Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Туркестанской области
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 16 октября 2017 года № 284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 октября 2017 года № 4242
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенным постановлением акимата Туркестанской области от 13.02.2020 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Туркестанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным постановлением акимата Туркестанской области от 13.02.2020 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата Южно-Казахстанской области от 8 декабря 2011 года № 321 "Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2068, опубликовано 16 января 2012 года в газете "Южный Казахстан").
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области, а также в Республиканский центр правовой информации для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечений десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Сатыбалды Д.А.
Аким области Ж. Туймебаев
Сатыбалды Д.А.
Тургумбеков А.Е.
Бокенбаев Ж.К.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сабитов А.С
Приложение к
постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

Түркістан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасын бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 16 қазандағы № 284 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 25 қазанда № 4242 болып тiркелдi
Ескерту. Тақырыпқа өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 13.02.2020 № 27 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабы 2 тармағының 10-1) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында енгізілетін және таратылатын инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидаcы осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 13.02.2020 № 27 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 321 "Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаcын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2068 болып тіркелген, 2012 жылғы 16 қаңтарда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.А.Сатыбалдыға жүктелсін.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Д.А.Сатыбалды
Ә.Е.Тұрғымбеков
Ж.Қ. Бөкенбаев
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
А.С.Сәбитов
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от "16" октября 2017 года
№ 284
Правила организации отбора и реализации инновационных проектов, внедряемых и распространяемых в агропромышленном комплексе Туркестанской области
Сноска. В приложении слова "Южно-Казахстанской области" заменены словами "Туркестанской области";
слова "ЮКО" заменены словами "ТО" постановлением акимата Туркестанской области от 13.02.2020 № 27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов (далее – Правила) в области агропромышленного комплекса Туркестанской области (далее – АПК ТО) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок организации отбора и реализации инновационных проектов, внедряемых и распространяемых в АПК ТО, за счет средств местного бюджета и представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению объектов интеллектуальной собственности в АПК ТО.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор бюджетной программы – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства области" (далее –Управление), на которого в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, возложены функции по администрированию бюджетной программы по внедрению и распространению инновационных достижений в АПК ТО;
2) заявитель – субъект научной, научно-педагогической, научно-технической и инновационной деятельности на территории Республики Казахстан, предоставляющий заявку с мероприятиями по реализации инновационного проекта для его внедрения и распространения в АПК ТО, для финансирования за счет средств местного бюджета;
3) субъекты АПК – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в АПК ТО;
4) заявка – пакет документов установленной формы, согласно приложениям к настоящим Правилам, предоставляемый в Управление;
5) научные организации (НО) – юридические лица, основной деятельностью которых является проведение научной, научно-педагогической и научно-технической деятельности в АПК, имеющие государственную аккредитацию на проведение научных исследований;
6) мероприятие по реализации инновационного проекта – комплекс мер по внедрению инновационного проекта в АПК ТО, за счет средств местного бюджета;

2017 жылғы "16" қазандағы
№ 284 қаулысына қосымша
Түркістан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасы.
Ескерту. Қосымшада "Оңтүстік Қазақстан облысы" деген сөздер "Түркістан облысы" деген сөздермен ауыстырылды;
"ОҚО" деген сөздер "ТО" деген сөздермен ауыстырылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 13.02.2020 № 27 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Түркістан облысының агроөнеркәсіптiк кешен (бұдан әрі – ТО АӨК) саласына енгізілетін және таратылатын инновациялық жобаларды іріктеу Қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына (әрі қарай – Заң) сәйкес әзірленді және ТО АӨК саласында инновациялық жобаларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен енгізу мен тарату және ТО АӨК зияткерлік меншік объектілерін енгізу мен тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп беру үшін, іріктеу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен, ТО АӨК инновациялық тәжірибені енгізу және тарату бойынша бюджеттік бағдарламаға әкімшілік ету жөніндегі функциялар жүктелген "Түркістан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма);
2) өтінім беруші – жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру үшін инновациялық жобаны ТО АӨК енгізу мен таратуға арналған, оны іске асыру жөніндегі іс-шаралары бар тұлға, Қазақстан Республикасының аумағындағы АӨК ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызмет субъектісі;
3) АӨК субъектілері – ТО АӨК өз қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
4) өтінім – бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне тапсырылатын, осы Қағиданың қосымшасына сәйкес, белгіленген нысандағы құжаттар пакеті;
5) ғылыми ұйымдар (ҒҰ) – ғылыми зерттеулер жүргізуге мемлекеттік аккредитациясы бар, негізгі қызметі АӨК-де ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет көрсету болып табылатын заңды тұлғалар;
6) инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар – жергілікті бюджет қаражаты есебінен ТО АӨК инновациялық жобаны іске асыру және тарату жөніндегі іс-шаралар.

7) комиссия по отбору инновационных проектов – коллегиальный орган, образуемый администратором бюджетной программы, и состоящий из представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа, науки, бизнеса и неправительственных организаций;
8) Научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы (далее – НИОКР).
Глава 2. Порядок и условия отбора инновационных проектов
Раздел 1. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов внедряемых и распространяемых в АПК ТО (далее – отбор инновационных проектов) проводится администратором бюджетной программы, на конкурсной основе.
4. Сроки подачи документов и проведения конкурса по отбору инновационных проектов (далее - конкурс) ежегодно определяются администратором бюджетной программы.
5. Администратор бюджетной программы в срок, не менее чем за 10 календарных дней до начала проведения конкурса, публикует соответствующее объявление в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте акимата ТО.
6. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
первый этап: прием и рассмотрение заявок администратором бюджетной программы на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
второй этап: подготовка администратором бюджетной программы комплексного заключения по заявкам, на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов;
третий этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией по отбору инновационных проектов внедряемых и распространяемых в АПК ТО, состоящей из представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа, науки, бизнеса и неправительственных организаций (далее – Комиссия), состав которой утверждается управлением;
четвертый этап: принятие администратором бюджетной программы решения о финансировании инновационного проекта (после согласования с соответствующими органами экономики и бюджетного планирования и утверждения бюджетной комиссией) или отказе в финансировании, на основании заключения Комиссии.
7. Для участия в конкурсе заявителю необходимо представить следующие документы:
1) форму заявки, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план мероприятий по реализации инновационного проекта, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационного проекта, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смету расходов мероприятий по реализации инновационного проекта, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

7) инновациялық жобаларды іріктеу комиссиясы - бюджеттік бағдарламаның әкімшісі құратын, мүдделі жергілікті атқарушы органдардың, ғылымның, бизнестің және (немесе) үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінен тұратын, алқалы орган.
8) Ғылыми зерттеулер және тәжірибе-конструкторлық жұмыстар (бұдан әрі – ҒЗжТКЖ).
2-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеудің тәртібі мен шарттары.
1-бөлім. Инновациялық жобаларды іріктеудің тәртібі.
3. ТО АӨК саласында ендірілетін және таратылатын инновациялық жобаларды іріктеуді (бұдан әрі–инновациялық жобаларды іріктеу) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, конкурстық негізде жүргізеді.
4. Құжаттарды ұсыну және инновациялық жобаларды іріктеу бойынша конкурстың (бұдан әрі – конкурс) өту мерзімдерін, жыл сайын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгілейді.
5. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі конкурс өткізу басталмастан, кемінде 10 күн бұрын, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және облыс әкімдігінің ресми сайтында тиісті хабарландыру жариялайды.
6. Инновациялық жобаларды іріктеу рәсімі төрт кезеңде жүргізіледі:
бірінші кезең: өтінімдерді қабылдау және олардың толыққандығы мен рәсімделу сапасын, осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қарауы;
екінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына өтінімдердің сәйкестігі негізінде, олар бойынша кешенді қорытынды дайындауы;
үшінші кезең: құрамын бағдарламаның әкімшісі бекітетін, жергілікті атқарушы органның мүдделі мемлекеттік органдарының, ғылымның, бизнестің және (немесе) үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінен құрылған инновациялық жобаларды іріктеу Комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия), өтінімдерді және кешенді қорытындыларды карауы;
төртінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Комиссияның қорытындысының негізінде, инновациялық жобаны қаржыландыру (тиісті экономика және бюджеттік жоспарлау органдарымен келісіліп және бюджеттік комиссияның мақұлдауынан соң) немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдауы.
7. Конкурсқа қатысу үшін өтінім беруші мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) Өтінім, осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын, осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбаны, осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес;
4) Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасын, осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес;

5) для юридических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
копию финансовой отчетности за последние два года;
справку налогового органа установленной формы, об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан (при предоставлени бумажного варианта – справка налогового органа должна быть заверена подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа);
документы (дипломы, лицензий, патенты, свидетельства, сертификаты) подтверждающие квалификацию заявителя, состояние его научно-технической и материально-производственной базы, привлекаемой к осуществлению мероприятий, направленных на внедрение и распространение инновационного проекта в АПК ТО.
6) для физических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
нотариально засвидетельствованные копии дипломов, лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, подтверждающих квалификацию и степень готовности заявителя к выполнению работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;
документы (дипломы, патенты, свидетельства, сертификаты, справки, договора) подтверждающие состояние его научно-технической и материальной базы, привлекаемой им для осуществления мероприятий, направленных на внедрение и распространение инновационного проекта.
8. Материалы представляемые заявителем для участия в конкурсе на получение финансирования из местного бюджета по внедрению и распространению инновационного проекта, должны быть сформированы в единую папку, листы пронумерованы и оформлены в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.
9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность предоставленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований и т.д. Представление заявителем неполных или недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.
10. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, администратором бюджетной программы, в течение 30 рабочих дней, проводится отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.

5) заңды тұлғалар үшін:
жарғысының және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалдық куәландырылған көшірмесін;
соңғы екі жылдың қаржылық есептілігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, өтінім берілген күннің алдындағы үш айдан артық уақытта салық төлеуші ретінде салықтық берешектері және жинақтаушы зейнетақы қорларына берешектері бар немесе жоқ екендігі туралы, салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын (қағаз жүзіндегі анықтама ұсынылған жағдайда, салық органының бірінші басшының немесе қол қоюға құқылы адамның қолы қойылған және салық органының мөрі басылған болуы тиіс);
өтінім берушінің өзінің ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік базасын ТО АӨК саласындағы инновациялық жобаларды енгізу мен таратуға бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру үшін жұмылдыратындығы туралы міндеттемелерін растайтын құжаттарды (дипломдар, лицензиялар, патенттер, куәліктер, сертификаттар, келісім шарттар).
6) жеке тұлғалар үшін:
жеке куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесін;
салық төлеуші ретінде салықтық берешектері бар немесе жоқ екендігі туралы, салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын (қағаз жүзіндегі анықтама
ұсынылған жағдайда салық органының бірінші басшының немесе қол қоюға құқылы адамның қолы қойылған және салық органының мөрі басылған болуы тиіс);
аграрлық сипаттағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға өтінім берушінің біліктілігін растайтын дипломдардың, лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін;
өзінің ғылыми-техникалық және материалдық базасын инновациялық жобаны енгізуге және таратуға бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру үшін жұмылдыратыны туралы міндеттемелерін растайтын құжаттарды (дипломдар, лицензиялар, анықтамалар, патенттер, куәліктер, сертификаттар, келісім шарттар).
8. Инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру алуға арналған конкурсқа қатысуға өтінім беруші ұсынған материалдар, осы Қағиданың және оған қосымшалардың талаптарына түгелдей сәйкестендіріліп, бірыңғай папкаларға құрастырылып, парақтары нөмірленіп, ресімделуі тиіс.
9. Өтінім беруші өзі берген құжаттардың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді. Өтінім берушінің толық емес немесе жалған ақпарат ұсынуы, өтінімді кері қайтаруға негіз болып табылады.
10. Конкурсқа қатысуға өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталған соң, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі 30 жұмыс күні ішінде, өтінімдердің осы Қағида талаптарына сәйкестігі тұрғысынан іріктеу жүргізеді.

11. В случае выявления несоответствия предоставленных документов требованиям настоящих Правил, администратор бюджетной программы информирует об этом заявителя в течение 10 рабочих дней, с даты приема документов. Устранение выявленных несоответствий производится заявителем в течение 10 календарных дней, с даты направления уведомления администратором бюджетной программы, в противном случае заявка подлежит отклонению. Доработанные заявки рассматриваются администратором бюджетной программы в течение 10 рабочих дней, с даты приема документов с устраненными несоответствиями.
При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю.
12. По каждой заявке, соответствующей требованиям настоящих Правил и прошедшей первый этап процедуры отбора инновационных проектов, администратор бюджетной программы готовит комплексное заключение, на его соответствие требованиям отбора инновационных проектов.
13. Администратор бюджетной программы выносит комплексное заключение по каждой заявке, на основании следующих требований:
1) соответствие материалов заявителя требованиям настоящих Правил;
2) инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК на территории Туркестанской области;
3) актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК ТО и Республики Казахстан;
4) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы распространения инновационного проекта в АПК ТО;
5) наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для реализации инновационного проекта;
6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
14. Рассмотрение Комиссией заявок и комплексного заключения администратора бюджетной программы, проводится согласно требований настоящих Правил.
15. По итогам рассмотрения материалов, Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета или об отказе в его финансировании.
16. Рекомендации Комиссии о финансировании или об отказе в финансировании инновационного проекта, оформляются протоколом заседания Комиссии, и подтверждаются подписями председателя и секретаря Комиссии.
17. На основании рекомендации Комиссии управлением принимается, в установленном законодательством порядке (после согласовании с соответствующими органами экономики и бюджетного планирования утверждения областной и бюджетной комиссией) решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета, в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании. Решение оформляется соответствующим приказом управления.

11. Өтінімдер осы Қағиданың талаптарына сәйкес емес екендігі анықталған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бұл туралы, құжат қабылданған күннен бастап, 10 жұмыс күні ішінде өтінім берушіні хабардар етеді. Өтінім беруші анықталған сәйкессіздіктерді бюджеттік бағдарламаның әкімшісі хабардар еткен күннен бастап 10 күн ішінде жояды, олай болмаған жағдайда өтінім кері қайтарылады. Пысықталған өтінімдер бойынша бюджеттік бағдарламаның әкімшісі сәйкессіздіктері жойылған құжаттарды, қайта тапсырылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қарайды.
Өтінім кері қайтарылған жағдайда, ұсынылған құжаттар өтінім берушіге қайтарылады.
12. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаларды іріктеудің бірінші кезеңінен өткен, осы Қағиданың талаптарына сәйкес келетін өтінімдер бойынша, олардың инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкестігінің негізінде, кешенді қорытынды дайындайды.
13. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі әр бір өтінім бойынша кешенді қорытынды шығарғанда мынадай талаптарды негізге алады:
1) өтінім беруші ұсынған материалдардың осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі;
2) жобаның инновациялық бағыттылығы, техникалық тұрғыдағы іске асыру мүмкіндігі, Түркістан облысы аумағындағы АӨК енгізуге және таратуға дайындығының деңгейі;
3) жобаның өзектілігі, ТО АӨК және Қазақстан Республикасын дамыуның басым бағыттарына сәйкестігі;
4) инновациялық жобаның қаражатын игеру және ТО АӨК болашақтығы тұрғысынан нақты зерделенген пайымдаудың болуы;
5) инновациялық жобаны орындау үшін қажетті құрал-жабдықтардың, инфрақұрылым мен ресурстардың болуы;
6) инновациялық жобаның бәсекелестікке қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық тұрғыдан тиімділігі.
14. Өтінімдермен бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындыларын Комиссияның қарауы, осы Қағидаға сәйкес жүргізіледі.
15. Материалдарды қараудың қорытындылары бойынша, Комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген шеңберінде, инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы өзінің ұсынымдарын шығарады.
16. Инновациялық жобаны қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы Комиссияның ұсынымдары, Комиссия отырысының хаттамасымен рәсімделеді және Комиссияның төрағасы мен хатшысының қолдарымен расталады.
17. Комиссия ұсынымының негізінде, басқарма (тиісті экономика және бюджеттік жоспарлау органдарымен келісілгеннен кейін және облыстық бюджеттік комиссияның шешімінен соң) инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы, немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім шығарады. Шешім басқарманың тиісті бұйрығымен рәсімделеді.

18. Использование средств, выделенных из местного бюджета на финансирование инновационного проекта, в строгом соответствии с его целевым назначением и утвержденной в установленном порядке сметой расходов, является обязательным условием договора о внедрении и распространении инновационного проекта. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
19. Предоставленные на финансирование инновационного проекта бюджетные средства подлежат полному возврату в местный бюджет в случае использования полученных бюджетных средств на цели, не предусмотренные утвержденной сметой расходов, а также в случае, когда внедренный в рамках данной бюджетной программы проект не находит дальнейшего распространения в АПК ТО в течений последующих 2-х лет.
Раздел 2. Условия отбора инновационных проектов
20. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК ТО предоставляется на:
1) внедрение и распространение научных достижений (разработок) в сфере АПК, применительно к условиям Туркестанской области;
2) внедрение и распространение инновационных технологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям Туркестанской области.
21. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) в сфере АПК ТО должно включать в себя следующие виды работ:
1) внедрение и распространение технологических процессов по производству (хранению и переработке) сельскохозяйственной продукции;
2) внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК ТО (конструкторские работы);
3) внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
4) внедрение и распространение селекционных достижений;
5) внедрение и распространение разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур;
6) увеличение потенциала товаропроизводителей за счет укрупнения мелких хозяйств (сельскохозяйственная кооперация).
22. Предоставление финансирования из местного бюджета на мероприятия по внедрению и распространению научных достижений (разработок) в сфере АПК ТО и инновационных технологий в субъектах АПК ТО, производится по результатам комплексного заключения администратора бюджетной программы, рекомендаций Комиссии и соответствующего приказа Управления.
23. Результатом освоения заявителем средств местного бюджета на выполнение мероприятий инновационного проекта в АПК ТО являются:

18. Инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыруға бөлінген қаражаттың арнайы мақсатқа және белгіленген тәртіппен бекітілген шығыстар сметасына толық сәйкес пайдалануы, инновациялық жоба туралы келісім-шарттың міндетті талабы болып табылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
19. Инновациялық жобаны қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражаты, шығыстар сметасында көзделмеген мақсаттарға жұмсалған жағдайда және осы бюджеттік бағдарлама аясында ендірілген жоба келесі 2 жылда ТО АӨК-де өзінің таралуын таппаған жағдайда, толығымен жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
2 бөлім. Инновациялық жобаларды іріктеудің шарттары
20. ТО АӨК инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру мыналарға ұсынылады:
1) АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) Түркістан облысы жағдайына бейімдеп, енгізуге және таратуға;
2) инновациялық технологияларды Түркістан облысы табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына бейімдеп, АӨК субъектілеріне енгізуге және таратуға.
21. ТО АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуде мынадай жұмыс түрлері қамтылуы тиіс:
1) ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірудің (сақтаудың және қайта өңдеудің) технологиялық процестерін енгізу және тарату;
2) ТО АӨК инженерлік объектінің немесе техникалық жүйенің конструкцияларын енгізу және көбейту (конструкторлық жұмыстар);
3) ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (жаңадан жасалған қағидаттық өзгешіліктері бар бірегей модельдерді) енгізу және тарату;
4) селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату;
5) ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелерді өндіріске ендіру және тарату;
6) ұсақ шаруашылықтарды ірілендіру арқылы (ауыл шаруашылығы кооперациясы) тауар өндірушілердің әлеуетін арттыру.
22. ТО АӨК саласында ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге және таратуға, АӨК субъектілеріне инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат бөлу бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысының нәтижелері, Комиссияның ұсынымы және басқарманың тиісті бұйрығының негізінде беріледі.
23. ТО АӨК инновациялық жобаның іс-шараларын орындауға арналған жергілікті бюджет қаражатын өтінім берушінің игеру нәтижесі мыналар болып табылады:

1) организация усовершенствованных технологических процессов производства (хранения и переработки) сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК ТО;
2) отчет о внедрении и распространении научных разработок в субъектах АПК ТО;
3) отчет о внедрении и распространении селекционных достижений в субъектах АПК ТО;
4) отчет о внедрении и распространении разработок по улучшению состояния семеневодства сельскохозяйственных культур;
5) отчет о внедрении опытных образцов предлагаемой к производству (хранению и переработке) сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК ТО;
6) отчет о передаче технологической (конструкторской) документации на производство (хранение и переработку) предлагаемой сельскохозяйственной продукции или оборудования в субъектах АПК ТО;
7) отчет о проведении совещании (международных, республиканских, областных, районных семинаров, дней поля и т.п.) по внедрению и распространению конкретных инновационных технологий, инновационных новшеств и научных разработок в субъектах АПК ТО.
24. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК ТО включает в себя:
1) количественные и качественные показатели результатов полученных от внедрения и распространения инновационного проекта, которые должны включать в себя конкретные и четкие результаты, с оценкой влияния на повышение производительности труда и эффективности производства и экономики района (области);
2) экономическую эффективность для конкретного субъекта АПК и в целом для АПК ТО от реализации мероприятий по внедрению и распространению инновационного проекта, в сравнении с ранее используемыми технологиями;
3) экономическую оценку результатов внедрения и распространения инновационного проекта в контексте развития АПК ТО, ситуации на аграрном рынке;
4) минимизацию технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от реализации мероприятий проекта, путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения и распространения в условиях конкретных субъектов АПК.
25. Мероприятия по внедрению и распространению инновационных проектов в АПК ТО включают в себя:
1) услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов НИОКР в производство, в том числе приобретение научных расходных материалов и необходимого оборудования;
2) проведение соответствующих аналитических обзоров, в том числе по результатам внедрения;
3) проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (тренинги, обучающие семинары, дни поля) на производственной базе субъектов АПК или научных, опытных и иных организаций аграрного профиля;

1) ТО АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірудің (сақтаудың, қайта өңдеудің) технологиялық процестерін жетілдіруді ұйымдастыру;
2) ТО АӨК субъектілерінде ғылыми әзірлемелерді енгізу және тарату туралы есеп;
3) ТО АӨК субъектілерінде селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату туралы есеп;
4) Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелерді өндіріске ендіру және тарату туралы есеп;
5) ТО АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге ұсынылатын тәжірибелік үлгілерін енгізу туралы есеп;
6) ТО АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге (сақтауға және қайта өңдеуге) арналған технологиялық (конструкторлық) құжаттама мен құрал-жабдықтарды тапсыру туралы есеп;
7) ТО АӨК субъектілеріне инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі облыстық кеңес (тренингтер, семинарлар, егістік күндерін) өткізу туралы есеп.
24. ТО АӨК инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерін бағалау мыналарды қамтиды:
1) инновациялық жобаны енгізу және тарату нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысындағы көрсеткіштері аудан (облыс) экономикасына, еңбек өнімділігі мен өндіріс тиімділігін арттыруға ықпалын бағалауды және нақты айқын нәтижелерді қамтуы тиіс;
2) қолданыстағы технологиялармен салыстырғанда, инновациялық жобаны енгізу іс-шараларын жүзеге асырудан ТО АӨК субъектісі және ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділігі;
3) инновациялық жобаларды енгізу нәтижелерін ТО АӨК дамуына, аграрлық нарықтағы ахуалға байланысты экономикалық бағалау;
4) енгізуден туындауы мүмкін технологиялық тәуекелді мейлінше азайту және АӨК нақты субъектісінің жағдайында енгізу процестерін жеке сүйемелдеуі арқылы, жобаның іс-шараларын тиімді іске асырудан мейлінше мол табыс алу.
25. ТО АӨК инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шаралар мыналарды қамтиды:
1) ҒЗжТКЖ нәтижелерін өндіріске енгізуді ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу негізінде консультациялық қызметтер көрсету, солардың ішінде ғылыми қажетті материалдарын сатып алу;
2) аналитикалық сараптамалар жүргізу, оның ішінде, енгізу нәтижелері бойынша;
3) АӨК субъектілерінің өндірістік базаларында, немесе ғылыми, тәжірибелік және өзге де аграрлық сала ұйымдарының базасында инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі ғылыми-тәжірибелік семинар-кеңестер (тренингтер, семинарлар, егістік күндерін) өткізу;

4) распространение идей проекта и полученных результатов НИОКР (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).
26. При прочих равных условиях, финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК ТО предпочтительно предоставляется: научным организациям, прошедшим аккредитацию и имеющим нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию персонала на выполнение необходимых работ в научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля, с целью дальнейшего внедрения и распространения научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля, инновационных агротехнологий в субъектах АПК, применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям Туркестанской области.
27. Сроки освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия инновационного проекта по внедрению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более:
по сроку – 12 (двенадцать) месяцев для всех проектов, кроме разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур;
по сумме - 50 (пятьдесят) миллионов тенге.
1) Сроки реализации проектов по внедрению разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур, ввиду специфичности работ и необходимости соблюдения соответствующих требований, составляют не более 36 (тридцати шести) месяцев;
2) Сроки реализации всех проектов по внедрению и распространению инновационных достижений в АПК ТО составляют 36 (тридцать шесть) месяцев, т.е. все внедряемые проекты подлежат распространению в АПК ТО в течении последующих 2-х (двух) лет.
В случае, когда внедряемый проект не находит своего распространения в АПК ТО в течении последующих 2-х (двух) лет, все финансовые средства выделенные на реализацию данного проекта, подлежат полному возврату в местный бюджет.
28. Финансирование из местного бюджета мероприятий по внедрению и распространению инновационных технологий, предоставляется при условии обязательного внедрения и распространения инновационного проекта на предприятиях субъектов АПК ТО в течение 36 (тридцати шести) месяцев, что оговаривается в договоре об инновационном проекте, с предоставлением периодических отчетов администратору бюджетной программы о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационного проекта.

4) жобаның идеяларын және ҒЗжТКЖ нәтижелерін тарату (тұсау кесер, мақала, брошюра, буклет, бейне материал).
26. ТО АӨК инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру, өзге де тең жағдайларда Түркістан облысының табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына байланысты АӨК субъектілерінде аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді), инновациялық агротехнологияларды одан әрі енгізу және тарату мақсатында, аграрлық саланың ғылыми-техникалық және инновациялық бағыттарындағы жұмыстарды атқаруға қызметкерлердің біліктілігі мен қабілеттігін растайтын, нотариалдық куәландырылған лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың көшірмелері бар, тіркеуден өткен ғылыми ұйымдарға беріледі.
27. АӨК субъектілерінде аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) және инновациялық агротехнологияларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру және оның сомасы нақты инновациялық жобаның өзгешеліктеріне сәйкес айқындалады, алайда мыналардан артық емес:
мерзімі бойынша – ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелерден бөлек барлық жобалар бойынша 12 (он екі) айға дейін;
сомасы бойынша – 50 ( елу) миллион теңге.
1) Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша ғылыми әзірлемелердің өзіндік жұмыстары мен қажетті талаптарды сақталуын қамтамасыз етуге байланысты, оларды енгізу мен тарату мерзімі 36 (отыз алты) айды құрайды.
2) Енгізуге және таратуға тиісті барлық жобалардың іске асырылу мерзімі 36 (отыз алты) айды құрайды, яғни барлық ендіріліп жатқан жобалар, келесі 2 (екі) жылдың ішінде ТО АӨК-де таратылуы шарт.
3) Ендірілген жоба, келесі 2 жылдың ішінде ТО АӨК-де өзінің қолдануын таппаған жағдайда, осы жобаны іске асыруға бөлінген барлық қаражат жергілікті бюджетке қайтарылуы тиіс.
28. Инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі келісім-шартта айқындалған 36 (отыз алты) ай мерзімінде, сол технологияларды енгізу бойынша қабылданған шаралар туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне кезеңдік есеп бере отырып, ТО АӨК субъектісінің кәсіпорындарында инновациялық технологияларды енгізуді және таратуды көздейтін инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат бөлінеді.

29. Основанием предоставления финансирования из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту на внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля является наличие объективных потребностей для их применения и обоснованные конкурентные преимущества выбранной инновационной технологии.
Глава 3. Порядок представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационного проекта.
Раздел 1. Мониторинг и контроль за реализацией инновационных проектов.
30. В целях эффективного контроля использования средств, в соответствии с его целевым назначением, администратором бюджетной программы проводится постоянный мониторинг реализации мероприятий, в соответствии с представленными заявителем промежуточными отчетами по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
31. Администратор бюджетной программы осуществляет проверку всей документации по реализации мероприятий программы на соответствие условиям заключенного договора. В случаях выявления несоответствия подтверждающей информации условиям договора, администратор бюджетной программы в течение 7 рабочих дней со дня поступления такой информации уведомляет исполнителя о необходимости предоставления дополнительной информации или устранения выявленных несоответствий.
32. В ходе выполнения проекта, в целях проверки соответствия осуществленных затрат плану мероприятий по реализации инновационного проекта и бюджету проекта, администратор бюджетной программы при необходимости, с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг, включающий:
1) предоставление исполнителем администратору бюджетной программы отчетов о ходе мероприятия по реализации инновационного проекта, в том числе об использовании выделенных финансовых средств и достигнутых результатах;
2) ежеквартальное (ежемесячное) актирование выполненных работ, в рамках мероприятий по реализации инновационного проекта;
3) информирование администратором бюджетной программы исполнителя о необходимости проведения дополнительных мероприятий или предоставления дополнительной информации, в случае несоответствия подтверждающей информации условиям договора или неисполнения Плана мероприятий по реализации инновационного проекта в определенные Договором сроки.
33. При необходимости, в целях мониторинга мероприятия по реализации инновационных проектов, исполнитель обязан обеспечить доступ представителей администратора бюджетной программы к объектам, на которых осуществляется реализация мероприятия Программы, а также предоставление по их официальному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся процесса внедрения и (или) распространения инновационного проекта.
Раздел 2. Оценка и приемка результатов

29. Аграрлық саладағы инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға бюджеттен қаражат бөлуге технологияларды қолдану үшін объективтік қажеттілік және іріктеп алынған инновациялық технологияның бәсекеге қабілеттілік тұрғысынан артықшылықтары негіз болады.
3-тарау. Инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп берудің тәртібі.
1 бөлім. Инновациялық жобаларды іске асырудың мониторингі және бақылау
30. Қаражаттың мақсатқа сәйкес жұмсалуын тиімді бақылау мақсатында бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда орындаушы берген аралық есептерге сәйкес іс-шаралардың іске асырылуына тұрақты мониторинг жүргізіп отырады.
31. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі іс-шараларды іске асыру жөніндегі бүкіл құжаттаманың жасалынған келісім-шарттың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Растайтын ақпарат келісім-шарттың талаптарына сәйкес емес екені анықталған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мұндай ақпарат келіп түскен күннен бастап 7 күнтізбелік күн ішінде қосымша ақпарат беру қажет екендігін немесе анықталған сәйкессіздіктердің жойылуы қажет екендігін өтінім берушілерге хабарлайды.
32. Жұмсалған шығыстардың инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары мен жобаның бюджетіне сәйкестігін тексеру мақсатына жобаны орындау барысында, қажет болған жағдайда, жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарын қатыстыра отырып бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ағымдағы қаржылық мониторингті жүзеге асырып, мыналарды қамтиды:
1) өтінім берушілер инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың барысы туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне есептер беру, сонымен бірге, бөлінген қаражаттың пайдаланылуы және қол жеткізілген нәтижелер туралы есептің де қамтылуы;
2) инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар шеңберінде атқарылған жұмыстарды ай сайын немесе тоқсан сайын актілеу;
3) растайтын ақпарат келісім-шарттың талаптарына сәйкес болмаған немесе инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары белгіленген мерзімдерде орындалмаған жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі қосымша іс-шаралар жүргізу немесе қосымша ақпарат беру туралы өтінім берушілерге ақпарат жолдауы.
33. Өтінім беруші, қажет болғанда, инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға мониторинг жүргізу үшін Бағдарламаның іс-шараларын іске асыру жүзеге асырылатын объектілерге облыстық ауыл шаруашылығы басқармасының өкілдерінің қол жеткізуін, сондай-ақ олардың ресми сұрау салуы бойынша инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар процесіне қатысты қажетті ақпараттың бәрін беруге міндетті.
2 бөлім. Нәтижелерді бағалау және қабылдау

34. Промежуточная оценка результатов мероприятий по реализации инновационных проектов осуществляется посредством подписания промежуточных актов выполненных работ, согласно Плану мероприятий по реализации инновационного проекта. К промежуточным актам выполненных работ прикладываются все необходимые материалы, подтверждающие факт исполнения работ и достигнутых результатов.
35. Научная оценка результатов мероприятия по внедрению инновационного проекта предусматривает следующее:
1) предоставление научного отчета исполнителем, включающее детальное описание всех реализованных мероприятий, достигнутых результатов, предложения по повышению эффективности внедряемой научной разработки и дальнейшему распространению полученных результатов; Орындаушылар бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне келісім-шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда ғылыми, аралық және қорытынды есеп береді.
2) оценку научного отчета на предмет достижения запланированных результатов, целевого и эффективного освоения средств;
3) подписание итогового акта выполненных работ по внедрению инновационного проекта.

34. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін аралық бағалау инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес орындалған жұмыстардың аралық актілеріне қол қою арқылы жүзеге асырылады. Орындалған жұмыстардың аралық актілеріне жұмыстардың орындалғанын және қол жеткен нәтижелерді растайтын қажетті материалдар (құжаттар) қоса беріледі.
35. Инновациялық жобаны ендіру нәтижелерін ғылыми бағалау мыналарды қамтиды:
1) іске асырылған іс-шаралардың барлығының нақты сипаттамаларын, сондай-ақ енгізіліп отырған әзірлеменің тиімділігін арттыру және жинақталған тәжірибені одан әрі тарату жөніндегі ұсыныстарды қамти отырып, ғылыми есеп беру;
2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізілгенін, қаражаттың мақсатқа сәйкес және тиімді пайдаланылғаны пайымдалған, қаражат бөлу жөніндегі Комиссияның ғылыми есебін бағалау;
3) бағдарлама іс-шараларын іске асыру жөніндегі жұмыстардың орындалғаны жөніндегі қорытынды актіге қол қою.

36. Акты выполненных работ (оказанных услуг) составляются и подписываются в трех экземплярах, между исполнителем и администратором бюджетной Программы.
37. Исполнители предоставляют администратору бюджетной программы научные, промежуточные и заключительные отчеты, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые Договором.
38. Научный отчет исполнитель предоставляет администратору бюджетной программы по итогам внедрения, т.е. по итогам 1-го (первого) года реализации инновационного проекта, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые Договором.

36. Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін инновациялық жобаны ендіруге қатысқан орындаушы мен бюджеттік бағдарламаның әкімшісі арасында үш дана болып жасалады.
37. Орындаушылар бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда ғылыми, аралық және қорытынды есеп береді.
38. Ғылыми есепті Орындаушылар бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жобаны ендіру бойынша, яғни инновациялық жобаның 1-ші (бірінші) жылының қорытындысы бойынша, келісім-шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес есеп береді.

39. Промежуточный отчет исполнитель предоставляет администратору бюджетной программы по итогам распространения инновационного проекта, т.е. по итогам 2-го (второго) года реализации инновационного проекта, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые договором.
40. Заключительный отчет предоставляется Исполнителем по итогам выполнения всех мероприятий, предусмотренных договором.
41. Все отчеты предоставляются на бумажном и электронном носителях.

39. Аралық есепті Орындаушылар бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жобаны ендіру бойынша, яғни инновациялық жобаның 2-ші (екінші) жылының қорытындысы бойынша, келісім-шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес есеп береді.
40. Келісім-шартта көзделген іс-шаралардың бәрі орындалғаннан кейін қорытынды есеп беріледі.
41. Барлық есептер қағаз жүзінде және электронды нұсқада беріледі.

42. Срок рассмотрения администратором бюджетной программы научного и промежуточного отчетов исполнителя не может превышать 15 дней с момента предоставления отчета, а заключительного отчета – 1 месяца со дня предоставления.
Приложение 1
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора бюджетной программы)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК ТО
4.
Краткое описание мероприятий по реализации инновационного проекта (отразить суть проекта, основные цели и пути достижения целей, опыт участия в реализации аналогичных проектов, конкретное применение результатов проекта)
5.
Продолжительность внедрения проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя (ей)
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник НИО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятия по реализации инновационных проектов
Приложение 2
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
План мероприятий по внедрению и распространению инновационного проекта (указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1-ый год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2-ой год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (3-й год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
План мероприятий по реализации инновационного проекта по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур (указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1-ый год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2-ой год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (3-й год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
Пояснительная записка к Плану мероприятий по реализации инновационного проекта
1. Название мероприятия по реализации инновационного проекта.
2. Место реализации мероприятия: район, с/о, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):

42. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі орындаушының есептерін қарау мерзімі есеп берілген сәттен бастап 15 күннен аспауы, ал ғылыми және қорытынды есептерді қарау мерзімі - 1 айдан аспауы тиіс.
ТО АӨК cаласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 1-қосымша
Өтінім нысаны
11
Тіркелген күні және тіркеу нөмірі (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметкерлері толтырады)
22
Инновациялық жобаның атауы
33
ТО АӨК инновациялық жоба енгізіліп таратылатын сала (кіші сала)
44
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараның қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттарын және мәнiн, жоба нәтижелерiнiң нақты қолданылуы, осыған ұқсас жобаларды iске асыруға қатысу тәжiрибесін баяндау)
55
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
66
Жобаның басталған және аяқталған күндері
77
Сұратылған қаражаттың сомасы (теңге)
88
Өтінім берушінің(лердің) атауы, мекен-жайы, телефон/факсы, электрондық поштасы
99
Өтінім берушілердің байланыс жасауы тұлғаларының аты-жөні, мекен-жайы, телефоны, электрондық поштасы
110
Инновациялық жобаның жетекшісі (ғылыми-зерттеу ұйымының қызметкері) (аты-жөні, лауазымы, телефон/факс, электрондық поштасы көрсетіледі)
111
Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысатын АӨК субъектілерінің атауы, мекен-жайы, телефон/факс, электрондық поштасы
ТО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 2-қосымша
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (аталуын көрсету)
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (1-ші жыл)
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (2-ші жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (3-ші жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту бойынша инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (аталуын көрсету)
ТО АӨК-нің таратылған субъектісі
Күтілетін нәтижелер (1-ші жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
ТО АӨК-нің таратылған субъектісі
Күтілетін нәтижелер (2-ші жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
ТО АӨК-нің таратылған субъектісі
Күтілетін нәтижелер (3-ші жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
ТО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 3-қосымша
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазба
1. Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шараның атауы.
2. Іс-шараны iске асыру орны: аудан, елдi мекен.
3. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының мақсаттары мен міндеттері (1 беттен артық емес).
4. Негізгі мәлiмдеушiнiң (ғылыми зерттеу ұйымының) және нновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi АӨК субъектілерiнің қысқаша сипаттамасы (1 беттен артық емес):

1) полное наименование;
2) описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
3) ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
4) информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае предоставления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.

1) толық аталуы;
2) инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi мәлiмдеушiнiң және қатысушы АӨК субъектілер қызметінің сипаттамасы;
3) басты мамандар және олардың атқаратын жұмыс түрлері (түйіндемесі және бiлiктiлiгін растайтын құжаттары қоса берілуі қажет);
4) осы бағдарлама шеңберiнде басқа жобалардың iске асырылуы туралы ақпарат.
АӨК субъектісінен өтініш жеке тұлға ретінде берілген жағдайда оның білімі, жасы, қызметінің негізгі түрі және жұмыс тәжірибесі туралы ақпарат көрсетілуі қажет.

5. Обоснование мероприятия по реализации инновационного проекта: с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК ТО и производительность труда (не более 1 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационного проекта: какие работы будут выполнятся, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо указать цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию внедрения и распространения научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятий Программы (не более 2-х страниц).

5. Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының негіздемесі: өндiрiстің осы сегментіндегі проблеманы, іс-шара қай мәселенің шешiмiне бағытталғанын көрсету. Іс-шараны іске асырудың маңызы мен қажеттiлiгi, ТО АӨК технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнiмдiлiгіне ықпалының сипаттамасы (0,5 беттен артық емес).
6. Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын iске асыру шеңберінде атқарылатын негiзгi жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады; өндiрiсте қолдану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізіп көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан мен облыс экономикасы үшiн практикалық мәнін бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтiлетiн нәтижелерін, ресурстардың қажеттiлігін көрсету қажет, сонымен бірге Бағдарламаның іс-шараларын iске асыруға қатысатын АӨК субъектiсінiң базасында ғылыми әзірлемелерді (технологияларды) енгiзу және тарату жөніндегі ҒЗҰ әдiснамасын көрсету (2 беттен артық емес).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационного проекта, в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК ТО, ситуации на аграрном рынке (не менее 1 страницы).

7. Нәтижелiлiк: инновациялық жобаларды iске асыру нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысынан көрсеткіштері. Өтінім берушінің еңбек өнiмдiлiгін және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға еткен ықпалын бағалай отырып нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиiс.
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асырудың экономикалық пайдаларын бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып көрсете отырып, ТО АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның қисындылығын негіздеу (1 беттен артық емес).

8. Экологическая оценка должна содержать: оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы ТО (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски препятствующие успешному завершению мероприятия по реализации инновационного проекта и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және ТО табиғат қорларына ықпалын сипаттауды да қамтуы тиіс (игі ықпал, ықпалсыз немесе кері ықпал). Кері ықпал еткен жағдайда мұндай ықпалдың зардабын азайту үшiн не iстелетінін көрсету қажет (0,5 беттен артық емес).
9. Тәуекелдер: Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын табыспен аяқтаудағы негізгі тәуекелдер және сол тәуекелдерден өту жөніндегі шаралар (0,5 беттен артық емес).

1)
2)
2.
Командировочные расходы
1)
2)
3.
Прямые расходы
1)
2)
4.
Накладные расходы
Итого:
Примечание: в смете расходов мероприятий по реализации инновационных проектов
по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур указывается
отдельно на каждый год мероприятий по реализации инновационных проектов; в разделе
"статья расходов" указывается отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и
собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
Формы научного, промежуточного и заключительного отчетов
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок исполнения
Условия оплаты
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Сумма договора
Сроки заключения договора
Фактические формы и объемы внедрения результатов инновационного проекта:
Форма внедрения
Объемы внедрения (в тыс. тенге)
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов сельскохозяйственной продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологий
Фактические формы и объемы результатов по внедрению и распространению разработок по улучшению состояния семеноводства сельскохозяйственных культур:
Форма внедрения
Объемы внедрения и распространения (в тыс. тенге)
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов сельскохозяйственной продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологий
Примечание: форма научного, промежуточного и заключительного отчетов
заполняется в зависимости от специфики инновационного проекта.
Приложение 6
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
Финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору от "___" ___________ 20____ __ года №______
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете, тыс. тенге
Израсходованная сумма, тыс. тенге
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Примечание: необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое
использование.
Исполнитель _______________(подпись)_____________ (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 7
к Правилам
организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ТО
Типовой договор о внедрении и распространении инновационного проекта в агропромышленном комплексе Туркестанской области
№ ____ от "_____" _______ 20_ г.
Государственное учреждение "Туркестанское областное управление сельского
хозяйства", именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице, действующего
на основании Положения с одной Стороны, и
_________________ именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице ___________________,
действующего на основании Устава, с другой Стороны, руководствуясь протоколом
заседания Комиссии от "___" ________ 20____г. №_____ и приказом управления сельского
хозяйства ТО от "__" _______ 20____ №_____ заключили настоящий Договор о
внедрениии распространении инновационного проекта и пришли к соглашению
о нижеследующем:

1)
2)
2.
Іссапар шығыстары
1)
2)
3.
Тікелей шығындар
1)
2)
4.
Қосымша шығындар
Барлығы:
Ескертпе: ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын жақсарту
бойынша инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасы
инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың әрбір жылына бөлек
көрсетіледі.
Шығыстардың баптары бюджет қаражатынан қаржыландырылатын және өтінім
берушілердің өз қаражатынан (болған жағдайда) жұмсалған шығыстар бөлек көрсетіледі.
ТО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 5-қосымша
Аралық, ғылыми және қорытынды есептің нысаны
Есеп беру күні
Өтінім берушінің атауы
Келісім-шартының нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының берілген күні мен нөмірі (бар болған жағдайда)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткізілген нәтижелер:
Әріптестің атауы
Келісім - шарттың атауы
Келісім - шарттың нөмірі және күні
Келісім - шарттың сомасы
Келісім - шарттың мерзімі
Ақы төлеу шарттары
Инновациялық жобаның нәтижелерін одан әрі тарату жөніндегі іс-шаралар:
Әлеуетті әріптестің атауы
Іс-шара
Болжамды шығыстар сомасы
Келісім-шарт жасасудың болжамды мерзімдері
Инновациялық жобаның нәтижелерін енгізудің нақты нысаны мен көлемдері:
Енгізу нысаны
Енгізу көлемдері\мың теңге
1-ші жыл
2-ші жыл
3-ші жыл
1
Ауыл шаруашылығы өнімдердің жаңа өндірісін ұйымдастыру және/немесе жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияны және/немесе жаңадан көрсетілетін қызметтер енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықтарды ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа да нысандары.
Ескертпе: аралық, ғылыми және қорытынды есептің нысаны қаржыландырудың
ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
ТО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 6-қосымша
20_ жылғы "_" ______ № ___ келісім-шарт бойынша берілген нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп
Смета бойынша шығыстар баптарының аталуы
Смета бойынша бюджеттік қаражаттың сомасы
Жұмсалған сома
Қаражат қалдығы
Растайтын құжаттар
Ескерпе
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
Ескертпе: мақсатты пайдаланылғанын растайтын құжаттардың көшірмесі қоса берілуі
қажет.
Өтінім _____________________ беруші_____________________
(аты-жөні) (қолы)
М.О.
Ескертпе: нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп
ТО ауыл шаруашылығы басқармасына жыл сайын инновациялық жобаны іске асыру
мерзімі ішінде беріледі.
ТО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 7-қосымша
Түркістан облысының агроөнеркәсіп кешені саласында
инновациялықжобаны енгізу және тарату жөніндегі келісім-шарт (үлгі)
№ ____ "_____" ___________ 20__ж.
______________________________________ атынан, бұдан әрі Тапсырыс беруші деп
аталатын, ереженің негізінде әрекет ететін, __________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан, және бұдан әрі
Орындаушы деп аталатын, _____________________________________________(Орындаушы
конкурс жеңімпазының толық атауы) атынан, жарғының негiзiнде әрекет
ететін__________________________________________________ (уәкілетті адамның
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, Комиссия отырысының 20____ жылғы "__" _______ №____ хаттамасын
негiзге ала отырып, ТО ауыл шаруашылығы басқармасының 20____ жылғы "__" _______
№____ шешiмiмен инновациялық жобаны тарату және енгiзу бойынша осы Келiсiм-шартты
жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:

1. Предмет договора
1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и
распространению инновационного проекта в сфере АПК ТО, выполняемые в соответствии
с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании
развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе
019 "Проведение мероприятий по внедрению и распространению инновационного опыта".
По программе:
Направление:
По теме:
2. Исполнитель обязуется оказать услуги по внедрению и распространению
инновационного проекта______________________________
____________________________________________________________________ в
производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом__________________________,
разработанного ТОО "_____________________________________________" и являющегося
неотъемлемой частью настоящего Договора.
3. Сроки оказания услуг Исполнителем по внедрению данного проекта в течение 20__
года; по распространению данного проекта до конца 20 года.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный
Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (техническая спецификация), изложенная
в разделе 2 настоящего Договора;
3) акт приемки-сдачи оказанных услуг (приложение 1 к настоящему Договору).
5. Услуга по внедрению инновационного проекта считается оказанной после подписания заключительного акта приема-сдачи услуги между Заказчиком и Исполнителем, сдачи научного отчета Исполнителем и принятия его Заказчиком.
6. Услуга по распространению инновационного проекта считается оказанной после сдачи заключительного отчета Исполнителем и принятия его Заказчиком.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
6. Направление работы.
7. Научно-технический уровень (новизна).
8. Область применения в АПК ТО.
9. Конечный конкретный результат внедрения и распространения.
10. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
11. Исполнитель обязан:
1) оказать услуги с надлежащим качеством, в соответствии с Планом мероприятий по
реализации инновационного проекта _____________________________________________;
2) оказать услугу в полном объеме в сроки, указанные в пункте 3 настоящего Договора;
3) безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено отклонение от условий настоящего Договора;

1. Келісім-шарттың мәні
1. 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды
жүргізу" атты бюджеттік бағдарлама бойынша "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық
аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы
8 шілдедегі Заңына сәйкес агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаны енгізу
және тарату бойынша атқарылатын жұмыстарды Тапсырыс берушi мiндеттейдi, ал
Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағдарлама атауы:
Бағыты:
Тақырыбы:
2. Орындаушы__________________________________________инновациялық жобаны
тарату және енгізу бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайлардында
қызмет көрсетуді өз мiндеті ретінде қабылдайды:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
"______________________________________________" ЖШС әзірлеген және осы
келісім-шарттың ажырамас бөлігі болып саналатын_____________________
_____________________________________________инновациялық жобаға сәйкес.
3. 20__ жыл iшiнде Орындаушының қызметтер көрсету мерзiмі.
4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты
құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Келісім-шарт;
2) осы Келісім-шарттың 2-бөлімінде баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы
(техникалық ерекшелік);
3) көрсетілген қызметтердің қабылдау-тапсыру актісі (осы Келісім-шартқа 1-қосымша).
5. Көрсетілетін қызмет тапсырыс берушi мен орындаушының арасында қабылдау-
тапсыру актісне қол қойылғаннан кейiн аяқталған болып есептеледi.
2. Біліктілік сипаттары мен экономикалық көрсеткіштер бойынша инновациялық
жобаның сипаттамасы
6. Жұмыстың бағыты.
7. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық).
8. ТО АӨК қолданылатын саласы.
9. Енгiзу мен таратудың нақты соңғы нәтижесі.
10. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Орындаушы міндетті:
1) _______________________________________________________________________
инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға сәйкес тиісінше сапалы қызметтер
көрсетуге;
2) осы Келісім-шарттың 3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде
көрсетуге;
3) егер қызмет көрсету барысында Орындаушы осы Келiсiм-шарттың талаптарынан
ауытқыса, барлық айқындалған кемшiлiктерді Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн
түзетуге;

4) к сроку указанному в пункте 3, представить Заказчику полный научный и заключительный отчеты.
12. Заказчик имеет право:
1) проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его основную деятельность;
2) отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта выполненных работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены, пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
13. Общая сумма договора составляет ___________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
14. Услуги Исполнителя по внедрению инновационного проекта оплачиваются Заказчиком в следующем порядке:
1) Заказчик осуществляет предоплату в размере 30-ти процентов от суммы договора, в течение 5 банковских дней, с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства;
2) последующая оплата будет производиться ежеквартально, по фактически оказанным услугам, после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта приемки-сдачи оказанных услуг.
15. Источник финансирования: местный бюджет Туркестанской области.
16. Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости выполненных работ, в разрезе ее этапов.
5. Порядок сдачи и приемки работ
17. Исполнитель обязуется предоставить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по внедрению инновационного проекта, с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного проекта, в соответствии с утвержденными Правилами отбора и реализации инновационных проектов внедряемых и распространяемых в АПК ТО.
18. Исполнитель обязуется представить Заказчику научный отчет о проведенных работах по внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 20__года, а заключительный отчет не позднее 20__года
19. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее ____ 20 __ года.
20. В случае досрочного выполнения работ (или возникновения необходимости в финансовых средствах, в пределах утвержденной сметы проекта) Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.
21. Если в процессе выполнения работы выясняется неизбежность получения отрицательного результата или нецелесообразность дальнейшего проведения работы, Исполнитель обязан приостановить ее, письменно известив Заказчика в 3-х дневный срок, после приостановления работы. В этом случае Стороны обязаны рассмотреть вопрос о целесообразности и направлениях продолжения работы.

4) Орындаушы осы Келісім-шарттың 3-тармағында көрсетілген мерзімге дейін
iстелiнген жұмыстар туралы толық қорытынды есептер беруі тиіс.
12. Тапсырыс беруші құқылы:
1) Орындаушы атқаратын жұмыстың барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай
тексеруге;
2) істеген жұмыстардың актісіне қол қойылғанға дейін Тапсырыс берушінің Келiсiм-
шартты орындаудан бас тартуы туралы жазбаша хабарламаны алғанға дейін Орындаушы
көрсеткен қызметтердің бір бөлігіне тең белгіленген бағаны төлей отырып, кез келген
уақытта Келiсiм-шартты орындаудан бас тартуға.
4. Келісім-шарттың жалпы сомасы және еңбекақы төлеу шарттары
13. Келісім-шарттың жалпы сомасы барлық салықтар мен бюджетке төленетін
төлемдерді ескере отырып, қызметтер көрсетуге байланысты бүкіл шығындардың құнын
қоса есептегенде _____________ теңге (жазбаша).
14. Тапсырыс беруші, Орындаушының көрсеткен қызметтеріне мынадай тәртіппен
еңбек ақы төлейді:
1) осы Келісім-шарт қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5 банктік
күн ішінде, Тапсырыс беруші Келісім-шарт сомасының 30 пайызы көлеміндегі соманы
алдын ала төлейді;
2) бұдан кейінгі еңбекақы төлеу нақты көрсетілген қызметтер бойынша, Орындаушы
көрсеткен қызметтерге шот-фактура мен қабылдау-тапсыру актісін бергеннен кейін, аванс
толық өтелгенде, ай сайын жүргізіледі.
15. Қаржыландыру көзі: Түркістан облысының жергілікті бюджеті.
16. Орындаушы және қосымша орындаушылар өздерінде тиісті бухгалтерлік есеп
жүргізуді және орындалған жұмыстың кезеңдері бойынша нақты құнына талдау жасауға
міндетті.
5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
17. ТО АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеу қағидасына сәйкес,
ғылыми-техникалық және Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын
орындаудың кезеңдерінде Орындаушы рәсімдеп беруге тиісті болған өзге де құжаттаманы
бере отырып, Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша
орындалған жұмыстары туралы тоқсан сайын аралық есеп беруге міндетті.
18. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу
бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есепті осы Келісім-шарт
орындалып біткеннен кейін 201 жылдың кешіктірмей беруге міндетті.
19. Орындаушы Тапсырыс берушіге 201 жылдан кешіктірмей орындалған
жұмыстардың актісін береді.
20. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен
бұрын жұмыстарды қабылдауға және еңбекақы төлеуге құқылы.
21. Егер жұмысты орындау барысында кері нәтиже алынатындығы немесе
жұмыстарды бұдан әрі жүргізуді жалғастыру қисынсыз екені анықталса, Орындаушы
жұмысты тоқтатқаннан кейін 5 күн мерзім ішінде Тапсырыс берушіге хабарлап, жұмысты
тоқтатуға міндетті. Мұндай жағдайда тараптар жұмысты жүргізуді жалғастыра берудің
қисындылығы мен бағыттары туралы мәселені талқылап қарауға міндетті.

6. Ответственность Сторон
22. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, Стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
24. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,05 процентов от общей суммы договора за каждый просроченный день.
7. Порядок разрешения споров
25. В случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором, настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе. В таких случаях, Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с расторжением настоящего Договора, по данным основаниям.
26. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить все разногласия и споры в процессе прямых переговоров, возникающих между ними по Договору или в связи с ним.
27. Если в течение 21-го дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Прочие условия
28. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
29. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую юридечискую силу.
30. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, высылается в виде электронной почты, письма, телеграммы или факса, с последующим предоставлением оригинала.
31.За исключением форс-мажорных условий, если Исполнитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, Заказчик без ущерба другим своим правам, в рамках настоящего Договора, может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 процента от цены Договора за каждый день просрочки.
32. Исполнитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
33. Для настоящего Договора понятие "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Исполнителя, не связанное с просчетом или небрежностью Исполнителя и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться такими действиями как: военные действия, природные, техногенные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на предоставления услуг.

6. Екіжақты жауапкершілік
22. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген жағдайлар мен тәртіпке сәйкес
жауапкершілікте болады.
23. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Орындаушының ұсынған
қызметтеріне байланысты Келісім-шартқа ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер
енгізуге рұқсат етілмейді.
24. Белгіленген уақытта жұмыс орындалмаған жағдайда Орындаушы бюджетке
мерзімінен кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Келісім-шарттың жалпы сомасының 0,05
пайызы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
25. Орындаушының тарапынан осы Келісім-шартта көзделмеген жағдайда тәртіп
бұзылғаны анықталса осы Келісімшарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай
жағдайларда, осындай негізбен осы Келісім-шарттың бұзылуына байланысты шығындарды
өтеуді Тапсырыс берушіден талап етуге Орындаушы құқылы емес.
26. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Келісім-шарт бойынша немесе оған
байланысты барлық келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер жүргізу барысында
шешу үшін барлық күш-қайратын жұмсауы тиіс.
27. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталған күннен кейін 21 күн ішінде тараптар
Келісім-шарт жөніндегі өзара дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенің
шешілуін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етуге құқылы.
8. Өзге де жағдайлар
28. Келісім-шарт мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жасалады.
29. Осы Келісім-шарт үш дана болып жасалды. Үш дананың өзара айырмашылығы
жоқ және күші де бірдей.
30. Келісім-шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа қандай да бір мәлімдемені хат,
жеделхат, телекс немесе факс арқылы жолдайды, кейін түпнұсқасы беріледі.
31. Өтінім беруші Келісім-шартта көзделген мерзімде қызметтерді ұсына алмаса,
бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Келісім-шарт шеңберіндегі өзінің құқығына нұқсан
келтірместен мерзімнен тыс әрбір күн үшін Келісім-шарт құнының 0,1 пайызы көлемінде
тұрақсыздық айыбының қосымша сомасы ретінде Келісім-шарт бағасынан ұстап қала алады.
32. Егер Келісім-шартты орындаудың кешеуілдетілуі форс-мажорлық жағдайлардың
салдарынан болса, оның талаптарының орындалмағаны үшін Өтінім беруші тұрақсыздық
айыбының төленуі немесе Келісім-шарттың бұзылуы үшін жауапты болмайды.
33. Осы Келісім-шарттың мақсаттарына арналған "форс-мажор" деген сөздер
Орындаушы тарапынан бақылау мүмкіндігінен айырған, алдын-ала болжауға болмайтын
және Орындаушының қателігіне немесе салдыр-салақтығына қатысы жоқ сипаттағы оқиғаны
білдіреді. Мұндай оқиғалар соғыс жағдайы, табиғаттағы және стихиялық апаттар, оба,
карантин және қызметтерді көрсетуге эмбаргоны қамтуы мүмкін, алайда барлық жағдайлар
мұндайлармен де шектелмейді.

34. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик:
_______________
(подпись)
М.П.
Исполнитель:
________________
(подпись)
М.П.
Приложение 1 к Договору
№ __ от ________20_ г.
АКТ
приемки-сдачи оказанных работ
по договору №_____от "__" ________ 20_ г.
№___ "____"_______20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ____________________, действующего на
основании_________________________, с одной Стороны, и
_______________________________________________________________в лице
_________________________________________, действующего на основании Устава, с
другой Стороны, настоящим Актом подтверждаем, что в соответствии с Договором от "__"
_____20_г. №_______, Заказчик принял следующие услуги по бюджетной программе 019
"Проведение мероприятий по внедрению и распространению инновационного опыта":
1)
2)
3)
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет______ _______________
(сумма цифрой и прописью) тенге. Включая все налоги и другие обязательные платежи в
бюджет.
Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям Договора.
Стороны претензий друг к другу не имеют.
___________________ Ф.И.О. ___________________ Ф.И.О.
МП. МП.

34. Форс-мажорлық жағдайға тап болған Орындаушы оның себебі мен жалпы сипатын
баяндап, бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жазбаша түрде хабарлауы тиіс. Егер
бюджеттік бағдарламаның әкімшісінен басқадай жазбаша нұсқаулық келмесе, Өтінім беруші
Келісім-шарт бойынша өз міндеттемесін атқаруды мүмкіндікке қарай одан әрі жалғастырады
және Келісім-шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайға қатысы жоқ тиімді жолдарын
іздестіреді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері
Тапсырысшы:
________________
(қолы)
М.О.
Орындаушы:
________________
(қолы)
М.О.
Келісім шартқа 1-қосымша
№__ ______20__ж.
20___ "____" __________ №______ келісім-шарт бойынша көрсетілген қызметтерді
қабылдау-тапсыру актісі
№_______ 20___ "____" __________
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________ негізге алып
Тапсырыс берушінің атынан әрекет етуші, __________________________ бір тараптан және
___________________________________________________ атынан, Жарғыны негізге алып
әрекет етуші бірінші басшысы _____________________________________________ екінші
тараптан, 20___ "____" __________ №______ Келісім-шартқа сәйкес 019 "Инновациялық
тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" деген бюджеттік бағдарлама
бойынша, Тапсырыс беруші мынадай көрсетілген қызметтерді қабылдады:
1)
2)
3)
Көрсетілген қызметтердің құн
_______________________________________________________________
(Сома санмен және жазбаша, валюта атауы).
Барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді қоса.
Жұмыстар (көрсетілген қызметтер) сапалы орындалған, келісім-шарттың талаптарын
қанағаттандырады.
Тараптардың өзара наразылығы жоқ.
Тегі, аты-жөні _______________ Тегі, аты-жөні____________
Мөр орны Мөр орны