Об областном бюджете на 2013-2015 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 7 декабря 2012 года № 75. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 24 декабря 2012 года № 3471. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17 июня 2014 года № 06-01-02/312).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17.06.2014 № 06-01-02/312).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 107 037 856,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 28 109 958,4 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 701 154 тысячи тенге;
поступления от продаж
основного капитала - 501 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов - 78 226 242,7 тысяч тенге;
2) затраты - 107 398 997,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование - 2 242 566,3 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 3 407 582 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 1 165 015,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами - 1 134 488 тысяч тенге,
в том числе:
поступление от продажи
финансовых активов государства - 40 759 тысяч тенге;
приобретение финансовых
активов - 1 175 247 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 3 738 196,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета - 3 738 196,1 тысяча тенге,
в том числе:
поступление займов - 3 240 942 тысячи тенге;
погашение займов - 519 691 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.04.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.06.2013 № 131 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.07.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.11.2013 № 157 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 № 166 (вводится в действие с 01.01.2013).

2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда № 3471 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 2014 жылғы 17 маусымдағы № 06-01-02/312 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.06.2014 № 06-01-02/312 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы "2013–2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 107 037 856,1 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша - 28 109 958,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 701 154 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша - 501 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 78 226 242,7 мың теңге;
2) шығындар - 107 398 997,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 2 242 566,3 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 3 407 582 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 165 015,7 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо - 1 134 488 мың теңге,
оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - 40 759 мың теңге;
қаржы активтерiн сатып алу - 1 175 247 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 3 738 196,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру - 3 738 196,1 мың теңге,
оның ішінде:
қарыздар түсімі - 3 240 942 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 519 691 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2013 № 113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2013 № 131 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.11.2013 № 157 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2013 № 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Установить на 2013 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 20 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 18 процентов и остальным районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 20 процентов, Мугалжарскому - 54 процента, Хромтаускому - 18 процентов и остальным районам по 100 процентов.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за эмиссии в окружающую среду;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть, деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления от погашения, выданных из областного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности, займов местных исполнительных органов областей.

2. 2013 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 20 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 18 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 20 пайыз, Мұғалжарға - 54 пайыз, Хромтауға - 18 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. Облыстық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алым;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бойында сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін төленетін төлемдер;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғат аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
облыстық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, облыстық коммуналдық меншіктегі мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарынан түсетін түсімдер.

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объем бюджетных изъятий из бюджета Мугалжарского района в областной бюджет в сумме 4 734 097 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций:
- по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в общей сумме 2 415 тысяч тенге;
- передачей подразделения специального назначения "Арлан" в общей сумме 52 391 тысяча тенге;
- передачей специального отряда быстрого реагирования - 83 193 тысячи тенге;
- передачей функций и полномочий местных исполнительных органов по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования в сумме 47 737 тысяч тенге;
- передачей функций и полномочий местных исполнительных органов по вопросам повышения квалификации педагогических работников 83 161 тысяча тенге;
- передачей функций по организации деятельности центров обслуживания населения - 407 377 тысяч тенге;
- по формированию государственной политики в сфере миграции населения в сумме 800 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 499 790 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 17.04.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 № 166 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы - 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 18 660 тенге.
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" установлен с 1 января 2013 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов в сумме 3 739 тенге.

4. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Мұғалжар ауданы бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 734 097 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен республикалық бюджетке трансферттердiң түсiмдерi мыналарды:
- көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді - 2 415 мың теңге;
- "Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшесін - 52 391 мың теңге;
- жедел ден қою арнайы жасағын - 83 193 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың:
- мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерін - 47 737 мың теңге;
- педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерін - 83 161 мың теңге;
- халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерін - 407 377 мың теңге беруге байланысты көзделсін;
- халықты көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға сомасы 800 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жан басына шаққандағы қаржыландыруды байқаудан өткізуге – 499 790 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.04.2013 № 113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2013 № 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес:
2013 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 18 660 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабына сәйкес 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйдi күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.

9. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" предусмотрена на 2013 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 32 805 572 тысячи тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 15 145 251 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 1 859 776 тысяч тенге;
Алгинскому - 1 450 633 тысячи тенге;
Иргизскому - 1 831 230 тысяч тенге;
Каргалинскому - 1 361 274 тысячи тенге;
Мартукскому - 2 079 196 тысяч тенге;
Уилскому - 1 792 205 тысяч тенге;
Хобдинскому - 2 113 463 тысячи тенге;
Шалкарскому - 2 657 474 тысячи тенге.
11. Учесть в областном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
83 676 тысяча тенге - на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
291 тысяч тенге - на содержание, материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов;
42 192 тысячи тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения;
3 530 тысяч тенге - на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
631 460 тысячи тенге - на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов;
707 305 тысяча тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
исключен - решением маслихата Актюбинской области от 03.12.2013 № 166 (вводится в действие с 01.01.2013).
566 064 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
2 113 384 тысяч тенге - на развитие животноводства;
59 553 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг;
986 296 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
215 286 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
288 618 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
1 465 600 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожной карты бизнеса - 2020".
1 785 587 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
112 181 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республики Казахстан на 2011-2020 годы;

9. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2013 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 32 805 572 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 15 145 251 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтеке биге 1 859 776 мың теңге;
Алғаға 1 450 633 мың теңге;
Ырғызға 1 831 230 мың теңге;
Қарғалыға 1 361 274 мың теңге;
Мәртөкке 2 079 196 мың теңге;
Ойылға 1 792 205 мың теңге;
Қобдаға 2 113 463 мың теңге;
Шалқарға 2 657 474 мың теңге.
11. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға - 83 676 мың теңге;
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 291 мың теңге;
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге - 42 192 мың теңге;
режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға - 3 530 мың теңге;
жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын ішкі істер органдары қызметкерлеріне арнаулы атағы үшін қосымша ақы мөлшерін арттыруға - 631 460 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 707 305 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 03.12.2013 № 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға - 566 064 мың теңге;
мал шаруашылығын дамытуға - 2 113 384 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге - 59 553 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 986 296 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға - 215 286 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 288 618 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға - 1 465 600 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 1 785 587 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 112 181 мың теңге;

197 868 тысячи тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
175 000 тысяч тенге - на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
450 582 тысяча тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
78 911 тысяч тенге - на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
157 280 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
398 351 тысячи тенге - на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
85 335 тысяч тенге - на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
36 182 тысяч тенге - на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
7 097 536 тысяча тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
673 686 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
7 873 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
80 000 тысяч тенге - на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса;
146 617 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 631 047 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 17.04.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.06.2013 № 131 (вводится в действие с 01.01.2013); от 03.12.2013 № 166 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Учесть в областном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье 2020", реализуемых по следующим направлениям:

қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 197 868 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға - 175 000 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 450 582 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге - 78 911 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 157 280 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге - 398 351 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға - 85 335 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге - 36 182 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 7 097 536 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 673 686 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 7 873 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға - 80 000 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 146 617 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жан басына шаққандағы қаржыландыруды байқаудан өткізуге - 631 047 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.04.2013 № 113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.06.2013 № 131 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2013 № 166 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын, нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:

кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений - 2 610 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 2 590 000 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 1 400 000 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
13. Учесть в областном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы, реализуемых по следующим направлениям:
на кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства - 9 626 тысяч тенге;
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Исключен - решением маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе в том числе:
на содержание объектов образования районам - 590 341 тысяч тенге;
исключен - решением маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013).
на разработку генеральных планов районам - 76 481 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 589 764 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 2 304 863 тысяча тенге;
кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья - 180 094 тысячи тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 1 641 228 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 791 546 тысячи тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов - 383 708 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения - 1 047 751 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 1 167 208 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры - 175 933 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта - 575 425 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 321 000 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 1 940 683,5 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 2 748 736,7 тысяч тенге;

тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге - 2 610 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 2 590 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу - 1 400 000 мың теңге;
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
13. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын, нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеуге – 9 626 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады".
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне, мынадай бағыттары бойынша іске асырылатын, ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
аудандарға білім беру объектiлерiн ұстауға - 590 341 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
аудандарға бас жоспарларын әзірлеуге - 76 481 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға - 589 764 мың теңге;
білім беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 2 304 863 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге – 180 094 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 1 641 228 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 791 546 мың теңге;
калалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 383 708 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 047 751 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 1 167 208 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға - 175 933 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға - 575 425 мың теңге;
жылуэнергетикалық жүйені дамытуға - 321 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымын дамытуға - 1 940 683,5 мың теңге;
елді-мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге - 2 748 736,7 мың теңге;

на материально-техническое оснащение аппаратов районов – 56 601 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 376 874 тысячи тенге;
на капитальный ремонт объектов образования - 349 703,9 тысяч тенге;
на освещение населенных пунктов - 140 442 тысячи тенге;
на выплату единовременной материальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны - 13 538,6 тысяч тенге;
на капитальный ремонт административных зданий - 43 933 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 365 502 тысяча тенге;
на внедрение системы электронного обучения в организациях образования - 30 459,6 тысячи тенге;
на социальную помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов - 21 520,4 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 - 143 876,8 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 7 715 тысяча тенге;
на присуждение гранта учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы - 9 952 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.04.2013 № 113 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.07.2013 № 142 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.11.2013 № 157 (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2013 год в сумме 84 802 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 16.01.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013); от 01.11.2013 № 157 (вводится в действие с 01.01.2013).

аудандар аппараттарын материалдық – техникалық жарақтандыруға - 56 601 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстау - 376 874 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 349 703,9 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыруға - 140 442 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 13 538,6 мың теңге;
әкімшілік ғимараттарын күрделі жөндеуге - 43 933 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 365 502 мың теңге;
білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізуге - 30 459,6 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 21 520,4 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға - 143 876,8 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 7 715 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс етуге - 9 952 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2013 № 113 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2013 № 142 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.11.2013 № 157 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві сомасы 84 802 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 16.01.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.11.2013 № 157 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

17. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Секретарь
областного маслихата
областного маслихата
К. ТУХТАРОВ
С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 7 декабря 2012 года № 75
Областной бюджет на 2013 год

17. 2013 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
хатшысы
Қ.ТОҚТАРОВ
С.ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы
7 желтоқсандағы № 75 шешіміне
1 - Қосымша
2013 жылға арналған облыстық бюджет

40 063
9
Прочие услуги в области образования
6 890 280,5
04
9
253
Управление здравоохранения области
99 550
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
99 550
261
Управление образования области
3 126 996,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
60 841
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
23 710
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
26 400
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
93 175
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
182 005
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
68 140
013
Капитальные расходы государственного органа
2 916
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
4 976
029
Методическая работа
39 400
033
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
197 868
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
8 292,6
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
326 345
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (города областного значения) на апробирование подушевого финансирования начального,основного. среднего и общего среднего образования
631 047
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
423 095,4
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
7 800
04
9
261
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 030 985,5
271
Управление строительства области
3 649 571
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 613 202
037
Строительство и реконструкция объектов образования
36 369
276
Управление по защите прав детей области
14 163
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне

40 063
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
6 890 280,5
04
9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
99 550
034
Денсаулық сақтау жүйесінің мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
99 550
261
Облыстың білім басқармасы
3 126 996,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 841
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23 710
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
26 400
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
93 175
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
182 005
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
68 140
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 916
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
4 976
029
Әдістемелік жұмыс
39 400
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
197 868
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 292,6
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
326 345
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
631 047
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
423 095,4
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
7 800
04
9
261
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 030 985,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 649 571
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
3 613 202
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
36 369
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
14 163
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

14 163
05
Здравоохранение
21 799 804,6
1
Больницы широкого профиля
163 449
253
Управление здравоохранения области
163 449
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
163 449
2
Охрана здоровья населения
492 998
253
Управление здравоохранения области
492 998
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
199 744
006
Услуги по охране материнства и детства
160 580
007
Пропаганда здорового образа жизни
132 674
3
Специализированная медицинская помощь
11 982 800,8
253
Управление здравоохранения области
11 982 800,8
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 039 335
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
315 823
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
301 625
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
126 129
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
496 531
05
3
253
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
185 094
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
400 303
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
25 287
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 004 680
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
6 087 993,8
4
Поликлиники
4 411 487,2
253
Управление здравоохранения области
4 411 487,2
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
3 222 871,2
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

14 163
05
Денсаулық сақтау
21 799 804,6
1
Кең бейiндi ауруханалар
163 449
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
163 449
004
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
163 449
2
Халықтың денсаулығын қорғау
492 998
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
492 998
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
199 744
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
160 580
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
132 674
3
Мамандандырылған медициналық көмек
11 982 800,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 982 800,8
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 039 335
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
315 823
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
301 625
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
126 129
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
496 531
05
3
253
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
185 094
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
400 303
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
25 287
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
1 004 680
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
6 087 993,8
4
Емханалар
4 411 487,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 411 487,2
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
3 222 871,2
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету

1 016 670
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
37 280
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
1 267 458
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 224,2
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
432 208
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
76 791,6
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
8 078,3
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
99 716,5
036
Повышение экономической доступности гербицидов
80 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
78 302
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
78 302
2
Водное хозяйство
66 332
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
58 459
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
58 459
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 873
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
7 873
3
Лесное хозяйство
290 489
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
290 489
10
3
254
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
273 823
006
Охрана животного мира
16 666
5
Охрана окружающей среды
221 642
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
207 429
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
51 056
008
Мероприятия по охране окружающей среды
123 684
013
Капитальные расходы государственного органа
2 011
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 678
271
Управление строительства области

1 016 670
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығындылығы мен сапасын арттыруды мемлекеттік қолдау
37 280
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
1 267 458
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 224,2
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
432 208
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
76 791,6
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
8 078,3
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
99 716,5
036
Егістік жұмастырының экономикалық қолжетімділігін арттыру
80 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
78 302
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
78 302
2
Су шаруашылығы
66 332
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
58 459
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
58 459
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 873
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
7 873
3
Орман шаруашылығы
290 489
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
290 489
10
3
254
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
273 823
006
Жануарлар дүниесін қорғау
16 666
5
Қоршаған ортаны қорғау
221 642
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
207 429
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 056
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
123 684
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 011
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
30 678
271
Облыстың құрылыс басқармасы

282 518
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
31 607
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
250 311
011
Капитальные расходы государственного органа
600
13
Прочие
4 481 952,3
9
Прочие
4 481 952,3
257
Управление финансов области
84 802
012
Резерв местного исполнительного органа области
84 802
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
371 679
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
46 229
13
9
258
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
215 286
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
110 164
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 561 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
62 198
003
Капитальные расходы государственного органа
2 500
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
30 960
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"
32 966,8
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 374 959,3
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
25 435,7
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
32 238,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
105 402
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
105 402
269
Управление по делам религий области
5 951
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
5 951
271
Управление строительства области
1 583 269,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 583 269,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области

282 518
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 607
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
250 311
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
13
Басқалар
4 481 952,3
9
Басқалар
4 481 952,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
84 802
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
84 802
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
371 679
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
46 229
13
9
258
020
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
215 286
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
110 164
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 561 258
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 198
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру"
30 960
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
32 966,8
010
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 374 959,3
011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
25 435,7
012
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
32 238,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
105 402
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
105 402
269
Облыстың дін істері басқармасы
5 951
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 951
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 583 269,3
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 583 269,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

2 998 654
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
340 947
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
295 069
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
122 374
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
553 378
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
221 507
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
961 745
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
27 330
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 070 794
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
6 167 646
4
Поликлиники
4 708 192
253
Управление здравоохранения области
4 708 192
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
3 502 273
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
927 866
05
4
253
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
278 053
5
Другие виды медицинской помощи
753 649
253
Управление здравоохранения области
753 649
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
725 454
029
Областные базы спецмедснабжения
28 195
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2 339 371
253
Управление здравоохранения области
1 912 100
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
73 540
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
2 329
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
91 177
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 272

2 998 654
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
340 947
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
295 069
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
122 374
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
553 378
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
221 507
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
961 745
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
27 330
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде қатерлі ісік ауруларымен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
1 070 794
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
6 167 646
4
Емханалар
4 708 192
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 708 192
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
3 502 273
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
927 866
05
4
253
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
278 053
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
753 649
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
753 649
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
725 454
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 195
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2 339 371
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 912 100
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 540
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
2 329
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
91 177
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 272

020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами

020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету