Об утверждении Правил организации питания обучающихся в организациях среднего образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2015 года № 10294. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 717
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 31.12.2015 № 717 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации питания обучающихся в организациях среднего образования.
2. Комитету по охране прав детей (Оразалиева З.Ж.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно - правовой системе «Әділет»;
3) разместить настоящий приказ на официальном интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице - министра образования и науки Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
«___» _________ 2015 года
__________________ Е. Досаев
Утверждены
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 20
Правила
организации питания обучающихся в организациях
среднего образования
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации питания обучающихся в организациях среднего образования (далее - Правила) устанавливают порядок организации питания в организациях образования, реализующих общеобразовательные программы начального, основного среднего и общего среднего образования (далее - организации среднего образования), предоставляемого обучающимся на платной и бесплатной основе.
2. Организация питания обучающихся - это создание необходимых условий для оказания обучающимся услуги по предоставлению питания в период их пребывания в организации образования.
3. Задачами организации питания являются:
обеспечение обучающихся рациональным питанием;
гарантирование качества и безопасности пищевых продуктов, используемых в приготовлении блюд;
соблюдение санитарно-эпидемиологических требований, направленных на предупреждение и профилактику пищевых отравлений среди обучающихся.

Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 ақпанда № 10294 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 717 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 31.12.2015 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 4-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (З.Ж. Оразалиева):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі Е.Н. Иманғалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Сәрінжіпов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
2015 жылғы 20 қаңтар
____________________Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 20 қаңтардағы
№ 20 бұйрығымен бекітілген
Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) бастауыш, негізгі орта және жалпы білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында (бұдан әрі – орта білім беру ұйымдары) білім алушыларға ақылы және тегін негізде тамақтандыруды ұйымдастыру тәртібін белгілейді.
2. Білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру – бұл білім алушыларға, олардың білім беру ұйымдарында болу кезеңінде тамақтандыруды ұсыну бойынша қызмет көрсету үшін қажетті жағдай жасау.
3. Тамақтандыруды ұйымдастырудың міндеттері:
білім алуышыларды тиімді тамақтандырумен қамтамасыз ету;
тағам әзірлеуде пайдаланатын тамақ өнімдерінің сапасына және қауіпсіздігіне кепілдік беру;
білім алушылар арасында тамақтан уланудың алдын алуға және профилактикасына бағытталған санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды сақтау болып табылады.

4. Организация питания обучающихся в организациях среднего образования осуществляется поставщиками услуги, являющимися юридическими или физическими лицами, специализирующимися на оказании услуг общественного питания.
5. В Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, претендующее на заключение договора об оказании услуги
2) интернет - ресурс - интернет - ресурс организатора конкурса или органа образования, в случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет - ресурса;
3) заявка на участие в конкурсе - документы, представляемые потенциальным поставщиком, составленные в соответствии с конкурсной документацией, подтверждающие обладание материальными, финансовыми и трудовыми ресурсами для оказания услуги;
4) конкурсная комиссия - временный коллегиальный орган, создаваемый организатором конкурса для проведения конкурса;
5) конкурсная документация - документы, представляемые организатором конкурса потенциальному поставщику для подготовки заявки на участие в конкурсе, и содержащие условия и порядок проведения конкурса;
6) организатор конкурса - организация среднего образования или орган образования, в случае, когда организация среднего образования не ведет самостоятельно бухгалтерский учет;
7) критерии выбора поставщика услуги - признаки, на основании которых производится оценка возможностей и условий по оказанию услуги потенциальным поставщиком;
8) рациональное питание - сбалансированное питание, с учетом физиологических и возрастных норм питания;
9) поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, заключившее договор об оказании услуги;
10) квалификационные требования потенциального поставщика — перечень документов, подтверждающих обладание материальными, финансовыми и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору об оказании услуги.
2. Требования к организации питания обучающихся
в организациях среднего образования
6. В организациях среднего образования питание обучающихся организуется в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
7. Администрация организации среднего образования обеспечивает принятие организационно-управленческих решений, направленных на обеспечение рациональным питанием обучающихся, принципов и санитарно- гигиенических основ здорового питания, ведение консультационной и разъяснительной работы с родителями (законными представителями) обучающихся.
8. Питание обучающихся осуществляется в столовых и буфетах организаций среднего образования в соответствии с утвержденным меню.

4. Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру қоғамдық тамақтандыру қызметін көрсетуге мамандандырылған заңды немесе жеке тұлға болып табылатын көрсетілетін қызмет берушілер жүзеге асырады.
5. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті өнім беруші – кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға немесе қызметті көрсету туралы шарт жасасуға үмiткер заңды тұлға;
2) интернет-ресурс – конкурсты ұйымдастырушының немесе конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда білім беру органының интернет-ресурсы;
3) конкурсқа қатысуға өтінім – конкурстық құжаттамаға сәйкес жасалған, қызметтер көрсету үшін материалдық, қаржылық және еңбек ресурстарына ие екенін растайтын, әлеуетті өнім беруші ұсынатын құжаттар;
4) конкурстық комиссия – конкурс өткізуге конкурсты ұйымдастырушы құратын уақытша алқалы орган;
5) конкурстық құжаттама – әлеуетті өнім берушіге конкурсқа қатысуға өтінім дайындау үшін және конкурс өткізу шарттары мен тәртібі қамтылған конкурсты ұйымдастырушы ұсынатын құжаттар;
6) конкурсты ұйымдастырушы – орта білім беру ұйымы немесе білім беру ұйымы бухгалтерлік есепті өз бетінше жүргізбеген жағдайда, білім беру органы;
7) көрсетілетін қызмет берушіні таңдау критерийлері – әлеуетті өнім берушінің қызмет көрсетуі бойынша мүмкіндіктері мен жағдайларын бағалау негізінде жасалатын белгілер;
8) тиімді тамақтандыру – тамақтандырудың физиологиялық және жас ерекшелігі нормалары ескерілген үйлестірілген тағам;
9) өнім беруші – кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға немесе қызметті көрсету туралы шарт жасасқан заңды тұлға;
10) өнім берушінің біліктілік талаптары – қызмет көрсету туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті, материалдық, қаржылық және еңбек ресурстарына ие екенін растайтын құжаттар тізбесі.
2. Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды
тамақтандыруды ұйымдастыруға қойылатын талаптар
6. Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыру осы Қағидалардың 3-бөліміне сәйкес ұйымдастырылады.
7. Орта білім беру ұйымының әкімшілігі білім алушыларды тиімді тамақтандыруды, дұрыс тамақтанудың принциптері мен санитариялық-гигиеналық негіздерді қамтамасыз етуге, білім алушылардың ата-аналарымен (заңды өкілдерімен) консультациялық және түсіндірме жұмыстарын жүргізуге бағытталған ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдерді қабылдауды қамтамасыз етеді.
8. Білім алушыларды тамақтандыру бекітілген ас мәзіріне сәйкес орта білім беру ұйымдарының асханалары мен буфеттерінде жүзеге асырылады.

9. Способами организации питания обучающихся в организации образования являются:
организация питания обучающихся в столовой, работающей на продовольственном сырье с учетом хранения, обработки пищевых продуктов на пищеблоке и реализации готовых блюд и кулинарной продукции по месту ее производства;
организация питания обучающихся в буфетах, осуществляющих реализацию готовых блюд, кулинарных и кондитерских изделий, за исключением кремовых кондитерских изделий;
индустриальная организация питания обучающихся, предусматривающая промышленное производство охлажденных или замороженных кулинарных полуфабрикатов высокой степени готовности, готовой продукции базовыми организациями школьного питания (комбинатами школьного питания).
10. Поставщик услуги в процессе оказания услуги по организации питания обучающихся выполняет техническое задание к конкурсной документации по выбору поставщика услуги по организации питания обучающихся в организации среднего образования.
11. Блюда и кулинарные изделия, изготавливаемые для обучающихся, в том числе сырье и пищевые продукты, используемым в питании обучающихся, условия их поставки, технология производства отвечают требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно — эпидемиологического благополучия населения и гигиенических нормативов.
12. В случае доставки блюд с базовой организации школьного питания, в столовые и буфеты организаций образования используются специализированные емкости (термоконтейнеры), обеспечивающие сохранение соответствующей температуры.
13. Режим питания обучающихся утверждается руководителем организации среднего образования.
Часы приема пищи устанавливаются в соответствии с установленными санитарными нормами. В режиме учебного дня на питание предусматривается одна перемена продолжительностью 30 минут или две перемены по 20 минут.
14 Ответственный за питание в организации среднего образования обеспечивает сопровождение обучающихся классными руководителями, педагогами в помещение столовой.
15. Реализация готовой кулинарной продукции и пищевых продуктов осуществляется в течение всего времени работы столовой и (или) буфета и завершатся не позднее, чем за час до окончания учебного процесса.
Закупка продуктов питания осуществляется в соответствии с рационом питания обучающихся и с учетом сроков их хранения (годности).
16. Органы и организации среднего образования создают на интернет-ресурсе рубрику «Школьное питание» и обеспечивают систематическое размещение информации по организации питания обучающихся.

9. Білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастырудың тәсілдері:
ас әзірлейтін бөлікте тамақ өнімдерінің сақтауды, өңдеуді және дайын тамақтар мен аспаздық өнімдерді, оны өндіретін жерден сатуды ескере отырып, азық-түлік шикізатымен жұмыс істейтін асханада білім алушыларды тамақтандыру;
кремі бар кондитерлік бұйымдарды қоспағанда дайын тамақтарды, аспаздық және кондитерлік бұйымдарды сатуды жүзеге асыратын буфеттерде білім алушыларды тамақтандыру;
мектептік тамақтандырудың базалық ұйымдарымен салқындатылған немесе мұздатылған әзірлігі жоғары деңгейлі аспаздық жартылай фабрикаттарды, дайын өнімдерді өнеркәсіптік өндіруді көздейтін білім алушыларды индустриалды тамақтандыруды ұйымдастыру болып табылады.
10. Өнім беруші білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету процесінде орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызмет берушіні таңдау жөніндегі конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырманы орындайды.
11. Білім алушылар үшін әзірленетін тағамдар мен аспаздық бұйымдар, оның ішінде білім алушыларды тамақтандыру кезінде пайдаланатын шикізат пен тамақ өнімдері, оларды жеткізу жағдайлары, өндіріс технологиясы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық пен гигиеналық нормативтер саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарына сәйкес келеді.
12. Білім беру ұйымдарының асханалары мен буфеттеріне тағамдарды мектептік тамақтандырудың базалық ұйымдарынан жеткізілген жағдайда тиісті температураны сақтауды қамтамасыз ететін арнайы ыдыстар (термоконтейнерлер) қолданылады.
13. Білім алушыларды тамақтандыру тәртібі орта білім беру ұйымының басшысымен бекітіледі.
Тамақты қабылдау уақыты белгіленген санитариялық нормаларға сәйкес белгіленеді. Оқу күні режимінде тамақтандыруға ұзақтығы 30 минут бір үзіліс немесе 20 минуттан екі үзіліс қарастырылады.
14. Орта білім беру ұйымдарында тамақтандыруға жауапты, сынып жетекшілердің, педагогтардың оқушыларды асхана бөлмесіне алып жүруін қамтамасыз етеді.
15. Дайын аспаздық өнімдерді және тамақ өнімдерін сату асхана және (немесе) буфеттің жұмыс уақыты ішінде жүзеге асырылады және оқу процессінің соңына кемінде бір сағат қалған уақытта аяқталады.
Тамақ өнімдерін сатып алу білім алушылардың тамақ рационына сәйкес және оны сақтау (жарамдылық) мерзімін ескере отырып жүзеге асырылады.
16. Органдар және орта білім беру ұйымдары интернет ресурсында «Мектептік тамақтандыру» айдарын ашады және білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша ақпаратты жүйелі орналастыруды қамтамасыз етеді.

17. Поставщик услуги ежемесячно предоставляет руководителю организации среднего образования сведения об используемом перечне продуктов питания для обучающихся с приложением документов, удостоверяющих качество и безопасность продукции.
В случае отсутствия поставщика услуги, ответственный за питание обучающихся сотрудник организации образования предоставляет руководителю организации среднего образования сведения об используемом перечне продуктов питания для обучающихся с приложением документов, удостоверяющих качество и безопасность продукции.
18. В соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 179 «Об утверждении Санитарных правил «Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10275 (далее - Санитарные правила) орган образования разрабатывает единое перспективное меню с учетом сезонности, возрастных особенностей обучающихся и согласовывает с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Меню обучающихся составляется в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
19. В соответствии с Санитарными правилами потенциальный поставщик согласовывает ассортиментный перечень выпускаемой продукции с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия. В случае отсутствия поставщика услуги ассортиментный перечень выпускаемой продукции согласовывает организация среднего образования.
20. Руководитель организации среднего образования в соответствии с перспективным меню ежедневно утверждает меню на предстоящий день и размещает его в столовой, и в месте, доступном для родителей или законных представителей обучающихся.
21. Ежедневное меню составляется поставщиком услуги с указанием даты, наименований отдельных приемов пищи, перечня блюд и кулинарных изделий, сведений об объеме порций готовых блюд в зависимости от возраста и других сведений.
В случае отсутствия поставщика услуги, меню с учетом указанных требований составляется медицинским работником и (или) ответственным за питание обучающихся сотрудником организации среднего образования.
Фактический рацион питания соответствует утвержденному перспективному меню. Замена одних продуктов, блюд и кулинарных изделий на другие допускается в исключительных случаях, в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно- эпидемиологического благополучия населения.
Для отдельных учащихся организуется щадящее (диетическое) питание.

17. Көрсетілетін қызмет беруші орта білім беру ұйымының басшысына ай сайын тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, білім алушылар үшін пайдаланатын тамақ өнімдерінің тізбесі туралы мәліметтерді ұсынады.
Көрсетілетін қызмет беруші болмаған жағдайда, білім алушыларды тамақтандыруға жауапты білім беру ұйымының қызметкері орта білім беру ұйымының басшысына ай сайын тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, білім алушылар үшін пайдаланатын тамақ өнімдерінің тізбесі туралы мәліметтерді ұсынады.
18. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10275 тіркелген «Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 179 бұйрығына сәйкес білім беру органы маусымдықты, білім алушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып бірыңғай перспективалы мәзір әзірлейді және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келіседі.
Білім алушылардың мәзірі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес жасалады.
19. Санитариялық қағидаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші шығарылатын өнімнің ассортимент тізбесін санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органда бекітеді. Көрсетілетін қызмет беруші болмаған жағдайда шығарылатын өнімнің ассортименттік тізбесін орта білім беру ұйымы келісуді жүргізеді.
20. Орта білім беру ұйымының басшысы перспективалы мәзірге сәйкес күн сайын алдағы күнге мәзірді бекітеді және оны асхана мен білім алушылардың ата-аналары немесе заңды өкілдері үшін қолжетімді жерде орналастырады.
21. Күн сайынғы мәзірді көрсетілетін қызмет беруші күнін, жекелеген тамақты қабылдаудың атауын, тамақ және аспаздық бұйымдардың тізбесін, жас ерекшелігіне және басқа мәліметтерге байланысты дайын тамақ порциясының көлемі туралы мәліметтерді көрсете отырып әзірлейді.
Көрсетілетін қызмет беруші болмаған жағдайда, мәзірді аталған талаптарды ескере отырып, орта білім беру ұйымының медициналық қызметкері және (немесе) білім алушыларды тамақтандыруға жауапты қызметкер әзірлейді.
Тамақтанудың іс жүзіндегі рационы бекітілген перспективалы мәзірге сәйкес келуі тиіс. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес, ерекше жағдайларда бір өнімді, тағамды және аспаздық бұйымдарды басқаларымен ауыстыруға жол беріледі.
Жекелеген оқушыларға жеңіл (емдәм) тамақтандыру ұйымдастырылады.

22. Поставщик услуги обеспечивает наличие картотеки приготовления блюд (технологические карты) на пищеблоках с целью соблюдения технологии приготовления и соответствия калорийности готовых блюд.
В технологических картах отражается раскладка продуктов, выход блюд, полная информация о составе каждого блюда и его пищевой ценности (содержание белков, жиров, углеводов, витаминов) и энергетической ценности (калорийности) каждого блюда (кулинарного изделия) и каждого приема пищи в совокупности.
23. Организацию работы по обеспечению технологического процесса приготовления блюд и кулинарной продукции на пищеблоке столовой обеспечивает заведующий производством.
24. В столовой и местах, доступных для обучающихся организовывается питьевой режим за счет установки емкостей с питьевой водой. Используемая питьевая вода по органолептическим, микробиологическим, физико-химическим показателям соответствует требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
В месте организации питьевого режима предусматривается достаточное количество одноразовых стаканов. В случае применения чистых многоразовых стаканов обязательно наличие двух промаркированных подносов для чистой и грязной посуды.
25. В организациях среднего образования предусматриваются производственные помещения для хранения сырья и приготовления пищи, оснащенные необходимым технологическим, холодильным оборудованием, санитарно — техническим оборудованием и инвентарем в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
3. Порядок организации и проведения конкурса по выбору
поставщика услуги по организации питания
26. Организатор конкурса осуществляет выбор поставщика услуги по организации питания обучающихся на конкурсной основе. В случае если организатором конкурса является орган образования, последний проводит конкурс с разбивкой на лоты по организациям образования.
27. Процедура выбора поставщика услуги предусматривает выполнение организатором конкурса следующих последовательных мероприятий:
1) разработка и утверждение конкурсной документации согласно пункту 38 Правил;
2) извещение организатором конкурса потенциальных поставщиков об осуществлении процедуры выбора поставщика путем подачи объявления, которое размещается на интернет - ресурсе и в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
3) формирование и утверждение состава конкурсной комиссии;

22. Көрсетілетін қызмет беруші тағамды дайындау технологиясын және дайын тағамдарды калориялығына сәйкестігін сақтау мақсатында картотеканың бар болуын қамтамасыз етеді.
Технологиялық карталарда азық-түліктерді таратып салу, тағамдардың түсімі, әр тағамның құрамы туралы және оның тағамдық құндылығы (ақуыздың, майлардың, көмірсулардың, витаминдердің болуы) және әр тағамның (аспаздық бұйымның) энергетикалық құндылығы (калориялығы) мен әр тамақты қабылдау жиынтығы туралы толық ақпарат көрсетіледі.
23. Асхананың ас әзірлейтін бөлігінде тағамдарды және аспаздық өнімдерді дайындаудың технологиялық процесін қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыруды өндіріс меңгерушісі қамтамасыз етеді.
24. Асханада және білім алушылар үшін қолжетімді жерлерде ауыз суы бар ыдыстарды орнату есебінен ауыз су режимі ұйымдастырылады. Пайдаланатын ауыз су органолептикалық, микробиологиялық, физикалық-химиялық көрсеткіштер бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Ауыз су ұйымдастырылған жерде қажетті мөлшерде бір рет қолданатын стакандар қарастырылады. Көп мәртелік таза стакандарды пайдаланған жағдайда таза және лас ыдыстарға арналған екі таңбаланған подностардың бар болуы міндетті.
25. Орта білім беру ұйымдарында санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес қажетті технологиялық, тоңазытатын жабдықтар, санитариялық-техникалық жабдықтар мен мүкәммәлмен, сондай-ақ асханалық жабдықтармен, тиісті жиһаздар және ыдыстармен жарақтандырылған шикізатты сақтауға, тағамдарды әзірлеуге арналған өндірістік бөлмелер қарастырылады.
3. Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызмет
берушіні таңдау конкурсын ұйымдастыру және өткізу тәртібі
26. Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызмет берушіні таңдауды конкурстық негізде конкурсты ұйымдастырушы жүзеге асырады. Егер конкурсты ұйымдастырушы білім беру органы болған жағдайда, соңғысы конкурсты білім беру ұйымдары бойынша лоттар бөлінісінде өткізеді.
27. Көрсетілетін қызмет берушіні таңдау рәсімі конкурсты ұйымдастырушының келесі жүйелі іс-шараларды орындауын көздейді:
1) Қағидалардың 38-тармағына сәйкес конкурстық құжаттама әзірлеу және бекіту;
2) әлеуетті өнім берушілерді интернет-ресурста және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында хабарландыру беру арқылы көрсетілетін қызмет берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабардар ету;
3) конкурстық комиссия құрамын қалыптастыру және бекіту;

4) прием документов на участие в конкурсе у потенциальных поставщиков;
5) рассмотрение комиссией документов для определения потенциальных поставщиков, соответствующих и (или) не соответствующих требованиям, предъявляемым к поставщику услуги;
6) заключение договора об оказании услуги.
28. Конкурсная комиссия состоит из председателя, заместителя председателя и членов комиссии. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, но не менее семи человек.
В состав конкурсной комиссии по согласованию включаются представители исполнительных органов, осуществляющих в пределах своей компетенции руководство в сфере управления государственным имуществом, в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, неправительственных организаций и родительской общественности.
В случае, если организатором конкурса выступает орган образования в состав конкурсной комиссии включаются руководители организаций среднего образования.
29. Председателем конкурсной комиссии является первый руководитель организации или органа образования.
Председатель комиссии планирует работу и руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии и осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя комиссии.
30. Заместителем председателя конкурсной комиссии является заместитель руководителя организации среднего образования.
В случае если организатором конкурса выступает орган образования заместитель председателя комиссии избирается из числа руководителей организаций среднего образования открытым голосованием.
31. Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии, определяемым из числа должностных лиц организации или органа образования. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
32. Конкурсная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора об оказании услуги.
33. Заседание конкурсной комиссии является правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей членов конкурсной комиссии. В случае отсутствия одного из членов конкурсной комиссии, в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия.
Не допускается рассмотрение заявок на участие без проведения заседания комиссии.
34. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.
При несогласии с решением члены комиссии представляют председателю мотивированные возражения в письменном виде.

4) әлеуетті өнім берушілерден конкурсқа қатысуға құжаттарын қабылдау;
5) комиссияның көрсетілетін қызмет берушілерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін және (немесе) сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін құжаттарды қарауы;
6) қызмет көрсету туралы шарт жасасу.
28. Конкурстық комиссия төраға, төраға орынбасарынан және комиссияның мүшелерінен тұрады. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды, бірақ жеті адамнан кем болмауы керек.
Өз құзыреті шегінде мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын атқарушы органдардың өкілдері, үкіметтік емес ұйымдардың және ата-аналар жұртшылығының өкілдері келісім бойынша конкурстық комиссия құрамына енгізіледі.
Егер конкурсты ұйымдастырушы білім беру органы болған жағдайда орта білім беру ұйымдарының басшылары конкурстық комиссия құрамына енгізіледі.
29. Білім беру ұйымының немесе органының бірінші басшысы комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссия төрағасы комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметін басқарады, комиссия отырыстарында төрағалық етеді және осы Қағиадалармен көзделген басқа функцияларды жүзеге асырады. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары атқарады.
30. Орта білім беру ұйымы басшысының орынбасары конкурстық комиссия төрағасының орынбасары болып табылады.
Егер конкурсты ұйымдастырушы білім беру органы болған жағдайда, комиссия төрағасының орынбасары ашық дауыспен орта білім беру ұйымдары басшыларының ішінен сайланады.
31. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін білім беру ұйымының немесе органының лауазымды адамдары ішінен айқындалатын комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
32. Комиссия оның құрылуы туралы шешім қабылданған күннен бастап қызмет етеді және өзінің қызметін қызметтер көрсету туралы шарт жасасқан күннен бастап тоқтатады.
33. Егер комиссия мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда, конкурстық комиссияның отырысы заңды болып табылады. Конкурстық комиссия мүшелерінің бірі болмаған жағдайда, конкурстық комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі көрсетіледі.
Комиссия отырысы өткізілмей қатысуға арналған өтінімдерді қарауға жол берілмейді.
34. Конкурстық комиссия шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің жалпы санынан оған көп дауыс берген жағдайда шешім қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданған болып есептеледі. Конкурстық комиссия мүшелері конкурстық комиссия шешімімен келіспеген жағдайда төрағаға жазбаша түрде дәлелді қарсы пікірлерін ұсынады.

35. Решение комиссии оформляется секретарем комиссии в виде протокола, подписывается и полистно парафируется присутствующими членами комиссии.
Протокол заседания комиссии содержит сведения о присутствующих, отсутствующих членах комиссии, решении, принятом на заседании комиссии с указанием числа голосов (за, против).
По запросу потенциального поставщика или его представителя выдается выписка из протокола заседания комиссии относительно принятого решения.
36. Организатор конкурса разрабатывает и утверждает конкурсную документацию в соответствии с Типовой конкурсной документацией по выбору поставщика услуги по организации питания обучающихся в организациях среднего образования (далее - Типовая конкурсная документация) согласно приложению 1 к настоящим Правилам, включающую в себя:
1) перечень категорий получателей услуг согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации;
2) техническое задание согласно приложению 2 к Типовой конкурсной документации;
3) заявку на участие в конкурсе для физических и юридических лиц согласно приложениям 34 к Типовой конкурсной документации;
4) сведения о квалификации потенциального поставщика согласно приложению 5 к Типовой конкурсной документации;
5) критерии выбора поставщика услуги согласно приложению 6 к Типовой конкурсной документации.
37. Копии конкурсной документации размещаются на интернет-ресурсе организатора конкурса и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно - территориальной единицы и представляются по требованию потенциальных поставщиков в бумажном виде.
Секретарь конкурсной комиссии представляет потенциальным поставщикам копии конкурсной документации под роспись и вносит данные в журнал регистрации лиц, получивших копию конкурсной документации.
38. В журнале регистрации лиц, получивших копию конкурсной документации, указываются наименование и срок проведения конкурса, фамилия, имя, отчество потенциального поставщика либо представителя юридического лица, ИИН, номер удостоверения личности, номер свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, местонахождение и контактные телефоны, время и дата получения копии конкурсной документации.
Журнал регистрации лиц прошивается, страницы пронумеровываются, последняя страница скрепляется печатью организатора конкурса.
39. Организатор конкурса в течение пяти календарных дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за двадцать календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками конкурсной документации, информирует потенциальных поставщиков путем размещения на интернет - ресурсе и в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы объявления о конкурсе по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В объявлении указываются полный почтовый адрес организатора конкурса, номер кабинета, фамилия, имя и отчество лица, ответственного за прием и регистрацию конкурсной документации, дата и время окончания приема заявок, а также дата, время и место вскрытия конвертов.

35. Конкурстық комиссия шешімдерін хаттамалар түрінде комиссия хатшысы ресімдейді, оның әрбір парағына және соңына қатысып отырған комиссияның мүшелері қолын қояды.
Комиссия отырысының хаттамасында қатысып отырған, қатыспаған комиссия мүшелері, дауыс санын (жақтау, қарсы) көрсете отырып, комиссия отырысында қабылданған шешім туралы мәліметтер болады.
Әлеуетті өнім берушінің немесе оның өкілінің сұранысы бойынша қабылданған шешімге қатысты комиссия отырысы хаттамасының үзінді көшірмесі беріледі.
36. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметтерді алушылар санаттарының тізбесін;
2) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 2-қосымшаға сәйкес техникалық тапсырманы;
3) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 34-қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға арналған өтінімді;
4) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 5-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтерді;
5) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 6-қосымшаға сәйкес критерийлер тізбесін қамтитын конкурстық құжаттаманы бекітеді.
37. Конкурстық құжаттаманың көшірмелері конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда орналастырылады және ол әлеуетті өнім берушілерге қағаз түрінде беріледі.
Конкурстық комиссияның хатшысы конкурс қатысушыларына конкурстық құжаттаманың қағаз түріндегі көшірмелерін қол қойғызып береді және деректерді конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналына енгізеді.
38. Конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналында конкурс атауы мен өткізу мерзімі, әлеуетті өнім берушінің не заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) жеке куәлігінің нөмірі, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі, орналасқан жері мен байланыс телефондары, конкурстық құжаттама көшірмесін алу уақыты мен күні көрсетіледі.
Тұлғаларды тіркеу журналы тігіледі, беттері нөмірленеді, соңғы парағы конкурсты ұйымдастырушының мөрімен бекітіледі.
39. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде, бірақ әлеуетті өнiм берушiлер конкурсқа қатысуға өтiнiмдер беретін соңғы күнге дейін кемiнде күнтiзбелiк жиырма күн қалғанда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша интернет-ресурста және тиісті әкімшлік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда конкурс туралы хабарландыруды орналастыру арқылы әлеуетті өнім берушілерді хабардар етеді.
Хабарландыруда конкурсты ұйымдастырушының толық пошталық мекенжайы, бөлме нөмірі, конкурстық құжаттаманы қабылдауға және тіркеуге жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, өтінім берудің күні және соңғы мерзімі, сондай-ақ конверттерді ашу күні, уақыты мен жері көрсетіледі.

40. На участие в конкурсе претендует потенциальный поставщик, обладающий правоспособностью, являющийся платежеспособным, не подлежащий процедуре банкротства либо ликвидации и обладающий материальными и трудовыми ресурсами.
41. Потенциальный поставщик или его представитель по доверенности направляет на почтовый адрес организатора конкурса, либо нарочно пакет документов в прошитом и пронумерованном виде, заверенном подписью и печатью руководителя до истечения окончательного срока их представления, содержащий следующие документы:
1) заявку на участие в конкурсе, составленную на государственном и русском языках, подписанную и заверенную печатью потенциального поставщика согласно приложениям 34 к Типовой конкурсной документации с указанием срока действия;
2) документы, подтверждающие правоспособность и дееспособность:
для юридических лиц:
копию свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке;
для физических лиц:
копию свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
копию удостоверения личности;
доверенность лицу, представляющему его интересы на право подачи, подписания заявки на участие в конкурсе и в заседаниях комиссии;
3) оригинал справки об отсутствии задолженности по форме утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» (далее - ПП РК № 1301).
Справку об отсутствии задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки перед банком или филиалом банка (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, иностранного банка, данная справка представляется от каждого из банков) за подписью первого руководителя банка (филиала банка) или его заместителя, с печатью банка. Срок действия справки не более одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
4) справку об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по форме утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 «Об утверждении Правил ведения лицевых счетов», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5446.
Справка об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям полученная в электронном виде через «Кабинет налогоплательщика», портал «электронного правительства», информационную систему «Электронные Государственные закупки», либо в бумажном виде за подписью руководителя, лица, его замещающего, или заместителя руководителя и печатью налогового органа, составившего справку более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), полученных не позднее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками. Электронная версия справки нотариально не заверяется;

40. Конкурсқа қатысуға құқықтық қабілеті бар, төлеуге қабілетті болып табылатын, банкроттық не жою рәсімдеріне жатпайтын және материалдық, еңбек ресурстары бар әлеуетті өнім беруші үміткер болады.
41. Әлеуетті өнім беруші немесе сенімхат бойынша оның өкілі конкурсты ұйымдастырушының пошталық мекенжайына немесе қолма-қол тігілген және нөмірленген, басшының қолы қойылып, мөрімен бекітілген құжаттар пакетін, оны ұсынудың соңғы мерзімі аяқталуына дейін жолдайды, онда келесі құжаттар қамтылады:
1) осы Үлгілік конкурстық құжаттамаға 34-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған және әлеуетті өнім берушінің қолы қойылып, мөрімен куәландырылған өтінім;
2) құқықтық қабілетін және қабілеттілігін растайтын құжаттар:
заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жарғы көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін:
жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік көшірмесі;
жеке куәлік көшірмесі;
конкурсқа қатысуға өтінім беруге, қол қоюға, комиссия отырысына қатысуға құқық беретін оның мүдделерін білдіретін адамға сенімхат;
3) «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысымен (бұдан әрі – ҚР ҮҚ № 1301) бекітілген нысан бойынша берешектің жоқтығы туралы анықтаманың түпнұсқасы.
Әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының банктің (банк филиалының) бірінші басшысының немесе оның орынбасарының қолы қойылып, банк мөрі бар әлеуетті өнім берушінің банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан көп созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы анықтаманың түпнұсқасы (егер әлеуетті өнім беруші бірнеше екінші деңгейдегі банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады). Анықтаманың қолдану мерзімі кемінде конкурстық өтінімдері бар конверттер ашылатын күннің алдындағы бір ай;
4) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5446т тіркелген «Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша салық төлеушінің салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерінің жоқ екені туралы анықтама.
Конкурстық өтінімдер бар конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кешіктірмей алынған үш айдан астам салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және жинақтаушы зейнетақы қорларына әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екені туралы (төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) «Салық төлеуші кабинеті», электрондық үкімет порталы, «Электрондық мемлекеттік сатып алулар» ақпараттық жүйе арқылы электронды түрде немесе салық органы басшысының не орынбасарының қолы қойылып, мөрімен бекітіліп алынған салық төлеушінің салық берешегі, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерінің жоқ екені туралы анықтама. Анықтаманың электрондық нұсқасы нотариалды куәландырылмайды;

5) копию свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1238 «Об утверждении форм документов, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), при наличии;
6) оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в конкурсе в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса по форме, утвержденной ПП РК № 1301;
7) техническое задание с приложением перспективного меню, требуемого для обеспечения школьников рациональным питанием;
8) сведения о квалификации сотрудников по форме согласно приложению 5 к Типовой конкурсной документации.
42. Заявка на участие и соответствующие документы представляются потенциальным поставщиком организатору конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. Последняя страница заявки заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью.
В случае разбивки конкурса по лотам, потенциальный поставщик предоставляет документы на участие в конкурсе отдельно на каждый лот.
43. Потенциальный поставщик вносит обеспечение заявки на банковский счет организатора конкурса в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса в размере одного процента от суммы, выделенной на конкурс.
Заявки на участие в конкурсе, не имеющие обеспечения, отклоняются конкурсной комиссией.
44. Секретарь конкурсной комиссии принимает конверты с конкурсной документацией потенциального поставщика и вносит в журнал регистрации заявок сведения о потенциальных поставщиках, представивших заявки на участие в конкурсе.
Журнал регистрации заявок на участие в конкурсе оформляется по аналогии с журналом регистрации лиц, получивших копии конкурсной документации с учетом внесения сведений о дате и времени регистрации заявки или отказа в регистрации заявки с указанием причины отказа.
45. Документы, представленные после истечения установленного организатором конкурса срока, не подлежат регистрации и возвращаются потенциальным поставщикам.
46. Вскрытие конвертов с документами потенциальных поставщиков проводится конкурсной комиссией в день окончания приема документов и время, указанное в объявлении.
47. Председатель комиссии информирует присутствующих о составе конкурсной комиссии, количестве потенциальных поставщиков, представивших в установленный срок документов на участие в конкурсе, и осуществляет вскрытие конвертов потенциальных поставщиков.
Вскрытию подлежат конверты потенциальных поставщиков, представленные в сроки, установленные в объявлении организатора конкурса.

5) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) көзделген құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 1238 қаулысымен бекітілген нысандар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке алу туралы куәліктің көшірмесі;
6) № 1301 ҚР ҮҚ бекітілген нысан бойынша конкурсқа қатысуға банктік кепілдік немесе кепілдік берілген ақшалай жарна түрінде өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
7) Үлгілік конкурстық құжаттамаға 2-қосымшаға сәйкес оқушыларды тиімді тамақтандыруды қамтамасыз ету үшін талап етілетін перспективалық мәзір қоса беріле отырып, техникалық тапсырма;
8) Үлгілік конкурстық құжаттамаға 5-қосымшаға нысан бойынша қызметкерлердің біліктілігі туралы мәліметтер.
42. Қатысуға өтінімді және тиісті құжаттарды әлеуетті өнім беруші конкурсты ұйымдастырушыға тігілген, парақтары нөмірленген түзетусіз түрінде ұсынады. Өтінімнің соңғы парағына бірінші басшының қолы қойылады және мөрімен бекітіледі.
Егер конкурс лоттар бойынша бөлінген жағдайда, әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға құжаттарды әр лотқа бөлек ұсынады.
43. Әлеуетті өнім беруші конкурсты ұйымдастырушының банк шотына банктік кепілдік немесе кепілдік берілген ақша жарнасы түрінде конкурсқа бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді.
Қамтамасыз етуі жоқ конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық комиссия кері қайтарады.
44. Конкурстық комиссияның хатшысы өтінімдері бар конверттерді қабылдайды және өтінімдерді тіркеу журналына конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтерді енгізеді.
Конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналы конкурстық құжаттама көшірмелерін алған адамдарды тіркеу журналына ұқсас өтінімді тіркеу немесе себебін көрсете отырып, тіркеуден бас тарту күні мен уақыты туралы мәліметтерді енгізуді есепке алып, ресімделеді.
45. Конкурсты ұйымдастырушы бекіткен мерзім өткеннен кейін ұсынылған құжаттар тіркелуге жатпайды және әлеуетті өнім берушілерге қайтарылады.
46. Конкурстық комиссия әлеуетті өнім берушілердің құжаттары бар конверттерді ашуды хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау аяқталған күні мен уақытында өткізеді.
47. Конкурстық комиссияның төрағасы қатысушыларға конкурстық комиссияның құрамы, белгіленген мерзімде конкурсқа қатысуға құжаттарды ұсынған әлеуетті өнім берушілердің саны туралы хабарлайды және әлеуетті өнім берушілердің конверттерін ашуды жүзеге асырады.
Конкурсты ұйымдастырушының хабарландыруында белгіленген мерзімде ұсынылған конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттер ашылуға жатады.

48. Протокол вскрытия конвертов оформляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписывается, полистно парафируется членами конкурсной комиссии и размещается на интернет - ресурсе и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
49. Не допускается к конкурсу потенциальный поставщик:
1) представивший заявку на участие в конкурсе, несоответствующую требованиям конкурсной документации;
2) если близкие родственники, супруг(а) или свойственники потенциального поставщика обладают правом принимать решение о выборе поставщика;
3) несоответствующий квалификационным требованиям;
4) не являющийся резидентом Республики Казахстан.
50. Конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками рассматривает заявку на предмет полноты и соответствия конкурсной документации для допуска к участию в конкурсе. Документы, несоответствующие требованиям конкурсной документации отклоняются
В случае необходимости установления достоверности представленных потенциальным поставщиком документов, комиссия в письменном виде запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов и юридических лиц.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков требованиям в части их непричастности в процедуре банкротства комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет - ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедуры банкротства.
51. Не допускаются запросы и действия конкурсной комиссии, связанные с приведением документов потенциального поставщика в соответствие с требованиями конкурсной документации, дополнением недостающими документами, заменой документов, исправлением ненадлежащим образом оформленных документов.
52. Потенциальные поставщики и (или) их представители по желанию присутствуют при вскрытии заявок комиссией, не вмешиваясь в деятельность комиссии с правом ведения аудиозаписи и видеосъемки.
53. Конкурсная комиссия определяет потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям конкурсной документации и признает их участниками конкурса.
54. Решение конкурсной комиссии оформляется протоколом о допуске к участию в конкурсе по форме согласно приложению 4 настоящих Правил, который подписывается и полистно парафируется всеми членами комиссии.
Протокол о допуске к участию в конкурсе не позднее одного рабочего дня со дня заседания комиссии размещается на интернет - ресурсе и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

48. Конверттерді ашу хаттамасы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді, оған конкурстық комиссияның мүшелері әрбір парағына және соңына қолын қояды интернет-ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
49. Мынадай:
1) конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін конкурсқа қатысуға өтінім ұсынған;
2) егер әлеуетті өнім берушінің жақын туыстары, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаттары өнім берушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болса;
3) біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмайтын әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
50. Өтінімдері бар конверттерді ашқан күннен бастап үш жұмыс күн ішінде конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат беру үшін толықтығы және конкурстық құжаттамаға сәйкестігі тұрғысынан өтінімді қарайды. Конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттар қабылданбайды.
Әлеуетті өнім беруші ұсынған құжаттардың дұрыстығын анықтау қажет болған жағдайда, комиссия тиісті мемлекеттік органдар мен заңды тұлғалардан жазбаша түрде қажетті ақпаратты сұратады.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық рәсімдерге қатысы жоқтығы бөлігіндегі талаптарға сәйкестігін нақтылау мақсатында, комиссия банкроттық рәсімдерді жүргізуге бақылау жасайтын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.
51. Конкурстық комиссияның өтінімді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестендіруге байланысты сұраныстарына және өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, құжаттарды алмастыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды дұрыстауға бағытталған әрекетіне жол берілмейді.
52. Комиссия өтінімдерді ашу кезінде әлеуетті өнім берушілер және (немесе) олардың өкілдері өздерінің қалауы бойынша аудиожазба мен бейнетүсірілім жүргізу құқығымен комиссия қызметіне араласпай қатыса алады.
53. Конкурстық комиссия конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар ретінде таниды.
54. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық комиссияның шешімі әрбір парағына және соңына конкурстық комиссияның барлық мүшелерінің қолы қойылған конкурсқа қатысу туралы рұқсат беру хаттамасымен ресімделеді.
Конкурсқа қатысу туралы рұқсат беру хаттамасы комиссия отырысы күнінен бастап бір жұмыс күннен кешіктірмей интернет-ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.

55. Конкурсная комиссия в течение двух рабочих дней со дня опубликования протокола о допуске к участию в конкурсе рассматривает документацию допущенных потенциальных поставщиков.
56. Допускается несоответствие технического задания потенциального поставщика техническому заданию, составленному организатором конкурса, если предлагается услуга с лучшими характеристиками.
57. Победителем конкурса признается потенциальный поставщик, соответствующий требованиям конкурсной документации и квалификационным требованиям.
58. В случае допуска к конкурсу двух и более потенциальных поставщиков применяются критерии выбора поставщика услуги согласно приложению 6 к Типовой конкурсной документации. В этом случае, победителем конкурса признается потенциальный поставщик, набравший наибольшее количество баллов и предложивший наилучшие условия выполнения обязательств по сравнению с другими потенциальными поставщиками.
В случае, если в конкурсе участвовал один потенциальный поставщик, представивший заявку в соответствии с требованиями конкурсной документации и отвечающий требованиям настоящих Правил, то он признается победителем конкурса.
59. Председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя конкурсной комиссии, оглашает лицам, присутствующим на заседании конкурсной комиссии, результаты конкурса.
60. Протокол об итогах конкурса оформляется по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписывается, полистно парафируется членами конкурсной комиссии и размещается на интернет - ресурсе и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы в течение одного рабочего дня со дня подписания протокола об итогах конкурса.
Протокол об итогах конкурса является основанием для заключения договора об оказании услуги.
61. Организатор конкурса в* течение двух рабочих дней после размещения протокола об итогах конкурса на интернет - ресурсе и в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы, направляет поставщику подписанный договор об оказании услуги.
62. Поставщик в течение двух рабочих дней со дня получения проекта договора возвращает организатору конкурса подписанный договор об оказании услуги.
Если потенциальный поставщик не подписывает договор в течение этого срока, он считается уклонившимся от подписания договора.
63. После подписания договора об оказании услуги, поставщик в течение двух рабочих дней вносит обеспечение исполнения договора в размере трех процентов от общей суммы договора.

55. Комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамасы жариялаған күнінен бастап екі жұмыс күн ішінде рұқсат берілген әлеуетті өнім берушілердің құжаттамасын қарайды.
56. Егер неғұрлым үздік сипаттамалары бар көрсетілетін қызмет ұсынылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің техникалық тапсырмасының конкурстық құжаттамада көрсетілген техникалық тапсырмаға сәйкес болмауына жол беріледі.
57. Конкурстық құжаттама талаптарына және біліктілік талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім беруші конкурс жеңімпазы болып танылады.
58. Егер конкурсқа екі және одан да көп әлеуетті өнім берушілерге рұқсат берілген жағдайда Үлгілік конкурстық құжаттамаға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызмет берушілерді таңдау өлшемдері қолданылады. Бұл жағдайда, барынша көп балл жинаған және басқа әлеуетті жеткізушілермен салыстырғанда міндеттемелерді ең үздік орындау шарттарын ұсынған әлеуетті өнім беруші конкурс жеңімпазы болып танылады.
Егер конкурста конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес өтінімді ұсынған және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін бір әлеуетті өнім беруші қатысқан жағдайда, ол конкурс жеңімпазы болып танылады.
59. Конкурстық комиссияның төрағасы, ол болмаған жағдайда төраға орынбасары конкурстық комиссияның отырысына қатысып отырған тұлғаларға конкурс қорытындыларын жариялайды.
60. Конкурс қорытындылары туралы хаттама осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді, оған комиссияның мүшелері әрбір парағына және соңына қолын қояды және конкурс қорытындылары туралы хаттама қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күн ішінде интернет-ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
Конкурс қорытындылары туралы хаттама қызмет көрсету туралы шарт жасасуға негіз болып табылады.
61. Конкурсты ұйымдастырушы интернет ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында конкурс қорытындылары туралы хаттаманы жариялағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес Үлгі шартының талаптарына сәйкес қол қойылған қызмет көрсету туралы шартты әлеуетті өнім берушіге жолдайды.
62. Өнім беруші шарт жобасын алған сәттен екі жұмыс күн ішінде қол қойылған қызмет көрсету туралы шартты конкурсты ұйымдастырушыға қайтарады.
Егер әлеуетті өнім беруші осы мерзім ішінде шартқа қол қоймаса, ол шартты қол қоюдан жалтарған деп есептеледі.
63. Қызмет көрсету туралы шарт қол қойылғаннан кейін, өнім беруші екі жұмыс күн ішінде шарттың жалпы сомасынан 3 пайыз мөлшерінде шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізеді.

64. Договор заключается согласно утвержденному индивидуальному плану финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год в пределах выделенных средств.
При изменении количества питающихся составляется дополнительное соглашение к действующему договору.
65. Потенциальный поставщик, признанный победителем в конкурсе, в течение 15 календарных дней заключает договор аренды помещения и оборудования школьной столовой в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.
66. Поставщик услуги после получения договора аренды получает санитарно-эпидемиологическое заключение на деятельность предпринимателя до оказания услуги по организации питания обучающихся.
67. Все споры, возникающие в процессе исполнения договорных обязательств, разрешаются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
68. В случае, если имеется необходимость в оказании услуг по организации питания обучающихся, в соответствии с потребностью на период до подведения итогов конкурса, организатор конкурса принимает решение о привлечении соответствующего поставщика, оказывающего услуги по организации питания.
В случае принятия данного решения, организатор конкурса направляет запрос определенному поставщику, оказывающему услуги по организации питания, на оказание услуг по организации питания обучающихся в организациях среднего образования.
69. Поставщик, оказывающий услуги по организации питания, в случае согласия в течение трех рабочих дней со дня получения письма от организатора конкурса направляет ответ с приложением копий свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, устава (для юридических лиц) или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, удостоверения личности (для физических лиц), копии свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, при наличии, техническое задание и сведения о квалификации сотрудников.
70. Организатор конкурса в течение одного рабочего дня после получения письма от поставщика услуги направляет ему подписанный договор об оказании услуги.
71. Поставщик в течение одного рабочего дня со дня получения проекта договора возвращает организатору конкурса подписанный договор об оказании услуги.
72. Договорные отношения между поставщиком услуги и организатором конкурса по оказанию услуги регулируются в соответствии с пунктами 6162636465666768697071 настоящих Правил.
73. Секретарь конкурсной комиссии в течение двух рабочих дней размещает на интернет - ресурсе и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно- территориальной единицы, информацию о поставщике услуги.

64. Шарт тиісті қаржы жылына міндеттемелер бойынша бекітілген жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген қаражат шегінде жасалады.
Тамақтанушылардың саны өзгерген жағдайда қолданыстағы шартқа қосымша келісім жасалады.
65. Конкурста жеңімпаз болып танылған әлеуетті өнім беруші күнтізбелік 15 күн ішінде мемлекеттік мүлік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мектеп асханасының бөлмесін және жабдықтарын жалдау жөнінде шарт жасасады.
66. Көрсетілетін қызмет беруші жалдау шартын алғаннан кейін білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызметті көрсеткенге дейін кәсіпкерлік қызметіне санитариялық-эпидемиологиялық  қорытынды алады.
67. Шарттық міндеттемелерді орындау процесінде туындайтын барлық даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шешіледі.
68. Конкурс қорытындыларын шығарғанға дейінгі кезеңге қажеттілікке сәйкес білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызметтерді көрсетуге қажеттілік болған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсететін тиісті өнім берушіні тарту туралы шешім қабылдайды.
Аталған шешімді қабылдаған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы орта білім беру ұйымдарында тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызметтер көрсетуге тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша белгілі қызметтер көрсететін өнім берушіге сұрату жібереді.
69. Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсететін өнім беруші келіскен жағдайда конкурсты ұйымдастырушының хаты түскен күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтамасының (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкерлік ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің, жеке куәлігінің (жеке тұлғалар үшін), бар болса қосымша құн салығы бойынша есепке алу туралы куәлік көшірмелерін, техникалық тапсырманы және қызметкерлердің біліктілігі туралы мәліметтерін қоса беріп, жауап жолдайды.
70. Конкурсты ұйымдастырушы қызмет көрсететін белгілі өнім берушіден хат алғаннан кейін бір жұмыс күн ішінде өнім берушіге конкурс қорытындылары шығарылғанға дейін пайдалану мерзімімен қол қойылған қызмет көрсету туралы шартты жібереді.
71. Өнім беруші шарт жобасын алған күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қол қойылған қызмет көрсету туралы шартты конкурсты ұйымдастырушыға қайтарады.
72. Көрсетілетін қызмет беруші мен конкурсты ұйымдастырушы арасындағы шарттық қатынастар осы Қағидалардың 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71-тармақтарымен реттеледі.
73. Конкурстық комиссияның хатшысы екі жұмыс күні ішінде интернет-ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызмет беруші туралы ақпарат жариялайды.

74. Конкурс признается организатором конкурса несостоявшимся в случаях:
1) отсутствия представленных заявок;
2) если к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик;
3) победитель конкурса уклонился от заключения договора.
75. В случае признания конкурса несостоявшимся, организатор конкурса объявляет о повторном проведении конкурса не позднее одного рабочего дня со дня признания конкурса несостоявшимся, но не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе путем размещения на интернет — ресурсе и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно- территориальной единицы объявления о конкурсе по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
76. При признании повторного конкурса несостоявшимся, по решению конкурсной комиссии, организатор конкурса принимает решение о привлечении поставщика, оказывающего услуги по организации питания в соответствии с пунктами 68697071 настоящих Правил с указанием срока действия договора об оказании услуги путем направления запроса поставщику.
4. Требования к обеспечению условий для организации
питания обучающихся
77. При приготовлении пищи обеспечивается соблюдение гигиенических нормативов в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
78. Медицинский работник ежедневно проводит органолептическую оценку качества готовых блюд и вносит в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения записи в бракеражный журнал.
79. Медицинский работник проводит С-витаминизацию блюд, следит за своевременным прохождением работниками столовой медицинских осмотров.
80. Повар ежедневно в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно - эпидемиологического благополучия населения осуществляет отбор суточных проб готовых блюд.
81. В организации среднего образования создается комиссия по мониторингу за качеством питания с участием представителей родительского комитета, администрации школы, медицинского работника и других лиц. Председателем комиссии является представитель родительского комитета.
82. В задачи комиссии входит осуществление мониторинга за качеством поступающих продуктов питания, технологией приготовления блюд, исправностью холодильно - технологического оборудования, соблюдением сроков и условий хранения продуктов и готовых блюд.

74. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) ұсынылған өтінімдер болмаған;
2) конкурсқа қатысуға бірде бір әлеуетті өнім беруші жіберілмеген;
3) конкурс жеңімпазы шарт жасасудан жалтарған жағдайларда, конкурсты өткізілмеді деп таниды.
75. Конкурс өткізілмеді деп танылған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы конкурс өткізілмеді деп танылған күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға өтінімдер беретін соңғы күнге кемінде күнтізбелік он күн қалғанда интернет-ресурста және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда орналастыру арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсты қайта өткізу туралы жариялайды.
76. Конкурстық комиссияның шешімі бойынша қайта өткізілген конкурс өткізілмеген болып танылған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы осы Қағидалардың 68, 69, 70, 71-тармақтарына сәйкес қызмет көрсету туралы шарттың қолдану мерзімін көрсете отырып, өнім берушіге сұраныс жіберу арқылы тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызметтерді көрсететін белгілі өнім берушіні тарту туралы шешім қабылдайды.
4. Білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру үшін
жағдайларды қамтамасыз етуге талаптар
77. Тағамды дайындау кезінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес гигиеналық нормативтерді сақтау қамтамасыз етіледі.
78. Орта білім беру ұйымының медицина қызметкері күн сайын халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес бракераж журналына жазу арқылы дайын тағамның сапасына органолептикалық бағалау жүргізеді.
79. Медицина қызметкері тағамдардың С-витаминдеуін жүргізеді, асхана қызметкерлерінің медициналық тексеруден уақытылы өтуін бақылайды.
80. Аспазшы күн сайын халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес дайын өнімнің тәуліктік сынамасын алуды жүзеге асырады.
81. Орта білім беру ұйымдарында ата-аналар комитеті өкілдерінің, мектеп әкімшілігінің, медицина қызметкерінің және басқа адамдардың қатысуымен тамақтандырудың сапасына мониторинг жүргізу жөніндегі комиссия құрылады. Ата-аналар комитетінің өкілі комиссия төрағасы болып табылады.
82. Комиссияның міндетіне жеткізілетін тамақ өнімдерінің сапасына, тағамдарды дайындау технологиясына тоңазытқыш-технологиялық жабдықтардың жарамдылығына, өнімдердің және дайын тағамдардың сақтау мерзімдері мен жағдайларының сақталуына мониторинг жүргізу кіреді.

83. Итоги работы комиссии ежеквартально оформляются в виде информации с последующим их рассмотрением на педагогическом совете организации образования и размещением на интернет - ресурсе организации среднего образования.
84. Поставщик услуги один раз в месяц обеспечивает производственный контроль, включая санитарную обработку в соответствии с планом производственного самоконтроля.
85. Межведомственные экспертные группы по контролю за качеством питания, действующие при органах образования ведут систематический мониторинг деятельности комиссий по мониторингу за качеством питания и принимают меры по эффективной организации питания школьников.
Приложение 1
к Правилам организации питания
обучающихся в организациях
среднего образования
Типовая конкурсная документация
по выбору поставщика услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего образования
_____________________________________________________________
(указать наименование конкурса)
Организатор конкурса _________________________ (указать полное
наименование, место нахождение заказчика, БИН, банковские реквизиты,
контактные телефоны, электронный и почтовый адрес)
1. Общие положения
Общее количество получателей услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего образования составляет _______
обучающихся, в том числе ____ обучающихся отдельных категорий
(указать категории).
Сумма, выделяемая на организацию бесплатного питания
обучающихся за счет бюджетных средств составляет ____ тенге.
Стоимость питания на одного обучающегося составляет ____ тенге.
Услуга организации питания обучающихся в ______ (указать
наименование и адрес организации среднего образования)
предусматривает предоставление питания обучающимся во время обучения
в организации среднего образования на период ___ (указать календарный
период).
Настоящая конкурсная документация включает в себя:
1) перечень категорий получателей услуг согласно приложению к
настоящей конкурсной документации;
2) техническое задание согласно приложению к настоящей
конкурсной документации;
3) заявку на участие в конкурсе для физических и юридических
лиц согласно приложениям к настоящей конкурсной документации;
4) форму для заполнения сведений о квалификации потенциального
поставщика согласно приложению к настоящей конкурсной документации;
5) критерии выбора поставщика услуги согласно приложению к
настоящей конкурсной документации;

83. Комиссия жұмысының қорытындылары тоқсан сайын ақпарат түрінде ресімделеді, кейін ол білім беру ұйымдарының педагогикалық кеңесінде қаралады және орта білім беру ұйымының интернет-ресурсында орналастырылады.
84. Көрсетілетін қызмет беруші айына бір рет өндірістік өзін-өзі бақылау жоспарына сәйкес санитариялық өңдеуді қосқанда өндірістік бақылауды қамтамасыз етеді.
85. Білім беру органдары жанында жұмыс істейтін тамақтандырудың сапасына бақылау жасау жөніндегі ведомстворалық сараптама топтары тамақтандырудың сапасына мониторинг жүргізу жөніндегі комиссия қызметіне жүйелі мониторинг жүргізеді және оқушыларды тамақтандыруды тиімді ұйымдастыру бойынша шаралар қабылдайды.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттама
_____________________________________________________________________
(конкурс атауын көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы__________________________ (тапсырыс берушінің толық атауын, орналасқан жерін, БСН, банкті деректемелерін, байланыс телефондарын, электрондық және почта мекенжайын көрсету)
1. Жалпы ережелер
1. Орта білім беру ұйымында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – көрсетілетін
қызмет) алушылардың жалпы саны _____ білім алушыны құрайды, оның
ішінде жекелеген санаттағы білім алушылар ____,______________________
(санаттарын көрсету)
Білім алушыларды тегін тамақтандыруды ұйымдастыруға бюджет қаражаты есебінен бөлінетін сома ____ теңгені құрайды.
Бір білім алушыны тамақтандыру құны____теңгені құрайды.
________________(орта білім беру ұйымының атауын және мекенжайын көрсету) білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру қызметі орта білім беру ұйымында білім алу уақытында ______ (күнтізбелік жылды көрсету) білім алушыларға тамақтандыруды ұсынуды көздейді.
2. Осы конкурстық құжаттама мыналарды:
1) осы конкурстық құжаттамаға ___- қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметтерді алушылар санаттарының тізбесін;
2) осы конкурстық құжаттамаға ____- осымшаға сәйкес техникалық тапсырманы;
3) осы конкурстық құжаттамаға ____- қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға арналған өтінімді;
4) осы конкурстық құжаттамаға _____- қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтерді толтыру үшін нысанды;
5) осы конкурстық құжаттамаға _____- қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметтерді берушілерді таңдау критерийлерінің тізбесін;

6) форма справки банка или филиала банка об отсутствии
задолженности согласно приложению ____ к настоящей конкурсной
документации.
в конкурсе в виде банковской гарантии согласно приложению 7 к
настоящей конкурсной документации или гарантийного денежного взноса,
размещенного на следующем банковском счете организатора конкурса ____
(указать реквизиты банковского счета организатора конкурса) БИН _____
ИИК КZ ________________, ГУ «Комитет Казначейства МФ РК» БИК _______.
Потенциальный поставщик или его представитель по доверенности
направляет на почтовый адрес организатора конкурса, находящегося по
адресу: _____ (указать наименование и адрес организатора конкурса)
либо нарочно сдает секретарю комиссии (кабинет № ) пакет документов
согласно пункту 43 Правил в срок до ___________ (указать срок
окончательного представления документов).
Документы представляются потенциальным поставщиком организатору
конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами без
исправлений и помарок. Последняя страница заявки заверяется подписью
первого руководителя и скрепляется печатью.
Документы, представленные после истечения установленного
организатором конкурса срока, не подлежат регистрации и возвращаются
потенциальным поставщикам.
Приложение 1
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
Форма
Перечень
категорий получателей услуги
Конкурс по ___________________________________________________
(указать полное наименование организатора конкурса)
Наименование организатора конкурса
Общее количество получателей услуги в организации образования
Из них обучающихся, обеспечивающихся бесплатным питанием за счет бюджетных средств
Сроки оказания услуги
Место оказания услуги
Сумма, выделенная для обеспечения бесплатным питанием обучающихся за счет бюджетных средств, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Дата
Подпись руководителя __________________________ М.П.
(указать Ф.И.О., должность)
Приложение 2
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
Техническое задание
к конкурсной документации по выбору поставщика услуги по организации питания обучающихся в организации среднего образования
В данном техническом задании описываются качественные и количественные характеристики, которым должна соответствовать услуга по организации питания обучающихся в _________ (указать наименование организации среднего образования). Питание предоставляется (указать количество) обучающимся, в том числе _________ обучающимся (указать количество) за счет средств местного бюджета на сумму _______ тенге (указать сумму).
Основными целями и задачами при организации питания учащихся в   _______ (указать наименование организации образования) являются обеспечение учащихся рациональным питанием, соответствующим возрастным физиологическим потребностям в пищевых веществах и энергии,
Питание обучающихся осуществляется в ____ (указать место, где будет организовано питание обучающихся, в столовой или буфете).
Поставщик услуги осуществляет руководство работой пищеблока и его персонала, а также обеспечивает соблюдение технологии приготовления пищи, закладки продуктов, норм выхода порций, отпуск продуктов и блюд обучающимся и контроль качества доставляемых продуктов, соблюдение правил их хранения и реализации.
Поставщик услуги обеспечивает соблюдение санитарно-эпидемиологических и гигиенических правил на пищеблоке, в производственных и складских помещениях.
Поставщик обеспечивает условия для работы медицинского работника по ежедневной пробе приготовленных блюд перед раздачей с отметкой результатов в бракеражном журнале.
Потребительские свойства блюд, пищевых продуктов и кулинарных изделий, их органолептические свойства, технологии и условия изготовления должны соответствовать технических регламентов Таможенного союза в части безопасности пищевой продукции для детей.
В случае, доставки блюд с базовой организации школьного питания, в столовую (или буфет) (указать наименование организации образования) используются специализированные емкости (термоконтейнеры), обеспечивающие сохранение соответствующей температуры.
Горячее питание обучающимся для первой смены предоставляется в (указать время и перемену), для второй смены в (указать время и перемену) согласно установленному режиму питания обучающихся, утвержденному директором ______ (указать Ф.И.О. руководителя).
Создаются условия для реализации буфетной продукции, которая соответствует санитарно-эпидемиологическим требованиям.
Реализация готовой кулинарной продукции и пищевых продуктов осуществляется в ______ часы (указать время работы столовой и (или) буфета).
Поставщик услуги ежемесячно предоставляет ________(Ф.И.О. руководителю организации среднего образования) сведения об используемом перечне продуктов питания для обучающихся с приложением документов, удостоверяющих их качество и безопасность.
Потенциальный поставщик в обязательном порядке утверждает ассортиментный перечень выпускаемой продукции в государственном органе в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия.
Фактический рацион питания должен соответствовать перспективному меню. Замена одних продуктов, блюд и кулинарных изделий на другие допускается в исключительных случаях, в соответствии с требованиями санитарно-эпидемиологического законодательства.
Для. отдельных категорий учащихся (указать категории учащихся) организуется щадящее (диетическое) питание.
Поставщик услуги обеспечивает наличие единой картотеки (технологические карты) приготовления блюд на пищеблоках для соблюдения технологии приготовления и соответствия калорийности готовых блюд.
Приготовление пищи производится с использованием картотеки блюд, в которых отражается раскладка продуктов, выход блюд, сведения о технологии приготовления блюд, полная информация о составе каждого блюда и его пищевой ценности (содержание белков, жиров, углеводов, витаминов) и энергетической ценности (калорийности) каждого блюда (кулинарного изделия) и каждого приема пищи в совокупности.
Организацию работы по обеспечению технологического процесса приготовления блюд и кулинарной продукции на пищеблоке столовой обеспечивает заведующий производством.
В пищеблоке постоянно должна находиться необходимая документация в соответствии с требованиями санитарно-эпидемиологического законодательства (перечислить журналы бракеражей пищевых продуктов и продовольственного сырья, готовой кулинарной продукции, журнал здоровья, журнал проведения витаминизации блюд, учета температурного режима холодильного оборудования, меню, технологические карты на приготовляемые блюда, приходные документы на пищевую продукцию, документы, подтверждающие качество поступающей пищевой продукции (накладные, сертификаты соответствия, удостоверения качества, документы ветеринарно-санитарной экспертизы, книга отзывов и предложений и др.).
У поставщика в наличии имеются медицинские книжки на каждого работника пищеблока с допуском к работе.
Поставщик обеспечивает исправность и своевременную государственную поверку (для средств измерения) имеющегося технологического, холодильного и санитарно-технического оборудования, а также организует доставку продуктов питания, на автотранспорте, имеющем санитарно-эпидемиологическое заключение.
Дата
Подпись руководителя организации образования ___________________ М.П.
(указать Ф.И.О., должность)
Приложение 3
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
форма
Заявка на участие в конкурсе
(для юридического лица)
Кому _____________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
От кого __________________________________________________
(полное наименование потенциального поставщика)

6) осы конкурстық құжаттамаға _____- қосымшаға сәйкес банктің немесе банк филиалының берешектің жоқтығы туралы анықтама нысанын қамтиды.
конкурста осы конкурстық құжаттамаға 7-қосымшаға сәйкес банктік кепілдік нысанында немесе конкурсты ұйымдастырушының мынадай банк шотында __________________________________________________ (конкурсты ұйымдастырушының банктік шотының деректемелерін көрсету) БСН ________
«Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Қазынашылық комитеті» ММ ИИК KZ_____________, БСК ____ орналастырылған ақшаның кепілдік берілген ақша жарнасы.
Қағидалардың 43-тармағына сәйкес құжаттар пакетін ________мерзімге дейін әлеуетті өнім беруші немесе оның сенімхат бойынша өкілі конкурсты ұйымдастырушының ____________________ (конкурсты ұйымдастырушының атауы және мекенжайын көрсету) мекенжайында орналасқан почталық мекенжайына жібереді немесе комиссияның хатшысына (кабинет №___) қолма-қол береді.
Құжаттарды әлеуетті өнім беруші конкурсты ұйымдастырушыға тігілген, парақтары нөмірленген түзетусіз түрінде ұсынады. Өтінімнің соңғы парағына бірінші басшының қолы қойылады және мөрімен бекітіледі.
Конкурсты ұйымдастырушы белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған құжаттар тіркелуге жатпайды және әлеуетті өнім берушілерге қайтарылады.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 1-қосымша
нысан
Көрсетілетін қызметті алушылар санатының тізбесі
________________________________бойынша конкурс (конкурсты ұйымдастырушының толық атауын көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушының атауы
Білім беру ұйымындағы көрсетілетін қызметті алушылардың жалпы саны
Оның ішінде бюджет қаражаты есебінен тегін тамақтандыру мен қамтамасыз етілетін білім алушылар
Қызметті көрсету мерзімдері
Қызметті көрсету орны
Білім алушыларды тегін тамақтандыруды қамтамасыз етуге бюджет қаражаты есебінен бөлінген сома
1
2
3
4
5
6
7
Күні
Басшының қолы _______________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымын көрсету)
М.О.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 2-қосымша
Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдау
бойынша конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырма
Осы техникалық тапсырмада _________(орта білім беру ұйымының атауын көрсету) білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтің сәйкес келуі тиіс сандық және сапалық сипаттамалар беріледі.
Тамақтандыру _____ (санын көрсету) білім алушыға, оның ішінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен бөлінетін сома _____ (сомасын көрсету) теңгеге ______ (санын көрсету) білім алушыға ұсынылады.
______________(білім беру ұйымының атауын көрсету) оқушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру барысында негізгі мақсаттары мен міндеттері жас ерекшелігі бойынша тағам заттары мен қуатына физиологиялық қажеттіліктеріне сәйкес оқушыларды тиімді тамақтандырумен қамтамасыз ету болып табылады.
Білім алушыларды тамақтандыру ____________(білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру орны, асхана немесе буфет) жүзеге асырылады.
Тағамдар, аспаздық және кремі жоқ кондитерлік бұйымдар, сондай-ақ балаларды тамақтандыру кезінде пайдаланатын азық-түліктер тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындаға заңнамамен және техникалық регламентпен белгіленген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Көрсетілетін қызмет беруші ас әзірлейтін бөліктің және оның қызметкерлерінің жұмысына басшылық жасайды, сондай-ақ тамақ дайындау технологиясына, азық-түліктерді салудың, порциялардың шығу нормасының сақталуына, білім алушыларға өнімдер мен тағамдардың берілуіне және жеткізілетін азық-түліктердің сапасына, оны сақтау және тарату қағидаларының сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызмет беруші ас әзірлейтін бөлікте, өндірістіктік және қойма бөлмелерінде санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық ережелерді сақтауды қамтамасыз етеді.
Өнім беруші бракераж журналына қорытындыларын жазу арқылы дайындалған тағамдарды тарату алдында күнсайын сынама алу бойынша медицина қызметкерінің жұмысына жағдай жасайды.
Тағамдардың, тамақ өнімдерінің және аспаздық бұйымдардың тұтынушылық қасиеттері, олардың органолептикалық ерекшеліктері, технологиясы және дайындау жағдайлары балаларға арналған тағам өнімдерінің қауіпсіздігі бөлігінде Кеден одағының техникалық регламенттеріне сәйкес болуы тиіс.
_______________(білім беру ұйымының атауын көрсету) асханасына (немесе буфетіне) тағамдарды мектептік тамақтандырудың базалық ұйымдарынан жеткізілген жағдайда тиісті температураны сақтауды қамтамасыз ететін арнайы ыдыстар (термоконтейнерлер) қолданылады.
__________(басшының тегін, атын, әкесінің атын көрсету) директоры бекіткен білім алушыларды тамақтандырудың белгіленген тәртібіне сәйкес бірінші ауысым үшін білім алушыларға _______(уақытын және үзілісті көрсету), екінші аусым үшін _______(уақытын және үзілісті көрсету) ыстық тамақ ұсынылады.
Санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес буфет өнімдерін тарату үшін жағдайлар жасалады.
Дайын аспаздық өнімдер мен тамақ өнімдерін тарату сағат ______ (асхананың және (немесе) буфеттің жұмыс уақытын көрсету) жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызмет беруші ай сайын _____________(орта білім беру ұйымы басшысының тегі, аты, әкесінің атын көрсету) тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, білім алушылар үшін пайдаланатын тамақ өнімдерінің тізбесі туралы мәлімет ұсынады.
Әлеуетті өнім беруші шығарылатын өнімнің ассортименттік тізбесін санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органда міндетті түрде бекітеді.
Тамақтанудың іс жүзіндегі рационы бекітілген перспективалы мәзірге сәйкес келуі тиіс. Санитариялық-эпидемиологиялық заңнама талаптарына сәйкес, ерекше жағдайларда бір өнімді, тағамды және аспаздық бұйымдарды басқаларымен ауыстыруға жол беріледі.
Жекелеген оқушыларға жеңіл (емдәм) тамақтандыру ұйымдастырылады.
Көрсетілетін қызмет беруші тағамды дайындау технологиясын және дайын тағамдарды каллориялығына сәйкестігін сақтау үшін ас әзірлейтін бөліктерде бірыңғай тағамды дайындау картотекасының бар болуын қамтамасыз етеді.
Тағамдар картотекасын пайдалану арқылы тамақты дайындау жүзеге асырылады, онда өнімдердің таратылуы, тағамдардың түсімі, әр тағамның құрамы туралы және оның тағамдық құндылығы (ақуыздың, майлардың, көмірсулардың, витаминдердің болуы) және әр тағамның (аспаздық бұйымның) энергетикалық құндылығы (калориялығы) мен әр тамақты қабылдау жиынтығы туралы толық ақпарат көрсетіледі.
Асхананың ас әзірлейтін бөлігінде тағамдарды және аспаздық өнімдерді дайындаудың технологиялық процесін қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастыруды өндіріс меңгерушісі қамтамасыз етеді.
Ас әзірлейтін бөлікте санитариялық-эпидемиологиялық заңнама талаптарына сәйкес қажетті құжаттама болуы тиіс (тамақ өнімдерінің және азық-түлік шикізатының бракераждар, дайын аспаздық өнімдердің журналдарын, денсаулық журналын, тағамдарды витаминдеуді жүргізу, температура режимін, тоңазытқыш жабдықтарын есепке алу журналдарын, мәзірді, тағамдарды дайындаудың технологиялық карталарын, тамақ өнімдеріне кіріс құжаттарын, жеткізілетін тамақ өнімдерінің сапасын растайтын құжаттарын (жөнелтпе құжаттар, сәйкестік сертификаттары, сапа куәлігі, втеринариялық-санитариялық сараптама құжаттар, ұсыныс-пікірлерге арналған кітап және тағы басқалары) атап көрсету).
Өнім берушіде ас әзірлейтін бөліктің әр қызметкеріне жұмысқа рұқсатымен медициналық кітапшалары бар.
Өнім беруші бар технологиялық, тоңазытқыш және санитариялық-техникалық жабдықтардың жөнділігін және уақытылы мемлекеттік тексерілуін (өлшем құралдары үшін) қамтамасыз етеді, сондай-ақ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысы бар автокөлікте тамақ өнімдерін жеткізуді ұйымдастырады.
Күні
Білім беру ұйымы басшысының қолы ______________________________
(Т.А.Ә, лауазымын көрсету)
М.О.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 3-қосымша
нысан
Конкурсқа қатысуға өтінім
(заңды тұлғалар үшін)
Кімге________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Кімнен_______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің Т.А.Ә.)

1. Сведения о потенциальном поставщике, претендующем на участие в конкурсе
Юридический, почтовый адреса и контактные телефоны, потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (БИН, БИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором юридическое лицо обслуживается
Ф.И.О. первого руководителя юридического лица
2. ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе
_________________________________________________________________
(полное наименование конкурса)
в качестве потенциального поставщика и согласен осуществить оказание
услуги ________________________________________ (указать необходимое)
в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными
конкурсной документацией.
3. ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений, предусмотренных
законодательством.
4. ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
подтверждает, что он ознакомлен с конкурсной документацией и
осведомлен об ответственности за представление организатору конкурса
и конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей
правоспособности, квалификации, качественных и иных характеристиках
оказываемой услуги _________________________________________________,
(указать необходимое)
а также иных ограничений, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
принимает на себя полную ответственность за представление в данной
заявке на участие в конкурсе и прилагаемых к ней документах таких
недостоверных сведений.
5. Настоящая конкурсная заявка действует в течение дней.
6. В случае признания _________________________________________
(наименование юридического лица)
победителем конкурса обязуемся внести обеспечение исполнения договора
на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора.
7. Заявка на участие в конкурсе выполняет роль обязательного
договора между нами.
Дата
Подпись руководителя __________________________ М.П.
(указать Ф.И.О., должность)
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
Форма
Заявка на участие в конкурсе
(для физического лица)
Кому ____________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
От кого _________________________________________________
(Ф.И.О. потенциального поставщика)

1. Конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің заңды, почта мекенжайы және байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (БСН, БСК), сондай-ақ заңды тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә.
2. ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
осы өтініммен________________________________________________________
(конкурстың толық атауы)
конкурсқа әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес
_____________________________________________________________________
(қажетін көрсету керек)
қызмет көрсетуді жүзеге асыруға келісім береді.
3. ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
осы өтініммен заңнамада көзделген бұзушылықтардың жоқтығын растайды.
4. ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
конкурстық құжаттамамен танысқанын және конкурсты ұйымдастырушыға және конкурстық комиссияға өзінің құқықтық қабілеті, біліктілігі,
сапалық және ______________________________ көрсетілетін қызметтердің
(қажетін көрсету керек)
өзге де сипаттамалары туралы дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілігі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгендігін растайды.
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
осы конкурсқа қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
5. Осы конкурстық өтінім ______________ күн ішінде қолданылады.
6. ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
жеңімпаз деп танылған жағдайда, біз шарттың орындалуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгізуге міндеттенеміз.
7. Конкурсқа қатысуға өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін атқарады.
Күні
Басшының қолы _________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымын көрсету)
М.О.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 4-қосымша
нысан
Конкурсқа қатысуға өтінім
(жеке тұлға үшін)
Кімге________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Кімнен_______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы)

1. Сведения о физическом лице, претендующем на участие в конкурсе (потенциальном поставщике):
Ф.И.О. физического лица - потенциального поставщика, в соответствии с документом, удостоверяющим личность
Данные документа удостоверяющего личность физического лица потенциального поставщика (№, кем выдан)
Адрес прописки физического лица потенциального поставщика
Номер свидетельства о регистрации, патента либо иного документа дающего право на занятие, соответствующее предмету конкурса, предпринимательской деятельностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Банковские реквизиты физического лица - потенциального поставщика (ИИН, БИК, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором обслуживается физическое лицо
Контактные телефоны, почтовый адрес и адрес электронной почты (при его наличии) физического лица - потенциального поставщика
2. ________________________________________________________
(указывается Ф.И.О. физического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе
(указать полное наименование конкурса) в качестве потенциального
поставщика и выражает согласие осуществить оказание услуг
_______________ (указать необходимое)
в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
3. ________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений ограничений,
предусмотренных законодательством.
4. ________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
подтверждает, что ознакомлен с конкурсной документацией и
осведомлен об ответственности за представление организатору конкурса
недостоверных сведений о своей правоспособности, квалификации,
качественных и иных характеристиках оказываемых услуг (указать
необходимое), а так же иных ограничений, предусмотренных действующим
законодательством Республики Казахстан.
_________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
принимает на себя полную ответственность за представление в данной
заявке на участие в конкурсе и прилагаемых к ней документах таких
недостоверных сведений.
5.Настоящая конкурсная заявка действует в течение____ дней.
6. В случае признания _____________________________________
(наименование потенциального поставщика)
победителем конкурса обязуется внести обеспечение исполнения договора
на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора
(указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было
предусмотрено в конкурсной документации).

1. Конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес Т.А.Ә.
Жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (№, кім берген)
Жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің тіркелген мекенжайы
Тіркеу туралы куәліктің, патенттің не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес конкурс мәніне сәйкес келетін кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқық беретін өзге де құжаттың нөмірі
Жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің банктік деректемелері (СТН, БСН, ЖСК), сондай-ақ жеке тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің байланыс телефондары, почта мекенжайы мен электрондық почта мекенжайы (болған жағдайда)
2. ____________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. көрсетіледі)
осы өтініммен конкурсқа (конкурстың толық атауын көрсету) әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес қызметтер көрсетуді (қажеттісін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. ____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
осы өтініммен заңнамада көзделген бұзушылықтардың жоқтығын растайды.
4. ____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
конкурстық құжаттамамен танысқанын және конкурсты ұйымдастырушыға өзінің құқығы, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы (қажеттісін көрсету) дұрыс емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілігі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгендігін растайды.
_____________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
осы конкурсқа қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарды мұндай дұрыс емес мәліметтер бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
5. Осы конкурстық өтінім _______________күн ішінде қолданылады.
6. ____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
конкурстың жеңімпазы деп танылған жағдайда, біз шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгізуді міндеттенеміз (егер де конкурстық құжаттамада шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).

7. Заявка на участие в конкурсе выполняет роль обязательного
договора между нами.
Дата
Подпись руководителя __________________________ М.П.
(указать Ф.И.О., должность)
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
форма
Сведения
о квалификации работников
(заполняется потенциальным поставщиком)
1. Наименование потенциального поставщика ____________________
______________________________________________________________
2. Для оказания услуги по организации питания обучающихся в
организациях среднего образования у потенциального поставщика________
(указать наименование, Ф.И.О. потенциального поставщика) имеются
необходимый штат работников.
Общее количество составляет ___ работников, в том числе __
повара (ов), __ технолога (ов), __ диетолога (ов) с приложением копий
подтверждающих документов:
Ф.И.О. работника
Образование и специальность
(№ диплома, свидетельства об окончании учебного заведения)
Выполняемая работа
Стаж работы по специальности
Сведения о курсах повышения квалификации
Сведения о допуске к работе (копии медицинских книжек с отметкой о допуске)
Итого
3. Объем аналогичных, закупаемым на конкурсе услуг, оказанных
___________________________________________________________________
(указать наименование потенциального поставщика)
в течение последних пяти лет с приложением копий, подтверждающих
документов.
Наименования оказанных услуг
Наименования заказчиков
Место, год оказания услуг
4. Для оказания услуги у ______________________________________
(наименование потенциального поставщика)
имеется автотранспорт (при наличии), необходимый для предоставления
услуги с приложением копии подтверждающих документов на автотранспорт
и водителя, допущенного к работе с отметкой о допуске:
Вид транспорта
Марка транспортного средства
Собственное, арендованное (у кого)
Сведения о допуске водителя (копии медицинских книжек с отметкой о допуске)
Санитарно- эпидемиологическое заключение на автотранспорт с отметкой о допуске
5. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства:
собственные, кредитные и т.д.). Перечислить ниже
_____________________________________________________________________
6. Потенциальный поставщик указывает дополнительные сведения об
имеющихся ресурсах для оказания услуги.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Дата
Подпись руководителя ___________________________ М.П.
(указать Ф.И.О., должность)
Приложение 6
к Типовой конкурсной
документации по выбору поставщика
услуги по организации питания
обучающихся в организации среднего
образования
Критерии выбора поставщиков услуги
Критерий
Баллы
1.
Опыт работы на рынке услуги, являющейся предметом конкурса

7. Конкурсқа қатысуға өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін атқарады.
Күні
Басшының қолы _________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымын көрсету)
М.О.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 5-қосымша
нысан
Қызметкерлердің біліктілігі туралы мәліметтер
(әлеуетті өнім беруші толтырады)
1. Әлеуетті өнім берушінің атауы ______________________________
_____________________________________________________________________
2. Орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша қызметті көрсету үшін ___________________________
(атауын, әлеуетті өнім берушінің Т.А.Ә. көрсету)
әлеуетті өнім берушіде қажетті штат қызметкерлері бар.
Қызметкерлердің жалпы саны ____ құрайды, оның ішінде растайтын құжаттарының көшірмелері қоса берілген ____ аспазшы, ____ технолог, ____ диетолог құрайды:
Қызметкердің Т.А.Ә.
Білімі және мамандығы
Мамандығы бойынша еңбек өтілі
Біліктілікті арттыру курстары туралы мәліметтер
Жұмыс істеуге рұқсат берілгендігі туралы мәліметтер (рұқсат беру туралы белгісі бар медициналық кітапшалардың көшірмелері)
Барлығы
3. Растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып,
________________________________ соңғы бес жыл ішінде конкурста сатып
(әлеуеттi өнiм берушiнің атауын көрсету)
алынатын көрсетілетін қызметтерге ұқсас көрсеткен қызметтердің көлемі.
Көрсетiлген қызметтердiң атауы
Тапсырыс берушiлердiң атауы
Қызметтерді көрсету орны және жылы
4. ____________________________________________________________
(әлеуеттi өнiм берушiнің атауы)
рұқсат беру туралы белгісі бар жұмысқа жіберілген автокөлік пен жүргізушіге растайтын құжаттардың көшірмелері қоса берілген, қызмет көрсетуі үшін мамандандырылған автокөлігі (бар болса) бар:
Көлік түрi
Көлік маркасы
Жекеменшiк, жалға алынған (кiмнен)
Жүргізушіге рұқсат беру туралы мәліметтер (рұқсат беру белгісі бар медициналық кітапшалардың көшірмелері)
Рұқсат беру белгісі көрсетілген көліктің санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысы
5. Қаржы ресурстарына (ақша қаражаты: меншікті, кредиттiк және т.б.) қол жеткізу туралы мәліметтер. Төменде атап көрсету.
_____________________________________________________________________
6. Әлеуетті өнім беруші қызмет көрсету үшін ресурстардың бар екені туралы қосымша мәліметтерді көрсетеді.
Бiлiктiлiгi туралы барлық мәлiметтердiң дұрыстығын растаймын.
Күні
Басшының қолы _________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымын көрсету)
М.О.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша көрсетілетін
қызметтерді берушіні таңдау
жөніндегі үлгілік конкурстық
құжаттамаға 6-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді берушілерді таңдау критерийлері
Критерийлер
Балдар
1
Конкурстың нысанасы болып табылатын қызмет көрсету нарығындағы тәжірибесі

По 1 баллу за каждый год, но не более 5 баллов
2.
Наличие сертификата соответствия, удовлетворяющего систему экологического менеджмента применительно к услугам по организации питания
Отсутствует (0 баллов)
Имеется (1 балл)
3.
Наличие сертификата системы менеджмента качества, применительно к услугам по организации питания
Отсутствует (0 баллов)
Имеется (1 балл)
4.
Квалификация повара (не более 10 баллов)
среднее специальное образование разряд 3
(1 балл)
среднее
специальное
образование разряд 4 (2 балла)
разряд 5 и (или) высшее образование (3 балла)
5.
Наличие технолога, диетолога (не более 4 баллов)
Отсутствуют
(0 баллов)
Имеется только один из специалистов (1 балл)
Имеются
(2 балла)
6.
Наличие заведующего производством, имеющего квалификацию технолога (не более 1 балла)
Отсутствует (0 баллов)
Имеется (1 балл)
7.
Наличие ассортиментного перечня выпускаемой продукции
До. 10 наименований блюд (1 балл)
От 10 до 30 наименований блюд (2 балла)
От 30 до 50 наименований блюд (3 балла)
8.
Условия доставки продуктов питания автотранспортом, имеющим санитарно- эпидемиологическое заключение
Отсутствие транспорта (0 баллов)
Аренда транспорта (3 балла)
Наличие собственного транспорта (5 баллов)
9.
Наличие документов о допуске к работе у 100% персонала (не более 1 балла)
Отсутствует у одного из сотрудников (0 баллов)
Имеются документы у всех сотрудников
(1 балл)
10.
Объем продуктов питания, приобретаемых у отечественных производителей (не более 2 баллов)
до 50% продуктов (1 балла)
От 50 до 100% продуктов (2 балла)
11.
Наличие собственного производства продуктов питания, кулинарной продукции (теплица, пекарня, садоводческое хозяйство, ферма и др.) (не более 1 балла)
Отсутствует (0 баллов)
Имеется (1 балл)
12.
Наличие технологических карт приготовления блюд (не более 1 балла)
Не используются (0 баллов)
Используются (1 балл)
13.
Наличие специальной одежды для персонала и дезинфицирующих средств (не более 2 баллов)
В требуемом объеме (1 балл)
Сверх требуемого объема (2 балла)
14.
Использование собственного энергосберегающего оборудования при приготовлении блюд, производственного инвентаря, обеспечивающего надлежащее качество предоставляемой услуги (не более 2 баллов)
Не имеется (0 баллов)
Частично (1 балл)
Имеется в полном объеме (2 балла)
15.
Наличие сертификатов о повышении квалификации поваров по вопросу организации питания (не более 1 балла)
Нет (0 баллов)
Имеются (1 балл)
16.
Наличие плана производственного самоконтроля (не более 1 балла)
Нет (0 баллов)
Имеются (1 балл)
Примечание: в пунктах 4, 5 баллы выставляются за каждого специалиста, для выставления баллов по пунктам 10 и 13 используются данные о заключенных договорах на приобретение продуктов, специальной одежды и дезинфицирующих средств, произведенных в предыдущем году.
Приложение 2
к Правилам организации питания
обучающихся в организациях
среднего образования
форма
Объявление о конкурсе
_____________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адрес организатора конкурса)
объявляет о проведении конкурса по организации питания обучающихся в
организации среднего образования.
Услуга должна быть оказана:
_____________________________________________________________________
(указываются место оказания услуги и ее объемы, перечень категорий
получателей услуги и их количество, сумма, выделенная на оказание
услуги)
Срок оказания услуги _________________________.
К конкурсу допускаются все потенциальные поставщики, отвечающие
требованиям конкурсной документации.
Пакет копии конкурсной документации можно получить в срок до
«__» ___________ года (указать время и дату) включительно по
адресу: __________________, кабинет № ___ с __ до ___ часов и/или на
интернет - ресурсе ____________________________________.
(указать электронный адрес)
Конкурсные заявки на участие в конкурсе, запечатанные в
конверты, представляются (направляются) потенциальными поставщиками в
________________________________________________________________
(указать наименование организатора конкурса)
по адресу:______________________________________________________.
(указать полный адрес, № кабинета)
Окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе
до (указать время и дату).
Конверты с заявками на участие в конкурсе будут вскрываться по
следующему адресу: _________________________________________________
(указать полный адрес, № кабинета, время и дату)
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону:
_____________________________________________________.
(указать номер телефона)
Приложение 3
к Правилам организации питания
обучающихся в организациях
среднего образования
Форма
Протокол вскрытия конвертов
Конкурсная комиссия в составе: (Ф.И.О., должность председателя,
его заместителя, членов конкурсной комиссии, дата, время и место
вскрытия конкурсных заявок) произвела процедуру вскрытия конвертов с
конкурсными заявками.
Конкурсная документация представлена следующим потенциальным
поставщикам: (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков,
которым предоставлена конкурсная документация).
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков:
_______________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших
конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления
конкурсных заявок, время представления конкурсных заявок) возвращены
невскрытыми на основании ______________________________.
(указать причины не вскрытия)
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков,
представивших конкурсную заявку в установленные сроки до истечения
окончательного срока представления конкурсных заявок:
_____________________________________________________________________ (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших
конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления
конкурсных заявок, время представления конкурсной заявки)
вскрыты и содержат: _________________________________________________
(информация о наличии или отсутствии документов, составляющих       конкурсную заявку и другая информация, объявленная при вскрытии
конкурсных заявок), которые оглашены всем присутствующим при
вскрытии конкурсных заявок и допущены комиссией к участию в конкурсе.
При вскрытии конкурсных заявок присутствовали следующие
потенциальные поставщики (в случае их присутствия):
_____________________________________________________________________ (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, присутствующих
при вскрытии конкурсных заявок)
Ф.И.О. и подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 4
к Правилам организации питания
обучающихся в организациях
среднего образования
форма
Протокол
о допуске к участию в конкурсе
__________________                                    _______________
(место проведения)                                     (время и дата)
Конкурс выбора поставщиков услуг по организации питания
обучающихся в _______________________________________________________
(наименование организации образования)

Әр жылға 1 балдан, бірақ 5 балдан аспайды
2
Экологиялық менеджмент жүйесін қанағаттандыратын тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметке қолданылатын сәйкестік сертификатының бар-жоғы
Жоқ
(0 балл)
Бар
(2 балл)
3
Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметке қолданылатын менеджмент сапасы жүйесі сертификатының бар-жоғы
Жоқ
(0 балл)
Бар
(3 балл)
4
Аспазшылардың біліктілігі (10 балдан аспайды)
Арнайы орта білім
3-разряд
(1 балл)
Арнайы орта білім
4-разряд
(2 балл)
5-разряд және (немесе) жоғарғы білім
(3 балл)
5
Технологтың, диетологтың болуы (4 балдан аспайды)
Жоқ
(0 балл)
Бір маман ғана бар
(1 балл)
Бар
(2 балл)
6
Технолог біліктілігі бар өндіріс меңгерушінің болуы (кемінде 1 балл)
Жоқ
(0 балл)
Бар
(1 балл)
7
Шығарылатын өнімнің ассортименттік тізбесінің бар-жоғы
10-нан кем ас атауы
(1 балл)
10-нан 30-ға дейін ас атауы
(2 балл)
30-дан 50-ге дейін ас атауы
(3 балл)
8
Азық-түлікті санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысы бар арнайы көлікпен жеткізу шарттары
Көлік жоқ
(0 балл)
Жалдамалы көлік
(3 балл)
Жеке көлігінің болуы
(5 балл)
9
100% қызметкерде жұмысқа рұқсаты бар болуы (кемінде 1 балл)
Бір қызметкерде жоқ
(0 балл)
Барлық қызметкерде бар
(1 балл)
10
Отандық өндірушілерде сатып алынатын тамақ өнімдерінің көлемі (кемінде 2 балл)
50% дейін өнімдер
(1 балл)
50-ден 100 %-ға дейін өнімдер
(2 балл)
11
Тамақ өнімдерінің, аспаздық өнімдерінің жеке өндірісінің бар болуы (жылыжай, наубайхана, бақша шаруашылығы, ферма және бақшалары) (кемінде 1 балл)
Жоқ
(0 балл)
Бар
(1 балл)
12
Тамақты дайындаудың технологиялық картаның болуы
(кемінде 1 балл)
Қолданылмайды
(0 балл)
Қолданылады
(1 балл)
13
Қызметкерлердің арнайы киімдерінің және залалсыздандырушы құралдардың болуы (кемінде 2 балл)
Талап етілген көлемде
(1 балл)
Талап етілген көлемнен көп
(2 балл)
14
Тағамдарды дайындау кезінде жеке қуат үнемдеуші жабдықтардың, көрсетілетін қызметтің тиісті сапасын қамтамасыз ететін өндірістік құрал-жабдықтардың болуы (кемінде 2 балл)
Жоқ
(0 балл)
Ішінара
(1 балл)
Толық көлемде бар
(2 балл)
15
Тамақтандыруды ұйымдастыру мәселесі бойынша аспазшылардың біліктілігін көтеру туралы сертификаттың болуы (кемінде 1 балл)
Жоқ
(0 балл)
Бар
(1 балл)
16
Өндірістік өзін-өзі бақылау жоспарының болуы (кемінде 1 балл)
Жоқ
(0 балл)
Бар
(1 балл)
Ескертпе: 4, 5-тармақтарда баллдар әр маман үшін қойылады, 10 және 13 тармақтар бойынша баллдар қою үшін алдыңғы жылы өндірілген өнімдер, арнайы киімдер және дезинфекциялық құралдарды сатып алу туралы жасасқан шарттарының деректері қолданылады.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Конкурс туралы хабарландыру
_____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы, почталық және электрондық
мекенжайлары)
орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша конкурс өткізу туралы хабарлайды.
Қызмет:
_________________________________________________________ (қызмет көрсету орны және оның көлемі, көрсетілетін қызметті алушылар санаттарының толық тізбесі және оның саны, қызмет көрсетуге бөлінген сома көрсетіледі) көрсетілуі тиіс.
Қызметті көрсету мерзімі _____________________________________.
Конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін барлық әлеуетті өнім берушілер конкурсқа жіберіледі.
Конкурстық құжаттама көшірмелерінің топтамасын __________ жылғы "____" ___________ дейінгі мерзімді қоса алғанда мына мекенжай бойынша: _______, бөлме № __ сағат ____-дан ____-ге дейін және/немесе ___________________________________ интернет-ресурсынан алуға болады.
Конвертке салынған конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдерді
әлеуетті өнім берушілер _____________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауын көрсету керек) мына мекенжай
бойынша ___________________________________________________ жібереді.
(толық мекенжайы, бөлменің № көрсету керек)
Конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі (уақыты мен күнін көрсету керек) дейін.
Конкурсқа қатысуға өтінімдер бар конверттер _______(уақыты мен
күні көрсетілсін) мына мекенжай бойынша______________________________
(толық мекенжайы, бөлменің №, уақыты мен күні көрсетілсін)
ашылады.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон арқылы алуға болады: ________________________(телефон нөмірін көрсету керек).
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
нысан
Конверттерді ашу хаттамасы
____________________                               __________________
(өткізілетін орын)                                (уақыты мен күні)
Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: (конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу күні, уақыты мен орны көрсетіледі) конкурсқа қатысуға өтінімдер бар конверттерді ашу рәсімін жүргізді.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесі мынадай әлеуетті өнім берушілерге берілді: (конкурстық құжаттаманың көшірмесі берілген барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы)
Мынадай әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдері (конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің түпкілікті мерзімі өткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы көрсетіледі) негізінде (ашылмау себебі көрсетілсін) ашылмай қайтарылды.
Белгіленген мерзімде конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімді ұсынған мынадай әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдері:
_____________________________________________________________________
(конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін
конкурстық өтінімдер ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің
атауы, мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінімді беру уақыты)
ашылды және конкурстық өтінімдерді ашу кезінде барлық қатысушы және комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат берген адамдарға жарияланған
_____________________________________________________________________
(конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың бар немесе жоқтығы туралы
ақпарат және конкурстық өтінімдер ашылған кезде жарияланған
басқа ақпарат) қамтиды
Конкурстық өтінімдерді ашқан кезде мынадай әлеуетті өнім берушілер қатысты (олар қатысқан жағдайда):
_____________________________________________________________________
(конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашқан кезде қатысқан барлық әлеуетті
өнім берушілердің атауы, мекенжайы)
Конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің және хатшысының Т.А.Ә., қолдары
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
нысан
Конкурсқа қатысуға жіберу туралы хаттама
_____________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді берушілерді таңдау конкурсы
__________________________                  _________________________
(өткізілетін орны)                          (уақыты мен күні)

1. Конкурсная комиссия в составе: _____________________________
(перечислить состав конкурсной комиссии) _____________ (указать дату)
рассмотрела заявки на участие в конкурсе выбора поставщиков услуг по
организации питания обучающихся в _____________________________.
2. Заявки на участие в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков, представивших их в установленные сроки до истечения
окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе
(указываются наименования, адрес всех потенциальных поставщиков,
представивших конкурсные заявки до истечения окончательного срока
представления конкурсных заявок, время представления заявки на
участие в конкурсе) оглашены всем присутствующим в заседании
конкурсной комиссии.
3. Следующие конкурсные заявки на участие в конкурсе отклонены
к участию в конкурсе _______________________________________________.
(указываются потенциальные поставщики (его реквизиты), конкурсные
заявки на участие которых, отклонены с указанием причины: не
соответствуют требованиям конкурсной документации)
4. Конкурсные заявки поставщиков, которые соответствуют
требованиям конкурсной документации ________________________________.
(указывается перечень всех поставщиков)
5. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения заявок на
участие в конкурсе путем открытого голосования решила:
1. Допустить к участию в конкурсе следующих потенциальных поставщиков:________________________________________________________.
(указать перечень поставщиков, допущенных к участию в конкурсе)
2. Не допустить к участию в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков: _______________________________________________________.
(указать перечень поставщиков, не допущенных к участию в
конкурсе и причины отклонения)
3. Назначить день, время и место рассмотрения конкурсной
документации потенциальных поставщиков к участию в
конкурсе ___________________________________________________________.
За данное решение проголосовали:
За - ____________ голосов (Ф.И.О. членов конкурсной комиссии);
Против - _______ голосов (Ф.И.О. членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, заместителя председателя и членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 5
к Правилам организации питания
обучающихся в организациях
среднего образования
Форма
Протокол
об итогах конкурса
__________________
(наименование конкурса)
___________________                                   _______________
(место проведения)                                    (время и дата)

1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия:
_____________________________________________________________________
(конкурстық комиссияның құрамын көрсету)
___________________________________білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету жөніндегі конкурсқа қатысуға ________________________________________ өтінімдерді қарады.
2. Конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін белгіленген мерзімде өтінім берген мынадай әлеуетті өнім
берушілердің: _______________________________________________________
(конкурстық өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін
конкурстық өтінімдер берген барлық әлеуетті өнім
берушілердің атауы, мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінім
берген уақыты көрсетіледі)
конкурсқа қатысуға өтінімі конкурстық комиссия отырысының
барлық қатысушыларына жарияланған.
3. Конкурсқа қатысуға арналған мынадай конкурстық өтінімдер
конкурсқа қатысуға жіберілмейді: ____________________________________
_____________________________________________________________________
(себебін көрсете отырып, конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдері
қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер (оның деректемелері)
көрсетіледі: конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді, Орта білім беру ұйымдарында тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметті берушіні таңдау қағидаларының 19-тармағына сәйкес келмейді)
4. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттаманың
талаптарына сәйкес келетін конкурстық өтінімдері ___________________.
(барлық әлеуетті өнім берушілердің тізбесі көрсетіледі)
Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға берілген өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп ШЕШТІ:
1. Мынадай әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға
жіберілсін: ________________________________________________________.
(конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім
берушілердің тізбесін көрсету)
2. Мынадай әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілмесін:
____________________________________________________________________.
(конкурсқа қатысуға жіберілмеген әлеуетті өнім берушілердің
тізбесін көрсету)
3. Конкурсқа қатысуға әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттамаларын қарау орны, күні, уақыты ________________ белгіленсін.
4. Конкурсты ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы комиссия отырысы күнінен бастап күнтізбелік екі күннен кешіктірмей интернет-ресурста орналастырады.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс _______ (конкурстық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә.)
Қарсы дауыс __________ (конкурстық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә.)
Конкустық комиссия төрағасының, төраға орынбасарының, мүшелері мен хатшысының қолдары.
Орта білім беру ұйымдарында
білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
нысан
Конкурс қорытындылары туралы хаттама
_____________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
___________________________                      ____________________
(өткізілген орны)                             (уақыты мен күні)

1. Конкурсная комиссия в составе: ____________________________.
(перечислить состав конкурсной комиссии)
2. Следующие конкурсные заявки потенциальных поставщиков на
участие в конкурсе были допущены:____________________________________
(указать заявки потенциальных
поставщиков, допущенных к конкурсу
в соответствии с протоколом о
допуске к участию в конкурсе)
3. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения в
соответствии с критериями путем открытого голосования решила:
1) признать победителем конкурса _____________________________;
(указать наименование и местонахождение
участника конкурса, а также
условия, на которых он признан победителем)
2) признать конкурс ____________________________ несостоявшимся
(указать наименование конкурса и причины
признания конкурса несостоявшимся)
Если при рассмотрении конкурсных заявок участников конкурса не
был определен победитель конкурса или все конкурсные заявки были
отклонены, указать причины.
3) Организатору конкурса ______________________________________
(указать наименование и местонахождение)
в срок до ___ года заключить договор об оказании услуги по
организации питания обучающихся в организации среднего образования с
(указать наименование победителя конкурса)
4) Организатору конкурса (указать наименование организатора
конкурса разместить текст данного протокола об итогах конкурса на
интернет - ресурсе)
За данное решение проголосовали:
За - ____ голосов (Ф.И.О. членов конкурсной комиссии);
Против - _____ голосов (Ф.И.О. членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, заместителя председателя и членов и
секретаря конкурсной комиссии.

1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: ____________________.
(конкурстық комиссияның құрамын көрсету)
2. Мынадай әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері конкурсқа
қатысуға жіберілді: ________________________________________________.
(рұқсат беру туралы хаттамаға сәйкес конкурсқа жіберілген әлеуетті
өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін көрсету)
3. Конкурстық комиссия өлшемдерге сәйкес қарастыру нәтижелері
бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп шешті:
1) конкурстың жеңімпазы ретінде _______________________________
(конкурсқа қатысушының атауы мен орналасқан жерін, сондай-ақ
ол жеңімпаз деп танылған шарттарды көрсету) танылсын;
2) конкурс ____________________________________________________
(конкурс атауы)
өткізілмеді деп танылсын.
Егер конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарастыру
кезінде конкурс жеңімпазы анықталмаса немесе барлық конкурстық
өтінімдер қабылданбаса, тиісті себебін көрсету;
3) Конкурсты ұйымдастырушы ____________________________________
(әрбір тапсырыс берушінің атауын және орналасқан жерін көрсету)
________________ жылға дейінгі мерзімде _____________________________
(конкурс жеңімпазының атауын көрсету)
- мен орта білім беру ұйымында білім алушыларды тамақтандыруды
ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету туралы шарт жасассын;
4) Конкурсты ұйымдастырушы ____________________________________
(конкурсты ұйымдастарушының атауын көрсету аталған конкурс
қорытындылары туралы хаттаманың мәтінін интернет ресурста
орналастыру)
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс _______ (конкурстық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә.)
Қарсы дауыс __________ (конкурстық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә.)
Конкустық комиссия төрағасының, төраға орынбасарының, мүшелері
мен хатшысының қолдары.