О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 498. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2014 года № 9933. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 2
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень должностей оперативно-следственных подразделений Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Перечень должностей оперативно-следственных подразделений территориальных органов Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила и условия проведения конкурса и прохождения стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";

Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 498 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 желтоқсанда № 9933 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 2 (мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 7-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитетінің жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитетінің аумақтық органдарының жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс өткізу және тағылымдамадан өту қағидалары мен шарттары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынуын;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуге алынғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдануын;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 18 ноября 2014 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
___________К. Кожамжаров 17 января 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Сноска. Перечень в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководитель департамента
Руководитель управления
Заместитель руководителя управления
Следователь по особо важным делам
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам
Старший следователь
Старший оперуполномоченный (дознаватель)
Старший специалист
Следователь
Оперуполномоченный (дознаватель)
Специалист
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений территориальных органов Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Сноска. Перечень в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заместитель руководителя
Руководитель управления
Заместитель руководитель управления
Следователь по особо важным делам
Оперуполномоченный (дознаватель) по особо важным делам
Старший следователь
Старший оперуполномоченный (дознаватель)
Старший специалист
Следователь
Оперуполномоченный (дознаватель)
Дознаватель
Специалист
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Правила и условия проведения конкурса и прохождения стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық 2014 жылғы 18 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
_________________ Қ. Қожамжаров
2014 жылғы 17 қараша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 498 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Департамент басшысы
Басқарма басшысы
Басқарма басшысының орынбасары
Аса маңызды істер жөніндегі тергеуші
Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел өкiл (анықтаушы)
Аға тергеуші
Аға жедел өкіл (анықтаушы)
Бас маман
Тергеуші
Жедел өкіл (анықтаушы)
Маман
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 498 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті аумақтық органдарының жедел-іздестіру бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Басшының орынбасары
Басқарма басшысы
Басқарма басшысының орынбасары
Аса маңызды істер бойынша тергеуші
Аса маңызды iстер жөнiндегi жедел өкiл (анықтаушы)
Аға тергеуші
Аға жедел өкіл (анықтаушы)
Бас маман
Тергеуші
Жедел өкіл(анықтаушы)
Анықтаушы
Маман
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 498 бұйрығына
3-қосымша
Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс өткізу және тағылымдамадан өту қағидалары мен шарттары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Настоящие Правила и условия проведения конкурса и прохождения стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют условия, порядок проведения конкурса для занятия должностей оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), порядок организации стажировки для кандидатов при поступлении в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Занятие сотрудником вакантной должности в период прохождения правоохранительной службы в случае его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к соответствующей вакантной должности может осуществляться на внеконкурсной основе в порядке перевода с его согласия или на конкурсной основе в соответствии с пунктом 4 статьи 7 Закона.
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Конкурс обеспечивает конституционное право граждан Республики Казахстан на равный доступ к службе в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Конкурс проводится Комитетом по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными органами по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – территориальные органы), имеющими вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности) согласно перечню должностей, замещаемых на конкурсной основе.
Конкурс на занятие вакантных должностей в оперативно-следственных подразделениях (служба экономических расследований) Комитета, а также заместителей руководителей территориальных органов, руководителей управлений оперативно-следственных подразделений территориальных органов проводится Комитетом.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Осы Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс өткізу және тағылымдамадан өту қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарына орналасу үшін конкурс өткізу шарттары мен тәртібін, қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) орналасу кезінде үміткерлердің тағлымдамасын ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
Қызметкердің құқық қорғау қызметін өткеру кезеңінде бос лауазымға орналасуы, ол тиісті бос лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, оның келісімі бойынша ауысу тәртібімен конкурстан тыс негізде немесе Заңның 7-бабы 4-тармағына сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Конкурс қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) қызметке бірдей қол жеткізуге Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Конкурсты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі – Комитет) және конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесіне сәйкес бос және уақытша бос лауазымдары (бұдан әрі – бос лауазымдар) бар облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша оның аумақтық органдары (бұдан әрі - аумақтық органдар) өткізеді.
Комитеттің жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) бос лауазымдарына, сондай-ақ аумақтық органдардың басшыларының орынбасарлары, аумақтық органдардың жедел-тергеу бөлімшелері басқармаларының басшылары лауазымына орналасуға конкурсты Комитет өткізеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Комитет и его территориальные органы, объявившие конкурс, формируют конкурсную комиссию для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной должности (далее – конкурсная комиссия).
4. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вакантной должности либо отказа в поступлении на такую должность.
5. В случаях реорганизации, либо ликвидации Комитета или его территориального органа, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
2. Условия и порядок проведения конкурса
6. В конкурсе принимают участие граждане Республики Казахстан соответствующие условиям, указанным в пункте 1 статьи 6 и статьи 10 Закона, подавшие документы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, в подразделение по работе с персоналом (далее – кадровая служба) органов по финансовому мониторингу после опубликования объявления о конкурсе.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Граждане, допущенные к этапам конкурса, являются кандидатами на занятие вакантной должности (далее – кандидаты).
8. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантных должностей.
9. Конкурс включает в себя:
1) публикацию объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
3) рассмотрение конкурсной комиссией участников конкурса на соответствие требованиям, указанным в пунктах 1 и 2 статьи 6 и статье 10 Закона, квалификационным требованиям;
4) исключен приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5) сдача нормативов по физической подготовке;
6) медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе;
7) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
8) заключительное заседание конкурсной комиссии.
Кандидаты, соответствующие требованиям, указанным в пункте 1 статьи 6 и статьи 10 Закона, квалификационным требованиям, допускаются к последующим этапам конкурса при условии успешного прохождения предыдущих этапов конкурса.

3. Комитет пен оның конкурс жариялаған аумақтық органдары бос лауазымға орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі – конкурстық комиссия) құрады.
4. Конкурстық комиссияның шешімі бос лауазымға орналасуға немесе осындай лауазымға келуден бас тартуға негіз болып табылады.
5. Комитет немесе оның аумақтық органы қайта құрылған не қысқартылған (таратылған) жағдайда ол жөнінде бұқаралық ақпарат құралдарына міндетті түрде жариялай отырып, оны өткізудің кез келген кезеңінде бұзуға жатады.
2. Конкурсты өткізудің шарттары мен тәртібі
6. Конкурсқа Заңның 6-бабының 1-тармағында және 10-бабында көрсетілген шарттарға сәйкес келетін, конкурс туралы хабарлама жарияланғаннан кейін қаржы мониторингі органдарының персоналмен жұмыс басқармасына (бұдан әрі – кадр қызметі) осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Конкурс кезеңдеріне жіберілген азаматтар бос лауазымға орналасатын конкурс үміткерлері (бұдан әрі - үміткерлер) болып табылады.
8. Конкурстық комиссия үміткерлердің берген құжаттарын қарайтын алқалы орган болып табылады, әңгiмелесу өткізеді және бос лауазымдарға орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асырады.
9. Конкурс:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялауды;
2) конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардан құжаттарды қабылдауды;
3) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысушыларды Заңның 6-бабының 1 және 2-тармақтарында және 10-бабында көрсетілген белгіленген талаптарға, біліктілік талаптарына сәйкес келуін қарауды;
4) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыруды;
6) қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссиялардан медициналық және психофизиологиялық куәландыруды, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуді;
7) үміткерлермен конкурстық комиссия өткізіп жатқан әңгімелесуді;
8) конкурстық комиссияның қорытынды отырысын қамтиды.
Заңның 6-бабының 1-тармағында және 10-бабында көрсетілген талаптарға, біліктілік талаптарына сәйкес келетін үміткерлер конкурстың алдыңғы кезеңдерін табысты өткен кезде конкурстың кейінгі кезеңіне жіберіледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения конкурса и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) граждане производят за счет собственных средств.
3. Объявление о конкурсе
11. При проведении конкурса в Комитете объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, в территориальных органах – в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы, а также на интернет-ресурсе органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. После опубликования объявления о проведении конкурса назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона, а также лиц, находящихся в кадровом резерве Комитета, либо его территориального органа, до окончания конкурсных процедур не допускается.
13. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование органа по финансовому мониторингу с указанием его местонахождения, почтового и электронного адресов, номеров телефонов и факса;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые органом по финансовому мониторингу в соответствии с квалификационными требованиями;
4) сроки и место приема документов (десять рабочих дней со дня публикации объявления о проведении конкурса);
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 21 настоящих Правил.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности с определенным сроком работы, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую законодательству Республики Казахстан, в том числе информацию о возможности присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Формирование конкурсной комиссии
14. Конкурсная комиссия формируется приказом руководителя соответствующего органа по финансовому мониторингу, имеющего право назначения на соответствующую должность (далее – руководитель органа по финансовому мониторингу).
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Конкурсқа қатысу шығыстарын (конкурс өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, тұру, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану) азаматтар өздерінің жеке қаражаттарының есебiнен жүргiзедi.
3. Конкурс туралы хабарлама
11. Конкурсты өткізу кезінде хабарландыру Комитетте Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында, аумақтық органдарда – тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікке аумақтарға таратылатын мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ қаржы мониторингі органдарының интернет-ресурстарында жарияланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарымен көзделген тәртіпте азаматтарды, сондай-ақ Комитеттің немесе оның аумақтық органының кадрлар резервінде тұрған адамдарды конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған бос лауазымға тағайындауға жол берілмейді.
13. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтерді:
1) қаржы мониторингі органының орналасқан жері, атауы, пошталық және электрондық мекенжайлары, телефондары мен факс нөмiрлерi;
2) негiзгi функционалдық мiндеттерi көрсетiлген бос лауазымдардың атауы;
3) бiлiктiлiк талаптарына сәйкес қаржы мониторингі органымен айқындалатын конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзiмi мен орнын (конкурс өткiзу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күнінен бастап он жұмыс күні);
5) осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізбесі қамтылуы тиіс.
Белгілі бір жұмыс мерзімімен бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізілген жағдайда мұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты, оның ішінде конкурстық комиссия отырыстарына байқаушылардың қатысу мүмкіндігі туралы ақпаратты қамтуы мүмкін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Конкурстық комиссияны құру
14. Конкурстық комиссия тиісті лауазымға тағайындауға құқығы бар тиісті қаржы мониторингі органдары басшысының (бұдан әрі – қаржы мониторингі органының басшысы) бұйрығымен құрылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15. Конкурсная комиссия состоит из пяти человек. Председатель конкурсной комиссии определяется лицом, указанным в пункте 14 настоящих Правил.
Состав конкурсной комиссии может состоять из заместителя руководителя органа по финансовому мониторингу, а также руководителей структурных подразделений, представителей кадровой службы, иных сотрудников оперативно-следственного подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Секретарем конкурсной комиссии является представитель кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В состав конкурсной комиссии не может входить участник конкурса.
17. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии, по согласованию с руководителем органа по финансовому мониторингу, допускается присутствие на ее заседании наблюдателей.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, представители средств массовой информации, аккредитованные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О средствах массовой информации", других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий, члены Общественного совета по вопросам государственных финансов, сотрудники уполномоченного органа по делам государственной службы.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в кадровой службе органа по финансовому мониторингу не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу органа по финансовому мониторингу копию документа, удостоверяющего личность, оригиналы или копии документов, подтверждающих принадлежность к организациям, указанным в пункте 17 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

15. Конкурстық комиссия бес адамнан құралады. Конкурстық комиссияның төрағасы осы Қағиданың 14-тармағында көрсетілген тұлға Конкурстық комиссияның Төрағасы болып айқындалады.
Конкурстық комиссияның құрамы қаржы мониторингі органы басшысының орынбасарынан, сондай-ақ құрылымдық бөлімшелердің басшыларынан, кадр қызметі бөлімшесінің өкілдерінен, қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) өзге де қызметкерлерінен тұруы мүмкін.
Қаржы мониторингі органдарының кадр қызметінің өкілі конкурстық комиссияның хатшысы болып табылады, оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссияның қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Конкурстық комиссиясының құрамына конкурсқа қатысушы кіре алмайды.
17. Конкурстық комиссия жұмысының ашықтылығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына қаржы мониторингі органы басшысының келісімі бойынша байқаушыларды қатыстыруға жол беріледі.
Конкурстық комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі мәслихаттардың депутаттары, "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, мемлекеттік қаржы мәселесі бойынша Қоғамдық кеңестің мүшелері, мемлекеттік қызмет істері бойынша уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-1. Байқаушы ретінде конкурс комиссиясының отырысына қатысу үшін тұлға әңгімелесу басталуына 1 жұмыс күні қалғанға дейін кешіктірмей қаржы мониторингі органының кадр қызметіне тіркеледі. Тіркелу үшін тұлға қаржы мониторингі органының кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген ұйымдарға тиесілілігін растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 4-тарау 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

18. В процессе проведения собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы. Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе конкурсной комиссии, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.
19. До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакамливает наблюдателей с памяткой наблюдателя согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
20. До завершения конкурса разглашение сведений о составе конкурсных комиссий и персональных данных участников конкурса не допускается, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан.
5. Прием документов
21. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу органа по финансовому мониторингу, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места проживания и контактных телефонов) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании (диплом и приложение);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";
6) фотографию размером 3*4 (4 штуки);
7) заполненную автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
8) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность;
9) справки органов правовой статистики и специальных учетов об отсутствии судимости, привлечении в течение года к административной ответственности в судебном порядке за совершение умышленного правонарушения, дисциплинарной и административной ответственности за совершение коррупционных правонарушений;
10) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
11) сертификат о прохождении в уполномоченном органе по делам государственной службы тестирования на знание законодательства с результатами не ниже пороговых значений, действительный на момент подачи документов;

18. Байқаушылар әңгімелесу өткізу процесінде үміткерлерге сұрақтар қоймайды. Байқаушыларға конкурстық комиссия жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауға, үміткерлердің жеке басы деректеріне қатысты мәліметтерді жариялауға, үміткерлер қатысатын конкурс рәсімдерінде олардың техникалық жазба құралдарын қолдануға жол берілмейді.
19. Конкурстық комиссия хатшысы байқаушыларды әңгімелесу басталардан бұрын осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес жадынамамен таныстырады.
20. Конкурс аяқталғанға дейін Қазақстан Республикасы заңнамаларымен бекітілген басқа да жағдайларды қоспағанда, конкурстық комиссия құрамы, конкурсқа қатысушылардың жеке деректерін жариялауға жол берілмейді.
5. Құжаттарды қабылдау
21. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн қаржы мониторингі органының кадр қызметіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішті;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі толтырылған жеке парақты (нақты тұрғылықты жерінің мекенжайын және байланыс телефондарын көрсете отырып);
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесін;
4) бiлiмi туралы құжаттардың (диплом мен қосымшаның) көшiрмесiн;
5) әскери қызмет өткерген немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылған немесе кейінге қалдырылғаны туралы құжаттарының көшiрмесiн;
6) өлшемі 3х4 фотосуретін (4 дана);
7) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы жұбайларын көрсете отырып, өз қолымен жазылған және А4 форматында басылып шығарылған өмірбаянын;
8) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшiрмесiн;
9) құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының соттылығы, бір жылдың ішінде қасақана құқық бұзушылық жасағаны үшін сот тәртібінде әкімшілік жауапкершілікке, сыбайлас жемқорлықтық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік және әкімшілік жауапкершілікке тартылмағандығы туралы анықтама;
10) үміткердің және оның жұбайының (зайыбының) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына табыстары мен мүлкі туралы декларациялар тапсырғанын растайтын құжаттар;
11) құжаттар тапсыру сәтінде жарамды мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органнан заңнамаларға біліктілігін тестілеуден шекті деңгейден төмен емес нәтижеде өткендігі туралы сертификат;

12) заключение о прохождении оценки личных качеств в уполномоченном органе по делам государственной службы, действительное на момент подачи документов для участия в конкурсе.
При этом кадровая служба сверяет копии документов с подлинниками.
При приеме копий документов для сверки обозреваются их оригиналы или принимаются их нотариально засвидетельствованные копии.
Представление неполного пакета документов является основанием для отказа в их приеме.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Граждане вправе предоставлять дополнительно информацию, касающуюся их образования, опыта работы и профессионального уровня (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых (академических) степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и иные сведения).
23. Кандидат представляет документы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте.
Документы принимаются кадровой службой органа по финансовому мониторингу, проводящего конкурс.
При приеме документов нарочно кандидату выдается талон с указанием даты, времени, фамилии, имени и отчества (при его наличии), принявшего документы.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Материалы конкурсной комиссии, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также заявление и иные документы лиц, не прошедших конкурсный отбор, хранятся в кадровой службе органов по финансовому мониторингу.
В случае письменного обращения участников конкурса, не прошедших конкурсный отбор, оригиналы документов возвращаются.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Рассмотрение документов участников конкурса
25. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания приема документов.
26. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней после окончания срока приема документов принимает решение о допуске кандидатов к последующим этапам конкурса либо мотивировано отказывает в допуске путем письменного извещения кандидата.

12) құжаттар тапсыру сәтінде жарамды мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органнан жеке құзыреттерін бағалаудан өткендігі туралы қорытынды.
Бұл ретте кадр қызметі құжаттардың көшірмесін түпнұсқасымен салыстырады.
Құжаттардың көшірмелерін қабылдау кезінде салыстыру үшін олардың түпнұсқалары қарастырылады немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері қабылданады.
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну конкурстық комиссиямен оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
22. Азаматтар бiлiмiне, жұмыс тәжiрибесiне, кәсiби шеберлiгiне және беделіне қатысты (бiлiктiлiгiн арттыру, ғылыми (академиялық) дәрежелер мен атақтар берiлуi туралы құжаттардың көшiрмелерi, мiнездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және өзге де олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын мәліметтер) қосымша ақпараттарды бере алады.
23. Азаматтар осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген, құжат тігілетін мұқабада орналастырылған құжаттарды қолма-қол тәртіппен немесе пошта арқылы бере алады.
Құжаттарды конкурсты өткізіп жатқан қаржы мониторингі органының кадр қызметі қабылдайды.
Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде үміткерге күні мен уақыты, құжатты қабылдаған адамның тегі мен инициалдары (бар болса) көрсетілген талон беріледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Конкурстық комиссияның материалдары, оның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, сондай-ақ конкурстық iрiктеуден өтпеген адамдардың өтініші және өзге де құжаттары қаржы мониторингі органдарының кадр қызметінде сақталады.
Конкурстық iрiктеуден өтпеген конкурсқа қатысушылар жазбаша өтініш білдірген жағдайда, құжаттардың түпнұсқалары қайтарылады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау
25. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
26. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды қарау нәтижесі бойынша құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде үміткерлердің конкурстың кейінгі кезеңдерінен өтулеріне рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдайды, ол туралы үміткерге жазбаша хабар беру жолымен хабарланады.

27. Кадровая служба органов по финансовому мониторингу составляет график прохождения этапов конкурса (далее - график), утверждаемый Председателем комиссии, который размещается на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу, в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также вручает кандидатам направление на медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе.
В случае неявки кандидата на последующие этапы конкурса кадровой службой органов по финансовому мониторингу оригиналы документов возвращаются участнику конкурса при его письменном обращении.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Кандидаты, признанные заключением военно-врачебной комиссий непригодными или ограниченно пригодными к правоохранительной деятельности к службе в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), не допускаются к последующим этапам конкурса.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Списки кандидатов, допущенных и не допущенных к собеседованию, размещаются на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу, в местах, доступных для всеобщего обозрения.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Тестирование кандидатов
Сноска. Глава 7 исключена приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Сдача нормативов по физической подготовке кандидатами
38. Нормативы по физической подготовке принимаются подразделениями, на которых возложены функции организации профессиональной и физической подготовки сотрудников оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Сноска. Пункт 38 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Контрольные нормативы физической подготовки предусматривают выполнение кандидатами нормативов, указанных в приложении 6 к настоящим Правилам.

27. Қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі Комиссия төрағасымен бекітілген конкурс кезеңдерінен өткізу кестесін жасайды (бұдан әрі – кесте) және ол туралы хабарламаны интернет-ресурсында, қаржы мониторингі органының ғимаратында, барлығына қолжетімді орындарда орналастырады, сондай-ақ үміткерлерге қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссияларда медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдама береді.
Қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі конкурсының келесі кезеңдеріне үміткер келмеген жағдайда конкурс қатысушысы жазбаша жүгінген кезде оған құжаттардың түпнұсқалары қайтарып беріледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Әскери-дәрігерлік комиссиясының қорытындысымен қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметіне құқық қорғау қызметіне жарамсыз немесе шектеулі жарамды болып танылған үміткерлер конкурстың кейінгі кезеңдеріне жіберілмейді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Әңгімелесуге жікөрсетілген және жіберілмеген үміткерлердің тізімдері интернет-ресурстарда және қаржы мониторингі органының ғимаратында, барлығына қолжетімді орындарда орналастырылады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Үміткерлерді тестілеу
Ескерту. 7-тарау алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Үміткерлердің дене шынықтыру дайындығы бойынша
нормативтерді тапсыруы
38. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметкерлерінің кәсіби және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастыру функциялары жүктелген бөлімшелер қабылдайды.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтер үміткерлердің осы Қағидалардың 6-қосымшасында көрсетілген спорттық жаттығуларын орындауын көздейді.

40. Перед началом сдачи нормативов по физической подготовке лица, ответственные за прием нормативов, проводят инструктаж кандидатов под роспись.
41. Каждый вид спортивных упражнений, включенный в нормативы по физической подготовке, сдается отдельно.
42. Оценка результатов сдачи нормативов осуществляется отдельно для мужчин и женщин.
43. Результаты сдачи каждого норматива по физической подготовке фиксируются лицами, ответственными за прием нормативов, в ведомости согласно приложению 8 к настоящим Правилам и доводятся до сведения кандидатов под роспись после сдачи нормативов. После фиксации результатов выполнения спортивного упражнения пересдача не разрешается.
На основании данных, содержащихся в ведомостях по сдаче отдельных видов спортивных упражнений, составляется сводный протокол выполнения нормативов по физической подготовке, который представляется в конкурсную комиссию.
9. Медицинское освидетельствование
44. Медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе кандидатов осуществляется в порядке, установленном Законом и Правилами прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683.
10. Собеседование с кандидатами
45. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личностных качеств кандидатов.
45-1. Конкурсная комиссия формирует перечень вопросов для каждой объявленной вакантной должности, задаваемых в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 45-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
46. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в Комитете либо территориальных органах, объявивших конкурс, в соответствии с графиком, размещаемым на интернет-ресурсе Комитета, его территориального органа.
47. Исключен приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
48. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами конкурсной комиссии, кандидатом, а также секретарем.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.

40. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерді тапсырудың алдында нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар үміткерлерге нұсқаманы қол қойдыра отырып жүргізеді.
41. Дене шынықтыру дайындығы бойынша нормативтерге қосылған әрбір спорт жаттығуларының түрі бөлек тапсырылады.
42. Нормативтерді тапсыру нәтижелерін бағалау ерлер мен әйелдер үшін бөлек жүргізіледі.
43. Нормативтерді қабылдауға жауапты адамдар дене шынықтыру дайындығы бойынша әрбір нормативті тапсыру нәтижелерін осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес тізімдемеге бекітіледі және қолдарын қойдыра отырып үміткерлердің назарына жеткізеді. Спорттық жаттығулардың орындалу нәтижелерін бекіткеннен кейін қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
Спорт жаттығуларының жекелеген түрлерін тапсыру бойынша тізімдемедегі деректер негізінде дене шынықтыру бойынша нормативтерді орындаудың жиынтық хаттамасы жасалады, ол конкурстық комиссияға ұсынылады.
9. Медициналық куәландыру
44. Әскери-дәрігерлік комиссияларда қызметке жарамдылығын анықтау үшін медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өту Заңмен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
10. Үміткерлермен әңгімелесу
45. Әңгiмелесудің мақсаты үміткерлердің кәсiби, іскерлік және жеке қасиеттерiн бағалау болып табылады.
45-1. Конкурстық комиссия әрбір жарияланған бос лауазым үшін бір лауазымға үміткер кандидаттардың санымен тең көлемде сұрақтар тізбесін дайындайды.
Ескерту. 10-тарау 45-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер Комитеттің және оның аумақтық бөлімшесінің интернет-ресурсына орналастырылатын кестесіне сәйкес конкурс жариялаған Комитет не оның аумақтық мемлекеттік кірістер органдарында өтеді.
47. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Әрбiр үміткермен әңгімелесу жеке хаттама түрінде ресiмделедi немесе техникалық жазба құралдарының (аудио, бейне) көмегімен бекітіледі.
Үміткерлермен әңгімелесу хаттамасына конкурстық комиссия төрағасы, мүшелері, үміткер, сондай-ақ хатшы қол қояды.
Техникалық жазба құралдарын қолданылғаны туралы конкурстық комиссия отырысы хаттамасында белгі жасалады. Техникалық жазба құралдарын пайдалану конкурстық комиссия отырысының өтуіне кедергі келтірмеуі тиіс.

48-1. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе органов по финансовому мониторингу не менее трех месяцев с момента завершения конкурса.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Заключительное заседание конкурсной комиссии
49. На заключительном заседании, которое проводится в течении трех рабочих дней после окончания собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, итогов освидетельствования, исследований, результатов сдачи нормативов по физической подготовке, тестирования, проведенного собеседования и осуществляет отбор для занятия вакантной должности.
50. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствии кандидата путем открытого голосования.
Комиссия принимает одно из решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
51. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствуют не менее 2/3 от ее состава.
52. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
53. Исключен приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
54. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших и не получивших положительное заключение конкурсной комиссии, размещаются кадровой службой на интернет-ресурсе и в здании органа по финансовому мониторингу.
Ход обсуждения и принятое конкурсной комиссией решение оформляется в виде протокола, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем, осуществлявшим протоколирование.
Кандидаты в части их касающейся, вправе знакомиться с материалами конкурсной комиссии.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

48-1. Әңгімелесу барысында техникалық құралдар көмегімен жазылған материалдар қаржы мониторингі органдарының кадр қызметінде конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде үш ай сақталады.
Ескерту. 10-тарау 48-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
11. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы
49. Әңгімелесу аяқталғаннан кейiн үш жұмыс күннен кешіктірмей өткiзiлетін қорытынды отырыста конкурстық комиссия үміткерлерді берген құжаттары, куәландырудың, зерттеулердің қорытындылары, дене шынықтыру бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері, тестілеу, өткiзiлген әңгiмелесудiң нәтижелерi негiзiнде бағалайды және олардың қатарынан бос лауазымға орналастыру үшiн iрiктеудi жүзеге асырады.
50. Конкурстық комиссияның шешімі үміткер қатыстырылмай, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
Комиссия мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынады;
2) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тарту.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Конкурстық комиссиясының шешiмi егер отырысқа оның құрамының 2/3 кем емес бөлiгi қатысса, заңды деп есептеледi.
52. Конкурстық комиссия құрамынан қатысушылардың көпшiлiгi дауыс берген жағдайда үміткер оң қорытынды алады. Дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешушi болып табылады.
53. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Конкурстық комиссияның шешімін және конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған және алмаған үміткерлердің тізімдерін кадр қызметі қаржы мониторингі органының интернет-ресурсында және ғимаратында орналастырылады.
Талқылау барысы мен конкурстық комиссия қабылдаған шешiм конкурстық комиссия төрағасы мен мүшелерi, сондай-ақ хаттамалауды жүзеге асыратын хатшының қолдары қойылған хаттама түрінде ресімделеді.
Өзіне қатысты бөлігінде үміткерлер конкурстық комиссияның материалдарымен танысуға құқылы.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

55. Кандидат, в отношении которого конкурсной комиссией принято положительное решение о приеме в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), проходит специальную проверку и направляется для прохождения стажировки в соответствующее подразделение органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Порядок прохождения стажировки
56. Основной задачей прохождения стажировки кандидатом в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) является изучение специфики деятельности оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), приобретение необходимых практических навыков для работы в должности, а также изучения профессиональных, деловых и личностных качеств кандидата.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Стажировке подлежит кандидат (далее – стажер), впервые принимаемый в оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), получивший положительное заключение конкурсной комиссии.
Стажировке не подлежат лица, имеющие право на поступление на правоохранительную службу вне конкурсного отбора.
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Срок стажировки составляет один месяц, в который не засчитываются периоды отсутствия кандидата по уважительным причинам.
59. Кандидат проходит стажировку по той вакантной должности оперативно-следственного подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), на занятие которой он получил положительное заключение конкурсной комиссии.
Руководитель структурного подразделения определяет наставника, на которого возлагается организация и контроль за прохождением кандидатом стажировки.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. Стажировка организуется по плану (далее - план), утвержденному руководителем структурного подразделения по согласованию с наставником.
В план могут быть внесены изменения и дополнения, о чем немедленно уведомляется стажер.

55. Оған қатысты конкурстық комиссияның қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметіне) қабылдау туралы оң шешім қабылданған үміткер арнайы тексерістен өтеді және қаржы мониторингі органдарының тиісті бөлімшесіне тағылымдамадан өту үшін жіберіледі.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Тағылымдамадан өту тәртібі
56. Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелері (экономикалық тергеу қызметі) қызметінің ерекшеліктерін зерделеу, лауазымда жұмыс істеу үшін қажетті практикалық дағдыларды алу, сондай-ақ үміткердің кәсіби, іскери және жеке қасиеттерін зерделеу үміткердің қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) тағылымдамадан өтуінің негізгі міндеті болып табылады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) алғаш рет қабылданатын, конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған үміткер тағылымдамадан (бұдан әрі – тағылымдамадан өтуші) өтуге жатады.
Құқық қорғау қызметіне конкурстық іріктеуден тыс жұмысқа қабылдануға құқығы бар адамдар тағылымдамадан өтпейді.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Тағылымдама мерзімі үш айға дейін құрайды, онда үміткердің дәлелді себептермен тағылымдамада болмаған кезеңі есепке алынбайды.
59. Үміткер конкурстық комиссияның қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшесіндегі (экономикалық тергеу қызметі) бос лауазымына орналасуға оң қорытындысын алған бос лауазым бойынша тағылымдамадан өтеді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы үміткердің тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру мен бақылау жүктелетін тәлімгерді анықтайды.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Тағылымдама тәлімгермен келісу бойынша құрылымдық бөлімшенің басшысы бекіткен жеке жоспар бойынша ұйымдастырылады.
Жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, ол туралы үміткер тез арада хабарландырылады.

61. Наставник:
совместно со стажером разрабатывает план;
ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа государственных доходов;
ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа по финансовому мониторингу;
контролирует ход стажировки и своевременное выполнение плана стажировки.
Сноска. Пункт 61 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. В период прохождения стажировки стажер:
1) совместно с наставником разрабатывает план стажировки;
2) ознакамливается с требованиями нормативных правовых и иных актов, регламентирующих деятельность структурного подразделения, в котором проходит стажировку, и органа по финансовому мониторингу в целом;
3) принимает участие в занятиях по профессиональной подготовке и других мероприятиях, проводимых по месту стажировки;
4) составляет отчет о выполнении плана стажировки, в котором отражается выполнение им индивидуального плана, а также сведения об исполненных заданиях, определенных наставником;
не разглашает информацию полученную при прохождении стажировки.
Документами, удостоверяющими прохождение стажировки, являются план стажировки и отчет по ее итогам, которые приобщаются к личному делу стажера.
Сноска. Пункт 62 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Наставник к письменному отчету прилагает отзыв на стажера, утверждаемый руководителем структурного подразделения, в котором стажер проходил стажировку.
Отзыв содержит сведения о полученных им в ходе стажировки практических навыках и знаниях, степени подготовки, профессиональных, деловых и личностных качествах кандидата.
План стажировки с отметками о его выполнении, письменный отчет кандидата об итогах прохождения стажировки, а также отзыв на стажера представляются руководителем структурного подразделения в кадровую службу органов по финансовому мониторингу.
Сноска. Пункт 63 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. В период стажировки кандидату не разрешается ношение и хранение огнестрельного оружия и специальных средств.
Не допускается использовать стажера в оперативных мероприятиях, когда может возникнуть угроза его жизни либо когда его самостоятельные действия и решения в силу профессиональной неподготовленности могут привести к нарушению законности, ущемлению прав, свобод и законных интересов граждан.
Стажер не допускается к работе с документами, имеющими сведения государственных секретов Республики Казахстан, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах".

61. Тәлімгер:
1) тағылымдамадан өтушімен бірлесіп, жоспарды әзірлейді;
2) тағылымдамадан өтушіге функционалдық міндеттерімен, мемлекеттік кірістер органының жұмысын ұйымдастырумен таныстырады;
3) тағылымдамадан өтушіге қаржы мониторингі органының жұмысын ұйымдастырумен, функционалдық міндеттерімен таныстырады;
4) тағылымдаманың барысын және тағылымдама жоспарының уақтылы орындалуын бақылайды.
Ескерту. 61-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Тағылымдамадан өтуші:
1) тәлімгермен бірлесіп, тағылымдама жоспарын әзірлейді;
2) тағылымдамадан өтіп жатқан құрылымдық бөлімшенің және жалпы қаржы мониторингі органының қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық және өзге де актілердің талаптарымен танысады;
3) тағылымдама орны бойынша өткізіліп отырған кәсіби дайындық сабақтарына және басқа да іс-шараларға қатысады;
4) тағылымдама жоспарының орындалғаны туралы есеп жасайды, онда оның жеке жоспарды орындағаны, сондай-ақ тәлімгер айқындаған міндеттерін орындағаны туралы мәліметтер көрсетеді;
5) тағылымдамадан өту кезінде ақпаратты жарияламау туралы өзіне міндеттеме алуға міндетті.
Тағылымдама жоспары мен оның қорытындылары бойынша есеп тағылымдамадан өтушінің тағылымдамадан өткенін куәландыратын құжаттар болып табылады, олар оның жеке ісіне тігіледі.
Ескерту. 62-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Тәлімгер үміткерге ол тағылымдамадан өткен құрылымдық бөлімшенің басшысымен бекітілген пікір жазады.
Пікірде оның тағылымдама барысында алған практикалық дағдылары мен білімі, үміткердің дайындық дәрежесі, кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттері туралы мәліметтер қамтылады.
Орындалғаны туралы белгілері бар жеке тағылымдама жоспарды, тағылымдама өту қорытындысы туралы үміткердің жазбаша есебін, сондай-ақ үміткерге қатысты жасалған пікірді құрылымдық бөлімшенің басшысы қаржы мониторингі органдарының кадр қызметіне ұсынады.
Ескерту. 63-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Тағылымдама кезеңінде үміткерге атыс қаруы мен арнаулы құралдарды алып жүруге және сақтауға рұқсат етілмейді.
Үміткердің жеке өміріне қауіп төнуі мүмкін не оның дербес әрекеттері мен шешімдері, кәсіби дайындығының төменділігіне байланысты заңдылықты, азаматтардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзуға әкеліп соқтыратын болса, оны жедел іс-шараларға пайдалануға жол берілмейді.
Үміткер "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы заңына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар мәліметі бар құжаттармен жұмысқа тартылмайды.

13. Порядок обжалования
65. Участники конкурса и кандидаты могут обжаловать решение конкурсной комиссии в вышестоящий орган по финансовому мониторингу либо в суд.
Сноска. Пункт 65 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
государственных доходов
(служба экономических
расследований)
Программа тестирования участников конкурса на поступление
в оперативно-следственные подразделения органов государственных доходов (служба экономических расследований)
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей
в оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Памятка для наблюдателя
Сноска. Памятка с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наблюдатель имеет возможность:
1) знакомится с информацией об участниках конкурса;
2) присутствовать при собеседовании с ними;
3) высказывать свое мнение о процедуре проведения собеседования после его завершения;
4) знакомиться с протоколами заседаний конкурсной комиссии;
5) представлять свое мнение о работе конкурсной комиссии в письменной форме руководству органа по финансовому мониторингу;
6)
Наблюдатель не имеет возможности:
1) проводить фото-, аудио-, видеосьемку хода собеседования;
2) разглашать персональные данные участников конкурса;
3) вмешиваться в процесс проведения собеседования, препятствовать в ходу заседания конкурсной комиссии;
4) оказывать какое-либо содействие участникам конкурса;
5) воздействовать на членов конкурсной комиссии при принятии ими решений;
6) публично оценивать или выражать мнение о конкретных участниках конкурса, их личных качествах.
Приложение 3
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сноска. Форма с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________
наименование органа по финансовому мониторингу
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной должности ________________________________________________________________________________
С основными требованиями Правил и условий проведения конкурса и прохождения
стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях
органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
ознакомлен (ознакомлена) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________ ____________________________________________
Подпись Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"___" ___________ 20____г.
Приложение 4
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)

13. Шағымдану тәртібі
65. Конкурсқа қатысушылар мен үміткерлер конкурстық комиссияның шешіміне жоғары тұрған қаржы мониторингі органына не сотқа шағымдана алады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік кірістер
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі (экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс өткізу
және тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Конкурсқа қатысушылардың мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) жұмысқа кіруге тестілеу бағдарламасы
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс өткізу
және тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Байқаушыға арналған жадынама
Байқаушының:
1) конкурсқа қатысушылар туралы ақпаратпен танысуға;
2) олармен әңгімелесу кезінде қатысуға;
3) әңгімелесу өткізу рәсімі туралы өз пікірін ол аяқталғаннан кейін білдіруге;
4) конкурс комиссиясы отырысының хаттамаларымен танысуға;
5) конкурстық комиссиясының жұмысы туралы өз пікірін қаржы мониторингі органының басшылығына жазбаша түрде беруге мүмкіндігі бар;
Байқаушы:
1) әңгімелесу барысына фото-, аудио-, бейнетүсірілімдер жүргізуге;
2) конкурсқа қатысушылардың жеке басына қатысты деректерді жариялауға;
3) әңгімелесу өткізу процесіне араласуға, конкурстық комиссия отырысының барысына кедергі жасауға;
4) конкурсқа қатысушыларға қандай да бір жәрдем беруге;
5) конкурстық комиссияның мүшелері шешім қабылдаған кезде оларға әсер етуге;
6) нақты конкурсқа қатысушылар, олардың жеке қасиеттері туралы жария түрде баға беріп, пікір білдіре алмайды.
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс өткізу
және тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
_____________________________
Қаржы мониторингі органының атауы
Өтініш
Мені бос тұрған _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
лауазымына орналасу үшiн конкурсқа қатысуға жiберуiңiздi сұраймын.
Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшілеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс
өткізу және тағылымдамадан өту қағидалары мен шарттарының негізгі
талаптарымен таныстым және оларды орындауға мiндеттенемін.
Ұсынылған құжаттардың дәйектiлiгiне жауап беремін.
Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________ ________________________________________________________
қолы тегі, аты және әкесінің аты (бар болғанда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә)
20__ жылғы "____"__________
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық
тергеу қызметі) лауазымдарға
орналасу үшін конкурс өткізу
және тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
4-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Фотосуретке арналған орын (3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке
І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К
по учету кадров
1.Тегі___________________________________________
Фамилия
аты__________________________________________________________
имя
әкесінің аты___________________________________________________
отчество (при его наличии)
2.______________________________________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
_______________________________________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии), то укажите их, а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы________________
4. Туған күні, айы және жылы___________________________
Пол Год, число и месяц рождения
5.Туған жері________________________________________________________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика) (село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты________________________________ 7. Азаматтық____________________________________________
Национальность Гражданство
8.Білімі _______________________________
Образование
Оқу орнының атауы және
оның тұрған жері
Название учебного заведения
и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9.Қандай шетел тілдерін білесіз ____________________________________________________________________
Какими иностранными языками владеете (оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара аласыз ба,
(читаете и переводите со словарем , читаете и можете
________________________________________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе)
объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз ____________________________________________________________
Ученая степень, ученое звание (қашан берілген, дипломдарыңыздың нөмірі)
(когда присвоены, номера дипломов)

Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Фотосуретке
арналған орын
(3х4)
Место для
фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке
ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
1. Тегі _____________________________________________________________
Фамилия аты _________________________________________________________
имя
әкесінің аты ________________________________________________________
отчество
2.___________________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, қашан,
қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
_____________________________________________________________________
если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также
когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы __________4. Туған күні, айы және жылы ____________________
Пол Год, число и месяц рождения
5. Туған жері________________________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6.Ұлты _________________________7. Азаматтық ________________________
Национальность Гражданство
8. Білімі ___________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, қандай біліктілік алды, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін білесіз ___________________________________
Какими иностранными языками (оқи аласыз ба, әлде сөздікпен
владеете аудара аласыз ба,
(читаете и переводите со словарем,
читаете и можете
_____________________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе)
объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз _______________________________
Ученая степень, ученое звание (қашан берілген, дипломдарыңыздың
нөмірі) (когда присвоены, номера дипломов)

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз_____________________________________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание
________________________________________________________________________________________________
Құрамы____________________________________________ Әскер түрі___________________________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.) Род войск
(командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз_______________________________________________________________
Домашний адрес и телефон
________________________________________________________________________________________________
"_____"_______________________20_____г. Өзінің қолы_____________________
(толтырылған мезгілі) Личная подпись
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы (білімі, ғылыми дәреже, атақ алуы т.с.с.)
қызмет орнына хабарлауға міндетті. Бұл мағлұматтар жеке іс қағазына енгізіледі).
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих изменениях (образовании,
присвоении ученой степени, ученого звания и т.п.) сообщать по месту работы для внесения этих изменений в его личное дело).
Приложение 5
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Ө М І Р Б А Я Н
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер міндетті түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с обязательным указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"_____"___________________________20____ж./ г.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы ________________________________
Подпись
Приложение 6
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)

15. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери атағыңыз __________________
Отношение к воинской обязанности и воинское звание __________________
Құрамы _____________________ Әскер түрі _____________________________
Состав (командалық, саяси, әкімшілік, техникалық және т.б.) Род войск
(командный, политический, административный, технический и т.д.)
16. Мекен-жайыңыз бен телефоныңыз ___________________________________
Домашний адрес и телефон
_____________________________________________________________________
"___"_______________________20_____г.Өзінің қолы ____________________
(толтырылған мезгілі) Личная подпись
(дата заполнения)
(Жеке іс парағын толтырушы қызметкер кейінгі өзгерістер туралы
(білімі, ғылыми дәреже, атақ алуы т.с.с.) қызмет орнына хабарлауға
міндетті. Бұл мағлұматтар жеке іс қағазына енгізіледі).
(Работник, заполняющий личный листок, обязан о всех последующих
изменениях (образовании, присвоении ученой степени, ученого звания
и.т.п.) сообщать по месту работы для внесения этих изменений в его
личное дело).
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс өткізу және
тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ӨМІРБАЯН
АВТОБИОГРАФИЯ
Өз қолымен еркін толтырылады, алайда төмендегідей деректер МІНДЕТТІ түрде көрсетілуге тиіс: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және туған жері; қай кезден, қандай қызметте, қай жерде жұмыс істеді; қашан жұмыс істей бастады, жұмыстан босау, ауысу себебі; Қарулы Күштер қатарына қызмет етуге қашан шақырылды, қайда және қандай қызмет атқарды; әкесінің, шешесінің, жұбайының (ерінің), туған әпке-қарындастарының (сіңілілерінің), бауырларының және балаларының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні. Өзі, жұбайы (ері) және жақын туыстары қылмыстық жауапқа тартылған ба (қашан? не үшін?).
Пишется собственноручно в произвольной форме, но с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ указанием следующих сведений: фамилия, имя, отчество, дата и место рождения; с какого времени начал работать, кем, где, когда где работал(а), причины перехода; когда и кем призывался на службу в Вооруженные Силы, где и в качестве кого проходил службу; фамилия, имя, отчество, дата, месяц и год рождения родителей, жены (мужа), детей, близких родственников; привлекались ли Вы, Ваша жена (муж) и родственники к уголовной ответственности (когда, за что).
"___"__________________20__ж./г.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы______________________
Подпись
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс өткізу және
тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
6-қосымша

Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра финансов РК от 05.01.2017 № 3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Правилам и условиям
проведения конкурса и
прохождения стажировки для
занятия должностей в
оперативно-следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Ведомость результатов сдачи зачета по физической подготовке кандидатами
п/н
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) участника
Наименование норматива
Подпись
Бег 100 метров
Подтягивание на перекладине
Сгибание и разгибание рук в упоре лежа
Подъем гири 16 кг. (кол-во повторении)
Время
Оценка
Время
Оценка
Время
Оценка
Время
Оценка
Ответственные лица ________________ ______________________________
Подпись Фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность
Секретарь конкурсной
комиссии ________________ _______________________________
подпись Фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила и условия внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В оперативно-следственные подразделения органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) принимаются на добровольной основе граждане Республики Казахстан, способные по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам, состоянию здоровья и физическому развитию, уровню образования выполнять возложенные на них должностные обязанности.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 7-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.01.2017 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс өткізу және
тағылымдамадан өту
қағидалары мен шарттарына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Үміткерлердің дене шынықтыру дайындығы бойынша сынақ тапсыру
нәтижелерінің тізілімдемесі
№ р/н
Қатысушының Т.А.Ә.
Нормативтердің атауы
қолы
100 метрге жүгіру
Салмада тартылу
Тіреп жатып қолдарды иілту және жазу
16 кг. гирді көтеру (қайталау саны)
уақыты
бағасы
уақыты
бағасы
уақыты
бағасы
уақыты
бағасы
Жауапты тұлға _______ ____________________
қолы Т.А.Ә. және лауазымы
Конкурстық комиссияның хатшысы ________ ____________________
қолы Т.А.Ә. және лауазымы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 498 бұйрығына
4-қосымша
Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасу қағидалары мен шарттары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасудың осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) өзінің жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері, денсаулық жағдайы мен дене бітімінің дамуы, білім деңгейі бойынша өзіне жүктелген лауазымдық міндеттерді атқаруға қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтары ерікті негізде қабылданады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Право внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), при соответствии предъявляемым квалификационным требованиям, имеют лица, указанные в пункте 3 статьи 7 Закона, за исключением лиц, уволенных либо прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Занятие сотрудником вакантной должности в период прохождения правоохранительной службы в случае его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям к соответствующей вакантной должности может осуществляться на внеконкурсной основе в порядке перевода с его согласия или на конкурсной основе в соответствии с пункт 4 статьи 7 Закона.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.09.2018 № 867 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Кандидаты, претендующие на занятие вакантной должности вне конкурсного отбора, подают в органы по финансовому мониторингу заявление о приеме на службу вне конкурсного отбора, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для принятия решения о приеме на службу вне конкурсного отбора Председатель Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), руководители территориальных органов Комитета или по их поручению руководители структурных подразделений, в которые предполагается назначение кандидата, в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявления (о приеме на службу), проводят собеседование, разъясняют характер предстоящей работы и должностные обязанности.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. После проведения собеседования, в течение пяти рабочих дней кандидат предоставляет в кадровую службу следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) анкету для участника конкурса по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) автобиографию по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
5) копии документов об образовании, засвидетельствованные нотариально;
6) копии документа подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованные нотариально;

3. Теріс себептермен жұмыстан шығарылған не өз өкілеттіктерін тоқтатқан адамдарды қоспағанда, Заңның 7-бабының 3-тармағында көрсетілген адамдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарына конкурстан тыс орналасуға құқығы бар.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қызметкердің құқық қорғау қызметін өткеру кезеңінде бос лауазымға орналасуы, ол тиісті бос лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда, оның келісімі бойынша ауысу тәртібімен конкурстан тыс негізде немесе Заңның 7-бабы 4-тармағына сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.09.2018 № 867 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Бос лауазымға конкурстан тыс іріктеу арқылы орналасуға үміткер кандидаттар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қаржы мониторингі органдарына қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы қабылдау туралы өтініш береді.
Қызметке конкурстан тыс іріктеу арқылы қабылдау туралы шешімді қабылдау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) төрағасы, Комитеттің аумақтық органдарының басшылары немесе олардың тапсырмасы бойынша кандидатты тағайындау жорамалданып отырған құрылымдық бөлімшелердің басшылары өтініш (қызметке қабылдау туралы) тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде әңгімелесу жүргізеді, атқаратын жұмыстың сипатын және лауазымдық міндеттерін түсіндіреді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Әңгімелесу жүргізілгеннен кейін кандидат бес жұмыс күні ішінде кадр қызметі бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша конкурс қатысушысына арналған сауалнаманы;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша
өмірбаянды;
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
5) соңғы жұмыс (оқу) орнынан мінездемені;
6) білімі туралы нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелерін;

7) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) фотографию размером 3х4 (4 штуки);
9) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией";
10) документы, подтверждающие передачу в доверительное управление находящихся в собственности кандидата доли (пакеты акций) в уставном капитале коммерческих организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этим лицам, а также иного имущества, переданного в имущественный наем (нотариально заверенный договор на доверительное управление имуществом).
11) Представление документов, указанных в настоящем подпункте не требуется, в случае если кандидат не имеет в собственности доли (пакеты акций) в уставном капитале коммерческих организаций и иное имущество, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этим лицам, а также иного имущества, переданного в имущественный наем.
7. Кандидаты могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, рекомендации, научные публикации, иные сведения, характеризующие их профессиональную деятельность, квалификацию).
8. Кандидат представляет документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, в нарочном порядке или по почте.
При приеме документов нарочно кадровой службы, кандидату выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица (при его наличии), принявшего документы.
9. Организация работы по приему документов и изучению кандидатов осуществляется подразделением кадровой службы органов по финансовому мониторингу.
Кадровая служба в течение трех рабочих дней со дня получения документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, рассматривает их, осуществляет проверку соответствия кандидата квалификационным требованиям.
При представлении неполного пакета документов, ненадлежащем их оформлении они подлежат возврату для устранения недостатков с указанием причин возврата.

7) еңбек қызметін растайтын нотариалды куәландырылған құжаттың көшірмесін;
8) әскери қызметін өткергенін немесе Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-оқу резервін даярлау бойынша әскери даярлықтан өткенін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылғанын немесе шақырудың кейінге шегерілгенін растайтын құжаттың көшірмесін;
9) көлемі 3х4 (4 дана) фотосуретін;
10) кандидат және оның зайыбы (жұбайы) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына табыстары және мүлкі туралы декларацияны табыс еткенін растайтын құжатты;
11) өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген өзге мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы, өзінің меншігіндегі үлестерді (акциялар пакеті) және пайдаланылуы табыс алуға әкелетін өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға бергенін растайтын құжатты (мүлікті сенімгерлік басқаруға беру туралы нотариалды куәландырылған шарт) ұсынады.
Егер үміткердің өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген өзге мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы, өзінің меншігінде үлестері (акциялар пакеті) және пайдаланылуы табыс алуға әкелетін өзге де мүлкі болмаған жағдайда, осы тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді.
7. Кандидаттар өздерінің білімі, жұмыс тәжірибесі, кәсіби деңгейі мен беделіне қатысты қосымша ақпараттарды (біліктілігін арттыру, ғылыми дәреже мен атақ беру туралы құжаттардың көшірмелері, ұсынымдар, ғылыми басылымдар, олардың кәсіби қызметін, біліктілігін сипаттайтын өзге де мәліметтер) ұсына алады.
8. Кандидат осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды қағаз тігілетін мұқабаға салып, қолма-қол тәртіпте немесе пошта арқылы ұсынады.
Құжаттарды қолма-қол қабылдау кезінде кандидатқа күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
9. Құжаттарды қабылдау және кандидаттарды зерделеу жұмыстарын ұйымдастыруды қаржы мониторингі органдарының кадр қызметі жүзеге асырады.
Кадр қызметі осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қарастырады, кандидаттың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Құжаттар пакетін толық ұсынбаған, оларды тиісті түрде ресімдемеген жағдайда құжаттар қайтарылу себептері көрсетіле отырып, кемшіліктерді жою үшін қайтарылуға жатады.

Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. После завершения проверки документов, представленных кандидатом, подразделением кадровой службы ему выдается направление на медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, в военно-врачебных комиссиях для определения пригодности к службе.
11. В случае отсутствия результатов специальной проверки кадровая служба направляет в отношении кандидата материалы в органы национальной безопасности для проведения специальной проверки.
12. При приеме на службу бывших сотрудников правоохранительных органов кадровая служба изучает архивное личное дело и прикладывает обновленные документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
13. После предоставления кадровой службой документов с учетом положений пунктов 10 и 11 настоящих Правил, Председатель Комитета, руководитель территориального органа Комитета принимает одно из следующих решений:
1) дает согласие о приеме на службу;
2) мотивировано отказывает в приеме на службу.
Основаниями для отказа в приеме на службу являются несоответствие кандидата предъявляемым квалификационным требованиям, условиям поступления на правоохранительную службу, предусмотренным пунктом 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", непредставление или неполное представление документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
________________________________________________________
(руководителю Комитета по финансовому мониторингу
Министерства финансов Республики Казахстан)
Заявление
Прошу принять меня на службу в оперативно-следственное подразделение органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
_________________________________________________________________________
С требованиями Правил и условий внеконкурсного занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Подлинность представленных документов и сведений подтверждаю.
Мне известно, что недостоверные сведения, сообщенные мною, могут повлечь отказ в принятии на службу в оперативно-следственные подразделения
органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), увольнение с данной службы.
Согласен (согласна) на проведение в отношении меня проверочных мероприятий.
Прилагаемые документы:
______________________________________________________________________;
_______________________________________________________________________.
(подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"____"_______________ 20__ года.
Приложение 2
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Кандидаттар ұсынған құжаттарды тексеру аяқталғаннан кейін кадр қызметі бөлімшесі кандидаттың қызметке жарамдылығын анықтау үшін оған медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, соның ішінде полиграфологиялық зерттеуден және әскери-дәрігерлік комиссиялардан өту үшін жолдама береді.
11. Арнайы тексерістің нәтижелері болмаған жағдайда кадр қызметі кандидатқа қатысты материалдарды ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеріс жүргізу үшін жолдайды.
12. Құқық қорғау органдарының бұрынғы қызметкерлерін қызметке қабылдау кезінде кадр қызметі мұрағаттық жеке істі зерделейді және осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттарды қосады.
13. Кадр қызметі құжаттарды осы Қағидалардың 10 және 11-тармақтарыныңережелерін ескере отырып ұсынғаннан кейін, Комитет төрағасы, Комитеттің аумақтық органының басшысы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) қызметке қабылдауға келісім береді;
2) қызметке қабылдаудан дәлелді түрде бас тартады.
Кандидат қойылған біліктілік талаптарына және "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағында көзделген құқық қорғау қызметіне тұру шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбаған немесе толық ұсынбаған жағдайда олар қызметке қабылдаудан бас тартуға негіз болады.
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға конкурстан тыс
орналасудың қағидалары мен
шарттарына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
______________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қаржы мониторингі комитетінің басшысына)
Өтініш
Мені қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшесіне (экономикалық тергеу қызметі) қызметке қабылдауды сұраймын.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметі) лауазымдарға конкурстан тыс орналасудың қағидалары мен шарттарының талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігін растаймын.
Мен хабарлаған жалған мәліметтердің қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеу қызметі) қызметке қабылдаудан бас тартуға, осы қызметтен жұмыстан шығаруға әкеліп соғуы мүмкін екені маған белгілі.
Маған қатысты тексеріс іс-шараларын жүргізуге келісемін.
Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________;
____________________________________;
____________________________________.
(қолы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
20__жылғы "___" ___________
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға конкурстан тыс
орналасудың қағидалары мен
шарттарына
2-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
АНКЕТА
ВОПРОСЫ
ОТВЕТЫ
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество, укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а).
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика).
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине).
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому.
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях.
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени?
8. Признавались ли Вы в установленном законом порядке недееспособным или ограниченно дееспособным?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются? фамилия, имя, отчество ?
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете?
17. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете?

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
САУАЛНАМА
СҰРАҚТАР
ЖАУАПТАР
1. Тегі, аты, әкесінің аты
2. Тегін, атын немесе әкесінің атын өзгерткен болса, қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен екені көрсетілсін).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтаған, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы (қашан берілген, дипломның нөмірі), ғылыми еңбегі және шығармалары туралы мәліметтер.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?
8. Заңнамада белгіленген тәртіпте әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау органына қызметке тұрмастан бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау органына қызметке тұрмастан бұрын сот тәртібімен әдейі құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік шара қолданылды ма?
11. Құқық қорғау органына қызметке тұрмас бұрын сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік шара қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауаптылықтан ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылған болдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотталған болды ма (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болған ба, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сізде немесе жұбайыңызда (зайыбыңызда) шетелде тұрақты тұратын туысқандар бар ма (тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)?
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
17. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, балалыққа алушы, балалыққа алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?

18. Близкими родственниками являются родители, дети, усыновители, усыновленные,
полнородные и неполнородные братья и сестра, дедушки, бабушки, внуки или супруг (супруга) *.
Степень родства
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место
рождения
Место работы и должность
Адрес местожительства
* Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то необходимо указать
их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии).
19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных отделениях в
высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу по совместительству,
предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать
так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием должности, номера
воинской части и места дислокации.
Месяц и год
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
Поступления
Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание ______________ ____________________________________________________________________
________________________________________________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания),
номер домашнего телефона, сотового телефона ________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности __________________________
_______________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие
в выборных представительных органах, а также другая информация, которую
кандидат желает сообщить о себе) __________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_____________________________
(подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"____"______________20_____ г.
Приложение 3
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов государственных
доходов (служба экономических
расследований)

18. Ата-аналар, балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер, аталар, әжелер, немерелер немесе жұбай (зайып) жақын туысқандар болып табылады*.
Туысқандық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған жері, жылы, айы, күні
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекен-жайы
* Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын да көрсету қажет.
19. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін және т.б. қоса есептегенде)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар сол уақытта қалай аталса, сол қалпында аталуы керек. Әскери қызметін жазғанда лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін, оның орналасқан жерін көрсету керек.
Айы және жылы
Лауазымы, мекеменің, ұйымның, кәсіпорынның атауы көрсетіле отырып
Мекеменің, ұйымның, кәсіпорынның тұрған жері
келу
Кету
20. Әскери міндетке қатысы және әскери атағы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Үй мекен-жайы (нақты тіркелген мекен-жайы және тұратын мекен-жайы), үй телефонының, ұялы телефонның нөмірі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
22. Төлқұжат, жеке куәлігі ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
23. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы
өкілдік органдарға қатысуы, сондай-ақ кандидаттың өзі туралы
хабарлағысы келген басқа да ақпарат) ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__жылғы "___" ___________
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелеріндегі
(экономикалық тергеу қызметі)
лауазымдарға конкурстан тыс
орналасудың қағидалары мен
шарттарына
3-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
А В Т О Б И О Г Р А Ф И Я
Автобиография пишется участником собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указаниям следующих сведений:
- фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
- кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, административного, материального или общественного воздействия, если да, то когда, кем, за что (мера воздействия);
- отношение к воинской обязанности: когда и кем призван на действительную военную службу (если не призывался, то указать причину), в каких воинских частях (указать номер) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
- семейное положение: когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения, национальность, место работы и должность, место жительства супруги (супруга), если участник, его супруга (супруг) или их близкие родственники меняли фамилию, указать прежние установочные данные;
- состоял или состоит ли участник, его супруга (супруг) или кто-нибудь из их родственников иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (где, когда, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники и знакомые из числа иностранцев, родственники и знакомые из числа казахстанских граждан, проживающих за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними; привлекался ли участник, его супруга (супруг) или кто-либо из их близких родственников к уголовной ответственности (когда, за что, мера наказания).
"_____"___________________________20____ж./ г.
(толтырылған дата)
(дата заполнения)
Өзінің қолы ________________________________
Подпись
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Признать утратившими силу следующие приказы Министра финансов Республики Казахстан:
1) от 30 мая 2011 года № 283 "Об утверждении Правил поступления на службу в таможенные органы Республики Казахстан вне конкурсного отбора" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7054 и опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 19 июля 2011 года № 303-304 (26698); "Казахстанская правда" от 27 августа 2011 года № 272-274 (26693-26695); Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 36, 2011 года);

Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ӨМІРБАЯН
Өмірбаян қатысушының өз қолымен, еркін түрде, түзетусіз, шимақсыз, мынандай мәліметтерді міндетті түрде көрсетумен толтырылады:
- аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, қандай тілдерді біледі;
- қашан, қайда, қандай оқу мекемелерінде оқыған, білімі бойынша мамандығы;
- қандай қызметте, қашан, қайда жұмыс атқарған, кәсіпорынның, мекеменің немесе ұйымның толық атауы және мекен-жайы, бір жұмыс орнынан екіншіге ауысу себебі, тәртіптік, әкімшілік, материалдық немесе қоғамдық шаралар қолданылған ба, қолданылса, қашан, кіммен, не үшін (қандай шара);
- әскери міндетке қатысы: қашан және кіммен нақты әскери қызметке шақырылған (егер шақырылмаса, не себептен), қандай әскери бөлімде (нөмірі), қандай қызметте қызмет атқарған, қашан және қандай лауазымнан Қарулы Күштердің запасына шығарылған, әскери атағы;
- отбасы жағдайы: қашан некеге тұрған, жұбайының (зайыбының) аты, әкесінің аты, тегі, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны, лауазымы, егер қатысушының, оның жұбайының (зайыбының), жақын туыстарының тегі өзгертілген болса, олардың алғашқы аты-жөнін көрсету қажет;
- қатысушы, оның жұбайы (зайыбы) немесе туыстарының бірі шетел азаматтығында болған немесе бар ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде шетелде болған ба (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе шетелге тұрақты тұру үшін шығу туралы қолдаухат ұсынған ба (қашан, қандай себептермен), шетел азаматы болып табылатын туыстар мен таныстар, шетелде тұратын, бірақ қазақстандық азамат болып табылатын туыстар мен таныстар бар ма (аты, әкесінің аты, тегі, туысқандық дәрежесі, айналысатын кәсібі, мекен-жайы), олармен қандай қарым-қатынаста; қатысушы, оның жұбайы (зайыбы), жақын туыстары қылмыстық жауапкершілікке тартылған ба (қашан, не үшін, қандай жазаға).
"__"_________________20_____ж./г.
(толтырылған дата)
Өзінің қолы _____________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 498 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің мынадай бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының кеден органдарына конкурстық іріктеуден тыс қызметке орналасу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 283 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 2 шілдеде № 7054 тіркелді. "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 19 шілдеде № 303-304 (26698); "Казахстанская правда" газетінде 2011 жылғы 27 тамызда № 272-2274 (26693-26695); Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2011 жылы № 36 (тираждың шыққан күні 2011 жылғы 7 желтоқсан) жарияланған);

2) от 27 августа 2013 года № 407 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 283 "Об утверждении Правил поступления на службу в таможенные органы Республики Казахстан вне конкурсного отбора" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8774, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 28 ноября 2013 года № 325 (27599); "Егемен Қазақстан" 28 ноября 2013 года № 263 (28202));
3) от 28 августа 2013 года № 409 "Об утверждении Перечня должностей таможенных органов, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки при поступлении на правоохранительную службу в таможенные органы Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8820, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 28 ноября 2013 года № 325 (27599); "Егемен Қазақстан" 28 ноября 2013 года № 263 (28202)).

2) "Қазақстан Республикасының кеден органдарына конкурстық іріктеуден тыс қызметке орналасу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 283 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 407 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 03 қазанда № 8774 тіркелді. "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 28 қарашада № 325 (27599); "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 28 қарашада № 263 (28202) жарияланған);
3) "Конкурстық негізде тағайындалатын кеден органдары лауазымдарының тізбесін, Қазақстан Республикасының кеден органдарына құқық қорғау қызметке орналасу кезінде конкурсты және тағлымдаманы өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 409 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 17 қазанда № 8820 тіркелді. "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 28 қарашада № 325 (27599); "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 28 қарашада № 263 (28202) жарияланған).