Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Темирского района
Постановление акимата Темирского района Актюбинской области от 17 июня 2020 года № 119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 июня 2020 года № 7188
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7232, акимат Темирского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Темирского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления:
1) постановление акимата Темирского района от 3 февраля 2014 года № 27 "Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах Темирского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3788, опубликованное 14 марта 2014 года в районной газете "Темір");
2) постановление акимата Темирского района от 16 июля 2014 года № 193 "О внесении изменения в постановление акимата Темирского района от 3 февраля 2014 года № 27 "Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах Темирского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3976, опубликованное 6 августа 2014 года в информационно–правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет".
3. Государственному учреждению "Темирский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Темирского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Темирского района
Ж. Батырхан
Приложение к постановлению
акимата Темирского района

Темір ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2020 жылғы 17 маусымдағы № 119 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 маусымда № 7188 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына және Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 тіркелген бұйрығына сәйкес, Темір ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Темір ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Келесі қаулылардың күші жойылды деп танылсын:
1) Темір ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 3 ақпандағы № 27 "Темір ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3788 тіркелген, 2014 жылғы 14 наурызында аудандық "Темір" газетінде жарияланған);
2) Темір ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 16 шілдедегі № 193 "Темір ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 3 ақпандағы № 27 "Темiр ауданының мемлекеттiк жалдау үйлерiнде жалдау ақысының мөлшерiн белгiлеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3976 тіркелген, 2014 жылы 6 тамызында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Темір аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Темір ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір ауданының әкімі
Ж. Батырхан

от 17 июня 2020 года № 119
Размер арендной платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Темирского района, за один квадратный метр в месяц
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Сумма платежей (Р), необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) определяется по формуле:
Р= Гз /12/п
где Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);
п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр).
1) шестнадцатиквартирный жилой дом, расположенный по адресу: поселок Шубаркудык, улица Астана, дом №40.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 134 540 000 тенге/1032,58 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 130 294,9 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=130 294,9 /50/12+0= 217 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
2) одноквартирный жилой дом, расположенный по адресу: поселок Шубаркудык, микрорайон Кызылжар-3, дом № 629.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р

2020 жылғы 17 маусымы № 119
Темір ауданы әкімдігінің
қаулысына қосымша
Темір ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін тұрғын үйдің бір шаршы метр үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге).
Тұрғынжайдың жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғынжайды ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:
Р= Гз /12/ п
мұнда Гз – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне арналған шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
п – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғынжайдың жалпы алаңының сомасы (шаршы метр).
1) он алты пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шұбарқұдық кенті, Астана көшесі, №40 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 134 540 000 теңге/1032,58 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 130 294,9 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 130 294,9/50/12+0=217 теңге айына 1 шаршы метрге;
2) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шұбарқұдық кенті, Қызылжар-3 мөлтек ауданы, №629 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р

Ц= 4 327 000 тенге/77,2 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 56 049,2 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=56 049,2/50/12+0= 93,4 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
3) одноквартирный жилой дом, расположенный по адресу: поселок Шубаркудык, улица Жастар, дом № 33 Б.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 4 375 000 тенге/119,3 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 36672,2 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=36672,2 /50/12+0= 61,1 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
4) одноквартирные жилые дома, расположенные по адресу: поселок Шубаркудык, улица Астана, дома №16, №17, №18, №19, №20, №21, №22, №23, №24, №25, №26, №27, №28, №29, №30; поселок Шубаркудык, микрорайон Кызылжар, дом №6/2.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 113 795 000 тенге/1127,1 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 100 962,6 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=100962,6/50/12+0= 168,2 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
5) одноквартирные жилые дома, расположенные по адресу: поселок Шубаркудык, микрорайон Кызылжар-2, дом № 48Б; поселок Шубаркудык, улица Астана, дома №1В, №1Д.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 22 649 000 тенге/225,42 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 100 474,66 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=100 474,66/50/12+0= 167,4 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
6) одноквартирные жилые дома, расположенные по адресу: село Копа, улица Т.Ержанова, дома №17, №16.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 14 908 000 тенге/150,28 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 99 201,49 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;

Ц = 4 327 000 теңге/77,2 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 56 049,2 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 56 049,2 /50/12+0=93,4 теңге айына 1 шаршы метрге;
3) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шұбарқұдық кенті, Жастар көшесі, № 33Б үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 4 375 000 теңге/119,3 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 36 672,2 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 36 672,2 /50/12+0=61,1 теңге айына 1 шаршы метрге;
4) бір пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Шұбарқұдық кенті, Астана көшесі, № 16, №17, №18, №19, №20, №21, №22, №23, №24, №25, №26, №27, №28, №29, №30 үйлер; Шұбарқұдық кенті, Қызылжар мөлтек ауданы,
№ 6/2 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 113 795 000 теңге/1127,1 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 100 962,6 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 100 962,6 /50/12+0=168,2, теңге айына 1 шаршы метрге;
5) бір пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Шұбарқұдық кенті, Қызылжар-2 мөлтек ауданы, № 48Б үй; Шұбарқұдық кенті, Астана көшесі, № 1В, № 1Д үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 22 649 000 теңге/225,42 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 100 474,66 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 100 474,66 /50/12+0=167,4 теңге айына 1 шаршы метрге;
6) бір пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайлары: Қопа ауылы, Т.Ержанова көшесі, №17, №16 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 14 908 000 теңге/150,28 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 99 201,49 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0

А=99 201,49/50/12+0= 165,3 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
7) одноквартирный жилой дом, расположенный по адресу: поселок Шубаркудык, улица Актас, дом № 13/2.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 4 000 000 тенге/75,3 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 53 120,8 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=53 120,8/50/12+0= 88,5 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
8) одноквартирный жилой дом, расположенный по адресу: поселок Шубаркудык, улица Жамбыл, дом № 75.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 3 797 933/тенге/63,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 59 904,3 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=50 лет;
Р=0 тенге;
А=59 904,3/50/12+0= 99,8 тенге за 1 квадратный метр в месяц.

A = 99 201,49 /50/12+0=165,3 теңге айына 1 шаршы метрге;
7) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шұбарқұдық кенті, Ақтас көшесі, № 13/2 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 4 000 000 теңге/75,3 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 53 120,8 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 53 120,8/50/12+0=88,5 теңге айына 1 шаршы метрге;
8) бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Шұбарқұдық кенті, Жамбыл көшесі, №75 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А= Ц/Т/12+Р
Ц = 3 797 933 теңге/63,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 59 904,3 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 50 жыл;
Р = 0
A = 59 904,3 /50/12+0=99,8 теңге айына 1 шаршы метрге.