О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) обучающихся очной формы обучения на третий и четвертый кварталы 2011 года
Решение XLVIII сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 11 мая 2011 года N 496. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 25 мая 2011 года N 8-1-134. Утратило силу - решением I сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 24 января 2012 года N 15
Сноска. Утратило силу - решением I сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 24.01.2012 N 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. п.5.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на третий и четвертый кварталы 2011 года льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся города Караганды:
1) обучающимся общеобразовательных учебных заведений города Караганды с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд, (за исключением летнего периода с 01 июля по 31 августа 2011 года);
2) обучающимся общеобразовательных учебных заведений с девятого по одиннадцатый классы, профессиональных лицеев и колледжей (на базе девятых классов с первого по второй курсы), с приобретением ученического проездного билета длительного пользования на определенный календарный срок, либо с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением летнего периода с 01 июля по 31 августа 2011 года);
3) лицам, обучающимся в профессиональных лицеях, колледжах (на базе одиннадцатых классов) и в высших учебных заведениях очной формы обучения всех форм собственности, с приобретением проездного билета длительного пользования на определенный календарный срок, либо с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением летнего периода с 01 июля по 31 августа 2011 года).
2. Сохранить на летний период (с 01 июля по 31 августа 2011 года) льготы на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев, колледжей, высших учебных заведений очной формы обучения города Караганды всех форм собственности:

Күндізгі оқу нысанында оқитын білім алушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) 2011 жылдың үшінші және төртінші тоқсандарында жеңілдікпен жол жүруі туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XLVIII сессиясының 2011 жылғы 11 мамырдағы N 496 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 мамырда N 8-1-134 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған I сессиясының 2012 жылғы 24 қаңтардағы N 15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған I сессиясының 2012.01.24 N 15 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6 бабы 1 тармағы 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының 6 бабы 4) тармақшасына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қаласы білім алушыларының келесі санаттарына қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) 2011 жылдың үшінші және төртінші тоқсандарында жеңілдікпен жол жүру белгіленсін:
1) Қарағанды қаласының жалпы білім беретін оқу орындарының бірінші сыныптан сегізінші сыныпқа дейінгі білім алушыларын қосып алғанда – тегін жүру (2011 жылдың 01 шілдесінен 31 тамызына дейінгі жаз мезгілін есептемегенде);
2) жалпы білім беретін оқу орындарының тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпқа дейінгі білім алушыларына, кәсіптік лицейлер мен колледждердің білім алушыларына (тоғызыншы сынып негізінде бірінші курстан екінші курсқа дейін), оқушының белгілі күнтізбелік мерзімге арналған ұзақ мерзімді пайдаланудағы жол жүру билетін сатып алумен немесе қазіргі тарифтің 50 % төлеумен (2011 жылдың 01 шілдесінен 31 тамызына дейінгі жаз мезгілін есептемегенде);
3) барлық меншік түріндегі кәсіптік лицейлерде, колледждер (он бірінші сыныптардың негізінде) мен жоғарғы оқу орындарының күндізгі оқу бөлімінде білім алушыларға белгілі күнтізбелік мерзімге арналған ұзақ мерзімді пайдаланудағы жол жүру билетін сатып алумен немесе қазіргі тарифтің 50 % төлеумен (2011 жылдың 01 шілдесінен 31 тамызына дейінгі жаз мезгілін есептемегенде).
2. Барлық меншік түріндегі Қарағанды қаласының жалпы білім беретін оқу орындарында, кәсіптік лицейлерде, колледждер мен жоғарғы оқу орындарының күндізгі оқу бөлімінде білім алушылардың келесі санаттарына қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүруге жеңілдіктер жаз мезгілінде (2011 жылдың 01 шілдесінен 31 тамызға дейін) сақталсын:

1) детям-сиротам;
2) детям, оставшимся без попечения родителей;
3) детям с ограниченными возможностями в развитии;
4) детям-инвалидам и инвалидам с детства;
5) детям из многодетных семей;
6) детям по утере одного из родителей;
7) детям матерей-одиночек.
3. Признать утратившим силу следующие решения:
1) решение XXVIII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 23 декабря 2009 года N 301 "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-107, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 30 декабря 2009 года N 140 (604));
2) решение XLIII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 23 декабря 2010 года N 441 "О внесении изменения и дополнения в решение XXVIII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 23 декабря 2009 года N 301 "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-123, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2010 года N 147 (751));
3) решение XLVII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 30 марта 2011 года N 482 "О внесении изменений и дополнений в решение XXVIII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва от 23 декабря 2009 года N 301 "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-132, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 27 апреля 2011 года N 049 (801)).
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель Аймагамбетов Асхат Канатович).
5. Настоящее решение вводится в действие после официального опубликования с 1 июля 2011 года.
Председатель
очередной XLVIII сессии
Карагандинского городского
маслихата IV созыва                        А. Шульц
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
Согласовано:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел образования города Караганды"       Д. Жекебаев
13.05.2011 г.

1) жетім балаларға;
2) ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларға;
3) дамуында мүмкіндігі шектелген балаларға;
4) жасынан мүгедек және мүгедек балаларға;
5) көп балалы отбасы балаларына;
6) ата-анасының бірінен айрылған балаларға;
7) жалғыз басты аналар балаларына.
3. Келесі шешімдердің күші жойылды деп танылсын:
1) IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы XXVIII сессиясының "Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" N 301 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-107 болып тіркелген, 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 140 (604) "Взгляд на события" газетінде жарияланған);
2) IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы XLIII сессиясының "IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы XXVIII сессиясының "Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" N 301 шешіміне өзгерту мен толықтыру енгізу туралы" N 441 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-123 болып тіркелген, 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 147 (751) "Взгляд на события" газетінде жарияланған);
3) IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2011 жылғы 30 наурыздағы XLVII сессиясының "IV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы XXVIII сессиясының "Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" N 301 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" N 482 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-132 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 сәуірдегі N 049 (801) "Взгляд на события" газетінде жарияланған).
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және тұрғындарды әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (төрағасы Асхат Қанатұлы Аймағамбетов) жүктелсін.
5. Осы шешім оның ресми жарияланғаннан күнінен кейін 2011 жылғы 1 шілдеден бастап қолданылады.
IV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының кезекті
XLVIII сессия төрағасы                     А. Шульц
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Бексұлтанов
Келісілді:
"Қарағанды қаласының білім бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Д. Жекебаев
13.05.2011 ж.