О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 29/321 "О бюджете города Актау на 2020-2022 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 27 ноября 2020 года № 36/408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 декабря 2020 года № 4357
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 20 ноября 2020 года № 38/455 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 29/321 "О бюджете города Актау на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4093, опубликовано 8 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 147 588,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 366 193,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 109 922,5 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 322 693,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 18 348 779,0 тысяч тенге;
2) затраты – 47 770 017,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 315 672,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 316 591,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 918,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 16 938 101,8 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 938 101,8 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 16 316 591,0 тысяча тенге;
погашение займов – 926,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 622 436,8 тысяч тенге.";
в пункте 2:
абзац второй изложить в новой редакции следующего содержания:

Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/321 "2020-2022 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 36/408 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 желтоқсанда № 4357 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 38/455 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4347 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/321 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4093 болып тіркелген, 2020 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 147 588,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 366 193,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 109 922,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 322 693,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 18 348 779,0 мың теңге;
2) шығындар – 47 770 017,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 315 672,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 316 591,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 918,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 16 938 101,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 938 101,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 16 316 591,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 926,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 622 436,8 мың теңге.";
2 тармақта:
екінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 20,4 процента;";
абзац пятый изложить в новой редакции следующего содержания:
"социальный налог – 20,3 процента.";
в пункте 3:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
"530 213 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
абзац второй изложить в новой редакции следующего содержания:
"113 121 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;";
абзац четвертый исключить;
абзац пятый изложить в новой редакции следующего содержания:
"717 975 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Утвердить резерв акимата города в сумме 10 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.

"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 20,4 пайыз;";
бесінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік салық – 20,3 пайыз.";
3 тармақта:
бірінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"530 213 мың теңге − мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;";
екінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"113 121 мың теңге − Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;";
төртінші абзац алынып тасталсын;
бесінші абзац келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"717 975 мың теңге − мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қала әкімдігінің резерві 10 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С.Енсегенов
Секретарь городского маслихата С.Закенов
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 27 ноября 2020 года № 36/408
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 24 декабря 2019 года № 29/321
Бюджет города Актау на 2020 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С.Еңсегенов
Қалалық мәслихат хатшысы С.Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 27 қарашадағы
№ 36/408 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/321 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

492 151,5
006
Дополнительное образование для детей
583 103,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3 100,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 586 216,4
012
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
50 131,9
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 405 735,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
69 433,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 996 803,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 996 803,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
406 759,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
406 759,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 162 729,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 151 413,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
93 297,1
002
Программа занятости
302 427,2
005
Государственная адресная социальная помощь
936 346,6
006
Оказание жилищной помощи
56 956,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 060 116,6
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
21 424,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
231 334,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
390 898,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 612,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 316,8
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 316,8
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

492 151,5
006
Балаларға қосымша білім беру
583 103,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3 100,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 586 216,4
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
50 131,9
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 405 735,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
69 433,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 996 803,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 996 803,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
406 759,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
406 759,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 162 729,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 151 413,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 297,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
302 427,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
936 346,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
56 956,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 060 116,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
21 424,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
231 334,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
390 898,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 612,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 316,8
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 316,8
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау