Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2015 года № 11241. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 июня 2018 года № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.06.2018 № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2003 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б.Имашев
"СОГЛАСОВАН"
И.о.Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
____________ А. Исекешев
13 мая 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
8 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 245
Стандарт государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на
осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением
объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена – 10 (десять) рабочих дней;
при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена - в течении 3 (трех) рабочих дней со дня его сдачи;
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Экзамены проводятся Комиссией не реже одного раза в квартал.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 245 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 маусымда № 11241 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 25 маусымдағы № 623 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 25.06.2018 № 623 (13.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақсан Республикасы Заңының 10 бабының 1)-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Зияткерлiк меншiк объектілерін, материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің орынбасары Б.Ж.Әбдірайымға жүктелсін.
3. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру Департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________Ә. Исекешев
2015 жылғы "____" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Е. Досаев
2015 жылғы 8 мамыр
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 245 бұйрығына
1 қосымша
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Мүлiктi бағалау (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметi (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет).
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi (бұдан әрi – Министрлiк) әзiрледi.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.e.gov.kz, www.elisense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4.Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
бiлiктiлiк емтиханынан өткенi туралы материалдарды қарау кезiнде – 10 (он) жұмыс күнi ішінде;
біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде - емтихан тапсырған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияны беру кезiнде – 15 (он бес) жұмыс күнi;
лицензияны қайта ресiмдеу кезiнде – 3 (үш) жұмыс күнi;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметтi беруші көрсетілетін қызметтi алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
Комиссия емтихандарды бір тоқсанда кемінде бір рет өткізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Результат оказания государственной услуги:
1) решение о прохождении/не прохождении квалификационного экзамена на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;
2) лицензия на осуществление деятельности по оценке имущества, (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии (далее - лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно и (или) бесплатно:
1) проведение квалификационного экзамена – бесплатно;
2) выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии осуществляется на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии;
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені / өтпегені туралы шешім не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі - лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қкөрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк қызмет ақылы және (немесе) тегiн түрде көрсетiледi:
1) бiлiктiлiк емтиханның өткiзiлуi – тегiн;
2) лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негiзде көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету кезiнде қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жерi бойынша бюджетке төленедi:
1) осы қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезiнде 6 айлық есептiк көрсеткiштi (бұдан әрi – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресiмдеу үшiн лицензиялық алым лицензияны беру кезiндегi мөлшерлеменiң 10 % құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 % құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екiншi деңгейдегi банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi портал арқылы алу үшiн электрондық сұрау салынған кезде ақы төлеу "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзi (бұдан әрi – ЭҮТШ) немесе екiншi деңгейдегi банктер арқылы жүзеге асырыла алады.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
для прохождения квалификационного экзамена лицо, претендующее на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) направляет через веб-портал "электронного правительства":
1) запрос, включающий в себя сведения:
о дипломе:
наименование высшего учебного заведения;
шифр специальности;
номер диплома;
дата выдачи диплома, либо о документе подтверждающего прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
серия и номер;
основание: дата и номер;
регистрационный номер и дата;
для получения лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) направляется через веб-портал "электронного правительства":
1) запрос, включающий в себя сведения:
для физических лиц:
о наличии высшего образования:
по специальности "оценка";
высшее экономическое;
высшее техническое;
о наименовании высшего учебного заведения:
шифр специальности;
номер диплома;
дата выдачи диплома, либо о документе подтверждающего прохождение процедуры нострификации или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
серия и номер;
основание: дата и номер;
регистрационный номер и дата.
о прохождении квалификационного экзамена в Квалификационной комиссии по оценочной деятельности:
дата;
город;
статус рассмотрения;
для юридических лиц:
список лицензированных физических лиц, состоящих в штате, сведений о лицензиях и о приказах либо трудовых соглашениях:
список физических лиц, состоящих в штате:
номер лицензии руководителя юридического лица;
Ф.И.О. (при наличии);
номер лицензии сотрудника юридического лица;
Ф.И.О. (при наличии);
номер и дата приказа либо трудового соглашения;
2) электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронная копия справок о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции;
4) электронная копия заключения о прохождении стажировки по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).
Для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающего перемену фамилии, имени и отчества (при его наличии) (в случае если перемена фамилии, имени и отчества произведена до 2008 года на территории Республики Казахстан);
3) электронная копия документа, подтверждающая уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
При утере, порче лицензии услугополучатель для получения дубликата лицензии предоставляет следующие документы (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающая уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, подтверждающих уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, (в случае оплаты через ПШЭП) о лицензии, о наличии либо отсутствии сведений о совершении лицом уголовного правонарушения услугодатель получает из соответствующих информационных систем через "шлюз электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Жұмыс кестесi:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiнгi түске үзiлiспен, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерi, көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде, мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті қабылдау және нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өтуге үміткер тұлға "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы:
1) мынадай мәліметтер қамтылған сұрау салады:
диплом туралы мәлімет:
жоғарғы оқу орнының атауы;
мамандықтың шифрі;
дипломның нөмірі;
дипломның берілген күні немесе "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы:
сериясы және нөмірі;
негіздеме: күні және нөмірі;
тіркеу нөмірі және күні;
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін:
1) мынадай мәліметтер қамтылған сұрау салу;
жеке тұлғалар үшін:
жоғары білімнің барлығы туралы:
"бағалау" мамандығы бойынша
жоғары экономикалық
жоғары техникалық
жоғары оқу орнының атауы
мамандықтың атауы
мамандықтың шифрi
дипломның нөмiрi
дипломның берiлген күнi немесе "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификациялау немесе тану рәсімінен өткенін растайтын құжат туралы:
сериясы және нөмірі;
негіздеме: күні және нөмірі;
тіркеу нөмірі және күні;
Бағалау қызметi бойынша бiлiктiлiк комиссиясында бiлiктiлiк емтиханынан өту:
күнi;
қала;
қарау мәртебесі;
заңды тұлғалар үшін:
штатта тұрған лицензиялары бар жеке тұлғалардың тiзiмi, лицензиялары туралы және бұйрықтар не еңбек келiсiмдерi туралы мәлiметтер:
штатта тұрған жеке тұлғалардың тiзiмi:
заңды тұлғаның директоры лицензиясының нөмiрi;
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда);
ЖШС қызметкерi лицензиясының нөмiрi;
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда);
бұйрықтың не еңбек келiсiмiнiң нөмiрi және күнi;
2) ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензия беру үшін лицензиялық алым төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
3) оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы үміткердің тұрғылықты жерi бойынша нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық көшірмесі;
4) мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi тағылымдамадан өту туралы қорытындының электрондық көшiрмесi;
Лицензияны қайта ресiмдеу үшiн порталға:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысандағы сұрау салу;
2) тегінің, атының және әкесінің атының (ол болған жағдайда) ауысуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (егер тегінің, атының және әкесінің атының ауысуы Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылға дейін жүргізілген болса);
3) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта рәсімдеу үшін лицензиялық алым төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi.
Лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін порталға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылып куәландырылған электрондық құжат нысандағы сұрау салу;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияның қайта телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi.
Жеке басын куәландыратын, құжаттың мәлiметтерiн заңды тұлғалардың тіркелуі (қайтадан тіркелуі), қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенiн растайтын, лицензия және тұлғамен қылмыстық құқық бұзушылығы болуы немесе жоқтығы туралы мәіметтер, көрсетiлетiн қызметтi берушi тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет шлюзі арқылы алады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетiлетiн қызметтi алушының ақпараттық жүйелердегi заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде портал арқылы көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижесiн алу күнi көрсетiле отырып, мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы белгi көрсетiледi.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям, утвержденным приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 16.01.2015 года № 17;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги либо в Министерство по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік ел, дом № 8, здание "Дом министерств", 13 подъезд, кабинет 022, контактные номера 740784, 55-88-11.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес услугополучателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері болып табылатын жағдайлар:
1) қызмет түрiмен айналысуға жеке және заңды тұлғалардың осы санаты үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынса;
2) лицензиялық алым енгiзiлмесе;
3) өтініш беруші Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығымен бекітілген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмесе;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған кезде;
5) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметтiң жекелеген түрлерін тоқтату немесе тыйым салу туралы заңды күшiне енген сот шешімі (үкiмi) болса;
6) сот орындаушысының ұсынымы негiзiнде өтініш иесіне - борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салса.
3. Көрсетiлетiн қызметтi берушiлердiң және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi бойынша шешiмдерiне, әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелерi бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
Шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша не Министрліктің мекенжайына беріледі: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, № 8 үй, "Министрлiктер үйi" ғимараты, 13-кiреберiс, 022 кабинет, байланыс нөмірлері 74-07-84, 55-88-11.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда, "электрондық үкіметтің" веб-порталы көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесi арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке көрсетiлетiн қызметтi алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) пошталық мекен-жайы көрсетіледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде шағымды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi, берiлген шағымға жауап алу мерзiмi мен орны көрсетiле отырып, оны тiркеу (мөртабан, кiрiс нөмiрi және күнi) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң атына немесе Министрлiктiң мекенжайына келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелерi туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн қызметтi алушыға пошта байланысы арқылы не көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң немесе Министрлiктiң кеңсесiнде қолма-қол берiледi.
Портал арқылы жүгіну кезінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" портал арқылы шағымды жіберу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді (жеткізілу, тіркелу, орындалу туралы белгі, қарастыру жөніндегі немесе қарастырудан бас тарту туралы жауап) өңдеу барысында жаңартылатын өтініштер туралы ақпаратты алу қолжетімді болады.
Мемлекеттiк көрсетiлетін қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгiне алады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап он бес жұмыс күнi iшiнде қарауға жатады.
Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап қызмет алушыға поштамен "электрондық үкіметтің" веб-портал арқылы немесе қызмет көрсетушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiмен келiспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен сотқа жүгiну құқығы бар.
4. Мемлекеттiк көрсетiлетiн, оның iшiнде электрондық нысанда көрсетiлетiн қызмет ерекшелiктерiн ескере отырып, өзге де талаптар
13. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрлiктiң www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлiмiнде орналасқан.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности,стоимости нематериальных
активов)"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 18.11.2016 № 1057 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Форма
В___________________________________
(полное наименование услугодателя)
От __________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление
о допуске к сдаче квалификационного экзамена
Прошу допустить к сдаче квалификационного экзамена по оценке
имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)
Прилагаемые документы:_______________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель государственной услуги _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________
(подпись)
"___" _________ 20__ года.
Заявление принято к рассмотрению "___" _________ 20__ года.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
лица)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности,стоимости нематериальных
активов)"
Форма сведений,
содержащая информацию о квалификационных требованиях
к виду деятельности
Сведения о дипломе:
по специальности "оценка" ____________________________________;
высшее экономическое _________________________________________;
высшее техническое ___________________________________________.
1) наименование высшего учебного заведения ___________________;
2) наименование специальности ________________________________;
3) шифр специальности ________________________________________;
4) номер диплома _____________________________________________;
5) дата выдачи диплома _______________________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В _______________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________
(полное наименование юридического лица,
_________________________________________
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес юридического лица _______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель _____________
__________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии) Дата заполнения: "__" ______ 20_ года.
Заявление
физического лица для получения лицензии
В ____________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица
__________________________________________
индивидуальный идентификационный номер),
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ________ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Физическое лицо _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Форма сведений,
содержащая информацию о квалификационных требованиях
к виду деятельности
для физических лиц
1. Наличие высшего образования:
по специальности "оценка" ____________________________________;
высшее экономическое __________________________ ______________;
высшее техническое ___________________________________________.
1) наименование высшего учебного заведения ___________________;
2) наименование специальности ________________________________;
3) шифр специальности ________________________________________;
4) номер диплома _____________________________________________;
5) дата выдачи диплома _______________________________________;
2. Прохождение квалификационного экзамена в Квалификационной
комиссии по оценочной деятельности:
1) дата ______________________________________________________;
2) город _____________________________________________________;
3)решение о прохождении квалификационного экзамена в
Квалификационной комиссии оценочной деятельностью __________________;
для юридических лиц
1. Список лицензированных физических лиц, состоящих в штате,
сведений о лицензиях и о приказах либо трудовых соглашениях:
Список физических лиц, состоящих в штате:
Номер лицензии директора ТОО _________________________________;
Ф.И.О. _______________________________________________________;
Номер лицензии сотрудника ТОО ________________________________;
Ф.И.О. _______________________________________________________;
2. № и дата приказа либо трудового соглашения ________________.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Форма
В ________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление
о переоформлении/выдачи дубликата лицензии
Прошу переоформить лицензию/выдать дубликат лицензии на осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Получатель государственной услуги ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________________________________
(подпись)
"___" ___________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его
наличии)ответственного лица)
____________ "___" ________ 20__ года. _____________________
(подпись)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 245
Стандарт государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии,
на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных активов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elisense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена – 10 (десять) рабочих дней;
при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена - в течение 3 (три) рабочих дней со дня его сдачи;
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Экзамены проводятся Комиссией не реже одного раза в квартал.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Көрсетiлетiн қызметтi алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болған жағдайда электрондық нысанда мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметті алу мүмкiндiгi бар.
15. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдың "жеке кабинетi", сондай-ақ Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткiзу режимiнде мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және мәртебесi туралы ақпарат алуға мүмкiндiгi бар.
16. Бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк
объектiлерiн, материалдық емес
активтердiң құнын қоспағанда)
бағалау жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыруға бiлiктiлiк
емтиханын өткiзу және лицензия
беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қайда________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен _______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
Мекенжайы_____________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы,
ауданы, елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Біліктілік емтихан тапсыруға жіберу туралы өтiнiш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 18.11.2016 № 1057 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi бiлiктiлiк емтиханын тапсыруға жiберудi сұраймын.
Қоса берiлетiн құжаттар: ______________________________________
_____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
___________________
(қолы)
20__ жылғы "___"_____________
Өтiнiш қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"_____________
____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн,
материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда)
бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру
құқығына бiлiктiлiк емтиханын өткiзу
және лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
2-қосымша
Қызметтiң түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары туралы ақпаратты қамтитын мәлiметтер нысаны
Диплом туралы мәлiметтер:
"бағалау" мамандығы бойынша __________________________________
жоғары экономикалық __________________________________________
жоғары техникалық ____________________________________________
1) жоғары оқу орнының атауы __________________________________
2) мамандықтың атауы _________________________________________
3) мамандықтың шифрi _________________________________________
4) дипломның нөмiрi __________________________________________
5) дипломның берiлген күнi ___________________________________
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн,
материалдық емес активтердiң құнын
қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыру құқығына біліктiлiк
емтиханын өткiзу және лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны беру туралы заңды тұлғаның
ө т i н i ш i
Қайда _____________________________
(лицензиардың толық атауы)
кiмнен ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
___________________________________
бизнес–сәйкестендiру нөмiрi)
_________________________________________________________________
(қызметтiң түрiн және (немесе) қызметтiң кiшi түрiн (түрлерiн) көрсету)
айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткiзгiште __________ (лицензияны қағаз жеткiзгiште алу қажет болған
жағдайда, Х белгiсiн қою) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_____________________________________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
_____________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмiрi)
Электрондық пошта
_____________________________________________________________________
Телефондар
_____________________________________________________________________
Факс
_____________________________________________________________________
Банктiк есепшот
_____________________________________________________________________
(есепшоттың нөмiрi, банктiң атауы мен орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
_____________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың)нөмiрi)
_______________ парақ қоса берiледi
Осы арқылы:
көрсетiлген деректердiң бәрi ресми байланыс болып табылатыны
және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген ақпаратты жiберуге болатыны;
өтiнiш иесiне лицензияланатын қызметтiң түрiмен және (немесе)
қызметтiң кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатыны расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Басшы __________ _____________________________________________ (қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдiң орны Толтырылған күнi: 20__ жылғы "___" _______
Лицензияны беру туралы жеке тұлғаның
ө т i н i ш i
Қайда _______________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кiмнен ______________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты_____________________________________________
(болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрiн және (немесе) қызметтiң кiшi түрiн (түрлерiн) көрсету)
айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткiзгiште _________________ (лицензияны қағаз жеткiзгiште алу қажет болған жағдайда, Х белгiсiн қою) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы___________________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен, _____________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктiк есепшот _____________________________________________________
(есепшоттың нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
_____________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмiрi)
_______________ парақ қоса берiледi
Осы арқылы:
көрсетiлген деректердiң бәрi ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген ақпаратты жiберуге болатыны;
өтiнiш иесiне лицензияланатын қызметтiң түрiмен және (немесе) қызметтiң кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетiнi және жарамды болып табылатыны расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Жеке тұлға_____________________________________________________
(қолы)(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдiң орны Толтырылған күнi: 20__ жылғы "___" ______
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн,
материалдық емес активтердiң құнын
қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыру құқығына біліктiлiк
емтиханын өткiзу және лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
4-қосымша
Қызмет түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары туралы ақпаратты қамтитын мәлiметтер нысаны
жеке тұлғалар үшiн
1. Жоғарғы бiлiмiнiң болуы:
"бағалау" мамандығы бойынша __________________________________;
жоғарғы экономикалық _________________________________________;
жоғарғы техникалық ___________________________________________.
1. жоғарғы оқу орнының атауы _________________________________;
2. мамандықтың атауы _________________________________________;
3. мамандықтың шифрi _________________________________________;
4. дипломның нөмiрi __________________________________________;
5. дипломның берiлген күнi ____________________________________
2. Бағалау қызметi бойынша бiлiктiлiк комиссиясында бiлiктiлiк
емтиханынан өту:
1. күнi ______________________________________________________;
2. қала ______________________________________________________;
3. Бағалау қызметi бойынша бiлiктiлiк комиссиясында бiлiктiлiк
емтиханынан өтуi туралы шешiм ______________________________________;
заңды тұлғалар үшiн
1. Штатта тұрған лицензиялары бар жеке тұлғалардың тiзiмi,
лицензиялары туралы және бұйрықтар не еңбек келiсiмдерi туралы
мәлiметтер:
1. Штатта тұрған жеке тұлғалардың тiзiмi:
ЖШС директоры лицензиясының нөмiрi ___________________________;
Т.А.Ә. _______________________________________________________;
ЖШС қызметкерi лицензиясының нөмiрi __________________________;
Т.А.Ә. _______________________________________________________;
2. Бұйрықтың не еңбек келiсiмiнiң нөмiрi және күнi ____________
_____________________________________________________________________
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн,
материалдық емес активтердiң құнын
қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыру құқығына біліктiлiк
емтиханын өткiзу және лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Қайда _________________________________________
(лицензиярдың толық атауы)
Кiмнен _________________________________________
(мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушының толық атауы)
Лицензияны қайта ресiмдеу/телнұсқасын беру туралы өтiнiш
_____________________________________________________________________ (қызметтiң түрiн көрсету)
айналысуға, лицензияны қайта ресімдеуді/ телнұсқасын беруді сұраймын.
Қоса берiлетiн құжаттар: _________________________________________________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы _____________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
____________________________
(қолы)
20__ жылғы "___"____________
Өтiнiшi қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"____________
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2015 жылғы 28 сәуір
№ 245 бұйрығына
2-қосымша
"Зияткерлiк меншiктi, материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Зияткерлiк меншiктi, материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет).
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi (бұдан әрi – Министрлiк) әзiрледi.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.e.gov.kz, www.elisense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4.Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
бiлiктiлiк емтиханынан өткенi туралы материалдарды қарау кезiнде – 10 (он) жұмыс күнi ішінде;
біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде - емтихан тапсырған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияны беру кезiнде – 15 (он бес) жұмыс күнi;
лицензияны қайта ресiмдеу кезiнде – 3 (үш) жұмыс күнi;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметтi беруші көрсетілетін қызметтi алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады.
Комиссия емтихандарды бір тоқсанда кемінде бір рет өткізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Результат оказания государственной услуги:
1) Решение о прохождении/не прохождении квалификационного экзамена на право осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;
2) лицензия на осуществление деятельности по оценке по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии (далее - лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя;
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно и (или) бесплатно:
1) проведение квалификационного экзамена – бесплатно;
2) выдача лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии осуществляется на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені/өтпегені туралы шешім не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі - лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк қызмет ақылы және (немесе) тегiн түрде көрсетiледi:
1) бiлiктiлiк емтиханның өткiзiлуi – тегiн;
2) лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негiзде көрсетiледi.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету кезiнде қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жерi бойынша бюджетке төленедi:
1) осы қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезiнде 6 айлық есептiк көрсеткiштi (бұдан әрi – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресiмдеу үшiн лицензиялық алым лицензияны беру кезiндегi мөлшерлеменiң 10 % құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 % құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екiншi деңгейдегi банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi портал арқылы алу үшiн электрондық сұрау салынған кезде ақы төлеу "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзi (бұдан әрi – ЭҮТШ) немесе екiншi деңгейдегi банктер арқылы жүзеге асырыла алады.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра юстиции РК от 10.01.2018 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 18.11.2016 № 1057 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Форма
В___________________________________
(полное наименование услугодателя)
От __________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление
о допуске к сдаче квалификационного экзамена
Прошу допустить к сдаче квалификационного экзамена по оценке
интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов.
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель государственной услуги _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________
(подпись)
"___" _________ 20__ года.
Заявление принято к рассмотрению "___" _________ 20__ года.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
лица)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Форма сведений,
содержащая информацию о квалификационных требованиях
к виду деятельности
1.Сведения о дипломе:
по специальности "оценка" ____________________________________;
высшее экономическое _________________________________________;
высшее техническое ___________________________________________.
1) наименование высшего учебного заведения ___________________;
2) наименование специальности ________________________________;
3) шифр специальности ________________________________________;
4) номер диплома _____________________________________________;
5) дата выдачи диплома _______________________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В _______________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________
(полное наименование юридического лица,
______________________________________
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес юридического лица _______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии) Дата заполнения: "__" _____20__ года.
Заявление
физического лица для получения лицензии
В ____________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица
____________________________________
индивидуальный идентификационный номер),
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ________ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Физическое лицо _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Форма сведений,
содержащая информацию о квалификационных
требованиях к виду деятельности
для физических лиц
1. Наличие высшего образования:
по специальности "оценка" ____________________________________;
высшее экономическое _________________________________________;
высшее техническое ___________________________________________.
1) наименование высшего учебного заведения ___________________;
2) наименование специальности ________________________________;
3) шифр специальности ________________________________________;
4) номер диплома _____________________________________________;
5) дата выдачи диплома _______________________________________;
2. Прохождение квалификационного экзамена в Квалификационной комиссии по оценочной деятельности:
1) дата ______________________________________________________;
2) город _____________________________________________________;
3)решение о прохождении квалификационного экзамена в
Квалификационной комиссии оценочной деятельностью __________________;
для юридических лиц
1. Список лицензированных физических лиц, состоящих в штате,
сведений о лицензиях и о приказах либо трудовых соглашениях:
1) Список физических лиц, состоящих в штате:
2) Номер лицензии директора ТОО ______________________________;
Ф.И.О. _______________________________________________________;
3) Номер лицензии сотрудника ТОО _____________________________;
Ф.И.О. _______________________________________________________;
2. Номер и дата приказа либо трудового соглашения ____________.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Форма
В ________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Заявление
о переоформлении /выдачи дубликата лицензии
Прошу переоформить лицензию на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Получатель государственной услуги ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________________________________
(подпись)
"___" ___________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20 __ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его
наличии)ответственного лица)

14. Көрсетiлетiн қызметтi алушының портал арқылы ЭЦҚ-ның болған жағдайда электрондық нысанда мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметті алу мүмкiндiгi бар.
15. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдың "жеке кабинетi", сондай-ақ Мемлекеттiк қызмет көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткiзу режимiнде мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және мәртебесi туралы ақпарат алуға мүмкiндiгi бар.
16. Бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 10.01.2018 № 54 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Зияткерлік меншік
объектiлерiн, материалдық емес
активтердің құнын бағалау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға бiлiктiлiк емтиханын
өткiзу және лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қайда________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен _______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
Мекенжайы_____________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы,
елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Біліктілік емтихан тапсыруға жіберу туралы өтiнiш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 18.11.2016 № 1057 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi бiлiктiлiк емтиханын тапсыруға жiберудi сұраймын.
Қоса берiлетiн құжаттар: ______________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы
________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
___________________
(қолы)
20__ жылғы "___"_____________
Өтiнiш қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"_____________
____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
"Зияткерлiк меншiк объектiлерiн,
материалдық емес активтердiң құнын бағалау
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру құқығына
лицензия беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына
2-қосымша
Қызметтiң түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары туралы ақпаратты қамтитын мәлiметтер нысаны
1. Диплом туралы мәлiметтер:
"бағалау" мамандығы бойынша __________________________________
жоғары экономикалық ___________________________________________
жоғары техникалық _____________________________________________
1) жоғары оқу орнының атауы ___________________________________
2) мамандықтың атауы __________________________________________
3) мамандықтың шифрi __________________________________________
4) дипломның нөмiрi ___________________________________________
5) дипломның берiлген күнi ____________________________________
"зияткерлік меншікті, материалдық емес
активтердің құнын бағалау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия
беру және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензияны алуға заңды тұлғаның
ө т i н i ш i
Қайда _____________________________
(лицензиардың толық атауы)
кiмнен ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
___________________________________
бизнес–сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________ (қызметтiң түрiн және (немесе) қызметтiң кiшi түрiн (түрлерiн)
көрсету)
айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткiзгiште __________ (лицензияны қағаз жеткiзгiште алу қажет болғанжағдайда, Х белгiсiн қою) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы_____________________________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
_____________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың)нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондар _________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банктiк есепшот _____________________________________________________
(есепшоттың нөмiрi, банктiң атауы мен орналасқан жерi
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
__________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмiрi)
_______________ парақ қоса берiледi
Осы арқылы:
көрсетiлген деректердiң бәрi ресми байланыс болып табылатыны
және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген ақпаратты жiберуге
болатыны;
өтiнiш иесiне лицензияланатын қызметтiң түрiмен және (немесе)
қызметтiң кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатыны расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Басшы _______________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдiң орны Толтырылған күнi: 20__ жылғы "___" _______
Лицензияны алу үшiн жеке тұлғаның
ө т i н i ш i
Қайда _______________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кiмнен ______________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
_____________________________________________
(болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________(қызметтiң түрiн және (немесе) қызметтiң кiшi түрiн (түрлерiн)көрсету)
айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағазжеткiзгiште _________________ (лицензияны қағаз жеткiзгiште алу қажет
болған жағдайда, Х белгiсiн қою) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы ______________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен,
_________________________________________________________________
көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктiк есепшот _____________________________________________________
(есепшоттың нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошта индексi, облыс, қала, аудан, елдi мекен
_____________________________________________________________________ көшенiң атауы, үйдiң/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмiрi)
_______________ парақ қоса берiледi
Осы арқылы:
көрсетiлген деректердiң бәрi ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе еруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген ақпаратты жiберуге болатыны;
өтiнiш иесiне лицензияланатын қызметтiң түрiмен және (немесе) қызметтiң кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетiнi және жарамды болып табылатыны расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Жеке тұлға______________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) Мөрдiң орны Толтырылған күнi: 20__ жылғы "___" ______
"зияткерлік меншікті, материалдық емес
активтердің құнын бағалау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру
және бiлiктiлiк емтиханын өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
4-қосымша
Қызмет түрiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары туралы ақпаратты қамтитын мәлiметтер нысаны
жеке тұлғалар үшiн
1. Жоғарғы бiлiмiнiң болуы:
"бағалау" мамандығы бойынша __________________________________;
жоғарғы экономикалық _________________________________________;
жоғарғы техникалық ___________________________________________.
1. жоғарғы оқу орнының атауы _________________________________;
2. мамандықтың атауы _________________________________________;
3. мамандықтың шифрi _________________________________________;
4. дипломның нөмiрi __________________________________________;
5. дипломның берiлген күнi ____________________________________
2. Бағалау қызметi бойынша бiлiктiлiк комиссиясында бiлiктiлi
емтиханынан өту:
1. күнi ______________________________________________________;
2. қала ______________________________________________________;
3. Бағалау қызметi бойынша бiлiктiлiк комиссиясында бiлiктiлiк
емтиханынан өтуi туралы шешiм_________________________________;
заңды тұлғалар үшiн
1. Штатта тұрған лицензиялары бар жеке тұлғалардың тiзiмi,лицензиялары туралы және бұйрықтар не еңбек келiсiмдерi туралымәлiметтер:
1. Штатта тұрған жеке тұлғалардың тiзiмi:
ЖШС директоры лицензиясының нөмiрi ___________________________;
Т.А.Ә. _______________________________________________________;
ЖШС қызметкерi лицензиясының нөмiрi __________________________;
Т.А.Ә. _______________________________________________________;
2. Бұйрықтың не еңбек келiсiмiнiң нөмiрi және күнi ____________
_______________________________________________________________
"зияткерлік меншікті, материалдық емес
активтердің құнын бағалау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру құқығына
лицензия беру және бiлiктiлiк
емтиханын өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Қайда _________________________________
(лицензиярдың толық атауы)
Кiмнен ________________________________
(мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушының толық атауы)
Лицензияны қайта ресiмдеу/телнұсқасын беру туралы өтініш
_________________________________________________________________
(қызметтiң түрiн көрсету)
Айналысуға лицензияны қайта ресімдеуді/ телнұсқасын беруді сұраймын.Қоса берiлетiн құжаттар: _________________________________________________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы _____________________________ (тегi, аты, әкесiнiң аты(болған жағдайда)) ____________________________
(қолы)
20__ жылғы "___"____________
Өтiнiшi қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"____________
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)