О внесении изменений и дополнения в решение от 21 апреля 2010 года № 27/189-IV "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 30 января 2013 года № 13/76-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 февраля 2013 года № 2881. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 05 марта 2014 года № 27/141-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 05.03.2014 № 27/141-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1316 «О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи»» маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 21 апреля 2010 года № 27/189-IV «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 мая 2010 года за № 5-2-130, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 3 июня 2010 года № 22) следующие изменения и дополнение:
В Правилах предоставления жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
4) стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.

"Тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағиданы бекіту туралы" 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 27/189-ІV шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 13/76-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет Департаментінде 2013 жылғы 15 ақпанда № 2881 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 05 наурыздағы № 27/141-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 05.03.2014 № 27/141-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1316 қаулысына сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «Тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағиданы бекіту туралы» 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 27/189-ІV шешімге (нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде 2010 жылғы 28 мамырда № 5-2-130 болып тіркелген, 2010 жылғы 3 маусымдағы № 22 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы елді мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абонементтік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдалағаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге;
4) жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.

Жилищная помощь, оказывается, по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.»;
пункт 7 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
«9) квитанцию–счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.»;
приложение к Правилам предоставления жилищной помощи изложить в новой редакции, согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев восьмого, двенадцатого, тринадцатого пункта 1 настоящего решения и положений абзацев десятого и одиннадцатого пункта 1 настоящего решения об оказании жилищной помощи на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, которые вводятся в действие с 1 июля 2012 года.
Председатель сессии
городского маслихата                               Р. Молдашева
Секретарь
городского маслихата                              Ж. Елюбаев
Приложение
к Правилам предоставления
жилищной помощи утвержденное
решением № 13/76–V от 30 января 2013 года
Начальнику государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных программ
города Семей» ________________________
от ___________________________________
проживающего по адресу _______________
______________________________________
№ лицевого счета _____________________
Наименование банка ___________________
Телефон ______________________________
Заявление
Прошу назначить мне (моей семье) жилищную помощь на ___ квартал 20__ года.
Сведения о семье:
Ф.И.О. членов семьи
Род занятий:
пенсионер,
безработный,
учащийся и
другие
Суммы
доходов
Прочие
заявленные
доходы
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю следующие документы:

Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, сондай-ақ жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге, жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.»;
7-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын түбіртек-шот.»;
тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Қағида қосымшасы жаңа редакцияда қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы шешімнің 1-тармағының 2012 жылғы 1 шiлдеден бастап қолданысқа енгiзiлетiн сегізінші, он екінші, он үшінші абзацтарын және осы шешімнің 1-тармағының оныншы және он бірінші абзацтарының жекешелендiрiлген тұрғын жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдiк сыныбы 2,5 электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң орнына орнатылатын тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығысын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету туралы ережелерін қоспағанда, осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                             Р. Молдашева
Қалалық мәслихат хатшысы                           Ж. Елубаев
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 13/76 - V шешіммен бекітілген
Тұрғын үй көмегін көрсету
жөніндегі Қағидаға қосымша
«Семей қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» ММ бастығы
_______________________________
аз. ____________________________
мекен-жайы ____________________
есепшот № _____________________
Банк атауы _____________________
Телефон _______________________
ӨТІНІШ
Маған (менің отбасыма) 20__ ж. ___ тоқсанына тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
Отбасы туралы мәліметтер:
Отбасы мүшелерінің
Т.А.Ә.
Қызмет түрі:
зейнеткер,
жұмыссыз,
оқушы және т.б.
Табыстар
сомасы
Өзге
мәлімделген
табыстар
1
2
3
4
5
Өтінішке төмендегі құжаттарды қоса ұсынамын:

1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) копию книги регистрации граждан;
4) документы, подтверждающие доходы семьи (гражданина);
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
7) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
8) квитанцию–счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме;
9) счета на
потребление
коммунальных услуг:
месяцы
для служебных записей
1
2
3
горячего и холодного водоснабжения
канализации
газоснабжения
электроснабжения
теплоснабжения
мусороудаления
обслуживания лифта
Общая площадь жилья _______ количество комнат _________
Дополнительные сведения _________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Сообщаю, что сведения о составе и имуществе семьи, доходах членов семьи являются полными и точными.
В случае предоставления неполных и недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, выплата жилищной помощи прекращается, полученные суммы подлежат возврату в установленном законодательством порядке.
Документы приняты: «___» ____________ 20___ г.
Фамилия, имя, отчество, подпись специалиста ____________________
Фамилия, имя, отчество, подпись заявителя ________________________

1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) отбасының (азаматтың) табыстарын растайтын құжаттар;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп – ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
7) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
8) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын түбіртек-шот;
9) коммуналдық қызметтерді тұтыну шоттары:
айлар
қызметтік жазбалар үшін
1
2
3
ыстық және суық сумен қамтамасыз ету
канализация
газбен жабдықтау
электр қуатымен жабдықтау
жылумен жабдықтау
қоқыс шығару
жеделсатыға қызмет көрсету
Тұрғын үйдің жалпы ауданы ______ бөлмелер саны ________
Қосымша мәліметтер_____________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Отбасының құрамы және мүлкі туралы берілген мәліметтер толық және нақты екенін растаймын.
Толық және шынайы емес мәліметтерді ұсыну жоғарылатылған немесе заңсыз тұрғын үй көмегін тағайындауға әкеп соққан жағдайда тұрғын үй көмегі тоқтатылады, алынған сомалар заңнамамен белгіленген тәртіппен кері қайтаруға жатады.
Құжаттар «_____» ________________ 20____ жылы қабылданды.
Маманның тегі, аты, әкесінің аты, қолы _____________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы _______________