Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент и его описания
Постановление акимата города Шымкент от 12 августа 2020 года № 473. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 13 августа 2020 года № 118. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 5 октября 2023 года № 2466
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 05.10.2023 № 2466 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" от 23 ноября 2015 года, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения первого заместителя, заместителей акима города Шымкент, руководителя аппарата акима города Шымкент, акимов Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Шымкент от 11 декабря 2018 года № 330 "Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Шымкент", исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Шымкент и его описания" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5, опубликовано в газете "Панорама Шымкента" 21 декабря 2018 года и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 25 декабря 2018 года).
3. Государственному учреждению "Аппарат акима города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.

Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 473 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 тамызда № 118 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 5 қазандағы № 2466 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы әкiмдігiнiң 05.10.2023 № 2466 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарының, орынбасарларының, қала әкімінің аппарат басшысының, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Шымкент қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 330 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5 болып тіркелген, "Шымкент келбеті" газетінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық банкінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жолданылуын;
3) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Шымкент Алимкулова Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Шымкент
от 12 августа 2020 года № 473
Правила выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент.
2. Служебное удостоверение политического государственного служащего, административного государственного служащего корпуса "А" (далее - служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящим постановлением.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.08.2022 № 1582 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью акима города - заместителям акима города, руководителю аппарата акима города, акимам районов.
6. Служебное удостоверение выдается политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение политический государственный служащий, административный государственный служащий корпуса "А" расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения (далее – журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе службы управления персоналом.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің аппарат басшысы Е.Әлімқұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2020 жылғы
12 тамызы № 473 қаулысына
1-қосымша
Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік саяси қызметшінің, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы қаулымен бекітілген сипаттамаға сәйкес.
Ескерту. 3-тармаққа орыс тiлiндегі мәтініне өзгерiс енгiзiлдi, қазақ тiлiндегi мәтiнi өзгермейдi – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.08.2022 № 1582 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік қала әкімінің орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына және аудан әкімдеріне - қала әкімінің қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік мемлекеттік саяси қызметшіге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
Мемлекеттік саяси қызметшілер, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысаны бойынша қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі - есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер мен есепке алу журналы персоналды басқару қызметінің сейфінде сақталады.

8. При вручении служебного удостоверения политическому государственному служащему, административному государственному служащему корпуса "А" проводится разъяснение по его пользованию и порядке хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается ответственными сотрудниками службы управления персоналом за выдачу служебного удостоверения.
9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, службой управления персоналом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель службы управления персоналом.
11. В случае утраты служебного удостоверения его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом и подает объявление в средства массовой информации, распространяемые на соответствующей территории, о недействительности утерянного служебного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, службой управления персоналом в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом аппарата акима города.
На обходном листе, при сдаче удостоверения, ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к
Правилам выдачи служебного
удостоверения первому заместителю,
заместителям акима города
Шымкент, руководителю аппарата
акима города Шымкент, акимам
Абайского, Аль-Фарабийского,
Енбекшинского, Каратауского
районов города Шымкент
Журнал выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи служебного удостоверения
Личная роспись о получении
Дата сдачи служебного удостоверения
Примечание
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения первому заместителю, заместителям акима города Шымкент, руководителю аппарата акима города Шымкент, акимам Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью руководителем отдела службы управления персоналом.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Шымкент
от 12 августа 2020 года № 473
Описание служебного удостоверения первого заместителя, заместителей акима города Шымкент, руководителя аппарата акима города Шымкент, акимов Абайского, Аль-Фарабийского, Енбекшинского, Каратауского районов города Шымкент

8. Мемлекеттік саяси қызметшілерге, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті персоналды басқару қызметінің қызметтік куәлікті беруге жауапты қызметкері қайтарып алады.
9. Персоналды басқару қызметі жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерін толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды персоналды басқару қызметінің басшысы жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу қала әкімі аппаратының персоналды басқару қызметіне жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды және жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы тиісті аумақта таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, оны ықылассыз сақтаудың, және де басқа адамдарға берудің, қызметтік куәлікті мақсатына сай пайдаланбаудың салдарынан бүлдірудің әрбір фактісі бойынша персоналды басқару қызметі белгіленген тәртіпте қызметтік тергеп-тексеру жүргізу қажеттілігін қарастырады.
13. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті қала әкімі аппаратының персоналды басқару қызметіне тапсырады.
Қызметтік куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
14. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Шымкент қаласы әкімінің бірінші
орынбасарына, орынбасарларына,
қала әкімінің аппарат басшысына,
Шымкент қаласының Абай,
Әл-Фараби, Еңбекші және
Қаратау аудандары әкімдеріне
қызметтік куәлікті беру
қағидаларына қосымша
Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Қызметтік куәліктің берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті тапсырған күні
Ескертпе
Ескертпе: Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп персоналды басқару қызметі басшысының қолымен және мөрімен расталады.
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2020 жылғы
12 тамызы № 473 қаулысына
2-қосымша
Шымкент қаласы әкімінің бірінші орынбасарына, орынбасарларына, қала әкімінің аппарат басшысына, Шымкент қаласының Абай, Әл-Фараби, Еңбекші және Қаратау аудандары әкімдеріне қызметтік куәлігінің сипаттамасы

1. Обложка служебного удостоверения изготавливается из кожи или искусственной кожи высокого качества бордового цвета (размером 19 см х 6,5 см в развернутом состоянии).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.08.2022 № 1582 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. На лицевой стороне удостоверения (в свернутом виде) по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ" на государственном языке.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.08.2022 № 1582 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещена надпись наименование акимата (на государственном и русском языках), под ними, отделяющиеся от текста синей отбивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ". Ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность политического государственного служащего, административного государственного служащего корпуса "А" и срок действия удостоверения (выдается сроком на два года) на государственном и русском языках.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на государственном языке, заверенный подписью соответственно акимом города и гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне размером 3 х 4 см, ниже надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке.

1. Қызметтік куәлік мұқабасы күрең қызыл түсті былғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалады (ашып көрсетілген түрінде көлемі 19 см х 6,5 см).
Ескерту. 1-тармаққа орыс тiлiндегі мәтініне өзгерiс енгiзiлдi, қазақ тiлiндегi мәтiнi өзгермейдi – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.08.2022 № 1582 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында (бүктелген түрінде) алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ" типографиялық қаріппен жазба мемлекеттік тілде орындалған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.08.2022 № 1582 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түсті фонда шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде әкімдіктің атауы (мемлекеттік және орыс тілдерінде), одан төмен мәтіннен көк түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналасқан. Төменгі жағында куәліктің нөмірі, мемлекеттік саяси қызметшілердің, "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атқаратын лауазымы, мемлекеттік және орыс тілдерінде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі (екі жыл мерзімге беріледі).
4. Сол жағында: 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше қала әкімінің қолымен және елтаңбалы мөрімен расталған мемлекеттік тілдегі мәтін.
5. Оң жағында: көгілдір түсті фонда көлемі 3 х 4 см Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, төменгі жағында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін көрсетіледі.