Об утверждении формы отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2014 года № 9852.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1- Е "О работе органов уголовного преследования" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2 "Об утверждении статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания" и Инструкции по его составлению (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6015);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 148 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2 "Об утверждении статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания" и Инструкции по его составлению (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7400).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;

Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы № 1-Е есептің нысанын және оны құрастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 қарашада № 9852 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңының 9-бабының 22) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есептің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Тергеу органдарының жұмысы туралы, оның ішінде қылмыстық істерді тергеу және анықтау қызметі берілген арнайы прокурорлардың" № 1-Е статистикалық есебін" және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 қаңтардағы № 2 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6015 санымен тіркелген);
2) "Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 148 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7400 санымен тіркелген);
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (одан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;

2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ подлежит опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 102
форма
Сноска. Форма - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Отчет о работе органов уголовного преследования
Таблица № 1 "Основные показатели органов уголовного преследования"

2) құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 102 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы есеп
№ 1-кесте "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері"

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
1. Отчет № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" (далее - отчет) отражает результаты деятельности органов уголовного преследования при расследовании уголовных дел и состоит из 7 таблиц.
Единицей учета является уголовное дело, учет ведется с повторно принятыми решениями.
Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации правовой информации, характеризующих качество и эффективность работы органов уголовного преследования.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
2. Субъектами отчета являются органы, предусмотренные статьей 3 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и статьей 3 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Основанием для формирования отчета являются сведения электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), заполненные сотрудниками органов уголовного преследования (органами дознания, следователями, прокурорами) в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
Расчет разделов производится по дате ввода ЭИУД в ЕРДР сотрудниками органов уголовного преследования (органами дознания, следователями, прокурорами).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Сводный межведомственный отчет по области состоит из отчетов органов уголовного преследования данного региона.
5. При составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями.

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есебі (бұдан әрі – есеп) қылмыстық істерді тергеп-тексеру барысында қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелерін көрсетеді және 7 кестеден тұрады.
Есепке алудың бірлігі қылмыстық іс болып табылады, есепке алу қайталама қабылданған шешімдермен жүргізіледі.
Есеп қылмыстық қудалау органдары жұмысының сапасы мен тиімділігін сипаттайтын құқықтық ақпаратты есепке алуға, жинауға және жүйелеуге арналған.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында және "Арнаулы мемлекеттік органдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында көзделген органдар есептің субъектілері болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына сәйкес қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (анықтау органдары, тергеушілер, прокурорлар) толтырған сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) мәліметтері есепті қалыптастыру үшін негіз болып табылады.
Бөлімдерді есептеу қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (анықтау органдары, тергеушілер, прокурорлар) СДТБТ-ға ЭАЕҚ енгізген күн бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Облыс бойынша жинақ ведомствоаралық есеп осы өңірдің қылмыстық қудалау органдарының есептерінен құралады.
5. Есепті құрастыру кезінде жеке көрсеткіштер арасындағы логикалық арақатынасты сақтау қажет.

6. Сводный отчет по республике, а также по региону и каждому субъекту правовой статистики формируется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
Начальники территориальных и приравненных к ним органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений ЕРДР на местах и принимают необходимые меры по устранению искажений отчетности.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Ответственными за своевременность, достоверность и полноту ввода сведений ЭИУД в ЕРДР являются сотрудники, непосредственно уполномоченные на их ввод.
Глава 2. Сроки формирования отчета
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
8. После окончательной загрузки ЭИУД в ЕРДР до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез), который утверждается 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
9. Комитет направляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Структура и порядок формирования отчета
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Таблица № 1 отчета "Основные показатели работы органов уголовного преследования" формируется в автоматизированном режиме на основании ЭИУД, заполняемых в ЕРДР, которая отражает основные показатели работы органов уголовного преследования.

6. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орталық аппаратында автоматтандырылған режимде республика бойынша, сондай-ақ өңір бойынша және құқықтық статистиканың әрбір субъектісі бойынша жиынтық есеп қалыптастырылады.
Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарының бастықтары жергілікті жерлерде СДТБТ келіп түскен мәліметтерінің дұрыстығын қамтамасыз етеді және есептіліктің бұрмалануын жою жөнінде қажетті шаралар қабылдайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. СДТБТ-не АЭН мәліметтерінің уақытылы, дұрыс және толық енгізілуіне жауапты болып оларды тікелей енгізетін қызметкерлер табылады.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) СДТБТ-ға ЭАЕҚ-ны түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесінді), ол есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-күні бекітіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген есепке (статистикалық кесіндіге) қандай да бір түзетулерді енгізуге тыйым салынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Комитет жиынтық есепті және әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне олардың ресми электрондық мекенжайларына электрондық форматта жібереді.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін (демалыс, мереке) күнге тура келсе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып есептеледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Есепті қалыптастыру құрылымы мен тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
№ 1-кесте "қылмыстық ізге түсу органдары жұмыстарының негізгі көрсеткіштері"
10. "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері" есебінің № 1-кестесі СДТБТ-де толтырылатын ЭАЕҚ негізінде автоматты режимде қалыптастырылады, бұл кесте қылмыстық қудалау органдары жұмыстарының негізгі көрсеткішін белгілейді.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными решениями) указываются общие показатели работы органов уголовного преследования за отчетный период, в графе 2 за текущий месяц, с разграничением работы органов следствия (графы 3, 4) и дознания (графы 5,6).
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
12. Строки содержат основные показатели работы органов уголовного преследования, в том числе остаток дел, находящихся в производстве на начало отчетного периода (строка 1), принято к производству дел (строка 2), количество уголовных дел, которые находились в производстве в отчетном периоде (строка 18), по которым назначено ведение уголовного судопроизводства в электронном формате (строка 19).
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. Сведения об оконченных уголовных делах (основные дела, а также уголовные дела по оконченным эпизодам, присоединенные к основным делам), в том числе в электронном формате распределяются по строкам с 25 по 54.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
14. В строках с 55 по 56 отражаются дела, направленные по подследственности, в строках с 57 по 60 – уголовные дела, направленные прокурору для согласования прерывания уголовного дела, в строках с 61 по 63 – сведения о работе начальника органа дознания о применении приказного производства, в строке 63 - отказано начальником органа дознания в согласовании постановления протокола обвинения, в строках с 64 по 68 – уголовные дела, направленные прокурором в суд.
В строке 69 отражается количество соединенных уголовных дел в отчетном периоде из числа находящихся в производстве, в строках 70, 71- остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. Ходатайства органов уголовного преследования о следственных действиях, в том числе в сфере предпринимательской деятельности, указаны в строках с 72 по 130.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. 1-бағанда өспелі қорытындымен (қайталанған шешімдермен) есепті кезең үшін қылмыстық қудалау органдары жұмысының жалпы көрсеткіштері, 2-бағанда ағымдағы ай үшін тергеу (3, 4-бағандар) және анықтау (5, 6-бағандар) органдарының жұмысы ажыратылып көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Жолдар қылмыстық қудалау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштерін, оның ішінде есепті кезеңнің басында іс жүргізуде жатқан істердің қалдығын (1-жол), іс жүргізуге қабылданғанын (2-жол), электрондық форматта қылмыстық сот ісін жүргізу тағайындалған есепті кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстық істердің санын (18-жол) қамтиды (19-жол).
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Аяқталған, оның ішінде электрондық форматтағы қылмыстық істер туралы мәліметтер (негізгі істер, сондай-ақ негізгі істерге қосылған, аяқталған эпизодтар бойынша қылмыстық істер), 25-54 жолдар бойынша бөлінеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. 55-56-жолдарда тергеулігі бойынша жіберілген істер, 57-60-жолдарда - қылмыстық істі үзуді келісу үшін прокурорға жіберілген қылмыстық істер, 61-63-жолдарда - анықтау органы бастығының бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы жұмысы туралы мәліметтер, 63-жолда - анықтау органы бастығының айыптау хаттамасының қаулысын келісуден бас тартуы, 64-68-жолдарда прокурор сотқа жіберген қылмыстық істер көрсетіледі.
69-жолда есепті кезеңдегі іс жүргізудегі істердің ішінен біріктірілген қылмыстық істердің саны, 70, 71-жолдарда есепті кезеңнің соңындағы аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы көрсетіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Қылмыстық қудалау органдарының тергеу әрекеттері туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік қызмет саласындағы өтінішхаттары 72-130-жолдарда көрсетілген.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15-1. В строке 131 отражаются заключения по производству о конфискации имущества, направленные прокурору в порядке части пятой статьи 668 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК).
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 15-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 15.06.2020 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.10.2023 № 189 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15-2. В строке 132 отражаются представления, внесенные в государственные органы, организации или лицам, исполняющим в них управленческие функции, в порядке статьи 200 УПК РК, с разбивкой по результатам их рассмотрения, в том числе с нарушенным сроком, по количеству лиц, привлеченных к дисциплинарной и административной ответственности (строки 133-137).
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 15-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 01.02.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

15-1. 131-жолда Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 668-бабы бесінші бөлігінің тәртібінде прокурорға жіберілген мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытындылар көрсетіледі.
Ескерту. Нұсқаулық 15-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 15.06.2020 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 16.10.2023 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
15-2. 132-жолда ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібінде мемлекеттік органдарға, ұйымдарға немесе онда басқарушылық функцияларды орындайтын адамдарға енгізілген ұсынулар, оларды қарау нәтижелері бойынша, оның ішінде мерзімі бұзылғандары бойынша бөлініп, тәртіптік және әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың саны бойынша көрсетіледі (133-137-жолдар).
Ескерту. 3-тарау 15-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 01.02.2024 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
16. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

23. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Показатели работы органов уголовного
преследования по уголовным делам с прерванными сроками
досудебного расследования (таблица № 2 отчета)
30. Указанная таблица содержит сведения о количестве уголовных дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования в порядке статьи 45 УПК РК и состоит из 8 граф и 60 строк.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
31. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными решениями) указываются показатели работы органов уголовного преследования по уголовным делам с прерванными сроками досудебного расследования за отчетный период, в графе 2 за текущий месяц, с разграничением работы органов следствия (графы 3, 4) и дознания (графы 5,6). Отказ прокурора в согласовании прерывания досудебного расследования отражается в графах 7, 8.
Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
32. В строке 1 отражаются уголовные дела, по которым прерваны сроки досудебного расследования в порядке статьи 45 УПК РК, с разбивкой по основаниям, отраженным по строкам 2-10.
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

23. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен..
№ 2-кесте "Сотқа дейінгі тергеу мерзімдері үзілген қылмыстық істер бойынша қылмыстық ізге түсу органдары жұмыстарының көрсеткіштері"
30. Көрсетілген кесте ҚР ҚПК-нің 45-бабының тәртібімен сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істердің саны туралы мәліметтерді қамтиды және 8 баған мен 60 жолдан тұрады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
31. 1-бағанда үдемелі қорытындысымен (қайта шешімдерімен) есепті кезеңде қылмыстық қудалау органдарының сотқа дейінгі тергеп-тексерудің үзілген мерзімдері бойынша жұмыс көрсеткіштері, 2-бағанда ағымдағы ай бойынша тергеу (3, 4-бағандар) және анықтау (5, 6-бағандар) органдарының жұмысы бөлініп көрсетіледі. Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді үзуді келісуден прокурордың бас тартуы 7, 8-бағандарда көрсетіледі.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. 1-жолда 2-10-жолдарда көрсетілген негіздер бойынша бөле отырып, ҚР ҚПК-нің 45-бабының тәртібімен сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

33. В строке 11 учитываются все уголовные дела, возобновленные из числа прерванных сроков досудебного расследования самим органом с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК, отраженным по строкам 12-20.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
34. Из строки 11 в строках 21-29 отражается последнее процессуальное решение по уголовным делам, возобновленным самим органом из числа прерванных сроков досудебного расследования; в строке 21 – о прерывании сроков досудебного расследования; в строке 22 – о прекращении уголовного дела; в строке 23 – в том числе о прекращении по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части первой и части второй статьи 35 УПК; в строке 24 – о направлении прокурору для утверждения обвинительного акта; в строке 25 – о направлении прокурору для принятия принудительных мер медицинского характера; в строке 26 – окончено в форме ускоренного досудебного производства; в строке 27 – окончено в порядке заключения процессуального соглашения о признании вины; в строке 28 – окончено в протокольной форме; в строке 29 – другие процессуальные решения (соединение, выделение, направление по подследственности).
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
35. В строке 30 отображается остаток уголовных дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования, из строки 30 в строках 31-39 с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК.
Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
36. В строке 40 отображается количество принятых процессуальных решений после отказа прокурором в согласовании постановления о прерывании сроков досудебного расследования.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37. Из строки 40 принятые процессуальные решения отражаются в строках с 41 по 49.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37-1. В строке 50 отображается количество отмененных постановлений о прерывании сроков досудебного расследования.3
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 37-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

33. 11-жолда 12-20-жолдарда көрсетілген ҚР ҚПК-нің 45-бабының негіздері бойынша бөле отырып, органның өзі сотқа дейінгі тергеп-тексерудің үзілген мерзімдерінің ішінен қайта басталған барлық қылмыстық істер ескеріледі.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
34. 11-жолдан 21-29-жолдарда сотқа дейінгі тергеп-тексерудің үзілген мерзімдерінің ішінен органның өзі қайта басталған қылмыстық істер бойынша соңғы процестік шешім көрсетіледі; 21-жолда – сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы; 22-жолда - қылмыстық істі тоқтату туралы; 23-жолда - оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары және екінші бөлігі бойынша тоқтату туралы; 24-жолда - айыптау актісін бекіту үшін прокурорға жіберу туралы; 25-жолда - медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қабылдау үшін прокурорға жіберу туралы; 26-жолда – жеделдетілген сотқа дейінгі іс жүргізу нысанында аяқталды; 27-жолда – кінәні мойындау туралы процестік келісім жасасу тәртібімен аяқталды; 28-жолда - хаттамалық нысанда аяқталды; 29-жолда - басқа да процестік шешімдер (біріктіру, бөлектеп алу, тергеулігі бойынша жіберу).
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
35. 30-жолда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істердің қалдығы 30-жолдан 31-39-жолдарда ҚР ҚПК-нің 45-бабы негіздері бойынша бөліне отырып бейнеленеді.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
36. 40-жолда прокурор сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартқаннан кейін қабылданған процестік шешімдердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
37. 40-жолдан қабылданған процестік шешімдер 41-49-жолдарда көрсетіледі.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
37-1. 50-жолда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы күші жойылған қаулылардың саны көрсетіледі.
Ескерту. 3-тарау 37-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

37-2. Из строки 50 принятые процессуальные решения отражаются в строках с 52 по 60.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 37-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Показатели работы органов уголовного преследования
по прекращенным уголовным делам (таблица № 3 отчета)
38. Данная таблица содержит сведения по прекращенным уголовным делам и состоит из 8 граф и 78 строк.
Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
39. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными решениями) указываются показатели работы органов уголовного преследования по прекращенным уголовным делам за отчетный период, в графе 2 за текущий месяц, с разграничением работы органов следствия (графы 3, 4) и дознания (графы 5,6). Отказ прокурора в утверждении прекращения досудебного расследования отражается в графах 7, 8.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
40. В строке 1 отражается общее количество прекращенных уголовных дел из числа оконченных.
41. Из строки 1 в строках 2-14 отражается расклад по видам основания прекращения.
42. В строке 15 выделяется количество прекращенных эпизодов, присоединенных к основным делам, из строки 15 в строке 16 отображаются прекращенные уголовные дела по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) частей 1 и 2 статьи 35 УПК.
43. В строке 17 отображается количество прекращенных прокурором уголовных дел в ходе расследования. Из строки 17 в строках 18-30 с разбивкой по основаниям статьей 35 и 36 УПК РК.
44. В строке 31 выделяются прекращенные прокурором уголовные дела, после поступления к нему с обвинительным актом. Из строки 31, в строках 32-44 с разбивкой по основаниям статьей 35 и 36 УПК РК.
45. В строке 45 отображается количество принятых процессуальных решений после отказа прокурором в утверждении постановления о прекращении уголовного дела.
Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
46. Из строки 45 принятые процессуальные решения отражаются в строках с 46 по 54.
Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
47. В строке 55 из строки 1 отображается количество отмененных прокурором постановлений о прекращении уголовного дела, в том числе по ходатайству самого органа уголовного преследования.

37-2. 50-жолдан қабылданған процестік шешімдер 52-60 жолдарда көрсетіледі.
Ескерту. 3-тарау 37-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-кесте "Тоқтатылған қылмыстық істер бойынша қылмыстық ізге тусу органдарының жұмыстарының көрсеткіштері"
38. Бұл кесте тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді құрайды және 8 баған мен 78 жолдан тұрады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. 1-бағанда үдемелі қорытындысымен (қайта шешімдерімен) есепті кезеңде қылмыстық қудалау органдарының тоқтатылған қылмыстық істер бойынша жұмыс көрсеткіштері көрсетіледі, 2-бағанда ағымдағы ай бойыша тергеу (3, 4-бағандар) және анықтау (5, 6-бағандар) органдарының жұмысы бөлініп көрсетіледі. Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тоқтатуға келісуден прокурордың бас тартуы 7, 8-бағандарда көрсетіледі.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. 1-жолда аяқталғандар санынан негізгі істер бойынша тоқтатылған қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді.
41. 1-жолдан 2-14 жолдарда тоқтату негіздерінің түрлері бойынша таратып салу бейнеленеді.
42. 15-жолда негізгі істерге қосылған тоқтатылған оқиғалар саны айрықшаланады, 16-жолда 15-жолдан оңалтатын негіздер бойынша тоқтатылған қылмыстық істер бейнеленеді.
43. 17-жолда тергеу барысында прокурор тоқтатқан қылмыстық істер саны бейнеленеді. 18-30-жолдарда 17-жолдан тоқтату негіздері бойынша бөлумен бейнеленеді.
44. 31-жолда оған айыптау актісімен келіп түскеннен кейін прокурор тоқтатқан қылмыстық істер айрықшаланады. 31-жолдан 32-44-жолдарда ҚР ҚПК 35 және 36 баптарының негіздері бойынша бөлумен бейнеленеді.
45. 45-жолда прокурор қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны бекітуден бас тартқаннан кейін қабылданған процестік шешімдердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. 45-жолдағы қабылданған процестік шешімдер 46-дан 54-жолдарда көрсетіледі.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. 55-жолда 1-жолдан прокурордың қылмыстық істі тоқтату туралы, оның ішінде қылмыстық қудалау органының өзінің өтінішхаты бойынша күшін жойған қаулылардың саны көрсетіледі.

Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
48. Из строки 55 в строках с 57 по 69 отображаются основания прекращения уголовных дел по статьям 35 и 36 УПК РК.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
49. В строках с 70 по 78 отображаются принятые процессуальные решения после отмены прокурором постановления о прекращении уголовного дела (строка 55).
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 4 Показатели работы органов уголовного преследования
по избранию меры пресечения (таблица № 4 отчета)
50. Таблица № 4 "Показатели работы органов уголовного преследования по избранию меры пресечения" формируется в автоматизированном режиме на основании ЭИУД, заполняемых в ЕРДР, которая отражает сведения о задержанных лицах и лицах, в отношении которых избиралась мера пресечения (в том числе несовершеннолетних) в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. В графе 1 с нарастающим итогом указываются общие показатели работы органов уголовного преследования по избранию меры пресечения за отчетный период, в графе 2 в отношении несовершеннолетних, в графе 3 показатели работы за отчетный период органов следствия, в графе 4 в отношении несовершеннолетних, в графе 5 показатели работы за отчетный период органов дознания, в графе 6 в отношении несовершеннолетних.
52. В строке 1 отражается количество лиц, в отношении которых избрана мера пресечения: подписка о невыезде и ненадлежащем поведении – строка 2, личное поручительство – строка 3, передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части – строка 4, отдача несовершеннолетнего под присмотр – строка 5, залог – строка 6, домашний арест – строка 7 и содержание под стражей – строка 8.
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Сведения в строках 1-8 отражаются независимо от того, применялась ли к лицу мера процессуального принуждения (учитываются все меры пресечения, избранные в отношении одного лица, в том числе и повторные).

Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. 55-жолдан 57-ден 69-ға дейінгі жолдарда ҚР ҚПК-нің 35 және 36-баптары бойынша қылмыстық істерді тоқтату негіздері көрсетіледі.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. 70-78-жолдарда прокурор қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін қабылданған процестік шешімдер көрсетіледі (55-жол).
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ 4-кесте "Бұлтартпау шарасын таңдау бойынша қылмыстық ізге түсу органдарының жұмыстарының көрсеткіштері"
50. "Бұлтартпау шарасын таңдау бойынша қылмыстық қудалау органдар жұмысының көрсеткіштері" № 4 кестесі СДТБТ-ға енгізілетін ЭАЕҚ негізінде автоматты режимде қалыптастырылады, бұл кесте Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне сәйкес бұлтартпау шарасы қолданылған ұстап алынған (соның ішінде кәмелетке толмаған тұлғалар) тұлғалар туралы мәліметтерді қамтиды.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. 1-бағанда өспелі нәтижемен (қайталамалармен) есепті мерзімде, 2-бағанда кәмелетке толмағандарға қатысты бұлтартпау шарасын таңдау бойынша қылмыстық ізге түсу органдарының жұмысының жалпы көрсеткіштері, 3-бағанда тергеу органдарының есепті мерзімде, 4-бағанда кәмелетке толмағандарға қатысты жұмысының көрсеткіштері, 5-бағанда анықтау органдарының есепті мерзімде, 6-бағанда кәмелетке толмағандарға қатысты жұмысының көрсеткіштері бейнеленеді.
52. 1-жолда оларға қатысты мынадай бұлтартпау шарасы таңдалған тұлғалар саны көрсетіледі: 2-жолда – ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат, 3-жолда – жеке кепілгерлік, 4-жолда – әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының байқауда ұстауына беру, 5-жолда – кәмелетке толмаған тұлғаны қарауға ұстауға беру, 6-жолда – кепіл, 7-жолда – үйде қамау және 8-жолда – күзетпен ұстау.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. 1-8-жолдардағы мәліметтер тұлғаға процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылғаны-қолданылмағанына байланыссыз бейнеленеді (бір тұлғаға қатысты таңдалған барлық бұлтартпау, соның ішінде қайталама шаралары ескеріледі).

Сноска. Пункт 53 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. В строках с 9 по 60 указываются сведения о задержанных лицах, формирование этих строк (за исключением сроков задержания) производится по первоначальному принятому решению.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Строки 61-71 содержат сведения о направленных органом уголовного преследования ходатайствах об избрании мер пресечения в виде "содержания под стражей", "домашнего ареста" и "залога".
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Лица, содержавшиеся под стражей, по оконченным уголовным делам с разбивкой по срокам содержания распределяются в строках 72-77. Учет показателей данных строк ведется по ЭИУД, где отражено решение о направлении в суд и в отношении лица избрана мера пресечения в виде содержания под стражей, при этом учитывается последнее решение в отношении данного лица.
Число лиц, содержащихся под стражей по неоконченным делам, распределяется в строках 78-83.
Сноска. Пункт 56 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
57. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф "Показатели работы органов уголовного преследования
по срокам досудебного расследования уголовных дел"
(таблица № 5)
60. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 6 граф и 24 строки (формируется с повторно принятыми решениями).
Сноска. Пункт 60 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
61. Графы 1, 2, 3, 4, 5 и 6 формируются по аналогии граф таблицы 1.

Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. 9-дан 60-ға дейінгі жолдардың қалыптасуы бастапқы қабылданған шешім бойынша ұсталған тұлғалар туралы мәліметтер белгіленеді (ұсталған мерзімдерін қоспағанда).
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. 61-71-жолдар қылмыстық қудалау органдары жіберген "күзетпен ұстау", "үйде қамауда ұстау", "кепіл" ретінде бұлтартпау шараларын тағайындау туралы қылмыстық қудалау органдары жолдаған мәліметтер 61-71 жолдарында белгіленген.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Күзетпен ұсталған адамдар аяқталған қылмыстық істер бойынша ұстау мерзімдері бойынша бөле отырып, 72-77-жолдарға бөлінеді. Осы жолдардың көрсеткіштерін есепке алу ЭАЕҚ бойынша жүргізіледі, онда сотқа жіберу туралы шешім көрсетіледі және адамға қатысты күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасы таңдалды, бұл ретте осы адамға қатысты соңғы шешім ескеріледі.
Аяқталмаған істер бойынша күзетпен ұсталатын адамдардың саны 78-83-жолдарда бөлінеді.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
57. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ 5-кесте "Қылмыстық істерді сотқа дейінгі тергеу мерзімдері бойынша қылмыстық ізге түсу органдарының жұмыстарының көрсеткіштері"
60. Осы кесте қылмыстық істерді тергеп-тексеру мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді және 6 баған мен 24 жолдан тұрады (қайталама қабылданған шешімдермен қалыптасады).
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. 1, 2, 3, 4, 5 және 6 бағандар 1-кесте бағандарындағы ұқсастық бойынша қалыптастырылады.

62. В строке 1 отражаются сведения по уголовным делам, оконченным в срок свыше установленного частями 1 и 2 статьи 192 УПК РК.
63. В строке 2 с продлением сроков досудебного расследования в порядке, предусмотренном частью 4 статьи 192 УПК РК.
64. В строке 3 в связи с возвращением дела для производства дополнительного расследования в порядке статьи 192 УПК РК.
65. В строке 4 с возобновлением производства по делу, в том числе в строке 5 – из пункта 1) части 7 статьи 45 УПК РК, в строке 6 – из пункта 3) части 7 статьи 45 УПК РК, в строке 7 – из числа ранее прекращенных, в строке 8 – из числа принятых по подследственности.
Сноска. Пункт 65 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
66. В строках 9-15 отражаются оконченные уголовные дела с разбивкой по срокам расследования.
Сноска. Пункт 66 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
67. В строке 16 – отражается остаток неоконченных дел с раскладкой в строках 17-24 по срокам расследования.
Сноска. Пункт 67 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.11.2021 № 145 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Параграф 6. "Показатели работы органов уголовного преследования о количестве лиц, в отношении которых уголовное преследование прекращено по реабилитирующим основаниям либо вынесен оправдательный приговор". (таблица № 6)
Сноска. Заголовок параграфа 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
68. Настоящая таблица содержит сведения о количестве лиц, в отношении которых прекращено уголовное преследование либо вынесен оправдательный приговор и состоит из 12 граф и 28 строк.
Сноска. Пункт 68 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
69. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными решениями) указываются показатели работы органов уголовного преследования о количестве лиц, в отношении которых уголовное преследование прекращено по реабилитирующим основаниям либо вынесен оправдательный приговор при расследовании уголовных дел за отчетный период, в том числе за текущий месяц (графа 2), в отношении лиц к которым решения принимались в прошлые годы (графа 3), по делам в электронном формате (графа 4), с разграничением работы органов следствия (графы с 5 по 8) и дознания (графы с 9 по 12).

62. 1-жолда ҚР ҚПК 192-бабының 1 және 2-бөлімдерімен белгіленгеннен артық мерзімдерде аяқталған қылмыстық істер бойынша мәлімметтер бейнеленеді.
63. 2-жолда – ҚР ҚПК 192-бабының 4-бөлімімен көзделген тәртіпте тергеу мерзімдерін ұзартумен.
64. 3-жолда – ҚР ҚПК 192-бабының 7-бөлімі тәртібінде қосымша тергеу жүргізу үшін істі қайтарумен байланысты.
65. 4-жолда – іс бойынша іс жүргізуді қайта бастаумен, оның ішінде 5-жолда – ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағынан, 6-жолда – ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағынан және 7-жолда – бұрын тоқтатылғандар санынан, 8 - жолда – тергеулігі бойынша қабылданғандардың санынан.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. 9-15-жолдарда – тергеп-тексеру мерзімдері бойынша бөліп жазумен аяқталған қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. 16-жолда тергеп-тексеру мерзімдері бойынша 17-24-жолдарға бөліп жазумен аяқталмаған істердің қалдықтары көрсетіледі.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.11.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 6. "Оларға қатысты қылмыстық қудалау ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған не ақтау үкімі шығарылған адамдардың саны туралы қылмыстық қудалау органдары жұмысының көрсеткіштері" (№6 кесте)
Ескерту. 6-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Осы кестеде оларға қатысты қылмыстық қудалау тоқтатылған не ақтау үкімі шығарылған адамдардың саны туралы мәліметтер қамтылады және 12 баған мен 28 жолдан тұрады.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. 1-бағанда үдемелі қорытындысымен (қайта шешімдермен) есепті кезең үшін қылмыстық істерді тергеп-тексерген кезде қылмыстық қудалау органдарының оларға қатысты қылмыстық қудалау ақтайтын негіздер бойынша тоқтатылған не ақтау үкімі шығарылған адамдар саны туралы жұмысының көрсеткіштері көрсетіледі, оның ішінде ағымдағы ай бойынша (2-баған), өткен жылдары оларға қатысты шешім қабылданған адамдарға қатысты (3-баған), электрондық нысандағы істер бойынша (4-баған), тергеу (5-тен 8-бағандарға дейін) және анықтау (9-дан 12-бағандарға дейін) органдарының жұмысы бөлініп көрсетіледі.

Сноска. Пункт 69 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
70. В строке 1 отражается общее количество лиц, в отношении которых применялась какая-либо мера пресечения либо объявлено постановление о квалификации его деяний, а затем производство в отчетном периоде прекращено органами уголовного преследования или судом по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) частей первой и второй статьи 35 УПК РК, если лица задерживались в порядке статей 131, 139 УПК РК или лица содержались под стражей в порядке статей 146, 147 УПК РК.
В строках 1, 3, 10 и 19 не включаются лица, учтенные в прошлых годах, кроме случаев повторного привлечения лиц к уголовной ответственности в отчетный период.
Сноска. Пункт 70 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
71. В строке 2 из строки 1 выделяются дела по уголовным проступкам.
Сноска. Пункт 71 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
72. В строке 3 отражаются лица, в отношении которых было объявлено постановление о квалификации деяний (строка 4), применялось задержание в порядке статьи 128 УПК РК (строка 6), избиралась какая-либо мера пресечения (строка 8), а затем производство прекращено по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) частей 1 и 2 статьи 35 УПК РК.
Сноска. Пункт 72 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
73. В строке 10 из строки 1 отражаются лица, в отношении которых применялось задержание в порядке статьи 128 УПК РК (строка 15), избиралась какая-либо мера пресечения (строки 17, 18), а затем производство судом прекращено по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) частей 1 и 2 статьи 35 УПК РК.
Сноска. Пункт 73 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
74. В сроках с 12 по 14 указываются решения, принятые судебными органами первой, апелляционной и кассационной инстанций.
Сноска. Пункт 74 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
75. В строке 19 из строки 1 отражаются оправданные лица по вступившим приговорам в законную силу, вынесенными судебными органами первой, апелляционной и кассационной инстанций.

Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. 1-жолда қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылған не оның іс-әрекеттерін саралау туралы қаулы жарияланған, ал кейін егер адамдар ҚР ҚПК-нің 131, 139-баптары тәртібімен ұсталса немесе адамдар ҚР ҚПК-нің 146, 147-баптары тәртібімен күзетпен ұсталса, есепті кезеңде қылмыстық қудалау органдары немесе сот іс жүргізуді ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1 және 2-бөліктерінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)  тармақтары бойынша тоқтатқан адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1, 3, 10 және 19-жолдарда есепті кезеңде адамдарды қылмыстық жауаптылыққа қайта тарту жағдайларын қоспағанда, өткен жылдары есепке алынған адамдар енгізілмейді.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
71. 2-жолда 1-жолдан қылмыстық теріс қылықтар бойынша істер бөлінеді.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. 3-жолда оларға қатысты іс-әрекетін саралау туралы қаулы шығарылған (4-жол), ҚР ҚПК-нің 128-бабы тәртібінде ұстап алу қолданылған (6-жол), қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылған (8-жол), одан кейін іс жүргізу ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1 және 2-бөліктерінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақшалары бойынша тоқтатылған адамдар көрсетіледі.
Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
73. 10-жолда 1-жолдан оларға қатысты ҚР ҚПК-нің 128-бабы тәртібінде ұстап алу қолданылған (15-жол), қандай да бір бұлтартпау шаралары қолданылған (17, 18-жол), одан кейін іс жүргізу ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1 және 2-бөліктерінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақшалары бойынша тоқтатылған адамдар көрсетіледі.
Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. 12-ден 14-жолдарға дейін бірінші, апелляциялық және кассациялық сатылардағы сот органдары қабылдаған шешімдер көрсетіледі.
Ескерту. 74-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75. 19-жолда 1-жолдан бірінші, апелляциялық және кассациялық сатылардағы сот органдары шығарған заңды күшіне енген үкімдер бойынша ақталған адамдар көрсетіледі.

Сноска. Пункт 75 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
76. В строке 28 отражается количество лиц, в отношении которых было отказано в согласовании квалификации деяний.
Сноска. Пункт 76 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Параграф 7 Показатели работы органов уголовного преследования
по делам несовершеннолетних (таблица № 7 отчета)
77. Настоящая таблица состоит из 4 граф и 34 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц.
Сноска. Пункт 77 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
78. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными решениями) указываются показатели работы органов уголовного преследования по делам несовершеннолетних за отчетный период с разграничением работы органов следствия (графа 2) и дознания (графа 3). Отказ прокурора в согласовании/утверждении процессуальных решений отражается в графе 4.
Сноска. Пункт 78 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
79. В строке 1 отражается общее количество, находящихся в производстве уголовных дел, возбужденных в отношении несовершеннолетних.
80. В строке 2 количество уголовных дел возвращенных на дополнительное расследование.
81. В строке 3 учитывается количество уголовных дел, возобновленных производством с разбивкой по строкам 4 - из ранее прекращенных и 5 - из дел, по которым ранее прерваны сроки досудебного расследования.
82. В строке 6 по строкам с 7 по 15 отражается количество дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК.
Сноска. Пункт 82 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
83. В строке 16 отражаются уголовные дела, переданные по подследственности.
Сноска. Пункт 83 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
84. Количество оконченных уголовных дел в отчетном периоде отражается в строке 17.
Сноска. Пункт 84 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. 28-жолда әрекеттерін саралауға бас тартылған адамдар саны көрсетіледі.
Ескерту. 76-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-кесте "Кәмелетке толмағандардың істері бойынша қылмыстық ізге түсу органдарының жұмыстарының көрсеткіштері"
77. Осы кесте 4 бағаннан және 34 жолдан тұрады және кәмелетке толмаған адамдарға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша іс жүргізудегі және қабылданған процестік шешімдер туралы мәліметтерді көрсетеді.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
78. 1-бағанда үдемелі қорытындысымен (қайта шешімдермен) есепті кезеңде кәмелетке толмағандардың істері бойынша қылмыстық қудалау органдары жұмысының көрсеткіштері, тергеу (2-баған) және анықтау (3-баған) органдарының жұмысы бөлініп көрсетіледі. Прокурордың процестік шешімдерді келісуден/бекітуден бас тартуы 4-бағанда көрсетіледі.
Ескерту. 78-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
79. 1-жолда өндірістегі кәмелетке толмағандарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді.
80. 2-жолда – қосымша тергеп-тексеруге қайтарылған қылмыстық істердің саны.
81. 3-жолда 4 – бұрын тоқтатылғандардан және 5 – бұрын сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген істерден - жолдарына бөлумен өндіріспен қайта қозғалған қылмыстық істер саны ескеріледі.
82. 6-жолда 7-15-жолдар бойынша ҚР ҚПК-нің 45-бабының негіздері бойынша бөле отырып, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген істер саны көрсетіледі.
Ескерту. 82-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
83. 16-жолда тергеулігі бойынша берілген қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 83-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
84. Есепті кезеңде аяқталған қылмыстық істердің саны 17-жолда көрсетіледі.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

85. Количество оконченных уголовных дел в срок свыше установленного статьей 192 УПК РК отражается в строке 18.
Сноска. Пункт 85 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
86. Из строки 17 в строках 19-21 отражается количество уголовных дел, направленных прокурору с обвинительным актом, для принятия мер медицинского характера и прекращенные уголовные дела.
Сноска. Пункт 86 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
87. Основания прекращения уголовных дел отражаются в строках 22-34.
Сноска. Пункт 87 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание: в случае, если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним рабочий день.

85. ҚР ҚПК-нің 192-бабында белгіленгеннен астам мерзімде аяқталған қылмыстық істердің саны 18-жолда көрсетіледі.
Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
86. 17-жолдан 19-21-жолдарда медициналық сипаттағы шаралар қабылдау үшін айыптау актісімен прокурорға жіберілген қылмыстық істердің саны және тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 86-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
87. Қылмыстық істерді тоқтату негіздері 22-34-жолдарда көрсетіледі.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Ескерту: егер аяқталудың мерзімі жұмыс емес (демалыс, мерекелік) күнге келген жағдайда, ақырғы күннің мерзімі болып келесі жұмыс күннің бірінші күні саналады.