О внесении изменений в совместное решение Мангистауского областного маслихата и акима Мангистауской области, в некоторые постановления акимата Мангистауской области и решения Мангистауского областного маслихата
Постановление акимата Мангистауской области от 21 мая 2015 года № 148 и решение Мангистауского областного маслихата от 21 мая 2015 года № 25/390. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 26 июня 2015 года № 2749
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», от 21 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам ономастики» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ и областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения в совместное решение Мангистауского областного маслихата и акима Мангистауской области, в некоторые постановления акимата Мангистауской области и решения Мангистауского областного маслихата согласно приложению к настоящему постановлению и решению.
2. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата (Сейбагытов Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления и решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления и решения возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
4. Настоящее постановление и решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
Председатель сессии                     Х. Нургалиева
Секретарь
областного маслихата                    Б. Жусупов
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от 21 мая 2015 года № 148
и решению Мангистауского
областного маслихата
от 21 мая 2015 года № 25/390
Перечень изменений, вносимых в совместное решение Мангистауского областного маслихата и акима Мангистауской области, в некоторые постановления акимата Мангистауской области и решения Мангистауского областного маслихата
1. В совместном решении Мангистауского областного маслихата и акима Мангистауской области от 25 декабря 2001 года № 16/152 «Об образовании Шебирского сельского округа Мангистауской области» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 651):
в заголовок и по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.

Маңғыстау облыстық мәслихаты мен Маңғыстау облысы әкімінің бірлескен шешіміне, кейбір Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулылары мен Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 148 қаулысы және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 21 мамырдағы № 25/390 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 маусымда № 2749 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» 1993 жылғы 8 желтоқсандағы, «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ономастика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы қаулының және шешімнің қосымшасына сәйкес Маңғыстау облыстық мәслихаты мен Маңғыстау облысы әкімінің бірлескен шешіміне, кейбір Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулылары мен Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Сейбағытов) осы қаулының және шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының және шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы және шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбаев
Сессия төрағасы                         Х. Нұрғалиева
Облыстық мәслихат
хатшысы                                 Б. Жүсіпов
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 21 мамырдағы
№ 148 қаулысына және
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2015 жылғы 21 мамырдағы
№ 25/390 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихаты мен Маңғыстау облысы әкімінің бірлескен шешіміне, кейбір Маңғыстау облысы әкімдігінің қаулылары мен Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің тізбесі
1. Маңғыстау облыстық мәслихаты мен Маңғыстау облысы әкімінің 2001 жылғы 25 желтоқсандағы № 16/152 «Маңғыстау ауданының Шебiр селолық округiн құру туралы» бірлескен шешімінде (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 651 болып тіркелген):
тақырыбында және бүкiл мәтін бойынша «селолық», «селосының» деген сөздер тиісінше «ауылдық», «ауылының» деген сөздермен ауыстырылсын.

2. В решении Мангистауского областного маслихата от 6 декабря 2005 года № 13/233 и постановлении акимата Мангистауской области от 29 ноября 2005 года № 319 «О включении некоторых малочисленных населенных пунктов Бейнеуского, Мангистауского и Тупкараганского районов в состав ближайших сельских населенных пунктов» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1935, опубликовано 17 января 2006 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок и в пункт 1 на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.
3. В решении Мангистауского областного маслихата от 30 марта 2006 года № 15/258 и постановлении акимата Мангистауской области от 15 марта 2006 года № 80 «Об образовании села Боздак в составе Сайотесского сельского округа и его внесении в список населенных пунктов по Мангистаускому району» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1943, опубликовано 13 мая 2006 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок и по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.
4. В решении Мангистауского областного маслихата от 28 июля 2006 года № 16/288 и постановлении акимата Мангистауской области от 31 мая 2006 года № 188 «Об образовании села Тажен в составе Акжигитского сельского округа Бейнеуского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1953, опубликовано 7 сентября 2006 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок и по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Настоящее решение и постановление вводится в действие со дня государственной регистрации.».
5. В решении Мангистауского областного маслихата от 28 июля 2006 года № 16/289 и постановлении акимата Мангистауской области от 24 июля 2006 года № 239 «Об отнесении поселка Умирзак к категории «аул/село» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1954, опубликовано 7 сентября 2006 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовке, в преамбуле и в пункте 1 указанного решения и постановления:
в тексте на государственном языке слово «(село)» исключить;
в тексте на русском языке слова «аул (село)» заменить словом «село».

2. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 6 желтоқсандағы № 13/233 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2005 жылғы 29 қарашадағы № 319 «Бейнеу, Маңғыстау және Түпқараған аудандарының халық аз қоныстанған кейбір елді мекендерін жақын орналасқан селолық елді мекендердің құрамына енгізу туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1935 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2006 жылғы 17 қаңтарда жарияланған):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бейнеу, Маңғыстау және Түпқараған аудандарының халық аз қоныстанған кейбір елді мекендерін жақын маңдағы ауылдық елді мекендердің құрамына енгізу туралы»;
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Бұдан әрі есеп деректерінен шығарылып, облыстың халық аз қоныстанған мына ауылдық елді мекендері жақын маңдағы ауылдық елді мекендердің құрамына енгізілсін:
1) Бейнеу ауданы бойынша:
Қызылту – Ақжігіт ауылдық елді мекеніне;
Сарша – Сыңғырлау ауылдық елді мекеніне;
2) Маңғыстау ауданы бойынша:
Сауысқан – Ұштаған ауылдық елді мекеніне;
Өгізөреулі – Жармыш ауылдық елді мекеніне;
3) Түпқараған ауданы бойынша:
Қаңға – Қызылөзен ауылдық елді мекеніне.».
3. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 30 наурыздағы № 15/258 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2006 жылғы 15 наурыздағы  № 80 «Сайөтес селолық округінің құрамына Боздақ селосын құру және оны Маңғыстау ауданы бойынша елді мекендер тізіміне енгізу туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1943 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2006 жылғы 13 мамырда жарияланған):
тақырыбында және бүкiл мәтін бойынша «селолық», «селосын», «селосы» деген сөздер тиісінше «ауылдық», «ауылын», «ауылы» деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 28 шілдедегі № 16/288 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2006 жылғы 31 мамырдағы  № 188 «Бейнеу ауданының Ақжігіт селолық округінің құрамында Тәжен аулын құру туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1953 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2006 жылғы 7 қыркүйекте жарияланған):
тақырыбында және бүкiл мәтін бойынша «селолық», «селосымен» деген сөздер тиісінше «ауылдық», «ауылымен» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы шешім және қаулы мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгізіледі.».
5. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2006 жылғы 28 шілдедегі № 16/289 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2006 жылғы 24 шілдедегі  № 239 «Өмірзақ кентін «ауыл (село)» санатына жатқызу туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1954 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2006 жылғы 7 қыркүйекте жарияланған):
көрсетілген шешімнің және қаулының тақырыбында, кіріспесінде және 1-тармағында:
мемлекеттік тілдегі мәтінде «(село)» сөзі алынып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтінде «аул (село)» деген сөздер «село» деген сөзбен ауыстырылсын.

6. В решении Мангистауского областного маслихата от 8 октября 2007 года № 2/16 и постановлении акимата Мангистауской области от 5 октября 2007 года № 327-1 «Об образовании сельского округа Отпан Мангистауского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1982, опубликовано 8 ноября 2007 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок и по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.
7. В решении Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2007 года № 3/29 и постановлении акимата Мангистауской области от 30 ноября 2007 года № 447 «О переименовании села Кызыласкер Бейнеуского района в село Сам» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1997, опубликовано 26 февраля 2008 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок и по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.
8. В решении Мангистауского областного маслихата от 12 февраля 2008 года № 4/54 и постановлении акимата Мангистауской области от 17 января 2008 года № 29 «Об изменениях в административно-территориальном устройстве Бейнеуского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2002, опубликовано 18 марта 2008 года в газете «Огни Мангистау»):
в пункт 1 текста на государственном языке внесено изменение, текст на русском языке не изменяется.
9. В решении Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/125 и постановлении акимата Мангистауской области от 28 ноября 2008 года № 2207 «Об изменениях в административно-территориальном устройстве Мунайлинского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2036, опубликовано 24 января 2009 года в газете «Огни Мангистау»):
по всему тексту на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется.
10. В постановлении акимата Мангистауской области от 5 декабря 2012 года № 308 и решении Мангистауского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/82 «Об образовании сельского округа Болашак Каракиянского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2195, опубликовано 19 января 2013 года в газете «Огни Мангистау»):
в заголовок текста на государственном языке внесено изменение, текст на русском языке не изменяется.

6. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 8 қазандағы № 2/16 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 5 қазандағы  № 327-1 «Маңғыстау ауданының Отпан селолық округін құру туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1982 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2007 жылғы 8 қарашада жарияланған):
тақырыбында және бүкiл мәтін бойынша «селолық» деген сөз «ауылдық» деген сөзбен ауыстырылсын.
7. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 желтоқсандағы № 3/29 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2007 жылғы 30 қарашадағы  № 447 «Бейнеу ауданының Қызыләскер селосын Сам селосы деп атау туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1997 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2008 жылғы 26 ақпанда жарияланған):
тақырыбында және бүкiл мәтін бойынша «селосын», «селосы» деген сөздер «ауылын», «ауылы» деген сөздермен ауыстырылсын.
8. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 ақпандағы № 4/54 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 17 қаңтардағы  № 29«Бейнеу ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2002 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2008 жылғы 18 наурызда жарияланған):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ақжігіт ауылдық округінің құрамынан жалпы көлемі 13 000 га аумақты Тәжен ауылын шығара отырып, шекарасы өзгертілсін.».
9. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/125 және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 28 қарашадағы  № 2207 «Мұнайлы ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы» шешімі мен қаулысында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2036 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінде 2009 жылғы 24 қаңтарда жарияланған):
бүкiл мәтін бойынша «селосының», «селолық» деген сөздер «ауылының», «ауылдық» деген сөздермен ауыстырылсын.
10. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 308 және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы  № 7/82 «Қарақия ауданының Болашақ селолық округін құру туралы» қаулысы мен шешімінде (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2195 болып тіркелген, 2013 жылғы 19 қаңтарда «Маңғыстау» газетінде жарияланған):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қарақия ауданының Болашақ ауылдық округін құру туралы».