Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2020 года № 20296.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 25.02.2022 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые приказы согласно приложению 6 к настоящему приказу.
3. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и
общественного развития Республики Казахстан
Д. Абаев
Приложение 1 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала"

Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 сәуірде № 20296 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетен қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 25.02.2022 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа 1-қосымша
"Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала".
2. Государственная услуга "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области телерадиовещания на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложениям 1, 2 или 3 к настоящим Правилам, а также документы указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Уәкілетті орган әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында телерадио хабарларын тарату саласында қызметтер көрсету қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімдерде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарларының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Услугодатель уведомляет услугополучателя о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления в соответствствии с пунктом 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет, переучет, выдача дубликата отечественного теле-, радиоканала либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги".
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет отечественных теле-, радиоканалов, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Теле-, радиоканал подлежит переучету в случаях смены собственника либо изменения организационно-правовой формы, наименования, а также названия теле-, радиоканала.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает документы в течение 8 (восьми) рабочих дней на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет отечественных теле-, радиоканалов, а также в случае изменения собственника проверяет предоставленные данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав собственности.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о переучете либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыға тыңдау туралы хабарлайды. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабының 1-тармағына сәйкес тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік, оның телнұсқасын береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы есепке қою туралы куәлікті алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған отандық теле-, радиоарналардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ берілген түбіртекті деректемелердің дұрыс толтырылуы тұрғысында тексереді, қорытындысы бойынша есепке қою туралы куәлікті қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Теле-, радиоарнаның меншік иесі ауысқан не ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы, сондай-ақ атауы өзгерген жағдайларда теле -, радиоарна қайта есепке алуға жатады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке алуға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған отандық теле-, радиоарналардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ меншік иесі өзгерген жағдайда меншіктің ауысуын/меншік құқығының берілгенін растайтын берілген құжаттардың деректерін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке алу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

8. При подаче услугополучателя заявления на дубликат свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя рассматривает в течение 8 (восьми) рабочих дней на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает дубликат свидетельства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) услугадателем ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 4 настоящих Правил;
3) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.

8. Көрсетілетін қызметті алушы отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасына өтініш берген кезде (егер бұрын берілген отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші куәліктің телнұсқасын не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
9. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын сол атаумен және сол аумаққа таралатын не оның атауы бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлік беруі;
2) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 4-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына орай теле-, радиоарнаны қайта есепке алу туралы өтініште теле-, радиоарнаға меншік құқықтарын басқа тұлғаға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарнаны есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарнаның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің(үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом в области телерадиовещания, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания государственной
услуги "Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала"
Форма
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет отечественный теле-, радиоканал
________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
Наименование собственника теле-, радиоканала________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-
правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала _______________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН _______________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: _______________________
Среднесуточный объем собственного вещания: _________________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: _____________________
____________________________ ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись) наименование заявителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Место печати (при наличии) "_____" _________________20___года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-,
радиоканала"
Форма
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего
свидетельство о постановке на
учет
отечественного теле-,
радиоканала)
Заявление
Прошу Вас осуществить переучет отечественного теле-, радиоканала
___________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
по следующей причине _______________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
___________________________________________________________________
(при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма
собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала
__________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН__________________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: _________________________
Среднесуточный объем собственного вещания: ___________________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: _______________________
Данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав
собственности:
(указываются данные документа, номер и дата документа, ИИН/БИН и
фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование и
организационно-правовая форма лица, которому переходят права
собственности (заполняется в случае смены собственника)
№ п/п                   Данные документа
1
2
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах ________ "__" ____ 20 __ г. (подпись)
___________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
наименование заявителя)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-,
адиоканала"
Форма
____________________________
(полное наименование органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас выдать дубликат свидетельства о постановке на учет отечественного теле-,
радиоканала ___________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
в связи ________________________________________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и
организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала
_______________________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН
_______________________________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
_______________________________________ _____________________
(Ф.И.О. (при наличии) наименование заявителя) (подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________ "__" __________ 20 __ г.
(подпись)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет,
переучет, выдача дубликата
свидетельства отечественного
теле-, радиоканала"

3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымды адам, телерадио хабарларын тарату саласындағы жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
(отандық теле-,
радиоарнаны есепке қою
туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
Өтініш
Сізден отандық теле-, радиоарна ___________________________________
_________________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
есепке қоюды сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы ____________________________
_________________________________________________________________
(меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы _______________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН ________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ____________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: _______________________
Ретрансляцияланатын хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: _____________
____________________________ _____________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы) атауы)
Ақпарат жүйелерінде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Мөрдің орны (бар болған кезде) 20___ жылғы "____" ________
__________________________________________________________________
__________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште ______ (лицензияны қағаз
жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді сұраймын.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
____________________________
(отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін органның толық атауы)
Өтініш
Сізден _________________________________________________________ себебі бойынша
(себебін көрсету)
отандық теле-, радиоарна _________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
қайта есепке алуды жүзеге асыруды сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда)/атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны меншік иесінің)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН ______________________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ___________________________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: ___________________________________
Ретрансляцияланатын хабар таратуының орташа тәуліктік көлемі: _______________________
Меншік иесінің ауысуын/меншік құқықтарды беруді растайтын құжаттардың деректері:
(құқықтар өтетін адамның құжатының деректері, құжатының нөмірі мен күні, ЖСН/БСН
және тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны
(меншік иесі ауысқан жағдайда толтырылады))
Р/с № құжаттың деректері
1.______________
2.______________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
__________ 20 __ жылғы "____" __________
(қолы)
_________________________________ _____________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
атауы)
Мөрдің орны 20 __ жылғы "____" _________ (бар болған жағдайда)
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлік
беретін органның толық атауы)
Өтініш
Сізден ___________________________________________________________ байланысты
(себебін көрсету)
отандық теле-, радиоарна ______________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы
_____________________________________________________________________________
(Меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ атауы және ұйымдық-
құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы
_____________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН
_____________________________________________________________________________
Өтінішке:
1._________________________
2._________________________ қоса беріледі.
_______________________________________ _____________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) атауы) (қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
__________ 20 __ жылғы "____" __________
(қолы)
Мөрдің орны 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу,
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
"Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет, переучет отечественного теле-, радиоканала (далее – свидетельство), дубликат свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами. На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік), куәліктің телнұсқасы не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала: для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала: для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора. Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Астана с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для постановки на учет отечественного теле-, радиоканала услугополучатель представляет: заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, форма сведений согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік беру үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткішті; өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткішті;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін: балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткішті;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін - алым төленген күні қолданыста болатыны төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке алу тегін жүзеге асырылады. Ақы төлеу қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Астана қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) отандық теле-, радиоарнаны есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды), осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанын ұсынады;

2) для переучета отечественного теле-, радиоканала услугополучатель представляет на портал: заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
3) для получения дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) услугополучатель представляет: заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) услугодателем ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления и формы сведений не соответствует требованиям настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
3) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение 3 (трех) лет со дня вступления в законную силу решения суда;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

2) отандық теле-, радиоарнаны қайта есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды) ;
3) отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды) ұсынады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын сол атаумен және сол аумақта таралатын не оның атауы бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлікті беруі;
2) өтініш мазмұнының және мәліметтер нысанының осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) теле -, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына орай теле -, радиоарнаны қайта есепке алу туралы өтініште теле-, радиоарнаға меншік құқықтарын басқа адамға беру туралы шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарнаны есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарнаның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған теле-, радиоарналардың меншік иесі немесе бас редакторы (редакторы) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде өтініш берген жағдайда;
6) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) онда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық емес екендігі анықталса;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.

Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала"
Форма сведений
Имущественные права собственника теле-, радиоканала на помещения и площади с
отдельным входом или на их аренду: (указывается местонахождение помещения и его
характеристики) (площадь в квадратный метр, кадастровый номер, вид имущественного
права, данные договора аренды)
№ п/п
Тип помещения
Адрес
Характеристика
1
Для размещения и эксплуатации технических средств, необходимых для функционирования телерадиовещания (студийных, аппаратных, вспомогательных)
2
Для размещения творческого персонала (редакционных)
3
Для административно-управленческого персонала принадлежат собственнику теле-, радиоканала
обязуется______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование и
организационно-правовая форма собственника) вести запись и обеспечивать хранение
транслируемых и ретранслируемых теле-,радиопрограмм в течение шести месяцев.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
__________ "_____" _________ 20 ____ года
(подпись)
____________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) / (подпись)
наименование заявителя)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 2 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов".

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Мәліметтер нысаны
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің жеке кіретін есігі бар үй-жайларға және алаңға немесе оларды жалға алуға мүліктік құқықтары: (үй-жайлардың орналасқан жері және олардың сипаттамасы көрсетіледі) (алаң шаршы метрде, кадастрлық нөмірі, мүліктік құқықтың түрі, жалға алу шарттының деректері)
Р/с №
Үй-жайдың типі
Мекенжайы
Сипаттамасы
1
Телерадио хабарларын таратудың жұмыс істеуіне қажетті техникалық құралдарды орналастыру және пайдалану үшін (студиялық, аппараттық, қосалқы)
2
Шығармашылық (редакциялық) персоналды орналастыру үшін
3
Теле-, радиоарнаның меншік иесіне тиесілі әкімшілік-басқару персоналы үшін
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/меншік иесінің атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны) трансляцияланатын және рестрансляцияланатын теле-, радиобағдарламаларды таспаға басуға және алты ай бойы сақтауға міндеттенеді.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісемін
__________ 20__ жылғы "__" _________
(қолы)
_________________________________________________ __________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты/атауы) (қолы)
М.О. 20__ жылғы "___" ___________
(мөр болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
2-қосымша
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.

6. Лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов подлежат переоформлению в случаях изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса, юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, наименования и (или) юридического адреса юридического лица лицензии.
7. При подаче услугополучателем заявления на переоформление лицензии сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности, запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не оплачен лицензионный сбор на право занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
3) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда, запрещающий ему заниматься деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
5) не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10357).

6. Жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің қызмет түрінің және (немесе) қызметінің кіші түрінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) өзгерген, оның атауы мен мекенжайы, бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанындағы заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы, заңды тұлғаның лицензиясы өзгерген жағдайларда теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия қайта рәсімделуге жатады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеуге өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 11 (он бір) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
8. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысуы;
2) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
5) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10357 болып тіркелген) Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына және олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом в области телерадиовещания, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии
В____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
_____________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес юридического лица ______________________________________
____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________
Телефоны ____________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
___________ "__" _______ 20 __ г.
(подпись)
Руководитель ______________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати, Дата заполнения: " ___" _________ 20 __ года
(при наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Заявление физического лица для получения (переоформления) лицензии
В ___________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
______________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности
______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________ "__" ____ 20 __ г.
(подпись)
Физическое лицо ____________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: " __" __ 20 _ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-, радиоканалов"

3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымды адам, телерадио хабарларын тарату саласындағы жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
_____________________________________________________________
________________________ қызметін жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________
_____________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондар ____________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банктік шот ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы ________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтінішпен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
___________ 20 __ жылғы "____" _______
(қолы)
Басшы ______________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөрдің орны, Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін жеке тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
__________________________ қызметін_жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
___________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта_____________________________________________________________
Телефондар ____________________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________________
Банктік шот ____________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы _______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
____________ парақ қоса беріледі
Осы өтінішпен:
Осы өтінішпен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
___________ 20 __ жылғы "____" _______ (қолы)
Жеке тұлға _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөрдің орны, Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Теле-, радиоарналарды
тарату жөніндегі қызметпен
айналысу үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Формы сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по распространению теле-, радиоканалов
1. Количество сотрудников
____________________________________________________________;
Количество инженерно-технических специалистов
_____________________________________________________________;
стаж работы по специальности:
до 1 года
____________________________________________________________________________;
более года
__________________________________________________________________________.
Фамилия специалиста
Имя специалиста
Отчество специалиста
Специальность
№ диплома о высшем образовании
Дата выдачи диплома
Название высшего учебного заведения
Стаж работы по специальности
Должность
2. Обязательства по обеспечению: технического качества передачи теле-,
радиоканалов в соответствии с действующими стандартами в сфере телерадиовещания:
да/нет;
организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций: да/нет.
3. Технические сведения:
1) наименование создаваемой сети:
эфирное/кабельное/спутниковое/ по сети телекоммуникаций;
2) территория охвата вещанием _________________________________________;
3) тип сети___________________________________________________________;
наименование стандарта________________________________________________;
номер стандарта______________________________________________________;
4) список распространяемых теле-, радиоканалов__________________________;
перечень по этапам развития ___________________________________________;
краткая характеристика ________________________________________________
5) система условного доступа, в случае использования _____________________;
6) принципы организации системы управления и эксплуатации сети__________
____________________________________________________________________;
7) емкость сети и/или количество подписчиков, в том числе по этапам развития:
объем МГц __________________________________________________________;
количество подписчиков_______________________________________________;
8) взаимодействие с другими сетями телерадиовещания и связи:
номер договора ___________________(в том числе прием сигнала телеканалов от
других операторов телевещания);
дата заключения договора ______________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)___________________________________;
9) способ организации межстанционных соединений с указанием конкретных
технических средств:
по собственным техническим средствам _________________________________;
по арендованным каналам других сетей _________________________________;
номер договора ______________________________________________________;
дата заключения договора _____________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)_______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
10) способ организации выхода сети заявителя на сети других операторов:
номер договора ______________________________________________________;
дата заключения договора _____________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)_______________;
11) наименование оборудования на которое необходимо получить частотные
присвоения (для эфирной/кабельной/ спутниковой сетей) _________________;
___________________________________________________________________
12) источник и способ доставки распространяемых телерадиоканалов на головную
станцию:
местонахождение студии ______________________________________________;
тип используемой сети ________________________________________________;
13) наличие санитарного паспорта оборудования с частотным присвоением
(в случае распространения теле-, радиоканалов с использованием радиочастотного спектра):
номер и дата выдачи _____________________________________________________;
наименование органа, выдавшего паспорт __________________________________;
срок действия паспорта __________________________________________________;
14) искусственные спутники земли (в случае использования каналов сутниковой
связи) (для эфирной/кабельной/спутниковой сетей):
наименование ___________________________________________________________;
принадлежность _________________________________________________________;
место расположения _____________________________________________________;
зона обслуживания ______________________________________________________;
занимаемая полоса частот ________________________________________________;
скорость канала _________________________________________________________;
энергетическая характеристика спутниковой системы ________________________.
4. Предварительные договора на ретрансляцию теле-, радиоканалов с теле-,
радиокомпаниями-правообладателями (для многопрограммного вещания):
номер договора _________________________________________________________;
дата заключения ________________________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)
___________________________________________________________________________.
Перечень каналов указанных в договоре ___________________________________.

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қызметкерлер саны _____________________________________;
Инженерлік-техникалық мамандардың саны _________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі:
1 жылға дейін _________________;
бір жылдан астам________________.
Маманның тегі
Маманның аты
Маманның әкесінің аты
Мамандығы
Жоғары білімі туралы дипломның №
Дипломның берілген күні
Жоғары оқу орнының атауы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
Лауазымы
2. Қамтамасыз ету міндеттері: теле-, радиоарналарды таратудың техникалық сапасын
телерадио хабарларын тарату саласындағы қолданыстағы стандарттарға сәйкес: иә/жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру: бар/жоқ. иә / жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабарландыруды ұйымдастыру: иә / жоқ.
3. Техникалық мәліметтер:
1) құрылатын желінің атауы: эфирлік/кабельдік / спутниктік / телекоммуникациялар желісі бойынша;
2) хабар таратумен қамту аумағы ________________;
3) желі типі ________________;
стандарт атауы ________________;
стандарт нөмірі ________________;
4) таратылатын теле-, радиоарналарының тізімі _____________;
даму кезеңдері бойынша тізбе ________________;
қысқаша сипаттамасы ________________;
5) шартты қол жеткізу жүйесі пайдаланған жағдайда _______;
6) басқару жүйесі мен желі қолдануды ұйымдастыру қағидаты __________________;
7) желінің сыйымдылығы және/немесе жазылушылар саны, оның ішінде даму кезеңдер бойынша:
МГц көлемі ________________;
жазылушылар саны ________________;
8) телерадио хабарларын таратудың және байланыстың басқа да желілерінің өзара іс-қимылы:
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы)
9) нақты техникалық құралдарды көрсете отырып, станцияаралық қосылыстарды ұйымдастыру тәсілі;
меншікті техникалық құралдар бойынша ________________;
басқа желілердің жалға алынған арналары бойынша ________________;
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________________________________;
10) өтініш беруші желісінің басқа операторлар желісіне шығуын ұйымдастыру тәсілі:
шарттың нөмірі _______________;
шарт жасалған күн _______________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) ________________________________________;
11) жиілікті иемденуді алуға қажетті жабдықтың атауы ______________________________;
12) бас станцияға таратылатын телерадиоарналарды жеткізу көзі мен тәсілі:
студияның орналасқан жері _______________;
пайдаланылатын желінің типі _______________;
13) жиілікті иемдену жабдықтарының санитариялық паспортының болуы (радиожиілік спектрін пайдалана отырып теле-, радиоарналарын таратқан жағдайда):
нөмірі және берілген күні _______________;
паспортты берген органның атауы _______________;
паспорттың қолданылу мерзімі _______________;
14) жердің жасанды спутниктері (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда):
атауы _______________;
тиесілігі _______________;
орналасқан жері _______________;
қызмет көрсету аумағы _______________;
жиіліктің орналасқан белдеуі _______________;
арнаның жылдамдығы _______________;
спутниктік жүйенің энергетикалық сипаттамасы____________.
4. Құқық иеленуші теле-, радиоарналармен теле -, радиоарналарды ретрансляциялауға алдын ала жасалған шарттар, (көп бағдарламалы хабарларды тарату үшін):
шарттың нөмірі _______________;
шарт жасалған күн _______________;
шарт кіммен жасалған (заңды және жеке тұлғаның атауы) _____________________________
Шартта көрсетілген арналардың тізбесі________________________.

5. Наличие помещения и площади для размещения и эксплуатации технических
средств:
Площадь арендованного помещения ______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения ____________________________;
номер договора аренды _________________________________________________;
дата заключения договора аренды ________________________________________;
с кем заключен договор аренды __________________________________________.
6. Наличие помещения и площади для административно-управленческого
персонала
Площадь арендованного помещения _______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения ____________________________;
номер договора аренды _________________________________________________;
дата заключения договора аренды ________________________________________;
с кем заключен договор аренды __________________________________________.
7. Наличие помещения и площади для обслуживания населения:
Площадь арендованного помещения_______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения _____________________________;
номер договора аренды __________________________________________________;
дата заключения договора аренды _________________________________________;
с кем заключен договор аренды ___________________________________________.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по распространению
теле-, радиоканалов"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (наименование государственной услуги) "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 13 (тринадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – лицензия для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов (далее – лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами. На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

5. Техникалық құралдарды орналастыратын және пайдаланатын үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
6. Әкімшілік-басқару персоналын арналған үй-жайы мен алаңының болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
7. Халыққа қызмет көрсетуге арналған үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ________________.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz. "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 13 (он үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия (бұдан әрі – лицензия) не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі– ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. Ставки за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 4 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за право занятия видом деятельности по распространению теле-, радиоканалов составляет 6 (шесть) месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Астана с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии: заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя; форму сведений, указанную в приложении 3 к настоящим Правилам; электронную копию схемы организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций (составленная в произвольной форме); электронную копию схемы организации сети телерадиовещания (для эфирной/кабельной/спутниковой сетей) (составленная в произвольной форме); электронную копию трансмиссионного плана, используемого в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи); электронную копию перечня применяемых средств измерений и испытательного оборудования с указанием метрологических характеристик; электронную копию сертификатов, подтверждающих поверку или метрологическую аттестацию средств измерений и испытательного оборудования (в случае предоставления услуг с использованием сети телекоммуникаций наличие средств измерений испытательного оборудования не требуется);

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексі (Салық кодексі) 554-бабының 4-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызмет түрімен айналысу құқығы үшін 6 (алты) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10-ын құрайды. Ақы төлеу екінші деңгейлі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асыруға болады.
7
Жұмыс графигі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары: Министрліктің www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу); осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген мәлімет нысаны;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабарландыруды ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (еркін нысанда жасалған);
телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (еркін нысанда жасалған);
спутниктік оператор ұсынған спутниктік қабылдау-тарату станцияларының желісінде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспардың электрондық көшірмесі (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
метрологиялық сипаттамаларын көрсете отырып, қолданылатын өлшеу құралдары мен сынақ жабдықтары тізбесінің электрондық көшірмесі;
өлшем құралдарын және сынақ жабдықтарын тексеруді немесе метрологиялық аттестаттауды растайтын сертификаттардың электрондық көшірмесі;

2) для переоформления лицензии (в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента замены документов в случаях изменения: наименования вида и (или) подвида деятельности; фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса; юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; наименования и (или) юридического адреса юридического лица): заявление (запрос) о переоформлении лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін (жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің қызмет түрінің және (немесе) қызметінің кіші түрінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) өзгерген, оның атауы мен мекенжайы, бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанындағы заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда құжаттарды ауыстырған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде):
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (сұрау салу).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер

1) занятие видом деятельности, запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не оплачен лицензионный сбор на право занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
3) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда, запрещающий ему заниматься деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
5) как в правилах квалификационным требованиям, установленным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29, зарегистрированному в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2015 года № 10357 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан".

1) субъектілердің аталған санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрімен айналысу;
2) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
5) Қағидалардағы сияқты "Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10357 болып тіркелген) білікктілік талаптарына .
10
Көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.

2. Государственная услуга "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области телерадиовещания на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложению 1, а также документы указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.

2. "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Уәкілетті орган әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында телерадио хабарларын тарату саласында қызметтер көрсету қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті, сондай-ақ 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімдерде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарларының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Услугодатель уведомляет услугополучателя о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления в соответствии с пунктом 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуальном кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет, переучет, выдача дубликата иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги".
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 15 (пятнадцати) календарных дней рассматривает документы на содержание заявления, проводит экспертизу продукции иностранных теле-, радиоканалов, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Переучет иностранного теле-, радиоканала осуществляется в случаях смены собственника либо изменения организационно-правовой формы юридического лица, названия, основной тематической направленности теле-, радиоканала, создания нового юридического лица или филиала (представительства), прошедшего процедуру государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств на территории Республики Казахстан.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает документы в течение 15 (пятнадцати) календарных дней на содержание заявления и документы прилагающиеся к заявлению.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на переучет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыға тыңдау туралы хабарлайды. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабының 1-тармағына сәйкес тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік, оның телнұсқасын береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы тіркеу куәлігін алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, шетелдік теле-, радиоарналар өнімдеріне сараптама жасайды, сондай-ақ берілген түбіртек деректемелерінің толтырылуының дұрыстығын тексереді, қорындысы бойынша тіркеу туралы куәлік қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Шетелдік теле-, радиоарнаны қайта есепке алу меншік иесі ауысқан не заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, теле-, радиоарнаның аты, негізгі тақырыптық бағыты өзгерген, Қазақстан Республикасының аумағында заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу рәсімінен өткен жаңа заңды тұлға немесе филиал (өкілдік) құрылған жағдайларда жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке қоюға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің және өтінішке қоса берілген құжаттардың мазмұнына құжаттарды қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

8. При подаче услугополучателя заявления на дубликат свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала распространяемого на территории Республики Казахстан (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя рассматривает в течение 15 (пятнадцати) календарных дней на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает дубликат свидетельства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 2 настоящих Правил;
2) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;
4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) не представлена справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства);

8. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасына өтініш берген кезде (егер бұрын берілген шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің мазмұнына қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші куәліктің телнұсқасын не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
9. Мыналар:
1) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 2-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
3) шетелдік теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, экстремизмді немесе терроризмді, қатыгездік пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық басымдықты насихаттауды немесе үгіттеуді, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино-және бейнеөнімдерді, сондай-ақ суицидті насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;
4) дінтану сараптамасының нәтижелері бойынша теріс қорытындының болуы;
5) шетелдік теле-, радиоарнаның өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың ұсынылмауы;

8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом в области телерадиовещания, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории
Республики Казахстан"
Форма
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о постановке
на учет теле-, иностранного радиоканала)
___________________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет теле-,
иностранного радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать
дубликат) иностранный теле-, радиоканал
________________________________________________________________
(в случае осуществления переучета и выдачи дубликата, указывается
причина)
Наименование собственника теле-, радиоканала________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место
жительства/местонахождение, организационно-правовая форма, телефон,
электронный адрес)
Язык (языки) теле-, радиопрограмм ________________________________
Сетка вещания теле-, радиоканала __________________________________
(на последующий месяц)
Основная тематическая направленность теле-, радиоканала _____________
Главный редактор/редактора теле-, радиоканала _______________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Юридический адрес теле-, радиокомпании
______________________________________________________________
(индекс, город, район, улица, дом, телефон, электронный адрес)
Обязательство о соблюдении законодательства Республики Казахстан
теле-, радиокомпанией ____________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
____________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование заявителя) (подпись)
Место печати "__" _____________20 ___ года
(при наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории
Республики Казахстан"

8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымды адам, телерадио хабарларын тарату саласындағы жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының
аумағында таратылатын шетелдік
теле-, радиоарнаны есепке қою,
қайта есепке қою куәлігінің
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін органның толық атауы)
____________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін орган басшысының
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________________
(қайта есепке алуды және телнұсқаны беруді жүзеге асырған жағдайда, себебі көрсетіледі)
шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қоюды (қайта есепке алуды, телнұсқасын беруді жүзеге
асыруды) сұраймын. Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы
______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері/орналасқан жері, ұйымдық-
құқықтық нысаны, телефоны, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері) _________________________________________
Теле-, радиоарнаның хабар тарату торы ____________________________________________
(кейінгі айға)
Теле-, радиоарнаның негізгі тақырыптық бағыты _____________________________________
Теле-, радиоарнаның бас редакторы/редакторы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Теле-, радиокомпанияның заңды мекенжайы _________________________________________
(индексі, қала, аудан, көше, үй, телефоны, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиокомпанияның Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау туралы міндеттемесі
________________________________________
Өтінішке:
1._________________________
2._________________________ қоса беріледі
_________________________________________ _______________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы) (қолы)
Мөрдің орны 20 ___ жылғы "__" _____________
(бар болған жағдайда)
"Қазақстан Республикасының
аумағында таратылатын
шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу,
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 15 (пятнадцать) календарных дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет, переучет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан, (далее – Свидетельство) дубликат свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами. На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағында таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) куәліктің телнұсқасы не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту уәжді жауап көрсетілетңн қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала: для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала: для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора. Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу по времени города Астана с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік бергені үшін: балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткіш;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткіш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін: балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткіш; өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды. Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою тегін жүзеге асырылады. Ақы төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асыруға болады.
7.
Мемлекеттік қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Астана қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) запрос в форме электронного документа с прикреплением сетки вещания теле-, радиоканала (на последующий месяц), подписанный ЭЦП услугополучателя; для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала; электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью; для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
2) Для переучета: запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя; для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала; электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью; для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства.
3) Для получения дубликата: запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя; для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала; электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью; для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства. Документы, предоставляемые на иностранном языке, подлежат переводу на казахский и (или) русский языки и нотариально заверяются.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) содержание заявления не соответствует требованиям настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
2) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;

1) көрсетілетін қызметті алушының –ЭЦҚ-мен қол қойылған теле-, радиоарнаның хабар тарату торын (келесі айға) қоса бере отырып, электрондық құжат нысанындағы сұрау салу; жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі – шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі; кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі; заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы – шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат;
2) қайта есепке алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу; жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі; кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі; заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы – шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат.
3) телнұсқаны алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу; жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі; кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі; заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат. Шет тілінде берілетін құжаттар қазақ және (немесе) орыс тілдеріне аударылуға жатады және нотариалды куәландырылады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) өтініштің мазмұнының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
3) шетелдік теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, экстремизмді немесе терроризмді, қатыгездік пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық басымдықты насихаттауды немесе үгіттеуді, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино- және бейнеөнімдерді, сондай-ақ суицидті насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;

4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) отсутствует справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства);
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий".
2. Государственная услуга "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).

4) дінтану сараптамасының нәтижелері бойынша теріс қорытындының болуы;
5) шетелдік теле-, радиоарнаның өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың болмауы ;
8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
4-қосымша
"Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3. Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области средств массовой информации на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложениям 1 и 2, а также документы указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.

3. Уәкілетті орган әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында бұқаралық ақпарат құралдарын тарату саласында қызметтер көрсету қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімдерде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарларының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Услугодатель уведомляет услугополучателя о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления в соответствствии с пунктом 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуальном кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги".
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание подлежат переучету в случаях смены собственника или изменения его наименования, а также названия, языка издания либо материалов и сообщений, территории распространения, основной тематической направленности и периодичности выпуска.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает 8 (восемь) рабочих дней документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий, а также в случае изменения собственника проверяет предоставленные данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав собственности.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на переучет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыға тыңдау туралы хабарлайды. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабының 1-тармағына сәйкес тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу туралы куәлік береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы есепке қою туралы куәлікті алу үшін құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініш мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке алынған мерзімді басылымдардың, ақпараттық агенттіктердің және желілік басылымдардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ берілген түбіртекті деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді, қорытындысы бойынша есепке қою туралы куәлікті қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің және желілік басылымның меншік иесі ауысқан не оның атауы, сондай-ақ басылымның не материалдар мен хабарлардың атауы, тілі, таралу аумағы, негізгі тақырыптық бағыты және шығару мерзімділігі өзгерген жағдайларда қайта есепке қойылуға тиіс.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке қоюға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған мерзімді басылымдардың, ақпараттық агенттіктер мен желілік басылымдардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ меншік иесі өзгерген жағдайда, меншік иесінің ауысуын/меншік құқығының берілуін растайтын құжаттардың деректерін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

8. Основаниями для отказа в оказании государственных услуг является:
1) ранее выданное свидетельство о постановке на учет периодическому печатному изданию, информационному агентству или сетевому изданию с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 3 настоящих Правил;
3) не оплачен сбор за постановку на учет периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
4) в заявлении о переучете периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора, подтверждающего передачу прав собственности на периодическое печатное издание или информационное агентство другому лицу;
5) при постановке на учет заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которых ранее прекращен судом, или заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание дублирующие название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в области информации, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

8. Мыналар:
1) бұрын сол атаумен және сол аумақта таралатын не оның атауы бұрын құрылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас мерзімді баспа басылымына, ақпарат агенттігіне немесе желілік басылымға есепке қойғаны туралы куәліктің берілуі;
2) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 4-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына байланысты мерзімді баспа басылымын, ақпарат агенттігін немесе желілік басылымды қайта есепке алу туралы өтініште мерзімді баспа басылымына немесе ақпарат агенттігіне меншік құқықтарын басқа тұлғаға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуы бұрын сот тоқтатқан атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымды адам, ақпарат саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.

Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или
переучет периодических
печатных изданий,
информационных агентств и
сетевых изданий"
_______________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
__________________________
(Фамилия, имя и отчество (при
наличии) руководителя органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет или переучет периодическое печатное издание,
информационное агентство или сетевое издание_______________________________
________________________________________________________________________
(наименование, вид периодического печатного издания, информационного
агентства или сетевого издания)
Собственник______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-правовая
форма)
БИН/ИИН
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Адрес собственника_________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
Наименование периодического печатного издания, информационного агентства или
сетевого издания_____________________________________________________________
Язык периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого
издания ____________________________________________________________________
Периодичность_____________________________________________________________
Тематическая направленность
Территория распространения_________________________________________________
Адрес редакции ____________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при наличии) главного редактора
Место для печати (при ее наличии)
__________________ (подпись) "___" ____________ 20 _ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или
переучет периодических
печатных изданий,
информационных агентств и
сетевых изданий"
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
____________________________
____________________________
(Фамилия, имя и отчество (при
наличии)
руководителя органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
Заявление
Прошу Вас произвести переучет периодического печатного издания,
информационного агентства и сетевого издания
_________________________________________________________________
(наименование, вид периодического печатного издания или информационного
агентства и сетевых изданий) в связи с изменением_______________________)
Собственник________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-
правовая форма)
БИН/ИИН _________________________________________________________
Адрес собственника _________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
Наименование периодического печатного издания, информационного агентства
или сетевого издания__________________________________________________
Язык периодического печатного издания, информационного агентства или
сетевого издания _____________________________________________________
Периодичность_______________________________________________________
Тематическая направленность__________________________________________
Территория распространения___________________________________________
Адрес редакции______________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при наличии) главного редактора
Место для печати (при ее наличии)
______________________________
(подпись) "___" ____________ 20 _ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или
переучет периодических
печатных изданий,
информационных агентств
и сетевых изданий"

Ескерту. 9-тарамақ жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
___________________________
(Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
орган басшысының тегі,
аты және әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Өтініш
Сізден мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылым
_____________________________________________________ есепке
(мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы, түрі)
қоюды немесе қайта есепке алуды сұраймын.
Меншік иесі _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны)
БСН/ЖСН _________________________________________________
Меншік иесінің мекенжайы ____________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы
_______________________________________________
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның тілі
_________________________________________________
Мерзімділігі ______________________________________________
Тақырыптық бағыты
Таралу аумағы ____________________________________________________________
Редакцияның мекенжайы _________________________________________________________
Бас редактордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда) __________________ (қолы) 20_ жылғы "___" ___________
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу" мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
____________________________
(мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
__________________________
(Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
орган басшысының тегі,
аты және әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Өтініш
_________________________________________________________________ өзгеруіне
байланысты Сізден мерзімді баспа басылымы, ақпараттық агенттік және желілік басылым
_____________________________________________________________________________
(мерзімді баспа басылымының немесе ақпараттық агенттіктің және
____________________________________________________________ қайта есепке алуды
сұраймын.желілік басылымның атауы, түрі)
Меншік иесі__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны)
БСН/ЖСН_______________________________________________________________________
Меншік иесінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы
_______________________________________________________________
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның тілі
________________________________________________________________________________
Мерзімділігі _____________________________________________________________________
Тақырыптық бағыты
________________________________________________________________________________
Таралу аумағы
________________________________________________________________________________
Редакцияның мекенжайы
________________________________________________________________________________
Бас редактордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
____________________ (қолы) 20_ жылғы "___" ____________
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді және
желілік басылымдарды есепке
қою немесе қайта есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы) мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра информации и общественного развития РК от 30.12.2022 № 570 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами. На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 30.12.2022 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания: для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания: для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора; для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора. Переучет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания осуществляется бесплатно. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Астана с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды есепке қою туралы куәлік беру үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымын құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткішті; өзге де тақырыптағы мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткішті;
2) мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін: балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткішті; өзге де тақырыптағы мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыстағы төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды. Мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды қайта есепке алу тегін жүзеге асырылады.
Ақы төлеу қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Астана қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) для постановки на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий услугополучатель представляет: запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя (согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги);
2) для переучета периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания (в связи со сменой собственника, либо изменением организационно-правовой формы, наименования, названия периодического печатного издания и информационного агентства, основной тематической направленности и периодичности выпуска, а также территории распространения) услугополучатель представляет: запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя (согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги);
электронная копия документа выписки из договора, подтверждающая передачу прав собственности на периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание другому лицу.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) услугодателем ранее выданное свидетельство о постановке на учет периодическому печатному изданию, информационному агентству или сетевому изданию с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
2) содержание заявления не соответствует требованиям настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;
3) не оплачен сбор за постановку на учет периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
4) в заявлении о переучете периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора, подтверждающего передачу прав собственности на периодическое печатное издание или информационное агентство другому лицу;
5) при постановке на учет заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которых ранее прекращен судом, или заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание дублирующие название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;

1) мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы мен қол электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды (осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес) ұсынады;
2) мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды қайта есепке алу үшін (меншік иесінің ауысуына не ұйымдық-құқықтық нысанының, мерзімді баспасөз басылымының және ақпараттық агенттіктің атауының, негізгі тақырыптық бағыттылығы мен шығару мерзімділігінің, сондай-ақ тарату аумағының өзгеруіне байланысты) көрсетілетін қызметті алушы: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды (осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес);
мерзімді баспа басылымына, ақпараттық агенттікке және желілік басылымға меншік құқығын басқа адамға беруді растайтын шарттың үзінді көшірмесі құжатының электрондық көшірмесін ұсынады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын сол атаумен және сол аумақта таралатын не оның атауы бұрын құрылған мерзімді баспасөз басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас мерзімді баспа басылымына, ақпарат агенттігіне немесе желілік басылымға есепке қойғаны туралы куәлікті беруі;
2) өтініш мазмұнының осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) мерзімді баспасөз басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына орай мерзімді баспа басылымын, ақпарат агенттігін немесе желілік басылымды қайта есепке алу туралы өтініште мерзімді баспа басылымына немесе ақпарат агенттігіне меншік құқықтарын басқа адамға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның меншік иесі немесе бас редакторы (редакторы) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш берген жағдайда;

6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра информации и общественного развития РК от 25.02.2022 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Перечень утратившими силу приказов
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11301, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11580, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 82 "О внесений изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13347, опубликован от 15 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидалары
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 25.02.2022 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
6-қосымша
Күші жойылған бұйрықтардың тізбесі
1. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11301 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11580 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 82 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13347 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

4. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 февраля 2016 года № 198 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации, оказываемых Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13477, опубликован 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 104 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15124, опубликован от 29 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
6. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 13 июня 2017 года № 221 "О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации, оказываемых Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15329, опубликован от 25 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
7. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 534 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18022, опубликован от 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
8. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 апреля 2019 года № 67 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18563, опубликован от 17 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).

4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіменақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 198 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13477 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 104 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15124 болып тіркелген, 2017 жылғы 29 мамырда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
6. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 13 маусымдағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15329 болып тіркелген, 2017 жылғы 25 шілдеде ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған)
7. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 534 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18022 болып тіркелген, 2019 жылғы 3 қаңтарда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
8. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 сәуірдегі № 67 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18563 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 мамырда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).

9. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 июля 2019 года № 203 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18989, опубликован от 12 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
10. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 322 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19353, опубликован от 9 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).

9. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 4 шілдедегі № 203 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18989 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 шілдеде ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
10. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 322 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19353 болып тіркелген, 2019 жылғы 9 қыркүйекте ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).