Об установлении размеров cоциальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 19 июля 2019 года № 212/43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 19 августа 2019 года № 6507. Утратило силу решением маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29 апреля 2021 года № 27/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Установить размеры единовременной социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням:
к Международному женскому дню:
малообеспеченным многодетным семьям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей, со среднедушевым доходом, не превышающим 1,5 кратного отношения к прожиточному минимуму, в размере 2,4 (две целых четыре десятых) месячных расчетных показателей (далее - МРП);
ко Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 (пять) МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ (кроме военнообязанных, призывавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий и лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) в 1986 - 1987 годах) в размере 10 (десять) МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 5(пять) МРП;
военнообязанным, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;

Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 шілдедегі № 212/43 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 тамызда № 6507 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 27/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.04.2021 № 27/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгі ережесінің 10-тармағына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
Халықаралық әйелдер күніне орай:
жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен 1,5 еселі ара қатынасынан аспайтын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға 2,4 (екі бүтін оннан төрт) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) көлемінде;
Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі - ҰОС) 500000 (бес жүз мың) теңге көлемінде, сондай-ақ 5 (бес) АЕК көлемінде азық-түлік жиынтығы;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушылар мен оларға теңестірілген адамдар (жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерден және 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы (бұдан әрі - ЧАЭС) апатқа қатысқан адамдардан басқа) 10 (он) АЕК көлемінде;
1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырға дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерімен наградталмаған адамдарға 5 (бес) АЕК көлемінде;
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерге 50000 (елу мың) теңге көлемінде;

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1986 - 1987 годах в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
к Международному дню пожилых людей:
одиноким и одиноко проживающим гражданам, достигшим пенсионного возраста в размере 1,2 (одна целая две десятых) МРП;
пенсионерам, которым 80 и более лет в размере 2,9 (две целых девять десятых) МРП;
пенсионерам, получающие минимальный размер пенсии в размере 1,2 (одна целая две десятых) МРП;
ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет, инвалидам первой, второй группы, родителям - инвалидам, имеющих несовершеннолетних детей, инвалидам - колясочникамв размере 2,3 (две целых три десятых) МРП.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата района Аққулы согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной сферы и культурному развитию.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Жиеналин
Секретарь районного маслихата С. Мусинова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Павлодарской области Б. Бакауов
"14" августа 2019 года
Приложение
к решению маслихата
района Аққулы от "19" июля
2019 года № 212/43
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата района Аққулы
1. Решение Лебяжинского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 1/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3781, опубликованно 6 мая 2014 года в районной газете "Аққу үні" - "Вести Акку" № 18).
2. Решение Лебяжинского районного маслихата от 3 ноября 2014 года № 3/38 "О внесении изменения в решение Лебяжинского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 1/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4172, опубликованно 2 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение Лебяжинского районного маслихата от 19 февраля 2015 года № 2/41 "О внесении изменений в решение Лебяжинского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 1/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4397, опубликованно 7 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы апатқа қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге көлемінде;
Халықаралық қарттар күніне орай:
жалғызбасты және жалғыз тұратын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға 1,2 (бір бүтін оннан екі) АЕК көлемінде;
80 және одан үлкен жастағы зейнеткерлерге 2,9 (екі бүтін оннан тоғыз) АЕК көлемінде;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, бірінші, екінші топтағы мүгедектерге, кәмелет жасқа толмаған балалары бар мүгедек ата-аналарға, арбадағы мүгедектерге 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК көлемінде.
2. Аққулы аудандық мәслихатының кейбір шешімдері осы шешімнің қосымшасына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала және мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Жиеналин
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Мүсінова
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысының әкімі Б. Бақауов
2019 жылғы "14" тамыз
Аққулы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы "19"
шілдедегі № 212/43 шешіміне
қосымша
Аққулы аудандық мәслихатының кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. Лебяжі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 1/31 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3781 болып тіркелген, 2014 жылғы 6 мамырда "Аққу үні" - "Вести Акку" газетінде № 18 жарияланған).
2. Лебяжі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 3 қарашадағы "Лебяжі аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 1/31 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 3/38 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4172 болып тіркелген, 2014 жылғы 2 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Лебяжі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 19 ақпандағы "Лебяжі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 1/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 2/41 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4397 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған).

4. Решение Лебяжинского районного маслихата от 13 ноября 2017 года № 96/18 "О внесении изменения в решение Лебяжинского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 1/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированно в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5733, опубликовано 22 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

4. Лебяжі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 қарашадағы "Лебяжі аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 1/31 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 96/18 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5733 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).