О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 сентября 2015 года № 7-1/822. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2015 года № 12180
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан                       С. Омаров
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 16 сентября 2015 года № 7-1/822
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 «Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891, опубликованный 27 ноября 2014 года в газете «Казахстанская правда» № 232 (27853):
в пункт 3 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется:
в приложении 1 «Положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре», утвержденном указанным приказом:
в пунктах 5 и 6 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
пункт 8 на русском языке изложить в следующей редакции, текст на государственном языке не изменяется:
«8. Проверка осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан». Иные формы государственного контроля и надзора осуществляются в соответствии с Законом.»;
в приложении 6 «Правила осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора при перемещении перемещаемых (перевозимых) объектов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза», утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 16 қыркүйектегі № 7-1/822 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қазанда № 12180 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы                          С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 7-1/822 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 232 (28455) санында жарияланған):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министрі Г.С. Исаеваға жүктелсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ереже» деген 1-қосымшада:
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының талаптарын сақтау тұрғысынан ветеринария саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамдары жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау Заңның 14-1-бабының 1-тармағында көрсетілген объектілерге (тұлғаларға) қатысты жүзеге асырылады.
6. Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңдарының талаптарын сақтау тұрғысынан жергілікті атқарушы органдардың лауазымды адамдары жүзеге асыратын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау Заңның 14-1-бабының 2-тармағында көрсетілген объектілерге (тұлғаларға) қатысты жүзеге асырылады.»;
8-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердi Кеден одағының кедендiк шекарасымен тұспа-тұс келетiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу кезiндегі мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидалары» деген 6-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«8. Документальный контроль включает проверку:
1) наличия сопроводительного ветеринарного документа на перемещаемые (перевозимые) объекты (ветеринарный сертификат);
2) правильности (полноты) заполнения ветеринарного сертификата;
3) наличия подписей и оттисков печатей компетентного органа страны экспортера;
4) наличия сведений в ветеринарном сертификате, подтверждающих соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта ветеринарно-санитарным требованиям страны экспортера или импортера, установленным законодательством в области ветеринарии;
5) соответствия сведений о перемещаемом (перевозимом) объекте и номера разрешения на импорт, экспорт, транзит с данными выписки из реестра, форма которой предусмотрена в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254, опубликованный информационно-правовой системе «Әділет» от 10 апреля 2015 года).»;
в приложении к Правилам осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора при перемещении перемещаемых (перевозимых) объектов через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611 «Об утверждении Правил проведения апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10287, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 3 марта 2015 года):
в Правилах проведения апробации ветеринарного препарата и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 2) пункта 9 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 7-1/618 «Об утверждении Правил проведения эпизоотического мониторинга» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10021, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 26 января 2015 года):
в Правилах проведения эпизоотического мониторинга, утвержденных указанным приказом:

«8. Құжаттамалық бақылауға:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық ілеспе құжаттың (ветеринариялық сертификаттың) болуын;
2) ветеринариялық сертификатты толтырудың дұрыстығын (толықтығын);
3) экспорттаушы елдің құзыретті органының қолдары мен мөр бедерінің болуын;
4) ветеринариялық сертификатта орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорттаушы немесе импорттаушы елдің ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын мәліметтердің болуын;
5) Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объект туралы мәліметтер мен импортқа, экспортқа, транзитке рұқсат нөмірінің нысаны «Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) Тиісті аумақта эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында көзделген тізілімінен алынған үзінді көшірме деректеріне сәйкестігін тексеру кіреді.»;
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердi Кеден одағының кедендiк шекарасымен тұспа-тұс келетiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу кезiнде мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидаларына қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортын, импортын, транзитін тіркеу журналы»;
2. «Ветеринариялық препарат пен жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 наурызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық препарат пен жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу қағидаларында:
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы, комиссия төрағасының орынбасары;»;
3. «Эпизоотиялық мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 7-1/618 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10021 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 қаңтарда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Эпизоотиялық мониторинг жүргізу қағидаларында:

приложение 1 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории на русском языке изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Приложению, текст на государственном языке остается без изменения;
7. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 7-1/700 «Об утверждении Правил карантинирования животных» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10223, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 12 июня 2015 года):
в Правилах карантинирования животных, утвержденных указанным приказом:
в пункт 10 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в абзац второй подпункта 2) пункта 13 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункт 16 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
приложение к Правилам карантинирования животных на государственном языке изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Приложению, текст на русском языке остается без изменения;
8. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 «Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» от 18 марта 2015 года):
В Правилах выдачи акта экспертизы (протокола испытаний, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 на русском языке изложить в следующей редакции, текст на государственном языке не изменяется;
«3. Процедура выдачи акта экспертизы (протокола испытаний) ветеринарными лабораториями при проведении лабораторных исследований по диагностике заболеваний животных включает:
1) прием проб с сопроводительными документами, предоставленными государственными ветеринарно-санитарными инспекторами или государственными ветеринарными врачами соответствующих административно-территориальных единиц;
2)анализ и осмотр доставленных проб на соответствие требований Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 7-1/393 «Об утверждении Правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11618);
4) направление поступивших проб в соотвествующие отделы ветеринарной лаборатории, для проведения соответствующих лабораторных исследований;
5) оформление и выдача акта экспертизы (протокола испытаний) по результатам диагностических исследований.»;
пункт 5 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
«При приобретении пищевой продукции на объектах внутренней торговли допускается получение покупателями (предпринимателями) в лабораториях ветеринарно-санитарной экспертизы объектов внутренней торговли копии акта экспертизы (протокола испытаний), подтверждающего безопасность приобретенной пищевой продукции с указанием в нем даты, вида и количества пищевой продукции, фамилии, имени, отчества (при наличии) покупателя (предпринимателя), объекта назначения пищевой продукции. Копия акта экспертизы (протокола испытаний) заверяется подписью уполномоченного лица, проводившего ветеринарно-санитарную экспертизу и печатью лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы объекта внутренней торговли.»;
приложение к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 настоящему Приложению;

жоғарыда көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша орыс тілінде осы Қосымшаға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
7. «Жануарларды карантиндеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 7-1/700 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10223 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарларды карантиндеу қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Ветеринариялық бөлімше жеке және заңды тұлғалардан алынған ақпарат негізінде күнтізбелік 7 күннен асырмай тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының келісімі бойынша ветеринариялық бөлімшенің басшысы бекітетін жануарларды карантиндеудің жоспарын әзірлейді. Ветеринариялық бөлімшемен келісілген және бекітілген жануарларды карантиндеу жоспарының көшірмесі, бекітілген сәттен бастап 3 (үш) күннің ішінде тиісті ақпарат алған жеке және заңды тұлғаларға жолданады.»;
13-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жануарларды карантиндеу туралы ақпараттар ветеринариялық алдын-алу шараларын жазу журналына және жануарлар ауруларын тіркеу (егер ауру тіркелген жағдайда) «Ветеринариялық есеп пен есептілік нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 16-07/114 бұйрығымен (Нормативтік-құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9342 болып тіркелген) бекітілген нысандағы Журналдарға енгізіледі.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Карантин қорытындысы бойынша және диагностикалық зерттеулер қорытындысын есепке ала отырып арнайы әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық дәрігерлері эпизоотологиялық тексеру жүргізеді және үш жұмыс күні ішінде эпизоотиялық тексеру актісін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырады.»;
жоғарыда көрсетілген Жануарларды карантиндеу қағидаларына қосымша осы Қосымшаға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8. «Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларында:
3-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
5-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«Ішкі сауда объектілерінде тамақ өнімін сатып алған кезде сатып алушылардың (кәсіпкерлердің) ішкі сауда объектілерінің ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханаларында онда сатып алынған тамақ өнімінің күнін, түрін және мөлшерін сатып алушының (кәсіпкерлердің) тегін, атын әкесінің атын (бар болған жағдайда), тамақ өнімінің межелі объектісін көрсете отырып, сатып алынған өнімнің қауіпсіздігін растайтын сараптама актісінің көшірмесін (сынақ хаттамасын) алуына жол беріледі. Сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) көшірмесі ветеринариялық-санитариялық сараптаманы жүргізген уәкілетті адамның қолымен және ішкі сауда объектісінің сараптама зертханасының мөрімен расталады.»;
жоғарыда көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Қосымшаға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

Пример: KZ C.01/G1-0001/E
KZ - код страны;
С - литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 - код (порядковый номер) района (города областного значения);
G1 - вид деятельности объекта производства;
0001 - порядковый номер объекта производства;
Е - экспортер.
Приложение 7
к Приложению
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 16 сентября 2015 года № 7-1/822
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им,
для осуществления деятельности
в области ветеринарии по производству
препаратов ветеринарного назначения
Форма сведений
для осуществления деятельности
в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного
назначения
1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии ветеринарным требованиям и нормативам набора технологического оборудования, выданном государственным ветеринарным врачем соответствующей административно-территориальной единицы:
Идентификационный номер _______________________________________
2. Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, аккредитованной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договор о выполнении испытательных работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории для осуществления контроля качества производимых ветеринарных препаратов:
1) данные эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на оборудование:
номер паспорта_________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
орган, выдавший паспорт _______________________________________
назначение оборудования _______________________________________
2) подтверждение о прохождении поверки и/или калибровки в порядке установленном Законом Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений»:
Номер _________________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________
орган, выдавший сертификат ____________________________________
срок действия сертификата с_________ до________________________
3) сведения о прохождении лабораторией аккредитации либо сведения заключенных договоров с аккредитованной лабораторией:
номер__________________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
орган, выдавший документ об аккредитации ______________________
срок действия документа с_________ до__________________________
номер договора ________________________________________________
дата заключения _______________________________________________
срок действия договора с_________ до___________________________

Мысалы: КZ С.01/G1-0001/ЕКZ - елдің коды;
С - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың,
астананың) литерлік коды;
01 - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коды (реттік
нөмірі);
G1 - өндіріс объектісінің қызмет түрі;
0001 - өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
Е - экспорттаушы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 7-1/822 бұйрығына қосымшаға
7-қосымша
Ветеринария саласындағы
қызметке қойылатын біліктілік
талаптарын және оларға сәйкестіктігін
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Ветеринариялық бағыттағы препараттарды өндіру бойынша
ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін мәліметтің үлгісі
1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік
ветеринариялық дәрігер берген ветеринариялық талаптармен және
технологиялық құрал-жабдықтарын жинақтау нормативтерімен сәйкестігі
туралы ветеринариялық санитариялық қорытынды туралы мәлімет:
Бірдейлендіру нөмірі __________________________________________
2. Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына
сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған
технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтары; өндiрiлетiн
ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн
құрал-жабдықтармен жабдықталған аккредиттелген зертханалар немесе
көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың сынау жұмысын орындау (қызмет
көрсету) туралы шарттар:
1) әзірлеуші зауыттардың құрал-жабдықтарға пайдалану куәлігінің
деректері:
куәліктің нөмірі ____________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
куәлікті берген орган _______________________________________________
құрал-жабдықтың қолдануы ____________________________________________
2) «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7
маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тексеруден
және/немесе калибрлеуден өту туралы растауы:
нөмір _______________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
сертификатты берген орган ___________________________________________
сертификаттың жарамдылық мерзімі _________________ __________ дейін;
3) зертхананың акредитациядан өткені немесе акредиттелген
зертханамен жасасқан шарт туралы мәлімет:
нөмір _______________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
акредитация туралы берген орган _____________________________________
құжаттың жарамдылық мерзімі ____________________ ____________ дейін;
келісім-шарттың нөмірі ______________________________________________
қорытындының күні ___________________________________________________
келісім-шарттың жарамдылық мерзімі __________________________________

3. Наличие нормативно-технической документации, регламентирующей производство ветеринарных препаратов:
1) стандарт организации по производству ветеринарного препарата, технические условия на производимый ветеринарный препарат, утвержденные руководителем производителя (да/нет)____________________
2) руководство по применению (использованию) ветеринарных препаратов, утвержденное руководителем организации (да/нет)__________
3) паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов:
назначение штамма______________________________________________
номер штамма___________________________________________________
условное обозначение___________________________________________
кем получен штамм______________________________________________
дата получения_________________________________________________
от каких животных получен штамм________________________________
из какого учреждения получен штамм_____________________________
характеристика материала_______________________________________
_______________________________________________________________
(вид, фасовка, способ стабилизации)
серологические свойства________________________________________
результаты титрования__________________________________________
4. Для юридических лиц: наличие квалифицированного состава
руководителей и специалистов: в подразделениях непосредственно
занятых производством ветеринарных препаратов и производственного
контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или
фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по
специальностям «ветеринарная медицина», «ветеринарная санитария»
и(или) техническое и профессиональное образование (колледж) по
специальности «ветеринария»; специалистов с высшим или средним
биотехнологическим, химическим или биологическим образованием в
подразделениях не посредственно занятых производством ветеринарных
препаратов и производственного контроля; стажа работы по
специальности не менее двух лет у руководителей подразделений
непосредственно занятых на производстве ветеринарных препаратов и/или
у работника, подразделения производственного контроля, специализации
или усовершенствования и других видов повышения, квалификации за
последние 5 лет. Для физических лиц наличие: высшего и
(или) послевузовского образования по специальностям «ветеринарная
медицина», «ветеринарная санитария» и (или) технического и
профессионального образования (колледж) по специальности
«ветеринария», стажа работы по специальности не менее двух лет,
специализации или усовершенствования и других видов повышения
квалификации за последние 5 лет:

3. Ветеринариялық препараттарды өндіруді регламенттейтін
нормативтік-техникалық құжаттаманың болуы:
1) ветеринариялық препарат өндіру бойынша мекеменің стандарты,
өндіруші басшымен бекітілген өндірілетін ветеринариялық препаратқа
техникалық жағдай (иә/жоқ);
2) мекеме басшысымен бекітілген, ветеринариялық препаратты
қолдану (іске асыру) бойынша басшылық (иә/жоқ);
3) өндірістік және бақылау микроорганизм штамдарына куәлік:
штамның қолданылуы __________________________________________________
штаммның нөмірі _____________________________________________________
шартты көрсету ______________________________________________________
штамм кіммен алынды _________________________________________________
алынған күні ________________________________________________________
штамм қайсы жануардан алынды ________________________________________
штамм қайсы мекемеден алынды ________________________________________
материалдың мінездемесі______________________________________________
_____________________________________________________________________
(тұрақтаудың түрі, бөлшектеп өлшеуі, әдісі)__________________________
серологиялық қасиеті ________________________________________________
титрлеу нәтижесі ____________________________________________________
4. Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті
құрамы:
тікелей ветеринариялық препаратты өндірумен айналысатын және
өндірістік бақылау бөлімшелерінде, «ветеринариялық медицина»,
«ветеринариялық санитария» мамандығы бойынша жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) «ветеринария»
мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар
мамандар (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер);
тікелей ветеринариялық препаратты өндірумен айналысатын және
өндірістік бақылау бөлімшелерінде, биотехнологиялық, химиялық немесе
биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандар; тікелей
ветеринариялық препаратты өндірумен айналысатын бөлімшелер
басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі қызметкерінің
мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілі, соңғы 5 жылда
мамандануы немесе біліктілігін жетілдіруі және біліктілігін
арттырудың басқа түрлері. Жеке тұлғалар үшін: «ветеринариялық
медицина», «ветеринариялық санитария» мамандығы бойынша жоғары және
(немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білім және (немесе) «ветеринария»
мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білім; мамандығы
бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе
біліктілігін жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа түрлері:

1) сведения о квалифицированном составе технических
руководителей и специалистов:
наименование высшего учебного заведения _______________________
специальность и квалификация __________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю
лицензируемого вида деятельности ____________________________________
дата выдачи диплома ___________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения, где проводилась
специализации/повышение квалификации_________________________________
дисциплина ____________________________________________________
номер сертификата _____________________________________________
дата выдачи сертификата________________________________________
Приложение 8
к Приложению
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 16 сентября 2015 года № 7-1/822
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им,
для осуществления
деятельности в области
ветеринарии по
ветеринарно-санитарной экспертизе
продуктов и сырья
животного происхождения
Форма сведений для осуществления деятельности в области ветеринарии
по ветеринарно-санитарной экспертизе продуктов и сырья животного
происхождения
1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении о соответствии
ветеринарным требованиям и нормативам набора технологического
оборудования, выданном государственным ветеринарным врачом
соответствующей административно-территориальной единицы:
Идентификационный номер _______________________________________
2. Наличие нормативных документов, регламентирующих методы
испытаний, а также измерительного, испытательного оборудования,
прошедшего поверку и (или) калибровку в порядке, установленном
Законом Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении
единства измерений», для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы
продуктов и сырья животного происхождения:
1) стандарты, методические указания (да/нет)___________________
2) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей
на оборудование, заверенные подписью заявителя:
номер паспорта_________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
орган выдавший паспорт_________________________________________
назначение оборудования________________________________________
3) подтверждение о прохождении поверки и/или калибровки в
порядке установленном Законом Республики Казахстан от 7 июня 2000
года «Об обеспечении единства измерений»
номер__________________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
орган выдавший сертификат______________________________________
срок действия сертификата с_____________до_____________________
4) стандартные тесты для проведения ветеринарно-санитарной
экспертизы на рынках_________________________________________________

1) техникалық басшылар және мамандар құрамының біліктілігі туралы мәлімет:
жоғарғы оқу орнының атауы_____________________________________
мамандық және біліктілік ___________________________________________
жоғары/орта білімі туралы және қызмет түрінің лицензиялау профилі
бойынша дипломның нөмірі ___________________________________________
дипломның берілген күні ____________________________________________
2) маманданудан/біліктілігін жоғарылатудан өткені туралы куәлік:
мамандану/біліктілігін жоғарылату өткен мекеменің атауы
_____________________________________________________________________
тәртіп ______________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ________________________________________________
сертификаттың берілген күні__________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 7-1/822 бұйрығына қосымшаға
8-қосымша
Ветеринария саласындағы
қызметке қойылатын біліктілік
талаптарын және оларға
сәйкестіктігін растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа
ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі
ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін
мәліметтің үлгісі
1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық дәрігер берген ветеринариялық талаптармен және технологиялық құрал-жабдықтарын жинақтау нормативтерімен сәйкестігі туралы ветеринариялық санитариялық қорытынды туралы мәлімет: Бірдейлендіру нөмірі __________________________________________
2. Сынау әдістерін регламенттейтін нормативтік құжаттар, сондай-ақ «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатқа ветеринариялық-санитариялық сараптау жүргізуге арналған өлшеу, сынау жабдықтары:
1) стандарттар, методикалық нұсқамалар (иә/жоқ)
2) өтініш берушінің қолымен расталған, құрал-жабдықтарға өндіруші-зауыттардың қолданыс куәліктерінен мәлімет:
куәліктің нөмірі_______________________________________________
берілген күні__________________________________________________
куәлік берген орган)___________________________________________
құрал-жабдықтың қолданылуы_____________________________________
3) «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тексерілген және/немесе калибрлеуден өту туралы растауы:
нөмір__________________________________________________________
берілген күні__________________________________________________
сертификатты берген орган______________________________________
сертификаттың жарамдылық мерзімі ______________ ________ дейін;

3. Наличие у руководителя юридического лица высшего и
(или)послевузовского образования по специальностям «ветеринарная
медицина», «ветеринарная санитария», стажа работы по специальности не
менее трех лет.
В штате юридического лица или специализированного подразделения
юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы
специалистов ветеринарного врача или фельдшера, имеющих высшее и(или)
послевузовское образование по специальностям «ветеринарная медицина»,
«ветеринарная санитария» и (или) техническое и профессиональное
образование (колледж) по специальности «ветеринария», специализации
или усовершенствования и других видов повышения квалификации за
последние 5 лет:
1) сведения о квалифицированном составе технических
руководителей и специалистов:
специальность и квалификация __________________________________
№ диплома о высшем/среднем образовании и по профилю
лицензируемого вида деятельности_____________________________________
дата выдачи диплома ___________________________________________
наименование учебного заведения _______________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения где проводилась специализации/повышение
квалификации ________________________________________________________
дисциплина_____________________________________________________
номер сертификата______________________________________________
дата выдачи сертификата________________________________________

3. Заңды тұлға басшысының «ветеринариялық медицина», «ветеринариялық санитария» мамандығы бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілі.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптау зертханасында «ветеринариялық медицина», «ветеринариялық санитария» мамандығы бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) «ветеринария» мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер), соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа түрлері:
1) техникалық басшылар және мамандар құрамының біліктілігі туралы мәлімет:
мамандық және біліктілік _____________________________________
жоғары/орта білімі туралы және қызмет түрінің лицензиялау профилі
бойынша дипломның нөмірі __________________________________________
дипломның берілген күні ___________________________________________
2) маманданудан/біліктілігін жоғарылатудан өткені туралы куәлік:
мамандану/біліктілігін жоғарылату өткен мекеменің атауы _______
_______________________________________________________________
тәртіп ______________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ________________________________________________
сертификаттың берілген күні _________________________________________