О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 июля 2017 года № 496. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2017 года № 15741. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-180/2020 .
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11356, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июля 2015 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 496 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қыркүйекте № 15741 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 қарашадағы № ҚР ДСМ-180/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 04.11.2020 № ҚР ДСМ-180/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістермен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

7) стандарт государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
правый верхний угол приложения 5 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294";
правый верхний угол приложения 8 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294";
правый верхний угол приложения 9 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294";
правый верхний угол приложения 10 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294";
правый верхний угол приложения 11 к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294";
дополнить приложением 9 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления с перечнем документов, необходимых для оказания государственной услуги и выдача результата оказанной государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующие редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294
бұйрығына
4-қосымша";
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294
бұйрығына
5-қосымша";
көрсетілген бұйрыққа 9-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294
бұйрығына
6-қосымша";
көрсетілген бұйрыққа 10-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294
бұйрығына
7-қосымша";
көрсетілген бұйрыққа 11-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294
бұйрығына
8-қосымша";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және нәтижесін беру www.egov.kz,www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
3) электронная копия результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов;
4) электронная копия диплома о медицинском образовании;
5) электронные копии документа об окончании интернатуры, резидентуры либо клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
6) электронная копия удостоверения о переподготовке по заявляемой специальности (при его наличии);
7) электронная копия свидетельства о повышении квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности (при его наличии);
8) электронная копия удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
9) электронная копия свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии) или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется копия нотариально заверенного перевода на государственном или русском языке.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.";

"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасынпорталға тапсырған кезден бастап– 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
3) мамандардың кәсіби даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижесінің электрондық көшірмесі;
4) медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
5) мәлімделген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны не клиникалық ординатураны (бар болса) аяқтағаны туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
6) мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
7) мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
8) Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
9) білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болса) өзгерткен адамдар үшін тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстырғаны немесе некеге отырғаны туралы немесе некені бұзу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
Шет тілде берілген құжатқа мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аудармасы бар нотариалдық куәландырылған көшірмесі қосымша ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттардыкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде"тапсырған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі";

пункт 9-1 изложить в следующей редакции:
"9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 693 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12134);
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующие редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.";
в стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказанной государственной услуги осуществляется по месту основной работы услугополучателя через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;

9-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 693 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12134 болып тіркелген)көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған материалдар, деректер мен мәліметтеранық емес екендігі және (немесе)сәйкес келмесе;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданутәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің,оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының негізгі жұмыс орны бойынша www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау.Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап– 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;

2) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательств Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
электронная копия результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов;
электронная копия диплома о медицинском образовании;
электронная копия документа об окончании интернатуры, резидентуры либо клинической ординатуры по заявляемой специальности (при их наличии);
электронная копия удостоверения о переподготовке по заявляемой специальности (при его наличии);
электронная копия свидетельства о повышении квалификации за последние 5 лет по заявляемой специальности;
электронная копия свидетельства либо сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории по заявляемой специальности (при наличии);
электронная копия сертификата специалиста для допуска к клинической практике лицам занимающимся клинической практикой;
электронная копия удостоверения о признании и нострификации документов об образовании, для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
электронная копия свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии) или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на государственном или русском языке.
2) для получения бессрочного (на постоянный срок) свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории в соответствии с пунктом 17 Правил, сроков выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, за исключением специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 531 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11787):
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:
электронные копии ранее выданных трех равнозначных свидетельств (сертификатов) с присвоением первой, высшей квалификационной категории.
электронная копия свидетельства о повышении квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет на момент подачи документов, в объеме не менее 216 часов для специалистов с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.";

2) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты –15 (он бес) минут.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
тиісті біліктілік санатын бере отырып 5 (бес) жыл мерзімге куәлік алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық
құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес
мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
мамандардың кәсіби даярлығын бағалау және біліктілігінің сәйкестігін растау нәтижесінің электрондық көшірмесі;
медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша интернатураны, резидентураны не клиникалық ординатураны (бар болса) аяқтағаны туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша қайта даярлау туралы куәліктің электрондық көшірмесі (бар болса);
мәлімделген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша біліктілік санатын бере отырып куәліктің не маман сертификатының көшірмесі (бар болса);
клиникалық практикамен айналысатын адамдарға клиникалық практикаға рұқсат беру үшін маман сертификатының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болса) өзгерткен адамдар үшін тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстырғаны немесе некеге отырғаны туралы немесе некені бұзу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі.
Шет тілде берілген құжатқа мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аудармасы бар нотариалдық куәландырылған көшірмесі қосымша ұсынылады.
2) Халықтың санитариялық – эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандарды қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және қайтарып алу қағидаларын, мерзімдерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 531 бұйрықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11787 болып тіркелген)17-тармағына сәйкес бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып мерзімсіз (тұрақты мерзімге) куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны және мынадай құжаттар:
бірінші, жоғары біліктілік санатын бере отырып, бұрын берілген үш мәні бірдей куәліктің (сертификаттың) электрондық көшірмелері;
жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін құжаттарды тапсыру кезінде соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін жоғарылатуы туралы куәлігінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттардыкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" тапсырған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";

пункт 9-1 изложить в следующей редакции:
"9-1. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 531 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11787);
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.";
в стандарте государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства, его территориальными подразделениями и организацией, аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения (далее – услугодатель).
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - Комитет охраны общественного здоровья Министерства, его территориальные подразделения Комитета охраны общественного здоровья Министерства и организация, аккредитованная уполномоченным органом в области здравоохранения;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

9-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 531 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11787 болып тіркелген)бекітілген талаптарға көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған материалдар, деректер мен мәліметтердің сәйкессіздігі және (немесе)анық емес екені белгіленсе;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданутәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті, оның аумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласында уәкілетті орган аккредиттеген ұйым(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетініңаумақтық бөлімшелері және денсаулық сақтау саласында уәкілетті органмен аккредиттеуден өткен ұйым;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакция жазылсын:

"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдачи свидетельства об аккредитации – 45 (сорок пять) рабочих дней;
при переоформлении свидетельства об аккредитации, в случае изменения наименования, организационно – правовой формы медицинской организаций – 5 (пять) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9-1 настоящего стандарта.
Свидетельство об аккредитации выдается сроком на 3 года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица Комитета охраны общественного здоровья Министерства и организацией аккредитованной уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга осуществляется платно юридическим лицам (далее – услугополучатель).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения свидетельства об аккредитации:
заявление об аккредитации субъектов здравоохранения по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ подтверждающий изменение наименования или организационно - правовой формы услугополучателя;
2) на портал:
для получения свидетельства об аккредитации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
для переоформления свидетельства об аккредитации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа подтверждающего изменение наименования или организационно – правовой формы услугополучателя.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о результатах самооценки услугополучателя на соответствие стандартам аккредитации, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения, о лицензии на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности, являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі";
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған кезден
бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде – 45 (қырық бес) жұмыс күні;
субъектінің атауы, ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда куәлікті қайта ресімдеу – 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікне осы стандарттың 9-1-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Аккредиттеу туралы куәлік 3 жыл мерзімге беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің және денсаулық сақтау саласында уәкілетті орган аккредиттеген ұйымныңуәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы аккредиттеу туралы куәлікті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда аккредиттеу туралы куәлік электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруін растайтын құжат;
2) порталға жүгінген кезде:
аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының атауының немесе ұйымдық-құқықтық нысанының өзгеруін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, көрсетілетін қызметті алушының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне өзін-өзі бағалау нәтижелері туралы, медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) – қағаз тасығышта өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі оның қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
Қызметті алушының ұсынылған құжаттардың осы тармақпен көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші құжатты қабылдаудан бас тартады;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданутәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшелген өзге де талаптар";
"13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.mz.gov.kz, Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.";
приложение 1 к настоящему стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 2 к настоящему стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к настоящему стандарту исключить;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии в случае утери или порчи, выданных в бумажной форме – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов, а также направляет запрос в территориальные подразделения ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по месту осуществления заявителем предстоящей деятельности или действия (операции) на предмет соответствия предъявляемым при лицензировании требованиям.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность - для физического лица (требуется для идентификации личности);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, удостоверяющего право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
копия диплома о высшем или среднем медицинском образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
копии удостоверений о прохождении переподготовки или свидетельств о прохождении повышения квалификации (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
2) для получения приложения к лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, удостоверяющего право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
копия диплома о высшем или среднем медицинском образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
копии удостоверений о прохождении переподготовки или свидетельств о прохождении повышения квалификации (в случае непредставления оригинала для сверки);
копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
3 для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложениям 3 или 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора, за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП, для случаев переоформления лицензии;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;

"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.";
осы стандартқа 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы стандартқа 5-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияныжәне (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
қағаз нысанда берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған немесе бүлінген жағдайда оның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыскүні.
Көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарының толықтығын тексереді, сондай-ақ лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан мемлекеттік органдардың келісімдерін (ілеспе рұқсаттарды) алу үшін өтініш берушінің алдағы қызметті немесе әрекетті (операцияны) жүзеге асыру орны бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшеріне сұрау салуды жібереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (несенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысандағы өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшінлицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа меншік, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
қайта даярлаудан өту туралы куәліктің немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәліктің көшірмелері(салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі;Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа меншік, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
қайта даярлаудан өту туралы куәліктің немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәліктің көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда);
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі; Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу жағдайлары ЭҮТШ арқылы ақы төлеуді қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;

4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложению 6 или 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
в Государственную корпорацию:
1)для получения лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица (требуется для идентификации личности);
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
диплом о высшем или среднем медицинском образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
удостоверения о прохождении переподготовки или свидетельства о прохождении повышения квалификации (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
документ, подтверждающий трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованного в случае непредставления оригинала);
1) для получения приложения к лицензии:
заявление по форме, согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки);
диплом о высшем или среднем медицинском образовании (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
удостоверения о прохождении переподготовки или свидетельства о прохождении повышения квалификации (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала);
копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
документ, подтверждающий трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованного в случае непредставления оригинала);
3) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложениям 3 или 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора, за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП, для случаев переоформления лицензии;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
Мемлекеттік корпорацияға:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқұығына лицензиялық алымның төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа меншік, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжат (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы диплом (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
қайта даярлаудан өту туралы куәлік немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәлік (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес түпнұсқасы қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжат (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа меншік, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжат (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы диплом (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
қайта даярлаудан өту туралы куәлік немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәлік (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес мәлімделген қызметтің кіші түрлеріне сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжат (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалдық куәландырылған);
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу жағдайлары үшін ЭҮТШ арқылы ақы төлеуді қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
ішіндегі ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері;

4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы, согласно приложению 6 или 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
на портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
форма сведений, соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, удостоверяющего право собственности или аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание;
электронная копия диплома о высшем или среднем медицинском образовании;
электронные копии удостоверений о прохождении переподготовки или свидетельств о прохождении повышения квалификации;
электронная копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан;
2) для получения приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, удостоверяющего право собственности, аренды или доверительного управления государственным имуществом на помещение или здание;
электронная копия диплома о высшем или среднем медицинском образовании;
электронные копии удостоверений о прохождении переподготовки или свидетельств о прохождении повышения квалификации;
электронная копия сертификата специалиста по заявляемой специальности;
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность работника, согласно заявляемым подвидам деятельности в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) для переоформления лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП, для случаев переоформления лицензии;
копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
порталға:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа, жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
қайта даярлаудан өту туралы куәліктің немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны;
үй-жайға немесе ғимаратқа, жалға алунемесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
жоғары немесе орта медициналық білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
қайта даярлаудан өту туралы куәліктің немесе біліктілікті арттырудан өту туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
мәлімделген мамандық бойынша маман сертификатының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес, қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
лицензияны қайта ресімдеу жағдайлары үшін ЭҮТШ арқылы ақы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ішіндегі ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері;

4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Услугополучатель при получении переоформленной лицензии возвращает услугодателю ранее выданную на бумажном носителе лицензию и (или) приложение к лицензии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, об оплате суммы лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о регистрации объекта недвижимости являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При сдаче документов:
Услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи)-подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени пакета документов;
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через "портал" - в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алу кезінде бұрын қағаз тасығышта берілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны көрсетілетін қызметті берушіге кері қайтарады.
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу, лицензия, лицензиялық алым сомасын төлеу (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, осыдан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Құжаттарды тапсыру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – қағаз тасығышта өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттардыңтоптамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетілген, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияда – көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
"портал" арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебекөрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке куәлікті ұсыну кезінде (не нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің)қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.";
Қызметті алушының ұсынылған құжаттардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартымен көзделген тізбеге сәйкес толық емес ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартады;
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) олардың қызметкерлеріне мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mz.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложения 1, 2, 3, 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5, 6, 7 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.";
приложения 1, 2 к настоящему стандарту изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";

"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.mz.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның – www.egov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 1, 2, 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, 6, 7- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданутәртібі.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.";
1, 2-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер.";

пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
абзац третий подпункта 1) пункта 4 исключить;
абзацы третий, пятый и шестой пункта 6 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации:
заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия лицензии на медицинскую деятельность по специальности "гематология" или "онкология";
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера о проведении неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально либо копию договора (контракта) заключенного с организацией осуществляющей функции регистра гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга страны-импортера или страны-экспортера о проведении поиска и активации донора для осуществления неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;
копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
копию документа, на основании которого медицинская организация страны – импортера или страны – экспортера оказывает медицинские услуги, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;

2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдаужәне нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацы алып тасталсын;
6-тармақтың үшінші, бесінші және алтыншы абзацтары алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
"гематология" немесе "онкология" мамандығы бойынша медициналық қызметке лицензияның көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық расталған, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі не импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін тіркеу функцияларын жүзеге асыратын ұйыммен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүзеге асыру үшін донор іздеу мен оны жандандыруды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, олардың үлгілерін биологиялық қауіпсіздікке зерттеу нәтижелерінің көшірмесі;
оның негізінде импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің медициналық ұйымы медициналық қызметтерді көрсететін, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар құжаттың көшірмесі.

2) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
заявление по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия лицензии на медицинскую деятельность;
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера об оказании соответствующего вида медицинских услуг, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально;
3) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
заявление по форме согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью;
копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения или организацией осуществляющей научную деятельность страны-импортера или страны-экспортера о совместной научной деятельности, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально.
на портал:
1) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека при перемещении их с целью проведения неродственной трансплантации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора (контракта), заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера о проведении неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально либо копию договора (контракта) заключенного с организацией осуществляющей функции регистра гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга страны-импортера или страны-экспортера о проведении поиска и активации донора для осуществления неродственной трансплантации гемопоэтических стволовых клеток и (или) костного мозга человека, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;
электронная копия результатов исследования на биологическую безопасность образцов гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга человека в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации;
электронная копия документа, на основании которого медицинская организация страны – импортера или страны – экспортера оказывает медицинские услуги, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык;

2) диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
медициналық қызметке лицензияның көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, медициналық қызметтердің тиісті түрін көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
3) биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен немесе ғылыми қызметті жүзеге асыратын ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, бірлескен ғылыми қызмет туралы шарттың (келісімшарттың) көшірмесі;
порталға жүгінген кезде:
1) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынын әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық расталған, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі немесе импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін тіркеу функцияларын жүзеге асыратын ұйыммен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар, адамның гемопоэздік дің жасушаларын және (немесе) сүйек кемігін туыстас емес транспланттауды жүзеге асыру үшін донор іздеу мен жандандыруды жүргізу туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, олардың үлгілерін биологиялық қауіпсіздікке зерттеу нәтижелерінің электрондық көшірмесі;
оның негізінде импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің медициналық ұйымы медициналық қызметтерді көрсететін, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне тең түпнұсқалы аудармасы бар құжаттың электрондық көшірмесі.

2) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора (контракта) заключенного с организацией здравоохранения страны-импортера или страны-экспортера об оказании соответсвующего вида медицинских услуг, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально;
3) для получения заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, полученных в процессе проведения биомедицинских исследований:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего занятие научной деятельностью;
электронная копия договора (контракта), заключенного с организацией здравоохранения или организацией осуществляющей научную деятельность страны-импортера или страны-экспортера о совместной научной деятельности, с аутентичным переводом на государственный и (или) русский язык, заверенного нотариально.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность и копии приложения к лицензии по специальностям "трансплантология", "гематология", "заготовка крови", являющиеся государственными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

2) диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, медициналық қызметтердің тиісті түрін көрсету туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
3) биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердін, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердін, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ғылыми қызметпен айналысуды растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің денсаулық сақтау ұйымымен немесе ғылыми қызметті жүзеге асыратын ұйымымен жасалған, мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне теңтүпнұсқалы аудармасы бар, нотариалдық куәландырылған, бірлескен ғылыми қызмет туралы шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік ақпараттық ресурстар болып табылатын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), "трансплантология", "гематология", "қан дайындау"мамандықтары бойынша медициналық қызметке арналған лицензия және лицензияға қосымшаның көшірмесі туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) берген кезде оның көшірмесінде құжаттар топтпмасының қабылданған күні мен уақыты көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы берген кезде- көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.";
приложения 2, 4, 6, 7, 9, 10 к настоящему стандарту исключить;
правый верхний угол приложения 3 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз
с территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения
с целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований";
правый верхний угол приложения 5 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с
целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований";
правый верхний угол приложения 8 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к стандарту государственной
услуги Выдача заключений
(разрешительных документов)
на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с
территории Республики
Казахстан гемопоэтических
стволовых клеток, костного
мозга в случае их перемещения с
целью проведения
неродственной трансплантации,
а также образцов клеток, тканей,
биологических жидкостей и
секретов, в том числе продуктов
жизнедеятельности человека,
физиологических и
патологических выделений,
мазков, соскобов, смывов,
предназначенных для
диагностических целей или
полученных в процессе
проведения биомедицинских
исследований";
в стандарте государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";

"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.";
осы стандартқа 2, 4, 6, 7, 9, 10-қосымшалар алып тасталсын;
осы стандартқа 3-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжаттарын)
беру"мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша";
осы стандартқа 5-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжаттарын) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша";
осы стандартқа 8-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Туыстас емес
транспаланттауды жүргізу
мақсатында гемопоэздік дің
жасушаларын, сүйек кемігін
өткізген жағдайда, оларды,
сондай-ақ диагностикалық
мақсаттарға арналған немесе
биомедициналық зерттеулер
жүргізу процесінде алынған
жасушалардың, тіндердің,
биологиялық сұйықтықтар мен
сөлдердің, оның ішінде адамның
тіршілік әрекеті өнімдерінің,
физиологиялық және
патологиялық шығындылардың,
сүртінділердің,
қырындылардың,
шайындылардың үлгілерін
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге қорытынды
(рұқсат беру құжаттарын) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";

пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета оплаты медицинских услуг Министерства, Управлениями здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня истечения окончательного срока представления заявок на участие – не более 4 (четырех) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут.
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут";
5. Результат оказания государственной услуги – выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю или в Государственную корпорацию:
Потенциальный поставщик, претендующий на оказание ГОБМП, представляет заявку на участие в процедуре выбора поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги с приложением следующих документов:
1) нотариально засвидетельствованные копии:
свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (электронная версия справки нотариально не свидетельствуется);
документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для физического лица);
договора доверительного управления (при наличии);
лицензии на занятие медицинской деятельностью и приложений к ним, подтверждающих право на оказание заявленных медицинских услуг и расположение производственной базы потенциального поставщика по месту их оказания в административно-территориальной единице, указанной заказчиком в извещении об осуществлении процедуры выбора поставщика (электронные лицензия и приложения к ней нотариально не свидетельствуется);

2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаменттері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) қатысуға өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткен күннен бастап 4 (төрт) жұмыс күнінен артық емес.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.";
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысандағы тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі жөніндегі қызметтерді (бұдан әрі – ТМККК) беру үшін әлеуетті қызметтер берушіге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді көшірме.
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметтер берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
ТМККК көрсетуге үміткер әлеуетті қызметтер беруші мынадай құжаттарды қоса бере отырып, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қызметтерін берушіні таңдау рәсіміне қатысуға арналған өтінімді ұсынады:
1) мыналардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың (анықтаманың электрондық нысанын нотариалдық куәландырылмайды);
тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың (жеке тұлға үшін);
сенімгерлік басқару шарттарының (бар болса);
медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензияның және мәлімделген медициналық қызметтерді көрсетуге құқығын және әлеуетті қызметтер берушінің өндірістік базасының тапсырыс беруші қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабарламада көрсеткен әкімшілік-аумақтық бірліктерде оларды көрсету орны бойынша орналасуын растайтын қосымшалардың (анықтаманың электрондық нұсқасы нотариалдық куәландырылмайды) нотариалдық куәландырылған көшірмелері;

2) копии:
документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
устава (в случае, если в уставе не указан состав учредителей, участников или акционеров, также представляются выписка о составе учредителей, участников или копия учредительного договора, или выписка из реестра держателей акций);
свидетельства об аккредитации в сфере здравоохранения (при его наличии);
заключения проведенной оценки соответствия медицинской организации к оказанию высокотехнологичных медицинских услуг, выданного территориальным департаментом Комитета охраны общественного здоровья в порядке, определенном статьей 42 Кодекса (в случае подачи заявки на оказание консультативно-диагностической помощи, стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи);
решения уполномоченного органа о включении потенциального поставщика в перечень организаций здравоохранения по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке тканей (части ткани) или органов (части органов) и трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов) в порядке, определенном Правилами формирования перечня организаций здравоохранения по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке тканей (части ткани), или органов (части органов) и трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов), утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 534 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11743) (в случае подачи заявки на участие по оказанию высокотехнологичных медицинских услуг (далее – ВТМУ);
3) информация о кредиторской задолженности на текущий период;
4) сведения о квалификации медицинских работников с медицинским образованием по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (при наличии свидетельства об аккредитации выданного в соответствии с Правилами аккредитации в области здравоохранения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10735) данные сведения не представляются);
5) сведения о видах и формах медицинской помощи по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) решение по итогам кампании прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим ПМСП;

2) мыналардың:
жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін);
жарғының (жарғыда ұйымдастырушылар, қатысушылар немесе акционерлердің құрамы қөрсетілмеген жағдайда ұйымдастырушылар, қатысушылар құрамы туралы үзіндісі немесе құрылтай шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе акция ұстаушы тізімінен үзіндіні ұсынады);
денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу туралы куәліктің (ол бар болса);
Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменті Кодекстің 42-бабында айқындалған тәртіппен берген медициналық ұйымның жоғары технологиялық медициналық қызметтер көрсетуге сәйкестігіне жүргізілген бағалау қорытындысының (консультациялық-диагностикалық, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуге өтінім берген жағдайда) көшірмелері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11743 болып тіркелген) Тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау және тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау жөніндегі денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесін қалыптастыру қағидаларымен айқындалған тәртіппен әлеуетті қызметтер берушіні тіндерді (тіндердің бөліктерін) немесе ағзалар (ағзалардың бөліктерін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесіне қосу туралы уәкілетті орган шешімінің (Жоғары техникалық медициналық қызмет (бұдан әрі – ЖТМҚ) көрсетуге өтінім берген жағдайда) көшірмелері;
3) ағымдағы кезеңге кредиторлық берешегі туралы ақпарат;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық білімі бар медицина қызметкерлерінің біліктілігі туралы мәліметтер (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10735 болып тіркелген) Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларына сәйкес берілген аккредиттеу туралы куәлік болған жағдайда бұл мәліметтер ұсынылмайды);
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық көмектің түрлері мен нысандары туралы мәліметтер;
6)МСАК қызметін көрсететін Қазақстан Республикасы азаматтары және оралмандарды денсаулық сақтау субъектілеріне бекіту кампаниясының қорытындылары бойынша шешім;

7) сведения о коечном фонде по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
8) сведения о наличии медицинской техники по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
Заявка на участие и прилагаемые к ней документы подписываются руководителем потенциального поставщика.
Заявка на участие представляется в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. При этом последняя страница заявки заверяется подписью руководителя и скрепляется печатью.
Допускается предоставление заявки и документов, прилагаемых к ней, доверенным лицом потенциального поставщика на основании доверенности на право подачи заявки на участие, выданной потенциальным поставщиком, заверенной подписью руководителя и скрепленной печатью.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги";
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, соответствующего местного исполнительного органа, указанного в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги или Министерства, по адресу: 010000, г. Астана, улица Мәңгілік ел, 8, Дом Министерств, подъезд № 5.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства – www.mz.gov.kz;
Управлений здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы;
Государственной корпорации –www.gov4c.kz.
и на стендах в помещении услугодателя.";
приложения 1, 3, 6, 7, 9, 10 и 11 к указанному стандарту исключить;
правый верхний угол приложения 2 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 5 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 4 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 9 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 12 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 13 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
правый верхний угол приложения 14 к настоящему стандарту изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к стандарту государственной
услуги "Определение
соответствия (несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий" утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";

7) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төсек қоры туралы мәліметтер;
8) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық техниканың болуы туралы мәліметтер.
Қатысуға арналған өтінімге және оған қоса берілетін құжаттарға әлеуетті қызметтер берушінің басшысы қол қояды.
Қатысуға арналған өтінім тігілген түрде, нөмірленген парақтармен түзетулерсіз және жөндеулерсіз ұсынылады. Бұл ретте өтінімнің соңғы парағы басшының қолымен куәландырылады және мөрімен бекітіледі.
Өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды әлеуетті қызметтер берушінің, басшының қолымен расталған және мөрімен бекітілген (бар болса), қатысуға өтінім беру құқығына сенімхаттың негізінде әлеуетті қызметтер берушінің сенім білдірілген тұлғасының ұсынуына жол беріледі.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың қызметкерлеріне мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген тиісті жергілікті атқарушы орган басшысының атына, мынадай мекенжайға: 010000, Астана қаласы, Мәңгілік ел көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 5-кіреберіске беріледі.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайлары:
Министрліктің www.mz.gov.kz;
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының;
Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz интернет-ресурстарында;көрсетілетін қызметті берушінің үй- жайларында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 1, 3, 6, 7, 9, 10 және 11-қосымшалар алып тасталсын;
осы стандартқа 2-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің
қойылатынталаптарға
сәйкестігін (сәйкес еместігін)
анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша";
осы стандартқа 5-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша";
осы стандартқа 4-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша";
осы стандартқа 9-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша";
осы стандартқа 12-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына5-қосымша";
осы стандартқа 13-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 6-қосымша";
осы стандартқа 14-қосымшаның жоғарғы оң жақтағы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
еместігін) анықтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 7-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Медициналық технологияларға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";

пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства - www.mz.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.".
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за настоящим приказом возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.

2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mz.gov.kz" интернет-ресурсында орналастырылған.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.";
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3)тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А. В. Цойға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________Д. Абаев
10 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________Т. Сулейменов
25 августа 2017годa
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 294
Стандарт государственной услуги "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Допуск иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также Назарбаев Университете или его медицинских организациях, медицинских организациях Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов – 10 (десять) рабочих дней.
Отказ в рассмотрении заявления при предоставлении неполного пакета документов – 2 (два) рабочих дня;
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов – 15 (пятнадцать) минут;

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2017 жылғы 10 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 25 тамыз
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі № 294
бұйрығына 9-қосымша
"Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында,
сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында,
Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншілес ұйымдарында, сондай-ақ Назарбаев Университетінде немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған тұлғаларды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – 10 (он) жұмыс күні.
Құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған кезде өтінішті қараудан бас тарту – 2 (екі) жұмыс күні.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;

3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат специалиста (далее – сертификат) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) удостоверение о признании и (или) нострификации документов об образовании, об окончании интернатуры или резидентуры либо клинической ординатуры (при их наличии) по заявляемой специальности на территории Республики Казахстан, выданное в соответствии с Правилами признания и нострификации документов об образовании, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5135);
4) документ, подтверждающий осуществление клинической практики по заявляемой специальности, выданный в стране проживания иностранного специалиста;
5) документы, подтверждающие прохождение повышения квалификации по заявляемой специальности за последние пять лет, в общем объеме не менее 108 часов;
6) документ, подтверждающий трудовую деятельность, в соответствии со статьей 35 Кодекса;
7) документ, подтверждающий об отсутствии у иностранного специалиста административных и уголовных правонарушений и (или) лишения (запрещения) заниматься медицинской деятельностью;

3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маман сертификаты (бұдан әрі – сертификат) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) Қазақстан Республикасының аумағында мәлімделген мамандық бойынша білімі туралы, интернатураны немесе резидентураны не клиникалық ординатураны (олар бар болса) бітіргені туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережелеріне сәйкес берілген құжаттарды тану және (немесе) нострификациялау туралы куәлік;
4) шетелдік маман тұрған елде берілген мәлімделген мамандық бойынша клиникалық практиканы жүзеге асыру құқығын растайтын құжат;
5) жалпы көлемі 108 сағаттан кем емес, соңғы бес жыл ішінде мәлімделген мамандық бойынша біліктілігін арттырудан өткенін растайтын құжаттар;
6) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжат;
7) шетелдік маман тұрған елден уәкілетті органның әкімшілік және қылмыстық құқық бұзушылықтардың және (немесе) медициналық қызметпен айналысудан айырудың (тыйым салудың) болмауы туралы жазбаша растау;

8) разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное работодателю (организация здравоохранения), местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения и столицы;
9) свидетельство о перемене имени, отчества, фамилии или о заключении брака или о расторжении брака, для лиц, изменивших фамилию, имя или отчество (при его наличии) после получения документов об образовании;
10) положительный результат Оценки, проводимой в соответствии с Правилами оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 404 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11449).
Документ, предусмотренный в подпункте 4) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые поступающими на работу.
Документ, предусмотренный в подпункте 5) настоящего пункта не предоставляется лицами до истечения пяти лет со дня окончания учебного заведения.
Документ, предусмотренный в подпункте 6) настоящего пункта не предоставляется лицами, впервые поступающими на работу по окончанию учебного заведения.
Документ, предусмотренный в подпункте 8) настоящего пункта не предоставляется иностранными специалистами, постоянно проживающими в Республике Казахстан, а также иностранными работниками, являющимися гражданами государств-участников Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Документ, предусмотренный в подпункте 10) настоящего пункта не предоставляется иностранными гражданами из стран организаций экономического сотрудничества и развития при условии наличия лицензии либо иного документа, дающего право на занятие медицинской деятельностью.
К документу, выданному на иностранном языке, дополнительно предоставляется нотариально заверенный перевод на казахском и русском языках.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 сентября 2015 года № 733 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12185);

8) жұмыс берушіге (денсаулық сақтау ұйымы) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген, шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
9) білімі туралы құжаттарды алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (ол бар болса) өзгерткен тұлғалар үшін тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны, некеге отырғаны немесе некені бұзу туралы куәлік;
10) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 404 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11449 болып тіркелген)Кәсіптік даярлықты бағалау және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың біліктілікке сәйкестігін растау қағидаларына сәйкесжүргізілетін Бағалаудың оң нәтижесі.
Осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген құжатты жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген құжатты тұлғалар оқу орнын тәмамдаған күнінен бастап бес жыл өткенге дейін ұсынбайды.
Осы тармақтың 6) тармақшасында көзделген құжатты оқу орнын тәмамдаған жұмысқа алғаш қабылданатын тұлғалар ұсынбайды.
Осы тармақтың 8) тармақшасында көзделген құжатты Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтары, сондай-ақ 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа қатысушы мемлекеттердің азаматтары болып табылатын шетел жұмысшылары ұсынбайды.
Осы тармақтың 10) тармақшасында көзделген құжатты лицензия не медициналық қызметпен айналысу құқығын беретін өзге де құжаты болған жағдайда экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы елінің шетелдік мамандары ұсынбайды.
Шетел тілінде берілген құжатқа қосымша мемлекеттік немес орыс тілдерінде нотариалдық куәландырылған аудармасы ұсынылады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарының және (немесе) ішінде (мәліметтер) анық еместігі болса;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 733 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12185 болып тіркелген) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар, мәліметтер мен ақпараттардың сәйкестігі болса;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген мамандығы бойынша медициналық қызметке тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении медицинской деятельности по заявляемой специальности;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба по вопросам оказания государственных услуг подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия имя, отчество (при его наличии), лица, принявшего жалобу (с указанием контактных данных должностных лиц, для получения информации о ходе рассмотрения жалобы, а также срока и места получения ответа).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды
тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағым жазбаша түрде пошта бойынша не электронды түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымда өзінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда) (шағымның қаралу барысы, сондай-ақ жауап алу мерзімі мен орны туралы ақпарат алу үшін лауазымды тұлғалардың байланыс деректерін көрсете отырып) көрсетілген талонды бере отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері
ескерілген өзге де талаптар

13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.mz.gov.kz;
2) стендах в здании услугодателя.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.mz.gov.kz., Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Допуск иностранных
специалистов к клинической
практике, за исключением лиц,
приглашенных к осуществлению
профессиональной медицинской
деятельности в Национальном
холдинге в области
здравоохранения и его дочерних
организациях, а также Назарбаев
Университете или его
медицинских организациях,
медицинских организациях
Управления Делами Президента
Республики Казахстан"
форма
Сертификат специалиста
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) действительно получил(-а)
настоящий сертификат специалиста для допуска к клинической практике по специальности
________________________________________________________________________________
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его выдаче от "____"
___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до "____" ___________ 20____ года
Регистрационный № ____
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Подпись руководителя___________________
Место печати
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Допуск иностранных
специалистов к клинической
практике, за исключением лиц,
приглашенных к осуществлению
профессиональной медицинской
деятельности в Национальном
холдинге в области
здравоохранения и его дочерних
организациях, а также Назарбаев
Университете или его
медицинских организациях,
медицинских организациях
Управления Делами Президента
Республики Казахстан"
форма
В____________________________________
(полное наименование государственного органа)
от __________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Почтовый адрес_____________________________
Контактный телефон_________________________
Заявление о выдаче сертификата специалиста
Прошу выдать сертификат специалиста для допуска к клинической практике по
медицинской специальности________________________________________
______________________________________________________________________________
(указать медицинскую специальность)
на территории Республики Казахстан для работы в организации
здравоохранения______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать наименование организации здравоохранения)
Сведения об организации здравоохранения:
1. Форма собственности _________________________________________________________
2. Адрес организации____________________________________________________________
(область, город, район, улица, № дома, телефон)
_______________________________________________________________________________
3. Филиалы, представительства ____________________________________________________
(местонахождение)
Документы, прилагаемые к заявлению (количество и наименования):_________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Иностранный специалист________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" _______________20__г.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
медицинских организаций
в целях признания соответствия
их деятельности стандартам
аккредитации"
форма
Герб Республики
Казахстан Министерство здравоохранения Республики Казахстан
________________________________________________________________________
Название аккредитующего органа
Свидетельство об аккредитации
На основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", результатов внешней комплексной оценки и решения Комиссии по
аккредитации (приказ от "___"____20__ года № ___)
признается аккредитованной сроком на 3 (три) года с присвоением
________________________категории
(вторая, первая, высшая)
Настоящее свидетельство удостоверяет о соответствии деятельности медицинской
организаций стандартам аккредитации в области здравоохранения Республики Казахстан
Руководитель ____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _______________________________________________________________________
место печати
Дата выдачи свидетельства "_____" ______ 20___года
Регистрационный № _________________________________________________________
Город __________________________________________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
медицинских организаций
в целях признания соответствия
их деятельности стандартам
аккредитации"
форма
В _____________________________________
(полное наименование органа по
аккредитации в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
Заявление
на прохождение внешней комплексной оценки
Прошу провести внешнюю комплексную оценку в 20______г.,
предпочтительный месяц (даты): ________________ медицинской
организации____________________________________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
с целью аккредитации.
Сведения об организации:
1. ИИН ________________________
2. Форма собственности ___________________________________________
3. Год создания _________________________________________________________________
4. Номер, дата выдачи, серия лицензии на медицинскую деятельность и (или) фармацевтическую деятельность
_______________________________________________________________________________

13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мен Министрліктің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған, Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында, сондай-
ақ Назарбаев Университетінде
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасының Президенті Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Маман сертификаты
____________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандық)
мамандығы бойынша клиникалық практикаға жіберуге рұқсат беру үшін осы маман
сертификатын алды.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20_____ жылғы
"___"_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы " ___" ____________ дейiн жарамды
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы "__"___________
Басшының қолы______________
Мөр орны
"Денсаулық сақтау саласындағы
ұлттық холдингте және оның
еншілес ұйымдарында, сондай-
ақ Назарбаев Университетінде
немесе оның медициналық
ұйымдарында, Қазақстан
Республикасының Президенті Іс
басқармасының медициналық
ұйымдарында кәсіптік
медициналық қызметті жүзеге
асыруға шақырылған
тұлғаларды қоспағанда,
шетелдік мамандарды
клиникалық практикаға жіберу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
Кімге ______________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
кімнен ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
пошталық мекенжайы ________
контактылы телефон _________
Маман сертификатын алу туралы өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істеу үшін
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атын көрсету)
медициналық мамандық бойынша _________________________________________________
(медициналық мамандықты көрсету)
клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беруді сұраймын.
Денсаулық сақтау ұйымы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны _______________________________________________________________
2. Ұйымның мекенжайы___________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, көше, үйдің №, телефон)
________________________________________________________________________________
3. Филиалдары, өкілеттіліктері _____________________________________________________
(орналасқан жері)
Өтінішке қоса беріліп отырған құжаттар (саны және атауы): ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Шетелдік маман __________________ _______________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"__" ______________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
2-қосымша
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін тану
мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
_____________________________________________________________________________
Аккредиттеуші органның атауы
Аккредиттеу туралы куәлік
______________________________________________________________________ берілді
(медициналық ұйымның атауы, заңды мекенжайы)
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің, сыртқы кешенді бағалау нәтижелері және аккредиттеу комиссиясының шешімі
(20 __ жылғы "___" № бұйрық) негізінде ______ (екінші, бірінші, жоғары) санаты
тағайындала отырып, 3 жыл мерзімге аккредиттелген деп танылады.
Осы куәлік медициналық ұйым қызметінің Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау
саласындағы аккредиттеу стандарттарына сәйкестігі туралы куәландырады.
Басшы ______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы _______________________________________________________
мөрдің орны
Куәліктің берілген күні 20___жылғы " _____ " ______
Тіркеу №______________________________________
Қала_________________________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
3-қосымша
"Медициналық ұйымдар
қызметінің аккредиттеу
стандарттарына сәйкестігін тану
мақсатында оларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
___________________________
(денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу
жөніндегі органның толық
атауы)
___________________________
(медициналық ұйымның толық
атауы)
Сыртқы кешенді бағалау жүргізуге өтініш
Аккредиттеу мақсатында 20______жылғы болжамды айы (күні)
________________________________________________________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
медициналық ұйымды сыртқы кешенді бағалау жүргізуді сұрайды.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________________
2. Меншік нысаны __________________________________________________________
3. Құрылған жылы __________________________________________________________
4. Медициналық қызметке және (немесе) фармацевтикалық қызметке лицензияның нөмірі,
берілген күні, сериясы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

5. Свидетельство о государственной (учетной) регистрации
(перерегистрации)(справка)________________________________________________________
(№, серия, кем и когда выдано, статус юридического лица)
6. Расчетный счет ________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
7. Вид деятельности ___________________________________________________
(перечислить виды, профили оказываемых услуг)
8.Структурные подразделения, филиалы, представительства ___________________________
_______________________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
а) количество коек стационара: ___ коек и/или мощность амбулаторно-поликлинической
организации/подразделения ___ посещений в смену;
б) среднее число пролеченных пациентов в течение 12 месяцев в стационаре: ___ пациентов
и/или посещений в поликлинике всего в течение 12 месяцев ___ посещений;
в) общее число штатных единиц: ___, из них занятых:___, вакантных: __
г) перечислить услуги, отданные в аутсорсинг /выполняемые субподрядными
организациями: _____________________________________
9. Ответственное лицо за ввод данных по самооценке:
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, занимаемая должность, контактный
телефон и электронный адрес____________________________________________________
10. Координатор по аккредитации (основное контактное лицо с аккредитующим
органом):______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), занимаемая должность, контактный телефон и электронный адрес)
11. Адрес медицинской организации:
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон с
указанием кода, факс)
12. Электронный адрес медицинской организаций и ссылка на веб-сайт (при
наличии):_______________________________________________________________________
13. Прилагаемые документы (организационная структура, копия лицензии на
медицинскую деятельность, свидетельство о государственной регистрации на
государственном и русском языках.
1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
3._____________________________________________________________________________
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Руководитель __________________       ____________________________________________
(подпись)             фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Заявление принято к рассмотрению "__" ____ 20___ г.
____________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица аккредитующего органа, подпись ________
Приложение 4
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
медицинскую деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от______________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление___________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе ____________________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;

5. Мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу)туралы куәлік (анықтама)
________________________________________________________________________________
(№, сериясы, кім және қашан берген, заңды тұлға мәртебесі)
6. Есеп айырысу шоты ____________________________________________________________
(шоттың №, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Қызмет түрі ___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметтің түрлерін, бейіндерін санамалау)
8. Құрылымдық бөлімшелері, филиалдары, өкілдіктері _________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
1) стационардағы төсек саны: ___ төсек және/немесе амбулаториялық-емханалық
ұйымның/бөлімшенің қуаты, ___ бір ауысымда қабылданатын адамдардың саны;
2) 12 ай ішінде стационарда емделіп шыққан пациенттердің орташа саны: __ адамдардың
және/немесе барлығы 12 ай ішінде емханаға келушілер ___ келу;
3) штат бірліктерінің жалпы саны: ___, оның ішінде жұмыспен қамтылғандар:___, бос
орындар: ___;
4) аутсорсингке берілген /қосалқы мердігер ұйымдар атқаратын қызметтерді атап өту:
_______________________________________________________________________________
9. Өзін-өзі бағалау жөніндегі деректерді енгізуге жауапты адам:
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), Жеке сәйкестендіру нөмірі, атқаратын лауазымы, байланыс
телефоны және электрондық мекенжайы)
10. Аккредиттеу жөніндегі үйлестіруші (аккредиттеуші органмен негізгі байланысатын тұлға):
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты(бар болса), атқаратын лауазымы, байланыс телефоны және
электрондық мекен жайы)
11. Медициналық ұйымның мекенжайы: _____________________________________________
(пошта индексі, қала, аудан, облыс, көше,үйдің №,кодын,
факсін көрсете отырып телефоны)
12. Медициналық ұйымның электрондық мекенжайы және веб-сайтқа сілтеме (бар болса):
________________________________________________________________________________
13. Қоса берілетін құжаттар (ұйымдық құрылымы, медициналық қызметке лицензиясының
көшірмесі, мемлекеттік және орыс тілдеріндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама)
1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________________
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Басшы ____________________________________________________
(қолы)тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болса)
Өтінім қарауға 20___ жылғы "__" ____ қабылданды.
______________________________________________________________________________
(аккредиттеуші органның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы_______________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
4-қосымша
"Медициналық қызметке
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_______________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн) жүзеге
асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште ____________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болғанжағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, (стационарлық
үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді;

5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника Государственной корпорации (в случае обращения через Государственную
корпорацию).
Физическое лицо __________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: "___"_____ 20_____ года
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
медицинскую деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного
юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо
получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;

5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ __________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
5-қосымша
"Медициналық қызметке
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны қағаз жеткізгіште ___________ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондары_____________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша _________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;

5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения через
Государственную корпорацию).
Руководитель _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Приложение 6
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
медицинскую деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) __________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на
осуществление ____________________________________________________(полное
наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)физического лица-
лицензиата ____________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса _______________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" от 16 мая 2014 года _______________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием
объектов ______________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан _____________________________________________________________________

5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген
жағдайда).
Басшы ______________ ____________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
6-қосымша
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түр(-лері)інің толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға 20___
жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген, (лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымша(лардың) ныңнөмір(лері)і, берілген күні, лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымша(ларды)ны берген лицензиардың атауы) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)қағаз жеткізгіште ___ (лицензияны
қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер)
бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгеруі ______________
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ___________________
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
"объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойыншаберілген лицензияны иеліктен шығаруы ________________________________________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан мекенжайы өзгеруі _________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда _____________________________________________________________________

7) изменение наименования вида деятельности ________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ____________________________________
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью
работника Государственной корпорации (в случае обращения через Государственную
корпорацию)
Физическое лицо _________       _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                   Дата заполнения: "__" _____ 20____ года
Приложение 7
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на
медицинскую деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и
(или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________от "___"_________20___года, выданную (ое)
(ых)______________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
На осуществление________________________________________ (полное
наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности) по следующему(им)
основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии со статьей 34 Закона
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" от 14 мая 2014 года (далее – Закон)
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________
преобразования ____________________________________________________________
присоединения ____________________________________________________________
выделения ________________________________________________________________
разделения ________________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата
________________________________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
________________________________________________________________________________

7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _____________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы _______________________________________
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі) парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген
жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
7-қосымша
"Медициналық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
– шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері) інің толық атауы)
20___ жылғы "__" ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша(лардың) ның нөмір(лері)і, берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша(ларды)ны берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз
жеткізгіште ___ (лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою
керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңының 35-бабында айқындалған тәртіпке
сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу __________________________________________________________
қайта құру ______________________________________________________
қосылу _______________________________________________________
бөліп шығару _________________________________________________
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _______________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 14 мамырдағы Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
объектілерге берілетін рұқсаттар класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ___________

5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов
________________________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности
_______________________________________________________________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)подвидом
деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности являются
действительными;
4) заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
5) заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения через
Государственную корпорацию).
Руководитель _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
ввоз на территорию Республики
и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан органов
(части органов) и (или) тканей
человека, крови и ее
компонентов"
форма
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от

5) объектілерге берілетін рұқсаттар класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы_________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның)
толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік
заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________
Телефондары ___________________________________________
Факс ___________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
қосымша_____ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген апаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
4) өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
5) өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы)                  (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "_" ___________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
8-қосымша
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөлiктерiн) және (немесе) адам
тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасыныңаумағына
әкелуге және (немесе)
ҚазақстанРеспубликасының
аумағынан әкетуге
лицензияберу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___

5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10.Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18.Уполномоченное лицо
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Подпись и печать Дата
Форма
Лицензия на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Лицензия
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение к лицензии на
экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов
Лист №
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать
Дата
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 июля 2017 года № 496
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
ввоз на территорию Республики
и (или) вывоз с территории
Республики Казахстан органов
(части органов) и (или) тканей
человека, крови и ее
компонентов"
форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с по
Тип лицензии
ЭКСПОРТ
2. Контракт
№ от
5. Заявитель (БИН)
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11.Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Настоящим даю согласие на использование сведений, содержащих в информационных ресурсах.
19. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
форма
Заявление на выдачу лицензии на импорт
отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с по
Тип лицензии
ИМПОРТ
4. Контракт
№ от

5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелту елі
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә
Лауазымы
Қолы және мөрі Күні
Тауарлардың жекелеген
түрлерінің экспортына және
(немесе) импортына арналған
лицензияға қосымша
Уәкілетті орган
жылғы № лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ
№ Парақ
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефон
Қолы және мөрі
Күні
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 10 шілдедегі
№ 496 бұйрығына
9-қосымша
"Адам ағзаларын (ағзаларының
бөлiктерiн) және (немесе) адам
тiндерiн, қан мен оның
компоненттерін Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелуге және (немесе) Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші (БСН)
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Осымен ақпараттық ресурстарда қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
19. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___