Об установлении дифференцируемого тарифа на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в городских сообщениях
Постановление акимата города Тараз Жамбылской области от 15 июля 2020 года № 2107. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 16 июля 2020 года № 4685.
В соответствии со статьями 31,37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 19 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте", а также в целях исключения теневого оборота денежных средств в виде налогов и обязательных платежей, роста привлекательности со стороны пассажиров к безналичному способу оплаты за проезд в городском общественном транспорте, акимат города Тараз ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дифференцируемый тариф на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в городских сообщениях на территории города Тараз в следующих размерах:
при оплате без наличными деньгами посредством электронной проездной карты за проезд для всех пассажиров – 85 (восемьдесят пять) тенге, для учащихся школ (1-11 классы) – 40 (сорок) тенге;
при оплате наличными деньгами за проезд для всех пассажиров – 130 (сто тридцать) тенге, для учащихся школ (1-11 классы) – 65 (шестьдесят пять) тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Тараз Жамбылской области от 20.04.2021 № 1547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Тараз" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Тараз;
3) принятие иных мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Тараз от 20 июня 2017 года № 469 "Об установлении тарифов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных прововых актов № 3474, опубликовано в этолонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 30 июня 2017 года).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Тараз К. Сарытай.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Тараз А. Карабалаев
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Таразского
городского маслихата
_________ Б. Кулекеев
"____" ________ 2020 года

Жолаушылар мен багажды қалалық қатынастарда автомобильмен тұрақты тасымалдауға сараланатын тарифті белгілеу туралы
Жамбыл облысы Тараз қаласының әкімдігінің 2020 жылғы 15 шілдедегі № 2107 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 шілдеде № 4685 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31, 37 баптарына және "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 19 бабына сәйкес, сонымен қатар ақша қаражатының көлеңкелі айналымын болдырмау және салықтар мен міндетті төлемдер түріндегі ақша қаражаттарының түсімін ұлғайту, жолаушылар тарапынан қалалық қоғамдық көлігінде қолма-қол ақшасыз жолақысын төлеу әдісінің тартымдылығын арттыру мақсатында, Тараз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тараз қаласының аумағында жолаушылар мен багажды қалалық қатынастарда автомобильмен тұрақты тасымалдауға сараланатын тариф келесі мөлшерде белгіленсін:
электрондық жол жүру картасы немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы қолма-қол ақшасыз жол ақысын төлеу кезінде - 100 (жүз) теңге;
жол ақысын қолма-қол ақшамен төлеу кезінде - 130 (жүз отыз) теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімдігінің 20.04.2021 № 1547 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); Жамбыл облысы Тараз қаласы әкімдігінің 26.02.2025 № 480 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. "Тараз қаласы әкімдігінің тұрғын жай-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Тараз қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. "Тарифті белгілеу туралы" Тараз қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 20 маусымдағы № 469 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3474 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2017 жылдың 30 маусымында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Тараз қаласы әкімінің орынбасары Қ. Сарытайға жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тараз қаласының әкімі А. Карабалаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Тараз қалалық
мәслихатының хатшысы
_________ Б. Күлекеев
"____" ________ 2020 жыл