Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Казталовского района
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 июля 2012 года № 7-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 августа 2012 года № 7-8-147. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 октября 2013 года № 18-2
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.10.2013 № 18-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь следующим отдельным категориям нуждающихся граждан Казталовского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 50 000 тенге;
семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 10 000 тенге;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" – 10 000 тенге;
не вступившие в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести ) в Великой Отечественной войне -– 10 000 тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признанные инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), не вступивших в повторный брак – 5 000 тенге;
лицам награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 5 000 тенге;

Казталов ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2012 жылғы 30 шілдеде № 7-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 тамызда № 7-8-147 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 30 қазандағы № 18-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 30.10.2013 № 18-2 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңдарына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Казталов ауданы мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс күніне:
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 50 000 теңге;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына - 10 000 теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 000 теңге;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға – 10 000 теңге;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлеріне – 10 000 теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай - ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың қайта некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) – 5 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға - 5 000 тенге;

гражданам, трудившимся в годы войны в тылу – 3 000 тенге;
2) лицам, принимавших участие в боевых действий и семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) в Афганистане единовременно - 10 000 тенге;
3) лицам, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы, лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы и семьям лиц, погибших при ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции единовременно – 10 000 тенге;
4) гражданам, достигшим 100 лет и более, единовременно в размере 20 месячного расчетного показателя;
5) гражданам, трудившимся в годы войны в тылу, единовременно на представление санаторно-курортного лечения в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом;
6) малообеспеченным гражданам, проживающие ниже черты бедности, выезжающим на лечение за пределы района на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и направления врача единовременно в размере 7 месячных расчетных показателей;
7) лицу, осуществившему погребение малообеспеченного гражданина в размере 10 месячных расчетных показателей;
8) гражданам (семьям), пострадавшим от пожара, наводнения, другого стихийного бедствия природного или техногенного характера в размере 25 месячных расчетных показателей;
9) гражданам, больным туберкулезным заболеванием, состоящим на учете в организациях здравоохранения и проходящих лечение, единовременно в размере 10 месячных расчетных показателей;
10) пострадавшим от последствий военно-испытательных полигонов "Капустин Яр" и "Азгир", проживающим на территории района, ежемесячно выплачивается инвалидам с детства, детям инвалидам до 18 лет и инвалидам 1 группы от общего заболевания в размере 2 месячного расчетного показателя, инвалидам 2 группы от общего заболевания в размере 1,5 месячного расчетного показателя, инвалидам 3 группы от общего заболевания в размере 1 месячного расчетного показателя.
2. Признать утратившими силу некоторые решения районного маслихата в соответствии с приложением.
3. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии              Ж. Кайыров
Секретарь районного
маслихата                        Е. Газизов
Приложение
к решению районного маслихата
от 30 июля 2012 года № 7-2
Перечень утративших силу
некоторых решений районного маслихата
1. Решение Казталовского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района" от 22 апреля 2009 года № 16-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-8-87, опубликованное 18 мая 2009 года в газете "Ауыл айнасы" № 24).

соғыс жылдарында тылда еңбек еткен азаматтарға – 3 000 теңге;
2) Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушыларға және қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің отбасыларына – 10 000 теңге;
3) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқандарға, апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға және апаттың зардаптарын жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасыларына - 10 000 теңге;
4) 100 жасқа толған және одан асқан азаматтарға, біржолғы 20 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) соғыс жылдарында тылда еңбек еткен азаматтарға санаторлық – курорттық емделу үшін біржолғы жергілікті бюджеттен көзделген қаржы шегінде;
6) кедейлік шегінен төмен тұратын аз қамтылған азаматтарға, дәрігерлік-кеңестік комиссияның қортындысы мен дәрігердің жолдамасы негізінде ауданның тысқары жерлерде емделуге баратын біржолғы 7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) аз қамтылған азаматтың жерлеуін жүзеге асырған тұлғаға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) өрттен, су тасқыны, басқа да табиғи немесе техногендік сипаттағы апатқа ұшыраған азаматтарға (отбасыларға) 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9) денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған және емделіп жүрген туберкулез ауруымен ауыратын азаматтарға, біржолғы 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) "Капустин Яр" және "Азғыр" әскери - сынақ полигондары әсерінен зардап шеккен аудан көлемінде тұратын бала кезінен мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға және жалпы аурудан 1 топ мүгедектеріне 2 айлық есептік көрсеткіш, жалпы аурудан 2 топ мүгедектеріне 1,5 айлық есептік көрсеткіш, жалпы аурудан 3 топ мүгедектеріне 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2. Қосымшаға сәйкес аудандық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Ж. Қайыров
Аудандық мәслихат
хатшысы                          Е. Газизов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 7-2 шешіміне
қосымша
Аудандық мәслихаттың күші
жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Казталов аудандық мәслихатының "Аудан бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 16-3 шешімі, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-8-87 тіркелген, 2009 жылғы 18 мамырдағы "Ауыл айнасы" газетінің № 24 жарияланған).

2. Решение Казталовского районного маслихата "О внесении дополнений в решение Районного маслихата от 22 апреля 2009 года № 16-3 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района" от 1 марта 2010 года № 25-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-8-101, опубликованное 29 марта 2010 года в газете "Ауыл айнасы" № 16-17).
3. Решение Казталовского районного маслихата "О внесении дополнений в решение Районного маслихата от 22 апреля 2009 года № 16-3 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района" от 8 апреля 2010 года № 26-1 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-8-102, опубликованное 19 апреля 2010 года в газете "Ауыл айнасы" № 20).
4. Решение Казталовского районного маслихата "О внесении дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 22 апреля 2009 года № 16-3 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района" от 12 апреля 2011 года № 39-6 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-8-127, опубликованное 6 мая 2011 года в газете "Ауыл айнасы" № 21-22).
5. Решение Казталовского районного маслихата "О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 22 апреля 2009 года № 16-3 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района" от 3 августа 2011 года № 41-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-8-130, опубликованное 19 сентября 2011 года в газете "Ауыл айнасы" № 40).

2. Казталов аудандық мәслихатының "Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 16-3 "Аудан бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25-3 шешімі, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-8-101 тіркелген, 2010 жылғы 29 наурыздағы "Ауыл айнасы" газетінің № 16-17 жарияланған).
3. Казталов аудандық мәслихатының "Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 16-3 "Аудан бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 8 сәуірдегі № 26-1 шешімі, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-8-102 тіркелген, 2010 жылғы 19 сәуірдегі "Ауыл айнасы" газетінің № 20 жарияланған).
4. Казталов аудандық мәслихатының "Казталов аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 16-3 "Аудан бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 39-6 шешімі, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-8-127 тіркелген, 2011 жылғы 6 мамырдағы "Ауыл айнасы" газетінің № 21-22 жарияланған).
5. Казталов аудандық мәслихатының "Казталов аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 16-3 "Аудан бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2011 жылғы 3 тамыздағы № 41-3 шешімі, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-8-130 тіркелген, 2011 жылғы 19 қыркүйектегі "Ауыл айнасы" газетінің № 40 жарияланған).