Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12618.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 237 "Об утверждении Правил формирования и ведения единых республиканских реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 10820, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 12 мая 2015 года).
3. Департаменту законодательства государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Ахметов С.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
от 28 декабря 2015 года № 694
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра финансов РК от 13.01.2022 № 28 (вводится в действие c 01.01.2022).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и определяют порядок формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок.

Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12618 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай республикалық тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 237 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10820 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 мамырда жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк сатып алу заңнамасы департаментi (С.М. Ахметов) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң Эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 694 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 13.01.2022 № 28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) 16-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай республикалық тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің тәртібін айқындайды.

2. Реестры в сфере государственных закупок формируются и ведутся уполномоченным органом в сфере государственных закупок (далее – уполномоченный орган) на казахском и русском языках, в электронном виде посредством веб-портала государственных закупок (далее – веб-портал).
3. Сведения, содержащиеся в реестрах, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) размещаются на веб-портале и доступны для ознакомления заинтересованным лицам без взимания платы.
Глава 2. Виды реестров в сфере государственных закупок
4. Реестры в сфере государственных закупок (далее – реестры) подразделяются на следующие виды:
1) реестр заказчиков;
2) реестр договоров о государственных закупках;
3) реестр недобросовестных участников государственных закупок;
4) реестр жалоб.
Глава 3. Порядок формирования и ведения реестра заказчиков
5. Реестр заказчиков содержит следующие сведения о заказчике:
1) наименование заказчика;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
3) бизнес-идентификационный номер (БИН);
4) сведения о территориальной принадлежности заказчика (код по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), регион, юридический адрес);
5) наименование администратора отчетности;
6) код организационно правовой формы хозяйствования (КОПФ);
7) код по классификатору форм собственности (КФС);
8) категория субъекта предпринимательства;
9) код сектора экономики;
10) сведения о руководителе заказчика:
индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя;
должность руководителя;
источник данных;
электронная почта;
телефон (рабочий, мобильный).
6. Формирование реестра заказчиков осуществляется автоматически посредством веб-портала на основании регистрационных данных заказчика на веб-портале.
При этом заказчик регистрируется на веб-портале не позднее трех рабочих дней со дня его государственной регистрации в органах юстиции. В случае реорганизации (ликвидации) либо изменения регистрационных данных заказчика в органах юстиции заказчик в срок не позднее десяти рабочих дней со дня регистрации таких случаев в органах юстиции вносит измененные сведения в регистрационные данные заказчика на веб-портале.
7. Ведение реестра заказчиков осуществляется посредством веб-портала по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

2. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) мемлекеттік сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы электрондық түрде, мемлекеттік және орыс тілдерінде қалыптастырады және жүргізеді.
3. "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 45-бабының 4-тармағына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, тізілімдерде қамтылған мәліметтер веб-порталда орналастырылады және олар төлемақы алынбай, танысу үшін мүдделі тұлғаларға қолжетімді.
2-тарау. Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдердің түрлері
4. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдер (бұдан әрі – тізілімдер) мынадай түрлерге бөлінеді:
1) тапсырыс берушілер тізілімі;
2) мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімі;
3) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімі;
4) шағымдар тізілімі.
3-тарау. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
5. Тапсырыс берушілердің тізілімі тапсырыс беруші туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы;
2) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні;
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
4) тапсырыс берушінің аумақтық тиесілігі туарлы мәліметтер (әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша коды, өңір, заңды мекенжайы)
5) есептілік әкімшісінің атауы;
6) шаруашылық жүргізудің ұйымдастыру құқықтық нысанының коды (ҰҚНК);
7) меншiк нысандарын жiктеу (МНЖ) бойынша коды;
8) кәсiпкерлiк субъектiнің санаты;
9) экономика секторының коды;
10) тапсырыс берушінің басшысы туралы мәліметтер:
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
басшының лауазымы;
деректер көзі;
электрондық пошта;
телефон (жұмыс, ұялы).
6. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру веб-портал арқылы тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректері негізінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
Бұл ретте тапсырыс беруші веб-порталда әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеледі. Тапсырыс беруші қайта ұйымдастырылған (таратылған) не әділет органындағы тіркеу деректері өзгерген жағдайда, тапсырыс беруші осындай жағдайлар әділет органдарында тіркелген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректеріне өзгертілген мәліметтерді енгізеді.
7. Тапсырыс берушілер тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы жүзеге асырылады.

8. Сведения о заказчике, включенные в реестр заказчиков, хранятся в электронном виде в порядке, установленном приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 "Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33339) (далее – Правила электронного документооборота).
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра финансов РК от 21.06.2024 № 385 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок формирования и ведения реестра договоров о государственных закупках
9. Внесение в реестр договоров о государственных закупках сведений осуществляется заказчиком путем заполнения электронной формы реестра договоров на веб-портале государственных закупок по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам по:
заключенным договорам о государственных закупках в соответствующем финансовом году – не позднее десяти рабочих дней со дня вступления в силу договора о государственных закупках;
исполнению договора о государственных закупках (акт приема- передачи товаров или акт выполненных работ, оказанных услуг) – не позднее десяти рабочих дней со дня подписания;
осуществленным платежам по договорам о государственных закупках – не позднее десяти рабочих дней со дня проведения платежа.
Не подлежат включению в реестр договоров о государственных закупках сведения о договорах, заключенных по результатам государственных закупок, предусмотренных подпунктами 9), 18), 31), 32) и 35) пункта 3 статьи 39 Закона и статьей 50 Закона.
10. Реестр договоров о государственных закупках содержит следующие сведения о договоре (его изменении), за исключением сведений о договорах о государственных закупках, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Кодекса:
1) наименование заказчика;
2) бизнес-идентификационный номер (БИН) заказчика;
3) источник финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, средства от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), средства от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений (далее – внебюджетные средства), собственные средства;

8. Тапсырыс берушілердің тізіліміне енгізілген тапсырыс беруші туралы мәліметтер "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) (бұдан әрі – Электрондық құжат айналымы қағидалары) белгіленген тәртіппен электрондық түрде сақталады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 21.06.2024 № 385 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
9. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне мәліметтер енгізуді тапсырыс беруші осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алудың веб-порталындағы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен:
тиісті қаржы жылында мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттар бойынша – мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау бойынша (тауарларды қабылдау-тапсыру актісі немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі) – қол қойған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жүзеге асырылған төлемдер бойынша – төлем жүргізілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.
Заңның 39-бабы 3-тармағының 9), 18), 31), 32) және 35) тармақшаларында және 50-бабында көзделген мемлекеттік сатып алудың нәтижелері бойынша жасалған шарттар туралы мәліметтер мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізуге жатпайды.
10. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімі, "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Кодекстің 45-бабының 4-тармағына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мемлекеттік сатып алу туралы шарттар туралы мәліметтерді қоспағанда, шарт (оның өзгерістері) туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы;
2) тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
3) қаржыландыру көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен қаражаты, мемлекеттік мекемелер үшін демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен қаражат (бұдан әрі – бюджеттен тыс қаражат), меншікті қаражат;

4) номер извещения о проведении государственных закупок;
5) дата подведения итогов конкурса, итогов аукциона, итогов проведения закупок из одного источника, итогов проведения запроса ценовых предложений;
6) реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора;
7) номер и дата заключения договора – день, месяц, год заключения договора;
8) код валюты договора;
9) сведения о регистрации договора о государственных закупках государственными учреждениями в территориальных подразделениях казначейства – реквизиты уведомления о регистрации, включая номер заявки и дату регистрации;
10) предмет договора о государственных закупках:
вид предмета закупок;
код продукции по классификатору;
наименование товаров, работ, услуг;
краткая и дополнительная характеристика товаров, работ, услуг;
единица измерения;
цена за единицу;
количество;
сведения о суммах налога на добавленную стоимость (НДС), в случае если поставщик является плательщиком НДС;
11) информация о поставщиках (исполнителях, подрядчиках):
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц) осуществляющих предпринимательскую деятельность;
номер записи в Базе данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
страна резидентства и юридический адрес;
контактная информация;
12) исполнение договора:
наименование и описание товара, работы, услуги;
краткое описание закупленного товара, работы, услуги;
наименование товарного знака;
страна товаропроизводителя, поставщика работ, услуг;
сумма платежа;
планируемая и фактическая даты исполнения договора;
13) сведения о прекращении действия договора:
дата, основание и причина.
11. Заказчик посредством веб-портала вносит сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора путем заполнения электронных форм реестра договоров о государственных закупках не позднее трех рабочих дней со дня прекращения (исполнения или неисполнении) договора.
12. В случае представления заказчиком на веб-портал сведений об изменении договора или сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, происходит автоматическое обновление записи в реестре с сохранением архива первоначальных сведений о договоре.

4) мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі;
5) конкурс қорытындылары, аукцион қорытындылары, бір көзден сатып алуды өткізу қорытындылары, баға ұсыныстарын сұратуды жүргізу қорытындылары шығарылған күн, сондай-ақ шарттың жасалу негізін растайтын құжаттың деректемелері;
6) шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері;
7) шарттың жасалған күні және нөмірі – шарттың жасалған күні, айы, жылы;
8) шарт валютасының коды;
9) аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде мемлекеттік мекемелердің шартты тіркегені туралы мәліметтер – өтінім нөмірі мен тіркеу күнін қоса алғанда, тіркеу туралы хабарламалардың деректемелері;
10) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың нысанасы:
сатып алу нысанасының түрі;
жіктеуіш бойынша өнімнің коды;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша және қосымша сипаттамасы;
өлшем бірлігі;
бір бірлік үшін бағасы;
саны;
егер өнім берушіқосылған құн салығын (ҚҚС) төлеуші болып табылған жағдайда, ҚҚС туралы мәліметтер;
11) өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат:
заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың өнім берушілерінің дерекқорындағы жазба нөмірі;
резиденттік елі және заңды мекенжайы;
байланыс ақпараты;
12) шарттың орындалуы:
тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы және сипаттамасы;
сатып алынған тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қысқаша сипаттамасы;
тауар белгісінің атауы;
тауар өндірушінің, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердіңөнім берушісінің елі;
төлем сомасы;
шартты орындаудың жоспарланған және нақты күні;
13) шарттың қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер:
күні, негіздеме және себебі.
11. Тапсырыс беруші шарт қолданылуын тоқтатқан (орындалған немесе орындалмаған) күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді веб-портал арқылы енгізеді.
12. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу веб-порталына шарттың өзгеруі туралы мәліметтерді немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді ұсынған жағдайда, шарт туралы бастапқы мәліметтер мұрағатын сақтай отырып, тізілімдегі жазбаны автоматты түрде жаңарту жүргізіледі.

13. Сведения о договоре (его изменении) и (или) сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, включенные в реестр договоров о государственных закупках, сохраняются в реестре договоров в течение 5 (пяти) лет со дня включения в него сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора.
14. Сведения о договоре (его изменении) или сведения о прекращении (об исполнении или неисполнения) действия договора, исключенные из реестра договоров о государственных закупках по истечении срока, указанного в пункте 13 настоящих Правил, хранятся в электронном виде в порядке, установленном Правилами электронного документооборота.
Глава 5. Порядок формирования и ведения реестра недобросовестных участников государственных закупок
15. Реестр недобросовестных участников государственных закупок представляет собой перечень:
1) потенциальных поставщиков или поставщиков, предоставивших недостоверную информацию по квалификационным требованиям и (или) документам, влияющим на конкурсное ценовое предложение;
2) потенциальных поставщиков, определенных победителями, уклонившихся от заключения договора о государственных закупках;
3) поставщиков, не исполнивших либо ненадлежащим образом исполнивших свои обязательства по заключенным с ними договорам о государственных закупках.
16. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктами 1) и 3) пункта 15 настоящих Правил, формируется на основании решений судов, вступивших в законную силу.
При условии, указанном в подпункте 1) пункта 15 настоящих Правил, организатор государственных закупок, единый организатор государственных закупок, заказчик либо уполномоченный орган направляет не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня, когда им стало известно о факте нарушения потенциальным поставщиком или поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обратиться с иском в суд о признании такого потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
При условии, указанном в подпункте 3) пункта 15 настоящих Правил, заказчик не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня, когда ему стало известно о факте нарушения поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обратиться с иском в суд о признании такого поставщика недобросовестным участником государственных закупок, за исключением случаев, которые в совокупности удовлетворяют следующим условиям:
1) выплаты поставщиком неустойки (штрафа, пени);

13. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізілген шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер және (немесе) шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді оған енгізген күнінен бастап 5 (бес) жыл бойы мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімінде сақталады.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген мерзім өткен соң мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімінен шығарылған шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер Электрондық құжат айналымы ережесiнде белгіленген тәртіппен электрондық түрде сақталады.
5-тарау. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
15. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі өзімен мыналарды:
1) біліктілік талаптары және (немесе) конкурстық баға ұсынысына әсер ететін құжаттар бойынша дұрыс емес ақпарат берген әлеуетті өнім берушілер немесе өнім берушілер;
2) жеңімпаз деп айқындалған, мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушілер;
3) мемлекеттік сатып алу туралы өздерімен жасалған шарттар бойынша өз міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған өнім берушілер тізбесін білдіреді.
16. Осы Қағидалардың 15-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі заңды күшіне енген сот шешімдерінің негізінде қалыптастырылады.
Осы Қағидалардың 15-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген шартта, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы, тапсырыс беруші не уәкілетті орган әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұзу фактісі туралы өздеріне белгілі болған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, осындай әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінуге жібереді.
Осы Қағидалардың 15-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шартта, жиынтығында мынадай шарттарды қанағаттандыратын:
1) өнім берушінің тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеуі;

2) полного исполнения договорных обязательств;
3) отсутствия ущерба, причиненного заказчику.
Сноска. Пункт 16 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктом 2) пункта 15 настоящих Правил, формируется на основании решения уполномоченного органа о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок.
Сноска. Пункт 17 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Заказчики в течение трех рабочих дней после получения посредством веб-портала вступившего в законную силу решения суда о признании потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок (далее – Решение суда), представляют уполномоченному органу электронную копию Решения суда, полученную посредством веб-портала, а также сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
19. В случае поступления заказчику Решения суда на бумажном носителе, электронная копия которого не поступила посредством веб-портала, заказчики в течение трех рабочих дней после получения данного Решения суда представляют посредством веб-портала уполномоченному органу копию Решения суда и сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. Уполномоченный орган в течение семи рабочих дней со дня представления заказчиком посредством веб-портала сведений о недобросовестном участнике государственных закупок рассматривает их и включает такие сведения в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
21. При условии представления в уполномоченный орган неполных и (или) недостоверных (некорректных) сведений для включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок, уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней направляет посредством веб-портала уведомление заказчику о необходимости в течение 5 (пяти) рабочих дней повторно предоставить сведения о недобросовестном участнике государственных закупок в соответствии с пунктом 27 настоящих Правил.

2) шарттық міндеттемелерді толық орындау;
3) тапсырыс берушіге келтірілген залалдың болмауы жағдайларын қоспағанда, тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын өнім берушінің бұзу фактісі туралы өзіне белгілі болған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей, осындай өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінуге құқылы.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Осы Қағидалардың 15-тармағының 2) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі уәкілетті органның әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар деп тану туралы шешімі негізінде қалыптастырылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Тапсырыс берушілер әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы заңды күшіне енген соттың шешімін (бұдан әрі – Сот шешімі) веб-портал арқылы алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы алған Сот шешімінің электрондық көшірмесін, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
19. Тапсырыс берушіге электрондық көшірмесі веб-портал арқылы келіп түспеген Сот шешімі қағаз түрінде келіп түскен жағдайда, тапсырыс берушілер аталған Сот шешімін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Сот шешімінің көшірмесін және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
20. Тапсырыс берушілер мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтерді веб-портал арқылы ұсынған күнінен бастап жеті жұмыс күн ішінде уәкілетті орган оларды қарайды және осындай мәліметтерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізеді.
21. Уәкілетті органға мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізу үшін толық емес және (немесе) дәйексіз (дұрыс емес) мәліметтер ұсыну шартында, уәкілетті орган веб-портал арқылы тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтерді 5 (бес) жұмыс күн ішінде қайта беру қажеттігі туралы хабарламаны 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жібереді.

Сноска. Пункт 21 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные Законом, не подписал посредством веб-портала договор о государственных закупках, такой потенциальный поставщик решением уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, автоматически включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
23. В случае уклонения потенциального поставщика от подписания договора о государственных закупках на бумажном носителе в установленные сроки либо уклонения поставщика от заключения договора о государственных закупках путем не внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы в соответствии со статьей 26 Закона, заказчик в течение трех рабочих дней со дня уклонения от заключения договора о государственных закупках представляет посредством веб-портала уполномоченному органу сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
24. Заказчик несет ответственность за достоверность представленных сведений в уполномоченный орган в соответствии с законодательством.
Уполномоченный орган при рассмотрении представленных заказчиком сведений, осуществляет форматно-логический контроль, заключающийся в проверке полноты и корректности ее заполнения.
25. Потенциальный поставщик, уклонившийся от заключения договора путем невнесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы в соответствии со статьей 26 Закона, включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок решением уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
26. Ведение реестра недобросовестных участников государственных закупок осуществляется по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
27. При внесении сведений в реестр недобросовестных участников государственных закупок указываются:
1) информация о недобросовестном потенциальном поставщике или поставщике:
наименование потенциального поставщика или поставщика;
страна резидентства;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц) осуществляющих предпринимательскую деятельность;

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші Заңда белгіленген мерзімде мемлекеттік сатып алу туралы шартқа веб-портал арқылы қол қоймаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның веб-портал арқылы қабылдаған шешімімен мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне автоматты түрде енгізіледі.
23. Әлеуетті өнім беруші қағаз түріндегі мемлекеттік сатып алу туралы шартына қол қоюдан жалтарған немесе мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Заңның 26-бабына сәйкес соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған жағдайда, тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға береді.
24. Заңнамаға сәйкес уәкілетті органға ұсынған мәліметтердің дұрыстығы үшін тапсырыс беруші жауапты болады.
Тапсырыс берушінің ұсынған мәліметтерін қарау кезінде уәкілетті орган оның толтырылуының толықтығы мен дұрыстығын тексеруде форматты-логикалық бақылауды жүзеге асырады.
25. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Заңның 26-бабына сәйкес соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарған әлеуетті өнім беруші осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның веб-портал арқылы қабылдаған шешімімен мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізіледі.
26. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
27. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне мәліметтерді енгізген кезде:
1) жосықсыз әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы ақпарат:
әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің атауы;
резиденттік елі;
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;

2) информация о заказчике;
3) сведения о проведенных закупках:
способ осуществления закупок;
номер объявления о закупке;
дата объявления о закупке;
дата подведения итогов закупки;
4) номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при наличии);
5) основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок;
6) дата уведомления о намерении расторгнуть данный договор;
7) дата уведомления о расторжении данного договора;
8) сведения о решении суда/ решении уполномоченного органа:
наименование суда/уполномоченного органа;
номер решения суда/уполномоченного органа;
дата решения суда/уполномоченного органа;
дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа;
9) дата исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок.
28. Основанием исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок сведений о недобросовестном участнике государственных закупок является:
1) истечение срока, установленного Законом;
2) наличие вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок;
3) решение уполномоченного органа, принятое по итогам рассмотрения согласительной комиссией обращения потенциального поставщика об исключении его из реестра недобросовестных участников государственных закупок.
29. Сведения о недобросовестном участнике государственных закупок, исключается из реестра автоматически по истечении срока, установленного Законом.
30. В случае наличия вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок сведения о недобросовестном участнике государственных закупок исключаются по запросу потенциального поставщика (поставщика) в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уполномоченным органом копии соответствующего судебного акта, заверенного судом.
31. При условии представления заказчиком решения согласительной комиссии об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок посредством веб-портала, уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней выносит решение об исключении данного поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При этом решение уполномоченного органа об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок выносится посредством веб-портала в автоматическом режиме.

2) тапсырыс беруші туралы ақпарат;
3) өткізілген сатып алу туралы мәліметтер:
сатып алуды жүзеге асыру тәсілі;
сатып алу туралы хабарландырудың нөмірі;
сатып алу туралы хабарландырудың күні;
сатып алу қорытындыларын шығару күні;
4) мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізіліміндегі шарттың нөмірі (болған кезде);
5) өнім берушіні (әлеуетті) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану негіздемесі;
6) осы шартты бұзу ниеті туралы хабарлама күні;
7) осы шартты бұзу туралы хабарлама күні;
8) сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер:
соттың/ уәкілетті органның атауы;
соттың/уәкілетті органның шешімінің нөмірі;
соттың/уәкілетті органның шешімінің күні;
сот шешімінің заңды күшіне енген/ уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні;
9) Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тасталған күн.
28. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы туралы мәліметтерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастауға мыналар:
1) Заңда белгіленген мерзімнің аяқталуы;
2) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы шешімнің күшін жою туралы заңды күшіне енген сот актісінің болуы;
3) уәкілетті органның әлеуетті өнім берушінің өтінішін келісу комиссиясының қарау қорытындысы бойынша оны мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы қабылдаған шешімі.
29. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтер Заңда белгіленген мерзім өткен соң тізілімнен автоматты түрде алынып тасталады.
30. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы шешімді жою туралы заңды күшіне енген сот актісі болған жағдайда, мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер әлеуетті өнім берушінің (өнім берушінің) сұрау салуы бойынша уәкілетті орган сотпен расталған тиісті сот актісінің көшірмесін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде алынып тасталады.
31. Тапсырыс берушінің әлеуетті өнім берушіні веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару туралы келісу комиссиясының шешімін ұсынуы шартында, уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару туралы шешім шығарады.
Бұл ретте, уәкілетті органның әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару туралы шешімі веб-портал арқылы автоматты режимде шығарылады.

*В случае уклонения потенциального поставщика от заключения договора заказчиком заполняются пункты 1-14, 19.
* В случае уклонения потенциального поставщика путем невнесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках и (или) суммы, предусмотренной статьей 26 Закона "О государственных закупках" заполняются пункты 1-19.
** В случае внесения поставщика в реестр недобросовестных участников государственных закупок по решению суда не заполняются пункты 14, 15, 16, 17, 18.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 4
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Реестр недобросовестных участников государственных закупок
Информация о недобросовестном поставщике
Информация о заказчике
Сведения о проведенных закупках
Наименование поставщика
Страна поставщика
БИН, ИИН (регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов)
Наименование заказчика
Страна заказчика
БИН
Способ закупок
Номер объявления о закупке на веб-портале
Дата объявления закупки
Дата подведения итогов закупки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при наличии)
Дата направления договора на подпись потенциальному поставщику
Дата окончания срока для подписания договора поставщиком
Дата окончания срока для внесения обеспечения исполнения договора
Основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о решении суда/ решение уполномоченного органа
Дата исключения
из Реестра
Наименование суда/ уполномоченного органа
Номер решения суда/ уполномоченного органа
Дата решения суда/ уполномоченного органа
Дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа
16
17
18
19
20
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 5
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Общий бланк уполномоченного органа
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование
уполномоченного органа на казахском языке
Официальное наименование
уполномоченного органа на русском языке
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(дата)
№ ___________
Место издания на казахском языке
Место издания на русском языке
О включении в реестр недобросовестных участников государственных закупок

* әлеуетті өнім берушінің шартты жасасудан жалтарған жағдайда тапсырыс беруші 1-14, 19-тармақтарды толтырады.
* мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңның 26-бабында көзделген соманы енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда 1-19-тармақтар толтырылады.
** сот шешімі бойынша өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізген жағдайда 14, 15, 16, 17, 18-тармақтар толтырылмайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
4-қосымша
нысан
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат
Тапсырыс беруші туралы ақпарат
Өткізілген сатып алу туралы мәліметтер
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (бейрезиденттер-өнім берушілердің тіркеу деректері)
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің елі
БСН
Сатып алу тәсілі
Веб-порталдағы сатып алу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алуды хабарлау күні
Сатып алу қорытындыларын жасау күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың тізіліміндегі шарт нөмірі (бар болса)
Шарттың әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберілген күні
Өнім берушінің шартқа қол қою үшін мерзімінің бітетін күні
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу үшін мерзімнің бітетін күні
(Әлеуетті) өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану негізі
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер
Тізілімнен алып тастау күні
Соттың/ уәкілетті органның атауы
Сот/ уәкілетті орган шешімінің нөмірі
Сот/ уәкілетті орган шешімінің күні
Сот шешімінің заңды күшіне енген/уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні
16
17
18
19
20
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі.
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Уәкілетті органның жалпы бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Уәкілетті органның
ресми атауы
қазақ тілінде
Уәкілетті органның
ресми атауы
орыс тілінде
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________ (күні)
№ ___________
Қазақ тілінде шығарылған жері
Орыс тілінде шығарылған жері
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы

В соответствии со статьями 12 и 44 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон), по итогам государственных закупок:
Номер объявления о закупке:
Способ закупки:
Дата направления подписанного заказчиком договора о государственных закупках на подписание потенциальному поставщику: дд/мм/гг
Дата направления уведомления о необходимости подписания проекта договора о государственных закупках: дд/мм/гг
Дата истечения срока для подписания договора о государственных закупках поставщиком, установленного Законом: дд/мм/гг
Либо:
Дата заключения договора: дд/мм/гг
Дата истечения срока внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках, либо суммы, предусмотренной статьей 26 Закона потенциальным поставщиком: дд/мм/гг
Заказчик:
Наименование:
БИН:
Адрес:
Телефон:
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В соответствии с пунктом 1 статьи 44 Закона признать _________ уклонившимся от заключения договора о государственных закупках в связи с:
не подписанием договора о государственных закупках № ___ по закупке № ______, проведенного способом ______ в установленный Законом срок/ либо:
не внесением обеспечения исполнения договора о государственных закупках или суммы, предусмотренной статьей 26 Закона по договору № ____ от дд/мм/гг по лоту ____, проведенного способом _______.
2. В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, части второй пункта 5 статьи 12 Закона признать недобросовестным участником государственных закупок.
3. Включить в реестр недобросовестных участников государственных закупок следующие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование/Ф.И.О. (при наличии):
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. (при наличии) руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. (при наличии) учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
4. Период нахождения в реестре определить 24 месяца с даты утверждения приказа.
5. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (при наличии) (электронная цифровая подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 6
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 20.06.2022 № 601 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Общий бланк уполномоченного органа
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование
уполномоченного органа на казахском языке
Официальное наименование
уполномоченного органа на русском языке
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________ (дата)
№ ___________
Место издания на казахском языке
Место издания на русском языке
Об исключении из реестра недобросовестных участников государственных закупок

"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12 және 44-баптарына сәйкес мемлекеттік сатып алудың қорытындылары бойынша:
Сатып алу туралы хабарландыру нөмірі:
Сатып алу тәсілі:
Тапсырыс беруші қол қойған мемлекеттік сатып алу туралы шартты әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберген күні: күні/айы/жылы
Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына қол қою қажеттілігі туралы хабарлама жіберілген күн: күні/айы/жылы
Заңда белгіленген өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюы үшін мерзімнің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Не:
Шартты жасасу күні: күні/айы/жылы
Әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді не Заңның 26-бабында көрсетілген соманы енгізу мерзімінің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Тапсырыс беруші:
Атауы:
БСН:
Мекенжайы:
Телефоны:
БҰЙЫРАМЫН:
1. Заңның 44-бабының 1-тармағына сәйкес:
Заңда белгіленген мерзімде ______ тәсілмен өткізілген № ____сатып алу бойынша № ______ мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоймауына/ не:
мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді немесе ______ тәсілмен өткізілген күні/айы/жылғы _____ лот бойынша Заңның 26-бабында көрсетілген соманы енгізбеуге байланысты _________ мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаудан жалтарды деп танылсын.
2. Заңның 12-бабының 4-тармағы 2) тармақшасына, 5-тармағының екінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп танылсын.
3. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтер енгізілсін:
Атауы/Т.А.Ә. (болған жағдайда):
БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда):
Басшының ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) атауы/ Т.А.Ә. (болған жағдайда):
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН-і, бейрезидент өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
4. Тізілімде болу мерзімі бұйрық бекітілген күннен бастап 24 ай болып белгіленсін.
5. Бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адам Т.А.Ә. (болған жағдайда) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
6-қосымша
Ескерту. Қағида 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 20.06.2022 № 601 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Уәкілетті органның жалпы бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Уәкілетті органның
ресми атауы
қазақ тілінде
Уәкілетті органның
ресми атауы
орыс тілінде
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________ (күні)
№ ___________
Қазақ тілінде шығарылған жері
Орыс тілінде шығарылған жері
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы

В соответствии с подпунктом 3) пункта 9 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон), по итогам рассмотрения согласительной комиссии обращения от ____ № ____ "Об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Отменить приказ "Наименование уполномоченного органа" от "___" ____ года № _____ "О включении в реестр недобросовестных участников государственных закупок".
2. В соответствии с частью четвертой пункта 6 статьи 12 Закона исключить из реестра недобросовестных участников государственных закупок потенциального поставщика:
Наименование/Ф.И.О. (при наличии):
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. (при наличии) руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. (при наличии) учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
3. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (при наличии) (электронная цифровая подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. - фамилия, имя, отчество (при наличии).

"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 12-бабы 9-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, "Әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінен алып тастау туралы" ______ № ____ өтінішті келісу комиссиясының қарау қорытындысы бойынша БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы" ______ жылғы "___" _____№ ______ "Уәкілетті органның атауы" бұйрығының күші жойылсын.
2. Заңның 12-бабы 6-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тасталсын:
Атауы/Т.А.Ә. (болған жағдайда):
БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда):
Басшының ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) атауы/Т.А.Ә. (болған жағдайда):
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН-і, бейрезидент өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
3. Бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адам Т.А.Ә. (болған жағдайда) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда).