О некоторых вопросах организации работы с кадрами в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан
Приказ Председателя агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 7 октября 2014 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2014 года № 9784. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 17
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 27.01.2016 № 17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Перечень должностей центрального аппарата и территориальных подразделений Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, осуществляющих правоохранительную деятельность, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1;
2) Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, согласно приложению 2;
3) Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, согласно приложению 3.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 12 сентября 2013 года № 285 «Об утверждении перечня должностей в органах финансовой полиции Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки в органах финансовой полиции Республики Казахстан (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8811, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 января 2014 года № 8 (27629));
2) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 8 октября 2013 года № 326 «Об утверждении Правил и условий вне конкурсного поступления на службу в органы финансовой полиции Республики Казахстан (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8854, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 2 апреля 2014 года № 63 (27684)).

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарындағы кадрлармен жұмысты ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 7 қазандағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылғы 8 қазанда № 9784 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 17 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істер министрінің 27.01.2016 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің орталық аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің конкурстық негізде орналасатын, құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдар тізбесі;
2) 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидалары;
3) 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдарына конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдарында конкурсты және тағылымдаманы өткізу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) Төрағасының 2013 жылғы 12 қыркүйектегі № 285 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8811 тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2014 жылғы 15 қаңтарда № 8 (27629) жарияланған);
2) «Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдарына қызметке конкурстан тыс қабылдау тәртібі мен шарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) Төрағасының 2013 жылғы 8 қазандағы № 326 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8854 тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2014 жылғы 2 сәуірде № 63 (27684) жарияланған);

3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
К. Кожамжаров
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 7 октября 2014 года № 10
Перечень должностей
центрального аппарата и территориальных подразделений Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и противодействию коррупции, осуществляющих
правоохранительную деятельность, замещаемых на конкурсной основе
Центральный аппарат
Руководитель департамента
Заместитель руководителя департамента
Руководитель управления
Заместитель руководителя управления
Руководитель управления департамента
Заместитель руководителя управления департамента
Следователь (офицер) по особо важным делам
Старший следователь (офицер)
Следователь (офицер)
Младший офицер
Территориальные подразделения
Руководитель территориального подразделения
Заместитель руководителя территориального подразделения
Руководитель управления территориального подразделения
Заместитель руководителя управления территориального подразделения
Руководитель отдела территориального подразделения
Заместитель руководителя отдела территориального подразделения
Руководитель отдела управления территориального подразделения
Следователь (офицер) по особо важным делам
Старший следователь (офицер)
Следователь (офицер)
Младший офицер
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 7 октября 2014 года № 10
Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность
Настоящие Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» (далее – Закон).
1. Общие положения
1. Конкурс обеспечивает конституционное право граждан Республики Казахстан на равный доступ к поступлению на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции.

3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Әкімшілік жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 7 қазандағы
№ 10 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің орталық
аппаратының және аумақтық бөлімшелерінің конкурстық негізде
орналасатын, құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдар
тізбесі
Орталық аппарат
Департамент басшысы
Департамент басшысының орынбасары
Басқарма басшысы
Басқарма басшысының орынбасары
Департаменттің басқарма басшысы
Департаменттің басқарма басшысының орынбасары
Аса маңызды істер жөніндегі тергеуші (офицер)
Аға тергеуші (офицер)
Тергеуші (офицер)
Кіші офицер
Аумақтық бөлімшелер
Аумақтық бөлімше басшысы
Аумақтық бөлімше басшысының орынбасары
Аумақтық бөлімшенің басқарма басшысы
Аумақтық бөлімшенің басқарма басшысының орынбасары
Аумақтық бөлімшенің бөлім басшысы
Аумақтық бөлімшенің бөлім басшысының орынбасары
Аумақтық бөлімше басқармасының бөлім басшысы
Аса маңызды істер жөніндегі тергеуші (офицер)
Аға тергеуші (офицер)
Тергеуші (офицер)
Кіші офицер
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 7 қазандағы
№ 10 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс
және тағылымдама өткізу қағидалары
Осы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
1. Жалпы ережелер
1. Конкурс Қазақстан Республикасы азаматтарының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарындағы  құқық қорғау қызметіне тең қолжетімділіктің конституциялық құқығын қамтамасыз етеді.

2. Конкурс проводится Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) и его территориальными департаментами по делам государственной службы и противодействию коррупции по областям, городам Астане и Алматы (далее – территориальные подразделения), имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности).
3. Конкурс на занятие вакантных должностей Агентства, руководителей территориальных подразделений, их заместителей, а также в случае необходимости вакантных должностей подразделений внутренней безопасности, проводится Агентством.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Агентство и территориальные подразделения, объявившие конкурс, формируют конкурсную комиссию для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной должности (далее – конкурсная комиссия).
5. В случаях реорганизации или упразднения (ликвидации) Агентства или территориального подразделения, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
2. Порядок проведения конкурса
6. В конкурсе принимают участие граждане Республики Казахстан соответствующие требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона.
7. В конкурсе принимают участие граждане, подавшие документы, указанные в пункте 23 настоящих Правил, в службу работы с персоналом органа по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - служба работы с персоналом) после опубликования объявления о конкурсе.
8. Кандидатами на занятие вакантной должности (далее – кандидаты) являются граждане, допущенные к этапам конкурса.
9. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантных должностей.
10. Конкурс включает в себя:
1) публикацию объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
3) рассмотрение конкурсной комиссией документов участников конкурса на соответствие установленным требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона, квалификационным требованиям;
4) тестирование на знание законодательства Республики Казахстан, государственного языка и личностные компетенции;

2. Конкурсты бос және уақытша бос лауазымдары (бұдан әрі -бос лауазымдар) бар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мен оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл департаменттері (бұдан әрі - аумақтық бөлімшелер) өткізеді.
3. Агенттіктің, аумақтық бөлімшелер басшыларының, олардың орынбасарларының, сондай-ақ қажет болған жағдайда ішкі қауіпсіздік бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурсты Агенттік өткізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Конкурс жариялаған Агенттік пен аумақтық бөлімшелер бос лауазымдарға орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі - конкурстық комиссия) құрады.
5. Агенттік немесе аумақтық бөлімше қайта ұйымдастырылған немесе таратылған (жойылған) жағдайда, жарияланған конкурс оны өткізудің кез келген кезеңінде ол туралы міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарына жариялана отырып тоқтатылуға жатады.
2. Конкурс өткізудің тәртібі
6. Конкурсқа Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және  10-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
7. Конкурсқа мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының персоналмен жұмыс жасау қызметіне (бұдан әрі - персоналмен жұмыс жасау қызметі) конкурс туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған азаматтар қатысады.
8. Бос лауазымды атқаруға үміткерлер (бұдан әрі - үміткерлер) конкурс кезеңдеріне жіберілген азаматтар болып табылады.
9. Конкурстық комиссия конкурстың қатысушылары берген құжаттарды қарайтын, үміткерлермен әңгімелесу жүргізетін және бос лауазымдарды атқаруға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыратын алқалы орган болып табылады.
10. Конкурс өзіне мыналарды қамтиды:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау;
2) конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардың құжаттарын қабылдау;
3) конкурсқа қатысушылар құжаттарының Заңның 6-бабының 1 және  2-тармақтарында және 10-бабында көрсетілген талаптарға, біліктілік талаптарға сәйкестігін қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасын, мемлекеттік тілді білуін және жеке құзіретін тестілеу;

5) медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование;
6) сдачу нормативов по физической подготовке;
7) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
8) заключительное заседание конкурсной комиссии.
Кандидаты, соответствующие требованиям пункта 1 статьи 6 и  статье 10 Закона, квалификационным требованиям, допускаются к последующим этапам конкурса (тестирование, медицинское освидетельствование, полиграфологическое исследование, сдача нормативов по физической подготовке, собеседование) при условии прохождения предыдущих этапов конкурса. Кандидаты, допущенные к следующим этапам конкурса, уведомляются секретарем конкурсной комиссии о дате проведения этапов конкурса по телефону, либо посредством направления информации на электронные адреса и их мобильные телефоны.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10-1. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) кандидаты производят за счет собственных средств.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Объявление о конкурсе
11. При проведении конкурса в Агентстве объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Объявления о проведении конкурса в территориальных подразделениях публикуются в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы. Объявление также публикуется на интернет-ресурсах Агентства, его территориальных подразделений.
12. После опубликования объявления о проведении конкурса назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона, а также лиц, находящихся в кадровом резерве Агентства, территориального подразделения, до окончания конкурсных процедур не допускается.
13. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) наименование органа по делам государственной службы и противодействию коррупции, проводящего конкурс, с указанием его почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты;

5) медициналық куәландыру, полиграфиялық зерттеу;
6) дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру;
7) үміткерлермен конкурстық комиссия өткізетін әңгімелесу;
8) конкурстық комиссияның қорытынды отырысы.
Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтары мен 10-бабының талаптарына, бiлiктiлiк талаптарға сәйкес келген үміткерлер конкурстың кейінгі кезеңдеріне (тестілеу, медициналық куәландыру, полиграфологиялық зерттеу, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсыру, әңгімелесу) конкурстың алдыңғы кезеңдерінен өткен жағдайда жіберіледі. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстың келесі кезеңдеріне жіберілген үміткерлерге конкурстың кезеңдерін өткізу күні туралы телефон арқылы немесе олардың электрондық мекенжайларына және ұялы телефондарына ақпарат жолдау арқылы хабарлайды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10-1. Үміткерлер конкурсқа қатысу бойынша шығыстарды (әңгімелесу өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) өздерiнiң қаражаттары есебiнен жүргiзедi.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Конкурс туралы жариялау
11. Агенттікте конкурс өткізу кезінде хабарландырулар Қазақстан Республикасының барлық аумағына таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады. Аумақтық бөлімшелерде конкурс өткізу туралы хабарландырулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағына таратылатын мерзімді басылымдарда жарияланады. Сондай-ақ хабарландырулар Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшелерінің интернет-ресурстарында жарияланады.
12. Конкурсты өткізу туралы хабарландырулар жарияланғаннан кейін, Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарында көзделген тәртіпте, Агенттіктің, аумақтық органдардың кадрлар резервінде тұрған азаматтарды конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған лауазымға тағайындауға жол берілмейді.
13. Конкурсты өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді құрайды:
1)конкурс өткізетін мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының атауы, оның пошталық мекен-жайы, телефон нөмірлері, электрондық поштасының мекен-жайлары;

2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) срок и место приема документов (прием документов прекращается по истечению пяти рабочих дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса);
4) перечень необходимых документов, указанных в пункте 23 настоящих Правил.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности с определенным сроком работы, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
Объявление также содержит информацию, о возможности присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии.
4. Формирование конкурсной комиссии
14. Конкурсная комиссия в Агентстве формируется Председателем Агентства, в территориальных подразделениях - руководителем территориального подразделения (далее – уполномоченный руководитель).
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Конкурсная комиссия состоит не менее, чем из пяти членов. Председатель соответствующей конкурсной комиссии определяется лицом, указанным в пункте 14 настоящих Правил.
В состав конкурсной комиссии включаются руководители службы досудебного расследования, внутренней безопасности, службы работы с персоналом, психолог, лица, входящие в состав общественных советов по противодействию коррупции при Агентстве, его территориальных подразделениях, а также иные лица, определяемые лицом, указанным в пункте 14 настоящих Правил.
В состав конкурсной комиссии не входит политический государственный служащий, являющийся руководителем или заместителем руководителя Агентства, а также уполномоченный руководитель.
Секретарем конкурсной комиссии является сотрудник службы работы с персоналом, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.

2) негізгі функционалдық міндеттері, еңбек ақысының мөлшері мен шарттары көрсетілген бос лауазымдардың атауы;
3) құжаттарды қабылдаудың мерзімі және орны (құжаттарды қабылдау конкурс өткізу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күннен бастап бес жұмыс күні өткеннен кейін тоқтатылады);
4) осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізбесі.
Конкурс белгілі бір жұмыс істеу мерзімі бар бос лауазымға орналасуға өткізілген жағдайда, бұл шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
Хабарландыру сондай-ақ конкурстық комиссия отырысына байқаушыларды қатыстыру мүмкіндігі туралы ақпаратты қамтуы мүмкін.
4. Конкурстық комиссияны құру
14. Конкурстық комиссияны Агенттікте – Агенттік Төрағасы, аумақтық бөлімшелерде – аумақтық бөлімшенің басшысы (бұдан әрі – уәкілетті басшы) құрады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Конкурстық комиссия кемінде бес мүшеден тұрады. Тиісті конкурстық комиссияның төрағасы осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген тұлғамен айқындалады.
Конкурстық комиссияның құрамына сотқа дейінгі тергеу қызметінің, ішкі қауіпсіздіктің, персоналмен жұмыс жасау қызметінің басшылары, психолог, Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшелерінің жанындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі қоғамдық кеңестердің құрамына кіретін тұлғалар, сондай-ақ осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген адам айқындайтын өзге тұлғалар енгізіледі.
Конкурстық комиссияның құрамына Агенттіктің басшысы немесе басшысының орынбасары болып табылатын саяси мемлекеттік қызметші, сондай-ақ уәкілетті басшы кірмейді.
Конкурстық комиссияның құрамына сотқа дейінгі тергеу қызметінің, ішкі қауіпсіздіктің, персоналмен жұмыс жасау қызметінің басшылары, психолог, Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшелерінің жанындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі қоғамдық кеңестердің Төрағалары, сондай-ақ осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген адам айқындайтын өзге тұлғалар енгізіледі.
Конкурстық комиссияның құрамына Агенттіктің басшысы немесе басшысының орынбасары болып табылатын саяси мемлекеттік қызметші, сондай-ақ уәкілетті басшы кірмейді.
Конкурстық комиссияның хатшысы персоналмен жұмыс қызметінің қызметкері болып табылады, ол оның жұмысының ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссияның қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.

Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Участник конкурса не является членом конкурсной комиссии.
17. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии, допускается присутствие на ее заседаниях не более трех наблюдателей.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и представители средств массовой информации, аккредитованных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии в территориальном подразделении Агентства также могут присутствовать депутаты областных маслихатов.
18. В процессе проведения собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Наблюдателями не совершаются действия, препятствующие работе конкурсной комиссии, не разглашаются сведения, касающиеся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, а также не используются технические средства записи.
19. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в службе работы с персоналом в срок не позднее двух рабочих дней до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в службу работы с персоналом копию документа, удостоверяющего личность и документы, подтверждающие принадлежность к организациям, указанным в пункте 17 настоящих Правил.
20. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой наблюдателя, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
21. Наблюдатели знакомятся c протоколами заседаний конкурсной комиссии и представляют свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме Председателю Агентства или уполномоченному руководителю.
22. Разглашение сотрудниками органов по делам государственной службы и противодействию коррупции сведений о составе конкурсных комиссий, участниках конкурса и их персональных данных не допускается, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Прием документов
23. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в службу работы с персоналом Агентства, территориального подразделения Агентства, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Конкурсқа қатысушы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылдмайды.
17. Конкурстық комиссия жұмысының ашықтылығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырыстарына саны үштен аспайтын байқаушыларды қатыстыруға жол беріледі.
Конкурстық комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері қатыса алады.
Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің конкурстық комиссиясы отырыстарына байқаушылар ретінде облыстық мәслихат депутаттары да қатысулары болады.
18. Әңгімелесу өткізу процесінде байқаушылар үміткерлерге сұрақтар қоймайды. Байқаушыларға конкурстық комиссия жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға, үміткерлердің жеке басына қатысты мәліметтерді, үміткерлер қатысатын конкурс рәсімдерін жариялауға, олардың техникалық жазба құралдарын қолдануына жол берілмейді.
19. Байқаушы ретінде конкурстық комиссия отырысына қатысу үшін тұлға әңгімелесу басталуына екі жұмыс күннен кешіктірмей персоналмен жұмыс қызметіне тіркеледі. Тіркелу үшін тұлға персоналмен жұмыс қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген ұйымдарға тиесілігін растайтын құжаттарды ұсынады.
20. Конкурстық комиссияның хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталардан бұрын осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес жадынамамен таныстырады.
21. Байқаушылар конкурстық комиссия отырыстарының хаттамаларымен танысады және Агенттік Төрағасына немесе уәкілетті басшыға конкурстық комиссия жұмысы туралы өздерінің пікірлерін жазбаша түрде береді.
22. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының қызметкерлеріне конкурстық комиссия құрамы, конкурсқа қатысушылар және олардың дербес деректерін жариялауға жол берілмейді.
5. Құжаттарды қабылдау
23. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн Агенттіктің, аумақтық органның персоналмен жұмыс қызметіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы өтінішті;

2) анкету для участника конкурса по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2-1) автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4 по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании;
4-1) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованного нотариально;
4-2) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фотографию размером 4х6 (4 штуки).
Оригиналы документов перечисленных в подпунктах 3), 4), 5) после сверки с копиями, возвращаются кандидату.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации, иные сведения, характеризующие их профессиональную деятельность, квалификацию).
25. Граждане представляют документы, перечисленные в пункте 23 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте в сроки приема документов, указанные в объявлении.
26. Граждане могут подать документы, перечисленные в пункте 23 настоящих Правил, в электронном (сканированном) виде на адрес электронной почты, указанный в объявлении.
Граждане, подавшие документы для участия в конкурсе по электронной почте, представляют для сверки оригиналы документов, перечисленных в подпунктах 3), 4), 5) пункта 23 настоящих Правил, не позднее, чем за один рабочий день до прохождения тестирования.
В случае непредставления оригиналов документов, перечисленных в пункте 23 настоящих Правил, лицо не допускается к последующим этапам конкурса.
Сноска. Пункт 26 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысандағы конкурсқа қатысуға арналған сауалнаманы;
2-1) осы Қағидалардың 3-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша А4 форматында өз қолымен жазылған және басылған түрдегі өмірбаянын;
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) бiлiмi туралы құжаттардың көшiрмелерiн;
4-1) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотарилады түрде куәландырылған көшірмесі;
4-2) қызметтік тізім (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлері ұсынады);
5) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғаны немесе кейінге қалдырылғаны туралы растайтын құжаттың көшірмесі;
6) өлшемі 4х6 фотосурет (4 дана).
3), 4), 5) тармақшаларда көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырылып тексерілгеннен кейін үміткерге қайтарылады.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурстық комиссиямен оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Азаматтар біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби шеберлігіне және беделіне қатысты (біліктілігін арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар берілуі туралы құжаттардың көшірмелері, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын өзге де мәліметтер) қосымша ақпараттарды бере алады.
25. Азаматтар осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген, құжаттарды тез тігілетін мұқабаға салынған қолма-қол беру тәртібінде немесе хабарламада көрсетілген құжаттарды қабылдау мерзімінде пошта арқылы ұсынады.
26. Азаматтар осы Қағидалардың 23-тармағында аталған құжаттарды хабарламада көрсетілген электрондық пошта мекен-жайына электронды (сканерленген) түрде бере алады.
Электронды пошта арқылы конкурсқа қатысу үшін құжаттарын берген азаматтар осы Қағидалардың 23-тармағы 3)-5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстырып тексеру үшін тестілеу өткізілгенге дейін бір күннен кешіктірмей ұсынады.
Осы Қағидалардың 23-тармағында атап көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда, адам конкурстың кейінгі кезеңдеріне жіберілмейді.
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

27. При приеме документов нарочно кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, их принявшего. В случае подачи документов в электронном виде, кандидату службой контроля и документооборота направляется подтверждение о получении документов.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Материалы конкурсной комиссии, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в службе работы с персоналом.
6. Рассмотрение документов участников конкурса
29. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания срока приема документов.
30. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса либо мотивированно отказывает в допуске.
Решение оформляется в виде протокола и подписывается Председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
Список кандидатов, допущенных к последующим этапам конкурса, направляется для проведения проверки в службу внутренней безопасности Агентства.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Служба работы с персоналом составляет графики прохождения этапов конкурса, а также список кандидатов, допущенных к собеседованию, которые размещаются на интернет-ресурсе и в здании органа по делам государственной службы и противодействию коррупции, объявившего конкурс, в местах, доступных для всеобщего обозрения.
7. Тестирование кандидатов
32. Тестирование кандидатов проводится с целью оценки их знаний, способностей и личностных компетенций, в том числе знания государственного языка, законодательства Республики Казахстан.
Программа тестирования участников конкурса на поступление на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, определены приложением 4 к настоящим Правилам.
33. Организация работы по тестированию кандидатов возлагается на службу работы с персоналом.
Тестирование проводится администраторами тестирования, определяемыми приказом Председателя Агентства, руководителя территориального подразделения Агентства.

27. Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде үміткерге құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, уақыты мен күні көрсетілген талон беріледі. Құжаттарды электронды түрде ұсынған жағдайда, бақылау және құжат айналымы қызметі үміткерге құжаттардың алынғаны туралы растау жолдайды.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Конкурстық комиссияның материалдары, оның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың құжаттары персоналмен жұмыс жасау қызметінде сақталады.
6. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау
29. Құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
30. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды қарау қорытындысы бойынша құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде конкурсқа қатысушыларды конкурс кезеңдерінен өтуге рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды.
Шешім хаттама түрінде ресімделеді және Төраға, конкурстық комиссияның мүшелері және хатшысы қол қояды.
Конкурстың келесі кезеңдеріне жіберілген үміткерлердің тізімі тексеру жүргізу үшін Агенттіктің ішкі қауіпсіздік қызметіне жолданады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Персоналмен жұмыс жасау қызметі конкурс кезеңдерінен өткізу кестесін, сондай-ақ әңгімелесуге жіберілген үміткерлердің тізімін жасайды, ол туралы хабарламаны интернет-ресурсында және конкурс жариялаған мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының ғимаратында, барлығына қолжетімді орындарда орналастырады.
7. Үміткерлерді тестілеу
32. Үміткерлерді тестілеу олардың білімдеріне, қабілеттеріне және жеке құзыреттеріне, оның ішінде мемлекеттік тілді, Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне әділ баға беру мақсатында өткізіледі.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органына құқық қорғау қызметіне орналасу үшін конкурсқа қатысушыларды тестілеу бағдарламасы Қағидалардың 4-қосымшасында белгіленген.
33. Үміткерлерді тестілеу жұмысын ұйымдастыру персоналмен жұмыс жасау қызметіне жүктеледі.
Тестілеуді Агенттік Төрағасының, Агенттіктің аумақтық бөлімшесі басшысының бұйрығымен белгіленген тестілеу әкімшілері жүргізеді.

34. Техническое обеспечение процедур тестирования осуществляется оператором, являющимся сотрудником Национального центра по управлению персоналом государственной службы.
Тестирование проводится автоматизированным компьютерным способом, подсчет правильных ответов проводится в автоматическом режиме при помощи компьютерной программы.
35. Служба работы с персоналом органа по делам государственной службы и противодействию коррупции:
1) подготавливает списки лиц, подлежащих тестированию;
2) контролирует явку кандидатов на тестирование.
36. Помещение для проведения тестирования оборудуется необходимой оргтехникой, мебелью и должно соответствовать условиям удобного расположения тестируемых лиц.
37. Лица, испытывающие физическое недомогание на момент тестирования, сообщают об этом администратору тестирования до начала проведения тестирования. В этом случае тестирование таких лиц проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день, определяемый согласно графику тестирования.
38. Перед процессом тестирования служба работы с персоналом проводит соответствующий инструктаж и отбирает письменную подписку кандидата о готовности к прохождению тестирования.
39. Во время тестирования, тестируемые лица не разговаривают с другими лицами, не обмениваются материалами, не используют информацию на бумажных и электронных носителях, не покидают помещение.
Тестируемые лица во время проведения тестирования не хранят при себе принимающе-передающие, записывающие электронные устройства.
В случае нарушения кандидатом требований настоящего пункта Правил, администраторы тестирования составляют акт о нарушении правил тестирования и удаления кандидата из помещения для тестирования, согласно форме, установленной приложением 5 к настоящим Правилам.
Акт подписывается не менее чем тремя лицами, в том числе администратором тестирования. Результаты тестирования аннулируются, кандидат признается не прошедшим тестирование.
40. Результаты тестирования предоставляются каждому тестируемому лицу под роспись.
Информация о результатах тестирования оформляется в виде сводной ведомости в произвольной форме.
41. Результаты тестирования вносятся в лист тестирования кандидата, который подписывается администратором тестирования и тестируемым лицом.
8. Сдача нормативов по физической подготовке кандидатами
42. Нормативы по физической подготовке сдают кандидаты, признанные по результатам медицинского освидетельствования годными к службе.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

34. Тестілеу шараларын техникалық қамтамасыз етуді Мемлекеттік қызмет персоналын басқару жөніндегі ұлттық орталықтың қызметшісі болып табылатын оператор жүзеге асырады.
Тестілеу автоматтандырылған компьютерлік тәсілмен өткізіледі, компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматты түрде жүргізіледі.
35. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының персоналмен жұмыс жасау қызметі:
1) тестілеуге жататын адамдардың тізімдерін дайындайды;
2) үміткерлердің тестілеуге келуін бақылайды.
36. Тестілеуді өткізуге арналған үй-жай қажетті техникамен, жиһазбен жабдықталады және тестіленуші адамдардың ыңғайлы орналасу жағдайларына сәйкес болуы тиіс.
37. Тестілеу сәтінде өзін нашар сезінген адамдар бұл туралы тестілеу басталғанға дейін әкімшіге хабарлайды. Мұндай жағдайда аталған адамдарды тестілеу осы күннің басқа уақытында немесе тестілеу кестесіне сәйкес басқа күні жүргізіледі.
38. Тестілеу процесінің алдында персоналмен жұмыс жасау қызметі тиісті нұсқама өткізеді және үміткерден тестілеуге дайын екендігі туралы жазбаша қолхат алады.
39. Тестілеу уақытында тестіленуші адамдар басқа адамдармен сөйлеспейді, материалдармен алмаспайды, қағаз немесе электрондық түрдегі ақпараттарды қолданбайды, үй-жайды тастап кетпейді.
Тестілеу өткізу уақытына тестіленуші адамдарда өзімен бірге қабылдаушы-беруші, электронды жазу құрылғыларын өздерінде сақтамайды.
Үміткер Қағидалардың осы тармағының талаптарын бұзған жағдайда әкімшілер осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысанда үміткердің тестілеу шартын бұзғаны және оны тестілеуге арналған үй-жайдан шығарылғандығы туралы акті жасайды.
Актіге кемінде үш адам, соның ішінде әкімші қол қояды. Тестілеу нәтижелері жойылады және үміткер тестілеуді өтпеді деп танылады.
40. Тестілеу аяқталғаннан кейін әрбір тестіленуші адамға оның нәтижелері қол қойдыра отырып беріледі.
Тестілеудің нәтижелері туралы ақпарат еркін нысандағы жиынтық тізімдеме түрінде ресімделеді.
41. Тестілеу нәтижелері үміткердің тестілеу парағына енгізіледі, оған тестілеу әкімшісі мен тестіленуші адам қол қояды.
8. Үміткерлермен дене шынықтыру дайындығы бойынша
нормативтерді тапсыру
42. Медициналық куәландыру нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған үміткерлер дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырады.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

43. Нормативы по физической подготовке предусматривают выполнение кандидатами спортивных упражнений, указанных в приложении 6 к настоящим Правилам.
44. Непосредственно перед началом сдачи нормативов по физической подготовке лица, ответственные за прием нормативов, проводят инструктаж кандидатов под роспись.
45. Каждый вид спортивных упражнений, включенный в нормативы по физической подготовке, сдается отдельно.
46. Оценка результатов сдачи нормативов осуществляется отдельно для мужчин и женщин.
47. Результаты сдачи каждого норматива по физической подготовке фиксируются лицами, ответственными за прием нормативов, в отдельной ведомости и доводятся до сведения кандидатов под роспись. После фиксации результатов выполнения спортивного упражнения пересдача не разрешается.
48. На основании данных, содержащихся в ведомостях по сдаче отдельных видов спортивных упражнений, составляется сводный протокол выполнения нормативов по физической подготовке, который представляется в конкурсную комиссию.
9. Медицинское освидетельствование
49. Медицинское освидетельствование кандидатов осуществляется на основании статьи 6 Закона, в соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения».
Организация проведения медицинского освидетельствования возлагается на службу работы с персоналом.
Кандидатам, признанным по результатам медицинского освидетельствования годными к службе, выдается направление на прохождение полиграфологического исследования в соответствующих подразделениях органов по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Собеседование с кандидатами
50. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов.
51. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в органе по делам государственной службы и противодействию коррупции, объявившем конкурс, в соответствии с графиком, размещаемым на интернет-ресурсе.
52. При оценке профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из квалификационных требований и должностной инструкции соответствующей вакантной должности.
В процессе собеседования кандидату задаются мотивационные вопросы и вопросы по компетенциям, применяются ситуационные задачи, ведутся листы собеседования.

43. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтер үміткерлердің осы Қағидалардың 6-қосымшасында көрсетілген дене шынықтыру жаттығуларын орындауларын көздейді.
44. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың алдында нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар үміткерлерге қол қойдыра отырып, нұсқама жүргізеді.
45. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерге қосылған әрбір спорт жаттығуларының түрі бөлек тапсырылады.
46. Дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша іріктеу нәтижелерін бағалау ер адамдар мен әйел адамдар үшін бөлек жүргізіледі.
47. Үміткерлердің дене шынықтыру дайындығын тексеруге жауапты қызметкерлер әрбір спорт жаттығуларын тапсыру нәтижелерін жекелеген тізімдемесіне белгілейді және олардың қолдарын қойдыра отырып, таныстырады. Жаттығулардың орындалу нәтижелерін белгілегеннен кейін қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
48. Спорт жаттығуларының жекелеген түрлерін тапсыру бойынша тізімдемедегі мәліметтер негізінде дене шынықтыру нормативтерін орындаудың жиынтық хаттамасы жасалынады, ол конкурстық комиссияға ұсынылады.
9. Медициналық куәландыру
49. Үміткерлерді медициналық куәландыру Заңның 6-бабының негізінде, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 8-бабы 12) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
Медициналық куәландыруды ұйымдастыру персоналмен жұмыс жасау қызметіне жүктеледі.
Медициналық куәландырудың нәтижелері бойынша қызметке жарамды деп танылған үміткерлерге мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының тиісті бөлімшелерінде полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдама беріледі.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Үміткерлермен әңгімелесу
50. Әңгімелесудің мақсаты үміткерлердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
51. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер оны интернет-ресурсында орналастырылатын кестеге сәйкес конкурс жариялаған мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында өтеді.
52. Үміткерлердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау кезінде конкурстық комиссия біліктілік талаптарына және тиісті бос лауазымның лауазымдық нұсқауларына сүйенеді.
Әңгімелесу барысында үміткерге дәлелді сұрақтар және құзыреті бойынша сұрақтар қойылады, ахуалдық тапсырмалар қолданылады, әңгімелесу парақтары жүргізіледі.

Сноска. Пункт 52 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами конкурсной комиссии, кандидатом, а также секретарем.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.
Сноска. Пункт 53 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Заключительное заседание конкурсной комиссии
54. На заключительном заседании, которое проводится не позднее трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования, медицинского освидетельствования, полиграфологических исследований, сдачи нормативов по физической подготовке, проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной должности.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие кандидата путем открытого голосования.
Комиссия принимает одно из решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) рекомендовать для зачисления в кадровый резерв Агентства, его территориального подразделения;
3) отказать в назначении на объявленную вакантную должность и зачислении в кадровый резерв.
56. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава.
57. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии. В случае равенства голосов решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
58. Кандидаты, рекомендованные конкурсной комиссией в кадровый резерв Агентства, его территориального подразделения, в течение года с момента прохождения конкурса назначаются в соответствующем органе по делам государственной службы и противодействию коррупции в случае наличия вакантной должности после прохождения стажировки.
В кадровый резерв зачисляются не более двух кандидатов по каждой объявленной вакантной должности.

Ескерту. 52-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Үміткерлермен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен куәландырылады.
Үміткерлермен әңгімелесу хаттамасына конкурстық комиссия төрағасы, мүшелері, үміткер, сондай-ақ хатшы қолдарын қояды.
Техникалық жазба құралдарын қолданылғаны туралы конкурстық комиссия отырысы хаттамасында белгі жасалады.
Ескерту. 53-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы
54. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірмей өткiзiлуi тиiс қорытынды отырыста конкурстық комиссия үміткерлерді берген құжаттары, тестілеудің, медициналық куәландырудың, полиграфологиялық зерттеулердің, дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Конкурстық комиссияның шешімі үміткердің қатысуынсыз, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
Комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1)жарияланған бос лауазымға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте орналасуға ұсыну;
2) Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшесінің кадр резервіне енгізуге ұсыну;
3) жарияланған бос лауазымға орналасудан және кадр резервіне енгізуден бас тарту.
56. Конкурстық комиссияның шешімі егер отырысқа оның құрамының 3/2 кем емес бөлігі қатысса, заңды деп есептеледі.
57. Конкурстық комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берген жағдайда үміткер оң баға алады. Дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
58. Конкурстық комиссия Агенттіктің, оның аумақтық бөлімшесінің кадр резервіне енгізуге ұсынған үміткерлер конкурс өткізілген сәттен бастап бір жылдың ішінде тиісті мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органына бос лауазым бар болған жағдайда тағылымдамадан өткеннен кейін тағайындалады.
Әрбір жарияланған бос лауазым бойынша кадр резервіне екі үміткерден артық адам енгізіле алмайды.

59. Лица, зачисленные в Президентский резерв руководства правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан, в течении срока пребывания в данном резерве назначаются в Агентстве, его территориальных подразделениях в случае наличия вакантной должности без прохождения стажировки.
60. Ход обсуждения и принятое конкурсной комиссией решение фиксируется в протоколе, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем.
61. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших и не получивших положительное заключение конкурсной комиссии, размещаются на информационных стендах органа по делам государственной службы и противодействию коррупции в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также на его интернет-ресурсе.
62. Кандидат, в отношении которого конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции, направляется для прохождения стажировки в соответствующее структурное подразделение органа по делам государственной службы и противодействию коррупции. Материалы кандидата направляются для проведения специальной проверки в органы национальной безопасности.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Порядок прохождения стажировки
63. Основной задачей прохождения стажировки кандидатом является изучение специфики деятельности органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, приобретение необходимых практических навыков для работы в должности.
Прохождение стажировки осуществляется в целях изучения профессиональных, деловых и личностных качеств кандидата.
64. Стажировке подлежит кандидат, впервые принимаемый на правоохранительную службу в, получивший положительное заключение конкурсной комиссии.
Стажировке не подлежат лица, имеющие право на поступление на правоохранительную службу вне конкурсного отбора.
Сноска. Пункт 64 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Срок стажировки составляет тридцать календарных дней, в который не засчитываются периоды отсутствия кандидата на стажировке по уважительным причинам.

59. Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдары басшылығының Президенттік резервіне енгізілген адамдар осы резервте болу мерзімінде Агенттікке, оның аумақтық бөлімшелерінде бос лауазым бар болған жағдайда тағылымдамадан өтпей тағайындалады.
60. Талқылау барысы мен конкурстық комиссияның шешімі конкурстық комиссия төрағасы мен мүшелері, сондай-ақ хатшының қолдары қойылған хаттамада белгіленеді.
61. Конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған және алмаған үміткерлердің тізімі конкурс өткізілгеннен кейін тиісті мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының ақпараттық стендтерінде, баршаға көрінетін жерлерге, сондай-ақ оның интернет-ресурсында орналастырылады.
62. Конкурстық комиссияның мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарына құқық қорғау қызметіне қабылдау туралы оң шешім қабылданған үміткер мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының тиісті құрылымдық бөлімшесіне тағылымдамадан өту үшін жіберіледі. Үміткердің құжаттары ұлттық қауіпсізідік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолданады.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тағылымдамадан өту тәртібі
63. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдары қызметінің ерекшеліктерін зерделеу, лауазымда жұмыс жасау үшін қажетті тәжірибелік машықтар алу үміткердің құқық қорғау қызметінде тағылымдамадан өтуінің негізгі міндеті болып табылады.
Тағылымдамадан өту үміткердің кәсіби, іскерлік және жеке басының қасиеттерін зерделеу мақсатында жүзеге асырылады.
64. Құқық қорғау қызметіне алғашқы рет қабылданатын, конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған үміткер тағылымдамадан өтуге жатады.
Құқық қорғау қызметіне конкурстық іріктеуден тыс жұмысқа қабылдануға құқығы бар тұлғалар тағылымдамадан өтпейді.
Ескерту. 64-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Тағылымдама мерзімі отыз күнтізбелік күнді құрайды, онда үміткердің дәлелді себептермен тағылымдамада болмаған кезеңі есепке алынбайды.

66. Кандидат проходит стажировку по той вакантной должности структурного подразделения органа по делам государственной службы и противодействию коррупции, на занятие которой он получил положительное заключение конкурсной комиссии.
Руководитель структурного подразделения определяет руководителя стажировки, на которого возлагается организация и контроль за прохождением кандидатом стажировки.
67. Стажировка организуется по индивидуальному плану, утвержденному руководителем структурного подразделения по согласованию с руководителем стажировки.
68. Руководитель стажировки:
1) определяет необходимый объем работы;
2) оказывает кандидату помощь в повышении уровня профессиональных знаний и приобретении практических навыков;
3) обеспечивает выполнение плана прохождения стажировки.
69. Кандидат при прохождении стажировки выполняет функции, направленные на обеспечение деятельности по стажируемой должности, в том числе:
1) осуществляет поиск правовой информации, подборку нормативных правовых и правовых актов, а также материалов, необходимых для осуществления полномочий по стажируемой должности;
2) подготавливает проекты документов, в том числе процессуальных;
3) вносит предложения руководителю о производстве действий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
70. По итогам прохождения стажировки кандидат составляет письменный отчет о прохождении стажировки, в котором отражается выполнение им индивидуального плана, а также сведения об исполненных заданиях, определенных руководителем стажировки.
К письменному отчету прилагаются проекты документов, в том числе процессуальных, составленных кандидатом в период прохождения стажировки.
Одновременно руководитель стажировки составляет отзыв на кандидата, утверждаемый руководителем структурного подразделения, в котором кандидат проходил стажировку.
Отзыв содержит сведения о полученных им в ходе стажировки практических навыках и знаниях, степени подготовки, профессиональных, деловых и личностных качествах кандидата.
Индивидуальный план стажировки с отметками о его выполнении, письменный отчет кандидата об итогах прохождения стажировки, а также отзыв на кандидата представляются руководителем структурного подразделения в службу работы с персоналом.
71. В период стажировки кандидату не разрешается ношение и хранение огнестрельного оружия и специальных средств.
Не допускается использовать кандидата в оперативных мероприятиях, в случаях возникновения угрозы его жизни либо когда его самостоятельные действия и решения в силу профессиональной неподготовленности приведут к нарушению законности, ущемлению прав, свобод и законных интересов граждан.
Кандидат не привлекается к работе с документами ограниченного пользования.

66. Үміткер конкурстық комиссияның мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының құрылымдық бөлімшесіндегі бос лауазымына орналасуға конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған бос лауазымы бойынша тағылымдамадан өтеді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы тағылымдама жетекшісін анықтайды, оған үміткермен тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру және оны бақылау жүктеледі.
67. Тағылымдама құрылымдық бөлімшесінің басшысы тағылымдама жетекшісімен келісу бойынша бекітілген жеке жоспар бойынша ұйымдастырылады.
68. Тағылымдаманың жетекшісі:
1) қажетті жұмыс көлемін анықтайды;
2) үміткерге кәсіби білім деңгейін көтеруге және тәжірибелік машықтарды иемденуіне көмек көрсетеді;
3) тағылымдамадан өту жоспарының орындалуын қамтамасыз етеді.
69. Үміткер тағылымдамадан өту барысында тағылымдама өту лауазымы бойынша қызметін қамтамасыз етуге көзделген функцияларды орындайды, соның ішінде:
1) құқықтық ақпараттарды, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, сондай-ақ тағылымдамадан өту лауазымы бойынша құзыретін жүзеге асыруға қажетті материалдарды іздестіруді жүзеге асырады;
2) құжаттардың, соның ішінде іс жүргізу құжаттарының жобасын әзірлейді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген іс-әрекеттер жасау туралы жетекшіге ұсыныстар енгізеді.
70. Тағылымдамадан өту қорытындысы бойынша үміткер тағылымдамадан өтуі туралы жазбаша есеп жасайды, онда онымен жеке жоспарды орындағаны, сондай-ақ тағылымдама жетекшісі белгілеген тапсырмаларды орындағаны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Жазбаша есепке тағылымдама өту кезеңінде үміткермен дайындалған құжаттар, соның ішінде іс жүргізу құжаттарының жобалары тіркеледі.
Сонымен қатар, тағылымдама жетекшісі үміткерге ол тағылымдамадан өткен құрылымдық бөлімшенің басшысымен бекітілген пікір жазады.
Пікірде оның тағылымдама барысында алған тәжірибелік машықтары мен білімі, үміткердің дайындық дәрежесі, кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттері туралы мәліметтер қамтылады.
Орындалғаны туралы белгілері бар жеке жоспар, тағылымдама өту қорытындысы туралы жазбаша есеп, сондай-ақ үміткерге қатысты жасалған пікір құрылымдық бөлімшенің басшысымен персоналмен жұмыс жасау қызметіне ұсынылады.
71. Тағылымдамадан өту кезіңінде үміткерге атыс қаруы мен арнаулы құралдарды алып жүруге және сақтауға рұқсат етілмейді.
Үміткердің жеке өміріне қауіп төнетін жағдайда немесе оның дербес әрекеттері мен шешімдері, кәсіби дайындығының жоқтығына байланысты заңдылықты, азаматтардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзуға әкеліп соқтыратын болса, оны жедел іс-шараларға пайдалануға жол берілмейді.
Үміткер пайдалануы шектелген құжаттармен жұмыс істеуге қатыстырылмайды.

13. Порядок обжалования
72. Участники конкурса и кандидаты в случае несогласия с принятым решением обжалуют решение конкурсной комиссии в вышестоящий орган по делам государственной службы и противодействию коррупции либо в суд.
73. Отмена конкурсной комиссией ранее принятого решения и вынесение нового является основанием для изменения или принятия соответствующего решения Председателем Агентства, уполномоченным руководителем.
Приложение 1
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в органах
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции Республики
Казахстан, осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Памятка для наблюдателя
Наблюдатель имеет возможность:
1) знакомиться с информацией об участниках конкурса;
2) присутствовать при собеседовании с ними;
3) высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования после его завершения;
4) представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству органа по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Наблюдатель не может:
1) проводить фото-, аудио-, видеосъемку хода собеседования;
2) разглашать персональные данные участников конкурса;
3) вмешиваться в процесс проведения собеседования, препятствовать ходу заседания конкурсной комиссии;
4) оказывать какое-либо содействие участникам конкурса;
5) воздействовать на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
6) публично оценивать или выражать мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах.
Приложение 2
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в органах
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции Республики
Казахстан, осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Форма
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
(руководителю органа по делам
государственной службы и
противодействию коррупции)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С требованиями Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в
органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики
Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, ознакомлен (ознакомлена),
согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ
в принятии на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и
противодействию коррупции либо увольнение с правоохранительной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:

13. Шағымдану тәртібі
72. Конкурсқа қатысушылар мен үміткерлер қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда конкурстық комиссияның шешіміне жоғары тұрған мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органына немесе сотқа шағымдана алады.
73. Конкурстық комиссияның бұрын қабылданған шешімді бұзуы және жаңа шешім шығаруы Агенттік Төрағасының, уәкілетті басшының тиісті шешім қабылдауына немесе оны өзгертуіне негіз болады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға орналасу үшін конкурс
және тағылымдама өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Байқаушыға арналған жадынама
Байқаушының:
1) конкурсқа қатысушылар туралы ақпаратпен танысуға;
2) олармен әңгімелесу кезінде қатысуға;
3) әңгімелесу өткізу рәсімі туралы өз пікірін ол аяқталғаннан кейін білдіруге;
4) конкурстық комиссияның жұмысы туралы өз пікірін мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органы басшылығына жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар.
Байқаушы:
1) әңгімелесу барысына фото-, аудио-, бейнетүсірілімдер жүргізуге;
2) конкурсқа қатысушылардың дербес деректерін жариялауға;
3) әңгімелесу өткізу процесіне араласуға, конкурстық комиссия
отырысының барысына кедергі жасауға;
4) конкурсқа қатысушыларға қандай да бір жәрдем көрсетуге;
5) конкурстық комиссияның мүшелері шешім қабылдаған кезде оларға әсер етуге;
6) нақты конкурсқа қатысушылар, олардың жеке қасиеттері туралы жария түрде баға беріп, пікір айтуға тыйым салынады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға орналасу үшін конкурс
және тағылымдама өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
(мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының
басшысына)
Арыз
Мені бос ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
лауазымына орналасу үшін конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға орналасу үшін конкурс және
тағылымдама өткізу қағидаларының талаптарымен таныстым, олармен
келісемін және орындауға міндеттелемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің түпнұсқалылығын растаймын.
Мен берген мәліметтердің шындыққа жанаспауы мемлекеттік қызмет
істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының құқық
қорғау қызметіне қабылданудан бас тартуға, құқық қорғау қызметінен
босатуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:

1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________;
3) _________________________________________________________.
___________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«____»_______________ 20__ г.
Приложение 3
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в органах
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции Республики
Казахстан, осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Форма
АНКЕТА
ВОПРОСЫ
ОТВЕТЫ
1. Фамилия, имя, отчество
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество, укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а).
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика).
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине).
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому.
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях.
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени ?
8. Признавались ли Вы в установленном законом порядке недееспособным или ограниченно дееспособным ?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения ?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу ?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу ?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции ?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей, когда и с какой целью ?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество, дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются ).
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете ?

1) __________________________________________________________ ;
2) __________________________________________________________ ;
3) __________________________________________________________ .
_____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20 жылғы «___» ______________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға орналасу үшін конкурс
және тағылымдама өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
СҰРАҚТАР
ЖАУАПТАР
1. Тегі, аты, әкесінің аты
2. Атын, әкесінің атын, тегін өзгерткен болса, қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен өзгерткен).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтадыңыз, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы туралы мәліметтер (қашан берілді, дипломның нөмірі), ғылыми еңбектері мен шығармалары.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?
8. Заңнамада белгіленген тәртіпте әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау қызметіне түстес бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртібімен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
11. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауапкершіліктен ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылған болдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотты болды ма (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болды ма, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сізде немесе жұбайыңызда (зайыбыңыз) шетелде тұрақты тұратын туысқандарыңыз бар ма (тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, балалыққа алушы, балалыққа алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?

17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете ?
18. Близкими родственниками являются родители, дети, усыновители, усыновленные,
полнородные и неполнородные братья и сестра, дедушки, бабушки, внуки или супруг
(супруга) *.
Степень родства
Фамилия, имя, отчество
Дата и место рождения
Место работы и должность
Адрес местожительства
* Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то необходимо указать их
прежние фамилию, имя, отчество.
19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных
отделениях в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу
по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием
должности, номера воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание ________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания), номер
домашнего телефона, сотового телефона _____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности __________________________________________
________________________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в выборных
представительных органах, а также другая информация, которую кандидат желает сообщить
о себе) __________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«____»______________20_____ г.

17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, балалыққа алушы, балалыққа алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
18. Ата-ана, балалар, бала асырап алушылар, асырап алынған
балалар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілер мен
апа-сіңлілер, аталары, әжелері, немерелері немесе ері (зайыбы) жақын
туысқандар болып табылады*:
Туыстық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған жылы, айы, күні және жері
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекен-жайы
* Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен
болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.       19. Еңбек жолын бастағаннан бері атқарып жатқан жұмыстары
(жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімдеріндегі
оқуын, әскери қызметін және қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік
қызметін және т.б. қоса алғанда).
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар
сол уақытта аталған қалпында жазу қажет. Әскери қызметі туралы
лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін және орналасқан жерін көрсете
отырып жазу керек.
Айы және жылы
Мекеме, ұйым, кәсіпорын көрсетілген лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
келген
кеткен
20. Әскери міндетке қатысы және әскери шені ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Мекен-жайы (тіркелген мекен-жайы және тұратын
мекен-жайыңыз), үй және ұялы телефонының нөмірі _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
22. Төлқұжат, жеке куәлік
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы
өкілдік органдарға қатысулар, сондай-ақ үміткер өзі туралы хабарлауды
қалайтын басқа ақпарат) _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20 жылғы «___» _________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АВТОБИОГРАФИЯ
(заполняется собственноручно)
Автобиография пишется участником собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
- фамилия, имя, отчество, дата и месторождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
- кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, административного, материального или общественного воздействия, если да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
- отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на действительную военную службу (если не призывался, то указать причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
- семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество, дата и месторождения, национальность, место работы и должность, место жительства супруги (супруга), если участник, его супруга (супруг) или их близкие родственники меняли фамилию, указать прежние установочные данные, служит ли кто из родственников в правоохранительных органах (степень родства, фамилия, имя отчество, где служит, должность, специальное звание);
- состоял или состоит ли участник, его супруга (супруг) или кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя, отчество, степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
«____» ____________________ 20____ г.
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность
Программа тестирования
участников конкурса на поступление в антикоррупционную
службу органов по делам государственной службы
и противодействию коррупции Республики Казахстан

3-1-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ӨМІРБАЯН
(өз қолымен толтырылады)
Өмірбаян қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимақсыз, мынадай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
- аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай шетел тілдерін біледі;
- қашан, қайда, қандай оқу мекемелерін бітірген, білім бойынша мамандығы;
- қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, мекеменің немесе ұйымның толық атауы, мекен жайы, бір мекемеден екінші мекемеге ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кіммен, не үшін (қандай шара);
- әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштер қатарынан босатылған, әскери атағы;
- жанұя жағдайы: қашан некеге тұрған, жұбайының (зайыбының) аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы, егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету, туыстарының бірі құқық қорғау органдарында қызмет атқарады ма (туысқандық дәрежесі, аты, әкесінің аты, тегі, қайда қызмет атқарады, лауазымы, арнайы атағы);
- қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдау хат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі, туысқандық дәрежесі, шұғылданатын кәсібі, мекен жайы), олармен қандай қарым-қатынаста. Қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (оның бар болған жағдайында)
20___ж. «___» _________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының сыбайлас
жемқорлық қызметіне орналасу конкурсына қатысушыларды
тестілеу бағдарламасы

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Программа тестирования
Пороговое значение
Наименование нормативных правовых актов
Количество вопросов
Общее время тестирования
1
Конституция Республики Казахстан
10
100 минут
Для категорий
В-РК-1, В-РК-2,
ВРК-3,С-РКО-1,
С-РКО-2
не менее 70% от
общего количества
вопросов
2
Уголовный кодекс Республики Казахстан
10
3
Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан
10
4
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
10
Для категорий
В-РК-4, В-РК-5,
С-РКО-3,
С-РКО-4, С-РКО-5
не менее 60% от
общего количества
вопросов
5
Закон Республики Казахстан
«О борьбе с коррупцией»
10
6
Закон Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»
10
7
Закон Республики Казахстан «Об оперативно-розыскной деятельности»
10
Для категорий
В-РК-6, В-РК-7,
В-РК-8, В-РК-9,
С-РКО-3,
С-РКО-6, С-РКО-7
С-РКО-8, С-РКО-9
не менее 50% от
общего количества
вопросов
8
Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан
10
11
Тест на знание государственного языка
20
20 минут
не устанавливается
12
Тест по личностным компетенциям
-
не более
60 минут
Приложение 5
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в органах
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции Республики
Казахстан, осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Форма
АКТ
о нарушении правил тестирования и удаления кандидата
из помещения для тестирования
"____" __________ 201_ г.                               ______ часов ______ минут
Администратор тестирования ________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
с участием оператора тестирования _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
установили факт нарушения пункта 39 Правил проведения конкурса и стажировки для занятия
должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность, кандидатом:
________________________________________________________________________________
выразившееся в __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Подпись администратора тестирования: _____________________________________________
Подпись оператора тестирования: ___________________________________________________
Присутствующие: ________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): ___________________________________________________________
____________________________
«___» ______________201____г.
(подпись, Ф.И.О. кандидата, дата)
Приложение 6
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах по делам государственной службы
и противодействию коррупции
Республики Казахстан, осуществляющих
правоохранительную деятельность

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тестілеудің бағдарламасы
Шекті мәндер
Нормативтік құқықтық актілердің атауы
Сұрақтардың саны
Тестілеудің жалпы уақыты
1
Қазақстан Республикасының Конституциясы
10
100 минут
В-РК-1, В-РК-2, ВРК-3, С-РКО-1, С-РКО-2
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
70% төмен емес
В-РК-4, В-РК-5, С-РКО-3, С-РКО-4, С-РКО-5
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
60% төмен емес
В-РК-6, В-РК-7, В-РК-8, В-РК-9, С-РКО-3, С-РКО-6, С-РКО-7 С-РКО-8, С-РКО-9
санаттары үшін жалпы сұрақ санынан
50% төмен емес
2
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі
10
3
Қазақстан Республикасының Қылмыстық–процестік кодексі
10
4
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
10
5
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
6
«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
7
«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңы
10
8
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі
10
11
Мемлекеттік тілді білуге арналған тест
20
20 минут
белгіленбейді
12
Жеке басының құзыреті бойынша тест
-
60 минуттан көп емес
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға орналасу үшін конкурс
және тағылымдама өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тестілеу қағидаларын бұзу және тестілеуге арналған үй-жайдан
шығару АКТІСІ
20 жылғы «____» ________                 _______ сағат ________ минут
Тестілеу әкімшісі _____________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
тестілеу операторы ____________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) қатысуымен Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға орналасу үшін конкурс және тағылымдама өткізу
қағидаларының 39-тармағын үміткер ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
туындаған бұзу фактісін анықтады.
Тестілеу әкімшісінің қолы: __________________________________________
Тестілеу операторының қолы: _________________________________________
Қатысқандар:
_____________________________________________________________________
Актімен таныстым:
_____________________________________________________________________
_______________________________
(қолы, үміткердің Т.А.Ә., күні)
201___ жылғы «____» ___________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл органдарында
құқық қорғау қызметін жүзеге
асыратын лауазымдарға орналасу
үшін конкурс және тағылымдама
өткізу қағидаларына
6-қосымша
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер

* В случаях отсутствия крытых спортивных и других объектов, приспособленных для принятия норматива по бегу на 100 метров в зимний период проведения конкурса, допускается принятие норматива по бегу на 60 метров.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 7 октября 2014 года № 10
Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в органах по делам
государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан,
осуществляющих правоохранительную деятельность
1. Настоящие Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан, осуществляющих правоохранительную деятельность (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» (далее – Закон).
2. На службу в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции принимаются на добровольной основе граждане Республики Казахстан, способные по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам, состоянию здоровья и физическому развитию, уровню образования выполнять возложенные на них должностные обязанности.
3. Право внеконкурсного занятия должностей в органах по делам государственной службы и противодействию коррупции, осуществляющих правоохранительную деятельность, при соответствии предъявляемым квалификационным требованиям, имеют лица, указанные в пункте 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», за исключением лиц, уволенных либо прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам.
4. В период прохождения правоохранительной службы занятие сотрудником правоохранительного органа вакантной должности на внеконкурсной основе осуществляется в порядке перевода в случае его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к соответствующей вакантной должности и с его согласия.
5. Кандидаты, претендующие на занятие вакантной должности вне конкурсного отбора, подают в органы по делам государственной службы и противодействию коррупции заявление в произвольной форме о приеме на службу вне конкурсного отбора.
Для принятия решения о приеме на службу вне конкурсного отбора Председатель Агентства, руководители территориальных подразделений Агентства или по их поручению руководители структурных подразделений, в которые предполагается назначение кандидата, в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявления (о приеме на службу), проводят собеседование, разъясняют характер предстоящей работы и должностные обязанности.

* Конкурсты қысқы мерзімде өткізгенде 100 метрге жүгіру бойынша нормативті қабылдауға арналған лайықты жабық спорттық немесе басқа объектілер жоқ болған жағдайда 60 метрге жүгіру бойынша норматив қабылдауға жол беріледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2014 жылғы 7 қазандағы
№ 10 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу
қағидалары мен шарттары
1. Осы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарына қызметке өзінің жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері, денсаулығы мен дене бітімінің даму жағдайы, білім деңгейі бойынша өзіне жүктелген лауазымдық міндеттерді атқаруға қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтары ерікті негізде қабылданады.
3. Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасуға теріс себептермен жұмыстан шығарылған немесе теріс себептермен өз өкілеттігін тоқтатқан адамдарды қоспағанда, «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 3-тармағында көрсетілген адамдардың құқығы бар.
4. Құқық қорғау қызметін өткеру кезеңінде құқық қорғау органы қызметкерінің конкурстан тыс негізде бос лауазымға орналасуы ол тиісті бос лауазымға қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес келген жағдайда және оның келісімімен жұмыс ауыстыру тәртібінде жүзеге асырылады.
5. Конкурстан тыс іріктеу арқылы бос лауазымдарға орналасуға тағайындалуы мүмкін үміткерлер конкурстан тыс қызметке қабылдау туралы еркін нысанда мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарына өтініш береді.
Үміткерді конкурстан тыс іріктеу арқылы қызметке қабылдау туралы шешім қабылдау үшін оны тағайындау мүмкін болатын Агенттіктің Төрағасы, Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің басшылары немесе олардың тапсырмалары бойынша құрылымдық бөлімшелердің басшылары өтінішті (қызметке қабылдау туралы) тіркеген күннен бастап он жұмыс күн ішінде әңгімелесу өткізеді, алдағы жұмыстың сипаты және қызметтік міндеттері туралы түсіндіреді.

6. При получении положительного решения о приеме на службу кандидат после прохождения собеседования, в течение пяти рабочих дней предоставляет в службу работы с персоналом следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету для участника конкурса по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2-1) автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4 по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании;
4-1) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованного нотариально;
4-2) послужной список (предоставляется бывшими сотрудниками правоохранительных органов);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) фотографию размером 4х6 (4 штуки);
7) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией».
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Кандидат представляет документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте.
Документы принимаются и регистрируются службой обеспечения документооборота.
При приеме документов нарочно, кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
8. Организация работы по приему документов и изучению кандидатов осуществляется службой работы с персоналом.
Служба работы с персоналом в течение трех рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, рассматривает их, осуществляет проверку соответствия кандидата квалификационным требованиям.
При представлении неполного пакета документов, ненадлежащем их оформлении они подлежат возврату для устранения недостатков с указанием причин возврата.
Непредставление или искажение сведений, указанных в представленных документах, перечисленных в подпунктах 1)-7) пункта 6 настоящих Правил, является основанием для отказа в их рассмотрении.

6. Қызметке қабылдау туралы оң шешім алған жағдайда әңгімелесу өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде персоналмен жұмыс жасау қызметіне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшадағы нысанға сәйкес өтініш;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы конкурсқа қатысуыға арналған сауалнама;
2-1) осы Қағидалардың 3-1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша А4 форматында өз қолымен жазылған және басылған өмірбаянын;
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) білімі туралы құжаттардың көшірмесі;
4-1) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотарилады түрде куәландырылған көшірмесі;
4-2) қызметтік тізім (құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерімен ұсынылады);
5) әскери қызмет өткергені немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылғанын немесе кейінге қалдырылғанын растайтын құжат көшірмесі;
6) 4х6 көлемдегі суреті (4 дана);
7) үміткер және оның зайыбы (жұбайы) «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кіріс органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін растайтын құжаттар.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Үміткер осы Қағидалардың 6-тармағында аталған құжаттарды тез тігілетін мұқабаға салып, қолма-қол тәртіпте немесе пошта арқылы ұсынады.
Құжаттарды құжат айналымын қамтамасыз ету қызметі қабылдайды және тіркейді.
Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде үміткерге күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен инициалдары көрсетілген талон беріледі.
8. Құжаттарды қабылдау және үміткерлерді зерделеу бойынша жұмысты ұйымдастыруды персоналмен жұмыс жасау қызметі жүзеге асырады.
Персоналмен жұмыс жасау қызметі осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қарап, үміткердің біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Дұрыс рәсімделмеген толық емес құжаттар пакеті ұсынылған кезде олар кемшіліктерді жою үшін себебі көрсетіле отырып кері қайтаруға жатады.
Осы Қағидалардың 6-тармағы 1)-7) тармақшаларында көрсетілген тізбеде көрсетілген құжаттарды ұсынбау немесе олардағы мәліметтерді бұрмалау құжаттарды қараудан бас тартуға негіз болады.

9. После завершения проверки документов, представленных кандидатом, службой работы с персоналом ему выдается направление на медицинское освидетельствование и полиграфологическое исследование для определения пригодности к службе.
10. В случае отсутствия результатов специальной проверки служба работы с персоналом направляет в отношении кандидата материалы в органы национальной безопасности для проведения специальной проверки.
11. Прием на правоохранительную службу кандидатов на занятие вакантных должностей осуществляется после совместной проверки служб внутренней безопасности и работы с персоналом Агентства.
12. При приеме на службу бывших сотрудников органов финансовой полиции, органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, а также других правоохранительных органов служба работы с персоналом изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.04.2015 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. После предоставления службой работы с персоналом документов с учетом положений пунктов 10-12 настоящих Правил, Председатель Агентства, руководитель территориального подразделения Агентства принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие о приеме на службу;
2) отказывает в приеме на службу.
Приложение 1
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в органах по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
Республики Казахстан,
осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Форма
____________________________
____________________________
____________________________
(руководителю органа по делам
государственной службы и
противодействию коррупции)
Заявление
Прошу принять меня на службу в органы по делам государственной службы и
противодействию коррупции Республики Казахстан на вакантную должность
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий внеконкурсного занятия должностей в органах по
делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан,
осуществляющих правоохранительную деятельность, условиями прохождения службы
ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ в
принятии на правоохранительную службу в органы по делам государственной службы и
противодействию коррупции, увольнение с правоохранительной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:
4) _________________________________________________________;
5) _________________________________________________________;
6) _________________________________________________________.
____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«____»_______________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в органах по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
Республики Казахстан,
осуществляющих
правоохранительную
деятельность
Форма
АНКЕТА
ВОПРОСЫ
ОТВЕТЫ

9. Үміткердің ұсынған құжаттарын тексерген соң персоналмен жұмыс жасау қызметі оған қызметке жарамдылығын анықтау үшін медициналық куәландырудан және полиграфологиялық зерттеуден өту үшін жолдама береді.
10. Арнайы тексеруден өтпеген жағдайда персоналмен жұмыс жасау қызметі үміткерге қатысты құжаттарды ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеру жүргізу үшін жолдайды.
11. Бос лауазымдарға орналасу үшін үміткерлерді құқық қорғау қызметіне қабылдау Агенттіктің ішкі қауіпсіздік және персоналмен жұмыс жасау қызметтерінің бірлескен тексерісінен кейін жүзеге асырылады.
12. Қаржы полициясы органдарының, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының, сондай-ақ басқа құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде персоналмен жұмыс жасау қызметі мұрағаттық жеке істі зерделейді және осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттарды тіркейді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.04.2015 № 99 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Персоналмен жұмыс жасау қызметі осы Қағидалардың 10-12 тармақтарының ережелерін ескере отырып құжаттарды бергеннен кейін, Агенттіктің Төрағасы, Агенттіктің аумақтық бөлімшесінің басшысы келесі шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) қызметке қабылдауға келісім береді;
2) қызметке қабылдаудан бас тартады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға конкурстан тыс
орналасу қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының
басшысына)
Арыз
Мені Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарына қызметіне бос _______________________ лауазымына
қабылдауыңызды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын лауазымдарға конкурстан тыс орналасу
қағидалары мен шарттары талаптарымен таныстым, олармен келісемін және
орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің түпнұсқалығын растаймын.
Мен берген мәліметтердің шындыққа жанаспауы мемлекеттік қызмет
істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органының құқық
қорғау қызметіне қабылданудан бас тартуға, құқық қорғау қызметінен
босатуға әкеліп соғуы мүмкін екендігі маған белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) __________________________________________________________.
_____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20_____ жылғы «__» __________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл органдарында құқық қорғау
қызметін жүзеге асыратын
лауазымдарға конкурстан тыс
орналасу қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
СҰРАҚТАР
ЖАУАПТАР