Об утверждении Правил проведения экономической экспертизы проектно-сметной документации объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 14 июня 2011 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2011 года № 7069. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 325 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 11.05.2018 № 325 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 30) статьи 20 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения экономической экспертизы проектно-сметной документации объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Турганбаев Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Pay А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-министра -
Республики Казахстан
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
А. Исекешев
Утверждены
приказом Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 14 июня 2011 года № 184
Правила
проведения экономической экспертизы проектно-сметной
документации объектов, связанных с проведением работ по
государственному геологическому изучению и мониторингу недр,
консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических
скважин
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения экономической экспертизы проектно-сметной документации объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее – Закон), и регламентируют порядок проведения экономической экспертизы проектно-сметной документации объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин.

Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою бойынша жұмыстарды жүргізумен байланысты объектілердің жобалық-сметалық құжаттамасына экономикалық сараптама жүргізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және Жаңа Технологиялар Министрінің 14 маусымдағы 2011 жылындағы № 184 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 14 шілдеде № 7069 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 325 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.05.2018 № 325 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 20-бабының 30) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою бойынша жұмыстарды жүргізумен байланысты объектілердің жобалық-сметалық құжаттамасына экономикалық сараптама жүргізу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Тұрғанбаев) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі
Ә.Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2010 жылғы 14 маусымдағы
№ 184 бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою жұмыстарын жүргізумен байланысты объектілердің жобалау-сметалық құжаттамаларына экономикалық сараптама жүргізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою жұмыстарын жүргізумен байланысты объектілердің жобалау-сметалық құжаттамаларына экономикалық сараптама жүргізу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңы 20-бабының 30) тармақшасына сәйкес әзірленді (бұдан әрі - Заң) және жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою жұмыстарын жүргізумен байланысты объектілердің жобалау-сметалық құжаттамаларына экономикалық сараптама жүргізу тәртібін регламенттейді.

2. В настоящих Правилах применяются следующие термины и определения:
1) уполномоченный орган по изучению и использованию недр - государственный орган, осуществляющий функции по реализации государственной политики и контролю в сфере геологического изучения, рационального и комплексного использования недр, а также иные функции в сфере недропользования, установленные законодательством Республики Казахстан;
2) проектно-сметная документация (далее - ПСД) – совокупность документации, включающая проект (геолого-методическая и производственно-техническая части) и смету;
3) компетентный орган - центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию от имени Республики Казахстан прав, связанных с заключением и исполнением контрактов на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу, за исключением контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых, определяемый Правительством Республики Казахстан, если иное не установлено законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан;
4) исполнитель – победитель конкурса государственных закупок, или по условиям государственных закупок из одного источника, заключивший договор на государственное геологическое изучение и мониторинг недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин с уполномоченным органом по изучению и использованию недр;
5) экономическая экспертиза – анализ и оценка проектно-сметной документации, осуществляемая в целях проверки рациональности и эффективности расходования бюджетных средств по объектам в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин.
3. Экономическая экспертиза ПСД объектов, связанных с проведением работ по государственному геологическому изучению и мониторингу недр, консервации, ликвидации нефтегазовых и гидрогеологических скважин проводится уполномоченным органом по изучению и использованию недр в процессе проведения работ на стадии подготовительного периода и проектирования.
2. Проведение экономической экспертизы
4. Экономическая экспертиза, в каждом отдельном случае исходя из сложности и объема материалов, проводится с момента поступления соответствующих документов в сроки, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам.
5. Для проведения экономической экспертизы исполнитель направляет в уполномоченный орган по изучению и использованию недр ПСД в двух экземплярах.
6. Экономическая экспертиза ПСД включает:

2. Осы қағидада мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган – жер қойнауын геологиялық зерттеу, тиімді және кешенді пайдалану саласында мемлекеттік саясатты және бақылауды іске асыру бойынша функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) жобалау-сметалық құжаттама (бұдан әрі - ЖСҚ) - жоба (геологиялық-әдістемелік және өндірістік-техникалық бөлімдер) мен сметаны қамтитын – құжаттамалар жиынтығы;
3) құзыретті орган - егер Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды қоспағанда, бірлескен барлауға, өндіруге, бірлескен барлауға және өндіруге келісімшарттар жасауға және оларды орындауға байланысты құқықтарды Қазақстан Республикасының атынан іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) орындаушы - жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу мен мониторингілеуге, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялауға, жоюға шарт жасасқан, мемлекеттік сатып алу немесе бір көзден мемлекеттік сатып алу талаптары бойынша конкурстың жеңімпазы;
5) экономикалық сараптама - жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою саласында объектілер бойынша бюджет қаражатын жұмсаудың ұтымдылығы мен тиімділігін тексеру мақсатында жүзеге асырылатын жобалау-сметалық құжаттамаларды талдау және бағалау.
3. Жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу және мониторингілеу, мұнай-газ және гидрогеологиялық ұңғымаларды консервациялау, жою бойынша жұмыстарды жүргізумен байланысты объектілердің ЖСҚ экономикалық сараптамасын жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган дайындық кезеңі мен жобалау сатысындағы жұмыстарды жүргізу барысында жүргізеді.
2. Экономикалық сараптама жүргізу
4. Экономикалық сараптама әрбір жекелеген жағдайда материалдардың қиындығы мен көлемін негізге ала отырып, осы Қағидаға 1-қосымшада көрсетілген мерзімде, тиісті құжаттар келіп түскен сәттен бастап жүргізіледі.
5. Экономикалық сараптаманы жүргізу үшін орындаушы жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға екі данада ЖСҚ жібереді.
6. ЖСҚ-ның экономикалық сараптамасы: