Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года № 174. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 июня 2016 года № 3787.
В соответствии с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата СевероКазахстанской области от 28.03.2023 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Утверждены постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 25 мая 2016 года № 174
Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 8) пункта 1 статьи 54 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета и представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационных проектов в агропромышленном комплексе Северо-Казахстанской области.
Отбор инновационных проектов осуществляется по следующим отраслевым направлениям агропромышленного комплекса:
1) растениеводство и земледелие (в том числе защита и карантин растений);
2) животноводство и ветеринария;
3) механизация сельского хозяйства;
4) переработка сельскохозяйственной продукции;

Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 мамырдағы № 174 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 24 маусымда N 3787 болып тіркелді.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабы 2-тармағы 10-1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 28.03.2023 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 мамырдағы № 174 қаулысымен бекітілді
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі ― Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабының 2-тармағы 10-1) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 54-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптiк кешен саласында жергілікті бюджет қаражаты есебінен инновациялық жобаларды енгізу және тарату, Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды енгізу және тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есептерді ұсыну үшін оларды іріктеуді ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
Инновациялық жобаларды іріктеу агроөнеркәсіптік кешеннің мынадай салалық бағыттары бойынша:
1) өсімдік шаруашылығы және егін шаруашылығы (оның ішінде өсімдіктерді қорғау және карантин);
2) мал шаруашылығы және ветеринария;
3) ауыл шаруашылығын механикаландыру;
4) ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу;

5) природные ресурсы: водное, рыбное, лесное хозяйства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) агропромышленный комплекс (далее – АПК) – совокупность отраслей экономики, включающих производство, заготовку, хранение, транспортировку, переработку и реализацию продукции сельского, рыбного хозяйства, а также пищевую промышленность, сопутствующие производства и сферы деятельности, обеспечивающие их современной техникой, технологическим оборудованием, деньгами, информационными и другими ресурсами, ветеринарно-санитарную и фитосанитарную безопасность, научное обеспечение и подготовку кадров;
2) администратор бюджетной программы – "Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" (далее – Управление), ответственное за планирование, обоснование, реализацию и достижение результатов бюджетной программы;
3) инновационность – направленность на повышение экономической эффективности деятельности путем создания новых или усовершенствованных производств, технологий, товаров, работ и услуг с учетом обеспечения экологической безопасности;
4) конкурентоспособность – преимущество в сравнении с аналогичными индустриально-инновационными проектами, проявляющееся в уровне достигаемой экономической и социальной эффективности, определяемом как отношение достигаемого эффекта к затратам на его получение;
5) заявитель – физическое или юридическое лицо (субъект АПК), осуществляющий научную, научно-техническую и инновационную деятельность на территории Республики Казахстан, представивший заявку с мероприятиями по реализации инновационного проекта для его внедрения и распространения в АПК Северо-Казахстанской области для финансирования за счет средств местного бюджета.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 30.10.2018 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) ; от 28.03.2023 № 36 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Условия отбора инновационных проектов
3. Мероприятия по внедрению и распространению инновационных проектов в АПК Северо-Казахстанской области включают в себя:
1) консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в производство, в том числе приобретение научных расходных материалов;
2) услуги по внедрению рационализаторских разработок в сельскохозяйственное производство;

5) табиғи ресурстары: су, балық, орман шаруашылықтары салаларында жүзеге асырылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) - ауыл шаруашылығы, балық шаруашылығы өнімдерін өндіруді, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және өткізуді, сондай-ақ тамақ өнеркәсібін, оларды қазіргі заманғы техникамен, технологиялық жабдықпен, ақшамен, ақпараттық және басқа да ресурстармен қамтамасыз ететін ілеспе өндірістер мен қызмет салаларын, ветеринариялық-санитариялық және фитосанитариялық қауіпсіздікті, ғылыми қамтамасыз ету мен кадрлар даярлауды қамтитын экономика салаларының жиынтығы;
2) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – бюджеттік бағдарламаны жоспарлау, негіздеу, іске асыру және нәтижелерге қол жеткізу үшін жауапты "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі – Басқарма);
3) инновациялық – экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ескере отырып, жаңа немесе жетілдірілген өндірістерді, технологияларды, тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жасау жолымен қызметтің экономикалық тиімділігін арттыруға бағыттылықты;
4) бәсекеге қабілеттілік – қол жеткізілетін нәтиженің оны алуға кеткен шығындарға қатысы ретінде айқындалатын, қол жеткізілетін экономикалық және әлеуметтік тиімділік деңгейінде көрінетін ұқсас индустриялық-инновациялық жобалармен салыстырғандағы артықшылықты;
5) өтініш беруші – жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру үшін Солтүстік Қазақстан облысының АӨК енгізу және тарату үшін инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралары бар өтінімді берген, Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға (АӨК субъектісі).
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 30.10.2018 № 310 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) ; 28.03.2023 № 36 ( алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Инновациялық жобаларды іріктеу шарттары
3. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шаралар мыналарды қамтиды:
1) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін өндіріске енгізуге ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу жөнінде консультациялық қызмет көрсету, соның ішінде ғылыми шығыс материалдарын сатып алу;
2) ауыл шаруашылығы өндірісіне талдамалық тиімді әзірлемелерді енгізу жөніндегі қызметтер;

3) проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
4) проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (дни поля) на производственной базе субъектов АПК или научных, опытных и иных организаций аграрного профиля;
5) распространение опыта и полученных результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).
4. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК Северо-Казахстанской области предоставляется на:
1) внедрение научных достижений (разработок) в области АПК применительно к условиям Северо-Казахстанской области;
2) внедрение и распространение инновационных агротехнологий у субъектов АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям Северо-Казахстанской области.
5. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) в области АПК Северо-Казахстанской области может включать в себя следующие виды работ:
1) внедрение и распространение технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции;
2) внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК Северо-Казахстанской области (конструкторские работы);
3) внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
4) внедрение и распространение селекционных достижений.
6. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
1 этап: рассмотрение управлением заявок на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
2 этап: подготовка управлением комплексного заключения по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов, указанным в пункте 19 настоящих Правил;
3 этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией;
4 этап: принятие управлением решения о финансировании инновационного проекта или отказа в финансировании на основании заключения Комиссии.
7. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия по инновационному проекту, внедрению и распространению, научных достижений (разработок) аграрного профиля и инновационных агротехнологий субъектов АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта.
3. Порядок и критерии отбора инновационных проектов
8. Отбор инновационных проектов в области АПК Северо-Казахстанской области проводится Управлением на конкурсной основе.

3) зертханалық талдаулар жүргізу, соның ішінде енгізу нәтижелері бойынша;
4) АӨК субъектілерінің немесе аграрлық бейіндегі ғылыми, тәжірибелік және өзге де ұйымдардың өндірістік базасында инновациялық жобаны енгізу жөніндегі ғылыми-практикалық семинар-кеңестер (егістік күндерін) өткізу;
5) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың тәжірибесі мен алынған нәтижелерін тарату (тұсаукесерін өткізу, мақалалар жариялау, брошюра, буклет дайындау және басып шығару, бейне материалдар дайындау).
4. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру мыналарға беріледі:
1) Солтүстік Қазақстан облысының жағдайларына қарай АӨК саласындағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге;
2) Солтүстік Қазақстан облысының табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына қарай АӨК субъектілерінде инновациялық агротехнологияларды енгізу және тарату.
5. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК саласындағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізу және тарату мынадай жұмыс түрлерін қамтуы мүмкін:
1) ауыл шаруашылығы өнімі өндірісінің технологиялық процесстерін енгізу және тарату;
2) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инженерлік объектінің немесе техникалық жүйенің конструкцияларын енгізу және көбейту (конструкторлық жұмыстар);
3) ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (жасалған жаңалықтың принциптік ерекшеліктері бар түпнұсқалық моделдерді) енгізу және тарату;
4) селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату.
6. Инновациялық жобаларды іріктеу рәсімі төрт кезеңмен жүзеге асырылады:
1-кезең: басқарма өтінімдерінің толықтығы мен оларды ресімдеу сапасын, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарауы;
2-кезең: басқарманың осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына өтінімдердің сәйкестігі негізінде олар бойынша кешенді қорытынды дайындауы;
3-кезең: Комиссияның өтінімдер мен кешенді қорытындыларды қарауы;
4-кезең: басқарманың Комиссия қорытындысы негізінде инновациялық жобаны қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдауы.
7. АӨК субъектілерінің инновациялық жобасы, аграрлық бейіндегі ғылыми жетістіктерін (әзірлемелерін) және инновациялық агротехнологияларын енгізу және тарату жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру мерзімі мен сомасы нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес айқындалады.
3. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі мен өлшемдері
8. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеуді конкурстық негізде басқарма жүргізеді.

9. Комиссия по отбору инновационных проектов (далее - Комиссия) создается Управлением из представителей заинтересованных местных исполнительных органов, неправительственных организаций, представителей бизнеса и науки, осуществляющих деятельность в сфере АПК.
10. Управление не позднее 10 (десяти) рабочих дней до даты проведения конкурса публикует объявление о проведении конкурса в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте Управления.
11. Сроки подачи документов и проведения конкурса по отбору инновационных проектов (далее – конкурс) ежегодно определяются Управлением.
12. Для участия в конкурсе заявитель представляет следующие документы:
1) заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план мероприятий по реализации инновационного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационных проектов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смету расходов мероприятий по реализации инновационного проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) для юридических лиц (дополнительно):
копия свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации или справка о государственной регистрации/перерегистрации с обязательным предоставлением оригинала для сверки;
Примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
копия финансовой отчетности за последние два года;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды, выданной не ранее чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности заявителя, выданной не ранее чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявления, перед банком (банками) (в случае, если заявитель является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, и печатью банка (банков);
копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля с обязательным предоставлением оригиналов для сверки;
копии правоустанавливающих документов на научно-техническую и материально-производственную базу, предоставляемую для осуществления мероприятий по внедрению и распространению инновационных технологий аграрного профиля или договора аренды с обязательным предоставлением оригиналов для сверки.

9. Инновациялық жобаларды іріктеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) жергілікті атқарушы органның мүдделі мемлекеттік органдарының, үкіметтік емес ұйымдардың, АӨК саласында қызметті жүзеге асыратын бизнес және ғылым өкілдерінен құрылған Басқармамен құрылады.
10. Басқарма конкурс өткізу күніне дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және басқарманың ресми сайтында конкурсты өткізу туралы хабарландыру жариялайды.
11. Құжаттар беру және инновациялық жобаларды іріктеу бойынша конкурс (бұдан әрі - конкурс) өткізу мерзімдерін жыл сайын басқарма айқындайды.
12. Өтініш беруші конкурсқа қатысу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінімді;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
3) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбахатты;
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасын;
5) заңды тұлғалар үшін (қосымша):
мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің көшірмесін немесе салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын берумен мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтаманы;
Ескертпе: "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік, заңды тұлғаның қызметі тоқтағанша дейін жарамды болып табылады;
соңғы екі жылдың қаржылық есептілігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, өтінім берілген күннің алдындағы үш айдан артық уақытта салық төлеушінің салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегінің жоқ немесе бар екендігі туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқылы адамның қолы және салық органының мөрі қойылған салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
өтініш берушінің өтінім берілген күннің алдындағы үш айдан артық уақытта банкке (банктерге) (егер өтініш беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болса, бұл анықтаманы осындай банктің әрқайсысы береді) мерзімі өткен берешегінің жоқ екендігі туралы бірінші басшының немесе оны алмастырушы адамның қолы және банктің (банктердің) мөрі қойылған анықтаманың түпнұсқасын;
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқаларын берумен өтініш берушінің аграрлық бейіндегі ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың көшірмелерін;
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқаларын берумен аграрлық бейіндегі немесе жалға беру шартындағы ғылыми-техникалық және инновациялық технологияларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру үшін ұсынылатын ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік базасына құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін;

6) для физических лиц (дополнительно):
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
справка установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика не менее чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля (при наличии) с обязательным предоставлением оригинала для сверки.
13. Материалы, представляемые заявителем для участия в конкурсе на получение финансирования из местного бюджета для внедрения и распространения инновационных проектов, должны быть сформированы в дело, листы которого прошиваются и нумеруются.
14. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
15. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, Управление не позднее 30 (тридцати) рабочих дней проводит отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.
16. При выявлении несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, Управление информирует об этом заявителя в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента приема документов.
Устранение выявленных несоответствий производится заявителем в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения уведомления, по истечении которого заявка подлежит отклонению, в случае если заявителем не устранены выявленные несоответствия.
Доработанные заявки рассматриваются Управлением не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты их представления.
При отклонении заявки, представленные документы возвращаются заявителю.
17. По заявкам, соответствующим требованиям настоящих Правил и прошедшим первый этап процедуры отбора инновационных проектов, управлением готовится комплексное заключение, на основания соответствия представленных заявок требованиям отбора инновационных проектов.
18. Рассмотрение заявок и комплексного заключения Управления проводится Комиссией в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения от управления комплексного заключения по заявкам на конкурс отбора инновационных проектов.
19. Требования к отбору инновационного (-ых) проекта (-ов):
1) соответствие прилагаемых к заявке материалов заявителя требованиям настоящих Правил;
2) инновационность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК Северо-Казахстанской области;

6) жеке тұлғалар үшін (қосымша):
өтініш берушінің жеке куәлігі құжатының көшірмесін;
салық төлеушінің өтінім берілген күннің алдындағы үш айдан кем емес салық берешегінің жоқ немесе бар екендігі туралы салық органының белгіленген нысандағы анықтамасын (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда);
салыстыру үшін міндетті түрде түпнұсқасын берумен өтініш берушінің аграрлық бейіндегі ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың (болған жағдайда) көшірмелерін.
13. Инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру алуға конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші ұсынатын материалдар парақтары тігіліп, нөмірленіп және іс болып қалыптастырылуы тиіс.
14. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есеп айырысулардың, негіздемелердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
15. Конкурсқа қатысуға өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталған соң, басқарма 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдерді осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі бойынша іріктеу жүргізеді.
16. Ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкес емес екендігі анықталған жағдайда, басқарма бұл туралы құжаттарды қабылдаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлайды.
Өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктерді хабарламаны алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жояды, мерзім өтіп кеткен жағдайда, егер өтініш беруші анықталған сәйкессіздікті жоймаса, өтінім қабылданбайды.
Басқарма пысықталған өтінімдерді олар ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қарайды.
Өтінім қабылданбаған жағдайда, ұсынылған құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
17. Басқарма осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін және инновациялық жобаларды іріктеу рәсімінің бірінші кезеңінен өткен өтінімдер бойынша ұсынылған өтінімдердің инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкестігі негізінде кешенді қорытынды дайындайды.
18. Комиссия басқарманың өтінімдері мен кешенді қорытындысын басқармадан инновациялық жобаларды іріктеу конкурсына өтінімдер бойынша кешенді қорытындыны алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қарайды.
19. Инновациялық жобаны (ларды) іріктеуге қойылатын талаптар:
1) өтініш беруші материалдарының қоса берілген өтініміне осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі;
2) жобаның инновациялылығы, техникалық іске асырушылығы және оның Солтүстік Қазақстан облысының аумағында АӨК-ке енгізуге және таратуға дайындық деңгейі;

3) соответствие приоритетным направлениям развития АПК Северо-Казахстанской области и Республики Казахстан, указанных в пункте 1 настоящих Правил;
4) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы инновационного проекта в АПК Северо-Казахстанской области;
5) наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для выполнения инновационных проектов;
6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
20. По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании, оформляет протокол заседания Комиссии и подписывает всеми членами Комиссии.
21. На основании рекомендаций Комиссии в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола заседания Управлением принимается решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках, определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы, либо решение об отказе в его финансировании с обоснованием причин.
22. В течение 7 (семи) рабочих дней с момента принятия решения Управлением о финансировании инновационного проекта между ним и заявителем, определенным по итогам конкурса, заключается договор по внедрению и распространению инновационного проекта по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
23. Использование средств, выделенных из местного бюджета на финансирование инновационного проекта в строгом соответствии с его целевым назначением и утвержденной в установленном порядке сметой расходов, является обязательным условием договора об инновационном проекте. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
24. В случае использования полученных бюджетных средств на цели, не предусмотренные утвержденной сметой расходов, предоставленные на финансирование инновационного проекта бюджетные средства подлежат полному возврату в местный бюджет.
25. Предоставление финансирования из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК Северо-Казахстанской области на внедрение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК Северо-Казахстанской области и (или) внедрение и распространение инновационных агротехнологий субъектов АПК производится по результатам заключения управления и рекомендаций Комиссии.

3) осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген Солтүстік Қазақстан облысының және Қазақстан Республикасының АӨК дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі;
4) инновациялық жобаның қаражатын игерудің және Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаның ілгерідегі басымдылықтарының толық тұжырымдалған пайымдауының болуы;
5) инновациялық жобаларды орындау үшін қажетті жабдықтың, инфрақұрылым мен ресурстардың болуы;
6) инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық мақсаттылығы.
20. Комиссия материалдарды қарау қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған бюджеттік бағдарлама аясында жергілікті бюджет қаражаты есебінен инновациялық жобаны қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы ұсынымдар шығарып, Комиссия отырысының хаттамасын ресімдейді және Комиссияның барлық мүшелеріне қол қойғызады.
21. Комиссия ұсынымдарының негізінде басқарма отырыс хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған бюджеттік бағдарлама аясында жергілікті бюджет қаражаты есебінен инновациялық жобаны қаржыландыру туралы себебін негіздей отыра, оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Басқарма инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша басқарма мен конкурс қорытындылары бойынша айқындалған өтініш беруші арасында инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі шарт жасалады.
23. Инновациялық жобаны қаржыландыруға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты оның нысаналы мақсатына және белгіленген тәртіппен бекітілген шығыстар сметасына қатаң сәйкестікпен пайдалану инновациялық жоба туралы шарттың міндетті талабы болып табылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтарылуға жатады.
24. Инновациялық жобаны қаржыландыруға берілген бюджет қаражаты бекітілген шығыстар сметасында көзделмеген мақсаттарға жұмсалған жағдайда толығымен жергілікті бюджетке қайтарылуға жатады.
25. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге және (немесе) АӨК субъектілерінің инновациялық агротехнологияларын енгізуге және таратуға арналған Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат беру басқарма қорытындысының нәтижелері және Комиссия ұсынымы бойынша жүргізіледі.

26. Результатом освоения заявителем бюджетных средств на выполнение мероприятий по внедрению инновационного проекта в АПК Северо-Казахстанской области являются:
1) организация усовершенствованных технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции субъектов АПК Северо-Казахстанской области;
2) отчет о внедрении и распространении научных разработок субъектов АПК Северо-Казахстанской области;
3) отчет о внедрении и распространении селекционного достижения субъектов АПК Северо-Казахстанской области;
4) отчет о внедрении опытных образцов предлагаемой к производству сельскохозяйственной продукции субъектов АПК Северо-Казахстанской области;
5) отчет о передаче технологической (конструкторской) документации на производство предлагаемой сельскохозяйственной продукции или оборудования субъектов АПК Северо-Казахстанской области;
6) отчет о проведении областного совещания (семинаров, дней поля) по внедрению и распространению конкретных инновационных технологий, инновационных новшеств и научных разработок субъектов АПК Северо-Казахстанской области.
27. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК Северо-Казахстанской области включает:
1) количественные и качественные показатели результатов внедрения и распространения инновационных проектов, которые должны включать в себя конкретные и четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области);

26. Мыналар Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаны енгізу жөніндегі іс-шараларды орындауға арналған бюджет қаражатын өтініш берушінің игеру нәтижесі болып табылады:
1) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің ауыл шаруашылығы өнімі өндірісінің жетілдірілген технологиялық процесстерін ұйымдастыру;
2) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің ғылыми әзірлемелерін енгізу және тарату туралы есеп;
3) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің селекциялық жетістіктерін енгізу және тарату туралы есеп;
4) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің өндіруге ұсынылатын ауыл шаруашылығы өнімінің тәжірибелік үлгілерін енгізу туралы есеп;
5) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің ұсынылатын ауыл шаруашылығы өнімін немесе жабдықты өндіруге технологиялық (конструкторлық) құжаттаманы беруі туралы есеп;
6) Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің нақты инновациялық технологияларын, инновациялық жаңалықтарын және ғылыми әзірлемелерін енгізу және тарату жөніндегі облыстық кеңес (семинарлар, егістік күндерін) өткізу туралы есеп.
27. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерін бағалау мыналарды қамтиды:
1) еңбек өнімділігі мен өтінім беруші және аудан (облыс) экономикасы өндірісінің тиімділігін жақсартуға ықпалын бағалау арқылы нақты және айқын нәтижелерді қамтуы тиіс инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерінің сандық және сапалық көрсеткіштері;

2) экономическая эффективность для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства Северо-Казахстанской области от реализации мероприятий по внедрению инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями;
3) экономическая оценка результатов внедрения инновационного проекта в контексте развития АПК Северо-Казахстанской области, ситуации на аграрном рынке;
4) минимизация технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от эффективной реализации мероприятий проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК.

2) бұрыннан қолданылатын технологиялармен салыстырғанда, инновациялық жобаларды енгізу жөніндегі іс-шараларды іске асырудан Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектісі және ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділік;
3) инновациялық жобаны енгізу нәтижелерін Солтүстік Қазақстан облысының АӨК дамуына, аграрлық нарықтағы ахуалға байланысты экономикалық бағалау;
4) енгізуден болатын технологиялық тәуекелдерді барынша азайту және АӨК нақты субъектісінің жағдайларында енгізу процесстерін ғалымдардың жеке сүйемелдеу жолымен жобаның іс-шараларын тиімді іске асырудан ең жоғары табыс алу.

28. При финансировании мероприятий по реализации инновационного проекта в АПК Северо-Казахстанской области учитывается наличие применения научных рекомендаций, аккредитации, лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию персонала на выполнение работ в научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля, с целью дальнейшего внедрения и распространения научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля, инновационных агротехнологий субъектов АПК, подлежащих применению с учетом природно-климатических, социально-экономических и иных условиях Северо-Казахстанской области.

28. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру кезінде Солтүстік Қазақстан облысының табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына қарай қолданылуға жататын АӨК субъектілерінің аграрлық бейіндегі қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерін (әзірлемелерін), одан әрі енгізу және тарату мақсатында, аграрлық бейіндегі ғылыми-техникалық және инновациялық салаларында жұмыстарды атқаруға персоналдың біліктілігін растайтын ғылыми ұсынымдар, аккредитациялар, лицензиялар, патенттер, куәліктер, сертификаттар, дипломдар және басқа да құжаттарды қолдануы ескеріледі.

29. Финансирование из местного бюджета для мероприятий по внедрению инновационного проекта, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля осуществляется при условии обязательного внедрения инновационных проектов на предприятиях субъектов АПК Северо-Казахстанской области в течение срока, определяемого договором по внедрению и распространению инновационного проекта.
30. Основанием предоставления финансирования из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту по внедрению и распространению инновационных проектов аграрного профиля является наличие объективных потребностей для их применения и обоснованные конкурентные преимущества выбранной инновационной технологии.

29. Аграрлық бейіндегі инновациялық технологияларды енгізуді және таратуды көздейтін инновациялық жобаларды енгізу жөніндегі іс-шаралар үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі шартта айқындалатын мерзім ішінде Солтүстік Қазақстан облысының АӨК субъектілерінің кәсіпорындарында инновациялық жобаларды міндетті түрде енгізген жағдайда жүзеге асырылады.
30. Аграрлық бейіндегі инновациялық жобаларды енгізу және тарату бойынша инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат бөлуге негіздеме оларды қолдану үшін объективті қажеттіліктің болуы және іріктеп алынған инновациялық технологияның дәйекті бәсекелі артықшылықтары болып табылады.

31. В целях эффективного использования бюджетных средств в соответствии с его целевым назначением управлением проводится постоянный мониторинг реализации мероприятий в соответствии с условиями заключенного договора. В случаях выявления несоответствия подтверждающей информации условиям договора, управление в течение 7 (семи) календарных дней со дня поступления такой информации уведомляет заявителя о необходимости предоставления дополнительной информации или устранения выявленных несоответствий.
Приложение 1 к Правилам по организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
Форма
Заявка
1.
Номер регистрации и дата
(заполняется сотрудником управления)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК Северо-Казахстанской области
4.
Краткое описание мероприятий по реализации инновационного проекта (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта
(в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств
(в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, адрес электронной почты контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта
(указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации инновационных проектов
Приложение 2 к Правилам по организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
План мероприятий по реализации инновационных проектов
(указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3 к Правилам по организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
Пояснительная записка к плану мероприятий по реализации инновационных проектов
1. Название мероприятий по реализации инновационных проектов
2. Место реализации мероприятий: район, населенный пункт
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 (одной) страницы)
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъекта АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):
полное наименование;
описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.

31. Бюджет қаражатын нысаналы мақсатына сәйкес тиімді пайдалану мақсатында басқарма жасалған шарттың талаптарына сәйкес іс-шаралардың іске асырылуына тұрақты мониторинг жасайды. Растайтын ақпараттың шарт талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, басқарма мұндай ақпарат келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде өтініш берушіге қосымша ақпарат ұсыну немесе анықталған сәйкессіздіктерді жою қажет екендігі туралы хабарлайды.
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларына 1-қосымша
нысан
Өтінім
1.
Тіркеу нөмірі және күні (басқарманың қызметкері толтырады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де инновациялық тәжірибені енгізу және тарату саласы (кіші саласы)
4.
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттары мен мәнін, жоба нәтижелерiнiң нақты қолданысын, осыған ұқсас жобаларды iске асыруға қатысу тәжiрибесін көрсету)
5.
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
6.
Жобаның басталған және аяқталған күні
7.
Сұратылатын қаражат сомасы (теңге)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекенжайы, телефоны/факсы, электрондық поштасы
9.
Өтініш берушінің байланысушы адамының тегі, аты, әкесінің аты, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның жетекшісі (тегі, аты және лауазымы, телефоны/факсы, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаларды іске асыруға қатысатын АӨК субъектілерінің атауы, мекенжайы, телефоны/факсы, электрондық поштасы
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларына 2-қосымша
Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
(атауын көрсету)
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (1 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (2 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларына 3-қосымша
Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбахат
1. Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралардың атауы
2. Іс-шараларды iске асыру орны: аудан, елді мекен
3. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараның мақсаттары мен міндеттері (1 (бір) беттен аспайды)
4. Негiзгi өтініш берушінің (ғылыми-зерттеу ұйымының) және инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараға қатысушы АӨК субъектісiнің қысқаша сипаттамасы (1 беттен аспайды):
толық атауы;
негiзгi өтініш беруші және инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараға қатысушы АӨК субъектілер қызметінің сипаттамасы;
негізгі мамандар, олар атқаратын жұмыс түрлері (түйіндемесін және бiлiктiлiгін растайтын құжаттарын қоса бере отырып);
осы бағдарлама аясында басқа жобаларды iске асыру туралы ақпарат.
Жеке тұлға АӨК субъектісінен өтінім ұсынылған жағдайда білімін, жасын, қызметінің негізгі түрлерін және жұмыс тәжірибесін көрсету қажет.

5. Обоснование мероприятий по реализации инновационных проектов: с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятий, его влияние на уровень технологического развития АПК Северо-Казахстанской области и производительность труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятий по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию научно-исследовательской организации по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятий программы (не более 2-х страниц).

5. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың негіздемесі: өндiрiстің осы сегментіндегі проблеманы, іс-шара қай мәселені шешуге бағытталатынын көрсету. Іс-шараларды іске асырудың өзектілігі мен қажеттiлiгiн, оның Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-тің технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнiмдiлiгіне ықпалын сипаттау (0,5 беттен аспайды).
6. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды iске асыру аясында атқарылатын негiзгi жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады, өндiрiсте қолдану үшін, жобаны орындау барысында байқаудан өткізу және көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан мен облыс экономикасы үшiн практикалық мәнін бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтiлетiн нәтижелерін, ресурстарға қажеттiлікті, соның ішінде бағдарламаның іс-шараларын iске асыруға қатысатын АӨК субъектiсінiң базасында ғылыми әзірлемені (технологияны) енгiзу және тарату жөніндегі ғылыми-зерттеу ұйымдастыру әдiснамасын көрсету (2 беттен аспайды).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятий по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК Северо-Казахстанской области, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).

7. Нәтижелiлiгі: инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шараларды іске асыру нәтижелерінің сандық және сапалық көрсеткіштері. Еңбек өнiмдiлiгін және өтініш беруші мен аудан (облыс) экономикасын жақсартуға ықпалын бағалау арқылы нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиiс.
Бұрыннан қолданылатын технологиялармен салыстырғанда, инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараны іске асырудан болатын экономикалық тиімділікті көрсету, Солтүстік Қазақстан облысының АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның мақсатқа сай екендігін негіздеу (1 беттен аспайды).

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы региона (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және өңірдің табиғат ресурстарына ықпалын (оң, бейтарап немесе кері) бағалауды қамтуы тиіс. Кері ықпал еткен жағдайда, мұндай ықпалды азайту үшiн не iстелетінін көрсету қажет (0,5 беттен аспайды).
9. Тәуекелдер: инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды сәтті аяқтаудағы негізгі тәуекелдер және осындай тәуекелдерді еңсеру шаралары (0,5 беттен аспайды).

10. Жизнеспособность проекта: необходимо описать меры, которые будут предприняты для обеспечения устойчивости производства субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов, после завершения финансирования (не более 0,5 страницы).
Приложение 4 к Правилам по организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
Смета расходов мероприятий по реализации инновационных проектов
(указать название)
тысяч тенге 1
Статьи расходов 2
Единица измерения
Цена
Стоимость
в том числе по месяцам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Заработная плата
1.1.
1.2.
2.
Командировочные расходы
2.1.
2.2.
3.
Прямые расходы
3.1.
3.2.
4.
Накладные расходы
Итого:
1 Указывается отдельно на каждый год мероприятий по реализации инновационных проектов
2 Указать отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии)
Приложение 5 к Правилам по организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Северо-Казахстанской области
ДОГОВОР
по внедрению и распространению инновационного проекта в области АПК
Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 30.10.2018 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); текст на казахском языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 06.03.2019 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ ____ от "_____" ___________ 20 года

10. Жобаның өміршеңдігі: инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілері өндiрiсiнің қаржыландыру аяқталғаннан кейiнгі тұрақтылығын қамтамасыз ету үшiн қолданылатын шараларды сипаттау қажет (0,5 беттен аспайды).
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларына 4-қосымша
Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралар шығыстарының сметасы (атауын көрсету)
мың теңге
Шығыстардың баптары 2
Өлшем бірлігі
Бағасы
Құны
соның ішінде айлар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Жалақы
1.1.
1.2.
2.
Іссапар шығыстары
2.1.
2.2.
3.
Тікелей шығыстар
3.1.
3.2.
4.
Үстеме шығыстар
Жиынтығы:
1 Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралардың әрбір жылына бөлек көрсетiледi
2 Бюджет қаражатынан және өтініш берушілердің меншікті қаражатынан (болған жағдайда) қаржыландырылатын шығыстарды бөлек көрсету
Солтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларына 5-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының АӨК саласында инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі ШАРТ
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.03.2019 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ ____ 20____ жылғы "_____" __________

__________________________________________, именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице ____________________________________________, действующего на основании Положения ____________________, с одной стороны, и __________________________________________, именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице _________________________, действующего на основании ________________________________, с другой стороны, далее совместно именуемые Стороны, руководствуясь решением местного исполнительного органа по реализации государственной политики в АПК региона от "__" _______ 20____ №_____ и протоколом заседания Комиссии от "___" ________ 20____года, заключили настоящий Договор по внедрению и распространению инновационного проекта и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
1.1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и распространению инновационного проекта в области АПК Северо-Казахстанской области, выполняемые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе 255.019.000 "Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта", специфика 159 "Оплата прочих услуг и работ".
Направление:______________________________________________________________
По теме:__________________________________________________________________
1.2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и внедрению инновационного проекта_________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________ в производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом, разработанным "______________________________________________".
1.3. Срок оказания Услуг Исполнителем в течение 20___ года.
1.4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) акт приемки-сдачи оказанных услуг (Приложение №1 к настоящему Договору).
1.5. Услуга считается оказанной после подписания Акта приемки-сдачи услуги между Заказчиком и Исполнителем.
2. ХАРАКТЕРИСТИКА ИННОВАЦИОННОГО ПРОЕКТА ПО КВАЛИФИКАЦИОННЫМ ПРИЗНАКАМ И ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ПОКАЗАТЕЛИ

Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын ________________________________________________________ атынан ___________________________________________________________ Ереженің негізінде әрекет ететін, ___________________________________________________________________________________ бір тараптан және бұдан әрі Орындаушы деп аталатын _________________________ атынан _________________________ негiзiнде әрекет ететін ___________________________________________________ екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталатын, 20____ жылғы "___" _________________ №_______ өңірдің АӨК мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі жергiлiктi атқарушы органдағы уәкiлеттi органның шешiмiн және Комиссия отырысының 20____ жылғы "____" ________________ хаттамасын басшылыққа ала отырып, инновациялық жобаны енгiзу және тарату жөніндегі осы Шартты жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:
1. ШАРТТЫҢ МӘНІ
1.1. 159 "Басқа қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" өзгешелік 255.019.000 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес орындалатын Cолтүстік Қазақстан облысы АӨК саласындағы инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша жұмысты Тапсырыс берушi тапсырады, ал Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағыты:________________________________________________________________
Тақырыбы:_____________________________________________________________
1.2. Орындаушы "_______________________________________" әзірлеген инновациялық жобаға сәйкес ______________________________________________________________ _________________________________________________________________ инновациялық жобасын тарату және енгізу бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайлардында қызмет көрсетуге мiндеттенеді:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
1.3. Орындаушының қызмет көрсету мерзiмі 20_____ жылдың ішінде.
1.4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажыратылмас бөлігі болып табылады:
1) осы Шарт;
2) Көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актісі (Осы Шарттың № 1 қосымшасы)
1.5. Тапсырыс берушi мен Орындаушының арасында Қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейiн қызмет көрсетілген болып саналады.
2. ИННОВАЦИЯЛЫҚ ЖОБАНЫҢ БІЛІКТІЛІК БЕЛГІЛЕРІ БОЙЫНША СИПАТТАМАСЫ ЖӘНЕ ЭКОНОМИКАЛЫҚ КӨРСЕТКІШТЕРІ

2.1. Направление работы: ___________________________________________________
2.2. Научно-технический уровень (новизна): ___________________________________
2.3. Область применения в АПК Северо-Казахстанской области:__________________
2.4. Конечный конкретный результат внедрения и распространения: _______________
2.5. Экономическая эффективность от внедрения и распространения: _______________
3. ПРАВА И ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН
3.1. Исполнитель обязан:
1) оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по реализации инновационного проекта_____________________________________________ _____________________________________________________________________________
2) оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 1.3 настоящего Договора;
3) безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено отклонение от условий настоящего Договора;
4) исполнитель обязан к указанному в пункте 1.3 сроку представить Заказчику полный заключительный отчет о выполненных работах.
3.2. Заказчик имеет право:
1) проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность;
2) отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания Акта выполненных работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
3.3. Заказчик обязан:
1) предоставлять сотруднику Исполнителя свободный доступ в производственные помещения и другие объекты для выполнения работ связанных с внедрением и распространением инновационного проекта;
2) оказывать помощь в проведении работ связанных с внедрением и распространением инновационного проекта;
3) выполнять работы связанные с внедрением и распространением инновационного проекта в строгом соответствии с технологией разработанной Исполнителем.
4. ОБЩАЯ СУММА ДОГОВОРА И УСЛОВИЯ ОПЛАТЫ
4.1. Общая сумма договора составляет ___________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
4.2. Услуги Исполнителя оплачиваются Заказчиком в следующем порядке:
Заказчик осуществляет предоплату 30% от суммы договора, в течение 5 (пяти) банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика по факту не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных работ, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.

2.1. Жұмыстың бағыты:
2.2. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық):
2.3. Солтүстік Қазақстан облысының АӨК-де қолданылатын саласы:
2.4. Енгiзу мен таратудың түпкілікті нақты нәтижесі:
2.5. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. ТАРАПТАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫ МЕН МІНДЕТТЕРІ
3.1. Орындаушы:
1)______________________________________________________________________ инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес тиісті сапада қызмет көрсетуге;
2) осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде көрсетуге;
3) егер қызмет көрсету барысында Орындаушы осы Шарттың талаптарынан ауытқыса, анықталған барлық кемшiлiктерді Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн түзетуге;
4) Орындаушы 1.3-тармақта көрсетілген мерзімге дейін тапсырыс берушіге атқарылған жұмыстар туралы толық қорытынды есеп беруге міндетті.
3.2. Тапсырыс беруші:
1) Орындаушы атқаратын жұмыстың барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай тексеруге.
2) Орындалған жұмыстардың актісіне қол қойылғанға дейін Тапсырыс берушінің Шартты орындаудан бас тартуы туралы жазбаша хабарламаны алғанға дейін Орындаушыға көрсетілген қызметтердің бір бөлігіне тең белгіленген бағаны төлей отырып, кез келген уақытта Шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші:
1) инновациялық жобаны енгізу және таратумен байланысты жұмыстарды атқару үшін өндірістік объектілер мен басқа да объектілерге еркін қол жетімділікті Орындаушының қызметкеріне беруге;
2) инновациялық жобаны енгізу және таратумен байланысты жұмыстарды жүргізуде жәрдем көрсетуге;
3) инновациялық жобаны енгізу және таратумен байланысты жұмыстарды Орындаушымен әзірленген технологияға сәйкес қатаң түрде атқаруға міндетті.
4. ШАРТТЫҢ ЖАЛПЫ СОМАСЫ ЖӘНЕ АҚЫ ТӨЛЕУ ТАЛАПТАРЫ
4.1. Шарттың жалпы сомасы барлық салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді ескере отырып, қызметтер көрсетуге байланысты барлық шығындардың құнын қоса есептегенде _____________ теңге (жазбаша).
4.2. Тапсырыс беруші Орындаушы көрсеткен қызметтерге мынадай тәртіппен еңбек ақы төлейді:
Осы Шарт Қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5 (бес) банктік күн ішінде Тапсырыс беруші Шарт сомасынан 30% алдын ала төлем жасайды.
Тараптармен орындалған жұмыстардың актісіне қол қойылған күннен бастап 30 (отыз) күнтзбелік күннен кешіктірмей, бұдан бұрын төленген авансты тепе-тең ұстап қалу есебімен факт бойынша Жеткізушінің есеп шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен Тапсырыс берушімен қалған сома төленеді.

4.3. Источник финансирования: местный бюджет Северо-Казахстанской области.
4.4. Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости выполненной работы в разрезе ее этапов.
5. ПОРЯДОК СДАЧИ И ПРИЕМКИ РАБОТ
5.1. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного(-ых) проекта(-ов) в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных проектов в области АПК региона.
5.2. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года.
5.3. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15 декабря ______ года.
5.4. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.
5.5. Если в процессе выполнения работы выясняется неизбежность получения отрицательного результата или нецелесообразность дальнейшего проведения работы, Исполнитель обязан приостановить ее, поставив в известность Заказчика в 5-дневный срок после приостановления работы.
В этом случае стороны обязаны рассмотреть вопрос о целесообразности и направлениях продолжения работы.
6. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
6.1. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
6.3. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,03% от общей суммы договора за каждый просроченный рабочий день.
7. ПОРЯДОК РАЗРЕШЕНИЯ СПОРОВ
7.1. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких случаях Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с расторжением настоящего Договора по данным основаниям.
7.2. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.

4.3. Қаржыландыру көзі: Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті бюджеті.
4.4. Орындаушы және бірге орындаушылар өздерінде тиісті бухгалтерлік есеп жүргізуді және орындалған жұмыстың кезеңдері бойынша нақты құнына талдау жасауды қамтамасыз етуге міндетті.
5. ЖҰМЫСТЫ ТАПСЫРУ ЖӘНЕ ҚАБЫЛДАУ ТӘРТІБІ
5.1. Орындаушы бекітілген Өңірдің АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасына сәйкес ғылыми-техникалық және Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау кезеңдерінде Орындаушы ресімдеуге және тапсыруға тиіс өзге де құжаттаманы бере отырып, Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша жүргізілген жұмыстар туралы тоқсан сайынғы аралық есеп беруге міндетті.
5.2. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есепті осы Шарт орындалып біткеннен кейін ___________ жылғы 1 желтоқсаннан кешіктірмей беруге міндетті.
5.3. Орындаушы Тапсырыс берушіге ___________ жылғы 15 желтоқсаннан кешіктірмей, орындалған жұмыстардың актісін береді.
5.4. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен бұрын жұмыстарды қабылдауға және жұмыстың ақысын төлеуге құқылы.
5.5. Егер жұмысты орындау барысында кері нәтиже алынатындығы немесе жұмыстарды одан әрі жүргізуді жалғастыру орынсыз екені анықталса, Орындаушы жұмысты тоқтатқаннан кейін 5 күндік мерзімде Тапсырыс берушіге хабарлап, жұмысты тоқтатуға міндетті.
Мұндай жағдайда тараптар жұмысты жалғастырудың орындылығы мен бағыттары туралы мәселені қарауға міндетті.
6. ТАРАПТАРДЫҢ ЖАУАПКЕРШІЛІГІ
6.1. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайларда тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген жағдайларда және тәртіппен жауап береді.
6.2. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Орындаушы ұсынатын қызметтерге байланысты Шартқа ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
6.3. Көрсетілген уақытта жұмыс орындалмаған жағдайда, Орындаушы бюджет кірісіне мерзімі кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Шарттың жалпы сомасының 0,03% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. ДАУЛАРДЫ ШЕШУ ТӘРТІБІ
7.1. Орындаушының тарапынан осы Шартта көзделмеген бұзушылықтар анықталған жағдайда, осы Шарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайларда, Орындаушы Тапсырыс берушіден осындай негіздер бойынша осы Шарттың бұзылуына байланысты шығындарды өтеуді талап етуге құқығы жоқ.
7.2. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты араларында туындайтын барлық келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер барысында шешу үшін барлық күшін салуы тиіс.

7.3. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. ПРОЧИЕ УСЛОВИЯ
8.1. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
8.2. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую силу.
8.3. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, факса либо посредством электронной почты с последующим предоставлением оригинала.
8.4. За исключением форс-мажорных условий, если Исполнитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 % от цены Договора за каждый день просрочки.
8.5. Настоящий Договор вступает в силу после подписания Сторонами с последующей регистрации в территориальном органе казначейства и действует по 31 декабря 2018 года.
8.6. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Исполнителя, не связанное с просчетом или небрежностью Исполнителя и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на предоставления Услуг.
8.7. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель должен незамедлительно направить администратору бюджетной программы письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от администратора бюджетной программы не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
Заказчик:
____________________
(подпись)
Место печати
Исполнитель:
___________________
(подпись)
место печати
Приложение № 1
к Договору
№ __ от ___________201_ года
АКТ ПРИЕМКИ-СДАЧИ ОКАЗАННЫХ РАБОТ № ПО ДОГОВОРУ №_____ОТ "__" ________ 201__ года
"____"_______201__ года
Мы, ниже подписавшиеся, Заказчик, в лице_______________________________, действующего на основании ___________________, с одной стороны и исполнитель _________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ в лице первого руководителя _____________________________________________________, действующего на основании Устава, с другой стороны, настоящим Актом подтверждаем, что в соответствии с Договором от ______________ №_____, Заказчик принял следующие услуги по Бюджетной программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта": а) б) в)
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет____________________ _________________________________________________________________________ Сумма цифрой и прописью, наименование валюты.
Включая все налоги и другие обязательные платежи в бюджет. Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям договора. Стороны претензий друг к другу не имеют.
Место печати___________________ Фамилия, имя, отчество
Место печати___________________ Фамилия, имя, отчество

7.3. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, кез келген тарап бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
8. БАСҚА ДА ТАЛАПТАР
8.1. Шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жасалады.
8.2. Осы Шарт үш данада жасалды. Үш дананың барлығы бірдей және бірдей күші бар.
8.3. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама хат, жеделхат, факс немесе электрондық пошта арқылы жіберіліп, кейін түпнұсқасы ұсынылады.
8.4. Форс-мажор жағдайларын қоспағанда, Орындаушы Шартта көзделген мерзімде қызмет көрсете алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Шарттың аясында өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірместен, мерзім өткен әрбір күн үшін Шарт бағасының 0,1%-ы мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы ретінде Шарт бағасынан ұстап қала алады.
8.5. Осы Шарт Тараптармен қол қойылғаннан кейін бұдан әрі аумақтық қазынашылық органында тіркеумен күшіне енеді және 20 ___ жылғы 31 желтоқсанға дейін әрекет етеді.
8.6. Осы Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" дегеніміз Орындаушының бақылауына бағынбайтын, Орындаушының қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланысты емес алдын ала болжауға болмайтын оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғаларға соғыс қимылдары, табиғат және стихиялық апаттар, оба, карантин және Қызметтерді көрсетуге эмбарго сияқты, бірақ олармен шектелмейтін іс-қимылдар жатуы мүмкін.
8.7. Форс-мажор жағдайлары туындаған кезде Орындаушы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне мұндай жағдайлар мен олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жолдауы тиіс. Егер бюджеттік бағдарламаның әкімшісінен өзге жазбаша нұсқаулар түспесе, Орындаушы орындалуына қарай Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауын жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайларға қатысы жоқ балама тәсілдерін іздейді.
9. ТАРАПТАРДЫҢ МЕКЕНЖАЙЛАРЫ МЕН ДЕРЕКТЕМЕЛЕРІ
Тапсырыс беруші: Орындаушы:
_______________ _______________ (қолы) (қолы)
мөр орны мөр орны
20____жылғы __________
№_______Шартқа
№1-қосымша
20____жылғы " ____" __________ №______ ШАРТ БОЙЫНША КӨРСЕТІЛГЕН № _____ ҚЫЗМЕТТЕРДІ ҚАБЫЛДАУ-ТАПСЫРУ АКТІСІ
20____ жылғы "____" __________
Біз, төменде қол қоюшылар, Тапсырыс беруші атынан _______________________, ___________________________ негізінде әрекет ететін ______________________________ бір тараптан және орындаушы атынан Жарғы негізінде әрекет ететін бірінші басшы _____________________________________________________________________________ екінші тараптан, осы Акт арқылы 20____ жылғы ____________ №_____ Шартқа сәйкес 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша, Тапсырыс беруші мынадай көрсетілген қызметтерді қабылдағанын растаймыз:
а)
б)
в)
Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) құны
_______________________________________________________________________ Сомасы санмен және жазбаша, валюта атауы.
Барлық салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда. Жұмыстар (көрсетілген қызметтер) сапалы орындалған және шарттың талаптарын қанағаттандырады. Тараптардың бір-біріне наразылығы жоқ.
Мөр орны ___________________ Тегі, аты, әкесінің аты
Мөр орны ___________________ Тегі, аты, әкесінің аты