О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам финансового рынка
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 195. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2018 года № 17551.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан и в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам финансового рынка, в которые вносятся изменения (далее – Перечень), согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту надзора за банками (Кизатов О.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев третьего и четвертого пункта 3 Перечня, которые вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________________
"___" _________ 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
________________________
"___" _________ 2018 года
Утвержден
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 августа 2018 года № 195
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 195 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 15 қазанда № 17551 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының қаржы нарығы мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Банктерді қадағалау департаменті (Қизатов О.Т.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы Тізбенің 3-тармағының 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін үшінші және төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
_______________________
2018 жылғы "___" ______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
________________________
2018 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 27 тамыздағы
№ 195 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының қаржы нарығының мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 62 "Об утверждении Правил совершения банком или банковским холдингом сделок с собственными облигациями и облигациями, выпущенными дочерними организациями данного банка или банковского холдинга, обязательства по которым гарантированы банком или банковским холдингом" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7507, опубликовано 24 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда") следующее изменение:
в Правилах совершения банком или банковским холдингом сделок с собственными облигациями и облигациями, выпущенными дочерними организациями данного банка или банковского холдинга, обязательства по которым гарантированы банком или банковским холдингом, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Информация о приобретенных банком или банковским холдингом собственных облигациях и облигациях дочерних организаций данного банка или банковского холдинга, обязательства по которым гарантированы банком или банковским холдингом (далее – информация) составляется на бумажном носителе по форме, установленной внутренними документами банка или банковского холдинга, подписывается первым руководителем банка или банковского холдинга или лицом, уполномоченным на подписание информации, главным бухгалтером банка или банковского холдинга и хранится в банке или банковском холдинге в течение 5 (пяти) лет со дня составления данной информации.".
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 74 "Об установлении Требований к внутренней политике по оплате труда, начислению денежных вознаграждений, а также других видов материального поощрения руководящих работников банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций и формы отчетности о доходах, выплаченных всем руководящим работникам банков второго уровня и страховых (перестраховочных) организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7525, опубликовано 24 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам финансовой организации по форме согласно приложению изложить в редакции согласно приложению 1 к Перечню.

1. "Банктің немесе банк холдингінің меншікті облигациялармен және банк немесе банк холдингі міндеттемелеріне кепілдік берген осы банктің немесе банк холдингінің еншілес ұйымдары шығарған облигациялармен мәмілелер жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 62 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7507 болып тіркелген, 2012 жылғы 24 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктің немесе банк холдингінің меншікті облигациялармен және банк немесе банк холдингі міндеттемелеріне кепілдік берген осы банктің немесе банк холдингінің еншілес ұйымдары шығарған облигациялармен мәмілелер жасау қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Банк немесе банк холдингі сатып алған меншікті облигациялар және банк немесе банк холдингі міндеттемелеріне кепілдік берген осы банктің немесе банк холдингінің еншілес ұйымдарының облигациялары туралы ақпарат (бұдан әрі - ақпарат) банктің немесе банк холдингінің ішкі құжаттарында белгіленген нысан бойынша қағаз тасымалдағышта жасалады, банктің немесе банк холдингінің бірінші басшысы немесе ақпарат қол қоюға уәкілетті адам, банктің немесе банк холдингінің бас бухгалтері қол қояды және банкте немесе банк холдингінде осы ақпарат жасалған күннен бастап 5 (бес) жыл ішінде сақталады.".
2. "Екінші деңгейдегі банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, ақшалай сыйақылар, сондай-ақ материалдық көтермелеудің басқа да түрлерін есептеу жөніндегі ішкі саясатына қойылатын талаптарды және екінші деңгейдегі банктердің және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының барлық басшы қызметкерлеріне төленген кірістер туралы есептіліктің нысанын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 74 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7525 болып тіркелген, 2012 жылғы 24 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне төленген кірістер туралы есеп Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 66 "Об установлении Перечня основных документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в банках второго уровня" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13710, опубликовано 31 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
в Перечне основных документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в банках второго уровня, установленной указанным постановлением:
строку, порядковый номер 64, изложить в следующей редакции:
"
64
Документы по вопросам применения Национальным Банком Республики Казахстан ограниченных мер воздействия, мер надзорного реагирования, дел об административных правонарушениях и (или) санкций в отношении банков (докладные записки, справки, переписка)
5 лет
5 лет
".
4. утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 21 "Об утверждении Правил выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 14915, опубликовано 30 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Заявление лица - должника на выдачу банковской гарантии или поручительства рассматривается банком в порядке, установленном Правилами предоставления банковских услуг и рассмотрения банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обращений клиентов, возникающих в процессе предоставления банковских услуг, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 136, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15541.";
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выдана банковская гарантия или поручительство, дата государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;";
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"2) наименование юридического лица-должника, по поручению которого банком выдана банковская контргарантия, государственной регистрации в качестве юридического лица, бизнес-идентификационный номер;".

3. "Екінші деңгейдегі банктерде сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 66 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13710 болып тіркелген, 2016 жылғы 31 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктерде сақталуға тиіс негізгі құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 64-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
64
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктерге қатысты шектеулі ықпал ету шараларын, қадағалап ден қою шараларын, әкімшілік құқық бұзушылық істерін және санкциялар қолдану мәселелері жөніндегі құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, хат алмасу)
5 жыл
5 жыл
".
4. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. "Екінші деңгейдегі банктердің банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 21 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14915 болып тіркелген, 2017 жылғы 30 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидаларында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк кепілдігін немесе кепілгерлігін беруге борышкер тұлғаның өтінішін банк Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15541 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 шілдедегі № 136 қаулысымен бекітілген Банктік қызметтерді көрсету және банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банктік қызметтерді көрсету үдерісінде туындайтын клиенттердің өтініштерін қарау қағидаларында белгіленген тәртіппен қарастырады.";
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тапсырмасы бойынша банк банк кепілдігін немесе кепілгерлігін берген заңды тұлға борышкердің атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;";
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тапсырмасы бойынша банк банктік қарсы кепілдігін берген заңды тұлға борышкердің атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген күні, бизнес-сәйкестендіру нөмірі;".

6. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 22 "Об установлении критериев кредита без обеспечения (бланкового кредита)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 14902, опубликовано 29 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) размер кредита превышает 0,02 (ноль целых две сотых) процента от величины собственного капитала банка, рассчитанного в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее - постановление № 170);";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Критерии кредита без обеспечения (бланкового кредита), установленные пунктом 1 настоящего постановления, не распространяются на постановление № 170.".
Приложение 1
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам финансовой организации
______________________________________________________________
(наименование финансовой организации)

6. "Қамтылымсыз кредит (бланкілік кредит) беру критерийлерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 22 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14902 болып тіркелген, 2017 жылғы 29 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кредиттің мөлшері банктің Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысының (бұдан әрі - № 170 қаулы) талаптарына сәйкес есептелген меншікті капиталының өлшемінен 0,02 (нөль бүтін жүзден екі) пайызынан асатын;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы қаулының 1-тармағында белгіленген қамтылымсыз кредиттің (бланкілік кредиттің) критерийлері № 170 қаулыға қолданылмайды.".
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 74 қаулысына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне төленген кірістер туралы есеп
_______________________________________________________
(қаржы ұйымының атауы)

Наличие фактов невыплаты нефиксированного вознаграждения по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 4 настоящего постановления (да/нет)
Вознаграждение (в тыс. тенге)
фиксированное
нефиксированное
выплаченное
приостановленное
6
7
8
9
x
x
X
x
x
x
x
x
X
x
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее):
____________________________________________________ _________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер:___________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: ________________________________________ _________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
_______________
(номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" _______________ ___ года.
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о доходах,
выплаченных руководящим
работникам финансовой организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам финансовой организации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам финансовой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма заполняется ежегодно финансовыми организациями. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается отношение нефиксированного вознаграждения к сумме фиксированного и нефиксированного вознаграждения (в процентах).
6. В графе 6 указывается наличие фактов невыплаты нефиксированного вознаграждения по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 4 настоящего постановления.
7. В графе 7 по строке "Итого" указываются итоговые значения фиксированного вознаграждения руководящих работников финансовой организации.
8. В графах 8 и 9 по строке "Итого" указываются итоговые значения выплаченного и приостановленного нефиксированного вознаграждения руководящих работников финансовой организации.

Осы қаулының 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша белгіленбеген сыйақыны төлемеу фактілерінің болуы (иә/жоқ)
Сыйақы (мың теңге)
белгіленген
белгіленбеген
төленген
тоқтатыла тұрған
6
7
8
9
x
x
X
x
x
x
x
x
X
x
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам):
_________________________________________________ _________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер:
_________________________________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Орындаушы:
_________________________________________________ _________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
________________ (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн ___ жылғы "_____" _______________
Ескертпе:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қаржы ұйымының басшы
қызметкерлеріне төленген
кірістер туралы есептің
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне төленген кірістер туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректер жинауға арналған "Қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне төленген кірістер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) (бұдан әрі - Түсіндірме) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды қаржы ұйымдары жыл сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есептегі 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға олар уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда белгіленбеген сыйақының белгіленген және белгіленбеген сыйақының сомасына арақатысы көрсетіледі (пайызбен).
6. 6-бағанда осы қаулының 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша белгіленбеген сыйақының төленбеу фактілерінің болуы көрсетіледі.
7. 7-бағанда "Жиынтығы" деген жол бойынша қаржы ұйымының басшы қызметкерлерінің белгіленген сыйақының жиынтық мәні көрсетіледі.
8. 8 және 9-бағандарда "Жиынтығы" деген жол бойынша қаржы ұйымының басшы қызметкерлерінің төленген және тоқтатыла тұрған сыйақының жиынтық мәні көрсетіледі.

9. Данные в графах 7,8 и 9 по строке "Итого" указываются на брутто основе.
Приложение 2
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Информация о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 3
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Сведения о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 4
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Сведения о количестве выданных кредитных отчетов из базы данных кредитных историй
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 5
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Информация о заключенных договорах о предоставлении информации и (или) о получении кредитного отчета
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 6
к Перечню нормативных правовых
актов Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового рынка,
в которые вносятся изменения
Информация о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 225 (вводится в действие с 01.01.2020).

9. 7, 8 және 9-бағандардағы "Жиынтығы" деген жол бойынша деректер брутто негізде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығы мәселелері
бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын реттеу
мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығы мәселелері
бойынша өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығы мәселелері
бойынша өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 225 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.