Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2015 года № 11976. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-190/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 13.11.2020 № ҚР ДСМ-190/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Каирбекову С.З.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
____________________ Р. Бекетаев
"___" _______________ 2015 года
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Жаксылыков
"___" _______________ 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 июля 2015 года № 627
Правила
возмещения затрат организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. По всему тексту аббревиатура "ККМФД" заменена аббревиатурой "КООЗ" в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 тамызда № 11976 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-190/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 13.11.2020 № ҚР ДСМ-190/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму бірінші вице-министрі С.З. Қайырбековаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
____________ Р. Бекетаев
2015 жылғы "___" _______
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_______________ Т. Жақсылықов
2015 жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 шілдедегі
№ 627 бұйрығына 1-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидалары
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "МФҚБК" деген аббревиатура "ҚДСК" деген аббревиатурамен ауыстырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс о здоровье) и определяют порядок возмещения затрат с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи за счет бюджетных средств организациям здравоохранения, оказывающим гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – организации, оказывающие ГОБМП), за исключением организаций здравоохранения:
1) являющихся государственными учреждениями;
2) ответственных за выполнение государственного задания;
3) оказывающих лечение в порядке, определенном Правилами направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11795) (далее – Правила направления граждан на лечение за рубеж).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах возмещения:
1) базовый комплексный подушевой норматив амбулаторно-поликлинической помощи (далее – АПП) – расчетная стоимость комплекса амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП в формах первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) и консультативно-диагностической помощи по определяемому уполномоченным органом в области здравоохранения перечню услуг без учета поправочных коэффициентов;
2) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП – расчетная стоимость комплекса амбулаторно-поликлинических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) в формах ПМСП и консультативно-диагностической помощи по определяемому уполномоченным органом в области здравоохранения по перечню услуг с учетом поправочных коэффициентов;
3) комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи (далее – комплексный подушевой норматив АПП) –стоимость комплекса амбулаторно-поликлинических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения" (далее – портал РПН) к субъекту здравоохранения, оказывающему первичную медико-санитарную помощь, состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива АПП и стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива;

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Осы Денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің (бұдан әрі – Денсаулық туралы кодекс) 7-бабының 1-тармағының 81) тармақшасына сәйкес әзірленген және мынадай ұйымдарды:
1) мемлекеттік мекемелер болып табылатын;
2) мемлекеттік тапсырманы орындау үшін жауапты;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Респбуликасының азаматтарын бюджет қаражатының есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларымен (бұдан әрі – Азаматтарды шетелге емделуге жіберу қағидалары) айқындалған тәртіппен ем көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына (бұдан әрі – ТМККК көрсететін ұйымдар) бюджет қаражатының есебінен медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесін есепке ала отырып шығындарды өтеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) амбулаториялық-емханалық көмектің (бұдан әрі – АЕК) базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі – түзету коэффициенттерін есепке алмай, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын қызметтердің тізбесі бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) және консультациялық-диагностикалық көмек нысандарындағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің (бұдан әрі – ТМККК) амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
2) АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттерін есепке ала отырып, уәкілетті орган айқындайтын қызметтердің тізбесі бойынша МСАК және консультациялық-диагностикалық көмек нысандарындағы ТМККК амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенінің есеп айырысу құны;
3) амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі) – "Бекітілген халық тіркелімі" (бұдан әрі – БХТ) порталында тіркелген, медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің амбулаториялық-емханалық қызметтер кешенінің АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті мен кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінен тұратын құны;

4) метод аннуитетных платежей – метод начисления вознаграждения (процентов), при котором погашение задолженности по финансовому лизингу осуществляется равными платежами на протяжении всего срока лизинга, включающий увеличивающиеся платежи по основному долгу и уменьшающиеся платежи по вознаграждению, начисленному за период на остаток основного долга;
5) тариф за один пролеченный случай по заболеванию (далее – тариф по заболеванию) – стоимость комплекса медицинских услуг, оказанных пациенту, претендующему на лечение за рубежом за счет бюджетных средств, в условиях отечественных медицинских организаций;
6) перечень заболеваний и перечень отдельных категорий граждан – перечень заболеваний, при которых граждане Республики Казахстан направляются на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, и перечень отдельных категорий граждан Республики Казахстан, направляемых на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, определенные на основании подпункта 80) статьи 7 Кодекса о здоровье;
7) субъект села – субъект здравоохранения районного значения и села, входящий в одну из следующих административно-территориальных единиц город районного значения, село, поселок, сельский округ, район, и предоставляющий комплекс услуг ГОБМП сельскому населению, зарегистрированному в портале РПН, по определяемому управлением здравоохранения (далее – УЗ) перечню форм медицинской помощи;
8) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на сельское население – расчетная стоимость комплекса услуг ГОБМП, оказываемых сельскому населению, по определяемому уполномоченным органом в области здравоохранения перечню форм медицинской помощи с учетом поправочных коэффициентов;
9) комплексный подушевой норматив на оказание услуг ГОБМП сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг ГОБМП по определяемому уполномоченным органом в области здравоохранения перечню форм медицинской помощи в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в портале РПН, к субъекту здравоохранения районного значения или села, состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива на сельское население и стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива;
10) стоимость базовой ставки – расчетная стоимость одной единицы услуги ГОБМП;
11) первичная медицинская документация – документы, предназначенные для записи данных о состоянии здоровья пациентов, отражающих характер, объем и качество оказанной медицинской помощи, формы которых утверждены приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697) (далее – приказ № 907): медицинские карты амбулаторного пациента (форма № 025/у) (далее – форма № 025/у), карты амбулаторного пациента (форма № 025-5/у) (далее – форма № 025-5/у) статистические карты амбулаторного пациента для консультативно-диагностических центров (поликлиник) (форма №025-9/у) (далее – форма № 025-9/у), карты амбулаторного пациента для профилактического медицинского осмотра (скрининга) (форма № 025-8у) (далее № 025-8у), статистической карты профилактического медицинского осмотра (скрининга) ребенка (форма 025-07у) (далее – форма № 025-07у), карты стационарного больного (форма № 003/у) (далее – форма № 003/у), карты больного дневного стационара (поликлиники, больницы),стационара на дому (форма № 003-2/у) (далее – форма № 003-2/у), истории родов (форма № 096/у) (далее – форма № 096/у), истории развития новорожденного (форма № 097/у) (далее – форма № 097/у), извещение о больном с впервые в жизни установленным диагнозом рака или другого злокачественного новообразования по форме № 090/у (далее – форма № 090/у), направление на консультацию, диагностическое исследование (форма № 001-4/у) (далее – форма № 001-4/у);

4) аннуитеттік төлемдер әдісі – қаржы лизингі бойынша берешекті өтеу негізгі қарыз бойынша ұлғаймалы төлемдерді және кезеңдегі негізгі қарыздың қалдығына есептелген сыйақы бойынша кемімелі төлемдерді қамтитын лизингтің бүкіл мерзімі бойы тең төлемдермен жүзеге асырылатын сыйақыны (пайыздарды) есептеу әдісі;
5) ауру бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі – ауру бойынша тариф) – бюджет қаражатының есебінен шетелде емделуге үміткер пациентке отандық медициналық ұйымдар жағдайында көрсетілген медициналық қызметтер кешенінің құны;
6) аурулардың тізбесі және азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі– Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 80-тармақшасының негізінде айқындалған Қазақстан Республикасының азаматтары бюджет қаражатының есебінен шетелге емделуге жіберілетін аурулардың тізбесі және Қазақстан Республикасы азаматтарының бюджет қаражатының есебінен шетелге емделуге жіберілетін жекелеген санаттарының тізбесі;
7) ауыл субъектісі – мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктердің біріне: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауданға кіретін және денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі – ДСБ) айқындайтын медициналық көмек нысандарының тізбесі бойынша БХТ порталында тіркелген ауыл халқына ТМККК қызметтерінің кешенін ұсынатын аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісі;
8) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттерін есепке ала отырып, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын медициналық көмек нысандарының тізбесі бойынша ауыл халқына көрсетілетін ТМККК қызметтері кешенінің есеп айырысу құны;
9) ауыл халқына ТМККК қызметтерін көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив) – денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын медициналық көмек нысандарының тізбесі бойынша БХТ порталында тіркелген бір ауыл тұрғынына есептегенде аудандық маңызы бар немесе ауылдың денсаулық сақтау субъектісіне кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компонентінен және кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінен тұратын ТМККК қызметтері кешенінің құны;
10) базалық мөлшерлеменің құны – ТМККК қызметінің бір бірлігінің орташа есеп айырысу құны;
11) бастапқы медициналық құжаттама – нысандары "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (бұдан әрі – № 907 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) көрсетілген медициналық көмектің сипатын, көлемі мен сапасын көрсететін пациенттер денсаулығының жай-күйі туралы деректерді жазуға арналған құжаттар: амбулаториялық пациенттің медициналық карталары (№ 025/е нысаны) (бұдан әрі – (№ 025/е нысаны), амбулаториялық пациенттің картасы (№ 025-5/е нысаны) (бұдан әрі – № 025-5/е нысаны), консультациялық-диагностикалық орталықтар (емханалар) үшін амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы (№ 025-9/е нысаны) (бұдан әрі – № 025-9/е нысаны), медициналық профилактикалық қарап-тексеру үшін (скрининг үшін) амбулаториялық пациенттің картасы (№ 025-8/е нысаны) (бұдан әрі – № 025-8/е нысаны), баланы медициналық профилактикалық қарап-тексеру үшін (скрининг үшін) статистикалық картасы № 025-7/е нысаны (бұдан әрі – № 025-7/е нысаны), стационарлық науқастың карталары (№ 003/е нысаны) (бұдан әрі – № 003/е нысаны), күндізгі стационар (емхананың, аурухананың) науқасының, үйдегі стационар науқасының (№ 003-2/е нысаны) (бұдан әрі – № 003-2/е нысаны) медициналық карталары, босану сырқатнамасы (№ 096/е нысаны) (бұдан әрі – № 096/е нысаны), жаңа туған нәрестенің даму сырқатнамасы (№ 097/е нысаны) (бұдан әрі – № 097/е нысаны), № 090/е нысаны бойынша өмірінде алғаш рет обыр немесе басқа қатерлі ісік диагнозы қойылған науқас туралы хабарлама (бұдан әрі – № 090/е нысаны) консультацияға, диагностикалық зерттеуге жолдау (№ 001-4/е нысаны) (бұдан әрі – № 001-4/е нысаны);

12) администратор бюджетной программы (далее - администратор) - Министерство здравоохранения Республики Казахстан (далее - Министерство) или местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов Астаны и Алматы (далее - УЗ);
13) субъект информатизации в области здравоохранения (далее – СИ) –государственные органы, физические и юридические лица, осуществляющие деятельность или вступающие в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения;
14) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
15) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки;
16) Рабочий орган – координирующий орган по вопросам направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств;
17) половозрастной поправочный коэффициент – коэффициент, учитывающий различия в уровне потребления медицинской помощи разными половозрастными категориями населения;
18) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – стимулирующая составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11526) (далее – приказ № 429);
19) комплексный тариф – стоимость комплекса медицинских услуг ГОБМП в расчете на одного онкологического больного, зарегистрированного в электронном регистре онкологических больных (далее – ЭРОБ), за исключением, больных с злокачественными новообразования лимфоидной и кроветворной ткани, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
20) клинико-затратные группы (далее – КЗГ) – клинически однородные группы заболеваний, сходные по затратам на их лечение;
21) договор финансового лизинга – трехсторонний договор, в соответствии с которым лизингодатель обязуется приобрести в собственность указанный лизингополучателем предмет лизинга у поставщика в соответствии с настоящими Правилами и предоставить лизингополучателю предмет лизинга во временное владение и пользование за плату в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;

12) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі - әкімші) - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі немесе облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары (бұдан әрі - ДСБ);
13) денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі (бұдан әрі - АС) - мемлекеттік органдар, денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын немесе құқықтық қатынастарға түсетін жеке және заңды тұлғалар;
14) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтердің сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
15) емделіп шығу жағдайы – стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда пациентке түскен сәттен бастап шыққанға дейін көрсетілген медициналық қызметтер кешені;
16) Жұмыс органы – Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражатының есебінен шетелге емделуге жіберу мәселелері жөніндегі үйлестіруші орган;
17) жыныс-жас бойынша түзету коэффициенті – халықтың әртүрлі жыныс-жас санаттарының медициналық көмекті тұтыну деңгейіндегі айырмашылықтар ескерілетін коэффициент;
18) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – КЖНЫК) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 мамырдағы № 429 бұйрығымен (бұдан әрі – № 429 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторларының негізінде қызметтің МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы құрамдаушысы;
19) кешенді тариф – Денсаулық сақтау кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес лимфоидты және қан өндіретін тіннің қатерлі ісіктері бар науқастардан басқа, Онкологиялық науқастардың электронды тіркелімінде (бұдан әрі – СНЭТ) тіркелген бір онкологиялық науқасқа есептегендегі ТМККК медициналық қызметтер кешенінің құны;
20) клиникалық-шығынды топтар (бұдан әрі – КШТ) – емдеуге арналған шығындар бойынша ұқсас аурулардың клиникалық біркелкі топтары;
21) қаржы лизингі шарты – осы Қағидаларға сәйкес лизинг беруші қызметтер берушіден көрсетілген лизинг алушының меншігіне лизинг нысанасын сатып алуға және лизинг алушыға Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес лизинг нысанасын төлемақы үшін уақытша иелену мен пайдалануға беру кезінде міндеттенетін үш жақты шарт;

22) постоянно действующая Комиссия по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации (далее – Комиссия по направлению на лечение за рубеж) – консультативно-совещательный орган по направлению граждан Республики Казахстан на лечение в зарубежные медицинские организации при уполномоченном органе в порядке, определенном на основании Правил направления граждан на лечение за рубеж;
23) субподрядчик – субъект здравоохранения, с которым поставщик заключил договор субподряда;
24) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
25) договор субподряда – гражданско-правовой договор, заключенный между субподрядчиком и поставщиком для исполнения части обязательств поставщика по договору на оказание ГОБМП;
26) экспертиза документации – ретроспективный анализ на основе изучения медицинской документации пациентов, ранее получивших медицинские услуги;
27) поставщик – субъект здравоохранения, с которым заключен договор на оказание ГОБМП;
28) Комиссия по оплате услуг – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый заказчиком из числа письменно представленных кандидатур соответствующих УЗ, территориальных департаментов Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Комитета оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан для определения суммы, подлежащей оплате за оказанные услуги ГОБМП, с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи;
29) лизингополучатель – организация здравоохранения (участник лизинговой сделки), который принимает на условиях договора финансового лизинга предмет лизинга;
30) лизингодатель – участник лизинговой сделки, который за счет привлеченных и (или) собственных денег приобретает в собственность предмет лизинга и передает его лизингополучателю на условиях договора финансового лизинга;
31) срок лизинга – срок, на который предмет лизинга предоставляется лизингополучателю во временное владение и пользование в соответствии с договором финансового лизинга. При этом досрочное расторжение договора финансового лизинга при сохранении права собственности на предмет лизинга за лизингодателем не влечет за собой изменения срока лизинга;
32) лизинговые платежи – периодические платежи, представляющие собой общую сумму платежей по договору финансового лизинга за весь срок действия договора финансового лизинга;

22) Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелдік денсаулық сақтау ұйымдарына емделуге жіберу жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссия) – Азаматтарды шетелге емделуге жіберу қағидаларының негізінде айқындалған тәртіппен уәкілетті органның жанындағы Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелдік медициналық ұйымдарға жіберу жөніндегі консультациялық-кеңестік орган;
23) қосалқы мердігер – қосалқы мердігерлік шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
24) алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25) қосалқы мердігерлік шарты – ТМККК көрсету шарты бойынша міндеттемелер бөлігін орындау үшін қосалқы мердігер мен қызметтер берушінің арасында жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
26) құжаттаманы сараптау – бұрын медициналық қызметтерді алған пациенттердің медициналық құжаттамасын зерделеудің негізіндегі ретроспектикалық талдау;
27) қызметтер беруші – ТМККК көрсетуге шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
28) Қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия – медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, көрсетілген ТМККК қызметі үшін ақы төлеуге жататын сомаларды айқындау үшін тапсырыс беруші тиісті ДСБ, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің жазбаша ұсынған кандидатураларының қатарынан құратын тұрақты жұмыс істейтін алқалық орган;
29) лизинг алушы – қаржы лизингі шартының талаптарына орай лизинг нысанасын қабылдайтын денсаулық сақтау ұйымы (лизинг мәмілесіне қатысушы);
30) лизинг беруші – тартылған ақша және (немесе) өз ақша есебінен лизинг нысанасын меншікке сатып алатын және оны лизинг алушыға қаржы лизингі шартының талаптарымен беретін лизинг мәмілесіне қатысушы;
31) лизинг мерзімі – лизинг нысанасы қаржы лизингі шартына сәйкес лизинг алушыға уақытша иелену мен пайдалануға берілетін мерзім. Бұл орайда, лизинг берушіде лизинг нысанасына меншік құқығының сақталуы кезінде қаржы лизингі шартының мерзімінен бұрын бұзылуы лизинг мерзімін өзгертуге әкеп соқпайды;
32) лизинг төлемдері – қаржы лизингі шартының бүкіл қолданылу мерзіміндегі қаржы лизингі шарты бойынша төлемдердің жалпы сомасын білдіретін мерзімді төлемдер;

33) график лизинговых платежей – информация о сроках, размерах погашения лизинговых платежей, доле лизингового платежа на одну медицинскую услугу, общей сумме вознаграждения и плановом количестве медицинских услуг в месяц, формируемая для каждого лизингополучателя индивидуально, в соответствии с договором финансового лизинга и учетом сроков поставки предмета лизинга;
34) выплата лизинговых платежей – возмещение затрат лизингополучателя на выплату лизинговых платежей на условиях финансового лизинга;
35) медицинская техника – аппараты, приборы и оборудование, применяемые отдельно, в комплексах или системах в медицинских целях для профилактики, диагностики, лечения заболеваний, реабилитации, научных исследований медицинского характера;
36) Комитет охраны общественного здоровья Министерства (далее - КООЗ) - ведомство Министерства и его территориальные подразделения (далее - ТД КООЗ), осуществляющие государственный контроль в сфере оказания медицинских услуг;
37) Комитет оплаты медицинских услуг Министерства (далее – КОМУ) – ведомство Министерства и его территориальные подразделения (далее – ТД КОМУ), осуществляющие оплату за оказанные медицинские услуги за счет средств республиканского бюджета, а также координацию и мониторинг за внедрением и исполнением программ и направлений, реализуемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, включая целевые текущие трансферты на обеспечение и расширение ГОБМП (далее – ЦТТ);
38) подушевой норматив на оказание ПМСП – норма затрат в расчете на одного человека для обеспечения ГОБМП в форме ПМСП;
39) субъект ПМСП - субъект здравоохранения городского значения, оказывающий ПМСП, предоставляющий комплекс амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП прикрепленному населению, зарегистрированному в портале РПН;
40) медицинская помощь онкологическим больным – комплекс медицинских услуг, направленных на диагностику и лечение (в том числе с предраковыми заболеваниями и доброкачественными новообразованиями) и диспансерное наблюдение за больными со злокачественными новообразованиями, включающих лекарственное обеспечение, на всех уровнях;
41) среднесписочная численность онкологических больных – численность онкологических больных в среднем за отчетный период, которая определяется путем суммирования численности онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ, за каждый календарный день отчетного периода и деления полученной суммы на число календарных дней месяца;
42) ЭРОБ – единая информационная система электронной регистрации, учета, обработки и хранения данных больных с онкологической патологией, данные которой используются при размещении ГОБМП и его оплате;

33) лизинг төлемдерінің кестесі – қаржы лизингі шартына сәйкес және лизинг нысанасын жеткізу мерзімдерін есепке ала отырып, әрбір лизинг алушы үшін жеке қалыптастырылатын лизинг төлемдерін өтеу мерзімдері, мөлшерлері, бір медициналық қызметке шаққандағы лизинг төлемінің үлесі, сыйақының жалпы сомасы мен бір айдағы медициналық қызметтердің жоспарлы саны туралы ақпарат;
34) лизинг төлемдерін төлеу – лизинг алушының қаржы лизингі шарттарында лизинг төлемдерін төлеуге арналған шығындарын өтеу;
35) медициналық техника – аурулардың профилактикасы, диагностикасы, емдеу, медициналық сипаттағы ғылыми зерттеулер үшін медициналық мақсатта жеке, кешендерде немесе жүйелерде қолданылатын аппараттар, құралдар мен жабдық;
36) Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі - ҚДСК) - Министрліктің медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - ҚДСК АД);
37) Министрліктің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (бұдан әрі – МҚАК) – Министрліктің республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеуді, сондай-ақ жетекшілік ететін бағыттар бойынша ТМККК-ні қамтамасыз етуге және кеңейтуге арналған нысаналы ағымдағы трансферттерді (бұдан әрі – НАТ) қоса, Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде іске асырылатын бағдарламалар мен бағыттардың енгізілуі мен орындалуын үйлестіруді және мониторингілеуді жүзеге асыратын ведомствосы мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – МҚАК АД);
38) МСАК көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив – МСАК нысанындағы ТМККК-мен қамтамасыз ету үшін бір адамға есептегендегі шығындар нормасы;
39) МСАК субъектісі – БХТ порталында тіркелген бекітілген халыққа ТМККК амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешенін ұсынатын, МСАК көрсететін қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектісі;
40) онкологиялық науқастарға көрсетілетін медициналық көмек – барлық деңгейде дәрілік қамтамасыз етуді қамтитын, қатерлі ісіктері бар науқастарды диагностикалау мен емдеуге (оның ішінде ісік алды аурулары және қатерсіз ісіктері бар науқастарды) және диспансерлік байқауға бағытталған медициналық қызметтердің кешені;
41) онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны – есепті кезеңнің әрбір күнтізбелік күніндегі ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың санын қосу және алынған соманы айдың күнтізбелік күндерінің санына бөлу арқылы айқындалатын есепті кезеңдегі орта есеппен онкологиялық науқастардың саны;
42) ОНЭТ – деректері ТМККК орналастыру және оған ақы төлеу кезінде пайдаланылатын онкологиялық патологиясы бар науқастардың деректерін электрондық тіркеу, есепке алу, өңдеу және сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі;

43) отечественная медицинская организация - организация здравоохранения, зарегистрированная в соответствии с законодательством о государственной регистрации юридических лиц, с которой заключен договор на оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом
44) срок окупаемости – период времени, необходимый для покрытия затрат лизингополучателя на приобретение в собственность предмета лизинга;
45) заказчик - территориальный департамент Комитета оплаты медицинских услуг Министерства или УЗ, осуществляющие возмещение затрат за счет средств республиканского или местного бюджетов;
46) тарификатор - утвержденный уполномоченным органом перечень тарифов на медицинские услуги согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье;
47) договор на оказание ГОБМП – гражданско-правовой договор на оказание ГОБМП, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с Правилами выбора поставщика;
48) тариф услуги ГОБМП (далее – тариф) – стоимость единицы или комплекса услуг ГОБМП;
49) субъект мониторинга и анализа ГОБМП – юридическое лицо, осуществляющее деятельность и вступающее в правоотношения в сфере информатизации в области здравоохранения в части мониторинга, анализа результатов деятельности субъектов здравоохранения по оказанию ГОБМП и оценки медико-экономической эффективности внедрения методов оплаты ГОБМП;
50) платежные документы – счет-реестр, протокол исполнения договора и акт выполненных работ (услуг);
51) поправочные коэффициенты – коэффициенты, применяемые администратором с целью корректировки тарифа в порядке, определенном Методикой формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5946) (далее – Методика формирования тарифов);
52) линейная шкала оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) – механизм расчета суммы возмещения в случаях превышения месячной суммы договора на оказание ГОБМП без учета результатов контроля качества и объема медицинской помощи;
53) зарубежный специалист – иностранный дипломированный и сертифицированный специалист в сфере здравоохранения, приглашенный с визитом в Республику Казахстан для оказания высокотехнологичных медицинских услуг, не оказываемых отечественными организациями здравоохранения, в том числе для проведения мастер-классов;

43) отандық медициналық ұйым – шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетуге шарт жасасқан заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы заңнамаға сәйкес тіркелген денсаулық сақтау ұйымы;
44) өтелімділік мерзімі – лизинг алушының лизинг нысанасын меншікке сатып алуға арналған шығындарын жабу үшін қажетті уақыт кезеңі;
45) тапсырыс беруші - республикалық немесе жергілікті бюджеттер қаражатының есебінен шығындарын өтеуді жүзеге асыратын Министрліктің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменті немесе ДСБ;
46) тарификатор - Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен медициналық қызметтерге арналған тарифтердің тізбесі;
47) ТМККК көрсетуге арналған шарт – Қызметтер берушіні таңдау қағидаларына сәйкес тапсырыс беруші мен қызметтер берушінің арасында жасалған ТМККК көрсетуге арналған азаматтық-құқықтық шарт;
48) ТМККК қызметінің тарифі (бұдан әрі – тариф) – ТМККК қызметі бірлігінің немесе кешенінің құны;
49) ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі – ТМККК көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілері қызметтерінің нәтижелерін мониторингілеу, талдау бөлігінде денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру саласында қызметті және құқықтық қатынастарға түсетін және ТМККК-ға ақы төлеу әдістерін енгізудің медициналық-экономикалық тиімділігін бағалауды жүзеге асыратын заңды тұлға;
50) төлем құжаттары – шот-тізілім, шартты орындау хаттамасы және орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі;
51) түзету коэффициенттері – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 болып тіркелген) Тегiн медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру мен шығындарды жоспарлау әдістемесімен (бұдан әрі – Тарифтерді қалыптастыру әдістемесі) айқындалған тәртіппен тарифті түзету мақсатында әкімші қолданатын коэффициенттер;
52) шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) – медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке алмағанда, ТМККК көрсетуге арналған шарттың айлық сомасы артқан жағдайда өтеу сомасын есептеу тетігі;
53) шетел маманы – отандық денсаулық сақтау ұйымдары көрсетпейтін жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсету үшін, оның ішінде мастер-кластар өткізу үшін Қазақстан Республикасына сапармен шақырылған денсаулық сақтау саласындағы дипломы бар және сертификатталған шетел маманы;

54) коэффициент затратоемкости – коэффициент, определяющий степень затратности клинико-затратных групп к стоимости базовой ставки;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок возмещения затрат организациям здравоохранения, оказывающим ГОБМП, за счет бюджетных средств
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Возмещение затрат организациям, оказывающим ГОБМП, за счет бюджетных средств осуществляется заказчиком с учетом реализации гражданами Республики Казахстан права свободного выбора субъекта, оказывающего ГОБМП, и результатов контроля качества и объема медицинской помощи на основании заключенных договоров на оказание ГОБМП в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год, а также за медицинские услуги, оказанные в последний месяц предшествующего финансового года - за счет бюджетных средств текущего финансового года с поставщиками, заключившими договоры на оказание ГОБМП в предшествующем финансовом году, в пределах сумм, определенных уполномоченным органом в сфере здравоохранения.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Возмещение затрат осуществляется по тарифам, утвержденным администратором на основании пункта 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, на основании актов выполненных работ (услуг).
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Тарифы с учетом поправочных коэффициентов формируются в соответствии с Методикой формирования тарифов.
6. Организациям, оказывающим ГОБМП, возмещаются затраты, связанные с их деятельностью по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП, включенные в тариф в соответствии с Методикой формирования тарифов.
В случае превышения организациями, оказывающими ГОБМП, в организационно-правовой форме государственных предприятий суммы договора на оказание ГОБМП в связи с увеличением расходов на оплату коммунальных услуг, текущего ремонта зданий, сооружений и оборудования, возмещение данных расходов осуществляется по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, города республиканского значения и столицы.

54) шығын сыйымдылығы коэффициенті – клиникалық-шығынды топтардың базалық мөлшерлеменің құнына шығындылық дәрежесін айқындайтын коэффициент.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрықтарымен.
2-тарау. ТМККК көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3. Бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсететін ұйымдарға шығындарды өтеуді тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы азаматтарының ТМККК көрсететін субъектіні еркін таңдау құқығын және медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып, әкімшінің тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражаттың шегінде, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындаған сомалардың шегінде, алдыңғы қаржы жылына ТМККК көрсетуге шарттар жасасқан қызметтер берушілермен ағымдағы қаржы жылының бюджет қаражаты есебінен алдыңғы қаржы жылының соңғы айында көрсетілген медициналық қызметтер үшін ТМККК көрсетуге жасалған шарттардың негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4. Шығындарды өтеу Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағының негізінде әкімші бекіткен тарифтер бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актілерінің негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тарифтер түзету коэффициенттерін есепке ала отырып, Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес қалыптастырылады.
6. ТМККК көрсететін ұйымдарға Тарифтерді қалыптастыру әдістемесімен сәйкес тарифтерге енгізілген ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметіне байланысты шығындар өтеледі.
Мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы ТМККК көрсететін ұйымдар коммуналдық қызметтерге, ғимаратты, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеуге ақы төлеуге арналған шығыстардың ұлғаюына байланысты ТМККК көрсетуге арналған шарт сомасы асқан жағдайда, осы шығыстарды өтеу жергілікті өкілді органның шешімі бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті бюджеті қаражатынан жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Результаты контроля качества и объема медицинской помощи предоставляются на Комиссию по оплате услуг по итогам:
контроля качества и объема, проводимого в рамках государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг с целью оценки соответствия оказываемых медицинских услуг стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения в виде выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля без посещения субъекта (объекта) здравоохранения в порядке, установленном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Предпринимательский кодекс) (далее – контроль качества и объема), внесенным в информационную систему "Система управления качеством медицинских услуг" (далее – СУКМУ), в том числе в модуль "Дефекты оказания медицинских услуг", специалистами КООЗ и ТД КООЗ;
экспертизы объема с целью оценки соответствия оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП стандартам, нормативным правовым актам Республики Казахстан в области здравоохранения согласно статьи 7 Кодекса о здоровье, проводимой заказчиком для проверки достоверности объема медицинской помощи в рамках заключенного договора на оказание ГОБМП (далее – контроль объема).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. ТД КООЗ по результатам выборочных и внеплановых проверок формирует:
акт о результатах проверки оформленный в порядке, определенном на основании статьи 152 Предпринимательского кодекса;
на каждый случай смерти (летального исхода) экспертное заключение по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам на основании экспертизы медицинской документации по запросу.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. На каждый случай с выявленными дефектами оказания медицинских услуг ТД КООЗ формирует лист экспертной оценки медицинских услуг по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Заказчик по итогам полугодия два раза в год, в июле и в ноябре, осуществляет уменьшение суммы по заключенному договору на оказание ГОБМП с организацией, оказывающей ГОБМП, путем заключения дополнительного соглашения, на сумму, удержанную по результатам контроля качества и объема, за исключением непредотвратимых летальных случаев и за исключением суммы за оказанные услуги в декабре, которая подлежит ретроспективной экспертизе в следующем отчетном периоде следующего года.
Заказчик принимает исполнение обязательств организацией, по заключенному договору на оказание ГОБМП, за оказанные услуги в декабре с учетом результатов контроля качества и объема.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері Қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға:
"Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МҚСБЖ), оның ішінде "Медициналық қызмет көрсету ақаулары" модуліне енгізілген Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексімен (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекс) (бұдан әрі – сапа мен көлемді бақылау) белгіленген тәртіппен көрсетілетін медициналық қызметтердің денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, стандарттарына сәйкестігін бағалау мақсатында ҚДСК мен ҚДСК АД-ның мамандары денсаулық субъектісіне (объектісіне) бармай іріктеу, жоспардан тыс тексерулер және бақылаудың басқа нысандары түрінде медициналық қызмет көрсету саласындағы мемлекеттік бақылау шеңберінде жүргізілетін сапа мен көлемді бақылау;
ТМККК көрсетуге жасасқан шарт шеңберінде медициналық көмек көлемінің нақтылығын тексеру үшін тапсырыс беруші жүргізген Денсаулық туралы кодекстің 7-бабына сәйкес ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің денсаулық сақтау саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, стандарттарына сәйкестігін бағалау мақсатында көлемді сараптау (бұдан әрі – көлемді бақылау) қорытындылары бойынша ұсынылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. ҚДСК АД таңдау және жоспардан тыс тексерулердің нәтижелері бойынша:
Кәсіпкерлік кодекстің 152-бабының негізінде айқындалған тәртіппен ресімделген тексеру нәтижелері туралы актіні;
сұрау салу бойынша медициналық құжаттаманы сараптаудың негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір өлім жағдайына (өліммен аяқталған жағдайға) сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Медициналық қызметтер көрсетудің анықталған ақауларымен әрбір жағдайға ҚДСК АД медициналық қызметтерді сараптамалық бағалау парағын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
10. Тапсырыс беруші жартыжылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет, шілде мен қарашада алдын алуға болмайтын өлім жағдайларын қоспағанда және келесі жылдың келесі есепті кезеңінде ретроспективалық сараптауға жататын желтоқсанда көрсетілген қызметтердің сомасын қоспағанда, сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша ұсталған сомаға қосымша келісім жасау арқылы ТМККК көрсететін ұйыммен ТМККК көрсетуге жасалған шарттың сомасын азайтуды жүзеге асырады.
Тапсырыс беруші сапа мен көлемді бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, желтоқсанда көрсетілген қызметтерге ТМККК көрсетуге жасалған шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қабылдайды.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. Корректировка сумм бюджетных средств по договору на оказание ГОБМП за принятые к оплате медицинские услуги производится при последующих расчетах с поставщиком в период срока действия договора.
12. Заказчик по согласованию с организацией, оказывающей ГОБМП, осуществляет авансовую (предварительную) оплату по заключенному договору на оказание ГОБМП в размере не более 30 процентов от суммы договора.
13. Заказчик при оплате за оказанные медицинские услуги ГОБМП за отчетный период в протоколе исполнения договора на оказание ГОБМП указывает сумму выплаты (вычета) и основание выплаты (вычета) в случае наличия решения судебных органов либо комиссионного решения по результатам актов сверки за прошедшие платежные периоды по проведенным платежам, оформленного протоколом.
Параграф 1. Возмещение затрат за оказание АПП
по комплексному подушевому нормативу АПП
14. Возмещение затрат за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу АПП субъектам ПМСП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Возмещение затрат за оказание амбулаторно-поликлинической помощи по комплексному подушевому нормативу АПП субъектам ПМСП осуществляется заказчиком с участием КООЗ и ТД КООЗ, лизингодателя и СИ.
16. Комплексный подушевой норматив АПП для субъекта ПМСП за отчетный период определяется в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца, в соответствии с Методикой формирования тарифов.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Комплексный подушевой норматив АПП устанавливается не ниже базового комплексного подушевого норматива АПП, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Төлемге қабылданған медициналық қызметтер үшін ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша бюджеттік қаражаттың сомаларын түзету қызметтер берушімен келесі есеп айырысуларда шарттың қолданылу мерзімі кезеңінде жүргізіледі.
12. Тапсырыс беруші ТМККК көрсететін ұйыммен ТМККК көрсетуге жасалған шарт бойынша аванстық төлемді (алдын ала) шарттың жалпы сомасынан 30 %-дан аспайтын мөлшерде жүзеге асырады.
13. Тапсырыс беруші ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасында ТМККК көрсетілген медициналық қызметтері үшін ақы төлеу кезінде сот органдарының шешімі немесе хаттамамен ресімделген өткізілген төлемдер бойынша өткен төлем кезеңдері үшін салыстыру нәтижелері бойынша комиссиялық шешім болған жағдайда төлемдердің (шегерулердің) сомасын және төлемнің (шегерудің) негізін көрсетеді.
1-параграф. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша АЕК көрсеткені үшін шығындарды өтеу
14. МСАК субъектілеріне кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша АЕК көрсеткені үшін шығындарын өтеу медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, мыналардың:
республикалық бюджет қаражатының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша, оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. МСАК субъектілеріне АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шығындарын өтеуді тапсырыс беруші ҚДСК және ҚДСК АД-ның, лизинг берушінің және АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.
16. МСАК субъектісіне арналған АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген, бекітілген бір адамға есептегенде айқындалады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативінен төмен емес белгіленеді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

18. Комплексный подушевой норматив АПП субъекта ПМСП предусматривает расходы в рамках заключенного договора на оказание ГОБМП на:
1) обеспечение комплекса амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП прикрепленному населению в формах ПМСП и консультативно-диагностической помощи (далее – КДП) по следующим видам медицинской помощи: доврачебная, квалифицированная, специализированная, медико-социальная в пределах средств, предусмотренных по гарантированному компоненту комплексного подушевого норматива АПП по перечню услуг, затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг ГОБМП субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) стимулирование работников ПМСП за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП, утвержденные уполномоченным органом, в пределах средств, предусмотренных по СКПН, в порядке, определенном приказом № 429 (далее – стимулирование работников ПМСП).
19. Комплексный подушевой норматив АПП не включает расходы на выплату лизинговых платежей.
20. Сумма оплаты за оказание АПП субъектам ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП за отчетный период определяется путем умножения комплексного подушевого норматива АПП для субъектов ПМСП на численность прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца.
Сумма оплаты за оказание АПП субъекта ПМСП по комплексному подушевому нормативу АПП за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Субъекты ПМСП обеспечивают АПП в рамках ГОБМП прикрепленному населению по перечню услуг в рамках ГОБМП согласно Перечню гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136, затраты по которым учитываются при оплате за оказанную АПП субъектами здравоохранения городского значения и субъектами районного значения и села по комплексному подушевому нормативу, в соответствии со стандартами в области здравоохранения, согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье в пределах сумм договора на оказание ГОБМП.

18. МСАК субъектісінің АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарттың шеңберінде:
1) медициналық көмектің мынадай түрлері бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша шығындары қалалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері мен аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің ТМККК амбулаториялық-емханалық қызметтердің көрсетілген кешені үшін ақы төлеу кезінде ескерілетін қызметтердің тізбесі бойынша АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті бойынша көзделген қаражаттың шегінде: дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік көмек бойынша МСАК және консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК) нысандарында бекітілген халыққа ТМККК амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешенін қамтамасыз етуге;
2) № 429 бұйрықпен айқындалған тәртіппен КЖНЫК бойынша көзделген қаражат шегінде уәкілетті орган бекіткен МСАК субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға (бұдан әрі – МСАК қызметкерлерін ынталандыру) арналған шығыстарды көздейді.
19. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі лизинг төлемдерін төлеуге арналған шығыстарды қамтымайды.
20. Есеп кезеңіне АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша МСАК субъектілерін МСАК субъектілеріне АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативін БХТ порталыңда айдың соңғы күніне тіркелген, бекітілген халық санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша МСАК субъектісіне АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу сомасы көрсетілген қызметтердің көлеміне тәуелді емес.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. МСАК субъектілері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне сәйкес ТМККК шеңберінде қызметтер тізбесі бойынша бекітілген халыққа ТМККК АЕК-пен қамтамасыз етеді, олардың шығындары Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес ТМККК көрсетуге арналған шарт сомаларының шегінде кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша қалалық пен аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері мен ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсетілген АЕК-ке ақы төлеу кезінде ескеріледі.

Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
22. Заказчик устанавливает сроки (даты) отчетного периода.
23. Субъект ПМСП в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь - 20 декабря), передает Заказчику, сформированный в информационной системе "Амбулаторно-поликлиническая помощь" (далее – ИС "АПП") счет-реестр за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи прикрепленному населению субъекта, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субъекта ПМСП), подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, и (или) обстоятельств, связанных с обновлением ИС, заказчик принимает счет-реестр субъекта ПМСП позднее установленного срока.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
24. Заказчик формирует в ИС "АПП" протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора на оказание ПМСП) на основании:
подписанного субъектом ПМСП счет-реестра субъекта ПМСП;
результатов контроля качества и объема (при их наличии), проведенного ТД КООЗ и заказчиком, по основаниям предусмотренным законодательством и договором на оказание ГОБМП, по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам выборочного контроля качества и объема оказанной амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
результатов достижения субъектом ПМСП индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН.
Протокол исполнения договора на оказание ПМСП рассматривается и подписывается Комиссией по оплате услуг.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Тапсырыс беруші есепті кезеңнің мерзімін (күнін) белгілейді.
23. МСАК субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсан) Тапсырыс берушіге "Амбулаториялық-емханалық көмек" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "АЕК" АЖ) қалыптастырылған, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектінің бекітілген халқына тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін шот-тізілімін (бұдан әрі – МСАК субъектісінің шот-тізілімі) береді.
Шартта көрсетілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге және (немесе) жағдайлар АЖ жаңаруымен байланысты дүлей күш жағдайы туындаған жағдайда тапсырыс беруші МСАК субъектісінің шот-тізілімін белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да осы Қағидалардың 3-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – МСАК көрсетуге шарттың орындалу хаттамасы):
МСАК субъектісі қол қойған МСАК субъектісінің шот-тізілімінің;
көрсетілген амбулаториялық-емханалық көмектің (медициналық-санитариялық алғашқы және консультациялық-диагностикалық көмектің) заңнамада және ТМККК көрсету шартында көзделген негіздеме бойынша, сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі бойынша ҚДСК АД мен тапсырыс беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жүргізген таңдамалы сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда);
КЖНҚК-да автоматтандырылған режімде есептелген МСАК субъектісінің түпкілікті нәтиженің индикаторларына қол жеткізу нәтижелерінің негізінде қалыптастырады.
МСАК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын Ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қолын қояды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

25. Заказчик на основании протокола исполнения договора на оказание ГОБМП в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг) оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг) ПМСП) в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту ПМСП.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
26. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) ПМСП осуществляется не позднее 15 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекта ПМСП.
27. Формирование платежных документов осуществляется в автоматическом режиме при выполнении ответственными лицами по информационным системам (далее – ИС) следующих функций:
в программном комплексе "Автоматизированная информационная система медицинских организаций" комплекса программ "Поликлиника" (далее – АИС "Поликлиника"):
1) субъект ПМСП:
ежедневно в модуле "Регистратура" вводит сведения по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-5/у, форма 025-9/у, форма 025-8у, форма 025-07у;
ежедневно вводит внешние направления на консультативно-диагностические услуги (далее – КДУ) по форме 001-4/у, утвержденной приказом № 907;
в ИС "АПП":
1) заказчик в модуле "Платежная система":
вводит данные во вкладке "Основные условия договора", подтверждает их и прикрепляет копии договора на оказание ПМСП и дополнительных соглашений к договору на оказание ПМСП при их наличии;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора ПМСП;
акт выполненных услуг ПМСП;
2) лизингодатель вводит и подтверждает данные по заключенным с субъектом ПМСП договорам на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга;

25. Тапсырыс беруші ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасының негізінде "АЕК" АЖ-да екі данада, бір данасы МСАК субъектісіне берілетін, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда екі тарап қол қоятын осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін (МСАК орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі) қалыптастырады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Қол қойылған орындалған МСАК жұмыстарының (қызметтерінің) актісі бойынша ақы төлеуді Тапсырыс беруші МСАК субъектісінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, есепті кезеңнен кейінгі күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күніне дейін) жүзеге асырады.
27. Төлем құжаттарын қалыптастыру автоматтандырылған режімде ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – АЖ) бойынша жауапты адамдардың мынадай функцияларды орындауы кезінде жүзеге асырылады:
"Емхана" бағдарламасы кешенінің "Медициналық ұйымдардың автоматтандырылған ақпараттық жүйесі" ("Емхана" ААЖ) бағдарламалық кешенінде:
1) МСАК субъектісі:
күн сайын "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесі, дәрігерге қабылдауға жазылулар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын МСАК пен КДК мамандары "Емхана" ААЖ-да халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: № 025/е нысаны, № 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны, 025-8е нысаны, 025-07е нысаны;
күн сайын консультациялық-диагностикалық қызметтерге (бұдан әрі – КДҚ) арналған сыртқы жолдамаларды № 907 бұйрықпен бекітілген 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
"АЕК" АЖ-да:
1) тапсырыс беруші "Төлем жүйесі" модулінде:
"Шарттың негізгі талаптары" деген қосымша беттегі деректерді енгізеді, оларды растайды және МСАК көрсетуге шарт көшірмелерін және МСАК көрсетуге шартқа қосымша келісімдерді бар болған жағдайда қоса береді;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын:
МСАК шарт хаттамасының орындалуын;
МСАК орындалған қызмет актісін қалыптастырады;
2) лизинг беруші МСАК субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттар бойынша деректерді енгізеді және растайды;

3) СИ вводит и подтверждает данные по субподрядчикам и оказываемым ими КДУ в соответствии с заключенными договорами субподряда;
4) субъект ПМСП:
в модуле "Платежная система":
вводит и подтверждает данные по заключенным договорам субподряда и дополнительным соглашениям к договору субподряда при их наличии, не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
формирует за отчетный период счет-реестр субъекта ПМСП;
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период согласно параграфу 7 раздела 2 настоящих Правил:
вводит данные и подтверждает их за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
информация о структуре расходов при оказании амбулаторно- поликлинической помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
информация о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
информация о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
информация о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
28. По результатам ввода в ИС данные становятся доступными заказчику, УЗ, КОМУ и ТД КОМУ, КООЗ и ТД КООЗ, субъекту мониторинга и анализа ГОБМП, СИ, лизингодателю, научно-исследовательским организациям для ежедневного мониторинга, анализа и оценки, для принятия управленческих решений заказчиком в рамках их компетенций.
29. Размер СКПН определяется администратором на основании пункта 2 статьи 23 Кодекса о здоровье и является единым на территории Республики Казахстан.

3) қосалқы мердігерлердің жасасқан шарттарына сәйкес АС қосалқы мердігерлер бойынша және олар көрсететін КДҚ бойынша деректерді енгізеді және растайды;
4) МСАК субъектісі:
"Төлем жүйесі" модулінде:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттар және бар болған кезде, қосалқы мердігерлік шартқа қосымша келісімдер бойынша деректерді ол жасалған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді;
МСАК субъектісінің есепті кезеңдегі шот-тізілімді қалыптастырады;
осы Қағидалардың 2-бөлімінің 7-параграфына сәйкес есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы медициналық құжаттаманың негізінде есепті кезеңдегі деректерді енгізеді және есепті кезең растайды және енгізудің нәтижесі бойынша мынадай есептерді:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпаратты;
осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпаратты;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпаратты қалыптастырады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. АЖ-ға енгізу қорытындылары бойынша деректер құзыреті шеңберінде басқармашылық шешім қабылдау үшін, күнделікті мониторинг, талдау және бағалау үшін Тапсырыс беруші, ДСБ, МҚАК пен МҚАК АД, ҚДСК мен ҚДСК АД, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі, АС, лизинг беруші, ғылыми-зерттеу ұйымдары үшін қолжетімді болады.
29. КЖНЫК мөлшерін әкімші Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағының негізінде айқындайды және Қазақстан Республикасының аумағында бірыңғай болып табылады.

Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30. Эффективность использования средств СКПН, выделенных на стимулирование работников ПМСП за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП (далее – индикаторы конечного результата), обеспечивается следующими участниками при выполнении ими функций, определенных пунктами 31 и 32 настоящих Правил (далее - участники):
1) субъекты ПМСП;
2) субъекты села;
3) заказчик в лице ТД КОМУ;
4) УЗ;
5) КООЗ и ТД КООЗ;
6) КОМУ;
7) СИ;
8) субъект мониторинга и анализа ГОБМП.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31. Функции участников при проведении мониторинга за обеспечением эффективного использования ресурсов, выделенных на стимулирование работников ПМСП за достижение индикаторов конечного результата:
1) КОМУ:
обеспечение реализации системы СКПН;
координация деятельности участников процесса;
участие в разработке и внесении предложений по совершенствованию системы СКПН;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;
2) КОМУ и ТД КОМУ:
мониторинг целевого использования средств СКПН субъектами ПМСП и субъектами села;
оценка формирования в ДКПН расчетов значений индикаторов и сумм СКПН согласно Методике формирования тарифов;
мониторинг за своевременной выплатой сумм СКПН субъектами ПМСП и субъектами села их работникам;
мониторинг и оценка распределения сумм СКПН работникам ПМСП по итогам достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период в соответствии с приказом № 429 на основании данных в ДКПН, в том числе с выходом в субъект ПМСП и субъект села;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;
3) КООЗ и ТД КООЗ:
мониторинг индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП и субъекта села, влияющих на значения индикаторов конечного результата, на основании данных в ДКПН в соответствии с приказом № 429;
4) УЗ:
обеспечение реализации системы СКПН на уровне региона;
координация деятельности участников процесса на уровне региона;
мониторинг за целевым использованием средств СКПН субъектами ПМСП и субъектами села;
мониторинг и контроль за полным распределением в ДКПН случаев, влияющих на значения индикаторов конечного результата деятельности субъектов ПМСП и субъектов села и случаев, представленных КООЗ;
мониторинг и контроль за размещением в ДКПН данных по индикаторам процесса деятельности субъектов ПМСП и субъектов села в разрезе каждого участка;
участие в разработке и внесении предложений по совершенствованию системы СКПН;
рассмотрение обращений граждан, субъектов ПМСП и субъектов села по вопросам СКПН;

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің индикаторларына (бұдан әрі – түпкілікті нәтиже индикаторлары) қол жеткізгені үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға бөлінген КЖНЫК қаражатын пайдаланудың тиімділігін мынадай қатысушылар олардың осы Қағидалардың 31 және 32-тармақтарымен айқындалған функцияларды орындауы кезінде (бұдан әрі – қатысушылар) қамтамасыз етіледі:
1) МСАК субъектілері;
2) ауыл субъектілері;
3) МҚАК АД атынан тапсырыс беруші;
4) ДСБ;
5) ҚДСК және ҚДСК АД;
6) МҚАК;
7) АС;
8)ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Түпкілікті нәтиженің индикаторларына қол жеткізгені үшін МСАК қызметкерлерін ынталандыруға бөлінген ресурстарды тиімді пайдалануды қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу кезіндегі қатысушылардың функциялары:
1) МҚАК:
КЖНЫК жүйесін іске асыруды қамтамасыз ету;
қатысушылар қызметтерін үйлестіру үдерісі;
КЖНЫК жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен енгізуге қатысу;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;
2) МҚАК және МҚАК АД:
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің КЖНЫК қаражатын нысаналы пайдалануын мониторингтеу;
Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес КЖНҚК-та индикаторлардың мәндері мен КЖНЫК сомаларының есеп айырысуларын қалыптастыруды бағалау;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өз қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын уақтылы төлеуін мониторингілеу;
№ 429 бұйрыққа сәйкес КЖНҚК деректерінің негізінде есепті кезеңдегі қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторларының қорытындысы бойынша МСАК қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын бөлуді, оның ішінде МСАК субъектісі мен ауылдың субъектісіне шығу арқылы мониторингілеу мен бағалау;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;
3) ҚДСК мен ҚДСК АД:
№ 429 бұйрыққа сәйкес КЖНҚК деректерінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін МСАК субъектісі мен ауыл субъектілерінің қызметі үдерісінің индикаторларын мониторингілеу;
4) ДСБ:
өңір деңгейінде КЖНЫК жүйесін іске асыруды қамтамасыз ету;
өңір деңгейінде үдеріске қатысушылардың қызметін үйлестіру;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің КЖНЫК қаражатының нысаналы пайдалануын бақылау;
МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін жағдайлардың және ҚДСК ұсынған жағдайлардың КЖНҚК-та толығымен бөлінуін мониторингілеу мен бақылау;
әрбір учаскенің бөлінісінде МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері қызметі үдерісінің индикаторлары бойынша деректердің КЖНҚК-та орналастырылуын мониторингілеу мен бақылау;
КЖНЫК жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу мен енгізуге қатысу;
КЖНЫК мәселелері бойынша азаматтардың, МСАК субъектілері мен ауыл субъектілерінің өтініштерін қарау;

5) субъекты ПМСП и субъекты села:
повышение качества оказания ПМСП;
принятие управленческих решений по совершенствованию системы повышения качества оказания ПМСП;
утверждение индикаторов процесса деятельности субъекта ПМСП, влияющих на значения индикаторов конечного результата;
обеспечение своевременной выплаты сумм СКПН работникам ПМСП в соответствии с приказом № 429.
Сноска. Пункт 31 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
32. Функции участников по обеспечению качественного и своевременного формирования платежных документов на оплату СКПН субъектам ПМСП и субъектам села в информационных системах:
в ИС "СУКМУ":
ТД КООЗ:
вводит данные по обращениям физических лиц (жалоб) среди прикрепленного населения на деятельность ПМСП с указанием их обоснованности в разрезе субъектов ПМСП, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода;
формирует за отчетный период по результатам ввода данных отчет по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб) на деятельность субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода;
в ИС "ДКПН":
1) КОМУ:
вводит и подтверждает данные по утвержденным плановым годовым суммам СКПН и численности населения на текущий финансовый год по каждому региону на основании согласованных данных на текущий финансовый год бюджетных программ в порядке, определенном приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 195 "Об утверждении Правил разработки и утверждения (переутверждения) бюджетных программ (подпрограмм) и требований к их содержанию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10176) (далее – бюджетная программа);
подтверждает помесячное распределение заказчиком годовой суммы СКПН регионам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам;
вводит и подтверждает установление целевого значения по каждому индикатору конечного результата, согласованного с УЗ;
ежемесячно в начале отчетного периода задает критерий распределения суммы СКПН свыше 150 тенге в расчете на 1 прикрепленного жителя:
по населению;
по населению и баллам;
по населению, баллам и коэффициенту соответствия конкретного субъекта ПМСП комплексности оказания услуг ПМСП в рамках ГОБМП;

5) МСАК субъектілері мен ауыл субъектілері:
МСАК көрсетудің сапасын арттыру;
МСАК көрсетудің сапасын үздіксіз арттыру жүйесін жетілдіру бойынша басқармашылық шешімдерді қабылдау;
түпкілікті нәтиже индикаторларына әсер ететін МСАК субъектісінің қызметі үдерісінің индикаторларын бекіту;
№ 429 бұйрыққа сәйкес МСАК қызметкерлеріне КЖНЫК сомаларын уақтылы төлеуді қамтамасыз ету.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК төлеуге арналған төлем құжаттарының ақпараттық жүйелерде сапалы және уақтылы қалыптастырылуын қамтамасыз ету бойынша қатысушылардың функциялары:
"МҚСБЖ" АЖ-да:
ҚДСК АД:
есепті кезеңнен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей МСАК субъектілерінің бөлінісінде негізділігін көрсетумен МСАК қызметіне бекітілген халықтың арасындағы жеке тұлғалардың өтініштері (шағымдары) бойынша деректерді енгізеді;
есепті кезеңнен кейінгі төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары) жағдайлары бойынша деректерді енгізу нәтижелері бойынша есепті кезеңдегі есепті қалыпастырады;
"КЖНҚК" АЖ-да:
1) МҚАК:
"Бюджеттік бағдарламаларды және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлеу мен бекіту (қайта бекіту) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 195 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10176 болып тіркелген) (бұдан әрі – бюджеттік бағдарлама) айқындалған тәртіппен ағымдағы қаржы жылына бюджеттік бағдарламалардың келісілген деректерінің негізінде әрбір өңір бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген КЖНЫК-тың жоспарлы жылдық сомалары мен халықтың саны бойынша деректерді енгізеді және растайды;
төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес өңірлермен тапсырыс берушінің КЖНЫК-тың жылдық сомасының ай сайынғы бөлінуін растайды;
бюджеттік бағдарламаның негізінде ДСБ-ның түпкілікті нәтиженің әрбір индикаторы бойынша нысаналы мәнін белгілеуін енгізеді және растайды;
ай сайын есепті кезеңнің бас кезінде 1 бекітілген тұрғынға есептегенде КЖНЫК сомасын 150 теңгеден жоғары бөлу критерийін тапсырады:
халық бойынша;
халық және балдар бойынша;
халық, балдар және нақты МСАК субъектісінің ТМККК шеңберінде МСАК қызметтерін көрсетудің кешені бойынша;

2) УЗ:
вносит до закрытия отчетного периода коррективы по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской и детской смертности, жалоб), к конкретным субъектам ПМСП на основании протокольного решения комиссии, созданной при УЗ по согласованию с субъектами ПМСП;
проводит до закрытия отчетного периода предварительный автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН в течение отчетного периода по региону в разрезе субъектов ПМСП;
формирует итоги оценки достигнутых конечных результатов деятельности в разрезе субъектов ПМСП для вынесения на рассмотрение и утверждение комиссией по оплате услуг;
3) КООЗ и ТД КООЗ:
регистрирует за отчетный период по всем случаям материнской и детской (от 7 дней до 5 лет) смертности, за исключением несчастных случаев, в срок не позднее трех рабочих дней после отчетного периода:
сведения о предотвратимости случаев на уровне ПМСП и их участии в расчете суммы СКПН по результатам государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг;
сведения о случаях, не участвующих в расчете суммы СКПН в отчетном периоде в связи с незавершенным государственным контролем в сфере оказания медицинских услуг;
формирует по результатам ввода данных за отчетный период для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее четырех рабочих дней после отчетного периода следующие отчеты:
по случаям материнской смертности на уровне первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
по случаям детской (от 7 дней до 5 лет) смертности на уровне первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
4) СИ:
ежедневно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме из баз данных портала РПН, СУКМУ, ЭРОБ по случаям оказания медицинской помощи, влияющих на значения индикаторов конечного результата, по каждому субъекту ПМСП и в разрезе его территориальных участков;
ежемесячно обеспечивает корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме в случае реализации сервиса взаимодействия или в ручном режиме при отсутствии данного сервиса из базы данных "Национальный регистр больных туберкулезом" не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
формирует отчет по корректности и достоверности загрузки данных из информационных систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам для предоставления на комиссию по оплате услуг в срок не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным;

2) ДСБ:
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерімен келісу бойынша ДСБ жанында құрылған комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін даулы жағдайларды (ана және бала өлімі жағдайларын, шағымдарды қоспағанда) нақты МСАК субъектілеріне жатқызу бойынша түзетулерді енгізеді;
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерінің бөлінісінде өңір бойынша есепті кезең ішінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ЖБНЫК сомаларының алдын ала автоматтандырылған есеп айырысуларын өткізеді;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның қарауы мен бекітуіне енгізу үшін МСАК субъектілерінің бөлінісінде қызметтің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелерін бағалау қорытындыларын қалыптастырады;
3) ҚДСК мен МФБҚК АД:
есепті кезеңнен кейінгі үш жұмыс күнінен кешіктірмей жазатайым оқиғаларды қоспағанда, есепті кезеңдегі барлық ана мен бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша:
медициналық қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік бақылаудың нәтижелері бойынша МСАК деңгейінде жағдайлардың алдын алушылығы мен ЖБНЫК сомасын есептеуге олардың қатысуы туралы мәліметтерді;
медициналық қызметтер көрсету саласындағы аяқталмаған мемлекеттік бақылауға байланысты есепті кезеңде ЖБНЫК сомасын есептеуге қатыспайтын жағдайлар туралы мәліметтерді тіркейді;
есепті кезеңнен кейінгі төрт жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін есепті кезеңдегі деректерді енгізу нәтижелері бойынша мынадай:
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі ана өлімі жағдайлары бойынша;
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық маңызы бар облыс/қала бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша есептерді қалыптастырады;
4) АС:
күн сайын әрбір МСАК субъектісі бойынша және оның аумақтық учаскелерінің бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін медициналық көмек көрсету жағдайлары бойынша БХТ порталының, МҚСБЖ, ОНЭТ дерекқорларынан автоматтандырылған режімде деректердің дұрыс жүктемесін қамтамасыз етеді;
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 3-күнінен кешіктірмей өзара іс-қимыл сервисін іске асырған жағдайда автоматтандырылған режімде немесе осы сервис жоқ кезде қол режімінде "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" дерекқорынан деректердің нақты жүктемесін қамтамасыз етеді;
есепті айдан кейінгі келесі айдың 5-күнінен кешіктірмей қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияға ұсыну үшін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларының есеп айырысуы үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен дұрыстығы жөніндегі есепті қалыптастырады;

5) субъект ПМСП:
в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за днем закрытия отчетного периода заказчиком вводит данные о суммах расходов, планируемых для направления на повышение квалификации работников ПМСП в размере не менее 5% от общей суммы СКПН, полученной по результатам расчетов за отчетный период;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее трех рабочих дней за днем закрытия отчетного периода заказчиком, после чего любые изменения внесенных данных невозможны, и осуществляет автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН работникам ПМСП в разрезе территориальных участков;
в случае отсутствия информации об участке прикрепления по конкретному случаю, влияющему на значение индикаторов конечного результата, вводит данные в портал РПН;
вводит сводные данные за отчетный месяц по результатам распределения сумм СКПН по стимулированию работников ПМСП в соответствии с приказом № 429 и формирует отчет по распределению сумм стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива работникам субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
6) Заказчик:
вводит и подтверждает данные помесячного распределения годовой суммы СКПН на уровне региона, в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам;
проводит до закрытия отчетного периода предварительный автоматизированный расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН в течение отчетного периода по региону в разрезе субъектов ПМСП;
подтверждает закрытие отчетного периода в срок не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, после чего запрещаются любые изменения внесенных данных. Если в портале ДКПН имеются нераспределенные случаи по организациям прикрепления и участкам прикрепления, то закрытие периода невозможно;
снимает подтверждение закрытия отчетного периода до закрытия отчетного периода субъектами ПМСП в случае выявления несоответствий или некорректных действий участников, влияющих на расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН;
при наличии в отчетном периоде факта превышения суммы СКПН в расчете на одного прикрепленного жителя свыше 150 тенге по субъекту ПМСП, выбирает алгоритм распределения: принять к оплате в текущем отчетном месяце, перенести на следующий отчетный месяц, возвратить в бюджет. При этом данный алгоритм применяется в течение одного квартала;
осуществляет выгрузку данных автоматизированного расчета значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН на оплату в ИС "АПП";
перечисляет сумму СКПН субъектам ПМСП и субъектам села по итогам оценки достигнутых индикаторов конечного результата за отчетный период на основании решения комиссии по оплате услуг.

5) МСАК субъектісі:
тапсырыс беруші есепті кезеңді жапқан күнінен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңдегі есеп айырысулардың нәтижелері бойынша алынған КЖНЫК-тың жалпы сомасынан 5%-дан кем емес мөлшерде МСАК қызметкерлерінің біліктілігін арттыруға жіберу үшін жоспарланып отырған шығыстардың сомалары туралы деректерді енгізеді;
тапсырыс беруші есепті кезең жабылған күннен кейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгерту мүмкін емес және аумақтық учаскелердің бөлінісінде МСАК қызметкерлеріне түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларын автоманттандырылған есептеуді жүзеге асырады;
түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне әсер ететін нақты жағдай бойынша бекіту учаскесі туралы ақпарат болмаған жағдайда БХТ порталына деректерді енгізеді;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 25-күніне дейін № 429 бұйрыққа сәйкес МСАК қызметкерлерін ынталандыру бойынша КЖНЫК сомаларын бөлу нәтижесі бойынша есепті айдағы жиынтық деректерді енгізеді және осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің сомаларын бөлу бойынша есепті қалыптастырады;
6) Тапсырыс беруші:
төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес өңір деңгейінде КЖНЫК-тың жылдық сомасын ай сайын бөлу бойынша деректерді енгізеді және растайды;
есепті кезеңнің жабылуына дейін МСАК субъектілерінің бөлінісінде өңір бойынша есепті кезең ішінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен КЖНЫК сомаларының алдын ала автоматтандырылған есеп айырысуларын өткізеді;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей есепті кезеңнің жабылуын растайды, бұдан кейін енгізілген деректерді кез келген өзгертуге тыйым салынады. Егер КЖНҚК порталында бекіту ұйымдары мен бекіту учаскелері бойынша бөлінбеген жағдайлар болса, онда кезеңді жабу мүмкін емес;
түпкілікті нәтиже индикаторының мәндері мен КЖНЫК сомаларын есептеуге әсер ететін сәйкессіздіктер немесе қатысушылардың қате іс-қимылын анықтаған жағдайда МСАК субъектілерінің есепті кезеңді жабуына дейін есепті кезеңнің жабылуын растауды алып тастайды;
есепті кезеңде 1 бекітілген тұрғынға есептегенде КЖНЫК сомасын МСАК субъектісі бойынша 150 теңгеден асып түсу фактісі анықталған кезде, бөлудің алгоритмін таңдайды: ағымдағы есепті айда ақы төлеуге қабылдау, келесі есепті айға ауыстыру, бюджетке қайтару. Бұл ретте осы алгоритм бір тоқсан ішінде қолданылады;
"АЕК" АЖ-да түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ақы төлеуге арналған КЖНЫК сомаларын автоматтандырылған есептеу деректерінің жүктемесін жүзеге асырады;
қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия шешімінің негізінде есепті кезеңдегі қол жеткізілген түпкілікті нәтиженің индикаторларын бағалау қорытындылары бойынша МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫК сомаларын аударады.

Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Возмещение затрат за оказание
консультативно-диагностических услуг
33. Возмещение затрат субъектам здравоохранения за оказание КДУ в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов качества и объема медицинской помощи в соответствии с тарификатором за счет:
средств республиканского значения в виде ЦТТ и средств местного бюджета, субъектам здравоохранения, оказывающим КДУ (далее – местные субъекты КДУ);
средств республиканского бюджета субъектам здравоохранения, оказывающим КДУ (далее – организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета).
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
34. Возмещение затрат за оказание КДУ в рамках ГОБМП местным субъектам КДУ и республиканским организациям КДУ осуществляется заказчиком с участием КООЗ и ТД КООЗ, КОМУ и ТД КОМУ, лизингодателя и СИ.
35. Заказчик устанавливает сроки (даты) отчетного периода.
Подраздел 1. Возмещение затрат за оказание КДУ в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета
Сноска. Заголовок подраздела 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
36. Местный субъект КДУ ежедневно осуществляют учет данных по количеству оказанных консультативно-диагностических услуг (далее – количественный учет услуг).
37. Местный субъект КДУ в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формируют и передают заказчику счет-реестр за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета, по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет реестр).
Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
38. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, указанных в договоре, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока согласно пункта 37 настоящих Правил.

Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-параграф. Консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін шығындарды өтеу
33. ТМККК шеңберінде денсаулық сақтау субъектілеріне КДҚ көрсеткені үшін шығындарды өтеу тарификаторға сәйкес медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелерін есепке ала отырып:
КДҚ көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне жергілікті бюджет қаражаты (бұдан әрі – КДҚ-ның жергілікті субъектілері) және НАТ түрінде республикалық маңызы бар қаражаты;
КДҚ көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне республикалық бюджет қаражаттарының есебінен жүзеге асырылады (бұдан әрі – республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымдары).
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. ТМККК шеңберінде КДҚ көрсеткені үшін КДҚ-ның жергілікті субъектілерінің және КДҚ-ның республикалық ұйымдарына шығындарды өтеуді тапсырыс беруші ҚДСК мен МФҚБҚ АД-ның, МҚАК пен МҚАК АД-ның, лизинг берушінің және АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.
35. Тапсырыс беруші есепті кезеңнің мерзімін (күнін) белгілейді.
1-кіші бөлім. НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК шеңберінде КДҚ көрсеткені үшін шығындарды өтеу
Ескерту. 1-кіші бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. КДҚ-ның жергілікті субъектісі күн сайын көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер бойынша қызметтердің санын есепке алудың деректер базасын (бұдан әрі – қызметтерді сандық есепке алу) қалыптастырады.
37. КДҚ-ның жергілікті субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы, осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген КДҚ үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – шот-тізілім) қалыптастырады және тапсырыс берушіге ұсынады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес шартта көрсетілген форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.

39. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного местным субъектом КДУ счет-реестра;
результатов контроля качества и объема за оказанные КДУ местным субъектом КДУ (при их наличии), проведенного ТД КООЗ и заказчиком по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной КДП.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
Сноска. Пункт 39 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
40. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета, в двух экземплярах по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг)), который подписывается обеими сторонами, один экземпляр которого передается местному субъекту КДУ.
Сноска. Пункт 40 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
41. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет местного субъекта КДУ.
41-1. Оплата за оказанные услуги в рамках ГОБМП в форме консультативно-диагностической помощи, в соответствии с договором на оказание ГОБМП, не вошедшие в счет-реестр последнего месяца предшествующего финансового года и (или) не принятые к оплате в течение действия договора на оказание ГОБМП на соответствующий финансовый год, в связи с проведением контроля качества и объема, производится в текущем финансовом году.
Сноска. Правила дополнены пунктом 41-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Подраздел 2. Возмещение затрат за оказание КДУ в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета

39. Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын нысаналы ағымдағы трансферт пен жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы):
КДҚ-ның жергілікті субъектісі қол қойған шот-тізілімнің;
көрсетілген КДК сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша ҚДСК АД мен тапсырыс беруші жүргізген КДҚ-ның жергілікті субъектісі көрсеткен КДҚ үшін сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда) негізінде қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілген осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада, екі тарап қол қоятын, бір данасы КДҚ-ның жергілікті субъектісіне берілетін орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін) құрады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Тапсырыс берушінің қол қойылған орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі бойынша ақы төлеуі есепті кезең аяқталған сәттен бастап күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күнге дейін) шартта көзделген мөлшер мен көлемде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, КДҚ-ның жергілікті субъектісінің есеп айырысу шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жүзеге асырады.
41-1. Алдыңғы қаржы жылының соңғы айында есеп-тізілімге кірмеген және (немесе) сапасы мен көлемін бақылауды жүргізуге байланысты тиісті қаржы жылы ТМККК көрсетуге шарттың қолданысы ішінде төлемге қабылданбаған ТМККК көрсетуге арналған шартқа сәйкес ТМККК шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек түрінде көрсетілген қызметтерге төлем ағымдағы қаржы жылында жүргізіледі.
Ескерту. 41-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-кіші бөлім. ТМККК шеңберінде КДҚ көрсеткені үшін шығындарды республикалық бюджет қаражатының есебінен өтеу

Сноска. Заголовок подраздела 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
42. Организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета в ИС "АИС-Поликлиника":
осуществляют ввод и подтверждение данных по формам первичной медицинской документации организаций здравоохранения на основе формы 025-9/у.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
43. Организации КДУ финансируемые из республиканского бюджета в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – 20 декабря) передают заказчику, сформированный в ИС "АПП" счет-реестр за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее - счет-реестр).
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, и (или) обстоятельств, связанных с обновлением ИС, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
44. Заказчик формирует в ИС "АПП" протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
счет-реестра, подписанного организацией КДУ, финансируемой из республиканского бюджета;
результатов контроля качества и объема за оказанные КДУ организацией КДУ, финансируемой из республиканского бюджета, проведенного ТД КООЗ и заказчиком, по основаниям, предусмотренным законодательством и договором на оказание ГОБМП по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 2-кіші бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Ресбупликалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ-ның ұйымдары "ААЖ-Емхана" АЖ-да:
025-9/е нысанының негізінде денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттамасының нысандары бойынша деректерді енгізу мен растауды жүзеге асырады.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Ресбупликалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ-ның ұйымдары "АЕК" АЖ-да қалыптастырылған есептілік кезеңнен кейінгі айдың 10 күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшы немесе электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық қызметтерді республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсеткені үшін шот-тізілімді тапсырыс берушіге береді.
ТМККК көрсетудің шартында көрсетілген дүлей күш жағдайы және (немесе) АЖ жаңаруымен байланысты жағдайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Тапсырыс беруші республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хататмасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес:
республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы қол қойған шот-тізілімнің;
осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын көрсетілген консультациялық-диагностикалық көмек сапасы мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша ТМККК көрсетудің шартында және заңнамада көзделген ҚДСК АД және тапсырыс беруші өткізген КДҚ республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы үшін сапа мен көлем бақылау нәтижелерінің негізі бойынша қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

45. Заказчик на основании протокола исполнения договора в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в форме консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам, в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается организации КДУ финансируемой из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 45 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
46. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 декабря) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет организации КДУ финансируемой из республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 46 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Возмещение затрат за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета
Сноска. Заголовок параграфа 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
47. Возмещение затрат за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи по тарифу за один вызов скорой медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ субъектам здравоохранения, оказывающим услуги скорой медицинской помощи (далее – субъект скорой помощи);
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.
Сноска. Пункт 47 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
48. Возмещение затрат за оказание скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП субъектам здравоохранения, оказывающим услуги скорой медицинской помощи в рамках ГОБМП (далее – субъект скорой помощи), осуществляется заказчиком с участием КООЗ и ТД КООЗ, СИ.

45. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, екі тарап қол қоятын, екі данада, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы бір данасы республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы берілетін ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін "АЕК" АЖ-да осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген, екі тарап қол қоятын, екі данада, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы бір данасы республикалық бюджеттен қаржыландыратын КДҚ ұйымы берілетін ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін "АЕК" АЖ-да осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды НАТ және жергілікті бюджет қаражатының есебінен өтеу
Ескерту. 3-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, жедел медициналық көмектің бір шақыру үшін тарифі бойынша: есебінен жүзеге асырылады:
жедел медициналық көмек қызметтерін көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне НАТ түрінде республикалық бюджет қаражаты;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсеткені үшін ТМККК шеңберінде жедел медициналық көмек көрсететін денсаулық субъектілерінің (бұдан әрі – жедел медициналық көмек субъектісі) шығындарын өтеуді тапсырыс беруші ҚДСК және ҚДСК АД-ның, АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.

49. Заказчик устанавливает сроки (даты) отчетного периода.
50. Субъект скорой помощи в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формирует и передает заказчику, счет-реестр за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
51. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, указанных в договоре, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока.
52. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного субъектом скорой помощи счета-реестра;
результатов контроля качества и объема за оказанные услуги субъектом скорой помощи (при их наличии), проведенного ТД КООЗ и заказчиком по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной скорой медицинской помощи согласно приложению 28 к настоящим Правилам.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
53. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет акт выполненных работ (услуг), оказанных услуг скорой медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту скорой помощи.

49. Тапсырыс беруші есепті кезеңнің мерзімін (күнін) белгілейді.
50. Жедел медициналық көмек субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсеткені үшін басшы қол қойған шот-тізілімді осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Шартта көрсетілген форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
52. Тапсырыс беруші нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
жедел медициналық көмек субъектісі қол қойған шот-тізілімнің;
осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген жедел медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылаудың нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесі бойынша ҚДСК мен тапсырыс беруші жүргізген жедел медициналық көмек субъектісі көрсеткен қызметтер үшін сапа мен көлемді бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда) негізінде қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Осы шартты орындау хаттамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия көрсетілген хаттамаға қосымшаны құрады және оған қол қояды.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген жедел медициналық көмек қызметтерін, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы екі тарап қол қоятын, бір данасы жедел көмек субъектісіне берілетін екі данада құрастырады.

Сноска. Пункт 53 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
54. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекту скорой помощи.
Параграф 4. Возмещение затрат за оказание стационарной и
стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП
55. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи за счет средств:
1) республиканского бюджета:
гражданам Республики Казахстан и оралманам согласно подразделу 1 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил;
пациентам, претендующим на лечение за рубежом в соответствии с перечнем заболеваний и перечнем отдельных категорий граждан, лечение которых осуществлялось в условиях отечественных медицинских организаций согласно подразделу 2 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил;
2) республиканского бюджета в виде ЦТТ и местного бюджета, согласно подраздела 3 параграфа 4 раздела 2 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
56. Оплата за один пролеченный случай дневного стационара, зарегистрированного в информационной системе "Электронный регистр стационарных больных" (далее - ЭРСБ), составляет 1/4 от тарифа за один пролеченный случай стационарной помощи, кроме пролеченных случаев, оплата по которым предусмотрена в пунктах 99, 100, 101 и 102 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
57. Оплата за один пролеченный случай стационара на дому составляет 1/6 от тарифа за один пролеченный случай стационарной помощи.
Подраздел 1. Возмещение затрат за оказание стационарной и
стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП
гражданам Республики Казахстан и оралманам за счет средств
республиканского бюджета
58. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи гражданам Республики Казахстан и оралманам за счет средств республиканского бюджета осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи по следующим видам медицинской помощи: специализированная, высокотехнологичная медицинская услуга, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:

Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Тапсырыс беруші қол қойылған орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актілері бойынша ақы төлеуді есепті кезеңнен кейінгі күнтізбелік он күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күнге дейін) шартта көзделген мөлшер мен көлемде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, жедел көмек субъектісінің есеп айырысу шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жүзеге асырады.
4-параграф. ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды
алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу
55. ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ескере отырып:
1) республикалық бюджет қаражатының есебінен:
осы Қағидалардың 2-бөлімінің 4-параграфының 1-кіші бөліміне сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарға;
осы Қағидалардың 2-бөлімінің 4-параграфының 2-кіші бөліміне сәйкес емдеу отандық медициналық ұйымдар шарттарында жүзеге асырылған аурулардың тізбесі мен азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкес шетелде емделуге үміткер пациенттерге;
2) осы Қағидалардың 2-бөлімі 4-параграфының 3-кіші бөліміне сәйкес НАТ-ты және жергілікті бюджет түрінде республикалық бюджет.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. "Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі" АЖ-да (бұдан әрі - СНЭТ) тіркелген күндізгі стационардың бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеуі осы Қағидалардың 99, 100, 101 және 102-тармақтарында көзделген емделіп шығу жағдайларын қоспағанда, стационарлық көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/4-ін құрайды.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Үйдегі стационардың бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеу стационарлық көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6-сын құрайды.
1-кіші бөлім. Қазақстан Республикасының азаматтарына және
оралмандарға республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК
шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын
медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу
58. Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға республикалық бюджет қаражатының есебінен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу медициналық көмектің мынадай: мамандандырылған, жоғары технологиялы медициналық қызмет, медициналық-әлеуметтік түрлерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып:

1) стационарная помощь и стационарозамещающая помощь, включая оказание медицинскими организациями республиканского значения медицинских услуг больным психическими, инфекционными заболеваниями, туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, в реабилитационных центрах, санаториях;
2) восстановительное лечение и медицинская реабилитация.
Сноска. Пункт 58 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
59. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи гражданам Республики Казахстан и оралманам за счет средств республиканского бюджета субъектам здравоохранения, оказывающим стационарную и стационарозамещающую медицинскую помощь (далее – медицинская организация РБ), осуществляется заказчиком в лице ТД КОМУ с участием КОМУ, КООЗ и ТД КООЗ, СИ, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП и лизингодателя.
60. Возмещение затрат осуществляется по тарифам, утвержденным администратором бюджетных программ согласно пункту 5 статьи 35 Кодекса о здоровье, за один пролеченный случай:
по расчетной средней стоимости;
по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости;
по койко-дням;
по медико-экономическим тарифам;
по фактическим расходам по перечню заболеваний, операций и манипуляций.
61. В случаях внутрибольничного перевода оплата за лечение пациента осуществляется как за один пролеченный случай.
62. Медицинская организация РБ ежедневно осуществляет ввод и подтверждение данных, в том числе выписного эпикриза в ЭРСБ не позднее одного рабочего дня, следующего за выбытием пациента из стационара, по формам первичной медицинской документации на основе следующих медицинских карт: форма 003/у, форма 003-2/у, форма 096/у, форма 097/у (далее – медицинские карты).
При оказании медицинской услуги с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, медицинская организация РБ в формах первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденных Уполномоченным органом, проставляет девятизначный код медицинской техники. Данные формы первичной медицинской документации вкладываются в медицинские карты и в соответствующих полях ЭРСБ осуществляется ввод данных об использовании медицинской техники.
После подтверждения правильности ввода данные в ЭРСБ не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований.

1) республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың психикалық, инфекциялық аурулармен, туберкулезбен, алкоголизммен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын және оңалту орталықтарындағы, санаторийлердегі науқастарға медициналық қызметтер көрсетуді қоса алғанда, стационарлық көмек пен стационарды алмастыратын көмек;
2) қалпына келтіріп емдеу және медициналық оңалту жүзеге асырылады.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға республикалық бюджет қаражатының есебінен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің (бұдан әрі – РБ медициналық ұйымы) шығындарын өтеуді МҚАК АД атынан тапсырыс беруші МҚАК-тың, ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, АС-ның, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектілерінің және лизинг берушінің қатысуымен жүзеге асырады.
60. Шығындарды өтеу бір емделіп шығу жағдайы үшін Денсаулық туралы кодекстің 35-бабының 5-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламардың әкімшісі бекіткен мынадай тарифтер бойынша:
- есептік орташа құны;
- шығын сыйымдылығы коэффициентін есепке ала отырып, КШТ;
- төсек-күндер;
- медициналық-экономикалық тарифтер;
- аурулардың, операциялардың және манипуляциялардың тізбесі бойынша нақты шығыстар бойынша жүзеге асырылады.
61. Ауруханаішілік ауысу жағдайларында пациентті емдегені үшін ақы төлеу бір емделіп шығу ретінде жүзеге асырылады.
62. РБ медициналық ұйымы күн сайын бастапқы медициналық құжаттаманың нысандары бойынша мынадай: 003/е нысаны, 003-2/е нысаны, 096/е нысаны және 097/е нысаны медициналық карталарының (бұдан әрі – медициналық карталар) негізінде пациенттің стационардан шығуынан кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей СНЭТ-ке деректерді, оның ішінде шығару эпикризін енгізу мен растауды жүзеге асырады.
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен медициналық қызмет көрсету кезінде РБ медициналық ұйымы денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттаманың нысандарында медициналық техниканың тоғыз сандық кодын қойып шығады. Бастапқы медициналық құжаттаманың аталған нысандары медициналық карталарға салынады және СНЭТ-тың тиісті жолдарында медициналық техниканы қолдану туралы деректерді енгізу жүзеге асырылады.
СНЭТ-ке гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, деректерді енгізудің дұрыстығы расталғаннан кейін түзетуге жатпайды.

63. По результатам ввода не позднее одного рабочего дня после дня выписки из стационара формируются статистическая карта выбывшего из стационара (формы 066/у, 066-1/у, 066-2/у, 066-3/у, 066-4/у) и выписка из медицинской карты амбулаторного, стационарного больного (форма 027/у), форма 025-9/у, утвержденные приказом № 907.
64. Медицинская организация РБ на основании данных ЭРСБ ежемесячно в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, формирует и передает заказчику по оказанным услугам:
счет-реестр медицинской организации за оказанные услуги по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, по форме согласно приложению 30 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет-реестр).
Счет-реестр за январь текущего года осуществляется с учетом случаев и лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр с 1 декабря предыдущего года.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
65. В случае превышения медицинской организацией РБ, оказывающей ГОБМП в виде специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, месячной суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП без учета контроля качества и объема медицинской помощи, возмещение затрат осуществляется по решению Комиссии по оплате услуг с применением Линейной шкалы согласно приложению 32 к настоящим Правилам.
66. Линейная шкала не применяется:
к областным и городским организациям родовспоможения;
к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей родовспоможения 45% и выше от пролеченных случаев;
к стационарам, в том числе республиканским организациям, оказывающим услуги детям до одного года с долей детей до одного года 45% и более от пролеченных случаев;
к стационарам, в том числе республиканским организациям, оказывающим услуги детям до одного года и услуги родовспоможения с совокупной долей детей до одного года и услуг родовспоможения 45% и более от пролеченных случаев;
на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные по форме стационарозамещающей медицинской помощи;
на услуги детям с онкологическими заболеваниями, оплата по которым осуществляется согласно пункту 96 настоящих Правил;
на услуги, предоставляемые медицинскими организациями республиканского значения, оказывающие медицинскую помощь онкологическим больными и больным с заболеванием туберкулеза;

63. Енгізу нәтижелері бойынша № 907 бұйрықпен бекітілген стационардан шыққан науқастың статистикалық картасы (066/е, 066-1/е, 066-2/е, 066-3/е, 066-4/е нысандары) және амбулаториялық, стационарлық науқастың медициналық картасынан ауруханадан шығару үзіндісі (027/е-нысаны) амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы (консультациялық-диагностикалық орталықтар (емханалар) үшін) (025-9/е нысаны) стационардан шыққаннан кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей қалыптастырылады.
64. РБ медициналық ұйымы СНЭТ деректерінің негізінде ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысандағы осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген қызметтер үшін медициналық ұйымның шот-тізілімін (бұдан әрі – шот-тізілім);
ағымдағы жылғы қаңтар айы үшін шот-тізілім өткен жылдың 1 желтоқсанынан бастап шот-тізілімге қосылмаған жағдайлар мен лизинг төлемдерін ескере отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек түрінде ТМККК көрсететін РБ медициналық ұйымының медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды есепке алмағанда, ТМККК көрсетуге арналған шартпен көзделген айлық сомасы артқан жағдайда шығындарды өтеу осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкаланы қолданумен Қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссияның шешімі бойынша жүзеге асырылады.
66. Сызықтық шкала:
облыстық және қалалық босандыру ұйымдарына;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен бір жасқа дейінгі балаларға медициналық қызметтер көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық ұйымдарға;
емделіп шығу жағдайларының 45%-ы және одан да артық үлесімен бір жасқа дейінгі балаларға медициналық қызметтер және босану қызметін көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық ұйымдарға;
стационарды алмастыратын медициналық көмек нысаны бойынша көрсетілген гемодиализ бен перитонеалдық диализ қызметтеріне;
ақы төлеуі осы Қағидалардың 96-тармағына сәйкес жүзеге асырылатын онкологиялық аурулары бар балаларға медициналық қызметтерге;
онкологиялық науқастарға және туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін республикалық маңызы бар медициналық ұйымдар көрсететін қызметтерге;

на услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающим медицинскую помощь больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню гематологических болезней у детей и взрослых по МКБ-10 к которым не применяется Линейная шкала согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам;
на высокотехнологичные медицинские услуги;
к перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала согласно приложению 32-2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
67. Расчет суммы возмещения за оказанные медицинские услуги медицинской организации РБ, оказывающей ГОБМП с применением Линейной шкалы (далее – сумма возмещения) осуществляется без учета контроля качества и объема медицинской помощи в следующей последовательности:
1) определяется сумма превышения для применения линейной шкалы, которая рассчитывается как разница предъявленной суммы по счету-реестру за оказанные медицинские услуги (далее – предъявленная сумма), сформированной исходя из последовательности регистрации пролеченных случаев по дате их подтверждения в ЭРСБ, от плановой суммы (далее – сумма превышения).
С момента образования суммы превышения фактическая сумма формируется по пролеченным случаям, которые привели к превышению плановой суммы, по стоимости за один пролеченный случай с применением поправочного коэффициента равного 1,0.
В случае если сумма, образовавшаяся в момент превышения плановой суммы, составляет 51% и более от стоимости пролеченного случая, с которого начинается превышение плановой суммы, то стоимость данного пролеченного случая формируется с применением поправочного коэффициента равного 1,0;
2) определяется процент превышения расчетной суммы превышения к плановой сумме (далее – процент превышения);
3) определяется сумма превышения к возмещению следующим образом:
в случае, если сумма превышения составляет 105% и ниже, то сумма возмещения рассчитывается путем умножения суммы превышения и процента возмещения, соответствующего проценту превышения согласно приложению 32 к настоящим Правилам;
в случае, если сумма превышения выше 105%, то сумма возмещения рассчитывается в два этапа: определяется сумма превышения до 105% и сумма превышения свыше 105%, каждая из которых умножается на процент возмещения согласно приложению 32 к настоящим Правилам. Итоговая сумма возмещения определяется путем суммирования суммы превышения до 105% и суммы превышения свыше 105%;

осы Қағидаларға 32-1-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкала қолданылмайтын балалар мен ересектерде АХЖ-10 бойынша гематологиялық аурулар тізбесі бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары мен "University Medical Center" корпаративтік қорына ұсынған қызметтеріне;
жоғары технологиялы медициналық қызметтерге;
осы Қағидаларға 32-2-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтер тізбесіне қолданылмайды.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Сызықтық шкаланы қолданумен ТМККК көрсететін ұйымның көрсеткен медициналық қызметтері үшін өтеу сомасын (бұдан әрі – өтеу сомасы) есептеу медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды есепке алмай, мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:
1) сызықтық шкаланы қолдану үшін СНЭТ-те емделіп шығу жағдайларын растау күні бойынша оларды тіркеу реттілігін негізге ала отырып, қалыптастырылған, көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылған соманың (бұдан әрі – ұсынылған сома) жоспарлы сомадан айырмашылығы ретінде есептелетін артық сома (бұдан әрі – арту сомасы) айқындалады.
Арту сомасы пайда болған сәттен бастап жоспарлы соманың артуына әкелген емделіп шығу жағдайлары бойынша, 1,0-ге тең түзету коэффициентін қолданумен бір емделіп шығу жағдайының құны бойынша нақты сома қалыптастырылады.
Егер жоспарлы сомадан артқан сәтте пайда болған сома жоспарлы соманың артуы басталатын емделіп шығу жағдайының құнынан 51%-ды және одан астамын құраса, онда осы емделіп шығу жағдайының құны 1,0-ге тең түзету коэффициентін қолданумен қалыптастырылады;
2) есептік арту сомасының жоспарлы сомаға қатысты арту пайызы айқындалады (бұдан әрі – арту пайызы);
3) өтеуге қатысты арту сомасы мынадай жолмен айқындалады:
егер арту сомасы 105% және одан да төмен болса, онда өтеу сомасы арту сомасын және осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес арту пайызына сәйкес келетін өтеу пайызын көбейту арқылы есептеледі;
егер арту сомасы 105%-дан артық болса, онда өтеу сомасы екі кезеңде есептеледі: әрқайсысы осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес арту пайызына сәйкес келетін өтеу пайызына көбейтілген 105%-ға дейінгі арту сомасы және 105%-дан жоғары арту сомасы айқындалады. Өтеудің қорытынды сомасы 105%-ға дейінгі арту сомасы мен 105%-дан жоғары арту сомасын қосу арқылы айқындалады;

4) определяется сумма к возмещению, рассчитываемая путем суммирования плановой суммы и суммы превышения к возмещению.
68. По результатам контроля качества и объема, по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи из средств республиканского бюджета (далее – Перечень) согласно приложению 33 к настоящим Правилам, в СУКМУ формируются:
перечень случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих оплате, согласно приложению 34 к настоящим Правилам;
перечень случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих контролю объема, согласно приложению 35 к настоящим Правилам;
перечень случаев, подлежащих контролю качества, согласно приложению 36 к настоящим Правилам;
перечень летальных случаев за отчетный и предыдущие периоды, подлежащих контролю, по форме согласно приложению 37 к настоящим Правилам за отчетный и предыдущие периоды.
69. По результатам ежедневной оценки 20 % пролеченных случаев, подлежащих оплате с автоматической выборкой случаев и случаев, подлежащих контролю качества случаев осложнений, в том числе послеоперационных, с исходами заболевания "ухудшение", "без перемен", проведенной СИ, в СУКМУ формируются:
перечни случаев госпитализации, прошедших оценку субъекта информатизации в сфере здравоохранения, подлежащих контролю качества и объема ТД КООЗ, за исключением случаев с летальными исходами, согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
перечни случаев госпитализации, прошедших оценку субъекта информатизации в сфере здравоохранения, подлежащих контролю объема, согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
Электронные варианты данных перечней доступны ТД КОМУ и ТД КООЗ.
70. По результатам контроля качества и на основании экспертных заключений по летальным исходам ежемесячно в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, проведенного ТД КООЗ, в СУКМУ формируются:
перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема ТД КООЗ после оценки субъекта информатизации в сфере здравоохранения, за исключением случаев с летальными исходами, по форме согласно приложению 40 к настоящим Правилам;
перечень случаев летальных исходов за отчетный и предыдущие периоды, прошедших контроль ТД КООЗ, по форме согласно приложению 41 к настоящим Правилам;
перечень случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленные ТД КООЗ по результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля, не подлежащих оплате, в том числе частично, по форме согласно приложению 42 к настоящим Правилам.
ТД КООЗ по случаям, направленным на судебно-медицинскую экспертизу, результаты контроля качества представляют заказчику по ее завершению в срок не более двух месяцев от даты летального исхода.

4) жоспарлы соманы және өтеуге қатысты арту сомасын қосу арқылы есептелетін өтеуге қатысты сома айқындалады.
68. Шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар бойынша сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес мыналар қалыптастырылады:
осы Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес есепті кезең үшін төлеуге жататын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес есепті кезең үшін көлемі бақылануы тиіс емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес сапасы бақылануы тиіс емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес есепті және өткен кезеңдер үшін бақылануы тиіс өлім жағдайларының тізбесі.
69. Жағдайларды автоматты іріктей отырып, АС өткізетін ақы төлеуге жататын емделіп шығу жағдайларының 20 %-ын және ауруларды, оның ішінде операциядан кейінгі және аурудың "нашарлау", "өзгерістерсіз" асқыну жағдайларының сапасын бақылауға жататан күнделікті бақылау нәтижелері бойынша МҚСБЖ:
өлім жағдайларын қопағанда, осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес ҚДСК АД сапа мен көлемді бақылауына жататын денсаулық сақтау саласындағы АС бағалауын өткен емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін;
осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес ақпараттандыру субъектісінің бағалауынан өткен, ҚДСК АД көлемді бақылауға жататын денсаулық сақтау саласындағы емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырылады.
Осы тізбелердің электрондық нұсқалары МҚАК АД мен ҚДСК АД-ға қолжетімді болады.
70. ҚДСК АД өткізген сапаны бақылаудың нәтижелері бойынша және сараптамалық қорытындыларының негізінде өлім жағдайлары бойынша ай сайын есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей МҚСБЖ-да:
осы Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өлім жағдайларын қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісі бағалауынан кейін ҚДСК АД сапа мен көлемді бақылаудан өткен есепті кезең үшін емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚДСК АД сапа мен көлемді бақылаудан өткен есепті кезең мен алдыңғы кезеңдер үшін өлім жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 42-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын іріктеу, жоспардан тыс және бақылаудың өзге нысандарының нәтижелері бойынша есепті кезең мен алдыңғы кезеңдер үшін ҚДСК АД-мен айқындалған жағдайлардың тізбесі қалыптастырылады.
ҚДСК АД сот-медициналық сараптамаға жолданған жағдайлар бойынша сапа бақылауының нәтижелерін тапсырыс берушіге ол аяқталғаннан кейін өлім жағдайы күнінен екі ай аспайтын мерзімде береді.

71. По результатам контроля объема, проведенного заказчиком, на основе экспертизы пролеченных случаев по результатам автоматизированной выборки из ЭРСБ в соответствии с перечнем случаев, не подлежащих оплате, в том числе частично, и экспертизы 10% пролеченных случаев, подлежащих оплате с выборкой методом случайного отбора, в СУКМУ формируются:
перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки субъекта информатизации в сфере здравоохранения, по форме согласно приложению 43 к настоящим Правилам;
перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества, по форме согласно приложению 44 к настоящим Правилам за отчетный период;
перечень случаев госпитализации за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения условий договора на оказание ГОБМП, по форме согласно приложению 45 к настоящим Правилам;
акт контроля объема медицинских услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 46 к настоящим Правилам.
72. По результатам контроля объема и качества пролеченных случаев, осуществленного всеми участниками процесса, заказчик в СУКМУ формирует:
перечень случаев госпитализации, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично по результатам контроля объема всеми участниками по форме согласно приложению 47 к настоящим Правилам.
перечень случаев госпитализации подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема всеми участниками по форме согласно приложению 48 к настоящим Правилам.
73. Заказчик в СУКМУ по результатам контроля качества и объема услуг ГОБМП формирует сводный перечень случаев по результатам контроля качества и объема услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 49 к настоящим Правилам и представляет его на рассмотрение Комиссии по оплате услуг.
74. Сверка предъявленных к оплате медицинских услуг с подтверждающей медицинской документацией при анализе исполнения условий Договора Заказчиком осуществляется путем запроса медицинской документации или с выездом по месту нахождения медицинской организации РБ.
Запрос осуществляется по реестру направляемых медицинских карт стационарных больных для проведения сверки объема медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 50 к настоящим Правилам.
По результатам анализа составляется акт сверки исполнений условий договора на оказание ГОБМП, подписываемый руководителем медицинской организации РБ и должностными лицами заказчика, один экземпляр которого хранится у заказчика, второй – у медицинской организации РБ.
Лизингодатель по результатам ввода в СУКМУ данных о применении медицинской техники, приобретенной в лизинг, ежемесячно формирует Перечень случаев оказания медицинских услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 51 к настоящим Правилам и передает в ТД КООЗ.

71. Тапсырыс беруші жүргізілген көлемді бақылаудың нәтижелері бойынша СНЭТ-тан автоматты түрде таңдау нәтижелері бойынша ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлар тізбесіне сәйкес емделіп шығу жағдайларының сараптамалық қорытындыларының және кездейсоқ таңдау әдісімен іріктеумен ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларын 10% сараптау негізінде МҚСБЖ-да:
осы Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сапаны бақылаудан өткен жағдайларды қоспағанда, көлемді бақылаудан өткен есепті кезең үшін емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласындағы ақпараттандыру субъектісінің бағалауынан кейін көлемді бақылаудан өткен есепті кезең үшін емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті және өткен кезең үшін ТМККК көрсетуге арналған шарттың талаптарын орындау талдауының нәтижелері бойынша көлемді бақылау өткізілген емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша медициналық қызметтердің көлемін бақылау актісі қалыптастырылады.
72. Тапсырыс беруші процестің барлық қатысушылары жүзеге асырған емделіп шығу жағдайларының сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша МҚСБЖ-да:
осы Қағидаларға 47-қосымшаға сәйкес нысан бойынша процестің барлық қатысушылары ішінара көлемді бақылау нәтижелері бойынша төлемге жататын және жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін;
осы Қағидаларға 48-қосымшаға сәйкес нысан бойынша процестің барлық қатысушылары ішінара сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша төлемге жататын және жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырады.
73. Осы Қағидаларға 49-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс беруші МҚСБЖ-да ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерінің сапа мен көлем бақылауы нәтижелері бойынша жиынтық тізбені қалыптастырады және Қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссияның қарауына береді.
74. Тапсырыс беруші Шарт талаптарының орындалуына талдау кезінде растайтын медициналық құжаттамамен медициналық құжатты сұрату арқылы немесе РБ медициналық ұйымының орналасқан жеріне бара отырып ақы төлеуге ұсынылған медициналық қызметтерді салыстыруды жүзеге асырады.
Осы Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сұрату тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмектің көлемін салыстыру жүргізу үшін жіберілетін стационарлық науқастардың медициналық карталарының тізілімі бойынша жүзеге асырылады.
Талдаудың нәтижелері бойынша ТМККК көрсету шартының талаптарын орындауды салыстыру актісі құрастырылады, оған РБ медициналық ұйымның басшысы және тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары қолдарын қояды, бір данасы тапсырыс берушіде, екіншісі – РБ медициналық ұйымында сақталады.
Осы Қағидаларға 51-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лизинг беруші лизинг бойынша сатып алынған медициналық техниканы қолдану туралы деректерді МҚСБЖ-ға енгізу нәтижелері бойынша ай сайын қаржы лизингі шарттарында сатып алынған техниканы қолданумен медициналық қызметтерді көрсету жағдайларының тізбесін қалыптастырып, ҚДСК АД-ға тапсырады.

75. Заказчик в СУКМУ формирует протокол исполнения договора на оказание медицинских услуг по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 52 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного медицинской организацией РБ счет-реестра;
результатов расчета применения Линейной шкалы;
сводного перечня случаев по результатам контроля качества и объема услуг ГОБМП.
Сноска. Пункт 75 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
76. Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается Комиссией по оплате услуг. По письменному запросу медицинской организаций РБ заказчик предоставляет выписку из протокола.
Протокол за январь текущего года формируется с учетом пролеченных случаев и лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр с 1 декабря предыдущего года.
77. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет:
акт выполненных (работ) услуг, оказанных по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета по форме согласно приложению 54 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг)).
Акт выполненных работ (услуг) составляется в двух экземплярах и подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается в медицинскую организацию РБ.
Сноска. Пункт 77 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
78. Заказчик оплату по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляет в течение 10 календарных дней со дня окончания отчетного периода с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и в сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления средств на расчетный счет медицинской организации РБ.
79. Оплата за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП в соответствии с договором на оказание ГОБМП, не принятые к оплате в течение действия договора на оказание ГОБМП в связи с проведением контроля качества, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует договор на оказание ГОБМП, до даты окончания срока действия договора на оказание ГОБМП, производится в году, следующем за годом действия договора на оказание ГОБМП.

75. Тапсырыс беруші МҚСБЖ-да осы Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық қызметтер көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы):
РБ медициналық ұйымы қол қойған шот-тізілім;
Сызықтық шкаланы қолданудың есептеу нәтижелері;
ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша жағдайлардың жиынтық тізбесінің негізінде қалыптастырады.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. Шартты орындау хаттамасын Қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды. Тапсырыс беруші РБ медициналық ұйымының сұратуы бойынша Хаттамадан үзінді көшірмені ұсынады.
Ағымдағы жылғы қаңтардағы хаттама өткен жылғы желтоқсандағы шот-тізілімге кірмеген жағдайлар мен лизинг төлемдерін есепке ала отырып қалыптастырылады.
77. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде:
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актісі);
Орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі екі тарап қол қоятын, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда бір данасы РБ медициналық ұйымына берілетін екі данада құрастырылады.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
78. Тапсырыс беруші орындалған жұмыстардың (қызметтердің) ресімделген актілері бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеуді есепті кезең аяқталған күннен бастап күнтізбелік 10 күннің ішінде шартпен көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, РБ медициналық ұйымының есеп айырысу шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жүзеге асырады.
79. ТМККК көрсетуге арналған шартқа сәйкес сапаға бақылау жүргізуге байланысты ТМККК көрсетуге арналған шарттың қолданылу мерзімі ішінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ ТМККК көрсетуге арналған шарт қолданылатын жылғы 1 желтоқсаннан бастап ТМККК көрсетуге арналған шарттың қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейінгі шот-тізілімге кірмеген ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету жағдайлары үшін ақы төлеу ТМККК көрсетуге арналған шарттың қолданылу жылынан кейінгі келесі жылы жүргізіледі.

79-1. Оплата за услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающим медицинскую помощь больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню гематологических болезней у детей и взрослых по МКБ-10 к которым не применяется Линейная шкала согласно приложению 32-1 к настоящим Правилам, оказанные в предшествующем финансовом году, но не принятые на оплату в связи с применением Линейной шкалы, производится в текущем финансовом году.
Сноска. Правила дополнены пунктом 79-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
80. Лекарственные средства, изделия медицинского назначения (далее – ИМН) и расходные материалы, включенные в стоимость пролеченного случая или возмещаемые по фактическим затратам, которые приобретены медицинской организацией РБ за счет ЦТТ, а также полученные за счет спонсорства, добровольных пожертвованиий и иных безвозмездных поступлений, не подлежат оплате за счет средств республиканского бюджета.
Медицинская организация РБ до завершения отчетного периода информирует заказчика об использовании данных лекарственных средств, ИМН и расходных материалов в пролеченном случае, которые подлежат снятию из средств, предъявленных на оплату за счет средств республиканского бюджета.
81. Медицинские организации РБ в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за отчетный период ноябрь - в срок до 25 декабря и за отчетный период декабрь – в срок до 15 января, следующего за отчетным периодом), вносят в ЭРСБ и предоставляют заказчику следующие отчеты:
информация о структуре расходов за оказанные медицинские услуги по форме согласно приложению 56 к настоящим Правилам;
информация о дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 57 к настоящим Правилам;
информация о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 58 к настоящим Правилам;
информация о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 59 к настоящим Правилам.
Заказчик на основании информации, предоставленной медицинской организацией РБ, производит сверку данных, со сведениями, внесенными в ЭРСБ.
В случае отсутствия в ЭРСБ информации, предусмотренной настоящим пунктом, оплата за текущий отчетный период не производится до введения указанных данных.
82. По перечню диагнозов, которые согласно международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра (далее – МКБ-10) не являются основным диагнозом и исключены из Перечней КЗГ согласно приложению 60 к настоящим Правилам, оплата не осуществляется.

79-1. Сызықтық шкаланы қолдануға байланысты төлемге қабылданбаған алдыңғы қаржы жылында осы Қағидаларға 32-1-қосымшаға сәйкес Сызықтық шкала қолданылмайтын және АХЖ-10 бойынша балалар мен ересектердің гематологиялық ауруларының тізбесі бойынша лимфойдты және қан өндіретін тіндердің қатерлі ісіктерімен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары мен "University Medical Center" корпоративтік қорының ұсынған қызметтеріне төлем ағымдағы қаржы жылында жүргізіледі.
Ескерту. 79-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
80. РБ медициналық ұйымы НАТ-тың есебінен сатып алынған, сондай-ақ демеушілік, ерікті қайырымдылық пен өзге де өтеусіз түсімдердің есебінен алынған, емделіп шығу жағдайының құнына қосылған немесе нақты шығындар бойынша өтелетін дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар (бұдан әрі – ММБ) және шығыс материалдары республикалық бюджет қаражатының есебінен ақы төлеуге жатпайды.
РБ медициналық ұйымы есепті кезең аяқталғанға дейін тапсырыс берушіге емделіп шығу жағдайын емдеуде республикалық бюджет қаражатының есебінен ақы төлеуге ұсынылған қаражаттан шешілуі тиіс осы дәрілік заттар, ММБ-ны және шығыс материалдарын пайдаланғаны туралы хабарлайды.
81. РБ медициналық ұйымдары есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін (қараша есепті кезеңі үшін – 25 желтоқсанға дейін және желтоқсан есепті кезеңі үшін – келесі есепті кезеңнен кейінгі 15 қаңтарға дейін), СНЭТ-ке енгізеді және тапсырыс берушіге мыналар туралы есептерді ұсынады:
осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін шығыстар құрылымы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлердің сараланған еңбекақысы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсеткен үшін аванстың іріктеме сомаларын қайта бөлу туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біліктілікті жоғарылату және кадларды қайта даярлау туралы ақпарат.
Тапсырыс беруші АД РБ медициналық ұйымы ұсынған ақпараттың негізінде СНЭТ-ке енгізілген мәліметтермен деректердің салыстыруын жүргізеді.
СНЭТ-те осы тармақпен көзделген ақпарат болмаған жағдайда, аталған деректерді енгізгенге дейін ағымдағы есепті кезең үшін ақы төлеу жүзеге асырылмайды.
82. Осы Қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес 10-қайта қаралған Денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне (АХЖ-10) сәйкес негізгі диагноз болып табылмайтын және КШТ тізбесінен алынып тасталған диагноздардың тізбесі бойынша ақы төлеу жүзеге асырылмайды.

83. Кратковременное (до трех суток включительно) пребывание больного в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции.
В случае непредотвратимых летальных исходов при краткосрочном пребывании (до трех суток включительно) оплата производится в размере 50% от стоимости КЗГ основного диагноза или операции.
В случае сокращения сроков пребывания пролеченных случаев с применением усовершенствованных технологий диагностики и лечения, оплата осуществляется по полному тарифу КЗГ основного диагноза или операции.
84. По перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, либо по перечню случаев, подлежащих оплате по стоимости КЗГ с дополнительным возмещением затрат, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, возмещение осуществляется по фактически понесенным расходам либо с оплатой пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции с дополнительным возмещением фактически понесенных затрат.
Оплата по фактически понесенным расходам осуществляется в случае применения перечня случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы. При этом оплата за операции производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов: заработная плата, социальный налог, питание, лекарственные средства, ИМН, медицинские услуги и коммунальные и прочие расходы. Коммунальные и прочие расходы при этом рассчитываются по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы медицинской организации РБ в предыдущем месяце в пересчете на одного больного.
Оплата за случаи с применением лекарственных средств и ИМН производится по КЗГ основного диагноза или операции и с дополнительным возмещением их стоимости (затрат) по фактическим затратам, не превышающим предельных цен, устанавливаемых уполномоченным органом в соответствии с пунктом 2 статьи 76 Кодекса о здоровье.
Оплата за случаи с применением медицинских услуг производится по КЗГ основного диагноза или операции и с дополнительным возмещением их стоимости (затрат) по стоимости тарификатора.
Сноска. Пункт 84 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
85. Оплата за специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи по тарифам за один койко-день, за пролеченные случаи по расчетной средней стоимости и медико-экономическим тарифам осуществляется медицинским организациям РБ, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.

83. Ауыстыруға, пациенттің өз еркімен кетуіне байланысты науқастың тәуліктік стационарда қысқа мерзімді (3 тәулікке дейін қоса алғанда) емделіп жатуына негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан нақты өткізген төсек-күндері бойынша ақы төленеді.
Қысқа мерзімді болу кезінде (3 тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға болмайтын өлім жағдайларында ақы төлеу КШТ құнынан 50% көлемінде жүргізіледі.
Диагностикалау мен емдеудің жетілдірілген технологияларын қолданумен емделіп шығу жағдайларының мерзімі қысқарған жағдайда ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ толық тарифі бойынша жүзеге асырылады.
84. Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша не шығындарды қосымша өтеумен КШТ құны бойынша ақы төленуі тиіс емделіп шығу жағдайларының тізбесі бойынша өтеу тиісінше нақты шығындар бойынша және (немесе) нақты келтірілген шығындарды қосымша өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайына ақы төлеумен жүзеге асырылады.
Нақты шығындар бойынша ақы төлеу нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс жағдайлардың тізбесін қолданған жағдайда жүзеге асырылады. Бұл ретте, операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары бойынша нақты шығыстар бойынша жүргізіледі: еңбекақы, әлеуметтік салық, тамақтану, дәрілік заттар, ММБ, медициналық қызметтер мен коммуналдық және басқа шығыстар. Коммуналдық және басқа шығыстар, бұл ретте, бір науқасқа қайта есептегенде өткен айдағы медициналық ұйымның коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептеледі.
Дәрілік заттар мен ММБ қолдану жағдайлары үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және олардың құнын (шығындарын) Денсаулық туралы кодекстің 76-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган белгілейтін шекті құнынан аспайтын нақты шығындар бойынша қосымша өтеумен жүзеге асырылады.
Медициналық қызметтерді қолдану жағдайлары үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және олардың құнын (шығындарын) тарификатор бойынша қосымша өтеумен жүзеге асырылады.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85. Ақы төлеу Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек үшін, бір төсек-күн үшін, есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша РБ медициналық ұйымдары жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 85 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
86. Медицинским организациям РБ, оплата которым за пролеченные случаи осуществляется по расчетной средней стоимости, в случаях обоснованного сокращения длительности лечения, оплата производится по тарифу за один пролеченный случай, расчет которого осуществляется за фактические койко-дни по средней стоимости одного койко-дня, при этом стоимость одного койко-дня определяется путем деления стоимости тарифа за один пролеченный случай на определенное плановое количество койко-дней.
87. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара больным с хронической почечной недостаточностью в терминальной стадии производится по КЗГ основного диагноза или операции и с возмещением стоимости оказанных сеансов. При этом, диагноз хронической почечной недостаточности в терминальной стадии является основным или сопутствующим диагнозом.
Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара при тяжелых случаях заболеваний, осложненных острой почечной недостаточностью, которая не купировалась медикаментозной терапией, производится по КЗГ основного диагноза или операции и с возмещением стоимости оказанных сеансов.
Оплата за услуги альбуминового и перитонеального диализов в условиях круглосуточного стационара производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости оказанных сеансов.
Медицинской организации РБ возмещаются затраты на расходные материалы, выданные пациенту для самостоятельного проведения перитонеального диализа на дому по накладной, прикрепленной в сканированном виде в ЭРСБ.
88. В условиях круглосуточного стационара осложненное течение беременности и родов оплачиваются по стоимости КЗГ основного диагноза или операции с возмещением фактических затрат на дорогостоящие лекарственные средства, ИМН и услуги с учетом принципов регионализации в соответствии с перечнем диагнозов (патологии) МКБ-10 по родовспоможению, подлежащих оплате по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на лекарственные средства и ИМН согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
89. В условиях круглосуточного стационара тяжелые болезни новорожденных оплачиваются по стоимости КЗГ основного диагноза или операции с возмещением фактических затрат на дорогостоящие лекарственные средства и ИМН с учетом принципов регионализации в соответствии с перечнем диагнозов (патологии) МКБ-10 по перинатологии, подлежащих оплате по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на лекарственные средства и ИМН согласно приложению 64 к настоящим Правилам.

Ескерту. 85-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
86. Емдеу ұзақтығын негізді қысқарту жағдайларында есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайлары үшін ақы төлеу жүзеге асырылатын РБ медициналық ұйымдарына ақы төлеу есептеу бір төсек-күннің орташа құны бойынша нақты төсек-күндер үшін жүзеге асырылатын бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф бойынша жүргізіледі, бұл ретте, бір төсек-күннің құны бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің құнын төсек-күндердің нақты жоспарлы санына бөлу арқылы айқындалады.
87. Терминалдық сатыдағы созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі бар науқастарға тәуліктік стационар шарттарындағы гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстардың құнын өтеумен жүргізіледі. Бұл ретте, терминалдық сатыдағы созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі диагнозы негізгі немесе ілеспе диагноз болып табылады.
Дәрі-дәрмектік терапиямен беті қайтарылмаған, асқынған жіті бүйрек жеткіліксіздігімен асқынған аурулардың ауыр жағдайлары кезінде тәуліктік стационар жағдайларындағы гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстардың құнын өтеумен жүргізіледі.
Тәуліктік стационар жағдайларындағы альбуминдік және перитонеалдық диализдер қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және көрсетілген сеанстардың құнын өтеумен жүргізіледі.
РБ медициналық ұйымына сканерленген түрдегі СНЭТ-те бекітілген жөнелтпе құжат бойынша пациентке берілген перитонеалдық диализді үйінде өз бетінше жүргізу үшін шығыс материалдарына арналған шығындар есептеледі.
88. Осы Қағидаларға 63-қосымшаға сәйкес тәуліктік стационар жағдайларында жүктілік пен босанудың асқынған ағымына дәрілік заттар мен ММБ-ға арналған нақты шығындарды өтеумен КШТ құны бойынша ақы төленуі тиіс, босандыру бойынша АХЖ-10 диагноздарының (патологиясының) тізбесіне сәйкес өңірлендіру қағидаттарын есепке ала отырып, қымбат тұратын дәрілік заттарға, ММБ мен қызметтерге арналған нақты шығындарды өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құны бойынша ақы төленеді.
89. Осы Қағидаларға 64-қосымшаға сәйкес тәуліктік стационар жағдайларында нәрестелердің ауыр ауруларына дәрілік заттар мен ММБ-ға арналған нақты шығындарды өтеумен КШТ құны бойынша ақы төленуі тиіс, перинатология бойынша АХЖ-10 диагноздарының (патологиясының) тізбесіне сәйкес өңірлендіру қағидаттарын есепке ала отырып, қымбат тұратын дәрілік заттар мен ММБ-ға арналған нақты шығындарды өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құны бойынша ақы төленеді.

90. Заказчик в случае неэффективности проводимой терапии в условиях круглосуточного стационара и обоснованного оказания больному по жизненным показаниям, лекарственных средств и ИМН, не входящих в условия настоящих Правил, возмещает данные дополнительные затраты на пролеченный случай через функционал "иные выплаты и вычеты" после письменного согласования с КОМУ.
Заказчик в срок не позднее 25 числа следующего за отчетным периодом направляет запрос в КОМУ с приложением следующих документов:
письменное обращение медицинской организации РБ с приложением документов, подтверждающих предъявленные затраты за оказание больному дополнительных услуг, не входящих в условия настоящих Правил, которое направляется заказчику не позднее 15 числа следующего за отчетным периодом;
акт сверки, подписанный руководителем заказчика и медицинской организации РБ;
решение комиссии об обоснованности оказания больному дополнительных услуг, не входящих в условия настоящих Правил.
Сноска. Пункт 90 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
91. При первичном установлении диагноза онкологических заболеваний и туберкулеза в непрофильных стационарах оплата за пролеченный случай осуществляется по стоимости соответствующих КЗГ основного диагноза или операции.
92. В условиях круглосуточного стационара медицинской организацией РБ, оказывающей медицинские услуги больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани, оплата за пролеченных больных, которым проведена химиотерапия производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам.
Сноска. Пункт 92 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
93. При лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткании депрессии кроветворения первичная госпитализация оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов, последующие госпитализации оплачиваются в размере 30% от стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов.
Медицинским организациям, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной ткании депрессии кроветворения, при последующих госпитализациях оплачивается в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, кроме случаев проведения операции по трансплантации костного мозга.
Лечение больных с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани с проведением операции по трансплантации костного мозга, оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам.

90. Тапсырыс беруші тәуліктік стационар жағдайларында осы Қағидалардың талаптарына кірмейтін өмірлік көрсетілімдері, дәрілік заттар және ММБ бойынша жүргізілетін терапияның тиімсіздігі мен оны негізсіз көрсеткен жағдайда емделіп шығу жағдайына арналған қосымша шығындарды өтеуді "өзге төлемдер мен шегерулер" функциясы арқылы соманы міндетті енгізумен МҚАК-пен жазбаша келісілгеннен кейін жүзеге асырады.
Тапсырыс беруші есепті кезеңнен кейін айдың 25-күнінен кешіктірмей мынадай құжаттарды қоса бере отырып, МҚАК-қа сұрау салады:
науқасқа есепті кезеңнен кейін айдың 15-күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың шарттарына кірмейтін қосымша қызметтерді көрсетуге мәлімделген шығындарды растайтын құжаттарды қоса берумен РБ медициналық ұйымының жазбаша өтініші;
тапсырыс берушінің және РБ медициналық ұйымының басшысы қол қойған салыстырып тексеру актісі;
науқасқа осы Қағидалардың шарттарына кірмейтін қосымша қызметтерді көрсетудің негізділігі туралы шешімі.
Ескерту. 90-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
91. Бейінді емес стационарларда онкологиялық аурулар мен туберкулездің диагнозын алғаш анықтаған кезде емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның тиісті КШТ құны бойынша жүзеге асырылады.
92. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарға тәуліктік стационар жағдайларында медициналық қызметтер көрсететін РБ медициналық ұйымы химиотерапия жүргізілген емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеуді негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын өтеумен жүргізеді.
Ескерту. 92-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
93. Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулардың және қанөндірім депрессиясының жіті нысандарын емдеу кезінде алғашқы емдеуге жатқызу кезінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді, келесі емдеуге жатқызуларға химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан 30% мөлшерінде ақы төленеді.
Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулардың және қанөндірім депрессиясының жіті нысандарын емдеу кезінде жоғары мөлшердегі химиотерапияны қолданатын медициналық ұйымдарына келесі емдеуге жатқызулар кезінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан соманың 3/4-і мөлшерінде ақы төленеді.
Сүйек кемігін транспланттау бойынша операция үшін емдеуге жатқызылған лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен аурулары бар науқастарды емдеуге алғашқы және келесі емдеуге жатқызу кездерінде химиялық препараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша ақы төленеді.

Сноска. Пункт 93 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
94. В условиях круглосуточного стационара медицинской организации РБ республиканского значения, оказывающей медицинские услуги онкологическим больным, оплата за пролеченных больных производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости химиотерапии, лучевой терапии, иммуногистохимического исследования.
95. При лечении цирроза и фиброза печени оплата производится по соответствующим КЗГ основного диагноза или операции и с дополнительным возмещением затрат в медицинских организациях РБ республиканского значения.
95-1. В случаях применения биологической терапии при лечении болезни Крона и неспецифического язвенного колита первичная госпитализация в круглосуточных стационарах оплачивается по стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции, последующие госпитализации оплачиваются в размере 50% от стоимости за пролеченный случай по КЗГ основного диагноза или операции.
Сноска. Правила дополнены пунктом 95-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
96. Медицинским организациям РБ, оказывающим специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, оплата за оказание услуг детям с онкологическими заболеваниями на уровне круглосуточного стационара, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, осуществляется в соответствии с медико-экономическими тарифами. При этом, затраты за оказание услуг детям с онкологическими заболеваниями, чей возраст на момент первой госпитализации и начало курса лечения достиг восемнадцати лет, подлежат возмещению согласно параграфа 5 главы 2 настоящих Правил.
Медико-экономические тарифы включают стоимость лечения по блокам (схемам), длительность лечения и стоимость полного курса лечения конкретной нозологии, включая стационарозамещающую помощь.
Сумма возмещения за лечение конкретной нозологии не превышает стоимость полного курса лечения. При этом, возмещение затрат осуществляется поэтапно по блокам (схемам) курса лечения.
Если количество проведенных койко-дней составляет 50% и менее установленных сроков лечения одного блока (схемы) лечения, то возмещение производится с удержанием 30% от стоимости блока (схемы) лечения.
При необходимости наблюдения за детьми с онкологическими заболеваниями в перерыве лечения между блоками (схемами) лечения оплата осуществляется на уровне стационарозамещающей помощи.

Ескерту. 93-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
94. Тәуліктік стационар жағдайларында онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсететін республикалық маңызы бар РБ медициналық ұйымдарына емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және химиотерапияның, сәулелік терапияның, иммундық-гистохимиялық зерттеудің құнын өтеумен жүргізіледі.
95. Бауыр циррозы мен фиброзын емдеу кезінде ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның тиісті КШТ бойынша және республикалық маңызы бар РБ медициналық ұйымдарында шығындарды қосымша өтеумен жүргізіледі.
95-1. Крон және ерекшеліксіз жара колиттері ауруларын емдеу кезінде биологиялық терапияны қолданған жағдайда тәуліктік стационарларға алғашқы емдеуге жатқызу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдайы үшін құны бойынша төленеді, келесі емдеуге жатқызулар негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шыққан жағдайы үшін құнынан 50% мөлшерінде төленеді.
Ескерту. 1-кіші бөлім 95-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
96. Стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін РБ медициналық ұйымдары Денсаулық сақтау туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес тәуліктік стационар деңгейінде онкологиялық аурулары бар балаларға қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеу медициналық-экономикалық тарифтерге сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте, бірінші емдеуге жатқызу сәтінде және емдеу курсының басында жасы он сегіз жасқа толған, онкологиялық аурумен ауыратын балаларға көрсетілген қызметтердің шығындары осы Қағидалардың 2-тарауының 5-параграфына сәйкес өтелуі тиіс.
Медициналық-экономикалық тарифтер блоктар (сызбалар) бойынша емдеу құнын, емдеудің ұзақтығы мен стационарды алмастыратын көмекті қоса алғанда, нақты нозологияны емдеудің толық курсының құнын қамтиды.
Нақты нозологияны емдегені үшін өтеу сомасы емдеудің толық курсының құнынан аспауы тиіс. Бұл ретте, шығындарды өтеу кезең-кезеңмен емдеу курсының блоктары (сызбалары) бойынша жүзеге асырылады.
Егер өткізілген төсек-күндердің саны бір емдеу блогының белгіленген емдеу мерзімінің 50%-ын құраса және одан да кем болса, онда өтеу блоктың (сызбаның) құнынан 30%-ды ұстап қалумен жүргізіледі.
Блоктар (сызбалар) арасындағы емдеу үзілісінде онкологиялық аурулары бар балаларды байқау қажет болған жағдайда ақы төлеу стационарды алмастыратын көмек деңгейінде жүзеге асырылады.

При оказании реабилитации для детей с онкологическими заболеваниями поставщик по согласованию с заказчиком привлекает субподрядчиков путем передачи им части своих обязательств по оказанию ГОБМП и осуществляет оплату по тарифам, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье.
Для нозологий, имеющих этап амбулаторного лечения, лекарственные средства выдаются по завершению курса стационарного лечения, при этом, возмещение затрат за выданные пациенту лекарственные средства осуществляется на основании прикрепленной в сканированном виде в ЭРСБ накладной, за исключением лекарственных средств, входящих в Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами, утвержденный приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7306).
Сноска. Пункт 96 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
97. Оплата по операциям по исправлению рефракционных свойств роговицы глаза в случаях проведения при астигматизмах 4,0 и более диоптрий, анизометропии 5,0 и более диоптрий, осуществляется в рамках ГОБМП.
98. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
99. В условиях дневного стационара медицинским организациям РБ, оказывающим медицинские услуги онкологическим и больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани оплата производится:
за сеансы химиотерапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам;
при оказании лучевой терапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии в соответствии с тарификатором;
за сеансы химиотерапии и лучевой терапии по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам и стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии в соответствии с тарификатором.
Все сеансы химиотерапии и лучевой терапии на одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай.

Онкологиялық аурулары бар балалар үшін оңалту көрсету кезінде қызметтер берушінің тапсырыс берушімен келісім бойынша ТМККК көрсету міндеттемелерінің бір бөлігін беру арқылы қосалқы мердігерлерді қатыстырады және Денсаулық кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілген тарифтер бойынша ақы төлеуді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесіне кіретін дәрілік заттарды қоспағанда, амбулаториялық емдеу кезеңі бар нозологиялар үшін дәрілік заттар стационарлық емдеу курсының аяқталуы бойынша беріледі, бұл ретте пациентке берілген дәрілік заттар үшін шығындарды өтеу көшіріп алынған түрде СНЭТ-те бекітілген жөнелтпе құжаттың негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 96-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
97. 4,0 астигматизм және одан да артық диоптрий, 5,0 анизиметропия және одан да артық диоптрий кезінде көз мөлдірқабығының рефракциялық қасиеттерін түзету бойынша операциялар өткізу жағдайларында ақы төлеу ТМККК шеңберінде жүзеге асырылады.
98. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
99. Күндізгі стационар жағдайларында онкологиялық және қатерлі ісіктермен ауыратын науқастарға медициналық қызметтер көрсететін РБ медициналық ұйымдарына ақы төлеу:
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша химиотерапия сеанстары үшін және нақты шығындар бойынша химиялық препараттардың құнын өтеумен;
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша сәулелік терапия көрсеткен жағдайда және тарификаторға сәйкес сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтеумен;
күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша химиялық-сәулелік терапия сеанстары үшін және тарификаторға сәйкес сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтеумен жүргізіледі.
Есепті кезеңдегі бір науқасқа шаққандағы химиотерапия мен сәулелік терапияның барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі.

Сноска. Пункт 99 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
100. Оплата за услуги гемодиализа в условиях дневного стационара производится за фактически оказанные сеансы больным, зарегистрированным в информационной системе "Хроническая почечная недостаточность" (далее – ИС "ХПН"), по тарифам, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье. Все сеансы одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай, при этом тариф основного диагноза считается по нулевой ставке.
Организация, оказывающая услуги гемодиализа регистрирует в ИС "ХПН" запрос на закрепление больного, нуждающегося в услугах гемодиализа, обслуживаться в данной организации на основании заявления в произвольной форме.
Сноска. Пункт 100 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
101. Оплата по перечню операций и манипуляций по МКБ-9 для преимущественного лечения в дневном стационаре, согласно пункту 2 статьи 23 Кодекса о здоровье, производится в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ.
Сноска. Пункт 101 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
102. В случае проведения услуги "Коронарная артериография" в условиях дневного стационара оплата производится в размере 1/2 суммы от стоимости КЗГ основного диагноза/операции.
Подраздел 2. Возмещение затрат за лечение пациента,
претендующего на лечение за рубежом, в условиях
отечественных медицинских организаций за счет средств
республиканского бюджета
103. Возмещение затрат за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, в условиях отечественных медицинских организаций за счет средств республиканского бюджета в соответствии с перечнем заболеваний и перечнем отдельных категорий граждан осуществляется по тарифу по заболеванию.
При этом, размер данного тарифа по заболеванию соответствует стоимости, определяемой с учетом представленного Рабочим органом анализа случаев направления в зарубежные медицинские организации по данному заболеванию за последний отчетный финансовый год в порядке, определенном Правилами направления граждан на лечение за рубеж.
В случае отсутствия по данной нозологии направленных больных в зарубежные медицинские организации, тариф по заболеванию определяется на основании анализа ценовых предложений не менее двух зарубежных медицинских организаций, предоставляемого Рабочим органом, и программы лечения.

Ескерту. 99-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
100. Күндізгі стационар жағдайларында гемодиализ қызметі үшін ақы төлеу Денсаулық кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес тарифтер бойынша "Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БСЖ" АЖ) тіркелген науқастарға нақты көрсетілген сеанстар үшін жүргізіледі. Есепті кезеңдегі бір науқастың барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі, бұл ретте бір диагноздың тарифі нөлдік мөлшерлеме бойынша есептеледі.
Гемодиализ қызметтерін көрсететін ұйым гемодиализ қызметтеріне мұқтаж бекітілген науқастың сұрау салуын "БСЖ" АЖ тіркейді, осы ұйымда еркін нысандағы оның жеке өтініші негізінде қызмет көрсетіледі.
Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
101. Денсаулық туралы кодекстің 23-бабының 2-тармағына сәйкес күндізгі стационар жағдайларында артықшылықты емдеу үшін АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялар тізбесі бойынша ақы төлеу КШТ құнынан 3/4 сома мөлшерінде жүргізіледі.
Ескерту. 101-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
102. Күндізгі стационар жағдайларында "Коронарлық артериография" қызметін өткізу жағдайында ақы төлеу негізгі диагноз немесе операцияның КШТ құнынан 1/2 сома мөлшерінде жүргізіледі.
2-кіші бөлім. Шетелде емделуге үміткер пациентті отандық медициналық ұйымдар
шарттарында емдегені үшін шығындарды бюджет қаражатының есебінен өтеу
103. Шетелде емделуге үміткер пациентті республикалық бюджет қаражатының есебінен отандық медициналық ұйымдар шарттарында емдегені үшін шығындарды өтеу аурулардың тізбесі мен азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесіне сәйкес ауру бойынша тариф бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте, ауру бойынша аталған тарифтің мөлшері Азаматтарды шетелге емделуге жіберу қағидаларымен айқындалған тәртіппен соңғы есепті қаржы жылы үшін аталған ауру бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберу жағдайларын талдауды есепке ала отырып, Жұмыс органы ұсынған құнға сәйкес келеді.
Бұл нозология бойынша шетелдік медициналық ұйымдарға жіберілген науқастар болмаған жағдайда ауру бойынша тариф Жұмыс органы ұсынатын кемінде екі шетелдік медициналық ұйымның бағалық ұсынысы талдауының және емдеу бағдарламасының негізінде айқындалады.

104. Заключение о направлении на лечение в отечественные медицинские организации пациента, претендующего на лечение за рубежом, принимается Комиссией по направлению на лечение за рубеж:
1) на основании документов, предоставленных в Рабочий орган, а также перечня заболеваний и перечня отдельных категорий;
2) с учетом заключения Рабочего органа о возможности проведения лечения пациента, претендующего на лечение за рубежом, в альтернативной отечественной медицинской организации;
3) при наличии у отечественной медицинской организации клинической базы, научных кадров: докторов, кандидатов медицинских наук, владеющих английским языком;
4) при условии оснащенности отечественной медицинской организации современным медицинским оборудованием для проведения высокотехнологичных методов диагностики и лечения согласно международным стандартам;
5) при наличии у отечественной медицинской организации телемедицинского комплекса для проведения телемедицинских консультаций с выходом на:
все региональные телемедицинские центры Республики Казахстан;
республиканские медицинские организации;
зарубежные медицинские организации.
105. Отечественные медицинские организации проводят лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, как самостоятельно, так и с привлечением зарубежных специалистов, в том числе в форме мастер-классов, по решению Комиссия по направлению на лечение за рубеж.
106. Решение об установлении тарифа по заболеванию, который определен Комиссией по направлению на лечение за рубеж на основании анализа ценовых предложений Рабочего органа, оформляется протоколом данной Комиссии по направлению на лечение за рубеж.
107. Возмещение затрат отечественным медицинским организациям за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, за счет бюджетных средств осуществляется на основании решения Комиссии по направлению на лечение за рубеж путем заключения уполномоченным органом или Рабочим органом договора с отечественной медицинской организацией на оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом (далее – Договор).
В случаях, когда оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом, осуществляется отечественной медицинской организацией, выполняющей функции Рабочего органа, возмещение затрат производится на основании акта выполненных услуг в произвольной форме путем заключения уполномоченным органом договора на оказание медицинских услуг с указанной отечественной организацией.
Сноска. Пункт 107 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

104. Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссия шетелде емделуге үміткер пациентті отандық медициналық ұйымдарға:
1) Жұмыс органына ұсынылған құжаттардың, сондай-ақ аурулардың және азаматтардың жекелеген санаттары тізбесінің негізінде;
2) Шетелге үміткер пациентті емдеуді баламалы отандық медициналық ұйымда өткізу мүмкіндігі туралы Жұмыс органының қорытындысын есепке ала отырып;
3) отандық медициналық ұйымда клиникалық база, ғылыми кадрлар: ағылшын тілін меңгеретін докторлар, медицина ғылымдарының кандидаттары болған жағдайда;
4) халықаралық стандарттарға сәйкес диагностика мен емдеудің жоғары технологиялық әдістерін өткізу үшін отандық медициналық ұйым қазіргі заманғы медициналық жабдықпен жарақтандырылған жағдайда;
5) телемедициналық консультациялар өткізу үшін отандық медициналық ұйымда мыналарға шығумен телемедициналық кешен болған жағдайда:
Қазақстан Республикасының барлық өңірлік телемедициналық орталықтарына;
республикалық медициналық ұйымдарға;
шетелдік медициналық ұйымдарға жіберу туралы қорытындыны қабылдайды.
105. Отандық медициналық ұйымдар шетелге үміткер пациенттің емдеуін дербес, сондай-ақ шетел мамандарын қатыстырумен, сонымен бірге Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі бойынша мастер-кластар нысанында жүргізеді.
106. Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссия айқындайтын ауру бойынша тарифті белгілеу жөніндегі шешім Жұмыс органының бағалық ұсыныстарын талдаудың негізінде аталған Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссияның хаттамамасымен ресімделеді.
107. Шетелде емделуге үміткер пациентті бюджет қаражатының есебінен отандық медициналық ұйымдар шарттарында емдегені үшін шығындарды өтеу Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссия шешімінің негізінде уәкілетті орган немесе Жұмыс органы отандық медициналық ұйыммен шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетуге шарт (бұдан әрі − Шарт) жасасу арқылы жүзеге асырылады.
Шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетілетін Жұмыс органының функцияларын орындайтын отандық медициналық ұйым жүзеге асыру жағдайларда шығындарды өтеу көрсетілген отандық ұйыммен медициналық қызметтер көрсетуге уәкілетті орган шарт жасасу арқылы орындалған қызмет еркін нысанда актісі негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 107-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

108. Возмещение затрат отечественным медицинским организациям за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, производится уполномоченным органом или Рабочим органом на основании акта выполненных работ, предоставленного отечественной медицинской организацией и копии счет-фактуры, которые составлены в произвольной форме.
В случаях, когда оказание медицинских услуг пациенту, претендующему на лечение за рубежом, осуществляется отечественной медицинской организацией, выполняющей функции Рабочего органа, возмещение затрат за оказанные медицинские услуги производится уполномоченным органом.
Уполномоченный орган или Рабочий орган оплачивает аванс в размере 30% от общей суммы Договора в течении десяти рабочих дней со дня представления Договора.
Окончательное возмещение затрат осуществляется после представления отечественной медицинской организацией акта выполненных работ (услуг) в произвольной форме, оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – Акт отечественной медицинской организации) по форме согласно приложению 67 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 108 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
109. Акт отечественной медорганизации предоставляется отечественными медицинскими организациями не позднее 10 календарных дней со дня выписки пациента.
110. Возмещение затрат за лечение пациента по оформленным Актам отечественной медорганизации производится в течение 15 календарных дней после предоставления путем перечисления бюджетных средств на расчетный счет отечественной медицинской организации с учетом удержания ранее выплаченного аванса.
111. Тариф определяется с учетом возмещения расходов, связанных с лечением пациента, в том числе заработная плата специалистов отечественной медицинской организации, принимавших участие в лечении пациента, претендующего на лечение за рубежом, а также затраты зарубежных специалистов (командировочные расходы и проведение операции, размер которой определяется договором между отечественной медицинской организацией и привлекаемыми зарубежными специалистами), привлекаемых для лечения пациента претендующего на лечение за рубежом. Размер оплаты труда привлекаемых зарубежных специалистов определяется договором между отечественной медицинской организации и привлекаемыми зарубежными специалистами.
112. При направлении пациента на трансплантацию костного мозга или стволовых гемопоэтических клеток (далее-ТКМ) Договор предусматривает поэтапное возмещение затрат за один пролеченный случай и включает:

108. Шетелде емделуге үміткер пациентті емдегені үшін отандық медициналық ұйымның шығындарын өтеуді уәкілетті орган немесе Жұмыс органы медициналық ұйым ұсынған еркін нысанда құрылған орындалған жұмыстар актісінің және шот-фактура көшірмесінің негізінде жүзеге асырады.
Шетелде емделуге үміткер пациентке медициналық қызметтер көрсетілетін Жұмыс органының функцияларын орындайтын отандық медициналық ұйым жүзеге асыру жағдайларда көрсетілген қызметтер үшін шығындарды өтеу Жұмыс органына бөлінген бюджеттік қаражат есебінен уәкілетті органмен жүргізіледі.
Уәкілетті орган немесе Жұмыс органы Шарттың жалпы сомасынан 30% мөлшерінде авансты Шарттың көшірмесін ұсынған күннен бастап он жұмыс күннің ішінде төлейді.
Шығындарды біржолата өтеу отандық медициналық ұйым осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде орындалған жұмыстардың (қызметтерді) актілерін (бұдан әрі – Отандық медициналық ұйымның актісін) ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 108-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
109. Отандық медициналық ұйымның актісін медициналық ұйым пациент шыққаннан бастап күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей ұсынады.
110. Пациентті емдегені үшін шығындарды өтеу Ресімделген актілер бойынша орындалған жұмыстар актілерін ұсынғаннан кейін күнтізбелік 15 күн ішінде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, отандық медициналық ұйымның есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырады.
111. Тариф пациентті емдеумен байланысты шығыстарды, оның ішінде шетелге емделуге үміткер пациентті емдеуге қатысқан отандық медициналық ұйымдар мамандарының еңбекақылары, сондай-ақ шетел мамандарының шығындарын (іссапар шығыстары және мөлшері отандық медициналық ұйымдар мен шетелде емделуге үміткер пациентті емдеу үшін тартылатын шетел мамандарының арасындағы шартпен айқындалатын операцияларды өткізу) өтеуді есепке ала отырып айқындалады. Тартылатын шетелдік мамандардың еңбекақылары отандық медициналық ұйым мен тартылатын шетелдік мамандардың арасындағы шартпен айқындалады.
112. Пациентті сүйек кемігін және гемопоэздік дің жасушаларын (бұдан әрі – СКТ) транспланттауға жіберу кезінде Шарт ұзақ мерзімді сипатқа ие болады және бір емделіп шығу жағдайы үшін шығындарды кезең-кезеңмен өтеуді көздейді және мыналарды қамтиды:

1) Этап 1 - поиск донора:
оплата за запуск поиска 70%, уполномоченным органом заключается Договор с международным регистром по поиску донора для проведения необходимых исследований для поиска, подбора и активации донора в международном регистре доноров;
оплата по факту 30%, окончательное возмещение затрат осуществляется после доставки костного мозга для проведения ТКМ в отечественной медицинской организации.
2) Этап 2 – проведение ТКМ.
При нахождении донора в международном регистре доноров, уполномоченный орган заключает с отечественной медицинской организацией, Договор на проведение ТКМ.
113. При долгосрочном лечении пациента (на срок более одного месяца), отечественная медицинская организация предоставляет ежемесячный Акт отечественной медицинской организации в уполномоченный орган или Рабочий орган в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь месяц – до 20 декабря текущего года).
Сноска. Пункт 113 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
114. Уполномоченный орган или Рабочий орган оплачивает отечественной медицинской организации аванс по лечению пациента, претендующего на лечение за рубежом, в размере до 30 % от общей суммы Договора.
Окончательное возмещение затрат осуществляется после предоставления отечественной медицинской организацией Акта отечественной медицинской организации.
Сноска. Пункт 114 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
115. Возмещение затрат отечественным медицинским организациям в рамках настоящих Правил осуществляется за лечение пациента, претендующего на лечение за рубежом, по которым было принято положительное решение Комиссии по лечению за рубежом.
116. Оплата за проезд пациента на первый и второй этап лечения в отечественные медицинские организации осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
117. В случае, когда состояние пациента, претендующего на лечение за рубежом, не позволяет транспортировать в отечественные медицинские организации гражданским транспортом, его транспортировка осуществляется посредством санитарной авиации.
Подраздел 3. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и местного бюджета
Сноска. Заголовок подраздела 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

1) 1-кезең: донорды іздеу:
іздестіруді бастағаны үшін 70% ақы төлейді, уәкілетті орган донорды іздеу бойынша халықаралық тіркеліммен донорлардың халықаралық тіркелімінде донорды іздеу, іріктеу және іске қосу үшін қажетті зерттеулерді өткізу үшін Шарт жасасады;
факт бойынша ақы төлеу 30%, шығындарды біржолата өтеу отандық медициналық ұйымда СКТ өткізу үшін сүйек кемігін жеткізгеннен кейін жүзеге асырылады.
2) 2-кезең – СКТ өткізу.
донорлардың халықаралық тіркелімінде донорды тапқаннан кейін уәкілетті орган отандық медициналық ұйыммен СКТ-ны өткізуге шарт жасасады.
113. Пациентті ұзақ мерзімді емдеу кезінде (бір айдан артық мерзімге) есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін уәкілетті органға немесе Жұмыс органына отандық медициналық ұйымның актісін ұсынады (желтоқсан айы үшін ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін).
Ескерту. 113-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
114. Уәкілетті орган немесе Жұмыс органы отандық медициналық ұйымға шетелде емделуге үміткер пациентті емдеу бойынша авансты шарттың жалпы сомасынан 30 %-ға дейін мөлшерде төлейді.
Шығындарды біржолата өтеу отандық медициналық ұйым медициналық қызметтерді көрсету бойынша орындалған жұмыстар актілерін ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 114-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
115. Шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссияның оң шешімі қабылданған отандық медициналық ұйымдардың шығындарын өтеу осы Қағидалардың шеңберінде шетелде емделуге үміткер пациентті емдегені үшін жүзеге асырылады.
116. Пациенттің отандық медициналық ұйымдарда емдеудің бірінші және екінші кезеңдеріне өтуі үшін ақы төлеу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
117. Шетелде емделуге үміткер пациенттің жағдайы оны отандық медициналық ұйымдарға азаматтық көлікпен тасымалдауға мүмкіндік бермеген жағдайда, оны тасымалдау санитариялық авиация арқылы жүзеге асырылады.
3-кіші бөлім. ТМККК шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды НАТ және жергілікті бюджет түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен өтеу
Ескерту. 3-кіші бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

118. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа;
осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи по следующим видам медицинской помощи:
1) квалифицированная;
2) специализированная;
3) медико-социальная и по формам:
1) стационарной помощи;
2) стационарозамещающей помощи;
3) восстановительного лечения и медицинской реабилитации;
4) паллиативной помощи и сестринского ухода.
Сноска. Пункт 118 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
119. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ и средств местного бюджета, осуществляется заказчиком в лице УЗ субъектам здравоохранения, заключившим с УЗ договор на оказание ГОБМП, (далее – медицинская организация МБ) с участием КООЗ и ТД КООЗ, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, СИ.
Сноска. Пункт 119 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
120. Возмещение затрат за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи осуществляется по тарифам за один пролеченный случай:
по расчетной средней стоимости;
по койко-дням;
по фактическим расходам.
121. В случаях внутрибольничного перевода оплата за лечение пациента осуществляется как за один пролеченный случай.
122. Заказчик устанавливает сроки (даты) отчетного периода.
123. Медицинская организация МБ ежедневно в ЭРСБ осуществляет ввод и подтверждение данных по пролеченным случаям, которым оказана стационарная или стационарозамещающая медицинская помощь, на основе медицинских карт.
После подтверждения в ЭРСБ медицинской организацией МБ ввода данных по пролеченным случаям, данные не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода результатов гистологических и патоморфологических исследований.
124. Медицинские организации МБ в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, формируют и передают заказчику счет-реестр за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 68 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, соответственно формам представления медицинской помощи.
В случае возникновения обстоятельств неопределимой силы, указанных в договоре на оказание ГОБМП, заказчик принимает счет-реестр позднее установленного срока.

118. стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу:
НАТ түріндегі республикалық бюджет қаражатының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының;
медициналық көмектің мынадай:
1) білікті;
2) мамандандырылған;
3) медициналық-әлеуметтік және мынадай түрлері бойынша:
1) стационарлық көмек;
2) стационарды алмастыратын көмек;
3) қалпына келтіріп емдеу мен медициналық оңалту;
4) паллиативтік көмек пен мейіргерлік күтім нысандары бойынша көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды есепке ала отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 118-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
119. НАТ және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеуді тапсырыс беруші ДСБ-мен ТМККК көрсетуге шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – ЖБ медициналық ұйымы) ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісінің, АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.
Ескерту. 119-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
120. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу бір емделіп шығу жағдайы бойынша тарифтер бойынша өтеледі:
орташа есеп айырысу құны бойынша;
төсек-күндер бойынша;
медициналық-экономикалық тарифтер бойынша;
нақты шығындар бойынша.
121. Ауруханаішілік ауысу жағдайларында пациентті емдегені үшін ақы төлеу бір емделіп шығу ретінде жүзеге асырылады.
122. Тапсырыс беруші есепті кезеңнің мерзімін (күнін) белгілейді.
123. МБ медициналық ұйымы күн сайын СНЭТ-те медициналық карталардың негізінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетілген емделіп шығу жағдайлары бойынша деректерді енгізеді және растайды.
ЖБ медициналық ұйым СНЭТ-те гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, деректер расталғаннан кейін түзетуге жатпайды.
124. ЖБ медициналық ұйымы есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей, басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда, медициналық көмек ұсынудың нысандарына сәйкес келетін, осы Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін шот-тізілімдерді қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.
ТМККК көрсетуге арналған шартта көрсетілген дүлей күш жағдайлары туындаған жағдайда тапсырыс беруші шот-тізілімді белгіленген мерзімнен кеш қабылдайды.

Сноска. Пункт 124 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
125. Заказчик формирует протокол исполнения договора на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора) на основании:
подписанного медицинской организацией МБ счет-реестра;
результатов контроля качества и объема (выборочные, внеплановые проверки и иные формы контроля) за оказанные услуги медицинской организацией МБ (при их наличии), проведенного ТД КООЗ с приложением акта о результатах проверки либо экспертного заключения с приложением акта с результатами контроля.
Протокол исполнения договора рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.
Сноска. Пункт 125 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
126. Заказчик на основании протокола исполнения договора составляет акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 70 к настоящим Правилам в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами и один экземпляр передается в медицинскую организацию МБ.
127. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет медицинской организации МБ.
Параграф 5. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета областным, региональным, городским онкологическим организациям и онкологическим отделениям многопрофильных клиник, оказывающим медицинскую помощь онкологическим больным
Сноска. Заголовок параграфа 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 124-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
125. Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге арналған шартты орындау хаттамаларын (бұдан әрі – шартты орындау хаттамасы) мыналардың негізінде:
ЖБ медициналық ұйым қол қойған шот-тізілімнің;
ЖБ медициналық ұйымы көрсеткен медициналық қызметтер үшін ҚДСК АД және тапсырыс беруші өткізген сапа мен көлем бақылау нәтижелері (іріктеме, жоспардан тыс және тексерулердің өзге нысандары) (болған жағдайда) тексеру нәтижелері туралы акті немесе және бақылау нәтижелерін қоса бере отырып, сараптамалық қорытындыны қалыптастырады.
Шартты орындау хаттамасын Қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайды және қол қояды.
Шартты орындау хаттамасына өзгерістер және толықтырулар енгізілген жағдайда Қызметке ақы төлеу жөніндегі комиссия осы хаттамаға қосымшаны құрастырады және оған қол қояды.
Ескерту. 125-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
126. Тапсырыс беруші шартты орындау хаттамасының негізінде бір данасы ЖБ медициналық ұйымына берілетін, екі тарап қол қоятын немесе тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін осы Қағидаларға 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қалыптастырады.
127. Тапсырыс беруші қол қойылған орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі бойынша ақы төлеуді есепті кезең аяқталған сәттен бастап күнтізбелік 10 күннің ішінде (желтоқсан – 25-күнге дейін) шартпен көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, ЖБ медициналық ұйымының есеп айырысу шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жүргізеді.
5-параграф. Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдарға және бейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелеріне республикалық бюджет қаражаты есебінен өтейді
Ескерту. 5-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

128. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета областным, региональным, городским онкологическим организациям и онкологическим отделениям многопрофильных клиник, оказывающим медицинскую помощь онкологическим больным (далее – онкодиспансер) осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи:
по комплексному тарифу за оказание комплекса медицинских услуг, направленных на диагностику и лечение (в том числе с предраковыми заболеваниями и доброкачественными новообразованиями) и диспансерное наблюдение за больными со злокачественными новообразованиями по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85;
за использование химиопрепаратов онкологическим больным, таргетных препаратов, по стоимости химиопрепаратов, не превышающей их предельную стоимость, согласно пункту 2 статьи 76 и подпункту 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье;
за оказание сеансов лучевой терапии онкологическим больным по стоимости тарификатора медицинских услуг. В случаях превышения запланированных сумм на лучевую терапию согласно Договора на оказание ГОБМП, возмещение затрат осуществляется при подтверждении обоснованности оказанных услуг и подтверждении фактических затрат;
за оказание специализированной медицинской помощи по форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) в рамках реализации их права на свободный выбор, не состоящим на учете в данном онкодиспансере (далее – иногородний больной) по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ (по кодам МКБ-10 С00-С80, С97, С81-С85) в пределах суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП.
Сноска. Пункт 128 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
129. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП осуществляется заказчиком областным, региональным, городским онкологическим организациям и онкологическим отделениям многопрофильных клиник, оказывающим медицинскую помощь онкологическим больным, (далее – онкодиспансер) с участием КОМУ и ТД КОМУ, КООЗ и ТД КООЗ, Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии" Министерства (далее – КазНИИОиР), осуществляющее организационно-методическую работу при оказании медицинской помощи онкологическим больным, СИ и субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, лизингодателя.

128. Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдарға және бейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелеріне (бұдан әрі – онкодиспансер) республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады:
қатерлі ісіктері бар науқастарды АХЖ-10 С00-С80, С97, С81-С85 кодтары бойынша диагностикалау мен емдеуге (оның ішінде ісік алды аурулары және қатерсіз ісіктері бар науқастарды) және диспансерлік байқауға бағытталған медициналық қызметтердің кешенің көрсету үшін комплексті тариф бойынша;
Денсаулық туралы кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына және 76-баптың 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындаған онкологиялық науқастарға химиопрепараттар пайдалану үшін таргентті препараттар, олардың шекті бағасын арттырмайтын химиопрепараттар құны бойынша;
онкологиялық науқастарға сәулелік терапия сеанстарын көрсету үшін медициналық қызметтер тарификаторының құны бойынша;
онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысан бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін (диагнозын анықтауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) осы онкодиспансерде есепте тұрмаған еркін таңдауға олардың құқықтарын іске асыру шеңберінде (бұдан әрі – өзге қалалық науқас) ТМККК көрсетуге шартта көзделген сома шегінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтер бойынша (АХЖ-10 С00-С80, С97, С81-С85).
Ескерту. 128-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
129. Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеуді тапсырыс беруші онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсететін облыстық, өңірлік, қалалық онкологиялық ұйымдарға және бейінді клиникалардың онкологиялық бөлімшелеріне (бұдан әрі – онкодиспансер) МҚАК пен МҚАК АД-ның, ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету кезінде ұйымдастырушылық-әдіснамалық жұмысты жүзеге асыратын Министрліктің "Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның (бұдан әрі – ҚазОР ҒЗИ), АС-ның, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісінің, лизинг берушінің қатысуымен жүзеге асырады.

130. Комплексный тариф предусматривает обеспечение онкологических больных по следующим видам медицинской помощи квалифицированная, специализированная, медико-социальная и по формам:
1) консультативно-диагностической помощи;
2) стационарозамещающей помощи;
3) стационарной помощи;
4) паллиативной помощи.
В случае отсутствия в онкодиспансере паллиативной помощи, ее оказание осуществляется по согласованию с заказчиком с привлечением субподрядчика за счет средств, предусмотренных в комплексном тарифе.
Комплексный тариф включает расходы на их оказание в соответствии с Методикой формирования тарифов.
Сноска. Пункт 130 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
131. Комплексный тариф не включает расходы:
на оказание стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи детям до восемнадцати лет с онкологическими заболеваниями. При этом, возраст детей на момент первой госпитализации и начало курса лечения не достигает восемнадцати лет;
на оказание медицинской помощи больным с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по кодам МКБ-10 С81-С96 (кроме больных лимфомой по кодам С88-С96);
на оказание высокотехнологичных медицинских услуг;
на оказание лучевой терапии;
на обеспечение онкологических больных химиопрепаратами, в том числе таргетными препаратами.
Сноска. Пункт 131 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
132. Возмещение затрат за оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП за отчетный период осуществляется по средней списочной численности онкологических больных по комплексному тарифу.
Отчетным периодом является период времени, равный одному календарному месяцу (с первого по последнее число месяца).
133. Ответственное лицо онкодиспансера, на которого возложена персональная ответственность за регистрацию, перерегистрацию и снятие с учетом онкологических больных в ЭРОБ (далее – ответственное лицо онкодиспансера по ИС), ежедневно в ЭРОБ осуществляет обновление сведений по онкологическим больным на основании:
формы № 090/у, формы № 025/у или формы № 003/у;
сведения о смерти из отделов регистрации актов гражданского состояния областей, городов республиканского значения (далее – органы ОРАГС);
личного заявления (произвольной формы) онкологического больного о перерегистрации в другой онкодиспансер;
заключения диспансерного отделения онкодиспансера о выздоровлении онкологического больного;
запроса онкодиспансера на регистрацию (дислокацию) в другой онкодиспансер на основании личного заявления в произвольной форме онкологического больного в данный онкодиспансер, которое прикрепляется в сканированном виде.
Для осуществления возмещения затрат за оказание медицинской помощи иногородним онкологическим больным, ответственное лицо онкодиспансера по ИС регистрирует иногородних больных, направленных в плановом порядке на стационарное лечение в другой онкодиспансер, в информационной системе "Бюро госпитализации":
по направлению онкодиспансера, в котором он состоит на учете;
по направлению районного онколога амбулаторно-поликлинической организации по согласованию с онкодиспансером, в котором он состоит на учете;
по направлению онколога онкодиспансера, в который самостоятельно обратился иногородний больной.
В экстренном порядке стационарная помощь иногородним больным оказывается без направления, при этом уведомляется онкодиспансер, в котором он состоит на учете, в течение отчетного периода.
Онкодиспансер до проведения в плановом порядке впервые противоопухолевого лечения иногороднему больному, направленному онкодиспансером, в котором он состоит на учете, или в случае самостоятельного обращения иногороднего больного предварительно согласовывает необходимость проведения данного противоопухолевого лечения с онкодиспансером, в котором иногородний больной состоит на учете.

130. Кешенді тариф онкологиялық науқастарды медициналық көмектің мынадай түрлері бойынша: білікті, мамандандырылған, жоғары мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік және мынадай нысандар бойынша қамтамасыз етуді көздейді:
1) консультациялық-диагностикалық;
2) стационарды алмастыратын;
3) стационарлық көмек;
4) паллиативтік көмек.
Онкодиспансерде паллиативтік көмек болмаған жағдайда, оны көрсету кешенді тарифте көзделген қаражат есебінен қосалқы мердігерді қатыстыру арқылы тапсырыс берушімен келісу бойынша жүзеге асырылады.
Кешенді тариф оларды Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес көрсетуге арналған шығыстарды қамтиды.
Ескерту. 130-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
131. Кешенді тариф:
онкологиялық аурулары бар он сегіз жасқа дейінгі балаларға стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмек көрсетуге арналған. Бұл ретте балалардың жасы бірінші емдеуге жатқызу кезінде және емдеу курсының басында он сегіз жасқа жетпейді;
АХЖ-10 С81-С96 кодтары бойынша лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарына (С88-С96 кодтары бойынша лимфомамен ауыратын науқастардан басқа) медициналық көмек көрсетуге;
жоғары технологиялы медициналық қызметтер көрсетуге;
сәулелік терапия көрсетуге;
химиопрепараттмен онкологиялық науқастарды қамтамасыз етуге, оның ішінде таргентті препараттармен.
Ескерту. 131-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
132. Есепті кезең үшін онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шығындарды өтеу кешенді тариф бойынша онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны бойынша жүзеге асырылады.
Есепті кезең бір күнтізбелік айға (айдың бірінші күнінен бастап соңғы күніне дейін) тең уақыт кезеңі болып табылады.
133. Онкодиспансердің онкологиялық науқастарды ОНЭТ-те тіркеуге, қайта тіркеуге және есептен алып тастауға жеке жауапкершілік жүктелген жауапты адамы (бұдан әрі – онкодиспансердің жауапты адамы) күн сайын:
090/е нысаны және 025/е нысаны немесе 003/е нысанының;
облыстардың, республикалық маңызы бар азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімшелерінен (бұдан әрі – АХАТБ органдары) қайтыс болуы туралы мәліметтердің;
онкологиялық науқастың басқа онкодиспансерге қайта тіркеу туралы жеке өтінішінің (ерікті нысандағы);
онкодиспансердің диспансерлік бөлімінің онкологиялық науқастың сауығуы туралы қорытындысының;
онкологиялық науқастың басқа онкодиспансерге тіркеу (ауыстыру) туралы жеке өтінішінің еркін нысандағы көшіріп алынған түрде қоса берілетін негізінде онкодиспансердің өтінішінің негізінде пациенттің ОНЭТ-тегі онкологиялық науқастар жөніндегі мәліметтерді жаңартуды жүргізеді.
Өзге қалалық онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге арналған шығындарды өтеуді жүзеге асыру үшін АЖ бойынша онкологиялық диспансердің жауапты тұлғасы "Емдеуге жатқызу бюросы" АЖ-да басқа онкодиспансерге жоспарлы тәртіппен стационарлық емдеуге жіберілген өзге қалалық науқастарды:
ол есепте тұрған онкодиспансер жолдамасы бойынша;
ол есепте тұрған онкодиспансермен келісу бойынша амбулаториялық-емханалық ұйымның аудандық онкологының жолдамасы бойынша жоспарлы тәртіппен көрсетеді;
өзге қалалық өз бетімен жүгінген онкодиспансердің онкологының жолдамасы бойынша тіркейді.
Шұғыл түрде стационарлық көмек өзге қалалық науқастарға жолдамасыз көрсетіледі, бұл ретте ол есепте тұрған онкодиспансер есепті кезең ішінде хабарланады.
Өзге қалалық науқас есепте тұрған онкодиспансер тарапынан қосалқы мердігер жоспарлы тәртіппен онкодиспансер жіберген немесе өзге қалалық науқас өзі келген кезде өзге қалалық науқасқа ісікке қарсы емді алғаш рет өткізуге дейін осы ісікке қарсы емді өткізудің қажеттігін өзге қалалық науқас есепте тұрған онкодиспансермен алдын ала келіседі.

Сноска. Пункт 133 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
134. Онкодиспансер, в котором состоит больной на учете, в случае регистрации (дислокации) онкологического больного в другой онкодиспансер подтверждает решение на его дислокацию в ЭРОБ в срок не более одного рабочего дня.
Онкодиспансер в случае отказа в дислокации онкологического больного в другой онкодиспансер указывает мотивированную причину отказа и прикрепляет в ЭРОБ в сканированном виде решение об отказе, подписанное руководителем онкодиспансера.
Онкодиспансер осуществляет постановку на учет онкологического больного, прикрепленного к организации ПМСП данного региона.
В ЭРОБ формируется:
список онкологических больных дислоцированных из одного онкологического диспансера в другой;
список онкологических больных, прикрепившихся в организацию ПМСП, но не состоящих на учете в онкодиспансере данного региона;
список онкологических больных, состоящих на учете в онкодиспансере данного региона, но прикрепившихся в организацию ПМСП другого региона.
135. Сведения о регистрации смерти онкологического больного уточняются автоматически в ЭРОБ на основании свидетельства о смерти, введенного в РПН.
Ответственным лицом онкодиспансера уточняются причины смерти в ЭРОБ онкологических больных, за исключением умерших, снятых с учета автоматически, не позднее десяти календарных дней со дня регистрации смерти онкологического больного органом ОРАГС.
В ЭРОБ формируется:
список онкологических больных, снятых с учета автоматически;
список умерших онкологических больных, не снятых с учета.
Сноска. Пункт 135 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
136. Врач-химиотерапевт онкодиспансера вводит в ЭРОБ данные по фактическому использованию химиопрепаратов онкологическим больным в соответствии со схемой применения химиопрепаратов с учетом предельных разовых доз.
137. Специалист онкодиспансера ежедневно осуществляет ввод и подтверждение данных, в том числе выписного эпикриза, в ЭРОБ не позднее трех рабочих дней, следующих за выбытием пациента из стационара или завершением амбулаторного лечения на основе следующих форм первичной медицинской документации:
данные о стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на основе медицинских карт по формам № 066-2/у и № 003/у;
данные о консультативно-диагностической медицинской помощи на основе медицинских карт по форме 025/у;
данные об использованных химиопрепаратах онкологическим больным, включая таргетные препараты, на всех этапах лечения;
данные об использовании медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, на основании листа использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, из данных первичной медицинской документации, которое является приложением:

Ескерту. 133-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
134. Онкологиялық науқасты науқас есепте тұрған басқа онкодиспансерге тіркеу (ауыстыру) жағдайында, ОНЭТ-те оның ауыстыруылуына шешімді бір жұмыс күнінен кешіктірмей растайды.
Онкологиялық науқасты басқа онкодиспансерге ауыстырудан бас тартқан жағдайда онкодиспансер бас тартудың уәжделген себебін көрсетеді және онкодиспансердің басшысы қол қойған бас тарту туралы шешімді көшіріп алынған түрде ОНЭТ-те бекітеді.
Онкодиспансер осы өңірдің МСАК ұйымына бекітілген онкологиялық науқасты есепке қоюды жүзеге асырады.
ОНЭТ-те:
бір онкологиялық диспансерден басқа онкологиялық диспансерге ауыстырылған онкологиялық науқастардың тізімі;
МСАК ұйымына бекітілген, бірақ осы өңірдің онкологиялық диспансерінде есепте тұрмаған онкологиялық науқастардың тізімі;
осы өңірдің онкологиялық диспансерінде есепте тұрған, бірақ басқа өңірдің МСАК ұйымына бекітілген онкологиялық науқастардың тізімі қалыптастырылады.
135. Онкологиялық науқастың қайтыс болуын тіркеу туралы мәліметтер БХТ-да енгізген қайтыс болуы туралы анықтамасы негізінде ОНЭТ-та автоматты нақтылайды.
Онкологиялық науқастардың ОНЭТ-та қайтыс болудың себептері онкодиспансердің жауапты адамы органы автоматты есептен алынған қайтыс болғандарды қоспағанда, онкологиялық науқастың қайтыс болуын АХАТБ тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей нақтылайды.
ОНЭТ-те мыналай құрылады:
автоматты түрде есептен шығарылған онкологиялық науқастардың тізімі;
есептен шығарылмаған қайтыс болған онкологиялық науқастардың тізімі.
Ескерту. 135-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
136. Онкодиспансердің химиотерапевт дәрігері ОНЭТ-тегі шектік бір реттік мөлшерлемелерді есепке ала отырып, химиопрепараттарды қолдану сызбасына сәйкес онкологиялық науқастың химиопрепараттарды нақты қолдануы бойынша деректерді ОНЭТ-ке енгізеді.
137. Онкодиспансердің маманы күн сайын бастапқы медициналық құжаттаманың нысандары бойынша мынадай:
№ 066-2/у и № 003/у нысандары бойынша медициналық карта негізінде стационарлық және стационар алмастыратын медициналық көмек туралы деректер;
025/у нысаны бойынша медициналық карта негізінде консультациялық-диагностикалық медициналық көмек туралы деректер;
барлық емдеу деңгейлерінде таргентті препараттарды қоса алғанда, онкологиялық науқастарға пайдаланған химиопрепараттар туралы деректер негізінде пациенттің стационардан шығуынан кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей СНЭТ-ке деректерді, оның ішінде шығару эпикризін енгізу мен растауды жүзеге асырады;
қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану туралы жиынтық деректерді қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағы бойынша бастапқы медициналық құжаттамадан мыналарға:

к форме № 066-2/у, утвержденной приказом № 907, при оказании стационарной медицинской помощи;
к форме 025/у, при оказании КДП.
Сноска. Пункт 137 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
138. По результатам контроля качества и объема за оказанную медицинскую помощь онкологическим больным онкодиспансером, проведенного ТД КООЗ и заказчиком, к онкодиспансеру применяются меры экономического воздействия по перечню мер экономического воздействия при оказании медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП по комплексному тарифу (далее - мер экономического воздействия) согласно приложению 71 к настоящим Правилам.
ТД КООЗ по результатам контроля качества по случаям с летальным исходом онкологических больных прикрепляет в ЭРОБ в сканированном виде экспертное заключение и представляет его в оригинале в Комиссию по оплате услуг в срок не позднее трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным периодом.
139. В случае снятия с учета в ЭРОБ онкологических больных по причине смерти, дата смерти которых зарегистрирована в прошедшем отчетном периоде, оплата осуществляется в отчетном периоде с учетом снятия суммы, рассчитанной за каждый календарный день нахождения онкологического больного на учете со дня регистрации даты его смерти по комплексному тарифу в день, и мер экономического воздействия согласно приложению 71 к настоящим Правилам.
140. Меры экономического воздействия за несвоевременное снятие с учета и несвоевременную регистрацию сведений о смерти онкологического больного в ЭРОБ не распространяются в отношении:
больных с злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани;
посмертно зарегистрированных онкологических больных;
онкологических больных, умерших до 1 января 2012 года.
Сноска. Пункт 140 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
141. Онкодиспансер направляет заказчику в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – до 25 декабря) сформированный в ЭРОБ счет-реестр оказанных медицинских услуг онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 72 к настоящим Правилам, подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП (далее – счет-реестр).
Сноска. Пункт 141 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде № 907 бұйрықпен бекітілген 066-2/е нысанына;
КДК көрсету кезінде 025/е нысанына қосымша болып табылады.
Ескерту. 137-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
138. Онкодиспансердің онкологиялық науқастарға көрсетілген медициналық көмегі үшін ҚДСК АД және тапсырыс беруші өткізген бақылау нәтижелері бойынша онкодиспансерге ТМККК шеңберінде кешенді тариф бойынша онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету кезінде осы Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес экономикалық ықпал ету шараларының (бұдан әрі – экономикалық ықпал ету шаралары) тізбесі бойынша экономикалық ықпал ету шаралары қолданылады.
ҚДСК АД онкологиялық науқастардың өлім жағдайлары бойынша сапаны бақылау нәтижелері бойынша сараптамалық қорытындыны сканерленген түрде ОНЭТ-те бекітеді және оның түпнұсқасын Қызметке ақы төлеу комиссиясына есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың үш жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
139. Қайтыс болған күні өткен есепті кезеңде тіркелген онкологиялық науқастарды қайтыс болу себебі бойынша ОНЭТ-те есептен алған жағдайда ақы төлеу осы Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес қайтыс болу күнін тіркеу күнінен бастап онкологиялық науқастың есепте тұрған әр күні үшін күніне кешенді тариф бойынша соманы шешіп алуды және экономикалық ықпал ету шараларын есепке ала отырып, есепті кезеңде жүзеге асырылады.
140. Онкологиялық науқасты қайтыс болу туралы мәліметтерді ОНЭТ-ке уақтылы есептен алмағаны мен уақтылы тіркемегені үшін экономикалық ықпал ету шаралары:
лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктермен науқастарға;
қайтыс болғаннан кейін тіркелген онкологиялық науқастарға қатысты;
2012 жылғы 1 қаңтарға дейін қайтыс болған онкологиялық науқастарға қатысты қолданылмайды.
Ескерту. 140-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
141. Онкодиспансер есепті кезеңнен кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) тапсырыс берушіге басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда осы Қағидаларға 72-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ОНЭТ-те қалыптастырылған онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтердің шот-тізілімін (бұдан әрі – шот-тізілім) жібереді.
Ескерту. 141-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

142. Заказчик на основании подписанного счет-реестра, результатов контроля качества и объема (при их наличии) формирует в ЭРОБ протокол исполнения договора на оказание ГОБМП при оказании медицинской помощи онкологическим больным по форме согласно приложению 73 к настоящим Правилам.
Протокол исполнения рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
143. На основании протокола исполнения договора в ЭРОБ формируется акт выполненных работ (услуг), оказанных онкологическим больным в рамках ГОБМП по форме согласно приложению 74 к настоящим Правилам (далее – акт выполненных работ (услуг), один экземпляр которого передается в онкодиспансер.
144. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) осуществляется в течение десяти календарных дней с момента окончания отчетного периода (в декабре – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет онкодиспансера.
144-1. Оплата за химиопрепараты, в том числе таргетные, не включенные в комплексный тариф при оказании медицинской помощи онкологическим больным в рамках ГОБМП в соответствии с договором на оказание ГОБМП, не вошедшие в счет-реестр и (или) акты выполненных работ последнего месяца предшествующего финансового года и (или) не принятые к оплате в течение действия договора на оказание ГОБМП в предшествующем финансовом году, в связи с проведением контроля качества и объема, производится в текущем финансовом году.
Сноска. Правила дополнены пунктом 144-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 16.02.2018 № 61 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
145. Онкодиспансер в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом, вводит в ЭРОБ следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинских услуг онкологическим больным по форме согласно приложению 75 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинских услуг онкологическим больным по форме согласно приложению 76 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 77 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 78 к настоящим Правилам;
информацию о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 78-1 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия в ЭРОБ информации, предусмотренной настоящим пунктом, формирование счет-реестра за текущий отчетный период онкодиспансеру не производится до введения указанных данных.

142. Осы Қағидаларға 74-қосымшаға сәйкес тапсырыс беруші қол қойылған шот-тізілімнің, сапа мен көлем бақылауы нәтижелерінің негізінде (болған жағдайда) ОНЭТ-те онкологиялық науқастарға медицналық көмек көрсету кезінде ТМККК көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасын қалыптастырады.
Орындау хаттамасын Қызметке ақы төлеу комиссиясы қарайды және қол қояды.
143. Шартты орындау хаттамасының негізінде ОНЭТ-те осы Қағидаларға 74-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір данасы онкодиспансерге берілетін онкологиялық науқастарға көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі (бұдан әрі – орындалған қызметтердің актісі) қалыптастырылады.
144. Орындалған жұмыстардың (қызметтердің) қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді тапсырыс беруші есепті кезең аяқталған сәттен бастап күнтізбелік он күннің ішінде (желтоқсанда – 25-күнге дейін) ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, онкодиспансердің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.
144-1. Алдыңғы қаржы жылының соңғы айында есеп-тізілімге және (немесе) атқарылған жұмыстардың актілеріне кірмеген және (немесе) сапасы мен көлемін бақылауды жүргізуіге байланысты алдыңғы қаржы жылы ТМККК көрсетуге шарттың қолданысы ішінде төлемге қабылданбаған ТМККК көрсетуге арналған шартқа сәйкес ТМККК шеңберінде онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету кезінде кешенді тарифке қосылмаған химиялық, оның ішінде таргеттік препараттарға төлем ағымдағы қаржы жылында жүргізіледі.
Ескерту. 144-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 16.02.2018 № 61 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
145. Онкодиспансер есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейінгі мерзімде ОНЭТ-ке өткен есепті кезең үшін:
осы Қағидаларға 75-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға көрсетілген медициналық көмек үшін кірістердің құрылымы туралы;
осы Қағидаларға 76-қосымшаға сәйкес нысан бойынша онкологиялық науқастарға көрсетілген медициналық көмек үшін шығыстардың құрылымы туралы;
осы Қағидаларға 77-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы;
осы Қағидаларға 78-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы;
осы Қағидаларға 78-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпараттты енгізеді.
Осы тармақпен көзделген ақпарат ОНЭТ-те болмаған жағдайда, тапсырыс беруші онкодиспансерге есепті кезең үшін ақы төлеуді осы деректерді енгізгенге дейін жүзеге асырмайды.

Сноска. Пункт 145 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
146. Онкодиспансер с целью обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным (больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) и реализации их права на свободный выбор осуществляет оплату по заключенным договорам субподряда с организациями здравоохранения, в том числе с онкодиспансерами, в пределах сумм, предусмотренных основным договором на оказание ГОБМП за оказанные КДУ по тарифам согласно тарификатору.
Сноска. Пункт 146 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
147. Оплата за оказанные услуги онкологическим больным, состоящим на учете в другом онкодиспансере (далее – иногородний больной) осуществляется в порядке определенном согласно параграфа 7 главы 2 настоящих Правил.
Параграф 6. Возмещение затрат организациям районного значения или села за оказание услуг ГОБМП сельскому населению за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета
Сноска. Заголовок параграфа 6 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
148. Возмещение затрат субъектам села за оказание услуг ГОБМП сельскому населению осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население с учетом результатов контроля качества и объема медицинской помощи.
149. Возмещение затрат субъектам села за оказание услуг ГОБМП сельскому населению осуществляется заказчиком в лице УЗ субъектам села, с участием КООЗ и ТД КООЗ, ТД КОМУ и ТД КОМУ, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, СИ и лизингодателя.
150. Заказчик устанавливает сроки (даты) отчетного периода.
151. Комплексный подушевой норматив на сельское население субъекта села предусматривает расходы в рамках заключенного договора ГОБМП на:
1) обеспечение комплекса услуг ГОБМП сельскому населению в соответствии со стандартами в области здравоохранения, согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 7 Кодекса о здоровье по видам медицинской помощи: доврачебная, квалифицированная, специализированная, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах: ПМСП, КДП, стационарозамещающей и стационарной медицинской помощи, в пределах средств, предусмотренных по гарантированному компоненту комплексного подушевого норматива на сельское население;

Ескерту. 145-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
146. Онкодиспансер онкологиялық науқастарға (диагнозын анықтауға жіберілген ісік алды аурулары бар науқастарға) медициналық көмектің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету және олардың еркін таңдау құқығын іске асыру мақсатында ТМККК көрсетуге арналған негізгі шартпен көзделген соманың шегінде денсаулық сақтау ұйымдарымен, оның ішінде онкодиспансерлермен жасалған қосалқы мердігерлік шарттар бойынша тарификаторға сәйкес тарифтер бойынша көрсетілген КДҚ үшін.
Ескерту. 146-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
147. Басқа онкодиспансерде есепте тұрған онкологиялық науқастарға (бұдан әрі – өзге қалалық науқас) көрсетілген қызметтерге ақы төлеу осы Қағидалардың 2-бөлімінің 7-параграфына сәйкес айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
6-параграф. Ауыл халқына ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін аудандық маңызы бар және ауыл ұйымдарына шығындарды өтеу
Ескерту. 6-параграфтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
148. Ауыл халқына ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін аудандық маңызы бар және ауыл субъектілеріне шығындарды өтеу өткізілетін медициналық көмектің сапсы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша жүзеге асырылады.
149. Ауыл халқына ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін ауыл субъектілерінің шығындарын өтеуді тапсырыс беруші ДСБ атынан ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, МҚАК МҚАК АД-ның, ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектілерінің, лизинг беруші мен АС-ның қатысуымен жүзеге асырады.
150. Тапсырыс беруші есепті кезеңнің мерзімін (күнін) белгілейді.
151. Ауыл субъектісінің ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативі жасалған ТМККК шартының шеңберінде:
1) Денсаулық туралы кодекстің 7-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті бойынша көзделген қаражаттың шегінде медициналық көмектің мынадай: МСАК, КДҚ, стационарды алмастыратын және стационарлық медициналық көмек нысандарында көрсетілетін дәрігерге дейінгі, білікті, мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес ауыл халқына ТМККК қызметтерінің кешенін қамтамасыз етуге;

2) стимулирование работников ПМСП.
Сноска. Пункт 151 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
152. Комплексный подушевой норматив на сельское население за отчетный период определяется в расчете на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца в соответствии с Методикой формирования тарифов.
Сноска. Пункт 152 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
153. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
154. Размер комплексного подушевого норматива на сельское население определяется по формам медицинской помощи (ПМСП, КДП, стационарозамещающая помощь, стационарная помощь) согласно заключенному договору на оказание ГОБМП.
Сноска. Пункт 154 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
155. Расчет комплексного подушевого норматива на сельское население за отчетный период осуществляется в соответствии с Методикой формирования тарифов:
субъектам села, оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН на последнюю дату отчетного месяца;
субъектам села, не оказывающим ПМСП, по численности прикрепленного населения, зарегистрированного в портале РПН по данному району согласно заключенному договору на оказание ГОБМП.
Сноска. Пункт 155 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
156. Объем финансирования субъектам села по комплексному подушевому нормативу на сельское население за отчетный период определяется путем умножения комплексного подушевого норматива на сельское население на численность населения согласно пункту 155 настоящих Правил.
Объем финансирования субъекта села по комплексному подушевому нормативу на сельское население за отчетный период не зависит от объема оказанных услуг.
Сноска. Пункт 156 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
157. Оплата услуг ГОБМП субъектам села осуществляется Заказчиком на основании сформированных в автоматизированном режиме в ИС "АПП", ДКПН платежных документов, определенных настоящими Правилами.

2) МСАК қызметкерлерін ынталандыруға арналған шығыстарды көздейді.
Ескерту. 151-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
152. Есептілік кезеңде ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген бекітілген бір адамға есептегенде айқындалады.
Ескерту. 152-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
153. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
154. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің мөлшері ТМККК көрсетуге жасасқан шартқа сәйкес ДСБ бекітетін медициналық көмектің нысандары (МСАК, КДК, стационарды алмастыратын көмек, стационарлық көмек) бойынша айқындалады.
Ескерту. 154-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
155. Ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативті есептеу Тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес:
МСАК көрсететін ауыл субъектілеріне есепті айдың соңғы күніне БХТ порталында тіркелген бекітілген халықтың саны бойынша;
МСАК көрсетпейтін ауыл субъектілеріне осы аудан бойынша БХТ порталында тіркелген бекітілген халықтың саны бойынша ТМККК көрсетуге жасасқан шартқа сәйкес есепті кезең үшін жүзеге асырылады.
Ескерту. 155-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
156. Есепті кезең үшін ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ауыл субъектілеріне берілетін қаржыландыру көлемі осы Қағидалардың 155-тармағына сәйкес ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативті халық санына көбейту арқылы айқындалады.
Есепті кезеңдегі ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив бойынша ауыл субъектісін қаржыландыру көлемі көрсетілген қызметтер көлемінен тәуелсіз.
Ескерту. 156-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
157. Ауыл субъектілеріне ТМККК қызметтері үшін ақы төлеуді "АЕК", КЖНҚК АЖ-ларында автоматтандырылған режімде қалыптастырылған, осы Қағидалармен айқындалған төлем құжаттарының негізінде Тапсырыс беруші жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 157 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
158. По результатам ввода данных в ИС, указанных в пункте 157 настоящих Правил, данные становятся доступными для ежедневного мониторинга, анализа и оценки и для принятия управленческих решений заказчиком, УЗ, КОМУ и ТД КОМУ, КООЗ и ТД КООЗ, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, СИ и его филиалов, лизингодателем, научно-исследовательским организациям в рамках их компетенций.
159. Субъект мониторинга и анализа ГОБМП, СИ на основании данных ИС, указанных в пункте 157 настоящих Правил, для заказчика, УЗ, КОМУ и ТД КОМУ, КООЗ и ТД КООЗ в рамках заключенного договора с уполномоченным органом обеспечивают формирование аналитических таблиц, составление аналитических отчетов или информации и их предоставление.
160. СИ формирует аналитические таблицы к Сводному перечню, определенному пунктом 165 настоящих Правил (далее – Сводный перечень), и представляет Заказчику ежемесячно в срок не позднее пяти рабочих дней после отчетного периода.
161. Субъект села в срок не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь - 20 декабря) передает заказчику, сформированный в ИС "АПП" счет-реестр за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села согласно приложению 84-1 к настоящим Правилам (далее –счет-реестр субъекта села), подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП.
Сноска. Пункт 161 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
162. По результатам контроля качества и объема за оказанные медицинские услуги субъектом села, проведенного ТД КООЗ (при их наличии) в соответствии с перечнем случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи сельскому населению согласно приложению 79 к настоящим Правилам (далее – Перечень) и по результатам ежедневной оценки CИ случаев осложнений, возникших в результате лечения субъектом села на основании автоматизированной выборки, ТД КООЗ формирует в СУКМУ:
перечень случаев госпитализации с осложнениями за отчетный период, прошедших контроль качества после оценки субъекта мониторинга и анализа гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением случаев с летальными исходами, по форме согласно приложению 80 к настоящим Правилам;

Ескерту. 157-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
158. АЖ-ға осы Қағидалардың 157-тармағында көрсетілген деректерді енгізу нәтижелері бойынша деректер Тапсырыс берушінің, ДСБ-ның, МҚАК мен МҚАК АД-ның, ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, ТМККК-ні мониторингілеу мен талдау субъектісінің, АС мен оның филиалдарының, лизинг берушінің, ғылыми-зерттеу ұйымдарының құзыреті шеңберінде басқармалық шешімдерді қабылдауы үшін күн сайынғы мониторингілеу, талдау және бағалау үшін қолжетімді болады.
159. ТМККК-ні мониторингілеу мен талдау субъектісі, АС осы Қағидалардың 157-тармағында көрсетілген АЖ деректерінің негізінде Тапсырыс беруші, ДСБ, МҚАК мен МҚАК АД, ҚДСК мен ҚДСК АД үшін уәкілетті органмен жасалған шарттың шеңберінде талдамалы кестелерді қалыптастыруды, талдамалы есептерді немесе ақпаратты құруды және оларды ұсынуды қамтамасыз етеді.
160. АС Жиынтық тізбеге осы Қағидалардың 168-тармағымен айқындалған талдамалық кестелерді (бұдан әрі – Жиынтық тізбе) қалыптастырады және Тапсырыс берушіге ай сайын есепті кезеңнен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
161. Ауыл субъектісі есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың оныншы күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) Тапсырыс берушіге аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектісі және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде бекітілген халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін "АЕК" АЖ-да қалыптастырылған, осы Қағидаларға 84-1 қосымшаға сәйкес басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда қол қойылған шот-тізілімін (бұдан әрі - ауыл субъектісінің шот-тізілімі) жібереді.
Ескерту. 161-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
162. ҚДСК АД өткізген ауыл субъектісі көрсеткен медициналық қызметтер үшін сапа мен көлем бақылауы нәтижелері бойынша (болған жағдайда), ақы төлеуге, соның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесіне сәйкес, ауыл халқына көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемі бақылауының нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 79-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – Тізбе) және АС-ның ауыл субъектісі іріктеме негізінде емдеу кезінде туындаған асқынулар жағдайлырының күн сайынғы бағалауының нәтижелері бойынша, ҚДСК АД МҚСБЖ-да қалыптастырады:
осы Қағидаларға 80-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезең үшін тегін медицналық көмектің кепілдік берілген көлемін мониторингілеу және талдау субъектісінің бағалауынан кейін сапа бақылауын өткен өлім жағдайларымен аяқталған жағдайларды қоспағанда, емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі;

перечень случаев с летальным исходом по результатам контроля качества за отчетный и предыдущие периоды по форме согласно приложению 81 к настоящим Правилам на основании листа экспертной оценки медицинских услуг по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
перечень случаев по результатам контроля качества и объема услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи субъектами здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 82 к настоящим Правилам (далее – Перечень ТД КООЗ).
163. ТД КОМУ формирует в СУКМУ:
по результатам контроля объема услуг ГОБМП перечень случаев по результатам контроля объема услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи при оказании стационарной и стационарозамещающей помощи субъектами районного значения и села по форме согласно приложению 83 к настоящим Правилам (далее – Перечень ТД КОМУ);
на основании данных Перечня ТД КООЗ и Перечня ТД КОМУ Сводный перечень случаев оказания стационарной и стационарозамещающей помощи по результатам контроля качества и объема услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 84 к настоящим Правилам.
164. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
165. Заказчик формирует в ИС "АПП" рассматриваемый и подписываемый комиссией по оплате услуг протокол исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 85 к настоящим Правилам (далее - протокол исполнения договора субъекта села) на основании:
подписанного субъектом села счет-реестра;
результатов контроля качества и объема оказанных услуг субъектом села, проведенного ТД КООЗ (при их наличии);
Сводного перечня;
результатов достижения субъектом села индикаторов конечного результата, рассчитанных в автоматизированном режиме в ДКПН.
Сноска. Пункт 165 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
166. Заказчик на основании протокола исполнения договора субъекта села в ИС "АПП" формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 86 к настоящим Правилам (далее - акт выполненных услуг субъекта села) в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП, один экземпляр которого передается субъекту села.

сапа бақылауы нәтижелері бойынша есепті және алдыңғы кезең үшін осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтерді сараптамалық бағалау парағының негізінде өлім жағдайларының тізбесі;
осы Қағидаларға 82-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілері және ауыл субъектісі стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерінің сапасы мен көлемі бақылауының нәтижелері бойынша жағдайлардың тізбесі (бұдан әрі – ҚДСК АД тізбесі).
163. МҚАК АД МҚСБЖ-да:
Осы Қағидаларға 83-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК қызметтерінің көлемін бақылау нәтижелері бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектілері стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерінің көлемін бақылау нәтижелері бойынша жағдайлардың тізбесін (бұдан әрі – МҚАК АД тізбесі).
Осы Қағидаларға 84-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚДСК АД тізбесі және МҚАК АД тізбесінің негізінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі қызметтерінің көлемі бақылауы нәтижелері бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету жағдайларының жиынтық тізбесін қалыптастырады.
164. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
165. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да қызметтерге ақы төлеу жөніндегі комиссия қарайтын және қол қоятын аудандық маңызы бар денсаулық сақтау субъектісі және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартын орындау хаттамасын осы Қағидаларға (бұдан әрі – ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасы) 85-қосымшаға сәйкес:
ауыл субъектісі қол қойған шот-тізілім;
ҚДСК АД ауыл субъектісі көрсеткен медициналық қызметтердің сапасы мен көлеміне жүргізген бақылау нәтижелерінің (болған жағдайда);
Жиынтық тізбенің;
КЖНҚК-та автоматты түрде есептелген түпкілікті нәтиже индикаторларына ауыл субъектісінің қол жеткізу нәтижелерінің негізінде қалыптастырады.
Ескерту. 165-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
166. Тапсырыс беруші "АЕК" АЖ-да ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасының негізінде екі данада, екі тарап қол қоятын қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда қол қойылатын, бір данасы ауыл субъектісіне берілетін осы Қағидаларға 86-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтаудың аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін қалыптастырады.

Сноска. Пункт 166 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
167. Оплата по подписанным актам выполненных работ (услуг) субъекта села осуществляется заказчиком не позднее пятнадцати календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 числа) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекта села.
168. Формирование платежных документов и Сводного перечня осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС следующих функций:
в ИС "АПП":
1) заказчик:
вводит и подтверждает договоры ГОБМП, заключенные с субъектами села;
формирует следующие платежные документы на отчетный период:
протокол исполнения договора субъекта села;
акт выполненных услуг субъекта села;
2) лизингодатель вводит и подтверждает договоры на использование медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, заключенные с субъектами села;
3) субъект села:
вводит и подтверждает заключенные договора субподряда не позднее трех рабочих дней со дня его заключения;
формирует за отчетный период счет-реестр субъекта села;
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 88 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 89 к настоящим Правилам;
информацию о структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения районного значения и села в разрезе структурных подразделений по форме согласно приложению 90 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников субъекта здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 91 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров субъекта здравоохранения районного значения и села по форме согласно приложению 92 к настоящим Правилам;
информацию о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 92-1 к настоящим Правилам;
формирует платежные документы по субподрядчику на отчетный период согласно параграфу 7 раздела 2 настоящих Правил;
вводит данные по количеству КДУ, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, в лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга;
в СУКМУ:

Ескерту. 166-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
167. Ауыл субъектісінің орындалған (жұмыстарының) қызметтерінің қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді Тапсырыс беруші есепті кезеңнен кейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25-күнге дейін) ТМККК шартында көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, ауыл субъектісінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.
168. Төлем құжаттары мен Жиынтық тізбені қалыптастыруды АЖ бойынша жауапты адамдардың мынадай функцияларды орындауы кезінде АЖ жүзеге асырады:
"АЕК" АЖ-да:
1) тапсырыс беруші:
ауыл субъектілерімен жасалған ТМККК шарттарын енгізеді және растайды;
есепті кезеңге мынадай төлем құжаттарын:
ауыл субъектісінің шартын орындау хаттамасын;
ауыл субъектісінің орындалған қызметтердің актісін қалыптастырады;
2) ауыл субъектілерімен жасалған қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалануға арналған шарттарды енгізеді және растайды;
3) ауыл субъектісі:
жасалған қосалқы мердігерлік шарттарды оны жасаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей енгізеді және растайды;
ауыл субъектісінің шот-тізілімін қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасы негізінде есепті кезеңдегі деректерді енгізеді және енгізу нәтижесі бойынша есептерді қалыптастырады:
осы Қағидаларға 88-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектілерінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы;
осы Қағидаларға 89-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 90-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің және шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаларға 91-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің қызметкерлеріне сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат;
осы Қағидаларға 92-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық маңызы бар және ауыл субъектісі кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау бойынша ақпарат;
осы Қағидаларға 92-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу туралы ақпарат;
осы Қағидалардың 7-параграфына сәйкес есепті кезеңге қосалқы мердігер бойынша мынадай төлем құжаттарын қалыптастырады:
қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағына қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген КДҚ-ның саны бойынша деректерді енгізеді.
МҚСБЖ-да:

1) субъект мониторинга и анализа ГОБМП формирует по субъектам села перечень случаев госпитализации, подлежащих контролю качества после оценки субъекта мониторинга и анализа ГОБМП;
2) ТД КООЗ по субъектам села:
прикрепляет экспертное заключение по случаям с летальным исходом стационарных больных;
вводит результаты контроля качества стационарной и стационарозамещающей помощи;
в ЭРСБ субъект села:
ежедневно вводит и подтверждает данные, в том числе выписного эпикриза, не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 003/у, форма № 003-2/у, форма № 096/у, форма № 097/у. Данные после подтверждения не подлежат корректировке, за исключением случаев ввода в ЭРСБ результатов гистологических и патоморфологических исследований;
формирует по результатам ввода данных из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы № 066/у, № 066-1/у, № 066-2/у, № 066-3/у, № 066-4/у, утвержденные приказом № 907) и выписку из медицинской карты (амбулаторного, стационарного) больного (форма № 027/у, утвержденная приказом № 907);
в АИС "Поликлиника" субъект села:
ежедневно вводит сведения по графику приема и расписания врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных амбулаторно-поликлинических услуг населению специалистами ПМСП и КДП на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-5/у, форма 025-9/у, форма 025-8у, форма 025-07у;
ежедневно вводит внешние направления на КДУ по форме № 001-4/е;
в ДКПН – согласно параграфу 1 раздела 2 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 168 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Параграф 7. Возмещение затрат поставщиком субподрядчику
за оказание ГОБМП
169. Поставщик с целью обеспечения доступности, комплексности и качества медицинской помощи населению в рамках ГОБМП с учетом реализации их права на свободный выбор субъекта, оказывающего ГОБМП, на отсутствующие услуги ГОБМП в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, согласно пункту 4 статьи 34 Кодекса о здоровье (далее – Правила выбора поставщика) привлекают по согласованию с заказчиком субподрядчика и заключают с ним договора субподряда в пределах сумм договора на оказание ГОБМП.

1) ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісі ауыл субъектілері бойынша ТМККК-ні мониторингілеу және талдау субъектісінің бағалауынан кейін сапасы бақылануға тиісті емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесін қалыптастырады;
2) ҚДСК АД ауыл субъектілері бойынша:
стационарлық науқастардың қайтыс болу жағдайлары бойынша сараптамалық қорытындыны бекітеді;
стационарлық және стационарды алмастыратын көмектің сапасын бақылау нәтижелерін енгізеді;
СНЭТ-те ауыл субъектісі:
күн сайын деректерді, оның ішінде шығару эпикризінің деректерін, пациент стационардан шыққан күннен кейінгі келесі күннен кешіктірмей бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде енгізеді және растайды: 003/е нысаны, 003-2/е, 096/е нысаны, 097/е нысаны. СНЭТ-ке гистологиялық және патоморфологиялық зерттеулердің нәтижелерін енгізу жағдайларын қоспағанда, деректер расталғаннан кейін түзетуге жатпайды;
медициналық карталардан деректерді енгізу нәтижесі бойынша стационардан емделіп шыққан адамның статистикалық картасы (№ 907 бұйрықпен бекітілген 066/е, 066-1/е, 066-2/е, 066-3/е, 066-4/е) мен (амбулаториялық, стационарлық) науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені (№ 907 бұйрықпен бекітілген 027/е нысаны) қалыптастырады.
Ауыл субъектісі "Емхана" АЖ-да:
күн сайын дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;
күн сайын МСАК пен КДК мамандары халыққа көрсеткен амбулаториялық-емханалық қызметтерін дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады: № 025/е нысаны, № 025-5/е нысаны және 025-9/е нысаны, 025-8е нысаны, 025-07е нысаны;
күн сайын КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
КЖНҚК -та осы Қағидалардың 2-бөлімнің 1-параграфына сәйкес.
Ескерту. 168-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-параграф. ТМККК көрсеткені үшін қосалқы мердігердің
шығындарын тапсырыс берушінің өтеуі
169. ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер беруші ТМККК-нің жоқ қызметтері үшін денсаулық сақтау субъектісін еркін таңдау құқығын іске асыруды есепке ала отырып, халыққа ТМККК шеңберіндегі медициналық көмектің қолжетімділігін, толықтығын және сапасын қамтамасыз ету мақсатында Тапсырыс берушімен келісу бойынша қосалқы мердігерді Денсаулық туралы кодекстің 34-бабының 4-тармағына сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына (бұдан әрі – Қызметтер берушіні таңдау қағидалары) сәйкес қатыстырады және онымен ТМККК көрсетудің шартының сомасы шегінде қосалқы мердігерлік шартын жасасады.

Сноска. Пункт 169 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
170. Возмещение затрат поставщиком субподрядчику за оказание услуг ГОБМП осуществляется с участием КООЗ и ТД КООЗ, ТД КОМУ и ТД КОМУ, субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, СИ и лизингодателя.
171. Отчетным периодом является период времени, равный одному календарному месяцу (с первого по последнее числа месяца).
172. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
173. Поставщик оплату субподрядчику осуществляет:
1) за оказанные КДУ в рамках ГОБМП по стоимости в соответствии с тарификатором;
2) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарной медицинской помощи в рамках ГОБМП сельскому населению по тарифам за один пролеченный случай по КЗГ между субъектами села в пределах региона места их нахождения;
3) за оказание специализированной медицинской помощи в форме стационарозамещающей медицинской помощи населению в рамках ГОБМП по тарифам за один пролеченный случай;
4) за оказание комплекса медицинских услуг сельскому населению в рамках ГОБМП другим субъектом села в данном регионе по комплексному подушевому нормативу на сельское население, размер которого устанавливается по согласованию с заказчиком в зависимости от определенного перечня форм медицинской помощи.
Сноска. Пункт 173 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
174. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
175. Субподрядчик вправе по медицинским показаниям оказать услуги в рамках ГОБМП, не включенные в договор субподряда, населению в пределах выданного направления специалистом Поставщика услуг ГОБМП и предъявить их на оплату.
Поставщик услуг ГОБМП осуществляют оплату за данные услуги с заключением дополнительного соглашения к договору субподряда.
176. Формирование платежных документов субподрядчика осуществляется на основании ИС при выполнении ответственными лицами по ИС субподрядчика следующих функций:
1) при оказании КДУ населению в рамках договора субподряда с поставщиком в лице субъекта ПМСП и (или) субъекта села:
в АИС "Поликлиника":
ежедневно вводит сведения по графику приема и расписания врачей, записи на прием к врачу, активы и вызова на дом, распределение поступивших направлений;

Ескерту. 169-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
170. ТМККК көрсеткені үшін қосалқы мердігердің шығындарын тапсырыс берушінің өтеуі ҚДСК мен ҚДСК АД-ның, МҚАК пен МҚАК АД-ның, ТМККК-ні мониторингілеу мен талдау субъектісінің, АС-ның және лизинг берушінің қатысуымен жүзеге асырылады.
171. Бір күнтізбелік айға тең уақыт мерзімі есепті кезең болып табылады (айдың бірінші күнінен соңғы күніне дейін).
172. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
173. ТМККК қызметтерін беруші қосалқы мердігерге мыналар үшін:
1) Тарификаторға сәйкес құн бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген КДҚ үшін;
2) КШТ бойынша бір емделіп шығу тарифтері бойынша ТМККК шеңберінде стационарлық медициналық қызмет нысаны бойынша мыналарға мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін ауыл халқына олардың орналасу аймағының шеңберінде ауыл субъектілері арасында;
3) бір емделіп шығу тарифтері бойынша ТМККК шеңберінде стационарды алмастыратын медициналық қызмет нысаны бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін;
4) мөлшері медициналық көмектің айқындалған нысанының тізбесіне байланысты Тапсырыс берушімен келісу бойынша ауыл халқына жан басына шаққандағы кешенді норматив бойынша ТМККК шеңберінде ауыл халқына медициналық қызметтердің кешенін аталған өңірде басқа ауыл субъектісінің көрсеткені үшін ақы төлеуді жүзеге асырады.
Ескерту. 173-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
174. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
175. Қосалқы мердігер қосалқы мердігерлік шартына кірмеген медициналық көрсеткіштер бойынша ТМККК шеңберінде қызметтерді ТМККК қызметтерін көрсету жөніндегі Қызметтер берушінің маманы берген жолдама шеңберінде көрсетуге және оны төлемге ұсынуға құқылы.
Қосалқы мердігерлік шартына қосымша келісімге отырумен ТМККК қызметтерін көрсету жөніндегі Қызметтер беруші аталған қызметтерді төлейді.
176. АЕК көрсету кезінде қосалқы мердігердің Төлем құжаттарын қалыптастыру АЖ-ның негізінде АЖ-ның жауапты адамдары функцияларды орындауы кезінде мыналар жүзеге асырылады:
1) МСАК субъектісінің және (немесе) ауыл субъектісі атынан ТМККК Қызметтерін берушімен қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде халыққа КДҚ көрсету кезінде:
"Емхана" АЕК-та:
күн сайын дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазбалар, активтер мен үйге шақырулар, келіп түскен жолдамаларды бөлу бойынша мәліметтерді енгізеді;

ежедневно вводит внутренние и внешние направления на КДУ по форме № 001-4/у;
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных КДУ населению, обратившемуся по направлению специалистов субъектов ПМСП и субъектов села, или в экстренном состоянии, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма №025-9/у;
в ИС "АПП":
формирует за отчетный период счет-реестр за оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП по договору субподряда по форме согласно приложению 93 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр субподрядчика);
формирует по результатам ввода данных за отчетный период персонифицированный реестр оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по договору субподряда, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично по форме согласно приложению 94 к настоящим Правилам (далее – персонифицированный реестр субподрядчика);
вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует следующие отчеты за предыдущий отчетный период:
информацию о структуре доходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком по форме согласно приложению 95 к настоящим Правилам;
информацию о структуре расходов при оказании медицинских услуг субподрядчиком по форме согласно приложению 96 к настоящим Правилам;
информацию о дифференцированной оплате труда работников по форме согласно приложению 97 к настоящим Правилам;
информацию о повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 98 к настоящим Правилам;
2) при оказании медицинской помощи онкологическим больным в рамках договора субподряда с поставщиком в лице регионального онкологического диспансера:
в ИС "ЭРОБ":
в модуле "Производственный блок":
ежедневно осуществляет персонифицированную регистрацию оказанных КДУ больным, обратившимся по направлению специалистов поставщика, или в экстренном состоянии, на основе следующих форм первичной медицинской документации: форма № 025/у, форма № 025-9/у;
в модуле "Финансовый блок":
формирует за отчетный период счет-реестр оказанных услуг иногородним больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 99 к настоящим Правилам;
формирует за отчетный период реестр оказанных услуг иногородним больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
формирует за отчетный период индивидуальный счет на больного с расшифровкой расходов на оказание медицинской помощи;
формирует протокол исполнения договора субподряда на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи иногородним больным по форме согласно приложению 100 к настоящим Правилам;
формирует акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи иногородним больным, (далее - акт выполненных услуг) по форме согласно приложению 101 к настоящим Правилам.

күн сайын КДҚ-ға арналған ішкі және сыртқы жолдамаларды 001-4/е нысаны бойынша енгізеді;
күн сайын МСАК субъектісі мен ауыл субъектісі мамандарының жолдамасы бойынша немесе шұғыл жағдайда жүгінген халыққа бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде жүзеге асырады № 025/е нысаны, 025-9/е нысаны;
"АЕК" АЖ-да:
осы Қағидаларға 93-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлік шарт негізінде есепті кезең үшін ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастырады (бұдан әрі – қосалқы мердігердің шот-тізілімі);
есепті кезең үшін деректерді енгізу нәтижелері бойынша есепті кезең үшін осы Қағидаларға 94-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қосалқы мердігерлік шарт бойынша дербестелген тізілімін (бұдан әрі – қосалқы мердігердің дербестелген тізілімі) қалыптастырады;
есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 30-күніне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) бастапқы қаржы құжаттамасының негізінде есепті кезең үшін деректерді енгізеді және енгізу нәтижелері бойынша есептерді қалыптастырады:
осы Қағидаларға 95-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі кірістердің құрылымы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 96-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігермен медициналық қызметтерді көрсету кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 97-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпарат;
осы Қағидаларға 98-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат;
2) онкологиялық науқастарға қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде өңірлік онкологиялық диспансер атынан көмек көрсету кезінде:
"ОНЭТ" АЖ-да:
"Өндірістік блок" модулінде:
күн сайын ТМККК Қызметтер беруші мамандарының жолдамасы бойынша жүгінген халыққа көрсетілген КДҚ-ны дербестелген тіркеуді бастапқы медициналық құжаттаманың мынадай нысандары негізінде немесе шұғыл жағдайларда жүзеге асырады: № 025/е нысаны, 025-9/е нысаны;
"Қаржылық блок" модулінде:
есепті кезең үшін өзге қалалық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімді осы Қағидаларға 99-қосымшаға сәйкес қалыптастырады;
есепті кезең үшін өзге қалалық науқастарға көрсетілген медициналық қызметтердің тізілімін қалыптастырады;
есепті кезең үшін науқасқа медициналық көмекті көрсету шығыстарын түсіндірумен дербестелген есепті қалыптастырады;
өзге қалалық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету шартын орындаудың хаттамасын осы Қағидаларға 100-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады;
өзге қалалық науқастарға орындалған жұмыстардың (қызметтердің), тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген қызметтердің актісін (бұдан әрі – орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі) осы Қағидаларға 101-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.

Сноска. Пункт 176 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
177. Формирование платежных документов субподрядчика, являющегося субъектом села, при оказании стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП или комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП в данном регионе осуществляется в ручном режиме.
Данный субподрядчик вводит данные за отчетный период на основании первичной финансовой документации в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом (за декабрь – до 25 декабря) и по результатам ввода формирует отчеты.
178. Субподрядчик в срок не позднее пяти календарных дней после отчетного периода передает поставщику счет-реестр субподрядчика, подписанный руководителем или с использованием ЭЦП.
179. Поставщик при возникновении спорных случаев по оплате услуг, оказанных субподрядчиками, в рамках договора субподряда создает согласительную комиссию из компетентных представителей поставщика и субподрядчика.
Решение, принятое на заседании согласительной комиссии, оформляется протоколом исполнения договора субподряда:
на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по форме согласно приложению 102 к настоящим Правилам;
на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи иногородним больным по форме согласно приложению 100 к настоящим Правилам
Протокол исполнения договора субподряда подписывается членами согласительной комиссии с приложением к нему персонифицированного реестра оказанных медицинских услуг в рамках ГОБМП по договору субподряда, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично (далее – персонифицированный реестр), один экземпляр передается субподрядчику.
Персонифицированный реестр подписывается первыми руководителями обеих сторон или с использованием ЭЦП, один экземпляр передается субподрядчику.
180. Результаты контроля качества и объема оказанной амбулаторно-поликлинической помощи субподрядчиками формируются ТД КООЗ и субъектом ПМСП или субъектом села по договору субподряда по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично,.
Результаты контроля качества и объема оказанной стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субподрядчиками формируются ТД КООЗ и поставщиком по договору субподряда по перечню случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, согласно приложениям 34 и 83 к настоящим Правилам.
ТД КООЗ результаты контроля качества и объема за оказанные услуги субподрядчиками (при их наличии) представляет заказчику для принятия мер по удержанию поставщиком при возмещении затрат субподрядчикам по договору субподряда.

Ескерту. 176-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
177. Ауыл субъектісі болып табылатын қосалқы мердігер стационар және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмекті ТМККК шеңберінде немесе медициналық қызметтер кешенін ТМККК шеңберінде осы өңірде көрсеткен кезінде төлем құжаттарын қалыптастыру қол режімінде жүзеге асырылады.
Аталған қосалқы мердігер есепті кезең үшін деректерді бастапқы қаржылық құжаттаманың негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінне дейін (желтоқсан үшін – 25 желтоқсанға дейін) енгізеді және енгізу нәтижелері бойынша есептерді қалыптастырады.
178. Қосалқы мердігер есепті кезеңнен кейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей қызметтер берушіге басшы қол қойған немесе ЭЦҚ-ны пайдаланумен қол қойылған қосалқы мердігердің шот-тізілімін береді.
179. Қызметтер беруші қосалқы мердігерлік шарт шеңберінде қосалқы мердігерлер көрсеткен қызметтерге ақы төлеу бойынша даулы жағдайлар туындаған кезде қызметтер берушінің және қосалқы мердігердің құзыретті өкілдерінен келісімді комиссия құрады.
Келісімді комиссияның отырысында қабылданған шешім қосалқы мердігерлік шартын орындау хаттамасымен ресімделеді:
осы Қағидаларға 102-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге;
осы Қағидаларға 100-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзге қалалық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге.
Қосалқы мердігерлік шартын орындау хаттамасына шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын қосалқы мердігерлік шарт бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтердің дербестелген тізілімін (бұдан әрі – дербестелген тізілім) қоса бере отырып, келісімді комиссияның мүшелері қол қояды, бір данасы қосалқы мердігерге беріледі.
Дербестелген тізілімге екі тараптың бірінші басшыларымен немесе ЭЦҚ-ны пайдаланумен қол қойылады, бір данасы қосалқы мердігерге беріледі.
180. Көрсетілген амбулаториялық-емханалық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ҚДСК АД және МСАК субъектісі немесе ауыл субъектісі шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын тізбесі бойынша қалыптастырады.
Қосалқы мердігер көрсеткен стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін ҚДСК АД және МСАК субъектісі немесе ауыл субъектісі шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын тізбесі бойынша осы Қағидаларға 34 және 83-қосымшаларға сәйкес қалыптастырады.
ҚДСК АД қосалқы мердігер көрсеткен қызметтердің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін (ол болған жағдайда) тапсырыс берушіге қосалқы мердігерлік шарты бойынша қосалқы мердігер шығындарын өтеу кезінде қызметтер беруші шегеру бойынша шараларды қабылдауы үшін ұсынады.

181. Поставщик на основании подписанного счет-реестра субподрядчиком, результатов контроля качества и объема (при их наличии), протокола исполнения договора субподряда формирует в двух экземплярах акт выполненных работ (услуг) при оказании медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по договору субподряда по форме согласно приложению 103 к настоящим Правилам, который подписывается первыми руководителями обеих сторон или с использованием ЭЦП, один экземпляр передается субподрядчику.
Услуги, не предъявленные субподрядчиком к оплате в отчетном периоде, возмещению не подлежат.
182. Поставщик оплату по подписанным актам выполненных работ (услуг) по договору субподряда осуществляет не позднее двадцати календарных дней после отчетного периода, с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре субподряда, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субподрядчика.
183. Оплата за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП сельским жителям субъектами здравоохранения городского, областного и республиканского значения субъектом села на условиях договора субподряда не осуществляется.
Параграф 8. Возмещение лизинговых платежей организациям,
оказывающим ГОБМП
184. Возмещение лизинговых платежей на условиях финансового лизинга осуществляется из средств республиканского бюджета и (или) за счет средств местного бюджетов, по заключенному договору с лизингодателем организациям, оказывающим ГОБМП в организационно-правовой форме государственных предприятий, акционерных обществ и хозяйственных товариществ, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежит государству и Корпоративному фонду "University Medical Center".
Сноска. Пункт 184 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
185. Размер вознаграждения по лизингу не превышает пяти процентов годовых от стоимости медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга.
186. Анализ потребности производится на основании расчета коэффициента потребности по формуле расчета коэффициента потребности согласно приложению 104 к настоящим Правилам.
187. Анализ окупаемости производится через расчет срока окупаемости по формуле расчета срока окупаемости согласно приложению 105 к настоящим Правилам.
188. В течение пятнадцати календарных дней со дня предоставления соответствующей информации перечень потенциальных лизингополучателей и медицинской техники согласовывают в рамках своей компетенции:
уполномоченный орган согласовывает соответствие медицинской техники профилю и уровню медицинской организации;
КОМУ подтверждает наличие договора на оказание ГОБМП с потенциальными лизингополучателями;
КООЗ согласовывает перечень медицинской техники и количества услуг, планируемых оказать организацией здравоохранения в месяц на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга.

181. Қызметтер беруші қосалқы мердігер қол қойған шот-тізілімнің, сапа мен көлем бақылау нәтижелерінің (олар болған жағдайда), қосалқы мердігерлік шартты орындау хаттамасының негізінде екі тараптың бірінші басшылары қол қоятын немесе ЭЦҚ-ны пайдаланумен қол қойылатын, бір данасы қосалқы мердігерге берілетін қосалқы мердігерлік шарт бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін екі данада осы Қағидаларға 103-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
Есепті кезеңде қосалқы мердігер мәлімдемеген қызметтер өтеуге жатпайды.
182. Қызметтер беруші қосалқы мердігерлік шарт бойынша орындалған жұмыстардың (қызметтердің) қол қойылған актілері бойынша ақы төлеуді есепті кезеңнен кейін күнтізбелік жиырма күннен кешіктірмей қосалқы мердігерлік шартта көзделген көлем мен мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, қосалқы мердігердің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырады.
183. Қалалық, облыстық және республикалық маңызы бар денсаулық сақтау субъектілерінің ТМККК шеңберінде ауыл халқына стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмекті көрсетені үшін ақы төлеуді ауыл субъектісі қосалқы мердігерлік шартының талаптарында жүзеге асырмайды.
8-параграф. ТМККК көрсететін ұйымдардың лизинг төлемдерін өтеу
184. Қаржы лизингі шарттарында лизинг төлемдерін өтеу дауыс беру акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлесінің) жүз пайызы мемлекетке және "University Medical Center" корпаративтік қорына жататын мемлекеттік кәсіпорынның, акционерлік қоғамның және шаруашылық серіктестіктердің ұйымдасу-құқықтық нысанында ТМККК көрсететін ұйымдарға лизинг берушімен жасалған шарт бойынша жергілікті бюджет есебінен және республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
Ескерту. 184-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
185. Лизинг бойынша сыйақы мөлшері қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника құнының жылдық бес пайызынан аспайды.
186. Қажеттілік талдауы осы Қағидаларға 104-қосымшаға сәйкес қажеттілік коэффициентін есептеу формуласы бойынша қажеттілік коэффициентін есептеудің негізінде жүргізіледі.
187. Өтелімділік талдауы осы Қағидаларға 105-қосымшаға сәйкес өтелімділік мерзімін есептеу формуласы бойынша өтелімділік мерзімін есептеу арқылы жүргізіледі.
188. Тиісті ақпаратты ұсыну күнінен бастап күнтізбелік он бес күннің ішінде қосалқы лизинг алушылардың және медициналық техниканың тізбесін өзінің құзыретінің шеңберінде келіседі:
уәкілетті орган медициналық техниканың бейінге және медициналық ұйымның деңгейіне сәйкестігін келіседі:
МҚАК қосалқы лизинг алушылармен ТМККК көрсетуге шарттың болуын растайды;
ҚДСК медициналық техниканың тізбесін және қаржы лизингі шарттарында сатып алынған техникада ай ішінде денсаулық сақтау ұйымы жоспарлайтын қызметтердің санын келіседі.

189. В период срока действия договора финансового лизинга проводится мониторинг медицинской техники на предмет эффективного использования.
190. Лизингодатель ежегодно в срок до первого апреля направляет в уполномоченный орган перечень лизингополучателей с указанием объема бюджетных средств на возмещение лизинговых платежей на предстоящий трехлетний период с приложением подтверждающих документов (копии заключенных договоров финансового лизинга, актов приема-передачи и графиков лизинговых платежей) и потребность в бюджетных средствах на возмещение лизинговых платежей по планируемым лизинговым проектам с приложением подтверждающих документов (копия утвержденного инвестиционного плана лизингодателя на предстоящий трехлетний период по планируемым лизинговым проектам).
191. Лизингодатель ежегодно в срок до десятого ноября, направляет в уполномоченный орган перечень лизингополучателей, с помесячным распределением объема бюджетных средств на возмещение лизинговых платежей на плановый финансовый год, для формирования плана финансирования по обязательствам и (или) платежам с приложением подтверждающих документов (копии заключенных договоров финансового лизинга, актов приема-передачи и графиков лизинговых платежей) и потребность на возмещение лизинговых платежей по планируемым лизинговым проектам с приложением подтверждающих документов (копия утвержденного инвестиционного плана Лизингодателя на предстоящий финансовый год по планируемым лизинговым проектам).
192. Лизингодатель не позднее третьего числа месяца следующего за отчетным периодом, направляет в уполномоченный орган перечень лизингополучателей, поставка медицинской техники которым осуществлена в отчетный период, с помесячным распределением объема бюджетных средств на возмещение лизинговых платежей на текущий финансовый год, с приложением подтверждающих документов (копии заключенных договоров финансового лизинга, актов приема-передачи и графиков лизинговых платежей).
193. Уполномоченным органом в срок до десятого числа месяца следующего за отчетным периодом на основании представленного лизингодателем перечня лизингополучателей, содержащего сведения о сумме лизинговых платежей, подлежащих возмещению формируется заявка на изменение индивидуального плана финансирования по обязательствам и (или) платежам согласно Правилам исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934) (далее – Правила исполнения бюджета).
Для возмещения лизинговых платежей лизингополучателям в уполномоченный орган по исполнению бюджета направляется справка о внесении изменений в индивидуальный план финансирования по обязательствам и (или) платежам согласно Правилам исполнения бюджета.

189. Қаржы лизингі шартының күші бар кезеңде медициналық техниканың тиімділік пәніне мониторінг өткізіледі.
190. Лизинг беруші жыл сайын бірінші сәуірге дейін лизинг алушылардың тізімін алдағы үш жылға лизинг төлемдерін өтеуге бюджеттік қаражаттың көлемін көрсетумен растайтын құжаттарды (жасалған қаржы лизингі шарттарының, қабылдау-тапсыру актілерінің, лизинг төлемдері графиктерінің көшірмелерін) қоса берумен және лизинг төлемдерін өтеуге бюджеттік қаражатқа қажеттілікті жоспарланған лизинг жобалары бойынша растайтын құжаттарды (жоспарланатын лизинг жобалары бойынша алдағы үшжылдық кезеңге лизинг берушінің бекітілген инвестициялық жоспарының көшірмесі) қоса берумен уәкілетті органға жібіреді.
191. Лизинг беруші оныншы қарашаға дейін міндеттемелер және (немесе) төлемдер бойынша растайтын құжаттарды (жасалған қаржы лизингі шарттарының, қабылдау-тапсыру актілерінің, лизинг төлемдері графиктерінің көшірмелерін) қоса берумен қаржыландыру жоспарын қалыптастыру үшін жоспарлы қаржы жылына лизинг төлемдерін өтеуге бюджеттік қаражаттың көлемін ай сайын қайта бөлумен және лизинг төлемдерін өтеуге бюджеттік қаражатқа қажеттілікті жоспарланған лизинг жобалары бойынша растайтын құжаттарды (жоспарланатын лизинг жобалары бойынша алдағы қаржы жылына лизинг берушінің бекітілген инвестициялық жоспарының көшірмесі) уәкілетті органға жібіреді.
192. Лизинг беруші есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың үшінші күнінен кешіктірмей медициналық техниканы тасымалдау есепті кезеңде жүзеге асырылған лизинг алушылардың тізбесін, қаржы жылына лизинг төлемдерін өтеуге бюджеттік қаражаттың көлемін ай сайын қайта бөлумен, растайтын құжаттарды (жасалған қаржы лизингі шарттарының, қабылдау-тапсыру актілерінің, лизинг төлемдері графиктерінің көшірмелерін) қоса берумен уәкілетті органға жібереді.
193. Уәкілеті орган есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың оныншы күніне дейін лизинг беруші ұсынған өтеуге жататын лизинг төлемдерінің көлемдер туралы мәліметтері бар лизинг алушылардың тізбесінің негізінде міндеттемелер және (немесе) төлемдер бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелді) Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Бюджеттің атқарылуы қағидалары) сәйкес қаржыландырудың жеке жоспарын өзгертуге өтінім қалыптастырылады.
Лизинг алушы лизинг төлемдерін өтеу үшін міндеттемелер және (немесе) төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтама Бюджеттің атқарылуы қағидаларына сәйкес бюджеттің атқырылуы жөніндегі уәкілетті органға жіберіледі.

194. Корректировка и перераспределение сумм бюджетных средств на возмещение лизинговых платежей производится на основании:
заявки лизингодателя на внесение изменений в индивидуальный план финансирования по обязательствам и (или) платежам произвольной формы;
предложений представленных КОМУ и УЗ по результатам ежемесячного возмещения лизинговых платежей лизингополучателям.
195. УЗ и ТД КОМУ осуществляют выплату лизинговых платежей лизингополучателям на основании заключенного договора на оказание ГОБМП согласно Правил выбора поставщика.
Сноска. Пункт 195 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
196. Обеспечение заключения договора на оказание ГОБМП с лизингополучателями осуществляется согласно индивидуальному плану финансирования.
Сноска. Пункт 196 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
197. Лизингодателем осуществляется ввод информации в ИС об установленной лизингополучателю медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, до даты ввода в эксплуатацию и доли лизингового платежа.
198. Лизингополучатели при оказании медицинской услуги с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, в формах первичной медицинской документации, указывают девятизначный код медицинской техники. Лизингополучатели осуществляют ввод данных в соответствующую ИС по фактически оказанным медицинским услугам на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, из форм первичной медицинской документации.
199. Лизингополучатели в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг формируют и предоставляют в УЗ или ТД КОМУ счета-реестры на основании данных, введенных в соответствующие ИС об использовании медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга.
200. Объем финансирования по возмещению лизинговых платежей лизингополучателю за медицинские услуги, оказанные на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, определяется по формуле определения объема финансирования по возмещению лизинговых платежей лизингополучателю за оказанные медицинские услуги на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга согласно приложению 106 к настоящим Правилам.
201. Лизинговые платежи оплачиваются ежемесячно лизингополучателем лизингодателю в соответствии с договором финансового лизинга согласно графику лизинговых платежей.

194. Лизинг төлемдерін өтеуге бюджет қаражаты сомаларын түзету және қайта бөлуге мыналардың негізінде жүргізіледі:
міндеттемелер және (немесе) төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер енгізуге лизинг берушінің өтінімі;
лизинг берушінің лизинг төлемдерін ай сайын өтеу нәтижелері бойынша МҚАК және ДСБ-ның ұсыныстарын.
195. ДСБ және МҚАК лизинг төлемдерін лизинг алушыларға төлеуді ТМККК көрсету шартын жасалған келісімнің негізінде Қызметтер берушілерді таңдау қағидаларына сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 195-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
196. Лизинг алушылармен ТМККК көрсету шартына келісімдерді жасауды қамтамасыз ету қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 196-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
197. Лизинг беруші АЖ-ға қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы лизинг берушіге орнату туралы ақпаратты қолданысқа енгізу күніне дейін енгізеді және лизинг төлемінің үлесі.
198. Лизинг алушылар қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен медициналық көмек көрсету кезінде бастапқы медициналық құжаттаманың нысандарында медициналық техниканың тоғыз таңбалы кодын көрсетеді. Лизинг алышылар тиісті АЖ-ға бастапқы медициналық құжаттама нысандарынан қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен нақты көрсетілген медициналық көмек бойынша деректерді енгізеді.
199. Лизинг алушылар Қызметтер берушілерді таңдау қағидаларына сәйкес тиісті АЖ-ларға енгізілген қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолдану туралы деректердің негізінде шот-тізілімдерді қалыптастырады және ДСБ-ға және МҚАК АД-ға ұсынады.
200. Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен көрсетілген медициналық көмек үшін лизинг алушыға лизинг төлемдерін өтеу бойынша қаржыландырудың көлемі осы Қағидаларға 106-қосымшаға сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен көрсетілген медициналық көмек үшін лизинг алушыға лизинг төлемдерін өтеу бойынша қаржыландырудың көлемін айқындау формуласы бойынша айқындалады.
201. Лизинг төлемдерін лизинг берушіге лизинг алушы қаржы лизингі шартына сәйкес лизинг төлемдерінің графигіне сәйкес ай сайын төлейді.

202. Размер лизингового платежа рассчитывается по формуле расчета размера лизингового платежа согласно приложению 107 к настоящим Правилам методом аннуитетных платежей.
203. График лизинговых платежей формируется лизингодателем для каждого лизингополучателя индивидуально в соответствии с договором финансового лизинга и учетом сроков поставки предмета лизинга.
204. Лизинговые платежи рассчитываются с учетом возмещения всей стоимости предмета лизинга по цене на момент заключения договора финансового лизинга, и осуществляются на протяжении срока действия договора финансового лизинга, которые включают в себя:
возмещение лизингодателю затрат на приобретение предмета лизинга и любых других расходов, непосредственно связанных с приобретением, поставкой предмета лизинга и приведением его в рабочее состояние и дальнейшего обслуживания (гарантийное обслуживание поставщиком предмета лизинга) для использования по назначению в соответствии с договором финансового лизинга;
вознаграждение по лизингу.
205. Оплата лизинговых платежей осуществляется лизингополучателем ежемесячно в сроки и в размерах, согласно графику лизинговых платежей, составленному по форме согласно приложению 108 к настоящим Правилам, являющегося приложением к договору финансового лизинга.
206. Начисление вознаграждения производится с даты ввода предмета лизинга в эксплуатацию, указанной в графике лизинговых платежей.
Доля лизингового платежа рассчитывается как отношение лизингового платежа в месяц к плановому количеству медицинских услуг в месяц, по формуле расчета доли лизингового платежа согласно приложению 109 к настоящим Правилам.
207. Плановое количество медицинских услуг (Оплан) должно быть кратно двенадцати месяцам в сторону максимального значения и не более максимального норматива на запрашиваемую в лизинг медицинскую технику и не менее семидесяти пяти процентов от данного норматива, где план – объем медицинских услуг, планируемых оказать лизингополучателем в месяц на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, согласно договору финансового лизинга.
208. Максимальный норматив на запрашиваемую в лизинг медицинскую технику рассчитывается по формуле расчета максимального норматива услуг для медицинской техники согласно приложению 110 к настоящим Правилам.
209. ТД КООЗ до 3 числа месяца следующего за отчетным периодом и не позднее первого ноября текущего года, направляют в КОМУ и (или) УЗ акт контроля за эффективным использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 111 к настоящим Правилам (далее – акт контроля).

202. Лизинг төлемінің мөлшері осы Қағидаларға 107-қосымшаға сәйкес аннуитеттік төлемдер әдісімен лизинг төлемі мөлшерін есептеу формуласы бойынша есептеледі.
203. Лизинг төлемдерінің графигін лизинг беруші әрбір лизинг алушыға жеке қаржы лизингі шартына сәйкес лизинг нысанасын жеткізу мерзімін ескере отырып қалыптастырады.
204. Лизинг төлемдері қаржы лизингі шартын жасау сәтінде бағасы бойынша лизинг нысанасының бүкіл құнын өтеуді есепке ала отырып, есептелуі тиіс қаржы лизингі шартының бүкіл қолданылу мерзіміндегі қаржы лизингі шарты бойынша төлемдердің жалпы сомасы болып саналатын және қаржы лизингі шартының қолданылу мерзімі бойы жүзеге асырылатын, мыналарды:
қаржы лизингі шартына сәйкес лизинг берушінің лизинг нысанасын сатып алуға арналған шығындарын және мақсаты бойынша пайдалану үшін лизинг нысанасын сатып алу, жеткізу және жұмыс қалпына келтірумен және кейінгі қызмет көрсетумен (лизинг нысанасын қызмет беруші кепілдік қызмет көрсетуі) тікелей байланысты кез келген басқа да шығыстарды өтеуді;
лизинг бойынша сыйақы беруді қамтитын мерзімді төлемдер.
205. Лизинг төлемдерін төлеуді лизинг алушы ай сайын осы Қағидаларға 108-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құралған лизинг төлемдері графигіне сәйкес мерзімде және мөлшерде жүзеге асырады.
206. Сыйақыны есептеу лизинг төлемдері графигінде көрсетілген лизинг нысанасын қолданысқа енгізген күннен бастап жүргізіледі.
Лизинг төлемінің үлесі осы Қағидаларға 109-қосымшаға сәйкес лизинг төлемі үлесін есептеу формуласы бойынша айдағы медициналық қызметтердің жоспарлы санына айдағы лизингілік төлемнің ара қатынасы ретінде есептеледі.
207. Медициналық қызметтердің жоспарлы саны (Ожоспар) ең жоғары мәнге қарай он екі айға тең болуы және лизингке сұратылып отырған медициналық техникаға ең жоғары нормативтен артық болмауы және аталған нормативтен жетпіс пайыздан кем болмауы тиіс, осындағы Ожоспар – қаржы лизингі шартына сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада лизинг алушы айда көрсетуге жоспарлайтын медициналық қызметтердің көлемі.
208. Лизингке сұратылып отырған медициналық техникаға ең жоғары норматив осы Қағидаларға 110-қосымшаға сәйкес медициналық техника үшін қызметтердің ең жоғары нормативін есептеу формуласы бойынша есептеледі.
209. ҚДСК АД есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне дейін және ағымдағы жылдың бірінші қарашасынан кешіктірмей МҚАК-қа және (немесе) ДСБ-ға осы Қағидаларға 111-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы тиімді пайдалануды бақылау актісін (бұдан әрі – бақылау актісі) жібереді.

210. Контроль лизингополучателей за эффективным использованием медицинской техники осуществляется ежеквартально ТД КООЗ. В акте контроля указывается количество медицинских услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, подтвержденных при осуществлении контроля за эффективным использованием медицинской техники.
211. УЗ и ТД КОМУ на основании актов контроля осуществляют выплаты или снятие бюджетных средств, предназначенных для возмещения лизинговых платежей лизингополучателям.
212. В случае если по итогам контроля пролеченный случай не подлежит оплате полностью или частично, согласно акту контроля производится перерасчет количества медицинских услуг по фактически оказанным медицинским услугам на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга и перерасчет суммы лизинговых платежей на возмещение.
213. УЗ и ТД КОМУ с учетом актов контроля формируют протокола исполнения договоров на оказание ГОБМП в сроки и порядке, предусмотренном настоящими Правилами. При этом формирование протокола за январь текущего года осуществляется с учетом случаев и лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр за декабрь предыдущего года.
214. Сумма бюджетных средств, предназначенных для возмещения лизинговых платежей лизингополучателям, подлежащая удержанию или снятию, учитывается при последующих взаиморасчетах с лизингополучателем в период срока действия договора на оказание ГОБМП.
215. Акт выполненных работ (услуг), оказанных лизингополучателем в рамках ГОБМП, составляется на основании оформленного протокола.
УЗ и ТД КОМУ осуществляют выплату лизинговых платежей после оформления акта выполненных работ (услуг) при условии оказания медицинских услуг с использованием медицинской техники, приобретенной по договору финансового лизинга в соответствии с настоящими Правилами.
Средства, направленные на выплату лизинговых платежей, используются лизингополучателем только в рамках договоров финансового лизинга.
216. В случае невыполнения ежемесячного количества медицинских услуг, планируемых оказывать на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, лизингополучателю выплачиваются лизинговые платежи только за медицинские услуги с использованием медицинской техники, приобретенной по договору финансового лизинга за фактически оказанные медицинские услуги.
В случае недостаточности средств лизингополучателей на погашение лизинговых платежей, лизингополучатели погашают лизинговые платежи за счет собственных средств за исключением средств, полученных от оказания медицинских услуг в рамках ГОБМП.

210. Лизинг алушылардың қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы тиімді пайдалануын бақылауды ҚДСК АД тоқсан сайын жүзеге асырады. Бақылау актісінде қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен медициналық қызметтердің медициналық техниканы тиімді пайдалануын бақылауды жүзеге асыру кезінде расталған саны көрсетіледі.
211. ДСБ және МҚАК АД бақылау актілерінің негізінде төлемдерді немесе лизинг алушыларға лизинг төлемдерін өтеу үшін арналған бюджет қаражатын шешуді жүзеге асырады.
212. Егер бақылау қорытындылары бойынша емделіп шығу жағдайы толық немесе ішінара төлеуге жатпаған жағдайда, бақылау актісіне сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген нақты медициналық қызметтер бойынша медициналық қызметтер санының және өтеуге арналған лизинг төлемдері сомаларының қайта есептеуі жүргізіледі.
213. ДСБ және МҚАК АД бақылау актілерін есепке ала отырып, ТМККК көрсету шарттарын орындау хаттамаларын осы Қағидаларда көзделген мерзімде және тәртіппен қалыптастырады. Бұл ретте ағымдағы жылдың қаңтары үшін хаттаманы қалыптастыру өткен жылғы желтоқсаны шот-тізіліміне кірмеген жағдайларды және лизинг төлемдерін есепке ала отырып, жүзеге асырылады.
214. Лизинг алушылардың лизинг төлемдерін өтеуге арналған бюджеттік қаражаттың ұстап қалуға немесе шешілуге жататан сомасы ТМККК көрсету шартының қолдану мерзімінде лизинг алушымен кейінгі өзара есеп айырысулар кезінде ескеріледі.
215. ТМККК шеңберінде лизинг алушымен көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі ресімделген хаттаманың негізінде құрылады.
ДСБ және МҚАК АД лизинг төлемдерін төлеуді қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада медициналық қызметті осы Қағидаларға сәйкес көрсету жағдайында жүзеге асырады.
Лизинг төлемдерін төлеуге бағытталған қаражатты лизинг алушы қаржы шарттырының шеңберінде ғана қолданады.
216. Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетуге жоспарланған медициналық қызметтердің ай сайынғы санын орындамаған жағдайда, лизинг алушыға лизинг төлемдері қаржы лизингі шарты бойынша сатып алынған медициналық техниканы қолданумен медициналық қызметтер үшін нақты көрсетілген медициналық қызметтер үшін ғана төленеді.
Лизинг төлемдерін өтеуге лизинг алушының қаражатының жетіспеушілігі жағдайында, лизинг алушылар лизингілік төлемдерді ТМККК шеңберінде медициналық қызметтерді көрсетуден алынған қаражатты қоспағанда, өз қаражатының есебінен өтейді.

217. В случае превышения ежемесячного количества предъявленных к оплате медицинских услуг, оказанных на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, над ежемесячным количеством медицинских услуг, планируемых оказывать на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, лизинговые платежи выплачиваются в размере лизингового платежа, указанного в графике лизинговых платежей.
218. Лизингодатель не начисляет пеню на неоплаченную сумму лизинговых платежей лизингополучателя в случаях независящих от лизингополучателя (несвоевременное поступление бюджетных средств на выплаты лизинговых платежей на счет лизингополучателя не по его вине, а также при выплате за январь текущего года лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр за декабрь предыдущего года).
Параграф 9. Возмещение затрат организациям службы крови за выданные компоненты крови и оказанные услуги за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
Сноска. Правила дополнены параграфом 9 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
219. Возмещение затрат организациям службы крови за выданные компоненты крови и оказанные услуги в рамках ГОБМП осуществляется с учетом результатов контроля качества и объема выданных компонентов крови и оказанных услуг по тарифам согласно тарификатору за счет:
средств республиканского бюджета в виде ЦТТ;
средств местного бюджета, в случае их дополнительного выделения по решению местного представительного органа.
220. Организация службы крови в срок не позднее одного рабочего дня месяца, следующего за отчетным периодом, (за декабрь – 20 декабря) формирует и передает заказчику подписанный руководителем на бумажном носителе или в электронной форме посредством ЭЦП счет-реестр по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета (далее – счет-реестр по крови) по форме согласно приложению 112 к настоящим Правилам.
221. Заказчик формирует протокол исполнения договора по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета по форме согласно приложению 113 к настоящим Правилам (далее – протокол исполнения договора по крови) на основании:
подписанного организацией службы крови счет-реестра по крови;
результатов контроля качества и объема выданных компонентов крови и оказанных услуг (при их наличии), проведенного ТД КООЗ, подлежащих снятию и не подлежащих оплате. Протокол исполнения договора по крови рассматривается и подписывается комиссией по оплате услуг.
В случае внесения изменений и дополнений в протокол исполнения договора, комиссией по оплате услуг составляется и подписывается приложение к указанному протоколу.

217. Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетуге жоспарланған медициналық қызметтердің ай сайынғы санынан асқан жағдайда, қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетуі жоспарланатын медициналық қызметтердің ай сайынғы санынан лизинг төлемдері лизинг төлемдері графигінде көрсетілген лизинг төлемінің мөлшерінде төленеді.
218. Лизинг беруші лизинг алушыға тәуелсіз жағдайларда (лизинг алушының шотына лизингілік төлемдерді төлеуге бюджет қаражаты оның кінәсіз кешігіп келуі, сондай-ақ өткен жылдың желтоқсан шот-тізіліміне кірмеген ағымдағы жылдың қаңтар айы үшін лизинг төлемдерін төлеу кезінде) төленбеген лизинг төлемдері үшін лизинг алушыға өсімақыны есептемейді.
9-параграф "Нысаналы ағымдағы транферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен берілген қан компоненттері және көрсетілген қызметтер үшін қан қызметі ұйымдарының шығындарын өтеу
Ескерту. 9-параграфпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
219. Қан қызметі ұйымдарының берілген қан компоненттері және тарификаторға сәйкес тарифтер бойынша ТМККК шеңберінде көрсетілген қызметтері үшін шығындарын өтеу берілген қан компоненттерінің және көрсетілген қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке ала отырып, мыналардың:
НАТ түрінде республикалық бюджет қаражаттарының;
жергілікті өкілді органның шешімі бойынша оларды қосымша бөлген жағдайда жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
220. Қан қызметінің ұйымы есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың бір жұмыс күнінен кешіктірмей (желтоқсан үшін – 20 желтоқсанда) басшы қол қойған қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтерді көрсету және қан компоненттерін беру бойынша шот-тізілімді (бұдан әрі – қан бойынша шот-тізілім) осы Қағидаларға 112-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және тапсырыс берушіге береді.
221. Тапсырыс беруші нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қан компоненттерін беру және қызметтерді көрсету жөніндегі шартты орындау хаттамасын (бұдан әрі – қан бойынша шартты орындау хаттамасы) осы Қағидаларға 113-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
қан қызметі ұйымының қол қойған қан бойынша шот-тізілімнің;
ҚДСК АД өткізген, ақы төлеуден алынуы тиіс және ақы төлеуге жатпайтын берілген қан компоненттерінің және көрсетілген қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерінің (бар болған жағдайда) негізінде қалыптастырады. Қан бойынша шартты орындау хаттамасы қызметтерге ақы төлеу бойынша комиссиясымен қарастырылады және қол қойылады.
Шартты орындау хаттамасына өзгертулер және толықтырулар енгізілген жағдайда қызметтерге ақы төлеу бойынша комиссия көрсетілген хаттамаға қосымша құрады және қол қояды.

222. Заказчик на основании протокола исполнения договора по крови составляет акт выполненных работ по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета (далее – акт выполненных услуг по крови) по форме согласно приложению 114 к настоящим Правилам в двух экземплярах, который подписывается обеими сторонами и один экземпляр передается субъекту службы крови.
223. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, указанных в договоре на оказание ГОБМП, заказчик принимает счет-реестр по крови и акт выполненных услуг по крови позднее установленного срока.
224. Заказчиком оплата по подписанным актам выполненных услуг по крови осуществляется не позднее 10 календарных дней после отчетного периода (декабрь – до 25 декабря) с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в объеме и сроки, предусмотренные в договоре на оказание ГОБМП, путем перечисления денежных средств на расчетный счет субъекту службы крови.
Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Экспертное заключение
1. Ф.И.О. (при его наличии) и должность лица, проводившего экспертизу, в том числе независимого эксперта, с указанием специальности, квалификационной категории, ученой степени, № свидетельства об аккредитации.
2. Наименование субъекта (объекта) здравоохранения, в котором проводилась экспертиза.
3. Основание проведения экспертизы, либо сведения о заказчике.
4. Сроки проведения экспертизы.
5. Период проведения экспертизы.
6. Предмет экспертизы.
7. Сведения о результатах экспертизы, в том числе о выявленных нарушениях, об их характере.
8. Выводы.
9. Рекомендации.
Ф.И.О. (при его наличии), подпись лица, проводившего экспертизу
Дата "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Лист экспертной оценки медицинских услуг
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Государственный орган, осуществляющий оценку.
2. Наименование субъекта (объекта) здравоохранения.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения.
4. Дата начала и окончания проверки.
5. Проверяемый период.
6. Предмет проверки ___________________________________________
(выявление дефектов оказания медицинских услуг, в том числе
выполнение договорных обязательств по оказанию ГОБМП и другое)
I. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне первичной медико – санитарной, консультативно -диагностической помощи:

222. Тапсырыс беруші қан бойынша шартты орындау хаттамасының негізінде нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражатының түрінде республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтерді көрсету және қан компоненттерін беру бойынша осы Қағидаларға 114-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада, екі тарап қол қоятын, қағаз тасығышта немесе ЭЦҚ арқылы электронды нысанда, бір данасы қан қызметі субъектісіне берілетін орындалған қызметтердің актісін (бұдан әрі – қан бойынша орындалған қызметтердің актісі) құрады.
223. ТМККК көрсетудің шартында көрсетілген форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда тапсырыс беруші қан бойынша шот-тізілімді және қан бойынша орындалған қызметтердің актісін белгіленген мерзімнен кешірек қабылдайды.
224. Тапсырыс берушінің қол қойылған қан бойынша орындалған қызметтердің актісі бойынша ақы төлеуі есептілік кезеңнен кейін күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей (желтоқсан – 25 желтоқсанға дейін) шартта көзделген мөлшер мен көлемде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, қан қызметі субъектісінің есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
1-қосымша
Сараптамалық қорытынды
1. Сараптаманы өткізген адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) және лауазымы, оның ішінде тәуелсіз сарапшының мамандығын, біліктілік санатын, ғылыми дәрежесін, аккредиттеу туралы куәліктің № көрсетіледі.
2. Сараптама өткізілген денсаулық сақтау субъектісінің (объектісінің) атауы.
3. Сараптаманы өткізуге негіздеме немесе тапсырыс беруші туралы мәліметтер.
4. Сараптаманы өткізу мерзімдері.
5. Сараптаманы өткізу кезеңі.
6. Сараптаманың мәні.
7. Сараптама нәтижелері туралы мәліметтер, оның ішінде анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты туралы.
8. Қорытындылар.
9. Ұсыныстар.
Сараптаманы өткізген адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)/ қолы.
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Медициналық қызметтерді сараптамалық бағалау парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2. Денсаулық сақтау субъектісінің (объектісінің) атауы.
3. Денсаулық сақтау субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
4. Тексерудің басталған және аяқталған күні.
5. Тексерілетін кезең.
6. Тексеру мәні ____________________________________________________________.
(медициналық қызметтер көрсетудің ақауларын анықтау, оның ішінде
ТМККК көрсету бойынша шарттық міндеттемелерді орындау және басқалар)
І. Алқашқы едициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық деңгейінде көрсетілген медициналық қызмет сапасын сараптамалық бағалау:

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Номер медицинской карты, период лечения.
7. Источник финансирования пролеченного случая.
8. Диагноз направившей организации.
9. Диагноз заключительный клинический (основной, сопутствующий, осложнения).
10. Дефекты на уровне первичной медико-санитарной, консультативно-диагностической (выявлены, не выявлены, пациент не наблюдался, неизвестно).
11. Динамическое наблюдение (описание):
1) отсутствие динамического наблюдения;
2) несоблюдение стандартов диспансеризации;
3) отсутствие патронажа новорожденного в первые трое суток после выписки из родильного дома;
4) отклонения от стандартов наблюдения за беременными и в послеродовом периоде;
5) несвоевременное взятие детей на диспансерный учет;
6) несвоевременное взятие на учет по беременности (после 12-недельного срока беременности);
7) несоблюдение стандартов иммунопрофилактики;
12. Недостатки обследования (не соответствие стандартам в области здравоохранения), повлекшие ухудшение состояния или летальный исход.
13. Недооценка тяжести состояния (описание).
14. Дефекты госпитализации (описание):
1) не госпитализирован при имеющихся показаниях;
2) необоснованное направление на госпитализацию;
3) запоздалая госпитализация;
4) оказание стационарозамещающей помощи без показаний;
15. Результаты лечения:
1) летальный исход (предотвратим на уровне первичной медико-санитарной, консультативно-диагностической и стационарозамещающей медицинской помощи), заполняются факторы:
отсутствие патологоанатомического исследования, за исключением случаев, предусмотренных законодательством;
отсутствие гистологического исследования;
своевременность госпитализации пациента;
социальное благополучие пациента;
ранняя диагностика патологического состояния;
назначение дополнительных методов исследования;
правильность трактовки данных клинических и лабораторных исследований, заключений консультантов;
своевременность назначения адекватного лечения, в том числе оперативного;
квалификация специалистов;
иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне;
2) исход "ухудшение" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий).
16. Наличие рекомендаций (отсутствуют, неполные).
17. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) отсутствие доступа к санитарному транспорту, лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения и медицинской технике;

1. Науқастың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда).
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Медициналық картаның нөмірі, емдеу кезеңі.
Емделіп шығу жағдайын қаржыландырудың көзі.
Жіберген ұйымның диагнозы.
Қорытынды клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық деңгейіндегі ақаулар (анықталды, анықталған жоқ, пациент қаралмады, белгісіз).
11. Динамикалық байқау (сипаты).
1) динамикалық байқаудың болмауы;
2) диспансеризация стандарттарын сақтамауы;
3) нәрестеге перзентханадан шыққаннан кейінгі 3 тәулікте патронаждың болмауы;
4) жүктілік және босанғаннан кейінгі кезеңде қадағалау стандарттарынан ауытқу;
5) балалардың диспансерлік есепке уақтылы алынбауы;
6) жүктілік бойынша уақтылы есепке алынбауы (жүктіліктің 12 апталық мерзімінен кейін);
7) иммунопрофилактика стандарттарының сақталмауы.
12. Жай-күйінің нашарлауына немесе өліммен аяқталуына әкелген зерттеудің кемшіліктері (денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға сәйкес келмеуі):
13. Жай-күй ауырлығы тиісінше бағаланбаған (сипаттамасы)
14. Емдеуге жатқызудың кемшіліктері (сипаттамасы):
1) көрсетілімдер бойынша емдеуге жатқызылмады;
2) емдеуге негізсіз жатқызу;
3) кешіктірілген емдеуге жатқызу;
4) стационарды алмастыратын көмекті көрсетілімдерсіз көрсету;
15. Емдеу нәтижелері:
1) өліммен аяқталған (медициналық-санитариялық алғашқы, консультациялық-диагностикалық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде алдын алуға болатын) – мына факторлар толтырылады:
заңнамада көзделген жағдайларды қоспағанда, патологоанатомиялық зерттеулердің болмауы;
гистологиялық зерттеулердің болмауы;
пациентті емдеуге жатқызудың уақтылығы;
пациенттің әлеуметтік әл-ауқаты;
патологиялық жай-күйді ерте анықтау;
зерттеудің қосымша әдістерін тағайындау;
клиникалық және зертханалық зерттеулердің деректерін, консультанттардың қорытындыларын дұрыс пайымдау;
уақтылы сәйкес емдеу, оның ішінде операциялық;
мамандардың біліктілігі;
осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша өзге қорытынды;
2) "нашарлау" нәтижесі (емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізсіз ауытқуы);
16. Ұсыныстардың болуы (жоқ, толық емес).
17. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) санитариялық көлікке, дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға және медициналық техникаға қолжетімділіктің болмауы;

2) отсутствие помощи больному со стороны Службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита);
3) отсутствие необходимых лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
4) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
18. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
19. В случае смерти на дому, указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (профилактических, диагностических, лечебных и организационно-тактических).
20. Несоблюдение кодекса чести медицинских и фармацевтических работников (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
II. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне скорой медицинской помощи:
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Источник финансирования вызова.
7. Описание жалоб (неполные, не соответствуют диагнозу и т.д.).
8. Описание анамнеза (не указан, не раскрыт полностью, не соответствуют диагнозу и т.д.).
9. Недооценка тяжести состояния (описание).
10. Доставка больного на госпитализацию без показаний (описание).
11. Отсутствие доставки больного в стационар при наличии показаний к госпитализации (описание).
12. Случаи повторных вызовов по тому же заболеванию в течение суток с момента первого вызова (описание).
13. Ошибки в диагнозе (описание):
1) диагноз неполный;
2) случаи расхождения направительного и клинического диагноза;
3) диагноз не установлен;
4) иное (ошибка по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
14. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) несвоевременность прибытия бригады скорой помощи на вызов (не соблюдение утвержденного регламента времени);
2) непредоставление активов в организацию, оказывающую первичную медико-санитарную помощь;
3) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
15. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
16. В случае смертельного исхода указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (диагностических, лечебных и организационно-тактических).
17. Несоблюдение кодекса чести медицинскими и фармацевтическими работниками (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
III. Экспертная оценка качества оказанных медицинских услуг на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи:
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) больного.
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для гражданина Республики Казахстан).
3. Дата рождения, возраст (полных лет).
4. Национальность.
5. Место жительства.
6. Номер медицинской карты, период лечения.
7. Источник финансирования пролеченного случая.
8. Диагноз направившей организации.
9. Диагноз предварительный клинический.
10. Диагноз заключительный клинический (основной, сопутствующий, осложнения).
11. Результаты лечения:

2) пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметі тарапынан науқасқа көмектің болмауы;
3) қажетті дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың болмауы;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша ақау).
18. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
19. Үй жағдайындағы алдын алуға болатын өлім жағдайларының сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (профилактикалық, диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).
20. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
II. Жедел медициналық көмек деңгейінде көрсетілген медициналық қызметтердің сапасын сараптамалық бағалау:
Науқастың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Шақыруды қаржыландырудың көзі.
7. Шағымдардың сипаттамасы (толық емес, диагнозға сәйкес келмейді және т.б.).
8. Анамнезды сипаттау (көрсетілмеген, толық емес, диагнозға сәйкес емес, толық ашылмаған және т.б.).
9. Жай-күйінің күрделігін бұрыс бағалау (сипаттамасы).
10. Науқастарды емдеуге жатқызуға негізсіз жолдау.
11. Емдеуге жатқызу көрсетілімі болған жағдайда науқасты стационарға жеткізудің болмауы (сипаттамасы).
12. Тәулік ішінде бір ауру бойынша алғашқы шақырылған сәттен бастап қайталап шақыру жағдайлары (сипаттамасы).
13. Диагноздағы қате (сипаттамасы):
1) толық емес диагноз;
2) жолдама берілген диагноз бен клиникалық диагноз арасындағы айырмашылық жағдайлары;
3) диагноз анықталмаған;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша қате).
14. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) шақыруға жедел көмек бригадасының кешігіп келуі (бекітілген уақыт регламентін сақтамауы);
2) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымға активтерді ұсынбау;
3) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген нақты жағдай бойынша ақау).
15. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
16. Алдын алуға болатын өлім жағдайларының сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).
17. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
III. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде көрсетілетін медициналық қызмет сапасын сараптамалық бағалау:
Науқастың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
ҚР азаматының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (Қазақстан Республикасының азаматы үшін).
Туған күні, жасы (толық жасы).
Ұлты.
Тұратын жері.
Медициналық картаның нөмірі, емдеу кезеңі.
Емделіп шығу жағдайын қаржыландырудың көзі.
Жіберген ұйымның диагнозы.
Алдын ала клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Қорытынды клиникалық диагноз (негізгі, қосалқы, асқынулар).
Емдеу нәтижелері:

1) летальный исход (не предотвратим, предотвратим на уровне стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи) – заполняются факторы:
отсутствие патологоанатомического исследования, за исключением случаев, предусмотренных законодательством;
отсутствие гистологического исследования;
своевременность госпитализации пациента;
социальное благополучие пациента;
ранняя диагностика патологического состояния;
назначение дополнительных методов исследования;
правильность трактовки данных клинических и лабораторных исследований, заключений консультантов;
своевременность назначения адекватного лечения, в том числе оперативного;
квалификация специалистов;
иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне;
2) исход "ухудшение" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
3) исход "без перемен" (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
4) госпитализация в стационар, вследствие неэффективности лечения на амбулаторно - поликлиническом уровне;
5) случаи осложнений, возникших в результате лечения (необоснованное отклонение от основных лечебных и (или) диагностических мероприятий);
6) иной результат по конкретному случаю, не указанный в данном перечне.
12. Наличие согласования выписки с пациентом.
13. Наличие рекомендаций (отсутствуют, неполные).
14. Наличие дефектов организационно-тактических мероприятий:
1) отсутствие доступа к санитарному транспорту, лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения и медицинской технике;
2) отсутствие помощи больному со стороны Службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита);
3) отсутствие необходимых лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
4) иное (дефект по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
15. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП.
16. В случае летального исхода указать его предотвратимость, основываясь на выявленных дефектах качества и объема (профилактических, диагностических, лечебных и организационно-тактических).
17. Несоблюдение кодекса чести медицинскими и фармацевтическими работниками (согласно статье 184 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения") (описание).
IV. Нарушения со стороны пациента
1. Нет замечаний.
2. Позднее обращение за медицинской помощью.
3. Нерегулярное наблюдение у врача.
4. Невыполнение или нерегулярное выполнение рекомендаций врача.
5. Отказ от предложенного лечения.
6. Самостоятельное лечение.
7. Отказ от госпитализации.
8. Нарушение режима пребывания в стационаре.
9. Самовольный уход из стационара.

1) өліммен аяқталған (стационар және стационарды алмастыратын медициналық көмек деңгейінде алдын алуға болатын) – мына факторлар толтырылады:
заңнамада көзделген жағдайларды қоспағанда, патологоанатомиялық зерттеулердің болмауы;
гистологиялық зерттеулердің болмауы;
пациентті емдеуге жатқызудың уақтылығы;
пациенттің әлеуметтік әл-ауқаты;
патологиялық жай-күйді ерте диагностикалау;
зерттеудің қосымша әдістерін тағайындау;
клиникалық және зертханалық зерттеулердің деректерін; консультанттардың қорытындыларын дұрыс пайымдау;
уақтылы сәйкес емдеу, оның ішінде операциялық;
мамандардың біліктілігі;
осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша өзге нәтиже.
2) "нашарлау" нәтижесі (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
3) "өзгеріссіз" нәтижесі (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
4) амбулаториялық-емханалық деңгейде емдеудің тиімсіздігі салдарынан стационарға емдеуге жатқызу;
5) емдеудің нәтижесінде пайда болатын асқынулар жағдайы (негізгі емдеу және/немесе диагностикалық іс-шаралардан негізсіз ауытқуы);
6) осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша өзге нәтиже.
12. Шығаруда пациентпен келісілудің болуы.
13. Ұсыныстардың болуы (жоқ, толық емес).
14. Ұйымдастырушылық-тактикалық іс-шаралар ақауларының болуы:
1) санитариялық көлікке, дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға және медициналық техникаға қолжетімділіктің болмауы;
2) пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметі тарапынан науқасқа көмектің болмауы;
3) қажетті дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканың болмауы;
4) өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша кемшілік).
15. ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде пациенттен дәрі-дәрмектерді және ақша қаражатын тарту.
16. Алдын алуға болатын өлім жағдайларын сапа мен көлемінің анықталған ақауларына негізделіп көрсету (профилактикалық, диагностикалық, емдеу және ұйымдастырушылық-тактикалық).
17. Медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намыс кодексін сақтамауы ("Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 184-бабына сәйкес) (сипаттау).
IV. Пациенттің тарапынан болатын бұзушылықтар.
Ескертулер жоқ.
Медициналық көмекке кеш жүгіну.
Дәрігерге тұрақты қаралмау.
Дәрігердің ұсынымдарын орындамау немесе тұрақсыз орындау.
Ұсынылған емдеуден бас тарту.
Өз бетінше емделу.
Емдеуге жатқызудан бас тарту.
Стационарда жату режімін бұзу.
Стационардан өз еркімен кету.

10. Нарушение этики по отношению к медицинским работникам субъекта здравоохранения.
11. иное (нарушение по конкретному случаю, не указанное в данном перечне).
V. Выводы
Указать основные выводы по выявленным дефектам оказания медицинских услуг.
В случаях, если внеплановая проверка проведена на основании жалобы на качество оказанных медицинских услуг, необходимо указать обоснованность жалобы (обоснованная/частично/необоснованная) и дать пояснения по каждому доводу заявителя.
Председатель комиссии ________________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Члены комиссии _____________________________________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Дата "____" ___________ 20 ___ года
Приложение 3
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень услуг,
затраты по которым учитываются при оплате за оказанный комплекс амбулаторно-поликлинических услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения городского значения и субъектами здравоохранения районного значения и села по комплексному подушевому нормативу
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население включают услуги АПП в соответствии с Перечнем гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 (далее – Перечень ГОБМП), в том числе услуги:
на медицинское обслуживание обучающихся в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
на проведение профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, направленных на раннее выявление и предупреждение:
заболеваний у детей до 18 лет;
основных болезней системы кровообращения (артериальная гипертония, ишемическая болезнь сердца);
сахарного диабета среди мужчин и женщин;
предопухолевых, злокачественных новообразований молочной железы среди женщин;
глаукомы среди мужчин и женщин.
2. Комплексный подушевой норматив АПП и комплексный подушевой норматив на сельское население не включают консультативно-диагностические услуги (далее – КДУ), по которым возмещение осуществляется:
1) за счет средств республиканского бюджета на оказание КДУ:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, оказываемые в специализированных организациях здравоохранения;
детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий (ортодонтическая пластинка) при оказании ортодонтической помощи;
плановая стоматологическая помощь детям и беременным женщинам (кроме ортодонтической и ортопедической) по направлению специалиста, включая экстракцию зубов с использованием обезболивания, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения;
экстренная стоматологическая помощь (острая боль) для социально-уязвимой категории населения: обезболивание, препарирование и наложение пломбы из композитных материалов химического отверждения, экстракция зуба с обезболиванием, периостотомия, вскрытие абсцессов;
услуг передвижных медицинских комплексов;
по видам дорогостоящих видов диагностических исследований для социально-уязвимой категории населения по направлению специалиста: полимеразная цепная реакция, иммунофенотипирование, компьютерная томография, магниторезонансная томография;
медико-генетические исследования беременных;
позитронно-эмиссионная томография, однофотонная эмиссионная компьютерная томография;
в травматологических пунктах;
в реабилитационных в специализированных центрах;
в кожно-венерологических диспансерах (отделениях при многопрофильных больницах);
в республиканских организациях здравоохранения;
на неонатальный скрининг, который проводится на стационарном уровне и предусмотрен в стоимости пролеченного случая по клинико-затратным группам;

10. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина қызметкерлеріне қатысты этиканы бұзу.
11. Өзгесі (осы тізбеде көрсетілмеген, нақты жағдай бойынша бұзушылық).
V. Қорытындылар.
Медициналық қызмет көрсетудің анықталған ақаулары бойынша негізгі қорытындылар көрсетілсін.
Егер жоспардан тыс тексеру көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына арналған шағымдар негізінде өткізілген болса, шағымның негізділігін (негізді/ішінара/негізделмеген) көрсету және өтініш берушінің әр дәлелі бойынша түсініктеме беру қажет.
Комиссия Төрағасы:_______________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Комиссияның мүшелері:_________________________/___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Күні 20___жылғы "___" ____________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
3-қосымша
Шығындары қалалық, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау
субъектілеріне көрсеткен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің
амбулаториялық-емханалық қызметтерінің кешені үшін кешенді жан басына
шаққандағы норматив бойынша ақы төлеу кезінде есепке алынатын қызметтердің
тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне (бұдан әрі – ТМККК тізбесі) сәйкес АЕК қызметтері, оның ішінде мына қызметтер кіреді:
интернат ұйымдарына жатпайтын орта білім беру ұйымдарында оқитындарға медициналық қызмет көрсету;
ерте анықтау мен алдын алуға бағытталған халықтың нысаналы топтарын профилактикалық медициналық тексеруді өткізу:
18 жасқа дейінгі балалардағы ауруларды;
қанайналымы жүйесінің негізгі ауруларын (артериалды гипертония, ишемиялық жүрек ауруы);
ер адамдар мен әйелдер арасындағы қант диабетін;
әйелдер арасындағы сүт безінің ісік алды, қатерлі ісіктерін;
ер адамдар мен әйелдер арасындағы глаукоманы.
2. АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативі мен ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке, мыналардың:
1) консультациялық-диагностикалық қызметтерді (бұдан әрі - КДҚ) көрсетуге республикалық бюджет қаражатының есебінен мыналарға:
мамандандырылған денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға;
ортодонтиялық көмек көрсету кезінде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппаратты (ортодонтиялық пластинка) пайдалана отырып, жақ-бет саласында туа біткен патологиясы бар балаларға;
анестезияны, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы сала отырып, тіс жұлуды қоса алғанда маманның жолдамасы бойынша балалар мен жүкті әйелдерге көрсетілетін жоспарлы стоматологиялық көмекке (ортодонттық және ортопедиялықтан басқа),
халықтың әлеуметтік-уязвимый санаты үшін шұғыл стоматологиялық көмекке (қатты ауыру): анестезия, препарирование және химиялық қаттылаудың композитті материалдарынан пломбы салу, анестезиямен тіс жұлу, периостотомия, абцесстерді ашу:
жылжымалы медициналық кешендердің қызметтеріне;
маманның жолдамасы бойынша халықтың әлеуметтік-уязвимый санаты үшін қымбат тұратын диагностикалық зерттеулердің түрлері бойынша: полимерлік тізбекті реакция, иммунофенотиптеу, компьютерлік томография, магнитті-резонансты томография;
жүкті әйелдерді дәрігерлік-генетикалық зерттеуге;
позитронды-эмиссиялық томография, бірфотонды эмиссиялық компьютерлік томографияны;
травмотологиялық пункттерде;
мамандандырылған оңалту орталықтарында;
тері-венерологиялық диспансерлерде (көп бейінді ауруханаларға қарасты бөлімшелерде);
республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында;
стационарлық деңгейде өткізілетін және клиника-шығын топтары бойынша емделген жағдайдың бағасында көзделген неонатальды скрининг;

2) за счет средств местного бюджета на оказание КДУ:
гражданам Республики Казахстан призывного возраста в период прохождения призывной комиссии;
во врачебно-физкультурных диспансерах;
зубопротезирование участников, инвалидов Великой Отечественной войны;
в сельских больницах Кызылординской области;
в домах ребенка;
3) за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ на оказание КДУ:
на проведение скрининговых исследований согласно Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан на текущий финансовый год;
на восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию взрослым и детям, за исключением проводимых на республиканском уровне в соответствии с Правилами восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе детской медицинской реабилитации, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 98;
на сестринский уход и паллиативную помощь лицам, указанным в Перечне категорий населения, которым оказывается паллиативная помощь и сестринский уход, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 96;
на оказание медико-социальной помощи лицам, страдающим туберкулезом, психическими расстройствами (заболеваниями), алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией, за исключением оказываемой республиканскими организациями;
на оказание медицинской помощи больным инфекционными заболеваниями на местном уровне;
на оказание медико-социальной помощи ВИЧ-инфицированным и больным СПИД, а также на проведение мероприятий по борьбе со СПИДом, за исключением оказываемой республиканской организацией;
на оказание наркологической помощи в Центрах временной адаптации и детоксикации пациентам в состоянии опьянения (интоксикации) от алкоголя, доставленных сотрудниками органов внутренних дел или гражданами в соответствии с Положением о деятельности центра временной адаптации и детоксикации, утверждҰнным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2011 года № 1;
на заготовку крови, ее компонентов, производство компонентов, препаратов крови и диагностических реагентов для обеспечения кровью, ее компонентами медицинских организации в рамках ГОБМП, за исключением оказываемой республиканскими организациями, возмещение затрат которым осуществляется в рамках государственного задания;
на патологоанатомические вскрытия и на патологоанатомическую диагностику: забор биологического материала и его исследование (за исключением проводимой прижизненно);
забор биологического материала и его исследование при социально-значимых заболеваниях;
на оказание скорой медицинской помощи населению и услуг санитарной авиации;
на реализацию мероприятий по формированию и пропаганде здорового образа жизни.

2) КДҚ көрсетуге жергілікті бюджет қаражатының есебінен:
әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде әскерге алынатын жастағы Қазақстан Республикасының азаматтарына;
дәрігерлік-денешынықтыру диспансерлерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларын, мүгедектерін тіс протездеу;
Қызылорда облысының ауылдық ауруханаларында;
балалар үйінде:
3) НАТ түрінде республикалық бюджеттің қаражаты есебінен КДҚ көрсетуге:
ағымдағы қаржы жылына арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген облыстық бюджеттермен, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерімен денсаулық сақтауға республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларына сәйкес скринингтік зерттеулер өткізуге;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 98 бұйрығымен бекітілген Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту, оның ішінде балаларды медициналық оңалту қағидаларына сәйкес республикалық деңгейде
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 96 бұйрығымен бекітілген Халықтың паллиативтік көмек және мейірбике күтімі көрсетілуі тиіс санаттарының тізбесінде көрсетілген адамдарға көрсетілетін мейірбике күтіміне және паллиативтік көмекке;
республикалық ұйымдар көрсететін медициналық-әлеуметтік көмекті қоспағанда, туберкулезден, психикасының бұзылуынан (ауруынан), алкоголизмнен, нашақорлықтан және уытқұмарлықтан зардап шегетін адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге;
инфекциялық аурулармен науқастанғандарға жергілікті деңгейде медициналық көмек көрсетуге;
республикалық ұйым көрсететін медициналық-әлеуметтік көмекті қоспағанда, АИТВ инфекциясын жұқтырғандарға және ЖИТС-пен ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуге, сондай-ақ ЖИТС-ке қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушысының 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығымен бекітілген Уақытша бейімдеу және детоксикация орталығының қызметі туралы ережеге сәйкес ішкі істер органдары қызметкерлерінің немесе азаматтардың көмегімен жеткізілген, алкогольден мас күйіндегі (уыттанған) пациенттерге уақытша бейімдеу және детоксикация орталықтарында наркологиялық көмек көрсетуге;
шығындарын өтеу мемлекеттік тапсырма шеңберінде жүзеге асырылатын республикалық ұйымдар көрсететін көмекті қоспағанда, қан, оның компоненттерін дайындауға, медициналық ұйымдарды ТМККК шеңберінде қанмен, оның компоненттерімен қамтамасыз ету үшін қан компоненттерін, препараттарын және диагностикалық реагенттерді өндіруге;
патологиялы-анатомиялық ашып қарауға және патологиялық-анатомиялық диагностикаға: биологиялық материалдарды алуға және оны зерттеуге (тірі кезде жүргізілетін зерттеуді қоспағанда);
әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде биологиялық материал алуға және оны зерттеуге;
халыққа жедел медициналық көмек және санитарлық авиация қызметтерін көрсетуге;
салауатты өмір салтын қалыптастыру және насихаттау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 3-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи прикрепленному населению субъекта, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________
Наименование бюджетной программы: ________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _____________________
Количество прикрепленного населения ___________________человек
в том числе сельское население _________________________человек*
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц ___________тенге;
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село): ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц: ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге;
Количество школьников _________________________человек;
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
А
Б
В
1.
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
2.
Сумма лизингового платежа
ИТОГО к оплате:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
__________________________________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" _________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно таблице 1 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, по форме
согласно таблице 2 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных услуг ПМСП по форме согласно таблице 3 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ, не включенных в комплексный подушевой норматив на
оказание амбулаторной поликлинической помощи согласно таблице 4 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных без привлечения субподрядчика согласно таблице 5 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ оказанных с привлечением субподрядчика согласно таблице 6 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно
согласно таблице 7 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ с использованием медицинской техники, приобретенной на
условиях финансового лизинга согласно таблице 8 к счет-реестру за оказание амбулаторно-
поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта,
оказывающего ПМСП.
Примечание:
*данные вводиться для субъектов ПМСП городского значения имеющие
прикрепленное сельское население.
Таблица 1
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения"
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
человек
Численность прикрепленного населения на начало отчетного периода
Количество прикрепленного населения
Количество открепленного населения
Численность прикрепленного населения на конец отчетного периода
Всего
в т.ч. по свободному выбору
Итого
в т.ч. по причинам
отказ по свободному выбору
смерть
выезд
Половозрастная структура прикрепленного населения на конец отчетного периода
Возраст
Всего
в том числе:
Мужчины
Женщины

3-1-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін субъектісінің
бекітілген халқына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Ескерту. Қағида 3-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___жылғы "__"______№_____ 20___жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең
20___жылғы "__"_______№_____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
оның ішінде ауыл халқы______________________________________адам;
Бекітілген халықтың саны ________________ адам;*
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
оның ішінде:____________теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _________теңге,
оның ішінде (ауыл):____________теңге;
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті____________;
Халықтың тығыздық коэффициенті____________;
Ауыл аймақтарында жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті____________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті____________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге;
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге*, оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге*;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Оқушылар саны_________ адам;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге.
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
А
Б
В
1.
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін Медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеу үшін ЖИЫНЫ:
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________________/______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________________________/_______________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"______________________________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-кестеге сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер";
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-кестеге сәйкес нысан бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген, көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-кестеге сәйкес 6жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халқына ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-кестеге сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген КДҚ тізілімі.
Ескертпе:
* деректер бекітілген ауыл халқы бар қалалық маңызды МСАК субъектілері үшін енгізіліп отыр.
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
1-кесте
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша
бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер
кезең: 20___жылғы "_"______бастап 20___жылғы "__"_______дейін
Есепті кезеңнің басында бекітілген халықтың саны
Бекітілген халықтың саны
Бекітуден шығарылған халықтың саны
Есепті кезеңнің соңында бекітілген халықтың саны
Жиыны
оның ішінде еркін таңдау бойынша
Жиыны
оның ішінде себептер бойынша
Еркін таңдау бойынша бас тарту
қайтыс болу
кету
Есепті кезеңнің соңындағы бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылымы
Жасы
Жиыны
оның ішінде:
Ер адамдар
Әйелдер

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
Итого:
Подтверждаем, что
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по новорожденным: количеству медицинских свидетельств о рождении, выданных
медицинской организацией родовспоможения, и (или) свидетельств о рождении,
зарегистрированных в органах юстиции;
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти по выезду за пределы
страны: количеству заявлений граждан и копии документов, удостоверяющих их личность.
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Проверено:
Руководитель СИ _______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" _________20___ года
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-
санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Всего
Х
Х
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
ЖИЫНЫ
Мынаны растаймыз:
1) есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді: еркін таңдау бойынша:
жаңа туған нәрестелер бойынша: босандыру медицина ұйымдары берген туу туралы медициналық куәліктің және/немесе әділет органдарында тіркелген туу туралы куәліктің санына;
еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына;
аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;);
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына; елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: _________________________________/____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:________________________________ /___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20___жылғы "___"________________________
Тексерілді:
АС басшысы _______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20___жылғы "___"_________________________
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсеткені үшін шот-тізілімге
2-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізіліген түпкілікті нәтиже
индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Ақы төлеуге ұсынылды (Нақты көрсеткіш*)
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялық учаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыз етілуі
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыз етілуі
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Балдардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет,
предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*расчет фактического показателя приведен на основании данных портала "Регистр
прикрепленного населения"
**значение целевого показателя соответствует данным портала "ДКПН";
количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с приказом
Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 "Об
утверждении Методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские
услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";
сумма распределена по индикаторам конечного результата деятельности субъекта
здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных по заключенному договору на
оказание ГОБМП;
*** данные соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного
периода в портале "ДКПН" заказчиком.
Таблица 3
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 4
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг, не включенных в
комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической
помощи *
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника".
Таблица 5
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения
субподрядчика*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 6
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением
субподрядчика*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
А
1
2
3
4
5
Наименование субподрядчика ______________________________(по договору субподряда от _________№___)
в том числе:
1) услуги по договору субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдік көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
___________________________/________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________/___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________________________
Ескертпе:
*нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген;
**нысаналы көрсеткіштің мәні "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
балдардың саны "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығына сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген;
КЖНЫК сомасы жасалған ТМККК көрсетуге арналған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген;
***деректер тапсырыс берушінің "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Медициналық-санитариялық
алғашқы көмек көрсететін субъектінің
бекітілген халқына тегін медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
3-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "__" ______ бастап 20__жылғы "__"______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
Барлығы:
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: ______________________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:__________________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"__________________________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
4-кесте
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы
нормативке енгізілмеген, көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі *
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
2
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы: _____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"___________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
5-кесте
Нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырмай көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_______дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
1
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"___________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді,
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
6-кесте
Нысан
Қосалқы мердігерді қатыстырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "___" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
А
1
2
3
4
5
Қосалқы мердігердің атауы_______( _________№___ қосалқы мердігерлік шарт бойынша)
оның ішінде:
қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтер, жиыны :
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалардың медициналық көрсеткіштері бойынша (қосымша қызметтер), жиыны

2) услуги, не включенные в договор субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате субподрядчикам в
порядке и сроки определенные настоящими Правилами.
Таблица 7
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в
возрасте от 6 до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге*
1
2
3
4
5
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
________________________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
______________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 8
к счет-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи прикрепленному
населению субъекта,
оказывающего первичную
медико-санитарную помощь
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием
медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года

2) қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтер, жиыны
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл көрсеткіштер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамаларының медициналық көрсеткіштері бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_____________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_________________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_______________________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді, қосалқы мердігерлерге осы Қағидалармен айқындалған тәртіп пен мерзімде төленуі тиіс.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
7-кесте
Нысан
6 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі*
кезең: 20__жылғы "___" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
№ р/с
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сомасы, теңге*
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________
Ескертпе:
* деректер "Емхана АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңдегі ақы төлеуге әсер етпейді.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек
көрсететін субъектінің бекітілген халқына
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде амбулаториялық-емханалық
көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге
8-кесте
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы
пайдаланумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі
кезең: 20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейін
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемінің сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 3-2
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 3-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
численность населения
сумма, тенге
количество случаев
сумма, тенге
численность населения
сумма, тенге
1
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
в том числе:
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы конечного результата
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Итого
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: ___________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: ___________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Дата "___"_________________20___года
Приложение 4
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе частично, по результатам выборочного контроля качества и объема оказанной амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической)

3-2-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектісімен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау хаттамасы
Ескерту. Қағида 3-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейінгі кезең
20___жылғы "___"_______№____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ____________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________________
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуден шешуге жатады және төлеуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны
сома, теңге
жағдайлар саны
сома, теңге
халық саны
сома, теңге
1
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін барлығы
оның ішінде:
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жетудің %
Сома, теңге
Сома, теңге
Барлығы
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдегі көзге көрінетін алғашқы анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Ақы төлеуден шешу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерулер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлем сомасы, теңге
Шегеру сомасы, теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге ұсынылғанның барлығы _______________________теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы_________________________теңге
Төраға: _________________________/__________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссияның мүшелері: ___________________/____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________________/___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы.)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
4-қосымша
Көрсетілген амбулаториялық-емханалық көмектің таңдамалы сапасы мен көлемін
бақылау нәтижелері бойынша алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде
ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
(медициналық-санитариялық алғашқы және консультациялық-диагностикалық көмектің)

4.2.1
Обоснованные жалобы на качество оказанных медицинских услуг
24
4.2.1.3
Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании медицинской помощи, входящей в ГОБМП
1 случай
15 кратный размер КПН
25
4.2.1.4
Нарушение этики медицинскими работниками
4 кратный размер КПН
Приложение 4-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения, оказывающим
первичную медико-санитарную помощь
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Общая сумма Договора: ____________________________________ тенге,
в том числе общая сумма выплаченного аванса: ____________________ тенге,
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: ____________ тенге.
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): ______________тенге,
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _________________ тенге.
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):_____________ ___тенге,
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: __________________тенге.
Количество прикрепленного населения _________________________человек,
в том числе сельское население _________________________человек*.
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге.
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц (село)___________тенге*.
Половозрастной поправочный коэффициент________.
Коэффициент плотности населения________.
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________.
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________.
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц:_________тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: _____________ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц _____ тенге.
Комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи сельскому населению на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге*, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц (село) ___________тенге*;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек.
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
численность населения /кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения/ кол-во услуг
сумма, тенге
1
Всего на оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению
1.1.
на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Всего
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

4.2.1
Көрсетілген медициналық қызметтердің сапасына негізделген шағымдар
24
4.2.1.3
ТМККК-ға кіретін медициналық көмек көрсету кезінде дәрі-дәрмек пен пациенттің ақшалай қаражатын тарту
1 жағдай
КЖШН-ның 15 реттік өлшемі
25
4.2.1.4
Медицина қызметкерлерінің этиканы бұзуы
КЖШН-ның 4 реттік өлшемі
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі
Ескерту. Қағида 4-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___жылғы "___" _________№_______
20___жылғы "___" _________бастап 20___жылғы "__"______дейінгі кезең
20___жылғы "___" _________№_______шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Шарт бойынша жалпы сома: __________________________________________ теңге
оның ішінде төленген аванстың жалпы сомасы: __________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылға арналған төленген лизинг төлемдерінің жалпы сомасы:___теңге
Төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтер) жалпы сомасы: ______________теңге
Оның ішінде төленген лизинг төлемдерінің жалпы сомасы: __________________ теңге
Атқарылған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны:_________________теңге
Оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________теңге
бекітілген халықтың саны _______________________________________________адам
Оның ішінде ауыл халқы _______________________________________________адам*
Айына "БХТ" порталында тіркелген, 1 бекітілген адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив _______________________тенге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген, 1 бекітілген адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл)___________теңге*
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті________;
Халық тығыздылығының коэффициенті________;
Ауыл аймақтарында жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алудың коэффициенті ________;
Жылыту маусымы ұзақтығын есепке алудың коэффициенті________;
Айына, бір адамға шаққандағы экологиялық апатты аймақтарда жұмыс істегені үшін сомасы _________ теңге
Айына, "БХТ" порталында тіркелген, бекітілген бір адамға шаққандағы амбулаторлық-емханалық көмекті көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив _________ теңге
оның ішінде:____________теңге, оның ішінде:
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге;
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге.
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы ауыл халқына АЕК көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (ауыл) _________ теңге*, оның ішінде:
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті_________ теңге*;
айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге.
Оқушылар саны_________ адам
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны/қызметтердің саны
сома, теңге
халық саны/қызметтердің саны
сома, теңге
1
Бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін, барлығы
1.1.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге
1.2.
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитарлық көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
Амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызмет көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жетудің %
Сома, теңге
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно по решению комиссии
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
ИТОГО
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам контроля качества и объема: _____________ тенге;
Сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в
том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период:
_____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик:__________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИН: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
Код: _____________________________
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) /подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование медицинской организации)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИН:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для акта на
бумажном носителе)
Приложение 5
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдік көзге көрінетін алғашқы анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Ақы төлеуден шешу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерулер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлем сомасы, теңге
Шегеру сомасы, теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы:___________________ теңге, оның ішінде:
лизинг төлемдерін өтеу сомасы_____________________теңге;
Ұстап қалған сома_____________ теңге, оның ішінде:
сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша: ________________ теңге;
Комиссияның шешімі бойынша шешілген сома: ______________ теңге / қабылданған: ______ теңге, оның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерімдер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома__________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы__________теңге
Аудару үшін жиыны__________________________теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу_______________________теңге
Тапсырыс беруші:_____________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекен-жайы: ______________________
БИН: _____________________________
ЖСН: ____________________________
БИК: _____________________________
(бенефициардың атауы)
Код: _____________________________
КБЕ: _____________________________
Басшы:_________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)/подпись)
(акт үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (акт үшін қағаз жеткізгіште)
Қызметтер беруші:_____________________
(медициналық ұйымның атауы)
Мекен-жайы:_________________________
БИН:_______________________________
ЖСН:_______________________________
БИК:_______________________________
Банктың атауы:_______________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшы:__________________/___________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)/подпись)
(акт үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (акт үшін қағаз жеткізгіште)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану парағы

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Лист использования медицинской техники, приобретенной на условиях финансового
лизинга
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Количество услуг
Приложение 6
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о структуре доходов при оказании амбулаторно-поликлинической
помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь
период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
Всего
В том числе бюджетные средства
за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ*
за счет средств местного бюджета
А
Б
1
2
3
1
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
в т.ч. на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП**
1.2.
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП по договору субподряда
1.3.
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
другие услуги (указать)
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*ЦТТ – целевой текущий трансферт;
** ПМСП - первичная медико-санитарная помощь.
Приложение 7
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Информация о структуре расходов при оказании амбулаторно-поликлинической
помощи субъектом здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную
помощь

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "__" ______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін кезең
р/с №
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтердің саны
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектілері амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі
кезіндегі кірістердің құрылымы туралы ақпарат
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "__"_____бастап 20___жылғы "__"_______дейін
_______________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
р/с №
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
БАРЛЫҒЫ
Оның ішінде бюджет қаражаты
НАТ* түріндегі республикалық бюджет қаражатының еебінен
жергілікті бюджет қаражатының есебінен
А
Б
1
2
3
1
Есепті кезеңдегі кіріс, барлығы
оның ішінде:
1.1
ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
1.2.
Қосалқы мердігерлік шарт бойынша ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
1.3.
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер жүргізу
… басқа қызметтер (көрсету)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________/_________________
(аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
__________________ /__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (болған жағдайда/есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Күні 20__жылғы "___"_____________________
Ескертпе:
*НАТ – нысаналы ағымдағы трансферт;
** МСАК – медициналық-санитариялық алғашқы көмек.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы туралы ақпарат
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
№ п/п
Наименование расходов
Расходы в месяц, тыс. тенге
Всего
в том числе за счет бюджетных средств
А
В
1
2
I
Кредиторская задолженность на начало периода, итого
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
по договору субподряда
II
Кредиторская задолженность на конец периода, итого
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
по договору субподряда
III
Остаток средств на расчетном счету
IV
Всего доход
V
Всего расход
1
Заработная плата
1.1
Оплата труда
в т.ч.
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
1.2
Дополнительные денежные выплаты (премии и дифференцированная оплата, единовременное пособие к отпуску, материальная помощь)
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
в.т.ч. дифференцированная оплата
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
из них стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Врачебный персонал
Средний медицинский персонал
Прочий персонал (социальные работники и психологи)
1.3
Компенсационные выплаты
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
2.1
Социальный налог
2.2
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3
Взносы на обязательное страхование
3.
Приобретение товаров
3.1
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
3.2
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
4.1
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
за горячую, холодную воду, канализацию
за газ, электроэнергию
за теплоэнергию
4.2
Оплата услуг связи
4.3
Прочие услуги и работы, всего
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров
на оплата услуг по договору субподряда
расходы на текущий ремонт
за аренду
5.
Другие текущие затраты
5.1
Командировки и служебные разъезды внутри страны
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
5.2
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
другие налоги и обязательные платежи в бюджет
5.3
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
VI
Приобретение основных средств
в т.ч. оборудования стоимостью до 5 млн. тенге
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
___________________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 8
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20__жылғы "__"_____дейін
____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
р/с №
Шығыстардың атауы
Айына шығыстар, мың теңге
Барлығы
оның ішінде бюджет қаражатының есебінен
А
В
1
2
I
Кезеңнің басындағы кредиторлық берешек, жиыны
оның ішінде
жалақы бойынша
медикаменттер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар
қосалқы мердігерлік шарты бойынша
II
Кезеңнің соңындағы кредиторлық берешек, жиыны
оның ішінде
жалақы бойынша
медикаменттер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар
қосалқы мердігерлік шарты бойынша
III
Есеп айырысу шотындағы қаражаттың қалдығы
IV
Кірістің барлығы
V
Шығыстың барлығы
1
Жалақы
1.1
Еңбекақы төлеу
оның ішінде
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар провизоры
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
1.2
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйақылар мен сараланған ақы төлеу, демалысқа бірыңғай жәрдемақы, материалдық көмек)
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
оның ішінде сараланған ақы төлеу
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
Дәрігерлік персонал
Орта медицина персоналы
Басқа персонал (әлеуметтік қызметкерлер мен психологтар)
1.3
Өтемақылық төлемдер
2.
Салық пен бюджетке берілетін басқа міндеттемелер
2.1
Әлеуметтік салық
2.2
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
2.3
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
3.
Тауарларды сатып алу
3.1
Дәрі-дәрмектерді және басқа медициналық мақсаттағы заттарды сатып алу
3.2
Басқа тауарларды сатып алу
оның ішінде жұмсақ жиһазды сатып алу
4.
Коммуналдық және басқа қызметтер
4.1
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
оның ішінде:
ыстық, суық су, кәріз үшін
газ, электр қуаты үшін
жылу энергиясы үшін
4.2
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
4.3
Басқа қызметтер мен істер, барлығы
оның ішінде біліктілікті арттыру мен кадрларды қайта даярлауға
қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтерге ақы төлеуге
ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар
жалдау үшін
5.
Басқа ағымдағы шығындар
5.1
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
5.2
Ел шегінен тыс іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
басқа салықтар мен бюджетке міндетті төлемдер
5.3
Басқа ағымдағы шығындар
6.
Лизинг төлемдері
VI
Негізгі құралдарды сатып алу
оның ішінде құны 5 млн. дейін жететін жабдықты сатып алу
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________/__________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
___________________/__________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (болған жағдайда/есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Күні 20__жылғы "__"__________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу туралы ақпарат

Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Информация о дифференцированной оплате труда работников
период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Фонд оплаты труда, тыс. тенге
в том числе дополнительные денежные выплаты
всего
в том числе получившие дифференцированную оплату
всего
из них на дифференцированную оплату труда
А
Б
1
2
3
4
5
Всего, в том числе:
1
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
в том числе: врачебный персонал ПМСП
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в том числе: средний медицинский персонал ПМСП
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 9
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "___"______дейін
_______________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
р/с №
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Еңбекақы төлеу қоры, мың теңге
оның ішінде қосымша ақшалай төлемдер
барлығы
оның ішінде сараланған ақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы төлеуге
А
Б
1
2
3
4
5
БАРЛЫҒЫ, оның ішінде:
1
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
оның ішінде: МСАК дәрігерлік персоналы
2
Орта медицина және фармацевтика персоналы
оның ішінде: МСАК орта медицина персоналы
3
Кіші медицина персоналы
4
Басқа персонал
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
___________________________/___________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
______________________/________________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (болған жағдайда/есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Күні 20___жылғы "____"__________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат

Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров
период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_______________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
№ п/п
Наименование
Всего работников, человек
в том числе:
Всего сумма, тыс. тенге
в том числе за счет бюджетных средств
Врачей
из них врачей ПМСП
Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров
Средних медицинских работников
из них средних медицинских работников ПМСП
Средних фармацевтических работников
Специалистов с немедицинским образованием
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Всего специалистов, из них:
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 10
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_____дейін
____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
р/с
Атауы
Қызметкерлердің барлығы, адам
оның ішінде
Барлық сома, мың теңге
Оның ішінде бюджет қаражатының есебінен
Дәрігерлер
оның ішінде МСАК дәрігерлері
Фармацевттер (жоғары білімі бар), провизорлар
Орта медицина қызметкерлері
оның ішінде МСАК орта медицина қызметкерлері
Орта фармацевтика қызметкерлері
Медициналық емес білімі бар мамандар
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
біліктілікті арттырды
1.2
қайта даярлаудан өтті
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________/_____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________/_________________________
(Аты, әкесінің аты,тегі, (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (болған жағдайда/есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Күні 20__жылғы "__"_____________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
10-қосымша
Медициналық қызметтер көрсетуге жоспарлы аванс сомасын бөлу

Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса на оказание медицинских услуг
по договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
___________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией)
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и ИМН
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика)
_______________________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика)
_________________________________ / ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Приложение 11
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация
о дифференцированной оплате работников
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация
о повышении квалификации и переподготовке кадров
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
_____________________________________________________________________
(бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы)
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Барлығы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тағам өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен ММБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Денсаулық сақтау субъектісінің басшысы
_________________________ /____________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау субъектісінің бас бухгалтері
__________________________/ ___________________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
11-қосымша
Қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу бойынша ақпарат
Ескерту. 11-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
12-қосымша
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпарат
Ескерту. 12-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
__________________________ облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметіне жеке тұлғалардың негізделген өтініштері (шағымдары)
жағдайлары бойынша есеп

Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет по случаям обоснованных обращений физических лиц (жалоб) на деятельность
субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
по области / городу республиканского значения__________________________
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Данные субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Ф.И.О. физического лица, подавшего жалобу
Данные физического лица, прикрепленного к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП
Дата регистрации жалобы (чч.мм.гг.)
Дата завершения проверки (чч.мм.гг.)
Наименование субъекта
Наименование участка
Ф.И.О. и должность врача
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения (чч.мм.гг.)
Адрес проживания
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Всего обоснованных жалоб за отчетный период: _________ случаев
Руководитель ТД КООЗ __________________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "____"_________20___ года
Приложение 14
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 14 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет
по случаям материнской смертности на уровне первичной медико-санитарной помощи
по области / городу Республиканского значения__________________________

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "__"_____бастап 20___жылғы "___"______дейін
р/с №
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің деректері
Шағымды берген жеке тұлғаның А.Ә.Т.
Субъектінің атауы
Учаскенің атауы
Дәрігердің А.Ә.Т. және лауазымы
1
2
3
4
5
1
Кестенің жалғасы
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген жеке тұлғаның деректері
Шағымды тіркеу күні (кк.аа.жж.)
Тексеруді аяқтау күні (кк.аа.жж.)
ЖСН
А.Ә.Т.
Туған күні(кк.аа.жж.)
Тұрғылықты мекенжайы
6
7
8
9
10
11
Есепті кезең үшін негізделген шағымдардың барлығы: _________ жағдай
ҚДСК АД басшысы_______________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Күні 20__жылғы "__"_______________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі ана өлімі
жағдайлары бойынша есеп __________________________ облыс/республикалық
маңызы бар қала бойынша
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Данные субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Данные физического лица, прикрепленного к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП
Дата регистрации смерти (чч.мм.гг.)
Сведения о предотвратимости смерти*
Участие в расчете суммы СКПН (да/ нет)
Наименование субъекта
Наименование участка
Ф.И.О. и должность врача
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения (чч.мм.гг.)
Адрес проживания
Место "Д" наблюдения
Место смерти
Диагноз по МКБ-10 (с указанием причины смерти)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Примечание:
*указываются сведения о предотвратимости смерти по каждому случаю:
предотвратимая, непредотвратимая или экспертиза не завершена
Всего случаев материнской смертности за отчетный период: _________ случаев, из
них:
предотвратимые на уровне ПМСП (участвуют в расчете суммы СКПН): _________
случаев;
не предотвратимые на уровне ПМСП (не участвуют в расчете суммы СКПН):
_________ случаев;
экспертиза не завершена: (не участвуют в расчете суммы СКПН): _________ случаев
Руководитель ТД КООЗ ____________________________________/____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "____"_________20___ года
Приложение 15
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет
по случаям детской (от 7 дней до 5 лет) смертности на уровне первичной медико-
санитарной помощи
по области / городу республиканского значения__________________________
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Данные субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
Данные физического лица, прикрепленного к субъекту здравоохранения, оказывающему ПМСП
Дата регистрации смерти (чч.мм.гг.)
Сведения о предотвратимости смерти
Участие в расчете суммы СКПН (да/ нет)
Наименование субъекта
Наименование участка
Ф.И.О. и должность врача
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения (чч.мм.гг.)
Адрес проживания
Место "Д" наблюдения
Место смерти
Диагноз по МКБ 10 (с указанием причины смерти)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Всего случаев детской смертности за отчетный период: ______________ случаев, из них:
предотвратимые на уровне ПМСП (участвуют в расчете суммы СКПН): _________
случаев;
не предотвратимые на уровне ПМСП (не участвуют в расчете суммы СКПН):
_________ случаев;
экспертиза не завершена: (не участвуют в расчете суммы СКПН): _________ случаев.
Руководитель ТД КООЗ ____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "____"_________20___ года
Примечание:
*указываются сведения о предотвратимости смерти по каждому случаю:
предотвратимая, непредотвратимая или экспертиза не завершена.
Приложение 16
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Отчет
по корректности и достоверности загрузки данных из информационных
систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего
компонента комплексного подушевого норматива * по области / городу
республиканского значения__________________________
№ п/п
Наименование индикатора
Источник данных
Период загруженных данных
Дата загрузки данных
Качество загрузки
Примечание
А
1
2
3
4
5
6
Примечание:
* корректность и полнота загрузки данных из информационных
систем для расчета значений индикаторов и сумм стимулирующего
компонента комплексного подушевого норматива в соответствии с
Методикой формирования тарифов и планирования затрат на медицинские
услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи, утвержденной приказом МЗ РК от 26.11.2009г №801.
Приложение 17
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Отчет
по распределению сумм стимулирующего компонента комплексного
подушевого норматива работникам субъекта здравоохранения,
оказывающего первичную медико-санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ____________________
Население (по РПН), человек:___________________
Уровень достижения результата, %: _____________
Плановая сумма СКПН, тенге:__________________
(СКПН на 1 жителя в месяц, тенге: _____________)
Фактическая сумма СКПН, тенге:_______________
(СКПН на 1 жителя в месяц, тенге: _____________)
Дополнительно из фонда за результат 80% и более, тенге:______________
Потери за не достижение результата (до 80%), тенге:__________________
Направлено на повышение квалификации, тенге:_________________________
доля от общей суммы СКПН, %:__________
Направлено на налоги и другие обязательные платежи в бюджет,
тенге:_______________ доля от общей суммы СКПН, %:__________
Сумма СКПН для распределения работникам, тенге:____________________
Наименование специальностей
ВСЕГО
Отделение ВОП
Терапевтическое отделение
Педиатрическое отделение
Коли-чество работни-ков
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
Коли-чество работни-ков
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
Коли-чество работников
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
Коли-чество работни-ков
Сумма СКПН, тыс. тенге
Средняя сумма выплат СКПН на 1 работника, тенге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Итого по работникам участковой службы
Врачи
СМР
Социальные работники
Психологи
Акушеры
2
Итого по работникам вне участка
Первый руководитель самостоятельного Центра семейного здоровья или врачебной амбулатории
Заведующий отделением
Старшая медицинская сестра
Врачи отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
СМР отделения профилактической и социально-психологической помощи ЦСЗ
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 18
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

кезең: 20__жылғы "__" ________ бастап 20___жылғы "__"_______дейін
р/с
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің деректері
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген жеке тұлғаның деректері
Ұйымның атауы
Учаскенің атауы
Дәрігердің А.Ә.Т. және лауазымы
ЖСН
А.Ә.Т.
Туған күні (кк.аа.жж.)
Тұрғылықты мекенжайы
"Д" байқау орны
Қайтыс болу жері
АХЖ-10 бойынша диагноз (қайтыс болу себебін көрсету)
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қайтыс болу күнін тіркеу күні (кк.аа.жж.)
Өлімнің алдын алушылық туралы мәліметте
р*
КЖНЫК сомасын есептеуге қатысу (ия/жоқ)
11
12
13
Ескертпе:
*әр жағдай бойынша өлімнің алдын алушылық туралы мәліметтер көрсетіледі: алды алынатын, алды алынбайтын немесе сараптама аяқталмаған
Есепті кезең үшін ана өлімі жағдайларының барлығы:_______жағдай, оның ішінде:
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын (КЖНЫК сомасын есептеуге қатысады): _________ жағдай;
МСАК деңгейінде алды алынбайтын (КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайды): _________ жағдай;
сараптама аяқталмаған: (КЖНЫК сомасын есептеуге қатыспайды): _________ жағдай;
ҚДСК АД басшысы_______________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Күні 20__жылғы "__"_____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
__________________________ облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша
медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейіндегі
бала (7 күннен 5 жасқа дейінгі) өлімі жағдайлары бойынша есеп
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20___жылғы "__" _________ бастап 20___жылғы "__"______дейін
р/с №
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің деректері
МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісіне тіркелген жеке адамның деректері
Ұйымның атауы
Учаскенің атауы
Дәрігердің Т.А.Ә. және лауазымы
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні((кк.аа.жж.)
Тұрғылықты мекен-жайы
"Д" байқау орны
Қайтыс болу орны
ЖСН
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қайтыс болу күнін тіркеу күні (кк.аа.жж.) Т.А.Ә.
Өлімнің алдын алушылық туралы мәліметтер*
ЖШНЫК сомасын есептеуге қатысу (ия/жоқ) Ұйымның атауы
11
12
13
Есепті кезең үшін бала өлімі жағдайларының барлығы:______жағдай, оның ішінде:
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатысады):
_________ жағдай;
МСАК деңгейінде алды алынбайтын (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатыспайды):
_________ жағдай;
сараптама аяқталмаған: (ЖШНЫК сомасын есептеуге қатыспайды): _________ жағдай
ҚДСК АД басшысы_______________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(есеп үшін қағаз жеткізгіште)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________
Ескертпе:
*әр жағдай бойынша өлімнің алдын алушылық туралы мәліметтер көрсетіледі: алды алынатын, алды алынбайтын немесе сараптама аяқталмаған
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Индикаторлар мен жан басына шаққандағы нормативтің
ынталандырушы компоненті сомаларының мәндерін есептеу үшін
ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен
дұрыстығы бойынша есеп*
облыс/республикалық маңызы бар қала бойынша________________
р/с
Индикатордың атауы
Деректер көзі
Жүктелген деректердің кезеңі
Деректерді жүктеу күні
Жүктеудің сапасы
Ескертпе
А
1
2
3
4
5
6
АС филиалының басшысы _________________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін) 20_жылғы "__"____________
Ескертпе:
* ҚР ДСМ-нің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге шығындарды жоспарлау мен тарифтерді құру әдістемесіне сәйкес индикаторлар мен жан басына шаққандағы норматвитің ынталандырушы компоненті сомаларының мәндерін есептеу үшін ақпараттық жүйелерден деректерді жүктеудің нақтылығы мен толықтығы.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін
денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне жан басына
шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінің
сомаларын бөлу бойынша есеп
20__жылғы "__"______бастап 20___жылғы "__"_________дейінгі кезең
20___жылғы "__"_________№_______шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: _______________________________
Халық (БХТ бойынша), адам: __________________________________________
Нәтижеге қол жеткізу деңгейі, %: ____________________________________
КЖНЫК-ның жоспарлы сомасы, теңге:____________________________________
КЖНЫК-ның нақты сомасы, теңге:_______________ Айына 1 тұрғынға
шаққандағы КЖНЫК, теңге ________________
80% және одан да көп нәтиже үшін қордан қосымша, теңге:______________
Нәтижеге қол жеткізбегені үшін шығасылар (80%-ға дейін), теңге:______
Біліктілікті арттыруға жіберілді, теңге:________________КЖНЫК жалпы
сомасынан үлесі, %:________
Салықтар мен бюджетке берілетін басқа міндетті төлемдерге жіберілді,
теңге:________ _________ КЖНЫК жалпы сомасынан үлесі, %:____
Қызметкерлерге бөлу үшін КЖНЫК сомасы, теңге:________________________
Мамандардың атауы
БАРЛЫҒЫ
ЖПД бөлімі
Терапия бөлімі
Педиатрия бөлімі
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
Қызметкерлердің саны
КЖНЫК сомасы, мың теңге
1 қызметкерге шаққанда КЖНЫК төлемақыларының орта сомасы, теңге
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Учаскелік қызмет бойынша жиыны
Дәрігерлер
ОМҚ
Әлеуметтік қызметкерлер
Психологтар
Акушерлер
2
Учаскеден тыс қызмет бойынша жиыны
Дербес Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның бірінші басшысы
Бөлім меңгерушісі
Аға мейіргер
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің дәрігерлері
ОДО-ның профилактикалық және әлеуметтік-психологиялық бөлімінің ОМҚ
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы:________________________/______________
(Тегі, ат, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:__________________ /____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін) 20__жылғы "_____"________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің шеңберінде көрсетілген консультациялық-диагностикалық
қызметтер үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ*

Сноска. Приложение 18 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в
виде целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
1.
Всего за оказание консультативно диагностической медицинской помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
1.2.
за счет средств местного бюджета
2.
Сумма лизингового платежа
Итого к оплате
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
реестр оказанных населению консультативно-диагностических услуг;
реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием
медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга.
Таблица 1
к счет-реестру за оказанные
консультативно-
диагностические услуги в
рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи за счет
средств местного бюджета,
включая целевые текущие
трансферты
Форма
Реестр оказанных населению консультативно-диагностических услуг
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
А
1
2
3
4
5
1
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Таблица 2
к счет-реестру за оказанные
консультативно-
диагностические услуги в
рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи за счет
средств местного бюджета,
включая целевые текущие
трансферты
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием
медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 19
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" ______ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
р/с №
Қызметтердің саны
Тариф
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
1.
Консультациялық-диагностикалық медициналық көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде
1.1.
республикалық бюджеттен трансферттер есебінен
1.2.
Жергілікті бюджет есебінен
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Төлемге жиыны
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) басшысы:
__________________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________ /_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ___________________________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
МСАК көрсететін субъекті маманының жолдамасы бойынша халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
МСАК көрсететін субъекті маманының жолдауынсыз халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі
Жергілікті бюджет қаражатының есебінен
тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі шеңберінде
көрсетілген консультациялық диагностикалық
қызметтер үшін шот тізілімге
1-кесте
Нысан
Халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі
кезең: 20___ жылғы "___" ______ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін
№ р/с
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
А
1
2
3
4
5
1
2
Барлығы:
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) басшысы:
__________________________________ /___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
________________________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ______________
Жергілікті бюджет қаражатының есебінен тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде көрсетілген консультациялық-диагностикалық
қызметтер үшін шот тізілімге
2-кесте
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен көрсетілген
консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі
кезең: 20___ жылғы "___" ______ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Төлемге жататын Лизинг төлемінің сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________________ /______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
______________________________ /_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" _______
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуге арналған шартты
орындау хаттамасы

Сноска. Приложение 19 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих
трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: __________________________________
№ п/п
Наименование
Количество услуг
Предъявлено к оплате, тенге
Снято с оплаты*, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Всего за оказание консультативно - диагностической медицинской помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
1.2.
за счет средств местного бюджета
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате
Снято с оплаты
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: _________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен: ____________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года.
К данному протоколу прилагается акт контроля качества и объема медицинской помощи.
Примечание:
*снято с оплаты, в том числе частично, за отчетный и предыдущие периоды по
результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля ТД КООЗ.
Приложение 20
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" _____ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
р/с №
Атауы
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеуден шешілді*, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Консультациялық-диагностикалық медицианлық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде:
республикалық бюджеттен трансферттер есебінен
1.2
жергілікті бюджет есебінен
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылған
Ақы төлеуден алынуы тиіс
Ақы төлеу үшін қабылданған
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін ұсынылғанның барлығы ___________________________ теңге
Ақы төлеу үшін қабылданғанның барлығы _________________________ теңге
Комиссияның төрағасы: ______________ /_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ______________ /______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________ /_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстырылды: ____________________________ /_____________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Медициналық көмектің көлемі мен сапасын бақылау актісі қоса берілген.
Ескертпе:
*ҚДСК АД-ның жоспарлы және жоспардан тыс тексерулері бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін ақы төлеуден, оның ішінде ішінара ақы төлеуден шешілді.Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде республикалық
бюджет қаражатының есебінен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі

Сноска. Приложение 20 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ (услуг),
оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи за счет средств республиканского бюджета в виде целевых текущих
трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ____________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Общая сумма по Договору _______________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса________________________________ тенге
Общая сумма оплаченных (оказанных) услуг_______________________ тенге
Общая сумма лизинговых платежей на текущий год согласно
Договору ___________________тенге
№ п/п
Наименование работ (услуг)
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1.
Всего за оказание консультативно - диагностической медицинской помощи, в том числе:
2
3
1.1.
за счет трансфертов из республиканского бюджета
1.2.
за счет местного бюджета
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате
Снято с оплаты
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего принято к оплате: _______________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей ____________________тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса ___________________тенге
Сумма к удержанию лизинговых платежей _________________________тенге
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в
следующий период ______________________________________________тенге
Итого к перечислению __________________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей ____________________тенге
Заказчик
______________________________________
(наименование)
Руководитель________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик
______________________________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе)
Приложение 21
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказанные консультативно-диагностические услуги в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощиза счет
средств республиканского бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
По Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
Поправочные коэффициенты: (указать)*
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги
Количество услуг к оплате
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
Всего
Лизинговые платежи
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель медицинской организации (поставщика):
_______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер медицинской организации (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
реестр оказанных населению консультативно-диагностических
услуг;
реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с
использованием медицинской техники, приобретенной на условиях
финансового лизинга
Примечание:
* Указываются поправочные коэффициенты, применительные к
конкретному субъекту здравоохранения, оказывающему КДУ.
Таблица 1
к счет-реестру за оказанные
консультативно-диагностические
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи за счет средств
республиканского бюджета
Форма
Реестр оказанных населению консультативно-диагностических услуг
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
А
1
2
3
4
5
1
2
Всего:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Таблица 3
к счет-реестру за оказанные
консультативно-диагностические
услуги в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи за счет средств
республиканского бюджета
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с
использованием медицинской техники, приобретенной
на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на
1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 22
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи за счет
республиканского бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ года
По Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы:____________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Снято с оплаты, в том числе частично*
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма,тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
Количество услуг
Сумма,тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего за оказание консультативно - диагностической медицинской помощи, в том числе:
1.1
Необоснованное проведение консультативно-диагностических услуг
1.2
Необоснованное увеличение количества консультативно-диагностических услуг
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате
Снято с оплаты
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _________________________ тенге
Всего принято к оплате _____________________________ тенге
Председатель: _________________________________/____________
(Подпись/Фамилия, имя, отчество (при его наличии).)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _________________________________/______________
(Подпись/Фамилия, имя, отчество (при его наличии.)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Подпись/Фамилия, имя, отчество (при его наличии.)
(для протокола на бумажном носителе)
"_____" ____________ 20 ___ года
Ознакомлен: ____________________________ /____________
Подпись/Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года.
К данному протоколу прилагается акт контроля качества и объема
медицинской помощи.
Примечание:
*Снято с оплаты, в том числе частично, за отчетный и предыдущие
периоды по результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм
контроля ТД КООЗ.
Приложение 23
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт сверки
по результатам контроля объема за оказанные
консультативно-диагностические услуги, оплата которых
осуществляется за счет средств республиканского бюджета
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 24
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате,
в том числе частично, по результатам контроля качества и объема
оказанной консультативно-диагностической помощи, оплата которой
осуществляется за счет средств республиканского бюджета
№ кода
Наименование
Единица измерения
Подлежит снятию % от стоимости услуги
1
2
3
4
5
1
1.8
Случаи необоснованного проведения услуг специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи, осуществляемой в форме консультативно-диагностической помощи
1 услуга
100%
2
1.9
Случаи необоснованного удорожания стоимости консультативно-диагностической помощи
1 услуга
100%
3
1.1
Необоснованное увеличение количества консультативно-диагностической помощи
1 услуга
100%
Приложение 25
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг),
оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи в форме консультативно-диагностической помощи, оплата
которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
По Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы:____________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
Общая сумма Договора____________________________________________тенге
Общая сумма выплаченного аванса_________________________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ
(оказанных услуг)___________________________тенге
Общая сумма лизинговых платежей на текущий год согласно
Договору _____________тенге
№ п/п
Наименование услуг
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма (тенге)
Количество услуг
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
Всего за оказание консультативно - диагностической медицинской помощи
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате
Снято с оплаты
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего принято к оплате: _______________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей ____________________тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса ___________________тенге
Сумма к удержанию лизинговых платежей _________________________тенге
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в
следующий период ______________________________________________тенге
Итого к перечислению __________________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей ____________________тенге
Заказчик
__________________________________________
(наименование)
Руководитель________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном носителе)
Поставщик
______________________________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе
Место печати (для акта на бумажном носителе)
Приложение 26
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: _______________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _____________________________
Шарт бойынша жалпы сомасы __________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы ______________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы ________________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға арналған лизинг төлемдерінің жалпы сомасы _________ теңге
№ р/с
Жұмыстардың (қызметтердің) атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
4
1
Консультациялық-диагностикалық медициналық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде
1.1.
республикалық бюджет трансферті есебінен
1.2.
жергілікті бюджет есебінен
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды
Ақы төлеуден алынды
Ақы төлеу үшін қабылданды
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы: ____________________________ теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу _______________________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома _____________________ теңге
Лизинг төлемдерін ұстап қалу үшін сома ___________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиіс бұрын төленген аванстың қалдығы
_______________________________________________________________ теңге
Аудару үшін жиыны _____________________________________________ теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу _______________________________ теңге
Тапсырыс беруші
Қызметтер беруші
______________________________________
(атауы)
______________________________
(атауы)
Басшы_________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы) (қағаз жеткізгіштегі
акт үшін )
Басшы_____________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
21-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек көрсетекені
медициналық ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________
Жылыту маусымы ұзақтығының түзету коэффициенті:_______________(теңге)
Экологиялық коэффициент:_____________________________________________
Үйдегі қызмет бойынша түзету коэффициенттері:________________________
Қашықтықтан консультация бойынша түзету коэффициенттері:_____________
р/с
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Лизинг төлемдері
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Төлемге жататын лизинг төлемінің сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Ақы төлеуге барлығы:___________________________________________ теңге
Медициналық ұйымның басшысы _____________________ /__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Бас бухгалтер _______________________________________/_______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
20___ жылғы "_____" _________
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
консультациялық-диагностикалық
көмек көрсетекені үшін шот-тізілімге
1-кесте
Нысан
Халыққа көрсетілген консультациялық-диагностикалық
қызметтердің тізілімі
20___ жылғы "___" ______ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейінгі кезең
р/с
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
А
1
2
3
4
5
МСАК көрсететін субъекттің атауы:____________
1
2
Барлығы:
Денсаулық сақтау ұйымының
(қызметтер берушінің) басшысы: ___________________/__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері: _____________________/_________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__ жылғы "__"___
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
консультациялық-диагностикалық
көмек көрсетекені үшін шот-тізілімге
3-кесте
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы
пайдаланумен көрсетілген консультациялық-диагностикалық
қызметтердің тізілімі
20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейінгі кезең
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін лизинг төлемінің сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Денсаулық сақтау ұйымының
(қызметтер берушінің) басшысы: ___________________/__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері: _____________________/_________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__ жылғы "__"___
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
22-қосымша
Нысан
Республикалық бюджет есебінен тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау
хаттамасы
20 ___ ж. "___" _________ №_______
20__жылғы "__" _____ бастап 20__жылғы "__" ______ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы ________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________________
р/с
Атауы
Есеп-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Ақы төлеуден шешілді, оның ішінде ішінара*
Төлемге қабылданды
Қызметтің саны
Сома (теңге)
Қызметтің саны
Сома (теңге)
Қызметтің саны
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Консультациялық-диагностикалық медициналық көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1
Консультациялық-диагностикалық қызметтерді негізсіз өткізуі
1.2
Консультациялық-диагностикалық қызметтердің санын негізсіз ұлғайту
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге қабылданды
Ақы төлеуден шешілді
Төлемге қабылданды
Қызметтің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарындасатып алынған медициналық техниканы қолданумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін ұсынылғанның барлығы ___________________________ теңге
Ақы төлеу үшін қабылданғанның барлығы _________________________ теңге
Комиссияның төрағасы: ______________ /_______________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ______________ /__________________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_____________ /___________________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /__________________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстырылды: ____________________________ /_________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Осы хаттамаға медициналық көмектің сапасы мен көлем бақылауының актісі қоса беріледі (ол болған жағдайда).
Ескертпе:
ҚДСК АД-ның іріктеме және жоспардан тыс тексерулерінің нәтижесінде ішінара ақы төлеуден шешілді, соның ішінде ішінара, есепті кезең және алдыңғы кезеңдер үшін ақы төлеуден шешілді.*
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
23-қосымша
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын көрсетілген консултациялық-диагностикалық көмектің
сапасы мен көлемі бақылау нәтижелері бойынша салыстыру актісі
Ескерту. 23-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
24-қосымша
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын көрсетілген консултациялық-диагностикалық көмектің
сапасы мен көлемі бақылау нәтижелері бойынша ақы төлеуге, оның
ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізімі
кодтың №
Атауы
Өлшеу бірлігі
Қызмет құнынан % алуға тиісті
1
2
3
4
5
1
1.8
Консультациялық-диагностикалық көмек нысанында жүзеге асырылатын мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету қызметтерін негізсіз жүргізу жағдайы
1 қызмет
100%
2
1.9
Консультациялық-диагностикалық көмек құнының негізсіз қымбаттау жағдайлары
1 қызмет
100%
3
1.1
Консультациялық-диагностикалық көмек санының негізсіз артуы
1 қызмет
100%
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
25-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджеттен қаржыланатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде
консультациялық-диагностикалық көмек нысанында медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымның орындалған жұмысының
(қызметінің) актісі
20 ___ ж. "___" _________ №_______
Мерзімі 20___ж. "__" ______ бастап 20___ж. "__" _______дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы ___________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы____
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес кіші бағдарламаның атауы_________
Шарттың жалпы сомасы____________________________________________теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы__________________________________теңге
Төленген жұмыстың жалпы құны (көрсетілген қызмет)______________ теңге
Орындалған жұмыстың жалпы сомасы (көрсетілген қызмет)__________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға лизинг төлемдерінің жалпы сомасы__ теңге
Р/с
Қызметтің атауы
Есеп-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Төлемге қабылданды
Қызметтің саны
Сома (теңге)
Қызметтің саны
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Лизинг төлемдері
Атауы
Есеп-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарындасатып алынған медициналық техниканы қолданумен барлығы
Барлығы, төлемге қабылданған:
__________________________ теңге
Комиссия шешімі бойынша сома: төлемдер
__________________________ теңге
шегерімдер
__________________________ теңге
Оның ішінде лизинг төлемін өтеу
__________________________ теңге
Бұрын төленген аванстан ұсталған сома
__________________________ теңге
Лизинг төлемдерінен ұсталған сома
__________________________ теңге
Орындалған қызметті төлеу үшін аударылған сома
__________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстауға тиісті бұрын ұсталған аванстың қалдығы
__________________________ теңге
Барлығы аударуға есептелген
__________________________ теңге
оның ішінде лизинг төлемін өтеу
__________________________ теңге
Тапсырыс беруші
Басшы______________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші
(Медициналық ұйымның атауы)
Басшы
_______________/__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
26-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде республикалық
бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсету үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ*

Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств
республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного
бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _______________________
Наименование бюджетной программы: __________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_______________________
Стоимость одного вызова _____тенге
№ п/п
Наименование
Количество вызовов
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Всего за оказание скорой медицинской помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
1.2
за счет средств местного бюджета
Итого к оплате:________________________________тенге
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________ /______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагается реестр оказанных услуг скорой медицинской помощи.
Таблица 1
к счет-реестру за оказание услуг
скорой медицинской помощи в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи за счет средств
местного бюджета
Форма
Реестр оказанных услуг скорой медицинской помощи
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
А
1
2
3
4
1
Всего за оказание скорой медицинской помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
1.2
за счет средств местного бюджета
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 27
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: _________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
Бір шақырудың құны _____ теңге
р/с №
Атауы
Шақырулардың саны
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
1
2
3
4
1.
жедел медициналық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде
1.1.
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферті есебінен
1.2.
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Ақы төлеу үшін жиыны:________________________________ теңге
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
___________________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_____________________________________________ /______
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/ қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" __________________
Осы шот-тізілімге көретілген жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі қоса беріледі.
Жергілікті бюджет
қаражатының есебінен тегін
медициналық
көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде жедел
медициналық көмек қызметтерін
көрсеткені үшін
шот-тізілімге кесте
Нысан
Көрсетілген жедел медициналық көмек қызметтерінің тізілімі
кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
№ р/с
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтің саны
Сома, теңге
А
1
2
3
4
1
жедел медициналық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде
1.1
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферті есебінен
1.2
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________ /______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_______________________________________________ /____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (ол болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" _________________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
27-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде жедел медициналық көмек қызметтерін көрсетуге арналған
шартты орындау хаттамасы

Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание услуг скорой медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств
республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного
бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
№ п/п
Наименование
Количество вызовов
Предъявлено к оплате, тенге
Снято с оплаты*, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
1
Всего за оказание скорой медицинской помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
1.2
за счет средств местного бюджета
Примечание:
*снято с оплаты, в том числе частично, за отчетный и предыдущие периоды по
результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля ТД КООЗ. Акт
контроля качества и объема медицинской помощи прилагается.
Иные выплаты/вычеты:
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
за счет средств местного бюджета
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _________________________ тенге
Всего принято к оплате _____________________________ тенге
Председатель: _________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен: ____________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года.
Приложение 28
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том
числе частично, по результатам контроля качества и объема оказанной
скорой медицинской помощи
№ кода
Наименование
Единица измерения
Подлежит к снятию
% от стоимости одного вызова*
от стоимости гарантированного компонента утвержденного комплексного подушевого норматива (КПН) сельскому населению на 1 жителя в месяц
1
2
3
4
5
6
1
5.1.6
Необоснованное отклонение лечебно-диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
1
случай
50%
8 кратный размер КПН
2
5.2.1
Обоснованные жалобы на качество оказанных медицинских услуг
3
5.2.1.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения
1
случай
100%
15 кратный размер КПН
4

Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
20___ жылғы "___" ______ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ___________________________________
р/с
Атауы
Шақырулардың саны
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеуден шешілді*, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
4
5
6
1
жедел медициналық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде
1.1.
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферті есебінен
1.2.
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
ЖИЫНЫ
Ескертпе:
*ҚДСК АД-ның іріктеме, жоспардан тыс тексерулері бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін ақы төлеуден, оның ішінде ішінара ақы төлеуден шешілді. Медициналық көмектің көлемі мен сапасын бақылау актісі қоса берілген.
Өзге төлемдер/шегерістер
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферті есебінен
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін ұсынылғанның барлығы ___________________________ теңге
Ақы төлеу үшін қабылданғанның барлығы __________________________ теңге
Төраға: ______________ /_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстырылды: _____________ /_______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
28-қосымша
Көрсетілген жедел медициналық көмектің сапасы мен көлемін
бақылау нәтижесі бойынша шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге,
оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
Кодтың №
Атауы
Өлшем бірлігі
Шешіліп алынуы тиіс
бір шақыру құнынан %
Айына 1 тұрғынға шаққанда ауыл халқына кешенді жан басына шаққандағы нормативтің (КЖШН) кепілдік берілген компонентінің құнынан шешіп алу үшін сомадан
1
2
3
4
5
1
5.1.61
Диагностикалық іс-шаралардың денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан негізделмеген ауытқулары
1
жағдай
50%
КЖШН-ның 8 реттік өлшемі
2

период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ год
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма по Договору _________________________________________тенге
Общая сумма выплаченного аванса _________________________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг)____________________ _тенге
Наименование работ(услуг)
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
Всего за оказание скорой медицинской помощи, в том числе:
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
за счет средств местного бюджета
Иные выплаты/вычеты
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ
за счет средств местного бюджета
ИТОГО
Всего принято к оплате: ________________________________________тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса _______________________тенге.
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в следующий период
______________________ тенге.
Итого к перечислению: ____________________________________тенге.
Заказчик________________________
(наименование)
Руководитель________________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик____________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе)
Приложение 30
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 30 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации за оказанные медицинские услуги по специализированной
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
период:

кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: _______________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________________
Шарт бойынша жалпы сомасы _____________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы ________________________________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың(көрсетілген қызметтердің) жалпы құны __________ теңге
Жұмыстардың (қызметтердің) атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
жедел медициналық көмек көрсетуге барлығы, оның ішінде
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферті есебінен
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Өзге төлемдер/шегерістер
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
НАТ түрінде республикалық бюджет қаражаты есебінен
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы: ___________________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома _____________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиіс бұрын төленген аванстың қалдығы
_______________________________________________________________ теңге
Аудару үшін жиыны _____________________________________________ теңге
Тапсырыс беруші_________________________
(атауы)
Қызметтер беруші____________________
(атауы)
Басшы_________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы) (қағаз
жеткізгіштегі акт үшін)
Басшы_____________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы) (қағаз
жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
30-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген
медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 30-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1.2.1
дневной стационар по профилю:
1.2.2
услуги по Перечню № 2:
1.2.3
услуги по Перечню № 4 с применением ВТМУ:
Тип оплаты: за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости / по койко-дням
Стоимость за пролеченный случай по расчетной средней стоимости: _____________ тенге
Стоимость 1 койко-дня: ____________тенге
№ п/п
Наименование
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
ИТОГО
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам (по блокам/схемам лечения)
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер пациента
Наименование курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Проведено койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
ИТОГО
Реабилитация для детей с онкологическими заболеваниями
№ п/п
Наименование тарифа
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
5
ИТОГО
Х
Лизинговые платежи
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________________
Наименование
Количество пролеченных больных
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
ИТОГО
Итого к оплате: ______________________________________________ тенге
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
___________________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе, при наличии)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 31
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации за оказанные медицинские услуги по
высокоспециализированной медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата
которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 32
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Линейная шкала оценки исполнения договора
на оказание гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Линейная шкала оценки исполнения договора на оказание ГОБМП (далее – Линейная шкала) распространяется на организации, оказывающие ГОБМП в виде специализированной медицинской помощи по форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, и применяется в отчетном периоде.
Расчет суммы возмещения организации, оказывающей ГОБМП, превысившей месячную сумму, предусмотренную договором на оказание ГОБМП без учета результатов контроля качества и объема медицинской помощи (далее – сумма возмещения), осуществляется в следующей последовательности:
1-й шаг: расчет суммы превышения месячной суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП без учета результатов контроля качества и объема медицинской помощи, определяется по следующей формуле:
Спревыш = Спредъяв.к оплате - Сдоговор, где
Спревыш – сумма превышения месячной суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП, без учета результатов контроля качества и объема медицинской помощи;
Сдоговор – месячная сумма, предусмотренная договором на оказание ГОБМП (далее – сумма по договору);
Спредъяв. к оплате – сумма, предъявленная к оплате организацией, оказывающей ГОБМП, за оказание услуг ГОБМП по счет-реестру за оказанные медицинские услуги по специализированной медицинской помощи в рамках, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета;
2-й шаг: определение процента превышения суммы, предусмотренной договором на оказание ГОБМП, без учета результатов контроля качества и объема медицинской помощи (далее – процент превышения) по следующей формуле:
%превыш.= Спревыш / Сдоговор х 100+100, где
%превыш – процента превышения;
3-й шаг: определение процента возмещения в соответствии с интервалом согласно следующей таблице:
№ интервала (i)
Процент превышения
(%превыш)
Процент возмещения
(%возм.i)
1

1.2.1
бейіні бойынша күндізгі стационар:
1.2.2
№ 2 тізбе бойынша қызметтер:
1.2.3
ЖТМҚ қолдана отырып, № 4 тізбе бойынша қызметтер:
Төлем түрі: есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін/бір төсек-күн үшін
Есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайының құны: ____________ теңге,
1 төсек-күннің құны: ____________теңге.
р/с №
Атауы
Емделген жағдайлардың саны
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды (теңге)
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша (емдеу блогы/емдеу схемасы бойынша)
р/с №
Пациенттің жеке сәйкестендіру нөмірі
Емдеу курсының атауы
Емдеу блогының/схемасының атауы
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды
(теңге)
ЖИЫНЫ
Онкологиялық аурулармен ауыратын балалар үшін оңалту
№ р/с
Тарифтің атауы
Емделіп шығу жағдайларының саны
Төсек-күндер саны
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Х
Лизинг төлемдері
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _______________________________________
Атауы
Емделген науқастардың саны
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылатын лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдық:
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге барлығы: __________________________________________________ теңге
Денсаулық сақтау субъектісінің басшысы
__________________________ / ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің бас бухгалтері
__________________________ / _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін
Күні 20 ___ жылғы "_____" __________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
31-қосымша
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 31-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
32-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шарттың орындауын бағалаудың сызықтық шкаласы
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін (бұдан әрі – ТМККК) көрсетуге арналған шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету нысаны бойынша мамандандырылған медициналық көмек түрінде ТМККК көрсететін ұйымдарға және есепті кезеңде қолданылады.
Медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке алмай, ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген айлық сомадан артатын ТМККК көрсететін ұйымдардың шығынын өтеу сомасын (бұдан әрі – өтеу сомасы) есептеу мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:
1-қадам: медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке алмай, ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген айлық сомадан асып кету сомасын есептеу мына формула бойынша анықталады:
Сасып кету = Стөлемге ұсынылған – Сшарт, мұндағы
Сасып кету – медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке алмай, ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген айлық сомадан асып кету сомасы;
Сшарт – ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген айлық сома (бұдан әрі – шарт бойынша сома);
Стөлемге ұсынылған – ТМККК көрсететін ұйымның шеңберінде ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілім бойынша ТМККК қызметтерін көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынған сомасы;
2-қадам: медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелерін есепке алмай, ТМККК көрсетуге арналған шартта көзделген сомадан асып кету пайызын (бұдан әрі – асып кету пайызы) анықтау мына формула бойынша:
%асып кету = Сасып кетушарт х 100, мұндағы
%асып кету – асып кету пайызы;
3-қадам: мына кестеге сәйкес интервал бойынша өтеу пайызын айқындау:
Интервалдың
№ (i)
Асып кету пайызы
Өтеу пайызы
(%өтеу.i)
1

Сноска. Приложение 34 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих оплате*
период: с "___" __________ 20 ___ года по "___" __________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма оплаты, тенге
Код МК Б-10
Наименование
Код
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Случаи СМП
1
Х
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Х
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Х
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма оплаты, тенге
Код МК Б-10
Наименование
Код
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Случаи СМП
Х
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Х
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Х
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Тип оплаты: за один пролеченный случай, по койко-дням
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Количество случаев
Сумма оплаты, тенге
Код МК Б-10
Наименование
Код
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Случаи СМП
Х
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Х
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Х
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Примечание:
* включаются случаи подлежащие оплате после результатов контроля объема и
качества. В перечне указываются соответствующие типы оплат, по которым медицинская
организация РБ финансируется.
Приложение 35
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 35 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень случаев госпитализации за отчетный период, подлежащих контролю объема*

Ескерту. 34-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы ____________ бастап _______________ дейін
______________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Ақы төлеу түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
р/с
ЖСН
Медициналық картаның №
Ем
деуге жат
қызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
Негізгі операция
КШТ №
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Ақы төлеу сомасы, теңге
Код
Атауы
8
9
10
11
12
13
ММК жағдайлары
Х
ТС ЖТМҚ жағдайлары
Х
САТ жағдайлары
Х
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с №
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
Негізгі операция
КШТ №
Базалық мөлшердемелердің саны
Жағдайлардың саны
Ақы төлеу сомасы, теңге
Код
Атауы
8
9
10
11
12
13
ММК жағдайлары
ТС ЖТМҚ жағдайлары
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ақы төлеу түрі: бір емделіп шығу жағдайы үшін, төсек-күндер бойынша
р/с №
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
1
2
3
4
5
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиынтығы
ЖИЫНЫ
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Жағдайлардың саны
Ақы төлеу сомасы, теңге
АХЖ-10 коды
Атауы
Код
Атауы
6
7
8
9
10
11
ММК жағдайлары
ЖИЫНЫ
ТС ЖТМҚ жағдайлары
Х
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ескерту:
* көлемі мен сапасын бақылау нәтижесінен кейін ақы төленуі тиіс жағдайлар қосылады. Тізбеде РБ медициналық ұйымы қаржыландырылатын ақы төлеудің сәйкес түрлері көрсетіледі
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
35-қосымша
Нысан
Көлемі бақылануы тиіс есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі*
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 46 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт контроля объема медицинских услуг
по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№______ от "____"________________20____года
период: с "__"____20__года по "__"____20__года
_____________________________________________________________________
(наименование ТД КОМУ)
_____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
Код по Перечню
Наименование случая
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
смп
втму кс
сзт
втму
сзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
ВТМУ ДС
смп
втму кс
сзт
ВТМУ ДС
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
I. Случаи госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате (приложение 35)
X
X
X
X
X
X
X
X
II Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ (приложение 44)
всего дефектов, из них по видам нарушений
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами/изделиями медицинского назначения
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
III. Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества (приложение 45)
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно -диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ІV. Перечень случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения договора (приложение 46)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
за отчетный период
за прошедший период
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ИТОГО
Всего по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: по фактическим затратам
Код по Перечню
Наименование случая
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
I. Случаи госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате (приложение 35)
X
X
X
X
X
X
X
X
II Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ (приложение 44)
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами/изделиями медицинского назначения
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
III. Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества (приложение 45)
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно -диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ІV. Перечень случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения договора (приложение 46)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
за отчетный период
за прошедший период
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ИТОГО
Всего по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: за один пролеченный случай, по койко-дням
Код по Перечню
Наименование случая
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество базовых ставок
Количество случаев
Сумма, тенге
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втму
сзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
смп
втму кс
сзт
втмусзт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
I. Случаи госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате (приложение 35)
X
X
X
X
X
X
X
X
II Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ (приложение 44)
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами/изделиями медицинского назначения
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
III. Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества (приложение 45)
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно -диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ІV. Перечень случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения договора (приложение 46)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
за отчетный период
за прошедший период
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
всего дефектов, из них по видам нарушений:
1.1
Случаи госпитализации без медицинских показаний
1.2
Случаи некорректного ввода данных пациента в ЭРСБ
1.3
Случаи завышения уровня весового коэффициента КЗГ
1.4
Случаи повторного незапланированного поступления (за календарный месяц по поводу одного и того же заболевания)
1.5
Не подтвержденные случаи оказания медицинской помощи
1.6
Случаи необоснованного отклонения лечебно-диагностических мероприятий от стандартов
1.7
Случаи с неподтвержденными медицинскими услугами/медикаментами
1.8
Случаи ВТМУ и по перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2), не включенные в договор
ИТОГО
Всего по результатам контроля всеми участниками
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "___"__________20__года
Приложение 47
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20____жылғы "____"________________№______
кезең: 20__жылғы "___" ______________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейін
________________________________________________________________________
(МҚАТК АД атауы)
_______________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Ақы төлеу түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
Тізбе бойынша коды
Жағдайдың атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Ақы төленуі тиіс, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
(35-қосымша)
II АС-ның бағалауынан кейін көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (44-қосымша)
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
С ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
III. Сапасы бақылаудан өткен жағдайларды қоспағанда, көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (45-қосымша)
Ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
С ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
ІV. Шарттың орындалуын талдау нәтижесі бойынша көлеміне бақылау жүргізілген, есепті және өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі (46-қосымша)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
есепті кезеңдегі
өткен кезеңдегі
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері бар жағдайлар
1.8
С ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
БАРЛЫҒЫ
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижесі бойынша ЖИЫНЫ
Шешілуі тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайды
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
15
16
17
18
19
20
21
22
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Ақы төлеуге қабылданды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
Тізбе бойынша коды
Жағдайдың атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Ақы төленуі тиіс, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары (35-қосымша)
II АС-ның бағалауынан кейін көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (44-қосымша)
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
С ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
III. Сапасы бақылаудан өткен жағдайларды қоспағанда, көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (45-қосымша)
Ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
ІV. Шарттың орындалуын талдау нәтижесі бойынша көлеміне бақылау жүргізілген, есепті және өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі (46-қосымша)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
есепті кезеңдегі
өткен кезеңдегі
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері бар жағдайлар
1.8
ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
БАРЛЫҒЫ
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижесі бойынша ЖИЫНЫ
Шешілуі тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайды
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
15
16
17
18
19
20
21
22
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Ақы төлеуге қабылданды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Ақы төлеу түрі: бір емделіп шығу жағдайы үшін, төсек-күндер бойынша.
Тізбе бойынша коды
Жағдайдың атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
жммк
сат
тс жтмқ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Ақы төленуі тиіс, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
(35-қосымша)
II АС-ның бағалауынан кейін көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (44-қосымша)
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
III. Сапасы бақылаудан өткен жағдайларды қоспағанда, көлемі бақылаудан өткен, есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі (45-қосымша)
Ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері/медициналық мақсаттағы бұйымдары бар жағдайлар
1.8
ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
ІV. Шарттың орындалуын талдау нәтижесі бойынша көлеміне бақылау жүргізілген, есепті және өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі (46-қосымша)
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
есепті кезеңдегі
өткен кезеңдегі
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
ақаулардың барлығы, олардың ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша:
1.1
Медициналық көрсетілімдерсіз емдеуге жатқызу жағдайлары
1.2
Пациенттің деректерін СНЭТ-ке қате енгізу жағдайлары
1.3
КШТ салмақтық коэффициентінің деңгейін аса көтеру жағдайлары
1.4
Қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайлары (бір күнтізбелік айда бір аурудың себебі бойынша)
1.5
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетудің расталмаған жағдайлары
1.6
Емдеу-диагностикалық іс-шаралардың стандарттардан негізсіз ауытқу жағдайлары
1.7
Расталмаған медициналық қызметтері/дәрі-дәрмектері бар жағдайлар
1.8
ЖТМҚ және шартқа енгізілмеген Сызықтық шкала қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша жағдайлар (32-2-қосымша)
БАРЛЫҒЫ
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижесі бойынша ЖИЫНЫ
Шешілуі тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайды
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
15
16
17
18
19
20
21
22
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Ақы төлеуге қабылданды
Базалық мөлшерлемелердің саны
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
ммк
тс жтмқ
сат
кс жтмқ
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Күні 20__жылғы "___"_______________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
47-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін бақылау нәтижесі
бойынша барлық қатысушылармен ақы төленуі тиіс және ақы төлеуге,
оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі*

Сноска. Приложение 47 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень случаев госпитализации, подлежащих и не подлежащих оплате, в том числе
частично по результатам контроля объема гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи всеми участниками
период: с "___"________________20___года по "___"______________20___ года
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
№ п/п
ИИН
№ медицинской карта
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Строка акта контроля объема
Предъявленная стоимость случая, тенге
Сумма к снятию оплаты, тенге
Код МКБ-10
Наименование
Код
Наименование
II
III
IV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
ИИН
№ медицинской карта
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Строка акта контроля объема
Предъявленная стоимость случая, тенге
Сумма к снятию оплаты, тенге
Код МКБ-10
Наименование
Код
Наименование
II
III
IV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Тип оплаты: за один пролеченный случай, по койко-дням
№ п/п
ИИН
№ медицинской карта
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Количество базовых ставок
Строка акта контроля объема
Предъявленная стоимость случая, тенге
Сумма к снятию оплаты, тенге
Код МКБ-10
Наименование
Код
Наименование
II
III
IV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Примечание:
в Перечне указываются соответствующие типы оплат, по которым медицинская
организация РБ финансируется;
в Перечне указываются случаи, которые прошли контроль объема и качества и
отражены в нескольких строках акта контроля объема.
Руководитель ТД КОМУ
_________________/_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Должностное лицо ТД КОМУ
_________________/_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "___"__________20__года
Приложение 48
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 47-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "___" ______________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейін
Ақы төлеу түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
р/с№
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
АХЖ-10 коды
Атауы
Коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
КШТ №
Базалық мөлшерлемелердің саны
Көлемді бақылау актісінің жолы
Жағдайдың ұсынылған құны, теңге
Ақы төлеуден шешілетін сома, теңге
II
III
IV
10
11
12
13
14
15
16
ММК жағдайлары
ТС ЖТМҚ жағдайлары
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с№
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
АХЖ-10 коды
Атауы
Коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
КШТ №
Базалық мөлшерлемелердің саны
Көлемді бақылау актісінің жолы
Жағдайдың ұсынылған құны, теңге
Ақы төлеуден шешілетін сома, теңге
II
III
IV
10
11
12
13
14
15
16
ММК жағдайлары
ТС ЖТМҚ жағдайлары
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ақы төлеу түрі: бір емделіп шығу жағдайы үшін, төсек-күндер бойынша
р/с№
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
АХЖ-10 коды
Атауы
Коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
КШТ №
Базалық мөлшерлемелердің саны
Көлемді бақылау актісінің жолы
Жағдайдың ұсынылған құны, теңге
Ақы төлеуден шешілетін сома, теңге
II
III
IV
10
11
12
13
14
15
16
ММК жағдайлары
ТС ЖТМҚ жағдайлары
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ескертпе:
Тізбеде РБ медициналық ұйым қаржыландырылатын ақы төлеудің тиісті түрлері көрсетіледі.
*Тізбеде көлемі мен сапасы бақылаудан өткен жағдайлар көрсетіледі және көлемді бақылау актісінің бірнеше жолдарында көрсетілген.
МҚАК АД басшысы
_________________________/________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
МҚАК АД лауазымды тұлғасы
_________________________/________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
48-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қызметтерінің сапасы мен
көлемін бақылау нәтижелері бойынша барлық қатысушылармен ақы төленуі тиіс және
ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын емдеуге жатқызу
жағдайларының тізбесі

Сноска. Приложение 51 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень
случаев оказания медицинских услуг с использованием медицинской
техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "____" __________________ 20 ___ года по "____" _________________ 20 ____
года
№ п/п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз
Основная операция
№ КЗГ
Код медицинской услуги*
Количество услуг с использованием лизинговой медицинской техники
Код МКБ-10
Наименование
Код
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Случаи СМП
Итого по СМП
Случаи ВТМУ КС
Итого по ВТМУ КС
Случаи СЗТ
Итого по СЗТ
Случаи ВТМУ ДС
Итого по ВТМУ ДС
Итого по стационарной помощи
ИТОГО
Примечание:
* - при наличии мед. техники на условиях финансового лизинга в количестве 2 и
более, на одного больного может быть несколько кодов медицинских услуг.
Руководитель АО "КазМедТех"
_______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Место печати (для отчета на бумажном носителе)
Дата "____" ___________________ 20 ___ года
Приложение 52
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 52 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание медицинских услуг по специализированной
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которой осуществляется из республиканского бюджета
№ ________ от "______" ______________________ 20 _____ года
период: с "___" _____ 20 ___ года по "___" _____ 20 ___ год
_______________________________________________________________________________
(наименование ТД КОМУ)
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
I. Расчет суммы к оплате в случае превышения помесячной суммы и применения линейной
шкалы оценки исполнения Договора.
Процент превышения
Процент возмещения
1
от 100% до 105%
50%
2
свыше 105%
0%
Наименование
Предъявлено по счету-реестру
Плановая сумма договора за отчетный период
Применение линейной шкалы
Принято к возмещению с учетом применения Линейной шкалы
Превышение плановой суммы договора
Применение расчета поправочных коэффициентов = 1,0 за превышение плановой суммы договора
Превышение плановой суммы договора после применения расчета поправочных коэффициентов = 1,0
для расчета суммы возмещения с применением линейной шкалы
Расчет суммы возмещения и удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Сумма
%
Сумма к удержанию
Сумма после применения расчета поправочных коэффициентов
Сумма
% превышения
интервал процента превышения по линейной шкале
% возмещения
Сумма возмещения
Сумма к удержанию
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Сумма с применением ЛШ
Сумма без применения ЛШ*
ИТОГО
Примечание:
*данная строка заполняется по видам медицинской помощи, по которым не
применяется линейная шкала.
II. Расчет суммы к оплате с учетом результатов экспертизы
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД КООЗ по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. Сумма по перечню случаев Договора ВТМУ и по Перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2) за отчетный и прошедшие периоды, оказанным вне условий Договора
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: по фактическим затратам
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
СЗТ
СМП
ВТМУ
КС
СЗТ
ВТМУ
ДС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД КООЗ по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
х
х
х
х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. Сумма по перечню случаев Договора ВТМУ и по Перечню медицинских услуг к которым не применяется Линейная шкала (приложение 32-2) за отчетный и прошедшие периоды, оказанным вне условий Договора
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Тип оплаты: за один пролеченный случай, по койко-дням
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД КООЗ по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
VIII. Сумма удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками и после применения линейной шкалы
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам: по блокам (схемам) курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Стоимость блока (схемы) курса лечения
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Реабилитация для детей с онкозаболеваниями
Наименование тарифа
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО
Х
Х
Х
III. Лизинговые платежи.
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты, тенге
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование
ИТОГО
IV. Иные выплаты/вычеты
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов / выплат)
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате ____________________ тенге
Итого принято _____________________________ тенге
Председатель: _______________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 53
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Протокол исполнения Договора на оказание медицинских услуг по
высокоспециализированной медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата
которой осуществляется из республиканского бюджета
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 54
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 51-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20__жылғы "___" ______________ бастап 20__жылғы "___" ______________ дейін
р/с №
ЖСН
Медициналық картаның №
Емдеуге жатқызу күні
Шығарған күні
Негізгі қорытынды диагноз
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
ММК жағдайлары
ММК бойынша жиыны
ТС ЖТМҚ жағдайлары
ТС ЖТМҚ бойынша жиыны
САТ жағдайлары
САТ бойынша жиыны
КС ЖТМҚ жағдайлары
КС ЖТМҚ бойынша жиыны
Стационарлық көмек бойынша жиыны
ЖИЫНЫ
Основная операция
КШТ №
Медициналық қызметтің коды*
Лизингмедициналық техниканы пайдаланумен қызметтердің саны
Коды
Атауы
8
9
10
11
12
ММК жағдайлары
ТС ЖТМҚ жағдайлары
САТ жағдайлары
КС ЖТМҚ жағдайлары
Ескертпе:
⃰ - қаржы лизингі шарттарында 2 және одан да көп медициналық техника болған жағдайда бір науқасқа медициналық қызметтердің бірнеше коды болуы мүмкін
"ҚазМедТех" АҚ басшысы:_____________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Күні 20___ жылғы "___"______________
Денсаулық сақтау ұйымдарының
шығындарын бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
52-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық
қызметтерді көрсету шартын орындау хаттамасы
Ескерту. 52-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 _____ жылғы "______" _____________________ № _____________
кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ 20 ___ жылғы "___" _____ дейін
_________________________________________________________
(МҚАТК АД атауы)
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
I. Шартты орындауды бағалау сызықтық шкаласын және айлық соманы асыра орындау төлеміне берілетін сома есеб
Арту пайызы
Өтеу пайызы
1
100%-дан 105%-ға дейін
50%
2
105% жоғары
0%
Атауы
Шот-тізілім бойынша ұсынылды
Есепті кезеңдегі шарттың жоспарлы сомасы
Сызықтық шкаланы қолдану
Шарттың жоспарлы сомасынан асып кетуі
Применение расчета поправочных коэффициентов = 1,0 за превышение плановой суммы договора
Сома
%
Ұсталатын сома
Түзету коэффициентертін қолданғаннан кейінгі сома
А
1
2
3
4
5
6
СШ қолданғандағы сома
СШ қолданбағандағы сома*
Барлығы
Сызықтық шкаланы қолдану
Сызықтық шкала қолдануын есепке ала отырып өтеуге қабылданды
Сызықтық шкаланы қолдана отырып өтеу сомасын есептеу үшін түзету коэффициенттері = 1,0 есебін қолданғаннан кейінгі шарттың жоспарлы сомасының асып кетуі
Сызықтық шкаланы қолдана отырып шарттың жоспарлы сомасының асып кеткені үшін өтеу және ұстау сомасының есебі
Сома
Асып кету %
Сызықтық шкала бойынша асып кету пайызының аралығы
өтеу%
Өтеу сомасы
ұсталынатын сома
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе:
*бұл жол Сызықтық шкала қолданбайтын медициналық көмек түрлері бойынша толтырылады
II. Сараптама қорытындысын есепке алғандағы төлемге берілген сома есебі
Төлем түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
Тізбенің коды/атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IY. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде ҚДСК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Y. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
YI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
YII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. ЖТМҚ шарт жағдайларының тізбесі және шарт шарттарынан тыс көрсетілген есепті және өткен кезеңдердегі Сызықтық шкала (32-2-қосымша) қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша сомасы
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
18
19
20
21
22
23
24
25
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: нақты шығыстар бойынша
Тізбенің коды/атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде ҚДСК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IX. ЖТМҚ шарт жағдайларының тізбесі және шарт шарттарынан тыс көрсетілген есепті және өткен кезеңдердегі Сызықтық шкала (32-2-қосымша) қолданылмайтын медициналық қызметтердің тізбесі бойынша сомасы
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
ММК
ТС ЖТМҚ
САТ
КС ЖТМҚ
18
19
20
21
22
23
24
25
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: бір емделген жағдай үшін, төсек-күн бойынша
Тізбенің коды/
атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
I. Ақы төлеуге жататын есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайлары
Х
Х
Х
Х
II. Өліммен аяқталатын жағдайлардан басқа, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
III. Бақылаудан өткен есепті кезеңдегі және өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
IV. Жоспарлы және жоспардан тыс тескерулердің нәтижесінде ҚДСК АД анықтаған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын төлемдер, есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
есепті кезеңдегі
өткен кездегі
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайлардан басқа, көлем бақылауынан өткен есепті кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлем бақылауы өткізілген есепті және өткен кезеңдегі жағдайлардың тізбесі
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Есепті кезеңдегі
Өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
VIII. Сызықтық шкаланы қолданумен шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін ұстау сомасы
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушылардың бақылау нәтижелері бойынша және сызықтық шкаланы қолданудан кейіңгі ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
10
11
12
13
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша емдеу курсының блогтары (схемалары) бойынша
Емдеу блогы/схемаларының атауы
Емдеу курсы блогының (схемасының) құны
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
БАРЛЫҒЫ
Онкологиялық аурулармен науқас балалар үшін оңалту
Тариф атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
Жағдайлар саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
ЖИЫНЫ
Х
Х
Х
IIІ. Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Лизинг төлемінің ақы төлеуге ұсынылған сомасы, теңге
Ақы төлеуден шығарылатын қызметтердің саны
Ақы төлеуден шығарылатын лизинг төлемдерінің сомасы, теңге
Ақы төлеуге қабылданған қызметтер саны
Ақы төлеуге қабылданған лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдалана отырып барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдалана отырып барлығы:
Медициналық жабдықтар:
Барлығы
IV. Өзге төлемдер/шегерістер
Негіздеме
Комиссия шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге _________________________ теңге ұсынылды
Жиынында ____________ теңге қабылданды
Төраға: ____________________/_______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: _____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
_____________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/(қолы)
(қағаз тасушыдағы хаттама үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____"____________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
53-қосымша
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық қызметтерді көрсету шартын орындау хаттамасы
Ескерту. 53-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
54-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылатын
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде
мамандандырылған медициналық көмек көрсетілетін, орындалған жұмыстардың
(қызметтердің) актісі

Сноска. Приложение 54 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных по специализированной медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата
которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование медицинской организации ____________________________________________
Наименование бюджетной программы:______________________________________________
Наименование подпрограммы: _____________________________________________________
Общая сумма Договора: ______________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: ____________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): ___________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): __________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: ___________________________тенге
Тип оплаты: по клинико-затратным группам.
Стоимость базового тарифа (ставки): ___________________________________________тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь, в том числе:

Ескерту. 54-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: "___" _______20___жылдан "___"________20___жылға дейін.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы _____________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ___________________________________________
Кіші бағдарламаның атауы: _________________________________________________
Шарттың жалпы сомасы___________________________________________ теңге
оның ішінде ақы төленген аванстың жалпы сомасы ________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдерінің жалпы сомасы______________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны _________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы _________________________ теңге
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы құны __________ теңге
оның ішінде ақы төленген лизинг төлемдердің сомасы __________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға лизинг төлемдерінің жалпы сомасы __________ теңге
Төлем түрі: клиникалық-шығынды топтар бойынша
Базалық тарифтің құны (мөлшерлемелер)______________________________ теңге
Р/с №
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Сызықтық шкаланы және сараптаманы ескере отырып төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету барлығы, оның ішінде:
1.1.
стационарлық медициналық көмек барлығы, оның ішінде:

1.1.1
услуги по профилю:
1.1.2
услуги по Перечню № 1*:
1.1.3
ВТМУ:
1.2
всего стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
дневной стационар по профилю:
1.2.2
услуги по Перечню № 2*:
1.2.3
ВТМУ:
Примечание:
* Перечень 1 и Перечень 2 - Перечень медицинских услуг к которым не применяется
Линейная шкала (приложение 32-2).
Тип оплаты: за один пролеченный случай по расчетной средней стоимости / по койко-
дням
Стоимость за пролеченный случай по расчетной средней стоимости: _____________ тенге
Стоимость 1 койко-дня: ____________тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Количество койко-дней
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Количество койко-дней
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Оказание специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
специализированная стационарная медицинская помощь
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам: по блокам (схемам) курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Стоимость блока (схемы) курса лечения
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Реабилитация для детей с онкозаболеваниями
Наименование тарифа
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
ИТОГО
Х
Х
Лизинговые платежи.
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам контроля качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие экспертизу
качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода, оказанные вне условий Договора, не прошедшие
экспертизу качества и объема: _____________ тенге;
по линейной шкале за превышение плановой суммы договора: _____________ тенге;
принятая сумма: _____________ тенге, из них:
за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом,
прошедшие экспертизу качества и объема в отчетном периоде: _____________ тенге;
за пролеченные случаи прошедшего периода, оказанные вне условий Договора, прошедшие
экспертизу качества и объема: _____________ тенге;
Сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в
том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период:
_____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик: _____________________________
(наименование заказчика)
Адрес: _________________________________
БИН: __________________________________
ИИН: __________________________________
БИК: ___________________________________
________________________________________
(наименование бенефициара)
Код: ___________________________________
КБЕ: ___________________________________
Руководитель:_____________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик: __________________________
(наименование медицинской
организации)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИН:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
КБЕ:________________________________
Руководитель:____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) /подпись) (для акта на
бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для акта на
бумажном носителе)
Приложение 55
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг),
оказанных по высокоспециализированной медицинской помощи в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
оплата которой осуществляется за счет средств
республиканского бюджета *
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 56
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре расходов за оказанные медицинские услуги
№ _______ от "___" _________ 20 ___ года

1.1.1
бейіні бойынша қызметтер:
1.1.2
№ 1 тізбе бойынша қызметтер*:
1.1.3
ЖТМҚ:
1.2
стационарды алмастыратын көмек, оның ішінде:
1.2.1
Бейіні бойынша күндізгі стационар:
1.2.2
№ 2 тізбе бойынша қызметтер*:
1.2.3
ЖТМҚ:
Ескертпе:
* 1-тізбе мен 2-тізбе - Сызықтық шкала қолданылмайтын (32-2 қосымша) медициналық қызметтердің тізбесі.
Төлем түрі: есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін/төсек-күндер бойынша
Есептік орташа құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін құны ________ теңге,
1 төсек-күннің құны: _____________ теңге
№ р/с
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Сызықтық шкаланы және сараптаманы ескере отырып, ақы төлеуге қабылданды
Емделген науқастар (адам) саны
Төсек-күн саны
Сома (теңге)
Емделген науқастар (адам) саны
Төсек-күн саны
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету, соның ішінде:
1.1.
мамандандырылған стационарлық медициналық көмек
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша: емдеу курсының блогы (схемасы) бойынша
Емдеу блогының/схемасының атауы
Емдеу курсы блогының (схемасының) құны
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, тенге
Жағдайлар саны
Сома, тенге
1
2
3
4
5
8
9
ЖИЫНЫ
Онкологиялық аурулары бар балалар үшін оңалту
Тарифтің атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Жағдайлар саны
Сома, тенге
Жағдайлар саны
Сома, тенге
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ
Х
Х
Лизинг төлемдері
Атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтің саны
Лизинг төлемі сомасы (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтің саны
Лизинг төлемі сомасы (теңге)
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы қолданумен барлығы
Барлығы, төлемге қабылданған: _____________ теңге, оның ішінде:
лизинг төлемдерді өтеу сомасы: _____________ теңге;
ұстап қалған сомасы: _____________ теңге, оның ішінде:
сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген өліммен аяқталғанмен ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген Шарт шарттарынан тыс көрсетілген ағымдағы кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
шарттың жоспарлы сомасынан асырғаны үшін сызықтық шкала бойынша: _____________ теңге;
қабылданған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
есептік кезеңде сапа мен көлем сараптамасынан өткен жол бермеу мүмкін емес өліммен өткен кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өткен Шарт шарттарынан тыс көрсетілген өткен кезеңде емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ тенге;
Комиссияның шешімі бойынша шешілген сома: ____________ теңге /қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерімдер:_____________теңге.
Бұрын төленген аванстан ұстап қалатын сома: _____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы: _____________ теңге;
Аударуға есептелген, барлығы: _____________ теңге;
Оның ішінде лизинг төлемдерді өтеу: _____________ теңге.
Тапсырыс беруші:_______________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы _____________________
БСН:_______________________________
ЖСН:_______________________________
БСК:___________________________________
(бенефициардың атауы)
Код: ___________________________
КБЕ:___________________________
Басшы:____________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші________________________________
(Медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ____________________
БСН __________________________
ЖСН __________________________
БСК___________________________
Банк атауы: ___________________
КБЕ __________________________
Басшы: _______________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
55-қосымша
Ақы төлеу республикалық бюджеттен қаржыланатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымның орындалған жұмысының (қызметінің) актісі
Ескерту. 55-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
56-қосымша
Нысан
Көрсетілген медициналық қызметтер үшін шығыстардың құрылымы
20 ___ ж. "___" _________ № _______

Период с "___" _____ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии
с единой бюджетной классификацией
№п/п
Наименование расходов
Кассовые расходы за прошедший год (тыс. тенге)
План бюджетных средств на отчетный год
Кассовые расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
в т.ч. за отчетный месяц (тыс.тенге)
Всего Фактические расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
Кредиторская задолженность по нарастанию
всего
в т.ч. аванс
всего
в т.ч. аванс
А
В
1
2
3
4
5
6
7
8
Кредиторская задолженность за позапрошлый год
X
X
X
X
X
X
X
Кредиторская задолженность за за прошлый год
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Остаток средств на расчетном счету
X
X
ОВ
Поступление средств, всего в т.ч.
Х
X
X
1
стационарной медицинской помощи
Х
X
X
2
высокоспециализированная медицинская помощь
Х
X
X
3
стационарозамещающей медицинской помощи
Х
X
X
4
клинико-диагностические услуги
Х
X
X
5
лизинг
Х
X
X
6
Амортизационные отчисления
7
прочие поступления по данной БП
Х
X
X
0Г Всего расходов (тыс. тенге)
I
Текущие расходы
1
Заработная плата
А
Оплата труда
в т.ч.
а)
Врачебный персонал и провизоры
б)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
Младший медицинский персонал
г)
Прочий персонал
Б
Дополнительные денежные выплаты (премии и дифференцированная оплата, единовременное пособие к отпуску, материальная помощь)
д)
Врачебный персонал и провизоры
е)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Ұ)
Младший медицинский персонал
ж)
Прочий персонал
В
в.т.ч. дифференцированная оплата
з)
Врачебный персонал и провизоры
и)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
й)
Младший медицинский персонал
к)
Прочий персонал
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
л)
Социальный налог
м)
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
н)
Взносы на обязательное страхование
3.
Приобретение товаров
о)
Приобретение продуктов питания
п)
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
р)
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
с)
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
т)
за горячую, холодную воду, канализацию
у)
за газ, электроэнергию
ф)
за теплоэнергию
х)
Оплата услуг связи
щ)
Прочие услуги и работы, всего
ц)
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров
ш)
в т.ч. на услуги по обеспечению питания
5.
Другие текущие затраты
а)
Командировки и служебные разъезды внутри страны
А.1
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
б)
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Б.1
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
в)
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
II
Приобретение основных средств, всего
а)
в т.ч. оборудования стоимостью до 5 млн. тенге

20 ___ ж. "___" _____ бастап 20 ___ ж. "___" _______ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
___________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
___________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с
Шығыстардың атауы
Өткен жылдың кассалық шығыстары(мың теңге)
Есептік жылға бюджеттік қаражат жоспары
Есептік кезеңнің өсу бойынша кассалық шығыстары (мың теңге)
Оның ішінде есеп беру айы үшін (мың теңге
Есептік кезеңнің өсу бойынша барлық нақты шығыстары (мың теңге)
Өсу бойынша кредиторлық берешек
барлығы
Оның ішінде аванс
барлығы
Оның ішінде аванс
В
1
2
3
4
5
6
7
8
Алдыңғы жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
Өткен жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Есеп шоттағы қалдық қаражат
X
X
ОВ
Қаражаттың түсуі, оның ішінде барлығы
Х
X
X
1
Стационарлық медициналық көмек
Х
X
X
2
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек
Х
X
X
3
Стационарды алмастыратын медициналық көмек
Х
X
X
4
клиникалық-диагностикалық қызметтер
Х
X
X
5
лизинг
Х
X
X
6
Амортизациялық шығыстар
Х
X
X
7
Осы БҒ бойынша өзге де түсулер
Х
X
X
0Г Шығыстардың барлығы (мың теңге)
I
Ағымдағы шығыстар
1
Жалақы
А
Еңбекке ақы төлеу
оның ішінде
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
в)
Кіші медицина персоналы
г)
Өзге персонал
Б
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйлықақы және сараланған төлем, демалысқа біржолғы жәрдемақы, материалдық көмек)
д)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
ж)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
з)
Кіші медицина персоналы
и)
Өзге персонал
В
Оның ішінде сараланған еңбекақы
й)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
к)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
л)
Кіші медицина персоналы
м)
Өзге персонал
2.
Салықтар және бюджетке басқа міндеттемелер
н)
Әлеуметтік салық
о)
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
п)
Міндетті сақтандыруға арналған жарна
3.
Тауарларды сатып алу
р)
Тамақ өнімдерін сатып алу
с)
Дәрі-дәрмектерді және өзге медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу
т)
Өзге тауарларды сатып алу
Оның ішінде жұмсақ жабдықтарды сатып алу
4.
Коммуналдық және өзге қызметтер
ф)
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
Оның ішінде:
х)
Ыстық, суық су, кәріз үшін
ц)
газ, электр қуаты үшін
Ч)
Жылу энергиясы үшін
ш)
Байланыс қызметтері үшін ақы төлеу
щ)
Басқа қызметтер және жұмыстар, барлығы
э)
Оның ішінде біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау үшін
ю)
Оның ішінде азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша қызметтер үшін
5.
Ағымдағы басқа шығыстар
а)
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
А.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін
б)
Шетелге іссапарлар және қызметтік сапарлар
Б.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін мекемелеріндегі кадрларды қайта даярлауға
в)
Ағымдағы басқа шығыстар
6.
Лизинг төлемдері
II
Негізгі құралдарды сатып алу, барлығы
а)
Оның ішінде бағасы 5 млн. теңгеге дейінгі жабдықтарды

2. Учет движения материальных ценностей
Показатели
Остаток на начало отчетного года
Поступило по нарастанию за отчетный период
Израсходовано по нарастанию за отчетный период
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Остаток на конец года
1
2
3
4
5
6
7=(гр.2+гр.3-гр.4)
Лекарственные средства и изделия медицинского назначения
Продукты питания
Топливо, ГСМ
Прочие товары
Всего запасов
Руководитель медицинской организации ___________________ /__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Главный бухгалтер __________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 57
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о дифференцированной оплате работников
№ _______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _____ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой
бюджетной классификацией
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в т.ч. получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
А
Б
1
2
3
4
ВСЕГО
в том числе:
х
х
х
х
1
Врачебный персонал и провизоры
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель медицинской организации _____________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Главный бухгалтер ____________________________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 58
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о распределении плановой суммы аванса
на оказание медицинских услуг
по Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии
с единой бюджетной классификацией
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и ИМН
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель медицинской организации_________________/_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер _______________________ / ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 59
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров
Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ года
По Договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией ______________________________________________________
Общая сумма Договора, тенге
№ п/п
Наименование
Всего, человек
в том числе
Врачей (человек)
Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров (человек)
Средних медицинских работников (человек)
Средних фармацевтических работников (человек)
Специалистов с немедицинским образованием (человек)
Всего сумма (тыс.тенге)
А
1
2
3
4
5
6
7
1.
Всего специалистов, из них:
х
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель медицинской организации_________________/_______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер _______________________ / ____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати
"_____" _________20___ года
Приложение 60
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень диагнозов, которые согласно справочнику "Международная
статистическая классификация болезней и проблем, связанных со
здоровьем (МКБ 10)" не являются основным диагнозом и исключены из
Перечней КЗГ по Международной классификации болезней - 10
МКБ 10
Диагноз по МКБ 10
1
2
3
1
B95
Стрептококки и стафилококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
2

2. Материалдық құндылықтардың қозғалысын есепке алу
Көрсеткіштер
Есепті жылдың басындағы қалдық
Есепті кезеңде өсу бойынша түсті
Есепті кезеңде өсу бойынша жұмсалды
Есепті кезеңде түсті
Есепті кезеңде жұмсалды
Жылдың соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
7(гр.2+гр.3-гр.4)
Дәрі-дәрмектер мен таңу құралдары
Тағам өнімдері
Отын, ЖЖМ
тауарлар
Барлық қор
Медициналық ұйымның басшысы _________________________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________ / _______
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
57-қосымша
Нысан
Қызметкерлердің сараланған еңбек ақысы бойынша ақпарат
20 ___ ж. "___" _________ № _______
20 ___ ж. "___" _____ бастап 20 ___ ж. "___" _______ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Қосымша ақшалай төлемдер, мың тенге
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақыға
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
оның ішінде:
х
х
х
х
1
Дәрігерлік персонал және провизорлар
2
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
3
Кіші медициналық персонал
4
Өзге персонал
Медициналық ұйымның басшысы _________________________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________ / _______
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
58-қосымша
Нысан
Медициналық қызмет көрсетуге аванстық жоспарлы соманы бөлу
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Барлығы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тағам өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен ММБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Медициналық ұйымның басшысы _________________________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________ / _______
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
59-қосымша
Нысан
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау
бойынша ақпарат
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" ________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № _____ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы____________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы ___
Шарттың жалпы сомасы __________________________________________ теңге
р/с
Атауы
Барлығы, адам
Оның ішінде
Дәрігерлер (адам)
Фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар (адам)
Орташа медициналық қызметкерлер (адам)
Орташа фармацевтикалық қызметкерлер (адам)
Медициналық білімі жоқ мамандар (адам)
Барлық сома (мың теңге)
А
1
2
3
4
5
6
7
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
Біліктілігін арттырғандар
1.2
Қайта даярлаудан өткендер
Жиыны
Медициналық ұйымның басшысы _________________________ /________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________ / _______
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Мөрдің орны
20 ___ жылғы "_____" ________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
60-қосымша
КШТ Тізбесінен шығарылған және негізгі диагноз болып табылмайтын
"Аурулар мен денсаулыққа байланысты мәселелердің халықаралық
статистикалық жіктемесі (АХЖ-10)" анықтамалығына сәйкес,
диагноздар тізбесі
№ КШТ
АХЖ 10 бойынша диагноз
1
2
3
1
B95
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі стрептококтар мен стафилококтар
2

B97.8
Другие вирусные агенты как причина болезней, классифицированных в других рубриках
31
D63*
Анемия при хронических болезнях, классифицированных в других рубриках
32
D63.0*
Анемия при новообразованиях (С00-D48)
33
D63.8*
Анемия при других хронических болезнях, классифицированных в других рубриках
34
D77*
Другие нарушения крови и кроветворных органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
35
E35*
Нарушения эндокринных желез при болезнях, классифицированных в других рубриках
36
E35.0*
Нарушения щитовидной железы при болезнях, классифицированных в других рубриках
37
E35.1*
Нарушения надпочечников при болезнях, классифицированных в других рубриках
38
E35.8*
Нарушения других эндокринных желез при болезнях, классифицированных в других рубриках
39
E90*
Расстройства питания и нарушения обмена веществ при болезнях, классифицированных в других рубриках
40
F00*
Деменция при болезни Альцгеймера
41
F00.0*
Деменция при болезни Альцгеймера с ранним началом (G30.0)
42
F00.1*
Деменция при болезни Альцгеймера с поздним началом ( G30.1)
43
F00.2*
Деменция при болезни Альцгеймера, атипичная или смешанного типа (G30.8)
44
F00.9*
Деменция при болезни Альцгеймера неуточненная (G30.9)
45
F02*
Деменция при других болезнях, классифицированных в других рубриках
46
F02.0*
Деменция при болезни Пика (G31.0)
47
F02.1*
Деменция при болезни Крейтцфельда-Якоба (А81.0)
48
F02.2*
Деменция при болезни Гентингтона (G10)
49
F02.3*
Деменция при болезни Паркинсона (G20)
50
F02.4*
Деменция при болезни, вызванной вирусом иммунодефицита человека [ВИЧ] (В22.0)
51
F02.8*
Деменция при других уточненных болезнях, классифицированных в других рубриках
52
G01*
Менингит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
53
G02*
Менингит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
54
G02.0*
Менингит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
55
G02.1*
Менингит при микозах
56
G02.8*
Менингит при других уточненных инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
57
G05*
Энцефалит, миелит и энцефаломиелит при болезнях классифицированных в других рубриках
58
G05.0*
Энцефалит, миелит и энцефаломиелит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
59
G05.1*
Энцефалит, миелит и энцефаломиелит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
60

B97.8
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретіндегі басқа вирусты агенттер
31
D63*
Басқа айдарларда жіктелген, созылмалы аурулар барысында болатын анемиялар
32
D63.0*
Өспелер барысындағы анемия (C00-D48
)
33
D63.8*
Басқа айдарларда жіктелген, басқа созылмалы аурулар барысында болатын анемиялар
34
D77*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы, қан мен қан өндіру ағзаларының басқа бұзылулары
35
E35*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы эндокриндік бездердің бұзылуы (B65.–
)
36
E35.0*
Басқа айдарларда жіктелген, аурулар барысындағы қалқанша бездің бұзылуы
37
E35.1*
Басқа айдарларда жіктелген, аурулар барысындағы бүйрекүсті бездердің бұзылуы
38
E35.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа эндокриндік бездердің бұзылуы
39
E90*
Басқа айдарларда жіктелген, басқа аурулар барысындағы тамақтану мен зат алмасуының бұзылуы
40
F00*
Альцгеймер ауруы барысындағы деменция
41
F00.0*
Ерте басталумен Альцгеймер ауруы барысындағы деменция (G30.0)
42
F00.1*
Кеш басталумен Альцгеймер ауруы барысындағы деменция (G30.1)
43
F00.2*
Аралас немесе бейқалыпты Альцгеймер ауруы барысындағы деменция (G30.8)
44
F00.9*
Нақталмаған Альцгеймер ауруы барысындағы деменция (G30.9)
45
F02*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы деменция
46
F02.0*
Пик ауруы кезіндегі деменция (G31.0)
47
F02.1*
Крейтцфельд-Якоб ауруы кезіндегі деменция (А81.0)
48
F02.2*
Гентингтон ауруы кезіндегі деменция (G10)
49
F02.3*
Паркинсон ауруы кезіндегі деменция (G20)
50
F02.4*
Адам имуннотапшылық вирусы тудырған [АИВ], ауруы кезіндегі деменция (В22.0)
51
F02.8*
Басқа айдарларда жіктелген анықталған басқа аурулар барысындағы деменция (Е75.–
, G40.–
, E83.0
, Е83.5
, Е01
, Е03.–
, Т36-Т65
, G35
, А52.1
, Е52
, М30.0
, М32.–
, В56.–
, В57.–
, Е53.8
)
52
G01*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы менинигит (А22.8
, А54.8
, А27.–
, А32.1
, А69.2
, А39.0
, А52.1
, А02.2
, А50.4
, А51.4
, А17.0
, А01.0
)
53
G02*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік басқа аурулар барысындағы менингит
54
G02.0*
Басқа айдарларда жіктелген вирустық аурулар барысындағы менинигит (А87.1
, А87.0
, В00.3
, B27.–
, В05.1
, В26.1
, В06.0
, В01.0
, В02.1
)
55
G02.1*
Микоз барысындағы менингит
56
G02.8*
Басқа айдарларда жіктелген анықталған жұқпалы және паразиттік басқа аурулар барысындағы менингит (B56.–, В57.4
)
57
G05*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы энцефалит, миелит және энцефаломиелит
58
G05.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы энцефалит, миелит және энцефаломиелит (А32.1, А39.8, А50.4, А52.1, А17.8
)
59
G05.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирустық аурулар барысындағы энцефалит, миелит және энцефаломиелит (А85.1
, В25.8
, А85.0
, В00.4
, J10.8
, J11.8
, В05.0
, В26.2
, В01.1
, B06.0
, В02.0
)
60

G55.0*
Сдавление нервных корешков и сплетений при новообразованиях (С00-D48)
91
G55.1*
Сдавления нервных корешков и сплетений при нарушениях межпозвоночных дисков (М50-М51)
92
G55.2*
Сдавления нервных корешков и сплетений при спондилезе (М47.-)
93
G55.3*
Сдавления нервных корешков и сплетений при других дорсопатиях (М45-М46, М48.-, М53-М54)
94
G55.8*
Сдавления нервных корешков и сплетений при других болезнях, классифицированных в других рубриках
95
G59*
Мононевропатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
96
G59.0*
Диабетическая мононевропатия (Е10-Е14 с общим четвертым знаком.4)
97
G59.8*
Другие мононевропатии при болезнях, классифицированных в других рубриках
98
G63*
Полиневропатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
99
G63.0*
Полиневропатия при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
100
G63.1*
Полиневропатия при новообразованиях (С00-D48)
101
G63.2*
Диабетическая полиневропатия при болезнях (Е10-Е14 с общим четвертым знаком.4)
102
G63.3*
Полиневропатия при других эндокринных болезнях и нарушениях обмена веществ (Е00-Е07, Е15-Е16, Е20-Е34, Е70-Е89)
103
G63.4*
Полиневропатия при недостаточности питания (Е40-Е64)
104
G63.5*
Полиневропатия при системных поражениях соединительной ткани (М30-М35)
105
G63.6*
Полиневропатия при других костно-мышечных поражениях (М00-М25, М40-М96)
106
G63.8*
Полиневропатия при других болезнях, классифицированных в других рубриках
107
G73*
Поражения нервно-мышечного синапса и мышц при болезнях, классифицированных в других рубриках
108
G73.0*
Миастенические синдромы при эндокринных болезнях
109
G73.1*
Синдром Итона-Ламберта (С80)
110
G73.2*
Другие миастенические синдромы при опухолевом поражении С00-D48
111
G73.3*
Миастенические синдромы при других болезнях, классифицированных в других рубриках
112
G73.4*
Миопатия при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
113
G73.5*
Миопатия при эндокринных болезнях
114
G73.6*
Миопатия при нарушениях обмена веществ
115
G73.7*
Миопатия при других болезнях, классифицированных в других рубриках
116
G94*
Другие поражения головного мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках
117
G94.0*
Гидроцефалия при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках (А00-В99)
118
G94.1*
Гидроцефалия при опухолевых болезнях (С00-D48)
119
G94.2*
Гидроцефалия при других болезнях, классифицированных в других рубриках
120
G94.8*
Другие уточненные поражения головного мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках

G55.0*
Өспелер барысында нерв түбіршіктері мен өрімдерінің қысылуы (C00-D48
)
91
G55.1*
Омыртқа аралық дискілерінің бұзылулары барысында нерв түбіршіктері мен өрімдерінің қысылуы (M50-M51
)
92
G55.2*
Спондилез барысында нерв түбіршіктері мен өрімдерінің қысылуы (M47.-
)
93
G55.3*
Басқа дорсопатиялар барысында нерв түбіршіктері мен өрімдерінің қысылуы (M45-M46
, M48.-
, M53-M54
)
94
G55.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында нерв түбіршіктері мен өрімдерінің қысылуы
95
G59*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы мононевропатия
96
G59.0*
Диабетикалық мононевропатия (Е10-Е14 ортақ санымен бірге.4)
97
G59.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа мононевропатиялар
98
G63*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы полиневропатиялар
99
G63.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы полиневропатиялар (А36.8
, В27.–
, А30.–
, А69.2
, В26.8
, В02.2
, А52.1
, А50.4
, А17.8
)
100
G63.1*
Өспелер барысындағы (С00-D48)
101
G63.2*
Диабеттік полиневропатия (E10-E14
)
102
G63.3*
Эндокриндік аурулар мен зат алмасуының басқа бұзылуы барысындағы полиневропатия (E00-E07
,E15-E16
,E20-E34
,E70-E89
)
103
G63.4*
Жеткіліксіздік тамақтану барысындағы полиневропатия (Е40-Е64)
104
G63.5*
Дәнекер тіннің жүйелік зақымданулары барысындағы полиневропатия (M30-M35
)
105
G63.6*
Сүйек-бұлшық ет зақымданулары барысындағы басқа полиневропатия (M00-M25
, M40-M96
)
106
G63.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы полиневропатия (N18.8
)
107
G73*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нерв-бұлшық ет синапсы мен бұлшық еттердің бұзылулары
108
G73.0*
Эндокриндік аурулар барысындағы миастениялық синдром
109
G73.1*
Итон-Ламберт синдромы (C80
)
110
G73.2*
Өспелік зақымдану барысындағы миастениялық синдромдар (C00-D48
)
111
G73.3*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы миастениялық синдромдар
112
G73.4*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы миопатия
113
G73.5*
Эндокриндік аурулар барысындағы миопатия (Е21.0-Е21.3
, Е20.–
, Е05.–
)
114
G73.6*
Зат алмасуының бұзылуы барысындағы миопатия (Е74.0 †, Е15.–
)
115
G73.7*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы миопатия (М05-М06
, М34.8
, М35.0
, М32.1
)
116
G94*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы мидың басқа зақымданылары
117
G94.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар (A00-B99
) барысындағы гидроцефалия
118
G94.1*
Өспелік аурулар кезіндегі гидроцефалия (C00-D48
)
119
G94.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы гидроцефалия
120
G94.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы мидың анықталған басқа зақымданулары

121
G99*
Другие поражения нервной системы при болезнях, классифицированных в других рубриках
122
G99.0*
Вегетативная невропатия при эндокринных и метаболических болезнях
123
G99.1*
Другие нарушения вегетативной [автономной] нервной системы при прочих болезнях, классифицированных в других рубриках
124
G99.2*
Миелопатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
125
G99.8*
Другие уточненные нарушения нервной системы при болезнях, классифицированных в других рубриках
126
H03*
Поражения века при болезнях, классифицированных в других рубриках
127
H03.0*
Паразитарные болезни века при болезнях, классифицированных в других рубриках
128
H03.1*
Поражения века при других инфекционных болезнях, классифицированных в других рубриках
129
H03.8*
Поражения века при других болезнях, классифицированных в других рубриках
130
H06*
Поражения слезного аппарата и глазницы при болезнях, классифицированных в других рубриках
131
H06.0*
Поражения слезного аппарата при болезнях, классифицированных в других рубриках
132
H06.1*
Паразитарная инвазия глазницы при болезнях, классифицированных в других рубриках
133
H06.2*
Экзофтальм при нарушении функции щитовидной железы (Е05.-)
134
H06.3*
Другие поражения глазницы при болезнях, классифицированных в других рубриках
135
H13*
Поражения конъюнктивы при болезнях, классифицированных в других рубриках
136
H13.0*
Филярийная инвазия конъюнктивы (В74.-)
137
H13.1*
Острый конъюнктивит при болезнях, классифицированных в других рубриках
138
H13.2*
Конъюнктивит при болезнях, классифицированных в других рубриках
139
H13.3*
Глазной пемфигоид (L12.-)
140
H13.8*
Другие поражения конъюнктивы при болезнях, классифицированных в других рубриках
141
H19*
Поражения склеры и роговицы при болезнях, классифицированных в других рубриках
142
H19.0*
Склерит и эписклерит при болезнях, классифицированных в других рубриках
143
H19.1*
Кератит, обусловленный вирусом простого герпеса, и кератоконъюнктивит (В00.5)
144
H19.2*
Кератит и кератоконъюнктивит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
145
H19.3*
Кератит и кератоконъюнктивит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
146
H19.8*
Другие поражения склеры и роговицы при болезнях, классифицированных в других рубриках
147
H22*
Поражения радужной оболочки и цилиарного тела при болезнях, классифицированных в других рубриках
148
H22.0*
Иридоциклит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках

121
G99*
Нерв жүйесінің басқа айдарларда жіктелмеген басқа бұзылулары
122
G99.0*
Метаболикалық және эндокриндік аурулар барысындағы вегетативтік невропатия
123
G99.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы вегетативтік [автономиялық] нерв жүйесінің басқа бұзылулары
124
G99.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы миелопатия (М47.0
, М50.0
, М51.0
, С00-D48
, М47.–
)
125
G99.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында нерв жүйесінің анықталған басқа бұзылулары
126
H03*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабақтың зақымданулары
127
H03.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабақтың паразитарлық аурулары
128
H03.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа жұқпалы аурулар барысындағы қабақтың зақымданулары
129
H03.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы қабақтың зақымданулары
130
H06*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз жас аппараты мен көз шарасының зақымданулары
131
H06.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз жас аппараты зақымданулары
132
H06.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шарасының паразиттік инвазиясы (B67.–
, B87.2
)
133
H06.2*
Қалқанша без қызметі бұзылуы барысындағы экзофтальм (E05.-
)
134
H06.3*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шарасының басқа зақымданулары
135
H13*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабықтың зақымдануы
136
H13.0*
Көздің шырықты қабығына филяриндік ену (В74.-)
137
H13.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының жіті қабынуы
138
H13.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының қабынуы
139
H13.3*
Көздік пемфигоид (L12.-)
140
H13.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз шырықты қабығының басқа зақымдануы
141
H19*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық пен мөлдір қабықтың зақымданулары
142
H19.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық қабынуы мен эписклерит (А52.7
, А18.5
, В02.3
)
143
H19.1*
Қарапайым герпес вирусымен шартталған кератит пен кератоконъюнктивит (B00.5
)
144
H19.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы кератиттер мен кератоконъюнктивит (В30.0
, В60.1
, В05.8
, А50.3
, А18.5
, В02.3
)
145
H19.3*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы кератит пен кератоконъюнктивит (М35.0
)
146
H19.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ақ қабық пен мөлдір қабықтың басқа зақымданулары (Q90.–
)
147
H22*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нұрлы қабық пен кірпікті дененің бұзылулары
148
H22.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы аурулар барысындағы иридоциклит (А54.3
, B00.5
, А51.4
, А18.5
, В02.3
)

149
H22.1*
Иридоциклит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
150
H22.8*
Другие поражения радужной оболочки и цилиарного тела при болезнях, классифицированных в других рубриках
151
H28*
Катаракта и другие поражения хрусталика при болезнях, классифицированных в других рубриках
152
H28.0*
Диабетическая катаракта (Е10-Е14 с общим четвертым знаком.3)
153
H28.1*
Катаракта при других болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ, классифицированных в других рубриках
154
H28.2*
Катаракта при других болезнях, классифицированных в других рубриках
155
H28.8*
Другие поражения хрусталика при болезнях, классифицированных в других рубриках
156
H32*
Хориоретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
157
H32.0*
Хориоретинальное воспаление при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
158
H32.8*
Другие хориоретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
159
H36*
Поражения сетчатки при болезнях, классифицированных в других рубриках
160
H36.0*
Диабетическая ретинопатия (Е10-Е14) с общим четвертым знаком.3)
161
H36.8*
Другие ретинальные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
162
H42*
Глаукома при болезнях, классифицированных в других рубриках
163
H42.0*
Глаукома при болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ
164
H42.8*
Глаукома при других болезнях, классифицированных в других рубриках
165
H45*
Поражения стекловидного тела и глазного яблока при болезнях, классифицированных в других рубриках
166
H45.0*
Кровоизлияние в стекловидное тело при болезнях, классифицированных в других рубриках
167
H45.1*
Эндофтальмит при болезнях, классифицированных в других рубриках
168
H45.8*
Другие поражения стекловидного тела и глазного яблока при других болезнях, классифицированных в других рубриках
169
H48*
Поражения зрительного [2-го] нерва и зрительных путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
170
H48.0*
Атрофия зрительного нерва при болезнях, классифицированных в других рубриках
171
H48.1*
Ретробульбарный неврит при болезнях, классифицированных в других рубриках
172
H48.8*
Другие поражения зрительного нерва и зрительных путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
173
H58*
Другие поражения глаза и его придаточного аппарата при болезнях, классифицированных в других рубриках
174
H58.0*
Аномалии зрачковой функции при болезнях, классифицированных в других рубриках
175
H58.1*
Нарушения зрения при болезнях, классифицированных в других рубриках
176
H58.8*
Другие нарушения глаза и его придаточного аппарата при болезнях, классифицированных в других рубриках

149
H22.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы иридоциклит (М45
, D86.8
)
150
H22.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы нұрлы қабық пен кірпікті дененің басқа бұзылулары
151
H28*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы катаракта мен көзбұршақтың басқа зақымданулары
152
H28.0*
Диабеттік катаракта (E10-E14
ортақ санымен.3)
153
H28.1*
Басқа айдарларда жіктелген зат алмасу бұзылулары, тамақтану бұзылуы және эндокриндік жүйесінің басқа ауруы барысындағы катаракта
154
H28.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы катаракта
155
H28.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көзбұршақтың басқа зақымданулары
156
H32*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы хориоретиналдық бұзылулар
157
H32.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы хориоретиналдық қабынулар (А52.7
, В58.О
, А18.5
)
158
H32.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы хориоретиналдық бұзылулар
159
H36*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы торқабықтың зақымдануы
160
H36.0*
Диабеттік ретинопатия (E10-E14
) оратақ санмен бірге.3
161
H36.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы торқабықтың басқа зақымданулары (I70.8
, D57.–
, Е75.–
)
162
H42*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы глаукома
163
H42.0*
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылулары мен зат алмасуының бұзылуы барыстарындағы глаукома (Е85.–
, Е72.0
)
164
H42.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы глаукома
165
H45*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шыны тәрізді дене мен көз алмасының зақымданулары
166
H45.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шыны тәрізді денеге қан құйылу
167
H45.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы эндофтальмит
168
H45.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында шыны тәрізді дене мен көз алмасының басқа зақымданулары
169
H48*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервілері [2-ші] мен көру жолдарының зақымданулары
170
H48.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервінің атрофиясы (А52.1
)
171
H48.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ретробульбалық неврит (А52.1
, А39.8
, G35
)
172
H48.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көру нервілер мен көру жолдарының басқа зақымданулары
173
H58*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз бен оның қосалқы аппаратының басқа бұзылулары
174
H58.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қарашық қызметінің қалыптан ауытқуы
175
H58.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында көрудің бұзылулары
176
H58.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы көз бен оның қосалқы аппаратының басқа бұзылулары (А50.0
, А50.3
, А51.4
, А52.7
)

177
H62*
Поражения наружного уха при болезнях, классифицированных в других рубриках
178
H62.0*
Наружный отит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
179
H62.1*
Наружный отит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
180
H62.2*
Наружный отит при микозах
181
H62.3*
Наружный отит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
182
H62.4*
Наружный отит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
183
H62.8*
Другие поражения наружного уха при болезнях, классифицированных в других рубриках
184
H67*
Средний отит при болезнях, классифицированных в других рубриках
185
H67.0*
Средний отит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
186
H67.1*
Средний отит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
187
H67.8*
Средний отит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
188
H75*
Другие поражения среднего уха и сосцевидного отростка при болезнях, классифицированных в других рубриках
189
H75.0*
Мастоидит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
190
H75.8*
Другие уточненные болезни среднего уха и сосцевидного отростка при болезнях, классифицированных в других рубриках
191
H82*
Вестибулярные синдромы при болезнях, классифицированных в других рубриках
192
H94*
Другие поражения уха при болезнях, класифицированных в других рубриках
193
H94.0*
Кохлеарный неврит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
194
H94.8*
Другие уточненные поражения уха при болезнях, классифицированных в других рубриках
195
I32*
Перикардит при болезнях, классифицированных в других рубриках
196
I32.0*
Перикардит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
197
I32.1*
Перикардит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
198
I32.8*
Перикардит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
199
I39*
Эндокардит и поражения клапанов сердца при болезнях, классифицированных в других рубриках
200
I39.0*
Поражения митрального клапана при болезнях, классифицированных в других рубриках
201
I39.1*
Поражения аортального клапана при болезнях, классифицированных в других рубриках
202
I39.2*
Поражения трехстворчатого клапана при болезнях, классифицированных в других рубриках
203
I39.3*
Поражения клапана легочной артерии при болезнях, классифицированных в других рубриках
204
I39.4*
Множественные поражения клапанов при болезнях, классифицированных в других рубриках

177
H62*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы сыртқы құлақтың зақымданулары
178
H62.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы сыртқы отит (А46
)
179
H62.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирустық аурулар барысындағы сыртқы отит (В00.1
, В02.8
)
180
H62.2*
Микоздар барысындағы сыртқы отит (В44.8
, В37.2
, В36.9
)
181
H62.3*
Басқа айдарларда жіктелген басқа паразиттік және жұқпалық аурулар барысындағы сыртқы отит
182
H62.4*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы сыртқы отит
183
H62.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы сыртқы құлақтың басқа зақымданулары
184
H67*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ортаңғы отит
185
H67.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы ортаңғы отит (АЗ8
, A18.6
)
186
H67.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирусты аурулар барысындағы ортаңғы (J10-J11
, В05.3
)
187
H67.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы ортаңғы отит
188
H75*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ортаңғы құлақ пен емізік тәрізді өсіндінің басқа зақымданулары
189
H75.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы мастоидит (А18.0
)
190
H75.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы еміздік өсіндінің және ортаңғы құлақтың басқа анықталған аурулары
191
H82*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы вестибулярлық синдромдар
192
H94*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы құлақтың басқа зақымданулары
193
H94.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы кохлеарлық неврит (А52.
)
194
H94.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа анықталған құлақ зақымданулары
195
I32*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы перикардит
196
I32.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы перикардит (А54.8
, А39.5
, А52.0
, А18.8
)
197
I32.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа паразитарлық және жұқпалы аурулар барысындағы перикардит
198
I32.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы (М05.3
, М32.1
, N18.8
)
199
I39*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы эндокардит пен қақпақшалардың зақымданулары (M32.1
, A01.0
, A54.8
, B37.6
, A39.5
, M05.3
, A52.0
, A18.8
)
200
I39.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қос
201
I39.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқа қақпақшасының зақымданулары
202
I39.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы үш жармалы қақпақшаның зақымданулары
203
I39.3*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы өкпе артериясы қақпақшасының зақымданулары
204
I39.4*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қақпақшалардың көптеген зақымданулары

205
I39.8*
Эндокардит, клапан не уточнен, при болезнях, классифицированных в других рубриках
206
I41*
Миокардит при болезнях, классифицированных в других рубриках
207
I41.0*
Миокардит при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
208
I41.1*
Миокардит при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
209
I41.2*
Миокардит при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
210
I41.8*
Миокардит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
211
I43*
Кардиомиопатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
212
I43.0*
Кардиомиопатия при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
213
I43.1*
Кардиомиопатия при метаболических нарушениях
214
I43.2*
Кардиомиопатия при расстройствах питания
215
I43.8*
Кардиомиопатия при других болезнях, классифицированных в других рубриках
216
I52*
Другие поражения сердца при болезнях, классифицированных в других рубриках
217
I52.0*
Другие поражения сердца при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
218
I52.1*
Другие поражения сердца при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
219
I52.8*
Другие поражения сердца при других болезнях, классифицированных в других рубриках
220
I68*
Поражения сосудов мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках
221
I68.0*
Церебральная амилоидная ангиопатия (Е85.-)
222
I68.1*
Церебральный артериит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
223
I68.2*
Церебральный артериит при других болезнях, классифицированных в других рубриках
224
I68.8*
Другие поражения сосудов мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках
225
I79*
Поражения артерий, артериол и капилляров при болезнях, классифицированных в других рубриках
226
I79.0*
Аневризма аорты при болезнях, классифицированных в других рубриках
227
I79.1*
Аортит при болезнях, классифицированных в других рубриках
228
I79.2*
Периферическая ангиопатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
229
I79.8*
Другие поражения артерий, артериол и капилляров при болезнях, классифицированных в других рубриках
230
I98*
Другие нарушения системы кровообращения при болезнях, классифицированных в других рубриках
231
I98.0*
Сифилис сердечно-сосудистой системы
232
I98.1*
Поражение сердечно-сосудистой системы при других инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
233
I98.2*
Варикозное расширение вен пищевода при болезнях, классифицированных в других рубриках

205
I39.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы
206
I41*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы жіті миокардит
207
I41.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы миокардит (А36.8
, А54.8
, А39.5
, А52.0
, А18.8
)
208
I41.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирусты аурулар барысындағы жіті миокардит (J10.8
, J11.8
, В26.8
)
209
I41.2*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы жіті миокардит (В57.2
, В57.0
, В58.8
)
210
I41.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы жіті миокардит (М05.3
, D86.8
)
211
I43*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы кардиомиопатия
212
I43.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы кардиомиопатия (А36.8
)
213
I43.1*
Зат алмасуының бұзылулары барысындағы кардиомиопатия (Е85.–
)
214
I43.2*
Тамақтану бұзылулары барысындағы кардиомиопатия кардиомиопатия (E63.9
)
215
I43.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы кардиомиопатия (М10.0
, Е05.9
)
216
I52*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы жүректің басқа зақымдануы
217
I52.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысында жүректің басқа зақымданулары (А39.5
)
218
I52.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа паразитарлық және жұқпалы аурулар барысындағы басқа жүрек зақымданулары
219
I52.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында жүректің басқа зақымданулары (М05.3
)
220
I68*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында ми тамырлырының зақымданулары
221
I68.0*
Мидың амилоидты ангиопатиясы (E85.–
)
222
I68.1*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы ми артерииті (А32.8
, А52.0
, А18.8
)
223
I68.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы ми артерииті (М32.1
)
224
I68.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы ми тамырларының зақымданылары
225
I79*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқа аневризмасы
226
I79.0*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқа аневризмасы (А52.0
)
227
I79.1*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқаның қабынуы (А52.0
)
228
I79.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шет ангиопатия (Е10-Е14
)
229
I79.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында артериялардың, артерииолалардың және қылтамырлардың басқа зақымданулары
230
I98*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қанайналым жүйесінің басқа зақымданулары
231
I98.0*
Жүрек-қан тамыр жүйесінің мерезі
232
I98.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа паразиттік және жұқпалы аурулар барысындағы жүрек-қан тамыр жүйесінің зақымдануы (B57.2
, А67.2
)
233
I98.2*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы өңеш веналарының варикоздық кеңеюі (B57.2
, А67.2
)

234
I98.8*
Другие уточненные нарушения системы кровообращения при болезнях, классифицированных в других рубриках
235
J17*
Пневмония при болезнях, классифицированных в других рубриках
236
J17.0*
Пневмония при бактериальных болезнях, классифицированных в других рубриках
237
J17.1*
Пневмония при вирусных болезнях, классифицированных в других рубриках
238
J17.2*
Пневмония при микозах
239
J17.3*
Пневмония при паразитарных болезнях
240
J17.8*
Пневмония при других болезнях, классифицированных в других рубриках
241
J91*
Плевральный выпот при состояниях, классифицированных в других рубриках
242
J99*
Респираторные нарушения при болезнях, классифицированных в других рубриках
243
J99.0*
Ревматоидная болезнь легкого (М05.1)
244
J99.1*
Респираторные нарушения при других диффузных нарушениях соединительной ткани
245
J99.8*
Респираторные нарушения при других болезнях, классифицированных в других рубриках
246
K23*
Поражения пищевода при болезнях, классифицированных в других рубриках
247
K23.0*
Туберкулезный эзофагит (А18.8)
248
K23.1*
Расширение пищевода при болезни Шагаса (В57.3)
249
K23.8*
Поражения пищевода при других болезнях, классифицированных в других рубриках
250
K67*
Поражения брюшины при инфекционных болезнях, классифицированных в других рубриках
251
K67.0*
Хламидийный перитонит (А74.8)
252
K67.1*
Гонококковый перитонит (А54.8)
253
K67.2*
Сифилитический перитонит (А52.7)
254
K67.3*
Туберкулезный перитонит (А18.3)
255
K67.8*
Другие поражения брюшины при инфекционных болезнях, классифицированных в других рубриках
256
K77*
Поражения печени при болезнях, классифицированных в других рубриках
257
K77.0*
Поражения печени при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
258
K77.8*
Поражение печени при других болезнях, классифицированных в других рубриках
259
K87*
Поражения желчного пузыря, желчевыводящих путей и поджелудочной железы при болезнях, классифицированных в других рубриках
260
K87.0*
Поражение желчного пузыря и желчевыводящих путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
261
K87.1*
Поражение поджелудочной железы при болезнях, классифицированных в других рубриках
262
K93*
Поражения других органов пищеварения при болезнях, классифицированных в других рубриках
263
K93.0*
Туберкулезное поражение кишечника, брюшины и лимфатических узлов брыжейки (А18.3)
264
K93.1*
Мегаколон при болезни Шагаса (В57.3)
265
K93.8*
Поражение других уточненных органов пищеварения при болезнях, классифицированных в других рубриках

234
I98.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қанайналым жүйесінің анықталған басқа зақымданулары
235
J17*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы пневмония
236
J17.0*
Басқа айдарларда жіктелген бактериялық аурулар барысындағы пневмония (А42.0
, A22.1
, A54.8
, A43.0
, A02.2
, A21.2
, A01.0
, A37.7-
)
237
J17.1*
Басқа айдарларда жіктелген вирустық аурулар барысындағы пневмония (B25.0
, B05.2
, B06.8
, B01.2
)
238
J17.2*
Микоздар барысындағы пневмония (B44.0-B44.1
, B37.1
, B38.0-B38.2
, B39.–
)
239
J17.3*
Паразиттік аурулар барысындағы пневмония
240
J17.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы пневмония (A70
, A78
, I100
, A69.8
)
241
J91*
Өкпеқаптың басқа айдарларда жіктелген жағдайлар барысындағы жалқығы
242
J99*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы респираторлық бұзылулар
243
J99.0*
Өкпенің ревматоидты ауруы (М05.1)
244
J99.1*
Дәнекер тінінің басқа диффуздық бұзылыстары барысындағы тыныс алу бұзылулары
245
J99.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы респираторлық бұзылулар (A06.5
, M45
, D89.1
, B42.0
, A52.7
)
246
K23*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы өңештің зақымдануы
247
K23.0*
Өңештің туберкулезді қабынуы (A18.8
)
248
K23.1*
Шагас ауруы кезіндегі өңештің кеңеюі (B57.3
)
249
K23.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы өңештің зақымдануы
250
K67*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы аурулар барысындағы ішперденің зақымданулары
251
K67.0*
Хламидиялық перитонит (А74.8)
252
K67.1*
Гонококктік перитонит (А54.8)
253
K67.2*
Мерездік перитонит (А52.7)
254
K67.3*
Туберкулездік перитонит (А18.3)
255
K67.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа жұқпалы аурулар барысындағы құрсақтың басқа зақымданулары
256
K77*
Бауырдың басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (B25.1
, B00.8
, B58.1
, B65.–
, B65.–
, A52.7
)
257
K77.0*
Бауырдың басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы зақымданулары
258
K77.8*
Бауырдың басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында зақымдануы (J63.2
, D86.8
)
259
K87*
Өт қуығының, өт шығару жолдары мен ұйқыбездің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары
260
K87.0*
Өт қуығының, өт шығару жолдарының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары
261
K87.1*
Ұйқыбездің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (В25.2
, B26.3
)
262
K93*
Ас қорытудың басқа ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында зақымдануы
263
K93.0*
Ішектің, ішперденің және шажырқай лимфа түйіндерінің туберкулездік зақымдануы (A18.3
)
264
K93.1*
Шагас ауруы барысындағы мегаколон (B57.3
)
265
K93.8*
Анықталған басқа ас қорыту ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында зақымданулары

338
M73*
Поражения мягких тканей при болезнях, классифицированных в других рубриках
339
M73.0*
Гонококковый бурсит (А54.4)
340
M73.1*
Сифилитический бурсит (А52.7)
341
M73.8*
Другие поражения мягких тканей при болезнях, классифицированных в других рубриках
342
M82*
Остеопороз при болезнях, классифицированных в других рубриках
343
M82.0*
Остеопороз при множественном миеломатозе (С90.0)
344
M82.1*
Остеопороз при эндокринных нарушениях (Е00-Е34)
345
M82.8*
Остеопороз при других болезнях, классифицированных в других рубриках
346
M90*
Остеопатии при болезнях, классифицированных в других рубриках
347
M90.0*
Туберкулез костей (А18.0)
348
M90.1*
Периостит при инфекционных болезнях, классифицированных в других рубриках
349
M90.2*
Остеопатия при других инфекционных болезнях, классифицированных в других рубриках
350
M90.3*
Остеонекроз при кессонной болезни (Т70.3)
351
M90.4*
Остеонекроз вследствие гемоглобинопатии (D50-D64)
352
M90.5*
Остеонекроз при других болезнях, классифицированных в других рубриках
353
M90.6*
Деформирующий остеит при новообразованиях (С00-D48)
354
M90.7*
Переломы костей при новообразованиях (С00-D48)
355
M90.8*
Остеопатия при других болезнях, классифицированных в других рубриках
356
N08*
Гломерулярные поражения при болезнях, классифицированных в других рубриках
357
N08.0*
Гломерулярные поражения при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
358
N08.1*
Гломерулярные поражения при новообразованиях
359
N08.2*
Гломерулярные поражения при болезнях крови и иммунных нарушениях
360
N08.3*
Гломерулярные поражения при сахарном диабете (Е10-Е14) с общим четвертым знаком.2)
361
N08.4*
Гломерулярные поражения при других болезнях эндокринной системы, расстройствах питания и нарушениях обмена веществ
362
N08.5*
Гломерулярные поражения при системных болезнях соединительной ткани
363
N08.8*
Гломерулярные поражения при других болезнях, классифицированных в других рубриках
364
N16*
Тубулоинтерстициальные поражения почек при болезнях, классифицированных в других рубриках
365
N16.0*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
366
N16.1*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при новообразованиях
367
N16.2*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при болезнях крови и нарушениях, вовлекающих иммунный механизм

338
M73*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы жұмсақ тіндердің зақымдануы
339
M73.0*
Гонококктік бурсит (А54.4)
340
M73.1*
Мерездік бурсит (A52.7
)
341
M73.8*
Жұмсақ тіндердің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа зақымданулары
342
M82*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы остеопороз
343
M82.0*
Көптеген миеломатоз барысындағы остеопороз(С90.0)
344
M82.1*
Ішкі секреция бездері қызметінің бұзылуы барысындағы остеопороз (E00-E34
)
345
M82.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы остеопороз
346
M90*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы остеопатиялар
347
M90.0*
Сүйектер туберкулезі (A18.0
)
348
M90.1*
Басқа айдарларда жіктелген басқа жұқпалы аурулар барысындағы периостит (А51.4
)
349
M90.2*
Басқа айдарларда жіктелген басқа жұқпалы аурулар барысындағы остеопатия (B67.2
, A54.4
, A02.2
, A50.5
, A52.7
)
350
M90.3*
Кессон ауруы барысындағы остеонекроз (T70.3
)
351
M90.4*
Гемоглобинопатия салдарлы остеонекроз (D50-D64
)
352
M90.5*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы остеонекроз
353
M90.6*
Өспелер барысындағы деформациялаушы остеит (C00-D48
, C40-C41
)
354
M90.7*
Өспелер барысындағы сүйектердің сынуы (C00-D48
)
355
M90.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы остеопатия (N25.0
)
356
N08*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы гломерулалық зақымданулар
357
N08.0*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы гломерулалық зақымданулар (B52.0, B26.8
, B65.–
, A40-A41
, B78.–
, A52.7
)
358
N08.1*
Өспелер барысындағы гломерулярлық зақымданулар
359
N08.2*
Қан аурулары мен иммундық бұзылулар барысындағы гломерулалық зақымданулар (D89.1
), D65
, D59.3
, D69.0-
, D57.–
)
360
N08.3*
Қантты диабет барысындағы гломерулалық зақымданулар (E10-14
ортақ төртінші санмен.2)
361
N08.4*
Ішкі секреция бездерінің басқа аурулары, тамақтанудың бұзылуы мен зат алмасудың барысындағы гломерулалық зақымданулар (Е85.–
, Е75.2
, Е78.6
)
362
N08.5*
Дәнекер тіннің жүйелік аурулары барысындағы гломерулалық зақымданулар (М31.0
, M30.0
, М32.1
, М31.1
, М31.3
)
363
N08.8*
Басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы шумақтық зақымданулар (I33.0
)
364
N16*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында түтікше-интерстициалды зақымданулары
365
N16.0*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысындағы түтікше-интерстициалды зақымданулары (А23.–
, А36.8
, А02.2
, А40-А41
, В58.8
)
366
N16.1*
Бүйректің өспелер барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (С91-С95
, С81-С85
, С96.–
, С90.0
)
367
N16.2*
Имундық механизмды қатыстыратын, бұзылыстар және қан аурулары барысындағы түтікше-интерстициалдық бүйрек зақымдануы

368
N16.3*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при нарушениях обмена веществ
369
N16.4*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при системных болезнях соединительной ткани
370
N16.5*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при отторжении трансплантанта (Т86.-)
371
N16.8*
Тубулоинтерстициальное поражение почек при других болезнях, классифицированных в других рубриках
372
N22*
Камни мочевых путей при болезнях, классифицированных в других рубриках
373
N22.0*
Мочевые камни при шистосомозе [бильгарциозе] (В65.-)
374
N22.8*
Камни мочевых путей при других болезнях, классифицированных в других рубриках
375
N29*
Другие поражения почки и мочеточника при болезнях, классифицированных в других рубриках
376
N29.0*
Поздний сифилис почки (А52.7)
377
N29.1*
Другие поражения почки и мочеточника при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
378
N29.8*
Другие поражения почки и мочеточника при других болезнях, классифицированных в других рубриках
379
N33*
Поражения мочевого пузыря при болезнях, классифицированных в других рубриках
380
N33.0*
Туберкулезный цистит (А18.1)
381
N33.8*
Поражения мочевого пузыря при других болезнях, классифицированных в других рубриках
382
N37*
Поражения уретры при болезнях, классифицированных в других рубриках
383
N37.0*
Уретрит при болезнях, классифицированных в других рубриках
384
N37.8*
Другие поражения уретры при болезнях, классифицированных в других рубриках
385
N51*
Поражения мужских половых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
386
N51.0*
Поражения предстательной железы при болезнях, классифицированных в других рубриках
387
N51.1*
Поражения яичка и его придатков при болезнях, классифицированных в других рубриках
388
N51.2*
Баланит при болезнях, классифицированных в других рубриках
389
N51.8*
Другие поражения мужских половых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
390
N74*
Воспалительные болезни женских тазовых органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
391
N74.0*
Туберкулезная инфекция шейки матки (А18.1)
392
N74.1*
Воспалительные болезни женских тазовых органов туберкулезной этиологии (А18.1)
393
N74.2*
Воспалительные болезни женских тазовых органов, вызванные сифилисом (А51.4, А52.7)
394
N74.3*
Гонококковые воспалительные болезни женских тазовых органов (А54.2)
395
N74.4*
Воспалительные болезни женских тазовых органов, вызванные хламидиями (А56.1)

368
N16.3*
Бүйректің зат алмасуы бұзылуы барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (Е72.0
, Е74.0
, Е83.0
)
369
N16.4*
Бүйректің дәнекер тіннің жүйелік аурулары барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (М35.0
, М32.1
)
370
N16.5*
Бүйректің трансплантат ажырау барысында түтікше-интерстициалдық зақымдануы (T86.-
)
371
N16.8*
Бүйректің басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысында түтікшеинтерстициалдық зақымдануы
372
N22*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несеп жолдарының тастары
373
N22.0*
Шистосомоз [бильгарциоз] барысындағы несептік тастар (В65.-)
374
N22.8*
Несеп жолдарының басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы тастары
375
N29*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында басқа зақымданулары
376
N29.0*
Бүйректің кеш мерезі (А52.7)
377
N29.1*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысында басқа зақымданулары
378
N29.8*
Бүйрек пен несепағардың басқа айдарларда жіктелген, басқа аурулар барысында басқа зақымданулары (B65.—
, A18.1
)
379
N33*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несепқуық зақымданулары
380
N33.0*
Несепқуықтың туберкулездік қабынуы (A18.1
)
381
N33.8*
Несепқуықтың басқа айдарларда жіктелген, басқа аурулар барысындағы зақымданулары (В65.—
)
382
N37*
Несеп шығаратын өзектің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымдануы
383
N37.0*
Еркек несеп шығаратын өзегінің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабынуы (В37.4
)
384
N37.8*
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы несеп шығаратын өзектің басқа зақымданулары
385
N51*
Ерлер жыныс ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары
386
N51.0*
Қуық асты безінің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (A54.2
, A59.0
, A18.1
)
387
N51.1*
Аталық бездің мен оның қосалқыларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы зақымданулары (A56.1
, A 56.1
, A 54.2
, A54.2
, A 18.1
, A18.1
)
388
N51.2*
Үпектің басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қабынуы (A06.8
, B37.4
)
389
N51.8*
Ерлер жыныс ағзаларының басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы басқа зақымданулары (B74.—
, A60.0
, A18.1
)
390
N74*
Жатыр мойнының туберкулездік жұқпасы (A18.1
)
391
N74.0*
Жатыр мойнының туберкулездік жұқпасы (A18.1
)
392
N74.1*
Әйелдердің жамбас астау ағзаларының туберкулез этиологиялы қабынба аурулары (A18.1
)
393
N74.2*
Әйелдердің жамбас астау ағзаларының мерез тудырған қабынба аурулары (A51.4
, A52.7
)
394
N74.3*
Әйелдердің жамбас астау ағзаларының гонококк тудырған қабынба аурулары (A54.2
)
395
N74.4*
Әйелдердің жамбас астау ағзаларының хламидиялар тудырған қабынба аурулары (A56.1
)

396
N74.8*
Воспалительные болезни женских тазовых органов при других болезнях, классифицированных в других рубриках
397
N77*
Изъязвление и воспаление вульвы и влагалища при болезнях, классифицированных в других рубриках
398
N77.0*
Изъязвление вульвы при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
399
N77.1*
Вагинит, вульвит и вульвовагинит при инфекционных и паразитарных болезнях, классифицированных в других рубриках
400
N77.8*
Изъязвление и воспаление вульвы и влагалища при других болезнях, классифицированных в других рубриках
401
P00
Поражения плода и новорожденного, обусловленные состояниями матери, которые могут быть связаны с настоящей беременностью
402
P00.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные гипертензивными расстройствами матери
403
P00.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные болезнями почек и мочевых путей у матери
404
P00.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные инфекционными и паразитарными болезнями у матери
405
P00.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные расстройствами питания у матери
406
P00.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими состояниями матери
407
P01
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями беременности у матери
408
P01.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные истмико-цервикальной недостаточностью
409
P01.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные преждевременным разрывом плодных оболочек
410
P01.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные олигогидрамнионом
411
P01.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные полигидрамнионом
412
P01.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные многоплодной беременностью
413
P01.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неправильным предлежанием плода перед родами
414
P01.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими болезнями матери, осложняющими беременность
415
P02
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями со стороны плаценты, пуповины и плодных оболочек
416
P02.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные предлежанием плаценты
417
P02.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями, связанными с отделением плаценты и кровотечением
418
P02.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные синдромом плацентарной трансфузии
419
P02.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные выпадением пуповины
420
P02.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими видами сдавления пуповины
421
P02.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные хорионамнионитом
422
P02.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными аномалиями хориона и амниона

396
N74.8*
Әйелдер жамбас астау ағзаларының басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы қабынба аурулары
397
N77*
Қынап пен сарпайдың басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы жара болуы мен қабынуы
398
N77.0*
Сарпайдың басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысында жара болуы (A60.0
, A18.1
)
399
N77.1*
Басқа айдарларда жіктелген жұқпалы және паразиттік аурулар барысында қынаптың, сарпайдың және қынап-сарпай қабынуы (B37.3
, A60.0
, B80
)
400
N77.8*
Қынап пен сарпайдың басқа айдарларда жіктелген басқа аурулар барысындағы жара болуы мен қабынуы (M35.2
)
401
P00
Осы жүктілікпен байланысы болуы мүмкін, анасының жағдайларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
402
P00.0
Анасының гипертензиялық бұзылыстарымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
403
P00.1
Анасынның бүйрек және несеп жолдарының ауруларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
404
P00.2
Анасының жұқпалы және паразиттік ауруларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
405
P00.4
Ұрық пен нәрестенің анасының тамақтануы бұзылуларымен шартталған зақымдары
406
P00.8
Анасының басқа жағдайларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
407
P01
Ұрық пен нәрестенің анасының жүктілігінің асқынуларымен шартталған зақымдары
408
P01.0
Ұрық пен нәрестенің жатыр мойнағының қылтасы мен жатыр мойнының жеткіліксіздігімен шартталған зақымдары
409
P01.1
Ұрық пен нәрестенің ұрық қабығының мерзімінен бұрын жыртылуымен шартталған зақымдары
410
P01.2
Ұрық пен нәрестенің қағанақ суының өте аздығымен шартталған зақымдары
411
P01.3
Ұрық пен нәрестенің қағанақ суының көптігімен шартталған зақымдары
412
P01.5
Ұрық пен нәрестенің көп ұрықты жүктілікпен шартталған зақымдары
413
P01.7
Ұрық пен нәрестенің ұрықтың босану алдында, алдыңғы жағында жатуының бұрыстығымен шартталған зақымдары
414
P01.8
Ұрық пен нәрестенің анасының жүктілікті асқындыратын басқа ауруларымен шартталған зақымдары
415
P02
Бала жолдасы, кіндік бау және ұрық қабықтары тарапынан болған асқынулармен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
416
P02.0
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасының алда жатуымен шартталған зақымдары
417
P02.1
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасының бөлінуімен және қан кетуімен байланысты басқа асқынулармен шартталған зақымдары
418
P02.3
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасы трансфузиясы синдромымен шартталған зақымдары
419
P02.4
Ұрық пен нәрестенің кіндікбаудың шығып кетуімен шартталған зақымдары
420
P02.5
Ұрық пен нәрестенің кіндікбау қысылуының басқа түрлерімен шартталған зақымдары
421
P02.7
Ұрық пен нәрестенің хориоамнионитпен шартталған зақымдары
422
P02.9
Ұрық пен нәрестенің қағанақ пен ұрықтың сыртқы қабығының анықталмаған ауытқуларымен шартталған зақымдары

748
Z99.1
Зависимость от респиратора
Приложение 61
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 62
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень республиканских медицинских организаций, оказывающих
специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи
за один койко-день, за пролеченный случай по расчетной средней
стоимости и по медико-экономическим тарифам
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 63
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень
диагнозов (патологии) МКБ-10 по родовспоможению, подлежащих
оплате по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на
лекарственные средства и ИМН
код
Название
1
2
3
1

748
Z99.1
Респираторға тәуелділік
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
61-қосымша
Нақты шығындар бойынша ақы төленуі тиісті жағдайлардың тізбесі
Ескерту. 61-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
62-қосымша
Бір төсек күн үшін, орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша ақы төленетін стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық ұйымдардың тізімі
Ескерту. 62-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
63-қосымша
Дәрілік заттар мен ММБ-ға нақты шығыстарды өтеу арқылы
КШТ құны бойынша ақы төлеуге жататын босандыру бойынша
АХЖ-10 диагноздарының (патологияларының) тізбесі
код
Атауы
1

P91.0
Ишемия мозга
69
P91.2
Церебральная лейкомаляция у новорожденного
70
P91.3
Церебральная возбудимость новорожденного
71
P91.4
Церебральная депрессия у новорожденного
72
P91.5
Неонатальная кома
73
P91.8
Другие уточненные нарушения со стороны мозга у новорожденного
74
P91.9
Нарушение со стороны мозга у новорожденного неуточненное
75
P94.0
Преходящая тяжелая миастения новорожденного
Приложение 65
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень болезней по МКБ-10, подлежащих оплате
по тарифу КЗГ при оказании услуг на уровне дневного стационара
медицинской организацией, оказывающей стационарную
медицинскую помощь в рамках ГОБМП
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 66
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Перечень операций и манипуляций по МКБ-9
для преимущественного лечения в дневном стационаре
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 67
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт выполненных работ (услуг),
оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
Период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _________________________
Наименование бюджетной программы: ______________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:____________________________
Наименование специфики:_________________________________________
Мы, нижеподписавшиеся представитель Исполнителя в лице
____________________________________, с одной стороны, и заказчика в
лице _____________________________________________ с другой стороны,
составили настоящий акт о том, что пациенту ……… года рождения,
находящемуся на лечении в …………. с "__" ___________ 20__года
по "__" __________ 20__года выполнен следующий объем работ.
Наименование услуг
цена
количество
сумма
Итого:
Услуги выполнены в полном объеме. По оказанным услугам стороны
претензий друг к другу не имеют.
Заказчик
___________________________________
(Наименование государственного
органа)
Адрес _____________________________
Бизнес идентификационный номер
(далее –БИН)_______________________
Индивидуальный идентификационный
номер (далее –ИИН)
___________________________________
Банковский идентификационный код
(далее – БИК)
___________________________________
ГУ ________________________________
Наименование комитет казначейства
Код________________________________
Код бенефициара (далее – КБЕ)
Руководитель______/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись)(для акта на
бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном носителе)
Поставщик
________________________________
(Наименование медицинской
организации)
Адрес __________________________
БИН_____________________________
ИИН_____________________________
БИК_____________________________
Наименование банка
________________________________
КБЕ_____________________________
Руководитель____________/_______
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись)(для акта на
бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном носителе)
Приложение 68
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

P91.0
Ми ишемиясы
69
P91.2
Нәрестелердегі церебралды лейкомаляция
70
P91.3
Нәрестелердегі церебралды қозғыштық
71
P91.4
Нәрестелердегі церебралды күйзеліс
72
P91.5
Неонаталдық кома
73
P91.8
Нәрестенің ми тарапынан басқа, анықталған бұзылулары
74
P91.9
Нәрестенің ми тарапынан, анықталмаған бұзылулары
75
P94.0
Нәрестенің өтпелі ауыр миастениясы
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
65-қосымша
Тәуліктік медициналық ұйымдардағы күндізгі стационар деңгейінде қызметтер көрсету кезінде КШТ тарифі бойынша жүзеге асырылатын ХАЖ-10 бойынша аурулардың тізбесі
Ескерту. 65-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
66-қосымша
Күндізгі стационарда артықшылықпен емдеу үшін АХЖ-9 бойынша операциялар мен манипуляциялардың тізбесі
Ескерту. 66-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
67-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі
20__жылғы "__" _________ №_______
20___жылғы "__" ________ бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең
20___жылғы "__" _________№____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: _________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:____________________________
Айрықшалаудың атауы:___________________________________________
Біз, төменде қол қойғандар, бір жақтан, Орындаушының тарапынан
____________________________________ өкілі, екінші жақтан, тапсырыс
берушінің тарапынан ____________________________________ өкілі,......
жылы туған, 20__ жылғы"__" ___________ 20__ жылғы"__" ___________
дейін........ емдеуде жатқан пациентке мынадай жұмыс көлемін орындау
туралы актті құрдық.
Қызметтердің атауы
құны
саны
сома
Жиыны:
Қызметтер толық көлемде орындалды. Көрсетілген қызметтер бойынша
тараптардың бір біріне наразылықтары жоқ.
Тапсырыс беруші Қызметтер беруші
_______________________________ ________________________________
(Денсаулық сақтау субъектісінің (Денсаулық сақтау субъектісінің
атауы) атауы)
Мекенжай______________________ Мекенжай___________________________
БСН___________________________ БСН________________________________
ЖСК___________________________ ЖСК________________________________
БСК___________________________ БСК________________________________
Банктің атауы_________________ Банктің атауы______________________
Код___________________________ Код________________________________
КБЕ___________________________ КБЕ________________________________
Басшы__________/______________ Басшы_____________________/________
(Тегі, аты, әкесінің аты (Тегі, аты, әкесінің аты
ол болған жағдайда), қолы) (ол болған жағдайда), қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акт үшін) (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
68-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражаты есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын
медициналық көмек көрсеткені үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ

Сноска. Приложение 68 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств
республиканского бюджета в виде целевых текущих трансфертов и средств местного
бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование организации здравоохранения: ____________________
Наименование бюджетной программы: ____________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:__________________________
№ п/п
Наименование
Количество пролеченных случаев
Тариф за один пролеченный случай, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
А
1
2
3
4
1
Всего за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

Ескерту. 68-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________________
р/с №
Атауы
Емделіп шығу жағдайларының саны
Бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф, теңге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
А
1
2
3
4
1
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
республикалық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері есебінен, оның ішінде:

1.1.1
за оказание стационарной помощи
1.1.2
за оказание стационарозамещающей помощи
1.2.
за счет средств местного бюджета, в том числе:
1.2.1
за оказание стационарной помощи
1.2.2
за оказание стационарозамещающей помощи
Лизинговые платежи
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Всего к оплате: ________________________________тенге
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика): ________________________ /_______
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
______________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
к данному счет-реестру прилагается персонифицированный реестр выписанных
больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая помощь, по форме
согласно таблицы.
Таблица
к счет-реестру за оказание
стационарной и
стационарозамещающей
помощи в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи за счет средств
местного бюджета, включая
целевые текущие трансферты
Форма
Персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная
и стационарозамещающая помощь*

1.1.1
стационарлық көмек көрсеткені үшін
1.1.2
Стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
1.2
жергілікті бюджет қаражаты есебінен, оның ішінде:
1.2.1
стационарлық көмек көрсеткені үшін
1.2.2
Стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
Лизинг
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемінің сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін жиыны: ________________________________ теңге
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) басшысы:
_____________________ /______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
_________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" _______
Ескертпе:
осы шот-тізілімге кестеге сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген ауруханадан шыққан науқастардың дербестендірілген тізілімі қоса беріледі.
Нысаналы ағымдағы трансферттерді қоса алғанда,
тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде жергілікті бюджет
қаражаты есебінен стационарлық және
стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
шот-тізілімге кесте
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген ауруханадан шыққан
науқастардың дербестендірілген тізілімі*

1.2.2
за оказание стационарозамещающей помощи
Примечание:
* снято с оплаты, в том числе частично, за отчетный и предыдущие периоды по
результатам по результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля ТД
КООЗ. Акт контроля качества и объема медицинской помощи прилагается.
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате
Снято с оплаты
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _________________________ тенге
Всего принято к оплате _____________________________ тенге
Председатель: _________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен: _________________________________ /____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
Дата "___" ____________ 20 ___ года
Приложение 70
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 70 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде
целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года

1.2.2
стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
Ескертпе:
*ҚДСК АД-ның жоспарлы және жоспардан тыс тексерулері бойынша есепті және өткен кезеңдер үшін ақы төлеуден, оның ішінде ішінара ақы төлеуден шешілді. Медициналық көмектің көлемі мен сапасын бақылау актісі қоса берілген.
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды
Ақы төлеу үшін шешілді
Ақы төлеу үшін қабылданды
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы
Қызметтердің саны
Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеу үшін ұсынылғанның барлығы ___________________________ теңге
Ақы төлеу үшін қабылданғанның барлығы _________________________ теңге
Төраға: _______________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ________________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда/қолы)))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
________________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда/қолы))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
________________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда/қолы))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Таныстырылды: _______________________________________/_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда/қолы))
Күні 20___жылғы "___"_________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
70-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемінің шеңберінде көрсетілген орындалған жұмыстардың (қызметтердің)
актісі
Ескерту. 70-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______

период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _______________________
Наименование бюджетной программы: __________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_______________________
Общая сумма по Договору_____________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса__________________________________________ тенге
Общая сумма оплаченных (оказанных) услуг__________________________ тенге
Общая сумма лизинговых платежей на текущий год согласно Договору ___________тенге
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
А
1
2
3
1
Всего за оказание стационарной и стационарозамещающей помощи, в том числе:
1.1.
за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1.1.1.
за оказание стационарной помощи
1.1.2.
за оказание стационарозамещающей помощи
1.2.
за счет средств местного бюджета, в том числе:
1.2.1.
за оказание стационарной помощи

кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: __________________________
Шарт бойынша жалпы сомасы ________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы ______________________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы _______________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға арналған лизинг төлемдерінің жалпы сомасы
_____ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
А
1
2
2
1
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін барлығы, оның ішінде:
1.1
республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің есебінен, оның ішінде:
1.1.1
стационарлық көмек көрсеткені үшін
1.1.2
стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
1.2
жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен, оның ішінде:
1.2.1
стационарлық көмек көрсеткені үшін

1.2.2.
за оказание стационарозамещающей помощи
Лизинговые платежи.
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты.
№ п/п
Основание
Согласно решению комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
ИТОГО
Всего принято к оплате: ________________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей _______________тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса ____________________тенге
Сумма к удержанию лизинговых платежей __________________________тенге
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в следующий период
______________________________________________тенге
Итого к перечислению ___________________________________________тенге
в том числе возмещение лизинговых платежей _______________тенге
Заказчик
_________________________________
(Наименование государственного органа)
Адрес ___________________________
БИН_____________________________
ИИН_____________________________
БИК_____________________________
ГУ ______________________________
Наименование комитет казначейства
Код______________________________
Код бенефициара (далее – КБЕ)
_________________________________
Руководитель
_______________/________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта на
бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик
__________________________________
(Наименование медицинской организации)
Адрес_____________________________
БИН_______________________________
ИИН_______________________________
БИК_______________________________
Наименование банка
__________________________________
КБЕ_______________________________
Руководитель__________________/___________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта на
бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе)
Приложение 71
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Меры экономического воздействия
при оказании медицинской помощи онкологическим
больным в рамках ГОБМП по комплексному тарифу
№ п/п
Наименование дефекта
Единица измерения
Мера экономического воздействия
1.
Случаи летальных исходов (предотвратимые)
1 (один) онкологический больной
6-ти кратный размер комплексного тарифа
22.
Недостоверное, несвоевременное и некачественное введение данных в ЭРОБ и несоответствие предъявленных к оплате документов данным ЭРОБ
1 (один) онкологический больной
3-х кратный размер комплексного тарифа
33.
Несвоевременная регистрация сведений смерти в ЭРОБ, позднее 10 дней с момента смерти онкологического больного
1 (один) онкологический больной
размер комплексного тарифа
Приложение 72
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

1.2.2
стационарды алмастыратын көмек көрсеткені үшін
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін ұсынылған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Ақы төлеуден шешілуге тиіс қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін Лизинг төлемініңсомасы
Ақы төлеу үшін қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін қабылданған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы: _____________________________ теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу ________________________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома ______________________ теңге
Лизинг төлемдерін ұстап қалу үшін сома ____________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиіс бұрын төленген аванстың қалдығы
_______________________________________________________________ теңге
Аудару үшін жиыны _____________________________________________ теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу _______________________________ теңге
Тапсырыс беруші:
_______________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы ____________________________
БСН:__________________________________
ЖСН:__________________________________
БСК:___________________________________
ММ___________________________________
(Қазынашылық комитеттің атауы)
Код: ___________________________
Бенефициардың коды (бұдан әрі - КБЕ)
_____________________________________
Басшы:______________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші
_______________________________
(Медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ________________________
БСН ______________________________
ЖСК ______________________________
БСК_______________________________
Банк атауы _________________________
КБЕ _______________________________
Басшы _________________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
71-қосымша
Нысан
Экономикалық ықпал ету шаралары
Ақаудың атауы
Өлшем бірлігі
Экономикалық ықпал ету шарасы
1.
Өлім жағдайлары (алдын алуға болатын)
1 (бір) онкологиялық науқас
кешенді тарифтің 6 еселенген мөлшері
2.
ОНЭТ-ке деректерді дұрыс, уақтылы және сапалы енгізбеу және ОНЭТ деректеріне ақы төлеуге ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі
1 (бір) онкологиялық науқас
кешенді тарифтің 3 еселенген мөлшері
3.
Онкологиялық науқастың қайтыс болған сәтінен бастап 10 күннен кешіктіріп, ОНЭТ-те қайтыс болу мәліметтерін уақтылы тіркемеу.
1 (бір) онкологиялық науқас
Кешенді тарифтің мөлшері
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
72-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтердің
ШОТ-ТІЗІЛІМ

Сноска. Приложение 73 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи при оказании медицинской помощи онкологическим больным
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Тип оплаты: по комплексному тарифу на одного онкологического больного
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате, тенге
Количество случаев/больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
Количество случаев/ больных
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Среднесписочная численность онкологических больных
Х
Х
2
Случаи за отчетный период, прошедшие контроль качества, из них:
1)
Подтверждены
2)
Не подтверждены
3
Недостоверное, несвоевременное и некачественное введение данных в ЭРОБ и несоответствие предъявленных к оплате документов данным ЭРОБ
Х
Х
4
Несвоевременная регистрация сведений смерти, позднее 10 дней с момента смерти онкологического больного
Х
Х
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
Наименование
Применение химиопрепаратов онкологическим больным
Применение таргетных препаратов онкологическим больным
Оказание лучевой терапии
Всего
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично, тенге*
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Всего по специализированной медицинской помощи, в том числе:
- при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
Х
Х
Х
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- при оказании стационарной медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
-при оказании стационарозамещающей медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Примечание:
*прилагаются акты сверки исполнений условия договора на оказание ГОБМП при их
наличии.
Тип оплаты: по клинико-затратным группам (оказание медицинских услуг с целью
обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным
(больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при
реализации их права на свободный выбор)
Код/наименование перечня
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
Количество случаев
Сумма, тенге
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
СМП
СЗТ
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
I. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, подлежащие оплате
Х
Х
Х
Х
Х
II. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль качества и объема после оценки СИ, за исключением случаев с летальными исходами
III. Сумма по перечню летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
IV. Сумма по перечню случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных КООЗ по результатам плановых и внеплановых проверок и не подлежащих оплате, в том числе частично
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
V. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема после оценки СИ
VI. Сумма по перечню случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема, за исключением случаев, прошедших контроль качества
VII. Сумма по перечню случаев за отчетный и прошедшие периоды, по которым проведен контроль объема по результатам анализа исполнения Договора
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
за отчетный период
за прошедший период
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
ИТОГО по результатам контроля всеми участниками
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Выплаты, сумма тенге
Вычеты, сумма тенге
1
2
3
4
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: ____________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Члены комиссии: ______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Ознакомлен: _______________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
информация получена из информационных систем "Электронный регистр
онкологических больных" и "Система управления качеством медицинских услуг".
Приложение
к протоколу исполнения
договора на оказание
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи при оказании
медицинской помощи
онкологическим больным
Форма
Реестр онкологических больных с несвоевременной регистрацией сведений о смерти в
"Электронном регистре онкологических больных"*
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц:_________ тенге
Комплексный тариф на одного онкологического больного в день: ______ тенге
№ п/п
ИНН
Дата постановки на учет
Дата смерти
Дата снятия с учета
Количество дней нахождения на учете после даты смерти
Сумма, подлежащая снятию, тенге
всего
в.т.ч.
за несвоевременное снятия с учета
мера экономического воздействия
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Председатель: ____________________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Члены комиссии: ______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
______________________________/_________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Ознакомлен: _______________________________ /_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
информация получена из информационной системы "Электронный регистр
онкологических больных".
Приложение 74
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

Ескерту. 73-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20__ жылғы "___" ___ бастап 20___ жылғы "___" ___ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау ұйымының атауы: ____________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:__________________________________
Ақы төлеу түрі: бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша
р/с
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған сома, теңге
Ақы төлеуге жатпайтын сома, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
Жағдайлардың саны
Сумма, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны
2
Есепті кезеңдегі сапасы бақылаудан өткен жағдайлар, олардың ішінде:
1).
Расталды
2)
Расталмады
3.
ОНЭТ-ке мәліметтерді дұрыс, уақтылы және сапалы енгізбеу және ОНЭТ деректеріне ақы төлеуге ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі
4.
Онкологиялық науқастың қайтыс болған сәтінен бастап 10 күннен кешіктіріп қайтыс болу мәліметтерін уақытылы тіркемеу.
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с
Атауы
Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану
Онкологиялық науқастарға таргетті препараттарды қолдану
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша, оның ішінде:
- амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
- стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Сәулелі терапияны көрсету
Барлығы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге*
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге *
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
9
10
11
12
13
14
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе:
* ТМККК көрсету жөніндегі шарт талаптарының орындалуын салыстырып тексеру актісі болған жағдайда қоса беріледі
Ақы төлеу түрі: клиника-шығынды топтар бойынша (онкологиялық науқастарды медициналық көмектің сапасымен және қолжетімділігімен қамтамасыз ету мақсатында (диагнозды анықтауға жіберілген обыралды ауруы бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмек көрсету
Код/Тізбе атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
1
2
3
5
6
I. Ақы төлеуге жататын есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
II. Өліммен аяқталған жағдайларды қоспағанда, АС бағалауынан кейін сапа мен көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
III. Бақылаудан өткен есептік кезеңдегі және алдағы өткен кезеңдегі өлім жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
IV. ҚДСК жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерінің нәтижелері бойынша анықталған және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын есептік және алдағы өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
V. АС бағалауынан кейін көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
VI. Сапа бақылауынан өткен жағдайларды қоспағанда, көлем бақылауынан өткен есептік кезеңдегі емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі бойынша сомасы
VII. Шарттың орындалуын талдау нәтижелері бойынша көлемді бақылау жүргізілген есептік және алдағы өткен кезеңдердегі жағдайлардың тізбесі бойынша сомасы
Х
Х
Х
Х
есептік кезеңдегі
өткен кезеңдегі
Х
Х
Х
Х
Барлық қатысушыларды бақылау нәтижелері бойынша ЖИЫНЫ
Шешілуі тиіс және ақы төлуге, оның ішінде ішінара төлеуге жатпайды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
Жағдайлардың саны
Сомасы, теңге
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
ММК
САТ
7
8
9
10
11
12
13
14
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Ақы төлеуден шешіп алу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешіп алу үшін Лизинг төлемініңсомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с
Негіздеме
Комиссия шешіміне сәйкес
Төлемдер, сома теңге
Шегерістер, сома теңге
1
2
3
4
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге ұсынылғанның барлығы ______________________________ теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы ____________________________ теңге
Төраға:
______________ /_______________________________
(Қолы/Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері:
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
______________ /________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін
Таныстырылды:
_____________ /_______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Күні 20___жылғы "___"___________________
Ескертпе:
* ақпарат "Онкологиялық науқастардың электрондық тізілімі" және "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйелерінен алынды.
Онкологиялық науқастарға
медициналық көмек көрсету кезінде тегін
медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін көрсетуге
арналған шартты орындау
хаттамасына қосымша
Нысан
"Онкологиялық науқастардың электронды тізілімінде" қайтыс болу туралы
мәліметтері уақтылы тіркелмеген онкологиялық науқастардың тізілімі
кезең: 20__ жылғы "___" ___ бастап 20___ жылғы "___" ___ дейін
Айына бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф: _____ теңге
Күніне бір онкологиялық науқасқа шаққандағы кешенді тариф: ____ теңге
р/с №
ЖСН
Есепке қойған күн
Қайтыс болу күні
Есептен алған күн
Қайтыс болған күннен кейін есепте болған күндердің саны
Шешіп алынуы тиіс сома, теңге
барлығы
оның ішінде
есептен уақтылы алмағаны үшін
Экономикалық ықпал ету шарасы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Төраға: ________________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Комиссия мүшелері: ________________________ /________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_______________________ /_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
_______________________ /_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі хаттама үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Күні 20 ___ жылғы "_____" ____________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
74-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде көрсетілген, орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі

Сноска. Приложение 74 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных онкологическим больным в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы:_____________________________
Общая сумма Договора: _________________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: _______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): ______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________тенге
Тип оплаты: по комплексному тарифу на одного онкологического больного.
Комплексный тариф на одного онкологического больного в месяц: _______________ тенге
№ п/п
Наименование
Количество онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Среднесписочная численность онкологических больных, зарегистрированных в ЭРОБ на конец отчетного периода
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
А
1
2
3
4
5
1.
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
Наименование
Применение химиопрепаратов онкологическим больным
Применение таргетных препаратов онкологическим больным
Оказание лучевой терапии
Всего
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Всего по специализированной медицинской помощи, в том числе:
- при оказании амбулаторно-поликлинической помощи
Х
Х
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- при оказании стационарной медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
-при оказании стационарозамещающей медицинской помощи
в том числе: с применением ВТМУ
Х
Х
Тип оплаты: по клинико-затратным группам (оказание медицинских услуг с целью
обеспечения доступности и качества медицинской помощи онкологическим больным
(больным с предраковыми заболеваниями, направленным на верификацию диагноза) при
реализации их права на свободный выбор)
Стоимость базового тарифа (ставки)__________ тенге
Поправочные коэффициенты: _______________
№ п/п
Наименование
Номер группы
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Количество пролеченных больных
Сумма, тенге
Количество пролеченных больных
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
всего стационарная помощь
1.2
всего стационарозамещающая помощь
Лизинговые платежи
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Количество услуг
Сумма лизингового платежа (тенге)
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам контроля качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие
экспертизу качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие экспертизу качества и объема в отчетном периоде: _____________ тенге;
Сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в
том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период:
_____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик:
____________________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ________________________________
БИН: _________________________________
ИИН: _________________________________
БИК: _________________________________
(наименование бенефициара)
Код: __________________________________
КБЕ: __________________________________
Руководитель: ____________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)
/подпись) (для акта на бумажном
носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик:
______________________________________
(наименование медицинской организации)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИН:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель: ______________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе, при наличии)
Примечание:
информация получена из информационной системы "Электронный регистр
онкологических больных".
Приложение 75
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре дохода
при оказании медицинских услуг онкологическим больным
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
____________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
№№ п/п
Наименование услуги
Источники дохода, тыс.тенге
ВВСЕГО
Бюджетные средства
За счет внебюджетных средств
за счет средств РБ в виде ЦТТ
за счет средств местного бюджета
А
Б
1
2
3
4
1
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
Оказание медицинских услуг онкологическим больным в рамках ГОБМП
Оказание медицинских услуг онкологическим больным в рамках ГОБМП по договору с другими онкологическими диспансерами
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
… другие услуги (указать)
Руководитель организации здравоохранения
(поставщика): ________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер организации здравоохранения
(поставщика): _______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для формы на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 76
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре расходов
при оказании медицинских услуг онкологическим больным
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
____________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
П№ п/п
Наименование расходов
Расходы в месяц, тыс.тенге
Всего
за счет бюджетных средств
за счет внебюджетных средств
А
Б
2
3
4
Кредиторская задолженность на начало периода
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
Кредиторская задолженность на конец периода
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
Остаток средств на начало отчетного периода
Всего доход
Всего расход
I
Текущие расходы
1
Заработная плата
1.1
Оплата труда
в том числе
Врачи и фармацевты (с высшим образованием), провизоры
Средний мед. персонал
Младший мед. персонал
Прочие
1.2
Дополнительные денежные выплаты (премии и диф.оплата, единовременное пособие к отпуску, мат.помощь)
Врачи
Средний мед. персонал
Младший мед. персонал
Прочие
в.т.ч. дифференцированная оплата
Врачи
Средний мед. персонал
Младший мед. персонал
Прочие
1.3
Компенсационные выплаты
2
Налоги и другие обязательные выплаты в бюджет
2.1
Социальный налог
2.2
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3
Взносы на обязательное страхование
3
Приобретение товаров
3.1
Приобретение продуктов питания
3.2
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения, в том числе:
таргетные препараты
химиопрепараты
лекарственными средствами онкологических больных на амбулаторном уровне
3.3
Приобретение прочих товаров
в том числе мягкого инвентаря
4
Коммунальные и прочие услуги
4.1
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
за горячую, холодную воду, канализацию
за газ, электроэнергию
за теплоэнергию
4.2
Оплата услуг связи
4.3
Прочие услуги и работы, в том числе
иммуногистохимические исследования
замена источника для гаматерапевтических аппаратов
сервисное обслуживание лучевого аппарата
на повышение квалификации и переподготовку кадров
на оплату услуг, оказанных онкологическим больным другими онкологическими диспансерами (взаиморасчет)
5
Другие текущие затраты
5.1
Командировки и служебные разъезды внутри страны
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
5.2
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
5.3
Прочие текущие затраты
6
Лизинговые платежи
I
Приобретение основных средств
Руководитель организации здравоохранения
(поставщика): ________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер организации здравоохранения
(поставщика): _______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для формы на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 77
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о дифференцированной оплате работников
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_______________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Фонд оплаты труда, тыс.тенге
в том числе дополнительные денежные выплаты
всего
в том числе получившие дифференцированную оплату
всего
из них на дифференцированную оплату труда
А
Б
1
2
3
4
5
ВСЕГО, в том числе:
1
Врачебный персонал
в том числе: врачебный персонал на амбулаторном уровне
2
Фармацевты (с высшим образованием), провизоры
3
Средний медицинский персонал
в том числе: средний медицинский персонал на амбулаторном уровне
4
Младший медицинский персонал
5
Прочий персонал
Руководитель организации здравоохранения
(поставщика): ________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер организации здравоохранения
(поставщика): _______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для формы на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 78
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
№ п/п
Наименование
Всего, человек
в том числе
Всего сумма, тыс.тенге
в том числе
Врачей
Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров
Средних медицинских работников
Средних фармацевтических работников
Специалистов с немедицинским образованием
за счет бюджетных средств
за счет внебюджетных средств
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Всего специалистов, из них:
х
11.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель организации здравоохранения
(поставщика): ________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер организации здравоохранения
(поставщика): _______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для формы на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года

Ескерту. 74-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20___ жылғы "___" ____ бастап 20___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" ____ № ___ шарт бойынша
Денсаулық сақтау ұйымының атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _____________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы:_________________________________________
Шарт бойынша жалпы құны ____________________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы _______________________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдердің жалпы сомасы: ____________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы ____________________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________ теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға арналған лизинг төлемдерінің жалпы сомасы
_________ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің сомасы: _________________________ теңге
Ақы төлеу түрі: бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф бойынша
Айына бір онкологиялық науқасқа арналған кешенді тариф
_________________________ теңге
р/с
Атауы
Есепті кезеңнің соңына ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың саны
Есепті кезеңінің соңында ОНЭТ-те тіркелген онкологиялық науқастардың ортатізімдік саны
Ақы төлеуге ұсынылды, теңге
Ақы төлеуге қабылданды, теңге
А
1
2
3
4
5
1.
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік беріліген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету, оның ішінде:
Ақы төлеу түрі: нақты шығындар бойынша
р/с
Атауы
Онкологиялық науқастарға химиялық препараттарды қолдану
Онкологиялық науқастарға таргетті препараттарды қолдану
Сәулелі терапияны көрсету
Жиыны
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлығы, оның ішінде::
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету кезінде
Х
Х
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Х
Х
Х
Х
- стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
- стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету кезінде
оның ішінде: ЖТМҚ қолдана отырып
Х
Х
Ақы төлеу түрі: клиника-шығынды топтар бойынша (онкологиялық науқастарды медициналық көмектің сапасымен және қолжетімділігімен қамтамасыз ету мақсатында (диагнозды анықтауға жіберілген обыралды ауруы бар науқастарға) олардың еркін таңдау құқығын іске асыру кезінде медициналық көмек көрсету
Базалық тарифтің құны (мөлшерлеме)__________ теңге
Түзету коэффициенттері: _______________
Топтың нөмірі
Ақы төлеуге ұсынылды
Принято к оплате
№ р/с
Атауы
Емделген науқастардың саны
Сомасы,
теңге
Емделген науқастардың саны
Сомасы,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша жағдайлар барлығы, оның ішінде:
1.1
Стационарлық көмек барлығы
1.2
Стационарды алмастыратын көмек барлығы
Лизинг төлемдері*
Медициналық жабдықтың атауы
Шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылды
Сараптаманы есепке ала отырып, ақы төлеу үшін қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Қызметтердің саны
Ақы төлеуге лизинг төлемінің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып, барлығы
Барлығы ақы төлеуге қабылданды      : _____________ теңге, соның ішінде:
соның ішінде лизинг төлемдерін өтеуге: _____________ тенге;
ұстап қалған сома: _____________ теңге, соның ішінде:
сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген, өліммен аяқталған ағымдағы кезеңдегі емделіп шыққан жағдайлар: _____________ теңге;
есептік кезеңде сапа мен көлем сараптамасынан өткен жол бермеуге мүмкін емес өліммен аяқталған өткен кезеңде емделген жағдайлар үшін: _____________ теңге;
Комиссияның шешімі бойынша шешілген сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, соның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерімдер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома: _____________ теңге;
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиіс бұрын төленген аванстың қалдығы: _____________ теңге;
Аудару үшін жиыны: _____________ теңге;
соның ішінде лизинг төлемдерін өтеуге: _____________ теңге.
Тапсырыс беруші
____________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы _____________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК___________________________
(бенефициардың атауы)
Код ___________________________
КБЕ___________________________
Басшы _____________________/__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші
_____________________________________
(Медициналық ұйымның атауы)
Мекенжайы ____________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК___________________________
Банк атауы ___________________
КБЕ __________________________
Басшы_______________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)./қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Ескертпе:
ақпарат "Онкологиялық науқастардың электронды тізілімі" ақпараттық жүйесінен алынды.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
75-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсету
кезіндегі кірістердің құрылымы
20__ жылғы "___" ____ бастап 20___ жылғы "___"_____ дейінгі кезең
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарт бойынша
______________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
р/с
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
БАРЛЫҒЫ
Бюджет қаражаты
Бюжеттен тыс қаражаттың есебінен
НАТ түріндегі РБ қаражатының есебінен
жергілікті бюджет қаражатының есебінен
А
Б
1
2
3
4
1
Есепті кезеңдегі кіріс, барлығы
оның ішінде:
Онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсету
Басқа онкологиялық диспансерлермен шарт бойынша онкологиялық науқастарға ТМККК шеңберінде медициналық қызметтер көрсету
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер өткізу
...басқа қызметтер (көрсету)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің)
басшысы: _____________________________ /_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің)
бас бухгалтері: _________________________ /__________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі нысан үшін) 20__ жылғы "__" _____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
76-қосымша
Нысан
Онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер
көрсету кезіндегі шығыстардың құрылымы
20___ жылғы "___" _____ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейінгі кезең
______________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
р/с
Шығыстардың атауы
Өткен жыл үшін шығыстың барлығы, мың теңге (кассалық)
Бір айдағы шығыстар (мың теңге)
Барлығы
бюджет қаражатының есебінен
бюджеттен тыс қаражаттың есебінен
Барлығы
бюджет қаражатының есебінен
бюджеттен тыс қаражаттың есебінен
А
Б
1
2
3
4
5
6
Кезеңнің басындағы кредиторлық берешек
х
х
х
оның ішінде
жалақы бойынша
дәрі-дәрмектер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар бойынша
Кезеңнің соңындағы кредиторлық берешек
х
х
х
оның ішінде
жалақы бойынша
дәрі-дәрмектер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар бойынша
Есепті кезеңнің басындағы қаражаттың қалдығы
Кірістің барлығы
Шығыстың барлығы
I
Ағымдағы шығыстар
1
Жалақы
1.1
Еңбекақы төлеу
оның ішінде
Дәрігерлер
Орта мед. персонал
Кіші мед. персонал
Басқалары
1.2
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйақы және сараланған еңбекақы, еңбек ақыға бір реттік жәрде ақы, мат.көмек)
Дәрігерлер
Орта мед. персонал
Кіші мед. персонал
Басқалары
оның ішінде сараланған ақы
Дәрігерлер
Орта мед. персонал
Кіші мед. персонал
Басқалары
1.3
Өтемақылық төлемдер
2
Салықтар және бюджетке төленетін басқа міндеттемелер
2.1
Әлеуметтік салық
2.2
Әлеуметтік сақтандыру мемлекеттік қорына әлеуметтік аударулар
2.3
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
3
Тауарларды сатып алу
3.1
Тамақ өнімдерін сатып алу
3.2
Дәрі-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы басқа заттарды сатып алу, оның ішінде:
таргеттік препараттар*
химиопрепараттар*
амбулаториялық деңгейде онкологиялық науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету*
3.3
басқа тауарларды сатып алу
оның ішінде жұмсақ мүккәмал сатып алу
4
Коммуналдық және өзге қызметтер
4.1
коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
оның ішінде:
ыстық, суық суға, кәрізге
газ, электр қуатына
жылу энергиясына
4.2
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
4.3
өзге қызметтер мен тауарлар, соның ішінде
иммуногистохимиялық зерттеулер
гамматератепиялық аппараттар үшін көзін алмастыру
сәулелік аппаратқа сервистік қызмет көрсету
кадрлардың біліктіктілігін арттыру және оларды қайта даярлауға
онкологиялық науқастарға басқа онкологиялық диспансерлер көрсеткен қызметтер үшін ақы төлеу (өзара есеп айырысу)
5
Басқа ағымдағы шығындар
5.1
Ел ішінде іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде кадрлардың біліктіктілігін арттыру және оларды қайта даярлауға
5.2
Елден тыс жерлерге іссапарлар және қызметтік барулар
оның ішінде кадрлардың біліктіктілігін арттыру және оларды қайта даярлауға
5.3
басқа ағымдық шығындар
6
Лизинг төлемдері
II
Негізгі құралдарды сатып алу
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің)
басшысы: _____________________________ /_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының (қызметтер берушінің)
бас бухгалтері: _________________________ /__________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі нысан үшін) 20__ жылғы "__" _____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
77-қосымша
Нысан
Қызметкерлердің сараланған еңбек ақысы бойынша ақпарат
20 ___ ж. "___" _________ № _______
20 ___ ж. "___" _____ бастап 20 ___ ж. "___" _______ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Еңбекақы қоры
Қосымша ақшалай төлемдер, мың тенге
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақыға
А
Б
1
2
3
4
5
Барлығы
оның ішінде:
х
х
х
х
1
Дәрігерлік персонал және провизорлар
2
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
3
Кіші медициналық персонал
4
Өзге персонал
Медициналық ұйымның басшысы /________________ / /__________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /________________ / /_______________________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
78-қосымша
Нысан
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау бойынша
ақпарат
20 ___ ж. "___" _______ бастап 20 ___ ж. "___" ________ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы ___________________________________________
р/с
Атауы
Барлығы, адам
Оның ішінде
Барлық сома (мың теңге)
Оның ішінде
Дәрігерлер (адам)
Фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар (адам)
Орташа медицина қызметкерлері (адам)
Орташа фармацевтика қызметкерлері (адам)
Медициналық білімі жоқ мамандар (адам)
Бюджеттік қаражаттар есебінен
Бюджеттік емес қаражаттар есебінен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
Біліктілігін арттырғандар
1.2
Қайта даярлаудан өткендер
Жиыны
Медициналық ұйымның басшысы /________________ / /__________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /________________ / /_______________________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
М.О 20 ___ ж. "_____" ________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Приложение 84-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Правила дополнены приложением 84-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание медицинской помощи прикрепленному населению в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектом
здравоохранения районного значения и села
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ______________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Количество прикрепленного сельского населения _________________________человек
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека,
зарегистрированного в портале "РПН", в месяц___________тенге;
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на 1-го жителя
в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население в расчете на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к
субъекту ПМСП, в месяц ____________ тенге.
Количество школьников _________________________человек.
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
А
Б
В
1.
Всего на оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
на оказание медицинской помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
2.
Сумма лизингового платежа
ИТОГО к оплате:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_______________________ /_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________ /_______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно таблице 1 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, по форме
согласно таблице 2 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных услуг ПМСП по форме согласно таблице 3 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр оказанных КДУ, не включенных в комплексный подушевой норматив на
оказание амбулаторной поликлинической помощи согласно таблице 4 к счет-реестру за
оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП прикрепленному
населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных без привлечения субподрядчика согласно таблице 5 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ оказанных с привлечением субподрядчика согласно таблице 6 к счет-
реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в рамках ГОБМП
прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
реестр КДУ, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно
согласно таблице 7 к счет-реестру за оказание амбулаторно-поликлинической помощи в
рамках ГОБМП прикрепленному населению субъекта, оказывающего ПМСП;
персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и
стационарозамещающая помощь по форме согласно таблице 8 к счет-реестру за оказание
медицинской помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом районного
значения и села;
реестр оказанных КДУ с использованием медицинской техники, приобретенной на
условиях финансового лизинга согласно таблице 9 к счет-реестру за оказание медицинской
помощи прикрепленному населению в рамках ГОБМП субъектом районного значения и села.
Таблица 1
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным
портала "Регистр прикрепленного населения"*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
человек
Численность прикрепленного населения на начало отчетного периода
Количество прикрепленного населения
Количество открепленного населения
Численность прикрепленного населения на конец отчетного периода
Итого
в т.ч. по свободному выбору
Итого
в т.ч. по причинам
отказ по свободному выбору
смерть
выезд
Половозрастная структура прикрепленного населения на конец отчетного периода
Возраст
Итого
в том числе:
Мужчины
Женщины

84-1-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген халыққа
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек
көрсеткені үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ
Ескерту. Қағида 84-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___жылғы "__" _______№ _____
кезең: 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__"______дейін
20___жылғы "__" _______№ _____ шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________
Бекітілген ауыл халқының саны ________________________________адам
Айына "БХТ" порталында тіркелген, бекітілген бір адамға шаққандағы АЕК базалық кешенді жан басына шаққандағы нормативі__________ теңге
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті________;
Халық тығыздылығының коэффициенті________;
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін төленетін үстеме ақыны есепке алу коэффициенті________;
Жылу маусымының ұзақтылығын есепке алу коэффициенті________;
Айына экологиялық апат аймағындағы 1 тұрғынға жұмыс істегені үшін сомасы______________теңге;
Айына 1 тұрғынға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетудің сомасы ______________теңге
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив___________теңге, оның ішінде:
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті___________теңге;
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы СКПН сомасы___________теңге;
Оқушылардың саны _________________________адам
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив____________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
А
Б
В
1.
халыққа медициналық көмек көрсету үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге
1.2
медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның жұмыскерлерін бағалау индикаторларының негізінде олардың қызметінің қол жеткігзен түпкілікті нәтижелері үшін ынталандыру
1.3
консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсеткені үшін
1.4.
білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсеткені үшін
2.
Лизинг төлемінің сомасы
Ақы төлеу үшін ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_________________________/________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________ /_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20_жылғы "____"______________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріліп отыр:
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-кестеге сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша тіркелген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер";
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-кестеге сәйкес нысан бойынша МСАК көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-кестеге сәйкес амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырмай көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-кестеге сәйкес нысан бойынша қосалқы мердігерлерді қатыстырумен көрсетілген КДҚ тізілімі;
МСАК көрсететін субъектінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде амбулаториялық-емханалық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-кестеге сәйкес 6 жастан 17 жасқа дейінгі балаларға көрсетілген КДҚ тізілімі;
Аудандық маңызы бар және ауыл субъектісінің бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-кестеге сәйкес нысан бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген жазылып шыққан науқастардың дербестендірілген тізілімі.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен
медициналық көмегі үшін шот-тізілімге
1-кесте
Нысан
"Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша
бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер*
кезең: 20___жылғы "__"_______бастап 20___жылғы "__"___________дейін
Есепті кезеңнің басында бекітілген халықтың саны
Бекітілген халықтың саны
Бекітуден шығарылған халықтың саны
Есепті кезеңнің соңында бекітілген халықтың саны
Жиыны
еркін таңдау бойынша
Жиыны
Оның ішінде себептер бойынша
еркін таңдау бойынша
қайтыс болу
кету
Есептік кезеңнің соңындағы бекітілген халықтың жыныстық-жастық құрылмы
Жасы
Жиыны
Ерлер
Әйелдер

0-12 месяцев
12 месяцев - 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60-69 лет
70 и старше
ИТОГО
Подтверждаем, что по:
1) количеству прикрепленного населения за отчетный период соответствует:
по свободному выбору: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность;
по территориальному распределению: (указать приказ управления здравоохранения);
2) количеству открепленного населения соответствует:
по смерти: количеству справок о смерти /перинатальной смерти;
по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность.
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "___"_________20___ года
Проверено:
Руководитель СИ: _______________________________/_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Место печати (при наличии/ для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
*данные таблицы представляются в качестве информации о динамике численности и
структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного
населения" и не влияют на оплату за отчетный период.
Таблица 2
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-
санитарную помощь
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
Численность прикрепленного населения, человек
2
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
на терапевтическом участке
на педиатрическом участке
на участке семейного врача/ВОП
3
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5
Коэффициент медицинской организации
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Всего
Х
Х
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

0-12 ай
12 ай - 4 жас
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60-69 жас
70 жас және 70-тен асқан
ЖИЫНЫ
Растаймыз:
1) есепті кезеңде бекітілген халықтың санына мыналар сәйкес келеді:
еркін таңдау бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына; аумақтық бөлу бойынша: (денсаулық сақтау басқармасының бұйрығын көрсету;)
2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді: қайтыс болу бойынша: қайтыс болу/перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына; елдің шекарасынан шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__жылғы "__"________________
Тексерілді: АС басшысы _______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"_____________
Ескертпе:
*осы кестені МСАК көрсететін ауылдың субъектілері көрсететін есепті кезең үшін "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша тіркелген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы ақпарат ретінде ұсынады және ол есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен
медициналық көмегі үшін шот-тізілімге
2-кесте
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің
қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
кезең: 20__жылғы "__" _______ бастап 20__жылғы "__" _______ дейін
р/с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш*
1
Бекітілген халықтың саны, адам
2
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
терапиялық учаскеде
педиатриялық учаскеде
отбасы дәрігерінің/ЖПД учаскесінде
3
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік қызметкерлермен қамтамасыздығы
4
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамтамасыздығы
5
Медициналық ұйымның коэффициенті
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш**
Ақы төлеуге ұсынылды***
Нысаналы көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Ұпайлардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Барлығы
х
х
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

1) услуги по договору субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
2) услуги, не включенные в договор субподряда, итого:
по направлениям специалистов ПМСП, итого
по экстренным показаниям, итого
по медицинским показаниям по направлениям профильных специалистов субподрядчика (дополнительные услуги), итого
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________ /__________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании введенных данных ИС "АПП";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате субподрядчикам в
порядке и сроки определенные настоящими Правилами.
Таблица 7
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Реестр
консультативно-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6
до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п/п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
_____________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
_________________________________ /________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных ИС "АИС Поликлиника";
** сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Таблица 8
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Персонифицированный реестр
выписанных больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая
помощь*
период: с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
При оказании специализированной медицинской помощи в форме стационарной и (или)
стационарозамещающей медицинской помощи
№ п/п
Профиль койки
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпитализации
Дата выписки
Повод обращения
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-9
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
итого стационарная помощь ________, в том числе:
итого стационарозамещающая помощь _____, в том числе:
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основе введенных данных в ИС "ЭРСБ".
Таблица 9
к счет-реестру за оказание
медицинской помощи
прикрепленному населению в
рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи субъектом
здравоохранения районного
значения и села
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг с использованием
медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
Код медицинского оборудования
Наименование медицинского оборудования
Полный код услуги
Наименование услуги
Лизинговый платеж на 1 услугу, тенге
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО
Руководитель субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта здравоохранения (поставщика):
____________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для счета-реестра на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 85
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

1) қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтер, жиыны:
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл дәйектер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
2) қосалқы мердігерлік шартқа қосылмаған қызметтер, жиыны
МСАК мамандарының жолдамалары бойынша, жиыны
шұғыл дәйектер бойынша, жиыны
қосалқы мердігердің бейінді мамандарының жолдамалары бойынша (қосымша қызметтер), жиыны
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "___"_________________
Ескертпе:
* деректер "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді, осы Қағидалармен айқындалған тәртіп пен мерзімде қосалқы мердігерлерге ақы төленуі тиіс.
Аудандық маңызы бар және
ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің
бекітілген
халыққа тегін медициналық
көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
көрсеткен медициналық
көмегі үшін шот-тізілімге
7-кесте
Нысан
6 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген
консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі *
кезең: 20__жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
№ р/с
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сомасы, теңге**
1
2
3
4
5
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"___________________
Ескертпе:
* осы кестені "АЕК" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде МСАК көрсететін ауылдың субъектілері ұсынады;
** сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен медициналық
көмегі үшін шот-тізілімге
8-кесте
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген, жазылып
шыққан науқастардың дербестендірілген тізілімі*
кезең: 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде:
р/с №
Төсек-орын бейіні
ЖСН
Медициналық картаның №
Келіп түскен күні
Шығарылған күні
Болудың нәтижесі
1
2
3
4
5
6
7
Мамандандырылған медициналық көмек жағдайлары бойынша барлығы ______, оның ішінде:
Стационарлық көмек жиыны ________, оның ішінде: Күндізгі стационар
Стационарды алмастыратын көмек жиыны _____, оның ішінде: Үйдегі стационар
Қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеуге жатқызу түрі
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-9 коды
Атауы
8
9
10
11
12
Мамандандырылған медициналық көмек жағдайлары бойынша барлығы ______, оның ішінде:
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20___жылғы "___"_________
Ескертпе:
*деректер "СНЭТ" АЖ-ға енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады.
Аудандық маңызы бар және ауылдың
денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген
халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде көрсеткен медициналық
көмегі үшін шот-тізілімге
9-кесте
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен көрсетілген
консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі
кезең: 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
Медициналық жабдықтың коды
Медициналық жабдықтың атауы
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
1 қызметке арналған лизинг төлемі, теңге
Қызметтердің саны
Ақы төлеу үшін Лизинг төлемініңсомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
_______________________/_____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:____________________________ /________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Күні 20__жылғы "__"_________________________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
85-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге арналған шартты орындау
хаттамасы

Сноска. Приложение 85 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол
исполнения договора на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи субъектом здравоохранения районного значения и села период: с "___" _______
20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________________
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
численность населения
сумма, тенге
количество случаев
сумма, тенге
численность населения
сумма, тенге
1
Всего на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи сельскому населению, в том числе
1.1.
на оказание медицинской помощи
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
в том числе Перечень случаев, подлежащих снятию и не подлежащих оплате, в том числе
частично по результатам контроля качества и объема оказанной стационарной и
стационарозамещающей медицинской помощи
Код по Перечню
Наименование случая
Подлежит снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Количество случаев
Сумма, тенге
1
2
3
4
I. Перечень случаев госпитализации с осложнениями за отчетный период, прошедших контроль качества и объема ТД КООЗ после оценки субъекта мониторинга и анализа ГОБМП, за исключением случаев с летальными исходами
II. Перечень летальных случаев за отчетный период и предыдущий период, прошедшие контроль ТД КООЗ
III. Перечень случаев за отчетный и предыдущие периоды, выявленных ТД КООЗ по результатам по результатам выборочных, внеплановых проверок и иных форм контроля, подлежащих частичной оплате и не подлежащих оплате
за отчетный период
за прошедший период
IY. Перечень случаев госпитализации за отчетный период, прошедших контроль объема подлежащих частичной оплате и не подлежащих оплате ТД КОМУ
ИТОГО
в том числе на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного
результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы конечного результата
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Итого
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

Ескерту. 85-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
кезең: 20___жылғы "__" _______ бастап 20___жылғы "__"________дейін
20___жылғы "__" _______№____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ____________________________________
Бюджеттік ішкі бағдарламаның атауы: ________________________________
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын сома, теңге
Ақы төлеуге
қабылданды
халық саны
сома, теңге
Жағдайлардың саны
сома, теңге
халық саны
сома, теңге
1
Барлық тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ауылдық халыққа медициналық көмекті көрсету, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге
1.2
бағалау индикаторы негізінде қызметінде қолжеткізген түпкілікті нәтижелері үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсетуге
1.4
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсетуге
оның ішінде Көрсетілген стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижесі бойынша шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде нәтижелер бойынша ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
Тізбе бойынша код
Жағдайдың атауы
Шешіліп алынуы тиіс және ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын сома, теңге
Жағдайлардың саны
Сома, теңге
1
2
3
4
I. Есепті кезеңге өлім жағдайларын қоспағанда, ДДРО-ның бағалауынан кейін ҚДСК АД-ның сапа мен көлемін бақылауынан өткен асқынулары бар емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
II. Есепті кезең және өткен кезеңге ҚДСК АД-ның бақылауынан өткен жағдайлардың тізбесі
III. Есепті және өткен кезеңдерге жоспарлы және жоспардан тыс тексерулердің нәтижесі бойынша ҚДСК анықтаған ішінара ақы төлеуге тиісті және ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі
есепті кезеңге
өткен кезеңге
IV. Есепті кезеңге көлемі бақылаудан өткен, МҚАК АД ішінара ақы төлеуге тиісті және ақы төлеуге жатпайтын емдеуге жатқызу жағдайларының тізбесі
Барлығы
оның ішінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
№ р/с
Түпкілікті нәтиже индикаторлары
Ақы төлеуге қабылданды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
% нысаны көрсеткіштің жетістігі
Сомасы, теңге
Сомасы, теңге
Барлығы
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно решения комиссии
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
ИТОГО
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Председатель: _____________________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Члены комиссии: _____________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_____________________________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Приложение 86
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Сноска. Приложение 86 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ (услуг), оказанных в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи субъектом здравоохранения
районного значения и села
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: ____________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________
Общая сумма Договора: _________________________________________________________ тенге
в том числе общая сумма выплаченного аванса: _____________________________________ тенге
в том числе общая сумма лизинговых платежей на текущий год: _______________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг): ______________________________тенге
в том числе сумма выплаченных лизинговых платежей: _______________________________тенге
Количество прикрепленного населения _________________________человек
Базовый комплексный подушевой норматив АПП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного
в портале "РПН", в месяц___________тенге;
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности________;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Сумма за работу в зонах экологического бедствия на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи на 1-го жителя
в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население на одного прикрепленного человека,
зарегистрированного в портале "РПН", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "РПН" к субъекту ПМСП, в месяц ___________тенге;
сумма СКПН на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "РПН" к
субъекту ПМСП, в месяц _________ тенге;
Количество школьников _________________________человек;
Подушевой норматив на 1 школьника в месяц____________ тенге.
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
численность населения /кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения/ кол-во услуг
сумма, тенге
1
Всего на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе, в том числе:
1.1.
на оказание медицинской помощи:
1.2.
на стимулирование работников организации, оказывающей первичной медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
на оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи
1.4.
за медицинское обслуживание школьников в организациях образования
Сумма на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
Всего
1
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен 5 жасқа дейінгі балалар өлімі
3
Уақытында диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 сатыдағы визуалды орналасқан қатерлі ісіктердің алғаш анықталған жағдайлары
5
Жүрек-қан тамыр жүйесі аурулары асқынған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Негізделген шағымдар
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Ақы төлеуден шешу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін Лизинг төлемініңсомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған Лизинг төлемінің сомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерістер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлем сомасы, теңге
Шегеру сомасы, теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге ұсынылғанның барлығы _______________________теңге
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы _____________________теңге
Төраға _______________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Комиссия мүшелері _____________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
_______________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
86-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің тегін медициалық
көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсеткен, орындалған жұмыстардың
(қызметтердің) актісі
Ескерту. 86-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__жылғы "__" _________ №_______
кезең: 20___жылғы "__" ________ бастап 20___жылғы "__"_______дейін
20___жылғы "__" _________№____шарт бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Шарттың жалпы сомасы____________________________________ теңге
оның ішінде төленген аванстың жалпы сомасы ____________________________ теңге
оның ішінде ағымдағы жылғы лизинг төлемдердің жалпы сомасы ____________________________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы сомасы ______ теңге
оның ішінде төленген лизинг төлемдердің жалпы сомасы ____________________________ теңге
Бекітілген халықтың саны ____________________________ адам
Айына "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив___________теңге
Жыныстық-жастық түзету коэффициенті_____________________
Халық тығыздылығының коэффициенті _______________________
Ауылдық жерде жұмыс істегеніне төленетін үстеме ақыны есепке алу коэффициенті_______________________
Жылу маусымының ұзақтылығын есепке алу коэффициенті _____________________
Айына 1 адамға экологиялық апатты аймақта жұмыс істегені үшін төленетін сома___________________________теңге
Айына 1 адамға стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін төленетін сома___________________________теңге
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға, ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив___________теңге, оның ішінде:
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті___________теңге;
Айына МСАК субъектісіне "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы СКПН сомасы___________теңге;
Оқушылардың саны _________________________адам
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив____________ теңге
р/с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
халық саны
сома, теңге
халық саны
сома, теңге
1
бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету үшін барлығы, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсеткені үшін:
1.2
бағалау индикаторы негізінде қызметінде қолжеткізген түпкілікті нәтижелері үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсетуге
1.4.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсетуге
оның ішінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтижелері үшін қызметкерлерін ынталандыруға арналған сома
р/с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылды
Ақы төлеуге қабылданды
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жетудің %
Сома, теңге
Сома, теңге
Жиыны
1
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3
Своевременно диагностированный туберкулез легких
4
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 1-2 стадии
5
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
6
Обоснованные жалобы
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг предъявленных к оплате
Предъявленная сумма лизингового платежа к оплате, тенге
Количество услуг к снятию с оплаты
Сумма лизингового платежа к снятию с оплаты
Количество услуг принятых к оплате
Принято к оплате сумма лизингового платежа, тенге
Всего с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга
Иные выплаты/вычеты
№ п/п
Основание
Согласно по решению комиссии
Сумма выплаты, тенге
Сумма вычета, тенге
ИТОГО
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:
сумма на возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге;
удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
по результатам контроля качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом, не прошедшие экспертизу качества и объема: _____________ тенге;
за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом,
прошедшие экспертизу качества и объема в отчетном периоде: _____________ тенге;
Сумма по решению комиссии снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, в
том числе:
выплаты: _____________ тенге,
вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий период:
_____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге;
в том числе возмещение лизинговых платежей: _____________ тенге.
Заказчик:
_____________________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ________________________________
БИН: _________________________________
ИИН: _________________________________
БИК: _________________________________
_____________________________________
(наименование бенефициара)
Код: __________________________________
КБЕ: __________________________________
Руководитель:
_____________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик:
_____________________________________
(наименование медицинской организации)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИН:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________/______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
/подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/ для акта на
бумажном носителе, при наличии)
Приложение 55
к Приказу Министра
Приложение 87
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
за оказание медицинской помощи прикрепленному населению
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
субъектом здравоохранения районного значения и села
Сноска. Приложение исключено приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 88
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре доходов
при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения
районного значения и села
Период с "___" _______ 20 ___ года по "___" ________ 20 ___ год
По договору № _____ от "___" _________ 20 ___ года
№ п/п
Наименование
Источники дохода, тыс.тенге
Всего
Бюджетные средства
за счет средств республиканского бюджета в виде ЦТТ*
за счет средств местного бюджета
1
2
3
4
5
Всего
1
Доход за отчетный период, всего
в том числе:
1.1
Оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП
в т.ч. на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП**
1.2.
Оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП по договору субподряда
1.3.
Проведение скрининговых исследований целевым группам населения
… другие услуги (указать)
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика):____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): ______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Примечание:
*ЦТТ – целевой текущий трансферт;
** ПМСП - первичная медико-санитарная помощь.
Приложение 89
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре расходов
при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения
районного значения и села
№ п/п
Наименование расходов
Расходы в месяц, тыс.тенге
Всего
за счет бюджетных средств
А
В
1
2
I
Кредиторская задолженность на начало периода, итого
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
по договору субподряда:
- на оказание консультативно-диагностических услуг в рамках ГОБМП
- на оказание стационарной и (или) стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП
- на оказание комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП
II
Кредиторская задолженность на конец периода, итого
в том числе
по заработной плате
по медикаментам и прочим средствам медицинского назначения
по договору субподряда:
- на оказание консультативно-диагностических услуг в рамках ГОБМП
- на оказание стационарной и (или) стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП
- на оказание комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП
III
Остаток средств на расчетном счету
IV
Всего доход
V
Всего расход
1
Заработная плата
1.1
Оплата труда
в т.ч.
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
1.2
Дополнительные денежные выплаты (премии и диф. оплата, единовременное пособие к отпуску, мат. помощь)
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
в.т.ч. дифференцированная оплата
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
Средний медицинский и фармацевтический персонал
Младший медицинский персонал
Прочий персонал
из них стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП**
Врачебный персонал
Средний медицинский персонал
Прочий персонал (социальные работники и психологи)
1.3
Компенсационные выплаты
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
2.1
Социальный налог
2.2
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
2.3
Взносы на обязательное страхование
3.
Приобретение товаров
3.1
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
3.2
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
4.1
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
за горячую, холодную воду, канализацию
за газ, электроэнергию
за теплоэнергию
4.2
Оплата услуг связи
4.3
Прочие услуги и работы, всего
в т.ч.
на повышение квалификации и переподготовку кадров
на оплата услуг по договору субподряда
расходы на текущий ремонт
за аренду
5.
Другие текущие затраты
5.1
Командировки и служебные разъезды внутри страны
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
5.2
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров субъекта здравоохранения
другие налоги и обязательные платежи в бюджет
5.3
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
VI
Приобретение основных средств
в т.ч. оборудования стоимостью до 5 млн. тенге
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика):____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): ______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 90
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о структуре доходов и расходов
при оказании медицинской помощи субъектом здравоохранения
районного значения и села в разрезе структурных подразделений
п/п
Наименование структурного подразделения
Население
Всего доходы в месяц, тыс.тенге
в т.ч. за счет бюджетных средств
Всего расходы в месяц, тыс.тенге
в т.ч. за счет бюджетных средств
1.
Всего расход
из них по:
Медицинский пункт
...
Врачебная амбулатория
...
Фельдшерско-акушерский пункт
...
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика):____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): ______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 91
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о дифференцированной оплате работников субъекта
здравоохранения районного значения и села
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
_______________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения районного значения и села)
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Фонд оплаты труда, тыс.тенге
в том числе дополнительные денежные выплаты
всего
в том числе получившие дифференцированную оплату
всего
из них на дифференцированную оплату труда
А
Б
1
2
3
4
5
ВСЕГО, в том числе:
1
Врачебный персонал, фармацевты (с высшим образованием) и провизоры
в том числе: врачебный персонал ПМСП
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в том числе: средний медицинский персонал ПМСП
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика):____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): ______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года
Приложение 92
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Информация о повышении квалификации и переподготовке кадров
субъекта здравоохранения районного значения и села
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
___________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения районного значения и села)
№ п/п
Наименование
Всего работников, человек
в том числе
Всего сумма, тыс. тенге
в т.ч. за счет бюджетных средств
Врачей
из них врачей ПМСП
Фармацевтов (с высшим образованием), провизоров
Средних медицинских работников
в т.ч. средних медицинских работников ПМСП
Средних фармацевтических работников
Специалистов с немедицинским образованием
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Всего специалистов, из них:
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель субъекта
здравоохранения (поставщика):____________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер субъекта
здравоохранения (поставщика): ______________________/________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
"_____"_________20___ года

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
4
1-2 кезеңдік көзге көрінетін алғашқы анықталған қатерлі ісік жағдайлары
5
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6
Негізделген шағымдар
Лизинг төлемдері
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтердің саны
Ақы төлеуге ұсынылған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Ақы төлеуден шешу үшін қызметтердің саны
Ақы төлеуден шешу үшін Лизинг төлемініңсомасы
Ақы төлеуге қабылданған қызметтердің саны
Ақы төлеуге қабылданған Лизинг төлемініңсомасы, теңге
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдаланумен барлығы
Өзге төлемдер/шегерулер
р/с №
Негізі
Комиссияның шешіміне сәйкес
Төлем сомасы, теңге
Шегеру сомасы, теңге
ЖИЫНЫ
Ақы төлеуге қабылданғанның барлығы:___________________________теңге, оның ішінде:
лизинг төлемдерін өтеуге арналған сома _____________________________теңге;
ұстап қалынатын сома:___________________________теңге, оның ішінде:
сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша:___________________________теңге;
сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген өліммен аяқталған ағымдағы кезеңдегі емделіп шыққан жағдайлар үшін___________________теңге
есептік кезеңде сапа мен көлем сараптамасынан өткен жол бермеу мүмкін емес, өліммен аяқталған ағымдағы кезеңдегі емделіп шыққан жағдайлар үшін ____________ теңге
Комиссияның шешімі бойынша шешіліп алынған сома ____________ теңге /қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
төлемдер: _____________ теңге,
шегерімдер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома_____________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы _________ теңге
Аудару үшін есептелген жиыны ________________________________________теңге
оның ішінде лизинг төлемдерін өтеу ___________________________теңге
Тапсырыс беруші Қызметтер беруші
_______________________________ __________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы) (Денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
Мекенжай
________________________
Мекенжай
________________________
БСН
________________________
БСН
________________________
ЖСН
________________________
ЖСН
________________________
БСК
____________________________
____________________________
БСК
________________________
(бенефициардың атауы)
Банктің атауы
____________________________
Банктің атауы
________________________
Код
____________________________
________________________
КБЕ
____________________________
КБЕ
________________________
Басшы
______________________/__________
Басшы
_____________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),қолы) (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
87-қосымша
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің бекітілген халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсеткені үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ
Ескерту. 87-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
88-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісі
медициналық көмек көрсетуі кезіндегі кірістердің құрылымы
р/с
Қызметтің атауы
Кіріс көздері, мың теңге
БАРЛЫҒЫ
бюджет қаражаты
НАТ* түріндегі республикалық бюджет қаражатының еебінен
жергілікті бюджет қаражатының есебінен
1
2
3
4
5
1
Есепті кезеңдегі кіріс, барлығы
оның ішінде:
1.1
ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
1.2.
Қосалқы мердігерлік шарт бойынша ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету
1.3.
Халықтың нысаналы топтарына скринингтік зерттеулер жүргізу
… басқа қызметтер (көрсету)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__жылғы "__"____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
89-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісі
медициналық көмек көрсетуі кезіндегі шығыстардың құрылымы
р/с
Шығыстардың атауы
Айына шығыстар, мың тенге
Барлығы
бюджет қаражатының есебінен
А
В
1
2
I
Кезеңнің басындағы кредиторлық берешек, жиыны
оның ішінде
жалақы бойынша
медикаменттер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар
қосалқы мердігерлік шарты бойынша:
- ТМККК шеңберіндегі консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсетуге
-ТМККК шеңберіндегі стационарлық және стационарды алмастыру көмек көрсетуге
- ТМККК шеңберіндегі медициналық қызметтердің кешенің көрсетуге
II
Кезеңнің соңындағы кредиторлық берешек, жиыны
оның ішінде
жалақы бойынша
медикаменттер мен басқа медициналық мақсаттағы заттар
қосалқы мердігерлік шарты бойынша:
- ТМККК шеңберіндегі консультациялық-диагностикалық қызметтерді көрсетуге
- ТМККК шеңберіндегі стационарлық және стационарды алмастыру көмек көрсетуге
- ТМККК шеңберіндегі медициналық қызметтердің кешенің көрсетуге
III
Есеп айырысу шотындағы қаражаттың қалдығы
IV
Кірістің барлығы
V
Шығыстың барлығы
1
Жалақы
1.1
Еңбекақы төлеу
оның ішінде
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
1.2
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйақылар мен сараланған ақы төлеу, демалысқа бірыңғай жәрдемақы, материалдық көмек)
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
с.і.сараланған ақы
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
Орта медицина және фармацевтика персоналы
Кіші медицина персоналы
Басқа персонал
оның ішінде МСАК** көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерді ынталандыруға
Дәрігерлік персонал
Орта медицина персоналы
Басқа персонал (әлеуметтік қызметкерлер мен психологтар)
1.3
Өтемақылық төлемдер
2.
Салық пен бюджетке берілетін басқа міндеттемелер
2.1
Әлеуметтік салық
2.2
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар
2.3
Міндетті сақтандыруға арналған жарналар
3.
Тауарларды сатып алу
3.1
Дәрі-дәрмектерді және басқа медициналық мақсаттағы заттарды сатып алу
3.2
Басқау тауарларды сатып алу
оның ішінде жұмсақ мүкәммалды сатып алу
4.
Коммуналдық және басқа қызметтер
4.1
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
оның ішінде:
ыстық, суық су, кәріз үшін
газ, электр қуаты үшін
жылу энергиясы үшін
4.2
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
4.3
Басқа қызметтер мен істер, барлығы
оның ішінде біліктілікті арттыру мен кадрларды қайта даярлауға
қосалқы мердігерлік шарт бойынша қызметтерге ақы төлеуге
ағымдағы жөндеуге арналған шығыстар
жалдама үшін
5.
Басқа ағымдағы шығындар
5.1
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
5.2
Ел шегінен тыс іссапарлар мен қызметтік сапарлар
оның ішінде денсаулық сақтау субъектілері кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға
басқа салықтар мен бюджетке міндетті төлемдер
5.3
Басқа ағымдағы шығындар
6.
Лизинг төлемдері
VI
Негізгі құралдарды сатып алу
оның ішінде 5 млн. дейінгі құнымен жабдықты сатып алу
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__жылғы "__"____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
90-қосымша
Нысан
Құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде аудандық маңызы бар және
ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің медициналық көмек
көрсетуі кезіндегі кірістер мен шығыстардың құрылымы
р/с
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Халық
Айына кірістердің барлығы, мың теңге
Оның ішінде бюджет қаражатының есебінен
Айына шығыстардың барлығы, мың теңге
Оның ішінде бюджет қаражатының есебінен
1.
Шығыстардың барлығы
Олардың ішінде:
Медициналық пункт
Дәрігерлік амбулатория
Фельдшерлік-акушериялық пункт
...
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) басшысы:
________________________________/______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің (қызметтер берушінің) бас бухгалтері:
____________________________ /_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі шот-тізілім үшін) 20__жылғы "__"____
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
91-қосымша
Нысан
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлеріне сараланған ақы төлеу бойынша ақпарат
20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__"_______дейінгі кезең
__________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің
атауы)
р/с
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Еңбекақы төлеу қоры, мың теңге
қосымша ақшалай төлемдер, мың теңге
барлығы
оның ішінде сараланған ақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы төлеуге
А
Б
1
2
3
4
5
БАРЛЫҒЫ, оның ішінде:
1
Дәрігерлік персонал, фармацевтер (жоғары білімі бар) мен провизорлар
оның ішінде: МСАК дәрігерлік персоналы
2
Орта медицина және фармацевтика персоналы
оның ішінде: МСАК орта медицина персоналы
3
Кіші медицина персонал
4
Басқа персонал
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) басшысы: _________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің
(қызметтер берушінің) бас бухгалтері:____________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы)
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі есеп үшін) 20__жылғы "__"___________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
92-қосымша
Нысан
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау
бойынша ақпарат
20 ___ ж. "___" _______ бастап 20 ___ ж. "___" ________ дейін
20 ___ ж. "___" _________ № _____ шарт бойынша
аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісінің атауы
_____________________________________________________________________
р/с
Атауы
Барлығы, адам
Оның ішінде
Барлық сома (мың теңге)
Оның ішінде
Дәрігерлер (адам)
Оның ішінде МСАК дәрігерлері
Фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар (адам)
Орташа медицина қызметкерлері (адам)
Орташа фармацевтика қызметкерлері (адам)
Медициналық білімі жоқ мамандар (адам)
Бюджеттік қаражаттар есебінен
Бюджеттік емес қаражаттар есебінен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
Біліктілігін арттырғандар
1.2
Қайта даярлаудан өткендер
Жиыны
Денсаулық сақтау субъектісінің басшысы __________________ /__________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы))
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің бас бухгалтері ____________ /_________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы))
(қағаз жеткізгіштегі есеп үшін)
М.О 20___ жылғы "_____" ________
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына

Свозн – сумма вознаграждения (5% годовых) планируемых к начислению на стоимость запрашиваемой медицинской техники за 60 месяцев;
Нмакс – количество медицинских услуг в год, согласно максимальному нормативу на запрашиваемую в лизинг медицинскую технику;
Сму – стоимость одной медицинской услуги, из расчета:
Сму = Сср + Ркап, где
Сср – средняя стоимость медицинской услуги согласно действующим тарифам уполномоченного органа и типовым штатам и штатным нормативам организаций здравоохранения, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, а также по калькуляции представленной лизингополучателем;
Сср =
Смузаяв, где
Сму – общая стоимость медицинских услуг, планируемых оказывать лизингополучателем на запрашиваемой в лизинг медицинской технике, определяемого как сумма произведений количества каждого вида медицинских услуг на их стоимость по тарифу уполномоченного органа;
Озаяв – общее количество медицинских услуг, планируемых оказывать лизингополучателем на запрашиваемой в лизинг медицинской технике в год;
Ркап – капитальные расходы лизингополучателя по приобретению запрашиваемой в лизинг медицинской техники на одну медицинскую услугу, которые определяются по нижеследующее формуле:
Ркап = (
ЛПмакс/5 лет) / Дгод)/Удень, где
ЛПмакс – стоимость медицинской техники с учетом вознаграждения;
Дгод – количество рабочих дней в году по производственному календарю Республики Казахстан на текущий год;
Удень – количество услуг за один рабочий день планируемое оказывать лизингополучателем на запрашиваемой в лизинг медицинской технике, где Удень = Нмакс / Дгод.
Приложение 106
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Формула определения объема финансирования
по возмещению лизинговых платежей лизингополучателю за
оказанные медицинские услуги на медицинской технике,
приобретенной на условиях финансового лизинга
Олп = Офакт х ЛПму, где:
Олп – объем финансирования по возмещению лизинговых платежей лизингополучателю за оказанные медицинские услуги на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга;
Офакт – объем медицинских услуг, фактически оказанных лизингополучателем на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, но не более Оплан;
ЛПму – доля лизингового платежа на одну медицинскую услугу, оказанную лизингополучателем на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга.
Приложение 107
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Формула расчета размера лизингового платежа
Размер лизингового платежа рассчитывается методом аннуитетных платежей по нижеследующей формуле:

Ссый – сұратылған медициналық техникада құнына есептелуге жоспарланған 60 айдағы сыйақы сомасы (жылдық 5%);
Неңжоғ – лизингке сұратылған медициналық техникаға ең жоғарғы нормативке сәйкес бір жылдағы медициналық қызметтер саны;
Қмқ – бір медициналық қызметтің құны, мына есептеуден:
Қмқ = Қорт + Шкүр, мұнда
Қорт – уәкілетті органнның қолданыстағы тарифтеріне және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен типтік штаттарына және штаттық нормативтеріне сәйкес медициналық қызметтің орташа құны;
Қорт =
Қмқ / Жөтін, мұнда
Қмқ – уәкілетті органның тарифі бойынша олардың құнына медициналық қызметтердің әрбір түрі санының көбейтіндісінің сомасы ретінде анықталатын лизингке сұратылған медициналық техникада лизинг алушы көрсетуге жоспарлаған медициналық қызметтердің жалпы құны;
Жөтін – лизингке сұратылған медициналық техникада лизинг алушы көрсетуге жоспарлаған медициналық қызметтердың бір жылдағы жалпы саны;
Шкүр – 1 медициналық қызметке лизингке сұратылған медициналық техниканы сатып алу бойынша лизинг алушының күрделі шығындары, ол былай есептеледі:
Шкүр =
ЛТеңжоғ / 5 жыл) / Кжыл
Қкүн
ЛТеңжоғ – сыйақы есепке алынған медициналық техника құны;
Кжыл – ағымдағы жылға Қазақстан Республикасының өндірістік күнтізбесі бойынша бір жылдағы жұмыс күндерінің саны;
Қкүн – лизингке сұратылған медициналық техникада лизинг алушы көрсетуге жоспарлаған 1 жұмыс күніндегі қызметтер саны, мұнда
Қкүн = Неңжоғ / Кжыл.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
106-қосымша
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада
көрсетілген медициналық қызметтер үшін лизинг алушыға лизинг
төлемдерін өтеу бойынша қаржыландыру көлемін анықтау формуласы
Клт = Кнақ X ЛТмқ, мұнда:
Клт - қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада көрсетілген медициналық қызметтер үшін лизинг алушыға лизинг төлемдерін өтеу бойынша қаржыландыру көлемі;
Кнақ - қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада лизинг алушы нақты көрсеткен медициналық қызметтер көлемі, бірақ Кжоспардан көп емес;
ЛТмқ - қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада лизинг алушы көрсеткен бір медициналық қызметке лизинг төлемінің үлесі.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
107-қосымша
Лизинг төлемдері мөлшерін есептеу формуласы
Лизинг төлемдері мөлшері аннуитеттік төлемдер әдісі арқылы төмендегі формула бойынша есептеледі:

ЛПмес = Смт х (Р + (Р / (Р / (1+Р)m – 1)), где
ЛПмес – размер лизингового платежа в месяц, определенный договором финансового лизинга;
Смт – стоимость запрашиваемой медицинской техники;
P – 1/12 годовой процентной ставки, выраженная в долях за месяц, например если годовая процентная ставка равна 5 %, то P = 5/(100x12);
m – срок лизинга в месяцах.
Приложение 108
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
График лизинговых платежей
Наименование лизингополучателя
Наименование предмета лизинга
Сумма лизинга (тенге)
Срок лизинга (мес.)
Годовая ставка вознаграждения (%)
Периодичность платежей
Сумма вознаграждения (тенге)
Общая сумма лизинговых платежей (тенге)
Валюта договора (тенге)
Доля лизингового платежа на одну медицинскую услугу (тенге)
Максимальное количество услуг на данной медицинской технике в год (ед.)
Дата ввода в эксплуатацию медицинской техники (день; мес; год)
№ п/п
Дата погашения (день; мес; год)
Лизинговый платеж (тенге)
Вознаграждение (тенге)
Основной долг (тенге)
Остаток основного долга (тенге)
Плановое количество медицинских услуг в месяц (ед.)
1
2
3
4
Исполнитель: ________________________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Лизингодатель: _________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Лизингополучатель: _________________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 109
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Формула расчета доли лизингового платежа
ЛПму – доля лизингового платежа на одну медицинскую услугу, оказанную лизингополучателем на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, которая определяется по нижеследующей формуле:
ЛПму = ЛПмесплан, где
ЛПму – доля лизингового платежа на одну медицинскую услугу, оказанную лизингополучателем на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга;
ЛПмес – размер лизингового платежа в месяц, определенный договором финансового лизинга;
Оплан – объем медицинских услуг, планируемых оказать лизингополучателем в месяц на медицинской технике, приобретенной на условиях финансового лизинга, согласно графику лизинговых платежей.
Приложение 110
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Формула расчета максимального норматива услуг
для медицинской техники
Максимальный норматив на запрашиваемую в лизинг медицинскую технику определяется по нижеследующей формуле:
Нмакс = Дгод х Удень, где
Дгод – количество рабочих дней в году по производственному календарю Республики Казахстан на текущий год;
Удень – количество медицинских услуг, оказанных за один рабочий день, которое определяется по нижеследующей формуле:
Удень = Враб/(Нср х Р), где
Враб – рабочее время в минутах, с корректировкой на ставку специалиста по виду запрашиваемой медицинской техники, утвержденное уполномоченным органом в области здравоохранения;
Нср – средний норматив времени выполнения одной услуги с помощью медицинской техники, утвержденный уполномоченным органом в области здравоохранения или в соответствии с техническими характеристиками запрашиваемой медицинской техники или клиническим опытом практикующих специалистов в области здравоохранения;
Р – количество результатов, полученных за один цикл работы медицинской техники (по аппаратам и приборам для лабораторных и морфологических исследований).
При оказании медицинских услуг с помощью реанимационного оборудования и оборудования, применяемого для/при хирургического (-ом) и инвазивного (-ом) вмешательства (-е), Удень = 1.
Приложение 111
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Форма
Акт контроля
за эффективным использованием медицинской техники,
приобретенной на условиях финансового лизинга
_________________ "___" __________20___ год
(Местонахождение лизингополучателя)
Наименование лизингополучателя _______________________
Договор финансового лизинга №________ от ______________
Наименование медицинской техники _____________________
п/п
Месяц
Плановое количество медицинских услуг планируемых оказать на медицинской технике, приобретенной в лизинг (ед.)
Фактическое количество оказанных медицинских услуг на медицинской технике, приобретенной в лизинг (ед.)
Руководитель
лизингополучателя ___________________________________________________
(Должность, Ф.И.О., подпись)
М.П.
Представитель ТД КООЗ ____________________________________________
(Должность, Ф.И.О., подпись)
М.П.
Приложение 112
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств

ЛТай = Қмт X (Р+(Р/(Р/(1+Р)m- 1)), мұнда
ЛТай - қаржы лизингі шартымен айқындалған бір айдағы лизинг төлемдерінің мөлшері;
Қмт - сұратылған медициналық техниканың құны;
Р - бір айға үлестермен көрсетілген жылдық пайыздық мөлшерлеменің 1/12, яғни жылдық % мөлшерлеме 5 %, Р=5/(100x12);
m - айлардағы лизинг мерзімі.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
108-қосымша
Нысан
Лизинг төлемдерінің кестесі
Лизинг алушының атауы
Лизинг нысанасының атауы
Лизинг сомасы (теңгемен)
Лизинг мерзімі (айлармен)
Жылдық сыйақы мөлшерлемесі (%)
Төлемдердің кезеңділігі
Сыйақы сомасы (теңге)
Лизинг төлемдерінің жалпы сомасы (теңге)
Шарт валютасы (теңге)
Бір медициналық қызметке лизинг төлемінің үлесі (теңге)
Аталған медициналық техникада жылына көрсетілетін қызметтердің ең жоғарғы саны (дана)
Медициналық техниканы пайдалануға енгізген күні (күн, ай, жыл)
1.
р/с
Жабу күні (күн; ай; жыл)
Лизинг төлемі (теңге)
Сыйақы (теңге)
Негізгі қарыз (теңге)
Негізгі қарыз қалдығы (теңге)
Медициналық қызметтердің айына жоспарланған саны (дана)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің (ол болған жағдайда)/ қолы)
Лизинг берушіден Лизинг алушыдан
______________________________ _________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің (лауазымы, тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)/қолы) аты (ол болған жағдайда)/қолы)
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
109-қосымша
Лизинг төлемі үлесін есептеу формуласы
ЛТмқ - қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада денсаулық сақтау ұйымы көрсеткен бір медициналық қызметке лизинг төлемінің үлесі, төмендегі формула бойынша анықталады:
ЛТмқ= ЛТайжоспар, мұнда:
ЛТмқ - қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада денсаулық сақтау ұйымы көрсеткен бір медициналық қызметке лизинг төлемінің үлесі;
ЛТай - қаржы лизингі шартымен айқындалған бір айдағы лизинг төлемінің үлесі;
Кжоспар - қаржы лизингі шартының лизинг төлемдері кестесіне сәйкес қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техникада лизинг алушы айына көрсетуге жоспарлаған медициналық қызметтердің көлемі.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
110-қосымша
Медициналық техникаға арналған ең жоғарғы нормативті есептеу әдісі
Лизингке сұратылған медициналық техникаға ең жоғарғы норматив төмендегі формула бойынша есептеледі:
Неңжоғжыл X Қкүн, мұнда
Кжыл - ағымдағы жылға Қазақстан Республикасының өндірістік күнтізбесі бойынша бір жылдағы жұмыс күндерінің саны;
Қкүн - бір жұмыс күнінде көрсетілген медициналық қызметтер саны, ол мына формула бойынша есептеледі:
Қкүнжұм/(Норт х Н), мұнда
Ужұм - Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен сұратылған медициналық техника түрі бойынша маманның мөлшерлемесін түзетумен минуттардағы жұмыс уақыты;
Норт - Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен медициналық техника көмегімен немесе сұратылған медициналық техниканың техникалық сипаттамаларына немесе денсаулық сақтау саласында тәжірибе жинақтап жүрген мамандардың клиникалық техникалық тәжірибесіне сәйкес бір қызметті орындауға жұмсалатын уақыттың орташа нормативі;
Н - медициналық техниканың (зертханалық және морфологиялық зерттеулерге арналған аппараттар мен құрылғылар бойынша) бір жұмыс циклы ішінде алынған нәтижелер саны.
Медициналық қызметтерді реанимациялық жабдық пен хирургиялық және инвазивті араласулар үшін қолданатын жабдықтар көмегімен көрсеткен жағдайда, Қкүн = 1.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет қаражатының
есебінен өтеу қағидаларына
111-қосымша
Нысан
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық
техниканы тиімді пайдалануға бақылау актісі
_________________________________ "___" ______ 20___ жылы
(лизинг алушының орналасқан жері)
Денсаулық сақтау ұйымының атауы
______________________________________________________________
__________________ _____________________ № қаржы лизингі шарты
Медициналық техника атауы ____________________________________
р/с
Ай
Лизингке сатып алынған медициналық техникада көрсетуге жоспарланған медициналық қызметтердің жоспарланған саны
Лизингке сатып алынған медициналық техникада көрсетілген медициналық қызметтердің нақты саны
Лизинг алушының басшысы _________________________/___________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)/қолы)
М.О.
ҚДСК АД Өкілі ________________________/_____________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)/қолы)
М.О.
Денсаулық сақтау ұйымдарына
шығындарды бюджет
қаражатының есебінен
өтеу қағидаларына
112-қосымша
Нысан
Нысаналы аымдағы трансферт және жергілікті бюджет қаражаты түрінде
республикалық бюджет қаражатының есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде қан компоненттерін беру және көрсетілген қызметтер үшін
ШОТ-ТІЗІЛІМ

Сноска. Правила дополнены приложением 114 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2017 № 874 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Акт выполненных работ
по оказанию услуг и выдаче компонентов крови в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета в виде
целевых текущих трансфертов и средств местного бюджета
№_______ от "___" _________ 20 ___ года
период: с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ год
по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Наименование субъекта здравоохранения: _____________________________
Наименование бюджетной программы: ________________________________
Общая сумма по договору_________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса _________________________________тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг) ___________________________тенге
Наименование
Предъявлено к оплате, тенге
Принято к оплате, тенге
1
2
3
4
Всего
1
За счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
2
За счет средств местного бюджета
Всего к оплате:_____________________________________________________________тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса ________________________________тенге
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит удержанию в следующий период ___________________________________________________________________________ тенге
Итого к перечислению ________________________________________________________тенге
Заказчик
______________________________________
(наименование)
Руководитель________________/__________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (для акта на бумажном
носителе)
Поставщик
______________________________________
(наименование)
Руководитель_____________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии)/подпись) (для акта
на бумажном носителе)
Место печати (при наличии/для акта на
бумажном носителе)
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 июля 2015 года № 627
Перечень
утративших силу некоторых решений Министерства здравоохранения
Республики Казахстан и Министерства здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
1. Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 августа 2013 года № 474 "Об утверждении Правил возмещения затрат за лечение в условиях отечественных медицинских организаций пациента, претендующего на лечение за рубежом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8695, опубликован в "Казахстанская правда" от 12 октября 2013 года № 294 (27568); "Егемен Қазақстан" 12 октября 2013 года № 232 (28171);).

Ескерту. Қағида 114-қосымшамен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2017 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________ №_______
кезең: 20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" ____ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы: __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ______________________________________
Шарт бойынша жалпы сомасы _____________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы __________________________________ теңге
Ақы төленген жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) жалпы сомасы _______ теңге
Атауы
Ақы төлеу үшін ұсынылды, теңге
Ақы төлеу үшін қабылданды, теңге
1
2
3
4
Барлығы
1
Республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің есебінен
2
Жергілікті бюджет қаражатының есебінен
Барлығы, ақы төлеуге: _________________________________________________ теңге
Бұрын төленген авансты ұстап қалудың сома ______________________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға жататын бұрын төленген аванстың қалдығы ______ теңге
Аударуға барлығы ____________________________________________________ теңге
Тапсырыс беруші
Қызметтер беруші
______________________________________
(атауы)
______________________________
(атауы)
Басшы_________________/______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)/қолы)
Басшы_____________/_____________ (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/қолы
Мөрдің орны (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда/қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 шілдедегі
№ 627 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму
министрлігінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Шетелде емделуге үміткер пациентті отандық медициналық ұйымдардың жағдайында емдеу шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 17 тамыздағы № 474 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8695 болып тіркелген, "Казахстанская правдада" 2013 жылғы 12 қазанда № 294 (27568) болып жарияланды; "Егемен Қазақстанда" 2013 жылғы 12 қазанда № 232 (28171) болып жарияланды.

2. Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2014 года № 77 "Об утверждении Правил оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за счет средств республиканского бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9204).
3. Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2014 года № 82 "Об утверждении Правил оплаты за оказанные медицинские услуги онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9261).
4. Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2014 года № 84 "Об утверждении Правил контроля качества и объема оказанной медицинской помощи и оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за счет средств местного бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9255).
5. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 97 "Об утверждении Правил оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9294).
6. Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 322 "Об утверждении Методики расчета и порядка выплаты лизинговых платежей организациям здравоохранения, оказывающим гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, за медицинскую технику, приобретенную на условиях финансового лизинга" ( зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2015 года № 10078, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 6 января 2015 года).

2. "Республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметке ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 11 ақпандағы № 77 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9204 болып тіркелген).
3. "Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 11 ақпандағы № 82 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9261 болып тіркелген);
4. "Жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлемін және көрсетілетін медициналық қызмет үшін ақы төлеуді бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 11 ақпандағы № 84 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9255 болып тіркелген);
5. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 97 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9294 болып тіркелген);
6. "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техника үшін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына лизинг төлемдерін есептеу және төлеу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 12 ақпандағы № 322 бұйрығы ( Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 10078 болып тіркелген, Әділет ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 қаңтарда тіркелген).