонарушений
Ф/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
И/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/___/__/__/__/__/__/__/__/__/
О/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2.1 "___" _______________ года рождение, место рождения _____________________________
_____________________________________________________________________________________
место жительства ____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
2.2 Документ, удостоверяющий личность:
паспорт гражданина Республики Казахстан (далее – РК) (1), удостоверение личности (2),
вид на жительство иностранца в РК (3), удостоверение лица без гражданства (4),
удостоверение беженца (5).
№ ___________ выдан "___" __________ _______ г. _____________________________________
(кем выдан)
2.3 ИИН/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/ РНН/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2.4 Пол: "1" - мужской; "2" - женский
2.5 Гражданство: гражданин РК (1); гражданин стран Содружества Независимых Государств
(далее - СНГ) (2), иностранный гражданин (3), лицо без гражданства (4).
3. Задержано лиц: без документов и постоянного места жительства (1), под другими
анкетными данными (2), в том числе находящееся в республиканском розыске (3), в
розыске по запросам государств-участников СНГ (4).
4. Место работы, должность, учебы ___________________________________________________
5. Род занятий:
государственный служащий (1), сотрудник правоохранительных органов (2),
военнослужащий (3), иные работники (сотрудники бюджетных организаций, учителя, врачи
и т.д.) (4), безработный (5), учащийся средних, средне-специальных и высших учебных
заведений (6), индивидуальный предприниматель (7), работник частных организаций и
Национальных компаний (8).
6. В состоянии опьянения: алкогольного (1), наркотического (2), токсикоманического (3).
7. Возраст: до 14 лет (1), 14-17 лет (2), 18-20 лет (3), 21-29 лет (4), 30-39 лет (5),
40-49 лет (6), 50-59 лет (7), 60 лет и выше (8).
8. Сведения о судимости: не судимое (1), ранее судимое (2), в том числе осуждено
условно (3).

1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектісінің атауы ___________________
_____________________________________________________________________________________
2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаның аты-жөні
Тегі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Аты /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/___/__/__/__/__/__/__/__/__/
Әкесінің аты /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2.1 "______" ___________ _________ туған жылы, жері _________________________________
_____________________________________________________________________________________
Тұрғылықты жері _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
2.2 Жеке басын куәландыратын құжат:
Қазақстан Республикасы (бұдан-әрі ҚР) азаматының төлқұжаты (1), жеке куәлік (2), ҚР шетел азаматының ыхтиярхаты (3), азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі (4), босқын куәлігі (5).
№ ___________ берілген күні "____" ________________ __________ж. _____________________________________________________________________________________
(кіммен берілді)
2.3 салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
тіркеу нөмірі (СТН)/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2.4 Жынысы: (1) – ер, (2) – әйел;
2.5 Азаматтығы:  ҚР азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер Достығы (бұдан әрі-ТМД) елдерінің азаматы (2), шетел азаматы (3), азаматтығы жоқ тұлға (4).
3. Ұсталған тұлға: құжаттарсыз және тұрақты тұрғылықты мекенжайысыз (1), басқа сауалнамалық мәліметтермен (2), сонымен қатар,  республикалық іздеудегі тұлғалар (3), ТМД мүше-мемлекеттерінің сұрауы бойынша іздеуде (4).
4. Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны ___________________________________________________
5. Кәсібі:
мемлекеттік қызметкер (1), құқық қорғау органдарының қызметкері (2), әскери қызметші (3), басқа да қызметкерлер (бюджеттік ұйымдардың қызметкерлері, мұғалімдер, дәрігерлер) (4), жұмыссыздар (5), орта, орта-арнайы, жоғарғы оқу орындарының оқушылары (6), жеке кәсіпкер (7), жеке ұйымдар және Ұлттық компания қызметкерлері (8).
6. Мас күйінде: алкогольді (1), нашақорлық (2), токсикоманды (3).
7. Жасы:  14 жасқа дейін (1), 14-17 жас (2), 18-20 жас (3), 21-29 жас (4), 30-39 жас (5), 40-49 жас (6), 50-59 жас (7), 60 жас және одан жоғары (8).
8. Соттылығы туралы мәліметтер: сотталған жоқ (1), бұрын сотталған (2), сонымен қатар шартты түрде сотталған (3).

9. Сведения об инфекционных больных: больных туберкулезом (1), ВИЧ – инфицированных
(2), венерически больных (3).
10. Применено мер обеспечения производства по делу об административном
правонарушении:
10.1 доставление (статья (далее - ст.) 619 КРКоАП) (1);
10.2 административное задержание (ст.620 КРКоАП) (2);
10.3 привод (ст.625 КРКоАП) (3);
10.4 превентивное ограничение свободы передвижения (ст. 625-1 КРКоАП) (4).
11. Прокурором освобождено с вынесением постановления:
11.1 об освобождении лица, незаконно подвергнутого административному задержанию
(подпункт (далее - п.п.) 6 пункт (далее - п.) 1. ст. 583 КРКоАП) (1);
11.2 о снятии любых мер запретительного или ограничительного характера (п.п.7) п.1
ст. 583 КРКоАП) (2).
12. Обжаловано мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении
в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу);
жалоба удовлетворена (1), отказано в удовлетворении жалобы (2).
13. Обжаловано мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении
в суд:
жалоба удовлетворена (1), отказано в удовлетворении жалобы (2).
14. Привлечено к административной ответственности (1).
15. Помещено и водворено: в медицинский вытрезвитель (1), в приемник–распределитель
(2), в спецприемник (3), в Центр временной изоляции, адаптации и реабилитации
несовершеннолетних (4), в гауптвахту (5).
16. Принято мер по социальной адаптации:
16.1 трудоустроено (1);
16.2 направлено: в дома-интернаты для инвалидов и престарелых (2), в Центр социальной
адаптации (3), в стационарные лечебные заведения (4).
17. Освобождено из приемника-распределителя:
17.1 личность не установлена, освобожден по окончании срока задержания (1);
17.2 до окончания срока задержания (2);
17.3 передано: в органы внутренних дел (3), в органы финансовой полиции (4), в
миграционную службу для выдворения за пределы Республики Казахстан (5), в органы
военной полиции Комитет национальной безопасности (6), в органы военной полиции
Вооруженных сил (7).
18. Освобождено прокурором (1);
18.1 в том числе незаконно водворенных (2).
19. Дата заполнения карточки _________________________________________________________
20. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника, заполнившего _______________________
______________________________________________________________________________________
21. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "________"_______________________20_____ г.
22. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника УКПСиСУ __________________________
______________________________________________________________________________________
Примечание: по заполнении карточка является официальным
статистическим документом;
Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений
несут ответственность в установленном законодательством порядке.
Приложение 3
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 26 января 2011 года № 13
Инструкция
по заполнении форм отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам
обеспечения производства, по делам об административных
правонарушениях" и карточки № 2–З "Карточка учета лиц,
подвергнутых мерам обеспечения производства по делам
об административных правонарушениях"
1. Общие положения

9. Жұқпалы аурулар туралы мәліметтер: туберкулезбен (1), адамның иммунтапшылығы вирусын (ВИЧ\ЖТКБ) жұқтыруы (2), созбен ауыратындар (3).
10. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шаралары қолданылған:
10.1 жеткізу (ҚР ӘҚБК 619-бабы) (1);
10.2 әкімшілік ұстау (ӘҚБК 620-бабы) (2);
10.3 күшпен жеткізу (ӘҚБК 625-бабы) (3);
10.4 еркін жүріп-тұруды превентивті түрде шектеу (ӘҚБК 625-1-бабы) (4).
11. Прокурордың қаулы шығаруы арқылы босатылған:
11.1 әкімшілік ұстауға заңсыз тартылған тұлғаны босату туралы (6-тармақша) ӘҚБК 583-бабы 1-тармағы (1);
11.2 тыйым салу және шектеу сипатындағы кез келген шараларды алып тастау (7-тармақша) ӘҚБК 583-бабының 1-тармағы (2).
12. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шаралары жоғарыда тұрған органға (жоғарыда тұрған лауазымды тұлғаға) шағымдалған:
шағым қанағаттандырылды (1), шағымды қанағаттандырудан бас тартылды (2).
13. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шаралары сотқа шағымдалған:
шағым қанағаттандырылды (1), шағымды қанағаттандырудан бас тартылды (2).
14. Әкімшілік жауапкершілікке тартылған (1).
15. Жайғастырылып, орналастырылған:
медициналық айықтырғышқа (1), қабылдағыш-таратқышқа (2), арнайы қабылдағыш-таратқышқа (3), кәмелетке толмағандарды уақытша бейімдеу, оқшаулау, оңалту орталықтарына (4), гауптвахтаға (5).
16. Әлеуметтік бейімделу шаралары қабылданған:
16.1 жұмысқа орналастырылды (1);
16.2 жолданды: мүгедектер мен қарттарға арналған интернат-үйлерін (2), әлеуметтік бейімделу орталықтарына (3), жатып емделу мекемелеріне (4).
17. Қабылдағыш-таратқыштан босатылған:
17.1 тұлғасы анықталған жоқ, ұстау мерзімінің аяқталуы бойынша босатылды (1);
17.2 ұстау мерзімінің аяқталуына дейін босатылды (2);
17.3. прокурордың заңсыз орналастырылған тұлғаны босатуы туралы (3);
17.4 берілді: ішкі істер органдарына (1), қаржы полиция органдарына (2), Қазақстан Республикасынан тыс шығару үшін көші-қон қызметіне берілді (3), Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полиция органына (4), Қарулы күштер әскери полиция органына (5).
18. Карточканы толтырған күн ________________________________________________________
Карточканы толтырған тұлғаның аты-жөні, лауазымы, қолы _______________________
_____________________________________________________________________________________
19. Карточканың ҚСжАЕБ келіп түскен күні "________"_______________________20_____ж.
ҚСжАЕБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қолы ______________________________ _____________________________________________________________________________________
Ескерту: Толтырылуы бойынша карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Аталған карточкаға қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауаптылыққа тартылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 26 қаңтардағы
№ 13 бұйрығына
3-қосымша
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З есептің нысандарын және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасы" № 2-З карточкасын толтыру бойынша Нұсқаулық
Жалпы ережелер

1. Настоящая Инструкция предназначена для формирования формы отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" (далее – отчет), который отражает показатели работ субъектов правовой статистики и специальных учетов – государственных органов, уполномоченных в соответствии со статьей 619620625625-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее - КРКоАП), на принятие мер по обеспечению производства по делам об административных правонарушениях и заполнения формы карточки № 2–З "Карточка учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях".
2. Работа включается в отчет после ее фактического выполнения и документального оформления, поступления сведений о лицах, подвергнутых административному задержанию, приводу и доставленных к месту составления протокола об административном правонарушении, если его составления не возможно на месте совершения административного правонарушения, а также в отношении которых применено превентивное ограничение свободы передвижения.
3. Основаниями для формирования отчета, являются информационные учетные документы (далее – ИУД), заполненные и представленные в электронном варианте субъектами правовой статистики и специальных учетов. Субъекты правовой статистики и специальных учетов определяют сотрудников, заполняющих ИУД и их передачу в территориальные управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Учет ведется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПСиСУ), территориальными управлениями КПСиСУ (далее - УКПСиСУ), группами и сотрудниками управлений, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах.
5. ИУД в сроки, предусмотренные настоящей Инструкцией, представляются в УКПСиСУ субъектами правовой статистики и специальных учетов, которые обеспечивают их регистрацию, автоматизированную обработку и формирование на их основе отчета.
6. УКПСиСУ осуществляет контроль за полнотой и качеством составления ИУД, достоверностью отражаемых в них сведений и своевременностью их представления.
7. Разработка и введение единой формы ИУД, осуществляется КПСиСУ по согласованию с субъектами правовой статистики и специальных учетов.
2. Заполнение ИУД
8. Формирование формы отчета № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" осуществляется на основании формы карточки № 2-З "Карточка учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" (далее – ИУД 2-З) согласно  приложению 2 к настоящему приказу.

1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Кодексінің (бұдан әрі – ҚРӘҚБК) 619620625625-1-баптарына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қабылдауға уәкілетті және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасын" № 2-З карточкасының нысанын толтыратын құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері – мемлекеттік органдардың жұмыстарының көрсеткіштерін бейнелейтін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З есебінің нысанын (бұдан әрі – нысан) қалыптастыру үшін әзірленген.
2. Жұмыс, есепке оның нақты орындалғанынан және құжаттамалық рәсімделгенінен кейін, әкімшілік ұстауға тартылған, күштеп әкелінген және егер әкімшілік құқық бұзушылық жасалған жерде хаттаманы құру мүмкін болмаған жағдайда, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама құрылған жерге жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер келіп түскеннен кейін, сондай-ақ, тұлғаларға қатысты еркін жүріп-тұруға превентивті түрде шектеу қолданылғаннан кейін енгізіледі.
3. Есепті қалыптастырудың негізі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері толтырып, ұсынған ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі – АЕҚ) болып табылады. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері АЕҚ құруға және оларды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық басқармаларына беретін қызметкерлерді анықтайды.
4. Есепті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – ҚСжАЕК), ҚСжАЕК аумақтық басқармалары (бұдан әрі – ҚСжАЕБ), аудандық және оларға теңестірілген прокуратураларында орналасқан басқарма топтары және қызметкерлері жүргізеді.
5. АЕҚ осы Нұсқаулықта көзделген мерзімде оларды есеп негізінде тіркеуді, автоматтандырылған өңдеуді және қалыптастыруды қамтамасыз ететін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері ҚСжАЕБ ұсынады.
6. ҚСжАЕБ АЕҚ құралуының толықтығына және сапасына, онда бейнеленетін мәліметтердің дұрыстығына және олардың уақытында ұсынылуына бақылау жүргізеді.
7. ҚСжАЕК құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерімен келісе отырып, АЕҚ бірыңғай нысанын әзірлеу және енгізуді жүзеге асырады.
АЕҚ толтыру
8. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" № 2-З есептің қалыптасуы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды есепке алу карточкасы" № 2-З карточкасының (бұдан әрі – 2-З АЕҚ) нысаны негізінде жүргізіледі.

9. Реквизиты ИУД № 2-З подлежат вводу в ЕУСС лицом, осуществляющим проверку, после подписания их руководителем субъекта правовой статистики и специальных учетов следующим образом:
в реквизите 1 отражается наименование субъекта правовой статистики и специальных учетов – уполномоченного государственного органа, выявившего правонарушение и составившего протокол;
реквизит 2 содержит данные лица: фамилию, имя, отчество лица, подвергнутого мерам обеспечения производства, по делу об административном правонарушении (далее - лицо), из них в реквизитах:
2.1 – число, месяц, год, место рождения, а также место жительство лица без сокращений;
в реквизите 2.2 указывается документ, удостоверяющий личность путем кодировки пунктов: "1" - паспорт гражданина Республики Казахстан, "2" - удостоверение личности, "3" - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, "4" - удостоверение лица без гражданства, "5" - удостоверение беженца и сведения о номере, дате выдачи и органе кем выдан документ;
в реквизите 2.3 – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) и регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
в реквизите 2.4 указывается пол лица;
в реквизите 2.5 отражаются сведения о гражданстве лица;
в реквизите 3 содержатся сведения о задержанном лице путем следующей кодировки: "1" - без документов и постоянного места жительства, "2" - под другими анкетными данными, "3" - в том числе находящееся в республиканском розыске, "4" - в розыске по запросам государств-участников стран СНГ;
в реквизите 4 указывается место работы, должность и место учебы лица;
в реквизите 5 указывается род занятий лица путем кодировки пунктов: "1" - государственный служащий, "2" - сотрудник правоохранительных органов, "3" - военнослужащий, "4"- иные работники (сотрудники бюджетных организаций, учителя, врачи), "5" - безработный, "6" - учащийся средних, средне-специальных и высших учебных заведений, "7" - индивидуальный предприниматель, "8" - работник частных организаций и Национальных компаний;
в реквизите 6 отражаются сведения о лице в состоянии: "1" - алкогольного, "2" - наркотического и "3" - токсикоманического опьянения;
в реквизите 7 отражается возраст лица путем соответствующей кодировки: "1" - до четырнадцати лет, "2" - от четырнадцати до семнадцати лет, "3" - от восемнадцати до двадцати лет, "4" - от двадцать одного до двадцати девяти лет, "5" - от тридцати до тридцати девяти лет, "6"- от сорока до сорока девяти лет, "7" - от пятидесяти до пятидесяти девяти лет, "8" - шестьдесят лет и выше;
в реквизите 8 отражаются сведения о судимости путем следующей кодировки: "1" - не судимое, "2" - ранее судимое, "3" - в том числе осуждено условно;

9. № 2-З АЕҚ деректемелерін тексеруді жүргізетін тұлға оған төмендегідей жағдайда құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектісі қол қойғаннан кейін ББСЖ-ге енгізуі тиіс:
1-деректемеде - құқық бұзушылықты анықтап, хаттама құрған құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектісі – уәкілетті мемлекеттік орган атауы бейнеленеді;
2-деректеме - тұлға туралы мәліметтерді қамтиды: әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаның (бұдан әрі – тұлға) тегін, атын, әкесінің атын, оның ішінде:
2.1-деректемесінде – туған күні, айы, жылы және жері, сонымен қатар тұлғаның тұрғылықты жері (қысқартусыз);
2.2-деректемеде – тармақтарды кодтау жолымен жеке басын куәландыратын құжат: "1"-Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжаты, "2"-жеке куәлік, "3"-Қазақстан Республикасында шетел азаматының ыхтиярхаты, "4"-азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, "5"-босқындар куәлігі және құжаттың нөмірі, берілген күні және берген орган туралы мәліметтер;
2.3 - деректемеде – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және тіркеу нөмірі (СТН);
2.4 - деректемеде – тұлғаның ер немесе әйел екені көрсетіледі;
2.5 - деректемеде – тұлғаның азаматтығы туралы мәліметтер бейнеленеді;
3 – деректемеде - төмендегі кодтау жолымен ұсталған тұлға туралы: "1" - құжатсыз және тұрақты мекенжайысыз ұсталған, "2" - басқа сауалнамалық мәліметтер бойынша, "3" - сонымен қатар республикалық іздеудегі, "4" -Тәуелсіз Мемлекеттік Достастығы (бұдан әрі–ТМД) қатысушы-мемлекеттердің сұраулары бойынша іздеудегі мәліметтер көрсетіледі;
4-деректемеде – тұлғаның жұмыс орны, лауазымы және оқу орны көрсетіледі;
5-деректемеде – тармақтарды кодтау жолымен тұлғаның кәсібі көрсетіледі: "1"-мемлекеттік қызметкер, "2"-құқық қорғау органдарының қызметкері, "3"-әскери қызметші, "4"-басқа да қызметшілер (бюджеттік ұйым қызметкерлері, мұғалімдер, дәрігерлер), "5"-жұмыссыз, "6"-орта, орта-арнайы және жоғарғы оқу орындарының оқушылары, "7"-жеке кәсіпкер, "8"-жеке ұйымдар мен Ұлттық компаниялар қызметкерлері;
6-деректемеде – алкогольді "1", есірткі - "2" және таксикоманды "3" мас болған жағдайдағы тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі;
7-деректемеде – тұлғаның жасы белгіленед: "1" - он төрт жасқа дейін, "2" - он төрт жастан он жеті жасқа дейін, "3" - он сегіз жастан жиырма жасқа дейін, "4" - жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейін, "5" - отыз жастан отыз тоғыз жасқа дейін, "6" - қырық жастан қырық тоғыз жасқа дейін, "7" - елу жастан елутоғыз жасқа дейін, "8" - алпыс жас және одан жоғары;
8-деректемеде – төмендегі кодтау жолымен соттылығы туралы мәліметтер көрсетіледі: "1"-сотталған жоқ, "2"-бұрын сотталған, "3"-сонымен қатар, шартты түрде сотталған;

в реквизите 9 указывается сведения об инфекционных больных с диагнозом соответствующей кодировки: "1" - больных туберкулезом, "2" - ВИЧ–инфицированных, "3" - венерически больных;
в реквизитах 10 отражаются меры обеспечения производства, по делу об административном правонарушении, в 10.1 - доставление в порядке установленных статьей (далее - ст.) 619 КРКоАП (1), в 10.2 - административное задержание в порядке установленных статьей 620 КРКоАП (2), в 10.3 - привод в порядке установленных статьей 625 КРКоАП (3), в 10.4 - превентивное ограничение свободы передвижения ст. 625-1 КРКоАП (4);
в реквизитах 11 отражаются сведения об освобождении лица прокурором с вынесением постановления, в 11.1 - незаконно подвергнутого к административному задержанию подпункт (далее - пп.) 6 (далее - п.) 1 ст. 583 КРКоАП (1), в 11.2 - о снятии любых мер запретительного или ограничительного характера (пп.7) п.1 ст. 583 КРКоАП (2);
в реквизите 12 предусмотрены сведения об обжаловании мер обеспечения производства, по делу об административном правонарушении в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу): жалоба удовлетворена (1), отказано в удовлетворении жалобы (2);
в реквизите 13 предусмотрены сведения об обжаловании мер обеспечения производства, по делу об административном правонарушении в суд: жалоба удовлетворена (1), отказано в удовлетворении жалобы (2);
в реквизите 14 указываются данные о привлечении лица к административной ответственности (1);
в реквизите 15 указываются сведения о помещении и водворении лица: в медицинский вытрезвитель (1) (заполняются органами здравоохранения), в приемник-распределитель (2), в спецприемник (3), в Центр временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних (4) (заполняются органами образования), в гауптвахту (5);
в реквизитах 16 указываются сведения о принятых мерах социальной адаптации, в 16.1 – трудоустроено (1), в 16.2 – направлено в дома-интернаты для инвалидов и престарелых (2), в Центр социальной адаптации (3), в стационарные лечебные заведения (4);
в реквизитах 17 отражаются сведения об освобождении лица из приемника-распределителя, в 17.1 - личность, которого не установлена и освобожден по окончании срока задержания (1), в 17.2 - до окончания срока задержания (2), в 17.3 – передано: в органы внутренних дел (3), в органы финансовой полиции (4), в миграционную службу для выдворения за пределы Республики Казахстан (5), в органы военной полиции Комитета национальной безопасности (далее - КНБ) (6), в органы военной полиции Вооруженных сил (7);
в реквизитах 18 указывается сведение об освобождении лица прокурором (1), в 18.1 – в том числе незаконно водворенных (2);
дата заполнения карточки указывается в реквизите 19;
фамилия, имя, отчество, должность, подпись сотрудника, заполнившего ИУД указывается в реквизите 20;
дата поступления карточки в УКПСиСУ указывается в реквизите 21;
фамилия, имя, отчество, должность, подпись сотрудника УКПСиСУ указывается в реквизите 22.

9-деректемеде – тиісті кодтау диагнозымен жұқпалы аурумен ауратын тұлғалар туралы мәліметтер: "1"-туберкулезбен, "2"-адамның иммунтапшылығы вирусын (ВИЧ\ЖҚТБ) жұқтыруы, "3"-созбен ауратын;
10-деректемеде – әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу бойынша өндірісті қамтамасыз ету шаралары көрсетіледі, 10.1-ҚРӘҚБК 619-бабымен белгіленген тәртіпте жеткізу (1), 10.2-ҚРӘҚБК 620-бабымен белгіленген тәртіпте әкімшілік ұстау (2), 10.3-ҚРӘҚБК 625-бабымен белгіленген тәртіпте күштеп жеткізу (3), 10.4-ҚРӘҚБК 625-1-бабымен белгіленген тәртіпте жылжу бостандығынан превентивті түрте шектеу (4);
11-деректемеде – прокурормен қаулы шығару арқылы тұлғаны босату туралы мәліметтер бейнеленеді, 11.1-ҚРӘҚБК 583-бабы 1-тармағының 6-тармақшасы бойынша әкімшілік ұстауға заңсыз тартылған (1), 11.2-ҚРӘҚБК 583-бабы 1-тармағының 7-тармақшасы тәртібінде тыйым салу және шектеу сипатындағы кез-келген шараларды алып тастау туралы мәліметтер бейнеленеді (2);
12-деректемеде – әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын жоғарыда тұрған органға (жоғарыда тұрған лауазымды тұлғаға) шағымдану туралы мәліметтер көзделген: шағым қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2);
13-деректемеде – әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын сотқа шағымдану туралы мәліметтер көзделген: шағым қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2);
14-деректемеде – тұлғаны әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер көрсетіледі (1);
15-деректемеде – тұлғаны жеткізу және орналастыру туралы мәліметтер көрсетілген: медициналық айықтырғыштарға (1), (денсаулық сақтау органдары толтырады), қабылдағыш-таратқыштарға (2), арнайы қабылдағыштарға (3), кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімделу және оңалту орталықтарына (4) (білім беру органдары толтырады), гаупвахтаға (5);
16-деректемеде – әлеуметтік бейімделудің қабылдаған шаралары туралы мәліметтер көрсетіледі, 16.1-жұмысқа орналастырылғандар (1), 16.2-мүгедектер және қарт адамдарға арналған интернат-үйлеріне жолданғандар (2), әлеуметтік бейімделу орталықтарына (3), жатып емделу мекемелеріне жолданғандар көрсетіледі (3);
17-деректемеде – қабылдағыш-таратқыштан тұлғаны босату туралы мәліметтер көрсетіледі, 17.1-анықталмаған тұлға және ұстау мерзімі аяқталғаны бойынша босатылған (1), 17.2-ұстау мерзімі аяқталған (2), 17.3- прокурордың заңсыз орналастырылған тұлғаны босатуы туралы (3), 17.4-берілгені: ішкі істер органдарына (1), қаржы полициясы органдарына (2), Қазақстан Республикасынан тыс шығару үшін көші-қон қызметіне (3), Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) әскери полиция органына (4), Қарулы күштері әскери полициясы органына (5);
карточканы толтыру күні 18-деректемеде көрсетіледі;
карточканың ҚСжАЕК келіп түскен күні 19-деректемеде көрсетіледі;

10. Сотрудники субъектов правовой статистики и специальных учетов в течение 48 часов направляют электронный ИУД в автоматизированную информационную систему "Единая унифицированная статистическая система (ЕУСС)" (далее – АИС ЕУСС) КПСиСУ.
11. Поступившие ИУД в течение 24 часов подлежат вводу в АБД ЕУСС.
12. Внесение изменений в ИУД после подписания руководителем субъекта правовой статистики и специальных учетов не допускается.
13. В случае необходимости корректировки реквизитов ИУД, внесенных в АИС ЕУСС, субъекты правовой статистики и специальных учетов направляют в УКПСиСУ рапорт о внесении изменений в соответствующие ИУД.
Если данная корректировка повлекла искажение отчетности предыдущих отчетных периодов, УКПСиСУ служебная записка о внесении корректировок в отчетность направляется в КПСиСУ.
14. Полнота и достоверность сведений, содержащихся в ИУД, своевременность их представления в УКПСиСУ возлагается на лица, подписавшие ИУД.
15. Своевременность ввода ИУД в АИС ЕУСС, а также достоверность вводимых сведений в АИС ЕУСС возлагается на сотрудников субъектов правовой статистики и специальных учетов.
16. Отчет состоит из 3-х разделов и формируется на основании ИУД, представленных уполномоченными государственными органами.
17. ИУД заполняется каждым уполномоченным государственным органом-субъектом правовой статистики и специальных учетов самостоятельно, на основании документов, подтверждающих доставление ими в государственные органы лиц, водворение их в приемники–распределители, а также административное задержание и привод лиц, совершивших административные правонарушения.
18. Реквизиты ИУД должны соответствовать показателям отчета.
19. Формирование отчета производится КПСиСУ ежеквартально с нарастающим итогом к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом и направляется для подтверждения в УКПСиСУ.
20. УКПСиСУ отчет подтверждается к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
21. КПСиСУ составляются общий межведомственный отчет по республике и сводные отчеты по каждому государственному органу, которые подписываются Председателем КПСиСУ либо должностным лицом, его замещающим, 14 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Заполнение раздела 1 "Сведения о лицах, подвергнутых мерам
обеспечения производства по делам об административных правонарушениях"
22. В данном разделе отражаются сведения о лицах, подвергнутых административному задержанию, приводу и доставленных к месту составления протокола об административном правонарушении, если его составление не возможно на месте совершения административного правонарушения, а также в отношении, которых применено превентивное ограничение свободы передвижения следующим образом:

10. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қызметкерлері 48 сағат ішінде электронды АЕҚ-ны ҚСжАЕК-тің "Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе (ББСЖ)" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ААЖ ББСЖ) жолдайды.
11. Келіп түскен АЕҚ 24 сағат ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің жауапты қызметкерлері ААЖ ББСЖ енгізуі тиіс.
12. АЕҚ құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектісі қолы қойғаннан кейін, өзгерістер енгізуге тыйым салынады.
13. ААЖ ББСЖ енгізілген АЕҚ деректемелеріне түзету енгізу қажет болса, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері ҚСжАЕБ тиісті АЕҚ-на түзету енгізу туралы баянатты жолдайды.
Егер бұл түзету бұрынғы есептік кезеңдегі есептіліктің бұрмалануына жол берсе, ҚСжАЕБ-сы есептілікке түзету енгізу туралы қажетті құжаттарды ҚСжАЕК-не жолдайды.
14. АЕҚ ААЖ ББСЖ уақытында енгізуді, сонымен қатар ААЖ ББСЖ мәліметтеріне негізсіз өзгертулер енгізу бойынша жауаптылық құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қызметкерлеріне жүктеледі.
15. АЕҚ-ын ББСЖ ААЖ-не уақытында енгізілуі, сонымен қатар ББСЖ ААЖ-не енгізілетін мәліметтердің дұрыстығы құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерінің қызметкерлеріне жүктеледі.
16. Есеп 3-бөлімнен тұрады және өкілетті мемлекеттік органдармен берілген АЕҚ негізінде қалыптастырылады.
17. Есеп тұлғалардың мемлекеттік органдарға жеткізілуін, олардың қабылдағыш-таратқышқа орналасуын, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың әкімшілік ұсталуын және күштеп жеткізілуін растайтын құжаттардың негізінде әрбір мемлекеттік орган өздігінше есеп құрады.
18. АЕҚ деректемелері есеп көрсеткіштерімен сәйкес келуі керек.
19. Есепті қалыптастыру тоқсан сайын өсу қорытындысымен келесі есептік кезеңдегі айдың 6 күні ҚСжАЕК жүргізіледі және ҚСжАЕБ-ге растау үшін жолданады.
20. ҚСжАЕБ ҚСжАЕК-не есепті келесі есептік кезеңдегі айдың 8 күні ұсынады.
21. ҚСжАЕК республика бойынша жалпы ведомствоаралық есепті және ҚСжАЕК Төрағасы немесе оны ауыстыратын лауазымды тұлға қол қоятын әр мемлекеттік орган бойынша жинақталған есептер құрады.
3. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз
ету шараларына тартылған тұлғалар туралы мәліметтер"
1-бөлімді толтыру
22. Бұл бөлімде әкімшілік ұстауға тартылған, күштеп жеткізілген және егер әкімшілік құқық бұзушылық жасалынған жерде хаттаманы құру мүмкін болмаған жағдайда, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама құрылған жерге жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер, сондай-ақ тұлғаларға қатысты еркін жүріп-тұруға превентивті түрде шектеу қолданылғандар бейнеленеді:

в строке 1 учитываются сведения о количестве лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делу об административном правонарушении, из них в строке 2 – доставленных в порядке установленным ст.619 КРКоАП, в строке 3 из строки 2 отражаются количество женщин и 4 – несовершеннолетних;
в строке 5 заполняются сведения о количестве лиц, задержанных в порядке установленным ст.620 КРКоАП, в строке 6 из строки 5 – женщин и 7 – несовершеннолетних;
в строке 8 отражаются лица, подвергнутые приводу в порядке установленным ст.625 КРКоАП, в том числе в строке 9 – женщин и 10 – несовершеннолетних (заполняются органами внутренних дел и финансовой полиции);
в строке 11 учитываются сведения о количестве лиц, в отношении которых применено превентивное ограничение свободы передвижения в порядке установленным ст.625-1 КРКоАП, в строке 12 из строки 11 – женщин и 13 – несовершеннолетних (заполняются органами внутренних дел);
лица, освобожденные прокурором от административной ответственности с вынесением постановления указываются в строках 14, в 15 – об освобождении лица, незаконно подвергнутого административному задержанию в порядке установленным п.п. 6 п. 1 ст. 583 КРКоАП и в 16 - о снятии любых мер запретительного или ограничительного характера в порядке установленным п.п 7 п. 1 ст. 583 КРКоАП;
сведения о количестве обжалованных мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении отражаются в строке 17, из них в строках 18-23 учитываются сведения об удовлетворенных жалобах и жалобы, в удовлетворении которых отказано вышестоящим органом, должностным лицом либо судом.
4. Заполнение раздела 2 "Сведения о лицах, доставленных
в правоохранительные органы"
23. В настоящем разделе указываются сведения о лицах, доставленных в правоохранительные органы в порядке статьи 619 КРКоАП за совершение административных правонарушений следующим образом:
общее количество лиц, доставленных в правоохранительные органы, учитывается в строке 1 и распределяется в строках 2 и 3 по половому признаку - мужчины или женщины, в строке – 4 несовершеннолетних, 5 - 8 – по гражданству, 9 - 13 – по роду занятий, 14 - 21 – по возрастному составу, 22 - 24 – по состоянию алкогольного, наркотического или токсикоманического опьянения, 25 – ранее судимых с выделением из них условно осужденных в строке 26;
в строке 27 указываются привлеченные к административной ответственности, из числа лиц, отраженных в строке 1;
сведения о лицах, впоследствии помещенных в медицинский вытрезвитель, водворенных в приемники–распределители, спецприемники и помещенных в центры временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних, отражаются в строках 28, 29, 30 и 31 соответственно.

1-жолда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер ескеріледі, оның ішінде 2-жолда ҚРӘҚБК 619-бабымен белгіленген тәртіпте жеткізілгендердің саны, 2-жолдан алынған 3-жолда әйелдердің саны, 4-жолда кәмелетке толмағандардың саны бейнеленеді;
5-жолда ҚРӘҚБК 620-бабымен белгіленген тәртіпте ұсталғандар, 5-жолдан алынған 6-жолда әйелдер, 7-жолда кәмелетке толмағандар;
8-жолда ҚРӘҚБК 625-бабымен белгіленген тәртіпте күштеп жеткізілуге тартылған тұлғалар, соның ішінде 9-жолда әйелдер, 10-жолда кәмелетке толмағандар (ішкі істер және қаржы полициясы органдары толтырады) бейнеленеді;
11-жолда ҚРӘҚБК 625-1-бабында белгіленген тәртіпте еркін жүріп-тұруға превентивті түрде шектелген тұлғалар саны туралы мәліметтер көрсетіледі, 11-жолдан алынған 12-жолда әйелдер, 13-кәмелетке толмағандар көрсетіледі (ішкі істер органдары толтырады);
прокурордың қаулы шығаруы арқылы босатылған тұлғалар 14-жолда көрсетіледі, 15-жолда ҚРӘҚБК 583-бабы 1-тармағының 6) тармақшасында белгіленген тәртіпте әкімшілік ұстауға заңсыз тартылған тұлғаларды босату туралы және 16-жолда ҚРӘҚБК 583-бабы 1-тармағының 7) тармақшасында белгіленген тәртіпте тыйым салу және шектеу сипатындағы кез-келген шараларды алып тастау туралы мәліметтер бейнеленеді;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына шағымданудың саны туралы мәліметтер 17-жолда бейнеленеді, солардың ішінен 18-23-жолдарда қанағаттандырылған шағымдар және жоғары тұрған орган, лауазымды тұлға немесе сот қанағаттандырудан бас тартқан шағымдар туралы мәліметтер ескеріледі.
4. "Құқық қорғау органдарына жеткізілген тұлғалар туралы
мәліметтер" 2-бөлімді толтыру
23. Осы бөлімде әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ҚРӘҚБК619-бабының тәртібінде құқық қорғау органдарға жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі:
құқық қорғау органдарға жеткізілген тұлғалардың жалпы саны 1-жолда ескеріледі және 2 мен 3-жолдарда жынысына қарай бөлінеді, 4-жолда кәмелетке толмағандар, 5-8-жолдарда азаматтығына қарай, 9-13-жолдарда айналысатын жұмысына қарай, 14-21-жолдарда жас құрамына қарай, 22-24-жолдарда алкогольдік, нашақорлық және токсикомандық мас күйіне қарай, 25-жолда бұрын сотталғаны бойынша және соның ішінен 26-жолда шартты түрде сотталғанына қарай бөліп таралған мәліметтер бейнеленеді;
27-жолда, 1-жолда ескерілген тұлғалардың ішінен әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар көрсетіледі;
кейіннен медициналық айықтырғыштарға, қабылдағыш-таратқыштарға, арнайы қабылдағыштарға орналастырылған және кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімделу және оңалту орталықтарына жайластырылған тұлғалар туралы мәліметтер тиісінше 28, 29, 30 және, 31-жолдарда бейнеленеді.

5. Заполнение раздела 3 "Сведения о лицах, водворенных
в приемники-распределители"
24. В указанном разделе подлежат учету сведения о лицах, водворенных в приемники-распределители (заполняются органами внутренних дел) следующим образом:
в строке 1 отражаются сведения об общем количестве указанных лиц, из них учитывается в строках: 2 - женщин, 3 - мужчин, 4 - несовершеннолетних, находящихся с задержанными родителями, 5 - лиц пенсионного возраста, 6 - инвалидов, 7 - лиц, освободившихся из мест лишения свободы, 8 - условно осужденных, 9 - граждан Республики Казахстан, 10 – граждан стран Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), 11 – граждан дальнего зарубежья, 12 - лиц без гражданства, показатель которого должен быть равен показателю строки 29 раздела 2;
в строке 13 отражаются данные о количестве инфекционных больных, в том числе в строке 14 – больных туберкулезом, 15 – вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфицированных) и 16 - венерически больных;
данные о лицах, в отношении которых органом приняты меры по социальной адаптации, учитываются в строках 17, 18 – трудоустроено, 19 – направлено в дома-интернаты для инвалидов и престарелых, 20 – направлено в Центр социальной адаптации, 21 – направлено больных в стационарные лечебные учреждения;
в строке 22 указываются сведения о количестве лиц, задержанных без документов и постоянного места жительства, 23 - задержанных под другими анкетными данными, из них в строке 24 – находящихся в республиканском розыске, 25 – по запросам государств-участников СНГ;
в строке 26 подлежат учету сведения о лицах, освобожденных из приемника – распределителя, в том числе в строках 27 - лиц, личность которых не установлена и освобожденных в связи с окончанием срока задержания, 28 - до окончания срока задержания, 29 – переданных в органы внутренних дел, 30 – переданных в органы финансовой полиции, 31 – переданных в миграционную службу для выдворения за пределы Республики Казахстан, 32 – переданных в органы военной полиции КНБ, 33 – переданных в органы полиции Вооруженных сил;
в строке 34 отражаются сведения о количестве лиц, освобожденных прокурором, в том числе в строке 35 - незаконно водворенных.

5. "Қабылдағыш-таратқыштарға орналастырылған тұлғалар
туралы мәліметтер" 3-бөлімді толтыру
24. Аталған бөлімде қабылдағыш-таратқыштарға орналастырылған тұлғалар туралы мәліметтер есепке алуға жатады (ішкі істер органдары толтырады).
1-жолда көрсетілген тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер бейнеленеді, солардың ішінен: 2 - әйелдердің, 3 - ерлердің, 4 - ұсталған ата-аналарымен бірге отырған кәмелетке толмағандардың, 5 - зейнеткер жасындағы тұлғалардың, 6 - мүгедектердің, 7 - бас бостандығынан айыру жерлерінен босатылғандардың, 8 - шартты түрде сотталғандардың, 9 – Қазақстан Республикасы азаматтарының, 10 - Тәуелсіз мемлекеттер достастығы (бұдан әрі - ТМД) азаматарының, 11 - қиыр шет ел азаматтарының және 12 - азаматтығы жоқ тұлғалардың саны ескеріледі, 1-жолдың көрсеткіші 2-бөлімнің 29-жолының көрсеткішіне тең болуы қажет;
13-жолда жұқпалы аурулардың, соның ішінде 14-жолда - туберкулезбен ауыратындардың, 15-жолда ЖҚТБ-мен және 16-жолда соз ауруларымен ауыратындардың саны туралы деректер бейнеленеді;
органдар оларға қатысты әлеуметтік бейімделу шараларын қолданған тұлғалар туралы мәліметтер 17, соның ішінде 18 – жұмысқа орналастырылғандар, 19 – мүгедектер мен қартайғандар интернат-үйлеріне жолданғандар, 20 – әлеуметтік-бейімдеу орталықтарына жолданғандар, стационарлы емделу мекемелеріне жолданғандар - 21-жолдарда ескеріледі;
22-жолдарда құжаттарсыз және тұрақты мекенжайысыз ұсталған, 23-жолда басқа да сауалнамалық деректер бойынша, солардың ішінен 24-жолда іздестіруде жүрген, 25-жолда ТМД қатысушы-мемлекеттердің сұранымдары бойынша ұсталған тұлғалардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
26-жолда қабылдағыш-таратқыштардан босатылған тұлғалар, соның ішінде 27-жолда жеке басы анықталмаған және ұстау мерзімінің аяқталуына байланысты босатылған тұлғалар, 28-жолда ұстау мерзімінің аяқталуына дейін босатылған, 29 - жолдарда оларды ішкі істер органдарына, 30 - қаржы полициясы органдарына, 31 - Қазақстан Республикасынан тыс елдерге шығару үшін көші-қон қызметіне беруіне байланысты босатылған, 32 - ҰҚК әскери полиция органдарына, 33 - Қарулы күштердің әскери полиция органдарына берілген тұлғалар туралы мәліметтер есепке алынуы тиіс.
34-жолда прокурор босатқан, соның ішінде 35-жолда – заңсыз шығарылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді.