Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе
Решение маслихата Бейнеуского района Мангистауской области от 25 ноября 2013 года № 18/120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2013 года № 2318. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30 октября 2017 года № 18/145
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 30.10.2017 № 18/145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе;
2) Правила оказания обусловленной денежной помощи в Бейнеуском районе.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу решения районного маслихата от 24 июля 2012 года № 6/42 "О видах социальной помощи оказываем отдельным категориям нуждающихся граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-3-139, опубликованное 30 августа 2012 года в районной газете "Рауан" № 35(2058)).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию Бейнеуского районного маслихата по вопросам социальной защиты, законности и правопорядка (председатель комиссии Н.Хайруллаев).
4. Решение вступает в силу со дня регистрации в Департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Таргынов
Секретарь
районного маслихата А. Улукбанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел экономики и финансов"
М. Нысанбаев
25 ноября 2013 года
Руководитель государственного
учреждения "Бейнеуский районный
отдел занятости и социальных программ"
Б. Омирбеков
25 ноября 2013 года
Утвержден решением Бейнеуского районого

Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда № 2318 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 30.10.2017 № 18/145 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Қоса беріліп отырған:
1) Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары;
2) Бейнеу ауданында шартты ақшалай көмек көрсетудің Қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 24 шілдедегі № 6/42 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетілетін әлеуметтік көмектің түрлері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-3-139 болып тіркелген, 2012 жылғы 30 тамыздағы № 35(2058) аудандық "Рауан" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының әлеуметтік қорғау, заңдылық, құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Хайруллаев).
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Тарғынов
Аудандық
мәслихат хатшысы А. Ұлұқбанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Бейнеу аудандық қаржы және
экономика бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
М. Нысанбаев
25 қараша 2013 жыл.
"Бейнеу аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Өмірбеков
25 қараша 2013 жыл.
Бейнеу аудандық мәслихатының

маслихата № 18/120 от 25 ноября 2013 г.
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе (далее - Правила) разработан в соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2, 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан".
2. Настоящие правила определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
1. Общие положения
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты - события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение, оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия - комиссия создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Мангистауской области за квартал, предшествующий обращению заявителя;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган - осуществляющий назначение и выплату социальной помощи - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния;
8) уполномоченная организация - Департамент "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Мангистауской области;
9) уполномоченная организация по выдаче социальной помощи – организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций;

2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120
шешімімен бекітілген
Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың
Қағидасы
1. Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы (бұдан әрі-Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2, 3 тармақтарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 Қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы қағида әлеуметтік көмек көрсетуді, оның мөлшерін белгілеуді және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
3. Осы қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – Қазақстан Республикасының тарихына ықпал ететін және жалпы халыққа бірдей тарихи, рухани және мәдени маңызы бар оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдай болғанда әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша аудан әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төменгі күнкөріс деңгейі – Маңғыстау облысы бойынша статистикалық органы есептейтін, мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган - әлеуметтік көмек тағайындау және төлеуді жүзеге асыратын - "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) уәкілетті ұйым - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалы - "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаменті;
9) әлеуметтік көмекті төлейтін уәкілетті ұйым – қаржы нарығын және ұйымдарын қажетті банк операцияларын реттейтін және қадағалайтын уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдар;

10) участковая комиссия - комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
11) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 23.06.2016 № 3/23(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 20.09.2016 № 6/43(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
4. Настоящие Правила распространяются на лиц отдельных категорий нуждающихся граждан, постоянно проживающих в административно – территориальной единице, принадлежащей к Бейнеускому району.
5. Под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее - получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
6. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в статье 16 Закона Республики Казахстан 13 апреля 2005 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
7. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие).
8. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Мангистауской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
9. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется без учета дохода, единовременно, в следующих размерах:
1) 22 марта – Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и награжденные орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1, 2, 3 степени), медалью "Медаль материнства" (2 степени) бывшего Союза ССР – 2 (два) месячных расчетных показателей.

10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік – аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
Осы Қағидада қолданылатын басқа да ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген мазмұнында қолданылады.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.06.2016 № 3/23(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.09.2016 № 6/43(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;
4. Осы Қағида әкімшіліктік-аумақтық бірліктерге сәйкес Бейнеу ауданынды тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санатындағы тұлғаларға қолданылады.
5. Әлеуметтік көмек өмірлік қиын жағдай туындағанда, сондай-ақ атаулы күндер мен мерекелік күндерге мұқтаж азаматтардың (бұдан әрі - алушылар) жекелеген санаттарына заттай немесе ақшалай түрде көрсетіледі.
6. 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілген жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабында және 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16 бабында көрсетілген тұлғаларға әлеуметтік көмек осы Қағидада көзделген тәртіппен көрсетіледі.
7. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жылына 1 рет) көрсетіледі.
8. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Маңғыстау облысы әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Арнайы және учаскелік комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
2. Әлеуметтік көмек мөлшерін белгілеу және әлеуметтік көмек алушылардың санаттарының тізбесін айқындау тәртібі
9. Әлеуметтік көмек жылына бір рет атаулы күндер мен мерекелік күндерге табыстарын есепке алмай, келесі мөлшерде көрсетіледі
1) 22 наурыз – Наурыз мерекесі:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен және бұрынғы КСР Одағының "Батыр ана", "Аналық даңқ" (1, 2, 3 дәрежесі) ордендерімен, "Аналық медалі" (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.

2) 26 апреля – День аварии на Чернобыльской АЭС:
инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах - 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
3) 9 мая – День победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме инвалидов ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986 - 1989 годах) - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, а также лицам, указанные в подпунктах 3 и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" от 5 апреля 1999 года – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
Ветеранам ВОВ, членам семьи, родным погибших в ВОВ участников войны, посетившим в 2015 году города-герои и города воинской Славы, места боев, а также места захоронений воинов казахстанцев на территории стран участников СНГ (далее - Паломничество), по заявлению, одному члену семьи погибшего в боях воина, по фактическому расходу на проезд, питание и проживание, но не более 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге (без ограничения времени (дней) поездки);
Лицу сопровождавшего на паломничестве ветерана ВОВ в 2015 году – в размере не более 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге.

2) 26 сәуір – Чернобыльдағы АЭС апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушы мүгедектерге – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
3) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыльдағы АЭС апатын жоюға қатысушы мүгедектерден басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлері және ата-аналарына, сонымен қатар "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 4 бабының 3, 4 тармақтарында көрсетілген адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
Батыр қалаларға және әскери Даңқ қалаларына, ТМД-ға қатысушы мемелекеттердің аумағындағы шайқас болған жерлерге, сонымен бірге қазақстандық жауынгерлер жерленген жерлерге, ҰОС-ның ардагерлері, ҰОС-да қаза тапқан майдангерлердің отбасы мүшелері, туыстарының баруына (бұдан әрі - Зиярат ету), өтініш бойынша, шайқаста қайтыс болған жауынгердің отбасынан бір адамға, 2015 жылы зиярат етуге барған азаматтардың жол жүру, тамақтану және тұруының нақты шығындарына, бірақ 150000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде (барып келу сапарының уақытын (күнін) шектемей);
Зиярат етуге 2015 жылы барған ҰОС-ның ардагеріне ілесіп жүрген бір адамның шығынын өтеуге – 150000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде.

4) "30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 10 (десять) месячных расчетных показателей на каждого ребенка;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" – 36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателей;
многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и награжденные орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1, 2, 3 степени), медалью "Медаль материнства" (2 степени) бывшего Союза ССР – 2 (два) месячных расчетных показателей.
5) инвалидам в честь государственных праздников, Дня единства народа Казахстана, Дня Конституции, Дня независимости, Праздника Наурыз и в честь Дня инвалидов Республики Казахстан – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
6) 1 октября – Международный день пожилых людей;
Одиноко проживающим пенсионерам по возрасту старше 70 лет – 4 (четыре) месячных расчетных показателей;
7) искючен решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2014 года № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8) детям инвалидам и инвалидам с детства до 18 лет в честь Международного Дня защиты детей – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
9) искючен решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25.10.2016 года № 7/54(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10) 16 декабря - День Независимости Республики Казахстан: пострадавшим и оправданным решением суда участникам декабрьских событии 1986 года - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 21.04.2014 № 23/157; от 24.11.2014 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.02.2015 № 30/211(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования), от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования; от 23.06.2016 № 3/23(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 25.10.2016 № 7/54(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).

4) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушыларға - әр бір балаға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын санатындағы тұлғаларға – 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен және бұрынғы КСР Одағының "Батыр ана", "Аналық даңқ" (1, 2, 3 дәрежесі) ордендерімен, "Аналық медалі" (2 дәрежесі) медалімен марапатталған көп балалы аналарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.
5) Қазақстан халқының бірлігі күні, Конституция күні, Тәуелсіздік күні, Наурыз мейрамы мемлекеттік мерекелеріне және Қазақстан Республикасының мүгедектер күніне орай мүгедектерге - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
6) 1 қазан – Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан жоғары жалғызбасты зейнеткерлерге - 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш;
7)алынып тасталды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 24.11.2014 № 28/193 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8) Халықаралық балаларды қорғау күніне мүгедек балаларға және 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
9) алынып тасталды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 25.10.2016 № 7/54 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні: 1986 жылғы желтоқсан оқиғасында зардап шеккен және сот шешімімен ақталған қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш
Ескерту. 9 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 23/157; 24.11.2014 № 28/193(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.02.2015 № 30/211 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.06.2016 № 3/23(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.10.2016 № 7/54 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;

10. Социальная помощь детям инвалидам до 18-ти лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
11. Социальная помощь лицам, имеющим социально-значимые заболевания предоставляется по заявлению, при отсутствии государственной пенсий или государственной социальной пособий по инвалидности, без учета доходов, в размере 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей, один раз в год.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.06.2016 № 3/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее 6–ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов, в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2014 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Социальная помощь лицам, из семей, имеющих среднедушевой доход ниже черты бедности по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, в связи со смертью одного из членов семьи, предоставляется по заявлению, единовременно. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключений о необходимости оказания социальной помощи. Предельный размер не должен превышать 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2014 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Социальная помощь выплачивается для оплаты образовательных услуг за счет средств местного бюджета на соответствующий финансовый год, единовременно и ежемесячно на оплату частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей, cтудентам обучающимся по востребованным в регионе специальностям, получателям социальной помощи назначенной в прошедшие годы, до окончания периода обучения.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. 18 жасқа дейінгі үйде оқитын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек табысы есепке алмай ай сайын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерде көрсетіледі.
11. Әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғаларға өтініштері бойынша, мемлекеттік зейнетақы немесе мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы берілмеген кезде, табыстарын есепке алмай 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, жылына бір рет әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.06.201 № 3/23(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зиян келтірілген тұлғаларға, өтініш бойынша, табыстарын есепке алмай, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 24.11.2014 № 28/193 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Өтініш берген тоқсан алдындағы Маңғыстау облысы бойынша кедейлік шегінен төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі – дәрмек алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты, өтініш бойынша, бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетіледі. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Шекті шама 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспауы керек.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 24.11.2014 № 28/193 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Өткен жылдарда әлеуметтік көмек тағайындалған студенттерге оқу мерзімі аяқталғанға дейін, білім беру қызметіне жергілікті бюджет қаражаты шегінде жылына бір рет әлеуметтік көмек төленеді және де ай сайын бөліп төлеу арқылы ішінара тамақтану мен тұру шығындарын жабатын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. 14 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

14-1. Социальная помощь инвалидам с детства, детям-сиротам, у которых умерли оба или единственный родитель и детям, оставшимся без попечения единственного или обоих родителей, без ограничения выбора специальности в любых высших учебных заведениях Республики Казахстан, предоставляется для оплаты образовательных услуг и ежемесячно частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25.10.2016 № 7/54(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок оказания социальной помощи
15. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается без истребования заявлений от получателей, по спискам, утверждаемым уполномоченным органом на основании электронного и бумажного варианта списков, представленных Центром.
Для получателей, имеющих право на социальную помощь к памятным датам и праздничным дням, но не включенным в электронный вариант списков Центра по каким либо причинам, утверждаются дополнительные списки Центром в бумажном варианте.
16. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к настоящим правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документы, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
6) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче социальной помощи;
7) свидетельство о рождении (для студентов высших учебных заведений);
8) договор на оказание образовательных услуг (для студентов высших учебных заведений);
В интересах лица (семьи), находящегося в трудной жизненной ситуации, с заявлением об оказании социальной помощи с указанием причины, по которой лицо (семья) не обращается самостоятельно, может обратиться:
1) один из взрослых членов семьи;
2) опекун (попечитель);
3) лицо по доверенности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
17. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
18. При поступлении заявления на оказание социальной помощи уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).

14-1. Бала кезінен мүгедектерге, ата-анасының екеуі де немесе жалғыз анасы (әкесі) қайтыс болған жетім балаларға және жалғыз ата-анасының немесе екеуінің де қамқорлығынсыз қалған балаларға, таңдаған мамандығына шектеу қоймай, Қазақстан Республикасының кез келген жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін және ай сайын тамақтану және тұру шығындарын ішінара жабатын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 25.10.2016 № 7/54 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
15. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей Орталықтың немесе өзге де ұйымдардың ұсынған электрондық тізімдері бойынша көрсетіледі.
Атаулы күндер мен мереке күндерге әлеуметтік көмек алуға құқығы барларға, алайда Орталық тізімінің электрондық нұсқасына қандай да бір себеппен енгізілмей қалғандарға, Орталық қосымша жазбаша тізім ұсына алады.
16. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өз атынан немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округтың әкіміне келесі құжаттардың қосымшасымен өтініш береді:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес тұлғаның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) алған табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын құжатты және/немесе актіні;
6) әлеуметтік көмек төлейтін уәкілетті ұйымдағы банк шоты нөмірін растайтын құжатты.
7) туу туралы куәлікті (жоғары оқу орындарындағы студенттерге)
8) білім беру қызметінің келісім шартын (жоғары оқу орындарындағы студенттерге);
Өмірлік қиын жағдайдағы адамның (отбасының) мүддесіне байланысты адамның (отбасының) өздігінен хабарласа алмауының себебін көрсетіп, әлеуметтік көмек көрсетуге хабарласа алады:
1) отбасының ересек мүшесі;
2) қамқоршы (сенімгер);
3) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамаларына сәйкес сенім жүктелген тұлға.
17. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
18. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.

19. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящим правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа.
Аким поселка, села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
20. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
21. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
22. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
23. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
24. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 22 и 23 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа.
25. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
26. Исключен решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 20.09.2016 № 6/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қағиданың 2, 3 қосымшасына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
20. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
21. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
23. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
24. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттармен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағиданың 22 және 23 тармақтарында көрсетілген жағдайларда, уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
25. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылдаған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
26. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 20.09.2016 № 6/43 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

27. Совокупный доход семьи исчисляется в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи".
Сноска. Пункт 27 - в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) прожиточного минимума Мангистауской области.
29. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Бейнеуского района на текущий финансовый год, по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
29-1. Лица совершившие паломничество для получения социальной помощи по возвращению с паломничества предоставляют в Уполномоченный орган вместе с заявлением следующие документы:
1) документы подтверждающие родственные отношения заявителя с фронтовиком погибшим в ВОВ;
2) документ подтверждающий место захоронения фронтовика, письма-вызовы приглашающей стороны о посещении установленных мест захоронений, архивные документы;
3) документ, удостоверяющий личность заявителя;
4) адресная справка заявителя;
5) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета;
6) использованных проездных документов либо справки организации по выдаче проездного документа, подтверждающей их приобретение;
7) документы подтверждающие проживание в гостинице или в других местах.
Сноска. Решение дополнено пунктам 29-1 в соответствии с решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29-2. Специальная комиссия по назначению социальной помощи на совершение паломничества принимает решение с указанием суммы выплат.
Сноска. Решение дополнено пунктам 29-2 в соответствии с решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

27. Отбасының жиынтық табысы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі №237-ө "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес есептеледі.
Ескерту. 27 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
28. Әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тарту келесі жағдайларда жүзеге асады:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталғанда;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден өтініш беруші бас тартса, жалтарса;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
29. Әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстарды қаржыландыру "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша, ағымдағы қаржылық жылда Бейнеу ауданының бюджетінде көзделген қаражат шегінде жүзеге асады.
29-1. Зиярат етушілер әлеуметтік көмекті алу үшін зияратқа барып келгеннен кейін уәкілетті органға өтінішке қоса төмендегі құжаттарды ұсынады:
1) өтініш берушінің ҰОС-да қаза тапқан майдангермен туыстық қатынастарын растайтын құжаттарды;
2) майдангердің жерленген орнын растайтын құжат, анықталған жерлеу орындарына бару жөніндегі шақырушы тараптың шақыру хаты, мұрағаттық анықтамалар;
3) өтініш берушінің жеке басын растайтын құжатты;
4) өтініш берушінің мекен-жай анықтамасы;
5) банк шоты нөмірін растайтын құжатты;
6) пайдаланылған жол жүру құжаттарын не оларды сатып алғандығын растайтын жол жүру құжаттарын беретін ұйымдардың анықтамасын;
7) қонақ үйде немесе басқа жерде тұрғанын растайтын құжаттарды.
Ескерту. Шешім 29-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
29-2. Зиярат етуге біржолғы әлеуметтік көмек тағайындау туралы арнаулы комиссия төлемнің мөлшерін көрсете отырып шешім қабылдайды.
Ескерту. Шешім 29-2, тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)

29-3. Уполномоченный орган на основании решения специальной районной комиссии о назначении социальной помощи на паломничество, оказывает социальную помощь путем перечисления денежных средств на лицевой счет заявителя в банке второго уровня.
Сноска. Решение дополнено пунктам 29-3 в соответствии с решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 32/230(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основания для прекращения
и возврата предоставляемой социальной помощи
30. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявление недостоверных сведений, предоставленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
31. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке или ином установленном законодательством Республике Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
32. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченый орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 1 к Правилам оказания
социальной помощи, установления
размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся
граждан
Регистрационный номер семьи
Сведения о составе семьи заявителя
_________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, тел.)
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи ________________ ___________
(подпись)
Приложение 2 к Правилам оказания
социальной помощи, установления
размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся
граждан
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя ___________________________________________
2. Адрес места жительства _____________________________________
_______________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью ___________________________ ____________________________________________________________________

29-3. Уәкілетті орган зиярат етуге біржолғы көмек тағайындау туралы арнайы комиссия шешімі негізінде әлеуметтік көмекті өтініш берушінің екінші деңгейдегі банктегі жеке шотына ақша қаражатын аудару арқылы көрсетеді.
Ескерту. Шешім 29-3 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 32/230 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару
үшін негіздер
30. Әлеуметтік көмек мына жағдайларда:
1) алушының қайтыс болғанда;
2) алушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кеткенде;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жібергенде;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
31. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ережелер
32. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 1 қосымша
Отбасын тіркеу нөмірі _______________________
Өтініш берушінің отбасының құрамы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________ (өтініш берушінің Т.А.Ә.) (үйінің мекен-жайы, тел.)
р/с/
Отбасы мүшелерінің
Т. А. Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған күні мен
жылы
Өтініш берушінің қолы ________________ Күні ________________
Отбасының құрамы туралы
мәліметтерді куәландыруға уәкілетті
органның лауазымды
адамының Т. А. Ә. _________________________
(қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 2 қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20__ ж. "____"_________________
_______________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә._____________________________________
2. Тұратын мекен-жайы _________________________________________
3. Өтініш берушіні әлеуметтік көмек көрсету үшін хабарласуға себеп болған өмірлік қиын жағдай ____________________________________

4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ________ человек, в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата рождения
Родст-
венное
отно-
шение
к
заяви-
телю
Заня-
тость
(место
работы,
учебы)
При-
чина
неза-нятос-
ти
Сведения об
участии в
общественных
работах,
профессио-
нальной подготовке (переподго-
товке, повышении
квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизнен-
ная ситуа-
ция
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ________________________________________
________________________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать):
____________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья: ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов
семьи (в т.ч.
заявителя),
имеющих доход
Вид
дохода
Сумма дохода
за предыдущий
квартал
(тенге)
Сведения о личном подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квар-
тал
в среднем за месяц
6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі)_______ адам, оның ішінде:
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Жұмыс-
пен қамты-
луы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыс-
пен қамтыл-
мауының себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілгін арттыру) туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелген жұмыссыз адам саны ____
Балалардың саны________адам, оның ішінде:
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар_________адам, жылына оқу құны_______________ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, қарт адамдардың, 80 жастан асқандардың, әлеуметтік маңызды аурулармен ауыратындардың (қатерлі ісік, туберкулез, иммундық тапшылық вирусы) мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (санаттарды көрсету немесе басқа санатты қосу)__________________________________________
5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге көрсету керек) _______
_____________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
Орта есеппен айына
бір тоқсанда
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түсетін табыс)_______________________________________________________________
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен табыс)_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі).
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
____________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: ____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): __________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь _______________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата _____
____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 3 к Правилам оказания
социальной помощи, установления
размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся
граждан
Заключение участковой комиссии № ____
__________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о __________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:_________________ _______________________
Члены комиссии: _______________________ _______________________
_______________________ _______________________
_______________________ _______________________
_______________________ _______________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г. ________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
____________________
Утвержден решением Бейнеуского районого
маслихата № 18/120 от 25 ноября 2013 г.
Правила оказания обусловленной денежной помощи в Бейнеуском районе

9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі _______
_____________________________________________________________________
Тұратын жерінің санитарлық-эпидемиологиялық жағдайы________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ___________________ _______________________
Комиссия мүшелері: ___________________ _______________________
___________________ _______________________
___________________ _______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Тексеру жүргізуден бас тартамын ___________________ Т.А.Ә. және өтініш берушінің (немесе отбасының мүшелерінің бірінің) қолы, күні
_____________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына 3 қосымша
Учаскелік комиссияның №________ қорытындысы
20 __ ж. "____"_______________
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде отбасына өмірлік қиын жағдай туындауына байланысты әлеуметтік көмек көресту
____________________________________________________________туралы
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
қорытынды шығарды
Комиссия төрағасы: ___________________ ___________________________
Комиссия мүшелері: ___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
_____дана қоса берілген құжаттармен қорытынды
20 __ ж. "____" ___________________қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы:
_______________________________________________________________
Бейнеу аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 қарашадағы № 18/120
шешімімен бекітілген
Бейнеу ауданында шартты ақшалай көмек көрсетудің Қағидалары

Сноска. По всему тексту Правилы:слова "поселка" исключены - решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.06.2016 № 3/23(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания обусловленной денежной помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и решением Бейнеуского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 29/208 "О районном бюджете на 2015 – 2017 годы".
2. Правила определяют порядок оказания обусловленной денежной помощи.
3. Использование текущих средств осуществляется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальные социальные услуги - комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
2) ассистенты – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся к акиму села, сельского округа (далее – аким сельского округа) для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, мониторинга и составления отчета о проделанной работе;
3) консультанты по социальной работе – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся в отдел занятости и социальных программ для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, проведения мониторинга и составления отчета о проделанной работе, взаимодействующие со специалистами органов и организаций социальной защиты населения, сельского хозяйства и иных организаций;
4) социальный контракт – соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан Республики Казахстан, участвующих в государственных мерах содействия занятости, и центром занятости населения, определяющее права и обязанности сторон;

Ескерту. Қағиданың барлық мәтіні бойынша: "кент" сөзі алып тасталды; Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.06.2016 № 3/23 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы шартты ақшалай көмекті көрсетудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қантардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына және "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/208 Бейнеу аудандық мәслихатының шешіміне сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар шартты ақшалай көмек көрсетудің тәртібін айқындайды.
3. Ағымдағы қаржыны пайдалану Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірде қиын жағдайға тап болған адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және олардың қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған көрсетілетін қызметтер кешені;
2) ассистенттер – шартты ақшалай көмек алу үшін ауыл, ауылдық округ әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын адамдар;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар – шартты ақшалай көмек алу үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын, халықты әлеуметтік қорғау, ауыл шаруашылығы органдары мен ұйымдарының және өзге де ұйымдардың мамандарымен өзара іс-қимыл жасайтын адамдар;
4) әлеуметтік келісімшарт – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысатын және табысы аз азаматтары қатарындағы жеке тұлға мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;

5) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) дата обращения – месяц подачи заявления за назначением обусловленной денежной помощи в уполномоченный орган или к акиму сельского округа со всеми необходимыми документами;
7) государственная адресная социальная помощь (далее – адресная социальная помощь) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области;
8) уполномоченный орган области – Управление координации занятости и социальных программ Мангистауской области;
9) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план) – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с заявителем мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;
10) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для участия в проекте "Өрлеу", и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
11) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных как в денежной, так и натуральной форме, за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, рассчитываемая в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи;
12) проект "Өрлеу" – программа предоставления обусловленной денежной помощи семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения, в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных;
13) заявитель – лицо, представившее заявление от себя и от имени семьи на участие в проекте "Өрлеу";
14) уполномоченный орган - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния;
15) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
16) претендент – лицо, обращающееся от себя и от имени семьи для участия в проекте "Өрлеу";
17) обусловленная денежная помощь (далее – ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи.

5) жан басына шаққандағы орташа табыс – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) жүгінген күні – барлық қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініш берілген ай;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі – атаулы әлеуметтік көмек) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен жеке тұлғаларға (отбасыларға) мемлекет ақшалай нысанда беретін төлем;
8) облыстың уәкілетті органы – Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
9) отбасыға көмектің жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар) – уәкілетті орган өтініш берушімен бірлесіп әзірлеген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралар кешені;
10) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
11) отбасының жиынтық табысы – Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесіне сәйкес есептелетін, шартты ақшалай көмек тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда ақшалай, сол сияқты заттай нысанда алынған табыстың жалпы сомасы;
12) "Өрлеу" жобасы – отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) шартты ақшалай көмек беру бағдарламасы;
13) өтініш беруші – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан өтініш білдірген адам;
14) уәкілетті орган - "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
15) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнайы комиссия;
16) үміткер – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан жүгінген адам;
17) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі – ШАК) – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.06.2016 № 3/23(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования);
2.Порядок выплаты обусловленной денежной помощи
5. Средства выделенные на оказание обусловленной денежной помощи используются на:
1) выплату ОДП;
2) оплату услуг консультантов по социальной работе и ассистентов;
3) изготовление печатной продукции, в том числе информационно-разъяснительного характера.
6. Исключен решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.06.2016 № 3/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. ОДП предоставляется семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости, социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
На период действия социального контракта активизации семьи и выплаты ОДП приостанавливается выплата адресной социальной помощи.
8. Размер ОДП на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в области.
При этом выплата ОДП семье (лицу), имеющей среднедушевой доход ниже черты бедности, осуществляется в следующем порядке:
разница между среднедушевым доходом семьи и чертой бедности определенной в области финансируется согласно пункта 10 "Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" утвержденных постановлением правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года №133;
Среднедушевой доход исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на три месяца и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.
Размер ОДП пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
ОДП предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.
Единовременная сумма ОДП должна быть использована исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязанностей по социальному контракту, в том числе на развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности, кроме затрат на погашение предыдущих займов, приобретение жилой недвижимости, а также осуществление деятельности в сфере торговли.

Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.06.2016 № 3/23 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2.Шартты ақшалай көмекті төлеу тәртібі
5. Шартты ақшалай көмекті төлеуге бөлінген қаражаттар:
1) ШАК төлеуге;
2) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің қызметтеріне ақы төлеуге;
3) баспасөз өнімдерін, оның ішінде ақпараттық-түсіндірмелік сипаттағы өнімдер дайындауға пайдаланылады.
6. Алынып тасталды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.06.2016 № 3/23 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
7. ШАК еңбекке қабілетті отбасы мүшелерінің (адамның) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) беріледі.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын және ШАК төленетін кезеңде атаулы әлеуметтік көмек төлеу тоқтатылады.
8. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған ШАК мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыста белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Бұл ретте, жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегінен төмен отбасына (адамға) ШАК төлеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
отбасының жан басына шаққандағы табысы мен облыста белгіленген кедейлік шегінің арасындағы айырма Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы №133 қаулысымен бекітілген "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларының" 10 тармағына сәйкес қаржыландырылады;
Жан басына шаққандағы орташа табыс ШАК тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мән-жайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
ШАК отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және үміткердің өтініші бойынша ай сайын немесе үш ай үшін бір мезгілде төленеді.
ШАК-тың біржолғы сомасы бұрынғы қарыздарды өтеуге, тұратын жылжымайтын мүлік сатып алуға, сондай-ақ сауда саласындағы қызметтерді жүзеге асыруға арналған шығындардан басқа, әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттерді орындауға байланысты іс-шараларға ғана, оның ішінде жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үй малын, құсын және т.б. сатып алу), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға қолданылуға тиіс.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.06.2016 № 3/23(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования);
9. Государственные меры содействия занятости предусматривают обеспечение занятости трудоспособных членов семьи через развитие инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства, развитие сельского предпринимательства, обучение и добровольное переселение, а также иные меры, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О занятости населения"
10. Социальная адаптация членов семьи (лица) предусматривает предоставление специальных социальных услуг в зависимости от их индивидуальной потребности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальных социальных услугах", а также иные меры социальной поддержки, предусмотренные за счет средств местного бюджета.
11. Претендент для участия в проекте "Өрлеу" от себя лично или от имени семьи обращается в уполномоченный орган по месту жительства или при его отсутствии к акиму сельского округа.
12. Уполномоченный орган, аким сельского округа либо ассистент дают консультацию претенденту об условиях участия в проекте "Өрлеу" и при его согласии на участие проводят собеседование.
При проведении собеседования определяются:
1) право претендента на получение ОДП;
2) виды предоставляемых специальных социальных услуг членам семьи с учетом их индивидуальных потребностей;
3)государственные меры оказания содействия занятости.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
13. Претендент, подписавший лист собеседования, заполняет заявление на участие в проекте "Өрлеу", анкету о семейном и материальном положении по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам с приложением:
1) документа, удостоверяющего личность;
2) сведений о составе семьи по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости);
4) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, или адресной справки или справки акима сельского округа;
5) сведений о наличии личного подсобного хозяйства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
14. Представление документов, указанных в подпунктах 3), 4) пункта 13 настоящих Правил, не требуется в случаях, если заявитель в момент обращения является получателем государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия на детей до восемнадцати лет, а также наличия возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.

Ескерту. 8 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.06.2016 № 3/23 шешімімен(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
9. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту, ауылдық кәсіпкерлікті дамыту, оқыту және ерікті қоныс аудару, сондай-ақ "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген өзге де шаралар арқылы отбасының еңбекке қабілетті мүшелерін жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді көздейді.
10. Отбасы мүшелерін (адамды) әлеуметтік бейімдеу олардың жеке мұқтаждығына байланысты "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді, сондай-ақ жергілікті бюджет қаражаты есебінен қарастырылған әлеуметтік қолдаудың өзге де шараларын көздейді.
11. Үміткер "Өрлеу" жобасына қатысу үшін жеке өзінің немесе отбасының атынан тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ол болмаған жағдайда ауылдық округ әкіміне жүгінеді.
12. Уәкілетті орган, ауылдық округ әкімі не ассистент үміткерге "Өрлеу" жобасына қатысу шарттары туралы консультация береді және үміткер қатысуға келісім берген жағдайда әңгімелесу жүргізеді.
Әңгімелесу жүргізу кезінде:
1) үміткердің ШАК алуға құқығы;
2) отбасы мүшелеріне олардың жеке мұқтаждықтары ескеріле отырып көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары айқындалады.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес әңгімелесу парағы ресімделеді.
13. Әңгімелесу парағына қол қойған үміткер "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш пен осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырады, оған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) отбасы мүшесіне (қажет болған кезде) қамқоршылықтың (қорғаншылықтың) белгіленгенін растайтын құжат;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат немесе мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер.
14. Егер өтініш беруші жүгінген кезде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушы болып табылса, сондай-ақ оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде осы Қағидалардың 13-тармағының 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.

15. Документы, указанные в пункте 13 настоящих Правил, представляются:
1) при обращении к акиму сельского округа – в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю;
2) при обращении в уполномоченный орган – в подлинниках, которые сканируются и возвращаются заявителю, а электронные документы удостоверяются электронной цифровой подписью сотрудника уполномоченного органа.
Документы, заполняемые заявителем, указанные в подпунктах 2), 5) пункта 13 настоящих Правил, представляются в подлинниках.
Уполномоченный орган обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленным заявителем.
16. После представления заявителем соответствующих документов в его присутствии сотрудник уполномоченного органа формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру заявителя и членов семьи в государственные информационные системы в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, уполномоченный орган регистрирует заявление в журнале по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, после чего заявителю выдается отрывной талон с отметкой о принятии документов.
17. Уполномоченный орган или аким сельского округа в течение трех рабочих дней со дня получения документов формируют макет дела и передают участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя, претендующего на участие в проекте "Өрлеу".
18. Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня поступления документов проводят обследование материального положения заявителя, составляют акт обследования по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, готовят заключение участковой комиссии по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и передают его в уполномоченный орган или акиму сельского округа.
19. Аким сельского округа передает документы заявителей с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней со дня их принятия.
20. Уполномоченный орган:
1) после получения документов от акима сельского округа или участковой комиссии в течение одного рабочего дня формирует электронный макет дела заявителя, включающий электронные копии заявления, документов, представленных заявителем, определяет месячный размер ОДП на каждого члена семьи;
2) после определения права на ОДП в течение одного рабочего дня направляет заявителя и (или) членов семьи, отнесенных к категории самозанятых, безработных, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 24 настоящих Правил, и инвалидов 1 и 2 группы, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, для участия в государственных мерах содействия занятости в центр занятости для заключения социального контракта либо представляет направление на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения".
При этом уполномоченный орган передает список направленных лиц в центр занятости. Центр занятости не позднее трех рабочих дней со дня получения списка претендентов заключает социальный (ые) контракт (ы) и направляет копию социального (ых) контракта (ов) в уполномоченный орган;

15. Осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттар:
1) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде – салыстырып тексеру үшін төлнұсқасы және көшірмелерді ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады;
2) уәкілетті органға жүгінген кезде – төлнұсқасы ұсынылады, олар сканерленеді және өтініш берушіге қайтарылады, ал электрондық құжаттар уәкілетті орган қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Осы Қағидалардың 13-тармағының 2), 5) тармақшаларында көрсетілген өтініш беруші толтыратын құжаттардың төлнұсқасы ұсынылады.
Уәкілетті орган құжаттардың электрондық көшірмелері мен мәліметтердің сапасын және олардың өтініш беруші ұсынған құжаттардың түпнұсқасына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
16. Өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен уәкілетті органның қызметкері өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде уәкілетті орган өтінішті осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді, содан кейін өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон беріледі.
17. Уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және "Өрлеу" жобасына қатысуға үміткер өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияларға береді.
18. Учаскелік комиссиялар құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізеді, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін жасайды, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оны уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді.
19. Ауылдық округ әкімі өтініш берушілердің құжаттарын учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, олар қабылданған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға береді.
20. Уәкілетті орган:
1) құжаттарды ауылдық округ әкімінен немесе учаскелік комиссиядан алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелері бар өтініш берушінің электрондық іс макетін қалыптастырады, отбасының әрбір мүшесіне арналған ШАК-тың айлық мөлшерін айқындайды;
2) ШАК-ке құқығы айқындалғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген жағдайларды және 1, 2-топ мүгедектерін, оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттарды және күндізгі оқу нысанындағы магистранттарды қоспағанда, өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар санатына жатқызылған өтініш берушіні және (немесе) отбасы мүшелерін "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуға әлеуметтік келісімшарт жасау үшін жұмыспен қамту орталығына жібереді не жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларына жолдама береді.
Бұл ретте, уәкілетті орган жіберілген адамдардың тізімін жұмыспен қамту орталығына береді. Жұмыспен қамту орталығы үміткерлердің тізімін алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуметтік келісімшарт (келісімшарттар) жасасады және әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін уәкілетті органға жібереді;

3) после получения копии социального (ых) контракта (ов) в течение двух рабочих дней приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана и заключения социального контракта активизации семьи согласно формам, утверждаемым центральным исполнительным органом в области здравоохранения и социального развития;
4) в день заключения социального контракта активизации семьи принимает решение о назначении (отказе в назначении) ОДП по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и в случае принятия решения об отказе в назначении ОДП направляет заявителю уведомление об отказе (с указанием причины) по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
21. Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и членами его семьи, который включает в себя мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации (в случае присутствия в составе семье лиц, нуждающихся в такой адаптации) и является неотъемлемой частью социального контракта активизации семьи.
Социальный контракт активизации семьи содержит обязательства сторон на участие в проекте "Өрлеу", а также прохождение скрининговых осмотров, приверженность к лечению при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), постановку на учет в женской консультации до 12 недели беременности и наблюдение в течение всего периода беременности.
22. Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации на шесть месяцев, но не более одного года при условиях необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) незавершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер ОДП не пересматривается.
23. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, второй хранится в отделе занятости и социальных программ.
24. Участие в государственных мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением случаев:
стационарного, амбулаторного лечения (при предоставлении подтверждающих документов от соответствующих медицинских организаций);
осуществления кроме основного (ых) претендента (ов) на участие в государственных мерах содействия занятости ухода за детьми до трех лет, ребенком-инвалидом до восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.

3) әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін жеке жоспарды және денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы орталық атқарушы орган бекітетін нысандарға сәйкес отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін шақырады;
4) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалған күні осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және ШАК тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы (себептерін көрсете отырып) хабарлама жібереді.
21. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шараларды қамтитын (отбасында осындай бейімделуге мұқтаж адам болған жағдайда) жеке жоспар өтініш берушімен және оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының ажырамас бөлігі болып табылады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты тараптардың "Өрлеу" жобасына қатысу міндеттемелерін, сондай-ақ скринингтік тексеруден өтуге, әлеуметтік мәні бар аурулардан (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) емделуге бейімділігі, жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер консультациясына тіркеуге тұру және жүктіліктің барлық кезеңінде бақылауда болу бойынша міндеттемелерді қамтиды.
22. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда, ШАК мөлшері қайта қаралмайды.
23. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, оның біреуі өтініш берушіге осы Қағидаларға 12-қосымшағасәйкес нысан бойынша тіркеу журналына қол қойғызып беріледі, екіншісі – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде сақталады.
24. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу:
стационарлық, амбулаторлық емделу (тиісті медициналық ұйымдардан растайтын құжаттар ұсынған кезде) кезеңінде;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын негізгі үміткерден (үміткерлерден) басқа, адамдардың үш жасқа дейінгі балаға, он сегіз жасқа толмаған мүгедек балаға, бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтім жасауды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылады.

25. Уполномоченный орган на основании решений о назначении (об отказе в назначении) ОДП осуществляет постановку на выплату ОДП получателю.
26. Уведомление о назначении ОДП выдается заявителю при его личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа.
27. Выплата ОДП осуществляется уполномоченным органом путем перечисления на банковские счета получателей.
28. Уполномоченный орган прекращает выплату ОДП на основании решения по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Прекращение выплаты ОДП производится в случаях:
1) невыполнения участником проекта "Өрлеу" обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту;
2) расторжения социального контракта активизации семьи в связи с представлением недостоверных сведений;
3) выявления сведений о факте выезда получателей ОДП на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, в том числе из государственной базы данных "Физические лица";
4) поступления сведений об умерших или объявленных умершими, в том числе из государственной базы данных "Физические лица";
5) выявления фактов без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, представляемых Генеральной прокуратурой Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных "Физические лица";
6) поступления сведений об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях).
При этом в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение ОДП, выплата ОДП лицу (семье) прекращается на период ее назначения. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.
29. На основании имеющихся данных по получателям ОДП уполномоченным органом формируется потребность в бюджетных средствах на выплату ОДП.
30. Центр занятости проводит ежемесячный и ежеквартальный мониторинг исполнения социальных контрактов на базе автоматизированной информационной системы "Занятость".
31. Ассистенты ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган отчет о сопровождении социального контракта активизации семьи по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
32. Уполномоченный орган на основании информации, полученной из автоматизированной информационной системы "Социальная помощь", единой информационной системы социально-трудовой сферы, центра занятости, а также отчетов, полученных от ассистентов, проводит ежемесячный мониторинг заключенных контрактов активизации семьи и социальных контрактов, а также охват граждан ОДП и представляет в уполномоченный орган области в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, информацию по форме согласно приложениям 15, 16, 17 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Лист собеседования для участия в проекте "Өрлеу"
Ф.И.О. заявителя ____________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ _____________________________________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина):______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (супруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель:___________________________________________________________
Супруг (супруга):____________________________________________________
Другие взрослые члены семьи: ________________________________________
Отношения между членами семьи _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сложности в семье ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных программ _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодняшний день), что мешает __
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина) _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Другое ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи сторон
Отдел занятости и социальных программ Участник (и)
___________________ (подпись) _____________ (подпись)
____________________ (дата) ______________ (дата)
Приложение 2 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Заявление на участие в проекте "Өрлеу"
В отдел занятости и социальных программ
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу _______________
(населенный пункт, район)
________________________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ,
уд. личности № ______________________
________________________________________________
дата выдачи _________________________
ИИН _______________________________
Заявление
Прошу принять меня (мою семью) в проект и назначить обусловленную денежную помощь на основании социального контракта активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах моей семьи (доходы, образование, основные средства) для оценки правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в государственных органах.
Я информирован(а) о том, что предоставляемая мной информация конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации социальных программ.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи обязуюсь в течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Я отказываюсь от адресной социальной помощи (в случае если семья является получателем адресной социальной помощи) и согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
Одновременно при наличии право прошу оказать мне и членам моей семье:
жилищную помощь
специальные социальные услуги
меры реабилитации инвалидов (сурдотехнические, тифлотехнические, протезно-ортопедические средства, специальные средства для передвижения, социальные услуги индивидуального помощника, специалиста жестового языка
социальную помощь по решению местных представительных органов
"____"__________ 20 __ г. __________________
(дата) (подпись заявителя)
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Документы приняты
"____"________ 20 __ г. _____________________________________________
(дата) (Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
| | Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию
"__"__________ 20 __ г.
Принято "__"________ 20 __ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой комиссии, принявшего документы;
Подпись заявителя _______________
Отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима поселка, села, сельского округа "__"_________ 20 __ г.,
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы _______________
_____________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гр. _________________________ с прилагаемыми документами в количестве ___ штук, с регистрационным номером семьи ________
принято "____" _____________20 __ г.
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы _________ _____________________________________________________________________
Приложение 3 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в
Бейнеуском районе
Анкета о семейном и материальном положении заявителя на участие в проекте "Өрлеу"
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер,
пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Заявитель
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети):
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию ________
_____________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем.
п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
от трудовой деятельности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные доходы
* Жилищно-бытовые условия семьи:
жилая площадь: __________ кв. м; форма собственности: ______________;
число комнат без кухни, кладовых и коридора _______;
качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без ремонта) нужное подчеркнуть
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта нужное подчеркнуть
благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон и т.д.
нужное подчеркнуть
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит ли на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или травм: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заявитель _____________________________________________________
супруг (супруга) ______________________________________________
дети __________________________________________________________
другие родственники ___________________________________________

25. Уәкілетті орган ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімдердің негізінде алушыға ШАК төлеуге қоюды жүзеге асырады.
26. ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама өтініш беруші уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне өзі келген кезде беріледі.
27. ШАК төлеуді уәкілетті орган алушылардың банктік шотына аудару арқылы жүзеге асырады.
28. Уәкiлеттi орган ШАК төлемдерін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешімнің негізінде тоқтатады.
ШАК төлемдерін тоқтату мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) "Өрлеу" жобасына қатысушының отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерін орындамауы;
2) жалған мәліметтер беруіне байланысты отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшартының бұзылуы;
3) ШАК алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісі туралы мәліметтердің, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
4) қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған адамдар туралы мәліметтердің, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан келіп түсуі;
5) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы ұсынатын хабарсыз кеткен, іздеуде жүрген адамдар фактісінің, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
6) қамқоршылықтан (қорғаншылықтан) босатылған және шеттетілген адамдар туралы мәліметтердің түсуі.
Бұл ретте, ШАК-ты заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда адамға (отбасына) ШАК төлеу оның тағайындалу кезеңіне тоқтатылады. Артық төленген сомалар ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.
29. Уәкілетті орган ШАК алушылар бойынша қолда бар деректердiң негiзiнде ШАК төлеуге бюджеттік қаражат қажеттiлiгiн қалыптастырады.
30. Жұмыспен қамту орталығы "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің базасында әлеуметтік келісімшарттардың орындалуына ай сайын және тоқсан сайын мониторинг жүргізеді.
31. Ассистенттер ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасының белсенділігін арттыруды әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеу туралы есепті уәкілетті органға ұсынады.
32. Уәкілетті орган "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесінен, Жұмыспен қамту орталығынан алынған ақпараттардың, сондай-ақ ассистенттерден алынған есептердің негізінде жасалған отбасының белсенділігін арттырудың келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттарға, сондай-ақ азаматтардың ШАК-пен қамтылуына ай сайын мониторинг жүргізеді және облыстың уәкілетті органына ақпаратты осы Қағидаларға 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есепті айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынады.
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 1-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысу үшін әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә. _____________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек алуға жүгінген күн _____________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: ___________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші: ______________________________________________________
Зайыбы (жұбайы): ____________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері:
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас ____________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Отбасындағы қиындықтар ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының бағасы _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемалар, алаңдаушылық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі келтіреді ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік Қатысушы (лар)
бағдарламалар бөлімі
___________________ (қолы) _________________ (қолы)
___________________ (күні) _________________ (күні)
__________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 2-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш
_______________________________________
(елді мекені, ауданы, облысы)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне
____________________________________
(елді мекені, ауданы)
______________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
мекенжайы бойынша тұратын
_______________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
жеке куәлік № _________________________________________
_____________________________________________
берілген күні _____________________________
ЖСН ____________________________________
Өтініш
Мені (менің отбасымды) жобаға қабылдауды және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері туралы ақпаратты (табыс, білім, негізгі қаражат) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда, ол туралы он бес жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы маған ескертілді.
Мен атаулы әлеуметтік көмектен (отбасы атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылған жағдайда) бас тартамын және менің табыстарымды (менің отбасымның табыстарын) Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен салыстырып тексеруге келісемін.
Құқығым болған жағдайда маған және менің отбасымның мүшелеріне бір мезгілде мынадай көмектерді көрсетуіңізді сұраймын:
тұрғын үй көмегі
арнайы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді жеке оңалту шаралары (сурдотехникалық, тифлотехникалық, протездік-ортопедиялық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсету
жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша әлеуметтік көмек
"____"__________20___ ж. ___________________
(күні) (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құжаттар қабылданды
"____" __________20___ ж. _____________________________________
күні) (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)
Отбасының тіркеу нөмірі | |
Өтініш қоса берілген құжаттармен "____"__________20___ ж. учаскелік комиссияға берілді.
"____"__________20___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің Т.А.Ә. және қолы
____________________________________________________________________;Өтініш берушінің қолы ___________________
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттардың қабылданған күні туралы уәкілетті органның белгісі "____" __________ 20 ___ ж.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы
____________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _
(қию сызығы)
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Азамат _____________________________ өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен, отбасының ________ тіркеу нөмірімен "____"__________ 20 ___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы
____________________________________________________________________
________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 3-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші мен отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған күні
Туыстық қатысы
Негізгі қызметі
(жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер,
жасына байланысты зейнеткер,
мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
Өтініш беруші
Басқа мекенжай бойынша тіркелген отбасы мүшелері туралы мәліметтер (зайыбы/жұбайы, кәмелеттік жасқа толмаған балалары)
Мектеп жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма __________________________________________________________________________________________________________________________________________
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректер шартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады.
Р/с
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыз адам тіркеу фактісін жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы негізінде растайды)
Құжаттармен расталған кіріс сомасы
Қосымша табыс көздері
еңбек қызметінен түскен табыстар
Зейнетақылар, жәрдемақылар
кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар
стипендия
алимент
өзге де табыстар
* Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы:
тұрғын алаңы: __________ шаршы метр; меншік нысаны: _______________;
ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______;
тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, авариялық жағдайда, жөнделмеген); қажеттісінің астын сызу
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, саман, іргетасы жоқ саман, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша баспана, киіз үй); қажеттісінің астын сызу
тұрғын үйдің жайластырылуы (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ, жуынатын бөлме, лифт, телефон және т.б.) қажеттісінің астын сызу
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы шаруашылықты иеленуі туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы
(саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы (тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды, диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе жарақаттар:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
өтініш беруші _________________________________________________
зайыбы (жұбайы) _______________________________________________
балалар _______________________________________________________
басқа да туысқандар ___________________________________________

Получение ребенком-инвалидом до 16 лет (детьми-инвалидами до 16 лет) специальных социальных услуг:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание
хватает только на питание
хватает только на питание и предметы первой необходимости
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и школьными принадлежностями
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной жизненной ситуации (мнение заявителя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять участие:
трудоустройство на имеющие вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профобучение (подготовка, переподготовка, повышение квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в "Молодежной практике";
участие в переселении из населенных пунктов с низким потенциалом социально-экономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития и центры экономического развития.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ ____________________ __________
(дата) (Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 4 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Регистрационный номер семьи _____
Сведения о составе семьи заявителя
__________________________________ ___________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, тел.)
№ п/п
ИИН
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Дата рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи _________________________
(подпись)
____________________________
Приложение 5 к Правилам
оказания обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Регистрационный номер семьи __________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства (для расчета доходов)
Объект личного подсобного хозяйства
Единица измерения
Количество
Возраст
(для домашнего скота, птицы)
Дача
Огород
Земельный участок, в т.ч. приусадебный
Условная земельная доля
Имущественный пай (год выдачи)
Домашний скот, птица:
крупный рогатый скот: коровы, быки
лошади; кобылы, жеребцы
верблюды, верблюдицы
овцы, козы
куры, утки, гуси
свиньи
Подпись заявителя ______________________________
Дата ________________________________
Ф.И.О. акима поселка, села,
сельского округа или иного
должного лица органа, уполномоченного
подтверждать сведения о размере
личного подсобного хозяйства ________________ _______________________
(подпись) (фамилия)
Приложение 6 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Запросы в информационные системы государственных органов и (или) организаций
Отдел занятости и социальных программ при приеме документов от заявителя на назначение обусловленной денежной помощи формирует запросы по ИИН заявителя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций (далее – ИС) через шлюз "электронного правительства" для получения следующих сведений:

16 жасқа дейінгі мүгедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар) алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының материалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
тамақтануға да жетпейді
тамақтануға ғана жетеді
тамақтануға және бірінші қажеттіліктегі заттарға ғана жетеді
балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш берушінің пікірі)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса аласыз:
бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналасу
іске асырылатын инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс орындарына орналасу
микрокредит беру
кәсіптік оқу (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру)
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу
"Жастар практикасына" қатысу
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
___________________ ______________________ _________________
(күні) (Т.А.Ә.) (қолы)
________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 4-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _____
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
____________________________ ___________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.) (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы ____________________ Күні ______________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді растауға
уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә __________________
(қолы)
____________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің қағидаларына
5-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі __________
Жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер(табыстарды есептеу үшін)
Жеке қосалқы шаруашылық объектісі
Өлшем бірлігі
Саны
Жасы
(үй малы, құс үшін)
Саяжай
Бақша
Жер учаскесі, оның ішінде үй іргесіндегі жер учаскесі
Шартты жер үлесі
Мүліктік пай (берілген жылы)
Үй малы, құс:
ірі қара мал: сиыр, бұқа
жылқы: бие, айғыр
түйе, інген
қой, ешкі
тауық, үйрек, қаз
шошқа
Өтініш берушінің қолы ______________________________
Күні ________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ немесе
жеке қосалқы шаруашылықтың көлемі
туралы мәліметтерді растау уәкілеттіорганның
өзге де лауазымды адамының Т.А.Ә. ____________ ______________________ (қолы) (тегі)
____________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 6-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салу
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі өтініш берушіден шартты ақшалай көмек тағайындауға құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің ЖСН-і бойынша "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне (бұдан әрі – АЖ) мынадай:

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных, и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя, при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, шлюз "электронного правительства", а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
_____________________
Приложение 7 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Журнал регистрации заявлений на назначение обусловленной денежной помощи участнику проекта "Өрлеу"
п/п
Регистрационный номер
Дата
приема
заявления
Ф.И.О.
Адрес
Дата рождения
Количество
детей
Дата передачи
на участковую
комиссию
Дата принятия
заключения
участковой
комиссии
Дата решения
ОЗСП
о назначении
или об отказе
Учитываемый совокупный доход
Период
назначения
Сумма
№ и дата извещения
Примечание
Приложение 8 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
АКТ обследования участковой комиссией материального положения заявителя на участие в проекте "Өрлеу"
от "___" ________ 20__ г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя ___________________________________________
2. Адрес места жительства
_______________________________________________________________
3. Дата и место рождения ______________________________________
4. Место работы, должность
_______________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина
_______________________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи
_______________________________________________________________
7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ________ человек, в том числе:
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родственное отношение
к заявителю
Образование
Занятость место работы, учебы)
Самостоятельная
занятость
Причина незанятости
Данные о регистрации в органах занятости в
качестве
безработного
Сведения об участии в
общественных работах,
профессиональной подготовке
(переподготовке, повышении квалификации)
или в активных мерах
содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН-і бойынша тууын (қайтыс болғанын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстары туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) шәкіртақының бар жоғы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың бар жоғы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
АЖ-дан сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
_______________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 7-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысушыға шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініштерді тіркеу журналы
Р/с№
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Т.А.Ә.
Мекенжайы
Туған күні
Балалардың саны
Учаскелік комиссияға берілген күні
Учаскелік комиссия қорытындысының қабылданған күні
Тағайындау немесе бас тарту туралы ЖҚӘББ шешімінің күні
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның № және күні
Ескертпе
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 8-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық жағдайын учаскелік комиссияның тексеру АКТІСІ
20 ___ жылғы "____" ________________
___________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә.
_____________________________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________
3. Туған күні және жері
_____________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы
_____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы
_____________________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы
_____________________________________________
7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады) ______________ адам, оның ішінде:
Р/с №
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Білімі
Жұмыспен қамту (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыс
сыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.

Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2 статьи 2 Закона "О государственной адресной социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения свободы) ____________ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____ человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта в рамках Дорожной карты занятости 2020:___ человек:
1. (Ф.И.О.)__________________________________________________________
2. (Ф.И.О.) _________________________________________________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из Общественного фонда "Бота":
беременные и кормящие женщины __чел;
дети от 4 до 6 лет __чел;
дети с ограниченными возможностями __чел;
молодежь от 16 до 19 лет ___чел.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное) нужное указать _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ____________________
Расходы на содержание жилья в месяц _________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Доходы семьи:
Ф.И.О. членов
семьи (в т.ч.
заявителя),
имеющих доход
Вид
дохода
Сумма дохода
за предыдущий
год
Сведения о личном подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица), дачном
и земельном участке (земельной
доли)
12. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)_________________________________
___________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья, электропроводки и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 2-бабының 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас бостандығынан айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
толық мемлекеттің қамтамасыз етуінде оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту орталығымен бекітілген әлеуметтік келісімшарттың болуы: ___________ адам:
1. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
2. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
. "Бота" қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар __________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге) қажеттісін көрсету
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Отбасының табыстары:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен жылдағы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
_____________________________________________________________________
өзге тұрғын үйдің, қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа (оны пайдаланудан түскен табыс)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14. Мұқтаждықтың көрініп тұрған белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің, электр желілерінің жағдайы және т.б.) ________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны, кондиционер, свежий дорогой ремонт и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания
____________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии:
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):
Ф.И.О. и подпись заявителя ____________________________________
От проведения обследования отказываюсь ______________________________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата (заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования).
____________________________
Приложение 9 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Заключение участковой комиссии на участие заявителя в проекте "Өрлеу" № __
____ ____________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя) ____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
________________________________________________________________________________________________________________________________________ (необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект.
Председатель комиссии: ________________ __________________________
Члены комиссии:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г. ________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись акима поселка, или работника отдела занятости и социальных программ, принявшего документы.
________________________
Приложение 10 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Код ___________
Область (город) ______________
Решение
№ __________ от "___" ___________ 20__ г.
Отдела занятости и социальных программ по __________________ (району)
№ дела ___________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи Заявитель ___________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ г.

15. Әл-ауқатын көрсететін белгілер (жерсеріктік антенна тәрелкесі, ауа баптағыш, қымбат жаңа жөндеу және т.б.) ______________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары _____________ __________________________________________________________________________________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: ______________
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
____________________________ ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы __________________________________
Тексеру жүргізуден бас тартамын ______________________________ өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
___________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 9-қосымша
Өтініш берушінің "Өрлеу" жобасына қатысуына учаскелік комиссияның № ____ қорытындысы "____" ____________ 20___ ж.
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
_____________________________________________________________________ (өтініш берушінің Т.А.Ә.)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу ___________________________________________________________________________________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы:
_______________________ __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды
"__"____________ 20__ ж. ________________________________ қабылданды.
_____________________________________________________________________құжаттарды қабылдаған кент әкімінің немесе жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы
___________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 10-қосымша
Коды ___________
______________ облысы (қаласы)
"___" ______________ 20__ ж.
№ __________
Шешім
______________________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Іс № ___________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі, тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _____________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Жүгінген күні "___" ___________ 20___ ж.

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ___ 20__ г.
в сумме _________________ тенге _____________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ____ 20 __ г. и установить в сумме __ тенге ____________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание: __________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи _____________________________
_____________________________________________________________________
(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ _______________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Специалист по назначению
обусловленной денежной помощи _____________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 11 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Уведомление № ______ об отказе в назначении обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
от "_____" __________________ 20__ г.
Ф.И.О. заявителя _____________________________________________
Дата рождения заявителя ______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи в рамках проекта "Өрлеу" по причине: _________________________________________________________________________________________________________________________________________
(указание причины)
Дата возврата документов "____" _______________ 20__ г.
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица отдела занятости и социальных программ по проекту.
Отдел занятости
и социальных программ
__________________________ ____________________________
должность Ф.И.О. и подпись
_______________________
Приложение 12 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Журнал регистрации социального контракта активизации семьи по проекту "Өрлеу"
п/п
Регистрационный номер
Ф.И.О. заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
________________________
Приложение 13 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Решение № ____ от "_________" _______ 20 __ г.
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
О приостановлении выплаты обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя ______________________________________________
Дата рождения "_____" ________ 19 __ г.
Приостановить выплату с "______" ______ 20 __ г.
по причине ____________________________________________________
(указать причину)
Основание _____________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ:
_________________________________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
__________________________________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 14 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Ежемесячный отчет ассистента о проделанной работе по проекту "Өрлеу"
______________________ ___________________ за какой месяц отчет дата подготовки отчета
Проведенные беседы
Семья Ф.И.О.
главы семьи
Адрес
Количество членов семьи
Количество трудоспособных
Количество детей
Дата проведения беседы
Готовы подать заявление
Причины отказа в подачи заявления
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Проведенный мониторинг
Семья (лицо)
Выполнение условий (да/нет)
Примечания по выполнению/невыполнению условий
1
2
Дополнительные комментарии (если есть)_______________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись лица, подготовившего отчет
______________________________
Приложение 15 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Отчет о заключенных социальных контрактах активизации семьи и социальных контрактах на __________ 20__ год
Наименование регионов
Всего обратившихся за назначением ОДП
В том числе
Количество социальных контрактов активизации семьи, заключенных на одну семью, шт.
Количество охваченных социальными контрактами активизации семьи, чел.
В том числе
из них количество лиц, заключивших социальный контракт с Центром занятости по проекту "Өрлеу", чел. (из графы 8)
В том числе
Количество расторгнутых социальных контрактов активизации семьи в связи с невыполнением условий контракта, шт./чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
Количество семей
Количество человек
Количество контрактов шт.
Количество чел.
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Примечание: если семья является получателем адресной социальной помощи (АСП) и государственного пособия на детей до 18 лет (ГДП), то члены семьи указываются только в АСП
Приложение 16 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Отчет о назначении и выплате обусловленной денежной помощи на __________ 20 __ года
Наименование регионов
НАЗНАЧЕНО
ВЫПЛАЧЕНО
Количество получателей
Сумма, тыс. тенге
Средний размер, тенге
Количество получателей
Сумма, тыс. тенге
Средний размер, тенге
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
___________________________
Приложение 17 к Правилам оказания
обусловленной денежной помощи в Бейнеуском
районе
Сведения о получателях обусловленной денежной помощи на __________ 20__ года
район/ область
количество семей
в них количество человек
в том числе
дети до 18 лет
инвалиды
пенсионеры
учащиеся в очной форме обучения
лица, занятые уходом за детьми до 3 лет, ребенком инвалидом, инвалидом 1 и 2 групп, престарелыми
Трудоспособные
из 10 графы.в том числе
на момент обращения имеющие работу
безработные, самозанятые
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
меры по профессиональной ориентации
меры по социальной адаптации
из 12 графы привлеченные в меры содействия занятости
из них
из 4 графы предоставившим меры по социальной адаптации
из них
через центр занятости участники ДКЗ
через отдел занятости и социальных программ
специальные социальные услуги
меры по реабилитации инвалидов
другие виды помощи
Трудоустроенные на постоянные рабочие места
Общественные работы
Социальное рабочее место
Переподготовка, повышение квалификации
Молодежная практика
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде отбасына шартты ақшалай көмек 20__ жылғы _________ бастап 20__ жылғы ________ қоса алғанда _________________ теңге сомасында ___________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
тағайындалсын.
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек мөлшері 20__ жылғы ________ бастап 20__ жылғы ________ қоса алғанда өзгертілсін және ___________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: ____________________________________________________
_______________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
__________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 11-қосымша
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тарту туралы
№ _____ хабарлама "_____" __________________ 20__ ж.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _______________________________________
Өтініш берушінің туған күні ___________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ___________
_____________________________________________________ себебі (себебін көрсету)
бойынша "Өрлеу" жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттарды қайтару күні "____" _______________ 20__ ж.
Хабарлама жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жоба бойынша жауапты адамының ЭЦҚ-мен куәландырылды.
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
______________________ __________________________________
лауазымы Т.А.Ә. және қолы
_____________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің қағидаларына
12-қосымша
"Өрлеу" жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
_______________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 13-қосымша
______________________________ (ауданы) бойынша
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
"___" ___________ 20 __ ж.
№ __________ шешімі
Iс № __________
Шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы
Өтініш берушінің Т.А.Ә._______________________________________________________________
Туған күнi "___" __________________ 19__ ж.
Төлем 20__ ж. "___" ____________ бастап _____________________________
(себебiн көрсету)
__________________________________________________________________________
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме ___________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы:
______________________________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау
жөніндегі маман:
______________________________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
_____________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 14-қосымша
Ассистенттің "Өрлеу" жобасы бойынша атқарған жұмысы туралы ай сайынғы есебі
______________________ ______________________
есеп қандай ай үшін есепті дайындау күні
Жүргізілген әңгімелер
Отбасы, отағасының Т.А.Ә.
Мекен
жайы
Отбасы мүшелерінің саны
Еңбекке қабілетті адамдардың саны
Балалар-дың саны
Әңгімелесу жүргізілген күн
Өтініш беруге дайын ба?
Өтініш беруден бас тарту себебі
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Жүргізілген мониторинг
Отбасы (адам)
Шарттардың орындалуы (иә/жоқ)
Шарттарды орындау/орындамау
бойынша ескерту
1
2
Қосымша түсініктемелер (егер бар болса)______________________________
_____________________________________________________________________
Есепті дайындаған адамның Т.А.Ә. және қолы
____________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 15-қосымша
20__ жылға жасалған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттар туралы есеп
Өңірлердің атауы
ШАК алуға жүгінгендер, барлы ғы адам
оның ішінеде
Бір отбасына жасалған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарттарының саны, дана
Отбасының белсен ділігін арттырудың келісімшарты мен қамтылған адамдардың саны, адам
оның ішінде
оның ішінде "Өрлеу" жобасы бойынша жұмыспен қамту орталығымен әлеуметтік келісімшарт жасағандардың саны, адам (8-ші баған)
оның ішінде
Келісімшарт талаптарын орындамауға байланысты бұзылған келісімшарттар саны, дана/адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінген, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер адам
АӘК алушылар қатарынан,
адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер адам
Отбасылар
саны
Адам саны
Келісімшарттар саны, дана
Адам саны
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ескерпе: егер отбасы атыулы әлеуметтік көмек және мемлекеттік балалар жәрдемақысын алушы болса, онда тек атаулы әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 16-қосымша
20 ___ жылғы __________ шартты ақшалай көмек тағайындау және төлеу туралы есеп
Өңірлердің атауы
ТАҒАЙЫНДАЛҒАН
ТӨЛЕНГЕН
Алушылардың саны, адам
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
алушылардың саны, адам
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
___________________________
Бейнеу ауданында шартты
ақшалай көмек көрсетудің
қағидаларына 17-қосымша
20 ___ жылға шартты ақшалай көмекті алушылар туралы мәліметтер
аудан/облыс
отбасылардың саны
оның ішінде адам саны
соның ішінде
18 жасқа толмаған балалар
мүгедектер
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанында оқитындар
үш жасқа дейінгі баланың, мүгедекбаланың,
1 және 2 топтағы мүгедектің, қарт адамның күтімімен айналысатын адамдар
еңбекке қабілеттілері
10-кестеден, оның ішінде
жүгінген сәтте жұмысы барлар
жұмыссыздар,өз бетінше жұмыс істейтіндер
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кәсіптік бағдарлау шаралары
әлеуметтік бейімдеу шаралары
12- кестеден, оның ішінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына тартылғандар
соның ішінде
4-кестеден, әлеуметтік бейімдеу шаралары көрсетілгендер
соның ішінде
Жұмыспен қамту орталығы арқылы ЖҚК қатысушылары
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы
әлеуметтік арнауы қызметтер
мүгедектерді оңалту шаралары
басқа да жәрдем түрлері
Тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
Әлеуметтік жұмыстар
Қоғамдық жұмыс орны
Қайта даярлау, біліктілікті арттыру
Жастар практикасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
_______________