Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 74. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2015 года № 11160. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 137 (вводится в действие с 01.09.2018)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.06.2018 № 137 (вводится в действие с 01.09.2018).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п. 10.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года " О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года " О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 23 декабря 1995 года " Об ипотеке недвижимого имущества", от 4 июля 2003 года " О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и от 19 марта 2010 года " О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) отчет об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) отчет об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) дополнительные сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) Правила представления отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Банки второго уровня, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящего постановления, представляют в электронном формате в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и отчетность об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций в следующие сроки:
1) банки второго уровня, имеющие до десяти филиалов:
ежедневный отчет - не позднее двух рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца, которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячный отчет - не позднее трех рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца;

Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 74 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 мамырда № 11160 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 137 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.06.2018 № 137 (01.09.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 10-тармақтан қараңыз
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілік тізбесі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қосымша мәліметтер;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының 5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, екінші деңгейдегі банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті және екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті мынадай мерзімдерде:
1) филиалдары онға жетпейтін екінші деңгейдегі банктер:
күнделікті есепті - есепті күннен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есепті - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей;

2) банки второго уровня, имеющие десять и более филиалов:
ежедневный отчет - не позднее трех рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца, которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячный отчет - не позднее пяти рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца.
3. Ипотечные организации представляют в электронном формате в Национальный Банк Республики Казахстан ежемесячно отчетность об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и отчетность об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
4. Банки второго уровня, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящего постановления, ежемесячно представляют в электронном формате в Национальный Банк Республики Казахстан дополнительные сведения не позднее семи рабочих дней, следующих за последним днем отчетного месяца.
5. Родительским банком второго уровня, осуществившим операцию по одновременной передаче активов и обязательств между родительским банком и дочерним банком, в отношении которого проведена реструктуризация в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", представляет в электронном формате в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность в следующие сроки:
ежедневые отчеты - не позднее пяти рабочих дней, следующих за отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца, которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячные отчеты - не позднее семи рабочих дней, следующих за отчетным днем;
дополнительные сведения - не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
6. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 147 "Об утверждении Правил представления отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8618, опубликованное 18 сентября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 276 (27550)).
7. Департаменту платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Умбеталиев М.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) он және одан көп филиалы бар екінші деңгейдегі банктер:
күнделікті есепті - есепті күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есепті - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық форматта ұсынады.
3. Ипотекалық ұйымдар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті және екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті ай сайын есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық форматта ұсынады.
4. Осы қаулының 5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, екінші деңгейдегі банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қосымша мәліметтерді ай сайын есепті айдың соңғы күнінен кейінгі жеті жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық форматта ұсынады.
5. Бас банк пен "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оған қатысты қайта құрылымдау жүргізілген еншілес банк арасында активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру жөніндегі операцияны жүзеге асырған екінші деңгейдегі бас банк есептілікті мынадай мерзімдерде:
күнделікті есептерді - есепті күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есептерді - есепті күннен кейінгі жеті жұмыс күнінен кешіктірмей;
қосымша мәліметтерді - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей электрондық форматта ұсынады.
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 28 маусымдағы № 147 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8618 тіркелген, 2013 жылғы 18 қыркүйекте "Егемен Қазақстан" газетінде № 214 (28153) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (Үмбетәлиев М.Т.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
8. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 3 настоящего постановления, который вводится в действие с 1 июля 2015 года.
Пункт 5 настоящего постановления действует до 1 февраля 2016 года.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
А. Смаилов _________________
13 мая 2015 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 74
Перечень отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых
счетах банков второго уровня и ипотечных организаций
Отчетность об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций включает в себя:
1) отчет об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций;
2) отчет об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций;
3) дополнительные сведения.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых счетах банков второго уровня
и ипотечных организаций
Отчетный период: по состоянию за "___" "___________" 20__ года
Индекс: 700-Н
Периодичность: ежедневная, ежемесячная
Представляют: банки второго уровня, ипотечные организации
Куда представляется Форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:

2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
10. Осы қаулы, осы қаулының 2015 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 3-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осы қаулының 5-тармағы 2016 жылғы 1 ақпанға дейін қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитетінің Төрағасы
Ә. Смайлов____________________
2015 жылғы 13 мамыр
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 74 қаулысына
1-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілік тізбесі
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілік:
1) екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есептен;
2) екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептен;
3) қосымша мәліметтерден тұрады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 74 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "______________" жағдай бойынша
Индексі: 700-Н
Кезеңділігі: күнделікті, ай сайынғы
Ұсынатындар: екінші деңгейдегі банктер, ипотекалық ұйымдар
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:

1) банками второго уровня, имеющими до десяти филиалов, за
исключением случая, предусмотренного подпунктом 3),:
ежедневые отчеты - не позднее двух рабочих дней, следующих за
отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца,
которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячные отчеты - не позднее трех рабочих дней, следующих за
последним днем отчетного месяца;
2) банками второго уровня, имеющими десять и более филиалов, за
исключением случая, предусмотренного подпунктом 3),:
ежедневые отчеты - не позднее трех рабочих дней, следующих за
отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца,
которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячные отчеты - не позднее пяти рабочих дней, следующих за
последним днем отчетного месяца;
3) родительским банком второго уровня, осуществившим операцию
по одновременной передаче активов и обязательств между родительским
банком и дочерним банком, в отношении которого проведена
реструктуризация в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31
августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике
Казахстан" до 1 февраля 2016 года,:
ежедневые отчеты - не позднее пяти рабочих дней, следующих за
отчетным днем (за исключением отчетов за первые отчетные дни месяца,
которые представляются одновременно с ежемесячным отчетом);
ежемесячные отчеты - не позднее семи рабочих дней, следующих за
последним днем отчетного месяца;

1) 3) тармақшада көзделген жағдайды қоспағанда, онға жетпейтін филиалы бар екінші деңгейдегі банктер:
күнделікті есептерді - есепті күннен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есептерді - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) 3) тармақшада көзделген жағдайды қоспағанда, он және одан көп филиалы бар екінші деңгейдегі банктер:
күнделікті есептерді - есепті күннен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есептерді - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) 2016 жылғы 1 ақпанға дейін бас банк пен "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оған қатысты қайта құрылымдау жүргізілген еншілес банк арасында активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру жөніндегі операцияны жүзеге асырған екінші деңгейдегі бас банк:
күнделікті есептерді - есепті күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей (ай сайынғы есеппен бірмезгілде ұсынылатын айдың алғашқы есепті күндерінің есептерін қоспағанда);
ай сайынғы есептерді - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі жеті жұмыс күнінен кешіктірмей;

4) ипотечными организациями ежемесячный отчет - не позднее
десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
____________________________________________________________________
(полное наименование банка второго уровня или ипотечной организации)
по состоянию за _______________
Таблица 1. Отчет об остатках на балансовых счетах активов,
обязательств и собственного капитала
(в тысячах тенге)
Номера счетов
Наименования счетов
Сумма
I класс - АКТИВЫ

4) ипотекалық ұйымдар ай сайынғы есепті - есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
______________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымның толық атауы)
__________________________жағдай бойынша
1-кесте. Баланстық шоттардағы активтердiң, мiндеттемелердiң және
меншiктi капиталдың қалдықтары туралы есеп
(мың теңгемен)
Шоттар нөмірлері
Шоттардың атаулары
Сомасы
I сынып - AКТИВТЕР

1000
Деньги
1001
Наличность в кассе
1002
Банкноты и монеты в пути
1003
Наличность в обменных пунктах
1004
Наличность в вечерней кассе
1005
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
1006
Деньги в дорожных чеках в пути
1007
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
1008
Деньги в дорожных чеках
1009
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
1010
Аффинированные драгоценные металлы
1011
Аффинированные драгоценные металлы
1012
Аффинированные драгоценные металлы в пути
1013
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
1050
Корреспондентские счета
1051
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
1052
Корреспондентские счета в других банках
1053
Текущие счета ипотечных организаций в банках
1054
Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в других банках и текущим счетам ипотечных организаций
1100
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
1101
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
1102
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
1103
Срочные вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
1104
Обязательные резервы в Национальном Банке Республики Казахстан
1105
Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1106
Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1200
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1201
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1202
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1205
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1206
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1208
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1209
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1250
Вклады, размещенные в других банках
1251
Вклады, размещенные в других банках (на одну ночь)
1252
Вклады до востребования, размещенные в других банках
1253
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного месяца)
1254
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного года)

1000
Ақша
1001
Кассадағы қолма-қол ақша
1002
Жолдағы банкноттар мен монеталар
1003
Айырбастау пункттерiндегi қолма-қол ақша
1004
Кешкi кассадағы қолма-қол ақша
1005
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
1006
Жолдағы жол чектерiндегi ақша
1007
Қымбат металдардан жасалған, кассадағы монеталар
1008
Жол чектерiндегi ақша
1009
Қымбат емес металдардан жасалған, кассадағы коллекциялық монеталар
1010
Тазартылған қымбат металдар
1011
Тазартылған қымбат металдар
1012
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
1013
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар
1050
Корреспонденттiк шоттар
1051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi корреспонденттiк шот
1052
Басқа банктердегi корреспонденттiк шоттар
1053
Ипотекалық ұйымдардың банктердегi ағымдағы шоттары
1054
Басқа банктердегi корреспонденттiк шоттар мен ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша зияндарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне қойылатын талап
1101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi салымдар (бiр түнге)
1102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi талап етілмелі салымдар
1103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi мерзiмдi салымдар
1104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi мiндеттi резервтер
1105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1106
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1150
Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноттары
1150
Айналысқа шығарылғанға дейінгі ұлттық валюта банкноттары
1200
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1201
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар
1202
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек
1205
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1206
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1208
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты
1209
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
1251
Басқа банктерде орналастырылған (бір түнге) салымдар
1252
Басқа банктерде орналастырылған талап етілмелі салымдар
1253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдар
1254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдар

1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств банка и ипотечной организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1320
Займы и финансовый лизинг, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1321
Займы овердрафт, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1322
Краткосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1323
Долгосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1324
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1325
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1326
Финансовый лизинг организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1327
Просроченная задолженность по займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций

1255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар
1257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде берілген ақшаны сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген заемдар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар
1305
Басқа банктерге берілетін қаржы лизингі
1306
Басқа банктердің заемдар бойынша мерзімі өткен берешегі
1309
Басқа банктердің қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген заемның құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген заемның құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі
1321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары
1322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар
1323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар
1324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын оң түзету шоты
1325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын теріс түзету шоты
1326
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілетін қаржы лизингі
1327
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек

1693
Начисленная амортизация по компьютерному оборудованию
1694
Начисленная амортизация по прочим основным средствам
1695
Начисленная амортизация по основным средствам, полученным по финансовому лизингу
1696
Начисленная амортизация по основным средствам, предназначенным для сдачи в аренду
1697
Начисленная амортизация по капитальным затратам по арендованным зданиям
1698
Начисленная амортизация по транспортным средствам
1699
Начисленная амортизация по нематериальным активам
1700
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
1705
Начисленные доходы по корреспондентским счетам
1710
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1725
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в других банках
1726
Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в других банках
1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
1733
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1734
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям
1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"

1693
Компьютерлiк жабдық бойынша есептелген амортизация
1694
Басқа да негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1695
Қаржы лизингі бойынша алынған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1696
Жалға беруге арналған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1697
Жалға алынған үйлер бойынша күрделі шығындар бойынша есептелген амортизация
1698
Көлік құралдары бойынша есептелген амортизация
1699
Материалдық емес активтер бойынша есептелген амортизация
1700
Сыйақы алуға байланысты есептелген кірістер
1705
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген кірістер
1710
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1725
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1726
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1727
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша есептелген кірістер
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кірістер
1730
Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1731
Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1733
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1734
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген кірістер
1740
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1741
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1745
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1746
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кірістер
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кірістер
1749
Басқа да мерзімі өткен сыйақы
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кірістер
1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржылық активтер бойынша есептелген кірістер
1756
Басқа да операциялар бойынша есептелген кірістер
1757
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген кірістер

1771
Начисленные доходы исламского банка по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1772
Просроченная задолженность по инвестиционной деятельности на условиях аренды
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1812
Начисленные комиссионные доходы за агентские услуги
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
1817
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1819
Начисленные комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1832
Просроченные комиссионные доходы за агентские услуги
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
1837
Просроченные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов

1771
Ислам банкінің жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша есептелген кірістері
1772
Жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша мерзімі өткен берешек
1790
Сыйақыны және шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған заемдар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдер шығыстары
1799
Басқа да алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1812
Агенттік қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктермен операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1817
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Есептелген басқа да комиссиялық кірістер
1819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцепті үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассациялау бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1832
Агенттік қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1836
Берілген кепілдіктер бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1837
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсетулер үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер

2016
Металлические счета других банков в аффинированных драгоценных металлах
2020
Вклады до востребования других банков
2021
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
2022
Вклады до востребования иностранных центральных банков
2023
Вклады до востребования других банков
2024
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
2030
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2040
Займы, полученные от международных финансовых организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков

2016
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдағы металл шоттары
2020
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары
2021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етілмелі салымдары
2022
Шетелдік орталық банктердің талап етілмелі салымдары
2023
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары
2024
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар
2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар
2052
Шетелдік орталық банктерден алынған заемдар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар
2055
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек

2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков
2120
Срочные вклады
2121
Срочные вклады Национального Банка Республики Казахстан
2122
Срочные вклады иностранных центральных банков
2123
Краткосрочные вклады других банков (до одного месяца)
2124
Краткосрочные вклады других банков (до одного года)
2125
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
2126
Срочные вклады других банков в аффинированных драгоценных металлах
2127
Долгосрочные вклады других банков
2128
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
2129
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
2130
Вклад, являющийся обеспечением обязательств других банков
2131
Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств других банков
2133
Условные вклады других банков
2135
Просроченная задолженность по срочным вкладам других банков
2136
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
2137
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
2138
Просроченная задолженность по условным вкладам других банков
2139
Премия по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
2140
Дисконт по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
2150
Расчеты с филиалами
2151
Расчеты с головным офисом
2152
Расчеты с местными филиалами
2153
Расчеты с зарубежными филиалами
2200
Обязательства перед клиентами
2201
Деньги государственного бюджета

2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар
2065
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
2068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған заемдар бойынша дисконт
2110
Овернайт заемдары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт заемдары
2112
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт заемдары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт заемдары
2120
Мерзімді салымдар
2121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары
2122
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары
2123
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдары
2124
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдары
2125
Басқа банктерден бір түнге тартылған салымдар
2126
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдардағы мерзімді салымдары
2127
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары
2128
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
2129
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
2130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
2131
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде қабылданған ақшаны сақтау шоты
2133
Басқа банктердің шартты салымдары
2135
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2136
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
2137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
2138
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2139
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
2140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконт
2150
Филиалдармен есеп айырысулар
2151
Бас офиспен есеп айырысулар
2152
Жергілікті филиалдарымен есеп айырысулар
2153
Шетелдік филиалдарымен есеп айырысулар
2200
Клиенттер алдындағы міндеттемелер
2201
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы

2403
Премия по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2404
Дисконт по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2405
Выкупленные субординированные облигации
2406
Субординированные облигации
2451
Бессрочные финансовые инструменты
2550
Расчеты по платежам
2551
Расчеты с другими банками
2552
Расчеты с клиентами
2700
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения
2701
Начисленные расходы по корреспондентским счетам
2702
Начисленные расходы по вкладам до востребования других банков
2703
Начисленные расходы по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
2704
Начисленные расходы по займам, полученным от международных финансовых организаций
2705
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от других банков
2706
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2707
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
2708
Начисленные расходы по металлическим счетам других банков в аффинированных драгоценных металлах
2711
Начисленные расходы по займам овернайт других банков
2712
Начисленные расходы по срочным вкладам других банков
2713
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
2714
Начисленные расходы по условным вкладам других банков
2715
Начисленные расходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
2717
Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
2718
Начисленные расходы по текущим счетам клиентов
2719
Начисленные расходы по условным вкладам клиентов
2720
Начисленные расходы по вкладам до востребования клиентов
2721
Начисленные расходы по срочным вкладам клиентов
2722
Начисленные расходы по вкладам дочерних организаций специального назначения
2723
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов
2725
Начисленные расходы по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
2726
Начисленные расходы по карт-счетам клиентов
2727
Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами
2730
Начисленные расходы по выпущенным в обращение ценным бумагам
2731
Начисленные расходы по прочим операциям
2740
Начисленные расходы по субординированному долгу
2741
Просроченное вознаграждение по полученным займам и финансовому лизингу

2403
Айналысқа шығарылған, реттелген облигациялар бойынша сыйлықақы
2404
Айналысқа шығарылған, реттелген облигациялар бойынша дисконт
2405
Сатып алынған реттелген облигациялар
2406
Реттелген облигациялар
2451
Мерзімсіз қаржы құралдары
2550
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
2551
Басқа банктермен есеп айырысулар
2552
Клиенттермен есеп айырысулар
2700
Сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2701
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген шығыстар
2702
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2703
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар бойынша есептелген шығыстар
2704
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша есептелген шығыстар
2705
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2706
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2707
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2708
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2711
Басқа банктердің овернайт заемдары бойынша есептелген шығыстар
2712
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2713
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2714
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2715
Бас офис пен оның филиалдарының арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар
2717
Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2718
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша есептелген шығыстар
2719
Клиенттердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2720
Клиенттердің талап етілмелі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2721
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2722
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары бойынша есептелген шығыстар
2723
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2725
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша есептелген шығыстар
2726
Клиенттердің карт-шоттары бойынша есептелген шығыстар
2727
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2730
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша есептелген шығыстар
2731
Басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2740
Реттелген борыш бойынша есептелген шығыстар
2741
Алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы

2742
Просроченное вознаграждение по вкладам до востребования
2743
Просроченное вознаграждение по срочным вкладам
2744
Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным бумагам
2745
Начисленные расходы по полученному финансовому лизингу
2746
Просроченное вознаграждение по условным вкладам
2747
Просроченное вознаграждение по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков и клиентов
2748
Просроченное вознаграждение по текущим счетам
2749
Прочее просроченное вознаграждение
2755
Начисленные расходы по финансовым активам, принятым в доверительное управление
2756
Начисленные расходы по субординированным облигациям
2757
Начисленные расходы по бессрочным финансовым инструментам
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2790
Предоплата вознаграждения и доходов
2792
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
2793
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам
2794
Доходы будущих периодов
2799
Прочие предоплаты
2810
Начисленные комиссионные расходы
2811
Начисленные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2812
Начисленные комиссионные расходы по агентским услугам
2813
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
2814
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
2815
Начисленные комиссионные расходы по услугам по доверительным операциям
2816
Начисленные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
2817
Начисленные комиссионные расходы по услугам по карт-счетам клиентов
2818
Начисленные прочие комиссионные расходы
2819
Начисленные комиссионные расходы по услугам по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
2820
Начисленные комиссионные расходы по аудиту и консультационным услугам
2830
Просроченные комиссионные расходы
2831
Просроченные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2832
Просроченные комиссионные расходы по агентским услугам
2833
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
2834
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной валюты
2835
Просроченные комиссионные расходы по услугам по доверительным операциям
2836
Просроченные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
2838
Просроченные прочие комиссионные расходы

2742
Талап етілмелі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2743
Мерзімді салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2744
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2745
Алынған қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2746
Шартты салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2747
Басқа банктердің және клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша мерзімі өткен сыйақы
2748
Ағымдағы шоттар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2749
Басқа да мерзімі өткен сыйақы
2755
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржылық активтер бойынша есептелген шығыстар
2756
Реттелген облигациялар бойынша есептелген шығыстар
2757
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2790
Сыйақыны және кірістерді алдын ала төлеу
2792
Берілген заемдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2793
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2794
Болашақ кезеңдер кірістері
2799
Басқа да алдын ала төлемдер
2810
Есептелген комиссиялық шығыстар
2811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2812
Агенттік қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2815
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2816
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2817
Клиенттердің карт-шоттары бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2818
Басқа да есептелген комиссиялық шығыстар
2819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2820
Аудит және консультациялық қызмет көрсетулер бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2830
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2832
Агенттік қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2833
Бағалы қағаздар сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2835
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2836
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсетулер бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2838
Басқа да мерзімі өткен комиссиялық шығыстар

4050
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам
4051
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентскому счету в Национальном Банке Республики Казахстан
4052
Доходы, связанные с получением вознаграждения по корреспондентским счетам в других банках
4100
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4101
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
4102
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4103
Доходы, связанные с получением вознаграждения по срочным вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4104
Доходы, связанные с получением вознаграждения по обязательным резервам в Национальном Банке Республики Казахстан
4105
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
4200
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4201
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4202
Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4250
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках
4251
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам, размещенным в других банках (на одну ночь)
4252
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладам до востребования, размещенным в других банках
4253
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного месяца)
4254
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным вкладам, размещенным в других банках (до одного года)
4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным вкладам, размещенным в других банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения по условным вкладам, размещенным в других банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения по аффинированным драгоценным металлам, размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
4262
Доходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках

4050
Корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шот бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған (бір түнге) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған талап етілмелі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4200
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4201
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4202
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4251
Басқа банктерде орналастырылған (бір түнге) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4252
Басқа банктерде орналастырылған талап етілмелі салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Басқа банктердің салымдар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4260
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі кірістер

4263
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
4265
Доходы, связанные с получением вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным в других банках
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным другим банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным другим банкам
4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овернайт, предоставленным другим банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным другим банкам
4305
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному другим банкам
4306
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности других банков по займам
4309
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным другим банкам
4310
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
4311
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
4312
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным другим банкам
4320
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций или полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4321
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4322
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4323
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4324
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций

4263
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4300
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4305
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4306
Заемдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4309
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
4310
Басқа банктерге берілген заемның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4311
Басқа банктерден алынған заемның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын теріс түзету түріндегі кірістер

4326
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4327
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности по займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4328
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности по финансовому лизингу, предоставленному организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4330
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4331
Доходы по амортизации премии по полученным займам
4350
Доходы по расчетам с филиалами
4351
Доходы по расчетам с головным офисом
4352
Доходы по расчетам с местными филиалами
4353
Доходы по расчетам с зарубежными филиалами
4400
Доходы, связанные с получением вознаграждения по требованиям банка к клиентам
4401
Доходы, связанные с получением вознаграждения по займам овердрафт, предоставленным клиентам
4403
Доходы, связанные с получением вознаграждения по кредитным карточкам клиентов
4405
Доходы, связанные с получением вознаграждения по учтенным векселям клиентов
4407
Доходы, связанные с получением вознаграждения по факторингу клиентам
4411
Доходы, связанные с получением вознаграждения по краткосрочным займам, предоставленным клиентам
4417
Доходы, связанные с получением вознаграждения по долгосрочным займам, предоставленным клиентам
4420
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовому лизингу, предоставленному клиентам
4422
Доходы, связанные с получением вознаграждения по форфейтингу клиентам
4424
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности клиентов по займам
4426
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям финансирования торговой деятельности
4427
Доходы, связанные с получением вознаграждения по просроченной задолженности по операциям финансирования торговой деятельности
4428
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим займам, предоставленным клиентам
4429
Комиссионное вознаграждение по займам, предоставленным клиентам
4430
Доходы в виде положительной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
4431
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и международных финансовых организаций
4432
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов

4326
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4327
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4328
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4330
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4331
Алынған заемдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4350
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4351
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша кірістер
4352
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша кірістер
4400
Банктің клиенттерге қойылатын талаптары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4401
Клиенттерге берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4403
Клиенттердің кредит карточкалары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4405
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4407
Клиенттерге факторинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4411
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4420
Клиенттерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4422
Клиенттерге форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4424
Клиенттердің заемдар бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4426
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4427
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4428
Клиенттерге берілген басқа да заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4429
Клиенттерге берілген заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
4430
Клиенттерге берілген заемның құнын оң түзету түріндегі кірістер
4431
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4432
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер

4433
Доходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
4434
Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным клиентам
4440
Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от клиентов
4445
Доходы, связанные с получением вознаграждения по финансовым активам, переданным в доверительное управление
4450
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
4452
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
4453
Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам
4454
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение ценным бумагам
4455
Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение субординированным облигациям
4465
Доходы, связанные с получением вознаграждения по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
4470
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в капитал и субординированный долг
4471
Дивиденды, полученные по акциям дочерних организаций
4472
Дивиденды, полученные по акциям ассоциированных организаций
4475
Доходы, связанные с получением вознаграждения по инвестициям в субординированный долг
4476
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим инвестициям
4477
Доходы исламского банка, связанные с получением вознаграждения по инвестиционной деятельности на условиях аренды
4480
Доходы, связанные с получением вознаграждения по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
4481
Доходы, связанные с получением вознаграждения по приобретенным ценным бумагам
4482
Доходы по амортизации дисконта по приобретенным ценным бумагам
4490
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
4491
Доходы, связанные с получением вознаграждения по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
4492
Доходы по амортизации дисконта по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
4500
Доходы по дилинговым операциям
4510
Доходы по купле-продаже ценных бумаг
4530
Доходы по купле-продаже иностранной валюты
4540
Доходы по купле-продаже драгоценных металлов
4560
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
4570
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
4580
Нереализованный доход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
4590
Нереализованный доход от переоценки финансовых фьючерсов
4591
Нереализованный доход от переоценки опционных операций

4433
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4434
Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4440
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржылық активтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4450
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4452
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4453
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4454
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4455
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша кірістер
4465
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4470
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4471
Еншілес ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4472
Қауымдасқан ұйымдардың акциялары бойынша алынған дивидендтер
4475
Реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4476
Басқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4477
Ислам банкінің жалдау талаптарындағы инвестициялық қызмет бойынша сыйақы алуға байланысты кірістері
4480
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4481
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4482
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4490
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4491
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4492
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша кірістер
4500
Дилинг операциялары бойынша кірістер
4510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату кірістері
4530
Шетел валютасын сатып алу-сату кірістері
4540
Қымбат металдарды сатып алу-сату кірістері
4560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болған іске асырылмаған кіріс
4570
Шетел валютасы бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4590
Қаржы фьючерстерін қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4591
Опциондық операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс

4593
Нереализованный доход от переоценки операций своп
4594
Нереализованный доход от переоценки операций с прочими производными финансовыми инструментами
4600
Комиссионные доходы
4601
Комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
4602
Комиссионные доходы за агентские услуги
4603
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
4604
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной валюты
4605
Комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
4606
Комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
4607
Комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию и ведению банковских счетов клиентов
4608
Прочие комиссионные доходы
4609
Комиссионные доходы по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг
4610
Комиссионные доходы, полученные за акцепт платежных документов
4611
Комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
4612
Комиссионные доходы по документарным расчетам
4613
Комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
4614
Комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
4615
Комиссионные доходы за услуги по инкассации
4616
Комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных драгоценных металлов
4617
Комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
4618
Доходы за услуги по операциям с инвестиционными депозитами
4700
Доходы от переоценки
4703
Нереализованный доход от переоценки иностранной валюты
4704
Нереализованный доход от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4705
Доход от переоценки займов в тенге с фиксацией валютного эквивалента займов
4707
Доход от переоценки вкладов в тенге с фиксацией валютного эквивалента вкладов
4709
Нереализованный доход от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
4710
Нереализованный доход от прочей переоценки
4711
Доходы от восстановления убытка от обесценения основных средств
4712
Доходы от восстановления убытка от обесценения нематериальных активов
4713
Доходы от восстановления убытка от обесценения инвестиций, вложенных в уставный капитал других юридических лиц
4730
Реализованные доходы от переоценки

4593
Своп операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4594
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операцияларды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4600
Комиссиялық кірістер
4601
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4602
Агенттік қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4603
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4604
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4605
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4606
Кепілдіктермен операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4607
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4608
Басқа да комиссиялық кірістер
4609
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша комиссиялық кірістер
4610
Төлем құжаттарының акцепті үшін алынған комиссиялық кірістер
4611
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4612
Құжаттық есеп айырысулар бойынша комиссиялық кірістер
4613
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4614
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4615
Инкассациялау бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4616
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4617
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсетулер үшін комиссиялық кірістер
4618
Инвестициялық депозиттермен операциялар бойынша қызмет көрсетулер үшін кірістер
4700
Қайта бағалаудан болатын кірістер
4703
Шетел валютасын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4704
Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4705
Заемдардың валюталық баламасын белгілей отырып, теңгедегі заемдарды қайта бағалаудан болатын кіріс
4707
Салымдардың валюталық баламасын белгілей отырып теңгедегі салымдарды қайта бағалаудан болатын кіріс
4709
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен болатын іске асырылмаған кіріс
4710
Басқа да қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған кіріс
4711
Негізгі құралдардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4712
Материалдық емес активтердің құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4713
Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салынған инвестициялардың құнсыздануынан болатын зиянды қалпына келтіруден болатын кірістер
4730
Қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер

4731
Реализованные доходы от переоценки иностранной валюты
4732
Реализованные доходы от переоценки аффинированных драгоценных металлов
4733
Реализованные доходы от изменения стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток и имеющихся в наличии для продажи
4734
Реализованные доходы от прочей переоценки
4850
Доходы от продажи
4851
Доходы от продажи акций дочерних и ассоциированных организаций
4852
Доходы от реализации основных средств и нематериальных активов
4853
Доходы от реализации товарно-материальных запасов
4856
Доходы от реализации прочих инвестиций
4870
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале юридических лиц
4871
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале дочерних организаций
4872
Доходы, связанные с изменением доли участия в уставном капитале ассоциированных организаций
4880
Доходы исламского банка от финансирования производственной и торговой деятельности
4890
Доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
4891
Доходы по операциям фьючерс
4892
Доходы по операциям форвард
4893
Доходы по опционным операциям
4895
Доходы по операциям своп
4896
Доходы по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
4897
Доходы, связанные с получением вознаграждения по производным финансовым инструментам
4900
Неустойка (штраф, пеня)
4920
Прочие доходы
4921
Прочие доходы от банковской деятельности
4922
Прочие доходы от неосновной деятельности
4923
Доходы, связанные с получением дивидендов по акциям
4950
Доходы от восстановления резервов (провизий)
4951
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по вкладам, размещенным в других банках
4952
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
4953
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
4954
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по ценным бумагам
4955
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
4956
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
4957
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных на покрытие убытков от прочей банковской деятельности

4731
Шетел валютасын қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4732
Тазартылған қымбат бағалы металдарды қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4733
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын және сату үшін қолда бар бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен болатын іске асырылған кірістер
4734
Басқа да қайта бағалаудан болатын іске асырылған кірістер
4850
Сатудан болатын кірістер
4851
Еншілес және қауымдасқан ұйымдардың акцияларын сатудан болатын кірістер
4852
Негізгі құралдарды және материалдық емес активтерді сатудан болатын кірістер
4853
Тауарлық-материалдық қорларды сатудан болатын кірістер
4856
Басқа да инвестицияларды сатудан болатын кірістер
4870
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4871
Еншілес ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4872
Қауымдасқан ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлесінің өзгеруіне байланысты кірістер
4880
Ислам банкінің өндірістік және сауда қызметін қаржыландырудан болатын кірістері
4890
Туынды қаржы құралдарымен жасалған операциялар бойынша кірістер
4891
Фьючерс операциялары бойынша кірістер
4892
Форвард операциялары бойынша кірістер
4893
Опцион операциялары бойынша кірістер
4895
Своп операциялары бойынша кірістер
4896
Басқа да туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша кірістер
4897
Туынды қаржы құралдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4900
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
4920
Басқа кірістер
4921
Банк қызметінен болатын басқа да кірістер
4922
Негізгі емес қызметтен болатын басқа да кірістер
4923
Акциялар бойынша дивидендтер алуға байланысты кірістер
4950
Резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4951
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4952
Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4953
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4954
Бағалы қағаздар бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден түскен кірістер
4955
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4956
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға ұсынылған заемдар мен қаржы лизингі бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4957
Басқа да банк қызметінен болатын зияндарды жабу үшін құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер

4958
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по условным обязательствам
4959
Доходы от восстановления резервов (провизий), созданных по дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью
4999
Доход до налогов
Итого Доходы:
V класс - РАСХОДЫ
5020
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам
5021
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам Национального Банка Республики Казахстан
5022
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам иностранных центральных банков
5023
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам других банков
5024
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по корреспондентским счетам организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
5026
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам других банков в аффинированном драгоценном металле
5030
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
5034
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5036
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5037
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5038
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Правительства и местных исполнительных органов Республики Казахстан
5040
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от международных финансовых организаций
5044
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5046
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от международных финансовых организаций
5047
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от международных финансовых организаций
5048
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от международных финансовых организаций
5050
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от других банков
5051
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан

4958
Шартты міндеттемелер бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4959
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша құрылған резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден болатын кірістер
4999
Салықтарға дейінгі кіріс
Кірістер жиынтығы
V сынып - ШЫҒЫСТАР
5020
Корреспонденттiк шоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5022
Шетелдiк орталық банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5023
Басқа банктердiң корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5024
Банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымның корреспонденттiк шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5026
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5030
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен, Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5034
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзiмдi заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5036
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған ұзақ мерзiмдi заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5037
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған заемның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5038
Қазақстан Республикасының Үкiметiнен және жергiлiктi атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзiмi өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5050
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5052
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от иностранных центральных банков
5053
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от других банков
5054
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от других банков
5055
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от других банков
5056
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от других банков
5057
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим банкам
5058
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от других банков
5059
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от Национального Банка Республики Казахстан
5060
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5063
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовому лизингу, полученному от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5064
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5065
Расходы в виде положительной корректировки стоимости займа, полученного от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5066
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5067
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
5068
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по займам, полученным от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5069
Расходы по амортизации дисконта по полученным займам
5070
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным другим банкам
5071
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
5090
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения
5091
Другие расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям с другими банками
5095
Комиссионное вознаграждение по займам, полученным от других банков
5110
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт
5111
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт Национального Банка Республики Казахстан

5052
Шетелдік орталық банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5053
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5055
Басқа банктерден алынған заемның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5057
Басқа банктерге берілген заемның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5058
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5060
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5063
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5065
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5069
Алынған заемдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5070
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5071
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5090
Сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5091
Басқа банктермен жүргізілетін операциялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
5095
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
5110
Овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5111
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5112
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт иностранных центральных банков
5113
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по займам овернайт других банков
5120
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам других банков
5121
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования Национального Банка Республики Казахстан
5122
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам Национального Банка Республики Казахстан
5123
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования иностранных центральных банков
5124
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам иностранных центральных банков
5125
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования других банков
5126
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного месяца)
5127
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам других банков (до одного года)
5128
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам других банков
5129
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам, привлеченным от других банков
5130
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств других банков
5133
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам других банков
5134
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного в других банках
5135
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного в других банках
5136
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от других банков
5137
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от других банков
5138
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
5140
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
5141
Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в других банках
5150
Расходы по расчетам с филиалами
5151
Расходы по расчетам с головным офисом
5152
Расходы по расчетам с местными филиалами
5153
Расходы по расчетам с зарубежными филиалами
5200
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по требованиям клиентов
5201
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по деньгам государственного бюджета
5203
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по текущим счетам клиентов

5112
Шетелдік орталық банктердің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5113
Басқа банктердің овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5120
Басқа банктердің салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5122
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5123
Шетелдік орталық банктердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5124
Шетелдік орталық банктердің мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5125
Басқа банктердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5126
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір айға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5127
Басқа банктердің қысқа мерзімді (бір жылға дейінгі) салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5128
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5129
Басқа банктерден тартылған салымдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5133
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5134
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5135
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5136
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5138
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5141
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5150
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5151
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5152
Жергілікті филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5153
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар бойынша шығыстар
5200
Клиенттердің талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5201
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5203
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар

5204
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по финансовым активам, принятым в доверительное управление
5211
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладам до востребования клиентов
5212
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5215
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по краткосрочным вкладам клиентов
5216
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по срочным вкладам клиентов в аффинированных драгоценных металлах
5217
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по долгосрочным вкладам клиентов
5219
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по условным вкладам клиентов
5221
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по карт-счетам клиентов
5222
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по счетам дочерних организаций специального назначения
5223
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств клиентов
5224
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по вкладам до востребования клиентов
5225
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по прочим операциям с клиентами
5226
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по просроченной задолженности по срочным вкладам клиентов
5227
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по полученному финансовому лизингу
5228
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по указаниям, неисполненным в срок
5229
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
5230
Комиссионное вознаграждение по принятым вкладам
5232
Расходы в виде отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного клиентам
5233
Расходы в виде положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного от клиентов
5234
Расходы в виде положительной корректировки стоимости условного вклада, привлеченного от клиентов
5235
Расходы по амортизации премии по учтенным векселям
5236
Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным от клиентов
5240
Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным клиентам
5250
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
5300
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по ценным бумагам
5301
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение облигациям
5303
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по выпущенным в обращение прочим ценным бумагам
5305
Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток

5204
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5211
Клиенттердің талап етілмелі салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5212
Клиенттердің тазартылған бағалы металдардағы металл шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5215
Клиенттердің қысқамерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5216
Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5217
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5219
Клиенттердің шартты салымдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5221
Клиенттердің карт-шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5222
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5223
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5224
Клиенттердің талап етілмелі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5225
Клиенттермен жүргізілетін басқа да операциялар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5226
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5227
Алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5228
Мерзімінде орындалмаған нұсқаулар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5229
Клиенттердiң мiндеттемелерiн қамтамасыз ету (кепілзат, кепілпұл) ретiнде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5230
Қабылданған салымдар бойынша комиссиялық сыйақы
5232
Клиенттерге берілген заемның құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
5233
Клиенттерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5234
Клиенттерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету түріндегі шығыстар
5235
Есепке алынған вексельдер бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5236
Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5240
Клиенттерге берілген заемдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5250
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5300
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5301
Айналысқа шығарылған облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5303
Айналысқа шығарылған басқа да бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5305
Әділ құны бойынша пайда немесе зиян арқылы есепке алынатын, сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар

5306
Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
5307
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение ценным бумагам
5308
Расходы по амортизации премии по приобретенным ценным бумагам, удерживаемым до погашения
5309
Расходы по амортизации премии по прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
5400
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу
5401
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения менее пяти лет
5402
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированному долгу со сроком погашения более пяти лет
5404
Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в обращение субординированным облигациям
5406
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по субординированным облигациям
5407
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по бессрочным финансовым инструментам
5450
Ассигнования на обеспечение
5451
Ассигнования на резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
5452
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным другим банкам
5453
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
5455
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным клиентам
5457
Ассигнования на резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
5459
Ассигнования на резервы (провизии) по дебиторской задолженности, не связанной с основной деятельностью
5464
Ассигнования на резервы (провизии) по ценным бумагам
5465
Ассигнования на резервы (провизии) по условным обязательствам
5466
Ассигнования на резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
5468
Ассигнования по созданию оценочных обязательств
5500
Расходы по дилинговым операциям
5510
Расходы по купле-продаже ценных бумаг
5530
Расходы по купле-продаже иностранной валюты
5540
Расходы по купле-продаже драгоценных металлов
5560
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по ценным бумагам
5570
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по иностранной валюте
5580
Нереализованный расход от переоценки форвардных операций по аффинированным драгоценным металлам
5590
Нереализованный расход от переоценки финансовых фьючерсов
5591
Нереализованный расход от переоценки опционных операций

5306
Сатып алынған, сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5307
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5308
Сатып алынған, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5309
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша сыйлықақыны амортизациялау бойынша шығыстар
5400
Реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5401
Өтеу мерзімі бес жылдан аз, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5402
Өтеу мерзімі бес жылдан астам, реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5404
Айналысқа шығарылған, реттелген облигациялар бойынша дисконтты амортизациялау бойынша шығыстар
5406
Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5407
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
5450
Қамтамасыз етуге қаражат бөлу
5451
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5452
Басқа банктерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5453
Банк қызметіне байланысты дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5455
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5457
Басқа да банк қызметінен болатын зияндарды жабуға арналған резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5459
Негізгі қызметпен байланысты емес дебиторлық берешек бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5464
Бағалы қағаздар бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5465
Шартты міндеттемелер бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5466
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша резервтерге (провизияларға) қаражат бөлу
5468
Бағалау міндеттемелерін құру бойынша қаражат бөлу
5500
Дилинг операциялары бойынша шығыстар
5510
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5530
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша шығыстар
5540
Қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша шығыстар
5560
Бағалы қағаздар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5570
Шетел валютасындағы форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5580
Тазартылған қымбат металдар бойынша форвард операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5590
Қаржылық фьючерстерді қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс
5591
Опцион операцияларын қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыс

5920
Прочие расходы
5921
Прочие расходы от банковской деятельности
5922
Прочие расходы от неосновной деятельности
5923
Расходы по аренде
5924
Расходы от акцептов
5925
Расходы по полученным банком гарантиям
5926
Расходы по привилегированным акциям
5999
Корпоративный подоходный налог
Итого Расходы
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
________________ ________________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения _____________________ _______
фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________________________ ________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках на балансовых счетах
банков второго уровня и ипотечных организаций
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежедневно и ежемесячно, ипотечными организациями - ежемесячно. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру балансовых статей банка второго уровня и ипотечной организации по активам, обязательствам, капиталу, доходам, расходам.
6. Форма составляется в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня и ипотечной организации.
7. В Форме раскрываются группы счетов и указываются суммы по счетам в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.

5920
Басқа да шығыстар
5921
Банктік қызметтен болатын басқа да шығыстар
5922
Негізгі емес қызметтен болатын басқа да шығыстар
5923
Жалдау бойынша шығыстар
5924
Акцепттерден болатын шығыстар
5925
Алынған кепілдіктер бойынша шығыстар
5926
Артықшылықты акциялар бойынша шығыстар
5999
Корпоративтік табыс салығы
Шығыстар жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)____________
______________________________________ ______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер_______________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімшенің бастығы ___________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы _______________________________________ ___________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" _____
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды күн сайын және ай сайын, ипотекалық ұйымдар ай сайын жасайды. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан екінші деңгейдегі банктің және ипотекалық ұйымның активтері, міндеттемелері, капиталы, кірістері, шығыстары бойынша баланстық баптардың құрылымын ашып көрсетеді.
6. Нысан екінші деңгейдегі банктің және ипотекалық ұйымның жүзеге асыратын қызметіне қарай жасалады.
7. Нысанда шоттар топтары ашып көрсетіледі және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес шоттар бойынша сомалар көрсетіледі.

4) ипотечными организациями ежемесячный отчет - не позднее
десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Отчет об остатках на внебалансовых счетах условных
и возможных требований и обязательств
(в тысячах тенге)
Номера
счетов
Наименования счетов
Сумма
VI класс - УСЛОВНЫЕ И ВОЗМОЖНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
6000
Счета по аккредитивам
6005
Возможные требования по выпущенным непокрытым аккредитивам

4) ипотекалық ұйымдар ай сайынғы есепті - есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
(мың теңгемен)
Шоттардың нөмірлері
Шоттардың атауы
Сомасы
VI сынып - ШАРТТЫ ЖӘНЕ ЫҚТИМАЛ МІНДЕТТЕМЕЛЕР
6000
Аккредитивтер бойынша шоттар
6005
Шығарылған жабылмаған аккредитивтер бойынша ықтимал талаптар

7250
Имущество, принятое в обеспечение (залог) обязательств клиента
7300
Мемориальные счета - прочие
7303
Платежные документы, не оплаченные в срок
7320
Секьюритизируемые активы
7321
Кредитные линии, открытые иностранными государствами и зарубежными банками организациям Республики Казахстан
7330
Займы, обслуживаемые на основе агентских соглашений
7331
Начисленное вознаграждение по агентским займам
7339
Разные ценности и документы
7342
Разные ценности и документы, отосланные и выданные под отчет
7345
Драгоценные металлы на хранении
7360
Акции и другие ценные бумаги клиентов
7363
Активы клиентов, находящиеся на кастодиальном обслуживании
7400
Пенсионные активы добровольных накопительных пенсионных фондов, принятые на хранение
7401
Краткосрочные государственные ценные бумаги Республики Казахстан
7403
Долгосрочные государственные ценные бумаги Республики Казахстан
7404
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги, включенные в официальный список Казахстанской фондовой биржи
7405
Ценные бумаги международных финансовых организаций
7406
Вклады в других банках
7407
Прочие пенсионные активы
7408
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по краткосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7409
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по долгосрочным государственным ценным бумагам Республики Казахстан, в которые размещены пенсионные активы
7410
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по негосударственным эмиссионным ценным бумагам, включенным в официальный список Казахстанской фондовой биржи, в которые размещены пенсионные активы
7411
Начисленное вознаграждение (купон, дисконт/премия) по ценным бумагам международных финансовых организаций, в которые размещены пенсионные активы
7412
Начисленное вознаграждение по вкладам в других банках, в которые размещены пенсионные активы
7413
Начисленное вознаграждение по прочим финансовым активам, в которые размещены пенсионные активы
7414
Обязательства добровольных накопительных пенсионных фондов по опера-циям с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7416
Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами, в которые размещены пенсионные активы
7500
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7535
Ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7536
Просроченные ипотечные займы, права требования по которым приняты в доверительное управление
7542
Начисленное вознаграждение по ипотечным займам, права требования по которым приняты в доверительное управление

7250
Клиенттің міндеттемелерін қамтамасыз етуге (кепілге) қабылданған мүлік
7300
Мемориалдық шоттар - басқалары
7303
Мерзімінде төленбеген төлем құжаттары
7320
Секьюритилендірілетін активтер
7321
Қазақстан Республикасының ұйымдарына шет мемлекеттер мен шетелдік банктер ашқан кредит желілер
7330
Агенттік келісімдер негізінде қызмет көрсетілетін заемдар
7331
Агенттік заемдар бойынша есептелген сыйақы
7339
Әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
7342
Есебіне жіберілген және берілген әртүрлі құндылықтар мен құжаттар
7345
Сақтаудағы қымбат металдар
7360
Клиенттердің акциялары мен басқа бағалы қағаздары
7363
Клиенттердің кастодиандық қызмет көрсетудегі активтері
7400
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының сақтауға қабылданған зейнетақы активтері
7401
Қазақстан Республикасының қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары
7403
Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары
7404
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енгізілген мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар
7405
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
7406
Басқа банктердегі салымдар
7407
Басқа да зейнетақы активтері
7408
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының қысқа мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7409
Зейнетақы активтері орналастырылған Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7410
Қазақстан қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, зейнетақы активтері орналастырылған мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7411
Зейнетақы активтері орналастырылған халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары бойынша есептелген сыйақы (купон, дисконт/сыйлықақы)
7412
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа банктердегі салымдар бойынша есептелген сыйақы
7413
Зейнетақы активтері орналастырылған басқа да қаржылық активтер бойынша есептелген сыйақы
7414
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен операциялар бойынша міндеттемелері
7416
Зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
7500
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық заемдар
7535
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық заемдар
7536
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған мерзімі өткен ипотекалық заемдар
7542
Талап ету құқықтары сенімгерлік басқаруға қабылданған ипотекалық заемдар бойынша есептелген сыйақы

7883
Расходы от купли-продажи активов
7884
Реализованные расходы по курсовой разнице
7885
Реализованные расходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7886
Нереализованные расходы по курсовой разнице
7887
Нереализованные расходы от переоценки активов по справедливой стоимости
7888
Амортизационные отчисления по основным средствам
7889
Убытки от обесценения активов
7890
Прочие расходы
Итого: Счета меморандума к балансу
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
________________ ________________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения _____________________ _______
фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________________________ ________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет об остатках на внебалансовых счетах
банков второго уровня и ипотечных организаций
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма составляется банками второго уровня ежедневно и ежемесячно, ипотечными организациями - ежемесячно. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру внебалансовых статей по условным и возможным требованиям и обязательствам, счетам меморандума.
6. Форма составляется в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня и ипотечной организации.
7. В Форме раскрываются группы счетов и указываются суммы по счетам в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.

7883
Активтерді сатып алу-сатудан болатын шығыстар
7884
Бағамдық айырма бойынша іске асырылған шығыстар
7885
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болатын іске асырылған шығыстар
7886
Бағамдық айырма бойынша іске асырылмаған шығыстар
7887
Активтерді әділ құны бойынша қайта бағалаудан болатын іске асырылмаған шығыстар
7888
Негізгі құралдар бойынша амортизациялық аударымдар
7889
Активтердің құнсыздануынан болатын зиян
7890
Басқа да шығыстар.
Активтерді сатып алу-сатудан болатын кірістер
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)____________
______________________________________ ______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер_______________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімшенің бастығы ___________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы _______________________________________ ___________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) (телефон
нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" _____
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды күн сайын және ай сайын жасайды, ипотекалық ұйымдар ай сайын жасайды. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан шартты және ықтимал талаптар және міндеттемелер, меморандум шоттары бойынша баланстан тыс баптардың құрылымын ашып көрсетеді.
6. Нысан екінші деңгейдегі банктің және ипотекалық ұйымның жүзеге асыратын қызметіне байланысты жасалады.
7. Нысанда шоттар топтары ашып көрсетіледі және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес шоттар бойынша сомалар көрсетіледі.

8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Дополнительные сведения
Отчетный период: по состоянию за "___" "__________" 20__ года
Индекс: 700-ДС
Периодичность: ежемесячная
Представляют: банки второго уровня
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Сроки представления:
1) банками второго уровня, за исключением случая,
предусмотренного подпунктом 2), - не позднее семи рабочих дней,
следующих за последним днем отчетного месяца;

8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 74 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қосымша мәліметтер
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "_______________" жағдай бойынша
Индексі: 700-ДС
Кезеңділігі: ай сайынғы
Ұсынатындар: екінші деңгейдегі банктер
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімдері:
1) 2) тармақшада көзделген жағдайды қоспағанда, екінші деңгейдегі банктер - есепті айдың соңғы күнінен кейінгі жеті жұмыс күнінен кешіктірмей;

2) родительским банком второго уровня, осуществившим операцию
по одновременной передаче активов и обязательств между родительским
банком и дочерним банком, в отношении которого проведена
реструктуризация в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31
августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике
Казахстан" до 1 февраля 2016 года, - не позднее двадцатого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Дополнительные сведения
(в тысячах тенге)
Номера счетов
Наименования счетов
Сумма

2) бас банк пен "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оған қатысты қайта құрылымдау жүргізілген еншілес банк арасында активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру жөніндегі операцияны 2016 жылғы 1 ақпанға дейін жүзеге асырған екінші деңгейдегі бас банк - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей.
Нысан
Қосымша мәліметтер (мың теңгемен)
Шоттардың нөмірлері
Шоттардың атаулары
Сомасы

8707
Комиссионное вознаграждение по выданным гарантиям
8708
Резервы (провизии) на покрытие убытков по выданным гарантиям в тенге
8709
Резервы (провизии) на покрытие убытков по выданным гарантиям в иностранной валюте
8710
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
8711
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток

8707
Берілген кепілдіктер бойынша комиссиялық сыйақы
8708
Теңгемен берілген кепілдіктер бойынша зиянды өтеуге арналған резервтер (провизиялар)
8709
Шетел валютасында берілген кепілдіктер бойынша зиянды өтеуге арналған резервтер (провизиялар)
8710
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
8711
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы

8712
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
8713
Сумма основного долга по операциям финансирования торговой деятельности
8714
Сумма наценки по операциям финансирования торговой деятельности
8715
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше девяноста календарных дней, покрытые на сумму депозита, являющегося безусловным обеспечением понесенного обесценения по данным займам, банка, имеющего рейтинг не ниже "А-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor’s и Fitch) или не ниже "А3" (по классификации рейтингового агентства Moody’s Investors Service) и не являющегося банковским холдингом или крупным участником по отношению к банку
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
________________ ________________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Начальник ответственного подразделения _____________________ _______
фамилия, имя, отчество (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________________________ ________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) телефон
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Дополнительные сведения
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Дополнительные сведения" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Банками второго уровня Форма составляется ежемесячно и по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма раскрывает структуру дополнительных сведений к отчету об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и отчету об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций.
6. Форма составляется в зависимости от осуществляемой банком второго уровня деятельности.
7. Форма содержит дополнительные сведения, которые не отражаются в отчете об остатках на балансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций и отчете об остатках на внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций.

8712
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
8713
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша негізгі борыш сомасы
8714
Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша үстеме баға сомасы
8715
"А-"-тен төмен емес (Standard & Poor’s және Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А3"-тен төмен емес (Moody’s Investors Service агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингі бар және банк холдингі немесе банкке қатысты ірі қатысушы болып табылмайтын банктің негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік тоқсан күннен аса мерзімі өткен берешегі бар, осы қарыздар бойынша келтірілген құнсызданудың шартсыз қамтамасыз етуі болып табылатын депозит сомасына өтелген қарыздары
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам)____________
______________________________________ ______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер_______________________________________ __________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Жауапты бөлімшенің бастығы ___________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы _______________________________________ ___________________
лауазымы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы) (телефон
нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" _____
Мөр орны (бар болса)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қосымша мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қосымша мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер Нысанды күн сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есепке және екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепке қосымша мәліметтер құрылымын ашып көрсетеді.
6. Нысан екінші деңгейдегі банктің жүзеге асыратын қызметіне қарай жасалады.
7. Нысанда екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есепте және екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есепте көрсетілмейтін қосымша мәліметтер бар.

8. Сумма счетов 8707, 8708 и 8709 соответствует остатку по балансовому счету 2869 "Выданные гарантии".
9. Сумма счета 8710 соответствует сумме просроченного вознаграждения по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи, учитываемым на балансовом счете 1750 "Просроченное вознаграждение по ценным бумагам".
10. Сумма счета 8711 соответствует сумме просроченного вознаграждения по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прибыль или убыток, учитываемым на балансовом счете 1750 "Просроченное вознаграждение по ценным бумагам".
11. Сумма счета 8712 соответствует сумме просроченного вознаграждения по ценным бумагам, удерживаемым до погашения, учитываемым на балансовом счете 1750 "Просроченное вознаграждение по ценным бумагам".
12. Сумма счетов 8713 и 8714 соответствует остатку по балансовому счету 1426 "Требования к клиенту по операциям финансирования торговой деятельности" и составляется исламскими банками, осуществляющими деятельность, предусмотренную главой 4-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
13. На счете 8715 указываются займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше девяноста календарных дней, покрытые на сумму депозита, являющегося безусловным обеспечением понесенного обесценения по данным займам банка, имеющего рейтинг не ниже "А-" (по классификации рейтинговых агентств Standard & Poor’s и Fitch) или не ниже "А3" (по классификации рейтингового агентства Moody’s Investors Service) и не являющегося банковским холдингом или крупным участником по отношению к банку второго уровня для расчета факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка второго уровня в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 68 "Об утверждении Правил применения мер раннего реагирования и методики определения факторов, влияющих на ухудшение финансового положения банка второго уровня", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9498.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 74
Правила
представления отчетности об остатках на балансовых
и внебалансовых счетах банков второго уровня и
ипотечных организаций
1. Правила представления отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня и ипотечных организаций (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года " О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года " О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 23 декабря 1995 года " Об ипотеке недвижимого имущества" и от 4 июля 2003 года " О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок представления банками второго уровня (далее – банк) и ипотечными организациями отчетности об остатках на балансовых и внебалансовых счетах в Национальный Банк Республики Казахстан.

8. 8707, 8708 және 8709-шоттар сомасы "Берілген кепілдіктер" 2869-баланстық шоты бойынша қалдыққа сәйкес келеді.
9. 8710-шоттың сомасы "Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы" 1750-баланстық шотында есепке алынатын, сату үшін қолда бар бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы сомасына сәйкес келеді.
10. 8711-шоттың сомасы "Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы" 1750-баланстық шотында есепке алынатын, пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы сомасына сәйкес келеді.
11. 8712-шоттың сомасы "Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы" 1750-баланстық шотында есепке алынатын, өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы сомасына сәйкес келеді.
12. 8713 және 8714-шоттардың сомасы "Сауда қызметін қаржыландыру операциялары бойынша клиентке қойылатын талаптар" 1426-баланстық шоты бойынша қалдыққа сәйкес келеді және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-тарауында көзделген қызметті жүзеге асыратын ислам банктері жасайды.
13. 8715-шотта негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік тоқсан күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздар, "А-"-тен (Standard & Poor’s және Fitch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) төмен емес немесе "А3"-тен (Moody’s Investors Service рейтингілік агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес рейтингі бар және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9498 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Ертерек ден қою шараларын және екінші деңгейдегі банктің қаржылық жағдайының нашарлауына ықпал ететін факторларды айқындау әдістемесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 68 қаулысына сәйкес екінші деңгейдегі банктің қаржылық жай-күйінің нашарлауына әсер ететін факторларды есептеу үшін екінші деңгейдегі банкке қатысты банк холдингі немесе ірі қатысушысы болып табылмайтын банктің осы қарыздар бойынша келтірілген құнсызданудың шартсыз қамтамасыз етуі болып табылған депозит сомасына өтелген қарыздар көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықпен беріледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 74 қаулысына
5-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті ұсыну қағидалары
1. Екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі – банктер) және ипотекалық ұйымдардың баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есептілікті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну тәртібін айқындайды.

2. В целях формирования отчетности активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном пунктом 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказа Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют", зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
3. Банки и ипотечные организации представляют в Национальный Банк Республики Казахстан отчетность в электронном формате.
4. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем банка или ипотечной организации (на период его отсутствия - лицом, его замещающим), главным бухгалтером, исполнителем, заверяется печатью и хранится в банке и ипотечной организации.
5. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем банка и ипотечной организации (на период его отсутствия - лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.

2. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген, "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығының 2-тармағында көзделген тәртіппен айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
3. Банктер және ипотекалық ұйымдар есептілікті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта ұсынады.
4. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке банктің және ипотекалық ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері, орындаушысы қол қояды, мөрмен расталады және банк пен ипотекалық ұйымда сақталады.
5. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін банктің және ипотекалық ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) және бас бухгалтері қамтамасыз етеді.