Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области
Решение маслихата Актюбинской области от 2 августа 2019 года № 455. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 августа 2019 года № 6330
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", пунктом 4 Правил предоставления жилищных сертификатов, утвержденных приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883, Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
А. БУЛАТОВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение к решению областного маслихата от 2 августа 2019 года № 455
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Актюбинской области
Сноска. Приложение – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 22.10.2021 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа, определить размер жилищных сертификатов по Актюбинской области:
1) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 90% от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятсот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) категории лиц, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, сферы социальной защиты, на основе прогнозирования трудовых ресурсов, формируемых согласно Приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32546).

Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2019 жылғы 2 тамыздағы № 455 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 тамызда № 6330 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген, Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларының 4-тармағына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санаттарының тізбесі, осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. БОЛАТОВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 2 тамыздағы № 455 шешіміне қосымша
Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санаттарының тізбесі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2021 № 72 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Ақтөбе облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түріндегі бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабында айқындалған адамдардың санаттары;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32546 тіркелген) бұйрығына сәйкес құрылатын еңбек ресурстарын болжау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт, әлеуметтік қорғау салаларындағы сұранысқа ие мамандар.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Актюбинского областного маслихата от 05.07.2023 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.09.2023 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.07.2023 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.09.2023 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.