О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 17-03/541. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2012 года № 8108.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 января 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лесного хозяйства, животного мира и особо охраняемых природных территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Нысанбаев Е. Н.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 1) Перечня, который вводится в действие с 1 января 2013 года.
Министр А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 октября 2012 года № 17-03/541
Перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1) Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования);
2) в приказе и. о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 556 "Об утверждении Правил разработки и использования символики природоохранного учреждения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6522, опубликованный в газете Казахстанская правда" от 14 декабря 2010 года № 338 (26399)):
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил разработки и использования символики (эмблемы и флага) природоохранного учреждения";
преамбулу и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) статьи 8 и статьей 19 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и использования символики (эмблемы и флага) природоохранного учреждения.";
в Правилах разработки и использования символики природоохранного учреждения, утвержденных указанным приказом:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Правила разработки и использования символики (эмблемы и флага) природоохранного учреждения

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 24 қазандағы № 17-03/541 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 қарашада № 8108 тіркелді
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 25 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (Е.Н. Нысанбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1) тармақшасын қоспағанда, ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 17-03/541 бұйрығымен бекітілген
Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының тізбесі
1) Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) "Табиғат қорғау мекемесiнiң рәмiздерiн әзiрлеу және пайдалану қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 556 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6522 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 31 наурыздағы "Егемен Қазақстан" газетіне № 116-119 (26521) жарияланған):
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғат қорғау мекемесiнiң рәмiздерiн (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану қағидасын бекiту туралы";
кіріспе мен 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 8-бабының 6) тармақшасына және 19-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Табиғат қорғау мекемесiнiң рәмiздерiн (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану қағидасы бекiтілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғат қорғау мекемесiнiң рәмiздерiн (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану қағидасында:
тақырып пен 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғат қорғау мекемесінің рәміздерін (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану қағидасы

1. Настоящие Правила разработки и использования символики (эмблемы и флага) природоохранного учреждения (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 и статьей 19 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" и определяют порядок разработки и использования символики (эмблемы и флага) государственных природных заповедников, государственных национальных природных парков, государственных природных резерватов, государственных региональных природных парков (далее - природоохранное учреждение).";
3) в приказе и. о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 558 "Об утверждении Правил разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований создания или расширения особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6518, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 23 декабря 2010 года № 348 (26409)):
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования";
преамбулу и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) статьи 8 и статьей 20 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования.";
в Правилах разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований создания или расширения особо охраняемых природных территорий, утвержденных указанным приказом:
заголовок и пункты 1, 2, 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"Правила разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила разработки проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 и статьей 20 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" (далее - Закон) в целях принятия обоснованных решений по организации территории и функционированию различных видов особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

1. Осы Табиғат қорғау мекемесiнiң рәмiздерiн (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 8-бабының 6) тармақшасына және 19-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік табиғи қорықтардың, мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің, мемлекеттік табиғи резерваттардың, мемлекеттік өңірлік табиғи парктердің (бұдан әрі – табиғат қорғау мекемелері) рәміздерін (эмблемасы мен туын) әзiрлеу және пайдалану тәртібін белгілейді.";
3) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 558 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6518 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 8 наурыздағы "Егемен Қазақстан" газетіне № 94-97 (26499) жарияланған):
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасын бекiту туралы";
кіріспе мен 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 8-бабының 6) тармақшасы мен 20-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасы бекiтілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасында:
тақырып пен 1, 2, 3, 4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеу, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 6) тармақшасы мен 20-бабына сәйкес аумақтарды ұйымдастыру мен республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың әртүрлі түрлерінің жұмыс істеуі жөнінде негізделген шешімдер қабылдау мақсатында әзірленді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Разработка проектов естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий, а также корректировки технико-экономического обоснования производится специализированными научными (научно-исследовательскими) и проектными (проектно-изыскательскими) организациями по техническим заданиям уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий (далее - уполномоченный орган), центральных или местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, в ведении которых создаются или расширяются особо охраняемые природные территории в два этапа.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. На первом этапе разрабатывается проект естественно-научного обоснования по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий (далее – проект естественно-научного обоснования).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. На втором этапе, на основании естественно-научного обоснования, утвержденного уполномоченным органом или согласованного с ним, разрабатывается проект технико-экономического обоснования по созданию или расширению особо охраняемой природной территории, а также корректировки технико-экономического обоснования (далее - проект технико-экономического обоснования).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Проект технико-экономического обоснования согласовывается с собственниками земельных участков и землепользователями, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Проекты естественно-научного и технико-экономического обоснований по созданию или расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения подлежат государственной экологической экспертизе и утверждаются уполномоченным органом в течение 30 календарных дней.";
часть третью пункта 45 изложить в следующей редакции:
"Определяется режим охраны и порядок природопользования на территории охранной зоны для вынесения решения местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан и Законом.";
часть первую пункта 47 изложить в следующей редакции:
"47. Проект технико-экономического обоснования по созданию или расширению особо охраняемой природной территории включает выполнение следующих разделов:".
Приложение 1 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

"2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру немесе кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерінің жобаларын әзірлеуді, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзетуді ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган), қарауында ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құрылып немесе кеңейтіліп отырған орталық немесе облыстардың республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдардың техникалық тапсырмалары бойынша мамандандырылған ғылыми (ғылыми-зерттеу) және жобалау (жобалау-іздестіру) ұйымдары екі кезеңде жүргізеді.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Бірінші кезеңде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру немесе кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми негіздемесінің жобасы (бұдан әрі - жаратылыстану-ғылыми негіздемесінің жобасы) әзірленеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Екінші кезеңде уәкілетті орган бекіткен немесе онымен келісілген жаратылыстану-ғылыми негіздеменің негізінде ерекше қорғалатын табиғи аумақты құру немесе кеңейту жөніндегі техникалық-экономикалық негiздеменің, сондай-ақ техникалық-экономикалық негіздемені түзету жобасы (бұдан әрі - техникалық-экономикалық негіздеменің жобасы) әзірленеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Техникалық-экономикалық негіздеменің жобасы жер учаскелерінің меншік иелерімен және жер пайдаланушылармен, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құру немесе кеңейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелердің жобалары мемлекеттік экологиялық сараптамаға жатады және оларды уәкілетті орган 30 күнтізбелік күн ішінде бекітеді.";
45-тармақтың үшінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Жер кодексіне және Заңға сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары шешімдер шығару үшін күзет аймағының аумағында күзет режимі және табиғат пайдалану тәртібі анықталады.";
47-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Ерекше қорғалатын табиғи аумақты құру немесе кеңейту жөніндегі техникалық-экономикалық негiздеменің жобасы мына бөлімдерді орындауды қамтиды:".
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.