Об утверждении Правил уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении финансовых продуктов финансовыми организациями, а также перечня документов, прилагаемых к уведомлению
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 137. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2016 года № 14221.
В редакции от: 25.03.2021
Опубликовано: Информационно-правовая система "Әділет" от 03.10.2016; Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде от 07.10.2016; "Казахстанская правда" от 08.10.2016 г., № 193 (28319); "Егемен Қазақстан" 08.10.2016 ж., № 193 (28921)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 137. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2016 года № 14221.
Об утверждении Правил уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении финансовых продуктов финансовыми организациями, а также перечня документов, прилагаемых к уведомлению
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
В соответствии со статьей 31-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
1. Утвердить прилагаемые Правила уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении финансовых продуктов финансовыми организациями, а также перечень документов, прилагаемых к уведомлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 203 "Об утверждении Правил выдачи согласия Национального Банка Республики Казахстан для предложения финансовых продуктов финансовыми организациями потребителям финансовых услуг, а также микрокредитов микрофинансовыми организациями их потребителям" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9899, опубликованное 24 декабря 2014 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Қаржы ұйымдарының қаржы өнімдерін бекітуі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ету қағидаларын, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 137 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 9 қыркүйекте № 14221 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Қаржы ұйымдарының қаржы өнімдерін бекітуі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ету қағидалары, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Қаржы ұйымдарының қаржылық қызметтерді тұтынушыларға қаржы өнімдерін, сондай-ақ микроқаржы ұйымдарының өздерінің тұтынушыларына микрокредиттерді ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің келісім беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы № 203 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9899 тіркелген, 2014 жылғы 24 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосуға жіберуді;

3) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования и распространяется на финансовые продукты, утвержденные со дня введения в действие настоящего постановления.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
"25" июля 2016 года
И.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________М. Кусаинов
05 августа 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________К. Бишимбаев
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 мая 2016 года № 137
Правила уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении финансовых продуктов финансовыми организациями, а также перечень документов, прилагаемых к уведомлению
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
1. Настоящие Правила уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении финансовых продуктов финансовыми организациями, а также перечень документов, прилагаемых к уведомлению (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 31-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 31-1 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", статьей 31-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", статьей 31-1 Закона Республики Казахстан, от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовой деятельности", пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и определяет порядок уведомления финансовыми организациями уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) об утверждении финансовых продуктов и перечень документов, прилагаемых к уведомлению.
Требования Правил распространяются также на филиалы банков - нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан.

3) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік
жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап бекітілген қаржы өнімдеріне қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2016 жылғы 25 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
________________ М. Құсайынов
2016 жылғы 5 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 30 мамырдағы
№ 137 қаулысымен
бекітілді
Қаржы ұйымдарының қаржы өнімдерін бекітуі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ету қағидалары, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Қаржы ұйымдарының қаржы өнімдерін бекітуі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ету қағидалары, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесі (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-1-бабына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-1-бабына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 31-1-бабына, "Микроқаржылық қызмет туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-1-бабына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы ұйымдарының қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды (бұдан әрі – уәкілетті орган) қаржы өнімдерінің бекітілуі туралы хабардар ету тәртібін және хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесін айқындайды.
Қағидалардың талаптары Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарына да, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына да қолданылады.

Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 22.02.2021 № 35 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Финансовая организация уведомляет уполномоченный орган об утверждении финансовых продуктов, предусмотренных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 136 "Об утверждении Перечня финансовых продуктов, об утверждении которых финансовая организация уведомляет уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13852.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Финансовая организация в течение десяти рабочих дней со дня утверждения финансового продукта органом финансовой организации, уполномоченным на его утверждение, направляет в уполномоченный орган уведомление об утверждении финансовых продуктов финансовой организацией (далее – Уведомление) по форме согласно приложению к Правилам.
Перечень документов, прилагаемых к Уведомлению:
1) форма договора о предоставлении финансового продукта на казахском и русском языках, утвержденная органом финансовой организации, уполномоченным на ее утверждение (при наличии требования об утверждении форм договоров во внутренних документах финансовой организации) (далее – договор);
2) выписка из решения органов финансовой организации об утверждении договора с указанием итогов голосования.
4. Уведомление с приложением документов, предусмотренных пунктом 3 Правил, предоставляется финансовыми организациями по каждому финансовому продукту отдельно.
5. Направление Уведомления с приложением документов, предусмотренных пунктом 3 Правил, требуется также в случае внесения изменений и (или) дополнений в условия финансового продукта, в том числе в договор, за исключением случаев:
1) приведения договора в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) внесения изменений и (или) дополнений, не затрагивающих условия финансового продукта, указанные в пункте 6 Уведомления.
Финансовая организация при внесении изменений и (или) дополнений в условия финансового продукта, предусмотренные в пункте 6 Уведомления, не влекущих внесение изменений и (или) дополнений в договор, направляет уведомление с указанием внесенных изменений и (или) дополнений в условия финансового продукта без приложения документов, указанных в пункте 3 Правил.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 22.02.2021 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қаржы ұйымы уәкілетті органды Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13852 болып тіркелген "Қаржы ұйымы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды бекітілуі туралы хабардар ететін қаржы өнімдерінің тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 136 қаулысында көзделген қаржы өнімдерінің бекітілуі туралы хабардар етеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қаржы ұйымы қаржы өнімін оны бекітуге уәкілетті қаржы ұйымының органы бекіткен күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органға қаржы ұйымының қаржы өнімдерін бекітуі туралы хабарламаны (бұдан әрі – Хабарлама) жібереді.
Хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) оны бекітуге уәкілетті қаржы ұйымының органы бекіткен қазақ және орыс тілдеріндегі қаржы өнімін ұсыну туралы шарттың (бұдан әрі – шарт) нысаны (қаржы ұйымының ішкі құжаттарында шарттардың нысандарын бекіту туралы талаптар болған кезде);
2) дауыс беру қорытындыларын көрсете отырып, қаржы ұйымы органдарының шартты бекіту туралы шешімінен үзінді-көшірме.
4. Қаржы ұйымдары Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, хабарламаны әрбір қаржы өнімі бойынша жеке-жеке ұсынады.
5. Қаржы өнімінің талаптарына, оның ішінде шартқа өзгерістер және (немесе) енгізілген жағдайда да Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, Хабарламаны жіберу талап етіледі, оған мынадай жағдайлар кірмейді:
1) шартты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру;
2) Хабарламаның 6-тармағында көрсетілген қаржы өнімінің талаптарына әсер етпейтін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу.
Хабарламаның 6-тармағында көзделген қаржы өнімінің талаптарына шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге әкеп соқпайтын өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген кезде, қаржы ұйымы қаржы өнімінің талаптарына енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды көрсете отырып, Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса берместен хабарлама жібереді.

6. Уведомление с приложением документов, предусмотренных пунктом 3 Правил, представляется посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений.
7. При обращении финансовой организации уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня его получения выдает финансовой организации выписку из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений о направленном ею уведомлении.
Приложение к Правилам
уведомления уполномоченного
органа по регулированию,
контролю и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций об
утверждении финансовых
продуктов финансовыми
организациями, а также перечню
документов, прилагаемых
к уведомлению
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 23.12.2019 № 249 (вводится в действие с 01.01.2020).
Форма
Уведомление
об утверждении финансовых продуктов финансовой организацией
1. Наименование финансовой организации
_______________________________________________________________
2. Место нахождение финансовой организации, телефоны
_______________________________________________________________
3. Номер и дата лицензии уполномоченного органа на проведение операций и
деятельности на финансовом рынке
______________________________________________________________
4. Бизнес – идентификационный номер финансовой организации
______________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
(наименование финансового продукта)
6. Условия финансового продукта:
1) по займам физическим лицам:
цель займа___________________________________________________________________;
предельные сроки займа: ______________________________________________________;
предельные суммы займа: _____________________________________________________;
вид ставки вознаграждения и ее предельные величины: ____________________________;
методы погашения займа: _____________________________________________________;
перечень комиссий и иных платежей, связанных с выдачей и обслуживанием займа, учитываемых при
расчете годовой эффективной ставки вознаграждения,
и их предельные размеры: _____________________________________________________;
требования к наличию обеспечения займа: _______________________________________;
реквизиты внутреннего документа (внутренних документов) финансовой организации, регламентирующего
(регламентирующих) предоставление финансового продукта, утвержденного органом финансовой организации,
уполномоченным на его утверждение: __________________________________________;

6. Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттар қоса берілген хабарлама рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы ұсынылады.
7. Қаржы ұйымы өтініш жасаған кезде уәкілетті орган оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қаржы ұйымына рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен ол жіберген хабарлама туралы үзінді-көшірмені береді.
Қаржы ұйымдарының қаржы
өнімдерін бекітуі туралы қаржы
нарығы мен қаржы ұйымдарын
реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды
хабардар ету қағидаларына,
сондай-ақ хабарламаға қоса
берілетін құжаттардың тізбесіне
қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.12.2019 № 249 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Қаржы ұйымының қаржы өнімдерін бекітуі туралы
хабарлама
1. Қаржы ұйымының атауы
_______________________________________________________________
2. Қаржы ұйымының орналасқан жері, телефондары
_______________________________________________________________
3. Уәкілетті органның операцияларды және қаржы нарығында қызметті жүргізуге лицензиясының нөмірі мен күні
_______________________________________________________________
4. Қаржы ұйымының бизнес-сәйкестендіру нөмірі____________________
5. _____________________________________________________________
(қаржы өнімінің атауы)
6. қаржылық өнімнің шарттары:
1) жеке тұлғалардың қарыздары бойынша
қарыздың мақсаты_______________________________________________;
қарыздың шекті мерзімдері:_______________________________________;
қарыздың шекті сомасы:__________________________________________;
сыйақы мөлшерлемесінің түрі және оның шекті шамалары:____________;
қарызды өтеу әдістері:___________________________________________;
жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесін есептеу кезінде ескерілетін, қарыз беру және қарызға қызмет көрсетуге байланысты комиссиялар мен өзге төлемдер тізбесі және олардың шекті мөлшерлері: ____________________________________________________________________;
қарызды қамтамасыз етудің болуына қойылатын талаптар_____________;
оны бекітуге уәкілетті, қаржы ұйымының органы бекіткен қаржы өнімін беруді регламенттейтін қаржы ұйымының ішкі құжатының (ішкі құжаттарының) деректемелері:_________________________________________;

2) по срочным вкладам физических лиц:
валюта вклада: _____________________________________________________________;
предельные величины суммы вклада: __________________________________________;
предельные величины срока вклада: ___________________________________________;
порядок начисления и выплаты вознаграждения: ________________________________;
порядок пополнения и изъятия вклада: _________________________________________;
реквизиты внутреннего документа (внутренних документов) финансовой организации, регламентирующего
(регламентирующих) предоставление финансового продукта, утвержденного органом финансовой организации,
уполномоченным на его утверждение: ________________________________________;
3) по добровольному страхованию:
объект страхования: ________________________________________________________;
предельные размеры страховых премий: _______________________________________;
предельные размеры франшизы: _____________________________________________;
реквизиты внутреннего документа (внутренних документов) финансовой организации, регламентирующего
(регламентирующих) предоставление финансового продукта, утвержденного органом финансовой организации,
уполномоченным на его утверждение: _________________________________________;
4) по брокерским услугам, оказываемым на основании договора, предполагающего совершение брокером
в соответствии с поручениями клиента сделок купли-продажи ценных бумаг, расчет по которым производится
брокером с использованием денег или ценных бумаг, предоставленных брокером клиенту на условиях возвратности
и платности (маржинальные сделки):
предельные размеры комиссии и тарифы брокера и (или) дилера: ____________________________________________;
реквизиты внутреннего документа (внутренних документов) финансовой организации, регламентирующего
(регламентирующих) предоставление финансового продукта, утвержденного органом финансовой организации,
уполномоченным на его утверждение: ___________________________________________________________________
7. К уведомлению прилагаются: ________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________
(указываются наименование документов и количество листов)
8. __________________________ настоящим уведомлением подтверждает, (наименование финансовой организации)
что утвержденный _________________________________________, уполномоченным
(наименование органа финансовой организации)
на утверждение финансовых продуктов, _________________________________________________________________
(наименование финансового продукта)
соответствует требованиям законодательства Республики Казахстан.
Первый руководитель финансовой организации (на период его отсутствия
– лицо, его замещающее):
_______________ _____________________________ ____________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
"_____" ______________ 20____ года

2) жеке тұлғалардың мерзімді салымдары бойынша:
салым валютасы:________________________________________________;
салым сомасының шекті шамалары:________________________________;
салым мерзімінің шекті шамалары:_________________________________;
сыйақы есептеу және төлеу тәртібі:________________________________;
салымды толтыру және алу тәртібі:_________________________________
оны бекітуге уәкілетті, қаржы ұйымының органы бекіткен қаржы өнімін беруді регламенттейтін қаржы ұйымының ішкі құжатының (ішкі құжаттарының) деректемелері:_________________________________________;
3) ерікті сақтандыру бойынша:
сақтандыру объектісі:____________________________________________;
сақтандыру сыйақыларының шекті мөлшерлері______________________;
франшизаның шекті мөлшерлері:__________________________________;
оны бекітуге уәкілетті, қаржы ұйымының органы бекіткен қаржы өнімін беруді регламенттейтін қаржы ұйымының ішкі құжатының (ішкі құжаттарының) деректемелері:_________________________________________;
4) клиенттің тапсырмаларына сәйкес брокердің бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелерін жасауын болжайтын шарттың негізінде көрсетілетін брокерлік қызметтер бойынша, олар бойынша есеп айырысуды брокер клиентке қайтарымдылық және төлемділік (маржалық мәмілелер) талаптарында берілген ақшаны немесе бағалы қағаздарды пайдалана отырып жүргізеді:
брокердің және (немесе) дилердің комиссиялары мен тарифтердің шекті мөлшерлері:_________________________________________________________;
оны бекітуге уәкілетті, қаржы ұйымының органы бекіткен қаржы өнімін беруді регламенттейтін қаржы ұйымының ішкі құжатының (ішкі құжаттарының) деректемелері:_________________________________________;
7. Хабарламаға: _____________________________________ қоса беріледі
(құжаттардың атауы мен парақтар саны көрсетіледі)
8. ______________________________осы хабарламамен қаржы өнімдерін
(қаржы ұйымының атауы)
бекітуге уәкілетті _____________________________________________ бекіткен
(қаржы ұйымы органының атауы)
_________________________________ Қазақстан Республикасы заңнамасының
(қаржы өнімінің атауы)
талаптарына сәйкес келетінін растайды
Қаржы ұйымының бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам):
___________ ______________________________ ______________
(лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
20____ жылғы "_____" ______________