Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 1 июня 2012 года N 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 июля 2012 года N 13-9-161. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 184
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 184
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» от 27 ноября 2000 года № 176, постановлением Правительства Республики Казахстан от 07 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты:
Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски;
Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи;
Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
Назначение жилищной помощи;
Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи;
Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива;
Регистрация и постановка на учет безработных граждан;
Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно–курортным лечением;
Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на начальника государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» Калиева Р.Е.

Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 1 маусымдағы N 263 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 шілдеде N 13-9-161 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 24.05.2013 N 184 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 176 «Әкімшілік процедуралар туралы» Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 07 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдарымен көрсетілетін, халықты әлеуметтік қорғау саласында әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген регламенттер бекітілсін:
Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу;
Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу;
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету үшін оларға құжаттарды ресімдеу;
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу;
18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау;
Тұрғын үй көмегін тағайындау;
Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу;
Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау;
Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою;
Мүгедектерді санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке қою;
Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы Р.Е. Қалиевке жүктелсін.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                В. Бубенко
Утвержден
постановлением акимата района
Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
3) ЛД – личное дело;
4) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо – Казахстанской области»;
5) Структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области»;
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.10.2012 г. N 472                  4. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 «О некоторых вопросах реабилитации инвалидов», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                В. Бубенко
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
2) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) ЖІ – жеке іс;
4) «ЖҚҮ және ӘББ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
5) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
6) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекенжайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 30.10.2012 N 472 қаулысымен
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 21-бабы 1-тармағы 4) тармақшасының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесі негізінде жүзеге асырылады. № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторлық-курорттық емделудi ұсыну» Ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам:
гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) инвалидам первой группы, имеющим затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
2) инвалидам по слуху, владеющих навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового язык
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) справку об инвалидности.
Необходимые документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанного в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу жөніндегі анықтама беру, немесе қағаз нұсқаларында қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі:
Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ және шетелдіктерге. (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсетуге медициналық қорытындысы негізінде қозғалыста қиыншылықтары бар бірінші топтағы мүгедектерге;
2) ымдау тілінің маманының әлеуметтік қызметтерін көрсетуге медициналық қорытындысы негізінде ымдау тіліне дағдылары бар есту бойынша мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді;
3) жеке басын куәландыратын жеке куәлігі;
4) мүгедектік туралы анықтама;
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқасында және көшірмелерде ұсынылады, тексерістен кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.

12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для, предоставления услуг осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения – не более 15 минут.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.

12. Қызмет беру үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беруге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11 тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - он жұмыс күн ішінде;
2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен;
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.

18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на предоставление услуги, вводит данные потребителя в электронную базу данных, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа пописывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его заявления на оказание государственной услуги регистрируется в журнале регистрации обращений, заявлений граждан, присваивается входящий номер, выдается талон.
20. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
21. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) должностные лица УКЗ и СП.
22. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.

18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Кіріс (оның ішінде электрондық) хат-хабарды рәсімдеу және тұтынушының сұранысын (мәлімдемені) қабылдау (тіркеу) тәртібі - Өтініш өтініштерді, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі, кіріс нөмірі беріледі, талон беріледі.
20. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар:
тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы.
4) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
22. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.

23. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
24. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложениях 34 настоящего регламента.
4. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
25. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, наименование, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
26. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ.
N действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный специа
лист
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист по
работе с
ветерана
ми и инва
лидами
уполномо
ченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
заявления
и со
всеми не
обходимы
ми доку
ментами и
выдача
талона
Регистра
ция зая
вления в
журнале
регистра
ции и
учета
письмен
ных обра
щений
граждан
передача
докумен
тов на
чальнику
уполномо
ченного
орган
Наложение
резолюции
на заявле
ния, опре
деление
ответст
венного
специалис
та
Передача
докумен
тов на
исполне
ние глав
ному спе
циалисту
Рассмотре
ние доку
ментов,
формирова
ние ЛД,
ввод
данных
заявителя
в элек
тронную
базу
данных,
готовит
сопроводи
тельное
письмо
для на
правления
пакета до
кументов
в ГУ УКЗ
и СП и
уведомле
ние потре
бителю о
постанов
ке на
учет на
предостав
ление ус
луги, ли
бо моти
вирован
ный ответ
(уведомле
ние) об
отказе в
предостав
лении ус
луги и
передает ответст
венному
специалис
ту упол
номоченно
го органа
Форма завер
шения
(данные,
документ,
организацион
но–распоряди
тельное
решение)
Талон на
руках
Присвое
ние вхо
дящего
номера
Резолюция
Отметка
исполни
теля в
журнале
уведомле
ние потре
бителю о
постанов
ке на
учет на
предостав
ление ус
луги, ли
бо моти
вирован
ный ответ
(уведомле
ние) об
отказе в
предостав
лении
услуги
Сроки
исполнения
Не более
15 мин
Не более
15 мин
В течение
1 рабо
чего дня
В тече
нии 15
мин
В течение
8 рабочих
дней
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
6
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный специалист
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает на подпись начальнику уполномоченного органа
Рассмотрение подписывает уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту уполномоченного органа
Регистрация уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги, выдает результат государственной услуги потребителю
Форма завершения (данные, документ, организацион
но–распоряди
тельное решение)
Передача на подпись начальнику уполномоченного органа
Наложение подписи на уведомления потребителю
уведомление о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении услуги
Сроки исполнения
В течение 15 мин
В течение 1 рабочего
Не более 15 минут
Номер следующего действия
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами
Главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа
Начальник Уполномоченного органа
Действие 1
Действие 2
Действие 3
Действие 4
Действие 5
Действие 6
Действие 7
Действие 8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
1. Заявление
Начальнику
отдела занятости и
социальных программ
от ____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
______________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня __________________________________________________________________________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Копию удостоверения личности;
2. Копия справки об инвалидности;

23. Мемлекеттік қызмет және (ҚФБ көрсету үрдісінде) әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
24. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы регламенттің 34-қосымшасында көрсетілген нысандарына, бланкілеріне үлгі-қалыптарына сәйкес ұсынылуы тиіс.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
25. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. Көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге
ымдау тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(қимылдың,
жұмыс ағы
мының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкілет
ті орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкілетті
органның
ардагерлер мен мүгедек
термен жұмыс
жүргізу
бойынша бас
маманы
3
Әрекеттің
(үдеріс
тің, рә
сімнің,
операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
Бүкіл
қажет
ті құ
жаттар
мен
өтініш
қабыл
дау
және
талон
беру
Азамат
тардың
жазбаша
үндеулер
ді тір
кеу және
есептеу
журналын
да өті
нішті
тіркеу,
құжаттар
ды бас
тыққа
тапсыру
Өті
нішке
қарар
қою,
жауап
ты ма
манды
анық
тау
Құжатты
орындалу
ға бас
маманға
тапсыру
Құжаттарды қарастыру, ЖІ қағаздарын жасау, электрондық деректер базасына өтініш берушінің деректерді енгізу, ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді және тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) және уәкілетті органның жауапты маманға береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдасты
ру-басқара
тын шеші
мі)
Қолын
да талон
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журналда
орындау
шының
белгісі
Тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама)
5
Орындалу мерзімі
15 ми
нуттан
аспауы
қажет
15 минут
тан аспа
уы қажет
1 жұ
мыс
күн
ішін
де
15 минут ішінде
8 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
2. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(қимылдың,
жұмыс ағы
мының) N
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Жауапты маман
3
Әрекеттің (үдеріст
ің, рәсім
нің, опера
цияның)
атауы және
олардың си
паттамасы
Тұтынушыға жіберілген қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) қабылдайды және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді
Қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және уәкілетті органның жауапты (хабарлама) маманға тапсырады
Қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны тіркеу немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап, тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдасты
ру-басқара
тын шешімі
Қол қою үшін уәкілетті органның бастығына беру
Тұтынушыға хабарламаға қол қою
Қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындалу мерзімі
15 минут ішінде
1 жұмыс күн ішінде
15 минуттан аспауы қажет
6
Келесі іс-
әрекеттің №
7
8
2 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс ( барысы, жұмыстың ағыны)
Ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маман
Уәкілетті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманы
Уәкілетті органның бастығы
1 әрекет
2 әрекет
3 әрекет
4 әрекет
5 әрекет
6 әрекет
7 әрекет
8 әрекет
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге
ымдау тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге
ымдау тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
1. Өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
____________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
______________________________________
__________________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон ________________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________
қамтылуға өтінемін.
Өтінішке қоса келесі құжаттарды беремін:
1. Жеке куәлігінің көшірмесі;
2. Мүгедектік туралы анықтамасының көшірмесі;

3. ИПР инвалида.
«_______»________________года Подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
(ФИО принявшего документы)_____________
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»
Уведомление
Уважаемый (ая) ____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ. О дате выдачи ______________________
Будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) _____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению услугами: _______________________________.
О дате получения услуг будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                    Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) _____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что в предоставлении услуг __________________________,Вам отказано, в связи с ____________________________ _____________________________________________________________________________ (указать причину)
Начальник отдела           Ф.И.О. ___________________ (подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева от 1 июня 2012 года
№ 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;

3. Мүгедектің ЖОБ
«_______»________________жыл              Қолы
---------------------------------------------------------------------
(жыртып алу сызығы)
ТАЛОН
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20 __жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен 15 күнтізбелік күн өткен соң өтінішіңіз қарастырылған нәтижелер туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжат қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге
ымдау тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, ______________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді. ______________________ беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                     Аты-жөні __________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, Сіз ________________________ қызмет алу бойынша есепке қойылып тұрсыз. Қызмет алу күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                    Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________________________________________________ (себеп көрсетіледі) байланысты, Сізге ______________________ қызмет көрсетілмейді.
Бөлім бастығы                 Аты-жөні ___________________
(қолы)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
1) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
2) ЖІ – жеке іс;

3) ЛД – личное дело;
4) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
5) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области»;
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.10.2012 г. N 472                4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов для предоставления кресло–коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
6. Выдача кресло-коляски по списку с указанием фамилии, наименование кресло-коляски, даты получения, отметки в получении, отчества инвалида, номера пенсионного удостоверения, даты рождения, места проживания, наименование полученной коляски осуществляется уполномоченным органом.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам(-далее потребители): гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами. Инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:

3) «ЖҚҮ және ӘББ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ)
5) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 30.10.2012 N 472 қаулысымен
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторлық-курорттық емделудi ұсыну» Ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мүгедектерді кресло-арбалармен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіштегі қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
Кресло тізім бойынша тегі, аты-жөнін, алу датасын, алу жөніндегі белгісін, мүгедектің зейнетақы куәлігінің нөмірін, туылған жылын, тұрғылықты мекен-жайын, колясканың атауын уәкілетті органмен көрсетіліп беріледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – тұтынушыларға): мүгедек деп танылған Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға. Еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) индивидуальную программу реабилитации инвалида.
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Необходимые документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресло – коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанного в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.
12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для, предоставления услуг осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении креслами–колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;

1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) мүгедекті оңалту жеке бағдарламасы;
3) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқасында және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2 тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
12. Кресло-арбамен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша:
1) тұтынушының мүгедектердің кресло-арбалармен қамтамасыз етілуіне қарсы медициналық көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімделуінде қате анықталған кезде;

3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - в течении десяти рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета пятнадцати минут на обслуживание одного потребителя.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, - не более пятнадцати минут.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. В уполномоченном органе, формы заявлений размещаются на специальном стенде в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы.
18. Помещения уполномоченного органа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
19. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на предоставление услуги, вводит данные потребителя в электронную базу данных, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;

3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Осы стандарттың 8 тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері он жұмыс күн ішінде;
Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен.
Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде он бес минуттан артық емес.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органда өтініш үлгілері күту залында арнайы стендте ілінеді, немесе құжаттарды қабылдайтын қызметкерлерде болады.
18. Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
19. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;

5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа пописывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
20. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги – Заявление регистрируется в журнале регистрации обращений, заявлений граждан, присваивается входящий номер, выдается талон.
21. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 3 настоящего регламента.
22. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
23. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) должностные лица УКЗ и СП.
24. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
25. Таблицы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
26. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
27. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
28. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ.
N действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Главный
специа
лист по
работе с
ветерана
ми и инва
лидами
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный специа
лист
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист по
работе с
ветерана
ми и инва
лидами
уполномо
ченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
заявления
и со
всеми не
обходимы
ми доку
ментами
Регистра
ция зая
вления в
журнале
регистра
ции и
учета
письмен
ных обра
щений
граждан
Наложение
резолюции
на заявле
ния
Передача
докумен
тов на
исполне
ние глав
ному спе
циалисту
Рассмотре
ние доку
ментов,
формирова
ние ЛД,
ввод дан
ных заяви
теля в
электрон
ную базу
данных,
подготов
ка сопро
водитель
ного
письма
для на
правления
пакета
докумен
тов в ГУ
УКЗ и СП
и уведом
ления по
требителю
Форма завер
шения
(данные,
документ,
организацион
но–распоряди
тельное
решение)
Талон
Присвое
ние вхо
дящего
номера
Резолюция
Отметка
исполни
теля в
журнале
Сопроводи
тельное
письмо,
уведомле
ние
Сроки
исполнения
15 мин
15 мин
1 день
15 мин
1 день
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Таблица 2. Описание действий СФЕ
1
N действия (хода, потока работ)
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответствен
ный специ
алист упол
номоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает уведомление заявителю и сопроводитель
ное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписывает сопроводитель
ное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомление заявителю
Регистрация сопроводи
тельного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но–распо
рядительное решение)
Передача на подпись начальнику ОЗ и СП уведомления потребителю и сопроводительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись сопроводительно
го письма для направления пакета документов ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
Отправка сопроводи
тельного письма и уведомления адресатам
5
Сроки исполнения
15 мин
1 день
1 день
6
Номер следующего действия
7
8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски»
Таблица 3. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Главный специалист по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Действие 1
Действие 2
Действие 3
Действие 4
Действие 5
Действие 6
Действие 7
Действие 8
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски»

5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама)
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
20. Кіріс (оның ішінде электрондық) хат-хабарды рәсімдеу және тұтынушының сұранысын (мәлімдемені) қабылдау (тіркеу) тәртібі - Өтініш өтініштерді, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі, кіріс нөмірі беріледі, талон беріледі.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 3-қосымшада көрсетілген.
22. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар:
тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы.
4) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
24. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
25. Мемлекеттік қызмет және (ҚФБ көрсету үрдісінде) әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
26. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген нысандарына, бланкілеріне үлгі-қалыптарына сәйкес ұсынылуы тиіс.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
27. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. Көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін
оларға құжаттарды ресімдеу»
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы 1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(әрекеттің,
жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Ардагер
лер мен
мүгедек
термен
жұмыс
жүргізу
бойынша
бас
маман
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкілетті
органның
бастығы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Ардагер
лер мен
мүгедек
термен
жұмыс
жүргізу
бойынша
бас маман
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
Бүкіл
қажетті
құжат
тармен
өтініш
қабыл
дау
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
Өтінішке
бұрыштама
қою
Құжатты
орындалу
ға тапсы
ру
Құжаттар
ды қарас
тыру,
Жеке іс
қағазда
рын жа
сау, элек
трондық
деректер
базасына
өтініш бе
рушінің
деректер
ді енгі
зу, ЖҚҮ
және ӘББ
құжаттар
ды жолдау
және өті
ніш беру
шіні ха
барланды
ру үшін
іліспе
хатты
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұйым
дастыру-бас
қаратын
шешімі)
талон
Кіріс
нөмі
рін
беру
Бұрыштама
Журналда
орындау
шының
белгісі
Іліспе
хат, ха
барлама
5
Орындалу
мерзімі
15 мин
15 мин
1 күн
15 мин
1 күн
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
2 кестесі. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(әрекеттің,
жұмыс ағымы
ның) N
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты қабылдайды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін өтініш берушінің хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тапсыру
ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хаттқа және өтініш берушінің хабарламаға қойылған қолы
Ілеспе хатты және хабарламаны адресаттарға жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі іс-
әрекеттің №
7
8
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін
оларға құжаттарды ресімдеу»
3 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыс, ағымының барысы)
Ардагерлер мен мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маман
ЖҚ және ӘББ маманы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығы
1 қимыл
2 қимыл
3 қимыл
4 қимыл
5 қимыл
6 қимыл
7 қимыл
8 қимыл
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін
оларға құжаттарды ресімдеу»

1. Заявление
Начальнику
отдела занятости и
социальных программ
от ____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
______________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня ____________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Копию удостоверения личности;
2. Копия справки об инвалидности;
3. ИПР инвалида.
«_______»________________года Подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
2. Уведомление
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________
ГУ»Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в Управление координации занятости и социальных программ. О дате выдачи будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению креслом-коляской _______________________________.
О дате получения кресла-коляски будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                  Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что в обеспечении __________________________,Вам отказано, в связи с ____________________________ _____________________________________________________________________________ (указать причину)
Начальник отдела           Ф.И.О. ___________________ (подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» 1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты.

1. Өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
____________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
______________________________________
__________________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон ________________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________ қамтылуға өтінемін
Өтінішке қоса келесі құжаттарды беремін:
1. Жеке куәлігінің көшірмесі;
2. Мүгедектік туралы анықтамасының көшірмесі;
3. Мүгедектің ЖОБ
«_______»________________жыл                   Қолы
---------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20 __жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 10 күн өткен соң өтінішіңіз қарастырылған нәтижелер туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжат қабылданған тұлғаның аты-жөні)
2. Хабарлама
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, ______________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді. ______________________ беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                  Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, Сізді кресло-арбамен қамтылу үшін есепке қойылып тұрсыз.
Кресло-арбаны алу күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                      Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________________________________________________ (себеп көрсетіледі) байланысты, Сізге ______________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы                     Аты-жөні ___________________
(қолы)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек көрсету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.

2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации.
3) ЛД – личное дело
4) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области».
5) Структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» расположенного по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1.
А также через Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева, телефон 8-715-31-2-04-76.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической обувью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, на стендах уполномоченного органа, в официалных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи, на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.

2) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) ЖІ – жеке іс;
4) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
5) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекен-жайы: Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62, телефоны – 8-715-31-2-04-76.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету» Ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): протездік-ортопедиялық көмекпен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица (далее - потребители):
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа, ЦОНа, либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанного в пункте 2 настоящего регламента.

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнде қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшiлер;
iшкi iстер органдарының, ұлттық қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтiк мiндеттерiн атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтінішті.
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғылықты жер бойынша медициналық ұйымының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуге мұқтаждық жөніндегі қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқасында және көшірмелерде ұсынылады, тексерістен кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның, ХҚКО күту залында немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.

10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет №3, Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления протезно – ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в центр осуществляется посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их протезно-ортопедическими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.

10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда құжаттардың қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Протездік ортопедиялық көмекпен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны жеткізу:
1) уәкілетті органға арызданған жағдайда тұрғылықты жері бойынша тұтынушының өзі келгенде, немесе пошталық хабарлама арқылы;
2) орталыққа өзі арызданған жағдайда күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.

График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении десяти рабочих дней в ЦОН – в течении десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
16. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя в уполномоченном органе не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
17. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
18. Государственная услуга оказывается:
1) в помещении уполномоченного органа по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями:
2) в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных форм заявлений, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности.
19. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП;

ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Осы регламенттің 8-тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күн ішінде.
ХҚКО – он жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдау мен беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
16. Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты (талон алуға дейін) – 30 минуттан аспайды.
Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес, ХҚКО 30 минуттан артық емес.
17. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
19. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушынан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;

5) главный специалист готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и передает начальнику уполномоченного органа;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее -главный специалист);
6) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги на предоставление услуги;
7) главный специалист готовит уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе, готовит сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа передает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық «(ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
20. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
21. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
6) должностные лица УКЗ и СП.
22. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
23. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 23 к настоящему регламенту.
24. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
25. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
26. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Глав
ный
специ
алист
упол
номо
ченно
го ор
гана
Главный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опера
ции) и их
описание
Прием
заявлен
ия со
всеми
необходи
мыми до
кумента
ми.
Регистра
ция заяв
ления в
журнале
регистра
ции и
учета
письмен
ных обра
щений
граждан
Наложе
ние ре
золю
ции на
заявле
ния
Переда
ча до
кумент
ов на
исполне
ние
Орга
низа
ция
рабо
ты по
обра
ботке
доку
мен
тов
Рассмот
рение
докумен
тов,
формиро
вание
ЛД, ввод
данных
заявите
ля в
элек
тронную
базу
данных,
подго
товка
сопрово
дитель
ного
письма
для на
правле
ния па
кета до
кумент
ов в ГУ
УКЗ и
СП и
уведом
ления
потреби
телю
4
Форма за
вершения
(данные,
документ
организа
ционно–
распоряди
тельное
решение)
Выдача
талона
Присво
ение вхо
дящего
номера
Резолю
ция
Отметка
исполни
теля в
журнале
Виза
Сопрово
дитель
ное
письмо,
уведом
ление
5
Сроки ис
полнения
Не более
15 мин
В тече
ние 1
рабочего
дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
15 мин
В те
чение
3 ра
бочих
дней
В тече
ние 5
рабочих
дней
6
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ
Главный
специалист
уполномочен
ного органа
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответствен
ный специа
лист уполно
моченного
органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка ЛД
Принятие
уведомле
ния потре
бителю и
сопроводи
тельного
письма
для на
правления
пакета
докумен
тов в ГУ
УКЗ и СП
Подписа
ние со
проводи
тельно
го пись
ма для
направ
ления
пакета
докумен
тов в
ГУ УКЗ
и СП и
уведом
ления
потреби
телю
Регистрация
сопроводи
тельного
письма для
направления
пакета доку
ментов в ГУ
УКЗ и СП и
уведомления
потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но–распоряди
тельное решение)
Подпись уведомления заявителю и сопроводительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Передача на под
пись на
чальнику уполномо
ченного
органа
уведомле
ния потре
бителю и
сопроводи
тельного
письма
для на
правления
пакета до
кументов
в ГУ УКЗ
и СП
Подпись
Отправка сопроводи
тельного письма и уведомления адресатам
5
Сроки исполнения
2 часа
15 мин
Не бо
лее 15 минут
В течение 15 минут
6
Номер следующего действия
8
9
10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ(альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименова
ние СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции) и
их описание
Прием
докумен
тов
Регистра
ция в
журнале
Расписыва
ется в
журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр
и направ
ляет
документы
Прием до
кументов,
регистра
ция вхо
дящей кор
респонден
ции
Ознакомле
ние с до
кументами
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа
ционно-рас
порядитель
ное
решение)
выдача
расписки
Сбор до
кументов
в нако
пительный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов
для рас
смотрения
начальни
ку упол
номоченно
го органа
Наложение
резолюции
главному
специалис
ту уполно
моченного
органа
Сроки исполнения
Не более 15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 1 рабоче
го дня
В течение 1 рабоче
го дня
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименова
ние СФЕ
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го ор
гана
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го ор
гана
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Инспектор
ЦОНа
Наименова
ние дейст
вия(про
цесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Органи
зует
работу
по дан
ному на
правле
нию
Знако
мится с
докумен
тами,
прово
дит
поиск
обратив
шегося
в элек
тронной
базе
данных,
осущест
вляет
провер
ку пол
ноты до
кумен
тов,
подго
тавлива
ет мо
тивиро
ванный
отказ
или
оформля
ет уве
домле
ние
Переда
ет до
кументы
на под
писание
руково
дителю
уполно
моченно
го орга
на
началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
осу
щест
вляет
озна
комле
ние с
посту
пивши
ми до
кумен
тами,
подпи
сывает
и на
правля
ет
главно
му спе
циалис
ту
Специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Инспектор ЦОНа
Форма
завершения
(данные, документ,
организаци
онно-рас
порядитель
ное
решение)
Формиро
вание
ЛД
мотиви
рован
ный
отказ
или
оформле
ние уве
домле
ния
Переда
ча до
кумен
тов на
подпись
началь
нику
уполно
моченно
го орга
на
Подпи
сание
доку
мента
Регистра
ция уве
домления
в книге. Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Выдача мо
тивирован
ного отка
за или
уведомле
ния потре
бителю
Сроки
исполнения
10
минут
В тече
ние
пяти
Рабочих дней
В тече
ние 1
рабоче
го дня
10
минут
В тече
ние 1
рабочего
дня
В течение
1 рабоче
го дня
Номер
следующего
действия
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
Формы, шаблоны бланков

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
20. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
22. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
23. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 23-қосымшада көрсетілген.
24. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
25. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, ХҚКО басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымшасы
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»
Әр ҚФБ дара іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы сипаттама
Негізігі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекеттің
(қимылдың,
жұмыс ағы
мының) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Ардагер
лер мен
мүгедек
термен
жұмыс
жүргізу
бойынша
бас маман
Уәкілетті
органның
бас маман
3
Әрекеттің
(процес
тің, про
цедураның,
операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
Бүкіл
қажет
ті құ
жаттар
мен
өтініш
қабыл
дау
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
Өті
нішке
бұрыш
тама
қою
Құжат
ты
орында
луға
тапсы
ру
Құжатты
өңдеу
жөнінде
гі жұмыс
ты ұйым
дастыру
Құжаттар
ды қарас
тыру,
Жеке іс қағазда
рын жа
сау, элек
трондық
деректер
базасына
өтініш бе
рушінің
деректер
ді енгі
зу, ЖҚҮ
және ӘБ
басқарма
сына құ
жаттарды
жолдау
және өті
ніш беру
шіні ха
барланды
ру үшін
іліспе хатты
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын
шешімі)
Талон беру
Кіріс
нөмі
рін беру
Бұрыш
тама
Журнал
да
орын
даушы
ның
белгі
сі
Бұрышта
ма
Ілеспе хат, хабарлама
5
Орындалу мерзімі
15 мин
15 мин
1 күн
15 мин
1 күн
5 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізігі үдерістің әрекеті (барысы,жұмыстың ағыны)
1
Әрекеттің
(қимылдың,
жұмыс ағы
мының) N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің
(үдеріс
тің, рә
сімнің, операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
ЖІ тексеру
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құ
жаттарды жолдау үшін ілеспе хатты қа
былдайды
Өтініш берушіге хабарлама
ны және ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құ
жаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘБ басқармасына құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын шешімі)
ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құ
жаттарды жолдау үшін өтініш берушіге хабарлама
ға және ілеспе хатқа қол қою
ЖҚҮ және ӘБ басқар
масына құ
жаттарды жолдау үшін ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін ха
барламаны және ілеспе хатты қайта жіберу
Қолы
Адресаттарға хабарламаны және ілеспе хатты жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
Мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымшасы
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-рекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Жинақтау
шы бөлім
инспекто
ры
Уәкілетті
орган
кеңсе бөл
месінің
маманы
Уәкілетті
орган
басшысы
Іс-әрекет
тің (про
цестің, рә
сімнің, опе
рацияның)
атауы және
оның сипат
тамасы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға
қол қоя
ды және
құжаттар
ды жинай
ды
Тізілім
жасайды
және құ
жаттарды
жолдайды
Құжаттар
ды қабыл
дау, кі
ріс хат-
хабарды
тіркеу
Құжаттар
мен таны
су
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұйым
дық-өкімші
шешім)
Журналда
тіркеу
және
қолхат
беру
Жинақтау
шы бө
лімге құ
жаттарды
жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға уәкілетті орган басшысына жіберу
Уәкілетті орган сек
торының
меңгеруші
сіне бұ
рыштама
қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
сектор
меңгеру
шісі
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
орындау
шысы
Уәкілет
ті ор
ганның
сектор
меңгеру
шісі
Уәкі
летті
орган
кеңсе
бөлме
сінің
маманы
Уәкілет
ті ор
ган кең
се бөл
месінің
маманы
ХҚКО инс
пекторы
Іс-әрекет
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады
Құжат
тармен
таныса
ды, өті
ніш біл
діруші
ге элек
трондық
дерек
тер ба
засында
іздеу
жүргізе
ді, құ
жаттар
толықты
ғына
тексеру
ді жүзе
ге асы
рады,
негіз
делген
бас тар
ту даяр
лайды
немесе
анықта
ма ре
сімдей
ді
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті ор
ган бас
шысына
қол
қоюға
құжат
тарды
жібере
ді
Құжат
тарды
басшы
ға жі
береді
Кітапта
хабарла
маны
тіркеу.
Тұтыну
шыға не
гіздел
ген бас
тарту
немесе
анықта
ма беру
Анықтама
немесе
негіздел
ген бас
тарту
беру
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
Жауапты
орындау
шыға құ
жаттар
ға бұ
рыштама
қою
Тексеру
ге сек
тор мең
геруші
сіне жі
береді
Құжат
тарға
қол
қою
ХҚКО
Анықтама
немесе
негіздел
ген бас
тарту
беру
туралы
қолхат
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі
іс-әрекет
тің нөмірі
Мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымшасы
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымшасы
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек көрсету үшiн
оларға құжаттарды ресiмдеу»

1. Заявление
Начальнику
отдела занятости и
социальных программ
от ____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
______________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня ____________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1. Копию удостоверения личности;
2. Копия справки об инвалидности;
3. ИПР инвалида.
«_______»________________года Подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
2. Уведомление
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева»
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________
Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ.
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) ______________________________________________________________
Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что в обеспечении ____________________________,Вам отказано, в связи с, __________________________ ____________________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):

1. өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
____________________________________
(өтініш берушінің ТАЖ)
______________________________________
__________________________ тұратын
(үй мекен-жайы)
телефон ________________________________
өтініш
Сізден мені ______________________________________________ қамтылуға өтінемін.
Өтінішеке қоса беремін:
1. Жеке куәлігінң көшірмесі;
2. Мүгедектік жөніндегі анықтаманың көшірмесі;
3. Мүгедектің ОЖБ.
«_______»________________жылғы                         Қолы
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
________________________________________ аз. өтініші және қоса берідген құжаттары барлығы _____ дана құрайтын, Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімімен 20 __ жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 10 күн өткен соң Сіздің өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ)
2. Хабарлама
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бланкісінде
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, Сізді ____________________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз, жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді.
Бөлім бастығы ТАЖ ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(себеп көрсету)
байланысты Сізге____________________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы                         ТАЖ ___________________
(қолы)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);

4) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области»;
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.10.2012 г. N 472              4. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» и решений местных представительных органов (маслихатов).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается: категориям физических лиц определяемых решениями местных представительных органов (маслихатов).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги определяется решениями местных представительных органов (маслихатов).
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.

4) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекенжайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 30.10.2012 N 472 қаулысымен
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы, жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендттерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жеке тұлғалардың санаттары жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімі бойынша айқындалады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойлатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті нақты құжаттардың тізбесі жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерінде айқындалады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін тұтынушыға, құжаттар қабылданған тұлғаның тегі және өз аты мен әкесінің атының бас әріптері жазылған, тіркелу және тұтынушының қызмет алған күні жазылған талон беріледі.

12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для, предоставления услуг осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям: предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента, в течении 15 календарных дней.
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут.
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами (далее - главный специалист);

12. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
13. Тұтынушымен құжаттар тапсырылғанда толық емес және (немесе) жалған мәліметтердің ұсынылуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға (тоқтатуға) негіз болып табылады.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекетті қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 күнтізбелік күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;

26. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N дейст
вия (хо
да, пото
ка работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Глав
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их описа
ние
Прием
заявлен
ия со
всеми
необходи
мыми до
кумента
ми
Регист
рация
заявле
ния в
журна
ле ре
гистра
ции и
учета
пись
менных
обраще
ний
граж
дан
Наложе
ние ре
золюции
на заяв
ления
Переда
ча заяв
ления с
полным
пакетом
докумен
тов на
исполне
ние
Органи
зация
работы
по об
работ
ке до
кумен
тов
Рассмот
рение
ввод
данных заявите
ля в
электрон
ную базу
данных.
Подготов
ка спис
ков на
выплату
и про
екта уве
домления
потреби
телю
4
Форма за
вершения
(данные,
документ
организа
ционно–
распоряди
тельное
решение)
Выдача
талона о
принятии
заявле
ния
Присво
ение
входя
щего
номера
Резолю
ция
Отметка
исполни
теля в
получе
нии до
кумен
тов
Форми
рова
ние ЛД
Проект
уведомле
ния,
списки
на вып
лату
5
Сроки ис
полнения
В тече
ние 15
мин
В те
чение
15 мин
в тече
ние 2
рабочих
дней
В тече
ние 15 мин
в тече
ние 3
рабо
чих
дня
в тече
ние 8
рабочих
дней
6
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
6
7
1
N действия
(хода,
потока
работ)
7
8
9
2
Наименование
СФЕ
Главный спе
циалист упол
номоченного
органа
Начальник
уполномоченно
го органа
Ответственный
специалист
уполномоченно
го органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка уведомления о назначении или мотивированный ответ об отказе, передает на подпись начальнику
Подписание уведомления о назначении или мотиви
рованный ответ об отказе
Выдача уведомления о назначении или мотиви
рованный ответ об отказе
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но–распоряди
тельное решение)
уведомления о назначении или мотивированный ответ об отказе
Подписание уведомления о назначении или мотиви
рованный ответ об отказе
Выдача результата государственной услуги
5
Сроки исполнения
в течение1 рабочего дня
Не более 30 мин
в течение1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
9
10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов»
Формы, шаблоны бланков
Начальнику ГУ «Отдел занятости
и социальных программ района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
_______________________
_______________________
Заявление
Фамилия_____________________________________________________
Имя_________________________________________________________
Отчество____________________________________________________
Статус______________________________________________________
Адрес_______________________________________________________
РНН_________________________________________________________
Номер расчетного счета______________________________________
В отделении_________________________________________________
Прошу назначить мне социальную помощь
Приложение на ___ листах.
«____»_________200__года                 _________________________
подпись заявителя
Заявление принято
«____»_________200__года           _______________________________
(ФИО и подпись лица, принявшего документы)
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)

26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жеке санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу»
1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
1
Әрекеттің
(әрекеттің,
жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
лет
ті
ор
ган
ның
бас
мама
ны
Уәкілетті
органның бас
маманы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және олар
дың сипатта
масы
Бүкіл
қажетті
құжат
тармен
өтініш қабыл
дау
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
Өтініш
ке бұ
рышта
ма қою
Құжат
тардың
толық
топта
масы
мен
орында
луға
тапсы
ру
Құ
жат
тар
ды
өң
деу
жө
нін
дегі
жұ
мыс
ты
ұйым
дас
тыру
Құжаттар
ды қарас
тыру, ЖІ
құрасты
ру, элек
трондық
деректер
базасына
өтініш
берушінің
деректер
ді енгі
зу. Төлем
ге тізім
дерді
даярлау
және
өтініш
берушіге
хабарлама
жобасын
әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұйым
дастыру-бас
қаратын
шешімі)
өтініш
қабыл
дау жө
ніндегі
талон
Кіріс
нөмі
рін
беру
Қарар
Құжат
тар
алу ту
ралы
орын
даушы
ның
белгі
сі
Бұ
рыш
тама
Хабарлама
ның жоба
сы, төлем
ге тізім
дер
5
Орындалу мерзімі
15 мин ішінде
15 ми
нут
ішінде
2 жұ
мыс
күн
ішінде
15 ми
нут
ішінде
3 жұ
мыс
күн
ішін
де
8 жұмыс күн ішінде
6
Келесі
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6
7
1
Әрекеттің
(әрекеттің,
жұмыс ағымының)
N
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бас маманы бойынша бас маман
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама), қол қою үшін бастыққа береді
Тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қою
Тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым
дастыру-басқара
тын шешімі)
Тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама)
Тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қою
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн ішінде
30 минуттан аспауы қажет
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
10
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жеке санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жеке санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу»
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
Бағдарламалар бөлімінің бастығы
_______________________
_______________________
Өтініш
Тегі _____________________________________________________
Аты _________________________________________________________
Әкесінің аты _______________________________________________
Мәртебе _____________________________________________________
Мекен-жайы_ __________________________________________________
СТН __________________________________________________________
Есеп-шотының көрсеткіші _____________________________________
___________________________________________________ бөлімшесінде
Азық-түліктен қаймақ-майын алуға маған атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға өтінемін
Қосымша ___ парақ.
20 __жылдың «____»_________ ______________________________
өтініш берушінің қолы
Өтініш қабылданды
20 __ жылдың «____» _________ _______________________________
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ және қолы)
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)

Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева принято «___»______20 __года заявление гр._____________________________________ с прилагаемыми документами в количестве _______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о назначении социальной помощи или об ее отказе.
____________________________________
ФИО принявшего документы
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение и выплата социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов»
Формы, шаблоны бланков
Уведомление 1
Уважаемый (ая) ___________________________________________________
Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что Вам назначена социальная помощь, в сумме _____ тенге. Выплата будет произведена с «_____»_____________20 ___г по «_____»____________20___г.
Начальник отдела ___________              _______________________
(подпись)                     Ф.И.О.
Уведомление 2
Уважаемый (ая) ______________________________________________
Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что Вам отказано в назначении социальной помощи с ___________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела ___________      __________________________
(подпись)             Ф.И.О.
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуг «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
4) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
5) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области», расположенного по адресу по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет 1.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа);
А также государственная услуга предоставляется через центр обслуживания населения Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области, на альтернативной основе, расположенного по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева.

«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20__жылдың «___» ________ өтініш және қоса берілген құжаттадры барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күн өткен соң Сізге азық-түлік қаймақ-майын алу үшін атаулы әлеуметтік көмек тағайындауы немесе бас тарту жөніндегі хабарланады.
____________________________________
Құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың
шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың
жеке санаттарына әлеуметтiк көмек
тағайындау және төлеу»
Хабарлама 1
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды Сізге қосымша тамақтану алу үшін сомасы _____ теңгені құрайтын қосымша тамақтануға әлеуметтік көмек тағайындалды.
Төлем 20 ___ ж. «_____»_________ 20 ___г «_____»__________дейін жүргізіледі.
Бөлім бастығы ___________ _______________________
(қолы)              ТАЖ
2 хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды __________________________________________________________ байланысты
(себеп көрсету)
Сізге қосымша тамақтану алу үшін әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тартылды.
Бөлім бастығы ___________ __________________________
(қолы)             ТАЖ
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
5) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекенжайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.10.2012 г. N 472
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о назначении государственного пособия либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан и оралманам, имеющим детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины (далее – потребители)
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 30.10.2012 N 472 қаулысымен
4. Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің» 2-тарауы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын жеке тұлғалар және 18 жасқа дейінгі балалары бар жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан төмен табылған оралмандар (бұдан әрі – тұтынушылар).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) балаларға арналған жәрдемақы тағайындауға бекітілген үлгідегі өтініш;
2) бала (балалар) үшін – баланың туу туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесін (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, немесе мекен-жай бюросынан анықтамасын, немесе селолық округі әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы жөніндегі мәліметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасының мүшелерімен алынған табыс жөніндегі анықтама;
7) асырап алушылар, қамқоршылар (қорғаншылар) асырап алу немесе балаға қамқорлық (қорғаншылық) орнату туралы тиісті органның шешімінен үзіндісін
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-аналардың, қамқоршы немесе қорғаншы біреудің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде ол жәрдемақы тағайындау үшін өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.

9. В уполномоченном органе и акима сельского(аульного) округа формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы.
В ЦОНе формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению уполномоченного органа в кабинет № 3, или акиму сельского (аульного) округа. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность нспектора ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов
1) в уполномоченном органе или у акима сельского (аульного) – талон с указанием даты регистрации и получение потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.
2) в ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
Выдача и доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия до 18 лет осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского (аульного) округа или посредством почтового сообщения.
При личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
12. Уполномоченным органом в назначении пособия отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:

9. Уәкілетті органда және селолық (округтің) әкімінде өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіреуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органы тағайындау бойынша бас маманына немесе селолық (округтің) әкіміне тапсырылады. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда құжаттардың қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін
1) уәкілетті органда немесе селолық (округтің) әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
2) ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
18 жасқа дейінгі Жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу:
уәкілетті органға немесе селолық (округтің) әкіміне өзі келгенде, немесе пошталық хабарлама арқылы.
ХҚКО тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын мерзімдері көрсетілген қолхат негізінде.
12. Уәкілетті орган:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтiн және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып түскен жағдайда жәрдемақы тағайындаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:

1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган и к акиму сельского (аульного) округа по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет в ЦОН для последующей выдачи потребителю.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
13. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа и у акима в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и акима ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
14. Сроки оказания государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении десяти рабочих дней акиму сельского (аульного) округа по месту жительства – не более тридцати календарных дней;
в ЦОН – в течении десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в ЦОНе – 30 минут.

1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекет қарауына алу;
3) өтініш берушінің жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
4) Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда көрсетілген себептер бойынша жазбаша бас тарту себебін дәлелдейді және құжаттар алғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде құжаттар қайтарады және бұдан әрі тұтынушыға беру үшін орталыққа жолдайды.
Құжаттар ресімделген кезде қателіктер анықталғанда, осы стандарттың 11-тармақпен қарастырылған құжаттардың толық болмағанда және құжаттардың тиісті ресімделмеген жағдайда, уәкілетті орган құжаттар алғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде оларды бұдан әрі тұтынушыға беру үшін қайтару себептерін жазбаша дәлелдеп орталыққа қайтарады. Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер қарастырылмаған.
13. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері.
уәкілетті органға он жұмыс күн ішінде.
тұрғылықты жері бойынша селолық округтің әкіміне отыз күнтізбелік күннен кешікпей;
ХҚКО - он жұмыс күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды укілетті органда бір тұтынушыға селолық округтің әкімінде және орталықта – 30 минут.

3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в уполномоченном органе.
Помещения уполномоченного органа и Акима сельского (аульного) округа, а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, акима сельского (аульного) округа а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
15. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее -главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права потребителя на предоставление услуги, вводит данные потребителя в электронную базу данных.
5) главный специалист готовит уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства государственная оказывается потребителям через акима сельского (аульного) округа
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление, проводит регистрацию и выдает расписку на предоставление государственной услуги;

3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды
Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық (ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;

2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и предает документ на заявлении,
выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
6) главный специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права потребителя на предоставление услуги, вводит данные потребителя в электронную базу данных.
7) главный специалист готовит уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление о назначении либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа направляет результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю результат государственной услуги: уведомление потребителю о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
16. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
17. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) главный специалист по назначению уполномоченного органа;
3) ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;

2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
16. Кіріс (оның ішінде электрондық) хат-хабарды рәсімдеу және тұтынушының сұранысын (мәлімдемені) қабылдау (тіркеу) тәртібі - Өтініш өтініштерді, азаматтардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі, кіріс нөмірі беріледі, талон беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның тағайындау бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;

20. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, акимы сельских округов, ответственные должностные лица уполномоченного органа, ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, аппарата Акима области, ЦОН, номера кабинета которого указан на информационном стенде уполномоченного органа, аппарата акима области, ЦОНа или акиму сельского округа, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.

20. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
21. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, селолық округтердің әкімдері, ХҚКО, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалар, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. көрсетілген.

22. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица № 1. Описание действий СФЕ
1
№ дейст
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наимено
вание
СФЕ
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
(или ап
парата
акима
сельско
го ок
руга)
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го ор
гана
(или ап
парата
акима
сельско
го ок
руга)
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Глав
ный
спе
циа
лист
по
наз
наче
нию
упол
номо
чен
ного
орга
на
Глав
ный
специа
лист
по наз
наче
нию
уполно
мочен
ного
органа
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Ответ
ствен
ный
спе
циа
лист
упол
номо
ченно
го ор
гана
3
Наимено
вание
дейст
вий
(процес
са, про
цедуры,
операци
и) и их
описа
ние
Принима
ет заяв
ление со
всеми
необходи
мыми до
кумента
ми
Регист
рирует
заявле
ние в
журнале
регист
рации и
учета
письмен
ных об
ращений
физичес
ких лиц
и пере
дает на
чальник
у упол
номочен
ного
органа
Налага
ет ре
золю
цию на
заявле
ние,
направ
ляет
на рас
смотре
ние
главно
му спе
циалис
ту
Орга
низо
выва
ет
рабо
ту
по
обра
бот
ке
заяв
лен
ия с
паке
том
доку
мен
тов
для
ока
за
ния
госу
дар
стве
нной
услу
ги
Рас
сматри
вает
посту
пившие
доку
менты
на оп
ределе
ние
права
потре
бителя
на пре
достав
ление
услу
ги,
вводит
данные
потре
бителя
в элек
трон
ную
базу
дан
ных.
гото
вит
уведом
ление
о наз
наче
нии на предос
тавле
ние ус
луги,
либо
мотиви
рован
ный от
вет
уведом
ление)
об от
казе и
переда
ет на
чальни
ку
уполно
мочен
ного
органа
для
подпи
сания
Рас
сматри
вает
доку
менты
на пре
достав
ление
госу
дарст
венной
услуги
и под
писыва
ет ре
зуль
тат го
судар
ствен
ной ус
луги и
переда
ет от
ветст
венно
му спе
циалис
ту
Регис
три
рует
уве
домле
ние о
назна
чении
на
пре
дос
тавле
ние
услуг
и,
либо
моти
виро
ван
ный
ответ
уве
домле
ние
об от
казе
4
Форма
заверше
ния
(дан
ные, до
кумент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тельное
реше
ние)
Отрывной
талон о
приеме
заявле
ния
Присвое
ние вхо
дящего
номера
Резолю
ция
Фор
миро
ва
ние
лич
ного
дела
уведом
ление
о наз
наче
нии на
предос
тавле
ние ус
луги, либо
мотиви
рован
ный от
вет
(уве
домле
ние)
об от
казе в
предос
тавле
нии ус
луги
Подпи
сание
уведом
ления
о наз
наче
нии на
предос
тавле
ние ус
луги,
либо
мотиви
рован
ный
ответ
(уве
домле
ние)
об от
казе в
предос
тавле
нии ус
луги
Выда
ча ре
зуль
тата
госу
дарст
вен
ной
услу
ги
5
Сроки
исполне
ния
В упол
номочен
ном ор
гане не
более 15
мин, у
акима
сельско
го ок
руга не
более 30
мин
15 мин
В тече
ние 1
рабоче
го дня
В те
че
ние
8 ра
бо
чих
дней
В тече
ние 1 рабоче
го дня
10 ми
нут
Не бо
лее
15
мин
6
Номер
следую
щего
дейст
вия
2
3
4
5
6
7
Приме
ча
ние:
срок
оказа
ния
госу
дарст
вен
ной
услу
ги с
момен
та об
раще
ния в
упол
номо
чен
ный
орган
сос
тавля
ет 10
рабо
чих
дней,
к аки
му
сель
сско
го ок
руга
не бо
лее
30 ка
лен
дар
ных
дней,
в ЦОН в те
чение
деся
ти ра
бочих
дней
Таблица № 2. Вариант использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работы)
Главный специалист
отдела уполномо
ченного органа
Ответственный
специалист
уполномоченного органа
Начальник
уполномоченно
го органа
Главный спе
циалист отде
ла уполно
моченного
органа
Действие № 1
Действие № 2
Действие № 3
Действие № 4
Действие № 5
Действие № 6
Действие № 7
Действие № 8
Действие № 10
Действие № 9
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ(альтернативного процесса)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование
СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспек
тор на
копитель
ного
отдела
ЦОНа
Инспек
торнако
пительно
го отде
ла ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
докумен
тов
Расписы
вается
в журна
ле и
собирает
докумен
ты
Состав
ляет
реестр и
направ
ляетдо
кументы
Прием до
кумен
тов, ре
гистра
ция вхо
дящей
коррес
понден
ции
Ознаком
ление с
документа
ми
Форма
завершения
(данные, документ,
организа
ционно-распо
рядительное
решение)
Регистра
ция в
журнале и
выдача
расписки
Сбор до
кументов в нако
питель
ный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние до
кументов
для рас
смотре
ния руко
водителю
уполномо
ченного
органа
Определя
ет ответ
ственного
специалис
та по наз
начению
Сроки
исполнения
Не более
15 минут
3 раза в
день
Не менее
одного
раза в
день
В тече
ние 1 рабочего дня
В течение
1 рабоче
го дня
Номер
следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
11
Наименова
ние СФЕ
Глав
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник упол
номочен
ного
органа
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполно
моченно
го орга
на
Инспектор
ЦОНа
Наименова
ние действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Органи
зует
работу
по дан
ному
направ
лению,
форми
рует
личное
дело
Знако
мится с
докумен
тами,
заносит
данные
в элек
тронную
базу
данных,
осущест
вляет
провер
ку пол
ноты до
кумен
тов,
подго
тавлива
ет моти
вирован
ный от
каз или
оформля
ет уве
домле
ние о
назначе
нии го
сударст
венной
услуги
Переда
ет доку
менты
на под
писание
руково
дителю
Рассмат
ривает
докумен
ты на
предос
тавление
государ
ственной
услуги и
подписы
вает ре
зультат
государ
ственной
услуги и
передает
ответст
венному
специа
листу
Регист
рирует
уведом
ления в
книге и
переда
ет в
ЦОН для выдачи
резуль
тата го
сударст
венной
услуги
выдает пот
ребителю
результат
государст
венной
услуги:
уведомле
ние потре
бителю о
назначении
на предос
тавление
услуги,
либо моти
вированный
ответ (уве
домление)
об отказе
в предос
тавлении
государст
венной
услуги
Форма за
вершения
(данные, документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Форми
рова
ние
лично
го
дела
уведом
ление о
назначе
нии на
предос
тавле
ние ус
луги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Переда
ча на
подписа
ние уве
домле
ния о
назначе
нии на
предос
тавле
ние ус
луги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Подписа
ние уве
домления
о назна
чении на
предос
тавление
услуги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в пре
достав
лении
услуги
Переда
ча в
уведом
ления о
назначе
нии на
предос
тавле
ние ус
луги,
либо мо
тивиро
ванный
ответ
(уведом
ление)
об отка
зе в
предос
тавле
нии ус
луги
Расписка о
выдаче уве
домление
потребите
лю о назна
чении на
предостав
ление
услуги,
либо моти
вированный
ответ (уве
домление)
об отказе
в предос
тавлении
государст
венной
услуги
Сроки
исполнения
10
минут
В тече
ние 8
рабочих
дней
В тече
ние 10
мин
В тече
ние 10
мин
В теч
ение 1
рабоче
го дня
В течение
1 рабочего
дня
Номер
следующего
действия
11
12
13
14
15
Примеча
ние: срок
оказания
государст
венной
услуги с
момента
обращения
в уполно
моченный
орган
составляет
10 рабочих
дней, к
акиму
сельского
округа не
более 30
календар
ных дней,
в ЦОН в
течение
десяти
рабочих
дней
Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопитель
ного отде
ла ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист от
дела упол
номоченно
го органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Главный
специалист
уполномо
ченного
органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается в
журнале и
собирает
документы
Действие
4. Прием
докумен
тов, ре
гистрации
входящей
корреспон
денции
Действие
6. Озна
комление
с доку
ментами и
направля
ет заве
дующему
сектором
Действие
7. Орга
низует
работу по
данному
направле
нию, пере
дает доку
менты от
ветствен
ному ис
полнителю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Знако
мится с до
кументами,
проводит
поиск обра
тившегося
в элек
тронной
базе
данных,
осущест
вляет про
верку пол
ноты до
кументов,
подготавли
вает моти
вированный
отказ или
оформляет
уведомле
ние
Действие
13.
Выдача
справки,
либо моти
вированно
го отказа
Действие 3. Состав
ляет
реестр и
направляет
документы
в уполно
моченный
орган
Действие
5, 10
Направля
ет доку
мент руко
водителю
Действие
11.
Подписыва
ет для
передачи
докумен
тов в ЦОН
Действие
9. Пере
дает до
кументы
на подпи
сание ру
ководите
лю уполн
омоченно
го органа
через спе
циалиста
отдела
Действие
12. Ре
гистрация
уведомле
ния в
книге.
Выдача мо
тивирован
ного от
каза или
уведомле
ния пот
ребителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопитель
ного отде
ла ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Главный
специалист
уполномо
ченного
органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается в
журнале и
собирает
документы
Действие
4. Прием
докумен
тов, ре
гистрации
входящей
корреспон
денции
Действие
5. Озна
комление
с доку
ментами
Дейтвие
6. Орга
низует
работу по
данному
направле
нию
Действие
7. Знако
мится с до
кументами,
проводит
поиск обра
тившегося
в элек
тронной
базе дан
ных, осу
ществляет
проверку полноты
докумен
тов, подго
тавливает
мотивиро
ванный
отказ или
оформляет
уведомле
ние, пере
дает глав
ному спе
циалисту
для конт
роля
Действие
12. Выда
ча справ
ки, либо
мотивиро
ванного
отказа
Действие
3. Состав
ляет
реестр и
направляет
документы
Действие
9. На
правляет
документ
начальни
ку упол
номоченно
го органа
Действие
8.
Передает
документы
специалис
ту отдела
уполномо
ченного
органа
Действие
11. Ре
гистрация
уведомле
ния в
книге.
Выдача мо
тивирован
ного отка
за или
уведомле
ния потре
бителю
Действие

22. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентке
1-қосымшасы
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы № 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің (барысы, жұмыс ағымының) N
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды
Азаматтардың жазбаша үндеулерді тіркеу және есептеу журналында өтінішті тіркеу, құжаттарты бастыққа тапсыру
Өтінішке қарар қою, қарау үшін өтінішті бас маманға жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі)
Өтініш қабылдау туралы үзіп алу талоны
Кіріс нөмірін беру
Қарар
5
Орындалу мерзімі
Уәкілетті органда 15 минуттан аспауы қажет, селолық округтің әкімінде 30 минуттан аспауы қажет
15 мин
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Уәкілетті органның тағайындау бойынша бас маманы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар топтамасымен, өтінішпен жұмыс ұйымдастырады
Қызмет көрсетуге тұтынушының құқығын анықтау үшін келіп түскен құжаттарды қарайды, тұтынушының деректерін электрондық базасына енгізеді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды, жауапты маманға тапсырады
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны тіркейді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Жеке ісін құрастыру
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама, немесе (хабарлама) қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға, немесе (хабарлама) қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Мемлекеттік қызмет нәтижесін беру
8 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
10 минут
15 минуттан аспауы қажет
5
6
7
Ескертпе: Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қатынаған сәттен бастап: уәкілетті органға он жұмыс күн ішінде, селолық округтің әкіміне отыз күнтізбелік күннен кешікпей; ХҚКО - он жұмыс күн ішінде
№ 2 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органы бөлімінің бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органы бөлімінің бас маманы
№ 1 әрекет
№ 2 әрекет
№ 3 әрекет
№ 4 әрекет
№ 5 әрекет
№ 6 әрекет
№ 7 әрекет
№ 8 әрекет
№ 10 әрекет
№ 9 әрекет
Мемлекеттік қызметтің регламентке
2-қосымшасы
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
Әкімшілік әрекеттердің  (рәсімдердің) және өзара әрекеттесудің сипаттамасы 1 кестесі. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы (баламалық үдерістің)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекто
ры
ХҚКО бөлімін
ің жи
нақтау
қорының
инспекто
ры
жинақтау бөлімнің инспекто
ры
Уәкілет
ті орган
бөлімі
нің ма
маны
Уәкілетті
органның
басшысы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналда
қол қоя
ды және
құжаттар
ды жи
найды
Тізілім
құрасты
рады жә
не құжат
тарды
жібереді
Құжаттар
ды қабыл
дау, кі
ріс ақпа
ратты
тіркеу
Құжаттар
мен таныс
тыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру
шылық-бас
қарушы
шешім)
Журналда тіркеу және қолхатты беру
Жинақтау өліміне құжаттар жинау
Уәкілет
ті орган
ға құжат
тарды
жіберу
Уәкілет
ті орган
ның бас
шысына
қарау
үшін
жіберу
Уәкілетті
органның меңгеруші
сіне жолдайды
Орындалу мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне бір рет кем емес
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
1
Әрекет
тің (ба
рысы,
жұмыс
ағымы
ның) N
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
бас
мама
ны
Уәкі
летті
орган
ның
бас
маманы
Уәкі
летті
орган
ның бас
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
органы
бөлім
нің жа
уапты
маманы
ХҚКО инспекторы
3
Әрекет
тің (үде
рістің,
рәсімн
ің, опе
рация
ның)
атауы
және
олардың
сипатта
масы
Осы
бағыт
бойын
ша жұ
мысты ұйым
дасты
рады,
жеке ісін
құрас
тыра
ды
Құжат
тарды
қарай
ды, де
ректер
ді
элек
трон
дық
базасы
на ен
гізе
ді, құ
жаттар
дың то
лығын
тексе
реді,
дәлел
ді бас
тарту
әзір
лейді
немесе
мемле
кеттік
қызмет
тағай
ындау
туралы
хабар
ламаны
ресім
дейді
Құжат
тарды
қол қою
үшін
басшысы
на бере
ді
Мемле
кеттік
қызмет
көрсе
туге
құжат
тарды
қарай
ды, жә
не мем
лекет
тік
қызмет
нәтиже
сіне
қол
қояды
және
жауап
ты ма
манға
береді
Хабар
ламаны
кітап
та тір
кейді
және
мемле
кеттік
қызмет
тің нә
тиже
сін
беру
үшін
ХҚКО
береді
Тұтынушыға мемлекет
тік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге есепке қою туралы ха
барламаны тіркеу немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер, құ
жат,
ұйымдас
тыру-бас
қаратын
шешімі)
Жеке
ісін
құрас
тыру
Қызмет
көрсе
туге тағай
ындау
туралы
хабар
лама,
немесе
бас
тарту
туралы
дәлел
ді жа
уап
(хабар
лама)
Қызмет
көрсету
ге та
ғайын
дау
туралы хабарла
ма, не
месе
бас тар
ту тура
лы дә
лелді
жауапқа
(хабар
лама)
қол қою
үшін
тапсыру
Қызмет
көрсе
туге
тағай
ындау туралы
хабар
ламаға
қол
қою
немесе
қызмет
көрсе
туден
бас
тарту
(хабар
лама)
дәлел
ді
жауап
Қызмет
көрсе
туге
тағай
ындау
туралы
хабар
ламаға
қол
қою
немесе
қызмет
көрсе
туден
бас тарту
(хабар
лама)
дәлел
ді жау
ап
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы тұтынушыға хабарлама беру туралы қолхат, немесе мем
лекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы (дәлелді жауап
5
Орындалу мерзімі
10 мин
8 жұмыс күн ішінде
10 минут ішінде
10 минут ішінде
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекет
тің нөмірі
11
12
13
14
15
Ескертпе: Мемлекет
тік қызмет көрсету мерзімі қатынаған сәттен бастап: уәкілетті органға он жұмыс күн ішінде,селолық округтің әкіміне отыз күн
тізбелік күннен кешікпей; ХҚКО - он жұмыс күн ішінде
Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілет
ті орга
ны бөлі
мнің
жауапты
маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
шысы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
Уәкілетті
органның бас
маманы
Іс-әрекет 1. Құжат
тарды қабылдау
Іс-әрек
ет 2.
Журналға
қол қо
яды және
құжаттар
ды жинай
ды
Іс-әре
кет 4
Құжат
тарды
қабыл
дау,
кіріс
хат-ха
барды
тіркеу
Іс-әре
кет 6.
Құжаттар
мен та
нысу
және
секторы
меңгеру
шісіне
жолдау
Іс-әре
кет 7.
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады,
құжаттар
ды уәкі
летті ор
ганның
жауапты
орындау
шысына
жібереді
Іс-әрекет 8. Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет
13. тұты
нушыға
мемлекет
тік қыз
мет көр
сету нәти
жесін
беру
Іс-әре
кет 3.
Тізілім
жасайды
және құ
жаттарды
уәкілет
ті орган
ға жол
дайды
Іс-әре
кет 5,

10. Подпи
сывает
для пере
дачи доку
ментов в
ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет»
Образцы, шаблоны бланков
В уполномоченный орган ГУ
«Отдел занятости и социальных программ
района Магжана Жумабаева Северо-казахстанской области
______________________________________________
(населенный пункт, район)
от____________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу________________________
______________________________________________
(населенный пункт, район)
_______________________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
уд.. личности №__________________________ выдано
______________________________________________
дата выдачи___________________________________
№ СИК________________________________________
род занятий____________________________________
Регистрационный номер семьи
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить пособие на детей.
Моя семья состоит из человек.
К заявлению прилагаю следующие документы:
1. Копия свидетельства о рождении ребенка.
2. копия документа удостоверяющего личность.
3. копия документа, подтверждающего местожительство семьи.
4. сведения о составе семьи.
5. сведения о доходах семьи
№ лицевого счета______ наименование банка__________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
"_______" _______________ 20 __г. ______________
(подпись заявителя)
Документы приняты
"___" ___________20 __г. ________________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
(линия отреза)
________________________________________________________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Подпись заявителя _______________________
Заявление гр. с прилагаемыми документами в количестве_____
штук с регистрационным номером семьи______________________ принято ____________________ 20 __ г.
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы __________ __________________________________
Регистрационный номер семьи ____________
Сведения о составе семьи заявителя
_________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя)       (домашний адрес, тел.)
NN
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Дата и год рождения
Подпись заявителя _______________ Дата _____________
М.П.
Регистрационный номер семьи ______
Сведения о полученных доходах членов семьи заявителя
в ___ квартале 20 __ года
_________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя)    (домашний адрес, тел.)
Ф.И.О.членовсемьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
Вид дохода
Сумма, тенге
Вид дох-
да
Сумма, тенге
Подпись заявителя ________________
Дата___________________________
Регистрационный номер семьи _____________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства
_________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя)         (домашний адрес, тел.)
Ед.изм
Кол-во
Домашние скот, птица
воз
раст
Кол-во (голов)
Дача
Крупный рогатый скот: коровы
быки
Огород
Лошади: кобылы жеребцы
Земельный участок, в том числе приусадебный
Верблюды Верблюдицы
Условная земельная доля
Овцы, козы
Имущественный пай (год выдачи)
Куры, утки, гуси
Свиньи
Подпись заявителя ________________
_______________ Дата _______________
Ф.И.О Акима села (аула), аульного (сельского) округа или иного должностного лица органа, уполномоченного подписывать сведения о размере личного подсобного хозяйства______________ _________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
В соответствии Правилами назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092, государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» уведомляет Вас о назначении (или об отказе)                                     (нужное подчеркнуть)
В назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» в сумме (или отказ по причине)_____________________________________________________________  (назначенная сумма прописью (или причина отказа)
____________________________________________ на ___ квартал 20 _ г.
Начальник ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Назначение жилищной помощи»

10. Құ
жаттар
ды бас
шыға
қол қою
ға жібе
реді
Іс-әре
кет 11.
ХҚКО
жіберу
үшін қол
қою
Іс-әре
кет 9.
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті орган басшысы
на қол
қоюға құ
жаттарды
жібереді
Іс-әре
кет 12.
Кітапта
хабарла
маны
тіркеу.
Тұтыну
шыға не
гіздел
ген бас
тарту
немесе
анықта
ма беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілетті
орган
кеңсе бөл
месінің
маманы
Уәкілет
ті орган
басшысы
Уәкілет
ті ор
ганның
сектор
меңгеру
шісі
Уәкілетті
органның
жауапты
орындаушысы
Іс-әре
кет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әре
кет 2.
Журналға
қол қо
яды және
құжаттар
ды жинай
ды
Іс-әрекет
4. Құжат
тарды
қабылдау,
кіріс
хат-хабар
ды тіркеу
Іс-әре
кет 5.
Құжаттар
мен таны
су
Іс-әре
кет 6.
Аталған
бағыт бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады
Іс-әрекет 7. Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, бақылаушы тексеруге сектор меңге
рушісіне жібереді
Іс-әре
кет 12.
Тұтынушы
ға мем
лекеттік
қызмет
көрсету
нәтиже
сін беру
Іс-әре
кет 3.
Тізілім
жасайды
және құ
жаттарды
жолдайды
Іс-әрекет
9. Құжат
тарды уә
кілетті
орган
басшысына
жібереді
Іс-әре
кет 8.
Құжат
тарды
уәкілет
ті ор
ганның
кеңсе
маманы
на жібе
реді
Іс-әрекет
11. Кітап
та хабар
ламаны
тіркеу.
Тұтынушы
ға негіз
делген
бас тарту
немесе
анықтама
беру
Іс-әре
кет 10.
ХҚКО
жіберу
үшін қол
қою
Мемлекеттік қызметтің регламентке
3-қосымшасы
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентке
4-қосымшасы
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
Бланктердің үлгілері, үлгі-қалыптары
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
уәкілетті органға
______________________________________________
(елді мекен, аудан)
____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты-жөні)
________________________мекен-жайы бойынша тұратын
______________________________________________
(елді мекен,аудан)
_______________________________________________
(көше, үйдің, пәтердің №, телефон)
№__________________________ жеке куәлігі
___________________________ берілді
______________________________беру датасы
_________________________________ӘЖК
________________________________жұмыс түрі
ӨТІНІШ
Менің отбасыма 18 жасқа дейнігі балаларға арналған жәрдемақы тағайындауға өтінемін.
Менің отбасым ____________________ адамнан тұрады.
Өтінішке белгіленген үлгідегі құжаттарды қоса беремін - № 2-4 қосымша 3 дана. Өзгерістер болған жағдайда сол жайында 15 күн ішінде хабарлауға өтінемін.
Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттарды ұсынылған үшін жауапкершілікке тартылу жөнінде білемін.
Материалдық жағдайды тексеруге келісемін.
"___" _______________________20 __ж.
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды
"___" ______________________20 __ж.
____________________ (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ және қолы)
Отбасының тіркеу нөмірі
________________________________________________________________
(үзіп алу сызығы)
Өзгерістер болған жағдайда сол жайында 15 күн ішінде хабарлауға өтінемін.
Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттарды ұсынылған үшін жауапкершілікке тартылу жөнінде білемін.
Өтініш берушінің қолы
аз.. өтініші қоса берілген құжаттармен саны _____ дана құрайтын ___________________________________________отбасының тіркелу нөмірімен 20 ж. _______________ қабылданды.
Құжаттар қабылданға тұлғаның ТАЖ, лауазымы, қолы _____________
Отбасының тіркеу нөмірі ____________
Өтініш беруші отбасының құрамы жөніндегі мәліметтер
_________________________ _________________________
(өтініш берушінің ТАЖ)       (үй мекен-жайы, тел.)
NN
Отбасы мүшелерінің ТАЖ
Өтініш берушіге туыстық қатынас
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы _______________ Күні _______________
М.О.
Отбасының тіркеу нөмірі ______
20__ жылдың ___ тоқсанында өтініш беруші отбасы мүшелерінің алған табыстар жөніндегі мәліметтер
_________________________ _____________________
(өтініш берушінің ТАЖ)      (үй мекен-жайы, тел.)
Отбасы мүшелерінің ТАЖ
Жұмыс,
оқу
орны
(жұмыс
сыздар)
Жұмыс
пен
қамту
сұрақ
тар бо
йынша
орган
дарының
анықта
масымен
тіркелу
фактін
растай
ды
Құжатпен растайтын кіріс сомалары
еңбек
қыз
меті
тура
лы
Зейнет
ақы,
жәрдем
ақы
от
пред
при
нима
тель
ской дея
тель
ности
сти
пен
дия
али-
менты
Кіріс
тің
басқа
түрле
рі
Өтініш берушінің қолы ________________
Күні___________________________
Отбасының тіркеу нөмірі ___________
Жеке көмекші шаруашылығы жөніндегі мәліметтер
_________________________       _________________________
(өтініш берушінің ТАЖ)           (үй мекен-жайы, тел.)
Саны/өлшем бірлігі
Үй жануарлары
Саны
саяжай
Ірі қара мал:
сиырлар
бұқалар
бақша
Жылқылар:
биелер
айғырлар
Жер учаскесі, оның ішінде аулалық
түйелер
інгендер
Шартты жер үлесі
қойлар, ешкілер
Мүлкі пай
(беру жылы)
тауықтар, үйректер, қаздар
шошқалар
Өтініш берушінің қолы ________________
Датасы ____________________________
Жеке қосалқы шаруашылығының мөлшері
туралы мәліметтерге қол қоюға
уәкілеттігі бар селолық (ауылдық)
округтің әкімінің немесе
басқа лауазымдық тұлғаның ТАӘ ________________ ________________
Құрметті __________________________________!
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген, Балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау және төлеу ережелеріне сәйкес, «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыны сомасы (немесе бас тарту келесі себептен) ____________________________________________________________________________ тағайындау (немесе
(тағайындалған сомасы жазбаша жазылады)
тағайындаудан бас тарту) жөніндегі 20 _ ж. ___ тоқсанына тағайындалытыны жөніде хабарлайды.
Бастық ___________________
Орын.: ______________
Тел.: ______________
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Тұрғын үй көмегін тағайындау»

Сноска. Регламент утратил силу - постановлением акимата района имени Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 12.12.2012 N 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент оказания государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
3) ЛД – личное дело;
4) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
5) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1. А также через Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева,телефон 8-715-31-2-04-76.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года « О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года №394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

Ескерту. Регламенттің күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 12.12.2012 N 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
2) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) ЖІ – жеке іс;
4) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
5) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
6) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
7) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
Уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін тұрғылықты жері бойынша ауылдық (селолық) округ әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім арқылы көрсетіледі, мекен-жайы: Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, 2011  жылғы  07 сәуірдегі № 394 Қазақстан Республикасы Үкімет жергіліктің атқарушы органдармен көресетілген "Әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту бойынша" қаулысымен жүзеге асырылады.

5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико – социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающимся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители):
1) инвалидам старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
2) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;3) одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімге және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге;
2) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға немесе тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі, тұтынушының жеке сәйкестендіру кодымен (ЖСК) жеке куәлігі;
3) ЖСК болмаған жағдайда қосымша салық төлеушінің (тұтынушыны) тіркеу нөмірін беру туралы куәлігі және тұтынушының әлеуметтік жеке коды ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) жасы он сегізден асқан адамдарға – еңбекке қабілетсіздігін тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.

9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико–социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева», Отдела по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на шестнадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.

9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекен-жайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіркеуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, сондай-ақ орталыққа тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. ХҚКО тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он алтыншы күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.

14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении семнадцати рабочих дней.
в ЦОНе – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги)
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона) не более 30 минут.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
17. Помещения уполномоченного органа а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
4) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8 тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он жеті жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он жеті күнтізбелік күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет.
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспайды уәкілетті органда бір тұтынушыға селолық округтің әкімінде және ХҚКО – 30 минут;
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне жолдайды;
4) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;

5) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает заведующему отделением социальной помощи для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа выдает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в уполномоченный орган;
4) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
5) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;
6) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа рассматривает поступившие документы для получения услуги потребителем на оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
7) заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа готовит уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
8) начальник уполномоченного органа подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту уполномоченного органа для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист уполномоченного органа передает результат государственной услуги: уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.

5) әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі береді.
7) уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;
7) бас маман ХҚКО қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) ХҚКО инспекторы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;

10) Инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2)Ответственный специалист уполномоченного органа;
3) Заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22.Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 23 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложениях 4567891011настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование, график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименова
ние СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Центра
Ответст
венный спе
циалист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Наименова
ние
действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Регистра
ция заяв
ления,
выдача
потребите
лю распис
ки, пере
дача доку
ментов
инспекто
ру нако
пительно
го отдела
Центра
сбор
докуме
нтов
Регистра
ция доку
ментов
Рассмотре
ние
осу
щест
вление
провер
ки пол
ноты
доку
ментов
Форма
завершения
(данные, документ,
организа
ционно-
распоряди
тельное
решение)
Регистра
ция заяв
ления,
расписка
Передача документ
ов в упол
номочен
ный орган
Направле
ние доку
ментов для
рассмотре
ния руково
дителю
Направле
ние ответ
ственному
исполните
лю
Направ
ление
резуль
тата
оказа
ния го
судар
ствен
ной
услуги
руково
дителю
Сроки исполнения
не более 30 минут
в течении 1 рабоче
го дня
в течении 1 часа
в течении 1 часа
в тече
нии 15
рабо
чих
дней
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода,
потока работ)
6
7
8
Наименование
СФЕ
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Инспектор
Центра
Наименование
действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписыва
ет уве
домление
или моти
вированный
отказ и
направляет
в канцеля
рию упол
номоченно
го органа
Регистрирует в
книге и
направляет
уведомление или
мотивированный
отказ в Центр
или выдает
потребителю
Выдает пот
ребителю
уведомле
ние или
мотивиро
ванный
отказ
Форма
завершения
(данные, документ,
организаци
онно-
распоряди
тельное
решение)
Подписание документа
Выдача результата
Выдача
результата
Сроки исполнения
в течении 1 часа
не более 15 минут
не более 30 минут
таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор
накопитель
ного отде
ла Центра
Ответственный
специалист
уполномоченно
го органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответственный
исполнитель
уполномоченно
го органа
Действие
1. Прини
мает доку
менты и
передает
их в нако
пительный
отдел
Центра
Действие
2. Соби
рает доку
менты и
передает
их в упол
номоченный
орган
Действие 3. Регистрирует полученные документы и передает их на рассмотрение руководителю
Действие 4. После рассмотре
ния на
правляет ответст
венному
исполните
лю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представлен
ных докумен
тов, проверя
ет полноту документов и направляет уведомление руководителю
Действие 8. Центр выдает потребите
лю уве
домление
Действие 7. Регистрирует в книге и направляет уведомление в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подпи
сывает
уведомле
ние и на
правляет
в канце
лярию
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор
Центра
Инспектор накопитель
ного отде
ла Центра
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Начальник
уполномо
ченного органа
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Действие 1. Прини
мает доку
менты и передает их в нако
пительный
отдел Центра
Действие 2. Собира
ет доку
менты и передает их в упол
номоченный орган
Действие 3. Регистрирует полученные документы и передает их на рассмотрение руководителю
Действие 4. После рассмотре
ния на
правляет ответст
венному
исполните
лю
Действие 5. Осуществляет рассмотрение представленных документов, проверяет полноту документов и направляет мотивированный отказ руководителю
Действие 8. Выдает потребите
лю моти
вирован
ный отказ
Действие 7. Регистрирует в книге и направляет мо
тивированный отказ в Центр или выдает потребителю
Действие 6. Подпи
сывает мо
тивирован
ный отказ
и направ
ляет в
канцеля
рию
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Формы, шаблоны бланков
Для социального обслуживания в психоневрологических медико-социальных учреждениях
МЕДИЦИНСКАЯ
КАРТА
______________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. __________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес _________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
хирург _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
психиатр __________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог ______________________________________________________
По показаниям:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) _______________________________
анализ на кишечную группу __________________________________________
Заключение: ______________________________________________________
__________________________________________________________________ (с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в психоневрологическое медико-социальное учреждение _______________________________________________________
Не подлежит направлению в психоневрологическое медико-социальное учреждение ________________________________________________________ (указать причину)
М.П. Руководитель медицинской организации:
(Ф.И.О., подпись) ___» _________ 20 __ г
Документы необходимые для оформления в детский дом–интернат для умственно-отсталых детей
1.Заявление по форме
2.Мед. карта по форме
3.Эпикриз (выписка из истории болезни)
4.Справка о размере соц. пособий
5.Справка МСЭ для инвалидов, ИПР
6. Заключении ВКК
7. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюрографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня
8. Заключение психолого-медико-педагогической комиссии
9. Справка о наличии прививок
10.Свидетельство о рождении или удостоверение личности (копия)
11.Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
13. Наличие СИК (копия)
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Формы, шаблоны бланков
Документы необходимые для оформления в дом–интернат для психохроников
1. Заявление по форме
2. Мед. карта по форме

10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жауапты маманы;
3) Уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттелігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 23-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4567891011-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, ХҚКО басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. Көрсетілген.
26. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы № 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО бө
лімінің
жинақтау
қорының
инспекто
ры
жинақтау
бөлімнің
инспекто
ры
Уәкілет
ті ор
ганның
бастығы
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
Әрекеттің
атауы
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның)
олардың
сипаттамасы
Өтінішті
тіркеу,
тұтынушы
ға қолхат
беру, құ
жаттарды
ХҚКО
бөлімінің
жинақтау
қорының
инспекто
рына беру
Құжаттар
жинау
Құжаттар
ды тір
кеу
Қарау
Құжаттар
дың толы
ғын тек
серу
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұйым
дастырушы
лық-басқару
шы шешім)
Өтінішті
тіркеу,
қолхат
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
беру
Құжаттар
ды қарау
үшін бас
шысына
жіберу
Жауапты
орындау
шыға жол
дама
Мемлекет
тік қыз
мет көр
сету нәти
жесін бас
шысына
жолдау
Орындалу мерзімдері
30 минут
тан аспа
уы қажет
1 жұмыс күн ішінде
1 сағат ішінде
1 сағат ішінде
15 жұмыс күн ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы) 1 өтініш берушіге
әрекеттің № (жұмыстың барысы)
6
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органының жауапты маманы
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) олардың сипаттамасы
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды
Кітапта тіркейді және хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тарту береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- басқарушы шешім)
Құжатқа қол қою
Нәтижені беру
Нәтижені беру
Орындалу мерзімдері
1 сағат ішінде
15 минуттан аспауы қажет
30 минуттан аспауы қажет
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қабылдау және ХҚКО жинақтаушы бөліміне тапсыру
Іс-әрекет 2. құжаттар
ды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжаттарды тіркейді қарау үшін оларды басшысына береді
Іс-әрекет 4. Қарал
ғаннан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді хабарламаны басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Орталық тұтынушыға хабарлама береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және хабар
ламаны Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Хабар
ламаға қол қояды және кеңсеге жолдайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инспекторы
ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Іс-әрекет 1. құжат
тарды қабылдау және ХҚКО жинақтаушы бөліміне тапсыру
Іс-әрекет 2. құжаттар
ды жинайды және уәкілетті органға жібереді
Іс-әрекет 3. Алған құжаттарды тіркейді қарау үшін оларды басшысына береді
Іс-әрекет 4. Қарал
ғаннан кейін жауапты маманға жолдайды
Іс-әрекет 5. Ұсынылған құжаттарды қарайды, құжаттардың толығын тексереді негізделген бас тарту басшысына жолдайды
Іс-әрекет 8. Тұтыну
шыға негіз
делген бас тарту береді
Іс-әрекет 7. Кітапта тіркейді және негіз
делген бас тарту Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға береді
Іс-әрекет 6. Негіз
делген бас тартуға қол қояды және кеңсеге жолдайды
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде әлеуметтік көмек көрсету үшін МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
______________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ж. __________________________________________________________
Туған датасы «___» ______ ______ ж.
Үйінің мекен-жайы _________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
терапевт _______________________________________________________________
____________________________________________________________________
хирург _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
невропатолог ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
психиатр __________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _____________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
қанның және зәрдің (RW и ВИЧ) жалпы анализі) ______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы: ______________________________________________________
______________________________________________________________(бөгде тұрақты күтіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау жөніндегі _______________________________________________________
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жіберуге болмайды ________________________________________________________ (себеп көрсету)
М.О. Медициналық ұйымның басшысы:
(қолы ТАЖ) ___» _________ 20__ ж
Ақыл-ой кемістігі бар балаларды
балалық үй-интернатқа ресімдеу
үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2. Нысан бойынша мед. Картасы

3. Эпикриз (выписка из истории болезни)
4. Справка о размере пенсии или соц. пособий
5. Справка МСЭ, ИПР
6. Справка с центра недвижимости (сельского совета) о наличии жилья
7. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на (дифтерию) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW срок 3 месяца
- флюр. снимок срок 3 месяца
8. Заключении ВКК для дееспособного лица должно содержать сведения об отсутствии основания для постановки перед судом вопроса о признании его недееспособным.
9. Для недееспособного лица – решение суда о лишении его дееспособности.
10. Для лица, признанного в установленном законом порядке недееспособным, представить решение органа опеки и попечительства, принятое на основании заключения врачебной комиссии с участием врача–психиатра.
11.Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно (копия).
12. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия.
13.Наличие СИК (копия).
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на ___________________________________________________
(Ф.И.О. ребенка)
Свидетельство о рождении (уд. личности) № ____ выдан «__» ____ ____г.
Место прописки _________________________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _______________________________________________
Категория инвалидности ____________________________________________
Срок переосвидетельствования _______________________________________
Образование _______________________________________________________
Последнее место учебы _____________________________________________
Жилищные условия ________________________________________________
(частный дом, квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей) ____________________
__________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять __________________ на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ________________________________________________________ (иные причины) Прилагаю следующие документы:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 20 __ г. __________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ___________________ «___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» принято
« ________» __________20 __ года заявление гр._________________
с прилагаемыми документами _________штук.
_________________
(Ф.И.О. принявшего документы)
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
По оформлению в государственные медико-социальные учреждения для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
____________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. ___________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес __________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений, сведения о перенесенных заболеваниях)
педиатр(наличие прививок) _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
По показаниям:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) _______________________________
анализ на кишечную группу __________________________________________
Заключение: _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном облуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) __________________________________________________________________
(с указанием типа медико-социального учреждения (организации)
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) _______________________________________________________ (указать причину)
М.П.
Руководитель медицинской организации: _____________________________
(Ф.И.О., подпись) «___» _________ 20__ г.
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Перечень форм, шаблонов необходимых для оказания государственной услуги:

3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшері туралы анықтама
5. Мүгедектер үшін МӘМ алынған анықтама, ОЖБ
6. ДКК қорытынды
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок (кіл ауру) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн
8. Психологиялық медициналық-педагогикалық комиссияның қорытындысы:
9. Болған екпелер жөніндегі анықтама
10. Жеке куәлігінің немесе туу туралы куәлігінің көшірмесін
11. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Психохрониктерді үй-интернатқа ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1.Нысан бойынша өтініш
2.Нысан бойынша мед. картасы
3. Эпикриз (ауру тарихынан үзінді)
4. Әлеуметтік жәрдемақылардың немесе зейнетақының мөлшері туралы анықтама
5.МӘС, ОЖБ анықтамасы
6. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок(кіл ауру) серзімі 14 күн
- дизгруппаға кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- Зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
8. Іс-әрекетке қабілетті тұлға үшін ДКК қорытындысы өзіне іс әрекетке қабілетсіз жөніндегі сұрақты сотта қоймау үшін негіздер енгізілуі тиіс.
9. Іс-әрекетке қабілетсіз тұлға үшін оның іс-әрекеті қабілетсізідігінен айыру жөніндегі сот шешімі
10. Заңмен белгіленген тәртіпте іс-әрекетке қабілетсіз деп танылған тұлға үшін дәрігер-психиатр қатысумен дәрігерлік комиссияның қорытындысы негізінде қамқорлық пен қорғаншылық органның шешімін ұсыну
11. Жаңа төлқұжат немесе жеке куәлігі міндетті болу қажет (көшірме)
12. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің нөмірі), көшірме
13. ӘЖК болу қажет (көшірме)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
5-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Тірек-қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балаларды медициналық-әлеуметтік мемлекеттік мекемелерге ресімдеу бойынша
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен немесе құрылтайшының атауы) _____________________________________________ ресімделед
(баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ берілді «__» ____ ____ж.
Тіркелім орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектігінің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері) _____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
Ө Т І Н І Ш
Тірек-қимыл аппараты функцияларында бұзушылықтар бар балалары үшін медициналық-әлеуметтік мекемесіне __________________ тұрақты/уақытша (қажеттігінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызметке мұқтаж.________________________________________________________(басқа себептер). Келесі құжаттар қоса беремін:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
-------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ аз. _________________
өтініші және қоса берілген құжаттары барлығы _________ дана болатын
20 __ жылдың «________» __________ қабылдады.
________________________________
(Құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
6-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Тірек-қимыл аппаратының функцияларында бұзушылықтар бар балаларды мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге ресімдеу туралы МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
____________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекен-жайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
педиатр (екпенің болуы) _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: _____________________________________________________
_____________________________________________________________
(бөгде тұрақты күтіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
(Медициналық-әлеуметтік мекемесінің (ұйымының) типті көрсетумен)
Медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды _______________________________________________________ (себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: _____________________________
(ТАЖ, қолы) «___» _________ 20 __
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
7-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті нысандардың, үлгі-қалыптардың тізбесі

1. Заявление с отрывным талоном (Приложение 1 к настоящему регламенту); 2. Медицинская карта (Приложение 2 к настоящему регламенту);
3. Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ. (Приложение 3 к настоящему регламенту);Приложение 4 к настоящему регламенту);
В государственных медико-социальных учреждениях для детей с нарушением функций опорно-двигательного аппарата.
1). Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты. (Приложение 5 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 6 к настоящему регламенту);
3) Медицинская карта (Приложение 7 к настоящему регламенту);
4)Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ. (Приложение 8 к настоящему регламенту);
В государственных медико-социальных учреждениях для престарелых и инвалидов общего типа.
1)Перечень документов для определения инвалидов и престарелых в дома–интернаты системы социальной защиты. (Приложение 9 к настоящему регламенту);
2) Заявление с отрывным талоном (Приложение 10 к настоящему регламенту);
1) Медицинская карта (Приложение 11 к настоящему регламенту);
2) Уведомление о передачи дела в Управление координации и социальных программ. При необходимости указать требование к информационной безопасности. Обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
Приложение 8
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы необходимые для оформления в дом–интернат для престарелых и инвалидов общего типа
1. Заявление по форме
2. Мед. карта по форме
3. Эпикриз (выписка из истории болезни) для инвалидов
4. Акт обследования
5. Справка о размере пенсии или соц. пособий
6. Справка от центра недвижимости (сельского округа) о наличии жилья
7. Справка МСЭК для инвалидов, ИПР
8. Медицинские анализы:
- кал на яйцеглист срок 14 дней
- мазок на ( дифтерию ) срок 14 дней
- кал на дизгруппу срок 14 дней
- общий анализ крови срок 1 месяц
- общий анализ мочи срок 1 месяц
- кровь на RW, ВИЧ срок 3 месяца
- флюрографический снимок срок 3 месяца
- справка об эпидемиологическом окружении срок 3 дня
9. Наличие нового паспорта или удостоверения обязательно
10. Наличие РНН нового образца (свидетельство налогоплательщика), копия
11. Наличие СИК (копия)

1. Үзіп алу талонмен өтініш (Осы регламентке 1-қосымшасы)
2. Медициналық карта (осы регламентке 2-қосымшасы);
3. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі анықтама (осы регламентке 3-қосымшасы) (осы регламентке 4-қосымшасы).
Тірек–қимыл аппаратының бұзушылықтар бар балалар үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерінде.
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй-интернатқа мүгедектер мен қарттарды орналастыру үшін құжаттар тізімі. (осы регламентке 5-қосымшасы)
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламентке 6-қосымшасы)
3) Медициналық картасы (осы регламентке 7-қосымшасы)
4) Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберу жөніндегі хабарлама (осы регламентке 8-қосымшасы)
Жалпы жобадағы қарттар және мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде:
1) Әлеуметтік қорғау жүйедегі үй интернаттарға қарттар мен мүгедектерді орналастыру үшін құжаттар тізбесі (осы регламенттің 9-қосымшасы);
2) Үзіп алу талонымен өтініш (осы регламенттің 10-қосымшасы);
1) медициналық карта (осы регламенттің 11-қосымшасы);
2) Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына істерді тапсыру туралы хабарлама; Қажеттілік болған жағдайда ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар көрсету. Тұтынушымен ұсынылған құжаттардың мазмұны туралы ақпаратты жасырындылық және қорғауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
8-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектер үшін мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелеріне ресімдеу үшін қажетті құжаттар
1. Нысан бойынша өтініш
2. Нысан бойынша мед. картасы
3. Эпикриз мүгедек үшін (ауру тарихынан үзіндісі);
4. Тексеру актісі;
5. Зейнетақы мен әлеум. жәрдемақылардың мөлшерлері туралы анықтама
6. Тұрғын үйдің болуы туралы (селолық округтің) жылжымайтын мүлік орталығының анықтамасы
7. Мүгедектер үшін МӘСК анықтама, ОЖБ
7. Медициналық анализдер:
- яйцеглистке кал мерзімі 14 күн
- мазок (кіл ауру ) мерзімі 14 күн
- дизгруппасына кал мерзімі 14 күн
- қанның жалпы анализі мерзімі 1 ай
- зәрдің жалпы анализі мерзімі 1 ай
- RW қан мерзімі 3 ай
- кеуде суреті мерзімі 3 ай
- эпидемиологиялық орта жөніндегі анықтама мерзімі 3 күн
9. Міндетті түрде жаңа төлқұжаттың немесе куәлігінің болуы.
10. Жаңа үлгідегі СТН болу қажет (салық төлеушінің куәлігі), көшірме
11. ӘЖК болуы (көшірме)
11. Тұрғын-үй болу туралы мүлік орталығынан (селолық кеңестен) анықтамасы

12. Заключение ВКК
13. Пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста)
14. Удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника ВОВ, и лиц приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к них)
Приложение 9
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты или учредителем)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области социальной защиты или учредителя)
Оформляется на ___________________________________________________ (Ф.И.О.)
Уд. личности № ____________________ выдан _________ «__» ____ ____г.
Место прописки и проживания: ____________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _______________________________________________
Категория инвалидности ____________________________________________
Срок переосвидетельствования _______________________________________
Образование _______________________________________________________
Последнее место учебы (работы) _____________________________________
Жилищные условия _________________________________________________
(частный дом, благоустроенная квартира, комната в общежитии и т.д.)
Наличие родственников (законных представителей) _____________________ __________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу принять меня на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа, т.к. нуждаюсь в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании __________________________________________________________________
(иные причины)
Прилагаю следующие документы:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен(а).
«___» _______ 200__ г. __________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ___________________________________________________________________
«___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Приложение 10
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Документы необходимые для оформления в медико-социальных организациях для престарелых и инвалидов общего типа
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
_______________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О.____ ________________________________________________________
Дата рождения «___» ______ ______ г.
Домашний адрес _________________________________________________
Медицинский осмотр
(с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений,
сведения о перенесенных заболеваниях)
терапевт__________________________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
невропатолог______________________________________________________
психиатр __________________________________________________________
окулист____________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог __________________________________________________
По показаниям:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
ортопед ___________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
общий анализ мочи и крови (RW и ВИЧ) ______________________________
анализ на кишечную группу _________________________________________
Заключение: ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(с обоснованием о нуждаемости в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании)
Рекомендация о направлении в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа __________________________________________________________________
Не подлежит направлению в медико-социальное учреждение (организацию) для престарелых и инвалидов общего типа ____________________________________________________________________ (указать причину)
М.П.
Руководитель медицинской организации: «___» ______ 20 __ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 11
к Регламенту государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств»
Для направления в психоневрологическое медико-социальное учреждение
(Оформляется уполномоченным органом в области социальной защиты)
В ________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Оформляется на ___________________________________________________ (Ф.И.О.)
Уд. личности № ____________________ выдан _________ «__» ____ ____г.
Место прописки и проживания: ____________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения «___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _______________________________________________
Категория инвалидности ____________________________________________
Срок переосвидетельствования _______________________________________
Наличие родственников (законных представителей) _____________________
__________________________________________________________________ (родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания)
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу принять _____________ на постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в психоневрологическое медико-социальное учреждение, т.к. нуждается в постоянном постороннем уходе и социальном обслуживании ____________________________________________________
(иные причины)
Прилагаю следующие документы:
1) ________________________ 2) _____________________________

12. ДКК қорытындысы
13. Зейнетақы куәлігі (зейнет жастағы тұлға үшін)
14. Мүгедектің, ҰОС қатысушысының мәртебесін растайтын оларға теңестірілген тұлғаларға куәлік (мүгедектер, ҰОС қатысушылар және оларға теңестірілген тұлғалар үшін).
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
9-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен немесе құрылтайшымен ресімделеді)
____________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен немесе құрылтайшының атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
(баланың ТАЖ)
Туу туралы куәлігі (жеке куәлігі) № ____ «__» ____ ____ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектіктің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Білімі _______________________________________________________
Соңғы оқу (жұмыс) орны _____________________________________________
Тұрмыстық жағдайлары ________________________________________________
(жеке үй, жақсы жабдықталған пәтер, жатақханадағы бөлме және т.б.)
Туыстардың болуы (заңды өкілдері) _____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастары, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекенжайы)
Ө Т І Н І Ш
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне тұрақты/уақытша (қажеттігінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажбын.________________________________________________________ (басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:
1) ________________________ 2) _____________________________
3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
10-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне ресімдеу үшін қажетті құжаттар МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТАСЫ
____________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
ТАЖ___________________________________________________________
Туу датасы «___» ______ ______ г.
Үйінің мекен-жайы __________________________________________________
Медициналық қарау
(негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын, бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет)
Терапевт _______________________________________________
__________________________________________________________________
хирург ____________________________________________________________
невропатолог_______________________________________________________
психиатр _______________________________________________________
окулист ___________________________________________________________
отоларинголог _____________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог ________________________________________________________
эндокринолог ______________________________________________________
кардиолог _________________________________________________________
нарколог __________________________________________________________
онколог ___________________________________________________________
гинеколог _________________________________________________________
зәрдің және қанның жалпы анализі (RW и ВИЧ) _______________________________
ішек тобының анализі __________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ: _____________________________________________________
____________________________________________________________
(бөгде тұрақты күтіміне мен әлеуметтік қызметке мұқтаждығын көрсету қажет)
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) бару жөніндегі ұсыныстар
__________________________________________________________________
Жалпы жобадағы қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемесіне (ұйымға) жіберуге болмайды, себебі _______________________________________________________ (себеп көрсету)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: «___» _________ 20 __ ж
(ТАЖ, қолы)
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
11-қосымшасы
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет
көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу»
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне жолдау үшін
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органмен ресімделеді)
________________________________________________________________
(Әлеуметтік қорғау саладағы уәкілетті органның атауы)
___________________________________________________ ресімделеді
Жеке куәлігі (жеке куәлігі) № __________________ «__» ____ ____ж. берілді
Тіркелім және тұру орны _________________________________________________
Туу орны ___________________________________________________
Туу датасы «___» _________ _____ жыл
Жәрдемақының мөлшері және түрі _______________________________________________
Мүгедектігінің санаты ____________________________________________
Қайта куәландыру мерзімі_______________________________________
Туыстар болу қажет (заңды өкілдері) _____________________
__________________________________________________________________
(туыс қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебе, тұру мекен-жайы)
Ө Т І Н І Ш
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесіне __________________ тұрақты/уақытша (қажеттігінің астын сызу) тұруға алуға өтінемін, өйткені бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызметке мұқтажбын.________________________________________________________ (басқа себептер).
Келесі құжаттар қоса беремін:
1) ________________________ 2) _____________________________

3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из психоневрологического медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка ознакомлен (а).
«___»_______20 __г. _______________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял _____________________ «___» _______ 20 __ г.
(Ф.И.О., должность, подпись)
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» принято
« ________» __________20 __ года заявление гр._________________
с прилагаемыми документами _________штук. В течение 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения вашего заявления.
________________________________
( Ф.И.О. принявшего документы)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ИПР - индивидуальная программа реабилитации;
3) ЛД - личное дело;
4) ГУ «УКЗ и СП» - государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области»;
5) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
7) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области»;
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области», расположенного по адресу по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет 1.

3) ________________________ 4) _____________________________
5) ________________________ 6) _____________________________
7) ________________________ 8) _____________________________
9) ________________________ 10) ____________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемесінің қабылдау, ұстау, ауысу, шығару шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
«___» _______ 20 __ ж. __________________
(Өтініш берушінің қолы және ТАЖ)
Құжаттар қабылдады ___________________ «___» _______ 20 __ ж.
ТАЖ, лауазым, қолы)
-------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ аз. _________________
өтініші және қоса берілген құжаттары барлығы _________ дана болатын
20 __ жылдың «________» __________ қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн өткен соң Сізге өтініш қарастырылған нәтижелері туралы хабарланады.
________________________________
(Құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ)
Мағжан Жұмабаев ауданы
әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
1) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
2) ЖІ – жеке іс;
3) «ЖҚҮ және ӘББ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
5) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім - ХҚКО;
6) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекенжайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»,  пункта 1постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги, которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании (далее - потребители): 1) одиноким и одиноко проживающим инвалидам первой, второй группы и престарелым; 2) детям-инвалидам с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающим в семьях; 3) детям-инвалидам с психоневрологическими патологиями, проживающим в семьях; 4) лицам с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающим в семьях.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка и /или аульных акиматов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, 2011 жылғы 07 сәуірдегі №394 Қазақстан Республикасы Үкіметінің жергілікті атқарушы органдармен көрсетілген "Әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту бойынша" қаулысымен жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін құжаттарды ресімдеу жөніндегі анықтама беру, немесе қағаз нұсқаларында қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымының қорытындысына сәйкес бөгде күтімға және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж (бұдан әрі – тұтынушылар):
1) бірінші, екінші топтағы жалғыз мүгедектерге және қарттарға;
2) отбасында тұратын тірек қимыл аппараты функцияларының бұзушылықтары бар мүгедек балаларға;
3) психоневрологиялық паталогиялары бар мүгедек балаларға;
4) отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі,
3)тұрақты мекен жайын растау құжат, (мекен-жай анықтамасы немесе анықтама және ауыл әкәмі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);

5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
9. Формы заявлений и медицинской карты размещаются на специальной стойке в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудника принимающего документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненные формы заявления, медицинской карты и другие документы сдаются заведующей отделением социальной помощи уполномоченного органа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико – социальных учреждениях (организациях), осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа, при обращении в ЦОН: при личном посещении потребителем ЦОНа по месту жительства посредством «окон», ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуги на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.

5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады. ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
9. Өтініштер және медициналық карта нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
ХҚКО өтініштер нысандары күту залында арнайы тіркеуде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері, медициналық карта және басқа құжаттар уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
ХҚКО арқылы құжаттардың қабылдауы «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Үйде әлеуметтік көмек көрсетуге құжаттарды ресiмдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға өзі келгенде, ХҚКО арызанған жағдайда тұтынушының өзі келгенде «терезелер» арқылы күн сайын, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде қызмет көрсету туралы өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.

13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
При осуществлении государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменным ответом мотивирует причину отказа и возвращает документы на тринадцатый рабочий день после получения пакета документов и направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа для последующей выдачи потребителю.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенны в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган – в течении - в течении четырнадцати рабочих дней;
в ЦОН - в течении четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
Через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает документы начальнику уполномоченного органа для рассмотрения;
3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет заведующему отделением социальной помощи;

13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында әлеуметтік қызмет көрсетуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған;
3) ұсынылған құжаттардың жалған болған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызметтің көрсетуді тоқтатуға негіздер жоқ.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша жауаппен дәлелдейді және құжаттарды он үшінші күнге қайтарады және ХҚКО бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8 тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға он төрт жұмыс күн ішінде;
ХҚКО – он төрт жұмыс күн ішінде құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 30 минуттан аспау қажет.
3) Тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда 15 минуттан аспау қажет, орталықта – 30 минуттан;
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішіке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісіне жолдайды;

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2)Ответственный специалист уполномоченного органа;
3) Заведующий отделением социальной помощи уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
19. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 23 к настоящему регламенту.
21. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области»» по адресу: Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Киреева, 15, кабинет, 1. ro_qumab@mail.online.kz, с понедельника по пятницу с 9-00 часов до 18-00 часов,а также на имя руководителя Отдела по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева, с 9.00 часов до 19.00 часов, обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме воскресенье и праздничных дней.
Потребитель может обратиться в аппарат Акима района Магжана Жумабаева по адресу: Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная,56 с понедельника по пятницу с 9 часов до 18 часов.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа, контактных данных лиц, у которых можно получить информацию о ходе рассмотрения заявления.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жауапты маманы;
3) Уәкілетті органның әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
19. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
20. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 23-қосымшада көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы және ХҚКО басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына беріледі, мекенжайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15 № 1 кабинет, ro_qumab@mail.online.kz, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сондай-ақ шағым Халыққа қызмет көрсету орталығының басшысына (бұдан әрі Орталық) беріледі, мекенжайы: Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62 үй, демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Тұтынушыға Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппаратына өтініш білдіруге болады, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 56, дүйсенбіден жұмаға дейін 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.

23. Жалоба принимается в письменном виде по почте, либо нарочно.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Таблица № 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Заведующая отделением социальной помощи на дому уполно
моченного органа
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Начальник уполномо
ченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление с полным пакетом необходимых документов
Регистрирует в журнале регистрации и учета письменных обращений граждан
Налагает резолюцию на заявле
ние, пору
чает рас
смотрение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Отрывной талон о принятии заявления
Присвоение входящего номера
Резолюция на заявлении
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
1 день
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
Ответственный специалист уполномоченного органа
Заведующая отделением социальной помощи на дому упол
номоченного органа
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник уполномо
ченного органа
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченного
органа
Передает заявление с пакетом документов на исполнение
Проверяет, формирует личное дело потребителя, подготавлива
ет проект уведомления
Передает проект уведомле
ния на
чальнику ОЗ и СП
Подписыва
ет уве
домление
Регистрирует уведомление, направляет личное дело потребителя в отдел соцпомощи, направляет уведомление заявителю почтой или нарочно
Отметка в журнале регистрации о получении исполнителем
Личное дело заявителя, проект уведомления
Подпись в уведомле
нии
Уведомление
1 день
5 дней
1 день
1 день
1 день
5
6
7
8
9
Таблица № 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работы)
Заведующая отделением социальной помощи на дому уполномоченного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномочен
ного органа
Заведующий отделением социальной помощи на дому уполно
моченного органа
Действие № 1
Действие № 2
Действие № 3
Действие № 5
Действие № 4
Действие № 6
Действие № 7
Действие № 8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ (альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Руково
дитель
уполно
моченно
го орга
на
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
докумен
тов
Расписыва
ется в
журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр и направ
ляет
документы
Прием
докумен
тов, ре
гистра
ция вхо
дящей
коррес
понден
ции
Ознаком
ление с
докумен
тами
Форма завершения
(данные, документ,
организаци
онно-распо
рядительное
решение)
Регистра
ция в
журнале и
выдача
расписки
Сбор до
кументов в нако
пительный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направ
ление
докумен
тов для
рассмот
рения
руково
дителю
уполно
моченно
го органа
Налага
ет ре
золюцию
заведую
щему от
делени
ем соц
помощи
уполно
моченно
го орга
на
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течен
ие 1 ра
бочего дня
В тече
ние 1 рабоче
го дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия (хо
да, по
тока работ)
6
7
8
9
10
11
Наимено
вание СФЕ
Завед.
отделени
ем упол
номочен
ного органа
Ответст
венный
исполни
тель
уполно
моченно
го орга
на
Завед.
отделе
нием
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист от
дела
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполно
моченно
го орга
на
Инспектор ЦОНа
Наимено
вание
действия
(процес
са, про
цедуры,
опера
ции) и
их
описание
Организу
ет рабо
ту по
данному
направле
нию
Знакомит
ся с до
кумента
ми, про
водит по
иск обра
тившего
ся в
электрон
ной базе
данных,
осущест
вляет
проверку
полноты
докумен
тов, под
готавли
вает мо
тивиро
ванный
отказ
или офор
мляет
уведомле
ние
Переда
ет до
кументы
на под
писание
руково
дителю
уполно
моченно
го орга
на че
рез спе
циалис
та отде
ла
Направ
ляет до
кументы
руково
дителю
Регистра
ция уве
домления
в книге.
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Выдача
уведомле
ние или
мотивиро
ванного
отказа
Форма за
вершения
(данные,
доку
мент,
организа
ционно-
распоря
дитель
ное
решение)
Визирует
документ
ответст
венному
исполни
телю
уполномо
ченного
органа
Передает заведую
щему от
делением
для конт
рольной
проверки
талон
Подписа
ние до
кумента
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Расписка
о выдаче
уведомле
ния или
мотивиро
ванного
отказа
Сроки ис
полнения
10 минут
В тече
ние 1
рабочего дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
10 минут
В тече
ние 1
рабочего
дня
В тече
ние 1
рабочего
дня
Номер
следующе
годейст
вия
6
7
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Ответственный специа
лист отде
ла уполно
моченного
органа
Руководи
тель уполно
моченного
органа
Завед.
отделом
уполномо
ченного
органа
Завед.от
деленим
уполномо
ченного
органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается
в журнале
и собира
ет доку
менты
Действие
4. Прием докумен
тов, ре
гистрации
входящей
корреспон
денции
Действие 6.
Ознакомле
ние с доку
ментами и
направляет
заведующему
отделением
социальной
помощи
Действие
7. Орга
низует
работу
по дан
ному на
правле
нию, пе
редает
докумен
ты ответ
ственому
исполни
телю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Знако
мится с
докумен
тами,
проводит
поиск
обратив
шегося в
электрон
ной базе
данных,
осущест
вляет
проверку
полноты
докумен
тов, под
готавли
вает мо
тивиро
ванный
отказ
или офор
мляет
уведомле
ние
Действие
13. Выда
ча справ
ки, либо
мотивиро
ванного
отказа
Действие
3. Состав
ляет
реестр и
направля
ет доку
менты в
уполномо
ченный
орган
Действие

23. Шағым жазбаша түрінде пошта арқылы немесе қолма-қол қабылданады.
Даулы сұрақтар азаматтық сот жүргізу тәртібінде шешіледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж
жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға,
мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттарды ресімдеу»
№ 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізігі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
1
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) N
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің маманы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
барлық қажетті құжаттар топтамасын өтінішпен бірге қабылдайды
Азаматтардың жазбаша үндеулерді тіркеу және есептеу журналында өтініштер
ді тіркеу
өтінішке бұрыштама қояды, қарастыруға тапсырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі)
өтініш қабылдау жөніндегі үзіліп алу талоны
Кіріс нөмір беру
Өтінішке бұрыштама қою
5
Орындалу мерзімі
15 минут
15 минут
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЖҚ және ӘБ бөлімінің маманы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеу
меттік кө
мек көрсе
ту бөлімше
сінің мең
герушісі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің маманы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің маманы
Өтінішті құжаттар топтамасы
мен орында
луға жол
дайды
Өтініш берушінің жеке ісін құрастыра
ды, хабар
лама жоба
сын әзір
лейді
ЖҚ және ӘББ бастығына хабарлама жобасын қайта жібереді
Хабарлама
ға қол қояды
Хабарламаны тіркейді, өтініш берушінің жеке ісін әлеуметтік көмек бөліміне жібереді, хабарламаны өтініш берушіге почта арқылы немесе қолма-қол жібереді
Орындаушымен лау жөніндегі журналда белгі қою
Өтініш берушінің жеке ісі, хабарлама жобасы
Хабарлама
ға қол қою
Хабарлама
1 күн
5 күн
1 күн
1 күн
1 күн
5
6
7
8
9
№ 2 кестесі. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстың ағыны)
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
ЖҚ және ӘБ бөлімінің үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің меңгерушісі
№ 1 әрекет
№ 2 әрекет
№ 3 әрекет
№ 5 әрекет
№ 4 әрекет
№ 6 әрекет
№ 7 әрекет
№ 8 әрекет
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж
жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға,
мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттарды ресімдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау (баламалық үдерістің)
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімінің
инспекто
ры
Жинақтау
шы бөлім
инспекто
ры
Уәкілет
ті орган
кеңсе
бөлмесі
нің мама
ны
Уәкілет
ті ор
ганның
басшысы
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға
қол қояды
және құ
жаттарды
жинайды
Тізілім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қа
былдау, кіріс
хат-ха
барды
тіркеу
Құжат
тармен
танысу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға
жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға
уәкілет
ті орган
басшысы
на жібе
ру
Уәкілет
ті ор
ган сек
торының
меңгеру
шісіне
бұрышта
ма қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әре
кеттің
(жұмыс
барысы
ның, ағы
нының) №
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
бөлімше меңгеру
шісі
Уәкілет
ті ор
ганның
бөлімше
меңгеру
шісі
Уәкілет
ті орган
ның бө
лімшесі
меңгеру
шісі
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
ХҚКО инс
пекторы
Іс-әре
кеттің
(процест
ің, рә
сімнің,
операция
ның)
атауы
және
оның си
паттама
сы
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады
Құжаттар
мен та
нысады,
өтініш
білдіруші
ге элек
трондық
деректер
базасында
іздеу жүр
гізеді,
құжаттар
толықтығы
на тексе
руді жүзе
ге асыра
ды, негіз
делген
бас тарту
даярлайды
немесе
анықтама
ресімдей
ді
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті орган
басшысы
на қол
қоюға
құжаттар
ды жібе
реді
Құжат
тарды
басшыға
жібере
ді
Кітап
та ха
барла
маны
тір
кеу.
Тұтыну
шыға
негіз
делген
бас тарту
немесе анықта
ма бе
ру
Анықтама
немесе
негіздел
ген бас
тарту
беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
Жауапты
орындау
шыға құ
жаттар
ға бұ
рыштама қою
Тексеруге
сектор
меңгеруші
сіне жібе
реді
Құжат
тарға
қол қою
ХҚКО
Анықтама
немесе
негіздел
ген бас
тарту беру
туралы
қолхат
Орындау
мерзімде
рі
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі
іс-әре
кеттің
нөмірі
6
7
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жин
ақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілетті
орган
кеңсе бөл
месінің
маманы
Уәкілет
ті орган
ның бас
шысы
Уәкілет
ті ор
ганның
бөлімше
меңгеру
шісі
Уәкілетті
органның
бөлімше
меңгерушісі
Іс-әрекет 1.
Құжаттар
ды қабыл
дау
Іс-әре
кет 2.
Журналға
қол қоя
ды және
құжаттар
ды жинай
ды
Іс-әрекет
4 Құжат
тарды
қабылдау,
кіріс
хат-хабар
ды тіркеу
Іс-әре
кет 6.
Құжаттар
мен таны
су және
секторы
меңгеру
шісіне
жолдау
Іс-әре
кет 7.
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады,
құжаттар
ды уәкі
летті
органның
жауапты
орындау
шысына
жібереді
Іс-әрекет 8. Құжат
тармен
танысады,
өтініш
білдірушіге
электрондық деректер
базасында
іздеу
жүргізеді,
құжаттар
толықтығына
тексеруді
жүзеге
асырады,
негізделген
бас тарту
даярлайды
немесе
анықтама
ресімдейді,
тексеруге
сектор
меңгерушісі
не жібереді
Іс-әрекет 13. тұты
нушыға
мемлекет
тік қыз
мет көрсе
ту нәти
жесін беру
Іс-әре
кет 3.
Тізілім
жасайды
және құ
жаттарды
уәкілет
ті орган
ға жол
дайды
Іс-әрекет

5, 10
Направляет
документ
руководите
лю
Действие 11
Подписывает
для переда
чи докумен
тов в ЦОН
Действие
9. Пере
дает до
кументы на подпи
сание
руководи
телю
уполномо
ченного
органа
через
специа
листа
отдела
Действие
12. Регист
рация уве
домления в
книге.
Выдача мо
тивирован
ного
отказа или
уведомле
ния потре
бителю
таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Ответст
венный
специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Руково
дитель
уполно
моченно
го орга
на
Завед.
отделе
нием
уполномо
ченного
органа
Главный
специалист
уполномоченно
го органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается
в журнале
и соби
рает доку
менты
Действие
4. Прием докумен
тов, ре
гистра
ции вхо
дящей
коррес
понден
ции
Дейст
вие 5.
Ознаком
ление с
докумен
тами
Дейтвие
6. Орга
низует
работу
по дан
ному на
правле
нию
Действие 7. Знакомится с документами, проводит поиск обратившегося в электронной базе данных, осуществляет проверку полноты документов, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, передает заведующему отделением соцпомощи для контроля
Действие
12. Выда
ча справ
ки, либо
мотивиро
ванного
отказа
Действие
3. Состав
ляет ре
естр и
направля
ет доку
менты
Действие
9. На
правляет
документ
руководи
телю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Пере
дает до
кументы
специа
листу
отдела уполномо
ченного
органа
Действие
11. Ре
гистра
ция уве
домления
в книге.
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Дейст
вие 10.
Подписы
вает
для пе
редачи
докумен
тов в
ЦОН
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Схема,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей–инвалидов, нуждающихся
в постороннем уходе и помощи»
Образцы, шаблоны бланков
Начальнику
государственного учреждения
«Отдел занятости
и социальных программ
района Магжана Жумабаева»
________________________Ф.И.О.
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________________________
Проживающего (ей) по адресу:
____________________________
тел. ________________________
Паспорт (удостоверение)№_____
_____________________________
выдан ______________________
(кем)
____________________________
(когда)
РНН _______________________
СИК _______________________
Заявление
Прошу принять на социальное обслуживание (инвалида) ребенка-инвалида ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
«____»______________20__ года ____________________________
(подпись заявителя)
Заявление принято
«____»______________20__ года ___________________________
(Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отрыва)
Заявление гр. _______________________ с прилагаемыми документами в
количестве ________ штук принято «______» _______________20 _ года
(Ф.И.О., должность и подпись лица, принявшего документы)
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
ГУ “Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева” уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания на дому одинокого, одиноко проживающего престарелого, инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник                               ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
_________________________________
_________________________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
ГУ “Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева” уведомляет Вас, о том, что Ваше заявление с прилагаемыми документами в количестве _________ штук оформлено в личное дело заявителя, для социального обслуживания ребенка-инвалида, нуждающегося в постороннем уходе и помощи.
Начальник                       ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»

5, 10.
Құжаттар
ды басшы
ға қол
қоюға жібереді
Іс-әре
кет 11.
ХҚКО
жіберу
үшін қол
қою
Іс-әре
кет 9.
Кеңсе
маманы
арқылы
уәкілет
ті орган
басшысы
на қол
қоюға құ
жаттарды
жібереді
Іс-әрекет
12. Кітап
та хабар
ламаны
тіркеу.
Тұтынушы
ға негіз
делген
бас тарту
немесе
анықтама
беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтау
шы бө
лімінің
инспек
торы
Уәкілет
ті ор
ган кең
се бөл
месінің
маманы
Уәкілет
ті ор
ган бас
шысы
Уәкілетті
органның
бөлімше
меңгеруші
сі
Уәкілетті органның бас маманы
Іс-әрекет
1. Құжат
тарды
қабылдау
Іс-әре
кет 2.
Журнал
ға қол
қояды
және құ
жаттар
ды жи
найды
Іс-әре
кет 4.
Құжат
тарды
қабылд
ау, кі
ріс
хат-ха
барды
тіркеу
Іс-әре
кет 5.
Құжат
тармен
танысу
Іс-әрекет 6. Аталған бағыт бойынша жұмысты ұйымдасты
рады
Іс-әрекет 7. Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, бақылаушы тексеруге сектор меңге
рушісіне жібереді
Іс-әрекет
12. Тұты
нушыға
мемлекет
тік қыз
мет көрсе
ту нәти
жесін
беру
Іс-әре
кет 3.
Тізілім
жасайды
және құ
жаттар
ды жол
дайды
Іс-әре
кет 9.
Құжат
тарды
уәкілет
ті ор
ган бас
шысына
жібере
ді
Іс-әрекет
8. Құжат
тарды
уәкілетті
органның
кеңсе
маманына
жібереді
Іс-әре
кет 11.
Кітапта
хабарла
маны
тіркеу.
Тұтыну
шыға не
гіздел
ген бас
тарту
немесе
анықта
ма беру
Іс-әре
кет 10.
ХҚКО
жіберу
үшін
қол қою
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж
жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға,
мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттарды ресімдеу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж
жалғызілікті адамдарға, жалғыз тұратын қарттарға,
мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде
әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттарды ресімдеу»
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі
уәкілетті органға
______________________________________________
(елді мекен, аудан)
____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты-жөні)
________________________мекен-жайы бойынша тұратын
______________________________________________
(елді мекен,аудан)
_______________________________________________
(көше, үйдің, пәтердің №, телефон)
№__________________________ жеке куәлігі
___________________________ берілді
______________________________беру датасы
_____________________________ӘЖК
Өтініш
Әлеуметтік қызметке ___________________________________________ (мүгедегін)                     (тегі, аты-жөні)
мүгедек-баланы алуға өтінемін.
Жалған ақпаратты және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілікке тартылатыны жөнінде білемін.
"_____" ______________________ 20____ж. ___________________________
(өтініш берушінің қолы)
Өтініш
20__ жылдың «____»______________ қабылданды. _________________________________________ (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, қолы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(Үзіп алу сызығы)
аз. ______________ қоса берілген құжаттармен өтініші саны ____ дана құрайтын 20__ жылдың «____»_____________қабылданды.
(құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы, қолы)
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Құрметті __________________________________!
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж жалғыз бастыға, жалғыз тұратын қартқа, мүгедекке үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Орын.: ______________
Тел.: ______________
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Құрметті __________________________________!
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге хабарлайды, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедек балаға үйде әлеуметтік көмек көрсету үшін Сіздің өтінішіңіз қоса берілген құжаттармен бірге барлығы _________ дана құрайтын жеке ісіне құрастырылды.
Бастық ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо – Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
4) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
5) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области», расположенного по адресу по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 2-22-04, кабинет 1.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму аульного (сельского) округа ( далее –аким сельского округа);
А также государственная услуга предоставляется через центр обслуживания населения Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области, на альтернативной основе, расположенного по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» и решений местных представительных органов (маслихатов).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
4) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
5) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31- 2-22-04, № 1 кабинет. Сондай-ақ Солтүстік Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім - ХҚКО арқылы, мекенжайы: Мағжан жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі N 66 "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы Заңының 18-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы және жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющий личность потребителя;
3) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских (аульных) акимов;
5) справку с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
9. Государственная услуга предоставляется потребителю по письменному заявлению в произвольной форме с предоставлением необходимых документов.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению уполномоченного органа в кабинет № 3, или акиму сельского (аульного) округа. При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского (аульного) – талон с указанием даты регистрации и получение потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.
2) в ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов
12. Выдача и доставка уведомления о назначении (отказе в назначении) социальной помощи, осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа или к акиму сельского округа, либо посредством почтового сообщения. В ЦОНе посредством личного посещения посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок, либо посредством почтового сообщения.
Уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течении десяти рабочих дней после получения пакета документов выдает потребителю уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления).
При оказании государственной услуги через ЦОН уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления) для последующей выдачи потребителю.

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік дене сауықтыру, әлеуметтік қамтылу, білім, мәдениет және спорт мамандарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушінің тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекен-жай бюросынан анықтама, немесе селолық округтің әкімінің анықтамасы);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екінші деңгейдегі банкінде немесе банкілік операцияларда жасауға тиісті лицензиялары бар ұйымдарда дербес шотының болуын растайтын құжат;
9. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет қажетті құжаттар ұсынып еркін нысанда жазылған өтініш бойынша көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш нысаны және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілеті органның ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына, ХҚКО инспекторына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат уәкілетті органның стендінде, мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпараты бар стендінде орналастырылады.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін:
1) уәкілетті органда немесе селолық (ауылдық) округтің әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
2) ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау жөніндегі құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, немесе селолық округтің әкіміне тұтынушының өзі келгенде, немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады. ХҚКО «терезелер» арқылы тұтынушының өзі келгенде, мерзімі көрсетілген қолхат негізінде немесе пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Үкіметті орган негіздемеден бас тарту, (тоқтатылу)мемлекеттік қызмет негіздемесі пакет құжат алғаннан он жұмыс уақытынан кейін тұтынушыға хабардар етеді, себеп-салдардан бас тартуын хабардар етеді.(тоқталғаны).
Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы жүзеге асыру жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру), негіздері анықталған кезде құжаттар алған күннен кейін он жұмыс күн ішінде ХҚКО бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсетумен хабарламаны береді

13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3)увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии.
Уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов выдает потребителю уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления).
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа и у акима в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и акима ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течении десяти рабочих дней акиму сельского (аульного) округа по месту жительства – в течение пятнадцати рабочих дней;
в ЦОН – в течении десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
2) Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут.
16. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Помещения уполномоченного органа и акима сельского (аульного) округа, а также ЦОНа, оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа, акима сельского (аульного) округа, а также ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.

13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту және (немесе) тоқтату мынадай негіздемелер бойынша:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының селолық елді мекеннен шығып кетуі;
3) тұтынушының дене сауықтыру, әлеуметтік қамтылу, білім, мәдениет және спорт ұйымы мемлекеттік мекемесінен жұмыстан босатылуы.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру), негіздері анықталған кезде құжаттар алған күннен кейін он жұмыс күн ішінде тұтынушыға бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерін көрсетумен хабарламаны береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес уәкілетті органның үй-жайында демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Осы стандарттың 8 тармағында анықталған қажетті құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға – он жұмыс күн ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық (ауылдық) округтің әкіміне он бес жұмыс күн ішінде;
ХҚКО - он жұмыс күн ішінде (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 30 минут есебінен.
3) Тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 30 минуттан артық емес.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның, селолық (ауылдық) Әкімінің және ХҚКО үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.

24. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Таблица № 1. Описание действий СФЕ Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица № 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Ответственный специалист уполномоченно
го органа (или аппарата акима селського округа)
Ответственный специалист уполномоченно
го органа (или аппарата акима селського округа)
Начальник уполномочен
ного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление со всеми необходимыми документами
Регистрирует заявление в журнале регистрации и учета письменных обращений физических лиц и передает начальнику уполномоченно
го органа
Налагает резолюцию на заявление, направляет на рассмот
рение главному специалисту
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но-распоряди
тельное решение)
Отрывной талон о приеме заявления
Присвоение входящего номера
Резолюция
5
Сроки исполнения
В уполномочен
ном органе не более 30 мин, у акима сельского округа не более 30 мин
15 мин
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Главный специалист уполномоченного органа
Главный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномочен
ного органа
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
Организовывает работу по обработке заявления с пакетом документов для оказания государственной услуги
Рассматривает поступившие документы на определение права потребителя на предоставление услуги, готовит уведомление о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ уведомление) об отказе и передает начальнику уполномоченного органа для подписания
Рассматривает документы на предостав
ление госу
дарственной услуги и подписывает результат государствен
ной услуги и передает ответствен
ному специалисту
Регистрирует уведомление о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ уведомление об отказе
Формирование личного дла
уведомление о назначении на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении услуги
Подписание уведомления о назначении на предостав
ление услу
ги, либо мо
тивированный ответ (уве
домление) об отказе в пре
доставлении услуги
Выдача результата го
сударственной услуги
В течение 10 рабочих дней
В течение 2 рабочего дня
10 минут
Не более 15 мин
5
6
7
Примечание: срок оказания государствен
ной услуги с момента обращения в уполномоченный орган, к акиму сельского округа не в ЦОН в течение 15 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы проживающим в сельской
местности на приобретение топлива»
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ (альтернативного процесса)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименова
ние СФЕ
Инспек
тор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответствен
ный спе
циалист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
доку
ментов
Расписыва
ется в
журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр
и направ
ляет
документы
Прием до
кументов,
регистра
ция вхо
дящей кор
респонден
ции
Ознакомле
ние с до
кументами
Форма
завершения
(данные, документ,
организа
ционно-
распоря
дительное
решение)
Регист
рация
в журна
ле и
выдача
распис
ки
Сбордо
кументов в накопи
тельный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для
рассмотре
ния руко
водителю
уполномо
ченного
органа
Налагает
резолюцию
заведующе
му сектора
уполномо
ченного
органа
Сроки исполнения
Не бо
лее 30 минут
3 раза в день
Не менее
одного раза в день
В течение 10 рабочих дней
В течение 1 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия
(хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наимено
вание СФЕ
Глав
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Ответст
венный
испол
нитель
уполно
моченно
го орга
на
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Специа
лист
уполномо
ченного
органа
Инспек
тор ЦОНа
Наимено
вание
действия
(про
цесса,
процеду
ры,опе
рации) и
их опи
сание
Органи
зует
работу
по дан
ному на
правле
нию
Знако
мится с
докумен
тами,
осущест
вляет
провер
ку пол
ноты до
кумен
тов,
подго
тавлива
ет мо
тивиро
ванный
отказ
или
оформ
ляет
уведом
ление
Передает
докумен
ты на
подписа
ние на
чальнику
уполномо
ченного
органа
Направ
ляет
докумен
ты на
чальни
ку упол
номочен
ного
органа
Регистра
ция уве
домления
в книге.
Выдача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Выдача
уведом
ления
или мо
тивиро
ванного
отказа
Форма за
вершения
(данные,
доку
мент,
организа
ционно-
распоря
дитель
ное
решение)
Визиру
ет до
кумент
ответст
венному
исполни
телю
уполно
моченно
го орга
на
Переда
ет глав
ному
специа
листу
для
кон
троль
ной про
верки
Подписа
ние до
кумента
Передача
мотивиро
ванного
отказа
или уве
домления
потреби
телю
Распис
ка о
выдаче
уведом
ления
или мо
тивиро
ванного
отказа
Сроки
исполне
ния
10 минут
В тече
ние 1 рабоче
го дня
В тече
ние 1
рабочего дня
10 минут
В тече
ние 1
рабочего дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
Номер
следующе
годейст
вия
6
7
8
9
10
11
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Специа
лист
отдела
уполномо
ченного
органа
Руководи
тель упол
номоченно
го органа
Главный
специалист
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Действие
1. Прием
докумен
тов
Действие
2. Распи
сывается
в журнале
и собира
ет доку
менты
Действие
4. Прием
докумен
тов, ре
гистра
ции вхо
дящей
коррес
понден
ции
Действие
6. Озна
комление
с доку
ментами и
направля
ет глав
ному спе
циалисту
Действие
7. Органи
зует рабо
ту по
данному
направле
нию, пере
дает доку
менты от
ветственно
му испол
нителю
уполномо
ченного
органа
Действие
8. Зна
комится с
документа
ми, про
водит
поиск
обративше
гося в
электрон
ной базе
данных,
осуществ
ляет про
верку пол
ноты доку
ментов,
подготав
ливает
мотивиро
ванный
отказ,
оформляет
уведомле
ние
Действие

24. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
№ 1. кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1
Әрекеттің (барысы, жұмыс ағымының) N
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды
Азаматтардың жазбаша үндеулерді тіркеу және есептеу журналында өтінішті тіркеу, құжаттарды бастыққа тапсыру
Өтінішке қарар қою, қарау үшін өтінішті бас маманға жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі)
Өтініш қабылдау туралы үзіп алу талоны
Кіріс нөмірін беру
Қарар
5
Орындалу мерзімі
Уәкілетті органда 15 минуттан аспауы қажет, селолық округтің әкімінде 30 минуттан аспауы қажет
15 мин
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Уәкілетті органның тағайындау бойынша бас маманы
Уәкілетті органның (немесе селолық округтің аппараты әкімінің) жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар тптамасы мен өтінішпен жұмыс ұйымдастырады
Қызмет көрсетуге тұтынушының құқығын анықтау үшін келіп түскен құжаттарды қарайды, тұтынушының деректерін электрондық базасына енгізеді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды, жауапты маманға тапсырады
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны тіркейді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Жеке ісін құрастыру
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама, немесе (хабарлама) қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға, немесе (хабарлама) қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Мемлекеттік қызмет нәтижесін беру
8 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
10 минут
15 минуттан аспауы қажет
5
6
7
Ескертпе: Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қатынаған сәттен бастап: уәкілетті органға он жұмыс күн ішінде, селолық округтің әкіміне отыз күнтізбелік күннен кешікпей; ХҚКО - он жұмыс күн ішінде
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны), 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімінің
инспекторы
Жинақтаушы
бөлім инс
пекторы
Уәкілет
ті орган
кеңсе
бөлмесі
нің ма
маны
Уәкілетті
орган
басшысы
Іс-әрекет
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
Құжаттар
ды қа
былдау
Журналға
қол қояды
және құ
жаттарды
жинайды
Тізілім
жасайды
және
құжаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қа
былдау,
кіріс
хат-ха
барды
тіркеу
Құжаттар
мен таны
су
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда
тіркеу
және
қолхат
беру
Жинақтаушы
бөлімге
құжаттарды
жинау
Құжаттарды
уәкілетті
органға
жіберу
Құжаттар
ды қа
растыру
ға уәкі
летті
орган
басшысы
на жібе
ру
Уәкілетті
органның
сектор
меңгеруші
сіне қа
рар қояды
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің (барысының жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекет
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
бас
маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
орындау
шысы
Уәкілет
ті ор
ганның
бас
маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
маманы
ХҚКО
инс
пекто
ры
Іс-әрекет
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операция
ның) атауы
және оның
сипаттама
сы
Атал
ған
бағыт
бойын
ша жұ
мысты
ұйым
дасты
рады
Құжаттар
мен та
нысады,
құжаттар
толықты
ғына
тексеру
ді жүзе
ге асы
рады, не
гіздел
ген бас
тарту
даярлай
ды неме
се анық
тама ре
сімдейді
уәкілет
ті орган
басшысы
на қол
қоюға құ
жаттарды
жібереді
Құжаттар
ды уәкі
летті
органның
басшыға
жібереді
Кітапта
хабар
ламаны
тіркеу.
Тұтыну
шыға не
гіздел
ген бас
тарту
немесе
анықта
ма беру
Хабар
лама
неме
се не
гіз
дел
ген
бас
тарту беру
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдық-
өкімші
шешім)
Жауап
ты
орын
даушы
ға құ
жаттар
ға бұ
рышта
ма қою
Бақылау
тексеру
ге бас
маманға
жібереді
Құжаттар
ға қол
қою
Тұтыну
шыға
негіз
делген
бас тарту
немесе
хабарла
ма
Хабар
лама
неме
се не
гіз
дел
ген
бас
тарту
беру
тура
лы
қол
хат
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұ
мыс күні ішін
де
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
6
7
8
9
10
11
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс.
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Уәкілет
ті ор
ган кең
се бөл
месінің
маманы
Уәкілет
ті ор
ган бас
шысы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
Уәкілетті органның бас маманы
Іс-әрекет 1. Құжаттарды қабылдау
Іс-әре
кет 2. Журналға қол қояды және құ
жаттарды жинайды
Іс-әре
кет 4
Құжат
тарды
қабыл
дау,
кіріс
хат-ха
барды тіркеу
Іс-әре
кет 6. Құжат
тармен
танысу
және
бас
маманға
жолдау
Іс-әре
кет 7.
Аталған
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады,
құжаттар
ды уәкі
летті
органның
жауапты
орындау
шысына
жібереді
Іс-әрекет 8. Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе анықтама ресімдейді, тексеруге сектор меңгерушісіне жібереді
Іс-әрекет

1. Копия документа, удостоверяющего личность.
3. Копия документа, подтверждающего местожительство заявителя.
4.Справка с места работы о доходах
5. РНН, Сик.
№ лицевого счета _______________________________________________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 календарных дней сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов.
"_____" ______________________ 20____г.____________________________
(подпись заявителя)
Документы приняты:
"_____" ___________________ 20____г.________________________________
подпись (ФИО, должность лица, принявшего документы)
---------------------------------------------------------------------
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 календарных дней сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за представление недостоверных сведений и поддельных документов.
Подпись и Ф.И.О. заявителя ________________________________
Заявление гр. ______________ с прилагаемыми документами в количестве____ штук.
Регистрационный номер семьи _________
_________ ____________________________________________________ подпись (ФИО, должность лица, принявшего документы)
Принято "______" ______________________ 20______ г."
Регистрационный номер семьи ________________
Справка о месте жительства заявителя
____________________________     _____________________________
N
п/п
Ф.И.О.
заявителя
Адрес проживания
телефон
Подпись заявителя______________ Дата____________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
Уважаемая (ый)__________________________________!
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева», уведомляет Вас о назначении (или об отказе) помощи на приобретение топлива________________________________________________________________________________
(расшифровать сумму или причину)
______________________________________________ на ___ квартал 20_ г.
Начальник                        ___________________
Исп.: ______________
Тел.: ______________
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) ЛД – личное дело;
2) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
3) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):

1. Жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
3. Тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесін.
4.Кіріс жөніндегі жұмыс орнынан алынған анықтама
5.СТН, ӘЖК.
6. дербес шотының № _______________________________________________________
Өзгеріс болған жағдайда ол жөнінде 15 күнтізбелік күн ішінде хабарлауға өтінемін. Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілкке тартылатыны жөнінде білемін.
"_____" _______________ 200____ж. _________________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды:
"_____" ______________ 200____ж.______________________________
қолы (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы)
-------------------------------------------------------------------
Өзгеріс болған жағдайда ол жөнінде 15 күнтізбелік күн ішінде хабарлауға өтінемін. Жалған мәліметтер және қолдан жасалған құжаттар үшін жауапкершілікке тартылатыны жөнінде білемін.
Өтініш берушінің қолы және ТАЖ ________________________________
аз. ______________ қоса берілген құжаттармен өтініші саны ____ дана құрайтын.
Отбасының тіркелу нөмірі _________
_________ ____________________________________________________ қолы (құжаттар қабылданған тұлғаның ТАЖ, лауазымы)
200______ ж. "______" ______________________ қабылданды.
Отбасының тіркелу нөмірі ________________
Өтініш берушінің тұрғылықты жері жөнінде анықтамасы
р/н
Өтініш берушінің ТАЖ
Тұру мекенжайы
телефон
Өтініш берушінің қолы_________________ Датасы_________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
Құрметті__________________________________!
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі Сізге отын алуға 200_ ж. ___ тоқсанына _____________________________________________________
(сомасы толық жазылады немесе себебі) ) _________________________________________________________________ көмегі тағайындалатыны (немесе бас тарту) туралы хабарлайды.
Бастық              ___________________
Орын.: ______________
Тел.: ______________
Мағжан Жұмабаев ауданы
әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Жұмыссыздарды тiркеу және есепке қою»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) ЖІ – жеке іс;
2) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);

4) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-2-22-04, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в обеспечение стандарта государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам:
гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан (далее - потребители).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
9. Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
10. Необходимые для получения государственной услуги документы передаются ответственному специалисту уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.

4) Уәкілетті орган – «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыздарды тiркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартын жүзеге асыру үшін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): электронды түрде жұмыссыз ретінде тіркелу және есепке қою немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, шетелдіктер, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдар.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандарға - оралман куәлігі;
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі куәлігі (ЖСК);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылдағы алынған табыс жөніндегі мәліметтер (өтініш беруші сипаттағы болады).
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органда бланк толтырусыз көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның жауапты маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.

11. Сроки оказания государственной услуги
1) cроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - не позднее 10 календарных дней.
2) максимально допустимое время ожидания, до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут.
12. После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Информирование о результатах оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства
14. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов, по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
15. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Государственная услуга осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Помещения уполномоченного органа оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. Помещение уполномоченного органа соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности здания, оснащены охраной и пожарной сигнализацией.
16. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист уполномоченного органа проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылған қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - 10 жұмыс күннен кешіктірмей.
2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен.
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минуттан артық емес.
12. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы ақпараттандыру тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
14. Осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың болмауы, жалған мәліметтер және осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша құжаттар ұсынылмаған кезде жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
15. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында қабылдау кестесіне сәйкес: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін күн сайын көрсетіледі. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
Уәкілетті органның үй-жайы қажетті құжаттарды дайындау үшін, үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;

3) начальник уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по занятости населения (далее - главный специалист);
4) главный специалист уполномоченного органа производит прием требуемых документов и проводит регистрацию, осуществляет постановку на учет безработного путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных).
5) главный специалист, в случае выявления несоответствия установленным требованиям готовит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает начальнику уполномоченного органа для подписания;
6) начальник уполномоченного органа подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю;
7) ответственный специалист уполномоченного органа информирует потребителя о результате оказания государственной услуги посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
17. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
18. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист по занятости уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 34 настоящего регламента.
4. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа ( далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.15 настоящего регламента.

3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет нәтижесі туралы ақпаратты тұтынушы уәкілетті органға келген уақытында есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
17. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның жұмыспен қамту бойынша бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы.
Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет және (ҚФБ көрсету үрдісінде) әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігін көрсетуші сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 34-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
21. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның, ЖҚҮ және ӘББ ММ жауапты лауазымдық тұлғалар, (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. Көрсетілген.

22. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
11
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
22
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Началь
ник упол
номочен
ного
органа
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
33
Наименова
ние дейст
вий (про
цесса, про
цедуры,
операции)
и их
описание
регистри
рует об
ращение в
журнале
регистра
ции и
учета
обращений
граждан и
направля
ет необ
ходимые
документы
для рас
смотрения
начальни
ку упол
номоченно
го органа
Наложе
ние ре
золюции
и направ
ляет
главному
специа
листу
для рас
смотре
ния
Рассмат
ривает
произ
водит
прием
требуе
мых до
кумен
тов и
прово
дит ре
гистра
цию пу
тем за
несения
сведе
ний в карточ
ку пер
сональ
ного
учета
(компью
терная
база
данных)
либо го
товит
мотиви
рован
ный от
вет об
отказе
и на
правля
ет на
чальни
ку
началь
ник
уполно
моченно
го орга
на под
писыва
ет моти
вирован
ный от
вет об
отказе
в пре
достав
лении
услуги
и пере
дает
ответст
венному
специа
листу
для вы
дачи по
требите
лю
ответст
венный
специа
лист упол
номоченно
го органа
информиру
ет потре
бителя о
результа
те оказа
ния госу
дарствен
ной услу
ги по
средством
личного посещения
заявите
лем упол
номоченно
го органа
по месту
житель
ства либо мотивиро
ванный
ответ об
отказе в предостав
лении го
сударст
венной
услуги
44
Форма
завершения (данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядитель
ное реше
ние)
талон с
указанием
даты при
нятия и
срока ис
полнения
резолю
ция
карточ
ка пер
сональ
ного
учета
(компью
терная база
данных
Регистра
ция и постанов
ка на
учет без
работного
либо моти
вирован
ный ответ
об отказе
55
Сроки исполнения
Не более
15 минут
Не более
1 часа
Не позд
нее 8
кален
дарных
дней
в течен
ие 1 ра
бочего дня
Не более
15 минут
66
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Схема,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
______________________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с _____________________________________________________
(указать причину отказа)
Начальник отдела                  ________________________
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
______________________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вы поставлены на учет в качестве безработного с ______________________________________________________
(указать дату постановки на учет)
Начальник отдела                  ________________________
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»

22. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
1 кестесі. ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш берушіге
11
Әрекеттің (әрекеттің, жұмыс ағымының) N
1
2
3
4
5
22
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның жауапты маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
бастығы
Уәкілет
ті орган
ның бас
маманы
Уәкілет
ті ор
ганның
бастығы
Уәкілет
ті ор
ганның
жауапты
маманы
33
Әрекеттің
(үдеріс
тің, рәсім
нің, опера
цияның)
атауы және
олардың
сипаттама
сы
Кіріс хат-хабар журналында дайын анықтаманы алу мерзімі жөніндегі түсініктеме
мен бірге өтінішті тіркейді және ЖҰ және ӘББ бастығына жолдайды
өтініш
ке бұ
рыштама
қояды
Азамат
тардың
жазбаша
өтініште
рін тір
кейтін
журналға
тиісті
белгіні
қояды
Бас ма
манға
өтініш
ті тап
сырумен
осы
бағыт
бойынша
жұмысты
ұйымдас
тырады
өтінішт
ің шарт
тарымен
таныса
ды, қаты
наған
тұлғаны
электрон
дық база
сында іздеу
салады,
есепке
қою дата
сын анық
тайды,
анықтама
ның үлгі
сін тол
тырады
44
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын
шешімі
Қабылдау
мерзімі мен
орындалу
мерзімін
көрсетумен
талон
бұрышта
ма
Орындалу
үшін құ
жат тап
сырады
бұрышта
ма
(компью
терлік
деректер
базасы)
дербес
есептеу
карточка
сы
55
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспауы қажет
1 са
ғаттан
аспауы
қажет
8 күн
тізбелік
күннен
кешіктір
мей
1 жұмыс күн ішінде
15 ми
нуттан
аспауы
қажет
66
Келесі іс-
қимылдың №
2
3
4
5
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
___________________
___________________
(кімге жіберіледі)
______________________________________________________________ байланысты Сізге жұмыссыз
(себеп көрсету)
ретінде тіркеуден және есепке қоюдан бас тартылатыны жөнінде хабарлаймыз.
Бөлім бастығы                _________________________
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Жұмыссыздарды тіркеу және есепке қою»
__________________
____________________
(кімге жіберіледі)
____________________________________________ бастап Сіз жұмыссыз
(есепке қойылған күні)
ретінде есепке қойғаныңызды туралы хабарлаймыз.
Бөлім бастығы                      ________________
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Мүгедектерді санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»

1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
3) ЛД – личное дело;
4) ГУ«УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
5) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
6) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 2-22-04, кабинет № 1.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 30.10.2012 г. N 472               4. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года « О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно–курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам:
гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами и детьми-инвалидами (далее - потребители).

1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.
1) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
2) ЖІ – жеке іс;
3) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ –«Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ)
5) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев атындағы аудандық әкімдігінің 30.10.2012 N 472 қаулысымен
4. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабы 3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторлық-курорттық емделудi ұсыну» Ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.
6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): санаторлық-курорттық емдеумен қамтылу үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіштегі қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: мүгедектер және мүгедек балалар болып табылған Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка и /или аульных акиматов);
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
7) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида – копию документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания уполномоченного органа либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанного в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по работе с ветеранами и инвалидами уполномоченного органа в кабинет № 3.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента - в течении десяти рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя.
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, - не более 15 минут.
12. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы.
13. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов для, предоставления услуг осуществляется посредством личного посещения потребителем уполномоченного органа по месту жительства, также посредством почтового сообщения.
В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, олардың заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесін
4) дене сауықтыру ұйымымен берілетін санаторлық-курорттық картасының көшірмесі;
5) тұрақты мекен жайын растау құжат, (мекен-жай анықтамасы немесе анықтама және ауыл әкімі;
6) мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі және мүгедектің жеке оңалту бағдарламасының көшірмесі;
7) мүгедектің жазбаша келесімімен басқа тұлғамен өтініш берілсе, оның жеке куәлігі;
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
9. Өтініштер нысандары уәкілетті органның күту залында орналастырылады немесе осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке уәкілетті органның мүгедектермен және ардагерлермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ақпараты орналастырылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8-тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері белгіленген – он жұмыс күн ішінде;
2) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен күту уақыты адам санына байланысты, бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минут есебінен.
3) тұтынушымен қатынаған күнде орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға ең үлкен қызмет көрсету уақыты күнде 15 минутта артық емес.
12. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі.
13. Құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға, сондай-ақ орталыққа тұтынушының өзі келгенде, сондай-ақ пошталық хабарлама арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:

1. Заявление
Начальнику
отдела занятости и
социальных программ
от ____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
______________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня ______________________________________________
К заявлению прилагаю:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) для детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) книга регистрации граждан;
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
«_______»________________года Подпись
ТАЛОН
ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» принято "____"_______20__года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. В течении 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
Уведомление
Уважаемый (ая) _______________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению санаторно–курортной путевкой _______________________________.
Начальник отдела Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) _______________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что Вам отказано в постановлении на учет по обеспечению санаторно–курортной путевкой _______________________________
Начальник отдела                    Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
1. Основные понятия
1. Определение используемых терминов и аббревиатур:
1) инвалид – лицо, имеющее нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которые приводят к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;

1. Өтініш
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы
____________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
______________________________________
__________________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон ________________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________ қамтуға өтінемін.
Өтінішке қоса келесі құжаттарды беремін:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, олардың заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) дене сауықтыру ұйымымен берілетін санаторлық-курорттық картасының көшірмесі;
5) азаматтарды тіркеу кітабы;
6) мүгедектігі туралы анықтамасының көшірмесі және мүгедектің жеке оңалту бағдарламасының көшірмесі;
«_______»________________жыл                    Қолы
ТАЛОН
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20__жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжат қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, Сіз санаторлық-курорттық жолдама алу бойынша есепке қойылып тұрсыз.
Бөлім бастығы                      Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, Сізді _________________________________________ санаторлық-курорттық жолдамамен қамту үшін есепке тұрудан бас тартылды.
Бөлім бастығы               Аты-жөні ___________________ (қолы)
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланған терминдердің және аббревиатуралардың анықтамасы:
1) мүгедек – ауыру немесе жарақат алу нәтижесінде, тұрақты түрде денсаулығының, ағзасының атқарымының бұзылуына байланысты өмірлік іс-әрекеті шектелгендіктен әлеуметтік қорғауды қажет ететін тұлға.

2) ИПР – индивидуальная программа реабилитации;
3) ЛД – личное дело;
4) ГУ «УКЗ и СП» – государственное учреждение «Управление координации занятости и социальных программ Северо–Казахстанской области»;
5) Отдел по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН;
6) ГЦВП – «Отделение Государственного центра по выплате пенсий»;
7) Структурно–функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ):
8) Уполномоченный орган - государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области».
9) Специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима района для регистрации и учета граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверения.
2. Общие положения
2. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо–Казахстанской области» (далее - рабочий орган специальной комиссии), расположенного по адресу Северо-Казахстанская область, город Булаево, улица Киреева, 15, адрес электронной почты: ro_qumab@mail.online.kz, телефон 8-715-31-2-22-04, кабинет № 1.
А также Отделом по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОН, по адресу: улица Юбилейная, 62, город Булаево, района Магжана Жумабаева, телефон 8-715-31-2-04-76.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне» (далее - Закон) и главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республика Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе ro_qumab@mail.online.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.

2) ОЖБ – оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) ЖІ – жеке іс;
4) «ЖҚҮ және ӘБ КБ» ММ – «Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
5) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО;
6) МЗТО – «Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықтың бөлімшесі»;
7) Құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және олардың кіші жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ);
8) Уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
9) Арнаулы комиссия - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу және оларға куәлік беру үшін аудан әкімінің шешімімен құрылған комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – арнаулы комиссияның жұмыс органы), мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Булаев қаласы, Киреев көшесі, 15, электрондық пошта мекен-жайы - ro_qumab@mail.online.kz, телефоны – 8-715-31-2-22-04, № 1 кабинет.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім - ХҚКО арқылы көрсетіледі, мекенжайы: Мағжан Жұмабаев ауданы Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62, телефоны – 8-715-31-2-04-76.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу қағидасының 2-тарауы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат ro_qumab@mail.online.kz интернет-ресурстарында, уәкілетті органдардың стендтерде, ресми ақпарат көздерде болады.

6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее потребителям):
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
гражданам проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причинной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

6. Тұтынушы алатын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақтың екiншi және үшiншi абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балалары, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себептi байланыстар анықталған ретте.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
4) салық төлеушінің куәлігі (жеке сәйкестіндіру коды болса);
5) әлеуметтік жеке кодын беру жөніндегі уақытша куәлігі (жеке сәйкестендіру коды болса);
6) берілетін жинақ кітапшасы немесе өтемақы беру бойынша уәкілетті ұйыммен жасалған шарт;
7) Заңымен белгіленген тәртіпте берілген 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағаттық анықтамалар, халық депутаттардың селолық, поселкелік (ауылдық) кеңестердің, тұрғын үй пайдалну басқармалардың, үй басқармасының, поселке, ауылдың (селолық) округтер әкімдерінің, пәтер меншік иелерінің кооперативтердің анықтамалары; еңбек кітапшасы; оқу орнын бітіргені туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлік; орта білім туралы аттестат; орталау мектепті бітіргені туралы куәлік; Заңымен белгіленген тәртіпте берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен жеңілдіктерге құқық растайтын куәлігі).
Мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғынының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.

9. Формы заявлений размещаются в зале ожидания рабочего органа специальной комиссии, а В ЦОНе размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников принимающих документы по адресу указанному в пункте 2 настоящего регламента.
10. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы передаются ответственному специалисту по назначению рабочего органа специальной комиссии в кабинет № 3, инспектору ЦОНа.
Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов.
12. Выдача уведомления о принятии решения о регистрации, либо отказе в регистрации граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном полигоне при обращении в рабочий орган специальной комиссии, посредством личного посещения потребителя.
При личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем. Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 8 настоящего регламента, и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через ЦОН рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 настоящего регламента и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.

9. Өтініштер нысандары арнаулы комиссия жұмыс органының күту залында, ХҚКО күту залының арнайы тіреуде немесе құжаттар қабылдайтын қызметкерлерде болады.
10. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті толтырылған өтініш үлгілері және басқа құжаттар № 3 кабинетке арнайы комиссия жұмыс органының, тағайындау бойынша бас маманына, ХҚКО инспекторына тапсырылады.
Жауапты тұлғалар кабинеттерінің нөмірлері туралы ақпарат арнаулы комиссия жұмыс органының, ХҚКО стендінде, сонда сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат орналастырылған.
11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. ХҚКО тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп, онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Семей полигонындағы ядролық сынақтарының салдарына зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу жөніндегі шешім қабылдау немесе тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны беру;
арнаулы комиссия жұмыс органына тұтынушының өзі келгенде;
ХҚКО өзі барған жағдайда күн сайын «терезелер» арқылы мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, азаматтар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен жүгіну үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.
13. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады. Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар ресімделген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттар тапсырылған күннен кейін жиырма жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабарламаны береді.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру кезінде уәкілетті орган құжаттар ресімделген кезде анықталған қателіктер, осы регламенттің 8-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаған жағдайда құжаттар тапсырылғаннан кейін үш күн ішінде орталыққа бұдан әрі тұтынушыға беру үшін бас тарту себептерін көрсетумен хабарламаны жібереді

14. График работы рабочего органа специальной комиссии: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы ЦОНа: в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
15. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 8 настоящего регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в ЦОН – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, ( до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в ЦОНе.
16. Государственная услуга предоставляется бесплатно
17. Государственная услуга оказывается:
в помещении рабочего органа специальной комиссии по месту проживания потребителя, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями:
в помещении ЦОНа, где в зале располагаются справочное бюро, кресла, информационные стенды с образцами заполненных бланком, предусмотрены условия для обслуживания оборудовано столом, стульями для подготовки необходимых документов, оснащены информационными стендами, имеется зал ожидания, а также в помещении предусматриваются условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями.
Помещения рабочего органа специальной комиссии и ЦОНа, соответствует санитарно–эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещения – свободный.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуг:
через рабочий орган специальной комиссии:

14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді. Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 8 тармағында белгіленген құжаттар тұтынушымен тапсырылғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
арнайы комиссияның жұмыс органына – жиырма күнтізбелік күннен артық емес.
ХҚКО - жиырма күнтізбелік күннен артық емес (құжатты (нәтижені) қабылдау және тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдеріне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша арнайы комиссия жұмыс органының үстелмен, орындықтармен, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған үй-жайында;
анықтамалық бюро, кресло, толтырылған бланктер бар ақпараттық стендтермен жабдықталған, қажетті құжаттарды даярлау үшін үстелмен, орындықтармен, ақпараттық стендтермен жабдықталған, күту залы бар сондай-ақ үй-жайда мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған ХҚКО үй-жайында.
Уәкілетті органның үй-жайы санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттың қауіпсіздік талаптарына үйлесімді, күзетпен және өрт дабылымен жабдықталды.
18. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш келіп түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
уәкілетті орган арқылы

1) потребитель подает заявление установленного образца и необходимый перечень документов на предоставление услуги;
2) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию обращения в журнале, присваивает входящий номер на заявлении, выдает потребителю талон и передает начальнику уполномоченного органа;
3) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее - главный специалист);
4) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);
5) главный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее- уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение специальной комиссии;
6) После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномоченного органа специальной рабочей комиссии подписывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
7) ответственный специалист рабочего органа комиссии выдает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
через ЦОН:
1) потребитель подает заявление на предоставление государственной услуги ЦОН;
2) Инспектор ЦОНа проводит регистрацию заявления, выдает потребителю расписку и передает документы инспектору накопительного отдела ЦОНа;
3) Инспектор накопительного отдела ЦОНа осуществляет сбор документов, составляет реестр, отправляет документы в рабочий орган специальной комиссии;
4) ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии проводит регистрацию документов в журнале, присваивает входящий номер и передает начальнику рабочего органа;
5) начальник рабочего органа специальной комиссии осуществляет ознакомление с поступившими документами и направляет главному специалисту по назначению (далее -главный специалист);
6) главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);

1) тұтынушыға қызмет көрсету үшін ол белгіленген үлгідегі өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін тапсырады;
2) уәкілетті органның жауапты маман өтінішті журналда тіркейді, өтінішке кіріс нөмірін қояды, тұтынушыға талон береді және уәкілетті органның бастығына береді;
3) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжатпен танысады және ардагерлермен және мүгедектермен жұмыс жүргізу бойынша бас маманына (бұдан әрі – бас маманға) жолдайды;
4) уәкілетті органның бас маманы келіп түскен құжаттарды қарайды қызмет алуға тұтынушының құқығын анықтайды, тұтынушының деректерін электрондық деректер базасына енгізеді, «ЖҚҮ және ӘББ» ММ құжаттар топтамасын жолдау үшін ілеспе хатты әзірлейді;
5) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
6) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге есепке қою туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді.
7) уәкілетті органның жауапты маман мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: есепке қою туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса мемлекеттік қызмет тұтынушыларға селолық (ауылдық) округтің әкімі арқылы көрсетіледі.
ХҚКО арқылы
1) Тұтынушы өтініш береді, тіркейді, және мемлекеттік қызмет көрсетуге қолхат береді;
2) ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді және құжаттарды ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына береді.
3) ХҚКО жинақтаушы бөлімі инспекторы құжаттарды жинайды, тізілімдемені құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты маманы журналда құжаттарды тіркейді, кіріс нөмірі береді және құжатты өтінішке береді;
5) уәкілетті органның бастығы келіп түскен құжаттарды қарайды және тағайындау бойынша бас маманға жібереді (бұдан әрі – бас маман);
6) уәкілетті органның бас маманы тұтынушының құқығын болуына келіп түскен құжаттарды қарайды, деректерді электрондық деректер базасына енгізеді;

7) главный специалист рабочего органа специальной комиссии готовит уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее- уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и передает на рассмотрение специальной комиссии;
8) начальник уполномоченного органа пописывает уведомление потребителю о постановке на учет на предоставление услуги, либо мотивированный ответ (уведомление)об отказе в предоставлении услуги и передает ответственному специалисту для выдачи потребителю результата государственной услуги;
9) ответственный специалист рабочего органа комиссии передает результат государственной услуги: уведомление, либо мотивированный ответ(уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
10) ЦОН выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ (уведомление) об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
19. Требования к информационной безопасности: конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник рабочего органа специальной комиссии;
2) Главный специалист по назначению рабочего органа специальной комиссии;
3) Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа;
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 23 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является рабочий орган специальной комиссии, ответственные должностные лица рабочего органа специальной комиссии, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего рабочего органа специальной комиссии, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника рабочего органа специальной комиссии, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.

7) бас маман тұтынушыға қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама) әзірлейді және қол қою үшін уәкілетті органның бастығына береді;
8) уәкілетті органның бастығы қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа (хабарлама) қол қояды және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушыға беру үшін жауапты маманға береді;
9) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметтің нәтижесін қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚКО жолдайды;
10) ХҚКО инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді: қызмет көрсетуге тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (хабарлама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
19. Ақпараттық қауіпсіздігіне қойылатын талаптар: тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты жасырын ұстау.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы;
2) Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы;
3) Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 23-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға арнайы комиссия жұмыс органы, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты лауазымдық тұлғалары, ХҚКО басшысы (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның арнайы комиссия жұмыс органына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым арнайы комиссия жұмыс органының, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. көрсетілген.

25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ
1
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ
Ответст
венный
специа
лист ра
бочего
органа
специаль
ной ко
миссии
Ответст
венный
специа
лист ра
бочего
органа
специ
альной
комис
сии
Началь
ник ра
бочего
органа
специ
альной
комис
сии
Ответст
венный
специа
лист ра
бочего
органа
специ
альной
комис
сии
Главный
специалист
по назначе
нию рабоче
го органа
специальной
комиссии
3
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Прием за
явления
со всеми
необходи
мыми до
кумента
ми
Регис
трация
заявле
ния в
журнале
регист
рации и
учета
письмен
ных об
ращений
граждан
Налага
ет резо
люцию
на заяв
ления
Переда
ча до
кумен
тов на
исполне
ние
главный
специалист
рабочего
органа
специальной
комиссии
формирует
макет лич
ного дела
потребителя
для переда
чи на рас
смотрение
специальной
комиссии
(далее –
макет
дела)
4
Форма
завершения
(данные, документ,
организаци
онно–распо
рядитель
ное
решение)
Выдача
талона
Присвое
ние вхо
дящего
номера
Резолю
ция
Отметка
исполни
теля в
журнале
Макет дела
5
Сроки исполнения
В тече
ние 15
мин
В тече
ние 15
мин
В тече
ние 15
мин
В тече
ние 15
мин
В течение 8
рабочих
дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
7
1
N действия
(хода, потока
работ)
7
9
10
2
Наименование СФЕ
Специальная комиссия
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Ответственный специалист рабочего органа специальной комиссии
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение и вынесение решения, составляет списки, заверяет их председателем комиссии, которые вместе с макетами личных дел направляется в рабочий орган специальной комиссии
После вынесения решения специальной комиссии начальник уполномоченного органа специальной рабочей комиссии подписывает уведомление
Отметка в исходящем журнале ре
гистрации и учета письменных обращений граждан Выдача результата го
сударственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организацион
но–распоряди
тельное
решение)
Подписи в решении комиссии
уведомления либо мотиви
рованный ответ об отказе в пре
доставлении услуги
уведомления либо мотиви
рованный ответ об отказе в пре
доставлении услуги
5
Сроки исполнения
В течение 5 дней
В течение 5 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
6
Номер следующего действия
8
10
11
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Альтернативный вариант Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОНа
Инспекторнакопительно
го отдела
ЦОНа
Инспектор
накопительного
отдела ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в рабочий
орган специальной комиссии
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Специалист рабочего органа специальной комиссии
Начальник рабочего органа специальной комиссии
Главный специалист рабочего органа специальной комиссии
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонден
цией,
определение
ответственного исполнителя
рабочего органа специальной комиссии
главный специалист рабочего органа специальной комиссии формирует макет личного дела потребителя для передачи на рассмотрение специальной комиссии (далее – макет дела);
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
начальнику уполномочен
ного органа специальной комиссии для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному специалисту рабочего органа специальной комиссии
Макет дела
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение девятнадцати календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Специаль
ная ко
миссия
Начальник
рабочего
органа спе
циальной
комиссии
Специалист
отдела
рабочего
органа спе
циальной
комиссии
Инспектор
ЦОНа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Рассмот
рение и
вынесе
ние реше
ния, сос
тавляет
списки,
заверяет
их пред
седате
лем ко
миссии,
которые
вместе с
макетами
личных
дел на
правляет
ся в
рабочий
орган
специаль
ной ко
миссии
После
вынесения
решения специаль
ной комис
сии на
чальник
уполномо
ченного
органа
специаль
ной рабо
чей комис
сии подпи
сывает уве
домление
Регистра
ция уве
домления в
книге
Регистраци
и и учет
граждан,
пострадав
ших вслед
ствие
ядерных
испытаний
на Семи
палатин
ском испы
тательном
ядерном
полигоне,
выдача мо
тивирован
ного отка
за или уве
домления
Выдача мо
тивирован
ного отка
за или уве
домления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписи
в реше
нии ко
миссии
уведомле
ния либо
мотивиро
ванный
ответ об
отказе в
предостав
лении
услуги
Выдача
уведомле
ния либо
мотивиро
ванного
отказа
потребите
лю или
передаче в
ЦОН
Расписка о
выдаче уве
домления
или моти
вированно
го отказа
потребите
лю
Сроки исполнения
В тече
ние 5
дней
В течение 5 рабочих
дней
В течение
рабочего
дня
В течение
рабочего
дня
Номер следующего
действия
8
9
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»

25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы
1
Әрекеттің
(қимылдың,
жұмыс ағы
мының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Арнайы
комиссия
жұмыс ор
ганының
жауапты
маманы
Арнайы
комиссия
жұмыс ор
ганының
жауапты
маманы
Арнайы
комис
сия жұ
мыс ор
ганының
бастығы
Арнайы
комис
сия жұ
мыс ор
ганы
ның жа
уапты
маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы
3
Әрекеттің (үдеріс
тің, рәсім
нің, опера
цияның)
атауы және
олардың си
паттамасы
Бүкіл қажетті құжаттар
мен өтініш қабылдау
Азамат
тардың
жазбаша
үндеулер
ді тір
кеу және
есептеу
журналын
да өті
ніштерді
тіркеу
Өтініш
ке қа
рар қою
Құжат
ты
орын
далуға
тапсы
ру
Арнайы комиссия жұмыс органының тағайындау бойынша бас маманы тұтынушын
ың жеке ісінің макетін (бұдан әрі – іс макеті) құ
растырады және арнайы комиссия жұмыс органына қарау үшін жолдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын шешімі)
Талон беру
Кіріс нөмірін беру
Қарар
Журнал
да
орын
даушы
ның
белгі
сі
Іс макеті
5
Орындалу мерзімі
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
15 минут ішінде
8 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) N
7
8
10
2
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия
Арнайы комиссия жұмыс органының бастығы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қарау және шешім шығару, тізімдерді құрастырады, комиссия төрағасымен оларды куә
ландырады, жеке іс макеттерімен арнайы комиссия жұмыс органына жолданады
Арнайы комиссия шешімі шы
ғарылғаннан кейін арнайы комиссия жұмыс органының бастығы хабарламаға қол қояды
Азаматтардың жазбаша өтініштерін тіркеу және есепке алу шығыс журналда белгі қою. Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқаратын шешімі)
Комиссия шешіміне қол қою
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
Қызмет көрсету туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден негізделген бас тарту туралы жауап
5
Орындалу мерзімі
5 күн ішінде
5 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8
10
11
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-қимылының сипаттамасы 1. кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің барысының, (жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Жинақтаушы бөлім инспекторы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқтау түрі
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлімге құжаттар жинау
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына жолдау
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне екі реттен кем емес
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының)іс-әрекеттері
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органы кеңсесінің маманы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу
Хат-хабармен танысу,
орындау үшін арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысын анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруді іске асыру, бас тарту туралы негізделген жауап даярлайды немесе хабарлама ресімдейді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жолдау
Бұрыштама қою, арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысына жіберу
Құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Он тоғыз күнтізбелік күн ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысының, ағымының)
7
8
9
ҚФБ атауы
Арнайы комиссия жұмыс органының басшысы
Арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы
Орталық инспекторы
Іс-әрекеттің
(үрдістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Хабарламаны Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу кітабында тіркеу, тұтынушыға негізделген бас тарту немесе хабарлама беру немесе Орталыққа тапсыру
Бас тарту туралы негізделген жауап немесе хабарлама беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тұтынушыға немесе Орталыққа тапсыру туралы қолхат
Тұтынушыға хабарлама немесе бас тарту туралы негізделген жауапты тапсыру туралы қолхат
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу»

1. Заявление
Руководителю уполномоченного органа по назначению компенсации___________________
от _______________________________________
_________________________________________
проживающего по адресу___________________
_________________________тел.____________________
документ, удостоверяющий личность________
___________________выдан МВД РК ______________________
РНН____________ № лицевого счета_________
Наименование банка_______________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной денежной компенсации (далее – компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал с ____________ по _____________ на территории _______________ зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт проживания на вышеуказанных территориях:___________________________
_____________________________________________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы. Компенсацию за период с 1993 по настоящее время не получил (в случае получения указывается сумма полученной компенсации)
Дата ________________ ________________ подпись
--------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. По истечению 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО приявшего документы)
На бланке Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева»
Уведомление 1
Уведомление
Уважаемый (ая) ________________________________________________
Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что решением специальной комиссии, Вы зарегистрированы и поставлены на учет, как гражданин, пострадавший вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Начальник отдела    ___________ __________________________
(подпись)         Ф.И.О.
Уведомление 2
Уведомление
Уважаемый (ая) _______________________________________________
Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева сообщает, что решением специальной комиссии, Вам отказано в регистрации и постановке на учет, как гражданина, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в связи с __________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела ___________ __________________________
(подпись)         Ф.И.О.
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
от 1 июня 2012 года № 263
Регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами»

1. Өтініш
Өтемақы тағайындау бойынша уәкілетті органның
басышысына___________________
_______________________________________
_________________________________________
___________________мекенжайы бойынша тұратын
____________________________тел.______________________
тұлғаны растайтын құжат ________
___________________ІІМ берілген ______________________
СТН____________ дербес шотының № _________
Банк атауы _______________________
Өтініш
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде маған біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі өтемақы) тағайындауға өтінемін.
____________ _____________ дейін _______________
радиация аумағында тұрдым.
Өтінішке қоса жоғары көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын келесі құжаттар беремін:
______________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттарға толық жауаптымын. 1993 жылдан бүгінгі күнге дейін өтемақыны алған жоқпын. (алу жағдайда өтемақының сомасы көрсетіледі)
Датасы ________________ ________________ қолы
--------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен аз. ________________________________________ өтініші қоса берілген құжаттармен барлығы ______ дана болатын 20__жылдың "____"_______ қабылданды. Өтініш бергеннен кейін 15 күн өткен соң Сіздің өтініш қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
_____________________
(құжаттар қабылдаған тұлғаның ТАЖ)
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бланкісінде
1 хабарлама
Хабарлама
Құрметті
_________________________________________________________
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркеліп есепке қойылып тұрсыз.
Бөлім бастығы ___________ __________________________
(қолы)         ТАЖ
2 хабарлама
Хабарлама
Құрметті _________________________________________________________
Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі хабарлайды, ________________________________________________________________
(себеп көрсету)
байланысты арнаулы комиссия шешімі бойынша Сізді Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматы ретінде тіркелуге және есепке қоюға бас тартылды.
Бөлім бастығы ___________ __________________________
(қолы)          ТАЖ
Мағжан Жұмабаев
ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 1 маусымдағы
№ 263 қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу»

6. Результатом оказываемой услуги которую получит потребитель (заявитель) является уведомление об оформлении (отказе в оформлении) документов для обеспечения сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны; детям-инвалидам; инвалидам первой, второй, третьей групп; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалидам первой, второй групп; детям-инвалидам; инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами: инвалидам, нуждающимся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

6. Тұтынушы алатын, мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны (нәтиже): мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама, немесе қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдіктерге және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар, (бұдан әрі тұтынушылар):
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша: Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
2) тифлотехникалық құралдармен қамту бойынша: бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге;
3) гигиеналық құралдармен қамту бойынша: мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектерге, жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамту бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерін көрсетумен белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру коды болса);
мүгедекті оңалту жеке бағдарламасынан үзіндісінің көшірмесі;
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі және ата-аналардың (қорғаншылардың, қамқоршылардың) біреудің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне белгіленген үлгідегі куәлігінің көшірмесі;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға жеңілдік белгісі бар зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жазатайым оқиға жөніндегі актінің көшірмесін және жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның – жұмыс берушінің қызметі тоқтатылу жөніндегі құжат;

11. После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии инициалов лица, принявшего документы. В ЦОНе расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов
12. Выдача и доставка уведомления об оформлении (отказе в оформлении) документов на инвалидов для предоставления сурдо–тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения «Отдела занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева», Отдела по району Магжана Жумабаева филиала республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» по Северо-Казахстанской области - ЦОНа, либо посредством почтового сообщения.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении услуг на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
14. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа в соответствии с графиком работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
График работы ЦОНа: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға мемлекеттік қызмет тіркеу мен алу датасын, құжаттар қабылдаған тұлғаның тегі аты-жөні көрсетумен талон беріледі. Орталықта тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріліп онда төмендегілер көрсетіледі:
сұрауды қабылдаған нөмірі және датасы;
сұрап жатқан мемлекеттік қызметтің түрі;
қосымша берілген құжаттардың саны және атауы;
құжатты беру датасы, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты-жөні.
12. Сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамту үшін құжаттарды ресімдеу (ресімдеуден бас тарту) туралы хабарламаны беру және жеткізу тұрғылықты жері бойынша «Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-не, Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорны «Халыққа қызмет көрсету орталығы» филиалының Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша бөлім – ХҚКО тұтынушының өзі келгенде жүзеге асырылады.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтауға негіздер жоқ.
14. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның үй-жайында уәкілетті органның жұмыс кестесіне сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс күндері мен мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жұмыс істейді.
Қабылдау кезек тәртібінде жүзеге асырылады алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз.

20. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Начальник уполномоченного органа;
2) Главный специалист уполномоченного органа;
3) Ответственный специалист уполномоченного органа;
4) Инспектор ЦОНа;
5) Инспектор накопительного отдела ЦОНа.
6) должностные лица УКЗ и СП.
21. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
22. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, указаны в приложении 23 к настоящему регламенту.
23. Формы, шаблоны, необходимых для оказания государственной услуги документов указаны в приложении 4 настоящего регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказываемых государственные услуги
24. Ответственными лицами за оказание государственной услуги является начальник уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, руководитель ЦОНа (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые им решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника руководителя вышестоящего уполномоченного органа ГУ УКЗ и СП, ответственного за организацию оказания данной государственной услуги, в случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника уполномоченного органа, ЦОНа номер кабинета которого указан на стенде уполномоченного органа, ЦОНа, наименование график работы, юридический адрес, телефон которых указаны в п.2 и п.14 настоящего регламента.
25. В случае несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленные законодательством порядке.
Потребителю, обратившемуся с письменной жалобой, выдается талон с указанием даты и времени получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
N действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова
ние СФЕ
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Начальник
уполномо
ченного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Прием
заявле
ния и
со все
ми не
обходи
мыми
докумен
тами
Регис
трация
заявле
ния в
журнале
регис
трации
и учета
письмен
ных об
ращений
граждан
Наложение
резолюции
на заявле
ния
Передача
докумен
тов на
исполне
ние
Рассмот
рение до
кумен
тов, фор
мирова
ние ЛД,
ввод
данных
потреби
теля в
электрон
ную базу
данных,
подготов
ка сопро
водитель
ного
письма
для на
правле
ния паке
та доку
ментов в
ГУ УКЗ и
СП и уве
домления
потреби
телю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно–распо
рядитель
ное
решение)
талон
Присвое
ние вхо
дящего
номера
Резолюция
Отметка
исполни
теля в
журнале
Сопрово
дитель
ное пись
мо, уве
домление
5
Сроки
исполнения
15 мин
30 мин
1 день
15 мин
5 дней
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
1
N действия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
2
Наименова
ние СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченно
го органа
Ответственный специалист уполномоченно
го органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции)
и их
описание
Принимает уведомление потребителю и сопроводительное письмо для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подписывает сопроводитель
ное письмо для направ
ления пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомление потребителю
Регистрация сопроводитель
ного письма для направл
ения пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно–распо
рядитель
ное
решение)
Передача на подпись начальнику ОЗ и СП уведомления потребителю сопроводительного письма для направления пакета документов в ГУ УКЗ и СП
Подпись сопроводитель
ного письма для направ
ления пакета документов для пакета документов в ГУ УКЗ и СП и уведомления потребителю
Отправка сопроводитель
ного письма и уведомления адресатам
5
Сроки
исполнения
15 мин
1 день
1 день
6
Номер
следующего
действия
7
8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ Таблица 1
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N дейст
вия (хо
да, пото
ка работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименова
ние СФЕ
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
Ответ
ствен
ный
специа
лист
уполно
мочен
ного
органа
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
Главный
специа
лист
уполномо
ченного
органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса,
процеду
ры, опе
рации) и
их описа
ние
Прием
заявле
ния и
со все
ми не
обходи
мыми
доку
мента
ми
Регис
трация
заявле
ния в
журна
ле ре
гистра
ции и
учета
пись
менных
обраще
ний
граж
дан
Наложе
ние ре
золюц
ии на
заявле
ния
Переда
ча до
кумен
тов на
испол
нение
Организа
ция рабо
ты по
обработ
ке доку
ментов
Рассмот
рение до
кумен
тов, фор
мирова
ние ЛД,
ввод
данных заявите
ля в электрон
ную базу
данных,
подготов
ка сопро
водитель
ного
письма
для на
правле
ния паке
та доку
ментов в
ГУ УКЗ и
СП и уве
домления
потреби
телю
4
Форма за
вершения
(данные,
документ,
организа
ционно–
распоряди
тельное
решение)
Выдача
талона
Присво
ение
входя
щего
номера
Резолю
ция
Отмет
ка ис
полни
теля в
журна
ле
Сопрово
дитель
ное пись
мо, уве
домление
Сопрово
дитель
ное пись
мо, уве
домление
5
Сроки ис
полнения
Не бо
лее 15
мин
В тече
ние 1
рабоче
го дня
В тече
ние 1
рабоче
го дня
15 мин
В тече
ние 3
рабочих
дней
В тече
ние 5
рабочих
дней
6
Номер сле
дующего
действия
2
3
4
5
6
7
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия
(хода,
потока
работ)
7
8
9
10
2
Наименова
ние СФЕ
Главный
специа
лист упол
номоченно
го органа
Ответствен
ный спе
циалист
уполномо
ченного
органа
Начальник
уполномо
ченного органа
Ответственный
специалист
уполномоченно
го органа
3
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции) и их
описание
Проверка
ЛД
Принятие
уведомле
ния потре
бителю и
сопроводи
тельного письма для
направле
ния пакета
документов
в ГУ УКЗ и
СП
Подписа
ние сопро
водитель
ного
письма
для на
правления
пакета до
кументов
в ГУ УКЗ
и СП и
уведомле
ния потре
бителю
Регистрация
сопроводитель
ного письма
для направле
ния пакета
документов в
ГУ УКЗ и СП и
уведомления
потребителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно–распо
рядитель
ное
решение)
Подпись
уведомле
ния заяви
телю и
сопроводи
тельного
письма
для на
правления
пакета до
кументов
в ГУ УКЗ
и СП
Передача
на подпись
начальнику
уполномо
ченного
органа уве
домления
потребите
лю и сопро
водительно
го письма для направ
ления паке
та доку
ментов в
ГУ УКЗ и
СП
Подпись
Отправка
сопроводитель
ного письма и
уведомления
адресатам
5
Сроки
исполнения
2 часа
15 мин
Не более
15 минут
В течение 15
минут
6
Номер
следующего
действия
8
9
10
таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ), на 1 заявителя
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименова
ние СФЕ
Инспек
тор
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
ЦОНа
Инспектор
накопи
тельного
отдела
Ответствен
ный специа
лист упол
номоченно
го органа
Начальник
уполномо
ченного
органа
Наименова
ние дейст
вия (про
цесса, про
цедуры,
операции) и
их описание
Прием
доку
ментов Регис
трация
в журна
ле
Расписыва
ется в
журнале и
собирает
документы
Составля
ет реестр
и направ
ляет
документы
Прием доку
ментов, ре
гистрация
входящей корреспон
денции
Ознакомле
ние с до
кументами
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци
онно-распо
рядительное
решение)
выдача
распис
ки
Сбор до
кументов внакопи
тельный
отдел
Отправка
докумен
тов в
уполномо
ченный
орган
Направле
ние доку
ментов для
рассмотре
ния началь
нику упол
номоченно
го органа
Наложение
резолюции
главному
специалис
ту уполно
моченного
органа
Сроки
исполнения
Не бо
лее 15 минут
3 раза в
день
Не менее
одного
раза в
день
В течение
1 рабочего
дня
В течение
1 рабочего
дня
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст
вия
(хода,
потока
работ)
6
7
8
9
10
11
Наимено
вание
СФЕ
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Главный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Началь
ник уполно
мочен
ного
органа
Ответст
венный
специа
лист
уполно
моченно
го орга
на
Инспектор
ЦОНа
Наимено
вание
дейст
вия
(процес
са, про
цедуры,
опера
ции) и
ихопи
сание
Органи
зует
работу
по дан
ному на
правле
нию
Знако
мится с
докумен
тами,
прово
дит
поиск
обратив
шегося
в элек
тронной
базе
данных,
осущест
вляет
провер
ку пол
ноты до
кумен
тов,
подго
тавлива
ет моти
вирован
ный от
каз или
оформ
ляет
уведом
ление
Переда
ет до
кументы
на под
писание
руково
дителю
уполно
моченно
го орга
на
началь
ник
уполно
мочен
ного
органа
осущест
вляет
ознаком
ление с
посту
пившими
докумен
тами,
подписы
вает и
направ
ляет от
ветст
венному специа
листу
Регис
трация
уведом
ления в
книге.
Выдача
мотиви
рованно
го отка
за или
уведом
ления
потреби
телю
Выдача моти
вированного
отказа или
уведомления потребителю
Форма
завершения
(дан
ные, до
кумент,
органи
зацион
но-рас
поряди
тельное
реше
ние)
Формиро
вание
ЛД
мотиви
рован
ный от
каз или
оформле
ние уве
домле
ния
Переда
ча до
кумен
тов на
подпись
началь
нику
уполно
моченно
го орга
на
Подписа
ние до
кумента
уведом
ление
или мо
тивиро
ванный ответ об отка
зе
Расписка о
выдаче уве
домления
или мотиви
рованного
ответа об
отказе
Сроки
исполне
ния
10 ми
нут
В тече
ние пя
ти Рабо
чих дней
В тече
ние 1
рабоче
го дня
10 ми
нут
В тече
ние 1
рабоче
го дня
В течение 1
рабочего
дня
Номер
следую
щего
дейст
вия
6
7
8
9
10
11
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Формы, шаблоны бланков
Начальнику ГУ «Отдел занятости и социальных
программ район Магжана Жумабаева СКО»
от ____________________________________
(ф.и.о. заявителя)
_____________________________________
проживающего__________________________
(домашний адрес)
телефон ________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас обеспечить меня ____________________________________
____________________________________________________________________
«_______»________________года Подпись
--------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
ТАЛОН

20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Уәкілетті органның бастығы;
2) Уәкілетті органның бас маманы;
3) Уәкілетті органның жауапты маманы;
4) ХҚКО инспекторы;
5) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы;
6) ЖҚҮ және ӘББ лауазымдық тұлғалар.
21. Осы Регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) әрбір ҚФБ-мен реттілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестеленген сипаттамасы келтірілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі барысынды) логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар және ҚФБ осы регламенттің 23-қосымшада көрсетілген.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың нысандары, үлгі-қалыптары осы регламенттің 4-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қыметтерді көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
24. Көрсетілген қызметтерге жауапты тұлға уәкілетті органның бастығы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары, ХҚКО басшысы (бұдан әрі – лауазымдық тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібіне сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігі үшін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысында олармен қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттері (іс-әрекетсіздігі), үшін белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы ЖҚҮ және ӘББ ММ бастығына беріледі, әдепсіз қызмет көрсету жағдайда шағым уәкілетті органның, ХҚКО бастығына беріледі нөмірі уәкілетті органның, ХҚКО стендінде көрсетілген, атауы, жұмыс кестесі, заңды мекен-жайы, телефоны осы регламенттің . және 14т. көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамамен белгіленген тәртіпте сотқа шағымдауға құқылы.
Жазбаша өтінішпен арызданған тұлғаға берілген шағымға жауап алу датасы мен уақыты, өтінішті қарау тәртібі туралы білуге болатын тұлғалардың байланыс телефондары көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
1-қосымшасы
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы 1. Кестесі. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің
(барысы,
жұмыс ағымы
ның) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
бас
маманы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты маманы
Уәкілет
ті орг
анның
бастығы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операция
ның) атауы
және олар
дың сипат
тамасы
Бүкіл қажетті құжаттармен өтініш қабылдау
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
Өтініш
ке бұ
рыштама қою
Құжат
ты
орында
луға
тапсы
ру
Құжаттарды қарастыру, Жеке іс қағаздарын жасау, электрондық деректер базасына өтініш берушінің деректерді енгізу, ЖҚҮ және ӘБ де
партаментке құжаттарды жолдау және өтініш берушіні хабарландыру үшін іліспе хатты әзірлеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұй
ымдастыру-
басқаратын шешімі)
талон
Кіріс нөмі
рін беру
Бұрышта
ма
Журнал
да
орын
даушы
ның
белгі
сі
Іліспе хат, хабарлама
5
Орындалу мерзімі
15 мин
30 мин
1 күн
15 мин
5 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
1
Әрекеттің (барысы, жұмыс ағымының) N
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты қабылдайды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа қол қояды
Өтініш берушіге хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі
ЖҚ және ӘБ бөлімінің бастығына қол қою үшін өтініш берушінің хабарламаны және ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатты тапсыру
ЖҚҮ және ӘББ құжаттарды жолдау үшін ілеспе хатқа және өтініш берушінің хабарламаға қойылған қолы
Ілеспе хатты және хабарламаны адресаттарға жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 мин
1 күн
1 күн
6
Келесі іс-әрекеттің №
7
8
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
2-қосымшасы
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
ӘР ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің, функциялардың операциялардың) мәтіндік кестеленген сипаттамасы 1 кестесі
Баламалық үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыстың іс-әрекеті)
1
Әрекеттің
(қимыл
дың, жұ
мыс ағы
мының) N
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы
Уәкі
летті
орган
ның
жауап
ты ма
маны
Уәкі
летті
орган
ның
бас
маманы
Уәкілетті органның бас маманы
3
Әрекеттің
(үдеріс
тің, рә
сімнің,
операция
ның) ата
уы және
олардың
сипаттама
сы
Бүкіл
қажет
ті құ
жат
тар
мен
өті
ніш
қабыл
дау
Азамат
тардың
жазба
ша үн
деулер
ді тір
кеу
және
есеп
теу
журна
лында
өтініш
терді
тіркеу
Өті
нішке
қарар
қою
Құжат
ты
орын
далу
ға
тапсы
ру
Құжат
тарды
өндеу
бойын
ша жұ
мысты
ұйым
дасты
ру
Құжаттарды қарастыру, ЖІ құрастыру, электрондық деректер базасына өтініш берушінің деректерді енгізу. ЖҚҮ және ӘББ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға хабарламаны әзірлеу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер, құ
жат, ұйым
дастыру-
басқара
тын шеші
мі
Талон
беру
Кіріс
нөмі
рін
беру
Қарар
Жур
налда
орын
даушы
ның белгісі
Бқрыштама
Ілеспе хат, хабарлама
5
Орындалу мерзімі
15 ми
нут
тан
аспа
уы қа
жет
1 жұ
мыс
күн
ішінде
1 жұ
мыс
күн
ішін
де
15 мин
3 жұ
мыс
күн
ішінде
5 жұмыс күн ішінде
6
Келесі
іс-әрекет
тің №
2
3
4
5
6
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс, ағымының барысы)
1
Әрекеттің (қимылдың, жұмыс ағымының) N
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Уәкілет
ті ор
ганның
бас
маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Әрекеттің (процестің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖІ тексеру
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтама
сын жібе
ру үшін ілеспе хатты және тұты
нушыға берілетін хабарлама
ны қа
былдау
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұты
нушыға берілетін хабарлама
ға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтамасын жіберу үшін ілеспе хатты және тұтынушыға берілетін хабарламаны тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-
басқаратын шешімі
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжат
тар топ
тамасын жіберу үшін ілеспе хатқа және тұ
тынушы
ға бері
летін
хабарла
маға қол қою
ЖҚҮ және ӘББ ММ құжаттар топтама
сын жібе
ру үшін ілеспе хатқа және тұты
нушыға берілетін хабарлама
ға қол қою үшін бастыққа жіберу
Қолы
Ілеспе хатты және хабарламаны адресаттар
ға жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
15 минут
15 ми
нуттан артық емес
15 минут ішінде
6
Келесі іс-
әрекеттің №
8
9
10
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс. Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) реттілігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті, 1 өтініш білдірушіге
Іс-әрекет
тің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО инс
пекторы
ХҚКО жи
нақтаушы
бөлімі
нің инс
пекторы
Жинақтаушы бөлім инспекто
ры
Уәкілетті орган кеңсе бөл
месінің маманы
Уәкілетті орган басшысы
Іс-әрекет
тің (про
цестің, рәсімнің, операция
ның) атауы және оның сипаттама
сы
Құжаттар
ды қабыл
дау
Журналға
қол қоя
ды және
құжаттар
ды жинай
ды
Тізілім жасайды және құ
жаттарды жолдайды
Құжаттар
ды қабыл
дау, кі
ріс хат-
хабарды тіркеу
Құжаттар
мен танысу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімші шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтау
шы бөлім
ге құжат
тарды жинау
Құжаттар
ды уәкі
летті
органға жіберу
Құжаттар
ды қарас
тыруға
уәкілетті
орган
басшысына
жіберу
Уәкілетті
органның
сектор мең
герушісіне
бұрыштама
қою
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-
әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
6
7
8
9
10
11
Уәкі
летті
орган
ның
бас
маманы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
ХҚКО инспекторы
Іс-
әрекет
тің
(про
цес
тің,
рәсім
нің,
опера
ция
ның)
атауы
және
оның
сипат
тамасы
Атал
ған ба
ғыт бо
йынша
жұмыс
ты ұй
ымдас
тырады
Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе хабарлама ресімдейді
Уәкілет
ті ор
ганның
басшысы
на қол
қоюға
құжат
тарды
жібере
ді
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы ке
ліп
түскен
құжат
тармен
таныса
ды,
қол
қояды
және
жауап
ты ма
манға
жібере
ді
Кітап
та ха
барла
маны
тір
кеу.
Тұтыну
шыға
негіз
делген
бас
тарту
немесе
хабар
лама
беру
Хабарлама
немесе не
гізделген
бас тарту
беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйым
дық-
өкімші
шешім)
ЖІ құ
расты
ру
Негізделген бас тарту немесе хабарлама ресімдеу
Құжат
тарға
қол қою
үшін
оларды
бастық
қа жол
дау
Құжат
тарға
қол
қою
Хабар
лама
немесе
негіз
делген
бас
тарту
Хабарлама немесе не
гізделген бас тарту беру туралы қолхат
Орын
дау
мерзім
дері
10 минут
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұ
мыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі
іс-
әрекет
тің нө
мірі
6
7
8
9
10
11
6
7
8
9
10
11
Уәкі
летті
орган
ның
бас
маманы
Уәкілетті органның бас маманы
Уәкілет
ті ор
ганның жауапты маманы
Уәкі
летті
орган
ның
бас
тығы
Уәкі
летті
орган
ның жа
уапты
маманы
ХҚКО инс
пекторы
Іс-
әрекет
тің
(про
цес
тің,
рәсім
нің,
опера
ция
ның)
атауы
және
оның
сипат
тамасы
Атал
ған ба
ғыт бо
йынша
жұмыс
ты ұй
ымдас
тырады
Құжаттармен танысады, өтініш білдірушіге электрондық деректер базасында іздеу жүргізеді, құжаттар толықтығына тексеруді жүзеге асырады, негізделген бас тарту даярлайды немесе хабарлама ресімдейді
Уәкілет
ті ор
ганның
басшысы
на қол
қоюға
құжат
тарды
жібере
ді
Уәкі
летті
орган
ның
басты
ғы ке
ліп
түскен
құжат
тармен
таныса
ды,
қол
қояды
және
жауап
ты ма
манға
жібере
ді
Кітап
та ха
барла
маны
тір
кеу.
Тұтыну
шыға
негіз
делген
бас
тарту
немесе
хабар
лама
беру
Хабарлама
немесе не
гізделген
бас тарту
беру
Аяқтау
нысаны
(дерек
тер,
құжат,
ұйым
дық-
өкімші
шешім)
ЖІ құ
расты
ру
Негізделген бас тарту немесе хабарлама ресімдеу
Құжат
тарға
қол қою
үшін
оларды
бастық
қа жол
дау
Құжат
тарға
қол
қою
Хабар
лама
немесе
негіз
делген
бас
тарту
Хабарлама немесе не
гізделген бас тарту беру туралы қолхат
Орын
дау
мерзім
дері
10 минут
5 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 минут
1 жұ
мыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
Келесі
іс-
әрекет
тің нө
мірі
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
3-қосымшасы
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
Әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысын сипаттаушы сызбалар
Мемлекеттік қызметтің регламентіне
4-қосымшасы
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу
«СҚО Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ бастығы
____________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
______________________________________
__________________________ тұратын
(үйдің мекен-жайы)
телефон ______________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені ______________________________________________ қамтылуға өтінемін.
«_______»________________жыл Қолы
-------------------------------------------------------------------
(үзіп алу сызығы)
ТАЛОН

ГУ «Отделом занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» принято "____"_______20 __года заявление гр.________________________________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук. В течении 15 календарных дней со дня подачи заявления Вы будете уведомлены о результате рассмотрения Вашего заявления.
____________________________
(ФИО принявшего документы)
Уведомление
Уважаемый (ая) _______________________________________________
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что для обеспечения ____________________________, Ваши документы направлены в управление координации занятости и социальных программ. О дате выдачи будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) _______________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что Вы поставлены на учет по обеспечению средствами _______________________________
О дате получения средств будет сообщено дополнительно.
Начальник отдела                     Ф.И.О. ___________________
(подпись)
Уведомление
Уважаемый (ая) _____________________________________________________
ГУ «Отдел занятости социальных программ района Магжана Жумабаева» сообщает, что в обеспечении __________________________, Вам отказано, в связи с ____________________________ _____________________________________________________________________________ (указать причину)
Начальник отдела                   Ф.И.О. ___________________
(подпись)

«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ ___________________________________ азаматшаның 20 __жылғы «___» ________ өтініші қоса берілген құжаттары барлығы ____ дана болатын қабылданды. Өтініш берген күннен бастап 15 күнтізбелік күн өткен соң өтінішіңіз қарастырылған нәтижелері туралы Сізге хабарланады.
____________________________
(құжат қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, ______________________ қамтылу үшін Сіздің құжаттарыңыз Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына жіберілді. ______________________ беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                 Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________қамтылу үшін Сіз есепте қойылып тұрсыз.
____________________________беру күні туралы қосымша хабарланады.
Бөлім бастығы                  Аты-жөні ___________________
(қолы)
Хабарлама
Құрметті _____________________________________________________
«Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ хабарлайды, _______________________________________________________________ (себеп көрсетіледі) байланысты, Сізге ______________________ қамтылудан бас тартылды.
Бөлім бастығы             Аты-жөні ___________________
(қолы)