Об утверждении критериев оценки риска за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе и форм проверочных листов в сфере государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе
Совместный приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2015 года № 223 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 486. Зарегистрирован в Министерстве юстиции 4 августа 2015 года № 11840. Утратил силу совместным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 227 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 августа 2016 года № 373
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра культуры и спорта РК от 08.08.2016 № 227 и Министра национальной экономики РК от 17.08.2016 № 373 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) форму проверочного листа в сфере государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов И.Б.) в установленном законодательством порядке:
1) направить настоящий совместный приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего совместного приказа в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) после официального опубликования разместить настоящий совместный приказ на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представить в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течении десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
3. Признать утратившими силу:
1) совместный приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 13 сентября 2011 года № 02-02-18/180 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 299 "Об утверждении критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7219, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 05.11.2011 г., № 353-354 (26744-26745));

Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 25 маусымдағы № 223 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 маусымдағы № 486 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 тамызда № 11840 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 8 тамыздағы № 227 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 17 тамыздағы № 373 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 08.08.2016 № 227 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 17.08.2016 № 373 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына, 13-бабы 3-тармағына және  15-бабы1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы парағының нысаны.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіее мемлекеттік тіркеуге жолдасын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң он күнтізбелік күн ішінде осы бірлескен бұйрықтың мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырсын;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынсын.
3. Мыналар:
1) «Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылғы 13 қыркүйектегі № 02-02-18/180 және Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 299 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7219 болып тіркелген, 2011 жылғы 5 қарашадағы № 529-530 (26922) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);

2) совместный приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 13 сентября 2011 года № 02-02-18/182 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 310 "Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7221, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 05.11.2011 г., № 353-354 (26744-26745)).
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
______________ М.Азильханов
И.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
______________ М.Кусаинов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
_________________ С.Айтпаева
26 июня 2015 года
Приложение 1 к совместному
приказу и.о. Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 25 июня 2015 года № 223
и
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 486
Критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства
Республики Казахстан об игорном бизнесе
1. Общие положения
1. Критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе (далее – Критерии) предназначены для отбора проверяемых субъектов (объектов) с целью проведения проверок уполномоченным органом в области игорного бизнеса (далее – уполномоченный орган).
2. В настоящих Критериях использованы следующие понятия:
1) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
2) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
3) проверяемые объекты – имущество, находящееся на праве собственности или ином законном основании у проверяемого субъекта, подлежащее контролю и надзору;

2) «Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының орындалуы үшін жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылғы 13 қыркүйектегі № 02-02-18/182 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 310 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7221 болып тіркелген, 2011 жылғы 5 қарашадағы № 529-530 (26922) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы      Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт         Ұлттық экономика
министрінің м.а             министрінің м.а
___________ М. Әзілханов    _________ М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
_________ С. Айтпаева
2015 жылғы 26 маусым
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің м.а.
2015 жылғы 25 маусымдағы № 223
мен Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
2015 жылғы 30 маусымдағы № 486
бірлескен бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының
орындалуы үшін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) ойын бизнесі саласындағы уәкілетті органның тексеру жүргізуі мақсатында тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеуге арналған.
2. Осы Критерийлерде мына ұғымдар пайдаланылған:
1) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі – объективті критерийлер) жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысы жоқ тәуекел дәрежесіне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі – субъективті критерийлер) нақты тексерілетін субъекті (объекті) қызметі нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
3) тексерілетін объектілер – бақылауға және қадағалауға жататын тексерілетін субъектіде меншік құқығында немесе өзге заңды негізде болатын мүлік;

4) проверяемые субъекты - физические лица (до истечения срока действия лицензии в сфере игорного бизнеса), юридические лица осуществляющие деятельность казино, залов игровых автоматов, букмекерских контор, тотализаторов, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
5) риск - вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства, с учетом степени тяжести его последствий, а также вероятность легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
3. Критерии для выборочных проверок формируются посредством объективных и субъективных критериев.
4. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодовой основе, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за 15 календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
5. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
6. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
2. Объективные критерии
7. По объективным критериям, проверяемые субъекты (объекты) распределяются по двум степеням риска: высокая, не отнесенная к высокой.
К высокой степени оценки риска относятся следующие проверяемые субъекты (объекты):
1) казино;
2) залы игровых автоматов;
3) букмекерские конторы;
4) тотализаторы.
8. В отношении проверяемых субъектов (объектов) отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки.
3. Субъективные критерии
9. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
10. Для оценки степени рисков субъективных критериев проверяемых субъектов используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности, представляемых проверяемым субъектом;
2) результаты предыдущих проверок. При этом степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
3) результаты анализа сведений, поступивших от государственных органов;
4) наличие подтвержденных жалоб и обращений со стороны физических лиц, юридических лиц.

4) тексерілетін субъектілер – қызметіне бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын казино, ойын автоматтарының залдары, букмекерлік кеңселер, тотализаторлар қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалар (ойын бизнесі саласындағы лицензия қолданысының мерзімі өткенге дейін), заңды тұлғалар;
5) тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне олардың салдарының ауырлық дәрежесін есепке ала отырып, зиян келтіру, сондай-ақ қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыру(жылыстату) және терроризмді қаржыландыру ықтималдылығы;
3. Ішінара тексеру үшін критерийлер объективті және субъективті критерийлер арқылы қалыптасады.
4. Ішінара тексерулер тиісті есепті кезең басталғанға дейін 15 күнтізбелік күннен кешіктірмейтін мерзімге құқықтық статистика және арнайы есептілік жөніндегі уәкілетті органға жіберілетін жартыжылдық негізде қалыптастырылатын ішінара тексеру тізімінің негізінде жүргізіледі.
5. Ішінара тексерулер тізімі мына:
1) субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің аса көп көрсеткішімен тексерілетін субъектілер (объектілер) басымдықтарын;
2) тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органның лауазымды адамдарының жүктемелерін есепке ала отырып жасалады;
6. Ішінара тексеруді өткізу еселігі жылына бір реттен жиі болмауы емес.
2. Объективті критерийлер
7. Объективті критерийлер бойынша тексерілетін субъектілер (объектілер) екі тәуекел дәрежесі бойынша бөлінеді: жоғары, жоғарыға жатпайтын.
Тәуекелді бағалаудың жоғары дәрежесіне мынадай тексерілетін субъектілер (объектілер) жатады:
1) казино;
2) ойын автоматтары залы;
3) букмекер кеңселері;
4) тотализаторлар.
8. Дәрежесі жоғары тәуекелге жататын тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
Субъективті критерийлер
9. Субъективті критерийлерді айқындау мына кезеңдерді қолдану мен жүзеге асырылады:
1) дерекқорды қалыпастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау.
10. Тексерілетін субъектілердің субъективті критерийлерінің тәуекел дәрежесін бағалау үшін мына ақпарат көздері пайдаланылады:
1) тексерілетін субъектілер ұсынатын есептілік мониторингінің нәтижелері;
2) алдыңғы тексерулердің нәтижелері. Бұл ретте бұзушылықтардың ауыртпалық дәрежесі (өрескел, маңызды, елеусіз) тексеру парағында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді;
3) мемлекеттік органдардан келіп түскен мәліметтерді талдау нәтижелері.
4) жеке, заңды тұлғалар тарапынан расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
5) қылмыстық не әкімшілік тергеудің болуы.

11. Субъективные критерии распределяются на три степени тяжести нарушения – грубые, значительные и незначительные нарушения, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Критериям.
При наличии одного и более грубых нарушений проверяемому субъекту (объекту) присваивается показатель 100, что является основанием для проведения проверки в отношении проверяемого субъекта (объекта).
В случае отсутствия грубых нарушений, для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель требований значительной и незначительной степени.
Для определения показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,7
где:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных требований значительной степени.
Для определения показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (УР2 х 100/УР1) х 0,3
где:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных требований незначительной степени.
Общий показатель степени риска по определению проверяемого субъекта: общий показатель степени риска (
Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р =
Рз +
Рн
где:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
12. Проведя анализ и обработку полученных данных по значительным и незначительным нарушениям, уполномоченный государственный орган относит субъекты (объекты) по следующим степеням риска:
1) высокая степень риска – показатель степени риска составляет от 60 до 100;
2) не отнесенная к высокой степени риска – показатель степени риска составляет от 0 до 60.
Приложение 1 к Критериям
оценки степени риска за
соблюдением законодательства
Республики Казахстан об
игорном бизнесе
Субъективные критерии степени риска для организаторов
игорного бизнеса осуществляющих деятельность казино и залов
игровых автоматов
№ п/п
Критерии
Степень нарушений

11. Осы Критерийлерге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес субъективті критерийлер бұзушылықтың үш ауыртпалық дәрежесіне - өрескел, маңызды, елеусіз болып бөлінеді.
Бір және одан да көп өрескел бұзушылықтар болған кезде тексерілетін субъектіге (объектіге) 100 көрсеткіші беріледі, бұл тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысты тексеру үшін негіздеме болып табылады.
Өрескел бұзушылықтар болмаған жағдайда, тәуекел дәрежесінің көрсеткішін айқындау үшін маңызды және елеусіз дәрежелер талаптарының жиынтық көрсеткіші есептеледі.
Маңызды дәрежедегі бұзушылық көрсеткішін айқындау үшін 0,7 коэффициенті қолданылады және мынадай формулада есептеледі:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
онда:
УРз – маңызды дәрежедегі бұзышылықтар көрсеткіші;
УР1 – тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге талдауға ұсынылған маңызды дәрежедегі индикаторлардың жалпы саны;
УР2 – маңызды дәреженің бұзылған талаптарының саны.
Елеусіз бұзушылықтар көрсеткішін айқындау үшін 0,3 коэффициенті қолданылады және мынадай формулада есептеледі:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
онда:
Рн – елеусіз бұзушылықтар көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге талдауға ұсынылған елеусіз дәрежедегі индикаторлардың жалпы саны;
Р2 – елеусіз дәреженің бұзылған талаптарының саны.
Тексерілетін субъектіні айқындау бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші: тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (УР) 0-ден 100 дейін шкалада есептеледі және мынадай формула бойынша көрсеткіштерді жиынтықтау жолымен айқындалады:
Р = Рз + Рн
онда:
Р - тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз - маңызды дәреженің бұзушылықтар көрсеткіші;
Рн - елеусіз дәреженің бұзушылықтар көрсеткіші.
15. Маңызды және елеусіз бұзушылықтар бойынша алынған деректерге талдау және өңдеу жүргізе отырып, уәкілетті мемлекеттік орган субъектілерді (объектілерді) мынадай тәуекел дәрежелеріне жатқызады:
1) жоғары дәрежелі тәуекел – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткішті құрайды;
2) жоғары дәрежелі тәуекелге жатпайтын – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 1-ден 60-қа дейінгі көрсеткішті құрайды.
Қазақстан Республикасының ойын
бизнесі туралы заңнамасының
орындалуы үшін тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне 1-қосымша
Казино және ойын автоматтары залдарының қызметін жүзеге
асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыларына арналған тәуекел
дәрежесінің субъективті критерийлері
р/с
Критерийлер
Бұзушылық дәрежесі

1. Результаты мониторинга отчетности, представляемых проверяемым субъектом
1
Не представление отчета о соответствии установленного Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" процента выигрыша, технологически заложенного в игровой автомат
значительное
2
Не представление сведений в виде справки с банка, содержащие информацию о наличии обязательного резерва размещенного в банках на территории Республики Казахстан, по состоянию за отчетный период
значительное
3
Не представление отчета о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
незначительное
4
Не представление отчета о списке касс и численности работников
значительное
5
Несвоевременное представление отчетов о соответствии установленного процента выигрыша, технологически заложенного в игровой автомат, о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
незначительное
6
Представление отчетности содержащей неполную информацию о соответствии установленного процента выигрыша, технологически заложенного в игровой автомат, о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
значительное
2 Результаты предыдущих проверок (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
1
Представление в отчете недостоверной информации о соответствии установленного процента выигрыша, технологически заложенного в игровой автомат, о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
значительное
2
Соблюдение требования по размещению казино и залов игровых автоматов в Алматинской области на побережье Капшагайского водохранилища и в Щучинском районе Акмолинской области в пределах территорий, определяемых местными исполнительными органами.
грубое
3
Соблюдение требования по установке в одном казино не менее двадцати игровых столов
значительное
4
Соблюдение требования по установке в зале игровых автоматов не менее пятидесяти игровых автоматов
значительное
5
Соблюдение организаторами игорного бизнеса выплаты выигрышей участникам азартных игр и (или) пари на основании предъявленного документа, удостоверяющего личность, в размере и сроки, которые предусмотрены правилами проводимых азартных игр и (или) пари, но не позднее трех календарных дней с момента подведения результатов данной азартной игры и (или) пари
грубое
6
Соблюдение запрета монтажа игровых автоматов или их частей в стены, оконные и дверные проемы в казино и залах игровых автоматов
значительное
7
Соблюдение установленного Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" процента выигрыша, технологически заложенного в игровой автомат не ниже девяноста пяти процентов
грубое
8
Оборудование касс и игровых мест игорных заведений видеозаписывающими системами, обеспечивающими хранение записанной информации не менее семи суток и фиксирующими действия всех участников азартной игры и (или) пари
значительное
9
Соблюдение запрета на участие в азартных играх и (или) пари граждан Республики Казахстан в возрасте до двадцати одного года
значительное
10
Соблюдение запрета по организации и проведению азартных игр и (или) пари, предусматривающих прием ставок и (или) выдачу выигрыша в виде иного имущества, кроме денег, за исключением деятельности казино, где допускается выдача выигрыша в виде иного имущества
значительное
11
Соблюдение запрета на заключение пари, приема (учета) ставок, выплаты выигрыша вне игорных заведений (касс тотализаторов или букмекерских контор)
значительное
12
Соблюдение требований законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, а именно:

1. Тексерілетін субъекті ұсынатын есептілік мониторингінің нәтижелері
1
«Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген ойын автоматына технологиялық салынған ұтыс пайызының сәйкес келуі туралы есеп бермеу
маңызды
2
Есепті кезеңдегі жай-күй бойынша Қазақстан Республикасының аумағындағы банктерде орналастырылған міндетті резервтің болуы туралы ақпараттан тұратын банктен анықтама түрінде мәліметтерді бермеу
маңызды
3
Ойын жабдықтарының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есеп бермеу
елеусіз
4
Кассалар тізімі мен қызметкерлер саны туралы есеп бермеу
маңызды
5
Ойын автоматына технологиялық салынып, белгіленген ұтыс пайызына сәйкес келуі туралы, міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есептіліктерді уақытында ұсынбау
елеусіз
6
Ойын автоматына технологиялық салынып, белгіленген ұтыс пайызына сәйкес келуі туралы, міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы толық емес ақпараттан тұратын есептілікті ұсыну
маңызды
2. Алдыңғы тексерулер нәтижелері (ауыртпалық дәрежесі төменде көрсетілген талаптарды орындамаған кезде белгіленеді)
1
Ойын автоматына технологиялық салынып, белгіленген ұтыс пайызына сәйкес келуі туралы, міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есептілікте шынайы ақпаратты бермеу
маңызды
2
Жергілікті атқарушы органдар айқындайтын аумақтар шегінде Алматы облысы Қапшағай су қоймасының жағлауында және Ақмола облысы Щучье ауданында казино және ойын автоматтарын орналастыру жөніндегі талаптарды сақтау
өрескел
3
Бір казинода кемінде жиырма ойын үстелін орнату жөніндегі талаптарды сақтау
маңызды
4
Ойын автоматтары залында кемінде елу ойын автоматын орнату жөніндегі талаптарды сақтау
маңызды
5
Ойын бизнесін ұйымдастырушылардың жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну негізінде құмар ойындарға және бәс тігуге қатысушыларға ұтыстарды құмар ойындар мен бәс тігуді өткізу қағидаларында көзделген мөлшерде және мерзімде, осы құмар ойындар және (немесе) бәс тігу нәтижелерін шығарған сәттен бастап үш күнтізбелік күннен кешіктірмей төлеуді сақтау
өрескел
6
Казино мен ойын автоматтары залдарына ойын автоматтарын және олардың бөліктері қабырғаларды, терезе мен есіктерді бұзу арқылы монтаждауға тыйым салуды орындау
маңызды
7
«Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген тоқсан бес пайыздан төмен емес ойын автоматына технологиялық салынған ұтыс пайызын сақтау
өрескел
8
Жазылған ақпаратты кемінде жеті тәулік сақтауды қамтамасыз ететін және барлық құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушылардың іс-қимылын жазып отыратын бейне жазатын жүйелермен ойын мекемелерінің кассалары мен ойын орындарын жабдықтау
маңызды
9
Жиырма бір жасқа дейінгі Қазақстан Республикасы азаматтарының құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуға тыйым салуды орындау
маңызды
10
Өзге мүлік түрінде ұтысты беруге жол берілетін казино қызметін қоспағанда, ставкаларды қабылдауды және және (немесе) ақшадан басқа өзге мүлік түрінде ұтысты беруді көздейтін құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыру және өткізу бойынша тыйым салуды орындау
маңызды
11
Ойын мекемелерінен тыс бәс тігуге, ставкаларды қабылдауға (есепке алуды), ұтыстарды төлеуге (тотализаторлар немесе букмекерлік кеңсе касалары) тыйым салуды орындау
маңызды
12
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарын сақтау, атап айтқанда:

12.1
Принятие мер по надлежащей проверке своих клиентов (их представителей) и бенефициарных собственников в случаях:
1) установления деловых отношений с клиентом;
2) осуществления операций с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащих финансовому мониторингу, в том числе подозрительных операций;
3) наличия оснований для сомнения в достоверности в ранее полученных данных о клиенте (их представителей), бенефициарном собственнике.
грубое
12.2
При проведении надлежащей проверке своих клиентов (их представителей) и бенефициарных собственников осуществление следующих мер:
1) фиксирование сведений, необходимых для идентификации физического лица: данные документа, удостоверяющего его личность, индивидуальный идентификационный номер, а также юридический адрес;
2) фиксирование сведений, необходимых для идентификации юридического лица (филиала, представительства): данные справки о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), бизнес-идентификационный номер либо номер, под которым юридическое лицо-нерезидент зарегистрировано в иностранном государстве, а также адрес места нахождения;

12.1.
Мына:
1) клиентпен іскери қарым-қатынасты орнату;
2) қаржылық мониторингке, оның ішінде күдікті операцияларға жататын ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды жүзеге асыру;
3) бенефициарлық меншікте клиент (олардың өкілдері) туралы бұрын алған деректердегі шынайылыққа күмәндану негіздерінің болуы жағдайларда өз клиенттері (олардың өкілдері) мен бенефициарлық меншіктерді дұрыс тексерілуі бойынша шаралар қабылдау.
өрескел
12.2
Өз клиенттері (олардың өкілдері) мен бенефициарлық меншіктерге дұрыс тексеру жүргізу кезінде мына:
1) жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін қажетті мәліметтерді тіркеу: оның жеке басын куәландыратын құжаттар деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі, сондай-ақ заңды мекенжайы;
2) заңды тұлғаны (филиалды, өкілдіктерді) сәйкестендіру үшін қажетті мәліметтерді тіркеу: заңды тұлғаны (филиалды, өкілдіктерді) мемлекеттік (есепке алу) тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама деректері, бизнес сәйкестендіру нөмірі не шет мемлекетте резидент емес заңды тұлға тіркелген нөмір, сондай-ақ орналасқан орнының мекенжайы;

2-1) выявление бенефициарного собственника и фиксирование сведений, необходимых для его идентификации, за исключением юридического адреса;
3) установление предполагаемой цели и характера деловых отношений;
4) проведение на постоянной основе проверки деловых отношений и изучения операций, осуществляемых клиентом через данный субъект финансового мониторинга, включая при необходимости получение и фиксирование сведений об источнике финансирования совершаемых операций;

2-1) меншік бенефициарын анықтау және заңды мекенжайынан басқа оны сәйкестіндіруге қажет мәліметтерді тіркеу;
3) іскери қарым-қатынастардың болжамды мақсаттары мен сипатын белгілеу;
4) жасалатын операцияларды қаржыландыру көзі туралы мәліметтерді алу және тіркеу қажеттілігі кезіндегі қоса алғанда қаржы мониторингінің осы субъектісі арқылы клиент жүзеге асыратын іскери қарым-қатынастарды және операцияларды тұрақты тексеру негізінде жүргізу;

5) проверка достоверности и обновление сведений о клиенте (его представителе) и бенефициарном собственнике. Проверка достоверности сведений, необходимых для идентификации клиента (его представителя), бенефициарного собственника, осуществляется путем сверки с данными оригиналов или нотариально засвидетельствованных копий соответствующих документов либо путем сверки с данными из доступных источников. В отношении представителя клиента дополнительно проверяются полномочия такого лица действовать от имени и (или) в интересах клиента. Обновление сведений осуществляется при наличии оснований для сомнения в достоверности ранее полученных сведений о клиенте, бенефициарном собственнике, а также в случаях, предусмотренных правилами внутреннего контроля.
грубое

5) клиент (оның өкілі) және бенефициар меншігі туралы шынайылықты тексеру және мәліметтерді жаңарту. Клиентті (оның өкілінің), бенефициар меншігін сәйкестендіруге қажетті мәліметтердің шынайылығын тексеру түпнұсқалар деректерімен немесе нотариалды куәландырылған тиісті құжаттармен салыстыру не қол жетімді көздердегі деректермен салыстыру арқылы жүзеге асырылады. Клиент өкіліне қатысты клиент атынан және (немесе) клиент мүддесінде әрекер ететін өкілеттілік тексеріледі. Мәліметтерді жаңарту клиент, бенефициар меншігі туралы бұрын алынған мәліметтердің шынайылығына күмәндануға негіздер болған кезде, сондай-ақ ішкі бақылау қағидаларымен көзделген жағдайларда жүзеге асырылады

12.3
Осуществление надлежащей проверки своих клиентов (их представителей) и бенефициарных собственников в соответствии с правилами внутреннего контроля.
значительное
13
Наличие здания (части здания, строения, сооружения) для осуществления видов деятельности в сфере игорного бизнеса на правах собственности или ином законном основании, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам, установленным законодательством Республики Казахстан
грубое
14
Наличие игорного оборудования на праве собственности для осуществления деятельности казино и зала игровых автоматов
грубое
15
Наличие договоров с физическими или юридическими лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности
значительное
16
Наличие разработанных правил работы игорного заведения, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках
значительное
17
Наличие образцов и номинаций применяемых легитимационных знаков на казахском и русском языках для осуществления деятельности казино и зала игровых автоматов
значительное
18
Наличие обязательных резервов на каждое игорное заведение размещенные в банках на территории Республики Казахстан на условиях вклада на основании договора, заключаемого банком с клиентом, и при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
значительное
19
Организатор игорного бизнеса обязан на постоянной основе обеспечивать размещение обязательных резервов в порядке и на условиях, установленных Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе"
значительное
20
Использование обязательных резервов исключительно в целях исполнения обязательств организатора игорного бизнеса по выплате выигрыша участникам азартных игр и (или) пари и только при условии недостаточности денег на счетах и в кассе организатора игорного бизнеса, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей.
значительное
21
Пополнение обязательных резервов в случае, если сумма обязательных резервов окажется ниже размера установленного Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" до размера, установленного вышеуказанным Законом в течение трех рабочих дней со дня такого снижения
значительное
22
Наличие справок представленных в уполномоченный орган о наличии и движении денег по банковским счетам, открытым при заключении договора банковского вклада, не реже одного раза в три месяца.
значительное

12.3
Ішкі бақылау қағидаларына сәйкес өз клиенттерін (олардың өкілдерін) және бенефициар меншіктерін дұрысы тексеруді жүзеге асыру.
13
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы сала немесе өзге заңды негізде ойын бизнесі саласындағы қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін ғимараттың (ғимарат бөлігінің, үйлердің, құрылыстардың) болуы
өрескел
14
Казино және ойын автоматтары залының қызметін жүзеге асыру үшін меншік құқығында ойын жабдығының болуы
өрескел
15
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен күзет қызметін жүзеге асыруға лицензия алған жеке немесе заңды тұлғалармен шарттардың болуы
маңызды
16
Қазақ және орыс тілдерінде әзірленген ойын мекемелерінің жұмыс істеу, ставкаларды қабылдау және өткізілетін құмар ойындар мен бәс тігу қағидаларының болуы
маңызды
17
Казино және ойын автоматтары залының қызметін жүзеге асыру үшін қазақ және орыс тілдерінде қолданылатын заңдастырылған белгілер үлгілері мен номинацияларының болуы
маңызды
18
Банкпен және клиентпен жасасқан шарт негізінде және бірінші талап ету бойынша (сұрату салымы) салымды берген кезде салым шарттарында Қазақстан Республикасының аумағындағы банктерінде орналастырылған әр ойын мекемесінде міндетті резервтердің болуы
маңызды
19
Ойын бизнесін ұйымдастырушы тұрақты негізде «Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген тәртіпте және шарттарда міндетті резервтерді орналастыруды қамтамасыз етуге міндетті
маңызды
20
Тек құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысушыларға ұтыстарды төлеу бойынша ойын бизнесін ұйымдастыршының міндеттемелерін орындау мақсатында және атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушларының мәртебесі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайлардан басқа ойын бизнесін ұйымдастырушының шотында және кассасында ақша жеткіліксіз болған кезде міндетті резервтерді пайдалану.
маңызды
21
Егер міндетті резервтер сомасы осы «Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңмен белгіленген мөлшерден төмен болған жағдайда осындай азайған күннен бастап үш күн ішінде міндетті резервті толтыру.
маңызды
22
Банктік салым шартын жасасқан кезде ашылған банк шоттары бойынша ақшаның болуы және қозғалысы туралы уәкілетті органға үш айда бір рет ұсынылған анықтамалардың болуы
маңызды

3. Результаты анализа сведений, поступивших от государственных органов
1
Наличие сведений, поступивших от государственных органов с фактами нарушения законодательства Республики Казахстан "Об игорном бизнесе
грубое
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений со стороны физических лиц, юридических лиц
1
Наличие подтвержденных жалоб и обращений от физических и юридических лиц, права которых нарушены
значительное
Приложение 2 к Критериям
оценки степени риска за
соблюдением законодательства
Республики Казахстан об
игорном бизнесе
Субъективные критерии степени риска для организаторов
игорного бизнеса осуществляющих деятельность букмекерских
контор и тотализаторов
№ п/п
Критерии
Степень нарушений

3. Мемлекеттік органдардан түскен мәліметтерді талдау нәтижелері
1
«Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактілерімен мемлекеттік органдардан түскен мәліметтердің болуы
өрескел
4. Расталған жеке және заңды тұлғалар тарапынан түскен шағымдар мен өтініштердің болуы
1
Құқықтары бұзылған расталған жеке және заңды тұлғалардан шағымдар мен өтініштердің болуы
маңызды
Қазақстан Республикасының ойын
бизнесі туралы заңнамасының
орындалуы үшін тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне 2-қосымша
Букмекерлік кеңселер және тотализаторлар қызметін жүзеге
асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылар үшін тәуекел
дәрежесінің субъективті критерийлері
р/с
Критерийлер
Бұзушылық дәрежесі

1. Результаты мониторинга отчетности, представляемых проверяемым субъектом
1
Не представление сведений в виде справки с банка, содержащие информацию о наличии обязательного резерва размещенного в банках на территории Республики Казахстан, по состоянию за отчетный период
значительное
2
Не представление отчета о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
незначительное
3
Не представление отчета о списке касс и численности работников
значительное
4
Несвоевременное представление отчетов, о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
незначительное
5
Представление отчетности содержащей неполную информацию о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
значительное
2. Результаты предыдущих проверок (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
1
Представление в отчете недостоверной информации о наличии обязательного резерва, о техническом состоянии игорного оборудования, игровых автоматов
значительное
2
Соблюдение требования по расположению игорных заведений, касс тотализатора или букмекерской конторы в нежилых помещениях, а также запрета на их размещение в нежилых помещениях жилых домов (жилых зданий), зданиях промышленных предприятий и их комплексов и других производственных, коммунальных и складских объектах, культовых зданиях (сооружениях), зданиях государственных органов и учреждений, организаций образования, здравоохранения, культуры, аэропортов, вокзалов, на станциях и остановках всех видов общественного транспорта городского и пригородного сообщения
грубое
3
Соблюдение организаторами игорного бизнеса выплаты выигрышей участникам азартных игр и (или) пари на основании предъявленного документа, удостоверяющего личность, в размере и сроки, которые предусмотрены правилами проводимых азартных игр и (или) пари, но не позднее трех календарных дней с момента подведения результатов данной азартной игры и (или) пари
грубое
4
Оборудование касс и игровых мест игорных заведений видеозаписывающими системами, обеспечивающими хранение записанной информации не менее семи суток и фиксирующими действия всех участников азартной игры и (или) пари
значительное
5
Соблюдение запрета на участие в азартных играх и (или) пари граждан Республики Казахстан в возрасте до двадцати одного года
значительное
6
Соблюдение запрета по организации и проведению азартных игр и (или) пари, предусматривающих прием ставок и (или) выдачу выигрыша в виде иного имущества, кроме денег, за исключением деятельности казино, где допускается выдача выигрыша в виде иного имущества
значительное
7
Соблюдение запрета на заключение пари, приема (учета) ставок, выплаты выигрыша вне игорных заведений (касс тотализаторов или букмекерских контор)
значительное
8
Соблюдение организаторами игорного бизнеса, осуществляющими деятельность букмекерской конторы или тотализатора, обязанности посредством аппаратно-программного комплекса и оборудования для организации и проведения пари осуществлять и обеспечивать прием, единый учет общей суммы сделанных ставок, обработку ставок участников пари и выплаты выигрыша
грубое
9
Соблюдение организаторами игорного бизнеса, осуществляющими деятельность тотализатора, требования по установке оборудование для организации и проведения пари
значительное
10
Соблюдение организаторами игорного бизнеса, осуществляющими деятельность букмекерской конторы или тотализатора, требования о приеме ставки через соответствующие кассы тотализатора или букмекерской конторы и (или) электронные кассы тотализатора или букмекерской конторы
грубое
11
Соблюдение требований законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, а именно:

1. Тексерілетін субъекті ұсынатын есептілік мониторингінің нәтижелері
1
Есепті кезеңдегі жай-күй бойынша Қазақстан Республикасының аумағындағы банктерде орналастырылған міндетті резервтің болуы туралы ақпараттан тұратын банктен анықтама түрінде мәліметтерді бермеу
маңызды
2
Ойын жабдықтарының, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есеп бермеу
елеусіз
3
Кассалар тізімі мен қызметкерлер саны туралы есеп бермеу
маңызды
4
Міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есептерді уақытында ұсынбау
елеусіз
5
Міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы толық емес ақпараттан тұратын есептілікті ұсыну
маңызды
2. Алдыңғы тексерулер нәтижелері (ауыртпалық дәрежесі төменде көрсетілген талаптарды орындамаған кезде белгіленеді)
1
Міндетті резервтің болуы туралы, ойын жабдықтары, ойын автоматтарының техникалық жай-күйі туралы есепте шынайы ақпаратты бермеу
маңызды
2
Тұрғын үй емес үй-жайларда ойын мекемелерінің, тотализатор және букмекерлік кеңсе касалаларының орналасуы бойынша, сондай-ақ тұрғын үйлердің (тұрғын үй ғимараттарының) тұрғын үй емес үй-жайларында, өнеркәсіптік кәсіпорындарда және олардың кешендерінде, коммуналдық және қойма объектілерінде, мәдени ғимараттарда (құрылыстарда), мемлекеттік органдар мен мекемелер ғимараттарында, білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет, әуежайлар, вокзалдар, станцияларда және қалалық және қала сыртына көліктік қатынастың аялдамаларында оларды орналастыруға тыйым салу талаптарын сақтау
өрескел
3
Ойын бизнесін ұйымдастырушылардың жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну негізінде құмар ойындарға және бәс тігуге қатысушыларға ұтыстарды құмар ойындар мен бәс тігуді өткізу қағидаларында көзделген мөлшерде және мерзімде, осы құмар ойындар және (немесе) бәс тігу нәтижелерін шығарған сәттен бастап үш күнтізбелік күннен кешіктірмей төлеуді сақтау
өрескел
4
Жазылған ақпаратты кемінде жеті тәулік сақтауды қамтамасыз ететін және барлық құмар ойындарға жне (немесе) бәс тігуге қатысушылардың іс-қимылын жазып отыратын бейне жазатын жүйелермен ойын мекемелерінің кассалары мен ойын орындарын жабдықтау
маңызды
5
Жиырма бір жасқа дейінгі Қазақстан Республикасы азаматтарының құмар ойындарға және (немесе) бәс тігуге қатысуға тыйым салуды сақтау
маңызды
6
Өзге мүлік түрінде ұтысты беруге жол берілетін казино қызметін қоспағанда ставкаларды қабылдауды және және (немесе) ақшадан басқа өзге мүлік түрінде ұтысты беруді көздейтін құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыру және өткізу бойынша тыйым салуды сақтау
маңызды
7
Ойын мекемелерінен тыс бәс тігуге, ставкаларды қабылдауға (есепке алуды), ұтыстарды төлеуге (тотализаторлар немесе букмекерлік кеңсе касалары) тыйым салуды сақтау
маңызды
8
Букмекерлік кеңсе немесе тотализатор қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың міндеттерді аппараттық-бағдарламалық кешен және бәс тігуді ұйымдастыру мен өтізуге арналған жабдық арқылы сақтау, жасалған ставкалардың жалпы сомасын қабылдауды, бірыңғай есепке алуды, бәс тігуге қатысушылардың ставкаларын өңдеуді және төлеуді қамтамасыз ету бойынша талаптарды жүзеге асыру және қамтамасыз ету
өрескел
9
Тотализатор қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың бәс тігуді ұйымдастыру және өткізу үшін жабдықты орнату жөніндегі талаптарды сақтауы
маңызды
10
Букмекерлік кеңсе немесе тотализатор қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың тиісті тотализатор немесе букмекерлік кеңсе кассалары және (немесе) тотализатор немесе букмекерлік кеңсенің электрондық кассалары арқылы ставкаларды қабылдау туралы талаптарды сақтауы.
өрескел
11
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы талаптарды сақтау:
өрескел

3. Результаты анализа сведений, поступивших от государственных органов
1
Наличие сведений, поступивших от государственных органов с фактами нарушения законодательства Республики Казахстан "Об игорном бизнесе
грубое
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений со стороны физических лиц, юридических лиц
1
Наличие подтвержденных жалоб и обращений от физических и юридических лиц, права которых нарушены
грубое
Приложение 2 к совместному
приказу и.о. Министра культуры и
спорта Республики Казахстан
от 25 июня 2015 года № 223
и
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 486
Форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля за соблюдением
законодательства Республики Казахстан об игорном бизнесе
(в соответствии с приложением к Закону Республики

3. Мемлекеттік органдардан түскен мәліметтерді талдау нәтижелері
1
Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу туралы мемлекеттік органдардан түскен мәліметтердің болуы
өрескел
4. Расталған жеке және заңды тұлғалар тарапынан түскен шағымдар мен өтініштердің болуы
1
Құқығы бұзылған расталған жеке және заңды тұлғалардан шағымдар мен өтініштердің болуы
өрескел
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің м.а.
2015 жылғы 25 маусымдағы № 223
мен Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
2015 жылғы 30 маусымдағы № 486
бірлескен бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының ойын бизнесі туралы заңнамасының
орындалуы үшін мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағы
(«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және