О бюджете города Семей на 2012-2014 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 45/296-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2011 года за N 5-2-151. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04 января 2013 года N 01-26/02)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 04.01.2013 N 01-26/02).
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 21 декабря 2011 года № 2560) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 031 299,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 10 256 676,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 531,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 290 055,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 422 037,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21 770 115,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 211 105,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 212 514,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 409,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-)949 921,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 949 921,5 тысяч тенге:
поступление займов – 712 135,0 тысяч тенге;
погашение займов – 228 409,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 466 195,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.12.2012 N 11/61-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 205 673,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.11.2012 N 10/54-V (вводится в действие с 01.01.2012).

Семей қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 45/296-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда N 5-2-151 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013 жылғы 04 қаңтардағы N 01-26/02 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихат аппаратының 2013.01.04 N 01-26/02 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 2560 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет 123-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 031 299,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 256 676,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 531,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 290 055,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 422 037,0 мың теңге;
2) шығындар – 21 770 115,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 211 105,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 212 514,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 409,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-)949 921,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 949 921,5 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 712 135,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 228 409,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 466 195,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.12.06 N 11/61-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві – 205 673,6 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.11.21 № 10/54-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Зачисление индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источников выплаты, подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты и социального налога, производится в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан по нормативам, установленным Восточно-Казахстанским областным маслихатом.
4. Городскому отделу Казначейства с 1 января 2012 года производить зачисление сумм доходов в городской бюджет по установленным нормативам.
5. Учесть в бюджете города затраты:
1) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
2) на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, проживающим в сельской местности по приобретению топлива на одного получателя – 8 090 тенге в год.
6. В соответствии со статьей 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим образования и культуры, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов образования и культуры, работающих в аульной (сельской) местности определяется местным исполнительным органом, по согласованию с местным представительным органом.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2012 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
9. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложению 678.
10. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 134 715,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане – 675,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 1 334,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 1 592,0 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) – 65 482,0 тысяч тенге;

3. Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығын, төлем көзінен салық салынатын шет ел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығын және әлеуметтік салықты есептеу Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52 бабына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты белгілеген нормативтер бойынша іске асырылады.
4. Қалалық қазынашылық бөлімі 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қалалық бюджетке кірістер сомасын белгіленген нормативтер бойынша есептеуді жүргізсін.
5. Келесі шығындар қала бюджетінде ескерілсін:
1) азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек;
2) ауылды елді мекендерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына әлеуметтік көмек көрсетуге бір алушыға жанар май алуға – жылына 8 090 теңге.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабына сәйкес ауылдық (селолық) мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет азаматтық қызметкерлерінің еңбек ақысын және тарифтік ставкаларын бюджеттік қаражаттар есебінен қалалық жағдайларда бұл қызметтердің түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің еңбек ақысымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
Ауылдық (селолық) мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет мамандарының қызмет тізімі жергілікті өкілді органмен келісумен жергілікті атқарушы органмен анықталады.
7. 2012 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 678 қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
10. Семей қаласының 2012 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға және ҰОС мүгедектеріне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) – 134 715,0 мың теңге;
Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге – 675,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 1 334,0 мың теңге;
облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 1 592,0 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы) – 65 482,0 мың теңге;

на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени – 25 665,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 8 655,0 тысяч тенге;
на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана» - 3 361 тысяч тенге;
на благоустройство сел – 25 942 тысяч тенге.
на участие в спортивных мероприятиях коммунального государственного казенного предприятия «Футбольный клуб «Спартак» – 30 000,0 тысяч тенге;»;
на проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения – 238 723,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.04.2012 N 4/27-V; от 18.07.2012 N 6/40-V; от 24.09.2012 N 8/50-V, от 21.11.2012  N 10/54-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10-1. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2012 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию распределительных тепловых сетей ЦТП «Агрохимлаборатория» (2 очередь строительства) – 6 287 тысяч тенге;
на реконструкцию распределительных тепловых сетей ЦТП «342 квартал» (2 очередь строительства) – 7 231 тысяч тенге.
на строительство хоккейного модуля в городе – 0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Муздыбай – 3 213,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 2/13-V; от 18.04.2012 N 4/27-V, от 24.09.2012 N 8/50-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10-2. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 45 371 тысяч тенге.
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 2 496,0 тысяч тенге.
на предоставление специальных социальных услуг – 67 536 тысяч тенге, в том числе:
введение стандартов специальных социальных услуг – 56 848 тысяч тенге;
развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 10 688 тысяч тенге.
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 267 193,0 тысяч тенге.
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы – 25 582,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 20 470,0 тысяч тенге;

«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы көмек көрсетуге – 25 665,0 мың теңге;
бірге тұратын кәмелетке толмаған 4 немесе одан көп балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 8 655,0 мың теңге;
"Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" марафон-эстафетасын өткізуге – 3 361 мың теңге;
ауылдарды абаттандыруға – 25 942 мың теңге.
«Спартак» футбол клубы» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының спорттық іс-шараларға қатысуына – 30 000,0 мың теңге;
үздіксіз жылумен қамтуға арналған бірінші кезекті жұмыстарды жүргізуге – 238 723,0 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.04.18 N 4/27-V шешімімен; өзгеріс  енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.04.18 N 6/40-V, 2012.09.24 N 8/50-V, 2012.11.21 N 10/54-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. Семей қаласының 2012 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
«Агрохимлаборатория» ОЖП таратушы жылу желілерін қайта жаңғыртуға (2 кезектегі құрылыс) – 6 287 мың теңге;
«342 квартал» ОЖП таратушы жылу желілерін қайта жаңғыртуға (2 кезектегі құрылыс) – 7 231 мың теңге;
қалада хоккей модулінің құрылысына – 0 мың теңге;
Мұздыбай ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға – 3 213,0 мың теңге.
Ескерту. 10-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.02.06 N 2/13-V; 2012.04.18 N 4/27-V, 2012.09.24 N 8/50-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. Семей қаласының 2012 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 45 371 мың теңге.
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 2 496,0 мың теңге.
арнайы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 67 536 мың теңге, соның ішінде:
арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге – 56 848 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелердегі күндізгі бөлімшелердің желілерін дамыту – 10 688 мың теңге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 267 193,0 мың теңге.
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 25 582,0 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру – 20 470,0 мың теңге;

обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 5 112,0 тысяч тенге.
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 62 318 тысяч тенге.
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 142 695,0 тысяч тенге.
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» - 3 151 тысяч тенге.
на оказание жилищной помощи – 590 тысяч тенге.
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 193 918,0 тысяч тенге, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 104 418,0 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 9 908 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 34 771,0 тысяч тенге;
молодежная практика – 52 034,0 тысяч тенге;
переподготовка и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 2 695,0 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 – 82 537,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.04.2012 N 4/27-V; от 18.07.2012 N 6/40-V, от 21.11.2012 N 10/54-V, от 06.12.2012 N 11/61-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10-3. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2012 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 266 970,0 тысяч тенге, в том числе:
строительство и (или) приобретение служебного жилища – 134 848 тысяч тенге;
на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 132 122 тысяч тенге;
в рамках содействия развитию предпринимательства на селе: на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 41 600,0 тысяч тенге.
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 543 826,0 тысяч тенге.
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 756 511,0 тысяч тенге.
на развитие коммунального хозяйства – 121 661 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы, в том числе модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей – 6 000 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 64 248,0 тысяч тенге.

үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз ету – 5 112,0 мың теңге.
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 62 318 мың теңге.
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 142 695,0 мың теңге.
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге – 3 151,0 мың теңге.
тұрғын үй көмегін көрсетуге – 590 мың теңге.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға – 193 918,0 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 104 418,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету – 34 771,0 мың теңге;
қоныс аударуға субсидиялар беруге – 9 908 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 52 034,0 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 2 695,0 мың теңге.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберiнде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 82 537,0 мың теңге.
Ескерту. 10-2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.04.18 N 4/27-V, 2012.07.18 N 6/40-V, 2012.11.21 N 10/54-V, 2012.12.06 N 11/61-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-3. Семей қаласының 2012 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын:
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс - шараларды жүзеге асыруға – 266 970,0 мың теңге, соның ішінде:
қызметтік тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға – 134 848 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және (немесе) сатып алуға – 132 122 мың теңге;
ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу шеңберінде: жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 41 600,0 мың теңге.
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 543 826,0 мың теңге.
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 756 511,0 мың теңге.
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 121 661 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйені дамытуға, соның ішінде Семей қаласының қолданыстағы жылумен қамту жүйесін жетілдіру және қайта құруға – 6 000 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 64 248,0 мың теңге.

Сноска. Пункт 10-3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 18.04.2012 N 4/27-V, от 21.11.2012 N 10/54-V, от 06.12.2012 N 11/61-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10-4. Учесть, что в составе поступлений местного бюджета на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 712 135 тысяч тенге, в том числе:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 12 135 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 500 000 тысяч тенге;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума – 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-4 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.12.2012 N 11/61-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10-5. «Предусмотреть в бюджете города Семей на 2012 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) в сумме 116 668,0 тысяч тенге, в том числе:
капитальный ремонт объектов образования – 13 007,0 тысяч тенге;
электроснабжение домов индивидуальной застройки жилых массивов – 37 112,0 тысяч тенге;
средний ремонт дорог – 66 549 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10-5 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 24.09.2012 N 8/50-V (вводится в действие с 01.01.2012).

Ескерту. 10-3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.04.18 N 4/27-V, 2012.11.21 N 10/54-V, 2012.12.06 N 11/61-V шешімдерімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-4. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің кірістер құрамында республикалық бюджеттен 712 135 мың теңге сомасында несие қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 12 135 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алу, жобалауға – 500 000 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 200 000 мың теңге.
Ескерту. 10-4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.06.12 N 11/61-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-5. Семей қаласының 2012 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен 116 668,0 мың теңге сомасында аймақтық жобаларды жүзеге асыру үшін нысаналы ағымдағы трансферттер мен дамуға арналған нысаналы транферттер (Жол қартасы) қарастырылсын, соның ішінде:
білім беру нысандарына күрделі жөндеу жүргізу жұмыстарына – 13 007,0 мың теңге;
тұрғын үй алаптарындағы жеке салынған үйлерді электрмен қамту – 37 112,0 мың теңге;
жолдарға орташа жөндеу жұмыстарына – 66 549 мың теңге.
Ескерту. 10-5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.09.24 N 8/50-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).

10-6. Предусмотреть распределение сумм поступлений трансфертов из районных (городских) бюджетов в связи с:
передачей государственного учреждения образования в областную коммунальную собственность – 114 956 тысяч тенге;
упразднением ревизионных комиссий районных (городских) маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» – 2 160 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата                       К. Мирашев
Приложение 1
к решению № 45/296-IV

10-6. Аудан (қала) бюджетінің трансферттер түсімдерінің сомаларын үлестіру қарастырылсын:
білім беру мекемесін облыстық коммуналдық меншікке беруге байланысты – 114 956 мың теңге;
аудандық (қалалық) мәслихаттың тексеру комиссияларының қысқаруына және «Облыстық тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты – 2 160 мың теңге.
11. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихаттың хатшысы                        Қ. Мирашев

37 116,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 453,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 453,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7 453,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
38 558,0
1
Правоохранительная деятельность
38 558,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 958,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37 958,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
600,0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
600,0
04
Образование
7 237 120,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
894 453,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
894 453,0
003
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
620 955,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
6 305,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
267 193,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
5 979 705,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 979 705,0
004
Общеобразовательное обучение
5 504 033,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
336 131,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 151,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа,
специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
136 390,0
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
109 088,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
109 088,0
007
Организация профессионального обучения

37 116,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 453,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 453,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7 453,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
38 558,0
1
Құқық қорғау қызметi
38 558,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 958,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37 958,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
600,0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
600,0
04
Бiлiм беру
7 237 120,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
894 453,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
894 453,0
003
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
620 955,0
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
6 305,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
267 193,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
5 979 705,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 979 705,0
004
Жалпы білім беру
5 504 033,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
336 131,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
3 151,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
136 390,0
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
109 088,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
109 088,0
007
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру

109 088,0
9
Прочие услуги в области образования
253 874,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
103 845,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
103 845,0
037
За счет средств местного бюджета
103 845,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
150 029,0
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
11 933,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 846,0
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
12 820,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
62 318,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5 112,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 219 930,0
2
Социальная помощь
1 108 654,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 108 654,0
002
Программа занятости
288 791,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 084,0
005
Государственная адресная социальная помощь
75 920,0
006
Оказание жилищной помощи
35 230,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
281 908,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
48 859,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
67 988,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 492,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
129 698,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
22 310,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41 424,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 950,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
111 276,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

109 088,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
253 874,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
103 845,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
103 845,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
150 029,0
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
11 933,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 846,0
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
12 820,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
62 318,0
023
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 112,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
1 219 930,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 108 654,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 108 654,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
288 791,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 084,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 920,0
006
Тұрғын үй көмегі
35 230,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
281 908,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
48 859,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
67 988,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 492,0
015
Аумақтық зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету орталығы
129 698,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
22 310,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
41 424,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 950,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
111 276,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

29 966,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
5 040,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений
5 040,0
06
Прочие неналоговые поступления
32 096,0
1
Прочие неналоговые поступления
32 096,0
3
Поступления от продажи основного капитала
102 201,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
4 975,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
4 975,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
97 226,0
1
Продажа земли
84 726,0
2
Продажа нематериальных активов

29 966,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
5 040,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар
5 040,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
32 096,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
32 096,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
102 201,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
4 975,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
4 975,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
97 226,0
1
Жерді сату
84 726,0
2
Материалдық емес активтерді сату

от 21 декабря 2011 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2012 год
Функцио
нальная
группа
Админис
тратор
Прог
рамма
Наименование
1
2
3
4
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Секретарь городского маслихата                      К. Мирашев
Приложение 5
к решению № 45/296-IV
от 21 декабря 2011 года
Объем поступлений в бюджет на 2012 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Объем поступлений в бюджет на 2012 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0
Секретарь
городского маслихата                                 К. Мирашев
Приложение 6
к решению № 45/296-IV
от 21 декабря 2011 года
Бюджетные программы сельских округов, поселков в бюджете на 2012 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.11.2012 N 10/54-V (вводится в действие с 01.01.2012).
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
В том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа"
022 "Капитальные расходы государственного органа"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктах"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах"
1
Абралинский

2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 45/296-IV шешiмге
4-қосымша
2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процессінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі
Функцио
налдық
топ
Әкімшісі
Бағдар
лама
Атауы
1
3
4
5
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың хатшысы                         Қ. Мирашев
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 45/296-IV шешiмге
5-қосымша
2012 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
2012 жылға арналған бюджетке ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
0
Қалалық мәслихаттың хатшысы                          Қ. Мирашев
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 45/296-IV шешімге
6-қосымша
2012 жылға арналған бюджеттегі ауылдық округтер мен кенттердің бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.09.24 N 10/54-V шешімімен (01.01.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл(село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
1
Абыралы