Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, а также за возврат из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 февраля 2018 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2018 года № 16423.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 19.09.2023 № 996 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 94 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула- в редакции приказа Министра финансов РК от 04.03.2022 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, а также за возврат из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 19.09.2023 № 996 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді алуға, сондай-ақ салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдердің, қарыздардың бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 7 ақпандағы № 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 ақпанда № 16423 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 19.09.2023 № 996 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 94-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.03.2022 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді алуға, сондай-ақ салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, қарыздардың бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 19.09.2023 № 996 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Департаменту налогового и таможенного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Инкербаев Ж.Д.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ У. Шукеев
9 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
_______________ М. Бекетаев
20 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_______________ Ж. Касымбек
8 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
_______________ Б. Атамкулов
13 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
_______________ С. Жасузаков
12 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
_____________ Д. Акишев
15 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______________ К. Бозумбаев
"___"__________20__ года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
_______________ М. Досмухамбетов
16 февраля 2018 года
Утвержден приказом Министра
финансов Республики Казахстан
от 7 февраля 2018 года № 136
Перечень уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, а также за возврат из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық және кеден заңнамасы департаменті (Ж.Д. Іңкәрбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ауыл шаруашылығы министрі
_______________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы 9 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
_______________ М. Бекетаев
2018 жылғы 20 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ж. Қасымбек
2018 жылғы 8 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
______________ Б. Атамқұлов
2018 жылғы 13 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-полковник
______________ С. Жасұзақов
2018 жылғы 12 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің төрағасы
_________________ Д. Ақышев
2018 жылғы 15 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ Қ. Бозымбаев
201__ жылғы "___" _______
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
__________ М. Досмұхамбетов
2018 жылғы 16 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 7 ақпандағы
№ 136 бұйрығымен
бекітілді
Республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді алуға, сондай-ақ салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерді, қарыздардың бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордаң қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесі

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 19.09.2023 № 996 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Перечень в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 30.12.2019 № 1450 (порядок введения в действие см. п.3); с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 21.01.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.03.2022 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.03.2023 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.09.2023 № 996 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.01.2024 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.06.2024 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов
Наименование поступлений в республиканский бюджет
Неналоговые поступления
1.
Уполномоченные органы соответствующих отраслей в отношении республиканских государственных предприятий
Поступления части чистого дохода республиканских государственных предприятий
2.
Государственные органы, осуществляющие право владения и пользования государственным пакетом акций
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в республиканской собственности
3.
Государственные органы, осуществляющие право владения и пользования долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в республиканской собственности
4.
Государственные органы, финансируемые из республиканского бюджета
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из республиканского бюджета
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета
Гранты, привлекаемые центральными государственными органами
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) средств ранее полученных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
5.
Министерство обороны Республики Казахстан
Поступления арендной платы за пользование военными полигонами
6.
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Доходы от продажи вооружения и военной техники
Плата за предоставление в пользование информации о недрах
7.
Аэрокосмический комитет Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Поступления арендной платы за пользование комплексом "Байконур"
8.
Министерство юстиции Республики Казахстан
Исполнительская санкция
Доля Республики Казахстан при распределении дополнительной, добавочной и индивидуальной пошлины
9.
Уполномоченные государственные органы, финансируемые из республиканского бюджета, Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию), Министерство юстиции Республики Казахстан (при наличии постановления суда о принудительном исполнении)
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые центральными государственными органами, их территориальными подразделениями на организации нефтяного сектора
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, на организации нефтяного сектора
Другие неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора

Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 19.09.2023 № 996 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің м.а. 30.12.2019 № 1450 (01.07.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 21.01.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.03.2022 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.03.2023 № 282 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.09.2023 № 996 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.01.2024 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 21.06.2024 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Республикалық бюджетке түсетін түсімдерді алуға, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін сомалардың, қарыздардың бюджетке артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың атауы
Республикалық бюджетке түсімдердің атауы
Салыққа жатпайтын түсімдер
1.
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындарға қатысты тиісті салалардың уәкілетті органдары
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
2.
Акциялардың мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар
Республикалық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
3.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар
Республикалық меншіктегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
4.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдар
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатуынан түсетін түсімдер
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімдері
Бұрын республикалық бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
Орталық мемлекеттік органдар тартатын кепілдер
Бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен алынған, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) қаражатты қайтару
5.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Әскери полигондарды пайдаланғаны үшін жалдау ақысынан түсетін түсімдер
6.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан түсетін түсімдер
Жер қойнауы туралы ақпаратты пайдалануға бергені үшін төлемақы
7.
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
"Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін жалдау ақысынан түсетін түсімдер
8.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
Атқарушылық санкция
Қазақстан Республикасының қосымша, үстеме және жеке бажды бөлу кезіндегі үлесі
9.
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын уәкілетті мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (мәжбүрлеп орындату туралы сот қаулысы болған жағдайда)
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, орталық мемлекеттік органдар, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Орталық мемлекеттік органдар, олардың аумақтық бөлімшелері мұнай секторы ұйымдарына салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мұнай секторы ұйымдарына салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін басқа да салықтық емес түсімдер

Поступления от реализации конфискованного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям" в республиканскую собственность, в том числе товаров и транспортных средств, оформленных в таможенном режиме отказа в пользу государства, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования
Деньги, поступившие в государственную собственность в результате их конфискации на основании судебного акта, вынесенного по коррупционному правонарушению
Деньги, поступившие в государственную собственность от реализации конфискованного имущества, на основании судебного акта, вынесенного по коррупционному правонарушению
Поступления части чистого дохода Национального Банка Республики Казахстан
10.
Министерство юстиции Республики Казахстан (при поступлении постановления суда на принудительное исполнение)
Штрафы, назначенные за совершение уголовных правонарушений по приговорам судов
Принудительные платежи, взыскиваемые судом
Денежные взыскания, наложенные судом за неисполнение процессуальных обязанностей и нарушение порядка в судебном заседании в ходе производства по уголовному делу
11.
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда организациями нефтяного сектора
Поступления, полученные от передачи единиц установленного количества и управления резервом объема квот национального плана распределения квот на выбросы парниковых газов
Поступления от возмещения потерь лесохозяйственного производства при изъятии лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства
12.
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
Поступления денег, взысканных в порядке регрессных требований, в Фонд компенсации потерпевшим
13.
Местный исполнительный орган
Поступления от возмещения потерь сельскохозяйственного производства при изъятии сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
14.
Министерство финансов Республики Казахстан
Доходы от аренды имущества, находящегося в республиканской собственности
Вознаграждения по депозитам Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан
Вознаграждения за размещение средств государственных внешних займов на счетах в банках второго уровня
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников специализированным организациям
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов специализированным организациям
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета до 2005 года за счет средств правительственных внешних займов юридическим лицам
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета физическим лицам
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным иностранным государствам
Вознаграждения по оплаченным Правительством Республики Казахстан требованиям по государственным гарантиям
Вознаграждения от государственных эмиссионных ценных бумаг, приобретенных на организованном рынке ценных бумаг
Плата за сервитут по земельным участкам, находящимся в республиканской собственности
Поступление сумм от добровольной сдачи или взыскания незаконно полученного имущества или стоимости незаконно предоставленных услуг лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, или лицам, приравненным к ним
Другие неналоговые поступления в республиканский бюджет, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
Другие неналоговые поступления в Фонд компенсации потерпевшим
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из республиканского бюджета местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из республиканского бюджета специализированным организациям, иностранным государствам, физическим лицам
Сбор за легализацию имущества
Деньги, безвозмездно передаваемые в государственную собственность от физических и (или) юридических лиц на цели Фонда поддержки инфраструктуры образования
Деньги, в том числе от реализации имущества, возвращенного в соответствии с Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов"
Деньги от реализации иного имущества, поступившего в собственность управляющей компании либо в результате ее деятельности по управлению активами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о возврате государству незаконно приобретенных активов
Плата за пропуск через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, а также их прохождение по электронной очереди
15.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Денежные взыскания с осужденного, в отношении которого вступил в законную силу обвинительный приговор суда и которому назначено наказание в виде исправительных работ
Поступления от продажи основного капитала
16.
Комитет по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Поступления от реализации материальных ценностей мобилизационного резерва
Поступления от реализации материальных ценностей государственного материального резерва
Поступления от реализации утилизированных товаров государственного материального резерва
Поступления трансфертов
17.
Министерство финансов Республики Казахстан
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
Бюджетное изъятие из областного бюджета Атырауской области
Бюджетное изъятие из областного бюджета Мангистауской области
Бюджетное изъятие из бюджета города Алматы
Бюджетное изъятие из бюджета города Астаны
Поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на компенсацию потерь республиканского бюджета
Гарантированный трансферт в республиканский бюджет из Национального фонда Республики Казахстан
Неперечисленная за прошедший год сумма гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет
Целевой трансферт в республиканский бюджет из Национального фонда Республики Казахстан
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Погашение бюджетных кредитов
18.
Министерство финансов Республики Казахстан
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет внутренних источников местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет внутренних источников специализированным организациям
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет средств правительственных внешних займов специализированным организациям
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета до 2005 года за счет средств правительственных внешних займов юридическим лицам
Погашение бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета физическим лицам
Погашение бюджетных кредитов, выданных иностранным государствам
Возврат местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из республиканского бюджета
Возврат физическими и юридическими лицами использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из республиканского бюджета
Возврат средств, направленных на исполнение обязательств по государственным гарантиям
Поступления от реализации имущества, полученного или взысканного в пользу государства в счет погашения задолженности по бюджетным кредитам, а также бюджетным средствам, направленным на исполнение обязательств по государственным гарантиям
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета
Возврат из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета
Возврат из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Поступления от продажи финансовых активов государства
19.
Министерство финансов Республики Казахстан
Поступления от приватизации республиканской собственности
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц международных организаций
Поступления от передачи в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и их дочерних, зависимых и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними
Поступления займов
20.
Министерство финансов Республики Казахстан
Государственные долгосрочные казначейские обязательства
Государственные среднесрочные казначейские обязательства
Государственные краткосрочные казначейские обязательства
Поступления от продажи государственных эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг
Прочие государственные эмиссионные ценные бумаги
Займы, получаемые Правительством Республики Казахстан
Кредиты от международных финансовых организаций
Кредиты от иностранных государств
Кредиты от иностранных коммерческих банков и фирм
Государственные долговые обязательства, размещенные на внешних рынках капиталов
Прочие государственные эмиссионные ценные бумаги

Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, тәркіленген мүлікті, "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысы негізінде республикалық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, оның ішінде кедендік бас тарту режимінде мемлекеттің пайдасына ресімделген тауарлар мен көлік құралдарын сатудан түсетін түсімдер
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық бойынша шығарылған сот актісінің негізінде оларды тәркілеу нәтижесінде мемлекеттік меншікке түскен ақша
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық бойынша шығарылған сот актісі негізінде тәркіленген мүлікті сатудан мемлекет меншігіне түскен ақша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің таза кірісі бөлігінің түсімдері
10.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (мәжбүрлеп орындауға сот қаулысы келіп түскен жағдайда)
Сот үкімдері бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тағайындалған айыппұлдар
Сот өндіріп алатын мәжбүрлі төлемдер
Қылмыстық іс бойынша іс жүргізу барысында сот отырысында процестік міндеттерді орындамағаны және тәртіпті бұзғаны үшін сот салған ақшалай өндіріп алулар
11.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Мұнай секторы ұйымдарының зиянды өтеуі туралы талаптар бойынша табиғат пайдаланушылардан алынған қаражат
Парниктік газдар шығарындыларына квоталар бөлудің ұлттық жоспарының квота көлемі резервін басқарудан және белгіленген мөлшер бірліктерін беруден түскен түсімдер
Орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда орман алқаптарын пайдалану үшін алып қойған кезде орман шаруашылығы өндірістерінің шығасыларын өтеуден түсетін түсімдер
12.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Жәбірленушілерге өтемақы қорына регрестік талаптар тәртібінде өндіріп алынған ақша түсiмдері
13.
Жергілікті атқарушы орган
Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда ауыл шаруашылығы алқаптарын пайдалану үшін оларды алған кезде ауыл шаруашылығы өндірістерінің зияндарын өтеуден түсетін түсімдер
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
14.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Республикалық меншіктегі мүлікті жалға алудан түсетін кірістер
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің депозиттері бойынша сыйақылар
Екінші деңгейдегі банктердегі шоттарда мемлекеттік сыртқы қарыздардың қаражатын орналастырғаны үшін сыйақылар
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарына үкiметтiк сыртқы қарыздар қаражаты есебiнен республикалық бюджеттен берiлген бюджеттiк кредиттер бойынша сыйақылар
Мамандандырылған ұйымдарға ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Мамандандырылған ұйымдарға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен 2005 жылға дейін республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Жеке тұлғаларға республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Шет мемлекеттерге берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік кепілдіктер бойынша төлеген талаптар бойынша сыйақылар
Бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында сатып алынған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздардан түскен сыйақылар
Республикалық меншіктегі жер учаскелері бойынша сервитут үшін төлемақы
Заңсыз алынған мүлікті өз еркімен тапсырудан немесе өндіріп алудан немесе мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілеттік берілген тұлғаларға немесе оларға теңестірілген тұлғаларға заңсыз көрсетілген қызметтердің құнынан алынатын сомалардың түсімі
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан және Арнаулы мемлекеттік қордан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер
Жәбірленушілерге өтемақы қорына басқа да салықтық емес түсiмдер
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мамандандырылған ұйымдарға, шет мемлекеттерге, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша республикалық бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
Мүлiктi жария еткенi үшiн алым
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының мақсаттарына жеке және (немесе) заңды тұлғалардан мемлекеттік меншікке өтеусіз берілетін ақша
Ақша, оның ішінде "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қайтарылған мүлікті өткізуден түсетін ақша
Қазақстан Республикасының заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы заңнамасына сәйкес басқарушы компанияның меншігіне не оның активтерді басқару жөніндегі қызметі нәтижесінде түскен өзге мүлікті өткізуден түсетін ақша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль көлігі құралдарын, жүктер мен тауарларды өткізу, сондай-ақ олардың электрондық кезек бойынша өтуі үшін төлемақы
15.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Өзіне қатысты соттың айыптау үкімі заңды күшіне енген және түзеу жұмыстары түрінде жаза тағайындалған сотталған адамнан ақшалай өндіріп алулар
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
16.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын сатудан түсетін түсімдер
Мемлекеттік резервінің материалдық құндылықтарын сатудан түсетін түсімдер
Мемлекеттік резервінің кәдеге жаратылған сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
17.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
Пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
Атырау облысының облыстық бюджетінен бюджеттік алып қою
Маңғыстау облысының облыстық бюджетінен бюджеттік алып қою
Алматы қаласының бюджетінен бюджеттік алып қою
Астана қаласының бюджетінен бюджеттік алып қою
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiнен републикалық бюджеттің шығындарына өтемақыға берілетін трансферттердің түсімдері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепiлдендірілген трансферт
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке өткен жылы аударылмаған кепiлдендірілген трансферт сомасы
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Республикалық бюджеткe берiлетiн нысаналы трансферт
Бюджет заңнамасында көзделген жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша жете пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
Бюджеттік кредиттерді өтеу
18.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Мамандандырылған ұйымдарға ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Мамандандырылған ұйымдарға үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен республикалық бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Жеке тұлғаларға республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Шет мемлекеттерге берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқару органдарының қайтаруы
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді жеке және заңды тұлғаларлың қайтаруы
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бағытталған қаражатты қайтару
Бюджеттік кредиттер, сондай-ақ мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бағытталған бюджет қаражаты бойынша берешекті өтеу есебіне мемлекет пайдасына алынған немесе өндірілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
Республикалық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
Республикалық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді облыстық бюджеттерінен, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен қайтару
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен қайтару
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
19.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Республикалық меншікті жекешелендіруден түсетін түсімдер
Халықаралық ұйымдардың заңды тұлғаларының қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олардың еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың активтерін бәсекелес ортаға беруден түсетін түсімдер
Қарыздар түсімі
20.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Мемлекеттік ұзақ мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелер
Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында сатудан түсетін түсімдер
Өзге де мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар
Қазақстан Республикасының Үкіметі алатын қарыздар
Халықаралық қаржы ұйымдарынан Кредиттер
Шет мемлекеттерден кредиттер
Шетелдік коммерциялық банктер мен фирмалардан кредиттер
Сыртқы капитал рыноктарында орналыстырылған мемлекеттік борыштық міндеттемелер
Өзге де мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар