О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации и в области связи"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2016 года № 13280. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 314/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 20.11.2019 № 314/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 88 "Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации и в области связи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10493, опубликованный 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в сферах электронного документа и электронной цифровой подписи, информатизации, в области связи и телерадиовещания";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 20-1 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", пунктом 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" и пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании";
подпункт 3) пункта 1 приказа изложить в следующей редакции:
"3) цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области связи и телерадиовещания, согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
приложение 3 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.

"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 ақпанда № 13280 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 314/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 20.11.2019 № 314/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығына 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 88 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10493 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба, ақпараттандыру салаларындағы және байланыс, телерадио хабарларын тарату салаларындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-1-бабының 2-тармағына, "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 2-тармағына, "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 2-тармағына және "Телерадио хабарларын тарату туралы" 2012 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 2-тармағына сәйкес";
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес байланыс және телерадио хабарларын тарату саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің бағалары бекітілсін.";
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т. Б) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев

28 января 2016 года
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 69
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 88
Цены на услуги, реализуемые субъектом
государственной монополии в области связи и телерадиовещания
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Цена без учета НДС, тенге
Цена с учетом НДС, тенге
1
2
3
4
5
1.
Техническое обеспечение работ по мониторингу радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств, включая измерение параметров радиосигналов, обнаружение побочных электромагнитных излучений радиоэлектронной аппаратуры, а также техническое обеспечение работ по выявлению радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, действующих с нарушением законодательства Республики Казахстан в области связи, техническое обеспечение работ при проведении уполномоченным органом контроля качества услуг, оказываемых операторами связи, техническое обеспечение ведения реестра (базы данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений; техническое обеспечение работ при проведении уполномоченным органом в области технического сопровождения телерадиовещания контроля качества приема населением теле-, радиоканалов
1 услуга*

2016 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 69 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 88 бұйрығына
3-қосымша
Байланыс және телерадио хабарларын тарату саласындағы
мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің
бағалары
Р/с №
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
ҚҚС ескерілмеген бағасы, теңге
ҚҚС ескерілген бағасы, теңге
1.
Радиосигналдар параметрлерін өлшеуді, радиоэлектрондық аппаратураның жанама электромагниттік сәулеленуін байқауды қоса алғанда, радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жөніндегі жұмыстарды техникалық қамтамасыз етуді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасын бұза отырып жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды анықтау жөніндегі жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету, уәкілетті орган байланыс операторлары көрсететін қызметтердің сапасына бақылау жүргізген кезде жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету, радиоэлектрондық құралдардың және радиожиіліктерді иелікке берудің тізілімін (дерекқорын) жүргізуді техникалық қамтамасыз ету, телерадио хабарларын таратуды техникалық сүйемелдеу саласындағы уәкiлеттi органның теле-, радиоарналарды халықтың қабылдауының сапасын бақылауды жүргiзуі кезiнде жұмыстарды техникалық қамтамасыз ету
1 қызмет*

364 519 191,07
408 261 494
2.
Техническое сопровождение мероприятий по международной координации орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан в Международном союзе электросвязи
1 услуга*
133 418 518,75
149 428 741
3.
Техническое сопровождение системы централизованного управления сетями телекоммуникаций Республики Казахстан
1 услуга*
746 464 369,64
836 040 094
4.
Проведение расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств:
стационарные (базовые) станций сотовой связи (1 типовая станция);
стационарные (базовые) станций системы беспроводного радиодоступа (WLL) (1 радиочастотное присвоение)
1 услуга
20 868, 75
23 373
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для ультракоротковолновой радиосвязи;
стационарные приемо-передающие радиоэлектронные средства, предназначенные для транкинговой системы радиосвязи;
стационарные (базовые) приемопередающие станции, предназначенные для радиотелеметрии; стационарные радиоэлектронные средства, предназначенные для длинноволнового, средневолнового, коротковолнового диапазона (за одну радиочастоту (радиоканал) для одной станции)
1 услуга
18 008,93
20 170
радиорелейные станции (1 станция 1 частотное присвоение)
1 услуга
16 156,25
18 095
стационарные (земные) станции спутниковой связи (1 станция)
1 услуга
22 071,43
24 720
проведение расчетов электромагнитной совместимости и частотно-территориальное планирование:
радиопередающих устройств, предназначенных для передачи телевизионного вещания;
станции эфирно-кабельного телевидения;
радиопередающие устройства, предназначенные для передачи звукового (радио) вещания (1 радиочастота/телевизионный канал, 1 мультиплекс)
1 услуга
20 725,89
23 213
Выдача дубликата заключения экспертизы электромагнитной совместимости
1 услуга
976,79

364 519 191,07
408 261 494
2.
Халықаралық электр байланысы одағында Қазақстан Республикасының орбиталық-жиіліктік ресурсын халықаралық үйлестіру жөніндегі іс-шараларды техникалық сүйемелдеу
1 қызмет*
133 418 518,75
149 428 741
3.
Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерін орталықтан басқару жүйесін техникалық сүйемелдеу
1 қызмет*
746 464 369,64
836 040 094
4.
Радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу:
ұялы байланыстың стационарлық (базалық) станциялары (1 типтік станция);
сымсыз радиоқолжетімділік жүйелерінің стационарлық (базалық) станциялары (WLL (1 радиожиілікті беру)
1 қызмет
20 868, 75
23 373
ультрақысқа толқынды радиобайланысқа арналған стационарлық қабылдау - тарату радиоэлектрондық құралдары;
транкингтік радиобайланыс жүйесіне арналған қабылдау - тарату радиоэлектрондық құралдары;
радиотелеметрияға арналған стационарлық (базалық) қабылдау - тарату станциялары; ұзын толқынды, орташа толқынды, қысқа толқынды диапазонға арналған стационарлық радиоэлектрондық құралдары (бір станцияға бір радиожиілік (радиоарна) үшін)
1 қызмет
18 008, 93
20 170
радиорелелік станциялар (1 станция 1 жиілікті беру)
1 қызмет
16 156, 25
18 095
жерсеріктік байланыстың стационарлық (жердегі) станциялары (1 станция)
1 қызмет
22 071,43
24 720
мыналардың: телевизиялық хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылардың; эфир-кәбілдік телевизия станцияларының; дыбыстық (радио) хабар таратуға арналған радиотаратушы құрылғылардың (1 радиожиілік/ телевизиялық арна 1 мультиплекс) электр магниттік үйлесімділігін есептеуді және жиіліктік-аумақтық жоспарлауды жүргізу
1 қызмет
20 725,89
23 213
Электромаганиттік үйлесімділік сараптама қорытындысының телнұсқасын беру
1 қызмет
976, 79

1 094
Примечание:
* Услуги оказываются ведомству уполномоченного органа в области
связи и технического сопровождения телерадиовещания.

1 094
Ескерту:
*Қызметтер байланыс және телерадио хабарларын таратуды техникалық қолдап отыру саласындағы уәкілетті органның ведомствосына көрсетіледі.