Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2011 года № 14-1/245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2011 года № 7017. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 18-03/1055
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 03.12.2015 № 18-03/1055.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций".
2. Департаменту стратегии использования природных ресурсов (Омаров Ж.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
6 мая 2011 года № 14-1/245
Регламент
государственной услуги
"Выдача свидетельства о создании
и государственном учете зоологических коллекций"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) зоологическая коллекция - собрание чучел, яиц, криоконсервированных половых клеток, препаратов и частей объектов животного мира, объектов животного мира, в том числе диких животных зоопарков, зоосадов, цирков, зоологических питомников, аквариумов, океанариумов, представляющее научную, культурно-просветительную, учебно-воспитательную и эстетическую ценность;
2) государственная услуга - выдача уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций физическим и юридическим лицам;
3) потребитель - физическое или юридическое лицо, представившее документы на получение государственной услуги.
2. Государственная услуга "Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций" (далее - государственная услуга) предоставляется Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Административное здание "Дом министерств", подъезд 5 и Комитетом рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Административное здание "Дом министерств", подъезд 13 (далее - Комитет).

"Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 6 мамырдағы № 14-1/245 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 маусымда № 7017 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 18-03/105 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.12.2015 № 18-03/1055 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Омаров. Ж.Ы.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 6 мамырдағы
№ 14-1/245 бұйрығымен
бекітілген
«Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке
алу туралы куәлікті беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27  қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зоологиялық коллекция - жануарлар дүниесі объектілері тұлыптарының, жұмыртқаларының, криоконсервіленген жыныс клеткаларының, препараттары мен бөліктерінің, оның ішінде жабайы жануарлар зоопарктерінің, зообақтардың, цирктердің, зоологиялық питомниктердің, аквариумдердің, океанариумдердің ғылыми, мәдени-ағартушылық, оқу-тәрбиелік және эстетикалық құндылығы бар жинағы;
2) мемлекеттік қызмет көрсету - жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті жеке және заңды тұлғаларға беруі;
3) тұтынушы - мемлекеттік қызмет алуға құжаттарын ұсынған жеке немесе заңды тұлға.
2. «Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-кіреберіс және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 13-кіреберіс мекенжай бойынша көрсетеді.

3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", с Правилами создания и государственного учета зоологических коллекций, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2004 года № 1413 (далее - Правила), а также стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства о создании и государственном учете зоологических коллекций", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 403 (далее - Стандарт).
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача Свидетельства о внесении зоологической коллекции в реестр по форме, утвержденной приложением 2 к Правилам (на бумажном носителе) или мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Полная информация о предоставлении государственной услуги и предоставляемых документов, размещенных на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz, Комитета - www.fhc.kz и www.fisher.minagri.kz.
8. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - 30 (тридцать) минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем предоставляемых документов - в течение 3 (трех) рабочих дней.
9. При выдаче свидетельства эксперт знакомит потребителя с Правилами.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом.
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
12. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал предоставляемые документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы рассматриваются, ставятся на контроль специалистом канцелярии Комитета;
2) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются Председателю Комитета и в последующем эксперту (исполнителю) (далее - эксперт);

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының 8-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 желтоқсандағы № 1413 бекітілген Зоологиялық коллекциялар жинау және оларды мемлекеттік есепке алу ережесіне (бұдан әрі - Ереже), Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 қаулысымен бекітілген «Зоологиялық коллекцияларды құру және мемлекеттік есепке алу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
5. Ережеге 2-қосымшамен бекітілген нысан бойынша Зоологиялық коллекцияны тізілімге енгізу туралы куәлікті (қағаз тасығышта) беру немесе оны беруден жазбаша нысанда дәлелді бас тарту көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында басқа органдардың қатысы қаралмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету және ұсынылатын құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігініңwww.minagri.gov.kz, Комитеттің - www.fhc.kz және www.fisher.minagri.kz интернет-ресурстарында орналасқан.
8. Мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут;
мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы ұсынылатын құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні.
9. Куәлік берген кезде сарапшы тұтынушыны Ережемен таныстырады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдап алуды бір маман жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттар тізімін ұсынады.
12. Тұтынушының ұсынылатын құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тіркеу күні мен нөмірі және мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген талон болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекет
(өзара іс-әрекет) жазбасы
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданып алынған құжаттарды Комитет кеңсесінің маманы қарайды және бақылауға алады;
2) тиісті дәрежеде тіркелген, ресімделген құжаттар Комитет төрағасына және одан кейін сарапшыға (орындаушыға) (бұдан әрі - сарапшы) беріледі;

3) эксперт проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, выписывает свидетельство о внесении в реестр зоологической коллекций (далее - свидетельство), либо подготавливает мотивированный отказ;
4) оформленное свидетельство подписывается Председателем Комитета и заверяется печатью. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является предоставление не в полном объеме документов.
14. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист канцелярии;
2) председатель Комитета, либо лицо его замещающее;
3) эксперт.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства о создании и
государственном учете зоологических
коллекций"
Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее - СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Специалист
канцелярии
Председатель
Комитета
Эксперт
(исполнитель)
Председатель
Комитета
Эксперт
(исполнитель)
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
заявления,
документов,
сверка
копий с
оригиналами,
регистрация
в журнале
Ознакомление
с представ-
ленными
документами
Проверка
полноты и
правильности
оформления
представ-
ленных
документов
Ознакомление
рассмотренных
документов
Выдача
свидетельства
о внесении в
реестр
зоологической
коллекций
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача
талона, с
указанием
даты и
номера
регистрации
и даты
получения
государ-
ственной
услуги
Наложение
резолюции
Выписка
свидетельства
о внесении в
реестр
зоологической
коллекций,
либо
подготавливает
мотивирован-
ный отказ
Подписание
оформленного
документа и
заверение
печатью
Роспись
потребителя
в журнале в
получении
свидетельства
5
Сроки
исполнения
30 минут
1 день
1 день
1 день
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс - в случае
утверждения решения о предоставлении государственной услуги
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
Специалист
канцелярии
Председатель Комитета
Эксперт (исполнитель)
Председатель Комитета
Эксперт (исполнитель)
Действие № 1
Принимает
заявления,
документы,
сверяет копии с
оригиналами,
выдает талон, с
указанием даты
и номера
регистрации и
даты получения
государственной
услуги (30 мин)
Действие № 2
Ознакамливается с
представленными
документами,
налагает резолюцию
(1 день)
Действие № 3
Проверяет полноту и
правильность
оформления
представленных
документов,
выписывает
свидетельство о
внесении в реестр
зоологической
коллекций, либо
подготавливает
мотивированный отказ
(1 день)
Действие № 4
Ознакамливается с
представленными
документами,
подписывает
оформленное
свидетельство и
заверяет печатью
(1 день)
Действие № 5
Выдает
свидетельство
о внесении в
реестр
зоологической
коллекций
(30 мин)
Таблица 3 Варианты использования.
Альтернативный процесс - в случае утверждения решения
об отказе в представлении государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии
Председатель Комитета
Эксперт (исполнитель)
Действие № 1
Действие № 2
Действие № 3
Принимает заявления,
документы, сверяет
копии с оригиналами,
выдает талон с указанием
даты и номера регистрации
и даты получения
государственной услуги
(30 мин)
Ознакамливается с
представленными
документами, налагает резолюцию
(1 день)
Проверяет полноту и
правильность оформления
представленных документов,
подготавливает мотивированный
отказ (1 день)
Действие № 4
Действие № 5
Подписывает мотивированный
отказ
Выдает мотивированный отказ
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства о создании и
государственном учете зоологических
коллекций"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

3) сарапшы ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді, зоологиялық коллекциялар тізіліміне енгізілгендігі туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) береді, немесе дәлелді бас тарту әзірлейді;
4) ресімделген куәлікке Комитет төрағасы қол қояды және мөрмен растайды.
Құжаттардың толық көлемде ұсынылмауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
14. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары қарастырылмаған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) іске қосылған:
1) кеңсе маманы;
2) Комитет төрағасы, немесе оның орынындағы тұлға;
3) сарапшы (орындаушы).
16. Әрбір әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің сабақтастығы мен өзара іс-әрекетінің (рәсімдерінің) кестелік мәтіндік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әкімшілік іс-әрекеттердің қисындық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Зоологиялық коллекцияларды құру және
мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) сабақтастығы мен өзара
әрекеттестігінің кестелік мәтіндік сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыстар ағынының) іс-әрекеттері
1
Үдерістің (барысының, жұмыстар ағынының  іс-әрекеттерінің №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Кеңсе маманы
Комитет төрағасы
Сарапшы (орындаушы)
Комитет Төрағасы
Сарапшы (орындаушы)
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атау және олардың сипаттамасы
Өтініштің құжаттарды қабылдау, көшірмелерді түпнұсқаларымен салыстыру, журналда тіркеу
Ұсынылған құжаттармен танысу
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексеру
Қаралған құжаттарымен таныстыру
Зоологиялық коллекцияны тізілімге енгізу туралы куәлікті беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
әкімшілік шешім)
Тіркеу күні мен нөмірі және мемлекет тік қызметті  алу күні көрсетілген талон беру
Бұрыштама қою
Зоологиялық коллекцияны тізілімге енгізу туралы куәлікті беру немесе дәлелді бас тартуды әзірлеу
Ресімделген құжатқа қол қою және мөрмен растау
Тұтынушының куәлікті алғандығы жөнінде журналға қол қоюы
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 күн
1 күн
1 күн
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс - мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде шешім бекітілген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
4
5
Кеңсе маманы
Комитет Төрағасы
Сарапшы (орындаушы)
Комитет Төрағасы
Сарапшы (орындаушы)
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді, құжаттарды қабылдайды, көшірмелерді түпнұсқаларымен салыстырады  тіркеу күні мен нөмірі және мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген талон береді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады, бұрыштама қояды (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді, Зоологиялық коллекцияны тізілімге енгізу туралы куәлікті береді, немесе дәлелді бас тартуды әзірлейді
(1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады, ресімделген куәлікке қол қояды және мөрмен растайды
(1 күн)
№ 5 іс-әрекет
(30 мин)
Зоологиялық коллекцияны тізілімге енгізу туралы куәлікті береді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс-мемлекеттік қызмет көрсетуден бас
тарту жөнінде шешім бекітілген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Кеңсе маманы
Комитет төрағасы
Сарапшы (орындаушы)
№ 1 іс-әрекет
Өтінішті, құжаттарды қабылдау, көшірмелерді түпнұсқаларымен салыстырады, тіркеу күні мен нөмірі және мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген талон береді
(30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынған құжаттармен таныстыру, бұрыштама қояды
(1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді, дәлелді бас тартуды әзірлейді (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қояды
№ 5 іс-әрекет
Дәлелді бас тарту береді
«Зоологиялық коллекцияларды құру және
мемлекеттік есепке алу туралы куәлікті беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің қисындық сабақтастығы арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба