О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 декабря 2018 года № 5082. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 марта 2020 года № 40/5
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.03.2020 № 40/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, изделия медицинского назначения отдельным категориям граждан Северо-Казахстанский области при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу:
1) решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2016 года № 8/5 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3987, опубликовано 30 декабря 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
2) решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 29 августа 2017 года № 15/8 "О внесении изменения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2016 года № 8/5 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4309, опубликовано 20 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
3) решение Северо-Казахстанского областного маслихата решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 4 июня 2018 года № 21/8 "О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 21 декабря 2016 года № 8/5 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4770, опубликовано 30 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 желтоқсанда № 5082 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 40/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.03.2020 № 40/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" кодексінің 9-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша берілсін.
2. Күшін жойды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/5 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды қосымша тегін беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3987 болып тіркелген, 2016 жылғы 30 желтоқсанда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 15/8 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/5 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4309 болып тіркелген, 2016 жылғы 20 қыркүйекте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3) Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 4 маусымдағы № 21/8 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4770 болып тіркелген, 2018 жылғы 30 маусымда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

3. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Мантариди
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/8
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, изделия медицинского назначения отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 15.02.2019 № 30/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения
Заболевание группа по международной классификаций болезней 10 го пересмотра
Синонимы и названия редких болезней
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Категория населения
1.
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Адалимумаб
Юношеский артрит с системным началом у детей (M 08.2)
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Все стадии и степени тяжести
Дети, состоящие на диспансерном учете
2.
Тобрамицин
Нарушение обмена веществ (Е 84.8)
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
3.
Бозентан
Илопрост
Силденафил
Риоцигуат

3. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталон бақылау банкiне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы-Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жолдауды;
3) осы шешім ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
В. Мантариди
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/8 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде қосымша берілетін тегін дәрілік заттар, бейімделген емдік өнімдер, медициналық мақсаттағы бұйымдар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 15.02.2019 № 30/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
Аурулардың халықаралық жіктемесі 10 – қайта қарау бойынша аурулардың тобы
Сирек аурулардың синонимдері және атаулары
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетімдер (дәрежесі, сатысы, ауыр ағымы)
Халық санаты
1.
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Адалимумаб
Балалардағы жасөспірімдердің жүйелік бастамалы артриті (M 08.2)
Ювенилді идиопатикалық артрит жүйелі нұсқасы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған балалар
2.
Тобрамицин
Зат алмасуының бұзылуы (Е 84.8)
Басқа көріністі жылауықты фиброз (муковисцидоз)
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
3.
Бозентан
Илопрост
Силденафил
Риоцигуат

Первичная легочная Гипертензия (I 27.0)
Идиопатическая легочная артериальная гипертензия (далее ЛАГ), наследственная ЛАГ
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
4.
Ибрутиниб
Венетоклакс
Диффузная неходжкинские лимфома (С 83)
Неходжкинские лимфомы
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
5.
Пирфенидон
Другие интерстициальные легочные болезни (J 84.1)
Идиопатический легочный фиброз
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
6.
Специализированное лечебное питание, изделия медицинского назначения
Буллезный эпидермолиз (Q 81)
Буллезный эпидермолиз
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
7.
Ритуксимаб
Системные поражения соединительной ткани (М 31.3)
Грануломатоз Вегенера
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
8.
Инфликсимаб
Неинфекционный энтерит и колит (К 51)
Неспецифический язвенный колит
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
9.
Эверолимус
Состояние после пересадки органов и тканей (Z 94.0)
Наличие трансплантированной почки
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
10.
Алглюкозидаза альфа
Болезни накопления гликогена (E 74.0)
Болезнь Помпе (гликогеноз 2 типа)
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете

Өкпелік бастапқы гипертензия (I 27.0)
Идиопатикалық өкпе артериясының гипертензиясы (бұдан әрі - ӨАГ ), тұқымқуалаушы ӨАГ
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
4.
Ибрутиниб
Венетоклакс
Таралған ходжкиндік емес лимфома (С 83)
Таралған ходжкиндік емес лимфома
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
5.
Пирфенидон
Өкпенің интерстициалдық басқа аурулары (J 84.1)
Идиопатиялық өкпенің фиброзы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
6.
Бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдар
Көпіршікті эпидермолиз (Q 81)
Буллезді эпидермолиз
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
7.
Ритуксимаб
Дәнекер тіннің жүйелік зақымданулары (М 31.3)
Вегенер гранулематозы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
8.
Инфликсимаб
Жұқпалы емес энтерит пен колит (К 51)
Ойық жаралы колит
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
9.
Эверолимус
Органдар мен тіндер ауыстырғаннан кейінгі күйлері (Z 94.0)
Трансплантацияланған бүйректің болуы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
10.
Алглюкозидаза альфа
Гликоген жиналу аурулары (E 74.0)
Помпе ауруы (2 типті гликогеноз)
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар